Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
perry1
QUOTE (AS1972 @ Jun 14 2015, 07:39 ) *
Κακή ήταν η διαιτησία και στον πρώτο ημιτελικό αγαπητέ φίλε....
Σταθερά 5-6 πόντους μπροστά η bac, το deree να πιέζει σε όλο το γήπεδο και τα φαουλ να ειναι3-4, μετα 3-5 και μετά 3-6!!!!
Στο γήπεδο ήσουν και θυμάσαι φαντάζομαι πότε συμπλήρωσαν 5 οι γηπεδούχοι και πήγε το bac για βολές!!!!
Έξω από νωρίς με 5 φάουλ ο Αρσενοπουλος που δεν έπαιζε και την φοβερή και τρομερή άμυνα και καλά έκανε για να έχει ενέργεια στην επίθεση,..... Ασχολίαστο.... Πρόκειται για κατόρθωμα των διαιτητών... Δεν θέλω να κανω πονηρές σκεψεις επειδη ηταν ο κορυφαιος του γηπεδου.... Τυχαιο;;; κι αυτο το παιδι, ο ενας ο διαιτητης, οχι ο κοντος ο ξανθος.... Ο αλλος... Ολο πανω του το πηρε το ματς στο τελευταιο πενταλεπτο.... Σφυριζε συνεχεια... Υπερ. Deree φυσικα.... Τυχαιο κι αυτο ε;;;;

. Και ο Μακρυδημας διαμαρτυροταν και στα τελευταία λεπτά επειδή ενα και μοναδικο αμφισβητουμενο το εδωσε εναντιον του.... Το 100-0 μεχρι τοτε ομως υπερ του, δεν τον χάλασε φαντάζομαι....
Για τις δε κλήσεις στα κλιμάκια, και το ποιοι καλούνται θα τα πούμε κατ ιδιαν.... Χαχα
Καλημερα

Mἀλλον αλλο αγὠνα σχολιἀζεις. 3 λεπτἀ πριν το τἐλος του αγὠνα το Νο 11 βγἠκε με 5 φἀουλ, τὠρα εσυ που το εἰδες το νωρἰς, μἀλλον παρασὐρθηκες. να σου θυμἰσω και τη ενἐργεια του Νο11 οταν του δὠσανε βἠματα, πολυ σωστἀ, επιδεικτικὀτατα πἐταξε την μπἀλλα στο ταμπλὠ!! χωρἰς βἐβαια καμμἰα ποινἠ. Μἠπωσ να ποὐμε για την προσποἰηση του Νο 9 του κολλεγἰου κατω απο την μπασκἐτα στο Νο10 της ακαδημιας που επεσε πανω του και δὀθηκαν βἠματα στο Νο9!!!! Κατα τα αλλα το 100-0 που ακριβὠσ το εἰδες, στα βἠματα του Νο10 και 11 που δεν δοθήκανε ποτἐ. Οσο αφορἀ τον τελικὀ νικητἠ πολυ δἰκαια η ακαδημἰα κἐρδισε, ασ επαιζαν καλὐτερα οι παἰκτες του κολλεγἰου στο 3 δεκἀλεπτο. Παρολα αυτἀ μὀλις βγἠκε με 5 φἀουλ το Νο 11 το κολλἐγιο παραλἰγο να γυρἰσει τον αγὠνα με το 3ποντο του Νο9 στα τελευταἰα 15 δεὐτερα ( 52-54). Οσο αφορἀ για τις κλἠσεις στα κλιμἀκια, θα πρἐπει να γἰνει μια πολὐ σοβαρἠ κουβἐντα γιατἰ αμα δεν εχεισ μπἀρμπα στην κορὠνη !!!!! κλἰση δεν λαμβἀνεις, ασε δε το μπἀχαλο μεταξὐ ΕΣΚΑ και προεθνικἠς, αλλοι καλοὐνται απο εδὠ και αλλοι απο εκει, λες και τα παιδιἀ ειναι διαφορετικἀ, βἐβαια ασ ειναι καλα οι γονεἰς , μανατζερς που βἀζουν λιτοὐς και δεμἐνους για να μπορἐσουν να πἀρουν το εισητἠριο !!!!!! ποσους Διαμαντηδες και Σπανουληδες εχει αυτη η χωρα!!!!!!
Κατἀ τα ἀλλα να εἰμαστε ολοι καλἀ και τα παιδιἀ καλὐτερα και του χρὀνου!!!!
basket_view
QUOTE(Gkos @ Jun 14 2015, 14:21 ) *
Φάνηκαν τα πάντα στο παρκέ σήμερα.

Αυτά που συζητιουνται στην κερκίδα,δεν τα γραφει κανεις και μετα φαινομαι εγώ ο κακός.

Ας είναι , μπραβο σε όλες τις ομαδες.

Τις παρέες και τις συζητήσεις και σε ποία εξέδρα ή παρέα βρισκόμαστε το επιλέγουμε εμείς οι ίδιοι.
Όμως σε πληροφορώ ότι βρίσκεσαι στην σωστή << ΕΞΕΔΡΑ >>.
Σε αυτή την εξέδρα των μπαμπάδων και των μαμάδων με το << ΒΑΡΥ ΠΟΤΡΟΦΟΛΙ >>, και τους υπολοίπους να ανέχονται τους << άσφαλτους κατ' εξακολούθηση >> όπως λέει η λαίδη του πενταγράμμου.
Ίσως είναι ανεκτικοί λόγο της μπασκετικής και δημοσιογραφικής ωριμότητάς σου.

Θα σε συμβούλευα να παραμείνεις στην συγκεκριμένη << ΕΞΕΔΡΑ >>και μην προεκταθείς στις εξέδρες της ΕΣΚΑΝΑ ή αυτές της Δυτικής Όχθης γιατί εκεί έχουν μόνο << ΒΑΡΥ ΧΕΡΙ >> και δεν σου εγγυώμαι τίποτα, και λόγο κρίσης έχουν χάσει και χιούμορ τους και τώρα τελευταία μαθαίνω ότι δεν ακούν και !!! Λαίδη !!!.
Gkos
Final-4 Παμπαίδων (ημιτελικοί)
By ΕΣΚΑ PRESS



1ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ


ΓΗΠΕΔΟ DEREE 13/06 11:30

ΚΟΛΛΕΓΙΟ DEREE ΑΣ 52

ΚΑΛΑΘΣΦΑΙΡΙΣΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ ΑΟ 56


Δεκάλεπτα: 15-11, 24-24, 39-42, 52-56

Διαιτητές: Μαγκουνής Ν., Τσολάκος Ε.

