Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ ΕΣΚΑ 2008-09
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6
drazen petrovic
QUOTE(bigG @ Nov 17 2008, 15:22 ) *
Ρε συ drazen οκ.Βρίζουν φωνάζουν κτλ.Οπαδοί είναι άστους να λένε και κοίτα εσύ να παίζεις καλά (γενικά ο κάθε παίκτης).Βρίζουν εκεί που τους παίρνει.Σκέψου ότι εσύ τα δίνεις όλα μέσα στο γήπεδο και αγωνίζεσαι για την ομάδα σου ενώ αυτοί απλά βρίζουν χωρίς λόγο.Άλλωστε το έχω ξαναπεί καλύτερα να έχει κόσμο και να είναι εναντίον σου παρά άδειο γήπεδο.Επίσης drazen ελπίζω να γίνει καλό ματς το Σάββατο στον Χολαργό.

'Οπως είπε και ο clif δεν παραπονέθηκα!Ίσα ίσα που γουστάρω να έχει κόσμο και να με γιουχάρουντο καλύτερό μου είναι.Το βλέπω σαν ένα παραπάνω κίνητρο για να παίξω καλά wink.gif

Το Σάββατο θα γίνει καλό ματς,αλλά αυτή τη φορά θα είναι αλλίως τα πράγματα.Ότι χάσαμε μόνο από εσάς και αυτό έγινε την πρώτη αγωνηστική επαληθεύει αυτά που έλεγα,πως ήμασταν απροετοίμαστοι για ματς.Τέσπα,στο παρκέ τα υπόλοιπα smiley.gif icon_wave.gif bball.gif

QUOTE(cliff_ac @ Nov 17 2008, 12:49 ) *
οκ! τα δέχομαι όλα όσα είπες εκτός από το peace( peace.gif ) γιατί δε το είπα ούτε για να κατηγορήσω κάποιον ουτε επιθετικά γενικά! κατα τα άλλα blove.gif blove.gif blove.gif καλη σας μέρα!

Δεν το είπα για αυτό το λόγο το peace,ψιλοάκυρο ήταν ugly_tocktock.gif
Εξάλου εδώ συζητάμε πολιτισμένα torture.gif hammer.gif jedi.gif
Δεν παρεξήγησα όσα είπες φίλε wink.gif
cliff_ac
QUOTE(drazen petrovic @ Nov 17 2008, 20:24 ) *
'Οπως είπε και ο clif δεν παραπονέθηκα!Ίσα ίσα που γουστάρω να έχει κόσμο και να με γιουχάρουντο καλύτερό μου είναι.Το βλέπω σαν ένα παραπάνω κίνητρο για να παίξω καλά wink.gif

Το Σάββατο θα γίνει καλό ματς,αλλά αυτή τη φορά θα είναι αλλίως τα πράγματα.Ότι χάσαμε μόνο από εσάς και αυτό έγινε την πρώτη αγωνηστική επαληθεύει αυτά που έλεγα,πως ήμασταν απροετοίμαστοι για ματς.Τέσπα,στο παρκέ τα υπόλοιπα smiley.gif icon_wave.gif bball.gif


Δεν το είπα για αυτό το λόγο το peace,ψιλοάκυρο ήταν ugly_tocktock.gif
Εξάλου εδώ συζητάμε πολιτισμένα torture.gif hammer.gif jedi.gif
Δεν παρεξήγησα όσα είπες φίλε wink.gif

okies! blove.gif smiley.gif smiley.gif
drazen petrovic
Σήμερα παίζουμε με ΕΦΟΑ στην έδρα μας!
Είναι η μοναδική ομάδα που έχουμε χάσει,και θέλουμε ρεβάνςΌσο δυνατόν μεγαλύτερη διαφορά γίνεται shot.gif
bigG
QUOTE(drazen petrovic @ Nov 22 2008, 17:34 ) *
Σήμερα παίζουμε με ΕΦΟΑ στην έδρα μας!
Είναι η μοναδική ομάδα που έχουμε χάσει,και θέλουμε ρεβάνςΌσο δυνατόν μεγαλύτερη διαφορά γίνεται shot.gif

Σήμερα παίδες αν το ροζ΄φύλλο αγώνος γράψει ΕΦΟΑ έχουμε βάσιμες ελπίδες για πρόκριση.Αν όχι τότε θα βαράμε το κεφάλι μας στον τοίχο που χάσαμε απ τα Βριλλήσια.Όσο για το ματς πιστεύω θα είναι ανοιχτό και με μεγάλο σκορ.Πιστεύω θα είναι καλό.
Jabar
QUOTE(bigG @ Nov 22 2008, 18:53 ) *
Σήμερα παίδες αν το ροζ΄φύλλο αγώνος γράψει ΕΦΟΑ έχουμε βάσιμες ελπίδες για πρόκριση.Αν όχι τότε θα βαράμε το κεφάλι μας στον τοίχο που χάσαμε απ τα Βριλλήσια.Όσο για το ματς πιστεύω θα είναι ανοιχτό και με μεγάλο σκορ.Πιστεύω θα είναι καλό.

