Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
MILIONSP
ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΗ ΜΙΑ ΕΠΙΣΗΜΑΝΣΗ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΣ,ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΤΡΟΠΟ ΜΟΥ ΔΩΘΗΚΕ Η ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΗΘΕΛΑΝ ΣΩΝΕΙ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ.ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΑΓΩΝΑ 2 ΠΟΝΤΟΙ ΜΑΣ ΜΠΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΚΥΡΙΑΡΧΟΥΣ(4 ΑΡΑ) ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΟΝΤΟ ΠΟΝΤΟ.ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΣΙΝΕΣ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ ΣΥΝΟΛΙΚΑ,ΦΕΤΟΣ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΟ ΔΙΚΑΙΗ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΞΕΚΟΥΡΑΣΗ
BlackHeart
Φίλε Natm δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το πιστεύεις.Και όμως έγινε!
impo
ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ 'Η ΠΡΟΠΕΡΣΙΝΟ ΜΑΤΣ ΣΑΡΩΝΙΑΔΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΓΙΑ ΠΛΑΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ?ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΤΣ?

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥ ΣΑΣ...ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!
calderon87
QUOTE(impo @ Dec 24 2010, 20:07 ) *
ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΛΙΓΟ Ο ΦΙΛΟΣ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΣΙΝΟ 'Η ΠΡΟΠΕΡΣΙΝΟ ΜΑΤΣ ΣΑΡΩΝΙΑΔΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ...ΜΗΠΩΣ ΕΙΧΕ ΔΙΑΚΟΠΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣΑΚΙ ΓΙΑ ΠΛΑΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ?ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ...ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΑΤΕ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΑΤΣ?

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥ ΣΑΣ...ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

Εισαι τοσο ασχετος που δεν ξερεισ οτι περυσι παιζατε Γ΄,αρα τη προπερσυ ειχε διεκοπη το παιχνιδι!!!και φυσκι η ομαδα της Σαρωνιδας δεν νομιζω οτι ειχε κανενα υπερπαιχτα απλα ηταν καινουρια ομαδα κ δν ειχαν προλαβει να εκδοθουν τα δελτια κ εστι εγινε οτι εγινε...και δεν νομιζω οτι αυτος ηταν λογος να διεκοπη το φετινο παιχνιδι!!!!γιατι δεν λετε τοτε και για την αθλια συμπεριφορα του προπονητη του Φοινικα τοτε,ε???που πριν 2 χρονια εβριζε τουσ παιχτες της Σαρωνιδας την ωρα του παιχνιδιου..εε?????απλα η Σαρωνιδα παιζει το μπασκετακι της για να ευχαριστη8ει χωρισ σκοπιμοτητες!!!!κατι που σε καμια περιπτωση δν γινεται απο τημ μερια του Φοινικα που προσπαθουν με καθε τροπο να σταματησουν τα παιχνιδια και να τα κερδισουν με το ετσι θελω...ηθελα να ηξερα,τοσο πολυ φοβουνται τελικα?????ποσο κοτες ειναι τελικα?????και κλαυτερα στον προπονητη να παραιτηθει....γεια σας γατακια!!!!
calderon87
http://attikabasket.gr/index.php?option=co...2&Itemid=54
διαβαστε για τον αγωνα Ν.Σμυρνη - Καστελλα τον φοβρο για ακομη μια φορα διαιτητη Καοτση...μαλλον αυτοσ ο κυριοσ πρεπει να παει σπιτι του?????οι κυριοι της εσκανα δεν τα βλεπουν αυτα??
NOS
Καλησπέρα από τον αρχηγό του Ν.Ο. Σαρωνίδας. Θέλω να ΤΟΝΙΣΩ ότι είναι η πρώτη για φέτος φορά που εκπρόσωπος του ΝΟΣ γράφει σε αυτό το forum. Οποιαδήποτε κριτική έχει γραφεί από άλλους για διαιτησία ή αντίπαλες ομάδες ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν αντιπροσωπεύει την διοίκηση, τον προπονητή και τους παίκτες της ομάδος μας.
Είναι πάγια στάση μας να μην σχολιάζουμε σε forum τα τεκταινόμενα στην κατηγορία μας.
Παρακαλώ να λάβετε υπόψιν τα παραπάνω ώστε να μην δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις.
Δεν είναι στόχος μου να προβώ σε διαλόγους σε αυτό το thread και για αυτό δεν θα είμαι από τους συχνούς επισκέπτες.
Οποιαδήποτε γνώμη ή άποψη που μας αφορά και που έχει γραφτεί σε αυτό το forum δεν αντιπροσωπεύει το Ν. Ο. Σαρωνίδας παρά μόνο ιδίες απόψεις.

Καλή Χρονιά!
Jabar
QUOTE(calderon87 @ Dec 27 2010, 09:59 ) *
Εισαι τοσο ασχετος που δεν ξερεισ οτι περυσι παιζατε Γ΄,αρα τη προπερσυ ειχε διεκοπη το παιχνιδι!!!και φυσκι η ομαδα της Σαρωνιδας δεν νομιζω οτι ειχε κανενα υπερπαιχτα απλα ηταν καινουρια ομαδα κ δν ειχαν προλαβει να εκδοθουν τα δελτια κ εστι εγινε οτι εγινε...και δεν νομιζω οτι αυτος ηταν λογος να διεκοπη το φετινο παιχνιδι!!!!γιατι δεν λετε τοτε και για την αθλια συμπεριφορα του προπονητη του Φοινικα τοτε,ε???που πριν 2 χρονια εβριζε τουσ παιχτες της Σαρωνιδας την ωρα του παιχνιδιου..εε?????απλα η Σαρωνιδα παιζει το μπασκετακι της για να ευχαριστη8ει χωρισ σκοπιμοτητες!!!!κατι που σε καμια περιπτωση δν γινεται απο τημ μερια του Φοινικα που προσπαθουν με καθε τροπο να σταματησουν τα παιχνιδια και να τα κερδισουν με το ετσι θελω...ηθελα να ηξερα,τοσο πολυ φοβουνται τελικα?????ποσο κοτες ειναι τελικα?????και κλαυτερα στον προπονητη να παραιτηθει....γεια σας γατακια!!!!

κότες και γατάκια και συμπαθή κατοικίδια.+1 φάουλ και 5 ημέρες περισυλλογής.

QUOTE(NOS @ Dec 27 2010, 22:44 ) *
Καλησπέρα από τον αρχηγό του Ν.Ο. Σαρωνίδας. Θέλω να ΤΟΝΙΣΩ ότι είναι η πρώτη για φέτος φορά που εκπρόσωπος του ΝΟΣ γράφει σε αυτό το forum. Οποιαδήποτε κριτική έχει γραφεί από άλλους για διαιτησία ή αντίπαλες ομάδες ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν αντιπροσωπεύει την διοίκηση, τον προπονητή και τους παίκτες της ομάδος μας.
Είναι πάγια στάση μας να μην σχολιάζουμε σε forum τα τεκταινόμενα στην κατηγορία μας.
Παρακαλώ να λάβετε υπόψιν τα παραπάνω ώστε να μην δημιουργούνται λανθασμένες εντυπώσεις.
Δεν είναι στόχος μου να προβώ σε διαλόγους σε αυτό το thread και για αυτό δεν θα είμαι από τους συχνούς επισκέπτες.
Οποιαδήποτε γνώμη ή άποψη που μας αφορά και που έχει γραφτεί σε αυτό το forum δεν αντιπροσωπεύει το Ν. Ο. Σαρωνίδας παρά μόνο ιδίες απόψεις.

Καλή Χρονιά!

Καλώς όρισες πάντα θέλουμε να ακούγονται άνθρωποι με ήπιο λόγο,που θα μιλάνε για μπάσκετ και όχι τσακωμούς.Ευπρόσδεκτος ο λόγος και οι απόψεις σου ,όποτε και αν θελήσεις να γράψεις.
Καλή χρονιά
impo
ενταξει ειμαι ΑΣΧΕΤΟΣ εγω...εσυ που εισαι σχετικος και λογικος ανθρωπος...θα μπορουσες να διωξεις τους οπαδους σου...τους 2 ανεγκεφαλους τελοσπαντων και να συνεχιστει το παιχνιδι ομορφα και ωραια...πιστευω οτι σε ενα γηπεδο που γινεται ολος αυτος ο χαμος καμμια ομαδα δεν θα μπορουσε να συνεχισει το ματς...και δεν ειμαστε καθολου υπερ στο να σταματησει ο αγωνας με το ετσι θελω...εξαλλου αν θυμασαι φιλε μου καλε στο σκορ εισασταν πισω?'η κανω λαθος?τωρα για το ποια ομαδα ειναι καλυτερη απο αυτες τις 2...φαινεται απο την μεγαλη βαθμολογικη αποσταση που εχουμε μεταξυ μας...ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...!!!
calderon87
QUOTE(impo @ Dec 31 2010, 20:43 ) *
ενταξει ειμαι ΑΣΧΕΤΟΣ εγω...εσυ που εισαι σχετικος και λογικος ανθρωπος...θα μπορουσες να διωξεις τους οπαδους σου...τους 2 ανεγκεφαλους τελοσπαντων και να συνεχιστει το παιχνιδι ομορφα και ωραια...πιστευω οτι σε ενα γηπεδο που γινεται ολος αυτος ο χαμος καμμια ομαδα δεν θα μπορουσε να συνεχισει το ματς...και δεν ειμαστε καθολου υπερ στο να σταματησει ο αγωνας με το ετσι θελω...εξαλλου αν θυμασαι φιλε μου καλε στο σκορ εισασταν πισω?'η κανω λαθος?τωρα για το ποια ομαδα ειναι καλυτερη απο αυτες τις 2...φαινεται απο την μεγαλη βαθμολογικη αποσταση που εχουμε μεταξυ μας...ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΣΤΟΝ ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΥΡΟ...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...!!!

