Help - Search - Members - Calendar
Full Version: NBA 2K11
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4
Das Kapital
Το παιζω σε sim all star και η AI τα βαζει ΟΛΑ, αηδια εχει καταντησει, δηλαδη αν το παιξω HoF τι θα γινει; Αμυνα δεν μπορω να παιξω με τιποτα, με περνανε οποτε θελουν ενω στο 2Κ11 επαιζα μια χαρα αμυνα, στο ποστ παλι η ΑΙ τα βαζει ολα, κατι ακυρα hook πισω απο τις βολες! Δεν τρωει ποτε προσποιηση το παιχνιδι! Τι να πω... Δεν θα σας πρηξω αλλο με το παιχνιδι αλλα εχω απογοητευτει γιατι το περσινο το ελιωσα και το κατευχαριστηθηκα!
dirk10
οταν εγω τα ελεγα οτι ειναι πιο δυσκολο.................
παιζω πρωταθλημα εχοντας βαλει παλιους παιχτες στις ομαδες.....μιλαμε για υπερπρωταθλημα με ολα τ αστερια μεσα
εχω παρει ΧΙΟΥΣΤΟΝ με χακιμ δε ντριμ Τμακ εχω 2/2 και τα 2 ματσαρες στον ποντο!!!
δυσκολια προ αλλα σιμιουλειτ με αποτελεσμα να μην ειναι τοσο ευκολο.για το ολσταρ τι να πω...ειναι λες και το κανει επιτηδες να χασεις.σιγουρα δεν το ξερω και πολυ καλα αλλα μπαινουν τ απιστευτα!!!!
οτι και να εχει το παιχνιδι πραγματικα ειναι συλλεκτικο .δεν ξερω αν θα ξαναβγει μπασκετακι με τοσα αστερια (μακαρι να υπηρχε και ο σερ τσαρλς και ρετζι.ας ειναι καλα το σεαρ που τους βρηκα)
ξερει κανεις σε ποια ομαδα μπορω να βρω τον πετζα?για download μιλαω απ το σεαρ
Nuntius
Ότι το ΑΙ είναι πολύ εύστοχο είναι γεγονός. Ειδικά, στα σουτάκια μεσαίας απόστασης και 3 πόντων μιας και το ΑΙ πετυχαίνει πάντα το release.

Προσωπικά, στην άμυνα δεν έχω πρόβλημα. Ακόμα και στο all star δεν έχω πολλά προβλήματα. Απλά είναι πιο δύσκολες οι τάπες. Βέβαια, αυτά ισχύουν για το My Player. Στο Association φαντάζομαι θα είναι αλλιώς.

ΥΓ: Τον Πέτζα τον έχει free agent νομίζω.
dirk10
στο gameplay στην επιλογη που εχει για τα σουτ και για τις βολες τι βαζετε? το real players % h to shoοt time?και στα 2 μετραει ποτε θα αφησεις το κουμπι στο σουτ η οχι??
lakersdynasty
QUOTE(dirk10 @ Dec 29 2011, 13:46 ) *
στο gameplay στην επιλογη που εχει για τα σουτ και για τις βολες τι βαζετε? το real players % h to shoοt time?και στα 2 μετραει ποτε θα αφησεις το κουμπι στο σουτ η οχι??


ολοκληρος Ντιρκ και δεν ξερεις να σουταρεις? smiley.gif

οταν βαλεις real players % η ευστοχια σου θα επηρεαζεται απο ενα δεδομενο ποσοστο που εχουν οι παικτες στην πργαμτικοτητα. Δεν το εχω δοκιμασει ποτε σε καποια βερσιον του παιχνιδιου αλλα η λογικη μου λεει οτι αν ευστοχησεις σε καποια δυσκολα σουτ μετα μπορει να αστοχισεις σε αλλα ευκολα "με το ζορι" για να εξισορροπηθει το ποσοστο.

