Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
markos70
QUOTE(Gkos @ May 17 2015, 19:07 ) *
Νικες για Αρη Πετρούπολης,Deree,ΠΑΟ και Περιστερι.


Με βάση αυτά τα αποτελέσματα, ξέρουμε τις επόμενες διασταυρώσεις και αν επιφυλάσσουν κάποιο ή κάποια ντέρμπυ;
Gkos
Εχει γινει η κληρωση αλλα δεν την ξερω.

Ξερω για ΠΑΟ-ΑΡΗ Πετρουπολης
και Ντιρι-Ολυμπιαδα Παπαγου.
Σε ουδετερα ΟΛΑ.
Gkos
Μολις με ενημερωσαν οι συνεργατες μου από το κοντρολ(χαχα) οτι υπαρχει και το Bac-Αμυντας(νικησε και ο Αμυντας,τρενο παμε ! )
greekfreak
αυτο που ειδα σημερα στο ταφο του ινδου ηταν σκετη απογοητευση και οχι απο την μερια του ηλυσιακου αλα πιο πολυ
απο τον παο καλητερα μην κανω κανενα σχολιο γιατι θα γεινω παλι κακος......
Gkos
QUOTE (greekfreak @ May 17 2015, 22:09 ) *
αυτο που ειδα σημερα στο ταφο του ινδου ηταν σκετη απογοητευση και οχι απο την μερια του ηλυσιακου αλα πιο πολυ
απο τον παο καλητερα μην κανω κανενα σχολιο γιατι θα γεινω παλι κακος......





Eμενα ο προπονητης μου έκανε κακη εντύπωση. . .

Για την ομαδα τα'χω γράψει 8 Μαρτη

"Έτσι όπως ειδα ΠΑΟ (έχοντας δει και το ματς με Αρη Πετρούπολης) θα χρειαστεί at least 4 μεταγραφες το καλοκαίρι. "
markos70
QUOTE(Gkos @ May 17 2015, 20:48 ) *
Μολις με ενημερωσαν οι συνεργατες μου από το κοντρολ(χαχα) οτι υπαρχει και το Bac-Αμυντας(νικησε και ο Αμυντας,τρενο παμε ! )


Το πρόγραμμα έχει ως εξής :
Ημ/νία Ωρα Γήπεδο Αγώνας Σκόρ
24/05/15 16:45 Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ 0- 0
24/05/15 17:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 0- 0
23/05/15 15:00 Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 0- 0
24/05/15 13:15 Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 0- 0
24/05/15 15:15 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ 0- 0
23/05/15 17:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 0- 0
24/05/15 15:00 Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ 0- 0
23/05/15 16:45 Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ 0- 0

Όποιος έχει εικόνα των ομάδων ας προχωρήσει σε προγνωστικά....
Gkos
Mέχρι ένα σημείο ήμασταν άχαστοι (και με δυνατά διπλά ),αλλά μας τα χάλασε ο Αργονάυτης και το Αιγάλεω ( επαιζε ο Πολιτόπουλος ? ) ....Αρα 11/12 ή 11/13 .... 68.gif
Ασχημο δεν το λες ,αλλά ντάξει στοχευουμε στο απόλυτο και μόνο.... shot.gif

Υ.γ.Επειδή είμαι στο σαιτ της ΕΣΚΑ και δεν βλέπω τίποτα ( έχω και 2,75 μυωπία βέβαια ) ,που τα έχει γράψει ????????????????????

Υ.γ.2 .Γκρινιαζα στα μπαράζ παίδων και εφήβων ότι επρεπε να επιλεχτούν λίγα γήπεδα (όπως γινόταν παλιά) και εκεί να γίνονται 2 και 3 σερί ματς ώστε να μην τρεχουμε σε όλη την Αττική , και βλέπω το κάνανε τώρα ,ΑΛΛΑ με δυο γήπεδα που προσωπικά δεν με βολευουν καθόλου.
Για την ακρίβεια δεν πρέπει να έχω πάει ποτέ...
Και έχω πάει σε 1000 γήπεδα στην Αττική....
Ποιο ειναι το Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ?
Της Καισαριανής ?
Αντε να αρχίσω να γκουγκλάρω !
erasitexnis
QUOTE(Gkos @ May 18 2015, 14:12 ) *
Mέχρι ένα σημείο ήμασταν άχαστοι (και με δυνατά διπλά ),αλλά μας τα χάλασε ο Αργονάυτης και το Αιγάλεω ( επαιζε ο Πολιτόπουλος ? ) ....Αρα 11/12 ή 11/13 .... 68.gif
Ασχημο δεν το λες ,αλλά ντάξει στοχευουμε στο απόλυτο και μόνο.... shot.gif

Υ.γ.Επειδή είμαι στο σαιτ της ΕΣΚΑ και δεν βλέπω τίποτα ( έχω και 2,75 μυωπία βέβαια ) ,που τα έχει γράψει ????????????????????

