Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Δ' ΕΣΚΑΝΑ 2010-11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Negro8
ΑΙΞΩΝΗ - ΔΑΦΝΗ 75-51
ΦΟΙΝΙΚΑΣ - ΣΑΡΩΝΙΔΑ 90-67
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ - ΕΡΜΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 57-50
ΠΗΓΑΣΟΣ - ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 57-54
ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ - ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ 68-42
ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΟΙ - ΑΡΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 45-59
ΙΚΟΝΙΟ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 66-32
ΑΜΦΙΑΛΗ ΡΕΠΟ





QUOTE(Χορευτης @ May 3 2011, 00:11 ) *
NEGRO βελτιωσε τα λευ απ κ επιτελους μην γκρινιαζεις στους διαιτητες....



Με εφαγες ρε γκαντέμη με το παλιομάτι σου...εντάξει απόψε ήμουν σαν να είχα πάρει σπιντάκια..είχε γυαλίσει το μάτι μου..τα έβαλαν οι υπόλοιποι.εχω κάνει το καθήκον μου αλλιώς απόψε..
bartsa
QUOTE(kurspuroskaroumpalos @ Apr 27 2011, 14:44 ) *
Στους μικρούς να προσθέσω ενα πιτσιρικα γκαρντ του Φοίνικα Αγ. Σοφιάς. Μαυριδερός με ξυρισμένο μαλλί στα πλάγια. Σόρι δεν θυμάμαι όνομα κκάνω περιγραφή. Πολύ καλός παίκτης και "αλανάκι". Με εκνέυρισε στο μεταξύ μας ματς που εκανε χειρονομίες στην κερκίδα, αλλά κ εγω τις ίδιες μ@λακίες έκανα.

Θα προσθεσω και εγω και ας ειναι δικος μας τον Ανδρεα τον Βασιλατο γεννηθεις του 92 εναν πολυ καλο χειριστη και με τα δυο χερια μεγαλη εφεση στο κλεψιμο αθλητικο κορμι και καλο μυαλο. Αν βελτιωσει σουτ παιζει ευκολα παραπανω δεν λεω ποσο. Επισης πολυ καλο ντραιβ και διαβασμα φασεων. Συνηθως φοραει το Νο 13 και παιζει 2 αλλα και 1. Σημερα στη Γλυφαδα εγινε ενα πολυ ωραιο παιχνιδι αναμεσα στον Αρη και το πρωτοπορο Ικονιο. Χαρακτηριστικο οι δυνατες αμυνες και οι μαχες σωμα με σωμα. Τελικο σκορ 53-47 υπερ του Αρη. Τα παιδια του ικονιου παροτι σιγουροι πρωταθλητες τιμησαν το παιχνιδι και γενικοτερα το αθλημα παιζοντας δυνατα βοηθωντας να πραγματοποιηθει ενα ματς που ειχε αγωνια ως το τελος. Χαρηκα ιδιαιτερως διοτι ειμαστε της ιδιας φιλοσοφιας ως συλλογος και κανουμε ταμειο στο τελευταιο σφυριγμα της εκαστοτε χρονιας. Οπως και να εχει ευχομαι στο Ικονιο καλη πορεια στη Γ εσκανα γιατι το αξιζουν. Περαστικα στον αθλητη σας που εσκισε το φρυδι του. Υ.Γ Ιδιαιτερο βραδυ για εμας μιας και ειχαμε την επανεμφανιση του Αλεξη Σπονδυλιδη ενα παιδι που μας ελειψε απιστευτα μες τη χρονια για περιπου 6 μηνες λογο τραυματισμου και σημερα το χειροκροτημα του κοσμου τον αποζημιωσε και τον εσπρωξε να κανει ενα πολυ καλο παιχνιδι.
kyriarxos
Άδοξο τέλος είχε το ματς στα Καμίνια. 1 και 18 πριν το τέλος (σκορ 49-46), οι ρέφερι απέβαλαν τον προπονητή των Απρόβλεπτων, εκείνος έφυγε από τον πάγκο αλλά δεν έβγαινε έξω από το γήπεδο, και το διέκοψαν οριστικά. Πιο πριν είχαν κρατήσει και δύο δελτία από τα παιδιά των Απρόβλεπτων, λόγω εξύβρισης. Μπορεί να αδικήθηκαν σε κάποιες φάσεις αλλά η αντίδραση τους νομίζω ήταν υπερβολική. Φώναζαν κυρίως για τα πολλά φάουλ εις βάρος τους, αλλά η άποψη μου είναι πως τα περισσότερα ήταν. Η διαιτησία δεν ήταν τόσο κακή ώστε να δικαιολογεί τέτοια αντίδραση. Βέβαια ίσως να το βλέπω εγώ έτσι επειδή είμαι στην απέναντι πλευρά... Έτσι κι αλλιώς οι δύο ομάδες δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, οι διαιτητές ήταν το θέμα σήμερα. Αλλά όλοι κάνουμε την πλάκα μας και είναι κρίμα να χαλιόμαστε και να τελειώνει ένας αγώνας μπάσκετ έτσι. Είναι άσχημο ακόμα και αν έχεις κερδίσει. Τέλος πάντων, μακάρι οι τιμωρίες να μην είναι βαριές και την επόμενη φορά περισσότερη αυτοσυγκράτηση...
Coach_A
QUOTE (kurspuroskaroumpalos @ Apr 27 2011, 14:44 ) *
Στους μικρούς να προσθέσω ενα πιτσιρικα γκαρντ του Φοίνικα Αγ. Σοφιάς. Μαυριδερός με ξυρισμένο μαλλί στα πλάγια. Σόρι δεν θυμάμαι όνομα κκάνω περιγραφή. Πολύ καλός παίκτης και "αλανάκι". Με εκνέυρισε στο μεταξύ μας ματς που εκανε χειρονομίες στην κερκίδα, αλλά κ εγω τις ίδιες μ@λακίες έκανα.



