Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ ΕΣΚΑ 2014-2015
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Υποδομές
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
greekfreak
απιστευτη εξελιξη ολοι στο ημιχρονο ελεγαν οτι καθαρισε ο Δουκας τελικα οι κοντοι του Αμαρουσιου και κυριως το 7 ειχαν αλλη γνωμη με πιεση σε ολο το γηπεδο και σκηρη αμυνα εγεινε η ανατροπη .....
Duke13
QUOTE (Gkos @ Jun 6 2015, 22:26 ) *
Μετά από έναν επικό αγώνα το Μαρουσι ανέτρεψε το -22 του ημιχρόνου,και νικησε 2 π στην παράταση!


Μηπως Ξερουμε Το Ποσους Ποντους Καθε Παικτης και την περιοδο ποντων ευχαριστω
Gkos
QUOTE (greekfreak @ Jun 6 2015, 23:07 ) *
απιστευτη εξελιξη ολοι στο ημιχρονο ελεγαν οτι καθαρισε ο Δουκας τελικα οι κοντοι του Αμαρουσιου και κυριως το 7 ειχαν αλλη γνωμη με πιεση σε ολο το γηπεδο και σκηρη αμυνα εγεινε η ανατροπη .....



Εγώ το πιστευα.
Όχι πολύ(είχα σοκαριστεί),αλλα το πιστευα.

Αυτά που γίνανε στο α μερος,μια φορα τα 10 χρόνια.


QUOTE (Duke13 @ Jun 6 2015, 23:32 ) *
Μηπως Ξερουμε Το Ποσους Ποντους Καθε Παικτης και την περιοδο ποντων ευχαριστω





Που να  ξερω ποντους αδερφέ...
Επειδη σε βλεπω και εισαι Δουκαιος,Βερτζαγιας,Τσουργιαννης και Ρογκαβόπουλος κυριως σκόραραν.
Καλα ο Βερτζάγιας(αν  το γραφω σωστά) εκανε ματς καριερας.
19 π στο α μέρος με 5/5 τριποντα;
Κατι τετοιο.

18-7,43-21,50-45,61-61,71-73 αν τα θυμαμαι καλά τα 10λεπτα.

Δεν σημειωνα,με ειχε συνεπαρει ο αγώνας.

Δυστυχως γιουχαρα σε μια στιγμη και τα παιδια του Δουκα,και ζητάω συγγνώμη.
(Α ρε basketview που με καταλαβες ως Δουκαιοsmile.gif
Βουλωμενο γραμμα διαβάζεις. )

markos70
Αγαπητέ φίλε Gkos,
Επειδή δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω τους σημερινούς αγώνες, έχεις να μας μεταφέρεις κάποια εικόνα απο τα υπόλοιπα 3 παιχνίδια;
Flinafim
QUOTE (markos70 @ Jun 7 2015, 00:25 ) *
Αγαπητέ φίλε Gkos,
Επειδή δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω τους σημερινούς αγώνες, έχεις να μας μεταφέρεις κάποια εικόνα απο τα υπόλοιπα 3 παιχνίδια;

Η ακαδημία εκανε πλάκα στον Αργοναύτη...πολλες σκάλες ανώτερη...πολυ καλο κοουτσάρισμα...θεωρω οτι θα το πάρει σίγουρα...

QUOTE (greekfreak @ Jun 6 2015, 23:07 ) *
απιστευτη εξελιξη ολοι στο ημιχρονο ελεγαν οτι καθαρισε ο Δουκας τελικα οι κοντοι του Αμαρουσιου και κυριως το 7 ειχαν αλλη γνωμη με πιεση σε ολο το γηπεδο και σκηρη αμυνα εγεινε η ανατροπη .....

Αυτοκτόνησε ο δουκας....πολυ κακό κοουτσάρισμα μονοδιάστατο και με αγκυλώσεις...πάντως οι αθλητές του εχουν πολυ ταλέντο...το Μαρούσι με λιγότερο εχει πιο ομαδα ´ομως...μπραβο τους...μου εκαναν καλη εντύπωση και οι διαιτητές...
Gkos
QUOTE (markos70 @ Jun 7 2015, 00:25 ) *
Αγαπητέ φίλε Gkos,
Επειδή δεν μπόρεσα να παρακολουθήσω τους σημερινούς αγώνες, έχεις να μας μεταφέρεις κάποια εικόνα απο τα υπόλοιπα 3 παιχνίδια;



Πολυ ευχαρίστως.

QUOTE (Flinafim @ Jun 7 2015, 00:44 ) *
μου εκαναν καλη εντύπωση και οι διαιτητές...



Εμένα καθόλου.
Προστατευσαν υπερβολικα τον Δουκα(το γράφω ευγενικά)
SotAndop
QUOTE (Gkos @ Jun 7 2015, 00:49 ) *
Πολυ ευχαρίστως.




Εμένα καθόλου.
Προστατευσαν υπερβολικα τον Δουκα(το γράφω ευγενικά)

Προστάτευαν υπερβολικά το δουκα ;;;; Λογικα θα ήσασταν σε αλλο γηπεδο (το λεω ευγενικά) με πίεση σε ολο το γηπεδο 25' , με αρκετα φάουλ που γινόντουσαν σε αυτη καθώς κ με 3 βασικούς παίχτες με 5 φάουλ εξω , που το είδατε οτι προστάτευαν υπερβολικά μάλιστα το δουκα. . Απλα δημιουργούνται πολυ λαθος εντυπώσεις , πολυ 😜 αλλα και παλι ο καθένας εχει τη γνωμη του..🏀
Duke13
QUOTE (Gkos @ Jun 7 2015, 00:49 ) *
Πολυ ευχαρίστως.

