Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA 2K11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4
priest
καλα κανεις δεν παιζει το νεο nba 2k11?
Leon_cp3
Βεβαίως και το παίζουμε.
Και χρησιμοποιούμε και το παρακάτω σάιτ που γίνεται καλή δουλειά με τα ρόστερ updates γιατί τα κάναμε χειροκίνητα και τρώγαμε ώρες και ώρες... wink.gif
http://nba-2k.com/category/roster-patches/
priest
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 10 2011, 16:26 ) *
Βεβαίως και το παίζουμε.
Και χρησιμοποιούμε και το παρακάτω σάιτ που γίνεται καλή δουλειά με τα ρόστερ updates γιατί τα κάναμε χειροκίνητα και τρώγαμε ώρες και ώρες... wink.gif
http://nba-2k.com/category/roster-patches/

καλο σαιτ αλλα το εχω κατεβασει απο το ιντερνετ και δεν ειμαι σιγουρος αν μπορει να δεχτει τα patch..

παρολαυτα μονο το my player παιζω συνεπως δεν με πολυενδιαφερουν τα updates των ομαδων!

θα ηταν καλο να βαζαμε και φωτο των παικτων με στατιστικες κτλ!
Leon_cp3
QUOTE(priest @ Feb 10 2011, 19:28 ) *
καλο σαιτ αλλα το εχω κατεβασει απο το ιντερνετ και δεν ειμαι σιγουρος αν μπορει να δεχτει τα patch..

παρολαυτα μονο το my player παιζω συνεπως δεν με πολυενδιαφερουν τα updates των ομαδων!

θα ηταν καλο να βαζαμε και φωτο των παικτων με στατιστικες κτλ!


Πίστεψε με γίνεται μια χαρά να μπουν,το ξέρω σίγουρα. tongue.gif
Το my player το ξεκίνησα αλλά το σταμάτησα σχεδόν αμέσως,προτίμησα να αφιερώσω χρόνο σε άλλα modes γιατί αυτό θα μου έτρωγε μήνες.... Πάντως πιστεύω κι εγώ αυτό που λένε πολλοί από τότε που κυκλοφόρησε το παιχνίδι,ότι μάλλον είναι το πιο καλοσχεδιασμένο αθλητικό game που έχει κυκλοφορήσει μέχρι τώρα. Εντάξει τα έχει κι αυτό τα bugάκια του αλλά τίποτα πολύ ενοχλητικό.
Το πιο ενοχλητικό που το παρατηρώ δεύτερη σερί χρονιά,κατά τη γνώμη μου είναι ότι η μπάλα μπορεί να περάσει το κέντρο ακόμα και στα 13'' δηλαδή για περίπου 11'' να σκίζεσαι στην άμυνα και τελικά η επίθεση να συνεχίζεται κανονικά. smiley.gif
Έλεος με τα 8 δευτερόλεπτα ας το διορθώσουν κάποια στιγμή.
priest
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 10 2011, 19:48 ) *
Πίστεψε με γίνεται μια χαρά να μπουν,το ξέρω σίγουρα. tongue.gif
Το my player το ξεκίνησα αλλά το σταμάτησα σχεδόν αμέσως,προτίμησα να αφιερώσω χρόνο σε άλλα modes γιατί αυτό θα μου έτρωγε μήνες.... Πάντως πιστεύω κι εγώ αυτό που λένε πολλοί από τότε που κυκλοφόρησε το παιχνίδι,ότι μάλλον είναι το πιο καλοσχεδιασμένο αθλητικό game που έχει κυκλοφορήσει μέχρι τώρα. Εντάξει τα έχει κι αυτό τα bugάκια του αλλά τίποτα πολύ ενοχλητικό.
Το πιο ενοχλητικό που το παρατηρώ δεύτερη σερί χρονιά,κατά τη γνώμη μου είναι ότι η μπάλα μπορεί να περάσει το κέντρο ακόμα και στα 13'' δηλαδή για περίπου 11'' να σκίζεσαι στην άμυνα και τελικά η επίθεση να συνεχίζεται κανονικά. smiley.gif
Έλεος με τα 8 δευτερόλεπτα ας το διορθώσουν κάποια στιγμή.

μμ δεν εχεις και αδικο...αλλα ετσι και αλλιως σεντερ παιζω...συνεπως αφηνω τα γκαρντ να ασχοληθουν με αυτα... biggrin.gif
SlobodaN
Εδώ είναι το καλύτερο forum για roster και add on για το παιχνίδι.

http://forums.nba-live.com/viewforum.php?f=136
Leon_cp3
QUOTE(SlobodaN @ Feb 12 2011, 00:50 ) *
Εδώ είναι το καλύτερο forum για roster και add on για το παιχνίδι.

http://forums.nba-live.com/viewforum.php?f=136


thumbsup.gif thumbsup.gif Έχει πολύ πράμα.

Btw είχα δώσει λάθος σάιτ εγώ στην άλλη απάντηση γιατί έμπαινα από κινητό και δε το είχα αποθηκευμένο οπότε μπήκα σε λάθος και νόμιζα ότι απλά φαίνεται αλλιώς στο κινητό. blink.gif
Από αυτό κατεβάζω ρόστερς κ.λπ..
http://www.bomeiquan.cn/NBA2k/downloads/
captain charisma
εγω που εχω το νβα2κ10 ακομα υπαρχει περιπτωση να βρω καπου τα φετινα ροστερ?
OnLy_PAS-AthEnS
Γενικα τιποτα καλο να προτεινετε για το παιχνιδι?...ειτε ειναι ροστερ ειτε καποιο πατς ειτε κατι που σας φανηκε ωραιο!


Υ.Γ εχω Toshiba satellite L505-12Q laptop και μου το κολαει γενικα το ΝΒΑ ρε γαμωτο....ενω λογικα δεν θα επρεπε....τιποτα που μπορω να κανω για καλυτερα αποτελεσματα>?
Antoineee
QUOTE(Leon_cp3 @ Feb 12 2011, 16:25 ) *
thumbsup.gif thumbsup.gif Έχει πολύ πράμα.

Btw είχα δώσει λάθος σάιτ εγώ στην άλλη απάντηση γιατί έμπαινα από κινητό και δε το είχα αποθηκευμένο οπότε μπήκα σε λάθος και νόμιζα ότι απλά φαίνεται αλλιώς στο κινητό. blink.gif
Από αυτό κατεβάζω ρόστερς κ.λπ..
http://www.bomeiquan.cn/NBA2k/downloads/

φίλε σίγουρα είναι σωστό το σάιτ αυτό? εμένα δεν ανοίγει καν το λινκ.

QUOTE(Antoineee @ Feb 25 2011, 21:03 ) *
φίλε σίγουρα είναι σωστό το σάιτ αυτό? εμένα δεν ανοίγει καν το λινκ.

οκ ...λάθος μου...άνοιξε το λινκ smiley.gif
priest
το καλυτερο ματς εως τωρα στην πρωτη μ χρονια στο my player!

υ.γ θα εβαζα εικονα αλλα ειναι αρκετα μεγαλη...θα την βαλω αργοτερα...45 ποντοι και 31 ριμπς.5 ασσ και 1 ταπα..θεση σεντερ στους χοκς...
geogian13
Εγω 37 ποντοι 19 ασσιστ 12 ριμπαουντ θεση guard στους Ματζικ
danni
γεια χαρα σε ολους σας!

