Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑ 2009-10 (1ος Όμιλος)
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
Aias

ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 67 - 62 (Ημ. 40 - 30)

Μεγάλη εμφάνιση και σπουδαία νίκη απέναντι σε μια καλή ομάδα. Πραγματικά σήμερα δείξαμε ότι έχουμε μεγάλες

δυνατότητες και αυτό φάνηκε απο την συγκέντρωση που είχαμε σε όλο το παιχνίδι. Αυτή ομάδα τελικά έχει ψυχή και

πιστεύω ότι θα φανεί και στη συνέχεια. Συγκέντρωση, μυαλό, ψυχραιμία, ωριμότητα και κυρίως ΨΥΧΗ, ήταν τα κλειδιά

για την σημερινή μεγάλη νίκη. Συνεχίζουμε και πάμε για άλλα! Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά και στον coach.

Εύχομαι καλές γιορτές σε όλους, με υγεία πάνω απο όλα!

Καλή συνέχεια στον Αγ. Νικόλαο.
axe
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 - ΦΙΛΟΘΕΗ 2

δυστυχως η διαφορα ηταν μεγαλη οσο και η διαφορα μεσου ορου ηλικιας.
απο περυσι που ειχαμε παιξει με την ΚΗΦΙΣΙΑ, μου ειχε κανει εντυπωση οτι στηριζεται σε μικρους οι οποιοι ειναι αθλητικοι και αρκετα μπασκετικοι, πραγμα σπανιο ακομα και για Γ ποσο μαλλον για Δ τοπικο.
πιστευω οτι εαν συνεχισει ο coach να δουλευει με αυτα τα παιδια, θα φτιαξουν μια πολυ ανταγωνιστική ομαδα, που τολμω να πω οτι μπορει να παιξει καποια στιγμή ευκολα μεχρι και Β ΕΣΚΑ...

λεπτομερειες για το παιχνιδι περιμενουμε απο gavronick
gavronick
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (13/12/2009)
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΠΛΑΤΩΝ - ΦΙΛΟΘΕΗ 30 - 52 (ΗΜ. 16 - 34)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τζίκας - Ρουμελιώτης.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10 - 19, 6 - 15, 4 - 7, 10 - 11.
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΠΛΑΤΩΝ (Σγουρίτσας): Αβραμίδης 7, Αριδάς, Παπαδόπουλος 3, Μπεζεριάνος 4, Δάλλας 2, Τεκλικίδης 6(1), Καββαδίας, Παπαγιαννόπουλος, Βαρώτσος 3, Μαγκανιάρης 3, Κομπόγιωργας 2, Φωτίου.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Σωτηρόπουλος 7, Αλωναρίτης 3(1), Σουρβάνος 5, Φουρτούνης 7, Λάππας 2, Τσούτης 2, Γιουρούκης, Μοσχίδης 2, Κοπετινάς 6, Στεφανής 8, Τασάκος 6, Καλύβας 4.
Mitsaras7
Το ντερμπυ της αγωνιστικης ΦΙΛΟΘΕΗ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ αναβληθηκε και ποσο τραγικη μπορει ναναι η ΕΣΚΑ?Ξερει κανεις?Επειδη σταματησε η βροχη στις 3 το μεσημερι θεωρησαν οτι 8α χει στεγνωσει το ...ανοιχτο (...!!!...)της Φιλοθεης ως τις 9 το βραδυ και κουβαληθηκαμε ως εκει τσαμπα...Ημαρτον,τι τραβαμε κ ειμαστε πρωταγωνιστες σε ολο αυτο το ανεκδοτο!
gk1
QUOTE(Mitsaras7 @ Dec 12 2009, 01:03 ) *
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 69-32...
Ευκολη νικη σε ωραια κ παλι ατμοσφαιρα...Θεου θελοντος κ καιρου επιτρεποντος τωρα παμε για νικη κ τη Τεταρτη με τη Φιλοθεη στο ανοικτο τους(...!!!...)...ωστε να μεινουμε μονοι 1οι...

αγαπητε mitsara7
οντως το σκορ δειχνει ανετη νικη επι του μαραθωνα ειδικα απο το 3 δεκαλεπτο οταν η διαφορα ηταν στους 16-17 και βγηκε το 4 αρι και ο ασσος τραυματιες αλλα και οι αλλοι βασικοι για να παιξουν νεα παιδια!!!
ημουν στο γηπεδο (μπραβο για την καλη ατμοσφαιρα στο γηπεδο) και ειδα ολο το παιχνιδι ομως και μπορω να πω οτι η ομαδα σας ναι μεν ειναι καλη αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.
στο γηπεδο σας απλα τα βαλατε ολα (και μπραβο σας) κατι που δυσκολα γινεται συχνα σε αυτη τη κατηγορια και φυσικα δε γινεται στα εκτοσ εδρας!!!
μια ομαδα που στην εδρα της δε μπορει να παιξει ουτε 5 λεπτα man to man και απο το πρωτο λεπτο παιζει ζωνη, δεν πιεσε σε ολο το γηπεδο ουτε καν 1 λεπτο και που δεν ετρεχε στον αιφνιδιασμο ουτε για δειγμα τοτε δεν λειτουργει και παρα πολυ καλα και ειμαι σιγουρος οτι θα τα βρειτε δυσκολοτερα στο δευτερο γυρω και ειδικα εκτος εδρας!

για την εσκα δυστυχως εχεις δικια αλλα ειναι και κριμα που υπαρχουν ακομα ομαδες που δε μπορουν να βρουν εστω και ενα κλειστο να παιζουν εναν αγωνα!!
Mitsaras7
QUOTE(gk1 @ Dec 17 2009, 16:26 ) *
αγαπητε mitsara7
οντως το σκορ δειχνει ανετη νικη επι του μαραθωνα ειδικα απο το 3 δεκαλεπτο οταν η διαφορα ηταν στους 16-17 και βγηκε το 4 αρι και ο ασσος τραυματιες αλλα και οι αλλοι βασικοι για να παιξουν νεα παιδια!!!
ημουν στο γηπεδο (μπραβο για την καλη ατμοσφαιρα στο γηπεδο) και ειδα ολο το παιχνιδι ομως και μπορω να πω οτι η ομαδα σας ναι μεν ειναι καλη αλλα τιποτα το ιδιαιτερο.
στο γηπεδο σας απλα τα βαλατε ολα (και μπραβο σας) κατι που δυσκολα γινεται συχνα σε αυτη τη κατηγορια και φυσικα δε γινεται στα εκτοσ εδρας!!!
μια ομαδα που στην εδρα της δε μπορει να παιξει ουτε 5 λεπτα man to man και απο το πρωτο λεπτο παιζει ζωνη, δεν πιεσε σε ολο το γηπεδο ουτε καν 1 λεπτο και που δεν ετρεχε στον αιφνιδιασμο ουτε για δειγμα τοτε δεν λειτουργει και παρα πολυ καλα και ειμαι σιγουρος οτι θα τα βρειτε δυσκολοτερα στο δευτερο γυρω και ειδικα εκτος εδρας!

για την εσκα δυστυχως εχεις δικια αλλα ειναι και κριμα που υπαρχουν ακομα ομαδες που δε μπορουν να βρουν εστω και ενα κλειστο να παιζουν εναν αγωνα!!

Αυτα που λες στην αρχη ειναι θεματα προπονητων.Εγω απλα εκτελω ο,τι μου λενε...Ομως επισης σε καθε αγωνα γινονται αλχημειες κ δοκιμαζονται πραγματα...Πολυ απλα παιζουμε οπως πρεπει για να νικαμε τους αγωνες.Μπορουν κ περασμενοι αντιπαλοι να σε διαβεβαιωσουν πως και αιφνιδιασμο τρεχουμε,κ πιεση σ'ολο το γηπεδο κανουμε και μαν τ μαν παιζουμε 40λεπτα-οποτε πρεπει-...Πολυ απλα για μας ο στοχος ειναι να χειριζομαστε ετσι τα ματς ωστε να παιζουν (οσο το δυνατο) κ οι 12 τον ιδιο χρονο...Το τελευταιο πιστευω απανταει σε ολα για την ποιοτητα κ τη φιλοσοφια μας,καλη συνεχεια φιλε
υ.γ.Ζωνη παιξαμε μονο στο 1ο ημιχρονο αλλα δε θα κατσω εδω να διαφωνισω κ να διαπλικτιστω...
gk1
QUOTE(Mitsaras7 @ Dec 17 2009, 18:03 ) *
Αυτα που λες στην αρχη ειναι θεματα προπονητων.Εγω απλα εκτελω ο,τι μου λενε...Ομως επισης σε καθε αγωνα γινονται αλχημειες κ δοκιμαζονται πραγματα...Πολυ απλα παιζουμε οπως πρεπει για να νικαμε τους αγωνες.Μπορουν κ περασμενοι αντιπαλοι να σε διαβεβαιωσουν πως και αιφνιδιασμο τρεχουμε,κ πιεση σ'ολο το γηπεδο κανουμε και μαν τ μαν παιζουμε 40λεπτα-οποτε πρεπει-...Πολυ απλα για μας ο στοχος ειναι να χειριζομαστε ετσι τα ματς ωστε να παιζουν (οσο το δυνατο) κ οι 12 τον ιδιο χρονο...Το τελευταιο πιστευω απανταει σε ολα για την ποιοτητα κ τη φιλοσοφια μας,καλη συνεχεια φιλε
υ.γ.Ζωνη παιξαμε μονο στο 1ο ημιχρονο αλλα δε θα κατσω εδω να διαφωνισω κ να διαπλικτιστω...