Θα ελεγα οτι ο ενας διατητης οχι προστατευσε αλλα ουτε τα στοιχειδη δεν σφυραγε η γνωμη μου ειναι αυτη και επειδη επεξα κιολας το λεω


Εμένα καθόλου.
Προστατευσαν υπερβολικα τον Δουκα(το γράφω ευγενικά)



QUOTE (SotAndop @ Jun 7 2015, 01:34 ) *
Προστάτευαν υπερβολικά το δουκα ;;;; Λογικα θα ήσασταν σε αλλο γηπεδο (το λεω ευγενικά) με πίεση σε ολο το γηπεδο 25' , με αρκετα φάουλ που γινόντουσαν σε αυτη καθώς κ με 3 βασικούς παίχτες με 5 φάουλ εξω , που το είδατε οτι προστάτευαν υπερβολικά μάλιστα το δουκα. . Απλα δημιουργούνται πολυ λαθος εντυπώσεις , πολυ 😜 αλλα και παλι ο καθένας εχει τη γνωμη του..🏀

Θα συμφωνησω απολυτος μαζι σου χωρις να απορριπτω καθε αλλη γνωμη αλωστε λαθη γινονται απο ολους
Gkos
QUOTE (SotAndop @ Jun 7 2015, 01:34 ) *
Προστάτευαν υπερβολικά το δουκα ;;;; Λογικα θα ήσασταν σε αλλο γηπεδο (το λεω ευγενικά) με πίεση σε ολο το γηπεδο 25' , με αρκετα φάουλ που γινόντουσαν σε αυτη καθώς κ με 3 βασικούς παίχτες με 5 φάουλ εξω , που το είδατε οτι προστάτευαν υπερβολικά μάλιστα το δουκα. . Απλα δημιουργούνται πολυ λαθος εντυπώσεις , πολυ αλλα και παλι ο καθένας εχει τη γνωμη του..




Μπα,στο σωστό ήμουνα.
Και προφανώς ο καθεις έχει την γνωμη του.


Το ότι βγηκαν τρεις βασικοι με 5 φάουλ είναι λογικό,αν σκεφτειτε ότι παιξαμε 45 λεπτά,ο Δουκας ήταν μια 5αδα όλη και ολη(με την απουσια του Αντωνη που ξερετε υποθετω), χωρις αλλαγές καθολου.
Όταν η αλλαγη σου ειναι 2002 καταλαβαινουμε οτι υπαρχει θέμα.

Επισης αν υπολογισουμε οτι το Μαρουσι εκανε 30 κλεψιματα στο β μερος(οσοι δεν ήσασταν γηπεδο θα γελατε-τόσα εκανε) και μετα οι του Δουκα σταματουσανε τον αιφνιδιασμό με φάουλ,καταλαβαινουμε ότι ηταν θαυμα που κοκκινισαν μονο 3 παιδιά.


Σε συνδυασμό με τα πολλα βηματα που κανανε οι παικτες του Δουκα στις παγιδες,και δεν σφυριζονταν,ε να μην το πω προστασια ;;
SotAndop
QUOTE (Gkos @ Jun 7 2015, 02:17 ) *
Μπα,στο σωστό ήμουνα.
Και προφανώς ο καθεις έχει την γνωμη του.


Το ότι βγηκαν τρεις βασικοι με 5 φάουλ είναι λογικό,αν σκεφτειτε ότι παιξαμε 45 λεπτά,ο Δουκας ήταν μια 5αδα όλη και ολη(με την απουσια του Αντωνη που ξερετε υποθετω), χωρις αλλαγές καθολου.
Όταν η αλλαγη σου ειναι 2002 καταλαβαινουμε οτι υπαρχει θέμα.

Επισης αν υπολογισουμε οτι το Μαρουσι εκανε 30 κλεψιματα στο β μερος(οσοι δεν ήσασταν γηπεδο θα γελατε-τόσα εκανε) και μετα οι του Δουκα σταματουσανε τον αιφνιδιασμό με φάουλ,καταλαβαινουμε ότι ηταν θαυμα που κοκκινισαν μονο 3 παιδιά.


Και για να ερθω στο προκειμενο,παμπολλα βηματα που κανανε οι παικτες του Δουκα στις παγιδες,δεν σφυριζονταν.

Οπότε ναι,προστασια. smile.gif

Μάλιστα, προστασία , κ ο Σακελάριου με 4 φάουλ. . Οτι δηλαδη στη fullcourt press δεν έγιναν πάμπολλα φάουλ..αρκετα φιλομαρουσικος, φάνηκε κ άλλωστε απο το γιουχάρισμα στα παιδια (!) του δουκα..δε πειραζει ομως 😃🏀👏
dontshoottheref
με όλη μου την αγάπη, 2 από τους καλύτερους διαιτητές Β & Γ εθνικής (όχι εσκα, εθνικής) κατέβηκαν σε αγώνα παμπαίδων να προστατεύσουν την μια ομάδα;;;
Gkos
.

QUOTE (SotAndop @ Jun 7 2015, 02:27 ) *
Μάλιστα, προστασία , κ ο Σακελάριου με 4 φάουλ. . Οτι δηλαδη στη fullcourt press δεν έγιναν πάμπολλα φάουλ..αρκετα φιλομαρουσικος, φάνηκε κ άλλωστε απο το γιουχάρισμα στα παιδια (!) του δουκα..δε πειραζει ομως 😃🏀👏


Μου λέτε ότι εγώ προσπαθώ να δημιουργήσω εντυπώσεις ,εσεις γραφετε ότι σας βολευει συνεχεια.

Ο Αλεξανδρος έκανε 4 φαουλ,γιατι επαιξε 25 λεπτά μαξιμουμ.
Οχι 45.
Το ειδατε,αλλα ειπαμε,οι εντυπώσεις.
Συνεχιστε.


Υ.γ.
Ότι ημουνα με το Μαρούσι,πασιφανές.
Δεν κρύβομαι.
Αυτά τα κανουν άλλοι.

Και γιούχαρα τον Ρογκαβόπουλο στις βολές.
Τι να κανω ήταν κρισιμο σημείο και μου βγήκε.
Ντροπή μου.

Βεβαια το μισό γηπεδο τα κανει αυτά,εγώ κάνω την αυτοκριτική μου.

QUOTE (dontshoottheref @ Jun 7 2015, 04:56 ) *
με όλη μου την αγάπη, 2 από τους καλύτερους διαιτητές Β & Γ εθνικής (όχι εσκα, εθνικής) κατέβηκαν σε αγώνα παμπαίδων να προστατεύσουν την μια ομάδα;;;




Με όλη μου την αγάπη,και στους τελικους της Β ΕΣΚΑ σφυρουσαν αξιολογημενοι διαιτητες ,και θυμασαι τι εγινε αδερφε.
Προσφατα.