ειμαι νεος στο φορουμ.

Θα ηθελα την βοηθεια σας στο 2κ11.εχει βγει ενα update με την ευρωλιγκα.
μπορει καποιος να με βοηθησει πως να το κανω εγκατασταση κ.τ.λ?

Ευχαριστω!
Leon_cp3
QUOTE(danni @ Mar 10 2011, 15:28 ) *
γεια χαρα σε ολους σας!

ειμαι νεος στο φορουμ.

Θα ηθελα την βοηθεια σας στο 2κ11.εχει βγει ενα update με την ευρωλιγκα.
μπορει καποιος να με βοηθησει πως να το κανω εγκατασταση κ.τ.λ?

Ευχαριστω!


Γεια σου φίλε,ποιο πατσάκι λες ακριβώς; Εγώ έχω βρει μόνο ένα σε ξένο φόρουμ που είχε φτιάξει ένα παλικάρι αλλά δε θα έλεγα ότι ήταν και το καλύτερο δυνατό. tongue.gif Τουλάχιστον όμως κάποιος προσπάθησε...
Αν είναι βάλε το λινκάκι.
SG3ptshooter
Εγώ δε θα εγκαθιστούσα κάποια "ολική μεταμόρφωση" του 2Κ σε Ευρωλίγκα, η οποία άλλωστε 100% σοβαρή και καλή θα βγει το καλοκαίρι tongue.gif

Γι' αυτό την προηγούμενη βδομάδα έκατσα κι έφτιαξα μερικούς παίκτες με αρκετή ακρίβεια όσον αφορά τις ικανότητές τους αλλά τελείως μούφα εμφανισιακά και σύντομα θα έχω τελειώσει το κάτι-σαν-best-of.

Και σας ρωτάω:

Πώς γίνεται να το δώσω σε 3 φίλους μου που το δοκίμασαν στο πισί μου, τους άρεσε και ενδιαφέρονται να τους το δώσω; Ποιά αρχεία θα αντιγράψω εκτός από το .ros;
Leon_cp3
QUOTE(SG3ptshooter @ Mar 10 2011, 15:44 ) *
Εγώ δε θα εγκαθιστούσα κάποια "ολική μεταμόρφωση" του 2Κ σε Ευρωλίγκα, η οποία άλλωστε 100% σοβαρή και καλή θα βγει το καλοκαίρι tongue.gif

Γι' αυτό την προηγούμενη βδομάδα έκατσα κι έφτιαξα μερικούς παίκτες με αρκετή ακρίβεια όσον αφορά τις ικανότητές τους αλλά τελείως μούφα εμφανισιακά και σύντομα θα έχω τελειώσει το κάτι-σαν-best-of.

Και σας ρωτάω:

Πώς γίνεται να το δώσω σε 3 φίλους μου που το δοκίμασαν στο πισί μου, τους άρεσε και ενδιαφέρονται να τους το δώσω; Ποιά αρχεία θα αντιγράψω εκτός από το .ros;


Τι εννοείς; Εφ'όσον θα έχεις ολοκληρώσει και αντιγράψει τα νέα ρόστερ τότε μόνο το αρχείο .ROS νομίζω χρειάζεται. Εγώ αυτά κατεβάζω για οποιαδήποτε αλλαγή,δε νομίζω ότι χρειάζεται κάτι άλλο.
SG3ptshooter
QUOTE(Leon_cp3 @ Mar 10 2011, 15:51 ) *
Τι εννοείς; Εφ'όσον θα έχεις ολοκληρώσει και αντιγράψει τα νέα ρόστερ τότε μόνο το αρχείο .ROS νομίζω χρειάζεται. Εγώ αυτά κατεβάζω για οποιαδήποτε αλλαγή,δε νομίζω ότι χρειάζεται κάτι άλλο.

όντως στο update που έκανα μετά το trade deadline μόνο ένα αρχείο αντέγραψα, απλά δεν ήμουν σίγουρος μήπως χρειάζεται και κάτι άλλο, δεν είμαι ιδιαίτερα γνώστης του αντικειμένου..

Μισή σεζόν στο myplayer το φθινόπωρο έχω παίξει και το εγκατέστησα τώρα πρόσφατα πάλι..

Weekendman αν παίζεις 2K έχω φτιάξει και J.C. Carroll icon_drunk.gif
danni
QUOTE(Leon_cp3 @ Mar 10 2011, 15:39 ) *
Γεια σου φίλε,ποιο πατσάκι λες ακριβώς; Εγώ έχω βρει μόνο ένα σε ξένο φόρουμ που είχε φτιάξει ένα παλικάρι αλλά δε θα έλεγα ότι ήταν και το καλύτερο δυνατό. tongue.gif Τουλάχιστον όμως κάποιος προσπάθησε...
Αν είναι βάλε το λινκάκι.


http://nba-2k.com/category/roster-patches/

εχει παρα πολλα!
για ριξε μια ματια!
Das Kapital
Πω πω πολυ καψιμο το παιχνιδι,σε πεντε μερες τελειωσα μια σεζον στο my player παιζοντας 5λεπτα και συνεχιζω,κριμα που το παιχνιδι δεν εχει online του στυλ FIFA11 να γινει χαμος!
giannis_mg
Tι να πουμε για αυτο το ανεπαναληπτο παιχνιδι 56.gif,μακραν το καλυτερο μπασκετικο παιχνιδι που εχει βγει ποτε μετα το για μενα καλυτερο nba live που βγηκε ποτε που ηταν το NBA Live 2003,πραγματικα η 2K κυριαρχει και το απεδειξε με αυτο το καταπληκτικο παινιδι και πολυ καλα εκανε η EA Sports ου αποφασισε να μην βγαλει το NBA Elite στα καταστηματα γιατι οι πωλησεις του θα ηταν αιτια αυτοκτονιας για την εταιρια.
Στα του παιχνιδιου τωρα παιζει να ειμαι απ'τους λιγους που παιζουν απο ελαχιστα εως καθολου το my player καθως το ξεκινησα με πηρα οι Clippers αλλα επειδη για να παρω την μπαλα στις επιθεσεις επρεπε να κανω αιτηση τα παρατησα αλλωστε το ψιλοεβρισκα καπως κουραστικο.Καιγομαι κυριολεκτικα που αλλου? στο The Association.Πριν ενα μηνα τελειωσα μια ολοκληρη σεζον με οχταλεπτα παιχνιδια με την Οκλαχμα Σιτυ εχοντας ως MVP της κανονικης περιοδου τον Kevin Durant με κατι σαν 34π-6ρ-4α ανα παιχνιδι και πηρα και το πρωταθλημα με 4-3 απεναντι στους Χιτ με τον γνωστο-αγνωστο να εχει Μ.Ο κοντα στους 40 ποντους σε επιπεδο Superstar παντα.Τωρα εχω αρχισει νεο association με τους Νew Jersey Nets παιρνοντας διπλα στον Ντερον τον Μοντα Ελλις και τον Ταιρους Τομας στο 4.Εχω ρεκορ 8-3 και συνεχιζουμε και εχω τελειωσει και ολες τις προκλησεις με τον Μαικλ Τζορνταν βεβαια.
Το παιχνιδι ειναι ενα κυριολεκτικο Κ-Α-Ψ-Ι-Μ-Ο!!!!!!!!!
Σε ps3 το παιζω το παιχνιδι...
OnLy_PAS-AthEnS
QUOTE(Giannis_23 @ Mar 19 2011, 22:27 ) *
Tι να πουμε για αυτο το ανεπαναληπτο παιχνιδι 56.gif,μακραν το καλυτερο μπασκετικο παιχνιδι που εχει βγει ποτε μετα το για μενα καλυτερο nba live που βγηκε ποτε που ηταν το NBA Live 2003,πραγματικα η 2K κυριαρχει και το απεδειξε με αυτο το καταπληκτικο παινιδι και πολυ καλα εκανε η EA Sports ου αποφασισε να μην βγαλει το NBA Elite στα καταστηματα γιατι οι πωλησεις του θα ηταν αιτια αυτοκτονιας για την εταιρια.
Στα του παιχνιδιου τωρα παιζει να ειμαι απ'τους λιγους που παιζουν απο ελαχιστα εως καθολου το my player καθως το ξεκινησα με πηρα οι Clippers αλλα επειδη για να παρω την μπαλα στις επιθεσεις επρεπε να κανω αιτηση τα παρατησα αλλωστε το ψιλοεβρισκα καπως κουραστικο.Καιγομαι κυριολεκτικα που αλλου? στο The Association.Πριν ενα μηνα τελειωσα μια ολοκληρη σεζον με οχταλεπτα παιχνιδια με την Οκλαχμα Σιτυ εχοντας ως MVP της κανονικης περιοδου τον Kevin Durant με κατι σαν 34π-6ρ-4α ανα παιχνιδι και πηρα και το πρωταθλημα με 4-3 απεναντι στους Χιτ με τον γνωστο-αγνωστο να εχει Μ.Ο κοντα στους 40 ποντους σε επιπεδο Superstar παντα.Τωρα εχω αρχισει νεο association με τους Νew Jersey Nets παιρνοντας διπλα στον Ντερον τον Μοντα Ελλις και τον Ταιρους Τομας στο 4.Εχω ρεκορ 8-3 και συνεχιζουμε και εχω τελειωσει και ολες τις προκλησεις με τον Μαικλ Τζορνταν βεβαια.
Το παιχνιδι ειναι ενα κυριολεκτικο Κ-Α-Ψ-Ι-Μ-Ο!!!!!!!!!
Σε ps3 το παιζω το παιχνιδι...

