Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
spiliosa
Καλημέρα σε όλους


Γράφω πρώτη και τελευταία φορά σαν παίχτης του Ικονίου, μιλώντας εκ μέρους της ομάδας μου. Είναι απαράδεκτο όποτε γίνεται κάτι με τους Απρόβλεπτους να απαντάτε μπλέκοντας το Ικόνιο επειδή σας πονάει περισσότερο το γεγονός ότι είμαστε πρώτοι παρά το ότι είστε τέταρτοι από το τέλος. Ο arkoudeas δεν μιλάει εκ μέρους μας, αλλά αναφέρει τις δικές του απόψεις. Αυτά που γράφεις για την ομάδα μας είναι ψέματα και προσπαθείς να δημιουργήσεις κλίμα εις βάρος μας. Αφού αγωνίζεσαι τόσα χρόνια στην κατηγορία θα έπρεπε να θυμάσαι ότι η ΕΣΚΑΝΑ έχει τιμωρήσει πολλές ομάδες στο παρελθόν γι' αυτό το λόγο. Γιατί να μην το είχε κάνει και με μας; Εμείς δεν απαντάμε σε καραγκιοζιλίκια, αλλά μιλάμε ΜΟΝΟ στο γήπεδο και αυτό φαίνεται από τη βαθμολογική μας θέση. Όποιος έχει στοιχεία εναντίον μας μπορεί να καταφύγει στην αθλητική δικαιοσύνη. Αφήνουμε τους Απρόβλεπτους να ασχολούνται με όλα τα άλλα... εκτός του μπάσκετ.

Υ.Γ. Ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που απαντήσαμε, ραντεβού στους αγωνιστικούς χώρους.
Χορευτης


Μπορειτε να μου πειτε ποιοι παιχτες τιμωρηθηκαν στον αγωνα ΑΣΗ-ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ???
arkoudeas
QUOTE(AΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ @ Mar 17 2011, 02:29 ) *
ΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΤΟ ΘΕΤΕΙΣ


ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙΚΟ ΘΑ ΚΑΤΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΔΡΕΣ ΜΕ ΔΕΛΤΙΑ ΜΙΚΡΩΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΗΛΙΚΙΑ .


ΚΑΙ ΣΤΟ ΑΝΔΡΙΚΟ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΜΕ ΑΛΛΑ ΔΕΛΤΙΑ .

ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΟΥΜΕ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΩΡΕ

ΜΕΓΑΛΕ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΣΤΑ ΧΑΡΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ

ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΚΑΝΕΙΣ


καλα οτι να 'ναι!!!ακου μαστωρα.Tο οτι ενας προπονιτης παιδικου εβαλε ενα παιδακι να παιξει και να χαρει δεν νομιζω
οτι επιρεαζει το προταθλημα του αντρικου!!!Παντως εχει πλακα γιατι και εσεις οπως και η Αμφιαλη οταν βλεπετε οτι
ερχετε η 20αρα αρχηζετε και θυμοσαστε παιδικα,μινι,προμινι,και ολα αυτα πριν απο δυο χρονια.Οσο για τα πρωταθληματα που μου χαριζεις ετσι μεγαλοψυχα,θα σου πω οτι δεν ειναι το πρωτο μου.Και τα αλλα που πηρα δεν ηταν στην Δ εσκανα.
Αν αμφηβαλεις κοιτα τα βιντεο,αφου λες οτι τα εχεις,και θα δεις οτι οπου σε βρισκω γραφει +20!!!
Και αυτο το αναφερω για να καταλαβεις οτι ενω εσυ κλαψουριζεις για το παιδακι που επαιξε πριν δυο χρονια εναν αγωνα
καπιοι κανουν προπονηση και γινονται καλυτεροι.Αν και εδω θα σου δοσω εναν ποντο,δεν χρειαζετε να προσπαθησει καποιος πολλη για να γινει καλυτερος απο εσενα!!!
alpapamarin
Εγώ θέλω να τιμωρηθεί ο Negro8 γιατί είναι παλιόπαιδο..Γίνεται?
AΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ
QUOTE (arkoudeas @ Mar 17 2011, 14:07 ) *
καλα οτι να 'ναι!!!ακου μαστωρα.Tο οτι ενας προπονιτης παιδικου εβαλε ενα παιδακι να παιξει και να χαρει δεν νομιζω
οτι επιρεαζει το προταθλημα του αντρικου!!!Παντως εχει πλακα γιατι και εσεις οπως και η Αμφιαλη οταν βλεπετε οτι
ερχετε η 20αρα αρχηζετε και θυμοσαστε παιδικα,μινι,προμινι,και ολα αυτα πριν απο δυο χρονια.Οσο για τα πρωταθληματα που μου χαριζεις ετσι μεγαλοψυχα,θα σου πω οτι δεν ειναι το πρωτο μου.Και τα αλλα που πηρα δεν ηταν στην Δ εσκανα.
Αν αμφηβαλεις κοιτα τα βιντεο,αφου λες οτι τα εχεις,και θα δεις οτι οπου σε βρισκω γραφει +20!!!
Και αυτο το αναφερω για να καταλαβεις οτι ενω εσυ κλαψουριζεις για το παιδακι που επαιξε πριν δυο χρονια εναν αγωνα
καπιοι κανουν προπονηση και γινονται καλυτεροι.Αν και εδω θα σου δοσω εναν ποντο,δεν χρειαζετε να προσπαθησει καποιος πολλη για να γινει καλυτερος απο εσενα!!!


επειδη απο την ορθογραφία σου βλεπω οτι δε πρεπει να ξερεις να διαβαζεις και καλα

8 - 5 ειναι οι νικες τα τελευταια 5 χρονια


2010-2011 06/12/2010 19:45 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 79 - 39
2009-2010 01/03/2010 20:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 67 - 57
2009-2010 16/11/2009 21:30 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 63 - 77
2008-2009 08/03/2009 15:45 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 62 - 67
2008-2009 17/11/2008 20:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 68 - 59
2007-2008 04/04/2008 21:30 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 62 - 72
2007-2008 17/12/2007 20:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 72 - 44
2006-2007 19/03/2007 20:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 77 - 64
2006-2007 17/11/2006 21:45 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 64 - 61
2005-2006 17/04/2006 21:45 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 75 - 69
2005-2006 09/01/2006 21:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 60 - 67
2004-2005 11/04/2005 21:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 61 - 65
2004-2005 17/12/2004 21:45 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 84 - 49


QUOTE (spiliosa @ Mar 17 2011, 12:08 ) *
Καλημέρα σε όλους


Γράφω πρώτη και τελευταία φορά σαν παίχτης του Ικονίου, μιλώντας εκ μέρους της ομάδας μου. Είναι απαράδεκτο όποτε γίνεται κάτι με τους Απρόβλεπτους να απαντάτε μπλέκοντας το Ικόνιο επειδή σας πονάει περισσότερο το γεγονός ότι είμαστε πρώτοι παρά το ότι είστε τέταρτοι από το τέλος. Ο arkoudeas δεν μιλάει εκ μέρους μας, αλλά αναφέρει τις δικές του απόψεις. Αυτά που γράφεις για την ομάδα μας είναι ψέματα και προσπαθείς να δημιουργήσεις κλίμα εις βάρος μας. Αφού αγωνίζεσαι τόσα χρόνια στην κατηγορία θα έπρεπε να θυμάσαι ότι η ΕΣΚΑΝΑ έχει τιμωρήσει πολλές ομάδες στο παρελθόν γι' αυτό το λόγο. Γιατί να μην το είχε κάνει και με μας; Εμείς δεν απαντάμε σε καραγκιοζιλίκια, αλλά μιλάμε ΜΟΝΟ στο γήπεδο και αυτό φαίνεται από τη βαθμολογική μας θέση. Όποιος έχει στοιχεία εναντίον μας μπορεί να καταφύγει στην αθλητική δικαιοσύνη. Αφήνουμε τους Απρόβλεπτους να ασχολούνται με όλα τα άλλα... εκτός του μπάσκετ.

Υ.Γ. Ήταν η πρώτη και τελευταία φορά που απαντήσαμε, ραντεβού στους αγωνιστικούς χώρους.


ψεματα βεβαια δεν ειναι υπαρχει το φυλλο αγωνος . απλα πρεπει να παιζουν ολοι με τους ιδιους κανονες

γιατι και εμεις αν ειμασταν δορυφοροι αλλου σωματειου δε θα ηταν σωστό να χρησιμοποιουμε 7 με 8 αθλητες απο τους 12 που ανηκουν και εχουν δελτια σε αλλες ομαδες.

