Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ - Β' ΟΜΙΛΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ΣΟΥΛΗΣ
Εδώ ανεχόμαστε τον Πέτρου και τον Αρίωνα Αμαρουσίου......
tarx_12
Επειδη Paragoda το στοματακι σου λεει πολλα , για πες μου σε τι σε πειραξε η ΕΦΟΑ??? Σε εστησε πουθενα μηπως?? Την σφαγη στα περσινα play off που στο πρωτο ματς με τους Αγιους απο το +15 της ΕΦΟΑ ο κολλητος τους ο ρεφ εδωσε το ματς για να ανεβουν αυτοι πως σου φανηκε? Και ενα καρο σφαγες αλλες...... ή σε πειραξε το γεγονος που ειμαστε απροπονητοι και σας κερδιζουμε τοσα χρονια και ερχονται οι ομαδες σου γυμνασμενες με 5 προπονησεις και γυμναστηρια και χανουν και εμεις παιζαμε μπαραζ?? ή μηπως φταιει η ΕΦΟΑ που ο δημος ξαφνικα χωρις προειδοποιηση μας αλλαξε γηπεδο?? Το ματς δεν το επαιξε η ΝηΑΡ ΗΣΤ οχι η ΕΦΟΑ. αντε μπραβο
gspara


petza16
QUOTE (Paragodas @ Nov 4 2016, 10:15 ) *
Καλημέρα σε όλους....

Ποτέ μου δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να ανεχόμαστε οι ομάδες αλλά και η ΕΣΚΑ σαν διοργανώτρια αρχή, μια ομάδα σαν την ΕΦΟΑ...

Θελω παρα πολυ να μου εξηγησεις τι σου εκανε η ομαδα που λεγεται ΕΦΟΑ.Ειδα και τις ομαδες με τους παραγοντες και την οργανωση ποσα πολλα παιδια βγαζουν απο τις ακαδημιες τους.Ειμαι 10 χρονια σε αυτες τις κατηγοριες και παιζουν οι ιδιοι και οι ιδιοι,Πλην ελαχιστων ομαδων που κανουν εξαιρετικη δουλεια.Τουλαχιστον δεν φταιμε εμεις που μας αλλαξαν εδρα μεσα σεπτεμβρη και μας ειπαν παιξτε σε αλλο γηπεδο ¨και αλλη ωρα.Αλλα στην ελλαδα ζουμε και ολες οι αλλαγες γινονται αργοπορημενα.Και κατι τελευταιο μακαρι να ειχατε ολοι ομαδες που οι παιχτες τους αγαπανε τοσο πολυ την ομαδα τους και μενουν εκει 10 χρονια παροτι ειχαν προτασεις απο αλλες ομαδες και με αντιτιμο.Αλλα μαλλον ειμαστε λατρεις του αθληματος κατι που πρεπει να το μαθαινετε εσεις σστα νεα παιδια στις οργανωμενες ομαδες σας.Η εφοα το ξερει και ας ειμαστε οπως ειμαστε.Και οταν λες κατι τετοιο να το λες ονομαστικα .Προσβαλεις ανθρωπους που ιδρωνουν για τον κολλητο τους και τα αλλαζουν ολα για να παιξουν εναν αγωνα ,γιατι ακομα αγαπουν την ιδεα του μπασκετ .

Αντωνοπουλος Τακης
Paragodas
QUOTE (petza16 @ Nov 6 2016, 13:03 ) *
Θελω παρα πολυ να μου εξηγησεις τι σου εκανε η ομαδα που λεγεται ΕΦΟΑ.Ειδα και τις ομαδες με τους παραγοντες και την οργανωση ποσα πολλα παιδια βγαζουν απο τις ακαδημιες τους.Ειμαι 10 χρονια σε αυτες τις κατηγοριες και παιζουν οι ιδιοι και οι ιδιοι,Πλην ελαχιστων ομαδων που κανουν εξαιρετικη δουλεια.Τουλαχιστον δεν φταιμε εμεις που μας αλλαξαν εδρα μεσα σεπτεμβρη και μας ειπαν παιξτε σε αλλο γηπεδο ¨και αλλη ωρα.Αλλα στην ελλαδα ζουμε και ολες οι αλλαγες γινονται αργοπορημενα.Και κατι τελευταιο μακαρι να ειχατε ολοι ομαδες που οι παιχτες τους αγαπανε τοσο πολυ την ομαδα τους και μενουν εκει 10 χρονια παροτι ειχαν προτασεις απο αλλες ομαδες και με αντιτιμο.Αλλα μαλλον ειμαστε λατρεις του αθληματος κατι που πρεπει να το μαθαινετε εσεις σστα νεα παιδια στις οργανωμενες ομαδες σας.Η εφοα το ξερει και ας ειμαστε οπως ειμαστε.Και οταν λες κατι τετοιο να το λες ονομαστικα .Προσβαλεις ανθρωπους που ιδρωνουν για τον κολλητο τους και τα αλλαζουν ολα για να παιξουν εναν αγωνα ,γιατι ακομα αγαπουν την ιδεα του μπασκετ .

Αντωνοπουλος Τακης



Όσοι είμαστε χρόνια σε αυτές τις κατηγορίες όπως λες κι εσύ ξέρουμε, οτι η ΕΦΟΑ υπό την ανοχή της ΕΣΚΑ και των άλλων ομάδων μπορεί και παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα. Στο κάτω κάτω μην πας μακρυά με (-) ξεκίνησες φέτος για γνωστούς λόγους. Δεν διαφωνώ οτι μπορεί να είστε μια παρέα όπως είπες παραπάνω, αλλά φίλε μου όταν παίρνεις μέρος σε ένα πρωτάθλημα πρέπει να τηρείς και τους κανόνες του. ¨Εχεις και υποχρεώσεις όχι μόνο δικαιώματα. Αν δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις στις υποχρεώσεις μπορείς πολύ απλά να πας να πάρεις μέρος σε ένα ανεξάρτητο πρωτάθλημα που θα έχει λιγότερες υποχρεώσεις...πάλι με τους φίλους σου θα είσαι και πάλι θα ιδρώνεις για τον κολλητό σου. Όταν όμως παίρνεις μέρος σε ένα επίσημο πρωτάθλημα και εσύ στο ένα παιχνίδι έμφανίζεσαι με 5 παίκτες και στο άλλο με 12 αλλοιώνεις αποτελέσματα. Τόσο απλό είναι το θέμα.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν δεν το παίξατε εσείς το παιχνίδι ή η ΝΗΑΡ ΗΣΤ όπως είπε και ο προηγούμενος φίλος, αν υπάρχει κάποιος από Νηαρ ας μας πει την γνώμη του.

Υ.Γ.1 Δεν έχω να προσθέσω κάτι για τους διαιτητές. Πιστεύω οτι και αυτοί ένα μεροκάματο προσπαθούν να βγάλουν. Σίγουρα υπάρχουν φορές που μπορεί να μας έχουν αδικήσει αλλά ας κοιτάξουμε πρώτα τι κάνουμε εμείς για τις ομάδες μας και μετά ας ασχοληθούμε και με τους διαιτητές.