Kalispera se olous tous filous tis D Eskana.

Eimai proponitis sti B Eskana, parola auta eida arketous agwnes tis
G kai D fetos, kai tha ithela na pw tin gnwmi mou gia kapoious paiktes/omades pou xehorisan kata tin apopsi mou.

1. O mikros tou Ermi sigoura itan i euxaristi ekplixi tou prwta8limatos - Episis 1-2 paiktakia nea me kales prooptikes diekrina kai apo ton Ari Glyfadas
2. To triaraki tou Foinika (prwtos skorer tis omadas tou - xehnaw to onoma tou) eixe igetiko rolo kai simantiko meridio stin anodo tis omadas tou
3. H perifereia tis Hlektroupolis sti mera tis den pianetai
4. Apo psilous xehorisa 2 gymnasmena paidia, to 5ari tou Ermi Peiraia (me to tatouaz) ka8ws kai ena palikari apo ton Ari me to noumero 10 an 8umamai kala, oi opoioi eixan pli8wriki parousia stis omades tous. Episis kales kiniseis sto pivot diekrina apo to 5ari tou Pigasou
5. Telos sa sunolo 8a dwsw tin prwti mou psifo sto Ikonio kai ton proponiti tou, kai san pio sklirotraxili omada auti tou Ermi Peiraia.

8a i8ela na sugxarw tis omades pou anevikan, kai na pw kali xekourasi se olous enopsi kalokairiou.

Coach A
Saint Jim
Δάφνη - ΑΣΗ 66-63 στην παράταση smiley.gif Η Δάφνη έδειξε για ακόμα μια φορά πως αν έχει διάθεση και είναι πλήρης (αν και σήμερα υπήρχαν σημαντικές απουσίες) κερδίζει την οποιαδήποτε ομάδα... ακόμα και τις "καλές" που πάνε για άνοδο.
Σύγνώμη στην Ηλεκτρόπουλη, αν από αυτή την ήττα δεν ανέβει...
Καλή συνέχεια!!