Υ.γ.2 .Γκρινιαζα στα μπαράζ παίδων και εφήβων ότι επρεπε να επιλεχτούν λίγα γήπεδα (όπως γινόταν παλιά) και εκεί να γίνονται 2 και 3 σερί ματς ώστε να μην τρεχουμε σε όλη την Αττική , και βλέπω το κάνανε τώρα ,ΑΛΛΑ με δυο γήπεδα που προσωπικά δεν με βολευουν καθόλου.
Για την ακρίβεια δεν πρέπει να έχω πάει ποτέ...
Και έχω πάει σε 1000 γήπεδα στην Αττική....
Ποιο ειναι το Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ?
Της Καισαριανής ?
Αντε να αρχίσω να γκουγκλάρω !

ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ. Διπλα στο ποδοσφαιρο. ΟΧΙ της NEAR EAST
Gkos
QUOTE (erasitexnis @ May 18 2015, 14:49 ) *
ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ. Διπλα στο ποδοσφαιρο. ΟΧΙ της NEAR EAST


Θενξ , μετά από μισή ώρα γκουγκλάρισμα ,εκεί κατέληξα .
Οτι ΔΕΝ είναι της Νήαρ Ηστ .
Τερμα Εθνικής Αντιστάσεως ,πολύ κοντά σε Κατεχάκη ;p
AS1972
QUOTE (Gkos @ May 18 2015, 14:56 ) *
Θενξ , μετά από μισή ώρα γκουγκλάρισμα ,εκεί κατέληξα .
Οτι ΔΕΝ είναι της Νήαρ Ηστ .
Τερμα Εθνικής Αντιστάσεως ,πολύ κοντά σε Κατεχάκη ;p



Πίσω από του εθνικού αστέρα στο ποδόσφαιρο!!! χαχα..
αν χτυπήσεις β' φάση στην εσκα, στους παμπαίδες, θα δεις και το πρόγραμμα...
Gkos
QUOTE (AS1972 @ May 18 2015, 14:57 ) *
Πίσω από του εθνικού αστέρα στο ποδόσφαιρο!!! χαχα..
αν χτυπήσεις β' φάση στην εσκα, στους παμπαίδες, θα δεις και το πρόγραμμα...


Μετά από τοσο γκουγκλάρισμα τα βρήκα ολα ,μην ανησυχείς ...
Στην από πίσω μεριά του λοφου ,είναι και το γήπεδο του Βύρωνα ...
Είχα δει εκεί περυσι για την σεζον 13-14,ένα Δόξα Βύρωνας-Ιωνικός 0-0 ,πωπω μεγάλη τραγωδία ;p ( από τότε δεν έχω ξαναπατήσει σε ποδοσφαιρικό γήπεδο ,χαχα smiley.gif )
greekfreak
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ ματσαρα σιγουρα θελω να το δω...
Gkos
QUOTE (greekfreak @ May 18 2015, 19:00 ) *
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ ματσαρα σιγουρα θελω να το δω...




Συμφωνώ μαζί σου,είναι το πιο ενδιαφερον σταυρωμα της εν λόγω φάσης.
Η Βac θα νικήσει,αλλά αναμένεται ματσάρα.
Και γω θα το δω,για την ακριβεια θα δω(αν αντέξω και αν είμαι υγιης ως τότε),ολους τους αγώνες του διημέρου που θα γινουν στην Καισαριανη.
Gkos
Πάμε στα προγνωστικα(Χωρισμενα ανά ώρα και ανα γηπεδο).

(Να πω ότι ο αγώνας Μαρκόπουλο-Αγιοι Ανάργυροι μεταφερθηκε από Σαββάτο σε Κυριακή και από Καισαριανή σε Κορωπί.
Αυτό το πράμα με την ΕΣΚΑ που πρέπει κάθε μέρα να ελέγχουμε το σάιτ μπας και άλλαξαν οι αγώνες έχει καταντήσει αηδία. Και αν είμαστε τυχεροί ,και έχουν ανανεώσει το σάιτ

Δεν ξέρω αν αυριο θα πάω Καισαριανή τελικά για έναν μόλις αγώνα με ομάδες που έχει ξαναδει....).


Σαββάτο



23/05/15 16:45 Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

Δεν πείθει καθόλου ο Παναθηναικός , αλλά θα τον πω διπλό ,μην αποκλειστεί τόσο νωρίς...


23/05/15 17:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ

Δεν εχω ιδεα .

Κυριακή


24/05/15 13:15 Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ΕΥΝΙΚΟΣ ΓΑΣ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Διπλό. Καλή ομαδα ο Ευνικός αλλά διπλό , no doubt.