Μια απο τα ιδια.Το association ειναι απιστευτο!Πολυ λιωσιμο!....Τρομερο στο 2κ11 ειναι οτι εχουν φτιαξει πολυ τις κινησεις των παιχτων.Ως φαν των κοψιματων στα προηγουμενα ξενερωνα που δεν μπορουσες να βγαλεις ωραια φαση.Σε αυτο(2Κ11) παιρνεις πχ Τζος Σμιθ και ευχαριστιεσαι chase down blocks!

EΠΟΣ το παιχνιδι!!!
Das Kapital
Εγω βγηκα ρουκι της χρονιας με το σακραμεντο και συνεχιζω την δευτερη χρονια,αν και ειχα το 2κ10 δεν πολυασχοληθηκα αλλα τωρα πραγματικα λιωνω και ολο βελτιωνομαι,επισης παιζοντας my player πιστευω πως γινομαι ολο κ καλυτερος γιατι ειμαι ψιλοαρχαριος. Φιλε Γιαννη δεν ειναι τιποτα,λιγη υπομονη 20-30 παιχνιδια και να εισαι σε ομαδα που δεν εχει καλο στην θεση σου και αφου εσυ εισαι και καλος αφου παιζεις σουπερσταρ δεν θα εχεις προβλημα. Το id μου ειναι sfakianistis για οποιον θελει να παιξουμε αν γινεται.
spy_13
Ενταξει τι να πω ειναι το καλυτερο μπασκετακι που εχω παξει μετα το nba live 2004 και πραγματικα αξιζει να το παιξει κανεις γιατι εχει τελεια γραφικα,πραγματικη κινηση των παικτων και γενικα ειναι πολυ ρεαλιστικο.Επισης εχει και τις κλασικες ομαδες των Σελτικς,των Μπουλς και αλλων ομαδων,αλλα ειναι αφιερωμενω και στον βασιλια του μπασκετ Michael Jordan.Να σας πω ομως την αληθεια δεν ειμαι πορωμενος γιατι απο τα σπορ παιχνιδια εχω καει εδω πολλα χρονια με το pro evolution,ομως αν καποιου του αρεσει να παιζει μπασκετακι σιγουρα το 2K11 77.gif bball.gif αξιζει
Flash
Στο season mode που παίζω, leading 3pt% για τον Ιανουάριο 2011: Josh Childress με 65.4%.

Are we serious ? blink.gif
duncan21
QUOTE(Flash @ Apr 2 2011, 20:54 ) *
Στο season mode που παίζω, leading 3pt% για τον Ιανουάριο 2011: Josh Childress με 65.4%.

Are we serious ? blink.gif

Ενταξει αν εχει +2 3pt per game ειναι τρελο νουμερο.Φανταζομαι οτι πρεπει να 'χει 17/26 σ'αυτο το διαστημα... wink.gif 69.gif

Kαψιμο τις τελευταιες μερες στο my player.Χθες εριξα 69 στους Ραπτορς με 31/38 σουτ(7/10 τριποντα) χωρις να εκτελεσω καν βολες!Ρουκι ειμαι,ξεκινησα στην Ουασιγκτον,ζητησα ανταλλαγη και πηγα στους Μπουλς.Ο Ροουζ εφυγε τελικα γιατι δεν ακουμπαει μπαλα απο τοτε που πηγα στο Σικαγο icon_drunk.gif.Scoring pg(6'6'') εχω φτιαξει(κλασσικα) και τα νουμερα μου στη μεση της σεζον ειναι 26,7pts-3,7 rebs-4.0 asts-1,1 stls-0,6blks... cool.gif
giannis_mg
Λοιπον σε αυτο το λινκ παιδες υπαρχουν καποιες προτασεις για το πως μεσω του edit σε εναν παιχτη μπορουμε να του δωσουμε καποιο αλλο release shot ή free throw shot το οποιο του ταιριαζει πολυ καλυτερα απ'το default του παιχνιδιου.
Αξιζει τον κοπο να ριξετε μια καλη ματια καθως η πλειοψηφια των release shots που προτεινουν αυτα τα παιδια ταιριαζουν κατα πολυ περισσοτερο σε σχεση με αυτα που εχει η 2k.
sacarame
Ρε σεις πως γίνεται και κερδίζετε όλοι να πουμε...Εγω έβαλα association πήρα Memphis Grizzlies και με γλεντάει όλο το πρωτάθλημα.2-9 ως τώρα το σερί μου ...Εφαγα καλάθι μέχρι και από τον Νταν Γκάτζουριτς... tongue.gif
Leon_cp3
QUOTE(sacarame @ Apr 3 2011, 01:28 ) *
Ρε σεις πως γίνεται και κερδίζετε όλοι να πουμε...Εγω έβαλα association πήρα Memphis Grizzlies και με γλεντάει όλο το πρωτάθλημα.2-9 ως τώρα το σερί μου ...Εφαγα καλάθι μέχρι και από τον Νταν Γκάτζουριτς... tongue.gif