οσο για το ανδρικο η προκυρηξη της ΕΣΚΑΝΑ λεει οτι για πλαστοπροσωπια πρεπει να αποβληθει η ομαδα απο την επομενη αγωνιστικη περιοδο. τωρα γιατι δεν τηρηθηκε η προκυρηξη αυτο .................... τα αυτονοητα παραλειπονται
katestramenos
Καλησπερα.
Διαβαζω αυτες τις μερες τα Post της κατηγοριας και εχω ενθουσιαστει...Παθος,ιντριγκα,ζηλιες,εχρθρο
τητες,τσακωμοι και ειρωνειες...Τι καλυτερο...Σαν το παλιο καλο κρασι...Η κατηγορια αυτη αν δεν ειχε αυτα θα ηταν ανιαρη...Περα απο τη πλακα λοιπον επειδη εχω παιξει στη κατηγορια τη περιοδο 2008-2009 στην ομαδα του Ερμη Πειραια εχω μια αποψη και αν μου επιτρεπεται θα ηθελα να την αναφερω και θα το κανω.
Το μπασκετ σε θεμα επιπεδου ειναι κατωτερο απο ολες τις αλλες κατηγοριες(λογικο αλλωστε),πολλες φορες βλεπεις ενα τσουρμο να ανεβοκατεβαινει το γηπεδο,διαδρομοι δεν υπαρχουν για drive,ποσοστα σε σουτ στα ορια της απελπισιας,σκορ που ντρεπεσαι να αναφερεις και ευγενης αμιλλα υπο το μηδεν.
Παραδοσιακα ομως υπαρχουν καποια σωματεια που υστερα απο πολλη σκεψη αποφασιζουν να "επενδυσουν" και να ξεφυγουν απο τη κατηγορια αυτη.Πολλες φορες με επιτυχια και με καλη συνεχεια στις ανωτερες κατηγοριες. Ειναι λογικο αυτες οι ομαδες να εχουν μεγαλη διαφορα με τις υπολοιπες που απλα παιζουν για τη συμμετοχη στο πρωταθλημα και οχι ως αυτοσκοπο την ανοδο.
Φετος εχω παρακολουθησει μερικα παιχνιδια (με δυο ομαδες μαλιστα επαιξα και αντιπαλος στα προκριματικα του κυπελλου) και μια εικονα των ομαδων ολων την εχω.Θεωρω τη βαθμολογια εως τωρα δικαιη και λογικη.Απο το καλοκαιρι Φοινικας και Ικονιο μιλουσαν για ανοδο,Ερμης Πειραια σε περιοδο προσαρμογης λογω αρκετων μεταγραφων και Αρης Γλυφαδας με Ηλεκτρουπολη απο κοντα.
Για τους τρεις που προς το παρον ανεβαινουν θελω να αναφερω δυο τρια πραγματα.Οι προπονητες και των τριων ομαδων ειναι γνωστοι μου και ξερω οτι κανουν καλη δουλεια και στα τρια σωματεια.
Στο Ικονιο ο Αυγουστης τρεχει και δε φτανει.Με δικη του πρωτοβουλια μαζευει κοσμο το καλοκαιρι να δοκιμασει ,επιλεγει καλους παικτες,τους κανει ενα γερο συνολο υστερα απο καλη προπονηση και εκ του αποτελεσματος ειναι δικαιωμενος.
Στο Φοινικα ο Σωκρατης ισως ειναι ο πιο ερωτευμενος ανθρωπος με την ομαδα του. Αρρωστος με τη καλη εννοια πραγματικα.Τρεχει για ολα,απο προπονηση εως φανελες και δελτια .Εχει περασει τη φιλοσοφια του στην ομαδα χρονια τωρα και για δευτερη φορα σε τρια χρονια χτυπαει ανοδο με την αξια του. Και αυτος αξιος συγχαρητηριων.
Στον Ερμη Πειραια ο Παυλος . Μια εικονα χιλιες λεξεις.Ανελαβε περσυ την ομαδα σχεδον ηδη πεσμενη και στην "επισημη" πρεμιερα του εκανε νικη.Το παλεψε,η ομαδα επεσε αλλα εκμεταλλευτηκε τη συμμετοχη του στη Γ κατηγορια.Εχτισε βασεις και φετος μπηκε δυναμικα στο πρωταθλημα.Εγιναν καποιες αναπαντεχες - ανελπιστες προσθηκες και η ομαδα ειναι τριτη βαθμολογικα επισης δικαια.
Εκτιμω οτι αυτες οι ομαδες πρεπει κ να ανεβουν.Χωρις να αναιρω οτι και οι υπολοιποι διεκδηκητες ειναι αναξιοι.Αυτες οι τρεις ομαδες εχουν πλανο,οραμα και δε θα εχουν το ρολο του κομπαρσου την επομενη χρονια στη Γ κατηγορια.
Συγκεκριμενα για τον Ερμη Πειραια που εχω παρα πολλους φιλους εχω να πω τα εξης.
Για πρωτη φορα στην ιστορια του ανελαβε ως προεδρος ενα ατομο με ορεξη για διακριση. Τον ενδιαφερει προφανως γενικα το αθλημα αλλα θελει οπωσδηποτε να κερδιζει.Ηδη εχει προσφερει στο σωματειο αρκετα και εχει παρα πολλα ακομα να δωσει.Ο Ερμης για πρωτη φορα συμμαζευεται , οι παικτες που τοσο καιρο εκαναν και τους παραγοντες εχουν να ανησυχουν μονο για το τι συμβαινει μεσα στο παρκε ,η ομαδα δεν ειναι ακεφαλη πλεον προς την Ενωση και ολα δουλευουν ρολοι.Την ερχομενη περιοδο δε θα ειναι εκπληξη αν κυνηγησει ανοδο προς τη Β κατηγορια. Ηδη ακουω για μεταγραφες που μου εχουν κανει αισθηση και πραγματικα αξιζει το κοπο να υπαρξει του χρονου μια τετοια ομαδα στη Γ εσκανα.
Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες.Συγνωμη αν κουρασα.
Παντα Φιλικα
Αντωνακος Θεοδωρος.
arkoudeas
QUOTE (AΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ @ Mar 17 2011, 15:40 ) *
επειδη απο την ορθογραφία σου βλεπω οτι δε πρεπει να ξερεις να διαβαζεις και καλα

8 - 5 ειναι οι νικες τα τελευταια 5 χρονια


2010-2011 06/12/2010 19:45 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 79 - 39
2009-2010 01/03/2010 20:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 67 - 57
2009-2010 16/11/2009 21:30 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 63 - 77
2008-2009 08/03/2009 15:45 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 62 - 67
2008-2009 17/11/2008 20:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 68 - 59
2007-2008 04/04/2008 21:30 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 62 - 72
2007-2008 17/12/2007 20:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 72 - 44
2006-2007 19/03/2007 20:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 77 - 64
2006-2007 17/11/2006 21:45 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 64 - 61
2005-2006 17/04/2006 21:45 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 75 - 69
2005-2006 09/01/2006 21:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 60 - 67
2004-2005 11/04/2005 21:00 ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. 61 - 65
2004-2005 17/12/2004 21:45 ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ Α.Σ. - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν.ΙΚΟΝΙΟΥ 84 - 49




ψεματα βεβαια δεν ειναι υπαρχει το φυλλο αγωνος . απλα πρεπει να παιζουν ολοι με τους ιδιους κανονες

γιατι και εμεις αν ειμασταν δορυφοροι αλλου σωματειου δε θα ηταν σωστό να χρησιμοποιουμε 7 με 8 αθλητες απο τους 12 που ανηκουν και εχουν δελτια σε αλλες ομαδες.

οσο για το ανδρικο η προκυρηξη της ΕΣΚΑΝΑ λεει οτι για πλαστοπροσωπια πρεπει να αποβληθει η ομαδα απο την επομενη αγωνιστικη περιοδο. τωρα γιατι δεν τηρηθηκε η προκυρηξη αυτο .................... τα αυτονοητα παραλειπονται


εχεις 1 1/2 ολυμπιαδα να κερδισεις
Batiste81
QUOTE(arkoudeas @ Mar 18 2011, 18:50 ) *
εχεις 1 1/2 ολυμπιαδα να κερδισεις

σε ακουω τοσες μερεσ λεο να μην απαντησω αλλα μαλλον τα θελει ο κ....σου
1 ον. πριν γραψεις οτιδηποτε για το ικονιο μαθε οτι γραφεται με Ι και ΟΧΙ με ΟΙ ......
2 ον αν δεν σου αρεσουν αυτα που διαβαζεις μην τα διαωαζεις ...ευκολο νομιζω
ελεος εχει μαζευτει ο καθε γραφικος και λεει το μακρυ του και το κοντο του.....
ΥΓ εαν τυχον εχεισ αποριες για τοθς αγωνες μεταξυ μας ζητα το περσινο βιντεο στην εδρα μας αν τυχον παραδεχτεις μερικα πραγματα ( απιαστο ονειρο) θα σου βγαλω το καπελο....προς το παρον βγαλε την σκουφια σου και ωβαρα μας
Χορευτης
QUOTE(alpapamarin @ Mar 17 2011, 06:07 ) *
Εγώ θέλω να τιμωρηθεί ο Negro8 γιατί είναι παλιόπαιδο..Γίνεται?



Κ ΕΓΩ !!! Επιτελους πρεπει να κανει κ μια διακοπη... Ειναι κ μεγαλος σε ηλικια κ πρεπει να ξεκουραστει λιγο...

Για τις τιμωριες της ΑΣΗ, δικαιη του Κουρνιωτη, παρα μα παρα πολυ αδικη του ρεχενιωτη που δεν εκανε απολυτως τπτ....
Αραγε ενας απο την ομαδα των απροβλεπτων να σχολιαζε την συμπεριφορα του 12... τιμωρηθηκε ο συγκεκριμενος παιχτης???

Μην μασατε ομως, επειδη εχετε καλο υλικο κ βαθος παγκου κ καλους πιτσιρικαδες θα τα παρετε τα ματσακια που μενουν για την ανοδο.. Καλη συνεχεια...
roki
QUOTE(Χορευτης @ Mar 19 2011, 19:20 ) *
Κ ΕΓΩ !!! Επιτελους πρεπει να κανει κ μια διακοπη... Ειναι κ μεγαλος σε ηλικια κ πρεπει να ξεκουραστει λιγο...

Για τις τιμωριες της ΑΣΗ, δικαιη του Κουρνιωτη, παρα μα παρα πολυ αδικη του ρεχενιωτη που δεν εκανε απολυτως τπτ....
Αραγε ενας απο την ομαδα των απροβλεπτων να σχολιαζε την συμπεριφορα του 12... τιμωρηθηκε ο συγκεκριμενος παιχτης???

Μην μασατε ομως, επειδη εχετε καλο υλικο κ βαθος παγκου κ καλους πιτσιρικαδες θα τα παρετε τα ματσακια που μενουν για την ανοδο.. Καλη συνεχεια...




Μην πονταρεις και το σπιτι σου περιμενε ..... smiley.gif smiley.gif smiley.gif smiley.gif
Negro8
QUOTE (Χορευτης @ Mar 19 2011, 19:20 ) *
Κ ΕΓΩ !!! Επιτελους πρεπει να κανει κ μια διακοπη... Ειναι κ μεγαλος σε ηλικια κ πρεπει να ξεκουραστει λιγο...

Για τις τιμωριες της ΑΣΗ, δικαιη του Κουρνιωτη, παρα μα παρα πολυ αδικη του ρεχενιωτη που δεν εκανε απολυτως τπτ....
Αραγε ενας απο την ομαδα των απροβλεπτων να σχολιαζε την συμπεριφορα του 12... τιμωρηθηκε ο συγκεκριμενος παιχτης???

Μην μασατε ομως, επειδη εχετε καλο υλικο κ βαθος παγκου κ καλους πιτσιρικαδες θα τα παρετε τα ματσακια που μενουν για την ανοδο.. Καλη συνεχεια...


Καλα ειστε και οι 2 μεγαλες κουτσομπολες του forum...και γω το κακο παιδι απο οτι φαινεται.χαχαχαχ


QUOTE (roki @ Mar 16 2011, 16:14 ) *
Kαλα εσυ δεν εχεις με τι να ασχολείσαι και καθεσαι και μαθαίνεις τι αλλαγες γίνονται στο πρόγραμμα της ΕΣΚΑΝΑ????Σου φαινεται περίεργο ??πωω τα μυστικα συμφέροντα του κράτους και του ΔΝΤ ασχολουνται με τον ΕΡΜΗ και την ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ, και για να είμαι ειλικρινής ισως το αλλαξαν και σκοπιμα γιατι μετα την ήττα σας απο το Ικονιο την δευτερα θα μπορέσετε να ερθέτε κατεύθείαν να μας δείτε επειδη θα ταιριαζουν και οι ώρες και ειναι κοντά τα δύο γήπεδα..!!Οπως πριν δυο βδομαδες που εισασταν στην Αργυρούπολη και ακομα να καταλαβετε πως κερδίσαμε 6 ατομα..



φιλε μου αν και σε βλεπω αρκετο ειρωνικο αν εχεις δει τα post που κανω ειναι εντελως μπασκετικα...αναφερα κατι που εμαθα και ειχα την απορια το τι εγινε..αν εχεις τη διαθεση να γινεσαι απο που μου δειχνεις καλως..τα υπολοιπα αφορουν το μπασκετ
tonpir
QUOTE (arkoudeas @ Mar 18 2011, 18:50 ) *
εχεις 1 1/2 ολυμπιαδα να κερδισεις




xaxaxaxaxa Μπορεί να μην είναι καλός στην ορθογραφία αλλά "εγραψε" η ατάκα smile.gif))

* Ξεκολλάτε ρε μάγκες με το Ικόνιο και τους μηδενισμούς και δείτε λίγο το μπασκετάκι ... είναι 100 % άξια εκεί που βρίσκονται... Οι ενστάσεις μας έλειπαν στην Δ' ΕΣΚΑΝΑ να γελάει ο κόσμος...
arkoudeas
QUOTE(tonpir @ Mar 20 2011, 23:01 ) *
xaxaxaxaxa Μπορεί να μην είναι καλός στην ορθογραφία αλλά "εγραψε" η ατάκα smile.gif))

* Ξεκολλάτε ρε μάγκες με το Ικόνιο και τους μηδενισμούς και δείτε λίγο το μπασκετάκι ... είναι 100 % άξια εκεί που βρίσκονται... Οι ενστάσεις μας έλειπαν στην Δ' ΕΣΚΑΝΑ να γελάει ο κόσμος...