δε νομιζω οτι υπαρχει λογος για διαπλικτισμους και δεν ειχα καμια τετοια προθεση.
απλα επειδη ημουν στο γηπεδο και σας εχω ξανα δει και με αλλες ομαδες ειναι γεγονος οτι παιζετε περισσοτερο ζωνη αλλα και στο συγκεκριμενο παιχνιδι παιξατε 34 λεπτα ζωνη και 6 man to man!
καταλαβαινω οταν λες για αλλαγες και αλχημειες κτλ αλλα για τον αιφνιδιασμο θα μου επτιτρεψεις να πω οτι οταν μια ομαδα το εχει στο παιχνιδι της δε το βγαζει κατα περιστασεις αλλα βγαινει παντα μπροστα!!
Mitsaras7
QUOTE(gk1 @ Dec 19 2009, 10:42 ) *
δε νομιζω οτι υπαρχει λογος για διαπλικτισμους και δεν ειχα καμια τετοια προθεση.
απλα επειδη ημουν στο γηπεδο και σας εχω ξανα δει και με αλλες ομαδες ειναι γεγονος οτι παιζετε περισσοτερο ζωνη αλλα και στο συγκεκριμενο παιχνιδι παιξατε 34 λεπτα ζωνη και 6 man to man!
καταλαβαινω οταν λες για αλλαγες και αλχημειες κτλ αλλα για τον αιφνιδιασμο θα μου επτιτρεψεις να πω οτι οταν μια ομαδα το εχει στο παιχνιδι της δε το βγαζει κατα περιστασεις αλλα βγαινει παντα μπροστα!!

Καλα αφου γνωριζεις καλυτερα ποσα λεπτα κ τι αμυνα παιζει η ομαδα μου...οκ...Κατα τ'αλλα υπαρχει κατι το οποιο λεγεται ''τακτικη''...Υπαρχει κ κατι αλλο που λεγεται ''παγωμα ρυ8μου'',''εξαντλιση επιθεσεων'',''σετ παιχνιδι 5 εναντιον 5''...Δε ξερω αν αυτα αποτελουν γενικα εδω περα αγνωστες λεξεις...Οπως πιστευω πως παιχνιδι αιφνιδιασμων κ γρηγορων επι8εσεων κανεις οταν υστερεις εναντι του αντιπαλου...Καλη συνεχεια σε ολους κ απο μενα θα βλεπετε απο δω κ στο εξης την αναρτηση ΜΟΝΟ των αποτελεσματων της ΜΕΝ αφου δν υπαρχει λογος ουτε αξιζει εδω τον κοπο να κανω συζητηση...
gk1
QUOTE(Mitsaras7 @ Dec 20 2009, 17:46 ) *
Καλα αφου γνωριζεις καλυτερα ποσα λεπτα κ τι αμυνα παιζει η ομαδα μου...οκ...Κατα τ'αλλα υπαρχει κατι το οποιο λεγεται ''τακτικη''...Υπαρχει κ κατι αλλο που λεγεται ''παγωμα ρυ8μου'',''εξαντλιση επιθεσεων'',''σετ παιχνιδι 5 εναντιον 5''...Δε ξερω αν αυτα αποτελουν γενικα εδω περα αγνωστες λεξεις...Οπως πιστευω πως παιχνιδι αιφνιδιασμων κ γρηγορων επι8εσεων κανεις οταν υστερεις εναντι του αντιπαλου...Καλη συνεχεια σε ολους κ απο μενα θα βλεπετε απο δω κ στο εξης την αναρτηση ΜΟΝΟ των αποτελεσματων της ΜΕΝ αφου δν υπαρχει λογος ουτε αξιζει εδω τον κοπο να κανω συζητηση...


απο οσα γραφεις αλλα και απο τον τροπο που τα γραφεις φανταζομαι οτι εισαι μικρος σε ηλικια η τουλαχιστον αρκετα μικροτερος απο εμενα.
δε χρειαζεται να ξερει καποιος πως παιζει μια ομαδα για να μπορει να δει ξεκαθαρα σε 3-4 παιχνιδια τον τροπο παιχνιδιου της ειδικα σε αυτην την κατηγορια!!!
παγωμα ρυθμου γινεται οταν παιζεις με μια ομαδα πολυ γρηγοροτερη κατι το οποιο τουλαχιστον με το μαραθωνα δε χρειαζοταν αφου τα παλικαρια δε μπορουσαν να τρεξουν ουτε για δειγμα λογω τραυματισμων κατι που ηταν φανερο!!!
"σετ 5 εναντιων 5" και "εξαντλιση επιθεσεων" σιγουρα δεν υπαρχει στην περιπτωση σας μιας και ολες σας οι επιθεσεις γινονταν στα 15-10 δευτερολεπτα!!
και φυσικα δε ξερω ποιος σου εμαθε οτι παιχνιδι αιφνιδιασμων κανεις οταν υστερεις εναντι του αντιπαλου αλλα να του πεις οτι ειναι ΕΝΤΕΛΩς λαθος!!!!
τωρα αν θες να μη γραφεις η να μην παντας σε διαφορα που λεμε εδω μεσα για να περναει η ωρα γιατι πιστευεις οτι τα ξερεις ολα η οτι εχετε την τρομερη ομαδα τοτε καλα θα κανεις!κανενα προβλημα!
στα forum δε σε αναγκαζει καποιος να κανεις κατι που δε θες!!
moshelas
παιχταράδες μου , τώρα που έρχονται οι διακοπές πρέπει να συνεχίζουμε να προπονούμαστε... έστω διαδικτυακά!!

http://www.onlinegames.com/basketball/?znk8qibtc3

εδώ σας θέλω!!!
axe
icon_drunk.gif icon_wave.gif

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!

...σε ολους, με υγεια πανω απο ολα και επιτυχιες (προσωπικες & "ομαδικες")


wav.gif


Mitsaras7
MΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 57-44...
Κακη εμφανιση αλλα τελικα νικη σε μια περιεργη-φορτισμενη κ πρωτογνωρη για μας ατμοσφαιρα.Πρωτα απ'ολα συγχαρητηρια στα αντιπαλα παιδια για την αγωνιστικοτητα τους.
Κατα 2ον τοσο καιρο απτις 26 Δεκεμβρη δν εχω αναφερει κατι περιμενοντας τον αγωνα κ τιμωντας τη μνημη του αδικοχαμενου μας συμπαιχτη με τη σιωπη.Η νικη αυτη,οπως κ ολες οι υπολοιπες ως το τελος της σεζον οπως κ η ανοδος αν αυτη τελικα ερ8ει θα ειναι αφιερωμενη σαυτον..Πιο κατω σας αναφερω αποσπασμα απο τοπικη εφημεριδα που αναφερεται στο συμβαν κ στο φιλο μας που ''εφυγε'' προωρα κ αδικα κατι που ολους συγκλονισε κ αποσυντονισε!

Στις 26 Δεκεμβρίου 2009 η μοίρα έπαιξε ένα άσχημο παιχνίδι στον παίκτη της ανδρικής μας ομάδας ΓΙΑΝΝΗ ΦΑΝΤΗ, καθώς πηγαίνοντας για τη δουλειά του έπεσε θύμα τροχαίου από ένα ασυνείδητο νεαρό με αποτέλεσμα να φύγει από κοντά μας ξαφνικά αλλά κυρίως τόσο ΑΔΙΚΑ! Ο Γιάννης ήταν αγαπητός απ’ όλους, συνεπής, εργατικός, ευγενικός γενικά ένα υπόδειγμα αθλητού. Η άσχημη είδηση έχει συγκλονίσει την μικρή μας οικογένεια που έχασε ένα από τα πιο καλά της παιδιά! Ο Σύλλογός μας για να τιμήσει την μνήμη του αποφάσισε όλα τα αγωνιστικά τμήματα να φέρουν στη φανέλα τους πένθος μέχρι λήξεως της περιόδου. Η φανέλα με το Νο6 δεν θα ξαναφορεθεί από κανέναν άλλο αθλητή.