πρωτον δεν ειμαι μεσα αποτην διοικηση η παιχτης της ομαδας,απλα παρακολουθω ολα τα παιχνιδια της ομαδας και χειροκροτω την προσπαθεια τον παιδιων!!!τοσο μεγαλοσ χαμοσ γινοτανε στο γηπεδο που δεν μπορουσατε να παιξετε μπασκετ?????ειναι απλα αστειο αυτο που λες.αν ειναι ετσι, η ομαδα σου δεν μπορει να παιξει σε μεγαλυτερη κατηγορια γιατι αν βρεθει σε γηπεδο με λιγο κοσμο θα πρεπει να διεκοπη το παιχνιδι...αυτα που λετε δεν γινονται??πως γινεται 2 ατομα να καταφεραν να σταματησουν ενα παιχνιδι???ειστε για γελια!!!
leonkalf
Νέος πρόεδρος στον Ερμή Πειραιά


Με φιλοδοξίες απ' ότι βλέπω ο νέος πρόεδρος!
BlackHeart
Αισχρή διαιτησία στον αγώνα Σαρωνικός-Άρης Γλυφάδας 76-78.Ο ένας από τους δύο διαιτητές αποφάσισε να βγάλει τα απωθημένα του,πιθανόν,στον αγώνα χρέωσε την ομάδα του Σαρωνικού με 5 ή 6 τεχνικές ποινές.Λόγω των τραγικών σφυριγμάτων του,η κερκίδα αντέδρασε και λόγω αυτού του γεγονότος ο κύριος αυτός μάλλον αποφάσισε να σφυρίξει ακόμα πιο εχθρικά την ομάδα της Αίγινας.Ο έτερος "άρχοντας" του αγώνα ήταν ωσεί παρών και είχε "καταπιεί το στραγάλι",όπως συνηθίζεται να λέγεται σε τέτοιες περιπτώσεις.Γενικά,κατάφεραν να δυναμιτίσουν ένα ήρεμο παιχνίδι χωρίς κανένα λόγο.Κάποιοι άνθρωποι φαίνεται προσπαθούν να βγάλουν τα κόμπλεξ και τις ανασφάλειες τους σε ένα αγωνιστικό χώρο,εις βάρος των αθλητών.Οι παίκτες και των δύο ομάδων στο τέλος χειροκροτήθηκαν για τις προσπάθειες τους.Καλή ομάδα ο Άρης Γλυφάδας που αγωνίστηκε και με απουσίες,όπως ακούστηκε(αν δεν ισχύει αυτό,ας το επισημάνει κάποιος).
MILIONSP
Δυστυχως μπασκετ στη Δ εσκανα δεν υπαρχει.Στα δυο μιση 10 λεπτα οι διαιτητες εκαναν τα παντα για να δυναμιτισουν το κλιμα και σαφεστατα οπως φανηκε από την αρχη του αγωνα ο Σαρωνικος έπρεπε οπωσδηποτε να χασει.7-8 αντιαθλητικα 5-6 τεχνικες ποινες.Το παιχνιδι έληξε με 5 παικτες όλους κι όλους της ομάδας μου,και αυτοι από 2-3 φάουλ ο καθένας αφού οι υπόλοιποι 7!!! είχαν αποβληθει έως και 2 με 3 λεπτά πιο πριν με 5 φάουλ,αντιαθλητικά,τεχνικές ποινές.Τα παιδιά του Άρη δεν ήταν καλύτερα και είναι η πρώτη φορά που το λέω για αντίπαλο.Το παιχνίδι κρίθηκε 100% από 2 κύριους με γκρι που μάλλον πρέπει να πάνε σπίτια τους,αφού μόνο κακό κάνουν στο άθλημα.Είμαι πεπισμένος ότι ήρθαν στην Αίγινα με σκοπό και στόχο να κερδίσει ο Άρης και το πέτυχαν με το χειροτερο τρόπο.Κατάφεραν ένα γήπεδο από 100 και πλέον ανθρώπους(και ο Σαρωνικός είναι η μόνη ομάδα που μαζεύει κόσμο),να ξεσηκωθεί.¨Ανθρωποί που γνωρίζουν μπάσκετ,που χειροκροτούν,που δέχονται την ήττα,αλλά δε δέχονται τη σφαγή.Λυπάμαι πραγματικά που ασχολούμε με το άθλημα.Με αυτά τα χάλια δεν είναι δυνατό το μόνο που ενδιαφέρει τη διοργανώτρια να είναι από το 2012 να παίζουν μόνο οι μικροί.Τι θα μαθαίνουν αυτά τα παιδιά,το λάθος και την αδικία.Τότε καλύτερα να ασχοληθούν με κάτι άλλο,γιατί τέτοια γεγονότα σαν τα σημερινα το μονο που προσφέρουν είναι αηδία και αποστροφή για το άθλημα.Τι θά μάθεις στα νέα παιδιά,ότι σηκωμένα τα χέρια και παίζοντας άμυνα είναι μπουνιά στο πρόσωπο του αντιπάλου και αντιαθλητικό!!έλεος,ευτυχώς έχουμε κρίση γνώση και εμπειρία να αναγνωρίζουμε πιο είναι το σωστό και το λάθος.Οι κύριοι βέβαια με τα γκρί είναι οι απόλυτοι κυρίαρχοι,αλλά με φέματα δε γίνετε δουλειά.Αν θέλουν να κάνουν καριέρα πάνω στις δικές μας πλάτες είναι γελασμένοι γιατί δεν θα τους περάσει.Αν δεν μας θέλουν στην κατηγορία να μας το πούνε.Η καρδιά μας το ξέρει όμως πόσο δύσκολα είναι για μας και δεν μπορούν να μας στερούν αυτή την προσπάθεια.Κανείς δεν έχει το δικαίωμα.Σήμερα πραγματικά μου ήρθε να τα παρατήσω,γιατί βλέπω ότι δεν υπάρχει παρόν ούτε μέλλον,αλλά σκεπτόμενος το παρελθόν,πήρα δύναμη κι ελπίδα.
BlackHeart
Το χειρότερο είναι ότι ο τύπος φαινόταν ότι σφύριζε εχθρικά επειδή τ'άκουσε για το αντιαθλητικό και κάτι άλλα σφυρίγματα από την εξέδρα.Υπήρχαν φάσεις που προκλητικά δεν τις σφύριζε ενώ γίνονταν μπροστά στα μάτια του.
svp7
καλησπέρα και καλή χρονια.μετά απο μέρες μπήκα στο φόρουμ και συνάντησα την ίδια εικόνα.ΚΥΝΗΓΙ φαντασμάτων...αυτό με τους ρεφς έχει γίνει εμμονή σε όλους μας πλέον..είναι κρίμα γιατι έτσι δεν συγκεντωνόμαστε σε αυτό που αγαπάμε..Στην κατηγορία παίζεται μπάσκετ 30 σκάλες κατω απο το επαγκελματικό και θέλουμε διαιτησίες επιπέδου nba.για μένα το επίπεδο της διαίτησιας είναι σαφώς ανώτερο απο το μπάσκετ που παίζεται.(πλην ορισμένων ρεφ πού η εικόνα τους είναι τραγικη, αλλά το ιδιο δε συμβαίνει και με ορισμένες ομάδες κατα καιρούς??).Αν ο ρεφ είναι κακός μπορούν οι παίκτες να τον εκθέσουν δείχνοντας οι ίδιοι υψηλό μπασκετικό επίπεδο και παιδεία,πριν απ'όλα.Όσο για το Σαρωνίδα- Φοίνικας είναι κρίμα για το τράβηγμα που φάγαμε ολοι και τλκα δεν παίξαμε επειδή κάποιοι "παραλίες" δεν είχαν τι να κάνουν δευτέρα βράδυ και ήρθαν να να κάνουν το κομμάτι τους στον αγώνα μας. Συμερίζομαι τους "συναδέλφους" της Σαρωνίδας αλλα πιστεύω πως έχουν μερίδιο ευθήνης οπως είχα γράψει και στην περιγραφή για τον αγώνα.ΥΓ:Σε τελευταία ανάλυση το αποτέλεσμα το ξέρουμε λοι πιο θα ήταν.. wink.gif <----- joke
sadman
Καλα ρε μαγκες ειμαστε σοβαροι??? Η διαιτησια σας εφταιξε που απο το 1ο λεπτο διαμαρτυροσασταν και ασχολουσασταν με αυτην? Πως θα κερδιζες ετσι?? Και ποια αποβολη ή τεχνικη ποινη ή αντιαθλητικο δεν ηταν δικαιη -εκτος απο ενα αντιαθλητικο που ηταν λιγο τραβηγμενο? Η ποσες διαμαρτυριες επρεπε να κανετε ακομα για να μην φατε τεχνικη?? Ασε που για να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη, αν σφυραγαν ο,τι ηταν φαουλ θα επρεπε να ειχατε αποβληθει σχεδον ολοι!! Ποσο παραπανω ξυλο δηλαδη?? Στις 9 απο τις 10 φασεις ο αντιπαλος σας ειχε περασει καθαρα και κοπαναγατε καθαροτατα χερια και απο αυτα δοθηκαν τα μισα.. Εν τω μεταξυ ο Αρης ειχε κατεβει με 9, εκ των οποιων οι 5 ηταν εφηβικο-παιδικο και ακουσαν τα....απαντα απο την εξεδρα και μονο με 2 ψηλους αφου τα υπολοιπα παιδια λογω ημερας δεν μπορεσαν να κατεβουν..
Δηλαδη για να ειναι 'δικαιη' η διαιτησια πρεπει να αφησει να παιζετε ξυλο για να κερδιζετε εσεις?