Kαταρχάς,πρέπει να λιώσεις στην προπόνηση. Σα να κάνεις κανονική. tongue.gif Και το λέω εγώ που πάω επίσης χάλια παρ'όλο το λιώσιμο εδώ και κάτι χρονάκια.-Έχει τύχει να χάσω και από παιδί που έπιασε το 2k μετά από 2-3 χρόνια.....- Γιατί ξέρω ότι αν δε πάρεις από την αρχή τα advanced controls να τα μάθεις απ'έξω και ανακατωτά δε γίνεται τίποτα...Κάθε πλήκτρο και πιθανός συνδυασμός (όταν μιλάμε για ομάδα,το σκηνικό αλλάζει αν παίζεις my player που πρέπει απλά να μάθεις να εφαρμόζεις σωστά το pick 'n' roll και να κερδίζεις πόντους παίζοντας αυστηρά όπως χρειάζεται για τη θέση σου τουλάχιστον στο αρχικό στάδιο) πρέπει να εφαρμόζεται. Εγώ π.χ. κάνω μόνο τα βασικά,μία δύο βασικές άμυνες,και στην επίθεση οι μόνοι μου συνδυασμοί πλήκτρων είναι στο εύρος ...κανενός alley oop,κανενός give 'n' go και στα φόρτε μου κανενός isolation ή καμιάς double crossover. 71.gif Έτσι δε γίνεται τίποτα σε επίπεδα όπως το super star ή το hof. Μέχρι πριν όλο και κάτι γίνεται αναλόγως και με το πόσο καιρό παίζεις βέβαια.
Η συμβουλή μου για κάθε παίχτη,είτε νέο είτε πιο έμπειρο είναι ΛΙΩΣΙΜΟ στο training και εκμάθηση των tips για την κάθε κίνηση, πριν ανοίξετε νέα modes.
Και άλλη μία συμβουλή,όποιος θέλει με ακούει,δε το παίζω ειδικός,κάθε άλλο,αλλά αρχικά για να μάθει κάποιος να παίζει άμυνα δε πρέπει να κυνηγάει τη μπάλα.Δηλαδή δε παίρνω τον άσο μου και ξαμολιέμαι πίσω απ'τον αντίπαλο άσο ή όποιον άλλο κουβαλάει τη μπάλα αντίστοιχα.Αυτό οδηγεί συχνά σε φάουλ ή αποδιοργάνωση της άμυνας και ..."τρακαρίσματα" και έρχονται εύκολοι πόντοι μέσα ακόμα κι αν καταφέρεις να τα πας καλά περιφερειακά. Πρέπει να διαλέγεις παίχτη συνήθως κοντά στη ρακέτα,να ελέγξεις τους αντιπάλους ψηλούς όταν αυτοί δεν έχουν τη μπάλα,και να αφήσεις τον "αυτόματο" δηλαδή το pc σου ή την κονσόλα σου να κάνει τη δουλειά στην περιφερειακή άμυνα.Αυτός εύκολα ή δύσκολα βρίσκει τη λύση εκεί και εσύ περιμένεις κινήσεις από τον αντίπαλο που μπορείς να περιόρισεις σχετικά εύκολα εφ'όσον δεν έχει βγει περίεργο play.Ξέρεις τι να περιμένεις.
Το άνωθεν επίσης δε μπορώ να το καταφέρνω πάντα καθώς πλακώνομαι στα reachin'. -.-' Θέλω με το ζόρι να κλέβω μπάλες και να φέυγω σε αιφνιδιασμούς.Το αποτέλεσμα συνήθως είναι απογοητευτικό...
Αυτά για απόψε. tongue.gif
Das Kapital
Εγω ειπα να αλλαξω λιγο καταστασεις και να αφησω το my player συνεχιζοντας το λιωσιμο στο association ομως. Αρχισα με τους Ουωρριορς φερνοντας στην ομαδα Λοβ,Μπιγκ Μπεν και Μαξιελ αλλα δε σταυρωνα νικη,μιλαμε για all star επιπεδο γιατι στο προ κερδιζα παντα. Αγανακτισα και πηρα τους Θαντερ φερνοντας στην Οκλαχομα τον Γιαο που λογω υψους και μονο κανει τρομερη δουλεια,τον Μπεν παλι αλλα τον ανταλλαξα για τον Χειζ γιατι ηθελε περισσοτερα λεπτα συμμετοχης ενω ηδη του ειχα δωσε πολλα,τον Μπαντιγκερ που ειναι καλη αλλαγη του Ντουραντ και τον Ντε Αντρε Τζορνταν,επιπλεον εχω στην κατοχη μου τα δικαιωματα των Ουιζαρντς για το πρωτο πικ οι οποιοι και ειναι τελευταιοι,εχω ρεκορ 20-3 με δεκα συνεχομενες νικες και γουσταρω tongue.gif . Για οποιον θελει να ξεκινησει association πρεπει να τηρησει τις οδηγιες του Λεον παραπανω που ειναι πολυ καλες συν το οτι πρεπει να μαθει το στυλ σουτ του καθε παιχτη οπωσδηποτε αν παιζει με τα στικ αλλα ετσι μονο αξιζει γιατι ειναι πιο ρεαλιστικο.Για παραδειγμα για τον Χαρντεν πρεπει ισα να πατησω το τετραγωνο ενω για τον Ρασσελλ λιγο παραπανω επειδη σηκωνεται πολυ ψηλα οταν σουταρει κρατωντας την μπαλα περισσοτερη ωρα.Τελος και σημαντικοτερο ολων ειναι να κατσει καποιος που θελει να ασχοληθει καλα με το παιχνιδι και να βρει τα καλυτερα συστηματα για τους παιχτες του,καλο ειναι να υπαρχουν διαφορετικα συστηματα,το ξερω οτι παιρνει ωρα αλλα ειναι η μιση νικη ουσιαστικα,επιπλεον χρειαζεται και καμποση ωρα για να μαθεις τα συστηματα απεξω χωρις να τρως χρονο ψαχνοντας αφου συνηθως τα συστηματα τρωνε χρονο!