Χολαργός - ΕΦΟΑ 62-31
drazen petrovic
QUOTE(bigG @ Nov 22 2008, 18:53 ) *
Σήμερα παίδες αν το ροζ΄φύλλο αγώνος γράψει ΕΦΟΑ έχουμε βάσιμες ελπίδες για πρόκριση.Αν όχι τότε θα βαράμε το κεφάλι μας στον τοίχο που χάσαμε απ τα Βριλλήσια.Όσο για το ματς πιστεύω θα είναι ανοιχτό και με μεγάλο σκορ.Πιστεύω θα είναι καλό.

Καλό ματς ήταν...62-31 υπέρ μας!
Νομίζω πως καταλάβατε πως στην πρώτη αγωνηστική χάσαμε λόγο απροετοιμασίας αφού δεν είχαμε κάνει προετοιμασία(πράγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ)
Σήμερα έλειπε ένας βασικός,το βασικό μας πεντάρι τραυματίστηκε στα 2 πρώτα λεπτά(περαστικά Βάγγο),και ένας άλλος βασικός μας έπαιζε με δεμένο πόδι!
Πάραυτα είχαμε το παραπάνω αποτέλεσμα wav.gif
Καλή συνέχεια στην ΕΦΟΑ smiley.gif
bigG
QUOTE(drazen petrovic @ Nov 22 2008, 23:37 ) *
Καλό ματς ήταν...62-31 υπέρ μας!
Νομίζω πως καταλάβατε πως στην πρώτη αγωνηστική χάσαμε λόγο απροετοιμασίας αφού δεν είχαμε κάνει προετοιμασία(πράγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ)
Σήμερα έλειπε ένας βασικός,το βασικό μας πεντάρι τραυματίστηκε στα 2 πρώτα λεπτά(περαστικά Βάγγο),και ένας άλλος βασικός μας έπαιζε με δεμένο πόδι!
Πάραυτα είχαμε το παραπάνω αποτέλεσμα wav.gif
Καλή συνέχεια στην ΕΦΟΑ smiley.gif

Δυστυχώς μαζί με το ματς χάσαμε και όποιες ελπίδες για πρόκριση.Ελπίζω απ τον όμιλο να περάσει ο Χολαργός γιατί πιστεύω το αξίζει παραπάνω και απ τον ΚΑΟ και από την Νίκη.Καλή συνέχεια και ελπίζω να τα ξαναπούμε με τα παιδιά του Χολαργού γιατί είναι καλά παιδια και μ αυτό αποδεικνύεται ότι ο αθλητισμός ενώνει. smiley.gif Τέλος ελπίζω το όποιο ματς με τον Χολαργό να παιχτεί στο γήπεδό του(ταλαιπωρηθήκαμε λίγο αλλά το βρήκαμε) γιατί είναι με διαφορά το κορυφαίο απ όσα έχω παίξει πλην του Αγίου Θωμά.Περαστικά και στον ψηλό σας.
Vivalocos21
QUOTE(drazen petrovic @ Nov 22 2008, 23:37 ) *
Καλό ματς ήταν...62-31 υπέρ μας!
Νομίζω πως καταλάβατε πως στην πρώτη αγωνηστική χάσαμε λόγο απροετοιμασίας αφού δεν είχαμε κάνει προετοιμασία(πράγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ)
Σήμερα έλειπε ένας βασικός,το βασικό μας πεντάρι τραυματίστηκε στα 2 πρώτα λεπτά(περαστικά Βάγγο),και ένας άλλος βασικός μας έπαιζε με δεμένο πόδι!
Πάραυτα είχαμε το παραπάνω αποτέλεσμα wav.gif
Καλή συνέχεια στην ΕΦΟΑ smiley.gif


Πάντα επιτυχίες μικρέ... χαχα 41.gif ... Εύχομαι να περάσετε ρε φίλε και να επιστρέψεις κάποια στιγμή στα πάτρια εδάφη... smiley.gif smiley.gif
ts0ks99!!!!!!!!:D
QUOTE(bigG @ Nov 22 2008, 18:53 ) *
Σήμερα παίδες αν το ροζ΄φύλλο αγώνος γράψει ΕΦΟΑ έχουμε βάσιμες ελπίδες για πρόκριση.Αν όχι τότε θα βαράμε το κεφάλι μας στον τοίχο που χάσαμε απ τα Βριλλήσια.Όσο για το ματς πιστεύω θα είναι ανοιχτό και με μεγάλο σκορ.Πιστεύω θα είναι καλό.