Υ.Γ. αναπαυσου εν ειρηνη αγορινα μου δε θα σε ξεχασουμε ποτε
axe
QUOTE(Mitsaras7 @ Jan 16 2010, 01:47 ) *
Υ.Γ. αναπαυσου εν ειρηνη αγορινα μου δε θα σε ξεχασουμε ποτε


μακαρι να σας βλεπει οπου και εαν ειναι.............


______________________________________
_________________ Ο ___________________


ΔΙΟΝΥΣΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 50-54

ομαδα που προσωπικα πιστευω οτι την αδικει η καταταξη, με ενα βασικο κορμο απο παιδια που εχουν παιξει μπασκετ και ειναι αρκετα εμπειρα ωστε να παρουν το αποτελεσμα που θελουν.
φτανει να πω οτι το παιχνιδι κριθηκε στα τελευταια δευτερολεπτα.

καλη πορεια στο ΔΙΟΝΥΣΟ, που ηταν αψογοι οικοδεσποτες...
Aias
Πολύ καλό παιχνίδι πραγματικά αντιμετωπίζοντας την καλύτερη ομάδα που έχουμε παίξει μέχρι τώρα.

Το ημίχρονο έκλεισε με 28 - 26 υπέρ μας. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με τις δυο ομάδες να συμβαδίζουν μαζί στο σκόρ

όπου τελικά στο σκόρ να είναι 50 -51, με ένα φοβερό σούτ απο το (15) της Φιλοθέης χάσαμε το παιχνίδι. Πιστεύω ότι η

Φιλοθέη αξίζει να ανέβει κατηγορία γιατί είναι μια ομάδα με πολύ καλή κυκλοφορία στην περιφέρεια, παίκτες με εμπειρία και

καλό προπονητή. Όσο για μας κρίμα που η εμφάνιση μου απο την περιφέρεια, δεν συνοδεύτηκε με νίκη. Συγχαρητήρια στους

συμπαίκτες μου για την μεγάλη προσπάθεια και συνεχίζουμε για το επόμενο παιχνίδι.

Υ.Γ. Να μεταφέρω απο την πλευρά μου τα θερμά μου συλληπητήρια στην οικογένεια της ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ και στην οικογένεια του

παιδιού. Καλή δύναμη, κουράγιο και να είστε καλά να τον θυμάστε.

gk1
QUOTE(Mitsaras7 @ Jan 16 2010, 01:47 ) *
MΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 57-44...
Κακη εμφανιση αλλα τελικα νικη σε μια περιεργη-φορτισμενη κ πρωτογνωρη για μας ατμοσφαιρα.Πρωτα απ'ολα συγχαρητηρια στα αντιπαλα παιδια για την αγωνιστικοτητα τους.
Κατα 2ον τοσο καιρο απτις 26 Δεκεμβρη δν εχω αναφερει κατι περιμενοντας τον αγωνα κ τιμωντας τη μνημη του αδικοχαμενου μας συμπαιχτη με τη σιωπη.Η νικη αυτη,οπως κ ολες οι υπολοιπες ως το τελος της σεζον οπως κ η ανοδος αν αυτη τελικα ερ8ει θα ειναι αφιερωμενη σαυτον..Πιο κατω σας αναφερω αποσπασμα απο τοπικη εφημεριδα που αναφερεται στο συμβαν κ στο φιλο μας που ''εφυγε'' προωρα κ αδικα κατι που ολους συγκλονισε κ αποσυντονισε!

Στις 26 Δεκεμβρίου 2009 η μοίρα έπαιξε ένα άσχημο παιχνίδι στον παίκτη της ανδρικής μας ομάδας ΓΙΑΝΝΗ ΦΑΝΤΗ, καθώς πηγαίνοντας για τη δουλειά του έπεσε θύμα τροχαίου από ένα ασυνείδητο νεαρό με αποτέλεσμα να φύγει από κοντά μας ξαφνικά αλλά κυρίως τόσο ΑΔΙΚΑ! Ο Γιάννης ήταν αγαπητός απ’ όλους, συνεπής, εργατικός, ευγενικός γενικά ένα υπόδειγμα αθλητού. Η άσχημη είδηση έχει συγκλονίσει την μικρή μας οικογένεια που έχασε ένα από τα πιο καλά της παιδιά! Ο Σύλλογός μας για να τιμήσει την μνήμη του αποφάσισε όλα τα αγωνιστικά τμήματα να φέρουν στη φανέλα τους πένθος μέχρι λήξεως της περιόδου. Η φανέλα με το Νο6 δεν θα ξαναφορεθεί από κανέναν άλλο αθλητή.

Υ.Γ. αναπαυσου εν ειρηνη αγορινα μου δε θα σε ξεχασουμε ποτε

Αγαπητέ mitsara.

Μόλις μπήκα στο forum και πραγματικά είμαι συγκλονισμένος.
Λες μερικές φορές οτι αυτά συμβαίνουν αλλού και όμως μια μέρα ίσως είναι πολύ κοντά σου!!
Τα θερμά μου συλλυπητήρια για το χαμό του συμπαίκτη σας αλλά πάνω από όλα ενός νέου παιδιού!
Καλή δύναμη σε όλους σας και στην οικογένεια του παιδιού.

gavronick
Κρίμα για το παλικάρι που χάθηκε άδικα.
Μπράβο στην ομάδα του που τον τίμησε με τον καλύτερο τρόπο.
Χωρίς σχόλια.......

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/1/2010)
ΔΙΟΝΥΣΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 50 - 54 (ΗΜ. 28 - 26)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Διακονικολάου - Γεωργόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11 - 11, 17 - 15, 7 - 14, 15 - 14.
ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Βασιλακάκος): Τσαγκάρης, Μαρκάτος 19(5), Νάννος 2, Θεοχάρης 10, Κοσμαδάκης 10, Μπάσης 2, Ταβουλάρης, Καντιάνης 3(1), Μπογιατζής 4.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Σωτηρόπουλος 3, Σουρβάνος 2, Φουρτούνης 16, Τσούτης 10, Γιουρούκης, Κοπετινάς 6, Στεφανής 2, Τασάκος 3, Καλύβας 12(2).
ka1972
Τα θερμα μας συλληπητηρια απο τον Α.Ο. ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ στα παιδια της MEN ΙΛΙΟΥ
parag
QUOTE(Mitsaras7 @ Jan 16 2010, 01:47 ) *
MΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 57-44...
Κακη εμφανιση αλλα τελικα νικη σε μια περιεργη-φορτισμενη κ πρωτογνωρη για μας ατμοσφαιρα.Πρωτα απ'ολα συγχαρητηρια στα αντιπαλα παιδια για την αγωνιστικοτητα τους.
Κατα 2ον τοσο καιρο απτις 26 Δεκεμβρη δν εχω αναφερει κατι περιμενοντας τον αγωνα κ τιμωντας τη μνημη του αδικοχαμενου μας συμπαιχτη με τη σιωπη.Η νικη αυτη,οπως κ ολες οι υπολοιπες ως το τελος της σεζον οπως κ η ανοδος αν αυτη τελικα ερ8ει θα ειναι αφιερωμενη σαυτον..Πιο κατω σας αναφερω αποσπασμα απο τοπικη εφημεριδα που αναφερεται στο συμβαν κ στο φιλο μας που ''εφυγε'' προωρα κ αδικα κατι που ολους συγκλονισε κ αποσυντονισε!

Στις 26 Δεκεμβρίου 2009 η μοίρα έπαιξε ένα άσχημο παιχνίδι στον παίκτη της ανδρικής μας ομάδας ΓΙΑΝΝΗ ΦΑΝΤΗ, καθώς πηγαίνοντας για τη δουλειά του έπεσε θύμα τροχαίου από ένα ασυνείδητο νεαρό με αποτέλεσμα να φύγει από κοντά μας ξαφνικά αλλά κυρίως τόσο ΑΔΙΚΑ! Ο Γιάννης ήταν αγαπητός απ’ όλους, συνεπής, εργατικός, ευγενικός γενικά ένα υπόδειγμα αθλητού. Η άσχημη είδηση έχει συγκλονίσει την μικρή μας οικογένεια που έχασε ένα από τα πιο καλά της παιδιά! Ο Σύλλογός μας για να τιμήσει την μνήμη του αποφάσισε όλα τα αγωνιστικά τμήματα να φέρουν στη φανέλα τους πένθος μέχρι λήξεως της περιόδου. Η φανέλα με το Νο6 δεν θα ξαναφορεθεί από κανέναν άλλο αθλητή.