Σορρυ αν σας επρηξα αλλα το παιχνιδι ειναι θεικο και ακρως εθιστικο.Λεον σε PS3 το παιζεις;
HLR CENATION
Εμενα με έχει απογοητεύσει το 2k11. Όσο το είχα στο ps2 ήμουν πολύ καλός.Τώρα στο xbox360 χάνω συνεχεια. Ειδικά το τρίποντο έχει γίνει παρα πολύ δύσκολο και δεν μπορώ να βάλω. Πάντως από τότε που έβαλα την ταχύτητα στο 70 έχει βελτιωθεί κάπως αλλα k πάλι όσο δεν μπορώ να βάλω τρίποντο δεν με γεμίζει
Leon_cp3
QUOTE(lebron15 @ Apr 3 2011, 14:39 ) *
Εγω ειπα να αλλαξω λιγο καταστασεις και να αφησω το my player συνεχιζοντας το λιωσιμο στο association ομως. Αρχισα με τους Ουωρριορς φερνοντας στην ομαδα Λοβ,Μπιγκ Μπεν και Μαξιελ αλλα δε σταυρωνα νικη,μιλαμε για all star επιπεδο γιατι στο προ κερδιζα παντα. Αγανακτισα και πηρα τους Θαντερ φερνοντας στην Οκλαχομα τον Γιαο που λογω υψους και μονο κανει τρομερη δουλεια,τον Μπεν παλι αλλα τον ανταλλαξα για τον Χειζ γιατι ηθελε περισσοτερα λεπτα συμμετοχης ενω ηδη του ειχα δωσε πολλα,τον Μπαντιγκερ που ειναι καλη αλλαγη του Ντουραντ και τον Ντε Αντρε Τζορνταν,επιπλεον εχω στην κατοχη μου τα δικαιωματα των Ουιζαρντς για το πρωτο πικ οι οποιοι και ειναι τελευταιοι,εχω ρεκορ 20-3 με δεκα συνεχομενες νικες και γουσταρω tongue.gif . Για οποιον θελει να ξεκινησει association πρεπει να τηρησει τις οδηγιες του Λεον παραπανω που ειναι πολυ καλες συν το οτι πρεπει να μαθει το στυλ σουτ του καθε παιχτη οπωσδηποτε αν παιζει με τα στικ αλλα ετσι μονο αξιζει γιατι ειναι πιο ρεαλιστικο.Για παραδειγμα για τον Χαρντεν πρεπει ισα να πατησω το τετραγωνο ενω για τον Ρασσελλ λιγο παραπανω επειδη σηκωνεται πολυ ψηλα οταν σουταρει κρατωντας την μπαλα περισσοτερη ωρα.Τελος και σημαντικοτερο ολων ειναι να κατσει καποιος που θελει να ασχοληθει καλα με το παιχνιδι και να βρει τα καλυτερα συστηματα για τους παιχτες του,καλο ειναι να υπαρχουν διαφορετικα συστηματα,το ξερω οτι παιρνει ωρα αλλα ειναι η μιση νικη ουσιαστικα,επιπλεον χρειαζεται και καμποση ωρα για να μαθεις τα συστηματα απεξω χωρις να τρως χρονο ψαχνοντας αφου συνηθως τα συστηματα τρωνε χρονο!

Σορρυ αν σας επρηξα αλλα το παιχνιδι ειναι θεικο και ακρως εθιστικο.Λεον σε PS3 το παιζεις;


Σε PC παίζω, επίσης όντως αυτό που αναφέρεις για τα συστήματα ειναι πολύ σημαντικό ειδικά σε modes όπως το association που έχεις μία ομάδα για τόσο πολλούς αγώνες. Πρέπει να "μάθεις" το playbook της και να εφαρμόζεις αυτά που της "πάνε" καλύτερα. Όπως επίσης μπορείς να αντιγράψεις και διάφορα από playbook άλλων ομάδων που πιθανόν να εφαρμόζονται εξίσου καλά και στην ομάδα που έχεις εσύ. Οι επιλογές είναι άφθονες γι'αυτό και το παιχνίδι είναι άκρως εθιστικό,καθώς ξεφεύγει από την "arcade" κατάσταση ενός απλού παιχνιδιού μπάσκετ κονσόλας με τα αντίστοιχα καλά ή κακά στο "γραφιστικό" και gameplay μέρος του, και έχει πάμπολλα simulation facts.

QUOTE(HLR CENATION @ Apr 3 2011, 15:03 ) *
Εμενα με έχει απογοητεύσει το 2k11. Όσο το είχα στο ps2 ήμουν πολύ καλός.Τώρα στο xbox360 χάνω συνεχεια. Ειδικά το τρίποντο έχει γίνει παρα πολύ δύσκολο και δεν μπορώ να βάλω. Πάντως από τότε που έβαλα την ταχύτητα στο 70 έχει βελτιωθεί κάπως αλλα k πάλι όσο δεν μπορώ να βάλω τρίποντο δεν με γεμίζει


Μην απογοητεύεσαι,εμένα το φετινό στην αρχή μου ερχόταν να το σπάσω,really. tongue.gif Αν θες μπορείς να βρεις και σε διάφορα φόρουμ όπως κάποια που έχουμε ποστάρει πιο πριν στο θέμα,κάποια game sliders ειδικά για να φτιάξεις ένα "επίπεδο δυσκολίας" που θα κάνει πιο ενδιαφέρον το παιχνίδι για σένα πέρα από τα κλασσικά 5 που έχει. Αν έχεις prob μόνο με το τρίποντο βέβαια μπορείς απλά να πας στα sliders και να ανεβάσεις μόνο το δικό σου.Δε το βρίσκω τόσο μεμπτό,καθώς όντως το παιχνίδι φέτος παραέγινε δύσκολο.Εγώ π.χ. ανέβασα την pass accuracy από 50 σε 65 καθώς αρχικά μία στις δύο πάσες ήταν αλλού γι'αλλού. rolleyes.gif
Τέλος,από φέτος υπάρχει η επιλογή για το αν θες οι παίχτες να ευστοχούν αναλόγως με το ποσοστό που τους έχει δώσει η 2k ή με το κατά πόσο σουτάρεις "σωστά" με το stick. Ίσως η πρώτη επιλογή σε βοηθήσει περισσότερο καθώς έστω κι αν δεν έχεις μάθει τα σουτ ακόμα πολύ καλά,αν έχει καλό ποσοστό ο παίχτης σου θα ευστοχείς πιο συχνά.
giannis_mg
Ειδα με προσοχη τις παρατηρησεις των παιδιων απο πανω και εχετε δικαιο παιδες σε ολα οσα λετε.Εγω παντως παιζω 2Κ απ'το 2007 με αποκορυφωμα το φετινο καταπληκτικο παιχνιδι που εβγαλε η 2Κ.Εγω να σας πω δεν εχω λιωσει τοσο στο training,θυμαμαι ξεκινησα με rookie εχανα πολλες φορες αλλα σιγα-σιγα μαθαινοντας το παιχνιδι αρχισα να ανεβαινω επιπεδα.Σημερα εχω φτασει να παιζω στο superstar χωρις να πειραξω τα sliders για να με βοηθουν,σε αντιθεση με οτι εκανα πριν 2 χρονια.Και μαλιστα εχω αρχισει παρα πολλες φορες να το βαζω και στο HOF καθως εχω παρει και τον αερα του superstar το οποιο παιζω εδω και 1 χρονο.Εγω παιζω κατα κυριο λογο το πολυαγαπημενο πικ&ρολ στην επιθεση σε πολυ μεγαλο ποσοστο με απολυτη επιτυχια,ειτε τελειωνοντας με τον ψηλο,ειτε πασαροντας με τον ψηλο μετα την πασα του PG εξω για ελευθερο σουτ 3ποντων.Συστηματα δεν χρησιμοποιω σχεδον ποτε και δεν εχω κανει ποτε προπονηση σε τιποτα απο αυτα,καθως τρωνε παρα πολυ χρονο και δεν εχω διαθεση να τελειωσει το ματς 30-29.Στην αμυνα χρησιμοποιω το Man to Man και το Full Court Press κατα 90% στο παιχνιδι μου αλλα σε καποιες περιπτωσεις χρησιμοποιω και την ζωνη 2-3.
Παιζω 8λεπτα παντα και 28 παιχνιδια στο Association καθως οπως ειπα δεν θελω να ληγουν τα ματς 60-55 αν το εβαζα 5λεπτα αλλα προτιμω να παιζω λιγοτερα ματς και τα ποσοσστα παιχτων-ομαδας να ειναι σχεδον ιδια με την πραγματικοτητα.
lakersdynasty
@HLR CENATION εαν εχεις θεμα με το σουτ γενικα δοκιμασε να αλλαξεις στα gameplay settings/ingame settings την ρυθμηση που εχει να κανει με το χειριστηριο.