Το ότι υπαρχουν ομαδες που έχουν καλες διαιτησιες ,τα ξερουν ολοι,δεν χρειαζεται να επεκταθω.
Ποσώ δε μαλλον,αν εχουν συνδετικους κρίκους στην ΕΟΚ.
Ε,μην λεμε τα αυτονόητα πρωι πρωί.
wike side
Καλημέρα,επειδή διαβάζω πολλά και τυχαίνει να έχω άποψη περί του θέματος,απλούστατα,η πιο ψυχωμένη ομάδα-παρόλο την απουσία του ατού της- κέρδισε λόγω αμυντικής λειτουργίας κυρίως,τα ταλέντα-τεράστια-του Δούκα,και τον άπειρο προπονητή τους.

Αυτά και τίποτε άλλο.

Χαλάλι το ότι δεν είδα το πρώτο ημίχρονο της Μπάρτσα...


greekfreak
QUOTE (Gkos @ Jun 6 2015, 23:07 ) *
Εγώ το πιστευα.
Όχι πολύ(είχα σοκαριστεί),αλλα το πιστευα.

Αυτά που γίνανε στο α μερος,μια φορα τα 10 χρόνια.







Που να  ξερω ποντους αδερφέ...
Επειδη σε βλεπω και εισαι Δουκαιος,Βερτζαγιας,Τσουργιαννης και Ρογκαβόπουλος κυριως σκόραραν.
Καλα ο Βερτζάγιας(αν  το γραφω σωστά) εκανε ματς καριερας.
19 π στο α μέρος με 5/5 τριποντα;
Κατι τετοιο.

18-7,43-21,50-45,61-61,71-73 αν τα θυμαμαι καλά τα 10λεπτα.

Δεν σημειωνα,με ειχε συνεπαρει ο αγώνας.

Δυστυχως γιουχαρα σε μια στιγμη και τα παιδια του Δουκα,και ζητάω συγγνώμη.
(Α ρε basketview που με καταλαβες ως Δουκαιοsmile.gif
Βουλωμενο γραμμα διαβάζεις. )
στο πρωτο ημιχρονο αν θυμαμαι καλα το Μαρουσι εβαζε καλαθι μονο με αιτηση πολυ αστοχοι και σκοραραν μονο με βολες και αυτες τις μισες εβαζαν...
markos70
QUOTE(wike side @ Jun 7 2015, 10:07 ) *
Καλημέρα,επειδή διαβάζω πολλά και τυχαίνει να έχω άποψη περί του θέματος,απλούστατα,η πιο ψυχωμένη ομάδα-παρόλο την απουσία του ατού της- κέρδισε λόγω αμυντικής λειτουργίας κυρίως,τα ταλέντα-τεράστια-του Δούκα,και τον άπειρο προπονητή τους.

Αυτά και τίποτε άλλο.

Χαλάλι το ότι δεν είδα το πρώτο ημίχρονο της Μπάρτσα...

Άπειρος προπονητής ; Απο οτι ξέρω προπονητής είναι ο Μπακογεώργος. Πότε άλλαξε αυτό;
markos70
[quote name='Gkos' date='Jun 7 2015, 00:49 ' post='717927']
Πολυ ευχαρίστως.


Φίλε Gkos,
Μάλλον με ... ξέχασες σχετικά με την εικόνα των τριών άλλων παιχνιδιών (χωρίς παρεξήγηση βεβαίως - βεβαίως).




SotAndop
QUOTE (markos70 @ Jun 7 2015, 11:19 ) *
Άπειρος προπονητής ; Απο οτι ξέρω προπονητής είναι ο Μπακογεώργος. Πότε άλλαξε αυτό;

Δεν άλλαξε, απλως στο παμπαιδικό , "head coach" ειναι ο σουλιωτης, πιτσιρικάς προπονητής, βοηθός του στο παιδικό κ εφηβικό...παντως ο μπακογεωργος εκει ηταν κ έδινε τις συμβουλές του καθώς καθόταν πισω απο το ενα καλάθι απ τη μεριά του πάγκου του δουκα..

QUOTE (Gkos @ Jun 7 2015, 09:33 ) *
.



Μου λέτε ότι εγώ προσπαθώ να δημιουργήσω εντυπώσεις ,εσεις γραφετε ότι σας βολευει συνεχεια.

Ο Αλεξανδρος έκανε 4 φαουλ,γιατι επαιξε 25 λεπτά μαξιμουμ.
Οχι 45.
Το ειδατε,αλλα ειπαμε,οι εντυπώσεις.
Συνεχιστε.


Υ.γ.
Ότι ημουνα με το Μαρούσι,πασιφανές.
Δεν κρύβομαι.
Αυτά τα κανουν άλλοι.

Και γιούχαρα τον Ρογκαβόπουλο στις βολές.
Τι να κανω ήταν κρισιμο σημείο και μου βγήκε.
Ντροπή μου.

Βεβαια το μισό γηπεδο τα κανει αυτά,εγώ κάνω την αυτοκριτική μου.


. . Λογικα για να παρω μια απάντηση όσον αφορα το αν κατα τη γνωμη σας έγιναν πάμπολλα φάουλ στη πίεση σε ολο το γηπεδο , πρεπει να το αναφέρω κ τριτη φορα, κ δε καταλαβαίνω γιατι..


Με όλη μου την αγάπη,και στους τελικους της Β ΕΣΚΑ σφυρουσαν αξιολογημενοι διαιτητες ,και θυμασαι τι εγινε αδερφε.
Προσφατα.


Το ότι υπαρχουν ομαδες που έχουν καλες διαιτησιες ,τα ξερουν ολοι,δεν χρειαζεται να επεκταθω.
Ποσώ δε μαλλον,αν εχουν συνδετικους κρίκους στην ΕΟΚ.
Ε,μην λεμε τα αυτονόητα πρωι πρωί.