Υ.Γ.2 Εαν όπως λες είστε λάτρεις του αθλήματος και θέλετε να δώσετε το σωστό παράδειγμα στα παιδιά θα έπρεπε ήσασταν στο γήπεδο κάθε μέρα. Δεν θα πηγαίνατε από αγώνα σε αγώνα. Σίγουρα δεν είναι αυτό το νόημα που πρέπει να πάρουν τα παιδάκια.
tarx_12
Επειδή αφήνεις υπονοούμενα για προηγούμενες χρονιές κατσε και ψαξε λοιπον και δες οτι ηταν η πρωτη φορα φετος που η ομαδα δεν κατεβασε τμηματα υποδομης. ΚΑΜΙΑ υποχρεωση και καμια ΧΑΡΗ δεν μας εκανε ποτε ΚΑΜΙΑ ΕΣΚΑ και καμια ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ .
Πες μας και απο ποια ομαδα εισαι μηπως σε εχουμε πειραξει και δεν το ξερουμε να ζητησουμε και συγνωμη
harden

ΠΕ 10/11/2016 20:00 ΓΟΥΔΗ Δ.Α. ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2. Πρέπει να μας αποδείξουν στον Εθνικό ότι μπορούν να μπουν στην 5αδα και δεν τους φτάνει μόνο οι καλές εντυπώσεις.Πιο έμπειρη ομάδα η Ραφήνα και το πρωτο φαβορί για άνοδο.

ΠΕ 10/11/2016 20:30 ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ ΚΛ. ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1 Καλύτερη ομάδα εντός εδρας,να συνεχίσει το καλό σερί και να πλασαριστεί ψηλά.Οι φιλοξενούμενοι πρέπει να ψάξουν άλλου τους βαθμούς για να μην έχουν πρόβλημα.

ΠΕ 10/11/2016 21:00 ΜΠΟΥΡΝΑΖΙΟΥ ΚΛ. ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2. Καλή ομάδα η Άμιλλα που δεν θα έχει πρόβλημα σωτηρίας θα είναι στην μέση του βαθμολογικού πίνακα αλλά μεχρι εκεί.Η Αχαρνής τα παίρνουν αυτά τα παιχνίδια μόνο στα ντέρμπι θα δυσκολεύονται.

ΠΕ 10/11/2016 21:00 ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΚΛ. ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1. Ή Νηαρ μπορεί και πρέπει να παλέψει για την 5αδα και γιατί όχι για την άνοδο.Η μόνη ομάδα που μπορεί να απειλήσει τα φαβορί.Πολυ βαριά η φανέλλα.Απεναντι της θα βρει μία ομάδα που αποκτάει σιγα σιγά την νοοτροπία νικητή αλλά αυτα τα παιχνίδια δύσκολο να τα πάρει εκτός.

ΠΕ 10/11/2016 21:30 ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2. Ή Παιανια θα πρέπει να ψάξει άλλου τους βαθμούς και τις νίκες για τη σωτηρία.Περιμενουμε να δούμε τι αντίδραση θα έχει η Αναγέννηση μετά τις τρεις ήττες,σε τι ψυχολογία βρίσκεται η ομάδα και αν μπορεί να αντέξει στην διεκδίκηση.

ΠΕ 10/11/2016 21:45 6ο ΕΝ.ΛΥΚ.ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1. Ο Θεμιστοκλής πρέπει να ξανά σταθεί στα πόδια του και είναι μία καλή ευκαιρία το εντός έδρας ματς με το Χαλανδρι που θα πάει αλλού να βρει τις νίκες που χρειάζεται.

ΠΕ 10/11/2016 21:45 ΙΛΙΟΥ ΚΛ. Α ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1. Θα πάω με την πιο έτοιμη ομάδα που αν δεν κερδίσει αυτό το παιχνίδι τους θα αύξηση τις πιθανότητες για υποβιβασμό.Η Εφοα θα πρέπει να τα δώσει ολα για να μην έρθει το αναπόφευκτο.
gspara
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2
Δυσκολη εξοδος για την Ραφηνα.Εχει όμως προβαδισμα,ειδικα αν δεν παιξει ο βασικος ασσος του Εθνικου,Μπαλτας,που χτυπησε στον Κουρο.Οριακα διπλο.....

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
Καλυτερος ο Πολυνικης,ευκολος ασσος.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
Η μεγαλη εμφανιση της Αμιλλας την προηγουμενη αγωνιστικη,εδωσε μεγαλυτερο ενδιαφερον στο δευτερο σερι εντος εδρας ματς
με την Αχαρνης.Με νικη επαναπροσδιοριζει τους στοχους της.Η ενισχυμενη Αχαρνης βρισκεται σε εξαιρετικη κατασταση και δεν θελει να σκονταψει ώστε να εκμεταλευτει το βατο πρόγραμμα που ακολουθει.Θα δωσω προβαδισμα στην ομαδα του Τσαπακη....

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
Πολύ ενδιαφερον ματς και στη Καισαριανή.Μετα από βατα παιχνίδια,η Νηαρ χρειαζεται μια μεγαλη νικη αν θελει να εχει βλεψεις πενταδας.Ο Κουρος από την άλλη,θελει μια μεγαλη εκτος εδρας νικη που θα του δωσει ψυχολογια κορυφης.Η απραξια της προηγουμενης αγωνιστικης μαλλον κακο θα κανει στους γηπεδούχους,πανω που ανεβαζαν ρυθμους.Αν ο Κουρος κρατησει τον Χατζηκωστή χαμηλα,θεωρω θα φυγει νικητης.

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2
Ωρα να σταματησουν το αρνητικο σερι.

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Σε κακο φεγγαρι ο Θεμιστοκλής που εχει την ευκαιρια τις επομενες 3 αγωνιστικες να τονωσει την ψυχολογια του πριν παει στο ντέρμπυ στην Αναβυσσο.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
Αν θελει να ελπιζει η ΕΦΟΑ πρεπει να νικησει.
MENEGIN11
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
LORRY
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
larry33
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
filologos
ΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
Zourinho
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 1
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1
ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
doctor_dru
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 1

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
rudy91
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2
Δεν πιστευω να κανει τοσο καλο παιχνιδι παλι ο εθνικος οπως στην αναβυσσο και θα χασει ευκολα
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
Μαλλον ευκολα αυτα τα παιχνιδια τα καθαριζει στν εδρα του ο πολυνικης
κΑΟ ΑΜΙΛΛΑ - ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
Με φορα η αχαρνης
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
Δυσκολα αλλα θα φυγει με το διπλο
ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2
Περιπατος
ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Ευκολη νικη..οτιδηποτε αλλο τελος χρονιας
ΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 2
Ομαδα γ' εσκα η παλατιανη

The Grey
Διπλό η Ραφήνα με περίπου 10 πόντους
gspara
ΑΜΙΛΛΑ-ΑΧΑΡΝΗΣ 66-65 (14-14,22-37,49-49,66-65).

Επικη ανατροπη στο 2ο ημιχρονο για την γηπεδουχο Αμιλλα που επεστρεψε από το -17(26-43),προσπερασε +5(63-58) και χρειαστηκε να αστοχησει στο φιναλε ο Ρεντιφης για να πανηγυρισει μια πολύ μεγαλη νικη!!!!!
Χαρακτηριστικα η Αμιλλα πετυχε 22 ποντους στο πρωτο ημιχρονο και 44 στο δευτερο!!!!!

Αμιλλα........Τσατσουκ-Χυτας-Κοττης-Σπηλιωτης-Μαργωνης
Αχαρνης......Ζερβας-Μπουα-Ρεντιφης-Χριστοφακης-Γιαννης
Δεν αγωνιστηκαν οι Μυστιλογλου-Μπρατσιακος(Αχαρνης) και ο Καβουρης(Αμιλλα).