Γραμματεία: Κλώνη Ευη, Βλαστάρη Δ., Ζαβλανού Χ

ΚΟΛΛΕΓΙΟ DEREE (Μακρυδήμας , Σπύρου): Πετρόπουλος Ι, Χαραλαμπίδης Π., Μάρης Α., Γκίκας Φ., Κυρούσης Π., Γαλιατσάτος Χ., Παπαζήσης Α., Παπανικολάου Α., Λιμαντζάκης Ε., Βαρουχας Σ., Λεβέντης Ι., Σαλτέλλης Ν.

ΚΑΛΑΘΟΣΦ. ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ ΑΟ (Παταβούκας, Μπότης): Λαναράς Ρ., Ηλιόπουλος Δ., Δήμος Σ., Τσαμπάς Σ., Ηλιόπουλος Ν., Κολτήρης Γ., Πρίσκος Α., Αρσενόπουλος Ν., Λουκαίτης Η., Μπράβος Π., Παπαγεωργίου Ν., Μανδηλάρης Ι.



2ος ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ DEREE 13/06 13:30

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 67

ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 65


Δεκάλεπτα: 19-19, 32-32, 51-48, 67-65

Διαιτητές: Αντωνίου, Σκαλτσής

Γραμματεία: Ρήγας, Απιτιαγοπούλου, Κανελλόπουλος

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ (Κωστόπουλος, Γκούρας): Λιαράκος Σ., Ζέρβας Π., Ζαρκαδούλας Β., Πατητάκης Κ., Γεωργιάδης Σ., Κιούσης Ν., Μπαλαμώτης Ι., Κεφάλας Κ., Σελτσιώτης Γ., Γκαμπριέλι Φ., Δελής Β., Σαλάπας Χ.


ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Μπιλάλης, Καρατζάς): Κιόρτσης Π., Σταμάτης Α., Μπαμπαλής Σ., Σουμπούλης Α., Σακκάς Α., Γιαννόπουλος Ι., Βεργίνης Χ., Σπυριδάκης Μ., Ζαφείρης Θ., Δημητρόπουλος Α., Σπηλιόπουλος Π., Σακελλαρίου Α., Κωνσταντάρας Κ., Καραγιώργης Λ.


http://eska.gr/?p=12298







Για τους τελικούς δεν έχει πόντους ( ακόμα ? ) αλλά συμμετέχοντες και φωτογραφίες...

http://eska.gr/?p=12309

H ΒΑC έχει πόντους δικούς της , και βίντεο με την απονομή...

http://www.basketballacademy.gr/post/300/p...c-photos-videos
greekfreak
QUOTE (AS1972 @ Jun 14 2015, 16:30 ) *
Τώρα την είπες τη βλακεία σου έτσι;;;
Προφανώς θες να κάνεις εντύπωση....
Δεν πειράζει... ο γιατρός είπε να σου λέμε "ναι" σε όλα..
άλλωστε το ίδο είναι όπως λες..
γι' αυτό και τελείωσε 70-36...
είδες εσύ να φρέναραν στο τέλος επειδή είναι και καλά "συγκοινωνούντα δοχεία" όπως λες; (αν ήσουν γήπεδο....)

μπα μονο που επαιζαν και οι 2 με τα δευτεροτριτα η μαλον με τα μινι εκτος απο εναν ψηλο σε καθε ομαδα ...το σκορ αν ηθελε η ακαδημια θα ηταν τριπλασιο τουλαχιστον ........ο δε παο μονο μπασκετ δεν επαιζε οποιος επερνε την μπαλα βουρ για καλαθι και ....ασε μην γραψω περισοτερα κακος θα γινω παλι......παντος καλη δουλεια πρεπει να κανουν εκει στις ακαδημιες του ο παο ...να κανουν μεταγραφες σε ηλικιες παμπαιδων...και στο τελος να μην εχει παιξει ενας παιχτης στη πρωτη ομαδα εδω και καμια 60ρια χρονια ......δικος του ενοω και οχι ο Χαραμποπουλος που ηρθε και αυτος απο το Αιγαλεω.....
AS1972
QUOTE (perry1 @ Jun 14 2015, 18:45 ) *
Mἀλλον αλλο αγὠνα σχολιἀζεις. 3 λεπτἀ πριν το τἐλος του αγὠνα το Νο 11 βγἠκε με 5 φἀουλ, τὠρα εσυ που το εἰδες το νωρἰς, μἀλλον παρασὐρθηκες. να σου θυμἰσω και τη ενἐργεια του Νο11 οταν του δὠσανε βἠματα, πολυ σωστἀ, επιδεικτικὀτατα πἐταξε την μπἀλλα στο ταμπλὠ!! χωρἰς βἐβαια καμμἰα ποινἠ. Μἠπωσ να ποὐμε για την προσποἰηση του Νο 9 του κολλεγἰου κατω απο την μπασκἐτα στο Νο10 της ακαδημιας που επεσε πανω του και δὀθηκαν βἠματα στο Νο9!!!! Κατα τα αλλα το 100-0 που ακριβὠσ το εἰδες, στα βἠματα του Νο10 και 11 που δεν δοθήκανε ποτἐ. Οσο αφορἀ τον τελικὀ νικητἠ πολυ δἰκαια η ακαδημἰα κἐρδισε, ασ επαιζαν καλὐτερα οι παἰκτες του κολλεγἰου στο 3 δεκἀλεπτο. Παρολα αυτἀ μὀλις βγἠκε με 5 φἀουλ το Νο 11 το κολλἐγιο παραλἰγο να γυρἰσει τον αγὠνα με το 3ποντο του Νο9 στα τελευταἰα 15 δεὐτερα ( 52-54). Οσο αφορἀ για τις κλἠσεις στα κλιμἀκια, θα πρἐπει να γἰνει μια πολὐ σοβαρἠ κουβἐντα γιατἰ αμα δεν εχεισ μπἀρμπα στην κορὠνη !!!!! κλἰση δεν λαμβἀνεις, ασε δε το μπἀχαλο μεταξὐ ΕΣΚΑ και προεθνικἠς, αλλοι καλοὐνται απο εδὠ και αλλοι απο εκει, λες και τα παιδιἀ ειναι διαφορετικἀ, βἐβαια ασ ειναι καλα οι γονεἰς , μανατζερς που βἀζουν λιτοὐς και δεμἐνους για να μπορἐσουν να πἀρουν το εισητἠριο !!!!!! ποσους Διαμαντηδες και Σπανουληδες εχει αυτη η χωρα!!!!!!
Κατἀ τα ἀλλα να εἰμαστε ολοι καλἀ και τα παιδιἀ καλὐτερα και του χρὀνου!!!!