like ston svp7
calderon87
QUOTE(svp7 @ Jan 6 2011, 21:01 ) *
καλησπέρα και καλή χρονια.μετά απο μέρες μπήκα στο φόρουμ και συνάντησα την ίδια εικόνα.ΚΥΝΗΓΙ φαντασμάτων...αυτό με τους ρεφς έχει γίνει εμμονή σε όλους μας πλέον..είναι κρίμα γιατι έτσι δεν συγκεντωνόμαστε σε αυτό που αγαπάμε..Στην κατηγορία παίζεται μπάσκετ 30 σκάλες κατω απο το επαγκελματικό και θέλουμε διαιτησίες επιπέδου nba.για μένα το επίπεδο της διαίτησιας είναι σαφώς ανώτερο απο το μπάσκετ που παίζεται.(πλην ορισμένων ρεφ πού η εικόνα τους είναι τραγικη, αλλά το ιδιο δε συμβαίνει και με ορισμένες ομάδες κατα καιρούς??).Αν ο ρεφ είναι κακός μπορούν οι παίκτες να τον εκθέσουν δείχνοντας οι ίδιοι υψηλό μπασκετικό επίπεδο και παιδεία,πριν απ'όλα.Όσο για το Σαρωνίδα- Φοίνικας είναι κρίμα για το τράβηγμα που φάγαμε ολοι και τλκα δεν παίξαμε επειδή κάποιοι "παραλίες" δεν είχαν τι να κάνουν δευτέρα βράδυ και ήρθαν να να κάνουν το κομμάτι τους στον αγώνα μας. Συμερίζομαι τους "συναδέλφους" της Σαρωνίδας αλλα πιστεύω πως έχουν μερίδιο ευθήνης οπως είχα γράψει και στην περιγραφή για τον αγώνα.ΥΓ:Σε τελευταία ανάλυση το αποτέλεσμα το ξέρουμε λοι πιο θα ήταν.. wink.gif <----- joke

Σε ποιουσ παραλιεσ αναφερεσαι????αν καποιοι ηατν παραλιεσ αυτοι ηταν η μαδα σου που ηρθε με σκοπο να φυγει στο τεταρτο μαζι με τουσ διαιτητες!!και οπως ειπεσ Δ κατηγορια εισαι δεν διακοπτεται ενα παιχνιδι ετσι....τι φοβερο εγινε δλδ??για πες μας...η μαλλον ανεβαστε ενα βιντεο γτ απότι ειδα ειχατε και καμερα στον παγκο σας...
zarko_paspalj
QUOTE(sadman @ Jan 6 2011, 21:15 ) *
Καλα ρε μαγκες ειμαστε σοβαροι??? Η διαιτησια σας εφταιξε που απο το 1ο λεπτο διαμαρτυροσασταν και ασχολουσασταν με αυτην? Πως θα κερδιζες ετσι?? Και ποια αποβολη ή τεχνικη ποινη ή αντιαθλητικο δεν ηταν δικαιη -εκτος απο ενα αντιαθλητικο που ηταν λιγο τραβηγμενο? Η ποσες διαμαρτυριες επρεπε να κανετε ακομα για να μην φατε τεχνικη?? Ασε που για να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη, αν σφυραγαν ο,τι ηταν φαουλ θα επρεπε να ειχατε αποβληθει σχεδον ολοι!! Ποσο παραπανω ξυλο δηλαδη?? Στις 9 απο τις 10 φασεις ο αντιπαλος σας ειχε περασει καθαρα και κοπαναγατε καθαροτατα χερια και απο αυτα δοθηκαν τα μισα.. Εν τω μεταξυ ο Αρης ειχε κατεβει με 9, εκ των οποιων οι 5 ηταν εφηβικο-παιδικο και ακουσαν τα....απαντα απο την εξεδρα και μονο με 2 ψηλους αφου τα υπολοιπα παιδια λογω ημερας δεν μπορεσαν να κατεβουν..
Δηλαδη για να ειναι 'δικαιη' η διαιτησια πρεπει να αφησει να παιζετε ξυλο για να κερδιζετε εσεις?

like ston svp7

ναι ρε φιλαρακι εχεις δικιο εγω τουλαχιστων σαν ολυμπιακος που βλεπω το βαζελο να σκοραρει μονο με βολες απο την εποχη μποτιρογκα μεχρι τωρα ειμαι οσο νανε συνηθισμενος οποτε σε καταλαβαινω ............αλλα και εσεις βρε ωσαν σισκαουσκες φανταζατε στα ματια μας γιαυτο σασ κυνηγουσαμε ετσι παιχταραααααααααα μου!!!!!!!!οσο για τους πιτσιρικαδες παιδια 15 χρονων αποκλειετε να ειχατε οπως εμεις
3D.
QUOTE(zarko_paspalj @ Jan 7 2011, 00:12 ) *
ναι ρε φιλαρακι εχεις δικιο εγω τουλαχιστων σαν ολυμπιακος που βλεπω το βαζελο να σκοραρει μονο με βολες απο την εποχη μποτιρογκα μεχρι τωρα ειμαι οσο νανε συνηθισμενος οποτε σε καταλαβαινω ..........


Ρε τι παθαίνει κανείς όταν είναι τόσα χρόνια στη φάπα...α ρε Ζελικο!!
impo
ΗΔΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ BLACK LIST ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ...ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΗΣΥΧΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...!!!
zarko_paspalj
QUOTE(3D. @ Jan 7 2011, 00:46 ) *
Ρε τι παθαίνει κανείς όταν είναι τόσα χρόνια στη φάπα...α ρε Ζελικο!!

respect στο ζελικο φιλαρακι ελπιζω να καταλαυατε οτι μιλαω με χιουμορ οπος κανω παντα εδω μεσα αλλωστε τωρα οσο γιατις λιστες και τα λοιπα δε σε καταλαυαινω φιλε μου
toro_loco
Μέχρι τώρα ήξερα ότι στην Ελλάδα είχαμε ομάδα της κλάψας την ΑΕΚ, τώρα έχουμε και μία δεύτερη τον Σαρωνικό.
Δεν καταλαβαίνετε ρε παλληκάρια ότι με το να ασχολείστε κάθε βδομάδα με τη διαιτησία που σας κυνηγάει, με την κακιά ΕΣΚΑΝΑ που σας βάζει να παίζετε δύο κολλητούς αγώνες, με τους αντιπάλους προπονητές και με τόσα ακόμα που φαντάζεστε γίνεστε εκτός από γραφικοί και αντιπαθείς;
Όταν τρώτε 90 πόντους από την τελευταία ομάδα της κατηγορίας δε φταίει κανένας άλλος παρά μόνο εσείς οι ίδιοι... Κοιτάξτε να παίξετε μπασκετάκι και σταματήστε να ασχολείστε με τα εξωαγωνιστικά γιατί με όλες αυτές τις αστειότητες κάνετε κακό στην ομάδα και στους δυο-τρεις ανθρώπους που θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν το άθλημα Γιατί απ' ότι καταλαβαίνω οι υπόλοιποι κάνετε απλώς την πλάκα και τον χαβαλέ σας...
BlackHeart
Εν τω μεταξύ,το ότι αμφισβητείτε το γεγονός ότι ο Σαρωνικός έπαιξε 2 ματς σε λιγότερο από 24 ώρες,ενώ είναι καταγεγραμμένο δεν μπορώ να καταλάβω γαιτί το κάνετε.Μπορεί απλά κάποιος να ψάξει τις ημερομηνίες και ώρες των αγώνων!Όσο για το άλλο που λέτε ότι κάνουμε κυνήγι μαγισσών,νομίζω ότι μίλησα για ένα συγκεκριμένο αγώνα εδώ και δύο χρόνια που πραγματικά ο τύπος έκανε όργια.Το αν η ομάδα του Άρη κατέβασε εφήβους είναι εντελώς άσχετο με τα σφυρίγματα.Και δεν καταλαβαίνω όλα αυτά πέρι μπλακ λιστ.Δε νομίζω να υπάρχουν παράπονα από τη φιλοξενία των αντιπάλων στην Αίγινα.Δε χρειάζεται να γράφετε όλοι μέσα στο φόρουμ επιθετικά και πόσο μάλλον,όταν κάποιος γράφει με κόσμιο τρόπο και με επιχειρήματα.