καλητερα χρησιμοποιησε την αλλη επιλογη που εξαρταται απο εσενα αν θα ευστοχησεις σε συνδιασμο βεβαια και με τα sliders που εχεις βαλει για τα διαφορα σουτ.

dirk10
φαντασου σε τι κατασταση ειμαι biggrin.gif
στο real players % δεν παιζει ρολο ποτε αφηνεις το σουτ?νομιζω παιζει ρολο ποτε αφηνεις αλλα και τα ποσοστα του παιχτη κανω λαθος?
εχω δοκιμασει και το αλλο και μου φαινεται οτι μπαινουν πιο ευκολα
sliders εχω το custom δεν τα εχω πειραξει δοκιμασα simulate αλλα δινει με το παραμικρο φαουλ οποτε.......
lakersdynasty
εγω με τα πραγματικα ποσοστα δεν εχω δοκιμασει ποτε. Λογικα ομως θα μπαινουν πιο δυσκολα τα σουτ αφου υπαρχει ενας επιπλεον παραγοντας που επηρεαζει το σουτ. ναι προφανως επηρεαζει και ο μοχλος και τα ποσοστα ειναι κατι το επιπλεον

παντως εγω παιζοντας σε επιπεδο Hall of Fame και με κατι sliders που βρηκα στο youtube εχω φυσιολογικα ποσοστα...
οπως σε βολευει...

dirk10
κανενα λινκ για καλους sliders εχει κανεις??
πραγματικα η αμυνα που παιζει ο υπολογιστης ειναι οτι πιο εκνευριστικο στο ολ-σταρ
Das Kapital
Αν ενδιαφερεται κανεις το δινω 30 ευρω για το PS3, ολοφρεσκο ειναι, δε μου αρεσε σε σχεση με το περσινο ειδικα!
dirk10
ρε παιδια που μπορεις να δεις τα αιτηματα φιλιας αλλα και να ψαξεις και για φιλους στο 2κ12?για τον υπολογιστη μιλαω
μπορεις να παιξεις και με τις κονσολες η οχι?
Das Kapital
Με τις κονσολες να παιξεις μεσω υπολογιστη δεν υπαρχει περιπτωση, αν εχεις το παιχνιδι αυθεντικο λογικα θα μπαινεις στο online menu του παιχνιδιου και θα παιζεις με αλλους PC players, κατα τα αλλα εγω το πουλησα και πολυ το κρατησα! happy.gif
dirk10
το θεμα ειναι που μπορω να βρω τους φιλους δεν βρισκω καποια επιλογη για να ψαξω για παιχτες με βαση τ ονομα τους.ψαχνει μονο του.για υπολογιστη μιλαω παντα
η γνωμη μου ειναι οτι επρεπε να το κραταγες το παιχνιδι ασχετα αν δεν σ αρεσε .δεν πιστευω να ξαναβγει με ολους αυτους τους θρυλους του μπασκετ και μαλιστα σ ενα παιχνιδι.....
το μονο αρνητικο για εμενα ειναι η καπως εκνευριστικη δυσκολια του....ειμαι υπερ ενος δυσκολου παιχνιδιου αλλα ρε φιλε οχι και να χανει μονος μπασιμο οταν ειναι να ξεφυγεις στο σκορ η το σιπιγιου να εχει απιστευτα ποσοστα 70-80%
morfi
QUOTE(lebron15 @ Jan 4 2012, 22:37 ) *
Με τις κονσολες να παιξεις μεσω υπολογιστη δεν υπαρχει περιπτωση, αν εχεις το παιχνιδι αυθεντικο λογικα θα μπαινεις στο online menu του παιχνιδιου και θα παιζεις με αλλους PC players, κατα τα αλλα εγω το πουλησα και πολυ το κρατησα! happy.gif

Δεν έχω παίξει άλλο ΝΒΑ 2k (κάποτε μόνο και για λίγο). Τόσο κακό είναι σε σχέση με τα προηγούμενα;
Das Kapital
QUOTE (morfi @ Jan 5 2012, 16:11 ) *
Δεν έχω παίξει άλλο ΝΒΑ 2k (κάποτε μόνο και για λίγο). Τόσο κακό είναι σε σχέση με τα προηγούμενα;


Εγω θα σε συμβουλευα να παιξεις για μια εβδομαδα το 11 και για μια εβδομαδα το 12 και θα καταλαβεις τι εννοω.