Το λεω και εγω οτι ειναι το μονο "αδυνατο" που υπαρχει πανω μου(100+ κιλα)!!!Παντως για να τελιωνει το θεμα πιστευω οτι ειναι λαθος να επιμενει καποιος να αποβληθει μια ομαδα απο ενα ερασιτεχνικο πρωταθλημα.Προφανως αυτο σκεφτηκαν και στην εσκανα.
impo
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ...ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΤΕ ΑΝΟΙΞΕΙ...

ΓΙΑΤΙ Ο ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΔΑΦΝΗ (ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΣΤΟ ΜΠΡΑΧΑΜΙ ΣΤΟΝ Α' ΓΥΡΟ) ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 7 ΣΤΟ ΣΑΛΠΕΑ?ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΑΓΩΝΑ Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ Γ'ΕΘΝΙΚΗ!ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΑΙΖΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ???ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ Ο ΕΡΜΗΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΜΕΡΙΔΑ ΦΑΝΑΤΙΚΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΧΤΕΣ?ΜΗΠΩΣ???ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΑ ΕΝΤΟΣ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΚΥΡΙΑΚΗ!!!ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΤΣ?ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ???ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΠΑΙΞΑΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΑΝΤΙΞΟΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΚΑΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ?Η ΔΑΦΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΑΛΠΕΑ ΣΑΝ ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ...ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ...!!!
katestramenos
Καλησπερα.
Impo αν πριν εκανες τις ερωτησεις στο Post σου κοιταγες τα Post των προηγουμενων ημερων δε θα ειχες γραψει καν.Υπαρχει ενα καναλι το SportTV. Το συγκεκριμενο καναλι λοιπον ειχε ερθει σε επικοινωνια με την ομαδα του Ερμη ετσι ωστε να εκανε αναμεταδοση η μαγνητοσκοπηση του παιχνιδιου. Επειδη ομως ειχε αγωνιστικη Α εθνικης ποδοσφαιρου και τα συνεργεια του καναλιου ηταν απασχολημενα ζητησαν απο τον Ερμη Πειραια να αιτηθει αλλαγη της ημερας του αγωνα απο την εσκανα.Απο τη στιγμη που η Ενωση το ενεκρινε δε καταλαβαινω πιο το προβλημα ολων των υπολοιπων.Θεωρω τιμη των παικτων να φανει το ταλεντο τους σε καναλι ευρειας τηλεθεασης.Αν ειναι τοσο μεγαλο προβλημα η αλλαγη ημερας ,που στο κατω κατω η Δ εσκανα Δευτερες αγωνιζεται κανονικα, καντε μια ενσταση στην Ενωση.
Τοσα χρονια ο Ερμης ηταν ακεφαλος.Συγκεντρωτικα εχει τις περισσοτερες τιμωριες απο ολες τις ομαδες ολων των κατηγοριων.Η εσκανα θυμοταν οτι υπηρχε αυτη η ομαδα μονο απο τις τιμωριες.Τωρα που ανελαβε ενα σοβαρο ατομο και εκπροσωπει την ομαδα ξαφνικα ειναι το καλομαθημενο παιδι της ενωσης?Μηπως στηνει και παιχνιδια με τη ΚΕΔ?
Ο καλυτερος κερδιζει.Η δαφνη ειναι καλη ομαδα και στη καλη της μερα δεν εχει να φοβαται ,ουτε τη κερκιδα ουτε τα αποδυτηρια ουτε την αλλαγη ημερας.Τον αντιπαλο εχει να φοβαται που επισης ειναι καλη ομαδα.Ολα τα αλλα ειναι περιττα.
Εν τελει τοσο καιρο που μουρμουραει ο κοσμος για αυτη την αλλαγη το γρουσουζεψε και κατα πασα πιθανοτητα θα μεταδωθει το παιχνιδι με την Αμφιαλη και οχι το σημερινο.Αυτα που λεω ειναι με επιφυλαξη...
Καλη αγωνιστικη

Παντα Φιλικα,
Αντωνακος Θεοδωρος.
tonpir
QUOTE (impo @ Mar 21 2011, 16:45 ) *
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΘΕΣΩ ΕΝΑ ΕΡΩΤΗΜΑ...ΑΣΧΕΤΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΠΟΥ ΗΔΗ ΕΧΕΤΕ ΑΝΟΙΞΕΙ...

ΓΙΑΤΙ Ο ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΘΑ ΠΑΙΞΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΔΑΦΝΗ (ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΣΤΟ ΜΠΡΑΧΑΜΙ ΣΤΟΝ Α' ΓΥΡΟ) ΕΝΩ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΑ ΔΙΝΕΙ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΙΣ 7 ΣΤΟ ΣΑΛΠΕΑ?ΜΕ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΑΓΩΝΑ Ο ΠΟΡΦΥΡΑΣ Γ'ΕΘΝΙΚΗ!ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΑΙΖΕ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ???ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ Ο ΕΡΜΗΣ ΜΑΖΕΥΕΙ ΜΕΡΙΔΑ ΦΑΝΑΤΙΚΩΝ ΟΠΑΔΩΝ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ,ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΧΤΕΣ?ΜΗΠΩΣ???ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΑ ΕΝΤΟΣ ΤΑ ΠΑΙΖΕΙ ΜΟΝΟ ΚΥΡΙΑΚΗ!!!ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΤΣ?ΚΑΙ ΑΛΛΑΓΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ???ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΕΣ ΟΜΑΔΕΣ ΕΠΑΙΞΑΝ ΕΚΕΙ ΜΕ ΑΝΤΙΞΟΕΣ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΑΠΟΔΥΤΗΡΙΑ ΚΑΝ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΤΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΖΑΝ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ?Η ΔΑΦΝΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΑΛΠΕΑ ΣΑΝ ΝΙΚΗΤΡΙΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΠΡΩΤΟΥ ΓΥΡΟΥ...ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ...!!!



ΚΑΛΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΡΩΤΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΛΑΜΨΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ !!!
ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ:
1ον ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ Ο ΕΡΜΗΣ (ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΓΙΑΤΙ ΠΡΙΝ 3 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΗΤΑΝ ΤΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ)
2ον ΛΟΓΩ ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΥ ΦΟΒΗΘΗΚΑΜΕ ΜΗΝ ΣΕΛΗΝΙΑΣΤΕΙ Ο ΦΥΛΑΚΑΣ ΠΟΥ ΑΠΟ ΕΓΚΥΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΝΙΝJA/ZOMBIE
3ον ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΚΑ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΦΤΑΕΙ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ,Ο ΚΟΚΚΑΛΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΚΑΙ Ο ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ???
4ον ΓΙΑΤΙ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΕΧΕΙ WIPE OUT ΣΤΟΝ ANT1 ΚΑΙ ΤΟ ΦΙΞΑΡΑΜΕ ΕΣΤΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΛΕΙΠΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΜΕ



ANASTALTIKO HAF
ΙΚΟΝΙΟ-ΑΣΗ 1(+16).παρα πολυ κακοι σε παιχνιδι κρισιμο!σε καμμια στιγμη(εκτος 7 λεπτα πριν το τελος που η διαφορα επεσε στους 5)δν μπηκαμε στο παιχνιδι.πραγματικα χωρις νευρο σε ενα κρισιμο ματς.Συνεχεια πισω στο σκορ με μια διαφορα 15 εως 8 ποντων.συνεχιζουμε την αλλη εβδομαδα με ατρομητο!καλη συνεχεια στα παιδια του ικονιου.....
impo
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ 57-47...

πολυ καλο ματς απο τον ΑΡΗ οπου εκλεισε τον φοινικα απο το δευτερο δεκαλεπτο και μετα...!!!το θετικο του ΑΡΗ ειναι οτι εχει μελλον γιατι ειδα και παιχτες μικρους σε ηλικια και εναν προπονητη να κανει rotation στην διαρκεια του παιχνιδιου...!!!το αρνητικο ειναι οτι επαιζε πολυ σκληρη αμυνα...οπου ο play maker του φοινικα εφυγε με μαυρισμενο ματι...!!!δεν λεω καλα κανει και παιζει σκληρη αμυνα αλλα μεχρι ενα οριο...!!!και τα ΜΑΥΡΑ ΚΟΡΑΚΙΑ για ακομη μια φορα δεν εβλαπαν τπτ...κοιταγανε το ταβανι...!!!τελοσπαντων δεν καταληγω οτι μας εφταιγε η διαιτησια...αντιθετως...ηταν ενα απο τα χειροτερα ματς αυτη την χρονια για τον φοινικα...!!!και να θεσω και ενα αλλο ερωτημα μιας και ειμαι ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑΣ'' οπως με χαρακτηρισε ο ΚΥΡΙΟΣ πιο πανω...!!!

ΜΗΠΩΣ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΑΙΞΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΠΑΡΚΕ?ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΠΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ...ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΓΗΠΕΔΟ...(ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΟΣ Α'ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ 6-8 ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΟΙΝΙΚΑ)...

ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΑΡΗ...ΚΑΜΙΑ 40ΑΡΙΑ ΑΤΟΜΑ...!!!ΟΠΟΥ ΩΘΗΣΑΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΝΙΚΗ...!!!(''ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΙ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ'')...!!!


ΦΙΛΙΚΑ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
''Ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑΣ''
bartsa
QUOTE(impo @ Mar 22 2011, 00:19 ) *
ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ 57-47...

πολυ καλο ματς απο τον ΑΡΗ οπου εκλεισε τον φοινικα απο το δευτερο δεκαλεπτο και μετα...!!!το θετικο του ΑΡΗ ειναι οτι εχει μελλον γιατι ειδα και παιχτες μικρους σε ηλικια και εναν προπονητη να κανει rotation στην διαρκεια του παιχνιδιου...!!!το αρνητικο ειναι οτι επαιζε πολυ σκληρη αμυνα...οπου ο play maker του φοινικα εφυγε με μαυρισμενο ματι...!!!δεν λεω καλα κανει και παιζει σκληρη αμυνα αλλα μεχρι ενα οριο...!!!και τα ΜΑΥΡΑ ΚΟΡΑΚΙΑ για ακομη μια φορα δεν εβλαπαν τπτ...κοιταγανε το ταβανι...!!!τελοσπαντων δεν καταληγω οτι μας εφταιγε η διαιτησια...αντιθετως...ηταν ενα απο τα χειροτερα ματς αυτη την χρονια για τον φοινικα...!!!και να θεσω και ενα αλλο ερωτημα μιας και ειμαι ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑΣ'' οπως με χαρακτηρισε ο ΚΥΡΙΟΣ πιο πανω...!!!

ΜΗΠΩΣ ΕΦΤΑΙΓΕ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΠΑΙΞΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΕ ΓΗΠΕΔΟ ΜΕ ΠΑΡΚΕ?ΤΟ ΜΠΑΛΑΚΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΡΙΧΝΩ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ ΠΕΙΡΑΙΑ ΟΠΟΥ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ...ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΓΗΠΕΔΟ...(ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΟΣ Α'ΔΕΚΑΛΕΠΤΟΥ 6-8 ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΦΟΙΝΙΚΑ)...

ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥ ΑΡΗ...ΚΑΜΙΑ 40ΑΡΙΑ ΑΤΟΜΑ...!!!ΟΠΟΥ ΩΘΗΣΑΝ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΝΙΚΗ...!!!(''ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΙ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΒΑΛΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ'')...!!!


ΦΙΛΙΚΑ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
''Ο ΚΥΡΙΟΣ ΕΞΥΠΝΑΚΙΑΣ''

Περαστικα στο Νο 6 που εκτος απο πολυ καλος παικτης ηταν συγκινητικος παιζοντας μεγαλο διαστημα τραυματιας δειχνοντας στους νεοτερους πως ηταν παλαιοτερα το μπασκετ και τι ποσοστο κατειχε στην καρδια μας. Ευχαριστουμε θερμα τον κοσμο μας και ολους οσους ηρθαν. καλη συνεχεια στον φοινικα και σε ολους
leonkalf
Καλημέρα σε όλους...

Από ότι βλέπω επικρατεί μια σύγχηση τις τελευταίες μέρες και ώρες στο topic της Δ΄ και θα ήθελα να πω κάποια πράγματα (που τα έχω πει και σε άλλα topics αλλά μάλλον δεν διαβάζετε αλλού παρά μόνο εδώ).

bball.gif Κατ' αρχήν τα posts που αφορούσαν το θέμα με τις μπάλες του Πειραϊκού μεταφέρθηκαν στο topic της ομάδας του Πειραϊκού Συνδέσμου. Εδώ το topic αφορά το πρωτάθλημα της Δ' κατηγορίας, τέτοια posts δεν έχουν σχέση με το πρωτάθλημα.
Βρείτε τα ρε παιδιά μεταξύ σας, που πήγαν οι μπάλες και τι έγινε. Μεγάλοι άνθρωποι είστε!!

bball.gif Επειδή αναφέρθηκε, να πω ότι ο χρήστης karolos δεν γράφει ανώνυμα. Έχει δηλώσει την ταυτότητά του.


bball.gif Δώστε μια νότα του πρωταθλήματος, πείτε και κάτι μπασκετικό. Αναδείξτε ποιοι παίκτες και προπονητές αξίζουν να πάνε παραπάνω, και μετά ας ασχοληθούμε και με τα άλλα. Επειδή γράφετε και άνθρωποι που "τρέχετε" τις ομάδες σας εδώ, όλα αυτά (για παρανομίες με δελτία, αλλαγές, προβλήματα) έχετε πάει να τα πείτε στους αρμόδιους της εσκανα? Ή μέσα από εδώ πιστεύετε ότι θα βρείτε το όποιο δίκιο σας? ΟΚ, να τα πείτε, αλλά και οι όποιες διεκδικήσεις για καλυτέρευση των πραγμάτων πρέπει να γίνονται εκεί που παίρνονται αποφάσεις. Με πυγμή και με θάρρος. Και τα αποτελέσματα των ενεργειών σας (αν σας λάβει ή δεν σας λάβει κανείς υπ' όψη), ελάτε μετά να τα πείτε εδώ να μάθουμε τι απέγινε.


bball.gif Γράφω και εδώ αυτό που έγραψα και στο topic της Γ΄ πρόσφατα να το διαβάσουν όσοι δε το είχαν διαβάσει εκεί.


QUOTE (leonkalf @ Mar 1 2011, 12:53 ) *
Λοιπόν, παιδάκια για να τελειώνει το παραμυθάκι.. Κάπου πρέπει να μπαίνει και ένα τέλος..

Καλά σας αφήσαμε, τα είπατε, ξεθυμάνατε, διαβάστηκαν οι απόψεις όλων. Από δω και μπρος κομμένα...

Πείτε μας όπως θέλετε, αλλά στο forum μας δε γουστάρουμε τέτοιο κλίμα και επιπλέον προσπάθεια απαξίωσης μελών τα οποία είναι σοβαρά και βοηθάνε στην σωστή κατεύθυνση που από την αρχή επιδιώκει το basketforum. Όποιος δε γουστάρει εμένα και τα υπόλοιπα παιδιά του moderating team, πολύ απλά μπορεί να πατήσει log off και να μην ξαναμπεί στο basketforum. Δε θα μας λείψει κανείς.. Όσοι θέλουν να μείνουν και να είναι σωστοί (ναι, σε αυτό που εμείς πιστεύουμε σωστό, το basketforum εμείς το φτιάξαμε, είναι το "σπίτι μας") να μείνουν και να περνάμε καλά. Οι υπόλοιποι δεν ξέρω, πηγαίνετε σε άλλα forum και ιστοσελίδες, φτιάξτε δικά σας forums.. βρείτε αλλού διέξοδο.
Καλύτερα εδώ 5 και καλοί να γουστάρουμε παρά 115 και να γίνεται μπάχαλο η κατάσταση.

Ειλικρινά, κανείς από εμάς στο forum δεν επιδιώκει να λέμε έχουμε 12000 μέλη, πω πω τι γαμάτοι είμαστε! Το basketforum και πιο συγκεκριμένα τα υποφορουμ των τοπικών κατηγοριών τα φτιάξαμε με σκοπό οι άνθρωποι που αγαπάνε αυτές τις κατηγορίες να βρούνε εδώ ένα διέξοδο και να μαθαίνουν νέα (που δε τα βρίσκουν αλλού), να κάνουν παρέες, να περνάνε ευχάριστα το χρόνο τους για αυτό που αγαπάνε, το basket. Το basketforum δεν είναι επίσημος διαδικτυακός τόπος καμιάς μπασκετικής αρχής, δεν είναι απαραίτητη η συμμετοχή κανενός. Με την εγγραφή του ο καθένας αποδέχεται κάποιους όρους τους οποίους σαν άντρας που ξέρει που βάζει την υπογραφή του πρέπει να τηρεί..

Αν είναι να υπάρχουν τσακωμοί, βεντέτες, βρισιές, ψέμματα κλπ να πάει να .... Επειδή όμως υπάρχουμε κάποια παιδιά που δεν θέλουμε να πάει να .... και θέλουμε να το ζούμε όπως εμείς θέλουμε κάντε μας τη χάρη και αφήστε μας να το ζήσουμε.

Δεν θέλω να επανέλθω.. Για μένα δεν είναι τίποτα να κάνω μερικά κλικ και να τα κάνω όλα αόρατα.. Άλλωστε πολλές φορές λέω γιατί δεν το κάνω, αφού δεν είναι όπως το θέλω.. Αφού σχεδόν όλοι οι επώνυμοι (που σχεδόν όλοι το διαβάζουν αλλά δεν μπαίνουν να γράψουν επειδή η κατάσταση είναι όπως είναι.....) με παίρνουν τηλ, μου στέλνουν emails και μου λένε γιατί δεν είναι όπως το εξέφρασα παραπάνω (και θέλουν να υπάρχει μια τέτοια κατάσταση και να γράφουν και αυτοί επώνυμα).. Αφού στην τελική έτσι μάλλον δεν προσφέρει τίποτα.. Μόνο γκρίνιες, τσακωμούς, έριδες.
Γιατί λέω δε το σταματάω, και απλά να γράφω στα topics του Ολυμπιακού, της Ευρωλίγκας, να λέω την άποψή μου για Ντούντα, Σπανούλη, Παπαλουκά, το F4 στην Βαρκελώνη, το Euroleague Fantasy League ή για την νέα αρχή στους NY Knicks που κάνουμε την πλάκα μας, περνάμε ωραία και ευχάριστα την ώρα μας? Γιατί χαλιέμαι εδώ πέρα (τις περισσότερες φορές) και ξανά τα ίδια και τα ίδια?
Να ξέρετε ότι τα topics των τοπικών κατηγοριών δεν θα υπήρχαν αν δεν ήμουν εγώ και 2-3 άλλα παιδιά του mod team. Οι περισσότεροι από το mod team δεν τα βλέπουν και με πολύ καλό μάτι και θα έλεγαν ευχαρίστως ΝΑΙ σε πρόταση κλεισίματος.. εξαιτίας αυτής της κατάστασης.

Για να μην λέω άλλα, δεν ανεχόμαστε το "σπίτι μας" να μην λειτουργεί και να μην είναι όπως θέλουμε για να ζούμε ευχάριστα μέσα σε αυτό. Σκεφτείτε το ο καθένας για το δικό του "σπίτι" (ότι κι αν είναι αυτό).



Παρακαλώ διαβάστε το παραπάνω με προσοχή!!



bball.gif Επίσης θυμίζω σε όσους συνεχίζουν και ξεχνάνε αλλά και σε όσους δεν τους έχουν διαβάσει (ως όφειλαν) κατά την εγγραφή τους.


Κανονισμός 3:
  • Το ύφος του κάθε μηνύματος οφείλει να γράφεται σε κόσμια πλαίσια χωρίς προσβολές, ειρωνείες και προκλήσεις προς τα μέλη του φόρουμ και δημόσια πρόσωπα, και γενικώς με τρόπο που δεν πρόκειται να πυροδοτήσει διαμάχες.
    Το ίδιο ισχύει και για τις υπογραφές των μελών.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΠρόσθεση 1 φάουλ.
  • Click to view attachmentΠιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Click to view attachmentΠιθανός προσωρινός αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ, με διατήρηση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================


Κανονισμός 4:
  • Μηνύματα και συμπεριφορές οι οποίες απαξιώνουν το επίπεδο του συνόλου των χρηστών της κοινότητας basketforum.gr (spam/chat posts ή/και συνεχείς αναφορές των ίδιων πραγμάτων, λιτές περιττές αναφορές (πχ +1), "ανάλαφρα" πειράγματα που υποθάλπτουν οπαδική κόντρα, αλλά και δημοσιεύσεις γενικότερα που δεν εμπίπτουν επακριβώς σε παραπάνω κατηγορία, αλλά ανατροφοδοτούν τις συγκεκριμένου είδους δημοσιεύσεις) αποδοκιμάζονται και σε επαναλαμβανόμενες περιπτώσεις, τιμωρούνται.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΔιαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Click to view attachmentΣε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================



Κανονισμός 5:
  • Απαγορεύεται οποιαδήποτε δημοσίευση αλλά και αποστολή προσωπικών μηνυμάτων περιεχομένου το οποίο αντιτίθεται στο Σύνταγμα και την Ελληνική νομοθεσία.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΠρόσθεση 1 φάουλ.
  • Click to view attachmentΠιθανός -κατά την κρίση των συντονιστών- αποκλεισμός του μέλους από το φόρουμ - άρση της δυνατότητας ανάγνωσης των μηνυμάτων, και χρήσης των υπόλοιπων λειτουργιών του φόρουμ (προσωπικά μηνύματα, παιχνίδια fantasy league, overplaybet...).
==============================================



Κανονισμός 7:
  • Αποδοκιμάζονται τα ποστ με greeklish και απαγορεύονται τα ποστ με κεφαλαία (σε περίπτωση που κάποιος χρήστης δεν "φωνάζει" ).
Ποινή:
  • Click to view attachmentΔιαγραφή-επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
  • Click to view attachmentΣε περιπτώσεις επανάληψης του φαινομένου ή/και μη συμμόρφωσης σε υποδείξεις των συντονιστών, πρόσθεση 1 φάουλ.
==============================================


Κανονισμός 9:
  • Αν έχετε παράπονα σχετικά με τη συμπεριφορά των διαχειριστών χρησιμοποιείστε αποκλειστικά προσωπικά μηνύματα για να τα εκφράσετε.
Ποινή:
  • Click to view attachmentΠρόσθεση 1 φάουλ.
  • Click to view attachmentΠιθανή -κατά την κρίση των συντονιστών- διαγραφή ή επεξεργασία των επίμαχων δημοσιεύσεων.
==============================================




Όλο τον κανονισμό τον διαβάζετε κάνοντας κλικ ΕΔΩ



Κανονικά θα έπρεπε αρκετοί να τιμωρηθούν με φάουλ.. Σας είπα μερικά πράγματα, θέλω να δω αν κάποιοι κατανοούν το πνεύμα του basketforum στη συνέχεια. Αν όχι, δεν θα υπάρξει ξανά χάρη.

