Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
nikefalin
Ξεκινά το σάββατο το πρωτάθλημα που διεξάγεται με 13 ομίλους και πολλές ομάδες και παιδιά που έχουν να ισορροπήσουν μεταξύ αθλητισμού, σχολείου & φροντιστηρίου ( με το ψυχοφθόρο σύστημα εισαγωγής στα πανεπιστήμια)

Η παρουσίαση εδώ έχει ως βασικό σκοπό την ενημέρωση (αποτελέσματα - βαθμολογίες - παρουσιάσεις)και την ανταλλαγή απόψεων.

Οι ομιλοι είναι

QUOTE
1ος
ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ ,ΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ,ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ ,ΑΕ ΨΥΧΙΚΟΥ , ΓΣ ΛΑΥΡΙΟΥ ,ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ , ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ ΑΣ, ΑΟ ΔΑΦΝΗΣ, ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ ΑO, ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ & Α.Ε.Κ.

2ος
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ, ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΑ, ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ, ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ, ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ, ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ, ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ, ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ, ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

3ος
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ, ΚΥΨΕΛΙΑΚΟΣ ΑΟ, ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΣ, ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ, ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ
ΠΕΤΡ/ΝΩΝ,ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ-ΘΡΙΑΜΒΟΣ, ΓΣ ΑΡΙΩΝ, ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006, ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ

4ος
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ, ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ, ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ,ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ, ΔΑΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ, ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ, ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ-ΚΥΠΡΙΑΔΟΥ,ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

5ος
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ, ΑΕ ΠΟΡΤΟ ΡΑΦΤΗ, ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ, ΓΑΣ ΚΑΛΥΒΙΩΝ ΘΟΡΙΚΟΥ, ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ, ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ, ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ, ΑΟΚ ΣΠΑΤΩΝ

6ος
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ, ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ, ΑΟΠ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 96, ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ, ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ, ΑΕΤΟΣ ΓΑΣ, ΑΟ ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ, ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ

7ος
ΑΟ ΓΕΡΑΚΑ ΚΡΟΝΟΣ, ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ, ΦΕΑ Ν.Φ.- Ν.Χ., ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ, ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ, ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ
ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ, ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ, ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ ΑΟ, ΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ

8ος
ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ, ΦΟ ΤΟΥΦΑΣ, ΠΑΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ, ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ,
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ Ο ΠΛΑΤΩΝ, ΓΣ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ, ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ, ΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ

9ος
ΕΘΝΙΚΟΣ ΓΣ, ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89, ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ, ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ, ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ,
ΑΕ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ, ΡΟΥΦ 80, ΥΠΕΡΟΧΗ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ, ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ, ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ

10ος

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ, ΑΟ ΥΜΗΤΤΟΥ ΧΑΡΑΥΓΗΣ, ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.,ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ, ΑΟ ΑΤΤΑΛΟΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ, ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ, ΚΑΟ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ

11ος

ΑΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ, ΓΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ, ΑΕΚ ΠΕΡ.-ΔΥΤ.ΠΡΟΑΣΤ., ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ, ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ., ΓE ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ, ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ

13ος
ΠΑΟ ΔΑΦΝΗ, ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ ΑΕΑ, ΑΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΩΡΑΙΤΗ, ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗΣ, ΑΟΝ ΒΥΡΩΝΟΣ,
ΑΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ, ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΙΟΥ, ΑΠΣ ΟΡΦΕΑΣ Κ.ΠΑΤΗΣΙΩΝ, ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΥΨ.

15ος
ΜΕΣ ΜΑΡΑΘΩΝΟΣ, ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ, ΑΣΚ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ, ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ, ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ,
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ, ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ, ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ


χωρισμένοι ανάλογα με την κατηγορία που βρίσκεται το ανδρικό τμήμα και όσο το δυνατόν καλύτερα γεωγραφικά.

Για λόγους συντομίας αλλά και πρακτικής παρουσίασης θα παρουσιάζουμε το πρόγραμμα σε κάθε αγωνιστική, όποιος θέλει να το δει συνολικά μπορεί να το κοιτάξει και στο σάιτ της ΕΣΚΑ (www.eska.gr)

Καλή αγωνιστική σεζόν σε όλα τα παιδιά, με ήθος, καλά παιχνίδια, χωρίς τραυματισμούς και με σεβασμό στο παιχνίδι και τους αντιπάλους μας !
nikefalin
1η αγωνιστική


Click to view attachment
bigG
QUOTE(nikefalin @ Sep 10 2008, 20:46 ) *
Ξεκινά το σάββατο το πρωτάθλημα που διεξάγεται με 13 ομίλους και πολλές ομάδες και παιδιά που έχουν να ισορροπήσουν μεταξύ αθλητισμού, σχολείου & φροντιστηρίου ( με το ψυχοφθόρο σύστημα εισαγωγής στα πανεπιστήμια)

Η παρουσίαση εδώ έχει ως βασικό σκοπό την ενημέρωση (αποτελέσματα - βαθμολογίες - παρουσιάσεις)και την ανταλλαγή απόψεων.

Οι ομιλοι είναι
χωρισμένοι ανάλογα με την κατηγορία που βρίσκεται το ανδρικό τμήμα και όσο το δυνατόν καλύτερα γεωγραφικά.

Για λόγους συντομίας αλλά και πρακτικής παρουσίασης θα παρουσιάζουμε το πρόγραμμα σε κάθε αγωνιστική, όποιος θέλει να το δει συνολικά μπορεί να το κοιτάξει και στο σάιτ της ΕΣΚΑ (www.eska.gr)

Καλή αγωνιστική σεζόν σε όλα τα παιδιά, με ήθος, καλά παιχνίδια, χωρίς τραυματισμούς και με σεβασμό στο παιχνίδι και τους αντιπάλους μας !