Υ.Γ. αναπαυσου εν ειρηνη αγορινα μου δε θα σε ξεχασουμε ποτε

Συλληπητηρια στη ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ και απο τον αλλο ομιλο.....
nikefalin
QUOTE(Mitsaras7 @ Jan 16 2010, 01:47 ) *
MΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ 57-44...
Κακη εμφανιση αλλα τελικα νικη σε μια περιεργη-φορτισμενη κ πρωτογνωρη για μας ατμοσφαιρα.Πρωτα απ'ολα συγχαρητηρια στα αντιπαλα παιδια για την αγωνιστικοτητα τους.
Κατα 2ον τοσο καιρο απτις 26 Δεκεμβρη δν εχω αναφερει κατι περιμενοντας τον αγωνα κ τιμωντας τη μνημη του αδικοχαμενου μας συμπαιχτη με τη σιωπη.Η νικη αυτη,οπως κ ολες οι υπολοιπες ως το τελος της σεζον οπως κ η ανοδος αν αυτη τελικα ερ8ει θα ειναι αφιερωμενη σαυτον..Πιο κατω σας αναφερω αποσπασμα απο τοπικη εφημεριδα που αναφερεται στο συμβαν κ στο φιλο μας που ''εφυγε'' προωρα κ αδικα κατι που ολους συγκλονισε κ αποσυντονισε!

Στις 26 Δεκεμβρίου 2009 η μοίρα έπαιξε ένα άσχημο παιχνίδι στον παίκτη της ανδρικής μας ομάδας ΓΙΑΝΝΗ ΦΑΝΤΗ, καθώς πηγαίνοντας για τη δουλειά του έπεσε θύμα τροχαίου από ένα ασυνείδητο νεαρό με αποτέλεσμα να φύγει από κοντά μας ξαφνικά αλλά κυρίως τόσο ΑΔΙΚΑ! Ο Γιάννης ήταν αγαπητός απ’ όλους, συνεπής, εργατικός, ευγενικός γενικά ένα υπόδειγμα αθλητού. Η άσχημη είδηση έχει συγκλονίσει την μικρή μας οικογένεια που έχασε ένα από τα πιο καλά της παιδιά! Ο Σύλλογός μας για να τιμήσει την μνήμη του αποφάσισε όλα τα αγωνιστικά τμήματα να φέρουν στη φανέλα τους πένθος μέχρι λήξεως της περιόδου. Η φανέλα με το Νο6 δεν θα ξαναφορεθεί από κανέναν άλλο αθλητή.

Υ.Γ. αναπαυσου εν ειρηνη αγορινα μου δε θα σε ξεχασουμε ποτε


τι λες ρε Μητσάρα....

κουράγιο στην οικογένεια του και θερμά συλληπητήρια
gavronick
Μία διόρθωση γιατί είχα παράπονα!!!!!!!!!!

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/1/2010)
ΔΙΟΝΥΣΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 50 - 54 (ΗΜ. 28 - 26)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Διακονικολάου - Γεωργόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11 - 11, 17 - 15, 7 - 14, 15 - 14.
ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Βασιλακάκος): Τσαγκάρης, Μαρκάτος 19(5), Νάννος 2, Θεοχάρης 10, Κοσμαδάκης 10, Μπάσης 2, Ταβουλάρης, Καντιάνης 3(1), Μπογιατζής 4.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Σωτηρόπουλος 3, Σουρβάνος 2, Φουρτούνης 16, Τσούτης 10(1), Γιουρούκης, Κοπετινάς 6, Στεφανής 2, Τασάκος 3, Καλύβας 12(2).



axe
QUOTE(gavronick @ Jan 19 2010, 11:58 ) *
Μία διόρθωση γιατί είχα παράπονα!!!!!!!!!!

11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15/1/2010)
ΔΙΟΝΥΣΟΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 50 - 54 (ΗΜ. 28 - 26)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Διακονικολάου - Γεωργόπουλος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 11 - 11, 17 - 15, 7 - 14, 15 - 14.
ΔΙΟΝΥΣΟΣ (Βασιλακάκος): Τσαγκάρης, Μαρκάτος 19(5), Νάννος 2, Θεοχάρης 10, Κοσμαδάκης 10, Μπάσης 2, Ταβουλάρης, Καντιάνης 3(1), Μπογιατζής 4.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Σωτηρόπουλος 3, Σουρβάνος 2, Φουρτούνης 16, Τσούτης 10(1), Γιουρούκης, Κοπετινάς 6, Στεφανής 2, Τασάκος 3, Καλύβας 12(2).


ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...!!!

τι ακους και εσυ ρε φιλαρακι...
και εμενα... δεν μου εβαλαν ουτε μια βολη απο τη γραμματεια... μηπως ξερεις που τις χρεωσαν, και εαν μπορεις κανε κατι?

ΕΛΕΟΣ!!!

πως δεν σου ειπε να γραψεις και τον χρονο συμμετοχης?

Τσουτης..., ξερω οτι διαβαζεις...
θα τα πουμε προπονηση

ka1972
Αν διαβαζει κανεις απο τον ΦΟΙΒΟ ή εαν καποιος που να εχει παιξει εκτος μαζι του, παρακαλω πειτε μας που ειναι το γηπεδο του. Ευχαριστω
Aias
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ - ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 58-62

Με μέτρια εμφάνιση κερδίσαμε ένα παιχνίδι που θα μπορούσαμε να το είχαμε κερδίσει με μεγαλύτερη ευκολία και διαφορά.

Ξεκινήσαμε καλά, πήραμε μια διαφορά αλλά μετά με κακές επιλογές, έλλειψη ψυχραιμίας και σε συνδυασμό με την άνοδο του

αντιπάλου, αποσυντονιστήκαμε και τα Γλυκά Νερά επέστρεψαν και διεκδίκησαν το παιχνίδι μέχρι το τέλος. Κρατάμε την

προσπάθεια που έκαναν όλοι για να καταφέρουμε να πάρουμε τη νίκη. Προσπαθήσαμε και δεν παρατήσαμε το παιχνίδι.

Συγχαρητήρια σε όλους.

Καλή συνέχεια στα Γλυκά Νερά, που έχουν μια ομάδα που παλεύει όλα τα παιχνίδια και δεν τα παρατάει ποτέ.

Υ.Γ. Επιτέλους ''έσπασε η γκίνια των 4 πόντων'' για εμάς! Ήταν η σειρά μας να κερδίσουμε!Συνεχίζουμε για το επόμενο

παιχνίδι!
Mitsaras7
ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟ-ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 62-58
Το μονο που χαρηκα προσωπικα σημερα ηταν που ειδα καποιους φιλους απτα παλια...Καλη κ δυνατη ομαδα το Γραμματικο κ η αληθεια ειναι οτι δε τους περιμενα ετσι.Μπραβο τους...Εμεις πρεπει να βελτιωθουμε κ να σοβαρευτουμε για την συνεχεια η οποια-λογικα-στις επομενες τουλαχιστον 7 αγωνιστικες μας προμυνηει ευκολο προγραμμα σχετικα και - παντα λογικα- το απολυτο...Μαυτο μονο θα μαστε σε θεση να διεκδικουμε...Καλη συνεχεια χωρις τραυματισμους κ με υγεια κυριως σε ολους!
Mitsaras7
Επισης αν ξερει καποιος λεπτομεριες για το ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 94-99 ας τις αναφερει γιατι κ το αποτελεσμα κ το σκορ μου φαινονται κουφα...
navalier
QUOTE(Mitsaras7 @ Jan 23 2010, 16:13 ) *
Επισης αν ξερει καποιος λεπτομεριες για το ΧΑΛΑΝΔΡΙ-ΜΑΡΑΘΩΝΑΣ 94-99 ας τις αναφερει γιατι κ το αποτελεσμα κ το σκορ μου φαινονται κουφα...



kala kanei kai sou fainetai koufo...to paixnidi kri8hke stis tesseris parataseis...sth kanonikh diarkeia to xalandri eixe ton elegxo alla isofaristhke sto telos...kai sthn prwth paratash to idio me 3 voles sth lh3h...sth 2h eixe to provadisma o mara8wnas me 5 ligo prin teleiwsei alla isofaristhke..opws kai sthn trith...telos sthn tetarth eprepe kapoios na nikhsei....
Aias
Aπίστευτο αποτέλεσμα!