Μη μας φέρνετε τους moderators σε δύσκολη θέση, να τιμωρούμε. Σκοπός είναι να κουβεντιάζουμε φιλικά, να περνάμε καλά.. Σεβαστείτε το!
MADRASSA
Ως καινούργιος στο forum να πω ότι παρακολουθώ αραιά και πού αγώνες Δ' ΕΣΚΑΝΑ και έτυχε χθες να δω και το παιχνίδι στη Γλυφάδα. Είχα την απορία να δω την ομάδα του Φοίνικα, που έχει εντυπωσιάσει με τα αποτελέσματά της κυρίως στην αρχή του πρωταθλήματος. Ως παλαιότερος πραγματικά συγκινήθηκα με το μπάσκετ με άρωμα δεκαετίας '70 - '80 που παίζει.
Κοντοί (... και ολίγον στρουμπουλοί αλλά ταχύτατοι και ηρωικοί) περιφερειακοί, ευστοχία από ... τη σέντρα (τότε μετράγανε δίποντα) μπούκα και στη χειρότερη περίπτωση ... φάουλ (θα πρέπει να εκτέλεσαν καμιά σαρανταριά) και χωρίς πικ εντ ρολ και κουραφέξαλα. Κάποια στιγμή νόμιζα ότι θα σηκωνόταν από τον πάγκο ο ... Ζούπας να καθαρίσει το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ειρωνευτώ αλλά είδα και χάρηκα λιγάκι διαφορετικό μπασκετάκι από τα τετριμμένα συστήματα, τις άμυνες μπετόν και τις φωνές μετά από κάθε άστοχη πρωτοβουλία. Συγχαρητήρια σε αυτά τα παιδιά που απ'ότι διαβάζω δεν μπορούν καν να προπονηθούν σε κλειστό.
Από την άλλη ο Άρης, με πολλά νεαρά και αθλητικά παιδιά με μπόλικο ταλέντο έδειξε πολύ καλά στοιχεία και άφησε πολλές υποσχέσεις.

roki
Μετα την αρση της τιμωριας μου θα ηθελα να απολογηθω σε οσους διαβαζουν το φορουμ για την συμπεριφορα μου που οντως δεν ηταν η πρεπουσα απεναντι στον ιμπο στον νεγκρο και στον φιλο του πειραικου..Θα ηθελα ομως να πω πως εγω δεν ανηκω στον ερμη πειραια τυχαινει να ειμαι δανεικος σε αυτη την ομαδα και πραγματικα με λυπει το γεγονος να ακουγονται χαρακτηρισμοι του στυλ οτι ειναι κλεφτες η οτι ειναι τσατσοι που αλλαζουν τις ωρες κλπ κλπ...Η ομαδα αυτη ειναι μια παρεα παιδιων που τελη ιουνιου μαζδευτηκε στο λιονταρι και ειπε να συνεχισει την προσπαθεια της να παιξει μπασκετ...Ναι οντως ειμαστε ολοι λιγο περιεργοι λιγο φωνακλαδες λιγο λιγο ...ομως ποιος δεν ειναι εξαλλου??? το μπασκετ αυτο σου προσφερει ενα μεσο να εκτονωθεις να τσακωθεις και μετα να συμφιλιωθεις...Ειναι πολυ αδικο να κατηγοριετε σαν κλεφτες αυτα τα παιδια που στο κατω κατω και μια μπαλα να βρεθηκε στην κατοχη τους δεν ειναι και κατι το τρομερο....Να πω πως ο φιλος απο τον πειραικο δεν ζητησε ακομα συγνωμη παρολο που τους καναμε δωρεα 2 μπαλες σαν κινηση καλης θελησης...Τελος παντων ευχομαι καλη συνεχεια σε ολα τα παιδια και ενταξει καλος ο χαβαλες π κανουμε εδω μεσα μην ξεχνιομαστε ειμαστε οι τελευταιοι των τελευαιτων και απλα κανουμε το χομπυ μας...Ολα τα αλλα ειναι περιττα!!!
Καλη συνεχεια σε ολους και συγνωμη για την συμπεριφορα μου ~!
Natm
καλησπερα.
τριημερακι με 2 αγωνες για εμας στην Αιγινα.
Παρασκευη Σαρωνιδα και Κυριακη Απροβλεπτοι.
ωραιο καιρο θα εχει, κοσμο θα εχει.
ωρες ωρες εχει και τα καλα του το ανοιχτο...
και μετα ουζακι παραλια.
ελατε εκδρομη να τονωσετε και την οικονομια του νησιου!
mavrogiannis
Μολις επεστρεψα απο την Αιγινα με την αποστολη του Α.Σ. Απροβλεπτοι.Θελω να ευχαριστησω την ομαδα του Σαρωνικου για τη φιλοξενια του και την ομορφη εικονα στο γηπεδο απο τον κοσμο του.Να ευχηθω καλα συνεχεια και στο μελλον να ευαισθητοποιηθει η πολιτεια για ενα κλειστο γηπεδο στο ομορφο νησι της Αιγινας
COACHBASKETBALL
Σαρωνικός - Απρόβλεπτοι 62 - 70 στην παράταση...

Με ήττα του Σαρωνικού ολοκληρώθηκε η σημερινή αγωνιστική της ομάδας μας για το πρωτάθλημα Δ' Ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ απέναντι στους Απρόβλεπτους Κορυδαλλού. Ο Σαρωνικός ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα, προηγήθηκε μέχρι 15 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Απρόβλεπτοι ισορρόπησαν το παιχνίδι και πλησίασαν τη διαφορά στους -5 πόντους . Το ημίχρονο έκλεισε με 32-27 υπέρ του Σαρωνικού. Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Σαρωνικός πήρε πάλι το προβάδισμα με 12 πόντους και φάνηκε πως κάπως έτσι θα κυλούσε ο αγώνας μέχρι το τέλος του παιχνιδιού. Στο τέταρτο δεκάλεπτο όμως οι Απρόβλεπτοι με 3-4 τρίποντα και σε συνδυασμό με την αστοχία του Σαρωνικού από όλες τις θέσεις γύρισαν τον αγώνα και προηγήθηκαν με ένα πόντο. Τότε ο Στέλιος Τζίτζης με ένα καθοριστικό και δύσκολο δίποντο ξαναέδωσε το προβάδισμα στον Σαρωνικό.

Διαβάστε περισσότερα στην ιστοσελιδα τησ ομαδας Visit My Website
AΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ 62-70

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ

16-7 , 16-20 , 16-11 , 7-17 ΠΑΡΑΤΑΣΗ 7-15
ANASTALTIKO HAF
ΑΣΗ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1(+30)ευκολο παιχνιδι,πηραν χρονο συμμετοχης και παιχτες απο το εφηβικο!συνεχιζουμε την αλλη εβδομαδα στη γλυφαδα με τον αρη(ο οποιος σημερα εχασε 1 ποντο απο την αιξωνη).καλη συνεχεια στην ομαδατου ατρομητου...
Teo28april
Ειμαι παικτης του Αρη Γλυφαδας, και δυστυχως χθες ενιωσα ισως την μεγαλυτερη πικρια στα χρονια που παιζω μπασκετ.

Καταρχας 8α ηθελα να δωσω συγχαρητηρια στα παιδια της Αιξωνης, τα οποια εκαναν μια επικη ανατροπη στα τελευταια 3 λεπτα, και πηραν το παιχνιδι 6 δευτερολεπτα πριν το τελος. Τετοια ματσ, εκτος απο αγρια ομορφια, προσφερουν και διδακτικη ύλη τόσο σε παικτες οσο και προπονητες.

Μερικες φορες δεν καταλαβαινω πως κολλαει μια ομαδα, γιατι ενω μεχρι ενα σημειο παιζει απο υποφερτο μεχρι καλο μπασκετ, μετα παιζει αθλιο μπασκετ, και γιατι μια ομαδα ξυπναει ξαφνικα και κλεβει 5-6 μπαλες, της μπαινουν ολα τα σουτ, παιρνει ολα τα επιθετικα ριμπαουντ κ στο τελος γυρναει το παιχνιδι...λες και δεν μπορεις να αλλαξεις το ρου της ιστοριας.

Εχουμε την τυχη να διαθετουμε καποιους φερελπιδες εφηβους που με λιγη προσοχη θα παιξουν αξιολογο μπασκετ σε μεγαλυτερες κατηγοριες σε λιγα χρονια. Το θεμα ειναι οτι αυτα τα παιδια στα 16 κ στα 17 τους χρονια καλως η κακως δεν μπορουν να διαχειριστουν καποιες καταστασεις, που στα τελευταια λεπτα κ οταν η μπαλα ζυγιζει πανω απο 5 κιλα κανουν ευκολα το λαθος και η ομαδα πληρωνει.

Οσα χρονια και αν περασουν, παντα θα λεμε τοπο στα νιατα, και αυτο κατα την γνωμη μου ειναι το σωστο, αλλα στις δυσκολες καταστασεις η εμπειρια ειναι αυτη που διαχειριζεται πιο σωστα καποια πραγματα. Και το κακο ειναι οτι αυτα τα ιδια παιδια που κατα της διαρκεια των πρωτων δεκαλεπτων μπορει να εχουν μια καλη παρουσια και να λαμπουν απο το περισσιο ταλεντο που διαθετουν, στο τελος τα θαλασσώνουν, και δυστυχως εκτιθονται και τα ιδια.

Αν δειτε τις πρωτες 3 ομαδες της βαθμολογιας, θα καταλαβετε πως οι πρωταγωνιστες ειναι καποια εμπειρα παιδια, ενω απο βοηθητικο μεχρι ουσιαστικο ρολο παιζουν αρκετα νεα παιδια...Για παραδειγμα το Νο 6 και το Νο10 του Φοινικα, οι ψηλοι του Ερμη Πειραια, κτλ...τι σημαινουν ολα αυτα?Οτι με 4 και 5 χρονια μπασκετ στην πλατη σου, δεν ανεβαινεις κατηγοριες...παιζεις μπασκετ, χαιρονται οι γονεις στις κερκιδες που βλεπουν τα παιδια τους, αλλα...ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.

Οπως και να χει, η χρονια φαινεται πως χανεται, διοτι βαση λογικης οι 3 πρωτες ομαδες ειναι ηδη στην Γ Εσκανα ενω 4η μαλλον θα βγει η Ηλεκτρουπολη η οποια και καλη ομαδα εχει και σιγουρα δεν θα κανει παιδαριωδη λαθη σαν το χτεσινο το δικο μας.