Φίλε sadman,οι παίκτες δεν άκουσαν τίποτα.Επειδή παίζουμε κι εμείς μπάσκετ δεν τα βάζουμε ποτέ με τους παίκτες.Όλα όσα ακούστηκαν ήταν για τους διαιτητές και κυρίως για τον ένα.Εξάλλου,αν πρόσεξες,οι παίκτες χειροκροτήθηκαν στο τέλος και ,άλιστα την ώρα που φώναξαν το όνομα της ομάδας τους δεν ακούστηκε ούτε καν γιουχάρισμα.
magickaminia
Εχω την εντυπωση οτι χωρις ιδιαιτερο κινητρο υπαρχει ορεξη για δημιουργια παρεξηγησεων. Ουτως ή αλλλως ολοι οσοι γραφετε εδω ειτε παικτες ειτε προπονητες ειτε φιλαθλοι ειστε στην ομαδα σας απο αγαπη και μονο για το αθλημα. Αυτο που κυριως θα πρεπει να σας ενδιαφερει ειναι να βγαινετε μετα απο οποιονδηποτε αγωνα οχι αναγκαστικα νικητες ή ηττημενοι αλλα πανω απ ολα υγιεις και ευτυχισμενοι που παιξατε ή εισασταν εκει. Τα ιδια λογια λεω απ την αρχη της χρονιας και στα παιδια των Κυριαρχων. Δεν παιζετε Ευρωλιγκα με συμβολαια βαρια για να χολοσκατε για το αν θα ανεβεις απ την Ξου κατηγορια στην Ψου παιζετε. Μην τρελαινεστε λοιπον. Διδαξτε οι μεγαλυτεροι μπασκετικη παιδεια στα νεαρα παιδια που εχετε στις ομαδες σας και δειξτε τους το πως θα πρεπει να μενουν ψυχραιμοι απεναντι στην οποια αδικια. Δηλαδη μονο οι διαιτητες ειναι μαπα σ αυτη τη χωρα , ολα τα αλλα ειναι ΟΚ; Τελος απαντω σε ενα φιλο που χαρακτηρισε καπως την ομαδα των Κυριαρχων. Φιλε μου αν δεν υπηρχε ο τελευταιος στην οποια κατηγορια εσυ δεν θα μπορουσες να κανεις πρωταθλημα, αρα μην τον μεμφεις και αυτος για να κερδισει παιζει οποτε και αν ειναι αυτο. Ασχοληθειτε επιτελους με τα προβληματα της ζωης σας και οταν μπαινετε στα γηπεδα μπειτε για να ξεσπασετε και να ξεσκασετε απο την μιζερια. blove.gif
MILIONSP
QUOTE(sadman @ Jan 6 2011, 21:15 ) *
Καλα ρε μαγκες ειμαστε σοβαροι??? Η διαιτησια σας εφταιξε που απο το 1ο λεπτο διαμαρτυροσασταν και ασχολουσασταν με αυτην? Πως θα κερδιζες ετσι?? Και ποια αποβολη ή τεχνικη ποινη ή αντιαθλητικο δεν ηταν δικαιη -εκτος απο ενα αντιαθλητικο που ηταν λιγο τραβηγμενο? Η ποσες διαμαρτυριες επρεπε να κανετε ακομα για να μην φατε τεχνικη?? Ασε που για να λεμε τα συκα συκα και τη σκαφη σκαφη, αν σφυραγαν ο,τι ηταν φαουλ θα επρεπε να ειχατε αποβληθει σχεδον ολοι!! Ποσο παραπανω ξυλο δηλαδη?? Στις 9 απο τις 10 φασεις ο αντιπαλος σας ειχε περασει καθαρα και κοπαναγατε καθαροτατα χερια και απο αυτα δοθηκαν τα μισα.. Εν τω μεταξυ ο Αρης ειχε κατεβει με 9, εκ των οποιων οι 5 ηταν εφηβικο-παιδικο και ακουσαν τα....απαντα απο την εξεδρα και μονο με 2 ψηλους αφου τα υπολοιπα παιδια λογω ημερας δεν μπορεσαν να κατεβουν..
Δηλαδη για να ειναι 'δικαιη' η διαιτησια πρεπει να αφησει να παιζετε ξυλο για να κερδιζετε εσεις?

like ston svp7



Φίλε μου επειδή υπάρχει πολύς δρόμος ακόμη σου υποσχομαι ότι θα πουλήσουμε πολύ ακριβά το τομάρι μας.¨οσο για το αν διαμαρτυρόμαστε από το πρώτο λεπτό μάλλον ήσουν αλλόύ,γιατί η ομ΄'αδα κέρδιζε με 8 πόντους αρχικά και μετά άρχισε ο πόλεμος από τους διαιτητές.Εγώ που έπαιζα play και δεν πήρα ούτε ένα φάουλ στην πίεση,πως σου φαίνεται??? Κανε μου τη χαάρη λοιπόν γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.



QUOTE(impo @ Jan 7 2011, 01:24 ) *
ΗΔΗ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ BLACK LIST ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΣΚΑΝΑ...ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ...ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΦΙΛΕ ΜΟΥ...ΓΙΑΤΙ ΚΑΚΑ ΤΑ ΨΕΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΙΟ ΗΣΥΧΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ...!!!



Το ότι είμαστε μια ομάδα που μαζεύει 100-150 άτομα στις εξέδρες καλό είναι να δεις.Όσο για το ήσυχη αυτό είναι τουλάχιστον αστείο.Αν τώρα καποιοι δεν θέλουν να ταξιδεύουν 1 !!! φορά το χρόνο για να παιζουν μαζί μας,τότε ας μας το πουν να αποχωρήσουμε.Από πέρσι που ξανασυστάθηκε η ομάδα έχουμε 95 αθλητές και αυτό τα λέει όλα. Και ο φίλαθλος κόσμος στην Αίγινα ξέρει μπάσκετ.....
just basketball
Φιλε μου MILIONSP το να πεις οτι δεν μιλαγαν οι φιλαθλοι σας στους παιχτες του Αρη σημαινει οτι προφανως δεσν ακουγες την εξεδρα γιατι ησουν 'αφοσιωμενος' στο παιχνιδι. Φυσικα ειναι απολυτα λογικο και δεν το κατακρινω αφου θελανε να υποστηριξουν την ομαδα τους οι ανθρωποι. Ωστοσο υπηρχαν και κατι γαλλικα που μας λεγανε ωρες ωρες που ηταν αρκετα υπερβολικα...
Οι διαιτητες παλι δεν σφυριξαν καλα για καμια απο τις 2 ομαδες αφου εδιναν πολλα που δεν υπηρχαν και δεν δινανε πολλα που υπηρχαν. wink.gif Απο τους 9 παιχτες του αρη οι 3 βγηκαν με 5 faoul και ολοι οι αλλοι ειχαν 3 με 4. Αντισοιχα και οι παιχτες της αιγινας οι οποιο ομως κανανε και πολλα αντιαθλητικα τα οποια δοθηκαν ως απλα faoul.
Αυτο που δεν σχολιαστηκε καθολου ομως και μου κανει εντυπωση ειναι το οτι βαλανε το παιχνιδι την μερα των φωτων γεγονος που δεν χαλασε καθολου τα παιδια της αιγινας αφου πεταχτηκαν για λιγο το μεσημερι στο γηπεδο να παιξουν ενα παιχνιδακι, ενω για εμας δεν μπορουσε να ταξιδεψει η μιση ομαδα και κατεβηκαμε με εφηβικο-παιδικο και 4 μολις του αντρικου!!!
Επισης βρισκω καπως παραξενο που λες για το τι θα αποκομισουν οι μικροι σας αφου σχεδον ολοι σας οι παιχτες ηταν αρκετα μεγαλοι (30-40 οι περισσοτεροι) και ειχατε 3 μικρους απο τους οιποιους παιξανε οι 2..
τσπα το παιχνιδι τελειωσε , εγινε οτι εγινε και δεν αξιζει να το συζηταμε αλλο ..
Καλη συνεχεια και μπραβο για τον κοσμο που μαζευετε και που κανουν αυτο το κακο γηπεδο μια πολυ ωραια εδρα για να παιξεις μπασκετ.. blove.gif
Μακαρι ολοι να μαζευαν τοσο κοσμο... 41.gif
zarko_paspalj
QUOTE(toro_loco @ Jan 7 2011, 02:35 ) *
Μέχρι τώρα ήξερα ότι στην Ελλάδα είχαμε ομάδα της κλάψας την ΑΕΚ, τώρα έχουμε και μία δεύτερη τον Σαρωνικό.
Δεν καταλαβαίνετε ρε παλληκάρια ότι με το να ασχολείστε κάθε βδομάδα με τη διαιτησία που σας κυνηγάει, με την κακιά ΕΣΚΑΝΑ που σας βάζει να παίζετε δύο κολλητούς αγώνες, με τους αντιπάλους προπονητές και με τόσα ακόμα που φαντάζεστε γίνεστε εκτός από γραφικοί και αντιπαθείς;
Όταν τρώτε 90 πόντους από την τελευταία ομάδα της κατηγορίας δε φταίει κανένας άλλος παρά μόνο εσείς οι ίδιοι... Κοιτάξτε να παίξετε μπασκετάκι και σταματήστε να ασχολείστε με τα εξωαγωνιστικά γιατί με όλες αυτές τις αστειότητες κάνετε κακό στην ομάδα και στους δυο-τρεις ανθρώπους που θέλουν πραγματικά να βοηθήσουν το άθλημα Γιατί απ' ότι καταλαβαίνω οι υπόλοιποι κάνετε απλώς την πλάκα και τον χαβαλέ σας...