Εύχομαι κι εγώ καλή μπασκετική χρονιά,καλά παιχνίδια και επιτέλους γεματα γήπεδα σε όλους τους αγώνες.Όχι μόνο στα τοπικά ντέρμπυ πχ Νίκη Αμαρουσίου-ΕΦΟΑ μόνο και μόνο για να λέμε πήγα στο ντέρμυ και βριστίκαμε με τους άλλου οπαδούς.Και επιτέλους όχι να πηγαίνει κόσμος στους αγώνες της 2ης φάσης και στα παιχνίδια πχ του Αμαρουσίου και των επονομαζόμενων μεγάλων ομάδων.Καλέστε φίλους,γνωστούς,συγγενείς γιατί απ τα ματς που έχω παίξει έχω συμπεράνει πως κόσμος στο γήπεδο(10,20,30,40 δεν έχει σημασία αρκεί να φωνάζουν για κάποια ομάδα) σημαίνει ένα μπασκετικό επίπεδο παραπάνω και απ τις δύο ομάδες.Για αυτόν τον λόγο ελπίζω να έρθει αρκετός κόσμος σε όλους τους ομίλους αλλά κυρίως στον 7ο όπου παίζω κιόλας.Γιατί έτσι το παιχνίδι το ζει ο 1ος βασικός μέχρι ο τελευταίος ανπληρωματικός πολύ πιο έντονα και παθιάζεται ακόμα περισσότερο μ αυτην την ανίατη ασθένεια που λέγεται μπάσκετ.Για αυτό λοιπον παρακαλώ όσους θέλουν να γεμισουν τις ώρες του Σαββάτου και της Κυριακής (στον 7ο όμιλο) τους να έρθουν να δουν,να φωνάξουν για τους φίλους τους και να το εφχαριστηθούν φίλαθλοι και παίκτες.Τέλος μετά απ αυτό το πολύ σημαντικό κατα την γνώμη μου θέμα που θα έπρεπε να συζητηθεί στο φόρουμ θέλω να ευχηθώ καλή τύχη σε όλες τις ομάδες αλλά κυρίως στην ΕΦΟΑ που το Σάββατο παίζουμε με τον Χολαργό κι ελπίζω να με ακούσουν και οι φίλαθλοι του Χολαργού (απ τους καλύτερους που έχω δει ως τώρα) να έρθουν στον Σπύρο Λούη το Σάββατο.
ΣΤΕ
Aντε οπου να ναι φτανει και η μερα του 1ου μας αγωνα...Καλη σεζον σε ολους...
smiley.gif smiley.gif smiley.gif
drazen petrovic
QUOTE(bigG @ Sep 11 2008, 00:30 ) *
Εύχομαι κι εγώ καλή μπασκετική χρονιά,καλά παιχνίδια και επιτέλους γεματα γήπεδα σε όλους τους αγώνες.Όχι μόνο στα τοπικά ντέρμπυ πχ Νίκη Αμαρουσίου-ΕΦΟΑ μόνο και μόνο για να λέμε πήγα στο ντέρμυ και βριστίκαμε με τους άλλου οπαδούς.Και επιτέλους όχι να πηγαίνει κόσμος στους αγώνες της 2ης φάσης και στα παιχνίδια πχ του Αμαρουσίου και των επονομαζόμενων μεγάλων ομάδων.Καλέστε φίλους,γνωστούς,συγγενείς γιατί απ τα ματς που έχω παίξει έχω συμπεράνει πως κόσμος στο γήπεδο(10,20,30,40 δεν έχει σημασία αρκεί να φωνάζουν για κάποια ομάδα) σημαίνει ένα μπασκετικό επίπεδο παραπάνω και απ τις δύο ομάδες.Για αυτόν τον λόγο ελπίζω να έρθει αρκετός κόσμος σε όλους τους ομίλους αλλά κυρίως στον 7ο όπου παίζω κιόλας.Γιατί έτσι το παιχνίδι το ζει ο 1ος βασικός μέχρι ο τελευταίος ανπληρωματικός πολύ πιο έντονα και παθιάζεται ακόμα περισσότερο μ αυτην την ανίατη ασθένεια που λέγεται μπάσκετ.Για αυτό λοιπον παρακαλώ όσους θέλουν να γεμισουν τις ώρες του Σαββάτου και της Κυριακής (στον 7ο όμιλο) τους να έρθουν να δουν,να φωνάξουν για τους φίλους τους και να το εφχαριστηθούν φίλαθλοι και παίκτες.Τέλος μετά απ αυτό το πολύ σημαντικό κατα την γνώμη μου θέμα που θα έπρεπε να συζητηθεί στο φόρουμ θέλω να ευχηθώ καλή τύχη σε όλες τις ομάδες αλλά κυρίως στην ΕΦΟΑ που το Σάββατο παίζουμε με τον Χολαργό κι ελπίζω να με ακούσουν και οι φίλαθλοι του Χολαργού (απ τους καλύτερους που έχω δει ως τώρα) να έρθουν στον Σπύρο Λούη το Σάββατο.

Πως φαίνεται ο άνθρωπος που θα μπει στο πολυτεχνείο! 69.gif
Καλά τα είπες,μακάρι να έχει κόσμο,νιώθεις πιο πολύ το παιχνίδι έτσι,αλλά στα περισσότερα ματς,είναι σαν προπόνηση,μόνο μερικοί γονείς έρχονται..
Augmon
QUOTE(bigG @ Sep 11 2008, 00:30 ) *
Εύχομαι κι εγώ καλή μπασκετική χρονιά,καλά παιχνίδια και επιτέλους γεματα γήπεδα σε όλους τους αγώνες.Όχι μόνο στα τοπικά ντέρμπυ πχ Νίκη Αμαρουσίου-ΕΦΟΑ μόνο και μόνο για να λέμε πήγα στο ντέρμυ και βριστίκαμε με τους άλλου οπαδούς.Και επιτέλους όχι να πηγαίνει κόσμος στους αγώνες της 2ης φάσης και στα παιχνίδια πχ του Αμαρουσίου και των επονομαζόμενων μεγάλων ομάδων.Καλέστε φίλους,γνωστούς,συγγενείς γιατί απ τα ματς που έχω παίξει έχω συμπεράνει πως κόσμος στο γήπεδο(10,20,30,40 δεν έχει σημασία αρκεί να φωνάζουν για κάποια ομάδα) σημαίνει ένα μπασκετικό επίπεδο παραπάνω και απ τις δύο ομάδες.Για αυτόν τον λόγο ελπίζω να έρθει αρκετός κόσμος σε όλους τους ομίλους αλλά κυρίως στον 7ο όπου παίζω κιόλας.Γιατί έτσι το παιχνίδι το ζει ο 1ος βασικός μέχρι ο τελευταίος ανπληρωματικός πολύ πιο έντονα και παθιάζεται ακόμα περισσότερο μ αυτην την ανίατη ασθένεια που λέγεται μπάσκετ.Για αυτό λοιπον παρακαλώ όσους θέλουν να γεμισουν τις ώρες του Σαββάτου και της Κυριακής (στον 7ο όμιλο) τους να έρθουν να δουν,να φωνάξουν για τους φίλους τους και να το εφχαριστηθούν φίλαθλοι και παίκτες.Τέλος μετά απ αυτό το πολύ σημαντικό κατα την γνώμη μου θέμα που θα έπρεπε να συζητηθεί στο φόρουμ θέλω να ευχηθώ καλή τύχη σε όλες τις ομάδες αλλά κυρίως στην ΕΦΟΑ που το Σάββατο παίζουμε με τον Χολαργό κι ελπίζω να με ακούσουν και οι φίλαθλοι του Χολαργού (απ τους καλύτερους που έχω δει ως τώρα) να έρθουν στον Σπύρο Λούη το Σάββατο.


Μία ερώτηση έχω να σου κάνω? Η ΕΦΟΑ παλιά ήταν ομάδα που έπαιζε στο Βύρωνα, τώρα γράφεις ότι είναι τοπικό ντέρμπι με τη νίκη αμαρουσίου.Έχει αλλάξει κάτι ?Γιατί έχω χρόνια να παρακολουθήσω τη συγκεκριμένη ομάδα rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
ΣΤΕ
QUOTE(drazen petrovic @ Sep 12 2008, 04:02 ) *
Πως φαίνεται ο άνθρωπος που θα μπει στο πολυτεχνείο! 69.gif


Με προλαβες... Αυτη την παρατηρηση θα την εκανα και εγω.Ο bigG πρεπει να γραφει πολυ καλες εκθεσεις και ιδιαιτερα μακροσκελεις... w00t.gif 69.gif 69.gif
bigG
QUOTE(ΣΤΕ @ Sep 12 2008, 13:19 ) *
Με προλαβες... Αυτη την παρατηρηση θα την εκανα και εγω.Ο bigG πρεπει να γραφει πολυ καλες εκθεσεις και ιδιαιτερα μακροσκελεις... w00t.gif 69.gif 69.gif