Flinafim
QUOTE (SotAndop @ Jun 7 2015, 01:34 ) *
Προστάτευαν υπερβολικά το δουκα ;;;; Λογικα θα ήσασταν σε αλλο γηπεδο (το λεω ευγενικά) με πίεση σε ολο το γηπεδο 25' , με αρκετα φάουλ που γινόντουσαν σε αυτη καθώς κ με 3 βασικούς παίχτες με 5 φάουλ εξω , που το είδατε οτι προστάτευαν υπερβολικά μάλιστα το δουκα. . Απλα δημιουργούνται πολυ λαθος εντυπώσεις , πολυ 😜 αλλα και παλι ο καθένας εχει τη γνωμη του..🏀

Αν και χάρηκα για το αποτέλεσμα συμφωνώ απολύτως μαζι σου...άξιοι της τύχης τους στο Δουκα αλλα το Β ημίχρονο ηταν πάλη περισσότερο...
SotAndop
QUOTE (Flinafim @ Jun 7 2015, 23:48 ) *
Αν και χάρηκα για το αποτέλεσμα συμφωνώ απολύτως μαζι σου...άξιοι της τύχης τους στο Δουκα αλλα το Β ημίχρονο ηταν πάλη περισσότερο...


Φυσικά και άξιοι της τύχης τους, κακο κοουτσάρισμα. Όσον αφορα τη διαιτησία παντως, ευτυχώς που καποιος συμφωνεί μαζι μου, γιατι ειχα αρχιςει να θεωρώ πως εγω τελικα ήμουν σε λαθος γηπεδο 😜 ...πολλα φάουλ , πάμπολλα που δε δόθηκαν στη fullcourt , αλλα δε μπορει να μειώσει αυτο τη προσπάθεια των παιδιών του αμαρουσιου..🏀
markos70
Γνωρίζουμε διασταυρώσεις στο Final Four καθώς και τόπο και χρόνο;
Hlioupoli city
καλημερα ξερει κανεις τα αποτελεσματα του παμπαιδικου των προημητελικων?
Gkos
QUOTE (markos70 @ Jun 8 2015, 10:31 ) *
Γνωρίζουμε διασταυρώσεις στο Final Four καθώς και τόπο και χρόνο;



Όχι ακόμα.
Σημερα-αυριο θα ξέρουμε.




ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 32-50

Τα δεκάλεπτα :8-19,15-32,22-40,32-50

Παναθηναϊκός (Κωστόπουλος): Ζέρβας 16, Πατιτάκης 16(1), Ζαρκαδούλας 3(1), Λιαράκος, Γεωργιάδης, Δελλής, Μπαλαμώτης 4, Κεφάλας, Σελτσιώτης, Γκαμπριέλι, Δελής Β. 11(1), Σαλάππας


QUOTE (Hlioupoli city @ Jun 8 2015, 12:17 ) *
καλημερα ξερει κανεις τα αποτελεσματα του παμπαιδικου των προημητελικων?



Περιστερι-Παναθηναικος 32-50
Μαρκόπουλο-Deree 46-68
Ακαδημια-Αργοναυτης 81-32
Δουκας-Μαρουσι 71-73 στην παραταση.

QUOTE (markos70 @ Jun 7 2015, 11:47 ) *
Φίλε Gkos,
Μάλλον με ... ξέχασες σχετικά με την εικόνα των τριών άλλων παιχνιδιών (χωρίς παρεξήγηση βεβαίως - βεβαίως).


Θα γραψω.
Απλα το Σαββατο που σου ειπα να γραψω,εγραφα αλλα...


Gkos
Deree-Ακαδημια και Παο-Μαρουσι τα σταυρώματα.
markos70
QUOTE(Gkos @ Jun 9 2015, 12:51 ) *
Deree-Ακαδημια και Παο-Μαρουσι τα σταυρώματα.


Ξέρουμε που και πότε;
Gkos
Στο Deree το ΣΚ.

11:30 και 13:30 οι ώρες αντιστοιχα.
Gkos
Ανεβασε και άρθρο η ΕΣΚΑ έτσι για το τυπικό

http://eska.gr/?p=12258
markos70
Προγνωστικά για τους ημιτελικούς; Εγώ τους βλέπω και τούς δύο 50-50.
SotAndop
QUOTE (markos70 @ Jun 10 2015, 12:13 ) *
Προγνωστικά για τους ημιτελικούς; Εγώ τους βλέπω και τούς δύο 50-50.



Θεωρω φαβορί για τελικό την ακαδημία και τον Παναθηναϊκό....-κατα την ταπεινή μου άποψη-
Gkos

Καλημερίζω.
Σε λίγα λεπτά ξεκινάει το f4  των παμπαίδων,και έχουμε ήδη  λαβει θέσεις.

Πριν πάμε  να  δούμε τι  περιμένουμε στα σημερινά, να πω  δυο λόγια γενικά για το f4.

Μου κάνει τρομερή (ευχάριστη)  εντύπωση,ότι στο  τέλος της διαδρομής φτάσανε  οι 3 +1  καλύτερες ομαδες του  τουρνουά(τον Παναθηναικό τον αφήνω στην απέξω-ευννοηθηκε από τα σταυρώματα)!
Θα είναι ένα πολύ  ωραίο f4(ελπίζω και πιστεύω).

Στον αντίποδα όμως μου κάνει τρομερή εντυπωση(αρνητική)  ,πως φτάσανε ως το τέλος της διαδρομής ολα τα φαβορί.
Τόσα σταυρώματα,και δεν έτυχε κανείς με κανέναν;
Παραείχε κέφια η κληρωτίδα...
Παραείχε.

Τέλος πάντων,στα του γηπέδου ,δεν μου αρέσει η επιλογή του Ντιρί σαν εδρα.
Δεν ειναι καθόλου μπασκετικό γήπεδο.
Αλλά  αφου πάντα το f4 γίνεται στην έδρα μιας εκ των συμμετεχούσων,και αφου η Ελληνογερμανική είναι ακατάλληλη  για την εν λόγω διοργάνωση,και  σε Ταφο και Μαρούσι έγινε ο προηγούμενος γύρος,ας είναι.
Let it be...

Έλεγα να μην δώσω προγνωστικά,γιατι ειναι αμαρτία  να ξέρετε μια βδομάδα νωρίτερα τι θα  γίνει,και να  μην πηγαίνετε στα  γήπεδα (  smile.gif   ) και να δώσω προγνωστικά κληρωσης (το ειχα δει σε όραμα το σταυρωμα Deree-Bac),αλλά αφού δεν έγραψα και σε λϊγο αρχίζουν οι αγώνες,ας πω.