Παρο'αυτα θα σου πω γιατι γενικα γιατι οι ανθρωποι που φτιαχνουν την σειρα 2Κ χρονια τωρα μας κοροιδευουν και πουλανε αφου ο αντιπαλος η δεν υπαρχει ή ειναι ανυπαρκτος! rolleyes.gif

Το online του για παιχνιδι του 2012 ειναι τραγικο, και με τον διπλανο σου να παιξεις το παιχνιδι εχει πολυ lag, τοσο που οι παιχτες πανε σαν ρομποτ. Στο my player mode πρεπει να προσεχεις μην τυχον σου φριζαρει το παιχνιδι, κατι που υπαρχει απο το 2κ12 μεχρι σημερα.

Τωρα γενικα για το 2Κ12 τα πραγματα ειναι χειροτερα, τι να παιξεις association mode, τι να παιξεις my player στο τελος ολη η λιγκα θα χει γινει ενας ωραιος οικος ανοχης μιας και ολοι οι παιχτες θα εχουν αλλαξει ομαδα και τα trades ειναι τραγικα. Αμυνα δεν μπορεις να παιξεις, οχι μονο σε παιχτες οπως ο LeBron αλλα και σε αυτους με κατωτερο rating, δεν ειμαι εγω ο αχρηστος, στο 2κ11 μια χαρα επαιζα αμυνα, για το θεμα της αμυνας διαμαρτυρονται πολλοι φετος ετσι κι αλλιως. Τα γραφικα φετος εγιναν χειροτερα, για καποιο παλι δικο τους λογο εβγαλαν τον ιδρωτα και τα σωματα των παικτων εμενα πιο πολυ μου μοιαζουν με σκιτσο απο καρτουν. Σε καθε επιθεση της η ΑΙ σουταρει με παρα πολυ καλα ποσοστα και βαζει τρελα σουτ, οσο για τις προσποιησεις που κανει τι να πω; Σε καθε επιθεση δεν υπαρχει περιπτωση να μην κανει τουλαχιστον δυο προσποιησεις ο υπολογιστης, ε ανθρωποι ειμαστε τοσες φορες θα την φαμε την προσποιηση. Στο myplayer κατι που παρατηρησα κι εγω αλλα το διαβασα και απο αλλους ειναι πως κατα τη διαρκεια του συστηματος να παρεις την θεση που σου βαζει το ταδε συστημα να πας και ο αντιπαλος ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ να πας, προσπαθεις αλλα ματαια, συγκρουεσαι πανω του και μεχρι να ξεκολλησει απο τον αντιπαλο εχουν περασει 5 δευτερολεπτα χαλαρα. Και κατι αλλο που χρονια τωρα μου σπαει τα νευρα με την σειρα ΝΒΑ 2Κ ειναι τα κωλο sliders, βρε καραγκιοζηδες, μου βαζετε να διαλεξω μεταξυ casual και Simulation, εγω επιλεγω παντα προσωμοιωση και παντα ο τροπος παιχνιδιου ΔΕΝ ειναι ρεαλιστικος και καθε χρονο τα ιδια. Να καθονται ολοι οι gamers να βρουν καλα sliders για να παιξουν το παιχνιδι καπως πιο ρεαλιστικα. Παιξτε το ρημαδι το παιχνιδι σας μια εβδιομαδα αφου το τελειωσετε, αυτο με τα sliders με εχει κουρασει χρονια τωρα!