24/05/15 15:00 Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΓΣ ΚΟΡΩΠΙΟΥ

Δεν εχω δει Κορωπί και με εξαίρεση τον Ιωάννου δεν με πολυέπεισε το Περιστερι.
Τίποτα.

24/05/15 16:45 Γ.ΜΕΛΙΣΣΗΝΟΣ ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ - ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ

Εικόνα Αμύντα δεν έχω ,ξέρω ότι καλή ομάδα , αλλά η Bac θα νίκησει ειμαι pretty sure.
Το πιο ενδιαφέρον σταυρωμα κατ εμέ όλου του διημέρου,το αφησαν για το τέλος ως κερασακι στην τουρτα.


24/05/15 15:15 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ. - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ

Ευκολα-δύσκολα , διπλό.

24/05/15 17:00 1o ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ - ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

Διπλό.

24/05/15 18:45 1ο ΓΥΜΝ.ΚΟΡΩΠΙΟΥ ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ

Δεν ξέρω ,δεν έχω εικόνα, Μαρκόπουλο με Κουκουβαουνες είχα πει άσσο ,κοντραροντας Κουκουβαουνες ουσιαστικά.



Καλή επιτυχια σε όλα τα παιδια,να έχουμε ωραιους αγωνες ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΑΘΟΥΝ ΣΤΟ ΥΨΟΣ ΤΩΝ ΠΕΡΙΣΤΑΣΕΩΝ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΓΟΝΕΙΣ .
Gkos
Αρης Πετρουπόλεως-Παναθηναικος 39-59 (14-15,19-30,32-42, 39-59 )

*Ο Αρης πρεπει να είχε καπου 5/25 βολές.
Κατι τετοιο.


*Για τα 10λεπτα μην ορκιζεστε (ουτε για το τελικό),ο πινακας ήταν σε αθλια κατασταση.
Gkos
Ευνικος-Μαρουσι 49-76


Παρότι το Μαρούσι ,δεν έκανε και την καλύτερη του εμφάνιση,νίκησε ευκολα (στο τελος) μια καλη και επικινδυνη ομαδα.
Μπορει οι δυο καλυτεροι του παικτες στον αγώνα του Σαλουν να ήταν κακοι σημερα(ισως και οι χειρότεροι του) ,αλλα βρηκε λυσεις από το υπόλοιπο ρόστερ .
Ο χειρότερος του προηγουμενου αγώνα ήταν ο καλύτερος σημερα!
Μεγαλο πράμα αυτο σε ενα ροστερ παμπαιδων.
Οι τυπικά γηπεδούχοι προσπάθησαν ,αλλά υπήρχε διαφορα ποιότητας.
Ηρωικός ο Παπάς,αλλα ορισμενες στιγμες πολυ μόνος.
Gkos
Στα προημιτελικά το Περιστερι που θα αντιμετωπίσει Παναθηναικό(ελπιζω εκεινη την ώρα να εχει κατι καλό,ωστε να εχω καλη δικαιολογια να μην παω).

Περιστερι-Κορωπι 60-52 (20-11,30-25,41-39,60-52)

*Αργύρη μου,πας τα @@@@ξες παλι.
Gkos
Συμβαινει τώρα στην Καισαριανη.

Μια υπερηχητική Bac διαλυει 65-28 τον Αμυντα στο 27'!


Τι αλλο θα δουμε σημερα. . .
Gkos
Τελικό σκορ 87-56 και τον λυπηθηκα τον Αμυντα σήμερα.


Οπως ενημερώθηκα ο Δουκας νικησε 9(μολις) την ΑΕΝΚ και σταυρωνει με Μαρουσι,το Ντιρι καπου 30 την Ολυμπιαδα Παπαγου,τωρα γινεται το Μαρκόπουλο-Αγιοι Αναργυροι που θα βρει αντιπαλο,ενω η Ακαδημια βρισκει τον νικητη του χτεσινου Βριλησσια-Αργοναυτης.
markos70
QUOTE(Gkos @ May 24 2015, 18:34 ) *
Συμβαινει τώρα στην Καισαριανη.

Μια υπερηχητική Bac διαλυει 65-28 τον Αμυντα στο 27'!


Τι αλλο θα δουμε σημερα. . .