Εντάξει αμερόληπτε Πέρι...
ότι πεις... άλλον αγώνα είδα.. αν θες τον βλέπουμε στο βίντεο και μαζί και εκεί θα καταπιείς τη γλώσσα σου...
δεν φταίς εσύ που δεν έφαγες 20 το Σάββατο να μην μιλάς τώρα... γι αυτό το ανοίγεις τώρα...έχεις δίκιο.. τον μάρκαραν 5, του έκαναν φάουλ καθαρό, αντί γι αυτό του σφύριξαν βήματα κι εσύ ήθελες να φάει και τεχνική ποινή επειδή πέταξε τη μπάλα... λίγο χοντρό ε;, δεν βρίσκεις;;;
Φυσικά ότι έμπαιναν οι παίκτες του ντιρί όταν εκτελούσαν βολές στο τέλος αντικανονικά, ακόμα και αυτός που τις εκτελούσε και γι αυτό πήραν 2 επιθετικά ριμπάουντ στις βολές στο τέλος, να υποθέσω οτι και αυτό σου διέφυγε έτσι;;; δεν πειράζει.. οφθαλμίατρος... δες το βίντεο και περαστικά

όσον αφορά τις κλήσεις καλά κάνεις και δεν την ανοίγεις την κουβέντα... 3-4 της ομάδας σου είναι σταθερά τον τελευταίο χρόνο παντού, εσκα, εοκ κλπ...
ενώ το 11 της bac (αρσενόπουλος λέγεται, θα τον μάθεις μην ανησυχείς... ήταν ο καλύτερος παίκτης του final 4 αν σου ξέφυγε) κλήθηκε πρόσφατα για πρώτη φορά και με το ζόρι από κάποιους... θα μείνει όμως με την αξία του κι όχι με βύσμα...
αρα το ποιος έχει μπάρμπα στην κορώνη, φαίνεται...
φιλικά... καλή χώνεψη...
Υ.Γ. Για το πρότεζεκτ του deree που έγραφες το πρωί ότι και καλά "δεν τρέχει κάτι, δεν είχε στόχους ψηλούς κλπ" αν θες τα βάζουμε κάτω... επένδυση διετίας χρόνο για υποτροφίες, αμοιβές προπονητών κλπ, τουλάχιστον 50 χιλιάδες ευρώ και λίγα λέω... μην που πεις οτι τα έβαλαν για την ψυχή της μάνας τους κι όχι για το αποτέλεσμα...
Πραγματικά μερικοί... δεν ξέρω... νομίζω οτι πιστεύετε οτι μπορείτε να μας δουλεύετε...
AS1972
... και βέβαια αφού βλέπει 5 φάσεις αμφισβητούμενες, όλες υπέρ του ντιρι, στο τέλος πετάει κι ένα... και καλά για χαλάρωμα...

"Κατἀ τα ἀλλα να εἰμαστε ολοι καλἀ και τα παιδιἀ καλὐτερα και του χρὀνου!!!!""
... εντάξει μας έπεισες...

καινοτόμησες και με την ιδέα Παρασκευή - Κυριακή για final-4... για να διαβάσουν το Σάββατο...
ειλικρινά πιστεύεις ότι όποιο παιδί προκριθεί από τον ημιτελικό της Παρασκευής, θα διαβάσει το Σάββατο, πριν τον τελικό;;;

κρατάω την κοιλιά μου από τα γέλια... τρέμει ο Στάθης Παναγιωτόπουλος στο Ράδιο Αρβύλα μην του πάρεις τη θέση και λες ανέκδοτα...

Από ΟΟΟΤΤΙΙΙΙΙΙΙ δηλαδή κάνει στραβό η ΕΣΚΑ τόοοσα χρόνια, το final-4 Παρασκευή-Κυριακή χρήζει διόρθωσης κατά τη γνώμη σου...????
basket_view
QUOTE(AS1972 @ Jun 14 2015, 18:29 ) *
Εντάξει αμερόληπτε Πέρι...
ότι πεις... άλλον αγώνα είδα.. αν θες τον βλέπουμε στο βίντεο και μαζί και εκεί θα καταπιείς τη γλώσσα σου...
δεν φταίς εσύ που δεν έφαγες 20 το Σάββατο να μην μιλάς τώρα... γι αυτό το ανοίγεις τώρα...έχεις δίκιο.. τον μάρκαραν 5, του έκαναν φάουλ καθαρό, αντί γι αυτό του σφύριξαν βήματα κι εσύ ήθελες να φάει και τεχνική ποινή επειδή πέταξε τη μπάλα... λίγο χοντρό ε;, δεν βρίσκεις;;;
Φυσικά ότι έμπαιναν οι παίκτες του ντιρί όταν εκτελούσαν βολές στο τέλος αντικανονικά, ακόμα και αυτός που τις εκτελούσε και γι αυτό πήραν 2 επιθετικά ριμπάουντ στις βολές στο τέλος, να υποθέσω οτι και αυτό σου διέφυγε έτσι;;; δεν πειράζει.. οφθαλμίατρος... δες το βίντεο και περαστικά

όσον αφορά τις κλήσεις καλά κάνεις και δεν την ανοίγεις την κουβέντα... 3-4 της ομάδας σου είναι σταθερά τον τελευταίο χρόνο παντού, εσκα, εοκ κλπ...
ενώ το 11 της bac (αρσενόπουλος λέγεται, θα τον μάθεις μην ανησυχείς... ήταν ο καλύτερος παίκτης του final 4 αν σου ξέφυγε) κλήθηκε πρόσφατα για πρώτη φορά και με το ζόρι από κάποιους... θα μείνει όμως με την αξία του κι όχι με βύσμα...
αρα το ποιος έχει μπάρμπα στην κορώνη, φαίνεται...
φιλικά... καλή χώνεψη...
Υ.Γ. Για το πρότεζεκτ του deree που έγραφες το πρωί ότι και καλά "δεν τρέχει κάτι, δεν είχε στόχους ψηλούς κλπ" αν θες τα βάζουμε κάτω... επένδυση διετίας χρόνο για υποτροφίες, αμοιβές προπονητών κλπ, τουλάχιστον 50 χιλιάδες ευρώ και λίγα λέω... μην που πεις οτι τα έβαλαν για την ψυχή της μάνας τους κι όχι για το αποτέλεσμα...
Πραγματικά μερικοί... δεν ξέρω... νομίζω οτι πιστεύετε οτι μπορείτε να μας δουλεύετε...