Θα ηθελα επισης να πω ενα αντιο στον συμπαικτη μας Κωστα Αντυπα που χτες κρεμασε τα παπουτσια του, απεναντι στην παλια του ομαδα.

Με εκτιμηση,

Νο 10
dakota
QUOTE (Teo28april @ Mar 29 2011, 12:25 ) *
Ειμαι παικτης του Αρη Γλυφαδας, και δυστυχως χθες ενιωσα ισως την μεγαλυτερη πικρια στα χρονια που παιζω μπασκετ.

Καταρχας 8α ηθελα να δωσω συγχαρητηρια στα παιδια της Αιξωνης, τα οποια εκαναν μια επικη ανατροπη στα τελευταια 3 λεπτα, και πηραν το παιχνιδι 6 δευτερολεπτα πριν το τελος. Τετοια ματσ, εκτος απο αγρια ομορφια, προσφερουν και διδακτικη ύλη τόσο σε παικτες οσο και προπονητες.

Μερικες φορες δεν καταλαβαινω πως κολλαει μια ομαδα, γιατι ενω μεχρι ενα σημειο παιζει απο υποφερτο μεχρι καλο μπασκετ, μετα παιζει αθλιο μπασκετ, και γιατι μια ομαδα ξυπναει ξαφνικα και κλεβει 5-6 μπαλες, της μπαινουν ολα τα σουτ, παιρνει ολα τα επιθετικα ριμπαουντ κ στο τελος γυρναει το παιχνιδι...λες και δεν μπορεις να αλλαξεις το ρου της ιστοριας.

Εχουμε την τυχη να διαθετουμε καποιους φερελπιδες εφηβους που με λιγη προσοχη θα παιξουν αξιολογο μπασκετ σε μεγαλυτερες κατηγοριες σε λιγα χρονια. Το θεμα ειναι οτι αυτα τα παιδια στα 16 κ στα 17 τους χρονια καλως η κακως δεν μπορουν να διαχειριστουν καποιες καταστασεις, που στα τελευταια λεπτα κ οταν η μπαλα ζυγιζει πανω απο 5 κιλα κανουν ευκολα το λαθος και η ομαδα πληρωνει.

Οσα χρονια και αν περασουν, παντα θα λεμε τοπο στα νιατα, και αυτο κατα την γνωμη μου ειναι το σωστο, αλλα στις δυσκολες καταστασεις η εμπειρια ειναι αυτη που διαχειριζεται πιο σωστα καποια πραγματα. Και το κακο ειναι οτι αυτα τα ιδια παιδια που κατα της διαρκεια των πρωτων δεκαλεπτων μπορει να εχουν μια καλη παρουσια και να λαμπουν απο το περισσιο ταλεντο που διαθετουν, στο τελος τα θαλασσώνουν, και δυστυχως εκτιθονται και τα ιδια.

Αν δειτε τις πρωτες 3 ομαδες της βαθμολογιας, θα καταλαβετε πως οι πρωταγωνιστες ειναι καποια εμπειρα παιδια, ενω απο βοηθητικο μεχρι ουσιαστικο ρολο παιζουν αρκετα νεα παιδια...Για παραδειγμα το Νο 6 και το Νο10 του Φοινικα, οι ψηλοι του Ερμη Πειραια, κτλ...τι σημαινουν ολα αυτα?Οτι με 4 και 5 χρονια μπασκετ στην πλατη σου, δεν ανεβαινεις κατηγοριες...παιζεις μπασκετ, χαιρονται οι γονεις στις κερκιδες που βλεπουν τα παιδια τους, αλλα...ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.

Οπως και να χει, η χρονια φαινεται πως χανεται, διοτι βαση λογικης οι 3 πρωτες ομαδες ειναι ηδη στην Γ Εσκανα ενω 4η μαλλον θα βγει η Ηλεκτρουπολη η οποια και καλη ομαδα εχει και σιγουρα δεν θα κανει παιδαριωδη λαθη σαν το χτεσινο το δικο μας.

Θα ηθελα επισης να πω ενα αντιο στον συμπαικτη μας Κωστα Αντυπα που χτες κρεμασε τα παπουτσια του, απεναντι στην παλια του ομαδα.

Με εκτιμηση,

Νο 10


.ειστε το μελλον τις εσκανα ....ειδικα με τους μικρους καλη δουλεια...καλη συνεχεια



QUOTE (AΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ @ Mar 28 2011, 02:11 ) *
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ ΑΣ 62-70

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ

16-7 , 16-20 , 16-11 , 7-17 ΠΑΡΑΤΑΣΗ 7-15

τελικα δειρατε κανενα......τετοιες πραξεις δινετε το παραδειγμα στα παιδια να κανουν τα ιδια......κυριε μαγκλαρα....

με εντυπωσιασε οτι οι ομαδα α.ο σαρωνιδας δε πηγε στην αιγινα......δεν ειχαν λεφτα για την αποστολη.....ρεφενε στα παιδια..............τοτε τι την εχουν την ομαδα...
Batiste81
QUOTE (dakota @ Mar 29 2011, 13:26 ) *
.ειστε το μελλον τις εσκανα ....ειδικα με τους μικρους καλη δουλεια...καλη συνεχεια




τελικα δειρατε κανενα......τετοιες πραξεις δινετε το παραδειγμα στα παιδια να κανουν τα ιδια......κυριε μαγκλαρα....

με εντυπωσιασε οτι οι ομαδα α.ο σαρωνιδας δε πηγε στην αιγινα......δεν ειχαν λεφτα για την αποστολη.....ρεφενε στα παιδια..............τοτε τι την εχουν την ομαδα...

ποσο ηλιθιος εισται κυριε ντακοτα ........ πανω που σταματησανε ολοι να ασχολουνται με εκεινη την αθλια βραδια στην ηλεκτροθπολη......ξυπνησατε την τριτη και ειπατε να το συνεχισετε......τα λογια ειναι περιττα μαλλον αλλοσ προσπαθει να δυναμιτισει παλι την ατμοσφαιρα και αν δεν καταλαβαινεισ για ποιον λεω κοιταξου στον καθρεφτη......ελεος γραφικε
dakota
QUOTE (Batiste81 @ Mar 29 2011, 13:37 ) *
ποσο ηλιθιος εισται κυριε ντακοτα ........ πανω που σταματησανε ολοι να ασχολουνται με εκεινη την αθλια βραδια στην ηλεκτροθπολη......ξυπνησατε την τριτη και ειπατε να το συνεχισετε......τα λογια ειναι περιττα μαλλον αλλοσ προσπαθει να δυναμιτισει παλι την ατμοσφαιρα και αν δεν καταλαβαινεισ για ποιον λεω κοιταξου στον καθρεφτη......ελεος γραφικε

εχετε δικιο κυριε...αλλα το παιδι πηγε στο νοσοκομειο....κριμα γιατι να χασει τα μεροκαματα μιασ βδομαδας...???????????????????
Batiste81
QUOTE(dakota @ Mar 29 2011, 13:47 ) *
εχετε δικιο κυριε...αλλα το παιδι πηγε στο νοσοκομειο....κριμα γιατι να χασει τα μεροκαματα μιασ βδομαδας...

???????????????????

ποιο παιδι πηγε στο νοσοκομειο τησ ηλεκτρουπολης??? γτ ειναι αστεια αυτα πο υ λετε
dakota
QUOTE (Batiste81 @ Mar 29 2011, 13:50 ) *
ποιο παιδι πηγε στο νοσοκομειο τησ ηλεκτρουπολης??? γτ ειναι αστεια αυτα πο υ λετε

θεωρω οτι εαν βριζεις σιγουρα οι συνομιλειτες μας καταλαβαινουν........αλλα οι δ ειναι η κατιγορια που σας ταιριαζει.

QUOTE (dakota @ Mar 29 2011, 15:27 ) *
θεωρω οτι εαν βριζεις σιγουρα οι συνομιλειτες μας καταλαβαινουν........αλλα οι δ ειναι η κατιγορια που σας ταιριαζει.

μετα απο καταγγελειες ομαδων για τη βιαιη συμπεριφορα θα ελεγα διοτι ειδα το παιχνιδι με αση και η γροθια ηταν δολοφονικη..ειναι λεει 2 αδερφια που χτυπανε αθλητες και εσυ βατιστ εισαι ο ενας αδερφος....
bartsa
QUOTE(Teo28april @ Mar 29 2011, 11:25 ) *
Ειμαι παικτης του Αρη Γλυφαδας, και δυστυχως χθες ενιωσα ισως την μεγαλυτερη πικρια στα χρονια που παιζω μπασκετ.

Καταρχας 8α ηθελα να δωσω συγχαρητηρια στα παιδια της Αιξωνης, τα οποια εκαναν μια επικη ανατροπη στα τελευταια 3 λεπτα, και πηραν το παιχνιδι 6 δευτερολεπτα πριν το τελος. Τετοια ματσ, εκτος απο αγρια ομορφια, προσφερουν και διδακτικη ύλη τόσο σε παικτες οσο και προπονητες.

Μερικες φορες δεν καταλαβαινω πως κολλαει μια ομαδα, γιατι ενω μεχρι ενα σημειο παιζει απο υποφερτο μεχρι καλο μπασκετ, μετα παιζει αθλιο μπασκετ, και γιατι μια ομαδα ξυπναει ξαφνικα και κλεβει 5-6 μπαλες, της μπαινουν ολα τα σουτ, παιρνει ολα τα επιθετικα ριμπαουντ κ στο τελος γυρναει το παιχνιδι...λες και δεν μπορεις να αλλαξεις το ρου της ιστοριας.

Εχουμε την τυχη να διαθετουμε καποιους φερελπιδες εφηβους που με λιγη προσοχη θα παιξουν αξιολογο μπασκετ σε μεγαλυτερες κατηγοριες σε λιγα χρονια. Το θεμα ειναι οτι αυτα τα παιδια στα 16 κ στα 17 τους χρονια καλως η κακως δεν μπορουν να διαχειριστουν καποιες καταστασεις, που στα τελευταια λεπτα κ οταν η μπαλα ζυγιζει πανω απο 5 κιλα κανουν ευκολα το λαθος και η ομαδα πληρωνει.

Οσα χρονια και αν περασουν, παντα θα λεμε τοπο στα νιατα, και αυτο κατα την γνωμη μου ειναι το σωστο, αλλα στις δυσκολες καταστασεις η εμπειρια ειναι αυτη που διαχειριζεται πιο σωστα καποια πραγματα. Και το κακο ειναι οτι αυτα τα ιδια παιδια που κατα της διαρκεια των πρωτων δεκαλεπτων μπορει να εχουν μια καλη παρουσια και να λαμπουν απο το περισσιο ταλεντο που διαθετουν, στο τελος τα θαλασσώνουν, και δυστυχως εκτιθονται και τα ιδια.

Αν δειτε τις πρωτες 3 ομαδες της βαθμολογιας, θα καταλαβετε πως οι πρωταγωνιστες ειναι καποια εμπειρα παιδια, ενω απο βοηθητικο μεχρι ουσιαστικο ρολο παιζουν αρκετα νεα παιδια...Για παραδειγμα το Νο 6 και το Νο10 του Φοινικα, οι ψηλοι του Ερμη Πειραια, κτλ...τι σημαινουν ολα αυτα?Οτι με 4 και 5 χρονια μπασκετ στην πλατη σου, δεν ανεβαινεις κατηγοριες...παιζεις μπασκετ, χαιρονται οι γονεις στις κερκιδες που βλεπουν τα παιδια τους, αλλα...ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.