Σήμερα η ομάδα του Παταβούκα έπαιξε πραγματικά εκπληκτικό μπάσκετ. Μετά το αρχικό 7 -2 υπέρ του Αμύντα, η BAC πάτησε γκάζι και με εξαιρετική άμυνα, καταπληκτικό κατέβασμα της μπάλας και σκοράρισμα κατά βούληση τελείωσε το ντέρμπι της αγωνιστικής πολύ γρήγορα.
Μπράβο στα παιδιά για την εμφάνιση αλλά και στους Παταβούκα- Μπότη για τη δουλειά που φαίνεται οτι κάνουν εκεί στην Παλλήνη.
Gkos
Νικησε ο Αργοναυτης όπως ενημερωθηκα αρα εχουμε



ΜΑΡΟΥΣΙ-ΔΟΥΚΑΣ 1

Bac-Aργοναυτης Ραφήνας 1

Παο-Περιστερι 1(αναγκαζομαι-το εχει 3-0 ο Παο το Περιστερι φετος στους 2000,και 2-0 στους 2001)

Deree-Μαρκόπουλο ή Αγιοι Αναργυροι 1 (με επιφυλαξ
Gkos
QUOTE (markos70 @ May 24 2015, 20:31 ) *
Σήμερα η ομάδα του Παταβούκα έπαιξε πραγματικά εκπληκτικό μπάσκετ. Μετά το αρχικό 7 -2 υπέρ του Αμύντα, η BAC πάτησε γκάζι και με εξαιρετική άμυνα, καταπληκτικό κατέβασμα της μπάλας και σκοράρισμα κατά βούληση τελείωσε το ντέρμπι της αγωνιστικής πολύ γρήγορα.
Μπράβο στα παιδιά για την εμφάνιση αλλά και στους Παταβούκα- Μπότη για τη δουλειά που φαίνεται οτι κάνουν εκεί στην Παλλήνη.



Η ομάδα ειναι παρα παρα πολυ καλα γυμνασμένη,μια ταχύτητα πανω από Αμυντα σήμερα.
Τρόμαξα.
Εξου και το "υπερηχητικη" που εγραψα(ελπιζω να το εγραψα και σωστά,χαχα) !
greekfreak
πηγα να δω ενα ντερμπυ σημερα στη Καισαριανη αλα δυστηχως στο γηπεδο ηταν μονο μια ομαδα ο Αμυντας ηταν σαν μη μπηκε στο παρκε οι παιχτες του ηταν αλου την εχω ξαναδει την ομαδα αλα σημερα ηταν σαν να εβλεπα αλλη ομαδα ...δυστηχως τα εουν αυτα οι ομαδες σε αυτες τις ηλικιες....
Gkos
QUOTE (greekfreak @ May 24 2015, 21:27 ) *
πηγα να δω ενα ντερμπυ σημερα στη Καισαριανη αλα δυστηχως στο γηπεδο ηταν μονο μια ομαδα ο Αμυντας ηταν σαν μη μπηκε στο παρκε οι παιχτες του ηταν αλου την εχω ξαναδει την ομαδα αλα σημερα ηταν σαν να εβλεπα αλλη ομαδα ...δυστηχως τα εουν αυτα οι ομαδες σε αυτες τις ηλικιες....


Ισχυει αυτό φιλε.
Όταν μιλαμε για ενα ματς νοκ αουτ σε τετοιες ηλικιες ,όλα μπορουν να συμβουν.

Παντως μην το βλεπεις μονοπλευρα. . .
Μηπως η "εξαφανιση" του Αμυντα,οφειλεται και στην Ακαδημια;
Shorty
Όσοι παίχτες μπάσκετ γεννηθέντες το 2000 επιθυμούν να ζήσουν μαζί μας τη συναπαρπαστική εμπειρία της Α κατηγορίας παίδων της εσκα στο πρωτάθλημα 2015-16 ας έρθουν να γνωριστούμε κάθε σάββατο και κυριακή στο κλειστό γήπεδο του ρούφ στις 10.00 π.μ.
(τηλ.επικοινωνίας 6972-860919) (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ )
markos70
QUOTE(Gkos @ May 24 2015, 21:35 ) *
Ισχυει αυτό φιλε.
Όταν μιλαμε για ενα ματς νοκ αουτ σε τετοιες ηλικιες ,όλα μπορουν να συμβουν.

Παντως μην το βλεπεις μονοπλευρα. . .
Μηπως η "εξαφανιση" του Αμυντα,οφειλεται και στην Ακαδημια;

Αγαπητέ φίλε Gkos εγώ συμφωνώ μαζί σου γιατί στην ομάδα της Ακαδημίας, εκτός απο τους γνωστούς (λόγω μικτών και κλιμακίων) παίκτες είδαμε σήμερα να παίζουν πολύ καλό μπάσκετ και άλλα παιδιά : το 8, στην αρχή που η ομάδα έδειχνε να ψάχνεται λίγο αλλά και μετά, κατέβαζε, πάσσαρε και σκόραρε με εξαιρετικό τρόπο. Το ίδιο έκανε αργότερα και το 12. Επίσης το 14 μάζεψε ένα σωρό ριμπάουντ και σκόραρε απο μέση και μακρινή απόσταση και όταν ψιλοτραυματίστηκε μπήκε το 5 (με ύψος το πολύ 1.85) που μάζεψε ένα σωρό ριμπάουντ μπροστά σε πολύ ψηλότερα παιδιά. Με τέτοιον λοιπόν πλουραλισμό νομίζω πως το τελικό αποτέλεσμα ήρθε μάλλον φυσιολογικά.
greekfreak
QUOTE (Gkos @ May 24 2015, 20:35 ) *
Ισχυει αυτό φιλε.
Όταν μιλαμε για ενα ματς νοκ αουτ σε τετοιες ηλικιες ,όλα μπορουν να συμβουν.