<<< Πάνω από όλα το μπάσκετ και τα φυτώρια>>>

Αυτά λέτε βρε στην εξέδρα και μου έχετε χαλάσει τον Gkos !!!!

Μπου ΧΑΧΧΑΧΑ !!!!!!!!

AS1972
QUOTE (basket_view @ Jun 14 2015, 19:54 ) *
<<< Πάνω από όλα το μπάσκετ και τα φυτώρια>>>

Αυτά λέτε βρε στην εξέδρα και μου έχετε χαλάσει τον Gkos !!!!

Μπου ΧΑΧΧΑΧΑ !!!!!!!!


Εσένα ΕΙΔΙΚΑ δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω για τίποτα.. πραγματικά, δεν αξίζει(ς) τον κόπο....
basket_view
QUOTE(AS1972 @ Jun 14 2015, 19:00 ) *
Εσένα ΕΙΔΙΚΑ δεν θα προσπαθήσω να σε πείσω για τίποτα.. πραγματικά, δεν αξίζει(ς) τον κόπο....


Μας έχεις πείσει για την ματαιοδοξία σου !!


(ματαιόδοξος -η -ο)


1. (για πρόσωπα) που νοιάζεται να αποκτήσει και να επιδείξει πράγματα μάταια, που έχουν εξωτερική λάμψη αλλά είναι στην πραγματικότητα ασήμαντα
2. (για στάσεις και ενέργειες) που χαρακτηρίζεται από την επιδίωξη μάταιων πραγμάτων

νομίζω να κατάλαβες εσύ και οι φίλοι σου !!!
AS1972
QUOTE (basket_view @ Jun 14 2015, 20:10 ) *
Μας έχεις πείσει για την ματαιοδοξία σου !!


(ματαιόδοξος -η -ο)


1. (για πρόσωπα) που νοιάζεται να αποκτήσει και να επιδείξει πράγματα μάταια, που έχουν εξωτερική λάμψη αλλά είναι στην πραγματικότητα ασήμαντα
2. (για στάσεις και ενέργειες) που χαρακτηρίζεται από την επιδίωξη μάταιων πραγμάτων

νομίζω να κατάλαβες εσύ και οι φίλοι σου !!!


Γεια σου ρε Μπαμπινιώτη....
από το λεξικό αντιγράφω κι εγώ...
την άλλη φορά, προσπάθησε με δικά σου λόγια...
basket_view
QUOTE(AS1972 @ Jun 14 2015, 19:17 ) *
Γεια σου ρε Μπαμπινιώτη....
από το λεξικό αντιγράφω κι εγώ...
την άλλη φορά, προσπάθησε με δικά σου λόγια...

Το κατάλαβες αυτό έχει σημασία.... ποτέ δεν είναι αργά.
AS1972
QUOTE (basket_view @ Jun 14 2015, 20:28 ) *
Το κατάλαβες αυτό έχει σημασία.... ποτέ δεν είναι αργά.


δεν έχω πρόβλημα εγώ.. σχολείο, πανεπιστήμιο έχω τελειώσει.. όλα καλά....
basket_view
QUOTE(AS1972 @ Jun 14 2015, 19:30 ) *
δεν έχω πρόβλημα εγώ.. σχολείο, πανεπιστήμιο έχω τελειώσει.. όλα καλά....

Αυτό είναι εμφανές και από αυτά που έγραφες πιο πάνω .
Gkos με αυτούς του τελειόφοιτους πανεπιστημίου να κάνεις παρέα στην ΕΞΕΔΡΑ
Gkos
QUOTE (basket_view @ Jun 14 2015, 20:34 ) *
Αυτό είναι εμφανές και από αυτά που έγραφες πιο πάνω .
Gkos με αυτούς του τελειόφοιτους πανεπιστημίου να κάνεις παρέα στην ΕΞΕΔΡΑ



Εσυ αγαπητέ τι ζόρι τραβας με ποιον κάνω παρέα;;;

Νταβατζη δεν χρειαζομαι,ευχαριστώ.


*Για την ιστορια σε διαφορετικα μερη της κερκιδας καθόμασταν εγώ και ο AS1972,ο καθεις με την παρέα του.

Μετα το ματς τα είπαμε λιγο εκεί στην εισοδο με τον δερματινο καναπέ.
Αν ειδες δυο πανέμορφους ,εμεις ήμασταν
basket_view
QUOTE(Gkos @ Jun 14 2015, 19:40 ) *
Εσυ αγαπητέ τι ζόρι τραβας με ποιον κάνω παρέα;;;

Νταβατζη δεν χρειαζομαι,ευχαριστώ.


*Για την ιστορια σε διαφορετικα μερη της κερκιδας καθόμασταν εγώ και ο AS1972,ο καθεις με την παρέα του.

Μετα το ματς τα είπαμε λιγο εκεί στην εισοδο με τον δερματινο καναπέ.
Αν ειδες δυο πανέμορφους ,εμεις ήμασταν


Ε Π Α Ν Α Λ Α Μ Β Α Ν Ω

Τις παρέες και τις συζητήσεις και σε ποία εξέδρα ή παρέα βρισκόμαστε το επιλέγουμε εμείς οι ίδιοι.
Όμως σε πληροφορώ ότι βρίσκεσαι στην σωστή << ΕΞΕΔΡΑ >>.
Σε αυτή την εξέδρα των μπαμπάδων και των μαμάδων με το << ΒΑΡΥ ΠΟΤΡΟΦΟΛΙ >>, και τους υπολοίπους να ανέχονται τους << άσφαλτους κατ' εξακολούθηση >> όπως λέει η λαίδη του πενταγράμμου.
Ίσως είναι ανεκτικοί λόγο της μπασκετικής και δημοσιογραφικής ωριμότητάς σου.