οσο για μεγαλο σκορ...μονο ο χολαργος βαζει ποντους οι αντιπαλοι του μενουν κατω απο 40...
QUOTE
(drazen petrovic @ Nov 22 2008, 23:37 )
Καλό ματς ήταν...62-31 υπέρ μας!
Νομίζω πως καταλάβατε πως στην πρώτη αγωνηστική χάσαμε λόγο απροετοιμασίας αφού δεν είχαμε κάνει προετοιμασία(πράγμα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ)
Σήμερα έλειπε ένας βασικός,το βασικό μας πεντάρι τραυματίστηκε στα 2 πρώτα λεπτά(περαστικά Βάγγο),και ένας άλλος βασικός μας έπαιζε με δεμένο πόδι!
Πάραυτα είχαμε το παραπάνω αποτέλεσμα
Καλή συνέχεια στην ΕΦΟΑ


οσο για τν βαγγο,σιγα μην χτυπησε...κοτα ειναι!!! icon_wave.gif icon_drunk.gif smiley.gif
bigG
ΕΦΟΑ-Νίκη 53-51(20-26).Άλλο ένα ματς όχι για καρδιακούς.Ενώ σε όλο το ματς ήμασταν 10-15 πόντους πίσω (25-38) στο 4ο δεκάλεπτο το γυρίσαμε και κερδίζαμε 47-42 4' πριν την λήξη όταν και αποβλήθηκαν δύο βασικοί μας σε δύο συνεχόμενες φάσεις με 5 φάουλ.Μετά το ματς πήγε με σκληρές άμυνες μέχρι 1' πριν τη λήξη όταν και άρχισε η <<ρουλέτα>> των ελευθέρων βολών.3" πριν την λήξη η Νίκη είχε μπάλα απ τα πλάγια και έχασε σουτ απ τα 3 μέτρα περίπου και το ματς έληξε 53-51.ΜΑΤΣΑΡΑ.Και εκτός των άλλων τοπικό ντέρμπι με καμιά κατοσταριά θεατές.Απλά αυτό είναι το μπάσκετ.
ΣΤΕ
οσο για μεγαλο σκορ...μονο ο χολαργος βαζει ποντους οι αντιπαλοι του μενουν κατω απο 40...




Κ.Α.Ο.-Κ.Ο.Χ. 59-58 smiley.gif 41.gif 41.gif
ΣΤΕ
QUOTE(bigG @ Nov 29 2008, 17:39 ) *
ΕΦΟΑ-Νίκη 53-51(20-26).Άλλο ένα ματς όχι για καρδιακούς.Ενώ σε όλο το ματς ήμασταν 10-15 πόντους πίσω (25-38) στο 4ο δεκάλεπτο το γυρίσαμε και κερδίζαμε 47-42 4' πριν την λήξη όταν και αποβλήθηκαν δύο βασικοί μας σε δύο συνεχόμενες φάσεις με 5 φάουλ.Μετά το ματς πήγε με σκληρές άμυνες μέχρι 1' πριν τη λήξη όταν και άρχισε η <<ρουλέτα>> των ελευθέρων βολών.3" πριν την λήξη η Νίκη είχε μπάλα απ τα πλάγια και έχασε σουτ απ τα 3 μέτρα περίπου και το ματς έληξε 53-51.ΜΑΤΣΑΡΑ.Και εκτός των άλλων τοπικό ντέρμπι με καμιά κατοσταριά θεατές.Απλά αυτό είναι το μπάσκετ.

Φιλε bigG στην ιστοσελιδα της εσκα λεει οτι νικησε η νικη...Τι απο τα 2 ισχυει???
bigG
QUOTE(ΣΤΕ @ Dec 1 2008, 14:42 ) *
Φιλε bigG στην ιστοσελιδα της εσκα λεει οτι νικησε η νικη...Τι απο τα 2 ισχυει???

Λοιπόν.Η ιστοσελίδα της ΕΣΚΑ έχει χάσει πλήρως την αξιοπιστία της.Και εγώ το είδα αμέσως πριν μπω στο basketforum.Εσάς δεν σας έχει καταμετρήσει τους πόντους του ματς με τον Χολαργό.Εμείς την Νίκη την κερδίσαμε.Τώρα το τι λέει η ΕΣΚΑ ειναι άλλη ιστορία.
bigG
QUOTE(bigG @ Dec 1 2008, 15:54 ) *
Λοιπόν.Η ιστοσελίδα της ΕΣΚΑ έχει χάσει πλήρως την αξιοπιστία της.Και εγώ το είδα αμέσως πριν μπω στο basketforum.Εσάς δεν σας έχει καταμετρήσει τους πόντους του ματς με τον Χολαργό.Εμείς την Νίκη την κερδίσαμε.Τώρα το τι λέει η ΕΣΚΑ ειναι άλλη ιστορία.

Άρα το Σάββατο έρχεστε με την ελπίδα να διατηρήσετε την 1η θέση και να μην διατηρήσουμε το αήττητο στα εντός έδρας ματς.Να δούμε ποιος θα τα καταφέρει.Πάντως ήταν ομολογουμένως η αγωνιστική με τα ματς κορυφής.
ΣΤΕ
EΦΟΑ-Κ.Α.Ο. 51-57
bigG
QUOTE(ΣΤΕ @ Dec 6 2008, 18:52 ) *
EΦΟΑ-Κ.Α.Ο. 51-57