Απαντάω και στον auqmon kai ston ΣΤΕ.Πρώτα απ' όλα στην έκθεση΄είμαι του 16-17(Β Λυκείου).Σχετικά με την ΕΦΟΑ το μόνο που ξέρω είναι οτι το πλήρες όνομα είναι ΕΦΟΑ Σπύρος Λούης.Άρα με δεδομένο οτι ο Σπύρος Λούης ήταν μαρουσιώτης το θεωρώ παράλογο η ΕΦΟΑ να έπαιζε στον Βύρωνα.Δεν ξέρω με σιγουριά μιας και είμαι στην ομάδα μολις 3,5 χρόνια και δυστυχώς δεν μας μαθαίνουν την ιστορία της ομάδας.Έστω να ξέρουμε από που κρατάει η σκούφια της.Για τις εκθέσεις που λέτε, είναι δυνατόν να μην μπορείς να γράψεις κάτι καλό για την μεγαλύτερη τρέλα που έχεις σ' αυτόν τον κόσμο;Μιας και μας χωρίζουν πλέον ούτε 24 ώρες από το σημαντικότερο γεγονός της χρονιάς(την έναρξη των αγώνων) να πω καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες και είπαμε γεμάτα γήπεδα.Και κάτι τελευταίο, έχω παίξει σε αγώνα την περίοδο που μας πέρασε με τον Γέρακα στον Σπύρο Λούη με 20 φίλους από το σχολείο των άλλων παιδιών και το δικό μου και ήταν τελικά αυτοι που πήραν το παιχνίδι έτσι όπως φώναζαν κι όχι εμείς.Μακάρι όλες οι ομάδες να είχαν κοινό σαν το δικό μας, έστω 20 άτομα.Νομίζω πως αυτό το θέμα πρέπει να συζητηθεί πιο πολύ γιατί είναι σημαντικό.
bigG
QUOTE(drazen petrovic @ Sep 12 2008, 07:02 ) *
Πως φαίνεται ο άνθρωπος που θα μπει στο πολυτεχνείο! 69.gif
Καλά τα είπες,μακάρι να έχει κόσμο,νιώθεις πιο πολύ το παιχνίδι έτσι,αλλά στα περισσότερα ματς,είναι σαν προπόνηση,μόνο μερικοί γονείς έρχονται..

Φέρτε λοιπόν αύριο όσους μπορείται να πείσουμε κι εμείς όσους μπορούμε για να γίνουν δύο μάχες.Αυτή του παρκέ και αυτή της εξέδρας και ας κερδίσει ο πιο παθιασμένος(είναι πολύ κλισέ το ας κερδίσει ο καλύτερος και είπα να το αλλάξω λίγο).
drazen petrovic
QUOTE(bigG @ Sep 13 2008, 19:42 ) *
Έχεις δίκιο.Ο διαιτητής ήταν άθλιος αλλά φταίει και η εσκα που δεν βάζει δύο σε κάθε αγώνα.Ούτε εμείς( ΕΦΟΑ ) ούτε ο Χολαργός έπαιξε καλά.Ελπίζω όσο περνάει ο καιρός να αποδίδουν καλύτερα και οι δύο ομάδες.Στα του αγώνα: ΕΦΟΑ-Χολαργός 53-47: περίοδοι 1η 11-11 2η 19-17 3η 33-28 4η 53-47.Γενικά παίξαμε καλύτερα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο λόγω μιας διαφοράς που είχαμε συνέχεια 3-6 πόντους.Μπράβο στους φιλάθλους του Χολαργού που ήταν τόσο πολλοί και υποστήριξαν την ομάδα τους.Καλή συνέχεια στην ομάδα του Χολαργού.Όποιος μάθει τίποτα για το Χαλάνδρι-Πεντέλη να γράψει.

Εντελώς ελειηνό παιχνίδι σήμερα απ' όλες τις απόψεις!
1)διαιτησία για κλάμματα(στην κυριολεξία!)
2)δεν κάναμε προετοιμασία,με αποτέλεσμα να είμαστε περίπου 30% έτοιμοι(ούτε καν φιλικό δεν είχαμε παίξει)
3)έχουμε καινούργιο προπονητή που δεν μας ξέρει αλλά ούτε και εμείς εκείνον..
4)έκανε αφόρητη ζέστη
5)μέτρια απόδοση και από τις δύο ομάδες
Ξέχασα κάτι;;
Τα θετικά ήτανε πως είχε σχετικά κόσμο το γήπεδο(κυρίως από την μεριά μας) και ότι υπήρχε ζεστό κλίμα μεταξύ των παιδιών της ΕΦΟΑ,πράγμα που δείχνει πως ο αθλητισμός μας ενώνει,δεν μας διχάζει!
drazen petrovic
QUOTE(bigG @ Sep 13 2008, 19:42 ) *
Έχεις δίκιο.Ο διαιτητής ήταν άθλιος αλλά φταίει και η εσκα που δεν βάζει δύο σε κάθε αγώνα.Ούτε εμείς( ΕΦΟΑ ) ούτε ο Χολαργός έπαιξε καλά.Ελπίζω όσο περνάει ο καιρός να αποδίδουν καλύτερα και οι δύο ομάδες.Στα του αγώνα: ΕΦΟΑ-Χολαργός 53-47: περίοδοι 1η 11-11 2η 19-17 3η 33-28 4η 53-47.Γενικά παίξαμε καλύτερα ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο λόγω μιας διαφοράς που είχαμε συνέχεια 3-6 πόντους.Μπράβο στους φιλάθλους του Χολαργού που ήταν τόσο πολλοί και υποστήριξαν την ομάδα τους.Καλή συνέχεια στην ομάδα του Χολαργού.Όποιος μάθει τίποτα για το Χαλάνδρι-Πεντέλη να γράψει.

Παρεπιπτώντως,τον Τρυγάζη έχετε προπονητή;;Παιχταράς!
billy_14
QUOTE(Augmon @ Sep 12 2008, 09:30 ) *
Μία ερώτηση έχω να σου κάνω? Η ΕΦΟΑ παλιά ήταν ομάδα που έπαιζε στο Βύρωνα, τώρα γράφεις ότι είναι τοπικό ντέρμπι με τη νίκη αμαρουσίου.Έχει αλλάξει κάτι ?Γιατί έχω χρόνια να παρακολουθήσω τη συγκεκριμένη ομάδα rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif

Αν και... πουρόγερος, μπήκα εδώ για να σου απαντήσω.
Η ΕΦΟΑ δεν είχε ποτέ σχέση με Βύρωνα. Ξεκίνησε από τους Αμπελόκηπους (κοντά στο γήπεδο του ΠΑΟ) και έκανε προπονήσεις σε ένα ανοιχτό γήπεδο ανάμεσα στην Κηφισίας και την Πανόρμου (υπάρχει ακόμα). Λεγόταν Ένωση Φιλάθλων Ολυμπιακής Αεροπορίας, και όπως καταλαβαίνεις είχε δημιουργηθεί από τους υπαλλήλους της Ολυμπιακής και όσο να 'ναι έβαζε το κατιτίς της και η εταιρεία για να τη βοηθάει. Είχε καλή παρουσία μέχρι τη Β' ΕΣΚΑ, άντε Α', αλλά μέχρι εκεί (δεν έπαιξε ποτέ Εθνική κατηγορία, αν δε με απατά η μνήμη μου).
Με τα προβλήματα της Ολυμπιακής (συνεχείς απεργίες, εκχώρηση μάνατζμεντ στην British Airways κλπ) η ομάδα παράκμασε στις αρχές της δεκαετίας που διανύουμε και τελικά έφτασε στα πρόθυρα της διάλυσης. Κι εκεί εμφανίστηκε ο ακούραστος Σεντούκας, κόουτς του Αμαρουσίου στη δεκαετία του '70, του Τυφώνα αργότερα και πολλών άλλων ομάδων, που στα 70φεύγα του δε λέει να το βάλει κάτω. Στην ουσία "αγόρασε", αν είναι δόκιμος ο όρος, τη "σφραγίδα" της ΕΦΟΑ, την ανέβασε από τους Αμπελόκηπους στο Μαρούσι, τη μετονόμασε σε 'Ενωση Φίλων Ολυμπιακών Αθλημάτων και πέτυχε να χρησιμοποιεί το παλιό κλειστό της πόλης προσθέτοντας στον τίτλο της και το όνομα του αθάνατου Σπύρου Λούη, το οποίο έχει δοθεί και στο συγκεκριμένο γήπεδο. Την ανέβασε πολύ γρήγορα από τη Δ' αστην Α' ΕΣΚΑ, απ' όπου έπεσε πρόπερσι αλλά φέτος επέστρεψε δριμύτερη. Ο ίδιος είναι προπονητής σε όλα τα τμήματα του συλλόγου (!) και ο άνθρωπος που από τα χέρια του περνάει ό,τι γίνεται στην ΕΦΟΑ. Κι αν πιστεύει κανείς πως με τους παίκτες του υπάρχει... χάσμα γενεών, αρκεί να δει πώς τον ακούνε στα τάιμ-άουτ και να τους ρωτήσει τη γνώμη τους γι' αυτόν...
Αυτά είναι όσα ξέρω προσωπικά και έχω ακούσει, και πιστεύω α) να είναι αρκετά ακριβή και β) να σε κάλυψα.
Παιδιά καλή χρονιά σε όλους σας, ο αγώνας που κάνετε είναι δύσκολος (βλέπε σχολείο, φροντιστήρια και μπάσκετ, μπορεί και άλλα μαζί) και σας εύχομαι δύναμη και κουράγιο.
nikefalin
QUOTE(billy_14 @ Sep 13 2008, 21:08 ) *
Αν και... πουρόγερος, μπήκα εδώ για να σου απαντήσω.
Η ΕΦΟΑ δεν είχε ποτέ σχέση με Βύρωνα. Ξεκίνησε από τους Αμπελόκηπους (κοντά στο γήπεδο του ΠΑΟ) και έκανε προπονήσεις σε ένα ανοιχτό γήπεδο ανάμεσα στην Κηφισίας και την Πανόρμου (υπάρχει ακόμα). Λεγόταν Ένωση Φιλάθλων Ολυμπιακής Αεροπορίας, και όπως καταλαβαίνεις είχε δημιουργηθεί από τους υπαλλήλους της Ολυμπιακής και όσο να 'ναι έβαζε το κατιτίς της και η εταιρεία για να τη βοηθάει. Είχε καλή παρουσία μέχρι τη Β' ΕΣΚΑ, άντε Α', αλλά μέχρι εκεί (δεν έπαιξε ποτέ Εθνική κατηγορία, αν δε με απατά η μνήμη μου).
Με τα προβλήματα της Ολυμπιακής (συνεχείς απεργίες, εκχώρηση μάνατζμεντ στην British Airways κλπ) η ομάδα παράκμασε στις αρχές της δεκαετίας που διανύουμε και τελικά έφτασε στα πρόθυρα της διάλυσης. Κι εκεί εμφανίστηκε ο ακούραστος Σεντούκας, κόουτς του Αμαρουσίου στη δεκαετία του '70, του Τυφώνα αργότερα και πολλών άλλων ομάδων, που στα 70φεύγα του δε λέει να το βάλει κάτω. Στην ουσία "αγόρασε", αν είναι δόκιμος ο όρος, τη "σφραγίδα" της ΕΦΟΑ, την ανέβασε από τους Αμπελόκηπους στο Μαρούσι, τη μετονόμασε σε 'Ενωση Φίλων Ολυμπιακών Αθλημάτων και πέτυχε να χρησιμοποιεί το παλιό κλειστό της πόλης προσθέτοντας στον τίτλο της και το όνομα του αθάνατου Σπύρου Λούη, το οποίο έχει δοθεί και στο συγκεκριμένο γήπεδο. Την ανέβασε πολύ γρήγορα από τη Δ' αστην Α' ΕΣΚΑ, απ' όπου έπεσε πρόπερσι αλλά φέτος επέστρεψε δριμύτερη. Ο ίδιος είναι προπονητής σε όλα τα τμήματα του συλλόγου (!) και ο άνθρωπος που από τα χέρια του περνάει ό,τι γίνεται στην ΕΦΟΑ. Κι αν πιστεύει κανείς πως με τους παίκτες του υπάρχει... χάσμα γενεών, αρκεί να δει πώς τον ακούνε στα τάιμ-άουτ και να τους ρωτήσει τη γνώμη τους γι' αυτόν...
Αυτά είναι όσα ξέρω προσωπικά και έχω ακούσει, και πιστεύω α) να είναι αρκετά ακριβή και β) να σε κάλυψα.
Παιδιά καλή χρονιά σε όλους σας, ο αγώνας που κάνετε είναι δύσκολος (βλέπε σχολείο, φροντιστήρια και μπάσκετ, μπορεί και άλλα μαζί) και σας εύχομαι δύναμη και κουράγιο.

ωραία εξιστόρηση 41.gif 41.gif 41.gif

ΑΟΚ Χαλανδρίου - Νεοπεντελικός 41 - 63, μέτριο παιχνίδι κέρδισε η πιο αθλητική ομάδα εύκολα.

το ΑΟΚ είναι η περυσινή παιδική ομάδα. Είναι πιο άπειροι.

Για τους διαιτητές τα έχουμε πει και από πέρυσι, όταν τους βγάλετε από το μυαλό σας εντελώς θα παίξετε και οι ίδιοι καλύτερα.
Για τα αντιαθλητικά ..αλλά και για άλλα 6-7 πραγματάκια υπάρχουν αλλαγές στους κανονισμούς ( θα ισχύουν από 1 οκτωβρίου) , σύντομα θα περάσουμε ενημέρωση με παραδείγματα
a bullet for your head
QUOTE(drazen petrovic @ Sep 13 2008, 20:10 ) *
Εντελώς ελειηνό παιχνίδι σήμερα απ' όλες τις απόψεις!
1)διαιτησία για κλάμματα(στην κυριολεξία!)
2)δεν κάναμε προετοιμασία,με αποτέλεσμα να είμαστε περίπου 30% έτοιμοι(ούτε καν φιλικό δεν είχαμε παίξει)
3)έχουμε καινούργιο προπονητή που δεν μας ξέρει αλλά ούτε και εμείς εκείνον..
4)έκανε αφόρητη ζέστη
5)μέτρια απόδοση και από τις δύο ομάδες
Ξέχασα κάτι;;