Υ.Γ.: Η διατήτρια του αγώνα μήπως πληρώνει για να σφυρίζει;.. Απορία το έχω....
Teo28april
QUOTE(Saint Jim @ May 14 2011, 01:22 ) *
Δάφνη - ΑΣΗ 66-63 στην παράταση smiley.gif Η Δάφνη έδειξε για ακόμα μια φορά πως αν έχει διάθεση και είναι πλήρης (αν και σήμερα υπήρχαν σημαντικές απουσίες) κερδίζει την οποιαδήποτε ομάδα... ακόμα και τις "καλές" που πάνε για άνοδο.
Σύγνώμη στην Ηλεκτρόπουλη, αν από αυτή την ήττα δεν ανέβει...
Καλή συνέχεια!!

Υ.Γ.: Η διατήτρια του αγώνα μήπως πληρώνει για να σφυρίζει;.. Απορία το έχω....


Δεν περίμενα ούτε εγώ ότι θα επικρατούσε η Δάφνη χτες. Μαγκιά σας που παίξατε για την φανέλα, διότι άκουγα ότι ήσασταν υπό καθεστώς διάλυσης τελευταία.

Η αλήθεια είναι ότι έχετε καλό υλικό, και ήταν απορίας άξιον που δεν πρωταγωνιστήσατε φέτος.

Σας εύχομαι καλύτερη τύχη του χρόνου παιδιά!