Επειδη τωρα ξυπνησα ισως μου ερθουν και αλλα αργοτερα,για μενα η Take two αρχισε να χαλαει αυτο το καλο παιχνιδι που ειχε φτιαξει, για καποιον λογο στην προσπαθεια αλλαγης εκαναν τα πραγματα χειροτερα κατι που το ισχυριζονται πολλοι μαζι μου παλι. Το παιχνιδι τους πλεον θελει ξεριζωμα και ξανα απο την αρχη μηπως δουμε κατι διαφορετικο και καλυτερο, οσο για τα αιωνια προβληματα αυτα θα παραμεινουν και του χρονου και του χρονου.... Απο μενα φωλα στην εταιρεια!
morfi
QUOTE(lebron15 @ Jan 5 2012, 17:34 ) *
Εγω θα σε συμβουλευα να παιξεις για μια εβδομαδα το 11 και για μια εβδομαδα το 12 και θα καταλαβεις τι εννοω.

Παρο'αυτα θα σου πω γιατι γενικα γιατι οι ανθρωποι που φτιαχνουν την σειρα 2Κ χρονια τωρα μας κοροιδευουν και πουλανε αφου ο αντιπαλος η δεν υπαρχει ή ειναι ανυπαρκτος! rolleyes.gif

Το online του για παιχνιδι του 2012 ειναι τραγικο, και με τον διπλανο σου να παιξεις το παιχνιδι εχει πολυ lag, τοσο που οι παιχτες πανε σαν ρομποτ. Στο my player mode πρεπει να προσεχεις μην τυχον σου φριζαρει το παιχνιδι, κατι που υπαρχει απο το 2κ12 μεχρι σημερα.

Τωρα γενικα για το 2Κ12 τα πραγματα ειναι χειροτερα, τι να παιξεις association mode, τι να παιξεις my player στο τελος ολη η λιγκα θα χει γινει ενας ωραιος οικος ανοχης μιας και ολοι οι παιχτες θα εχουν αλλαξει ομαδα και τα trades ειναι τραγικα. Αμυνα δεν μπορεις να παιξεις, οχι μονο σε παιχτες οπως ο LeBron αλλα και σε αυτους με κατωτερο rating, δεν ειμαι εγω ο αχρηστος, στο 2κ11 μια χαρα επαιζα αμυνα, για το θεμα της αμυνας διαμαρτυρονται πολλοι φετος ετσι κι αλλιως. Τα γραφικα φετος εγιναν χειροτερα, για καποιο παλι δικο τους λογο εβγαλαν τον ιδρωτα και τα σωματα των παικτων εμενα πιο πολυ μου μοιαζουν με σκιτσο απο καρτουν. Σε καθε επιθεση της η ΑΙ σουταρει με παρα πολυ καλα ποσοστα και βαζει τρελα σουτ, οσο για τις προσποιησεις που κανει τι να πω; Σε καθε επιθεση δεν υπαρχει περιπτωση να μην κανει τουλαχιστον δυο προσποιησεις ο υπολογιστης, ε ανθρωποι ειμαστε τοσες φορες θα την φαμε την προσποιηση. Στο myplayer κατι που παρατηρησα κι εγω αλλα το διαβασα και απο αλλους ειναι πως κατα τη διαρκεια του συστηματος να παρεις την θεση που σου βαζει το ταδε συστημα να πας και ο αντιπαλος ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ να πας, προσπαθεις αλλα ματαια, συγκρουεσαι πανω του και μεχρι να ξεκολλησει απο τον αντιπαλο εχουν περασει 5 δευτερολεπτα χαλαρα. Και κατι αλλο που χρονια τωρα μου σπαει τα νευρα με την σειρα ΝΒΑ 2Κ ειναι τα κωλο sliders, βρε καραγκιοζηδες, μου βαζετε να διαλεξω μεταξυ casual και Simulation, εγω επιλεγω παντα προσωμοιωση και παντα ο τροπος παιχνιδιου ΔΕΝ ειναι ρεαλιστικος και καθε χρονο τα ιδια. Να καθονται ολοι οι gamers να βρουν καλα sliders για να παιξουν το παιχνιδι καπως πιο ρεαλιστικα. Παιξτε το ρημαδι το παιχνιδι σας μια εβδιομαδα αφου το τελειωσετε, αυτο με τα sliders με εχει κουρασει χρονια τωρα!