Βλέπω να το παίρνει η Ακαδημια.

Στον πρώτο ημιτελικό με Ντιρι την βλέπω φαβορί 70-30    ,ενώ στον έτερο βλέπω το Μαρούσι φαβορί 70-30.

Μικρό τελικό Ντιρι-ΠΑΟ βλέπω Ντιρί 70-30  και μεγαλο τελικό Ακαδημια-Μαρούσι βλέπω Ακαδημια 70-30!

Ότι πάρεις 70-30 δηλαδή,χαχα.

Με λιγα λόγια,αυτή την στιγμη,θεωρώ την Ακαδημια ως την κορυφαια ομαδα παμπαίδων,μετα Ντιρι και Μαρούσι και τέλος τον Παναθηναικό.

Πάντως δεν αποκλείω τίποτα .
15χρονοι παιζουν σε back to back  αγωνες.

Καλή επιτυχία  σε όλα τα παιδιά,να δούμε ματσάρες ,να το διασκεδάσουν και να νικησει η καλύτερη ομάδα!

Υ.γ.
Μάρκο θα γράψω για όλα μαζί (και του προηγουμένου ΣΚ) το βραδυ.
Δυστυχως δεν πρόλαβα.
Όταν  έχω ελεύθερο χρόνο παίζω Quizdom τώρα τελευταία.
Πάντως αν  δεν ειναι στην 12αδα της εθνικης παμπαίδων ο Αρσενόπουλος,θα είναι έγκλημα.
By far το καλύτερο γκαρντ της ΕΣΚΑ αυτή την στιγμή.
Και οι τυφλοί βλέπουν.
SotAndop
QUOTE (Gkos @ Jun 13 2015, 11:21 ) *
Καλημερίζω.
Σε λίγα λεπτά ξεκινάει το f4  των παμπαίδων,και έχουμε ήδη  λαβει θέσεις.

Πριν πάμε  να  δούμε τι  περιμένουμε στα σημερινά, να πω  δυο λόγια γενικά για το f4.

Μου κάνει τρομερή (ευχάριστη)  εντύπωση,ότι στο  τέλος της διαδρομής φτάσανε  οι 3 +1  καλύτερες ομαδες του  τουρνουά(τον Παναθηναικό τον αφήνω στην απέξω-ευννοηθηκε από τα σταυρώματα)!
Θα είναι ένα πολύ  ωραίο f4(ελπίζω και πιστεύω).

Στον αντίποδα όμως μου κάνει τρομερή εντυπωση(αρνητική)  ,πως φτάσανε ως το τέλος της διαδρομής ολα τα φαβορί.
Τόσα σταυρώματα,και δεν έτυχε κανείς με κανέναν;
Παραείχε κέφια η κληρωτίδα...
Παραείχε.

Τέλος πάντων,στα του γηπέδου ,δεν μου αρέσει η επιλογή του Ντιρί σαν εδρα.
Δεν ειναι καθόλου μπασκετικό γήπεδο.
Αλλά  αφου πάντα το f4 γίνεται στην έδρα μιας εκ των συμμετεχούσων,και αφου η Ελληνογερμανική είναι ακατάλληλη  για την εν λόγω διοργάνωση,και  σε Ταφο και Μαρούσι έγινε ο προηγούμενος γύρος,ας είναι.
Let it be...

Έλεγα να μην δώσω προγνωστικά,γιατι ειναι αμαρτία  να ξέρετε μια βδομάδα νωρίτερα τι θα  γίνει,και να  μην πηγαίνετε στα  γήπεδα (  smile.gif   ) και να δώσω προγνωστικά κληρωσης (το ειχα δει σε όραμα το σταυρωμα Deree-Bac),αλλά αφού δεν έγραψα και σε λϊγο αρχίζουν οι αγώνες,ας πω.

Βλέπω να το παίρνει η Ακαδημια.

Στον πρώτο ημιτελικό με Ντιρι την βλέπω φαβορί 70-30    ,ενώ στον έτερο βλέπω το Μαρούσι φαβορί 70-30.

Μικρό τελικό Ντιρι-ΠΑΟ βλέπω Ντιρί 70-30  και μεγαλο τελικό Ακαδημια-Μαρούσι βλέπω Ακαδημια 70-30!

Ότι πάρεις 70-30 δηλαδή,χαχα.

Με λιγα λόγια,αυτή την στιγμη,θεωρώ την Ακαδημια ως την κορυφαια ομαδα παμπαίδων,μετα Ντιρι και Μαρούσι και τέλος τον Παναθηναικό.

Πάντως δεν αποκλείω τίποτα .
15χρονοι παιζουν σε back to back  αγωνες.

Καλή επιτυχία  σε όλα τα παιδιά,να δούμε ματσάρες ,να το διασκεδάσουν και να νικησει η καλύτερη ομάδα!

Υ.γ.
Μάρκο θα γράψω για όλα μαζί (και του προηγουμένου ΣΚ) το βραδυ.
Δυστυχως δεν πρόλαβα.
Όταν  έχω ελεύθερο χρόνο παίζω Quizdom τώρα τελευταία.
Πάντως αν  δεν ειναι στην 12αδα της εθνικης παμπαίδων ο Αρσενόπουλος,θα είναι έγκλημα.
By far το καλύτερο γκαρντ της ΕΣΚΑ αυτή την στιγμή.
Και οι τυφλοί βλέπουν.

Ημίχρονο 24-24
Gkos
Νικη για την Ακαδημία,μετά από ένα αρκετά κακό ποιοτικά  αγώνα.

Από Ακαδημια ξεχώρισε (ποιος αλλος; ) ο Αρσενόπουλος με κάποιες βοήθειες από Παπαγεωργιου και Προίσκο(τα σύνηθη),ενώ από το Deree (που απογοήτευσε πολύ ασχημα) ,όαση ήταν ο Γαλιατσάτος με καποιες βοηθειες από Λιμανατζάκη.