κλαψα ο σαρωνικος?μη χαλας το στοματακι σου παλικαρι μου κοιτα την ομαδα σου οπος εμεις κοιταμε την δικη μας δεν κλεγομαστε απλα δεν ανεχομαστε
BlackHeart
Εγώ λοιπόν που ήμουν στην εξέδρα φίλε μου σου λέω ότι δεν ακούστηκαν βρισιές για παίκτες του Άρη.Μάλιστα το λέω ότι ήμουν από τους πρώτους που έβρισαν τον εν λόγω διαιτητή και μάλιστα πολύ.Για τους παίκτες δεν είπα ούτε εγώ,ούτε άλλος τίποτα.Μη δημιουργείς ψεύτικες εντυπώσεις.Οι αντίπαλοι παίκτες ποτέ δεν έχουν υβριστεί από κανέναν σε αγώνα του Σαρωνικού.Έτσι κι αλλιώς μιλάμε για ένα κοινό που κατά 90% αποτελείται από συγγενείς των αθλητών,παιδιά της ομάδας,παλιούς παίκτες και ανθρώπους που ασχολούνται με το μπάσκετ,οι οποίοι γνωρίζουν καλά ότι μέσα στην ένταση του αγώνα ένας παίκτης και εκνευρίζεται λόγω της σωματικής επαφής και λόγω της αδρεναλίνης του.Άρα δικαιολογείται ακόμα και αν αντιδρά καμιά φορά και "ανάβουν" τα αίματα όπως λέμε.Άρα σεβόμαστε τα παιδιά που παίζουν και δεν τους βρίζουμε.Αν θέλεις εσύ να επιμένεις ότι υβρίστηκαν οι παίκτες οι 2-3 άνθρωποι της ομάδας του Άρη που βρίσκονταν στην κερκίδα(πιθανόν να είσαι και ένας από αυτούς?)κάντο.Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι αλήθεια.
just basketball
QUOTE(BlackHeart @ Jan 7 2011, 14:42 ) *
Εγώ λοιπόν που ήμουν στην εξέδρα φίλε μου σου λέω ότι δεν ακούστηκαν βρισιές για παίκτες του Άρη.Μάλιστα το λέω ότι ήμουν από τους πρώτους που έβρισαν τον εν λόγω διαιτητή και μάλιστα πολύ.Για τους παίκτες δεν είπα ούτε εγώ,ούτε άλλος τίποτα.Μη δημιουργείς ψεύτικες εντυπώσεις.Οι αντίπαλοι παίκτες ποτέ δεν έχουν υβριστεί από κανέναν σε αγώνα του Σαρωνικού.Έτσι κι αλλιώς μιλάμε για ένα κοινό που κατά 90% αποτελείται από συγγενείς των αθλητών,παιδιά της ομάδας,παλιούς παίκτες και ανθρώπους που ασχολούνται με το μπάσκετ,οι οποίοι γνωρίζουν καλά ότι μέσα στην ένταση του αγώνα ένας παίκτης και εκνευρίζεται λόγω της σωματικής επαφής και λόγω της αδρεναλίνης του.Άρα δικαιολογείται ακόμα και αν αντιδρά καμιά φορά και "ανάβουν" τα αίματα όπως λέμε.Άρα σεβόμαστε τα παιδιά που παίζουν και δεν τους βρίζουμε.Αν θέλεις εσύ να επιμένεις ότι υβρίστηκαν οι παίκτες οι 2-3 άνθρωποι της ομάδας του Άρη που βρίσκονταν στην κερκίδα(πιθανόν να είσαι και ένας από αυτούς?)κάντο.Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι αλήθεια.


Οκ..sorry φιλε, τοτε λαθος ακουσα που με εβρισε εμενα προσωπικα..
Δεν ειπα οτι εγινε πολλες φορες αλλα 1-2.. η μια ηταν σε μενα ..
εχω να κερδισω τιποτα αμα πω ψεματα..???
και επειτα ,σε ολα αυτα που ειπα σταθηκες σε αυτο βρηκες να σταθεις εσυ..??
εγω παντως το γουσταρω και το δικαιολογω σε μια ωραια εδρα το ψιλοβρισιδι στο βαθμο που εγινε φιλε μ..αρκει να μενει σε τετοια επιπεδα και να μην γινεται οπως σε καποιες αλλες εδρες..(και αυτοι που καταλαβαν καταλαβαν..)
bartsa
Οι αθλητες και των δυο ομαδων εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους. Η ομαδα μας λογο αργιας μαζευτηκε δυσκολα και οπως μπορουσε για το παιχνιδι αυτο αρα κραταμε μονο τη νικη. Ο Σαρωνικος ομαδα σκληροτραχηλη δεμενη και πορωμενη και μπραβο της. Οι αθλητες της δεν δημιουργησαν κανενα θεμα στο τελος παρα την ηττα αντιθετως μαλιστα ηταν κυριοι. Οι βρισιες της εξεδρας προς εμας εκτος απο ελαχιστες φορες ηταν πειραγματα και οποιος δεν μπορει να ακουει τετοια να κατσει σπιτι του. Ειναι αστειο να μην θελεις να παιξεις απεναντι σε τοσο κοσμο οχι στη Δ αλλα και 5 κατηγοριες πανω. Εμεις γουσταρουμε τετοιες καταστασεις αρκει να μην μπλεκονται μεσα θεια μαναδες πατεραδες κτλ. Θεωρω οτι ο Σαρωνικος θα κανει καλη πορεια και του ευχομαι επιτυχιες.
zarko_paspalj
QUOTE(bartsa @ Jan 7 2011, 16:33 ) *
Οι αθλητες και των δυο ομαδων εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους. Η ομαδα μας λογο αργιας μαζευτηκε δυσκολα και οπως μπορουσε για το παιχνιδι αυτο αρα κραταμε μονο τη νικη. Ο Σαρωνικος ομαδα σκληροτραχηλη δεμενη και πορωμενη και μπραβο της. Οι αθλητες της δεν δημιουργησαν κανενα θεμα στο τελος παρα την ηττα αντιθετως μαλιστα ηταν κυριοι. Οι βρισιες της εξεδρας προς εμας εκτος απο ελαχιστες φορες ηταν πειραγματα και οποιος δεν μπορει να ακουει τετοια να κατσει σπιτι του. Ειναι αστειο να μην θελεις να παιξεις απεναντι σε τοσο κοσμο οχι στη Δ αλλα και 5 κατηγοριες πανω. Εμεις γουσταρουμε τετοιες καταστασεις αρκει να μην μπλεκονται μεσα θεια μαναδες πατεραδες κτλ. Θεωρω οτι ο Σαρωνικος θα κανει καλη πορεια και του ευχομαι επιτυχιες.

πως φενονται οι ανθρωποι που εχουν παιξει μπασκετ...........
svp7
Αυτή τη στιγμή,που όλα στη χώρα είναι καλά, κάποια σκοτινά κέντρα, εκεί στην εσκανά και το υπουργείο πολιτισμού συσκέπτονται για το πώς θα εξοντώσουν συγκεκριμένες ομάδες της κατηγορίας.....

QUOTE (calderon87 @ Jan 6 2011, 19:23 ) *
Σε ποιουσ παραλιεσ αναφερεσαι????αν καποιοι ηατν παραλιεσ αυτοι ηταν η μαδα σου που ηρθε με σκοπο να φυγει στο τεταρτο μαζι με τουσ διαιτητες!!και οπως ειπεσ Δ κατηγορια εισαι δεν διακοπτεται ενα παιχνιδι ετσι....τι φοβερο εγινε δλδ??για πες μας...η μαλλον ανεβαστε ενα βιντεο γτ απότι ειδα ειχατε και καμερα στον παγκο σας...

όχι στους παίκτες πάντως, και δεν τραβιόμασταν 7 ώρες συνολικά για να φύγουμε χωρίς να παίξουμε,γιατί? για το ροζ φύλλο?ο φοίνικας είναι η τελευταία ομάδα που θα κοιτάξει την σκοπιμότητα..αυτό φαίνεται και από το τρόπο που παίζει.. και ελπίζω οι αντίπαλοι μας να το αναγνωρίζουν
calderon87
QUOTE(svp7 @ Jan 7 2011, 22:43 ) *
Αυτή τη στιγμή,που όλα στη χώρα είναι καλά, κάποια σκοτινά κέντρα, εκεί στην εσκανά και το υπουργείο πολιτισμού συσκέπτονται για το πώς θα εξοντώσουν συγκεκριμένες ομάδες της κατηγορίας.....


όχι στους παίκτες πάντως, και δεν τραβιόμασταν 7 ώρες συνολικά για να φύγουμε χωρίς να παίξουμε,γιατί? για το ροζ φύλλο?ο φοίνικας είναι η τελευταία ομάδα που θα κοιτάξει την σκοπιμότητα..αυτό φαίνεται και από το τρόπο που παίζει.. και ελπίζω οι αντίπαλοι μας να το αναγνωρίζουν

δεν μου απαντησες τι ηταν αυτο το φοβερο που εγινε ωστε να διεκοπη ο αγωνας????και εγω απο την κερκιδα δεν ειδα καποιον απο την ομαδα σας να κανει μια προσπαθεια να γιινει το παιχνιδι αφου δεν εχετε σκοπιμοτητες οπως λετε...αντιθετως κοιταξατε πως θα φυγετε...το σωστο ειναι το παιχνιδι να ξανα γινει!!!εδω εγινε το παιχνιδι ΠΑΟΚ-ΟΣΦΠ με τοσο κοσμο ,με βρισιεσ και αντικειμενα στον αγωνιστικο χωρο και δεν μπορουσε να γινει αυτο????????και ο λογος???ειμαστε καλα ρε παιδια???ημαρτον ποια..
COACHBASKETBALL
QUOTE(bartsa @ Jan 7 2011, 16:33 ) *
Οι αθλητες και των δυο ομαδων εδωσαν τον καλυτερο εαυτο τους. Η ομαδα μας λογο αργιας μαζευτηκε δυσκολα και οπως μπορουσε για το παιχνιδι αυτο αρα κραταμε μονο τη νικη. Ο Σαρωνικος ομαδα σκληροτραχηλη δεμενη και πορωμενη και μπραβο της. Οι αθλητες της δεν δημιουργησαν κανενα θεμα στο τελος παρα την ηττα αντιθετως μαλιστα ηταν κυριοι. Οι βρισιες της εξεδρας προς εμας εκτος απο ελαχιστες φορες ηταν πειραγματα και οποιος δεν μπορει να ακουει τετοια να κατσει σπιτι του. Ειναι αστειο να μην θελεις να παιξεις απεναντι σε τοσο κοσμο οχι στη Δ αλλα και 5 κατηγοριες πανω. Εμεις γουσταρουμε τετοιες καταστασεις αρκει να μην μπλεκονται μεσα θεια μαναδες πατεραδες κτλ. Θεωρω οτι ο Σαρωνικος θα κανει καλη πορεια και του ευχομαι επιτυχιες.