Μηπως η μπαλλα δεν ηταν καλα φουσκωμενη κ με ''κακη'' επιφανεια για τον χειρισμο της?
Jabar
QUOTE(billy_14 @ Sep 13 2008, 21:08 ) *
Κι εκεί εμφανίστηκε ο ακούραστος Σεντούκας, κόουτς του Αμαρουσίου στη δεκαετία του '70, του Τυφώνα αργότερα και πολλών άλλων ομάδων, που στα 70φεύγα του δε λέει να το βάλει κάτω. Στην ουσία "αγόρασε", αν είναι δόκιμος ο όρος, τη "σφραγίδα" της ΕΦΟΑ, την ανέβασε από τους Αμπελόκηπους στο Μαρούσι, τη μετονόμασε σε 'Ενωση Φίλων Ολυμπιακών Αθλημάτων και πέτυχε να χρησιμοποιεί το παλιό κλειστό της πόλης προσθέτοντας στον τίτλο της και το όνομα του αθάνατου Σπύρου Λούη, το οποίο έχει δοθεί και στο συγκεκριμένο γήπεδο. Την ανέβασε πολύ γρήγορα από τη Δ' αστην Α' ΕΣΚΑ, απ' όπου έπεσε πρόπερσι αλλά φέτος επέστρεψε δριμύτερη. Ο ίδιος είναι προπονητής σε όλα τα τμήματα του συλλόγου (!) και ο άνθρωπος που από τα χέρια του περνάει ό,τι γίνεται στην ΕΦΟΑ. Κι αν πιστεύει κανείς πως με τους παίκτες του υπάρχει... χάσμα γενεών, αρκεί να δει πώς τον ακούνε στα τάιμ-άουτ και να τους ρωτήσει τη γνώμη τους γι' αυτόν...
Αυτά είναι όσα ξέρω προσωπικά και έχω ακούσει, και πιστεύω α) να είναι αρκετά ακριβή και β) να σε κάλυψα.
Παιδιά καλή χρονιά σε όλους σας, ο αγώνας που κάνετε είναι δύσκολος (βλέπε σχολείο, φροντιστήρια και μπάσκετ, μπορεί και άλλα μαζί) και σας εύχομαι δύναμη και κουράγιο.

Αναλυτικότατος και ακριβέστατος. 41.gifΕλπίζω να σε δω τουλάχιστον στο ΝΑΟ-ΚΟΧ στα παιδικοεφηβικά.
Σεντούκας ,ζωντανή ιστορία.Είχε παρουσία και στο παιδικό και στο εφηβικό. 77.gif Τρυγάζης εκτός από καλός παίκτης είναι και καλό παιδί και αγαπάει το μπάσκετ.
nikefalin ελπίζω να οργανώσουμε κάποια συνάντηση του forum σε αγώνα εφηβικού και παιδικού.
nikefalin
QUOTE(Jabar @ Sep 14 2008, 10:07 ) *
Αναλυτικότατος και ακριβέστατος. 41.gifΕλπίζω να σε δω τουλάχιστον στο ΝΑΟ-ΚΟΧ στα παιδικοεφηβικά.
Σεντούκας ,ζωντανή ιστορία.Είχε παρουσία και στο παιδικό και στο εφηβικό. 77.gif Τρυγάζης εκτός από καλός παίκτης είναι και καλό παιδί και αγαπάει το μπάσκετ.
nikefalin ελπίζω να οργανώσουμε κάποια συνάντηση του forum σε αγώνα εφηβικού και παιδικού.

anytime, την Τρίτη θα πάω στο Πανελλήνιος - Παγκράτι
bigG
QUOTE(drazen petrovic @ Sep 13 2008, 20:10 ) *
Εντελώς ελειηνό παιχνίδι σήμερα απ' όλες τις απόψεις!
1)διαιτησία για κλάμματα(στην κυριολεξία!)
2)δεν κάναμε προετοιμασία,με αποτέλεσμα να είμαστε περίπου 30% έτοιμοι(ούτε καν φιλικό δεν είχαμε παίξει)
3)έχουμε καινούργιο προπονητή που δεν μας ξέρει αλλά ούτε και εμείς εκείνον..
4)έκανε αφόρητη ζέστη
5)μέτρια απόδοση και από τις δύο ομάδες
Ξέχασα κάτι;;
Τα θετικά ήτανε πως είχε σχετικά κόσμο το γήπεδο(κυρίως από την μεριά μας) και ότι υπήρχε ζεστό κλίμα μεταξύ των παιδιών της ΕΦΟΑ,πράγμα που δείχνει πως ο αθλητισμός μας ενώνει,δεν μας διχάζει!

Συμφωνώ και επαυξάνω.Μακάρι όλα τα παιχνίδια να γίνονταν στο ίδιο κλίμα που έγινε και το χθεσινό.Εκτός από την διαιτησία και την ζέστη.
bigG
QUOTE(billy_14 @ Sep 13 2008, 21:08 ) *
Αν και... πουρόγερος, μπήκα εδώ για να σου απαντήσω.
Η ΕΦΟΑ δεν είχε ποτέ σχέση με Βύρωνα. Ξεκίνησε από τους Αμπελόκηπους (κοντά στο γήπεδο του ΠΑΟ) και έκανε προπονήσεις σε ένα ανοιχτό γήπεδο ανάμεσα στην Κηφισίας και την Πανόρμου (υπάρχει ακόμα). Λεγόταν Ένωση Φιλάθλων Ολυμπιακής Αεροπορίας, και όπως καταλαβαίνεις είχε δημιουργηθεί από τους υπαλλήλους της Ολυμπιακής και όσο να 'ναι έβαζε το κατιτίς της και η εταιρεία για να τη βοηθάει. Είχε καλή παρουσία μέχρι τη Β' ΕΣΚΑ, άντε Α', αλλά μέχρι εκεί (δεν έπαιξε ποτέ Εθνική κατηγορία, αν δε με απατά η μνήμη μου).
Με τα προβλήματα της Ολυμπιακής (συνεχείς απεργίες, εκχώρηση μάνατζμεντ στην British Airways κλπ) η ομάδα παράκμασε στις αρχές της δεκαετίας που διανύουμε και τελικά έφτασε στα πρόθυρα της διάλυσης. Κι εκεί εμφανίστηκε ο ακούραστος Σεντούκας, κόουτς του Αμαρουσίου στη δεκαετία του '70, του Τυφώνα αργότερα και πολλών άλλων ομάδων, που στα 70φεύγα του δε λέει να το βάλει κάτω. Στην ουσία "αγόρασε", αν είναι δόκιμος ο όρος, τη "σφραγίδα" της ΕΦΟΑ, την ανέβασε από τους Αμπελόκηπους στο Μαρούσι, τη μετονόμασε σε 'Ενωση Φίλων Ολυμπιακών Αθλημάτων και πέτυχε να χρησιμοποιεί το παλιό κλειστό της πόλης προσθέτοντας στον τίτλο της και το όνομα του αθάνατου Σπύρου Λούη, το οποίο έχει δοθεί και στο συγκεκριμένο γήπεδο. Την ανέβασε πολύ γρήγορα από τη Δ' αστην Α' ΕΣΚΑ, απ' όπου έπεσε πρόπερσι αλλά φέτος επέστρεψε δριμύτερη. Ο ίδιος είναι προπονητής σε όλα τα τμήματα του συλλόγου (!) και ο άνθρωπος που από τα χέρια του περνάει ό,τι γίνεται στην ΕΦΟΑ. Κι αν πιστεύει κανείς πως με τους παίκτες του υπάρχει... χάσμα γενεών, αρκεί να δει πώς τον ακούνε στα τάιμ-άουτ και να τους ρωτήσει τη γνώμη τους γι' αυτόν...
Αυτά είναι όσα ξέρω προσωπικά και έχω ακούσει, και πιστεύω α) να είναι αρκετά ακριβή και β) να σε κάλυψα.
Παιδιά καλή χρονιά σε όλους σας, ο αγώνας που κάνετε είναι δύσκολος (βλέπε σχολείο, φροντιστήρια και μπάσκετ, μπορεί και άλλα μαζί) και σας εύχομαι δύναμη και κουράγιο.