Αυτή πρέπει να είναι η νίκη της αγωνιστικής!
kidd5
Μεγάλος παίχτης το #10 του Μαραθώνα...από άλλο πλανήτη...τους κατάπιε μόνος του....(41 πόντοι)!! shot.gif
Aias

Mαραθώνα παίζεις?
axe
ολες οι ομαδες της κατηγοριας ειναι απροβλεπτες
δεν υπαρχουν φαβορι και outsiders
καθε παιχνιδι ειναι διαφορετικο και ετσι πρεπει να αντιμετωπιζεται

navalier
QUOTE(kidd5 @ Jan 25 2010, 01:32 ) *
Μεγάλος παίχτης το #10 του Μαραθώνα...από άλλο πλανήτη...τους κατάπιε μόνος του....(41 πόντοι)!! shot.gif



παρα πολυ καλος πραγματικα...δεν ειναι μονο οι ποντοι αλλα και το γεγονος οτι ειχε τη ψυχραιμια να στειλει το παιχνιδι στη παραταση 2 φορες με βολες στο τελος..
Mitsaras7
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 53-46...
Ενα ματς που μεχρι το ημιχρονο πηγαινε αψογα για μας οταν κ προηγουμασταν με 19π κ καπου εκει μπλοκαραμε,μας πλησιασε αλλα ποτε δε πηρε το προβαδισμα η αντιπαλος με σχεδον αναρχο παιχνιδι με πολλα ντραιβ κ 3ποντα...Τελος καλο ολα καλα ομως κ συνεχιζουμε στο σερι των εντος εδρας αγωνων μας τωρα!Καλη συνεχεια
Aias

A.O. ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟ 59-61 (ΗΜ. 32-21) (ΠΑΡΑΤΑΣΗ 55-55)

Ένα πραγματικά συγκλονιστικό παιχνίδι το οποίο κρίθηκε στη παράταση!Ξεκινήσαμε πολύ καλά και με καλές επιλογές στην

επίθεση κλείσαμε το ημίχρονο μπροστά στο σκόρ. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι μας ιδιαίτερα στην άμυνα δεν ήταν καλό

(στο 3ο δεκάλεπτο), με αποτέλεσμα το Γραμματικό με την εμπειρία των παικτών του να μπορέσει να το κερδίσει στο τέλος.

Συνεχίζουμε την προσπάθεια, άν και μένει η απογοήτευση για το τελικό αποτέλεσμα.

Υ.Γ. Η διαιτησία ήταν η χειρότερη που έχουμε αντιμετωπίσει μέχρι τώρα!

Υ.Γ. 2 Το Γραμματικό είναι καλή ομάδα, με έμπειρους παίκτες, ειδικά ο Παπασταθόπουλος και ο Κανατούλας ξεχωρίζουν

πραγματικά. Παίζουν χωρίς προπονήσεις, χωρίς δικό τους γήπεδο και είναι στις πρώτες θέσεις.
calderon
Ομάδα Βαθ Αγών Ν Η Μ Επιθ Αμυ Διαφ
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 21 13 8 5 0 813 679 134
ΑΟΚ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΡΑΜ. 20 11 9 2 0 674 590 84
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ 20 11 9 2 0 637 546 91
ΑΟ ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛ. 19 11 8 3 0 719 579 140
ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 19 11 8 3 0 709 594 115
ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ 19 12 7 5 0 645 672 -27
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ 18 11 7 4 0 586 631 -45
ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ 17 9 8 1 0 493 374 119
ΑΟ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ 16 11 5 6 0 584 623 -39
ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ 16 12 4 8 0 579 632 -53
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 15 13 2 11 0 655 756 -101
ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ 14 12 2 10 0 659 764 -105
Α.Σ.Ο.Χ. "ΦΟΙΒΟΣ" 14 12 2 10 0 597 743 -146
ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ 12 11 1 10 0 536 703 -167
axe
αυτη η ΦΙΛΟΘΕΗ..., εχει κανει ολο το πρωταθλημα σκ....

ειμαστε 4 αγωνιστικες πισω.
χρωσταμε παιχνιδια με ΦΟΙΒΟ (μαλλον θα γινει σημερα 3/2), ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ και ΠΑΚ ΧΑΛΝΔΡΙΟΥ (δεν εχουν οριστει ημ/νιες) και με ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (την Παρασκευή 5/2)

ελπιζω ο 2ος γυρος καποια στιγμή να ξεκινησει και για μας, χωρις να αναβληθουν αλλα παιχνιδια γιατι μας βλεπω να παιζουμε μεχρι Ιουλιο.

smiley.gif

καλη τυχη σε ολους

Mitsaras7
QUOTE(axe @ Feb 3 2010, 13:55 ) *
αυτη η ΦΙΛΟΘΕΗ..., εχει κανει ολο το πρωταθλημα σκ....

ειμαστε 4 αγωνιστικες πισω.
χρωσταμε παιχνιδια με ΦΟΙΒΟ (μαλλον θα γινει σημερα 3/2), ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ και ΠΑΚ ΧΑΛΝΔΡΙΟΥ (δεν εχουν οριστει ημ/νιες) και με ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (την Παρασκευή 5/2)

ελπιζω ο 2ος γυρος καποια στιγμή να ξεκινησει και για μας, χωρις να αναβληθουν αλλα παιχνιδια γιατι μας βλεπω να παιζουμε μεχρι Ιουλιο.

smiley.gif

καλη τυχη σε ολους


Με ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ φιλε δεν εχει οριστει για 10/2???Αυτη τη πληροφοριση εχουμε...Τσεκαρε το κ ενημερωσε...
axe
QUOTE(Mitsaras7 @ Feb 3 2010, 16:37 ) *
Με ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ φιλε δεν εχει οριστει για 10/2???Αυτη τη πληροφοριση εχουμε...Τσεκαρε το κ ενημερωσε...


μετά την έγκυρη τηλεφωνική πληροφόρησή του gavronick, φίλε Mitsaras7, παίζουμε καιρού επιτρέποντος 10/2 στο ανοιχτό μας...

δηλώνω ανενημέρωτος wacko.gif

gavronick
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3/2/2010) (ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ)
ΦΙΛΟΘΕΗ - ΦΟΙΒΟΣ 52 - 17 (ΗΜ. 28 - 4)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Αντωνιάδης - Παπαναστασίου Ι.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 20 - 0, 8 - 4, 9 - 9, 15 - 4.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Σωτηρόπουλος 12, Αλωναρίτης 8(2), Σουρβάνος 3, Φουρτούνης 7(1), Λάππας, Τσούτης, Γιουρούκης 3(1), Μοσχίδης, Ζαχαριάδης-Μυλόπουλος, Στεφανής 11(1), Τασάκος 6, Καλύβας 2.
ΦΟΙΒΟΣ (Σαβόγλου): Τούρβας, Δαλίτσικας, Χαραλαμπίδης 2, Χρυσικοπουλος 2, Τουλικάρογλου, Τσουκαλάς 4, Φανός 6(1),
Μαλιώνας, Πλεξουσάκης, Λάττας 1, Γιατράς 2, Χαρίσης.
gavronick
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5/2/2010)
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 50 - 56 (ΗΜ. 24 - 29)
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Τηγάνης - Τσολάκος.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 10 - 17, 14 - 12, 15 - 13, 11 - 14.
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (Γκόγκος): Κωλέττης 20(4), Γεωργαντάς 2, Σιδεράκης, Χρυσικόπουλος 2, Βολόπουλος 9(1), Παπαχρήστος, Κατραντζής 13(1), Λιονάκης 4.
ΦΙΛΟΘΕΗ (Μυσθιλόγλου): Σωτηρόπουλος 16, Αλωναρίτης, Σουρβάνος, Φουρτούνης 13(1), Τσούτης 3(1), Γιουρούκης, Κοπετινάς 5, Στεφανής 6(1), Καλύβας 13(2).
Mitsaras7
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΚΟΥΡΟΣ 59-60
Οταν χανεις ενα ματς στα τελευταια 2 δευτερολεπτα με σφαλιαρα κατω απτο καλαθι κ σχεδον αυτοκτονοντας με καποιες τελευταιες ενεργειες δε μπορεις παρα να νιωθεις πικρια απτο αποτελεσμα...Αποτελεσμα που ελεγχαμε σε ολη τη διαρκεια οντας μπροστα απο 3-12 ποντους συνεχως...Ομως δυστυχως για μας ευτυχως για τους διωκτες στο 40' το αποτελεσμα ηταν το πιο πανω.Οταν επισης χανεις 2 φορες απτην ιδια ομαδα μην εχωντας το στοιχειωδη εγωισμο,διαθεση κ ''κακαλα'' τοτε περιμενεις απλα γκελες των αντιπαλων...Συνεχιζουμε κ ελπιζουμε σε νικη επι της Φιλοθεης τη Τεταρτη για να τα φερουμε ολα τουμπα
axe
QUOTE(gavronick @ Feb 6 2010, 01:14 ) *
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (5/2/2010)
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΦΙΛΟΘΕΗ 50 - 56 (ΗΜ. 24 - 29)
...


πολυ δυνατο παιχνιδι με μια πολυ καλη ομαδα.
super Νταντης, και πολυ δουλεια απιο Φώτη και Χαρη στους "ψηλους"...