Θα σε συμβούλευα να παραμείνεις στην συγκεκριμένη << ΕΞΕΔΡΑ >>και μην προεκταθείς στις εξέδρες της ΕΣΚΑΝΑ ή αυτές της Δυτικής Όχθης γιατί εκεί έχουν μόνο << ΒΑΡΥ ΧΕΡΙ >> και δεν σου εγγυώμαι τίποτα, και λόγο κρίσης έχουν χάσει και χιούμορ τους και τώρα τελευταία μαθαίνω ότι δεν ακούν και !!! Λαίδη !!!.
Gkos
Οφείλω να σε ενημερώσω ότι κυκλοφορώ παντού(και σε μέρη και σε κατηγορίες),και δεν έχω αντιμετωπίσει (ακόμα ) κανένα πρόβλημα πουθενά.

Βεβαια τώρα που λες ότι δεν ακουνε την Λαίδη σοκαρομαι ομολογώ και ίσως αναθεωρήσω.

Μόνο Γλυφάδα θα πηγαίνω, να βλεπω τους Σαρξ.

Για φινάλε κάποια ρητορικά ερωτήματαsmile.gif

*Γιατί αντι να γράφουμε για τα παιδιά στα thread ,αναλωνόμαστε να μαλώνουμε για αλλότρια θέματα ;;;

*Γιατι εκφέρετε όλοι άποψη,ενώ ως γνωστόν ,μόνο εγω εχώ το αλάθητο;
perry1
QUOTE (AS1972 @ Jun 14 2015, 19:29 ) *
Εντάξει αμερόληπτε Πέρι...
ότι πεις... άλλον αγώνα είδα.. αν θες τον βλέπουμε στο βίντεο και μαζί και εκεί θα καταπιείς τη γλώσσα σου...
δεν φταίς εσύ που δεν έφαγες 20 το Σάββατο να μην μιλάς τώρα... γι αυτό το ανοίγεις τώρα...έχεις δίκιο.. τον μάρκαραν 5, του έκαναν φάουλ καθαρό, αντί γι αυτό του σφύριξαν βήματα κι εσύ ήθελες να φάει και τεχνική ποινή επειδή πέταξε τη μπάλα... λίγο χοντρό ε;, δεν βρίσκεις;;;
Φυσικά ότι έμπαιναν οι παίκτες του ντιρί όταν εκτελούσαν βολές στο τέλος αντικανονικά, ακόμα και αυτός που τις εκτελούσε και γι αυτό πήραν 2 επιθετικά ριμπάουντ στις βολές στο τέλος, να υποθέσω οτι και αυτό σου διέφυγε έτσι;;; δεν πειράζει.. οφθαλμίατρος... δες το βίντεο και περαστικά

όσον αφορά τις κλήσεις καλά κάνεις και δεν την ανοίγεις την κουβέντα... 3-4 της ομάδας σου είναι σταθερά τον τελευταίο χρόνο παντού, εσκα, εοκ κλπ...
ενώ το 11 της bac (αρσενόπουλος λέγεται, θα τον μάθεις μην ανησυχείς... ήταν ο καλύτερος παίκτης του final 4 αν σου ξέφυγε) κλήθηκε πρόσφατα για πρώτη φορά και με το ζόρι από κάποιους... θα μείνει όμως με την αξία του κι όχι με βύσμα...
αρα το ποιος έχει μπάρμπα στην κορώνη, φαίνεται...
φιλικά... καλή χώνεψη...
Υ.Γ. Για το πρότεζεκτ του deree που έγραφες το πρωί ότι και καλά "δεν τρέχει κάτι, δεν είχε στόχους ψηλούς κλπ" αν θες τα βάζουμε κάτω... επένδυση διετίας χρόνο για υποτροφίες, αμοιβές προπονητών κλπ, τουλάχιστον 50 χιλιάδες ευρώ και λίγα λέω... μην που πεις οτι τα έβαλαν για την ψυχή της μάνας τους κι όχι για το αποτέλεσμα...
Πραγματικά μερικοί... δεν ξέρω... νομίζω οτι πιστεύετε οτι μπορείτε να μας δουλεύετε...


Αγαπἠτε φιλε, αν νομἰζεισ οτι σας δουλεὐω λυπἀμαι. Εγὠ δεν επαιζα για να φαω 20 πὀντους, αλλα αυτοἰ που παἰζανε δεν φἀγανε 20 πὀντους, αλλἀ και αν τρὠγανε οπως ο ΠΑΟ πἀλι δεν θα αλλαζε κἀτι.
Το Νο 11 μπἀβο του για το παιχνἰδι του και εὐχομαι να συνεχἰσει και να παἰξει πολὐ καλὐτερα, αν δεν τον ειχανε καλἐσει στην Εθνικἠ λυπἀμαι και σωστἀ πρἐπει να βρἰσκεται στην Εθνικἠ, αλλἀ αυτὀ γρἀφω και εγὠ οτι καλοὐνται παιδιἀ λὀγω αλλων κριτηρἰων και οχι λὀγω αξἰας.
Οσο αφορἀ το κολλἐγιο και τις υποτροφἰες καλὀ εἰναι πρἰν ανοἰξεισ κουβἐντα να διαβἀσεισ το συμφωνητικὀ της αθλητικἠς υποτροφἰας και πιθανὀν να αλλἀξεισ γνὠμη, αλλα και να μην αλλἀξεισ αυτὀ αφορἀ τις οικογἐνειες των παιδιὠν που το επἐλεξαν και τους επἐλεξαν και μὀνο.Επἰσης μιἀς και αναφἐρεσε σε ποσἀ το συγκεκριμἐνο κολλἐγιο χορηγεἰ μαθητικἐς, αθλητικἐς και χορηγἰεσ σε οικογἐνειες με χαμηλἀ οικογενειακἀ εισοδἠματα, αρα τα ποσα που δαπανουνται ετησἰως ειναι της τἀξης του 1,000,000 Ευρὠ.
Οσο αφορα τους 3, 4 του κολλεγἰου, τους εξἠς 3 εκ των οποἰων 2 ειναι στην προεθνικἠ και ΕΣΚΑ και ενας μὀνο στην ΕΣΚΑ, δεν νομἰζω οτι κἀνανε κακὀ σε κἀποιον και οὐτε με βὐσμα μπἠκανε, 2 χρονιἀ που εχουν κληθεἰ.
Οσο αφορα την γλὠσσα μου θα παραμεἰνει στην θἐση της, για τα δε ματἀκια μου μια χαρἀ τα βλἐπω, η χὠνεψη μου δε βρ᾽σκεται σε μια πολὐ καλἠ κατἀσταση.
Σου εὐχομαι καλὀ καλοκαἰρι, με ηρεμους τὀννους, καλἐς επιτυχἰες σε ολα τα παιδιἀ, γιατἰ ακὀμα εἰναι ΠΑΙΔΙΑ, μπρἀβο σε ολες τισ ομἀδες του Φ4 και μπρἀβο στην Ακαδημἰα για την επιτυχἰα της.
Ελπἰζω αυτἠ η αντιπαραθεσἠ μας να ἐλαβε τἐλος.