Η Αμιλλα ξεκινησε με φορα από την προηγουμενη αγωνιστικη και αιφνιδιασε την Αχαρνης(12-3) με αιχμες τους Τσατσουκ-Μαργωνη.
Οι αλλαγες του κοουτς Τσαπακη αλλαξαν την εικονα του αγωνα,με τον Ρωμοσιο να βελτιωνει την κυκλοφορια και τον δυναμικο Γραμμενο να μαζευει τα ριμπάουντ και να παιζει πολύ καλη αμυνα στον Μαργωνη(15-19).

Με 4 σερι ποντους του Τσατσουκ η Αμιλλα ισοφαρισε(19-19) και εκει ξεκινησε ένα καταιγιστικο διαστημα της Αχαρνης με βασικο υπαιτιο τον Καυμενακη που μπηκε ζεστος από τον παγκο.
Το 3ποντο του Μπουα εκλεισε ιδανικα το ημιχρονο για τους φιλοξενουμενους....22-37.

Η Αχαρνης ξεκινησε με τον ιδιο τροπο στο 2ο ημιχρονο και τα δυο 3ποντα των Μπουα-Χριστοφακη ανεβασαν την διαφορα στην μεγιστη τιμη της....26-43.
Τιποτα δεν προδικαζε την συνεχεια.Η Αχαρνης επαθε μπλακ-αουτ και η Αμιλλα με αφετηρια την αμυνα προσαρμογης ,αρχισε να ροκανιζει την διαφορα.

Με τριποντα των Βοσκακη-Μηλη η Αμιλλα μειωσε 46-49 λιγο πριν το τελος της 3ης περιοδος.
Η κακη ψυχολογια των φιλοξενουμενων φανηκε στις 0/3 βολες του Ρεντιφη(!!!) και τελικα ο Βοσκακης με νέο 3ποντο εκλεισε την 3η περιοδο στο 49-49.

Κακο πρωτο 5λεπτο στην τελευταια περιοδο με την Αχαρνης όμως να δειχνει ότι ξαναπαιρνει τα ηνια.......49-53.
Εκει όμως μιλησε καθοριστικα ο Καμπιτης και με 2 clutch-τριποντα να δινει στην Αμιλλα την πρωτοπορια.....55-53.

Με τον εξαιρετικο Τσατσουκ ψυχραιμο απο τις βολες και κρίσιμα καλαθια απο Χυτα-Βλασερο,οι γηπεδούχοι ανεβασαν την διαφορα (63-58,66-62) αλλα στο φιναλε παραλιγο να χυσουν την καρδαρα.
Στα 8'' ο Μπουα μειωσε με το 3ο του τριποντο σε 66-65 και στα 7'' ο Τσατσουκ αστοχησε σε ζευγαρι βολων.
Στην τελευταια επιθεση ο Ρεντιφης μπουκαρε απο δεξια,δεν πασαρε στους ελευθερους συμπαίχτες του,με αποτέλεσμα να κλειστει και να αστοχησει υπο πιεση.

Δευτερη μεγαλη επιτυχια για την Αμιλλα που απεδειξε ότι μονο τυχαια δεν ηταν η εμφανιση της προηγουμενης αγωνιστικης.
Πλεον συγκαταλέγεται στο γκρουπ των ομαδων που θα παλεψουν για την πενταδα.
Mvp o νεαρος Τσατσουκ που πραγματοποιησε μεστη και πολύ ωριμη εμφανιση.Οργανωσε,πιεσε τον Ζερβα και σκοραρε ψυχραιμα και καθοριστικα.
Ταυρος κατω απο τα καλαθια ο Μαργωνης,εδωσε μεγαλες μαχες και εμψυχωσε τους συμπαίχτες του στα δυσκολα.Μοναδικο αγκαθι οι ελευθερες βολες.
Πολύ καλος ο Χυτας και καθοριστικοι στην ανατροπη οι Βοσκακης-Καμπιτης!!!

Κακη ηττα για την Αχαρνης,ειδικα στο ψυχολογικο κομματι λογω του τροπου που προηλθε.
Υστερησαν σημαντικα τα βασικα οπλα,ειδικα σο 2ο ημιχρονο.
Κορυφαιος και αποκαλυψη επιθετικα ο Μπουα,ενω πολύ μαχητικος ηταν και ο Γραμμενος.
efoara
QUOTE(Paragodas @ Nov 8 2016, 10:14 ) *
Όσοι είμαστε χρόνια σε αυτές τις κατηγορίες όπως λες κι εσύ ξέρουμε, οτι η ΕΦΟΑ υπό την ανοχή της ΕΣΚΑ και των άλλων ομάδων μπορεί και παίρνει μέρος στο πρωτάθλημα. Στο κάτω κάτω μην πας μακρυά με (-) ξεκίνησες φέτος για γνωστούς λόγους. Δεν διαφωνώ οτι μπορεί να είστε μια παρέα όπως είπες παραπάνω, αλλά φίλε μου όταν παίρνεις μέρος σε ένα πρωτάθλημα πρέπει να τηρείς και τους κανόνες του. ¨Εχεις και υποχρεώσεις όχι μόνο δικαιώματα. Αν δεν μπορείς να ανταπεξέλθεις στις υποχρεώσεις μπορείς πολύ απλά να πας να πάρεις μέρος σε ένα ανεξάρτητο πρωτάθλημα που θα έχει λιγότερες υποχρεώσεις...πάλι με τους φίλους σου θα είσαι και πάλι θα ιδρώνεις για τον κολλητό σου. Όταν όμως παίρνεις μέρος σε ένα επίσημο πρωτάθλημα και εσύ στο ένα παιχνίδι έμφανίζεσαι με 5 παίκτες και στο άλλο με 12 αλλοιώνεις αποτελέσματα. Τόσο απλό είναι το θέμα.

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν δεν το παίξατε εσείς το παιχνίδι ή η ΝΗΑΡ ΗΣΤ όπως είπε και ο προηγούμενος φίλος, αν υπάρχει κάποιος από Νηαρ ας μας πει την γνώμη του.

Υ.Γ.1 Δεν έχω να προσθέσω κάτι για τους διαιτητές. Πιστεύω οτι και αυτοί ένα μεροκάματο προσπαθούν να βγάλουν. Σίγουρα υπάρχουν φορές που μπορεί να μας έχουν αδικήσει αλλά ας κοιτάξουμε πρώτα τι κάνουμε εμείς για τις ομάδες μας και μετά ας ασχοληθούμε και με τους διαιτητές.

Υ.Γ.2 Εαν όπως λες είστε λάτρεις του αθλήματος και θέλετε να δώσετε το σωστό παράδειγμα στα παιδιά θα έπρεπε ήσασταν στο γήπεδο κάθε μέρα. Δεν θα πηγαίνατε από αγώνα σε αγώνα. Σίγουρα δεν είναι αυτό το νόημα που πρέπει να πάρουν τα παιδάκια.



Κσλο ειναι να πεις και ποιος εισαι οπως κανω και γω μ ην κρυβεσαι πισω απο το ψευδωνυμο.