Παντως μην το βλεπεις μονοπλευρα. . .
Μηπως η "εξαφανιση" του Αμυντα,οφειλεται και στην Ακαδημια;
γεια παραδειγμα το Νο 8 του Αμυντα που ειναι απο τους καλους παιχτες της ηλικιας του δεν μπηκε ποτε στο παιχνιδι αφου εβαλε ενα τριποντο στην αρχη εκανε γρηγορα 2 φαουλ εκατσε στο παγκο ολο το πρωτο δεκαλεπτο οταν ξαναμπηκε εκανε τριτο φαουλ και μετα τραυματιστηκε στο στομα και αποχωρησε ...ευχομαι το παιδι να μην επαθε τιποτα σοβαρο...αλα γενικα ηταν εκτος παιχνιδιου απο την αρχη και οταν ενας απο τους καλητερου σου παιχτες ειναι εκτος αγωνα ειναι δυσκολα τα πραγματα ..φανταζεσαι τι θα γινοταν αν ο Αρσενοπουλος ηταν εκτος τοπου και χρονου ....
markos70
QUOTE(greekfreak @ May 24 2015, 22:42 ) *
γεια παραδειγμα το Νο 8 του Αμυντα που ειναι απο τους καλους παιχτες της ηλικιας του δεν μπηκε ποτε στο παιχνιδι αφου εβαλε ενα τριποντο στην αρχη εκανε γρηγορα 2 φαουλ εκατσε στο παγκο ολο το πρωτο δεκαλεπτο οταν ξαναμπηκε εκανε τριτο φαουλ και μετα τραυματιστηκε στο στομα και αποχωρησε ...ευχομαι το παιδι να μην επαθε τιποτα σοβαρο...αλα γενικα ηταν εκτος παιχνιδιου απο την αρχη και οταν ενας απο τους καλητερου σου παιχτες ειναι εκτος αγωνα ειναι δυσκολα τα πραγματα ..φανταζεσαι τι θα γινοταν αν ο Αρσενοπουλος ηταν εκτος τοπου και χρονου ....

Αγαπητέ φίλε Greekfreak νομίζω οτι αυτά που αναφέρω στο προηγούμενο μήνυμα μου εξηγούν πλήρως την εικόνα του σημερινού αγώνα.
greekfreak
QUOTE (markos70 @ May 24 2015, 21:51 ) *
Αγαπητέ φίλε Greekfreak νομίζω οτι αυτά που αναφέρω στο προηγούμενο μήνυμα μου εξηγούν πλήρως την εικόνα του σημερινού αγώνα.
ισως δεν εγεινα κατανοητος οταν ο φυσικος ηγετης μιας ομαδας αυτων των ηλικιων δεν ειναι σε καλη κατασταση συμπαρασερνει και ολη την ομαδα στο ψυχολογικο κοματι μιλαω παντα χωρις να θελω να υποβιβασω την προσπαθεια και τα προσοντα των παιδιων και των 2 ομαδων παντα.... πιστευω τωρα να εγεινα κατανοητος
Gkos
Το 8 (που οντως στην αρχη εδωσε πολλες βοηθειες) ειναι ο ενας (εκ των διδυμων) Ηλιόπουλος.
Το 12 ο Λουκαιτης.
Το 14 ο Παπαγεωργιου ,ειχε εντονη συμμετοχη στο παιδικό φετος,ηταν αυτος μαλιστα που με τα τριποντα του στην παραταση,υποχρεωσε τον Παναθηναικο στην πρώτη του ηττα.
Το 5 ,ο ετερος Ηλιοπουλος.


Αγαπητέ @greekfreak ο Αρσενόπουλος να ειναι εκτος τοπου και χρονου δεν γινεταιsmile.gif

Σημερα ξεκινησε ασχημα,εγινε αλλαγή,στο μεσοδιαστημα τραβηξαν κουπι τα αλλα τα παιδια(το βαθος που λεγαμε),και επανηλθε κεφατος μετα και. . .
Gkos
Το Μαρκόπουλο νίκησε 56-43 τους Αγιους Αναργυρους και συμπληρώνει την 8αδα των προημιτελικών,που θα γίνουν το μεθεπόμενο ΣΚ (ακόμα πρόγραμμα δεν έχουν γραψει).
Gkos
Για πρώτη ( και ελπίζω όχι τελευταία smiley.gif ) φορά η ΕΣΚΑ μου έκανε την χάρη και έβαλε το Περιστέρι-ΠΑΟ ,την ώρα που έχει άλλον αγώνα ,ώστε να μην μπω ούτε στην σκέψη καν να πάω rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif .

Και ωραίες επιλογές γηπέδων ,Τάφος και Αγιος Θωμάς ,μια χαρά .

Well done ΕΣΚΑ ! ( συλλεκτικό ποστ που δεν τα χώνω σε ΕΣΚΑ,κάντε το copy paste ! ) shot.gif

Έχουμε λοιπόν το FINAL 8 του πρωταθλήματος παμπαίδων το ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΟ Σαββάτο.



ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

16:00 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ

18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ



ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ

18:15 ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ

20:15 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
markos70
QUOTE(Gkos @ May 26 2015, 14:59 ) *
Για πρώτη ( και ελπίζω όχι τελευταία smiley.gif ) φορά η ΕΣΚΑ μου έκανε την χάρη και έβαλε το Περιστέρι-ΠΑΟ ,την ώρα που έχει άλλον αγώνα ,ώστε να μην μπω ούτε στην σκέψη καν να πάω rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif .

Και ωραίες επιλογές γηπέδων ,Τάφος και Αγιος Θωμάς ,μια χαρά .

Well done ΕΣΚΑ ! ( συλλεκτικό ποστ που δεν τα χώνω σε ΕΣΚΑ,κάντε το copy paste ! ) shot.gif

Έχουμε λοιπόν το FINAL 8 του πρωταθλήματος παμπαίδων το ΜΕΘΕΠΟΜΕΝΟ Σαββάτο.



ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ

16:00 ΑΟ ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ

18:00 ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ



ΑΠ.ΝΙΚΟΛΑΙΔΗΣ

18:15 ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ - ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ

20:15 ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ - ΓΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

Χωρίς να έχω εικόνα απο Μαρκόπουλο και Αργοναύτη, νομίζω το πιο αμφίρροπο παιχνίδι είναι το Δούκας - Μαρούσι.
Gkos
QUOTE (markos70 @ May 26 2015, 15:50 ) *
Χωρίς να έχω εικόνα απο Μαρκόπουλο και Αργοναύτη, νομίζω το πιο αμφίρροπο παιχνίδι είναι το Δούκας - Μαρούσι.


Εγώ νoμίζω είναι το ΠΑΟ-Περιστέρι.

Αν μιλάμε με πιθανότητες δίνω 90% σε Ακαδημία, 80% σε Deree , 60 % σε Μαρούσι , και 55% σε Παναθηναικό. ;p
Flinafim
QUOTE (Gkos @ May 26 2015, 15:58 ) *
Εγώ νoμίζω είναι το ΠΑΟ-Περιστέρι.

Αν μιλάμε με πιθανότητες δίνω 90% σε Ακαδημία, 80% σε Deree , 60 % σε Μαρούσι , και 55% σε Παναθηναικό. ;p

Συμφωνώ παραφράζοντας:99%στην Ακαδημία και 90%στο Deree...το οποιο θεωρω ´ομως οτι θα αποκλείοταν με οποιονδήποτε άλλον απο τους"ισχυρούς".Επιμυθιο:άτυχος της διασταύρωσης ο Δουκας...
Gkos
QUOTE (Flinafim @ May 26 2015, 16:57 ) *
Συμφωνώ παραφράζοντας:99%στην Ακαδημία και 90%στο Deree...το οποιο θεωρω ´ομως οτι θα αποκλείοταν με οποιονδήποτε άλλον απο τους"ισχυρούς".Επιμυθιο:άτυχος της διασταύρωσης ο Δουκας...


Διαφωνώ .

*Καταρχάς στο 99% της Ακαδημίας.
Και γω 100% θα έδινα , αλλά πάνω από 90% δεν μπορείς να δωσεις σε αυτη την ηλικία.
ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.

*Θεωρω Deree καλύτερο του Δουκα , αν βρισκανε 65-70% Deree θα ελεγα .
Flinafim
QUOTE (Gkos @ May 26 2015, 17:00 ) *
Διαφωνώ .

*Καταρχάς στο 99% της Ακαδημίας.
Και γω 100% θα έδινα , αλλά πάνω από 90% δεν μπορείς να δωσεις σε αυτη την ηλικία.
ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ.

*Θεωρω Deree καλύτερο του Δουκα , αν βρισκανε 65-70% Deree θα ελεγα .