οπως ειπα η ΠΑΛΛΗΝΗ ειναι πολυ δυνατος αντυπαλος και της αξιζει και ειμαι σιγουρος οτι θα εχει μια καλη συνεχεια, καθως στηριζεται σε νεα παιδια.
πολυ καλος το 18 που μας εκτελουσε απο τα 6,25 και πολυ καλος το 10 στον οποιο απιπλεον αξιζουν συγχαρητηρια και θα εξηγησω γιατι...

δυστυχως ειχαμε αλλη μια αναποδια στο σημερινο παιχνιδι. ο αρχηγος μας μετα απο το καταγμα που ειχε παθει στη μυτη πριν μερικες εβδομαδες, τραυματιστηκε σε ανυποπτη φαση στο γονατο. δεν ξερουμε ακομα τη σοβαροτητα του τραυματισμου. στην φαση ηταν και το 10 της ΠΑΛΛΗΝΗΣ ο ποιος ζητησε επανελλημενα συγγνωμη (και μετα το τελος του ματς) για μια φαση που συμβαινει συνεχεια και σιγουρα δεν φερει καμια ευθυνη για το τι εγινε.
μπραβο παληκαρι... εισαι και νεο παιδι και πραγματικα μονο ΜΠΡΑΒΟ σου αξιζουν...

οσο για τον αρχηγο, ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο και να συνεχισει προπονησεις απο ΔΕΥ.


Aias

AO ΔΙΟΝΥΣΟΥ - ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ 56 - 60 (ΗΜ.26-20) (9-10, 17-10, 12-16, 19-24)

Ένα δυνατό παιχνίδι που για ακόμα μια φορά το χάσαμε στους 4 πόντους. Δυστυχώς η γκαντεμιά συνεχίστηκε και σήμερα.

Ξεκινήσαμε καλά και κλείσαμε το ημίχρονο μπροστά στο σκόρ. Στο δεύτερο ημίχρονο η αντίπαλος έπαιξε ζώνη,

προσπαθήσαμε να την αντιμετωπίσουμε και μετά το παιχνίδι πήγαινε πόντο πόντο. Στο τέλος προηγηθήκαμε με 55 - 54 και

μετά δεχτήκαμε καλάθι και φάουλ. Το παιχνίδι δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας. Η διατησία με λάθη αλλά δεν επηρέασε το

αποτέλεσμα. Συνεχίζουμε και έχουμε το δύσκολο παιχνίδι με αντίπαλο τον ΚΟΥΡΟ. Εύχομαι καλή συνέχεια στην

Λυκόβρυση και τη coach Γεωργία Αγγέλη που τυγχάνει να την εκτιμώ πολύ. Ξεχώρισε το 10 (οργανωτής αλλά και

εκτελεστής) παρότι ήταν άστοχος.

Υ.Γ. Θεωρώ ότι η Φιλοθέη είναι η καλύτερη ομάδα και αξίζει ν' ανέβει. Επίσης φαβορί είναι το ΠΑΚ Χαλανδρίου και το

Γραμματικό που αγωνίζεται βασιζόμενο στην εμπειρία των παικτών που διαθέτει.


gk1
QUOTE(axe @ Feb 3 2010, 14:55 ) *
αυτη η ΦΙΛΟΘΕΗ..., εχει κανει ολο το πρωταθλημα σκ....

ειμαστε 4 αγωνιστικες πισω.
χρωσταμε παιχνιδια με ΦΟΙΒΟ (μαλλον θα γινει σημερα 3/2), ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ και ΠΑΚ ΧΑΛΝΔΡΙΟΥ (δεν εχουν οριστει ημ/νιες) και με ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗΣ (την Παρασκευή 5/2)

ελπιζω ο 2ος γυρος καποια στιγμή να ξεκινησει και για μας, χωρις να αναβληθουν αλλα παιχνιδια γιατι μας βλεπω να παιζουμε μεχρι Ιουλιο.

smiley.gif

καλη τυχη σε ολους

Όντως η Φιλοθέη τα έχει κάνει μαντάρα με τις αναβολές μιας και δεν έχουν γήπεδο κλειστό ούτε καν μπορούν να δανειστούν!
Αυτό βέβαια είναι απαράδεκτο και θα έπρεπε να υπάρχει οδηγία από την εσκα οτι αμάδα που δεν έχει κλειστό γήπεδο δε θα μπορεί να συμμετέχει.
πολλές ομάδες πανε χιλιόμετρα μακριά για να έχουν ένα κλειστό γήπεδο και η Φιλοθέη παίζει σε ανοιχτό για τους ευνόητους πονηρούς λόγους που φυσικά είναι υπέρ της ομάδας τους!!
Και έτσι σίγουρα υπάρχουν άλλες ομάδες που αξίζουν πολύ περισσότερο την άνοδο από την Φιλοθέη.
Ο Διόνυσος είναι σταθερή ομάδα και γενικά παλεύει όλα τα παιχνίδια αλλά ας σταματήσουν την καραμέλα της ατυχίας γιατί έχει καταντήσει αστείο!!
Το γραμματικό η καλύτερα η Εκάλη (μιας και όλοι οι παίχτες είναι από την ομάδα τις Εκάλης) έχει όντως ποιότητα και εμπειρία και τα παραδέχομαι τα παιδιά πραγματικά αλλά αν βρεθεί ομάδα να τρέξει σίγουρα δε θα αντέξουν.
Mitsaras7
QUOTE(gk1 @ Feb 6 2010, 13:17 ) *
Όντως η Φιλοθέη τα έχει κάνει μαντάρα με τις αναβολές μιας και δεν έχουν γήπεδο κλειστό ούτε καν μπορούν να δανειστούν!
Αυτό βέβαια είναι απαράδεκτο και θα έπρεπε να υπάρχει οδηγία από την εσκα οτι αμάδα που δεν έχει κλειστό γήπεδο δε θα μπορεί να συμμετέχει.
πολλές ομάδες πανε χιλιόμετρα μακριά για να έχουν ένα κλειστό γήπεδο και η Φιλοθέη παίζει σε ανοιχτό για τους ευνόητους πονηρούς λόγους που φυσικά είναι υπέρ της ομάδας τους!!
Και έτσι σίγουρα υπάρχουν άλλες ομάδες που αξίζουν πολύ περισσότερο την άνοδο από την Φιλοθέη.
Ο Διόνυσος είναι σταθερή ομάδα και γενικά παλεύει όλα τα παιχνίδια αλλά ας σταματήσουν την καραμέλα της ατυχίας γιατί έχει καταντήσει αστείο!!
Το γραμματικό η καλύτερα η Εκάλη (μιας και όλοι οι παίχτες είναι από την ομάδα τις Εκάλης) έχει όντως ποιότητα και εμπειρία και τα παραδέχομαι τα παιδιά πραγματικά αλλά αν βρεθεί ομάδα να τρέξει σίγουρα δε θα αντέξουν.

Δε θα σχολιασω κατι για τον αν κ ποιος αξιζει την ανοδο,απλα θα παραθεσω κατι απλο κ σαφες...Κ οποιος ξερει απο δυτικη Αθηνα θα καταλαβει..Μαγγες το Γραμματικο παιζει στο κλειστο του Ζεφυριου,χωρις προπονησεις κ χωρις προπονητη,οποτε ο,τι δικαιολογια κ να ακουστει απο αλλες πλευρες θα ειναι παραμυθι,πχ οτι δν υπαρχουν ωρες σε κλειστο γηπεδο ή οτι δν υπαρχουν καν κλειστα σε περιοχες οπως Φιλοθεη ακομα κ στο Πικερμι...Απλα αυτο απο κει κ περα τα συμπερασματα δικα σας
axe
QUOTE(gk1 @ Feb 6 2010, 13:17 ) *
Όντως η Φιλοθέη τα έχει κάνει μαντάρα με τις αναβολές μιας και δεν έχουν γήπεδο κλειστό ούτε καν μπορούν να δανειστούν!
Αυτό βέβαια είναι απαράδεκτο και θα έπρεπε να υπάρχει οδηγία από την εσκα οτι αμάδα που δεν έχει κλειστό γήπεδο δε θα μπορεί να συμμετέχει.
πολλές ομάδες πανε χιλιόμετρα μακριά για να έχουν ένα κλειστό γήπεδο και η Φιλοθέη παίζει σε ανοιχτό για τους ευνόητους πονηρούς λόγους που φυσικά είναι υπέρ της ομάδας τους!!
Και έτσι σίγουρα υπάρχουν άλλες ομάδες που αξίζουν πολύ περισσότερο την άνοδο από την Φιλοθέη.
Ο Διόνυσος είναι σταθερή ομάδα και γενικά παλεύει όλα τα παιχνίδια αλλά ας σταματήσουν την καραμέλα της ατυχίας γιατί έχει καταντήσει αστείο!!
Το γραμματικό η καλύτερα η Εκάλη (μιας και όλοι οι παίχτες είναι από την ομάδα τις Εκάλης) έχει όντως ποιότητα και εμπειρία και τα παραδέχομαι τα παιδιά πραγματικά αλλά αν βρεθεί ομάδα να τρέξει σίγουρα δε θα αντέξουν.