1 Δεν κατεβασα παιδικο και τιμωρηθηκα.Ειχα υποχρεωση να κατεβασω.Δεν το εκανα τιμωρηθηκα.Μηπως θες να με απελασουν κιολας.Οι κανονες αν δεν εφαρμοσθουν τιμωρεισαι.Απλα τα πραγματα
2 Εφερνα πινακα στο γηπεδο και τον πληρωναμε ενω το γηπεδικο ειναι αρμοδιοτητα αλλου φορεα.
3 Επαιξα 2 αγωνες φετος στο γηπεδο μου και μετα μου ειπαν γεια σου πας αλλου αλλη ωρα.Επρεπε να το ειχα προβλεψει.Οι αλλοι πουν εχουν δικαιωματα δεν εχουν υποχρεωσεις?Τι ζηταω απλα ιδια ωρα γιατι κανονισα την χρονια απο το καλοκαιρι με βαση αυτην την ωρα.Αν το ηξερα θα ειχα φυγει γιατι εχω και υποχρεωσεις.Δεν μπορω μεςστην χρονια να αλλαξω ολες μου τις δουλειες επειδη δεν εγιναν τα πραγματα σωστα αποα το καλοκαιρι,Φταιω και γι αυτο να με διωξουν?
4 Δεν ειμαι σωσυο παραδειγμα τωρα για τα παιδια λογω υποχρεωσεων αλλα μην τρελαθουκε δεν παιζουμε και nba.B εσκα ειναι απο παιχτες που κανουν το χομπυ τους.ΧΟΜΠΥ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ....ΑΠΛΟ ΕΙΝΑΙ.και τωρα πεςμου γιατι να με αποβαλουν.Θα παλεψω και αν τα καταφερω μπραβο μου
Reggie_
QUOTE(tarx_12 @ Nov 5 2016, 15:54 ) *
Επειδη Paragoda το στοματακι σου λεει πολλα , για πες μου σε τι σε πειραξε η ΕΦΟΑ??? Σε εστησε πουθενα μηπως?? Την σφαγη στα περσινα play off που στο πρωτο ματς με τους Αγιους απο το +15 της ΕΦΟΑ ο κολλητος τους ο ρεφ εδωσε το ματς για να ανεβουν αυτοι πως σου φανηκε? Και ενα καρο σφαγες αλλες...... ή σε πειραξε το γεγονος που ειμαστε απροπονητοι και σας κερδιζουμε τοσα χρονια και ερχονται οι ομαδες σου γυμνασμενες με 5 προπονησεις και γυμναστηρια και χανουν και εμεις παιζαμε μπαραζ?? ή μηπως φταιει η ΕΦΟΑ που ο δημος ξαφνικα χωρις προειδοποιηση μας αλλαξε γηπεδο?? Το ματς δεν το επαιξε η ΝηΑΡ ΗΣΤ οχι η ΕΦΟΑ. αντε μπραβο

Αλήθεια απο που σου ηρθε οτι η Νηαρ δεν επαιξε? Η Νηαρ ηρθε κανονικά να παιξει κ ακολουθησε οτι ειπαν οι διαιτητές. Αν δεν ηθελε μπορουσε να μην δεχτει την ξαφνικη αλλαγη ωρας απο 19.45 σε 22.00 μολις το μεσιμερι του αγωνα που βασει κανονισμων πρωταθληματος δεν επιτρέπεται. Αυτα για να μην πεταμε κατηγοριες χωρις να γνωρίζουμε.
gspara
gspara
Στον αγωνα Θεμιστοκλής-Χαλάνδρι ο μεγαλος μπομπερ Ζαφειρόπουλος σημειωσε 18 ποντους χωρις να επιχειρησει καμμια προσπαθεια για τριποντο.Πιστευω είναι η πρωτη φορα που συμβαινει κατι τετοιο!!!Γενικα ο Θεμιστοκλής,που διακρινεται για την περιφερειακη του φαρετρα,στο συγκεκριμενο παιχνιδι ευστοχησε μολις σε 3 τριποντα!!

Στον αντιποδα,αλλη μια εντυπωσιακη επιδοση για τον παιχτη-θρυλο της ΕΦΟΑ,Δημητρη Τριγαζη με 21 ποντους και 7 τριποντα στη νικη μεσα στην Πεταλουδα!!!
LORRY
QUOTE (gspara @ Nov 12 2016, 13:43 ) *
Στον αγωνα Θεμιστοκλής-Χαλάνδρι ο μεγαλος μπομπερ Ζαφειρόπουλος σημειωσε 18 ποντους χωρις να επιχειρησει καμμια προσπαθεια για τριποντο.Πιστευω είναι η πρωτη φορα που συμβαινει κατι τετοιο!!!Γενικα ο Θεμιστοκλής,που διακρινεται για την περιφερειακη του φαρετρα,στο συγκεκριμενο παιχνιδι ευστοχησε μολις σε 3 τριποντα!!

Στον αντιποδα,αλλη μια εντυπωσιακη επιδοση για τον παιχτη-θρυλο της ΕΦΟΑ,Δημητρη Τριγαζη με 21 ποντους και 7 τριποντα στη νικη μεσα στην Πεταλουδα!!!


Φίλε gspara ,οι πληροφορίες μου λένε ότι η Παλατιανη άλλαξε εκ νέου προπονητή (μέσα σε μια εβδομάδα). Έφυγε και ο Ρόμπερτ. Είναι δυνατόν; Ξέρεις τίποτα;
Μήπως μπορεί να μας πει ο φίλος geopalatiani ;
gspara
QUOTE (LORRY @ Nov 12 2016, 16:21 ) *
Φίλε gspara ,οι πληροφορίες μου λένε ότι η Παλατιανη άλλαξε εκ νέου προπονητή (μέσα σε μια εβδομάδα). Έφυγε και ο Ρόμπερτ. Είναι δυνατόν; Ξέρεις τίποτα;
Μήπως μπορεί να μας πει ο φίλος geopalatiani ;

Ισχυει LORRY.Eφυγε ο Σγουρος.Για την ωρα την ομαδα προπονει ο Αντωνόπουλος μεχρι να βρεθει αντικαταστατης.
Συμφωνα με πληροφοριες και στα Πετραλωνα παραιτηθηκε ο κοουτς Βασιλόπουλος.
rosgouros
QUOTE(LORRY @ Nov 12 2016, 16:21 ) *
Φίλε gspara ,οι πληροφορίες μου λένε ότι η Παλατιανη άλλαξε εκ νέου προπονητή (μέσα σε μια εβδομάδα). Έφυγε και ο Ρόμπερτ. Είναι δυνατόν; Ξέρεις τίποτα;
Μήπως μπορεί να μας πει ο φίλος geopalatiani ;

Μου δινεται η ευκαιρια να ευχαριστησω τη διοικηση και ειδικα τον κ Κατριβανο για την επιλογη προς το προσωπο μου.Απλα μου ηταν αδυνατον να βοηθησω λογο μικρης αλλα δικαιολογημενης λογο επαγγελματκων υποχρεωσεων συμμετοχης πολλων βασικων παικτων .Με την επανοδο των Χριστοφακη,λοιζου και του εξαιρετικου κοουτς Γ.Αντωνοπουλου ευχομαι στην ομαδα της παλατιανης να ανακαμψει και να πετυχει τους στοχους της!
geopalatiani
ρομπερτ σε ευχαριστουμε εστω για τολιγο που συνεργαστηκαμε.η παλατιανη εχει προπονητη τον γιαννη αντωνοπουλο και συνεχιζει κανονικα με αυτον.
harden

ΗΜ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2 ΣΚΟΡ
ΠΕ 17/11/2016 20:30 ΑΝΑΒΥΣΣΟΥ ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ. 1 Έκπληξη αν δεν έρθει άσσος

ΠΕ 17/11/2016 21:30 ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2 Έκανε τα δωράκια του ο Θεμιστοκλής είναι ώρα να σοβαρευτουν γιατί θα χάσουν το τρένο.Αλλα παιχνίδια πρέπει να κυνηγήσουν οι γηπεδούχοι αλλα αν τα καταφέρουν βάζουν βάση για σωτηρία.