Ο Σεντούκας είναι αθάνατος μακάρι όλες οι ομάδες να είχαν έναν προπονητή με την γνώση και την όρεξή του.
cliff_ac
QUOTE(bigG @ Sep 12 2008, 13:36 ) *
δυστυχώς δεν μας μαθαίνουν την ιστορία της ομάδας.Έστω να ξέρουμε από που κρατάει η σκούφια της.

Ε νομίζω χάνεται πάρα πολλά από αυτό .....

Εγώ απλά , εκτός από τα καθιερωμένα καλή χρονιά χωρις τραυματισμούς κλπ κλπ . Να τονίσω για άλλη μια φορά την ανοργανωσιά και τον "Ωχαδερφισμό" που υπάρχει στην ΕΣΚΑ . Αρχικά το πρωτάθλημα ξεκινάει πολύ νωρίς με τις ομάδες να είναι ανέτοιμες , ξεκινάει πιο πρίν και απο οποιαδήποτε κατηγορία αντρικών ( με ποια λογική γίνεται αυτό??) . Δεύτερον παίζω 10ο όμιλο στην Ιρις , μας πήγανε σε όμιλο με ομάδες που είναι στο άλλο άκρο της Αθήνας ( 1Παπάγου , 1 Υμητό ,1 Ηλιούπολη , 1Νεα ιωνία και 1 Λυκόβρηση ) με λίγα λόγια κάθε αγωνιστική ταξίδι. Τρίτον τα ρεπό στον όμιλό μου είναι και 3 αγωνιστικές σερί (έλεος δηλαδή ) .. Τέλος το πρωτάθλημα πάλι τελειώνει φεβρουάριο ... Για άλλη μια φορά δείξαμε σε τι επίπεδο βρισκόμαστε εν έτη 2008 ..
Τέλος για τους διαιτητές ( για να μη φωνάζει και ο nikefalin) παιδιά δε φταίνε αυτοί . Στα εφηβικά ένας άνθρωπος σφυράει και μάλιστα 2 σερί αγώνες ( δε ξέρω πόσους ΄λλους μέσα στην ίδια μέρα) , να υπήρχαν και άλλοι να μας βάζανε 2 και να μην γινόντουσαν λάθη από μέρους τους .. Αλλα no money no refery...
cliff_ac
επίσης αν ξέρει κανείς κανα αποτέλεσμα ας ενημερώνει ( συγκεκριμένα υμητός χαραυγής-χαραυγιακός ??)
originalsb
καλά στοιχεία έδειξε ο μαραθώνας νικησε την πολειτία με 6 πόντους και περιμένει τον επόμενο αντίπαλο. shot.gif shot.gif shot.gif shot.gif
Peritri
Έμαθα ότι στα ματς Τούφας - Π.Α.Κ.Χ. έγιναν σοβαρά επισόδεια με αποτέλεσμα να βρεθούν κάποιοι στο αστυνομικό τμήμα και ένας παίκτης του Π.Α.Κ.Χ. στο νοσοκομείο!

Θυμάμαι πάντα ότι η Τούφα είχε δυνατή έδρα αλλά μάλλον έχει ξεφύγει η κατάσταση...

Εάν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας πει, θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερα.

Για την ιστορία το Π.Α.Κ.Χ. πήρε και τα 2 ματς.
drazen petrovic
Δεν ανέφερα την άσχημη διατησία σαν δικαιολογία ή για να κράξω,όπως όλοι κάνουμε με τους διαιτητές.Αλλά εφόσον μίλησα για το παιχνίδι,έπρεπε να το αναφέρω γιατί το σημάδεψε..Σίγουρα η δουλειά των διαιτητών είναι δύσκολη αφού είναι μόνοι τους,αλλά εντάξει,χθες είδα φάσεις που με τρέλαναν!
Ας φύγουμε απ' το θέμα,καλή επόμενη αγωνιστική εύχομαι!Το πρωτάθλημα μόλις άρχισε shot.gif shot.gif

ΥΣ Και ο ΠΑΟ στο ποδόσφαιρο με ήττα ξεκίνησε,αλλά θα το πάρει στο τέλος!
drazen petrovic
QUOTE(Peritri @ Sep 14 2008, 13:13 ) *
Έμαθα ότι στα ματς Τούφας - Π.Α.Κ.Χ. έγιναν σοβαρά επισόδεια με αποτέλεσμα να βρεθούν κάποιοι στο αστυνομικό τμήμα και ένας παίκτης του Π.Α.Κ.Χ. στο νοσοκομείο!

Θυμάμαι πάντα ότι η Τούφα είχε δυνατή έδρα αλλά μάλλον έχει ξεφύγει η κατάσταση...

Εάν γνωρίζει κάποιος κάτι παραπάνω ας πει, θα προσπαθήσω να μάθω περισσότερα.

Για την ιστορία το Π.Α.Κ.Χ. πήρε και τα 2 ματς.

ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif
Και η ΤΟΥΦΑ από το Χαλάνδρι δεν είναι;
Bob o m4stor4s
QUOTE(drazen petrovic @ Sep 14 2008, 13:22 ) *
Δεν ανέφερα την άσχημη διατησία σαν δικαιολογία ή για να κράξω,όπως όλοι κάνουμε με τους διαιτητές.Αλλά εφόσον μίλησα για το παιχνίδι,έπρεπε να το αναφέρω γιατί το σημάδεψε..Σίγουρα η δουλειά των διαιτητών είναι δύσκολη αφού είναι μόνοι τους,αλλά εντάξει,χθες είδα φάσεις που με τρέλαναν!
Ας φύγουμε απ' το θέμα,καλή επόμενη αγωνιστική εύχομαι!Το πρωτάθλημα μόλις άρχισε shot.gif shot.gif

ΥΣ Και ο ΠΑΟ στο ποδόσφαιρο με ήττα ξεκίνησε,αλλά θα το πάρει στο τέλος!

Η συγκεκριμενη διαιτησια ηταν κατακριτεα και το μονο που καταφερε ηταν να κανει το παιχνιδι βαρετο καθως δεν ειχε καθολου ρυθμο.Βηματα σε καθε αιφνιδιασμο(και οχι μονο) και φαουλ σε κα8ε επιθεση.Ελεος
ΣΤΕ
ΚΑΟ ΓΕΡΑΚΑ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 62 - 54(νομιζω)
Ωραιο παιχνιδι κατα τη γνωμη μου... smiley.gif
lebronjames
THA DIAFWNHSW ME TN STE...TO PAIXNIDI HTAN POLU KAKO POIOTIKA ME POLLA FAOUL...S AUTO BOH8HSAN KAI TA SKLHRA STEFANIA TOU KLEISTOU POU GIA NA BALEIS MAKRINO SOUT PREPEI NA KANEIS AITHSH...PROS THEOU DN PROSPATHW NA BRW DIKAIOLOGIA GIA TN HTTA MAS...TA PAIDIA TOU GERAKA PAIXAN KALUTERA KAI KERDISAN DIKAIA...SUGXARHTHRIA...