AS1972
Καμία αντιπαράθεση...
έχεις την άποψή σου, έχω τι δική μου.. πολύ απλά...
απλά έχω να πω πως επί της ουσίας και σε ότι σου είπα, δεν απαντάς... μόνο γενικότητες...
εγώ δεν είπα ότι το deree δεν δίνει υποτροφίες σε άπορα παιδιά. Δίνει και μπράβο του... εννοείται...
εγώ για μπάσκετ μίλησα...
Έξι υποτροφίες πέρσι, τέσσερις φέτος, μάλλον τρεις του χρόνου... ας μείνουμε στο φέτος..
δέκα συνολικά, επί 4 χιλιάρικα το χρόνο, 40 χιλιάρικα, βάλε και μισθούς προπονητών και λοιπά έξοδα...
ε, για ομάδα παιδικού-παμπαιδικού δεν τη λες και μικρή επένδυση...
Εγώ ξέρω οτι τέτοιες "ειδικές" ομάδες, όχι γειτονιάς, όπως είναι η bac, το triple crown, το deree κλπ
έχουν δύο δρόμους: τον δύσκολο, να χτίσουν ομάδες βγάζοντας παιδιά και ξεκινώντας από μικρές ηλικίες και φτιάχνοντας παιδικό τμήμα μετά από 5-6 χρόνια όταν αυτά τα παιδιά μεγαλώσουν από μικρά μαζί σαν οικογένεια
και τον άλλο τρόπο, τον εύκολο, να "αγοράσουν" παίκτες με το δέλεαρ της υποτροφίας σε δύσκολους καιρούς για τους γονείς και με πολύ άγχος γιατί...
ΠΡΕΠΕΙ να είσαι καλός στο μπάσκετ, ΠΡΕΠΕΙ να είσαι άριστος και στα μαθήματα και ΠΡΕΠΕΙ αν πας και πολύ
καλά στον μήνα που γίνονται τα -και καλά- try outs... για να την πάρεις τη ρημάδα...
λίγο ζόρικο για 14χρονα και 15χρονα δεν βρίσκεις;
Τέλος αντιπαράθεσης και καλό είναι να λέμε αλήθειες που και που...
καληνύχτα...
markos70
Και για να .... επανέλθουμε στα του Final 4, δεν νομίζω να υπάρχει κανένας που να αμφισβητεί ότι το κέρδισε η καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος. Ομάδα που έχει στη διάθεση της 2-3 παιδιά με μεγάλο ταλέντο αλλά και ομάδα με βάθος, με παίκτες που μπορούν να δώσουν εξαιρετικές λύσεις όποτε χρειαστεί με πολύ καλή γνώση του μπάσκετ. Επίσης ομάδα μεθοδικά δουλεμένη στις προπονήσεις, πράγμα που φάνηκε κυρίως στον τελικό, καθώς στον ημιτελικό ήταν φανερό ότι όλα τα παιδιά ήταν κυριευμένα από το άγχος. Και λίγα λόγια για τις υπόλοιπες ομάδες με βάση τα όσα είδαμε στους αγώνες του Σ/Κ: Το Deree είχε ποιότητα αλλά του έλειπε το τσαγανό και το σχέδιο στο παιχνίδι. Το Μαρούσι δυνατή και σκληρή ομάδα, αλλά με έναν μόνο ταλαντούχο παίκτη δύσκολο το κάτι παραπάνω. Ο ΠΑΟ έχει 2-3 παιδιά υποσχόμενα αλλά σε όλα τα άλλα υστερεί σημαντικά.
Αυτά τα ολίγα, καλή συνέχεια στα παιδιά και καλές αντοχές σε όλους μας να τα βλέπουμε, να τα χαιρόμαστε και να κάνουμε και τις πλακίτσες μας, έτσι για το αλατοπίπερο...
Gkos
Τελείως ενημερωτικά , το συγκεκριμένο topic ( όπως και όλο το φόρουμ ) ,διαβάζεται από παιδιά των ομάδων(δεν το ΥΠΟΘΕΤΩ ,το ΞΕΡΩ ) ,οπότε ας είμαστε λίγο πιο προσεκτικοί και χαλαροί στις τοποθετήσεις μας ,μην πληγώσουμε κανέναν.....

Και μερικές ειδήσεις....

Μετά τον αγώνα ,στα αποδυτήρια του ΠΑΟ , ενημερώθηκαν τα παιδια ότι θα γίνει μεγάλο "ρεκτιφιέ" για του χρονου στο παιδικό.
Λογικό μιας και είναι ήδη πάρα πολλά άτομα ,και ήδη έχουν γινει και μπόλικες μεταγραφες...
Συμφωνησαν και με ψηλό έμαθα ,που καθόταν πίσω από τον πάγκο χτες μαζί σε όσους άλλους (2001) δεν χωρούσαν ( 25 άτομα αποστολή που να χωρέσουν ? ) να κάτσουν στον πάγκο....

Και η Ακαδημία είχε μεταγραφή ,που καθόταν στον πάγκο όπως θα παρατηρήσατε οι πλέον προσεκτικοί....

Το Deree εχει κάνει καιρό τωρα τα try outs , ενώ για το Μαρούσι που έπεσε και στην Β κατηγορία(μετά από πολλά χρόνια ) το παιδικό , αναμένονται αλλαγές ...Τέλος εποχής για αρκετούς.....
Με τον καιρό θα ανακοινωθούν όλα....