Deree-Ακαδημια 52-56 (15-11,24-24,39-42,52-56)

*3 κριτές της ΕΣΚΑ στην γραμματεια (Τ Ρ Ε Ι Σ ) και την τιμη να σημειωνουν τα ατομικα φαουλ στον πίνακα (να ξέρουμε τι γίνεται) δεν μας την κανανε...
SotAndop
Ισοπαλία κ ο δεύτερος ημιτελικός 32-32
Gkos
Στον τελικό και ο Παναθηναικός.
Παναθηνικός-Μαρουσι 67-65 (19-19,32-32,51-48,67-65)

*Για τα ξεφτιλικια του ΠΑΟ(σε πάγκο και μη),τι να πω;

Δεν φτανει που η διαιτησια ήταν καταπρασινη(μονο μπλουζάκια Θυρα 13 δεν φορουσαν οι ρεφ),διαμαρτυρονταν και συνεχως.
Η ομαδα που σκόραρε μόνο βολες...
SotAndop
QUOTE (Gkos @ Jun 13 2015, 15:45 ) *
Στον τελικό και ο Παναθηναικός.
Παναθηνικός-Μαρουσι 67-65 (19-19,32-32,51-48,67-65)

*Για τα ξεφτιλικια του ΠΑΟ(σε πάγκο και μη),τι να πω;

Δεν φτανει που η διαιτησια ήταν καταπρασινη(μονο μπλουζάκια Θυρα 13 δεν φορουσαν οι ρεφ),διαμαρτυρονταν και συνεχως.
Η ομαδα που σκόραρε μόνο βολες...



Συμφωνώντας εν μέρει μαζι σας, ας μη λησμονήσουμε και το κραυγαλέο λαθος με την αποβολή του Σακελλαρίου , που τελικα εγινε λιγο αργοτερα, κ χρεώθηκε το φάουλ αλλου...παντως το 1-5 στα φάουλ υπέρ του ΠΑΟ 4' και κατι πριν τη λήξη λεει πολλα
Gkos
1-5 στο 2' ήταν
1-8 πιο μετά ...
Ότι και να πω..
Ντάξει.

Και στο 66-65 με ελαχιστα δευτερόλεπτα να απομενουν φαουλ μαρς υπερ Αμαρουσιου,αβαβα.
SotAndop
Ας κανω ομως -μιας και βγήκα σωστος οςον αφορα τους ημιτελικούς-μια πρόβλεψη για τον αυριανό τελικό. . .βλεπω B.A.C πρωταθλήτρια με διαφορα κατς τη γνωμη μου στους 10-12 πόντους. .θεωρω πως υπερισχύει σε ταλέντο η ακαδημία, χωρις να θίγω τα παιδια-φιναλίστ του ΠΑΟ .
Gkos
Καλημερίζω (αυπνίες γαρ).

Εκτός του ότι έλειπα όλη μέρα χτες,δεν είχα όρεξη να γράψω τίποτα μετά απόσα είδα στον β ημιτελικό.

Κρίμα για τα παιδια και κριμα για τους διαιτητές,τίποτα αλλο.


Μετά από καιρό (sic),χάθηκε βασικό προγνωστικό (όπως χάθηκε) αλλά ουδείς άσφαλτος,τα έχει πει και η λαίδη του πενταγράμμου.


Στον μικρό τελικό ,πιστευω θα νικησει το Ντιρί ,και άνετα πιθανά.
Εχει μεγαλυτερο κίνητρο μέσα στην έδρα του,με κόσμο,να σώσει μια αποτυχημένη χρονιά,με ένα χάλκινο μεταλλιο τρίτης θέσης.
Και έχει και δυο ώρες παραπάνω ξεκούραση(μην το γελάτε-παίζει ρόλο) από το Μαρουσι,το οποιο φοβούμαι πως θα είναι τελειως "άδειο" μετά την χτεσινη προσπάθεια και με ψυχολογία στο ναδίρ με τον τρόπο της ήττας.

Στα του τελικού,τι να πω;

Ποτέ μην λες ποτέ;

Αν το πάρει ο Παο θα πρέπει να κρυφτώ για όσα εγραφα(χαχα),αν και οι του ΠΑΟ με τόσες μεταγραφές 5δατων ,σαν να συμφωνούσαν με όσα ειχα αναφέρει.

Anyway.

Λογικά θα κερδισει εύκολα η Ακαδημια.
Και πιο ξεκούραστη γαρ.

Αν και η εικόνα της ομάδας χωρίς Αρσενόπουλο στο παρκέ ειναι ανησυχητική και προβληματική.
Ως και μηδενική.

Αυτα.

Να δουμε καλους αγώνες και με ηρεμία.

Και αν εχει κεφια η ΕΣΚΑ ας φερει και τεταρτο κριτή,να σημειώνει τα ατομικά φαουλ στον πίνακα.
Και έναν να κρατάει τσιλιες μην έρθει το ρεύμα(από το πασιγνωστο ανέκδοτο με την αλλαγή της λάμπας).
Αστείοι.
AS1972
QUOTE (Gkos @ Jun 14 2015, 06:04 ) *
Καλημερίζω (αυπνίες γαρ).

Εκτός του ότι έλειπα όλη μέρα χτες,δεν είχα όρεξη να γράψω τίποτα μετά απόσα είδα στον β ημιτελικό.

Κρίμα για τα παιδια και κριμα για τους διαιτητές,τίποτα αλλο.


Μετά από καιρό (sic),χάθηκε βασικό προγνωστικό (όπως χάθηκε) αλλά ουδείς άσφαλτος,τα έχει πει και η λαίδη του πενταγράμμου.


Στον μικρό τελικό ,πιστευω θα νικησει το Ντιρί ,και άνετα πιθανά.
Εχει μεγαλυτερο κίνητρο μέσα στην έδρα του,με κόσμο,να σώσει μια αποτυχημένη χρονιά,με ένα χάλκινο μεταλλιο τρίτης θέσης.
Και έχει και δυο ώρες παραπάνω ξεκούραση(μην το γελάτε-παίζει ρόλο) από το Μαρουσι,το οποιο φοβούμαι πως θα είναι τελειως "άδειο" μετά την χτεσινη προσπάθεια και με ψυχολογία στο ναδίρ με τον τρόπο της ήττας.