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ, (ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΠΡΟΧΘΕΣΙΝΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ (ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ))

ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ Η ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ 7 ΠΑΙΧΤΕΣ ΜΕ 5 ΦΑΟΥΛ...!!!!
( ΣΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΛΕΠΤΟ ΕΠΑΙΖΑ ΜΕ 3 ΨΗΛΟΥΣ ΚΑΙ ΔΥΟ ΤΡΙΑΡΙΑ!!!! )
ΣΙΓΟΥΡΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΑΣΗ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ ΜΕ ΑΠΕΒΑΛΕ ΜΕ ΔΥΟ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΩ ΜΕ ΑΠΡΕΠΕΣ ΦΡΑΣΕΟΛόΓΙΟ. ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ.( ΕΝΤΟΝΑ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΗ ΦΩΝΗ ΝΑΙ, ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΥΒΡΙΣΤΙΚΑ.)

ΩΣ ΕΔΩ Η ΑΝΑΦΟΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΑΙΧΤΕΣ ΤΟΥ ΑΡΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΗΘΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥΣ ΕΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΠΑΡΚΕ .
ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΠΕΚΤΑΘΩ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑ , ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ , ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΓΡΑΦΙΚΟΙ , ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΗ ΚΑΠΟΙΟ ΚΕΡΔΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΕΤΟΥΜΕ..


ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ( ΠΑΙΧΤΕΣ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ-ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ -ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ –ΦΙΛΑΘΛΟΙ (ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΑΚΟΜΑ...) ΑΝΤΙΠΑΛΟΙ ΚΑΙ ΜΗ ..... ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΛΕΥΡΑ... ΠΛΕΟΥΜΕ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΡΑΒΙ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΕ ΕΡΑΣ/ΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ...

ΚΑΙ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΕΜΕ ΤΙΘΕΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΕΛΤΙΩΣΟΥΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΒΙΩΝΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΥΤΕΡΗ , Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΟΝ ΤΟΜΕΑ ΤΟΥ?

ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΜΟΝΟΤΟΝΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΙΝΕΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΜΑΣΤΑΝ ΠΑΙΧΤΕΣ.....? ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΑΣ? ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ? ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΝΟΙΧΤΗ ΣΕ ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ ? ΔΟΥΛΕΥΟΥΜΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΡΑΣ/ΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ...

ΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ . ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ.? ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΟΥΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΓΕΝΙΚΕΥΜΕΝΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ ΕΧΟΥΝ ΚΟΠΕΙ ΟΙ ΚΡΑΤΙΚΕΣ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ? ΨΑΧΝΟΥΝ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΝΕΟΥΣ ΚΑΙ ΕΞΥΠΝΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ ΝΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΟΥΝ ΤΟΝ ΕΡΑΣ/ΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ? ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΕΝΕΡΓΑ ΣΤΑ ΚΑΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΑΣ ΑΡΧΗΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΟΥΝ ΤΗΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΚΘΕΣΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ, Η ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΓΝΩΣΤΟ ΤΡΟΠΟ ΤΗΣ ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑΣ…. ?ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΤΑΛΗΓΕΙ ΣΤΟ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ……!!!!
Η ΑΠΛΑ ΤΟΥΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΕ ΣΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝ ΠΡΟΕΔΡΟΥΣ , ΑΝΤΙΠΡΟΕΔΡΟΥΣ ΚΤΛ

ΟΙ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΤΕΣ ( ΑΘΛΗΤΕΣ ΓΕΝΙΚΑ) ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΠΟΥ ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟ ΙΔΕΑΤΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΥΜΝΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΘΛΟΥΝΤΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ , ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΦΙΛΟΔΟΞΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΡΙΕΡΑ ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΘΥΣΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΤΟΥΣ ΖΩΗ…. ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΙΑΜΙΣΗ ΩΡΑ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΔΕΝ ΦΤΑΝΕΙ….. ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΚΑΙ ΑΤΟΜΙΚΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΑΚΟΜΗ…..

ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ
ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΣΩΣΤΑ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝΕ 1,5 ΜΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ….!!!!!! (ΑΔΙΚΟ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ , ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΡΙΤΕΣ)
ΑΡΑ ΘΕΩΡΩ ΜΕ ΤΟ ΦΤΩΧΟ ΜΟΥ ΜΥΑΛΟ ΟΤΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΗΝ ΣΦΥΡΙΧΤΡΑ ΓΙΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΛΟΓΟΥΣ .
ΛΟΓΟΣ ΠΡΩΤΟΣ:
ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ,ΟΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ , ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΠΡΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΣΠΛΑΧΝΑ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ , ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΧΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΟΣΜΗ ΑΠΟ ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ΤΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ. (ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΟΛΩΝ ΜΑΣ,ΚΑΙ ΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΛΤΣΟΣΦΥΡΙΓΜΑΤΑ, ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΤΟ ΛΑΘΟΣ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ)

ΛΟΓΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΣ
ΚΑΙ ΤΡΕΜΩ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΗ…..
ΚΡΑΤΟΥΝΕ ΤΗΝ ΣΦΥΡΙΧΤΡΑ , ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΟΡΕΑ ΤΟΥΣ ….. ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΩΣΤΕ, ΑΦΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΙ ΠΡΟΘΥΜΟΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ,ΑΡΚΕΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΝΟΣ ΑΓΩΝΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ……!!!!!!!!!
ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. , ΚΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΔΥΣΚΟΛΑ ΛΥΝΕΤΕ .ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕΙ ΕΝΤΟΝΑ

ΤΕΛΕΙΩΝΟΝΤΑΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΕΙΝΑΙ, ΟΤΙ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ, ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ ΕΡΑΣ/ΚΟΥ ΜΠΑΣΚΕΤ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥΣ ,( ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ---- ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ –ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ-ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ- ΚΑΚΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ- ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ)
ΤΟ ΕΡΑ/ΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ ,
ΤΟ ΕΡΑ/ΚΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΘΕΛΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΜΕ ΜΕΡΑΚΙ , ΦΡΕΣΚΕΣ ΚΑΙ ΝΕΕΣ ΙΔΕΕΣ- ΜΕ ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΘΑ ΞΑΝΑΒΡΕΙ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ
ΟΛΑ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΕΞΩ….. ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΠΙΑ , ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΜΟΝΗ ΤΟΥΣ , ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΡΑΒΙ…..

ΘΑΝΑΣΗΣ ΣΤΑΡΕΝΤΖΗΣ
ΚΑΘ-ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ
ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ ΑΙΓΙΝΑΣ



leonkalf
41.gif

Συμφωνώ με τον coach. Τα είπε πολύ σωστά!!
MILIONSP
QUOTE(just basketball @ Jan 7 2011, 12:55 ) *
Φιλε μου MILIONSP το να πεις οτι δεν μιλαγαν οι φιλαθλοι σας στους παιχτες του Αρη σημαινει οτι προφανως δεσν ακουγες την εξεδρα γιατι ησουν 'αφοσιωμενος' στο παιχνιδι. Φυσικα ειναι απολυτα λογικο και δεν το κατακρινω αφου θελανε να υποστηριξουν την ομαδα τους οι ανθρωποι. Ωστοσο υπηρχαν και κατι γαλλικα που μας λεγανε ωρες ωρες που ηταν αρκετα υπερβολικα...
Οι διαιτητες παλι δεν σφυριξαν καλα για καμια απο τις 2 ομαδες αφου εδιναν πολλα που δεν υπηρχαν και δεν δινανε πολλα που υπηρχαν. wink.gif Απο τους 9 παιχτες του αρη οι 3 βγηκαν με 5 faoul και ολοι οι αλλοι ειχαν 3 με 4. Αντισοιχα και οι παιχτες της αιγινας οι οποιο ομως κανανε και πολλα αντιαθλητικα τα οποια δοθηκαν ως απλα faoul.
Αυτο που δεν σχολιαστηκε καθολου ομως και μου κανει εντυπωση ειναι το οτι βαλανε το παιχνιδι την μερα των φωτων γεγονος που δεν χαλασε καθολου τα παιδια της αιγινας αφου πεταχτηκαν για λιγο το μεσημερι στο γηπεδο να παιξουν ενα παιχνιδακι, ενω για εμας δεν μπορουσε να ταξιδεψει η μιση ομαδα και κατεβηκαμε με εφηβικο-παιδικο και 4 μολις του αντρικου!!!
Επισης βρισκω καπως παραξενο που λες για το τι θα αποκομισουν οι μικροι σας αφου σχεδον ολοι σας οι παιχτες ηταν αρκετα μεγαλοι (30-40 οι περισσοτεροι) και ειχατε 3 μικρους απο τους οιποιους παιξανε οι 2..
τσπα το παιχνιδι τελειωσε , εγινε οτι εγινε και δεν αξιζει να το συζηταμε αλλο ..
Καλη συνεχεια και μπραβο για τον κοσμο που μαζευετε και που κανουν αυτο το κακο γηπεδο μια πολυ ωραια εδρα για να παιξεις μπασκετ.. blove.gif
Μακαρι ολοι να μαζευαν τοσο κοσμο... 41.gif