Καλή βδομάδα.

wike side
Παρακολουθήσαμε λοιπόν και το final four των παμπαίδων ,σε κλιματιζόμενο γήπεδο,με τις τέσσερις ομάδες να δίνουν ότι έχουν ,και δεν έχουν,για το καλύτερο.Είχαμε μια τελική φάση που χαρακτηρίστηκε από ομάδες με διαφορετικό προσανατολισμό και τρόπο παιχνιδιού.Πρωταθλήτρια Ακαδημία,μακράν η καλύτερη ομάδα, που συνδύασε τέλεια δουλειά μέσα στο γήπεδο ,και ταλέντο,ειδικά απο τρείς παίχτες,10,11,14(οφείλουμε να απονείμουμε τα εύσημα στους Παταβούκα -Μπότη). Το Deree,δεύτερο στην δική μου αξιολόγηση,πολύ καλή ομάδα με ταλαντούχους παίχτες,αλλά ανώριμους κυρίως ηλικιακά,έδειξε ότι στην ομάδα τους γίνεται καλή δουλειά.Το σύστημα των υποτροφιών για ταλαντούχα παιδιά μπορεί να λειτουργήσει φτάνει να μην ασχολούνται με το εφήμερο αποτέλεσμα.Τρίτη ομάδα ο ΠΑΟ ,με λιγότερο ταλέντο σαφέστατα από τις δύο προηγούμενες,και όχι σαφή προσανατολισμό.Τέταρτο το ψυχωμένο Μαρούσι,με συγκεκριμένο στόχο και τρόπο παιχνιδιού,που πολλές φορές κάλυπτε περίφημα την έλλειψη ταλέντου.
Μια ομάδα με ένα μεγάλο παίχτη(σε αυτές τις ηλικίες) και έναν άξιο συμπαραστάτη το 7 και προσήλωση από όλα τα παιδιά στην αμυντική λειτουργία.

Μικρότερος συναγωνισμός σε σχέση με πέρυσι,αλλά καλύτερα παιχνίδια.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά!
Gkos
QUOTE (wike side @ Jun 15 2015, 14:20 ) *
Παρακολουθήσαμε λοιπόν και το final four των παμπαίδων ,σε κλιματιζόμενο γήπεδο,


Μια χαρά κλιματιζόμενο το γήπεδο ,και μια χαρά και ο δερμάτινος καναπές (να κάθεσαι στα ημίχρονα να ξεπιάνεται η μέση σου ) , αλλά τα λαμπάκια με τα ατομικά φαόυλ δεν άναψαν ούτε την Κυριακή ( για όποιου ήταν ευθύνη το λέω ) ενώ ακόμα και στο f4 των προμίνι βλέπαμε ατομικά φάουλ.


QUOTE (wike side @ Jun 15 2015, 14:20 ) *
Είχαμε μια τελική φάση που χαρακτηρίστηκε από ομάδες με διαφορετικό προσανατολισμό και τρόπο παιχνιδιού.Πρωταθλήτρια Ακαδημία,μακράν η καλύτερη ομάδα, που συνδύασε τέλεια δουλειά μέσα στο γήπεδο ,και ταλέντο,ειδικά απο τρείς παίχτες,10,11,14(οφείλουμε να απονείμουμε τα εύσημα στους Παταβούκα -Μπότη).


#10 Προίσκος
#11 Αρσενόπουλος
#14 Παπαγεωργίου


QUOTE (wike side @ Jun 15 2015, 14:20 ) *
Μικρότερος συναγωνισμός σε σχέση με πέρυσι,αλλά καλύτερα παιχνίδια.


Nαι αυτό συζητούσαμε στην κερκίδα.
Μπας και κρυφακούς ? smiley.gif

Πάντως ότι έβαλες τριτο τον ΠΑΟ και τέταρτο το Μαρούσι ,ακαταννόητο .....
Btw το 7 είναι ο Γιάννος Γιαννοπουλος.
dontshoottheref
δεν θυμάμαι να έχω παίξει deree και να έχει ατομικά φάουλ στον πίνακα... πρέπει να είναι χαλασμένο το σύστημα... δεν νομίζω οτι είναι θέμα όρεξης του κριτή να τα βάζει
Gkos
QUOTE (dontshoottheref @ Jun 16 2015, 02:57 ) *
δεν θυμάμαι να έχω παίξει deree και να έχει ατομικά φάουλ στον πίνακα... πρέπει να είναι χαλασμένο το σύστημα... δεν νομίζω οτι είναι θέμα όρεξης του κριτή να τα βάζει




Παρότι και εγώ έχω παρευρεθεί αρκετές φορές στο Deree (για φέτος λέω διότι εχω παρευρεθεί πολλάκις και στο παρελθόν σε κατι καλοκαιρινά καμπ με Τακη Κορωναίο και Θανάση Παπαχατζή-άσχετο αλλά ήθελα να το γράψω,είδα το φυλλάδιο του φετινού καμπ στην γραμματεία του Deree και οι αναμνησεις με κυριευσαν smile.gif ) ,δεν θυμάμαι αν υπήρχαν ή όχι τα ατομικά φάουλ στον πίνακα.
Βέβαια εκτός ενός(του μπαράζ Διονυσου με Αργοναυτη) όλα τα υπόλοιπα,δεν είχαν ενδιαφέρον ώστε να νοιαστώ και να το θυμάμαι.


Αν και μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση,σε πίνακα τέτοιου σχολειου να μην δουλευουν τα λαμπάκια,χτες κράτησα αποστάσεις και έγραψα "για όποιου ήταν ευθύνη".

Αν ο πίνακας δεν δουλευε πλήρως,ήταν ένας ακόμα σοβαρότατος λόγος να μην γίνει εκεί το f4.

Δεν ζητησα να έχει τσιρλιντερς,τα αυτονόητα λεω.

Να ξέρουμε πόσα φάουλ έχει ο κάθε παίκτης είναι απαραίτητο.
Χάνεται η μαγεία του αγώνα ,να μετράμε και να υπολογίζουμε.

Ο κλιματισμός μας μάρανε.


Υ.γ.Επειδή εγώ το έχω διαβάσει το συμφωνητικό της αθλητικης υποτροφίας,που έγκειται η διαφωνία σου με τον AS1972 φιλε perry1;;

wike side
QUOTE(Gkos @ Jun 16 2015, 13:07 ) *
Παρότι και εγώ έχω παρευρεθεί αρκετές φορές στο Deree (για φέτος λέω διότι εχω παρευρεθεί πολλάκις και στο παρελθόν σε κατι καλοκαιρινά καμπ με Τακη Κορωναίο και Θανάση Παπαχατζή-άσχετο αλλά ήθελα να το γράψω,είδα το φυλλάδιο του φετινού καμπ στην γραμματεία του Deree και οι αναμνησεις με κυριευσαν smile.gif ) ,δεν θυμάμαι αν υπήρχαν ή όχι τα ατομικά φάουλ στον πίνακα.
Βέβαια εκτός ενός(του μπαράζ Διονυσου με Αργοναυτη) όλα τα υπόλοιπα,δεν είχαν ενδιαφέρον ώστε να νοιαστώ και να το θυμάμαι.