ΠΕ 17/11/2016 21:30 ΡΑΦΗΝΑΣ ΚΛ. ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1 Ντέρμπι,δυσκολα να χάσει η Ραφήνα στο γήπεδο της. Θέλω να δω τη Νηαρ εκτός με ένα φαβορί.

ΠΕ 17/11/2016 21:30 1ο ΑΧΑΡΝΩΝ ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1 Πολλά με λίγα

ΠΕ 17/11/2016 21:45 Ν.ΠΕΡΚΙΖΑΣ ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2. Για να μην πετάξουν την νίκη τους την προηγούμενη και να κάνουν το βήμα παραπάνω.Αν το Χαλανδρι θέλει να σωθεί πρέπει να κερδίζει εντός αυτές τις ομάδες,αν δεν κερδίσει θα έχει σοβαρό πρόβλημα.

ΠΕ 17/11/2016 22:00 ΡΟΥΦ ΚΛ. ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1 Ντέρμπι,περιμενω την αντίδραση του Εθνικού ασχέτως αποτελέσματος.Οι γηπεδούχοι να ξανά αποκτήσουν αυτοπεποίθηση.

ΠΕ 17/11/2016 22:15 ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 2 Με επιφύλαξη διότι αν δεν παίξουν λίγο άμυνα ο Πολυνίκης και η Εφοα νιώσουν καλά ...
gspara
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
Eυκαιρια για μια ανετη νικη πριν την κρισιμη τριαδα αγωνων που ακολουθει.

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
Το ιδιο και για τον Θεμιστοκλή που θελει ωποσδηποτε τη νικη για να παιξει τα ρεστα του στα ντέρμπυ που ακολουθουν.

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ.-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Ενδιαφερον παιχνιδι που θα δειξει και τις αντοχες της Νηαρ.Η Ραφηνα αυτή την στιγμη φανταζει το μεγαλο φαβορι του ομιλου,προβλεπω θα κερδισει και σχετικα ανετα.

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
Βατο πρόγραμμα η Αχαρνης,μπορει να παει χωρις άλλη ηττα μεχρι το τελος του 1ου γυρου.Ευκολος ασσος απέναντι σε μια ομαδα που δυσκολα θα γλυτωσει το μοιραιο.

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
Ιδιος κοουτς(νομιζω 4η χρονια),σταθερος κορμος με μικρες προσθαφαιρεσεις και παρειστικο κλιμα.Αυτη είναι η πετυχημενη συνταγή της Αμιλλας που δειχνει φετος ικανη για το step-up και γιατι όχι να παει στα play-off.Το Χαλάνδρι το περιμενα πιο ανταγωνιστικο.Λογικα ολη την χρονια θα ακροβατεί στη ζωνη του πιθανου μπαραζ.

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
Για μενα το πιο αμφιρροπο της αγωνιστικης.Ιδιο ρεκόρ οι 2 ομαδες(3-3).Ο Εθνικος κυνηγαει μια μεγαλη νικη που θα του δωσει ψυχολογια 5αδας.Τα Πετραλωνα με τον αερα της αλλαγης προπονητης ευελπιστουν σε δυναμικο restart.Ταχυτατο παιχνιδι και περιφερειακος καταιγισμος.

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ-ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 1
Και εδώ περιμενω αμφιρροπο παιχνιδι.Θα παω οριακα στην ΕΦΟΑ για την οποια κάθε παιχνιδι είναι must win.
Zourinho

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ.-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 2
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ-ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 2

filologos
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ.-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ-ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 2
larry33
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ.-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ-ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 1
doctor_dru
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ.-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ-ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 1
rudy91

ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
Ομαδα γ ισως και δ εσκα η παλατιανη
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 2
Πολυ καλος ο θεμιστοκλης
ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ.-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 1
Ντερμπυ αλλα ευκολος ασσος
ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
Πολυ ευκολα
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
Διπλο για να μην παει χαμενη η μεχρι τωρα πορεια
ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
Τα πετραλωνα θα αντιδρασουν
ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ-ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 1
Εγωιστικα και μονο

The Grey
A.O. Αργοναύτης 71-56 Νήαρ Ηστ

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 14-14, 33-29, 52-40, 71-56.
ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος, Τσεπερλίδης): Χωματάς 8, Τσίρος 16 (1), Συγγούνας Δ., Συγγούνας Ε. 12, Σπετσιέρης 4, Ζερβός 17 (1), Αργυρόπουλος, Μπαλαμπάνης 12 (3), Γιωτάκης, Μητσάκης, Κόρβινγκτον 2, Παπαβασιλείου.
ΝHAΡ ΗΣΤ (Ράπτης): Θειακούλης, Χατζηκωστής 14 (2), Σκέντζος, Ζεχερλής, Αντωνιάδης, Χαμαϊδής, Μάγκος 11, Δήμητσας 8, Τσαντήλας 8, Αττίκος 15.
Aderts
Η έκπληξη της αγωνιστικής η τόσο μεγάλη σε έκταση νίκη ΚΟΥΚ/ΝΕΣ-ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 65-48..

Β’ ΕΣΚΑ Ανδρών 2ος Ομιλος
7η αγωνιστική

Κούρος-Παλατιανή 82-51
Αργοναύτης-Νήαρ Ηστ 71-56
Κουκ/νες-Θεμιστοκλής 65-48
Αχαρνής-Παιανία 76-59
Χαλάνδρι-Αμιλλα 65-70
Αναγέννηση-Εθν. Ελλ. 75-58
ΕΦΟΑ-Πολυνίκης 54-66

Χαλάνδρι 65
Αμιλλα 70
Διαιτητές: Φραγκούλη, Αδαμόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-16, 26-31, 36-50, 62-62 (κ. δ.), 65-70 (α’ παρ.).

ΓΣ ΧΑΛΑΝ. (Καρούτζος): Μπαζώρας 6 (2), Δαμίγος, Αντωνόπουλος 6, Κολαξής 3, Αποστολίδης, Κοκκινάκος, Κωστόπουλος 12, Χατζημιχαήλ Γ. 6 (2), Χατζημιχαήλ Π. 11 (1), Μαρκατάς 2, Ανδρίτσου 6 (2), Τσιάτσιος 13 (1).

ΑΜΙΛΛΑ (Μακρής, Καβούρης): Βλασερός 12, Bοσκάκης 12 (4), Χύτας 7, Τζήμας, Μήλης, Μαργώνης 16, Παριανόπουλος 3 (1), Σπηλιώτης, Ζαβογιάννης, Καμπίτης 5 (1), Φίλιος 7, Τσατσούκ 8.

ΕΦΟΑ 54
Πολυνίκης 66
Διαιτητές: Τσάτσης, Ορφανός
Δεκάλεπτα: 16-11, 28-32, 41-53, 54-66.

EΦΟΑ (Ψυχογιόπουλος, Σεντούκας): Κοντός, Βλαχονάτσιος 5 (1), Λημνιός, Πιτσινός 4, Αντωνόπουλος 3 (1), Παπαδρόσου 13 (2), Τριγάζης 12 (3), Ντιφαντής 3, Τσιώμος, Λυκουρέσης 14, Νουχάι, Κιζηλής.

ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ (Στρατικόπουλος): Δημητρακούλης 4 (1), Τάσσιος 13, Μένος 15 (3), Καράμπελας, Βερβίτας 11, Κοντογεώργης, Μόρφος, Τσόλης 5, Μπαραμπούτης, Χιώτης 8, Βαμβακίδης 10 (1).