Καλό ματς θα έλεγα με πολά νεύρα και τσαμπουκα.Κυρίως για αυτό έφταιγε ο διαιτητής με τα ηλίθια σφυρίγματά του που πραγματικά έβγαλαν έξω απ τα ρούχα μας και εμας και τα παιδιά του Γέρακα.Απαράδεκτη η διαιτησία.Ελπίζω να μην υπάρχουν πολλοί τέτοιοι γιατί ζήτω που καήκαμε.Το ξέρω οτι δεν πρέπει να σχολιάζω την διαιτησία αλλά όσοι ήταν στο γήπεδο ακόμα και ουδέτεροι που ήρθαν απλά να δουν το παιχνίδι ήθελαν να του που δυο-τρία φωνήεντα.Καλή συνέχεια στα παιδιά του Γέρακα.
jim-major
παιδια γεια σας...ειμαι καινουργιο μελος στο forum! πρωτη φορα γραφω σημερα...ευχομαι να εχουμε πολλες καλες συζητησεις για το αγαπημενο αθλημα ολων μας!το μονο που θελω να πω ειναι πως το φετινο πρωταθλημα της εσκα ειναι το πιο ποιοτικο και το πιο συναρπαστικο των τελευταιων χρονων...
ΣΤΕ
QUOTE(jim-major @ Dec 7 2008, 12:49 ) *
παιδια γεια σας...ειμαι καινουργιο μελος στο forum! πρωτη φορα γραφω σημερα...ευχομαι να εχουμε πολλες καλες συζητησεις για το αγαπημενο αθλημα ολων μας!το μονο που θελω να πω ειναι πως το φετινο πρωταθλημα της εσκα ειναι το πιο ποιοτικο και το πιο συναρπαστικο των τελευταιων χρονων...

Καλως μας ηρθες...Καταρχας πρεπει οσο πιο γρηγορα μπορεις να αλλαξεις αγαπημενο παιχτη...
drazen petrovic
QUOTE(ΣΤΕ @ Dec 7 2008, 15:37 ) *
Καλως μας ηρθες...Καταρχας πρεπει οσο πιο γρηγορα μπορεις να αλλαξεις αγαπημενο παιχτη...

Και αγαπημένη ομάδα επίσης!
ΣΤΕ
QUOTE(drazen petrovic @ Dec 8 2008, 21:25 ) *
Και αγαπημένη ομάδα επίσης!

xaxaxaxaxaxa 69.gif 69.gif 69.gif
jim-major
παιδια σορρυ που θα σας στεναχωρησω αλλα αυτα τα 2 δεν αλλαζουν ΠΟΤΕ...δεν μπορω να κανω κατι!
nikh7
μεγαλη νικη επι του ΚΑΟ εκανε η ΝΙΚΗ με 68-58 περνοντας και την διαφορα του προυγουμοενου αγωνα. Ενα δυνατό παιχνιδι που κριθικε στο 4ο δεκαλεπτο.η ΝΙΚΗ καταφερε ν γυρισει το εις βαρος της σκορ στο δευτερο ιμηχρονο.
ΣΤΕ
Σε ολο το πρωταθλημα δεν εχω διαμαρτυρηθει ουτε για μισο παιχνιδι για τη διαιτησια...Δεν ξερω αν υπηρχε δολος και ουτε με ενδιαφερει να πω την αληθεια οτι εγινε εγινε...Αλλα δεν γινεται σε καθε φαση μ τ παραμικρο ν δινει φαουλ εις βαρος μας,ενω στν επιθεση γινοταν σφαγη με τα ψηλα παιδια λες και σε εμας δεν εκαναν φαουλ...πρεπει να σουταραν υπερδιπλασιες βολες αλλα τι να κανουμε αυτα συμβαινουν...Και πιστευω οτι το παιχνιδι κριθηκε βασικα στις λεπτομερεις αφου 30'' με τη διαφορα στους 3ποντους χασαμε το ριμπαουντ ε και εκει ξαναδωσε φαουλ και ολα τελειωσαν...
Τελος ειμαστε αξιοι της μοιρας μας και ισως να κερδισαν δικαια τα παιδια της νικης που με ολα εχω πλ καλες σχεσεις αλλα δεν μπορω να καθομαι να με ειρωνευεται ο καθε αμπαλος...Ηταν ενα παιδι που εκτος απο το ''μπασκετικο ξυλο που παιζεται ''... ηταν σ'ολο τν αγωνα προκλητικος και δεν δοθηκε η ευκαιρια να του δειξουμε καποια πραγματα και εμεις(κακως)... γιατι καποιοι εχουν σηκωσει πολυ ψηλα τον αμανε φαινεται...
nikh7
QUOTE(ΣΤΕ @ Dec 13 2008, 19:48 ) *
Σε ολο το πρωταθλημα δεν εχω διαμαρτυρηθει ουτε για μισο παιχνιδι για τη διαιτησια...Δεν ξερω αν υπηρχε δολος και ουτε με ενδιαφερει να πω την αληθεια οτι εγινε εγινε...Αλλα δεν γινεται σε καθε φαση μ τ παραμικρο ν δινει φαουλ εις βαρος μας,ενω στν επιθεση γινοταν σφαγη με τα ψηλα παιδια λες και σε εμας δεν εκαναν φαουλ...πρεπει να σουταραν υπερδιπλασιες βολες αλλα τι να κανουμε αυτα συμβαινουν...Και πιστευω οτι το παιχνιδι κριθηκε βασικα στις λεπτομερεις αφου 30'' με τη διαφορα στους 3ποντους χασαμε το ριμπαουντ ε και εκει ξαναδωσε φαουλ και ολα τελειωσαν...
Τελος ειμαστε αξιοι της μοιρας μας και ισως να κερδισαν δικαια τα παιδια της νικης που με ολα εχω πλ καλες σχεσεις αλλα δεν μπορω να καθομαι να με ειρωνευεται ο καθε αμπαλος...Ηταν ενα παιδι που εκτος απο το ''μπασκετικο ξυλο που παιζεται ''... ηταν σ'ολο τν αγωνα προκλητικος και δεν δοθηκε η ευκαιρια να του δειξουμε καποια πραγματα και εμεις(κακως)... γιατι καποιοι εχουν σηκωσει πολυ ψηλα τον αμανε φαινεται...