εχεις επιλογη η οι παικτες να σουταρουν με βαση τα πραγματικα τους ποσοστα η αναλογα με το ποσο καλη δουλεια κανεις εσυ. Δηλαδη ποσο καλο timing εχεις πανω στο σουτ.


εγω παντως εχω να προτεινω οσον αφορα το gameplay ενα πολυ καλο σετ sliders:

http://www.youtube.com/watch?v=ISRdhhesHXk...feature=related

τα sliders του versuz δεν εχουν να κανουν με ομοιομορφα στατιστικα και το να φαινεται στο τελος οκ στατιστικα ο αγωνας αλλα το τι γινεται μεσα στον αγωνα.

πολλα επιμερους sliders μπορει να φαινονται υπερβολικα αλλα σου δινει την δυνατοτητα εαν παιζεις καλα να ανταμειυεσαι και αν δεν παιζεις καλα να το πληρωνεις.

αν πχ καθεσαι στην επιθεση και πειμενεις με τον pg να κινηθουν οι υπολοιποι χωρις να προστατευεις την μπαλα θα στην κλεψει το pc. το ιδιο μπορεις να κανεις και εσυ αν δεις το pc να κανει το ιδιο (βεβαια απτην πλευρα του μηχανηματος αυτο ειναι και θεμα AI του παιχνιδιου)

αν εχεις ανοιχτο σουτ και ο παικτης δεν ειναι τοσο τοπ απο μεση αποσταση μπορεις να πετυχεις αρκετα καλαθια και να εκμεταλλευτεις τους ελευθερους χωρους.

αν εισαι κατω απτο καλαθι και πας να σουταρεις μπροστα στον αντιπαλι χωρις προσποιηση χωρις τιποτα θα φας ταπα αλλα μπορεις να ριξεις και εσυ αρκετες αν εχει καλο ταιμινγκ.

εαν ομως εχεις ορισμενες κινησεις ντριμπλας μπορεις να παιξεις μια χαρα διοτι αν ο αντιπαλος σου ειναι πιο αργος μπορεις να τον περασεις.

επισης οσοι μπορουν να καρφωσουν θεαματικα καρφωνουν. με λιγα λογια δεν γινονται ολοι οι παικτες Κομπι ή Λεμπρον.

με αλλα sliders πολλες φορες κανεις ντριμπλα για 2-3 δευτετολεπτα και πας να περασεις και το pc βαζει αυτοματα τον παικτη ξανα μπροστα σου απλα και μονο επειδη το εχεις σε επιπεδο hall of fame!

αυτο δεν παιζει.

αρα αν εχεις την διαθεση να παιξεις καλη αμυνα και να παιξεις σωστα στην επιθεση μπορεις να παιξει μια χαρα. Και αν παιζεις αρκετο καιρο το παιχνιδι μπορεις να κερδιζεις παιχνιδια και με λιγοτερο ταλαντουχες ομαδες σε επιπεδο hall o fame.

Παρακολουθηστε το βιντεο και δειτε τι ακριβως λεει ο τυπος που τα εφτιαξε. εξηγει γιατι εβαλε καθε slider σε καθε τιμη.

το σημαντικο για εμενα ειναι οτι με ολα τα sliders μπορεις να βρεις ατελειες αλλα με αυτα φαινεται πραγματι να υπαρχει σεβασμος στο "τοπι".

Δεν βλεπεις πασες να περνανε μεσα απο παικτες και αλλα παρομοια.

απλα επαναλαμβανω. Στατιστικα τα παιχνιδια σε 12 λεπτα ανα περιοδο μπορει να πηγαινουν και στους 130 ποντους αν παιζεις σε γρηγορο τεμπο και τα κλεψιματα και οι ταπες ισως σε αριθμους να ειναι υπερβολικες, αλλα η αισθηση που σου αφηνει καθαρα το παιχνιδι για μενα ειναι πολυ καλη.

Εγω επαιζα σε Hall of Fame και αρχισα την σεζον με 17-2 και τελικα αρχισα νεο association και ειμαι με τους Κλιπερς αν θυμαμαι καλα 8-1 κερδιζοντας Σπερς και Μαβερικς. Οι αλλαγες στο ροστερ μου ηταν να κανω ανταλλαγη Κειμαν με Μπαινουμ+Μορρισον και Γκορντον με Κορβερ ωστε να εχω ρολιστες με καλο σουτ και ποιοτικο 5αρι και εβαλα το Ραντι Φοϊ στον ασσο μετακινοντας στο 2 τον Βαρονο Ντειβις.

Απλα πρεπει να παιζεις σοβαρα πταν παιζεις.

Το μονο που αλλαξα προσωπικα απο αυτα τα sliders ειναι τα δικα μου reaching foul. Τα κλεψιματα πρεπει να ειναι αρκετα ψηλα για να γινεται το μπολνταρισμενο πιο πανω, αλλα εαν παιζεις συνεχεια επιθετικη αμυνα μπορεις να κανεις on ball κλεψιματα ακομη και με τα Center.

εαν βαλεις ενα +10 +15 στα reaching fouls τοτε εαν επιχειρεις ανεξελεγκτα κλεψιματα θα χρεωνεσαι με foul οποτε εισαι πιο προσεκτικος.

το ιδιο μπορει να κανει καποιος και με τα shooting fouls για τα blocks.

αυτα απο μενα....

sacarame
Τα λένε πολύ σωστά τα παιδιά...Κι εγώ βέβαια πιο πολύ παίζω το pick 'n' roll αντε και κάποια isolation ή ποσταρίσματα

Τελικά απλά είχα ένα κακό start...Ηδη η ομάδα έχει ανέβει σημαντικά,οι παίκτες έχουν αρχίσει να μπαίνουν στην φιλοσοφία μου και κάναμε ήδη 3 !!! συνεχόμενες διπλούρες με Σανς,Μπλέιζερς και Κλίππερς...


memp1-sm.gif
HLR CENATION
Ευχαριστω για τις προτάσεις σας..

Αν και με τους Κλιππερς μετραω στο προ 2-14...
giannis_mg
39.gif επειδη μου αρεσουν ετσι τα ρεαλιστικα και τα πιο δυσκολα πραγματα στα παιχνιδια μπασκετ θα δοκιμασω το sliders set που προτεινεις ld.
Μου κινησε αρκετα το ενδιαφερον,θα ξεκινησω association στο hall of fame με τα sliders που προτεινεις και θα παρω τους Golden State Warriors και θα ανταλλαξω τον Biedrins με τον Tyson Chandler και θα παρω και ενα αναπληρωματικο PG(Jason Williams)και μπορει να ανταλλαξω τον Charlie Bell για τον αγαπημενο Jordan Crawford της Washington...
Θα το δοκιμασω και θα ποσταρω στις επομενες μερες εντυπωσεις,λογικα αλλαζει ολο το παιχνιδι με αυτες τις αλλαγες....
M'αρεσει αρκετα σαν πλανο και ιδεα.
Καρι-Ελλις-Ραιτ ειναι πραγματικοι δολοφονοι στο 2Κ shot.gif,στην αμυνα θα εχουμε λογικα ενα θεματακι καθως θα ειναι και επιπεδο HOF αλλα θα το παλεψουμε μεχρι τελους cool.gif gold1-sm.gif
SG3ptshooter
Πολύ κίνηση στο τόπικ βλέπω..