Αν και μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση,σε πίνακα τέτοιου σχολειου να μην δουλευουν τα λαμπάκια,χτες κράτησα αποστάσεις και έγραψα "για όποιου ήταν ευθύνη".

Αν ο πίνακας δεν δουλευε πλήρως,ήταν ένας ακόμα σοβαρότατος λόγος να μην γίνει εκεί το f4.

Δεν ζητησα να έχει τσιρλιντερς,τα αυτονόητα λεω.

Να ξέρουμε πόσα φάουλ έχει ο κάθε παίκτης είναι απαραίτητο.
Χάνεται η μαγεία του αγώνα ,να μετράμε και να υπολογίζουμε.

Ο κλιματισμός μας μάρανε.


Υ.γ.Επειδή εγώ το έχω διαβάσει το συμφωνητικό της αθλητικης υποτροφίας,που έγκειται η διαφωνία σου με τον AS1972 φιλε perry1;;




Εγώ πάντως προτιμώ το κλιματιστικό, σε αυτή την ηλικία αυτά που είναι απαραίτητα είναι δύο διαιτητές,τρεις κριτές,24ρι,καλοί προπονητές-παιδαγωγοί,και "λογικοί" γονείς.
Gkos
QUOTE (wike side @ Jun 16 2015, 13:15 ) *
Εγώ πάντως προτιμώ το κλιματιστικό, σε αυτή την ηλικία αυτά που είναι απαραίτητα είναι δύο διαιτητές,τρεις κριτές,24ρι,καλοί προπονητές-παιδαγωγοί,και "λογικοί" γονείς.



Εγώ που ειμαι όμως μιας προχωρημένης ηλικίας,έχω ιδιοτροπίες,τι να γινει;

Btw,ξεχασες να γραψεις καλους τους διαιτητές.
Βεβαια καλά έκανες ,γιατι καλοί δεν ήταν,και αυτός ήταν ένας κυριος λόγος που μας έλειψαν τόσο τα ατομικά φαουλ..
wike side
QUOTE(Gkos @ Jun 16 2015, 14:06 ) *
Εγώ που ειμαι όμως μιας προχωρημένης ηλικίας,έχω ιδιοτροπίες,τι να γινει;

Btw,ξεχασες να γραψεις καλους τους διαιτητές.
Βεβαια καλά έκανες ,γιατι καλοί δεν ήταν,και αυτός ήταν ένας κυριος λόγος που μας έλειψαν τόσο τα ατομικά φαουλ..





Μην ασχολείστε με τους διαιτητές,μην δίνεται άλλοθι και λάθος κριτήρια αξιολόγησις στους μικρούς αθλητές ...
greekfreak
μα με κακους διαιτητες τι μπασκετ να μαθουν τα παιδια εκει ειναι που χρειαζονται οι καλοι διαιτητες...
wike side
QUOTE(greekfreak @ Jun 16 2015, 22:28 ) *
μα με κακους διαιτητες τι μπασκετ να μαθουν τα παιδια εκει ειναι που χρειαζονται οι καλοι διαιτητες...










Σίγουρα αλλά την αξιολόγηση να την κάνουν ειδικοί,όχι γονείς,οπαδοί,και πονεμένοι προπονητές που ρίχνουν την ανεπάρκειά τους
στους ρεφ.Και εν πάσι περίπτωσή,ελάτε στην θέση των παιδιών που μαθαίνουν από τα 12 να βρίσκουν άλλοθι,τους κακούς γκρίζους σου λέω εγώ,για την όποια αποτυχία!
perry1
QUOTE (Gkos @ Jun 16 2015, 13:07 ) *
Παρότι και εγώ έχω παρευρεθεί αρκετές φορές στο Deree (για φέτος λέω διότι εχω παρευρεθεί πολλάκις και στο παρελθόν σε κατι καλοκαιρινά καμπ με Τακη Κορωναίο και Θανάση Παπαχατζή-άσχετο αλλά ήθελα να το γράψω,είδα το φυλλάδιο του φετινού καμπ στην γραμματεία του Deree και οι αναμνησεις με κυριευσαν smile.gif ) ,δεν θυμάμαι αν υπήρχαν ή όχι τα ατομικά φάουλ στον πίνακα.
Βέβαια εκτός ενός(του μπαράζ Διονυσου με Αργοναυτη) όλα τα υπόλοιπα,δεν είχαν ενδιαφέρον ώστε να νοιαστώ και να το θυμάμαι.


Αν και μου κανει ιδιαιτερη εντυπωση,σε πίνακα τέτοιου σχολειου να μην δουλευουν τα λαμπάκια,χτες κράτησα αποστάσεις και έγραψα "για όποιου ήταν ευθύνη".

Αν ο πίνακας δεν δουλευε πλήρως,ήταν ένας ακόμα σοβαρότατος λόγος να μην γίνει εκεί το f4.

Δεν ζητησα να έχει τσιρλιντερς,τα αυτονόητα λεω.

Να ξέρουμε πόσα φάουλ έχει ο κάθε παίκτης είναι απαραίτητο.
Χάνεται η μαγεία του αγώνα ,να μετράμε και να υπολογίζουμε.

Ο κλιματισμός μας μάρανε.


Υ.γ.Επειδή εγώ το έχω διαβάσει το συμφωνητικό της αθλητικης υποτροφίας,που έγκειται η διαφωνία σου με τον AS1972 φιλε perry1;;

H Αποτυχἰα η οχι της νἐας ομἀδας του ΝΤΕΡΗ. Οι υποτροφἰες δινονται για προετοιμασἰα του αθλητἠ μελλοντικἀ και οχι για εφἠμερη κατἀκτηση πρωταθλημἀτων, αλλοἰμονο αν σε μια ομἀδα με λυγὀτερο απο 12 μἠνες υπαρξης να ζητοὐν οι υπεὐθυνοι τἰτλους.
οσο για τα φἀουλ, μεχρι πρὀτινως δοὐλευαν το ΣΚ δεν γνωρἰζω τι συνἐβη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.