εγω στις τελευταιες φασεις του αγωνα ειδα 3 αντιαθλιτικα που δεν σφυριχτικαν και παικτεσ του ΚΑΟ να βριζουν το 10 της ΝΙΚΗΣ ο οποιος δεν γυρισε να τουσ μιλίσει αλλη μια φορα. οσο για την διαιτισια επαιξα περιπου 3 λεπτα και μ εγινε ενα φαουλ το οποιο σφυριχθηκε εις βαρος μου .εγω απο αφτο το φαουλ ειμαι ενα δοντι φτοχοτερος
ΣΤΕ
QUOTE(nikh7 @ Dec 13 2008, 17:56 ) *
εγω στις τελευταιες φασεις του αγωνα ειδα 3 αντιαθλιτικα που δεν σφυριχτικαν και παικτεσ του ΚΑΟ να βριζουν το 10 της ΝΙΚΗΣ ο οποιος δεν γυρισε να τουσ μιλίσει αλλη μια φορα. οσο για την διαιτισια επαιξα περιπου 3 λεπτα και μ εγινε ενα φαουλ το οποιο σφυριχθηκε εις βαρος μου .εγω απο αφτο το φαουλ ειμαι ενα δοντι φτοχοτερος

XAXAXA εχεις πλακα παντως ε φαινεται γραφτηκες σημερα και θες να γραφεις...και καλα κανεις αλλ χαλαρωσε λγ...μπορει να πω και πραγματα που δεν θελω τωρα αλλα οταν εχεις καταστρεψει το παιχνιδι και εχεις βγαλει 3 παικτες με 5 φαουλ... το 11 απο σας που ηταν ο μονος που εβαζε σιγουρα βολες πρεπει να εριξε καμια εικοσαρια...δλδ τι αλλο περιμενεις να κανει να βαζει και καλαθια για σενα...χα θες και αντιαθλητικο... στο 2ο δεκαλεπτο φευγω μονος μου αιφνιδιασμο και ο αλλος που ηταν 1 μετρο πισω πηγε για μπαλα δλδ ε 69.gif 69.gif οσον αφορα το 10 καλυτερα να κραταει λγ χαμηλοτερα το κεφαλι του γιατι φαινεται οτι ειναι αρκετα υπουλος παικτης το επαιζε και υπερανω χαχα αλλα οταν μου πεταξε τη μπαλα δεν ειπε τιποτα ε....χαχαχα ...οταν πεταξε κατω τον συμπαικτη μου εκτος φασης αυτο δεν ηταν ντισκαλιφιε...αλλα τι να εφαρμοσουμε τους κανονες πλακα μου κανεις... 41.gif 41.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
nikh7
QUOTE(ΣΤΕ @ Dec 13 2008, 20:06 ) *
XAXAXA εχεις πλακα παντως ε φαινεται γραφτηκες σημερα και θες να γραφεις...και καλα κανεις αλλ χαλαρωσε λγ...μπορει να πω και πραγματα που δεν θελω τωρα αλλα οταν εχεις καταστρεψει το παιχνιδι και εχεις βγαλει 3 παικτες με 5 φαουλ... το 11 απο σας που ηταν ο μονος που εβαζε σιγουρα βολες πρεπει να εριξε καμια εικοσαρια...δλδ τι αλλο περιμενεις να κανει να βαζει και καλαθια για σενα...χα θες και αντιαθλητικο... στο 2ο δεκαλεπτο φευγω μονος μου αιφνιδιασμο και ο αλλος που ηταν 1 μετρο πισω πηγε για μπαλα δλδ ε 69.gif 69.gif οσον αφορα το 10 καλυτερα να κραταει λγ χαμηλοτερα το κεφαλι του γιατι φαινεται οτι ειναι αρκετα υπουλος παικτης το επαιζε και υπερανω χαχα αλλα οταν μου πεταξε τη μπαλα δεν ειπε τιποτα ε....χαχαχα ...οταν πεταξε κατω τον συμπαικτη μου εκτος φασης αυτο δεν ηταν ντισκαλιφιε...αλλα τι να εφαρμοσουμε τους κανονες πλακα μου κανεις... 41.gif 41.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif

αυτο το acc ειναι σιμερινο δεν ξερω αν θυμασε παντως εγραφα και περσυ με παρομιο ονομα.....το οτι το 11 εριξε τις περισσοτερες βολεσ ειναι τυχαιο δεν μπορει ενας διαιτιτης να σφυριζει σε εναν παικτη ειχαμε και εμεις 1 παικτη με 5 φαουλ και 3 με 4....ηταν αναμενομενο οπως και ν χανατε να τα ριχνατε στην διαιτισια ....ολοι ετσι κανουν και εμεις οταν χασαμε απο τον ΕΦΟΑ αυτα λεγαμε....και το 6 σας οταν εκανε τριπλα οταν του κολουσε ο αμυντικος εριχνε μια αγκονια και εφευγε οπωσ και το 13 οταν ρολλαρε βαραγε παντα τον παικτη που ερχοταν βοηθεια...και ν σου πω και κατι αλλο αν η διαιτισια ηταν με το μερος μας θα ειχε βγαλει με 5 φαουλ τον 1ο μας σκορερ μεχρι εκεινο το σημειο???
ΣΤΕ
QUOTE(nikh7 @ Dec 13 2008, 19:19 ) *
αυτο το acc ειναι σιμερινο δεν ξερω αν θυμασε παντως εγραφα και περσυ με παρομιο ονομα.....το οτι το 11 εριξε τις περισσοτερες βολεσ ειναι τυχαιο δεν μπορει ενας διαιτιτης να σφυριζει σε εναν παικτη ειχαμε και εμεις 1 παικτη με 5 φαουλ και 3 με 4....ηταν αναμενομενο οπως και ν χανατε να τα ριχνατε στην διαιτισια ....ολοι ετσι κανουν και εμεις οταν χασαμε απο τον ΕΦΟΑ αυτα λεγαμε....και το 6 σας οταν εκανε τριπλα οταν του κολουσε ο αμυντικος εριχνε μια αγκονια και εφευγε οπωσ και το 13 οταν ρολλαρε βαραγε παντα τον παικτη που ερχοταν βοηθεια...και ν σου πω και κατι αλλο αν η διαιτισια ηταν με το μερος μας θα ειχε βγαλει με 5 φαουλ τον 1ο μας σκορερ μεχρι εκεινο το σημειο???

O 1oς σας σκορερ ηταν το 11 νομιζω και ο Μητροπουλος ειχε κανει 5 φαουλ στον αγωνα στην εδρα μας μεσα σε 15' οποτε αναμενομενο να βγει...Κατσε ρε φιλε δν εχω ξαναριξει ηττα στν διαιτησια και ουτε τωρα το κανω απλα θεωρω οτι μεσα στις λεπτομερεις ηταν και αυτος ενας παραγοντας...οσον αφορα το 6 -εμενα- εφαγα παρα πολυ ξυλο και στον αντιποδα νομιζω οτι δεν εριξα καθολου τι να κανουμε ο καθενας εχει δικη του αποψη οπως πιστευω οτι μια και ησουν εξω πολυ ωρα δεν ειδες διαφορα πραγματα που εγιναν και επηρεασαν την εκβαση του αγωνα π.χ. 2 φορες που προσπαθησε να με ποσταρει ενας συμπαικτης σου πρωτα πηρε τν φανελα μου μαζι του και μετα τν μπαλα...Τεσπα δεν θελω να συνεχιστει αυτου του ειδους η λογομαχια γιατι δεν βγαζει πουθενα...Κλ συνεχεια... icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
zigolo7
Σήμερα η διαιτησία δεν έκρινε το αποτέλεσμα για κανένα λόγο. Δυστύχως οι αρμόδιοι ''φωστήρες'' της ΕΣΚΑ θεωρούν οτι μπορεί 1 διαιτητής να βγάλει μόνος του 2 συνεχόμενα παιχνίδια!!! Δεν μπορεί να βλέπει τα πάντα. Όσον αφορά το παιχνίδι: Είμαστε καλύτεροι κοντά στο καλάθι και υπερτερήσαμε σε αυτόν τον τομέα. Στό 1ο ημίχρονο η Νίκη ήταν πολύ κακή και με πολλά λάθη. Η ομάδα του Γέρακα είναι μια πολύ δουλεμένη ομάδα. Παίζει αρκετά κλειστά γιατί δε έχει κορμιά και αφήνει περισσότερο τα σούτ. Καλή συνέχεια στην ομάδα του Γέρακα.

Υ.Γ.: Ο Μητρόπουλος έπαιξε 3 λεπτά εκεί και έκανε 5 φάουλ
Koan
QUOTE(zigolo7 @ Dec 13 2008, 23:11 ) *
Δυστύχως οι αρμόδιοι ''φωστήρες'' της ΕΣΚΑ θεωρούν οτι μπορεί 1 διαιτητής να βγάλει μόνος του 2 συνεχόμενα παιχνίδια!!!

τα σωματεία φταίνε που δεν αντιδρουν στην προκύρηξη.. στο αντίστοιχο γυναικείο (νεάνιδες) δε τους εκανε η μέρα και κινητοποιήθηκαν όλοι και το άλλαξαν.. ας μην τα ρίχνουμε όλα αλλού έχουμε και εμείς ευθύνες..
zigolo7
QUOTE(Koan @ Dec 13 2008, 23:22 ) *
τα σωματεία φταίνε που δεν αντιδρουν στην προκύρηξη.. στο αντίστοιχο γυναικείο (νεάνιδες) δε τους εκανε η μέρα και κινητοποιήθηκαν όλοι και το άλλαξαν.. ας μην τα ρίχνουμε όλα αλλού έχουμε και εμείς ευθύνες..