Εγώ παίζω καμιά φορά άμα μου τη βαρέσει αλλά έχω ένα πρόβλημα στην εφαρμογή των πλέιζ, που πλέον τα έχω παρατήσει και παίζω με σπλιτ άουτ και ελεύθερα τρίποντα.. Μου βγάζει στο παρκέ τους κύκλους κλπ που κινούνται οι παίκτες αλλά αν δεν τοποθετήσω 100% τον παίκτη μέσα στο κυκλάκι δεν προχωρά το σύστημα και χάνω χρόνο / μου σπάνε τα νεύρα.. Στο pc. Γίνεται να αφαιρεθούν αυτά και να απλά να κινούνται οι υπόλοιποι παίκτες σύμφωνα με το σύστημα; Και γενικά ένα tutorial video για το play calling και την εφαρμογή των συστημάτων από youtube μήπως κάνω κάτι στραβά ίσως να βοηθούσε..
duncan21
Θα δωσω και 'γω μια συμβουλη για το πως να κανετε κλεψιματα χωρις reachin foul(ισχυει και για το association mode και για το my player).Aπαραιτητη προυποθεση βεβαια ο παικτης που χειριζεστε να ειναι pg.Οταν γινεται επαναφορα απο τη βασικη μετα απο δικο σας καλαθι,πιεστε τον αντιπαλο pg ωστε η πρωτη πασα να γινει στον sg της αντιπαλης ομαδας.Απο 'κει και περα ο η πρωτη πασα που θα κανει ο sg κατα 90% θα ειναι στον αντιπαλο pg ειτε λιγο πριν περασει το κεντρο ειτε μετα.Aπλα ακολουθηστε τον συνεχως παιζοντας τον overplay κουνωντας τα χερια και το tipped pass ή το κλεψιμο ειναι αρκετα πιθανο.Σα συνταγη μαγειρικης ηταν η περιγραφη μου αλλα πιστεψτε με,δουλευει... tongue.gif

υ.γ Βασικα λαλακιες γραφω γιατι σας βλεπω αρκετα καμμενους thumbsup.gif για να μη το 'χει δοκιμασει τουλαχιστον ενας απο σας...
giannis_mg
QUOTE(duncan21 @ Apr 3 2011, 22:48 ) *
Θα δωσω και 'γω μια συμβουλη για το πως να κανετε κλεψιματα χωρις reachin foul(ισχυει και για το association mode και για το my player).Aπαραιτητη προυποθεση βεβαια ο παικτης που χειριζεστε να ειναι pg.Οταν γινεται επαναφορα απο τη βασικη μετα απο δικο σας καλαθι,πιεστε τον αντιπαλο pg ωστε η πρωτη πασα να γινει στον sg της αντιπαλης ομαδας.Απο 'κει και περα ο η πρωτη πασα που θα κανει ο sg κατα 90% θα ειναι στον αντιπαλο pg ειτε λιγο πριν περασει το κεντρο ειτε μετα.Aπλα ακολουθηστε τον συνεχως παιζοντας τον overplay κουνωντας τα χερια και το tipped pass ή το κλεψιμο ειναι αρκετα πιθανο.Σα συνταγη μαγειρικης ηταν η περιγραφη μου αλλα πιστεψτε με,δουλευει... tongue.gif

υ.γ Βασικα λαλακιες γραφω γιατι σας βλεπω αρκετα καμμενους thumbsup.gif για να μη το 'χει δοκιμασει τουλαχιστον ενας απο σας...

Δεν μου αρεσουν αυτα τα υπουλα cheats icon_drunk.gif tongue.gif .
Μωρε εγω μερικες φορες πιεζω σε full court press και πιεζω ασφυχτικα τον αντιπαλο PG και επειδη σε αυτο το παιχνιδι σχεδον ποτε δεν σφυριζονται τα 8 δευτερα,ο αντιπαλος περναει στα 14-15 δευτερα και μου σπαει τα νευρα.
Παιζει να ειναι το μοναδικο μειονεκτημα αυτου του παιχνιδιου...
HLR CENATION
Παιδιά με σώσατε...

Aλλαξα τις ρυθμίσεις όπως μου είπατε και άλλαξε όλο το παιχνίδι.Εκεί που ο Γκορντον ειχε 1\14 3p την χρονια,με τους Λεικερς ειχε 5\7.Αντιθετα ο Αμινου συνεχιζει να τα σπαει...Εχασα βεβαια αλλα το παλεψα...Τωρα τρεχω να προλαβω τα πλευ οφ αλλα εχω 2-15...
Das Kapital
Εγω παλι σπανια χρησιμοποιω πικ εν ρολ και απομονωσεις,αγαπημενο συστημα το 13 cross με το οποιο συνηθως βρισκω ελευθερο σουτ απο τα 6 μετρα με τον Χαρντεν,τον Ντουραντ και τον Μπαντιγκερ,ε και πολλα ποσταρισματα λογω Γιαο και Ντουραντ

QUOTE (Giannis_23 @ Apr 3 2011, 22:17 ) *
Καρι-Ελλις-Ραιτ ειναι πραγματικοι δολοφονοι στο 2Κ shot.gif,στην αμυνα θα εχουμε λογικα ενα θεματακι καθως θα ειναι και επιπεδο HOF αλλα θα το παλεψουμε μεχρι τελους cool.gif gold1-sm.gif


Παντως εγω που ειχα τους Ουωρριορς πριν τους θαντερ ειχα πολλα παραπονα ειδικα στα σουτ,με τον Καρρι δεν εβαζα ποτε γιατι εχει το στυλ του Αζουμπουκι και δεν ξερω γιατι αλλα ποτε δεν πετυχαινα το συγχρονισμο,ο Ελλις ηταν καλουτσικος και ο Ραιτ μετριος,πιο πολλα τριποντα με τον Λοβ εβαζα.

QUOTE (SG3ptshooter @ Apr 3 2011, 22:22 ) *
Πολύ κίνηση στο τόπικ βλέπω..

Εγώ παίζω καμιά φορά άμα μου τη βαρέσει αλλά έχω ένα πρόβλημα στην εφαρμογή των πλέιζ, που πλέον τα έχω παρατήσει και παίζω με σπλιτ άουτ και ελεύθερα τρίποντα.. Μου βγάζει στο παρκέ τους κύκλους κλπ που κινούνται οι παίκτες αλλά αν δεν τοποθετήσω 100% τον παίκτη μέσα στο κυκλάκι δεν προχωρά το σύστημα και χάνω χρόνο / μου σπάνε τα νεύρα.. Στο pc. Γίνεται να αφαιρεθούν αυτά και να απλά να κινούνται οι υπόλοιποι παίκτες σύμφωνα με το σύστημα; Και γενικά ένα tutorial video για το play calling και την εφαρμογή των συστημάτων από youtube μήπως κάνω κάτι στραβά ίσως να βοηθούσε..