Κούρος 82
Παλατιανή 51
Διαιτητές: Σιδερής, Αναγνώστου
Δεκάλεπτα: 21-8, 45-26, 68-43, 82-51.

ΚΟΥΡΟΣ (Γεωργαντάς, Γιαννακόπουλος): Τσόλας, Σιφναίος 6, Σπυρίδης 5 (1), Καλούδης 10 (2), Μακαντάσης 7 (1), Μαρκομιχάλης 13 (3), Μπαλόπητος 3, Παξινός 7 (1), Καπετάνος 21, Μπίρμπας 6 (1), Θεοφανίδης 2, Μόμτσος 2.

ΠΑΛΑΤΙΑΝΗ (Αντωνόπουλος): Ηλιάδης Ι. 4, Ηλιάδης Β. 19 (2), Θωμόπουλος, Γαλλιός, Μπάρτζος, Καλανίδης 2, Πετρόπουλος 7 (1), Κατριβάνος 8, Βασιλάκης 2, Χριστοφάκης, Μαργαρίτης, Κουφός 9.

Αργοναύτης 71
Νήαρ Ηστ 56
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα: 14-14, 33-29, 52-40, 71-56.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος, Τσεπερλίδης): Χωματάς 8, Τσίρος 16 (1), Συγγούνας Δ., Συγγούνας Ε. 12, Σπετσιέρης 4, Ζερβός 17 (1), Αργυρόπουλος, Μπαλαμπάνης 12 (3), Γιωτάκης, Μητσάκης, Κόρβινγκτον 2, Παπαβασιλείου.

ΝHAΡ ΗΣΤ (Ράπτης): Θειακούλης, Χατζηκωστής 14 (2), Σκέντζος, Ζεχερλής, Αντωνιάδης, Χαμαϊδής, Μάγκος 11, Δήμητσας 8, Τσαντήλας 8, Αττίκος 15.

Αχαρνής 76
Παιανία 59
Διαιτητές: Αντωνιάδης, Δράκος
Δεκάλεπτα: 17-26, 38-44, 59-53, 76-59.

ΑΧΑΡΝΗΣ (Τσαπάκης, Φραγκούλης): Μπρατσιάκος 16 (4), Γιάννης, Ζέρβας 6, Ρεντίφης 11, Aναστόπουλος, Μυστίλογλου 27 (1), Καϋμενάκης, Κακουλίδης, Σαρακασίδης 12 (1), Χριστοφάκης, Μπούα 4, Γραμμένος.

ΠΑΙΑΝΙΑ (Μπράμος): Νιφόρας Γ. 16, Νιφόρας Π. 15 (1), Σκανδάλης, Δανατζής, Σπυρόπουλος 7 (1), Πολίτης 6, Στάμου 3 (1), Μίχας, Σιδέρης, Σωτηρόπουλος 9 (1), Μιμάνι 3.

Αναγέννηση 75
Εθν. Ελλ. 58
Διαιτητές: Παυλόπουλος, Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα: 23-14, 38-28, 56-43, 75-58.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (Διονυσόπουλος): Παρασκευόπουλος 3, Σίμος, Πουλέρης 7 (1), Βαζούρας, Ιμπραημάκης 18 (1), Νασταχανίδης, Σαραντόπουλος, Ροκάς, Τόρα 19 (4), Λύτρας 9, Τσίτουρας 13 (3), Αναστασόπουλος 6 (1).

ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ. (Ηρακλειανός, Σωρανίδης): Χριστοδούλου 2, Μπαλτάς 5, Τσόκας 5 (1), Μπρατσιώτης 4 (1), Γεωργάκης 4, Γκόφας 11, Βλάχος, Τερζής 5 (1), Τσενές 9 (1), Πολυχρονόπουλος, Τζαγκαράκης 7, Αναγνώστου 6.

Κουκουβ/νες 65
Θεμιστοκλής 48
Διαιτητές: Δημουλάς, Σταθόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-9, 31-25, 51-37, 65-48.

ΚΟΥΚ/ΝΕΣ (Καναρέλης, Μπαζιάνας): Λουίζος 4, Τάγαρης 3, Μιχαλάκης, Χαλκιάς, Παπαγγελάκης, Αγγελόπουλος 15 (2), Μητρέλος 2, Βαρούχας 2, Καραΐσκος 7, Αγγελογιαννάκης 7 (1), Δρυμαλίτης 19 (2), Πισιτέλης 5 (1).

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛ. (Σφυρής, Παππάς): Σπυρλιδάκης 8, Ζαφειρόπουλος 5, Γαλάνης 2, Λαρεντζάκης 6 (2), Κόκκαλης 4, Ζαλώνης 5, Σπανίδης, Διαμαντής 6 (1), Παπαπαναγιώτου, Σκούταρης 12, Γεωργακίου, Ντόκας.


gspara
gspara
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
Ωρα να διακοψει το αρνητικο σερι.Ευκολος ασσος.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 2
Δυνατο και κρισιμο ματς στην Αγια Βαρβαρα αναμεσα σε ομαδες με ιδιο ρεκόρ(5-2).Κρισιμο σταυροδρομι και για τους δυο,με μια 3αδα αγωνων-φωτια.Πιστευω ότι ο Κουρος θα πετυχει αυτό που δεν εκανε στην Καισαριανή.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2
Σπουδαιο ματς και στην Καισαριανή.Τα Πετραλωνα είναι καλυτερα και με την αλλαγη προπονητη επανεκαμψαν.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
Για το 4/4 η φορμαρισμενη Αμιλλα που πηγε να αυτοκτονησει στο Χαλάνδρι.Οι Κουκου προερχονται από μεγαλη νικη(και χωρις Μιχαλακη),αλλα δυσκολα θα αποδρασουν από το Μπουρναζι.

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
Αν και νωρις,η ΕΦΟΑ δειχνει ότι πολύ δυσκολα θα αντιστρεψει την κατασταση.Ο Θεμι δεν εχει περιθωρια για άλλη γκελα.

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
Επικινδυνη εξοδος,αλλα υπαρχει διαφορα δυναμικότητας.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2
Πολλα με λιγα.
filologos
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 1

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2
Zourinho
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ : 1
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ : 2
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. : 1
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ : 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ : 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ : 2
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. : 2
LORRY
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ : 1
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ : 2
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. : 2
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ : 1
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ : 1
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ : 1
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. : 2
harden
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ : 1 ο Εθνικός είναι πολύ καλύτερη ομδαα
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ : 1 Ντέρμπι,ολα ανοιχτά,παω με την εδρα
ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. : 1 Το ντέρμπι της αγωνιστικής,η Αναγέννηση πρέπει να το πάρει γιατί έχει μείνει πισω και η Νηαρ για να μπει 5αδα.Δύναμη εδρας.
ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ : 1 Σην έδρα της κερδίζει αλλους και άλλους.
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ : 1 Πολλά με λίγα.
ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ : 2 Άλλο ματς να φροντίσει να νικήσει το Χαλανδρι.
ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ: 2 Ουδέν σχόλιο
coachmarian34
Ματσάρα στη Νήαρ Ηστ (B2 ΕΣΚΑ)


Με στόχο την διεύρυνση του αήττητου του ο Αργοναύτης Τριγλίας αντιμετωπίζει εκτός έδρας την Παλατιανή η οποία δεν έχει γευτεί ακόμα τη νίκη στο πρωτάθλημα ενώ η Αχαρνής δοκιμάζεται απέναντι στο ΓΣ Χαλάνδρι το οποίο ψάχνει για νίκες σωτηρίας. Το νικηφόρο σερί της θέλει να συνεχίσει η Άμιλλα Περιστερίου η οποία υποδέχεται τις Κουκουβάουνες οι οποίες θα παλέψουν για μια νίκη - οξυγόνο και ο Πολυνίκης Αγ. Βαρβάρας ο οποίος φιλοξενεί τον Κούρο Αναβύσσου ο οποίος θέλει να μείνει στο κυνήγι των play off. Επαφή με την πεντάδα θέλει ο Θεμιστοκλής ο οποίος καλείται να ξεπεράσει το εμπόδιο της ΕΦΟΑ η οποία θα προσπαθήσει για την ανάκαμψη, Νήαρ Ηστ και Αναγέννηση Πετραλώνων κοντράρονται μεταξύ τους ενώ ο Εθνικός Ελληνορώσων θέλει να βάλει τέλος στο αρνητικό σερί του μαχόμενος με την Παιανία η οποία βρίσκεται σε δύσκολη βαθμολογική θέση. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2016/11/b2_24.html#more
Paragodas

ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ : 1
Έστω και δύσκολα θα επικρατήσουν οι γηπεδούχοι.