Νο 10

BlackHeart
Στο γήπεδο της Αίγινας,ο Ερμής νίκησε άνετα σήμερα.Η ομάδα μας δεν έπαιξε καλά.Υπάρχουν φανερά σημάδια αποσύνθεσης,μετά τη φυγή του Σταρέντζη η ομάδα έχει μπει στον αυτόματο.Μπορεί να διαφωνούσα με κάποιες επιλογές του,αλλά ήταν προπονητής τουλάχιστον.Ενώ η ομάδα από καιρό τώρα δεν έχει στόχους,δε δίνεται μεγάλη δυνατότητα σε κάποια νέα παιδιά να παίξουν περισσότερο χρόνο,πράγμα που θα έπρεπε να γίνεται ως παρακαταθήκη για το μέλλον.Η ομάδα του Ερμή είναι πολύ καλή,αρκετά δουλεμένη και αθλητική.Μ'άρεσε ο πλέι μέικερ(Νο4) και όχι μόνο παικτικά,αλλά και ως συμπεριφορά.
bartsa
Πρωταθλημα για εμας τελος αφου την τελευταια αγωνιστικη εχουμε ρεπο. Σημερα κερδισαμε τον Ατρομητο στον πειραια 37-59 και ανεξαρτητα απο τα αποτελεσματα την αλλη εβδομαδα τερματιζουμε στην τεταρτη θεση. Μια χρονια με χαρες και με λυπες ολα μεσα ειναι ετσι και αλλιως. Επιδιωξη πρωτη , ευχαριστιεσαι γουσταρεις πορωνεσαι αισθανεσαι αρα εισαι οκ. Επιδιωξη δευτερη, παντρευεις ολα αυτα με εναν στοχο παραπερα παλι εισαι οκ. Εννοειται οτι αγαπαμε το πρωτο και κυνηγαμε το δευτερο. Τελος παντων ο Ατρομητος παρα την αλλαγη σε αρκετα προσωπα στο ροστερ σε σχεση με τον πρωτο γυρο εδειξε ομαδα που καποια στιγμη θα της βγει κατι καλυτερο εντος παρκε κινουμενη σε χαμηλους τονους και με εναν προπονητη που εχει αποδειξει χρονια τωρα την υπομονη του και την επιμονη του στη δουλεια απο καθε ποστο. Σας ευχομαι οτι καλυτερο. Γενικα θα ηθελα να πω πως Ικονιο Ερμης Π και Φοινικας δικαια ανεβαινουν. Δεν θα μου εκανε εντυπωση αν σε καποια απο τις 3 πρωτες θεσεις βρισκοταν ο Αρης η ΑΣΗ η ο Ερμης Αργ ως επισης ομαδες καλες και δουλεμενες. Τελος περιμενα περισσοτερα φετος απο Δαφνη Πηγασο και Αμφιαλη χωρις βεβαιως να υπολογιζω τυχον προβληματα στην πορεια τα οποια ειναι πανω κατω τα ιδια σε ολες τις ομαδες. Τη σημερινη νικη αφιερωνω στον Ανδρεα που λογο διαστρεματος πριν δυο μερες εχασε το σημερινο παιχνιδι και στον εφορο μας που τον εχουμε τρελανει ολη τη χρονια, αλλα γουσταρει. Καλο καλοκαιρι.
MADRASSA
Συγχαρητήρια στον Άρη, που κατάφερε μετά το σοκ με την Αιξωνή να κάνει μόνο νίκες και να πάρει την 4η θέση, που ίσως αποδειχθεί και προνομιούχος. Πέραν όμως του αγωνιστικού που ήταν μεγάλη επιτυχία αφού βασίσθηκε και σε νέα παιδιά με λίγες εμπειρίες, θα πρέπει να εξάρουμε το ήθος και τον χαρακτήρα του προπονητή του Άρη, του Παύλου Ξαγοράρη, που τον κάνουν να ξεχωρίζει τόσα χρόνια στα γήπεδα.
Teo28april
QUOTE(bartsa @ May 17 2011, 00:53 ) *
Πρωταθλημα για εμας τελος αφου την τελευταια αγωνιστικη εχουμε ρεπο. Σημερα κερδισαμε τον Ατρομητο στον πειραια 37-59 και ανεξαρτητα απο τα αποτελεσματα την αλλη εβδομαδα τερματιζουμε στην τεταρτη θεση. Μια χρονια με χαρες και με λυπες ολα μεσα ειναι ετσι και αλλιως. Επιδιωξη πρωτη , ευχαριστιεσαι γουσταρεις πορωνεσαι αισθανεσαι αρα εισαι οκ. Επιδιωξη δευτερη, παντρευεις ολα αυτα με εναν στοχο παραπερα παλι εισαι οκ. Εννοειται οτι αγαπαμε το πρωτο και κυνηγαμε το δευτερο. Τελος παντων ο Ατρομητος παρα την αλλαγη σε αρκετα προσωπα στο ροστερ σε σχεση με τον πρωτο γυρο εδειξε ομαδα που καποια στιγμη θα της βγει κατι καλυτερο εντος παρκε κινουμενη σε χαμηλους τονους και με εναν προπονητη που εχει αποδειξει χρονια τωρα την υπομονη του και την επιμονη του στη δουλεια απο καθε ποστο. Σας ευχομαι οτι καλυτερο. Γενικα θα ηθελα να πω πως Ικονιο Ερμης Π και Φοινικας δικαια ανεβαινουν. Δεν θα μου εκανε εντυπωση αν σε καποια απο τις 3 πρωτες θεσεις βρισκοταν ο Αρης η ΑΣΗ η ο Ερμης Αργ ως επισης ομαδες καλες και δουλεμενες. Τελος περιμενα περισσοτερα φετος απο Δαφνη Πηγασο και Αμφιαλη χωρις βεβαιως να υπολογιζω τυχον προβληματα στην πορεια τα οποια ειναι πανω κατω τα ιδια σε ολες τις ομαδες. Τη σημερινη νικη αφιερωνω στον Ανδρεα που λογο διαστρεματος πριν δυο μερες εχασε το σημερινο παιχνιδι και στον εφορο μας που τον εχουμε τρελανει ολη τη χρονια, αλλα γουσταρει. Καλο καλοκαιρι.


Πρωταθλημα τελος λοιπον, και μας μενει η γλυκια γευση της 4ης θεσης, που ισως αποδειχθει πολυτιμη υπο καποιες προυποθεσεις...

Δυσκολη χρονια για ολους, διοτι ειχαμε να αντιμετωπισουμε πολλα προβληματα, εκ των οποιων μηδαμινες ωρες προπονησεων στο κλειστο κατα την διαρκεια του 1ου γυρου - με αποτελεσμα να παραμενουμε απροπονητοι και εκτος ρυθμου τις πρωτες 10-12 αγωνιστικες, τραυματισμους βασικων παικτων, αποχωρησεις παικτων για διαβασματα/εξωαγωνιστικους λογους, απροσμενες ηττες που εριξαν την ψυχολογια μας (Αιξωνη), και αλλα ψιλοπροβληματακια, τα οποια αντιμετωπιζουν ολες οι ομαδες.