Μαλλον καποιος από τους 2 ήταν σε άλλο γήπεδο,αφού επαιξαν και οι 12 παικτες μας αφου 7 αποβολες + 5 ισον 12.Και έχουμε και λέμε πλαυ μακερ 14, ψηλος 15, άλλος ψηλός 19,τέσσερεις είμαστε πάνω από 35 και οι υπόλοιποι 20-30.Επίσης γυρνωντας με το μελαχροινο διαιτητή,γιατι κι εγώ όπως και άλλοι 6 παίκτες μένουν Αθήνα και πηγαινοερχόμαστε για προπονήσεις και αγώνες με δικά μας έξοδα!!,και όταν τον ρώτησα γιατί έδωσε αντιαθλητικό στις τελεταίες φάσεις στον ένα ψηλο μας το 19 ρη μου είπε ότι έριξε μπουνιά!!! στο πρόσωπο παίκτη σας!!Εγώ τυχαίνει και ήμουν στον παγκο και δίπλα και το παιδί είχε ψηλα τα χέρια του έλεος!!!Όσο για το τελευταίο σουτ μας για τρίποντο και τυφλός θα έδινε φαουλ και τρεις βολές(σκαμνάκι) και αν έχετε βίντεο γιατι σίγουρα έχετε τραβήξει,σας προκαλώ να το ανεβάσετε όλο.Για το καλό του αθλήματος,γιατι εμείς δεν έχουμε ούτε κολλητους ούτε γιους ουτε παραγιούς.
MILIONSP
QUOTE(just basketball @ Jan 7 2011, 12:55 ) *
Φιλε μου MILIONSP το να πεις οτι δεν μιλαγαν οι φιλαθλοι σας στους παιχτες του Αρη σημαινει οτι προφανως δεσν ακουγες την εξεδρα γιατι ησουν 'αφοσιωμενος' στο παιχνιδι. Φυσικα ειναι απολυτα λογικο και δεν το κατακρινω αφου θελανε να υποστηριξουν την ομαδα τους οι ανθρωποι. Ωστοσο υπηρχαν και κατι γαλλικα που μας λεγανε ωρες ωρες που ηταν αρκετα υπερβολικα...
Οι διαιτητες παλι δεν σφυριξαν καλα για καμια απο τις 2 ομαδες αφου εδιναν πολλα που δεν υπηρχαν και δεν δινανε πολλα που υπηρχαν. wink.gif Απο τους 9 παιχτες του αρη οι 3 βγηκαν με 5 faoul και ολοι οι αλλοι ειχαν 3 με 4. Αντισοιχα και οι παιχτες της αιγινας οι οποιο ομως κανανε και πολλα αντιαθλητικα τα οποια δοθηκαν ως απλα faoul.
Αυτο που δεν σχολιαστηκε καθολου ομως και μου κανει εντυπωση ειναι το οτι βαλανε το παιχνιδι την μερα των φωτων γεγονος που δεν χαλασε καθολου τα παιδια της αιγινας αφου πεταχτηκαν για λιγο το μεσημερι στο γηπεδο να παιξουν ενα παιχνιδακι, ενω για εμας δεν μπορουσε να ταξιδεψει η μιση ομαδα και κατεβηκαμε με εφηβικο-παιδικο και 4 μολις του αντρικου!!!
Επισης βρισκω καπως παραξενο που λες για το τι θα αποκομισουν οι μικροι σας αφου σχεδον ολοι σας οι παιχτες ηταν αρκετα μεγαλοι (30-40 οι περισσοτεροι) και ειχατε 3 μικρους απο τους οιποιους παιξανε οι 2..
τσπα το παιχνιδι τελειωσε , εγινε οτι εγινε και δεν αξιζει να το συζηταμε αλλο ..
Καλη συνεχεια και μπραβο για τον κοσμο που μαζευετε και που κανουν αυτο το κακο γηπεδο μια πολυ ωραια εδρα για να παιξεις μπασκετ.. blove.gif
Μακαρι ολοι να μαζευαν τοσο κοσμο... 41.gif


Μαλλον καποιος από τους 2 ήταν σε άλλο γήπεδο,αφού επαιξαν και οι 12 παικτες μας αφου 7 αποβολες + 5 ισον 12.Και έχουμε και λέμε πλαυ μακερ 14, ψηλος 15, άλλος ψηλός 19,τέσσερεις είμαστε πάνω από 35 και οι υπόλοιποι 20-30.Επίσης γυρνωντας με το μελαχροινο διαιτητή,γιατι κι εγώ όπως και άλλοι 6 παίκτες μένουν Αθήνα και πηγαινοερχόμαστε για προπονήσεις και αγώνες με δικά μας έξοδα!!,και όταν τον ρώτησα γιατί έδωσε αντιαθλητικό στις τελεταίες φάσεις στον ένα ψηλο μας το 19 ρη μου είπε ότι έριξε μπουνιά!!! στο πρόσωπο παίκτη σας!!Εγώ τυχαίνει και ήμουν στον παγκο και δίπλα και το παιδί είχε ψηλα τα χέρια του έλεος!!!Όσο για το τελευταίο σουτ μας για τρίποντο και τυφλός θα έδινε φαουλ και τρεις βολές(σκαμνάκι) και αν έχετε βίντεο γιατι σίγουρα έχετε τραβήξει,σας προκαλώ να το ανεβάσετε όλο.Για το καλό του αθλήματος,γιατι εμείς δεν έχουμε ούτε κολλητους ούτε γιους ουτε παραγιούς.
impo
ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΝΩΜΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ...ΞΕΡΕΤΕ ΛΟΓΩ ΕΟΡΤΩΝ ΗΠΙΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ...ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΝ ΕΧΕΙ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ BLACK LIST Ο ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΗΤΑΝ ΛΑΘΟΣ...ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΑΡΩΝΙΔΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ...!!!ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΠΤ ΜΕ ΤΑ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΙΣΑ-ΙΣΑ ΔΙΝΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΠΑΡΟΛΟ ΤΙΣ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ...ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΥΓΝΩΜΗ COACH (ΣΑΡΩΝΙΚΟΥ)...ΕΧΟΥΜΕ ΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΑΝ ΘΥΜΑΣΑΙ...ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΠΗΓΑΣΟΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ...ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ!!!

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΥΧΟΜΑΙ...

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ...

ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ...ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Ο ΦΟΙΝΙΚΑΣ...!!!ΧΕΧΕΧΕ...
BlackHeart
Σαρωνικός-Ερμής 69-68.Καλό παιχνίδι με ανατροπές και ενδιαφέρον και νίκη του Σαρωνικού με τρίποντο του Φ.Τζίτζη στην εκπνοή από τα 9 μέτρα!!!Ο 6 του Ερμή τρομερά εγκεφαλικός παίκτης και βλέπει πολύ καλά το γήπεδο.Νομίζω πέρυσι έπαιζε στην Αιξωνή...Εξαιρετικός και ο Νο10 ο πλει μέικερ.Ο προπονητής του Ερμή καταπληκτικός τύπος.Μου έκανε εντύπωση ο τρόπος του.Το γήπεδο της Αίγινας μαζεύει όλο και περισσότερο κόσμο.Ας ελπίσουμε ότι θα προχωρήσει το θέμα του κλειστου!!
COACHBASKETBALL
ΣΗΜΕΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 69-68

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ
Α) 21-18
Β)11-12

Γ)20-14
Δ)17-24

ΕΔΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΑΙΤ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ http://basketsaronicos.blogspot.com/2011/01/76-78.html
Αντρικό Μπάσκετ: Σαρωνικός 76 - Άρης Γλυφάδας 78.

Διαβάστε περισσότερα: Σύλλογος Φίλων Μπάσκετ Σαρωνικού Αίγινας http://basketsaronicos.blogspot.com/#ixzz1AXqh0uNj

MILIONSP
ΤΡΙΑΝΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΞΗ Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΟΝ ΕΡΜΗ ΣΤΑ 12' ΑΣΤΟΧΗ ΕΠΙΘΕΣΗ ΦΟΛΟΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 5 ΤΟΥ ΕΡΜΗ,ΑΣΤΟΧΟ.10 ΔΕΥΤΕΡΑ Η ΜΠΑΛΑ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΟΥ Φ.ΤΖΙΤΖΗ,9,8,7,6,5,4,3,2, ΣΟΥΤ ΑΠΟ ΤΑ 9 ΜΕΤΡΑ(ΟΧΙ ΑΠΕΛΠΙΣΙΑΣ,ΑΛΛΑ ΔΟΥΛΕΜΕΝΟ) ΑΓΩΝΙΑ ΓΥΡΝΑΩ ΝΑΙ ΜΠΗΚΕ ΜΠΗΚΕ ΜΠΗΚΕ,ΘΕΕ ΜΟΥ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,ΟΛΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΜΑΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ,ΤΡΟΜΕΡΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΘΕΑΤΕΣ.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΕΡΜΗ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟΥΣ ΜΙΚΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΣΜΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΑΙΚΤΩΝ,ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ. ΤΟ 10 ΤΡΟΜΕΡΟΣ,ΑΠ΄ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΗ ΣΤΟΝ ΗΛΥΣΙΑΚΟ!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ.