Στα του τελικού,τι να πω;

Ποτέ μην λες ποτέ;

Αν το πάρει ο Παο θα πρέπει να κρυφτώ για όσα εγραφα(χαχα),αν και οι του ΠΑΟ με τόσες μεταγραφές 5δατων ,σαν να συμφωνούσαν με όσα ειχα αναφέρει.

Anyway.

Λογικά θα κερδισει εύκολα η Ακαδημια.
Και πιο ξεκούραστη γαρ.

Αν και η εικόνα της ομάδας χωρίς Αρσενόπουλο στο παρκέ ειναι ανησυχητική και προβληματική.
Ως και μηδενική.

Αυτα.

Να δουμε καλους αγώνες και με ηρεμία.

Και αν εχει κεφια η ΕΣΚΑ ας φερει και τεταρτο κριτή,να σημειώνει τα ατομικά φαουλ στον πίνακα.
Και έναν να κρατάει τσιλιες μην έρθει το ρεύμα(από το πασιγνωστο ανέκδοτο με την αλλαγή της λάμπας).
Αστείοι.


Κακή ήταν η διαιτησία και στον πρώτο ημιτελικό αγαπητέ φίλε....
Σταθερά 5-6 πόντους μπροστά η bac, το deree να πιέζει σε όλο το γήπεδο και τα φαουλ να ειναι3-4, μετα 3-5 και μετά 3-6!!!!
Στο γήπεδο ήσουν και θυμάσαι φαντάζομαι πότε συμπλήρωσαν 5 οι γηπεδούχοι και πήγε το bac για βολές!!!!
Έξω από νωρίς με 5 φάουλ ο Αρσενοπουλος που δεν έπαιζε και την φοβερή και τρομερή άμυνα και καλά έκανε για να έχει ενέργεια στην επίθεση,..... Ασχολίαστο.... Πρόκειται για κατόρθωμα των διαιτητών... Δεν θέλω να κανω πονηρές σκεψεις επειδη ηταν ο κορυφαιος του γηπεδου.... Τυχαιο;;; κι αυτο το παιδι, ο ενας ο διαιτητης, οχι ο κοντος ο ξανθος.... Ο αλλος... Ολο πανω του το πηρε το ματς στο τελευταιο πενταλεπτο.... Σφυριζε συνεχεια... Υπερ. Deree φυσικα.... Τυχαιο κι αυτο ε;;;;

. Και ο Μακρυδημας διαμαρτυροταν και στα τελευταία λεπτά επειδή ενα και μοναδικο αμφισβητουμενο το εδωσε εναντιον του.... Το 100-0 μεχρι τοτε ομως υπερ του, δεν τον χάλασε φαντάζομαι....
Για τις δε κλήσεις στα κλιμάκια, και το ποιοι καλούνται θα τα πούμε κατ ιδιαν.... Χαχα
Καλημερα
perry1
QUOTE (Gkos @ Jun 14 2015, 06:04 ) *
Καλημερίζω (αυπνίες γαρ).

Εκτός του ότι έλειπα όλη μέρα χτες,δεν είχα όρεξη να γράψω τίποτα μετά απόσα είδα στον β ημιτελικό.

Κρίμα για τα παιδια και κριμα για τους διαιτητές,τίποτα αλλο.


Μετά από καιρό (sic),χάθηκε βασικό προγνωστικό (όπως χάθηκε) αλλά ουδείς άσφαλτος,τα έχει πει και η λαίδη του πενταγράμμου.


Στον μικρό τελικό ,πιστευω θα νικησει το Ντιρί ,και άνετα πιθανά.
Εχει μεγαλυτερο κίνητρο μέσα στην έδρα του,με κόσμο,να σώσει μια αποτυχημένη χρονιά,με ένα χάλκινο μεταλλιο τρίτης θέσης.
Και έχει και δυο ώρες παραπάνω ξεκούραση(μην το γελάτε-παίζει ρόλο) από το Μαρουσι,το οποιο φοβούμαι πως θα είναι τελειως "άδειο" μετά την χτεσινη προσπάθεια και με ψυχολογία στο ναδίρ με τον τρόπο της ήττας.

Στα του τελικού,τι να πω;

Ποτέ μην λες ποτέ;

Αν το πάρει ο Παο θα πρέπει να κρυφτώ για όσα εγραφα(χαχα),αν και οι του ΠΑΟ με τόσες μεταγραφές 5δατων ,σαν να συμφωνούσαν με όσα ειχα αναφέρει.

Anyway.

Λογικά θα κερδισει εύκολα η Ακαδημια.
Και πιο ξεκούραστη γαρ.

Αν και η εικόνα της ομάδας χωρίς Αρσενόπουλο στο παρκέ ειναι ανησυχητική και προβληματική.
Ως και μηδενική.

Αυτα.

Να δουμε καλους αγώνες και με ηρεμία.

Και αν εχει κεφια η ΕΣΚΑ ας φερει και τεταρτο κριτή,να σημειώνει τα ατομικά φαουλ στον πίνακα.
Και έναν να κρατάει τσιλιες μην έρθει το ρεύμα(από το πασιγνωστο ανέκδοτο με την αλλαγή της λάμπας).
Αστείοι.

To DEREE δεν νομἰζω οτι εἰχε αποτυχημένη χρονια. Μια νἐα ομἀδα, πρὠτη χρονια συμμετοχἠς στο παιδικο, εχασε την ανοδο σε εναν αγὠνα ( μια ἠττα στο πρωτἀθλημα ). Στο παμπαἰδων εχασε απο την Ακαδημἰα ( μἰα ηττα στο πρωτἀθλημα ) μπορεἰ οι τελικἐς προσπ᾽θειες να μην καρποφὀρησαν αλλα η ομἀδα δεν εἰχε τἐτιους στὀχους για φἐτος. Αλλωστε απο τους βασικοὐς παικτες μὀνο το Νο 7,9,10,15 ειναι 2000 και το Νο4,12,14 ειναι 2001. Καλἠ επιτυχἰα σε ολα τα παιδιἀ για τουσ σημερινοὐς αγὠνεσ τους.
Η ΕΣΚΑ μἠπως πρἐπει να ξανασκεφτεἰ την διοργἀνωση F4, αντἰ ΣΚ να γἰνεται ΠΚ ωστε τα παιδιἀ να εχουν χρὀνο ξεκοὐρασης και λὀγω εξετἀσεων να μποροὐν να διαβἀσουν κἀτι λἰγο.
Gkos
Στην τρίτη θέση και το χάλκινο μεταλλιο το Deree που νίκησε ευκολα το Μαρούσι με 57-46.