Επειδη τωρα ξυπνησα ισως μου ερθουν και αλλα αργοτερα,για μενα η Take two αρχισε να χαλαει αυτο το καλο παιχνιδι που ειχε φτιαξει, για καποιον λογο στην προσπαθεια αλλαγης εκαναν τα πραγματα χειροτερα κατι που το ισχυριζονται πολλοι μαζι μου παλι. Το παιχνιδι τους πλεον θελει ξεριζωμα και ξανα απο την αρχη μηπως δουμε κατι διαφορετικο και καλυτερο, οσο για τα αιωνια προβληματα αυτα θα παραμεινουν και του χρονου και του χρονου.... Απο μενα φωλα στην εταιρεια!

Απογοητεύτηκα sad.gif. Αλήθεια...
Das Kapital
Αν το εννοεις γιατι το χιουμορ σου ειναι και λιγο περιεργο tongue.gif να παιξεις το παιχνιδι και να μην ακους κανεναν. Σε εσενα μπορει να αρεσει, σε εμενα οχι, ετσι πανε αυτα!
morfi
QUOTE(lebron15 @ Jan 5 2012, 18:21 ) *
Αν το εννοεις γιατι το χιουμορ σου ειναι και λιγο περιεργο tongue.gif να παιξεις το παιχνιδι και να μην ακους κανεναν. Σε εσενα μπορει να αρεσει, σε εμενα οχι, ετσι πανε αυτα!

Όχι, το εννοώ. Τέλος πάντων, θα παίξω το παιχνίδι και θα γράψω και εγώ μελλοντικά τη γνώμη μου.
HLR CENATION
Εμενα σε αντιθεση με τον ομοιδεατη φιλο της Σελτικ Lebron 15 το ΝΒΑ2κ12 με εχει πορωσει.

Εχω ξεκινησει σεζον 82 παιχνιδιων στο pro(μεχρι στιγμης) με το Γκολντεν Στειτ και μετρω 7-13.Αντιθατα δεν μου αρεσε καθλου το περσυνο παιχνιδι της σειρας που δεν μπορουσα να σουταρω και να τριπλαρω.Το παιχνιδι το εχω στο xbox 360.
morfi
Βραχυκύκλωσα. wacko.gif
Das Kapital
QUOTE (HLR CENATION @ Jan 5 2012, 18:48 ) *
Εμενα σε αντιθεση με τον ομοιδεατη φιλο της Σελτικ Lebron 15 το ΝΒΑ2κ12 με εχει πορωσει.

Εχω ξεκινησει σεζον 82 παιχνιδιων στο pro(μεχρι στιγμης) με το Γκολντεν Στειτ και μετρω 7-13.Αντιθατα δεν μου αρεσε καθλου το περσυνο παιχνιδι της σειρας που δεν μπορουσα να σουταρω και να τριπλαρω.Το παιχνιδι το εχω στο xbox 360.


Για αυτα που εγραψα πιο πανω τι αποψη εχεις;
HLR CENATION
QUOTE(lebron15 @ Jan 5 2012, 21:14 ) *
Για αυτα που εγραψα πιο πανω τι αποψη εχεις;



Ισως επειδη το παιζω στο pro δεν μου εχει βγαλει ακομα τοσα προβληματα.Για την αμυνα βεβαια εχω και εγω προβλημα κοντρα στους σταρ των ομαδων.