Για αυτό το λόγο ακριβώς δεν είπα 100%...οχι τοσο για την ηλικία οσο για το θεμα των πιθανοτήτων με τη στατιστική έννοια του όρου...για το ´αλλο σκέλος οψόμεθα...Κυριακή κοντή γιορτή...Υ.Γ ξέρεις τις μετα διασταυρώσεις;;;
greekfreak
ξερουμε ημερομηνιες και ωρες για τα παιχνιδια?
Gkos
Δες την προηγουμενη σελιδα!!
Shorty
QUOTE(Shorty @ May 24 2015, 20:46 ) *
Όσοι παίχτες μπάσκετ γεννηθέντες το 2000 επιθυμούν να ζήσουν μαζί μας τη συναπαρπαστική εμπειρία της Α κατηγορίας παίδων της εσκα στο πρωτάθλημα 2015-16 ας έρθουν να γνωριστούμε κάθε σάββατο και κυριακή στο κλειστό γήπεδο του ρούφ στις 10.00 π.μ.
(τηλ.επικοινωνίας 6972-860919) (ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡΑΛΩΝΩΝ )



Αναγεννηση Πετραλωνων

Πλέον οι δοκιμές παικτών θα γίνονται παρασκευή 8-9.30 μ.μ και σάββατο 10-11.30 π.μ στο κλειστό του ρουφ!
markos70
QUOTE(Gkos @ May 26 2015, 15:58 ) *
Εγώ νoμίζω είναι το ΠΑΟ-Περιστέρι.

Αν μιλάμε με πιθανότητες δίνω 90% σε Ακαδημία, 80% σε Deree , 60 % σε Μαρούσι , και 55% σε Παναθηναικό. ;p


Επειδή έλειψα δυο-τρείς μέρες εκτός και δεν παρακολούθησα απο κοντά τα διαμειβόμενα , τον Δούκα γιατί τον έχεις (σχεδόν) ξεγραμμένο απέναντι στο Μαρούσι; ( Ομολογώ πως δεν έχω πλήρη εικόνα για το παμπαιδικό του Αμαρουσίου).
Gkos
QUOTE (markos70 @ May 29 2015, 10:43 ) *
Επειδή έλειψα δυο-τρείς μέρες εκτός και δεν παρακολούθησα απο κοντά τα διαμειβόμενα , τον Δούκα γιατί τον έχεις (σχεδόν) ξεγραμμένο απέναντι στο Μαρούσι; ( Ομολογώ πως δεν έχω πλήρη εικόνα για το παμπαιδικό του Αμαρουσίου).


Καταρχάς το 60-40 δεν ειναι " (σχεδόν) ξεγραμμένος " !! Ελαφρυ αουτσάιντερ ειναι !

Απλά νομίζω το Μαρούσι έχει καλύτερη ομάδα με πιο πολλές λύσεις ,τίποτα αλλο.
Αν ειδες και τα αποτελέσματα στα 2 προηγούμενα του ματς του Δούκα ( τελικά ΑΕΝΚ ,νικησε με 7 ,ούτε καν με 9 ) , ε δεν τα λες και επίδειξη υπεροχής....
Μην σου 70-30 το βλέπω τωρα που τα ξαναλέμε smiley.gif
Gkos
Aν κανείς , δεν μπορεί να περιμένει ως το επόμενο ΣΚ ,και θέλει να χαζέψει ,υπάρχουν οι τελικοί του τουρνουά υποδομών των 2000.

Σήμερα στις 20:30 στο κλειστό του Εσπέρου

Περιστερι-Οσφπ μικρος τελικος

Και την Δευτέρα ,

20:30 στον Μπόθο ο μεγάλος τελικός



Πανιωνιος-Παναθηναικός.


*Για να μην με μπινελικώνετε μετά ,δεν συνιστώ να πάτε ,μέτριες όλες οι ομάδες.
Αλλά ο τελικός θα έχει ενδιαφέρον , γιατί παιζουν και οι μεταγραφές που έχουν γίνει για του χρόνου.
Και εκτός του ΠΑΟ ,εχει και ο Πανιώνιος κάτι
smiley.gif smiley.gif
Gkos
QUOTE (Gkos @ May 29 2015, 12:46 ) *
[

Και την Δευτέρα ,

20:30 στον Μπόθο ο μεγάλος τελικός



Πανιωνιος-Παναθηναικός.




Τρομερη ματσαρα ειδαμε(και θα δειτε και σεις-αν θέλετε) στον (σχεδόν κατάμεστο) Μπόθο ,όπου ο Παναθηναικός νίκησε στην παραταση με 89-79 τον Πανιώνιο!!!

Οι πρασινοι προηγήθηκαν 66-52 με 1,5 λεπτο να απομένει,αλλα ο Πανιώνιος με τρομερό κρεσέντο Αρμάου καταφερε να κάνει το 68-68(!!!) και να στείλει τον αγώνα στο έξτρα πεντάλεπτο ,όπου εκεί με την ψυχολογία στα ύψη και δυο 5δατους του ΠΑΟ με 5 φάουλ περιμέναμε να καθαρίσει.
Αμ δε,ο Οικονόμου είχε άλλη άποψη ,και έδωσε την νίκη-κούπα στο τριφυλλι.