ΚEEP WALKING.....
COACHBASKETBALL

πηγη http://www.localbasket.gr/index.php?option...&Itemid=334


1ος Γύρος (10/01/2011)
13η Αγωνιστική

ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 69 - 68 ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΣ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ 66 - 69 ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛΑΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ
ΑΕ ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 0 - 0 ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ
ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 0 - 0 ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ
ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 0 - 0 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 0 - 0 ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 0 - 0 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΡΕΠΟ

Επίθεση Top 5
Ομάδα Πόντοι Μ.Ο.
1. ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 769 64.08
2. ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 768 64.00
3. ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 759 63.25
4. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 734 66.73
5. ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 721 60.08

Αμυνα Top 5
Ομάδα Πόντοι Μ.Ο.
1. ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 519 47.18
2. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 538 48.91
3. ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 542 49.27
4. ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 551 55.10
5. ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 581 52.82

Χειρότερες Επιθέσεις
Ομάδα Πόντοι Μ.Ο.
1. ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ 487 44.27
2. ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 529 52.90
3. ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 582 52.91

Χειρότερες Άμυνες
Ομάδα
Πόντοι Μ.Ο.
1. ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 796 66.33
2. ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 778 70.73
3. ΑΣ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ 777 64.75


2010-2011 REGULAR SEASON SEASON STANDINGS
ΕΣΚΑΝΑ - Δ ΕΣΚΑΝΑ - 1ος Όμιλος
Βαθμοί Α Ν Η Εντός Εκτός T3 ΣΕΡΙ Ισοβ Επίθ Άμυν Διαφ
1 ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 23 12 11 1 6-0 5-1 2-1 N2 768 618 150
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 20 11 9 2 6-0 3-2 3-0 N4 734 538 196
3 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 20 12 8 4 5-1 3-3 3-0 N3 721 637 84
4 ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 19 11 8 3 5-1 3-2 3-0 N3 619 542 77
5 ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 19 12 7 5 5-1 2-4 2-1 H1 769 690 79
6 ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 18 11 7 4 4-1 3-3 1-2 H2 627 581 46
7 ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 18 11 7 4 6-0 1-4 2-1 N1 582 519 63
8 ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 18 12 6 6 4-1 2-5 1-2 N1 759 796 -37
9 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 16 11 5 6 5-1 0-5 2-1 N1 696 690 6
10 ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛΑΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ 15 12 3 9 2-4 1-5 2-1 N2 609 766 -157
11 ΑΕ ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 14 11 3 8 3-2 0-6 0-3 H3 6 618 690 -72
12 ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 14 11 3 8 2-5 1-3 1-2 H1 -6 605 778 -173
13 ΑΣ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ 14 12 2 10 1-4 1-6 0-3 H4 637 777 -140
14 ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ 13 11 3 8 2-4 1-4 1-2 H2 487 587 -100
15 ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 13 10 3 7 3-1 0-6 1-2 H1 529 551 -22

COACHBASKETBALL

ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΛΟΓΚ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ
ΠΗΓΗ http://basketsaronicos.blogspot.com/2011/01/69-68.html
(ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΣΤΙΓΜΙΌΤΥΠΑ ΚΑΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ )

Σαρωνικός - Ερμής Αργυρούπολης 69 - 68.



Μία σημαντική, αλλά με ουσιαστικό περιεχόμενο νίκη πέτυχε σήμερα η ομάδα μπάσκετ του Σαρωνικού για το πρωτάθλημα της Δ Καγηγορίας της ΕΣΚΑΝΑ. Η ομάδα μας φιλοξένησε στο Δημοτικό Στάδιο Αίγινας μια πολύ σημαντική ομάδα του πρωταθλήματος τον Ερμή Αργυρούπουλης που βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο από την πρώτη μέχρι την τελευταία κυριολεκτικά στιγμή του αγώνα. Η ομάδα της Αργυρούπουλης πολύ καλά στημένη στο γήπεδο, απέναντι σε έναν Σαρωνικό που ήξερε επίσης πολύ καλά τη ήθελε μετά την πρόσφατη ήττα του από τον Άρη Γλυφάδας.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Ερμής Αργυρούπολης διαθέτει στις τάξεις του πολύ καλούς παίκτες, ένας εκ το οποίων μάλιστα συμμετέχει στο εθνικό συγκρότημα παίδων και εφήβων. Οι αθλητές και των δύο ομάδων έδειξαν ότι ήθελαν τους πόντους της νίκης και παρά το γεγονός ότι στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδας μας βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 10 πόντους, οι παίκτες της Αργυρούπολης ισορρόπησαν το παιχνίδι στους δύο πόντους. Τριάντα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα η Αργυρούπολη ήταν μπροστά με 2 πόντους και το παιχνίδι 66 - 68. Τότε ήταν η στιγμή που ο Φίλιππας Τζίτζης με ένα "μαγικό" σουτ από τα 9 μέτρα έστειλε να μπάλα στο καλάθι, κάνοντας όλο το γήπεδο να σηκωθεί και να πανηγυρίζει έξαλα.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 29-18,11-12,20-14,17-24 και οι πόντοι του αγώνα: Φίλιππος 23 - 2 τρίποντα, μπούργος πέτρος 3, Σωλομός Θεοδωρής 3 1 τρίπντο, Μιλιώνης Σπύρος 2, Μπήτρος Παναγιώτης 21 -1 τρίποντο, Βουλγαράκης Παναγιώτης 5, Τζίτζης Στέλιος 10, Σαίνης Κώστας, Χαρτοφύλακας, Τσοτσορός και Μπάλιας βοήθησαν σημαντικά με τη συμμετοχή τους. Η διαιτησία σήμερα πολύ καλή.
MILIONSP
http://www.youtube.com/watch?v=fAh1OqXP6c8

Σαρωνικός Ερμής Αργυρούπολης

Τελευταίο σουτ και τέλος
BlackHeart
Ηγέτης!!!!
ANASTALTIKO HAF
Α.Σ.Η.-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1(+4,τωρα ειμαι σιγουρος).

καταρχην καλη χρονια σε ολους,με υγεια και γενικοτερα οτι επιθυμει ο καθενας.δυσκολο παινχιδι σημερα οπως πιστευω και για τις πιο πολλες ομαδες μετα τη διακοπη.αστοχια και οι δυνατες αμυνες και απο τις 2 ομαδες δημιουργησν ενα περιεργο παιχνιδι που κριθηκε στη τελευταια περιοδο και σε ενα κρισιμο σουτ που μας εφερε στο +4,ενω η δαφνη ειχε την ευκαιρια να πειωσει στο ποντο,οταν ο πολυ καλος της ψηλος κερδισε καλαθι-φαουλ με 20 να απομενουν,αστοχησε ευτσοχησαμε εμεις στη βολη,καταφεραμε και κλεψαμε τη μπαλα και ευστοχησαμεκαι στην τελευταια βολη οποτε και κλειδωσαμε τη νικη.παρα πολυ καλη διαιτησια σημερα.καλη συνεχεια στην ομαδα της δαφνης.συνεχιζουμε με ενα περιεργο παιχνιδι την αλλη εβδομαδα στη σαρωνιδα......
Negro8
13η Αγωνιστική
ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 69 - 68 ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
ΑΣ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ 66 - 69 ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛΑΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ
ΑΕ ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 47 - 41 ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ
ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 68 - 50 ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ
ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 51 - 47 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 54 - 68 ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 65 - 56 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ - ΡΕΠΟ


1 ΑΟ ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ 25
2 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 22
3 ΑΣ ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 21
4 ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 21
5 ΑΣ ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 20
6 ΑΠΣ ΕΝΩΣΗ ΑΜΦΙΑΛΗΣ 19
7 ΑΟ ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 19
8 ΑΟ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΙΓΙΝΑΣ 18
9 ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 17
10 ΑΕ ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 16
11 ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛΑΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ 15
12 ΓΑΣ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΟΥ 14
13 ΕΣΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 14
14 ΝΟ ΣΑΡΩΝΙΔΑΣ 14
15 ΑΣ ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ 14
calderon87
QUOTE(ANASTALTIKO HAF @ Jan 11 2011, 00:28 ) *
Α.Σ.Η.-ΔΑΦΝΗ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 1(+4,τωρα ειμαι σιγουρος).

καταρχην καλη χρονια σε ολους,με υγεια και γενικοτερα οτι επιθυμει ο καθενας.δυσκολο παινχιδι σημερα οπως πιστευω και για τις πιο πολλες ομαδες μετα τη διακοπη.αστοχια και οι δυνατες αμυνες και απο τις 2 ομαδες δημιουργησν ενα περιεργο παιχνιδι που κριθηκε στη τελευταια περιοδο και σε ενα κρισιμο σουτ που μας εφερε στο +4,ενω η δαφνη ειχε την ευκαιρια να πειωσει στο ποντο,οταν ο πολυ καλος της ψηλος κερδισε καλαθι-φαουλ με 20 να απομενουν,αστοχησε ευτσοχησαμε εμεις στη βολη,καταφεραμε και κλεψαμε τη μπαλα και ευστοχησαμεκαι στην τελευταια βολη οποτε και κλειδωσαμε τη νικη.παρα πολυ καλη διαιτησια σημερα.καλη συνεχεια στην ομαδα της δαφνης.συνεχιζουμε με ενα περιεργο παιχνιδι την αλλη εβδομαδα στη σαρωνιδα......


Αρχισατε παλι για την Σαρωνιδα??????ελεος ποια.......
Negro8
QUOTE(calderon87 @ Jan 11 2011, 01:36 ) *
Αρχισατε παλι για την Σαρωνιδα??????ελεος ποια.......



Σας αρεσει να δημιουργειτε απο το πουθενα προβληματα εε;;;Φιλε μου μην τα καταλαβαινεις ολα οπως θες..καλο βραδυ
calderon87
QUOTE(Negro8 @ Jan 11 2011, 00:41 ) *
Σας αρεσει να δημιουργειτε απο το πουθενα προβληματα εε;;;Φιλε μου μην τα καταλαβαινεις ολα οπως θες..καλο βραδυ

δεν μας αρεσει να δημιουργουμε κανενα προβλημα!!απλα εχουν φαγωθει λιγο!!!αν μιλησες μονο για το αγωνιστικο κομματι ,σοορρυ!
ANASTALTIKO HAF
QUOTE(calderon87 @ Jan 11 2011, 00:47 ) *
δεν μας αρεσει να δημιουργουμε κανενα προβλημα!!απλα εχουν φαγωθει λιγο!!!αν μιλησες μονο για το αγωνιστικο κομματι ,σοορρυ!


μονο για το αγωνιστικο μιλησα ρε φιλε.θα τα πουμε και απο κοντα τη δευτερα.παρεξηγησεις μπορουν να δημιουργηθουν γιατι εδω βλεπουμε μονο γραπτα.εννοουσα καθαρα και μονο παικτικα και αγωνιστικα,μπορεις να δεις και τα προηγουμενα ποστ μου οπου αναφερω παντα το επομενο παιχνιδι. peace.gif peace.gif peace.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.