Για το my player δεν μπορω να σου πω γιατι ακομα δεν εχω ασχοληθει.

ΠΑντως φιλε η προηγουμενη εκδοση του παιχνιδιου μου ειχε σπασει τα νευρα.Προσπαθουσα να σουταρω με τον ΚΟμπι και η μπαλα ισα-ισα πουυ ακουμπαγε στην στεφανη.Φετος τουλαχιστον και να τα χασω τα σουτ η μπαλα μου κανει παιχνιδια πανω στην στεφανη.

Εκει που δεν συμφωνουμε παντως ειναι στα γραφικα.Δεν ξερω αλλα μου φαινονται πολυ ρεαλιστικα.

Βεβαια γουστα ειναι αυτα και μπορει να ειναι οπως τα λες εσυ παντως εμενα το περσυνο με ειχε απογοητευσει.
dirk10
προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος σε ολα τα θεματα......... στον υπολογιστη το εχω
στα + θα του εβαζα
1.κινηση
2.γραφικα χωρις να εχει γινει κατι το τρελο
3.legends .πραγματικα τοσοι παιχταραδες σ ενα παιχνιδι δεν νομιζω να ξαναγινει.......τζορνταν εναντιον λεμπρον λαρυ εναντιον ντουραντ ΤΡΟΜΕΡΟ ΑΠΛΑ
4.αισθηση οτι παιζεις εναν κανονικο αγωνα μπασκετ. πρεπει να προσαρμοζεσαι σε αμυνα και επιθεση συνεχεια
στα - του
1.το προβλημα με την πασα κατι που το ειχε και το 10 κ το 11 ομως ειναι πολυ εκνευριστηκο
2.τρομερα απαιτητικο απο αποψη χειρισμου........μπορει με τον καιρο να μην μου φανει αλλα για να μπορεσεις να κανεις ολες τις κινησεις που εχει το παιχνιδι πρεπει να παιζεις 30 ωρες το 24ωρο .προσωπικα θα προτιμουσα κατι πιο απλο
3.η δυσκολια του.το εγραψα και πιο πανω μ αρεσουν τα δυσκολα και δεν μου αρεσε καθολου που στα προηγουμενα κερδιζα για πλακα...ομως εχουν κανει ενα μικρο λαθακι εδω.ειναι στιγμες που ο υπολογιστης σε κανει να φωναξεις δυνατα μ αυτα που γινονται(δεν λεω να σπασεις το πληκτρολογιο ...)
4.το ονλαιν στον υπολογιστη ειναι απαραδεκτο και τραγικο.εχει τρομερη σαν ιδεα το να μπορεισ να παιξεις ενα πρωταθλημα με τοσα ατομα ,αλλα δεν μπορεις να παιξεις ουτε 5 λεπτα και πολλα λεω....
αυτα τα λιγα. το παιχνιδι ειναι πολυ καλο αποψη μου κυριως αυτα τα παιχνιδια αναφερονται σε παρεα τοτε τα απολαμβανεις καλυτερα οπως και το ονλαιν (απαραδεκτο)
αξιζει αλλα..........
Nuntius
Προσωπικά, το MyPlayer μου φαίνεται βελτιωμένο σε σχέση με πέρυσι. Βελτιώθηκε αρκετά το post game και τα abilities είναι πολύ καλά. Ως άνθρωπος που παίζει σχεδόν αποκλειστικά MyPlayer το προτιμώ από το 2κ11.
dirk10
απ την λιγη μου ασχολια με το παιχνιδι για το θεμα της δυσκολιας καταλαβα οτι
1.πρεπει να παιζεις στην τσιτα.πραγματικα δεν μπορεις να χαλαρωσεις και ο σταυρος πρεπει να παρει φωτια
2.συνεχεις εναλλαγες στην αμυνα...ειναι κατι που μπερδευει το κομπιουτερ.
3.στην επιθεση δεν μπορεις να παιζεις κουτουρου
με αυτα τα 3 εχω καταφερει και περνω καποιες νικες.....
παιζω γουοριορς εγω με κλιπερς στο πρωτο 5λεπτο 63% εγω 46% αυτοι για διποντα 2ο 40% - 83% 3ο 46% -76% 4ο 37% -58%.........
OnLy_PAS-AthEnS
Associaton με Clippers match vs Timperwolves με CP3 :36pps,14assist,9 steals,9 rebounds....Ενα κλεψιμο και ενα rebound ακομα και θα εκανα το ακατορθωτο Quadruple-double!!..Κριμα tongue.gif
HLR CENATION
Eγω με το Γκολντεν Στειτ εχω φτασει στο 8-19.Μονο ο Μοντα με τον Καρι παιζουν και λιγο ο Ραιτ ολοι οι αλλοι τσουρουκαδες ειναι.