Παραπάνω δεν γράφω θα τα δείτε όλα στο youtube σε 1-2 μέρες,μιας και η κάμερα του sportshero ήταν εκεί!

*Αν θα τα δείτε οοολα,δεν παίρνω όρκο ,μιας και στην παράταση είχαμε 10λεπτη διακοπή όπου εγινε της κακομοίρας(χωρις τον Ζήκο) ΕΚΤΟΣ παρκέ. . .
Η κάμερα μια χαρά τα κατέγραψε ,αν θα τα δείξει δεν ξέρω. . .
Και ισως καλύτερα να μην . . .

Τι αλλο να πω;

Οτι ο Οικονόμου είχε 40-45 πόντους;

Το λέω

Μετά από καιρό ειδα ματς που άξιζε τόσο (και αγωνιστικά και απέξω) smile.gif smiley.gif


giorgos14
QUOTE(Gkos @ Jun 1 2015, 21:02 ) *
Τρομερη ματσαρα ειδαμε(και θα δειτε και σεις-αν θέλετε) στον (σχεδόν κατάμεστο) Μπόθο ,όπου ο Παναθηναικός νίκησε στην παραταση με 89-79 τον Πανιώνιο!!!

Οι πρασινοι προηγήθηκαν 66-52 με 1,5 λεπτο να απομένει,αλλα ο Πανιώνιος με τρομερό κρεσέντο Αρμάου καταφερε να κάνει το 68-68(!!!) και να στείλει τον αγώνα στο έξτρα πεντάλεπτο ,όπου εκεί με την ψυχολογία στα ύψη και δυο 5δατους του ΠΑΟ με 5 φάουλ περιμέναμε να καθαρίσει.
Αμ δε,ο Οικονόμου είχε άλλη άποψη ,και έδωσε την νίκη-κούπα στο τριφυλλι.

Παραπάνω δεν γράφω θα τα δείτε όλα στο youtube σε 1-2 μέρες,μιας και η κάμερα του sportshero ήταν εκεί!

*Αν θα τα δείτε οοολα,δεν παίρνω όρκο ,μιας και στην παράταση είχαμε 10λεπτη διακοπή όπου εγινε της κακομοίρας(χωρις τον Ζήκο) ΕΚΤΟΣ παρκέ. . .
Η κάμερα μια χαρά τα κατέγραψε ,αν θα τα δείξει δεν ξέρω. . .
Και ισως καλύτερα να μην . . .

Τι αλλο να πω;

Οτι ο Οικονόμου είχε 40-45 πόντους;

Το λέω

Μετά από καιρό ειδα ματς που άξιζε τόσο (και αγωνιστικά και απέξω) smile.gif smiley.gif


Για πες,ζουμι φαινεται να εχει η υποθεση..
Gkos
QUOTE (giorgos14 @ Jun 2 2015, 00:04 ) *
Για πες,ζουμι φαινεται να εχει η υποθεση..



Δεν έχω κάτι να προσθέσωsmile.gif

Περιμένετε το βίντεο.

Τελικά μόλις 39 είχε ο Οικονόμουsmile.gif
Ούτε καν 40! smiley.gif

Αντιγραφω από την σελιδα των ακαδημιων του ΠΑΟ στο fb:

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 79-89(68-68κδ)


Τα δεκάλεπτα: 13-14,31-29,40-46,68-68,(79-89)


ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Φατούρος):Κοπακάκης 8,Σμπώκος 5, Χουγκάζ,Κολοβέρος 10, Μόσορας 12(1), Αρμάος 19(3), Λουτριώτης, Ρουμελιώτης 16, Τσιμπούκης 2, Μακαριάδης 2, Τάγκαλος 2, Δημητρακόπουλος 3(1)


ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ( Κωστόπουλος): Κεφάλας 2, Πατιτάκης 13, Ζαρκαδούλας 3(1), Λιαράκος 1, Γεωργιάδης 7(1), Κιούσης 2, Μπαλαμώτης 10, Οικονόμου 39(3), Ζέρβας 1, Γκαμπριέλι 5(1), Δελής Β. 6, Σαλάππας

Gkos
Το βίντεο του αγώνα στον Μπόθο. . .

https://youtu.be/6JIVUAVfHU0

Gkos
Μαρκόπουλο-Deree 46-68
Gkos
Aκαδημια-Αργοναυτης Ραφηνας 81-32.

Απότι εμαθα και ο Παναθηναικος νικησε άνετα Περιστερι.

Τώρα Δουκας-ΠΑΟ.
Gkos
Μετά από έναν επικό αγώνα το Μαρουσι ανέτρεψε το -22 του ημιχρόνου,και νικησε 2 π στην παράταση!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.