Οπως και να χει, η χρονια φαινεται πως χανεται, διοτι βαση λογικης οι 3 πρωτες ομαδες ειναι ηδη στην Γ Εσκανα ενω 4η μαλλον θα βγει η Ηλεκτρουπολη η οποια και καλη ομαδα εχει και σιγουρα δεν θα κανει παιδαριωδη λαθη σαν το χτεσινο το δικο μας.

Θα ηθελα επισης να πω ενα αντιο στον συμπαικτη μας Κωστα Αντυπα που χτες κρεμασε τα παπουτσια του, απεναντι στην παλια του ομαδα.

Με εκτιμηση,

Νο 10

Θα προτιμουσα να βγεις και να μας πεις πως δεν εχεις νιωσει αλλη φορα τετοια χαρα που αυτα τα παιδια που λες κερδισαν την προηγουμενη φορα τον φοινικα παρα να βγεις τωρα. Αυτος που εκανε τις λαθος ενεργειες εχτες πιθανων να ηταν αυτος που εβαλε το καλαθι της νικης την προηγουμενη εβδομαδα. Η πληρης ονομασια του συλλογου ειναι ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ και καθε χρονο δειχνουμε το γιατι. Η περσινη μας βασικη πενταδα εχτες μας εβλεπε απο την εξεδρα Πιτυκακης Σπονδυλιδης λογο τραυματισμου Ξυνογαλας Κατσουρακης υποσχετικη στους Τραχωνες και με εξαιρετικη παρουσια και αυτο τα λεει ολα. Παρολα αυτα ειμαστε ανταγωνιστικοι γουσταρουμε αυτο που κανουμε διασκεδαζουμε χωρις ταυτοχρονα να παρεκλινουμε απο τους στοχους μας και το κυριοτερο ειμαστε ΚΑΥΛ....ΝΟΙ με το κιτρινο και το μωβ . ΑΝΤΥΠΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΙΛΕ
Χορευτης
QUOTE(Teo28april @ Mar 29 2011, 03:25 ) *
Ειμαι παικτης του Αρη Γλυφαδας, και δυστυχως χθες ενιωσα ισως την μεγαλυτερη πικρια στα χρονια που παιζω μπασκετ.

Καταρχας 8α ηθελα να δωσω συγχαρητηρια στα παιδια της Αιξωνης, τα οποια εκαναν μια επικη ανατροπη στα τελευταια 3 λεπτα, και πηραν το παιχνιδι 6 δευτερολεπτα πριν το τελος. Τετοια ματσ, εκτος απο αγρια ομορφια, προσφερουν και διδακτικη ύλη τόσο σε παικτες οσο και προπονητες.

Μερικες φορες δεν καταλαβαινω πως κολλαει μια ομαδα, γιατι ενω μεχρι ενα σημειο παιζει απο υποφερτο μεχρι καλο μπασκετ, μετα παιζει αθλιο μπασκετ, και γιατι μια ομαδα ξυπναει ξαφνικα και κλεβει 5-6 μπαλες, της μπαινουν ολα τα σουτ, παιρνει ολα τα επιθετικα ριμπαουντ κ στο τελος γυρναει το παιχνιδι...λες και δεν μπορεις να αλλαξεις το ρου της ιστοριας.

Εχουμε την τυχη να διαθετουμε καποιους φερελπιδες εφηβους που με λιγη προσοχη θα παιξουν αξιολογο μπασκετ σε μεγαλυτερες κατηγοριες σε λιγα χρονια. Το θεμα ειναι οτι αυτα τα παιδια στα 16 κ στα 17 τους χρονια καλως η κακως δεν μπορουν να διαχειριστουν καποιες καταστασεις, που στα τελευταια λεπτα κ οταν η μπαλα ζυγιζει πανω απο 5 κιλα κανουν ευκολα το λαθος και η ομαδα πληρωνει.

Οσα χρονια και αν περασουν, παντα θα λεμε τοπο στα νιατα, και αυτο κατα την γνωμη μου ειναι το σωστο, αλλα στις δυσκολες καταστασεις η εμπειρια ειναι αυτη που διαχειριζεται πιο σωστα καποια πραγματα. Και το κακο ειναι οτι αυτα τα ιδια παιδια που κατα της διαρκεια των πρωτων δεκαλεπτων μπορει να εχουν μια καλη παρουσια και να λαμπουν απο το περισσιο ταλεντο που διαθετουν, στο τελος τα θαλασσώνουν, και δυστυχως εκτιθονται και τα ιδια.

Αν δειτε τις πρωτες 3 ομαδες της βαθμολογιας, θα καταλαβετε πως οι πρωταγωνιστες ειναι καποια εμπειρα παιδια, ενω απο βοηθητικο μεχρι ουσιαστικο ρολο παιζουν αρκετα νεα παιδια...Για παραδειγμα το Νο 6 και το Νο10 του Φοινικα, οι ψηλοι του Ερμη Πειραια, κτλ...τι σημαινουν ολα αυτα?Οτι με 4 και 5 χρονια μπασκετ στην πλατη σου, δεν ανεβαινεις κατηγοριες...παιζεις μπασκετ, χαιρονται οι γονεις στις κερκιδες που βλεπουν τα παιδια τους, αλλα...ΜΕΧΡΙ ΕΚΕΙ.

Οπως και να χει, η χρονια φαινεται πως χανεται, διοτι βαση λογικης οι 3 πρωτες ομαδες ειναι ηδη στην Γ Εσκανα ενω 4η μαλλον θα βγει η Ηλεκτρουπολη η οποια και καλη ομαδα εχει και σιγουρα δεν θα κανει παιδαριωδη λαθη σαν το χτεσινο το δικο μας.

Θα ηθελα επισης να πω ενα αντιο στον συμπαικτη μας Κωστα Αντυπα που χτες κρεμασε τα παπουτσια του, απεναντι στην παλια του ομαδα.

Με εκτιμηση,

Νο 10



Φιλε καλως η κακως οι νεοι παιχτες σιγουρα δεν εχουν εμπειρια, αλλα εδω πρεπει να δειξουν τα κοτσια τους, δεν υπαρχει αλλη κατηγορια χαμηλοτερα να ψηθουν κ να βρουν εμπειριες κ παραστασεις...
MILIONSP
Να μην ξεχναμε και το play maker του Ερμη Αργυρούπολης,που μακράν για εμένα είναι ο καλύτερος στην κατηγορία και επειδη τον αντιμετώπισα και στην Αίγινα πολύ καλός χαρακτήρας και πειθαρχημένος και πραγματικά πιστεύω ότι θα πάει μπροστά.
Χορευτης
QUOTE(MILIONSP @ Mar 29 2011, 07:31 ) *
Να μην ξεχναμε και το play maker του Ερμη Αργυρούπολης,που μακράν για εμένα είναι ο καλύτερος στην κατηγορία και επειδη τον αντιμετώπισα και στην Αίγινα πολύ καλός χαρακτήρας και πειθαρχημένος και πραγματικά πιστεύω ότι θα πάει μπροστά.



Αστο το παλικαρι ειναι πολυ καλος παιχτης. Κριμα που δεν τον δινει η ομαδα να παει ψηλοτερα.. Για μενα η εμμονη να μην τον δινουν πιστευω οτι θα του βγει σε κακο...
Teo28april
QUOTE(bartsa @ Mar 29 2011, 16:12 ) *
Θα προτιμουσα να βγεις και να μας πεις πως δεν εχεις νιωσει αλλη φορα τετοια χαρα που αυτα τα παιδια που λες κερδισαν την προηγουμενη φορα τον φοινικα παρα να βγεις τωρα. Αυτος που εκανε τις λαθος ενεργειες εχτες πιθανων να ηταν αυτος που εβαλε το καλαθι της νικης την προηγουμενη εβδομαδα. Η πληρης ονομασια του συλλογου ειναι ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ και καθε χρονο δειχνουμε το γιατι. Η περσινη μας βασικη πενταδα εχτες μας εβλεπε απο την εξεδρα Πιτυκακης Σπονδυλιδης λογο τραυματισμου Ξυνογαλας Κατσουρακης υποσχετικη στους Τραχωνες και με εξαιρετικη παρουσια και αυτο τα λεει ολα. Παρολα αυτα ειμαστε ανταγωνιστικοι γουσταρουμε αυτο που κανουμε διασκεδαζουμε χωρις ταυτοχρονα να παρεκλινουμε απο τους στοχους μας και το κυριοτερο ειμαστε ΚΑΥΛ....ΝΟΙ με το κιτρινο και το μωβ . ΑΝΤΥΠΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΦΙΛΕ



Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι καταφερεσαι απενταντι μου, οταν κι εγω ο ιδιος τιμω τα συγκεκριμενα χρωμματα, χυνω ιδρωτα για αυτη την ομαδα, και οσον αφορα το μπασκετακι, το χω μεσα στο αιμα μου απο μικρο παιδι, και αν εσυ εισαι μια φορα "ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ" (ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΡΑΣΗ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΤΥΧΗΣ) εγω ειμαι 100.

Ολοι χαιρομαστε στις νικες, το ιδιο και στις ηττες.

Επισης δεν με νοιαζει ποιος ειναι στην κερκιδα και ποιος μας βλεπει, και αν περυσι ηταν στην ομαδα ο γκαλης κι ο γιαννακης...

Εμεις παιζουμε 5 εναντιον 5, και οταν εισαι καλυτερος πρεπει να τον πατας τον αλλον κι οχι να δινεις δικαιωματα να σου γυρισει κ να σου παρει το παιχνιδι.

Και αν κατι με πειραξε χτες, ηταν οτι παλευουμε μια ολοκληρη χρονια για εναν στοχο, και απο παιδαριωδη λαθη την παταμε...Και αν δεν το καταλαβαινεις εσυ, εγω το καταλαβαινω διοτι ειμαι απο τον Αυγουστο στην ομαδα και προσπαθουμε προπονητες-παικτες για ενα σκοπο...Να παμε την ομαδα μια κατηγορια πανω, εκει που αξιζει να βρισκομαστε, και οχι να παιζουμε ξυλο στην Δ Εσκανα.

Εγω παιζω μπασκετ 19 χρονια, και εχω μαθει να φευγω νικητης απο το γηπεδο, η τουλαχιστον οταν χανω να μπορω να καταλαβω γιατι εχασα και τι εφταιξε...Ε απο χτες το βραδυ, ας μου εξηγησει καποιος γιατι χασαμε.

Και κατι αλλο σχετικα με το ονομα της ομαδας: Αν λεγεσαι ΑΚΑΔΗΜΙΑ δεν εχεις σκοπο την νικη?????Δεν σε καταλαβαινω πραγματικα...




bartsa
QUOTE(Teo28april @ Mar 29 2011, 16:46 ) *
Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι καταφερεσαι απενταντι μου, οταν κι εγω ο ιδιος τιμω τα συγκεκριμενα χρωμματα, χυνω ιδρωτα για αυτη την ομαδα, και οσον αφορα το μπασκετακι, το χω μεσα στο αιμα μου απο μικρο παιδι, και αν εσυ εισαι μια φορα "ΠΟΡΩΜΕΝΟΣ" (ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΡΑΣΗ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΛΙΓΟ ΑΤΥΧΗΣ) εγω ειμαι 100.

Ολοι χαιρομαστε στις νικες, το ιδιο και στις ηττες.