Παντως εκανα το μπαμ μεσα στο Στειπλ Σεντερ που νικησα τους Λεικερς με 90-84 με τον Καρι να βαζει 27 ποντους με 6 3ποντα. icon_drunk.gif
dirk10
κανενας τροπος να μαρκαρεις τον τζορνταν υπαρχει????
lakersdynasty
QUOTE(dirk10 @ Jan 11 2012, 11:03 ) *
κανενας τροπος να μαρκαρεις τον τζορνταν υπαρχει????


οποιος ξερει ας μας πει αν υπαρχει και τροπος να σε μαρκαρει μαζι με αλλον ενα παικτη των Μπουλς και τελικα να παρει αυτος το φαουλ και οχι ο αλλος παικτης. smiley.gif

αν θες να αλλαξεις το παιχνιδι καντο μεσω sliders. Ψαξε στο ιντερνετ για καποιο σαιτ που να εχει καλους συνδιασμους και δοκιμασε αυτα που σε βολευον γιατι με τα στανταρ sliders απλα χτυπας το κεφαλι σου στον τοιχο. Και οχι μονο με τον Τζορνταν.

Ασχετο, κατι που δοκιμασα και σε προηγουμενες βεσιον του παιχνιδιου, αν βαλεις ολα τα tendencies του υπολογιστη στο 100 το παιχνιδι γινεται πιο ρεαλιστικο. Αν γινει αυτο ο υπολογιστης κινειται πιο εξυπνα διοτι δεν εχει κανενα δεικτη ν του υποδικνυει οτι κατα 80% θα κανει αυτη ην κινηση/σουτ και κατα 20% την αλλη πχ.

τα sliders ειναι στο Options/My NBA/
dirk10
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ επαιξα με σικαγο και στα 2 πρωτα 5λεπτα ειχαν 100% διποντα χαχαχαχ φυσικα και εχασα..........
παιζω season με εναν φιλο και εχει σικαγο(εγω ροκετς με χακιμ-θροουπ-φρανσις-τιμακ) με + τζορνταν καρτραιτ πιπεν κουκοτς .παιζουμε ολα τα παιχνιδια εμεις και μου φαινεται δυσκολα να τους σταματησεις......
OnLy_PAS-AthEnS
Παιζω στο ολ-σταρ επιπεδο δυσκολιας και οι αντιπαλοι ρε γαμωτο ειναι ολο προσποιησεις και κακο στο 12...στα παλια απτο 2κ7 που παιζω ηταν πιο νορμαλ μπασκετ...ακομα και στο πιο απλο λει-απ οι αντιπαλοι κανουν προσποιηση.Με χαλαει παρα πολυ που χανει την αιγλη απτο απλο μπασκετ.Δεν μπορει δηλαδη ενας Thabeet να κανει δυο και τρια διαφορετικα combo προσποιησεων σε καθε post κινηση του.