OSO GIA TA SUMBANTA STN TOUFA DN YPARXOUN LOGIA..TO PAIDI POU PHGE STO NOSOKOMEIO EINAI FILOS MOY...TA AIMATA EIXAN ANAPSEI APO TO HMIXRONO OTAN OI "FILATHLOI" THS TOUFAS ERIKSAN KAPNOGONA MESA STO GHPEDO...H KATASTASH OMWS EKTRAXUNTHIKE OTAN 1 LEPTO PRIN TH LHKSH TOU PAIXNIDIOU KAI ENW H TOUFA PROHGOUTAN 2 PONTOUS TO PAIDI APO TO PAK EKLEPSE TN MPALA EFUGE STON AIFNIDIASMO KAI TOU EGINE SKLHRO FAOUL...EPESAN KATI PSILES O DIAITHTHS EDWSE 5 TEXNIKES POINES TO MATS SUNEXISTHKE ME NIKHTH TO PAKX...META APO 2O' OI PAIKTES TOU PAK PHGAN STA APODUTHRIA (TA OPOIA EINAI EKSW APO TO GHPEDO) PROSPATHONTAS NA NTUTHOUN UPO TIS APEILES TON "FILATHLWN" THS TOUFAS...OTAN TO PAIDI PROSPATHISE NA BGEI APO TA APODUTHRIA TOU EPITETHIKAN 10 ATOMA...OI ALLOI PAIKTES TOU PAK EKLEISAN TN PORTA KAI ETSI TO PAIDI EMEINE ABOHTHITO...KANEIS DN EUAISTHITOPOIHTHIKE NA TN BOHTHISEI...TO PAIDI PHGE STO NOSOKOMEIO PROLHPTIKA KAI EUTUXWS EINAI KALA...H SUNEXEIA DOTHIKE STO ASTYNOMIKO TMHMA... APLA KRIMA...


Y.G.1 KAO GERAKAS-PROMITHEAS (PAIDIKO) 2 +20
ΣΤΕ
QUOTE(lebronjames @ Sep 14 2008, 15:59 ) *
THA DIAFWNHSW ME TN STE...TO PAIXNIDI HTAN POLU KAKO POIOTIKA ME POLLA FAOUL...S AUTO BOH8HSAN KAI TA SKLHRA STEFANIA TOU KLEISTOU POU GIA NA BALEIS MAKRINO SOUT PREPEI NA KANEIS AITHSH...PROS THEOU DN PROSPATHW NA BRW DIKAIOLOGIA GIA TN HTTA MAS...TA PAIDIA TOU GERAKA PAIXAN KALUTERA KAI KERDISAN DIKAIA...SUGXARHTHRIA...
OSO GIA TA SUMBANTA STN TOUFA DN YPARXOUN LOGIA..TO PAIDI POU PHGE STO NOSOKOMEIO EINAI FILOS MOY...TA AIMATA EIXAN ANAPSEI APO TO HMIXRONO OTAN OI "FILATHLOI" THS TOUFAS ERIKSAN KAPNOGONA MESA STO GHPEDO...H KATASTASH OMWS EKTRAXUNTHIKE OTAN 1 LEPTO PRIN TH LHKSH TOU PAIXNIDIOU KAI ENW H TOUFA PROHGOUTAN 2 PONTOUS TO PAIDI APO TO PAK EKLEPSE TN MPALA EFUGE STON AIFNIDIASMO KAI TOU EGINE SKLHRO FAOUL...EPESAN KATI PSILES O DIAITHTHS EDWSE 5 TEXNIKES POINES TO MATS SUNEXISTHKE ME NIKHTH TO PAKX...META APO 2O' OI PAIKTES TOU PAK PHGAN STA APODUTHRIA (TA OPOIA EINAI EKSW APO TO GHPEDO) PROSPATHONTAS NA NTUTHOUN UPO TIS APEILES TON "FILATHLWN" THS TOUFAS...OTAN TO PAIDI PROSPATHISE NA BGEI APO TA APODUTHRIA TOU EPITETHIKAN 10 ATOMA...OI ALLOI PAIKTES TOU PAK EKLEISAN TN PORTA KAI ETSI TO PAIDI EMEINE ABOHTHITO...KANEIS DN EUAISTHITOPOIHTHIKE NA TN BOHTHISEI...TO PAIDI PHGE STO NOSOKOMEIO PROLHPTIKA KAI EUTUXWS EINAI KALA...H SUNEXEIA DOTHIKE STO ASTYNOMIKO TMHMA... APLA KRIMA...
Y.G.1 KAO GERAKAS-PROMITHEAS (PAIDIKO) 2 +20

Oσον αφορα τα στεφανια ενταξει δεν εχω να πω κατι αλλα το κλειστο μας θεωρειται απο τα καλυτερα...
Για τον αγωνα που περιγραφεις της Τουφας μιλαμε για εφηβικο παντα???
Υπαρχει βεντετα αναμεσα στις 2 ομαδες αυτες???
cliff_ac
ΚΑΛΑ γιναν επεισόδια με χτυπημένο παιδί και μιλάτε για το σκορ.. ντροπή.....

Ιρις - Άτταλος (εφηβικό ) 67-51
Παιδικό : πάλι η ίριδα νικήτρια δε ξέρω σκορ ..

το άλλο ματς του 10ου ομίλου ξέρουμε πόσο ήρθε?? (εφηβικό_
nikefalin
QUOTE(ΣΤΕ @ Sep 14 2008, 19:19 ) *
Για τον αγωνα που περιγραφεις της Τουφας μιλαμε για εφηβικο παντα???
Υπαρχει βεντετα αναμεσα στις 2 ομαδες αυτες???


αν έγιναν έτσι τα πράγματα τι να πω...1000 φορές μιζέρια....πριν 3 μήνες που έτυχα σε παιχνίδι παμπαίδων με τις ίδιες ομάδες και όλα ήτα μια χαρά, ούτε βεντέτες ούτε τίποτα...
billy_14
QUOTE(Jabar @ Sep 14 2008, 07:07 ) *
Αναλυτικότατος και ακριβέστατος. 41.gifΕλπίζω να σε δω τουλάχιστον στο ΝΑΟ-ΚΟΧ στα παιδικοεφηβικά.
Σεντούκας ,ζωντανή ιστορία.Είχε παρουσία και στο παιδικό και στο εφηβικό. 77.gif Τρυγάζης εκτός από καλός παίκτης είναι και καλό παιδί και αγαπάει το μπάσκετ.
nikefalin ελπίζω να οργανώσουμε κάποια συνάντηση του forum σε αγώνα εφηβικού και παιδικού.

Θα το ήθελα ρε φίλε γιατί στο παιδικό του ΚΟΧ παίζει ένα φιλαράκι μου, αλλά δυστυχώς φεύγω σύντομα εκτός Αθηνών για δουλειά και θα μείνω 6 μήνες εκεί!!! Πότε είναι αλήθεια το παιχνίδι;
lebronjames
QUOTE(ΣΤΕ @ Sep 14 2008, 19:19 ) *
Oσον αφορα τα στεφανια ενταξει δεν εχω να πω κατι αλλα το κλειστο μας θεωρειται απο τα καλυτερα...
Για τον αγωνα που περιγραφεις της Τουφας μιλαμε για εφηβικο παντα???
Υπαρχει βεντετα αναμεσα στις 2 ομαδες αυτες???



POLY WRAIO ALLA H MPALA DN MPAINEI ME TIPOTA.