να σου πω εγω για τη ΦΙΛΟΘΕΗ που νομιζω οτι την ξερω καλυτερα τα τελευταια 6 χρόνια...
ειμαστε μια παρεα που στηριζει ο ενας τον αλλον και ειμαστε ο ιδιος κορμος ολα τα χρονια. δεν υπαρχει διοικηση και δεν υπαρχει κανενας που να ασχολειται με το τμημα μπασκετ της ΦΙΛΟΘΕΗΣ (δινουν ολη τη βαρυτητα στο στοιβο).
ευτυχως ο gavronick ανελαβε τον ρολο του παικτη, 2ου αρχηγου, εφορου, assistant...
εαν δεν ηταν εκεινος σιγουρα η ΦΙΛΟΘΕΗ θα ειχε διαλυθει.
οταν ΕΓΩ λοιπον λεω ΦΙΛΟΘΕΗ εννοω τον Μανθο, τον Νικο, τον Χαρη, τον Νταντη, τον Θοδωρη και τα αλλα παιδια και οχι το συλογο γιατι απλα δεν τον εχω δει ποτε...

ακου λοιπον πως εχουν τα πραγματα "φιλε" καλοθελητη...
η ΦΙΛΟΘΕΗ επαιζε χρονια Δ ΕΣΚΑ παντα στο ανοικτο. τοσα χρονια, τοσες καλες ομαδες ξεκινησαν απο ενα ανοικτο.
ενα παραδειγμα ειναι η ομαδα των ΤΡΙΩΝ ΑΣΤΕΡΩΝ. τρεις χρονιες που τους αντιμετωπιζα στην ΕΣΚΑ επαιζαν ανοικτο. παντα καλη ομαδα η οποια εφθασε να παιξει μεχρι και Β ΕΣΚΑ. πριν πεντε χρονια ηταν λιγες οι ομαδες της Δ που επαιζαν σε κλειστα.
παρενθεση τελος

μαζευτηκαν λοιπον 10 μαλ...ες πριν 6 χρονια, και εφτιαξαν μια ομαδα, καλη-κακη δεν θα το κρινω, η οποια δεν εχει διαφορες απο την τωρινη.
1η χρονια μπαραζ ανοδου. 2η χρονια ανοδο αητητοι. 3η χρονια 5οι στην Γ. 4η χρονια 9-10οι δεν θυμαμαι ακριβως, χωρις προπονησεις γιατι δεν ειχαμε ωρες κλειστου και οκαιρος ηταν χαλια. 5η χρονια με πολλους τραυματισμους και 10 νικες στην Γ, πεσαμε κατηγορια. η ιδια ομαδα φετος παιζει το ιδιο μπασκετ, με μοναδικη διαφορα οτι ειμαστε ολοι 6 χρονια μεγαλυτεροι.

εσυ λοιπον λες οτι εγω στα 33 μου και οι συνομιλικοι συμπαικτες μου θελουμε να παιζουμε μπασκετ στο τσιμεντο και την παγωνια. δεν ηταν επιλογη μας φιλε. οποιοσδηποτε σκεφτεται λογικα και χωρις καποια σκοπιμοτητα το καταλαβαινει.
δεν το ευχαριστιομαστε το ιδιο μετα απο 10ωρες δουλεια να πηγαινουμε σε ενα παγωμενο γηπεδο για να κανουμε απλα αυτο που γουσταρουμε.
οσο για το οτι αλλες ομαδες αξιζουν την ανοδο πολυ περισσοτερο..., εχεις δικιο... αλλα θα ηθελα καποια στιγμη να μας εξηγησεις εσυ το γιατι.





Mitsaras7
QUOTE(axe @ Feb 6 2010, 15:52 ) *
εσυ λοιπον λες οτι εγω στα 33 μου και οι συνομιλικοι συμπαικτες μου θελουμε να παιζουμε μπασκετ στο τσιμεντο και την παγωνια. δεν ηταν επιλογη μας φιλε. οποιοσδηποτε σκεφτεται λογικα και χωρις καποια σκοπιμοτητα το καταλαβαινει.
δεν το ευχαριστιομαστε το ιδιο μετα απο 10ωρες δουλεια να πηγαινουμε σε ενα παγωμενο γηπεδο για να κανουμε απλα αυτο που γουσταρουμε.

Εδω εχω να πω κατι τελευταιο,οτι πρεπει να παραδεχτειτε οτι μερος της στρατηγικης ειναι κ η παγωνια κ το ανοιχτο κ τελικα δε σας κανει κ τοσο κακο..Οταν καπου μεσα στον Δεκεμβρη εβρεχε στο ανοιχτο σας τις μερες του αγωνα με τη ΜΕΝ κ σας εγινε προταση να παιξουμε στο δικο μας κλειστο το ματς του 1ου γυρου κ τον Απριλη-Μαη στο ανοιχτο σας,να γινει δηλαδη ανταλλαγη αγωνιστικων-οπως εγινε φετος με μας κ με το Πικερμι κ το δεχτηκαν οι ανθρωποι-εσεις το απορριψατε...Κ κατα τη γνωμη μου καλα κανατε απτη στιγμη που το γηπεδο σας ειναι κ οπλο σας,απλα στη θεση σας κ αν θελατε 1 συμβουλη,θα ταν καλο να το παραδεχτειτε...Αυτο,δε θελω να πω κατι αλλο,καλο ΣΚ κ ελπιζω σε καλο αγωνα τη Τεταρτη.
axe
QUOTE(Mitsaras7 @ Feb 6 2010, 17:01 ) *
Εδω εχω να πω κατι τελευταιο,οτι πρεπει να παραδεχτειτε οτι μερος της στρατηγικης ειναι κ η παγωνια κ το ανοιχτο κ τελικα δε σας κανει κ τοσο κακο..Οταν καπου μεσα στον Δεκεμβρη εβρεχε στο ανοιχτο σας τις μερες του αγωνα με τη ΜΕΝ κ σας εγινε προταση να παιξουμε στο δικο μας κλειστο το ματς του 1ου γυρου κ τον Απριλη-Μαη στο ανοιχτο σας,να γινει δηλαδη ανταλλαγη αγωνιστικων-οπως εγινε φετος με μας κ με το Πικερμι κ το δεχτηκαν οι ανθρωποι-εσεις το απορριψατε...Κ κατα τη γνωμη μου καλα κανατε απτη στιγμη που το γηπεδο σας ειναι κ οπλο σας,απλα στη θεση σας κ αν θελατε 1 συμβουλη,θα ταν καλο να το παραδεχτειτε...Αυτο,δε θελω να πω κατι αλλο,καλο ΣΚ κ ελπιζω σε καλο αγωνα τη Τεταρτη.


εμενα προσωπικα μου κανει πολυ κακο.
αυτο που λες για αλλαγη εδρας το ακουσα εκ των υστερων, και δεν συμφωνησα. ετσι δωσαμε δικαιωματα...
θα επρεπε να ειχαμε παιξει το ματς στην εδρα σας για να διευκολυνθουμε ολοι.
φυσικα εσεις, αλλα και εμεις που δεν θα μεναμε εκτος αγωνων για πανω απο ενα μηνα.

οπως σε ολες τις εδρες ετσι και στη δικια μας η γηπεδουχος ομαδα εχει πλεονεκτημα. το κρυο ειναι το ιδιο για ολους και εμεις φυσικα ξερουμε καλυτερα το γηπεδο και τα καλαθια.
δεν πιστευω να νομιζει κανεις οτι σκαμε στην προπονηση με σορτσακι-φανελακι με τρεις βαθμους και 90% υγρασια... 2πλα φουτερ και φορμες παιζουν...