Στα του αγώνα,το Ντιρι φάνηκε να το θέλει παραπάνω,και σε πολύ φιλικό κλιμα ,πήρε την νίκη.



Ντιρι-Μαρούσι

21-9,39-29,49-39,57-46
Gkos
42-16 αναπαυλα στον τελικο.


Μην ρωτησετε ποιος.
Gkos
BAC-Παναθηναικός 70-36



As easy,as it gets.

Πανάξια πρωταθλητρια  η ομαδα της Ακαδημιας.

Μονο με βολές,πως να νικησουμε Μανωλιό μου;;;
SotAndop
QUOTE (Gkos @ Jun 14 2015, 14:11 ) *
42-16 αναπαυλα στον τελικο.


Μην ρωτησετε ποιος.

Και. . .70-36 τελικό.
Gkos
Φάνηκαν τα πάντα στο παρκέ σήμερα.

Αυτά που συζητιουνται στην κερκίδα,δεν τα γραφει κανεις και μετα φαινομαι εγώ ο κακός.

Ας είναι , μπραβο σε όλες τις ομαδες.
HighLow
QUOTE(Gkos @ Jun 14 2015, 15:21 ) *
Φάνηκαν τα πάντα στο παρκέ σήμερα.

Αυτά που συζητιουνται στην κερκίδα,δεν τα γραφει κανεις και μετα φαινομαι εγώ ο κακός.

Ας είναι , μπραβο σε όλες τις ομαδες.


Μην αγχώνεστε μάγκες...!!!
Τι ΠΑΟ , τι BAC...υπόγειες διαδρομές συγκοινωνούντων δοχείων...!!!
smiley.gif
NoExcuses
Για πρώτη φορά σήμερα ο Παναθηναικός "έπεσε" σε διαιτησία που έπαιξε στα ίσια και της δύο ομάδες, το αποτέλεσμα τα λέει όλα.
Ο προπονητής του Παναθηναικού πρέπει να είδε για πρώτη φορά το BAC. Ο Αρσενόπουλος έκανε ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ στο παρκέ, και οι "σουτέρ" του BAC Σουτάρανε ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑΝ. Συγχαρητήρια στο B.A.C .
Αξίζουν πάρα πολλά συγχαρητήρια στο Μαρούσι και στον κόουτς Μπιλάλη. Για τη διαιτησία χτες δεν θα μιλήσω.
doctor_dru
70-36 τελικό σκορ.
Μια ομάδα είδαμε στο παρκέ σήμερα με τον Παναθηναϊκό να παρουσιάζεται εμφανώς ανέτοιμος και χωρίς δυνάμεις.Ελάχιστες συνεργασίες και μέτρησα τουλάχιστον 20 επιθέσεις που έγιναν χωρίς πάσα ή με μία πάσα!!
Απ'την άλλη,οι γνωστοί άγνωστοι της Ακαδημίας κάνανε ότι θέλανε και απ'την στιγμή που έβαλαν και κάποια μακρινά σουτ το ματς ξέφυγε από νωρίς.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια!!! blove.gif
greekfreak
ειπα να παω μια βολτα να δω μπασκετ .....αλλα τι να δω καλα που ειμουν υποψιασμενος και ετσι δεν μου κακοφανηκε ...αυτος ο παο ουτε σε β κατηγορια παιδικο δεν θα προκρυνοταν στους τελικους καλα που εχουν αρχισει τις μεταγραφες 4-5 και θα ειναι καλα στην Α κατηγορια......
AS1972
QUOTE (HighLow @ Jun 14 2015, 15:29 ) *
Μην αγχώνεστε μάγκες...!!!
Τι ΠΑΟ , τι BAC...υπόγειες διαδρομές συγκοινωνούντων δοχείων...!!!
smiley.gif



Τώρα την είπες τη βλακεία σου έτσι;;;
Προφανώς θες να κάνεις εντύπωση....
Δεν πειράζει... ο γιατρός είπε να σου λέμε "ναι" σε όλα..
άλλωστε το ίδο είναι όπως λες..
γι' αυτό και τελείωσε 70-36...
είδες εσύ να φρέναραν στο τέλος επειδή είναι και καλά "συγκοινωνούντα δοχεία" όπως λες; (αν ήσουν γήπεδο....)
Gkos
Μπηκα στην σελίδα της ακαδημίας του ΠΑΟ στο fb , αλλά δεν έχει πόντους ρε γμτ....

"Τη δεύτερη θέση κατέλαβε το Παμπαιδικό μας για το πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ αφού έχασε στον τελικό από την BAC με 70-36 "

Μα γιατί δεν τους έγραψε ?Στενοχωρήθηκα μωρέ.
Ελπίζω να τους γράψει πιο μετά ,έτσι και αλλιώς λίγοι ήταν ,δεν θα του πάρει πολλή ώρα του admin smiley.gif

QUOTE (fireball15 @ Jun 14 2015, 15:37 ) *
Ο προπονητής του Παναθηναικού πρέπει να είδε για πρώτη φορά το BAC. Ο Αρσενόπουλος έκανε ΟΤΙ ΗΘΕΛΕ στο παρκέ, και οι "σουτέρ" του BAC Σουτάρανε ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑΝ. Συγχαρητήρια στο B.A.C .


Να πω την αμάρτια μου ,ώρες ώρες μου φαινόταν ότι ο ΠΑΟ έδινε τα σουτ ( τρίποντα ) στην Ακαδημία , αλλά λέω ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.



QUOTE (AS1972 @ Jun 14 2015, 17:30 ) *
είδες εσύ να φρέναραν στο τέλος επειδή είναι και καλά "συγκοινωνούντα δοχεία" όπως λες; (αν ήσουν γήπεδο....)


Εγώ είδα φρενάρισμα ....
Για 50+ ήταν smiley.gif


Ούτε καν ένα double score μωρε ??? bball.gif bball.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.