Επισης δεν με νοιαζει ποιος ειναι στην κερκιδα και ποιος μας βλεπει, και αν περυσι ηταν στην ομαδα ο γκαλης κι ο γιαννακης...

Εμεις παιζουμε 5 εναντιον 5, και οταν εισαι καλυτερος πρεπει να τον πατας τον αλλον κι οχι να δινεις δικαιωματα να σου γυρισει κ να σου παρει το παιχνιδι.

Και αν κατι με πειραξε χτες, ηταν οτι παλευουμε μια ολοκληρη χρονια για εναν στοχο, και απο παιδαριωδη λαθη την παταμε...Και αν δεν το καταλαβαινεις εσυ, εγω το καταλαβαινω διοτι ειμαι απο τον Αυγουστο στην ομαδα και προσπαθουμε προπονητες-παικτες για ενα σκοπο...Να παμε την ομαδα μια κατηγορια πανω, εκει που αξιζει να βρισκομαστε, και οχι να παιζουμε ξυλο στην Δ Εσκανα.

Εγω παιζω μπασκετ 19 χρονια, και εχω μαθει να φευγω νικητης απο το γηπεδο, η τουλαχιστον οταν χανω να μπορω να καταλαβω γιατι εχασα και τι εφταιξε...Ε απο χτες το βραδυ, ας μου εξηγησει καποιος γιατι χασαμε.

Και κατι αλλο σχετικα με το ονομα της ομαδας: Αν λεγεσαι ΑΚΑΔΗΜΙΑ δεν εχεις σκοπο την νικη?????Δεν σε καταλαβαινω πραγματικα...

Αν διαβασεις πιο προσεκτικα το κειμενο μου χωρις να θελω να σε προσβαλω θα σου λυθουν καποιες αποριες.Δεν καταφερομαι εναντιον σου ισα ισα. Το τι εφταιξε εχτες ειναι αυτο που δεν πρεπει να φταιξει στη συνεχεια και δεν αφορα το φορουμ αλλα την ομαδα στην προπονηση
Batiste81
QUOTE(dakota @ Mar 29 2011, 15:38 ) *
θεωρω οτι εαν βριζεις σιγουρα οι συνομιλειτες μας καταλαβαινουν........αλλα οι δ ειναι η κατιγορια που σας ταιριαζει.


μετα απο καταγγελειες ομαδων για τη βιαιη συμπεριφορα θα ελεγα διοτι ειδα το παιχνιδι με αση και η γροθια ηταν δολοφονικη..ειναι λεει 2 αδερφια που χτυπανε αθλητες και εσυ βατιστ εισαι ο ενας αδερφος....

1 oν ειμασται 2 αδερφια αλλα διστιχοσ για σενα ο αδερφοσ μ εδο και ενα χρονο εχει σταματησει.....
2ον επειδη λεσ οτι ησουν στο γιπεδο μιποσ θυμασαι την συμπεριφορα μου την στιγμη του τσακομου???(δεν νομιζο να εισαι τοσο οριμος οστε να μπορεσεισ να απαντησεις )αν θεσ μπορο να απαντησο εγο με στοιχεια πχ το βιντεο του αγονα.....
3οω προκαλο οποιον διαωαζει αυτο το φορυμ και τον εχο χτιπισει οποσ λεει ο "κυριοσ" να βγει να το πει....
4ον πιστευο οτι καποισ ρεφ τηα με ειχε δει να χτιπαο αθλητη και θα με ειχε αποβαλει....(η μιπος τουσ βρισκο στο δρομο και τουσ χτιπαο)

5 ον ειμαι το ΝΟ9 απο τουσ απροβλεπτους
6ον εδο ακουστηκε απο ανθροπουσ εκεινη την ημερα στην ΑΣΗ οτι σκοπιμα τραβαγαμε βιντεο για τον τσακομο.....

7ον ειλικρινα "κυριε" λυπαμαι για σενα για τα ψεματα και τισ αηδιεσ που λεσ δεν νομιζο να καταφερεισ κατι με το να με δισφιμιζεισ...δεν θα μου κοψεισ καποιο συμβολαιο ειμαι στα 30......παντος εαν εισαι καποιοσ παραγοντασ απο την ΑΣΗ λυπαμαι γτ ειναι ενα πολυ υγιεσ σοματειο και δεν ταιριαζεισ αλλα οκ παντου υπαρχει καποιοσ που προσπαθει να χαλασει την εικονα μιασ ομαδασ
Xaroumenos loukoumas
Ηρεμία παιδιά!
tonpir
ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ , ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤ ΤΟΥΣ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ...
ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ & ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ... ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΟ

ΑΦΗΣΤΕ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗΣ ΠΟΥΣ ΣΑΣ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ... !!!

ΑΣ ΔΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ. ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ. ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥ ΚΑΣΙΔΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...

ΔΙΑΠΛΗΚΤΙΣΜΟΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Α1... ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΞΕΝΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ Δ' ΕΣΚΑΝΑ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΨΙΜΑΧΙΕΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟΤΕΡΕΣ...

ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛHΘΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ.

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΚΡΟΥΠ ΣΤΟ FB ΜΕ ADMIN ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ Δ΄ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΑ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΙΓΕΙ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΕΣ... ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ P.M. ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ...

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΛΥΣΟΥΜΕ. ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ...

NEKROTHAFTHS7
QUOTE(tonpir @ Mar 30 2011, 13:40 ) *
ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΓΙΑ ΜΑΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ , ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΜΕ ΤΑ ΠΟΣΤ ΤΟΥΣ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΟΥΝ ΣΕ ΠΟΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ...
ΙΝΤΡΙΓΚΕΣ & ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ... ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΟ

ΑΦΗΣΤΕ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΚΑΤΑΔΙΩΞΗΣ ΠΟΥΣ ΣΑΣ ΔΙΑΚΑΤΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ... !!!

ΑΣ ΔΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ. ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ. ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥ ΚΑΣΙΔΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ...

ΔΙΑΠΛΗΚΤΙΣΜΟΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ Α1... ΓΙΑΤΙ ΣΑΣ ΞΕΝΙΖΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ Δ' ΕΣΚΑΝΑ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΕΒΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΙΕΣΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ ΑΨΙΜΑΧΙΕΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟΥΣ ΑΘΛΗΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΝΟΤΕΡΕΣ...

ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΝΑ ΑΣΧΟΛHΘΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΑΙ ΤΙΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΤΩΝ ΠΑΙΚΤΩΝ.

ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΓΚΡΟΥΠ ΣΤΟ FB ΜΕ ADMIN ΑΠΟ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ Δ΄ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΙΑ ΘΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΤΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΑΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΥΠΟ ΤΗΝ ΚΑΛΥΨΗ ΤΗΣ ΑΝΩΝΥΜΙΑΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΙΓΕΙ ΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΕΣ... ΟΠΟΙΟΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ P.M. ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΑΜΕΣΑ...

ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΑΝ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΝΑ ΤΑ ΛΥΣΟΥΜΕ. ΜΙΑ ΠΑΡΑΚΑΤΑΘΗΚΗ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΜΕΝΟΥΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ...

ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ Ο DAVID STERN ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ????
tonpir
QUOTE (NEKROTHAFTHS7 @ Mar 30 2011, 14:11 ) *
ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ Ο DAVID STERN ΤΗΣ ΕΣΚΑΝΑ????


OXI , O ΘΩΜΑΣ Ο ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ... smile.gif
dakota
αυτες οι δυο αγωνιστικες ειναι οι πιο κρισιμες μεταξυ ερμη π.φοινικα α.σ και αση.ετσι να δουμε κανα καλο παιχνιδακι τις 2 εβδομαδες
Batiste81
QUOTE (dakota @ Mar 31 2011, 09:02 ) *
αυτες οι δυο αγωνιστικες ειναι οι πιο κρισιμες μεταξυ ερμη π.φοινικα α.σ και αση.ετσι να δουμε κανα καλο παιχνιδακι τις 2 εβδομαδες


.............................
dakota
QUOTE (Batiste81 @ Mar 31 2011, 14:22 ) *
.............................

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Batiste81
QUOTE(dakota @ Apr 1 2011, 11:51 ) *
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@


βλεπω δεν μπορεις να απαντησεισ σε ολα αυτα που εγραψα μονος σου εβγαλεσ τα ματακια σου καλη σου μερα λοιπον και αλλη φορα βουτα την γλωσσα σου στο κεφαλι πριν αρχισεισ να γραφεις ευχαριστω πολυ τον αρχηγο τησ ΑΣΗ για το προσωπικο μυνημα και την στηριξη
kyriarxos
Σήμερα στα Καμίνια Κυρίαρχοι-Αιξωνή 59-54. Ανοιχτό παιχνίδι, χωρίς πολλές σκοπιμότητες. Νομίζω πως εμείς ήμασταν λίγο καλύτεροι και κερδίσαμε δίκαια. Προηγήθηκαμε 49-32, αλλά λανθασμένα νομίζαμε πως το ματς τελείωσε εκεί και η Αιξωνή παραλίγο να το γυρίσει. Η διαφορά αν δεν κάνω λάθος έφτασε μέχρι και στο καλάθι, αλλά τελικά είχαμε ψυχραιμία (σε αντίθεση με άλλες φορές) και κρατήσαμε τη νίκη. Αφιερώνουμε τη νίκη στον κόουτς Γεωργάκη, που την ήθελε πάρα πολύ, και συνεχίζει να μένει μαζί μας παρά τα πολλά προβλήματα. Καλή συνέχεια στα παιδιά από την Αιξωνή, με την οποία δώσαμε δύο πολύ όμορφους αγώνες φέτος, και μακάρι να γίνει έτσι και του χρόνου.
COACHBASKETBALL
Σαρωνικός - Αναγέννηση Ικονίου 51-59

ΠΗΓΗ http://basketsaronicos.blogspot.com/2011/04/51-59.html


Με την πρωτοπόρο ομάδα της κατηγορίας, την Αναγέννηση Ικονίου, αγωνίστηκε χθες η ομάδα μπάσκετ του Σαρωνικού για το πρωτάθλημα της Δ' Ανδρών της ΕΣΚΑΝΑ. Το Ικόνιο πήρε από την αρχή το προβάδισμα του αγώνα και το διατήρησε μέχρι το τέλος. Το μόνο θετικό συμπέρασμα για την ομάδα του Σαρωνικού κατά το χθεσινό αγώνα ήταν η καλή άμυνα όλων των παικτών, που προσπάθησαν να περιορίσουν όσο μπορούσαν τους παίκτες του Ικονίου. Ωστόσο τα τρίποντα και οι αιφνιδιασμοί, αλλά και η πληρότητα σε όλες τις θέσεις έφερε τη νίκη για τον αντίπαλο του Σαρωνικού.
Παρόλα αυτά ο Σαρωνικός προσπάθησε και στο τρίτο δεκάλεπτο κατάφερε να μειώσει τη διαφορά από τους 14 πόντους στους 4. Δύο - τρία λάθος σφυρίγματα και η έλλειψη συγκέντρωσης στην επίθεση για τους παίκτες της ομάδας μας δεν έφεραν το θετικό αποτέλεσμα. Πολύ θετική η παρουσία και......

Διαβάστε περισσότερα: Σαρωνικός - Αναγέννηση Ικονίου 51-59
http://basketsaronicos.blogspot.com/2011/0...l#ixzz1IXwkmLv0
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.