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ : 2
Καλοί οι γηπεδούχοι αλλά πιστεύω οτι ο Κούρος με την εμπερία του θα το πάρει.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. : 1
Έμπειρη ομάδα η Νηαρ με δυνατή έδρα το θέλει για να παραμείνει στους στόχους της.

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ : 1
Καλύτερη η Άμιλλα δύσκολα θα χάσει μέσα στην έδρα της.

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ : 1
Δεν έχει περιθώρια για άλλες απώλειες ο Θεμιστοκλής.

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ : 2
Πιο γεμάτη ομάδα οι ΑΧΑΡΝΗΣ έστω και δύσκολα θα πάρει το ροζ φύλλο.

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ: 2
Εύκολο βράδυ για τους πρωτοπόρους.

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες

doctor_dru
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1
Καλύτερος ο Εθνικός,θα επικρατήσει ακόμα κι αν δυσκολευτεί

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ : 2
Ντέρμπι.Οριακά έδρα.

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2
Το μεγάλο ματς της αγωνιστικής.Με αλλαγή στον πάγκο τα Πετράλωνα ψάχνουν την νίκη που θα τα ξαναφέρει κοντά στα πλέι οφ

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 1
Στην έδρα της τα καθαρίζει αυτά τα ματς η Άμιλλα

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1
Έχουν μείνει ήδη πίσω οι γηπεδούχοι,δεν θέλουν άλλη γκέλα

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2
Διπλό.Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ 2
Εμφανώς ανώτερος ο Αργοναύτης,λογικά θα έχει εύκολο βράδυ
larry33
ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ-ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ 1

ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ.-ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ 1

ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ-ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ. 2

ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ-ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 2

ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ.-ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ 1

ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 2

ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ. 2
gspara
ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ-ΚΟΥΡΟΣ 72-74 (23-23,46-41,55-52,72-74).

Συγκλονιστικη ματσαρα στην Αγια Βαρβαρα με τον Κουρο να δειχνει χαρακτήρα και μεταλλο νικητή στην τελευταια περιοδο και να πετυχαινει παλικαρισιο διπλο επι ενός σκληροτραχηλου αντιπαλου και σε μια εδρα,απο την οποια πολύ δυσκολο να περασουν οι υπολοιποι διεκδικητες της ανοδου!!
Μαγικη τριαδα για την ομαδα της Αναβυσσου οι εκπληκτικοι Παξινος-Καπετανος-Μπιρμπας!!!!

Πολυνικης.........Δημητρακουλης-Μπαραμπουτης-Βαμβακιδης-Χιωτης-Τασσιος
Κουρος.............Σπυριδης-Καλουδης-Μπιρμπας-Παξινος-Καπετανος.

Φρενήρης ρυθμος και υψηλα ποσοστα στην 1η περιοδο, με τον Κουρο να ξεκινα φουριόζος και τον Παξινο σε 'καυτη' κατασταση....10-20.
Ο Πολυνικης αντεδρασε και με το γνωστο χερι-αλφαδι του Βαμβακιδη προσπερασε 23-22.

Αμφιρροπη η β περιοδος με τον Κουρο να ξαναπαιρνει προβαδισμα(27-32) με αιχμες τους Καπετανο-Μπιρμπα,αλλα τον Πολυνικη να παιρνει τα ηνια στη συνεχεια και να κλεινει προηγούμενος το ημιχρονο(40-35,46-41).
Εκτος του Βαμβακιδη που συνεχισε να πυροβολει από τα 6.75,οι γηπεδούχοι βρηκαν στηριγμα κατω από τη ρακετα στον Μαντζιωρη,στην πρωτη φετινη του συμμετοχη!!!!

Στην 3η περιοδο ο Πολυνικης εξακολουθησε να εχει τον ελεγχο του αγωνα(50-42) με τον Δημητρακουλη να ηγειται και με δικο του 3ποντο να διατηρεί την πρωτοπορια(55-50) λιγο πριν τη ληξη της γ περιοδου.

Η ψυχολογια του αγωνα εδειχνε 'ασσο' αλλα στην 4η περιοδο ηρθε η ωρα του Dwayne Wade Σωκρατη Παξινου 77.gif να δειξει την κλαση του και να οδηγησει τους συμπαίχτες του στο μονοπατι της νικης!!!!!
Μεγαλο τριποντο ψυχολογιας για το προβαδισμα 55-57 μετα από αρκετη ωρα και παλικαρισια επιθετικα ριμπάουντ για να μην επιτρεψει στον Πολυνικη να ξεφυγει εκ νεου,οταν βρηκε επιθετικες λυσεις από τον ταλαντουχο νεαρο Μπαραμπουτη.


Τελικα ο Κουρος με καλαθια από τους Καπετανο-Παξινο εδειξε να καθαριζει 2 λεπτα περιπου πριν το φιναλε....67-72.
Ο Πολυνικης βρηκε τα ψυχικα αποθεματα να ισοφαρισει(72-72) με καλαθι του Τσολη και γκολ-φαουλ του Δημητρακουλη στα 72''.

Αστοχες επιθεσεις εκατέρωθεν για να φτασουμε στα 23''.Ο Κουρος επαιξε isolation και ο Μπιρμπας με δυναμικο δεξι ντραιβ πετυχε το καλαθι της νικης!!!!
Ο Μπαραμπουτης αστοχησε στο 3ποντο,αλλα στα 7'' ο Μομτζος με 0/2 βολες εδωσε μια τελευταια ζαρια στον Πολυνικη.Το διποντο όμως του Βαμβακιδη από την γωνια βρηκε σιδερο και ο Κουρος πηρε μια σπουδαια νικη βαθμολογικης και ψυχολογικης σημασιας.

Το βραβειο του MVP θα το απονείμω στον Σωκρατη Παξινο γιατι εκτος από εξαιρετικη εμφανιση,υψωσε ανάστημα στο κομβικο σημειο που οι συμπαίχτες του εδειξαν να λυγιζουν ψυχολογικα.
Dominant κατω από τις δυο ρακετες ο συγκλονιστικος Καπετάνος με απολυτα γεματη στατιστικη σε ποντους-ριμπαουντ-μπλοκ!!!!
Ασταμάτητος ο Μπιρμπας,μονιμη πηγη κινδυνου για την αμυνα των γηπεδούχων και φυσικα χρεωνεται το καλαθι του αγωνα!!!!
Ειδικη μνεια στον νεαρο Θεοφανιδη που εδωσε εξτρα λυσεις και ενεργεια στο κρισιμο διαστημα της ανάκαμψης.