Παρολα αυτα, οι οποιοι παικτες εμειναν, εδειξαν χαρακτηρα και ομοιογενεια, η ομαδα ανεβηκε αγωνιστηκα, η αμυνα εδεσε με τον καιρο παιζοντας το αγαπημενο μας man to man πολυ αποτελεσματικα, και οι νικες ηρθαν απεναντι σε δυσκολοκαταβλητες ομαδες οπως Φοινικας, Ικονιο και Ηλεκτρουπολη.

Θα ηθελα να ευχαριστησω ολους τους συμπαικτες μου που στην πρωτη μου χρονια στην ομαδα με "αγκαλιασαν" και ενιωσα τι θα πει οικογενεια μεσα σε μια ομαδα. Εχω ηδη πολλους φιλους απο την ομαδα, και ειναι πολυ ομορφο συναισθημα. Σε αυτο το κομματι ο προπονητης παιζει σημαντικο ρολο, που επιλεγει παντα παικτες με καλους χαρακτηρες που να δενουν με την υπολοιπη ομαδα. Καπως ετσι βρεθηκα κι εγω εδω, περασα απο Ιερα Εξεταση. Επισης δεν ξερω αν θα πρεπει να ευχαριστησω ή οχι τον προπονητη μου που με αλλαξε θεση στα 31 μου :-) χα χα χα, αλλα καταλαβαινω τις αναγκες του, και πιστευω να τον δικαιωσα.

Να πω ενα ευχαριστω στον εφορο της ομαδας, που μας κανει να αισθανομαστε οτι βρισκομαστε σε μεγαλη ομαδα, αφου οταν εμπαινα στα αποδυτηρια πριν απο κα8ε αγωνα, εβρισκα την εμφανιση μου ετοιμη πλυμενη να με περιμενει στη θεση μου. Επισης τα νερα που μας τα παρατασει πριν απο καθε αγωνα λες και προκειται για πρωινη αναφορα στο στρατο θα μου μεινουν αξεχαστα!!!

Να πω ενα ευχαριστω στον Δημητρακη το Σοφρα και τον Βασιλακη που τα παιδια παρολο που δεν συμμετειχαν στις αγωνιστικες υποχρεωσεις της ομαδας, ηταν και με το παραπανω τυπικοι με την παρουσια τους στις προπονησεις και μας βοηθησαν αφανταστα στο να βγαλουμε καποια διπλακια μεσα στη σαιζον.

Τελος ενα ευχαριστω στον κοσμο μας, που σε ολα τα παιχνιδια εδινε το παρων στην κερκιδα εμψυχονοντας μας!!!!

Με εκτιμηση,
Νο 10 - Αρης Forever!!!











ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
επειδη διαβασα τα προηγουμενα ποστ και εκανα μονο και μονο λογαριασμο για να πω το εξης:

ορισμενοι γραφουν για καλους προπονητεςοτι ειναι ''θεατρο σκιων'' και ''medrano''.γιατι δεν γραφουν και για προπονητες που ειχαν στο παρελθον στα τμηματα υποδομης (μικροι),που ειχαν και εχουν αδυναμια στον τζογο?και απο τον τζογο εχασαν πολλα στην ζωη τους?αν συνδυαστει με αυτους που εχουν τωρα,που δεν εχουν διπλωμα (κατι αναγκαιο για να γινεις προπονητης) και ισως δεν εχουν και λευκο ποινικο μητρωο θα συμπερανει κανεις πολλα...δηλαδη ο αλλος μπορει να εχει κανει εγκλημακαι να κοουτσαρει!!!καλυτερα δηλαδη να λετε τον αλλον καλλιτεχνη παρα εγκληματια...!!!

αυτα τα ολιγα...!!!

σας ευχαριστω για τον χρονο σας...!!!
ferrari13
Καλησπέρα, καινούργιος και εγώ.