Παντως στο ps3 δεν ισχυει αυτο,εστω λιγο να ακουμπας στον κυκλο και μερικες φορες καθολου το συστημα ρεει κανονικα,εμενα δε μου τρωνε καθολου χρονο τα συστηματα,με το που δωσω την μπαλα στον Ουεστμπρουκ πριν περασω το κεντρο εχω διαλεξει συστημα εκτος αν βλεπω πως μπορει να παιξει αιφνιδιασμος
kostasvc15
Ρε σεις..τι συστηματα και πρασινα αλογα;Εγω στο My player κανω οτι θελω με sg..Τελειωσα σεζον με triple double μεσω ορο..(45π 11α 11ρ αν θυμαμαι καλα)..
Das Kapital
Λοιπον επανερχομαι με αυτο εδω,ο τυπος λεει πως ειναι το καλυτερο συστημα για τριποντα και πως ο αμυνομενος κολλαει στα σκριν αφηνοντας ελευθερα σουτ,δεν το χω δοκιμασει ακομα,οταν το κανω θα σας πω και την γνωμη μου,ο ιδιος εχει ανοιξει τοπικ και για αλλα συστηματα!

Εδω ειναι το λινκ: http://www.hoopsgaming.com/showthread.php?t=8508
Leon_cp3
QUOTE(kostasvc15 @ Apr 4 2011, 04:27 ) *
Ρε σεις..τι συστηματα και πρασινα αλογα;Εγω στο My player κανω οτι θελω με sg..Τελειωσα σεζον με triple double μεσω ορο..(45π 11α 11ρ αν θυμαμαι καλα)..


Mα είπαμε
QUOTE
όταν μιλάμε για ομάδα,το σκηνικό αλλάζει αν παίζεις my player που πρέπει απλά να μάθεις να εφαρμόζεις σωστά το pick 'n' roll και να κερδίζεις πόντους παίζοντας αυστηρά όπως χρειάζεται για τη θέση σου τουλάχιστον στο αρχικό στάδιο
... Στο my player τα πράγματα είναι σίγουρα πιο απλά.Αλλά και πάλι δε μπορείς να κάνεις μία κίνηση όλη κι όλη αν είσαι σέντερ π.χ.,πρέπει να κάτσεις να δεις ένα-δυο tips για post moves.

QUOTE(lebron15 @ Apr 4 2011, 04:45 ) *
Λοιπον επανερχομαι με αυτο εδω,ο τυπος λεει πως ειναι το καλυτερο συστημα για τριποντα και πως ο αμυνομενος κολλαει στα σκριν αφηνοντας ελευθερα σουτ,δεν το χω δοκιμασει ακομα,οταν το κανω θα σας πω και την γνωμη μου,ο ιδιος εχει ανοιξει τοπικ και για αλλα συστηματα!

Εδω ειναι το λινκ: http://www.hoopsgaming.com/showthread.php?t=8508


Xαχά καλή φάση. smiley.gif
giannis_mg
QUOTE(lebron15 @ Apr 4 2011, 01:42 ) *
Παντως εγω που ειχα τους Ουωρριορς πριν τους θαντερ ειχα πολλα παραπονα ειδικα στα σουτ,με τον Καρρι δεν εβαζα ποτε γιατι εχει το στυλ του Αζουμπουκι και δεν ξερω γιατι αλλα ποτε δεν πετυχαινα το συγχρονισμο,ο Ελλις ηταν καλουτσικος και ο Ραιτ μετριος,πιο πολλα τριποντα με τον Λοβ εβαζα.

Εγω παλι με αυτη τη περιφερεια σκοτωνω shot.gif tongue.gif
Με το σουτ του Καρι δεν εχω κανενα προβλημα,ο συγχρονισμος μου στο σουτ μου παει πολυ καλα και γι'αυτο wos_sport3.gif .
Απ'τα αγαπημενα μου σουτ.
Του Ραιτ παλι αν εχεις κανει τα update της 2Κ θα δεις οτι αλλαξαν το σουτ του και βαλανε του Luther Head που ειναι και το σωστο καθως ειναι ολοιδιο με τη πραγματικοτητα.
Για τον Ελλις τι να πουμε ο τυπος ειναι killer με ολη τη σημασια της λεξεως και εχω και τη σταθερη εγγυηση που ονομαζεται Lee στη ρακετα.Μια χαρα!!!

Εσυ πηρες την αγαπημενη μου ομαδα την Οκλαχομα απ'οτι βλεπω,αλλα εγω επειδη ηδη εχω κανει μια ολοκληρη σεζον και εχω παρει και το πρωταθλημα(χωρις τις τελευταιες ανταλλαγες βεβαια)δεν αξιζει να την ξαναπαρω,κατανταει και ολιγον βαρετο.
Οποτε παιρνω την ετερη αγαπη τους ''πολεμιστες''.
Ηρθε η ωρα να βομβαρδισουμε τα καλαθια icon_drunk.gif
pro09
oriste to euroleageu patch http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=136&t=79242
Leon_cp3
QUOTE(pro09 @ Apr 18 2011, 13:03 ) *


Πολύ καλή δουλειά. Σε όσους εργάστηκαν για τόσο ολοκληρωμένο πατσάκι χρειάζονται συγχαρητηρία. thumbsup.gif Έχουν παλέψει μέχρι και τα faces καλύτερα από κάθε χρονιά μάλλον. Τα στατιστικά σχετικά ΟΚ αν και ακόμα δεν έχω ψάξει πολλά,γενικά μια χαρά.
Pierce
Αυτο γιατι ηταν κλειδωμενο;
anywayz, Μαγκες προβλημα . My player, ειχα φτασει κοντα στα play offs (τα παιζω....12 λεπτα ) ωσπου επειδη επρεπε να φυγω μια μερα, εκανα save κατα τη διαρκεια του αγωνα (το ειχα κανει και παλιοτερα χωρις προβλημα). Πλεον μου κανει load, μεχρι την οθονη που σου λεει τι πρεπει να κανεις στον αγωνα για να παρεις ποντους (5 κλεψιματα . Α+ κλπ) , μου λεει press A to continue, και δεν κανει ποτε continue, μαυρη οθονη .... κανα γιατροσοφι;


ΥΓ: xbox
j-kidd13
QUOTE(pierce21 @ Oct 25 2011, 01:12 ) *
Αυτο γιατι ηταν κλειδωμενο;
anywayz, Μαγκες προβλημα . My player, ειχα φτασει κοντα στα play offs (τα παιζω....12 λεπτα ) ωσπου επειδη επρεπε να φυγω μια μερα, εκανα save κατα τη διαρκεια του αγωνα (το ειχα κανει και παλιοτερα χωρις προβλημα). Πλεον μου κανει load, μεχρι την οθονη που σου λεει τι πρεπει να κανεις στον αγωνα για να παρεις ποντους (5 κλεψιματα . Α+ κλπ) , μου λεει press A to continue, και δεν κανει ποτε continue, μαυρη οθονη .... κανα γιατροσοφι;


ΥΓ: xbox

Καλα με 12 λεπτα σε τι υψος φτανουν τα σκορ σου????
Pierce
Κανονικου αγωνα ΝΒΑ, στους 100+-10 ποντους.
Εγω εχω ΜΟ(sf στους jazz) 29.6p 7.5r 6.5a 1.1s 1.1b smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.