ας εχουμε λοιπον ενα καλο παιχνιδι την ΤΕΤ, χωρις τραυματισμο και θα συζητησουμε μετα, αφου θα εχεις ζησει την "εμπειρια", τα περι στρατηγικης, παγωνιας και ανοικτου


calderon
[quote name='Mitsaras7' date='Feb 6 2010, 01:36 ' post='382305']
ΜΕΝ ΙΛΙΟΥ-ΚΟΥΡΟΣ 59-60
Οταν χανεις ενα ματς στα τελευταια 2 δευτερολεπτα με σφαλιαρα κατω απτο καλαθι κ σχεδον αυτοκτονοντας με καποιες τελευταιες ενεργειες δε μπορεις παρα να νιωθεις πικρια απτο αποτελεσμα...Αποτελεσμα που ελεγχαμε σε ολη τη διαρκεια οντας μπροστα απο 3-12 ποντους συνεχως...Ομως δυστυχως για μας ευτυχως για τους διωκτες στο 40' το αποτελεσμα ηταν το πιο πανω.Οταν επισης χανεις 2 φορες απτην ιδια ομαδα μην εχωντας το στοιχειωδη εγωισμο,διαθεση κ ''κακαλα'' τοτε περιμενεις απλα γκελες των αντιπαλων...Συνεχιζουμε κ ελπιζουμε σε νικη επι της Φιλοθεης τη Τεταρτη για να τα φερουμε ολα τουμπα
[/quoteε
Μια απο τις καλυτερες ομαδες της κατηγοριας ο ΚΟΥΡΟΣ, εχει χασει καποια ευκολα παιχνιδια απο τισς απουσιες του αλλα εχει ξεκινισει δυνατα μετα τις γιορτες και σιγα σιγα ανεβαινει,οσο και αν δν τον υπολογιζουν.!!
gk1
QUOTE(axe @ Feb 6 2010, 16:52 ) *
να σου πω εγω για τη ΦΙΛΟΘΕΗ που νομιζω οτι την ξερω καλυτερα τα τελευταια 6 χρόνια...
ειμαστε μια παρεα που στηριζει ο ενας τον αλλον και ειμαστε ο ιδιος κορμος ολα τα χρονια. δεν υπαρχει διοικηση και δεν υπαρχει κανενας που να ασχολειται με το τμημα μπασκετ της ΦΙΛΟΘΕΗΣ (δινουν ολη τη βαρυτητα στο στοιβο).
ευτυχως ο gavronick ανελαβε τον ρολο του παικτη, 2ου αρχηγου, εφορου, assistant...
εαν δεν ηταν εκεινος σιγουρα η ΦΙΛΟΘΕΗ θα ειχε διαλυθει.
οταν ΕΓΩ λοιπον λεω ΦΙΛΟΘΕΗ εννοω τον Μανθο, τον Νικο, τον Χαρη, τον Νταντη, τον Θοδωρη και τα αλλα παιδια και οχι το συλογο γιατι απλα δεν τον εχω δει ποτε...

ακου λοιπον πως εχουν τα πραγματα "φιλε" καλοθελητη...
η ΦΙΛΟΘΕΗ επαιζε χρονια Δ ΕΣΚΑ παντα στο ανοικτο. τοσα χρονια, τοσες καλες ομαδες ξεκινησαν απο ενα ανοικτο.
ενα παραδειγμα ειναι η ομαδα των ΤΡΙΩΝ ΑΣΤΕΡΩΝ. τρεις χρονιες που τους αντιμετωπιζα στην ΕΣΚΑ επαιζαν ανοικτο. παντα καλη ομαδα η οποια εφθασε να παιξει μεχρι και Β ΕΣΚΑ. πριν πεντε χρονια ηταν λιγες οι ομαδες της Δ που επαιζαν σε κλειστα.
παρενθεση τελος

μαζευτηκαν λοιπον 10 μαλ...ες πριν 6 χρονια, και εφτιαξαν μια ομαδα, καλη-κακη δεν θα το κρινω, η οποια δεν εχει διαφορες απο την τωρινη.
1η χρονια μπαραζ ανοδου. 2η χρονια ανοδο αητητοι. 3η χρονια 5οι στην Γ. 4η χρονια 9-10οι δεν θυμαμαι ακριβως, χωρις προπονησεις γιατι δεν ειχαμε ωρες κλειστου και οκαιρος ηταν χαλια. 5η χρονια με πολλους τραυματισμους και 10 νικες στην Γ, πεσαμε κατηγορια. η ιδια ομαδα φετος παιζει το ιδιο μπασκετ, με μοναδικη διαφορα οτι ειμαστε ολοι 6 χρονια μεγαλυτεροι.

εσυ λοιπον λες οτι εγω στα 33 μου και οι συνομιλικοι συμπαικτες μου θελουμε να παιζουμε μπασκετ στο τσιμεντο και την παγωνια. δεν ηταν επιλογη μας φιλε. οποιοσδηποτε σκεφτεται λογικα και χωρις καποια σκοπιμοτητα το καταλαβαινει.
δεν το ευχαριστιομαστε το ιδιο μετα απο 10ωρες δουλεια να πηγαινουμε σε ενα παγωμενο γηπεδο για να κανουμε απλα αυτο που γουσταρουμε.
οσο για το οτι αλλες ομαδες αξιζουν την ανοδο πολυ περισσοτερο..., εχεις δικιο... αλλα θα ηθελα καποια στιγμη να μας εξηγησεις εσυ το γιατι.

Όπως μας ενημέρωσε ο Μητσάρας φίλε μου η αλλαγή δεν έγινε δεκτή για να παίξετε στην έδρα τους οπότε αυτό δείχνει κάποια...σκοπιμότητα!
Δε λεω οτι τρελαίνεστε να παίζεται σε ανοιχτά ούτε οτι φταιτε που δεν έχετε την στοιχειώδη βοήθεια από την διοίκηση μιας και λίγες είναι οι ομάδες που την έχουν σε αυτές τις κατηγόριες.
Λεω όμως οτι αφού δεν την έχετε και δε μπορείτε να έχετε κλειστό έστω για τους αγώνες σας να μην είσαστε στην κατηγόρια μέχρι να έχετε κλειστό.
Καλό για εσάς αλλά και για τους αντίπαλους σας μιας και ούτε εμείς είμαστε παιδάκια να θέλουμε να χτυπήσουμε στα ανοιχτά!
Και φυσικά έχετε μια ομάδα που παει καλά στους αγώνες αλλά αξίζετε λιγότερο την άνοδο από άλλες ομάδες που πανε καλά και έχουν γήπεδο!! Αυτός είναι ο λόγος .
ka1972
QUOTE(gk1 @ Feb 8 2010, 09:46 ) *
Όπως μας ενημέρωσε ο Μητσάρας φίλε μου η αλλαγή δεν έγινε δεκτή για να παίξετε στην έδρα τους οπότε αυτό δείχνει κάποια...σκοπιμότητα!
Δε λεω οτι τρελαίνεστε να παίζεται σε ανοιχτά ούτε οτι φταιτε που δεν έχετε την στοιχειώδη βοήθεια από την διοίκηση μιας και λίγες είναι οι ομάδες που την έχουν σε αυτές τις κατηγόριες.
Λεω όμως οτι αφού δεν την έχετε και δε μπορείτε να έχετε κλειστό έστω για τους αγώνες σας να μην είσαστε στην κατηγόρια μέχρι να έχετε κλειστό.
Καλό για εσάς αλλά και για τους αντίπαλους σας μιας και ούτε εμείς είμαστε παιδάκια να θέλουμε να χτυπήσουμε στα ανοιχτά!
Και φυσικά έχετε μια ομάδα που παει καλά στους αγώνες αλλά αξίζετε λιγότερο την άνοδο από άλλες ομάδες που πανε καλά και έχουν γήπεδο!! Αυτός είναι ο λόγος .


Κατ'αρχην τα παραπονα σας στην ΕΣΚΑ για τα ανοιχτα γηπεδα. Επισης εαν μια ομαδα που ουσιαστικα δεν προπονειται λογω καιρικων συνθηκων και ανοικτου, παει εξισου καλα (και καλυτερα) απο καποιες που προπονουνται στα κλειστα τους τοτε ειναι αξια συγχαρητηριων και αξιζει απολυτα την ανοδο εαν την καταφερει. Με ενοχλει τραγικα το γεγονος οτι μπορεις ευκολα να αφορισεις ομαδες λεγοντας "να μην είσαστε στην κατηγόρια μέχρι να έχετε κλειστό". Οποιος δεν επιθυμει να παιξει σε ανοικτο ας μην το κανει ή ας διαμαρτυρηθει στην ΕΣΚΑ για το οτι επιτρεπονται τα ανοικτα γηπεδα.


Μια ακομα παρατηρηση για το "Γραμματικο". Ισχυει η απαγορευση για μεταγραφες ανω των 30? Διοτι εαν ισχυει αυτο θα πρεπει τουλαχιστον 2-3 παικτες του να μην παιζουν. Εμαθα οτι καποιος προπονητης σε μεταξυ τους παιχνιδι εκανε ενσταση για τα δελτια και οι συγκεκριμενοι αθλητες δεν επαιξαν! Εχει ακουσει κανενας αλλος κατι τετοιο;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.