NAI EFHBIKO.OXI DN YPARXEI KAMIA BENTETA..OSO GIA TO PAIDI EIMASTAN MAZI SHMERA KAI EINAI MIA XARA...AYTO EINAI TO SHMANTIKOTERO...
cliff_ac
διορθώνω το χθεσινοβραδυνό μου ποστ .. για το σκορ της ομαδας μου .. νικήσαμε 64-40
drazen petrovic
QUOTE(lebronjames @ Sep 14 2008, 18:59 ) *
META APO 2O' OI PAIKTES TOU PAK PHGAN STA APODUTHRIA (TA OPOIA EINAI EKSW APO TO GHPEDO) PROSPATHONTAS NA NTUTHOUN UPO TIS APEILES TON "FILATHLWN" THS TOUFAS...OTAN TO PAIDI PROSPATHISE NA BGEI APO TA APODUTHRIA TOU EPITETHIKAN 10 ATOMA...OI ALLOI PAIKTES TOU PAK EKLEISAN TN PORTA KAI ETSI TO PAIDI EMEINE ABOHTHITO...KANEIS DN EUAISTHITOPOIHTHIKE NA TN BOHTHISEI...TO PAIDI PHGE STO NOSOKOMEIO PROLHPTIKA KAI EUTUXWS EINAI KALA...H SUNEXEIA DOTHIKE STO ASTYNOMIKO TMHMA... APLA KRIMA...

Τον άφησαν μόνο του;;
Και έκλεισαν την πόρτα;;
Αν αυτά ισχύουν τότε τί να πω;;Συμπαίχτες να σου πετύχουνε.Και οι άλλοι ήτανε πολύ άντρες που την έπεσαν 10 σε έναν ohmy.gif
Ελπίζω να μην υπάρξουν παρόμοια συμβάντα,και να μην υπάρξει "απάντηση" από τους παίχτες του ΠΑΚΧ στον επαναληπτικό αγώνα..
nikefalin
Πανελλήνιος - Παγκράτι 61 - 48, πιο ψηλή η ομάδα του Πανελλήνιου και με περισσότερες λύσεις είχε τον έλεγχο του αγώνα . Το πεγκράτι έπαιξε φιλότιμα
air spyros 23
ΕΝΩΣΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΤΥΦΩΝ -Α.Ε ΑΧΙΛΛΕΑΣ 42-61

ενδιαφέρον παιχνίδι αν και ο διαιτητής έκανε αρκετα λά8η.
την παρασκεύη α.ο πεύκης - τυφώνας.ελπίζουμε να γίνει καλό ματς.

ΕΛΑ ΡΕ ΤΥΦΩΝΑΑΑ!!!
bigG
Δύο μέρες πριν την 2η αγωνιστική θα ήθελα να δω τις προβλέψεις σας για το σαβ/κο στον 7ο όμιλο εφήβων.Ελάτε όλοι στο Μαρούσι to Σάββατο 15:15 έχει τοπικό ντέρμπυ Νίκη-ΕΦΟΑ.
nikefalin
Ρουφ80 -Εθνικός ΓΣ 21 - 63
nikefalin
2η αγωνιστική




Click to view attachment
bigG
Νίκη Αμαρουσίου-ΕΦΟΑ 76-50.Κακό ματς κυρίως απ την ΕΦΟΑ.Πολύ άναρχο και μετα το 16ο λεπτό περίπου χωρίς ενδιαφέρον το παιχνίδι.Δεν μας ήθελε και η μπάλα σε κάποια σουτ.Το γήπεδο ήταν σχεδόν γεμάτο.Μπράβο σ' αυτούς που ήρθαν να το δουν και δημιούργησαν ατμόσφαιρα ντέρμπυ οπως στους αγώνες ΟΣΦΠ-ΠΑΟ.
drazen petrovic
QUOTE(bigG @ Sep 20 2008, 18:37 ) *
Νίκη Αμαρουσίου-ΕΦΟΑ 76-50.Κακό ματς κυρίως απ την ΕΦΟΑ.Πολύ άναρχο και μετα το 16ο λεπτό περίπου χωρίς ενδιαφέρον το παιχνίδι.Δεν μας ήθελε και η μπάλα σε κάποια σουτ.Το γήπεδο ήταν σχεδόν γεμάτο.Μπράβο σ' αυτούς που ήρθαν να το δουν και δημιούργησαν ατμόσφαιρα ντέρμπυ οπως στους αγώνες ΟΣΦΠ-ΠΑΟ.

Αναμενόμενο αποτέλεσμα.
Η Νίκη είναι φαβορί
air spyros 23
α.ο πεύκης-ένωση ηράκλειο τυφών 55-31.
πάρα πολύ κακό παιχνίδι με την πεύκη να παίρνει τη νίκη από τις υπερβολικές βολές.

επίσης πάρα πολύ κακός ο διαιτητής ο οποίος ήταν προκλητικά υπέρ του γηπεδούχου μέχρι να πάρει τη διαφορά!(εξου και οι πολλές βολές). 68.gif

στα 8ετικά του αγώνα ο πολύς κόσμος της πεύκης που βρέ8ηκε στο γήπεδο και δημιουργώντας πολύ ωραία ατμόσφαιρα βοή8ησαν την ομάδα τους!! 41.gif
lebronjames
ΕΦΗΒΙΚΟ
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ=51-35


ΠΑΙΔΙΚΟ
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ-ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ=1 +20
Bob o m4stor4s
χολαργος-γερακας 1
σκορ δεν θυμαμαι shot.gif
nikefalin
QUOTE(Bob o m4stor4s @ Sep 21 2008, 16:47 ) *
χολαργος-γερακας 1
σκορ δεν θυμαμαι shot.gif

50-38
drazen petrovic
QUOTE(Bob o m4stor4s @ Sep 21 2008, 16:47 ) *
χολαργος-γερακας 1
σκορ δεν θυμαμαι shot.gif


Πήραμε άξια και καθαρά τη νίκη biggrin.gif
Ακόμα δεν είμαστε και στα καλύτερά μας,αλλά για το επίπεδο του ομίλου μια χαρά!
Υπήρχε κόσμος στο γήπεδο και από τις δύο πλευρές 41.gif ,και κρίμα που δεν μπόρεσα να αγωνιστώ(μπέρδεμα με το δελτίο)Θα είχανε χάσει πιο πολύ cool.gif

Καλή συνέχεια στον Γέρακα icon_wave.gif
blove.gif blove.gif blove.gif

bball.gif
jhantzop
ΕΡΜΗΣ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ - ΤΟΥΦΑ 38 - 26
zigolo7
Νεοπεντελικός - Βριλήσσια ξέρει κανείς σκορ???
nikefalin
Σε χτεσινό παιχνίδι, Σπόρτιγκ - Λαύριο 1,
σήμερα, Αγ.Παρασκευή - Μαρούσι 2.

το Μαρούσι έχει γερά& ψηλά κορμια αλλά λιγότερο καλό tranzition, το Λαύριο κατέβασε μόλις 6 παίκτες
nikefalin
Αποτέλεσματα 1ης αγωνιστικής όλων των ομίλων



* όπου βλέπετε 2-1 υποδηλώνει τη νίκη της ομάδας με το 2 , μάλλον δεν έχει πάει το φύλλο αγώνα στην ΕΣΚΑ)
* όπου έχει 0-0 δεν έγινε ο αγώνας


Click to view attachment
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.