Σίγουρα φίλε μου. Αλλά αυτοί είναι ο αρμόδιοι. Εμείς είμαστε υπεύθυνοι για τους παίκτες και την οργάνωση της ομάδας μας και αυτοί για τισ διοργανώσεις των πρωταθλημάτων.
Jabar
Βριλήσια-Χολαργός 37-54
ΣΤΕ
Το αναβληθεν ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - Κ.Α.Ο. 30-52
neopen32
Νεοπεντελικός - Νίκη Αμαρουσίου 2 (6 ποντοι).
Δυστυχώς ο εκνευρισμός κοστίζει. Στο 25 ο ΝΑΟ ήταν μπροστά 12, με σωστό και θεαματικό παιχνίδι. Δυό -τρείς αψυχολόγητες ενέργειες σε άμυνα επίθεση, γκρέμισαν τη ψυχολογία της ομάδας και το αποτέλεσμα ήττα. Εννιά παίκτες κατέβασε ο ΝΑΟ και μάλιστα άκουσα ότι οι δύο θα φύγουν για Αμερική μεσα στη βδομάδα (σπουδές). Μέσα στην έδρα σου δεν μπορείς να παλέψεις με επτά παίκτες.
Καλή χρονιά σε όλα τα παιδιά με υγεια (χωρίς τραυματισμούς) και χαρά (κατάκτηση στόχων)
ΣΤΕ
Κ.Α.Ο.-ΑΟΚ 58-39

ενα μετριο παιχνιδι...αλλα αξιοαναφερθεν η πολυ καλη διαιτησια!!!
bigG
Μετά τις 6 Δεκεμβρίου που ήταν το τελευταίο ματς μας λόγω αναβολών των ματς με ΑΟΚ και Βριλήσσια παίξαμε σήμερα(ΕΦΟΑ) στην Νέα Φιλαδέλφεια με την ΦΕΑ.Αρκετά καλό ματς χώρις έναν βασικό γκαρντ εμείς και με μόλις 8 παίκτες κερδίσαμε με 45-63 (24-24).Πολύ καλή διαιτησία σήμερα.Το ματς ξεκίνησε καλά για εμάς και προηγηθήκαμε με 0-4.Αμέσως μετα η ΦΕΑ έκανε ένα καλό σερί και τέλειωσε το 1ο δεκάλεπτο με 11-9.Στο δεύτερο η διαφορά πήγε και στους 10 (24-14) 4' πριν την λήξη του ημιχρόνου αλλά με καλή άμυνα τους ισοφαρίσαμε.Στο 3ο δεκάλεπτο μπήκαμε πιο αποφασισμένοι και πήγαμε το σκορ στο 30-38.Κάπου εκεί το ματς τέλειωσε καθότι η μοναδική φορά που αισθανθήκαμε απειλή ήταν όταν το πήγαν στο 40-45.Μάλιστα στα 4' τελευταία λεπτά μπήκε μέσα μια τετράδα αναπληρωματικών με μόλις έναν βασικό.Ετσι το σκορ έκλεισε στο 45-63.
kostas-promi8eas
Γ.Σ. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (+25)
bigG
Το μεσημέρι κερδίσαμε(ΕΦΟΑ) χωρίς δυσκολία τον Κρόνο στο Μαρούσι.Στην αρχή παίξαμε πιεστική άμυνα στα 4/4 του γηπέδου με αποτέλεσμα ένα προβάδισμα 10-0 στα 3 πρώτα λεπτά του αγώνα.Προσπαθόντας να διατηρήσουμε αυτήν την πίεση αλλάζαμε συνεχώς πεντάδα ώστε οι παίκτες να διατηρούνται σχετικά ξεκούραστοι.Αποτέλεσμα ήταν το ημίχρονο να λήξει 40-12.Στο 3ο δεκάλεπτο ξεκίνησε μια αλλοπρόσαλη πεντάδα με αποτέλεσμα στο τέλος της τρίτης το σκορ να γίνει 47-24.Μετά από αυτό και με τον Κρόνο να ξεμένει από δυνάμεις και τον προπονητή μας να κάνει αλχημίες το ματς τελείωσε 63-31.
Jabar
Χολαργός-Νεοπεντελικός 63-47
party animal
Nικη Αμαρουσιου-Βριλησσια 80-30
bigG
Στην Πεντέλη σήμερα το ματς ξεκίνησε άσχημα για εμάς (ΕΦΟΑ) αφού χάναμε 12-4 στα πρώτα 5 λεπτά.Μετά από αυτό ισσοροπήσαμε το ματς και το ημίχρονο έληξε 29-28 ενώ σε όλο το 1ο ημίχρονο το ματς πήγαινε πόντο-πόντο.Στο 2ο ημίχρονο το ματς συνέχισε έτσι και μέχρι 4 λεπτά πριν την λήξη κερδίζαμε για 4 πόντους και αποβλήθηκε ένας βασικός μας.Στα 39,5 δευτερόλεπτα το σκορ ήταν 59-59.Με 2 εύστοχες βολές του ψηλού μας πήγε στο 59-61.Στην αμέσως επόμενη φάση γίνεται φαουλ και αποβάλλεται και η Πεντέλη βάζει την μία βολή.Το ριμπαουντ το παίρνει η Πεντέλη και βάζει την 1η και χάνει την δεύτερη.Αποβάλλεται κι άλλος βασικός γκαρντ μας.Μετά την 2η βολή με λάθος απόφαση του ο διαιτητής δίνει την μπάλα στην Πεντέλη και μας βάζουν καλάθι 0,9 δευτερόλεπτα πριν την λήξη.Μετά από αυτό κάνουμε επαναφορά και ο διαιτητής δεν είδε καθαρό φαουλ με αποτέλεσμα να χάσουμε την μπάλα και το ματς με 63-61.
junior #
Μελισσια- Πλατωνας 70-71
bigG
QUOTE(junior # @ Feb 2 2009, 15:49 ) *
Μελισσια- Πλατωνας 70-71