Δυστυχώς κάθε χρόνο η Δ ΕΣΚΑΝΑ και γενικά η ΕΣΚΑΝΑ πάει από το κακό στο χειρότερο. τελειώνει ένα πρωτάθλημα και τα συμπερασματα είναι μονο αρνητικά.

Χαλια διοργάνωση, πολλοί πλαστοί, κανενας έλεγχος, κακό μπάσκετ, τραγικά γηπεδα, αστείοι προπονητες.

Κάποιοι ασχολουνται με την κατηγορία και ζουν σε ενα μικρόκοσμο όπου δεν εχουν καταλάβει ότι είναι αστείοι.

Χρειάζεται αναδιοργάνωση και να φύγουν τα "σκουπίδια" αν θελουμε να λεμε οτι αγαπάμε το αθλημα.


Υγ
Ο κυριος Μιχάλης στο πάγκο των Κυριαρχων μετά από τόσα μηνύματα αγάπης για τον Ατρόμητο;
Για πιο λόγο δεν ενώνονται να εχουν μία ομάδα, περισσότερες ώρες κλειστού και τους καλύτερους παίχτες; Από οτι ακουγεται ο Ατρόμητος τελικά θα διαλυθεί.
magickaminia
Ελα εδω Κος Μιχαλης. Αφου ολοι ξερουν οτι εγω ειμαι Ατρομητος Πειραια πως να μην στελνω μηνυματα αγαπης στον Ατρομητο. Μου απαγορευεις την οπαδικη μου ταυτοτητα. Εγω δεν ειμαι Ατρομητος μονο στο μπασκετ αλλα και στο ποδοσφαιρο ολη μου την ζωη και ειμαι πλεον 42. Το οτι βρεθηκα φετος διπλα στον αδελφο μου Αγγελο Γεωργακη δεν εχει να κανει με αυτη μου την ιδιοτητα αλλα με το οτι με δεχθηκαν τα παιδια των Κυριαρχων που τα ευχαριστω κιολας για την αγαπη και την εκτιμηση τους στο προσωπο μου. Μην τα μπερδευουμε λοιπον. Εγω δεν εχω καμμια σχεση με τα Διοικητικα του Ατρομητου εδω και 2 χρονια οποτε η προταση σου για συγχωνευση να την κανεις σε αυτους που διοικουν τις δυο ομαδες. Στους Κυριαρχους ειναι ο Ιωσηφ Παπαγιαννης για τον Ατρομητο δε μπορω να πω με σιγουρια. Οσο για το αν θα κατεβασει ο Ατρομητος ανδρικο ή οχι , τι να σου πω; ΟΚ θα στεναχωρηθω αλλα δεν θα πεθανω κιολας. Εδω σε λιγο δεν θα χουμε μαντηλι να κλαψουμε απ το ζορι που τραβαμε για να ζησουμε - εχω και 2 παιδια- για το μπασκετ θα τρελλαθουμε;Ελπιζω να σε καλυψα. Πληροφοριακα οι Κυριαρχοι καναν το καλυτερο ρεκορ της τελευταιας πενταετιας φετος και αν ειχαν παρει 2-3 ματς που χαθηκαν στις λεπτομερειες θα φταναν πολυ ψηλοτερα. Συγχαρητηρια ομως σε ολα τα παιδια γιατι κατεθεσαν πολυ κοπο και ιδρωτα. blove.gif
HIGHLANDER
Πουρο-βετεράνος ηλικίας 40μισα.. “σάλταρε ” και ψάχνει ομάδα Δ’ ΕΣΚΑ να ανεχτεί τα γέρικα κοκκαλά του έστω μόνο για προπονήσεις. (Αν και μονο αν το αξιζω και αυτο) Δυαροτριαρι 1,86) Αν υπάρχει κάποιο “φιλάνθρωπο” σωματείο (προτεραιοτητα Δυτικα Νοτια Προαστεια) να δώσει την χαρά να “πεθάνουμε σε παρκέ” απ το να σαπίζω αργά και σταθερά απ την ακινησία μπορεί να επικοινωνήσει στο indep.nt@gmail.com icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.