Πειθαρχημενο συνολο ο Πολυνικης και πολύ ωραιο μειγμα εμπειρων και νεαρων παιχτων,θα κανει πολύ καλη πορεια.
Ηγέτης ο Δημητρακουλης,καυτο πιστολι ο Βαμβακιδης,παντα δυναμικος ο Χιωτης και πολύ θετικη η επιστροφη του Μαντζιωρη!!
coachmarian34
''Ατσάλινο'' διπλό ο Κούρος, χαμογέλασε η Νήαρ Ηστ (B2 ΕΣΚΑ)

Με hero of the night τον Μπίρμπα ο Κούρος Αναβύσσου κατάφερε να φύγει μ' ένα σπουδαίο διπλό απέναντι στον μαχητικό Πολυνίκη Αγ. Βαρβάρας και διατηρήθηκε σε τροχιά play off ενώ η Νήαρ Ηστ έκανε το καθήκον της επικρατώντας απέναντι στην Αναγέννηση Πετραλώνων παραμένοντας ''ζωντανή'' στο κυνήγι της πεντάδας. Σταθερά την κούρσα του πρωταθλήματος οδηγεί ο αήτττητος Αργοναύτης Τριγλίας ο οποίος υπερίσχυσε επί της Παλατιανής ενώ Αχαρνής και Άμιλλα Περιστερίου προχώρησαν σε νέες νίκες διατηρώντας την απόσταση αναπνοής από την κορυφή. Στο κυνήγι της πεντάδας παραμένει ο Θεμιστοκλής ο οποίος επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα ενώ μεγάλο διπλό πανηγύρισε η Παιανία επικρατώντας απέναντι στον Εθνικό Ελληνορώσων. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2016/11/b2_74.html#more
coachmarian34
Το φινάλε - θρίλερ στο Πολυνίκη Αγ. Βαρβάρας - Κούρος Αναβύσσου(video)(Β2 ΕΣΚΑ)

Παρακολουθείστε το συγκλονιστικό φινάλε από την αναμέτρηση της 8ης αγ. του 2ου ομίλου Πολυνίκης Αγ. Βαρβάρας - Κούρος Αναβύσσου όπου νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα της Αναβύσσου με δίποντο του αθλητή Μπίρμπα. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2016/11/...o2_25.html#more
jhantzop
QUOTE(coachmarian34 @ Nov 25 2016, 01:00 ) *
''Ατσάλινο'' διπλό ο Κούρος, χαμογέλασε η Νήαρ Ηστ (B2 ΕΣΚΑ)

Με hero of the night τον Μπίρμπα ο Κούρος Αναβύσσου κατάφερε να φύγει μ' ένα σπουδαίο διπλό απέναντι στον μαχητικό Πολυνίκη Αγ. Βαρβάρας και διατηρήθηκε σε τροχιά play off ενώ η Νήαρ Ηστ έκανε το καθήκον της επικρατώντας απέναντι στην Αναγέννηση Πετραλώνων παραμένοντας ''ζωντανή'' στο κυνήγι της πεντάδας. Σταθερά την κούρσα του πρωταθλήματος οδηγεί ο αήτττητος Αργοναύτης Τριγλίας ο οποίος υπερίσχυσε επί της Παλατιανής ενώ Αχαρνής και Άμιλλα Περιστερίου προχώρησαν σε νέες νίκες διατηρώντας την απόσταση αναπνοής από την κορυφή. Στο κυνήγι της πεντάδας παραμένει ο Θεμιστοκλής ο οποίος επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα ενώ μεγάλο διπλό πανηγύρισε η Παιανία επικρατώντας απέναντι στον Εθνικό Ελληνορώσων. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2016/11/b2_74.html#more

Βαθμολογία; αν δεν την γράψουμε εδώ (όπως στην Α' ΕΣΚΑ), δεν την φτιάχνετε;


QUOTE(coachmarian34 @ Nov 25 2016, 02:46 ) *
Το φινάλε - θρίλερ στο Πολυνίκη Αγ. Βαρβάρας - Κούρος Αναβύσσου(video)(Β2 ΕΣΚΑ)

Παρακολουθείστε το συγκλονιστικό φινάλε από την αναμέτρηση της 8ης αγ. του 2ου ομίλου Πολυνίκης Αγ. Βαρβάρας - Κούρος Αναβύσσου όπου νικήτρια αναδείχτηκε η ομάδα της Αναβύσσου με δίποντο του αθλητή Μπίρμπα. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2016/11/...o2_25.html#more

Λείπει το τελευταίο καλάθι;
coachmarian34
QUOTE (jhantzop @ Nov 25 2016, 10:25 ) *
Βαθμολογία; αν δεν την γράψουμε εδώ (όπως στην Α' ΕΣΚΑ), δεν την φτιάχνετε;



Λείπει το τελευταίο καλάθι;



Καλησπέρα. Την βαθμολογία ποτέ δεν την φτιάχνω διότι την παίρνω από την ΕΣΚΑ. Επειδή αργεί η ΕΣΚΑ να την βάλει χρησιμοποιώ για λίγο την δική σου βαθμολογία και μετά την αντικαθιστώ με της ΕΣΚΑ. Όσο για το βίντεο το πήρα από την προσωπική σελίδα του Πολυνίκη στο facebook. Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά
gspara
ΑΕΣΑΦ ΚΟΥΡΟΣ-ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. 1
Το ματς της αγωνιστικης στην Αναβυσσο και ισχυρα κινητρα για τις 2 ομαδες.Εχει χασει εδαφος ο Θεμι που ψαχνει μια μεγαλη νικη ανάκαμψης αλλα και ρεβανς για το περσινο 0-2.Απορθητο καστρο η εδρα του Κουρου που βρισκεται σε εξαιρετικη αγωνιστικη και ψυχολογικη κατασταση και θελει να κρατησει την 2η θεση τουλάχιστον.Προβαδισμα στον ασσο......

ΑΣ ΠΑΙΑΝΙΑΣ ΚΤΗΣΙΦΩΝ-ΑΟ ΝΗΑΡ ΗΣΤ 2
Από σπουδαιο διπλο η Παιανια που της εδωσε ψυχολογια στην μαχη της επιβιωσης.Αν θελει όμως η Νηαρ να παραμεινει σε τροχια 5αδας πρεπει να περασει.

ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛ.-ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒ. 1
Ωραιο ματς στην Ραφηνα και θα εχει ενδιαφερον να δουμε ποσο θα μπορεσει να κοντραρει ο Πολυνικης το μεγαλο φαβορι.

ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ-ΚΑΟ ΕΘΝΙΚΟΣ ΕΛΛ/ΣΩΝ 1
Σε καμψη ο Εθνικος που μετραει τέσσερις σερι ηττες,εστω με την τελευταια μονο να είναι 'εκτος προγραμματος'.Περιμενουμε να ανακαμψει,αλλα αυτό πολύ δυσκολα θα γινει στο Μενιδι.

ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ-ΓΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ 1
Ντέρμπυ επιβιωσης.Σε καλυτερη κατασταση οι Κουκου.

ΑΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ.-ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ 1
Το απολυτο στανταρ του δελτιου.

ΕΦΟΑ-ΣΠ.ΛΟΥΗΣ-ΠκΑΟ ΑΜΙΛΛΑ 2
Στριμωγμενη στα σχοινια η ΕΦΟΑ.Η Αμιλλα θελει τη νικη για να παει με καλη ψυχολογια στα 3 ντέρμπυ που ακολουθουν μεχρι την διακοπη.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.