Ρε παιδιά ο Πλάτωνας έπαιζε πλήρης ή με τα τρίτα γιατί αν έπαιζε πλήρης τότε ή φέτος δεν έχει τόσο καλή ομάδα ή τα Μελίσσια αδικούνται από τον όμιλο που πέσανε.
nikh7
QUOTE(bigG @ Feb 3 2009, 15:55 ) *
Ρε παιδιά ο Πλάτωνας έπαιζε πλήρης ή με τα τρίτα γιατί αν έπαιζε πλήρης τότε ή φέτος δεν έχει τόσο καλή ομάδα ή τα Μελίσσια αδικούνται από τον όμιλο που πέσανε.

παιξαμε σημερα νικη αμαρουσιου -μελισσια φιλικο και χασαμε 7 ποντους .οι ομαδες περιοπου ισες.τα μελισια εχουν δυνατη ομαδα με καποιους αρκετα αξιόλογους παικτες.μαλον τα μελισια αδικουνται απο τον ομιλο τους
ΣΤΕ
QUOTE(nikh7 @ Feb 7 2009, 16:54 ) *
παιξαμε σημερα νικη αμαρουσιου -μελισσια φιλικο και χασαμε 7 ποντους .οι ομαδες περιοπου ισες.τα μελισια εχουν δυνατη ομαδα με καποιους αρκετα αξιόλογους παικτες.μαλον τα μελισια αδικουνται απο τον ομιλο τους

Και εμεις εχουμε παιξει με τα Μελισια ενταξει καλη ομαδα και πολυ καλα παιδια...
ΣΤΕ
Το αναβληθεν: Κρονος -Κ.Α.Ο. 39-100
bigG
QUOTE(ΣΤΕ @ Feb 8 2009, 20:26 ) *
Το αναβληθεν: Κρονος -Κ.Α.Ο. 39-100

Μάλιστα.Και ΕΦΟΑ-Βριλήσσια 1.Σκορ δεν ξέρω διότι ήμουν τριήμερη με το σχολείο αλλά έμαθα ότι κερδίσαμε και μάλιστα σχετικά εύκολα.Τώρα που παίχτηκαν κι αυτά τα ματς απομένει να δούμε τι θα γίνει στην πραγματικά συγκλονιστική τελευτα αγωνιστική του 7ου ομίλου όπου 3 ομάδες δειεκδηκούν την πρόκριση στην 2η φάση.Κατά την γνώμη μου το πιο λογικό είναι να περάσει ο Χολαργός αλλά είναι τέτοια τα ματς που δεν υπάρχουν πολύ εύκολα πρωγνωστικά.
bigG
Τελευταία αγωνιστική σήμερα και εμείς(ΕΦΟΑ) κερδίσαμε εύκολα τον Προμηθέα στο Μαρούσι με 94-56 (40-25).Πολύ καλό ματς από εμάς με καλή κυκλοφορία και πρες σε αρκετά μεγάλο διάστημα του αγώνα.Καλή συνέχεια στις ομάδες της 2ης φάσης και ιδιαίτερα σε όποια περάσει απ τον όμιλό μας.
nikh7
σημερα στο κλειστο του χολαργου η νικη εκανε ενα τρομερο παιχνιδι παρουσια πολλων οπαδων του χολαργου.η νικη επικρατησε για δεκα ποντους περνοντασ και την διαφορα . ο χολαργος δεν προηγηθικε ουτε μια φορα σε ολο το παιχνιδι και η νικη απεδηξε παρουσια και πολλων παικτων του γερακα στις κερκιδες οτι αξιζαμε να περασουμε φαση. ελπιζουμε σε τραβοπατημα του γερακα αυριο που παιζει με τον νεοπεντελικο...
ΣΤΕ
K.A.O.-NΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ 57-44

Περασαμε στην επομενη φαση ελπιζω σε μια αξιολογη συνεχεια... smiley.gif smiley.gif smiley.gif 41.gif 41.gif 41.gif icon_wave.gif icon_wave.gif icon_wave.gif
party animal
Εχτες στο κλειστο του Χολαργου πιστευω ολοι καταλαβαν οτι την προκριση την αξιζε η ομαδα της νικης αμαρουσιου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.