Υ.Γ Καμια καλη περιπτωση sliders??...Οσα εχω βρει δεν μου αρεσουν...7λεπτες περιοδους παιζω
Υ.Γ 2 - Αυτο με το tendecies ολα 100 το τσεκαρε κανεις??...κατι μου λεει οτι θα βγει καλο!
dirk10
τα tendecies θα επηρεαζαν το παιχνιδι οταν δεν παιζεις με τον υπολογιστη αλλα με καποιον αλλον?
Nuntius
Σας κάνουν συνέχεια προσποιήσεις? Κάνετε τους και εσείς. Εγώ αυτό κάνω τουλάχιστον tongue.gif
Das Kapital
Αντε ελατε και αλλοι μαζι μου! rolleyes.gif
lakersdynasty
QUOTE(dirk10 @ Jan 11 2012, 16:05 ) *
τα tendecies θα επηρεαζαν το παιχνιδι οταν δεν παιζεις με τον υπολογιστη αλλα με καποιον αλλον?


ακριβως το αντιθετο αγαπητε Ντιρκ. Με τον υπολογιστη επηρεαζουν την κατασταση. Διοτι τα tendencies λενε στους παικτες τι να κανουν ενω εσυ ξερεις τι να κανεις αφου εχεις ελεγχο των παικτων σου.

αν βαλεις πχ στο 0 τα τριποντα η τα σουτ απο μεση αποσταση ο υπολογιστης θα σουταρει με το ζορι κοντα στο καλαθι. Στο 2κ11 παντως ηταν καλη η αντιδραση. Πραγματικα δεν ηξερες τι θα κανει ο υπολογιστης.

Εγω παιζω συνεχεια Hall of Fame και τα sliders που δοκιμασα μεχρι τωρα και μου φαινονται αρκετα καλα ειναι αυτα:

http://www.youtube.com/watch?v=Uj96qp8zEHk

τωρα επαιζα Lakers 87 Chicago 96 και το 90% των καλαθιων που δεχθηκα ηταν καθαρα πατατες δικες μου. smiley.gif

προσπαθουσα να κανω παγιδες σε μεγαλο βαθμο και στο τελος με σκωτωνε ο Κερ και οι Λονγκλει Ροντμαν. Αλλα οι Τζορνταν Πιπεν εμειναν κατω απο τους 30 ποντους και ειχαν φορτωθει λαθη.

Τελικα κερδισα με 5-6 ποντους με τον Καριμ να εχει 35 και τον Ματζικ 50! Και με μολις 6 παικτες μου να σκοραρουν. Οι βασικοι και ο Κουπερ.
dirk10
για τις προσποιήσεις εγω πλεον χρησιμοποιω το δεξι αναλογικο μοχλο καθομαι με τα χερια πανω και τους εμποδιζω οσο γινεται.εχω δει αποτελεσμα!!!!
dirk10
ξερερι κανεις πως κανεις φιλους στον υπολογιστη?εχω φαει τον κοσμο δεν εχω δει πουθενα επιλογη για αιτηματα φιλιας....
επισης πως φτιαχνεις πρωταθλημα στο ιντερνετ αλλα δημοσιο χωρις κωδικο.......
baskethood
Ερώτηση.
Παίζω στο creating a legend (ή κάτι τέτοιο τέλος πάντων, αλλά δεν πρέπει να έχει σημασία γιατί ο χειρισμός είναι ίδιος με το my player) και ψάχνω τρόπους να με εκμεταλλευτώ.Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι πατώντας του δεξί βελάκι του PS3 να κάνω το post up και το get open. Δεν υπάρχει τρόπος να "τρέξει" κάποιο play με εμένα αποδέκτη;
Πατάω το L1 όπου εμφανίζονται τα σύμβολα συνήθως αλλά σε αυτήν την περίπτωση δε βγαίνουν...
Nuntius
Υπάρχει επιλογή στο Presentation ή στο Game Mode Options (στα Settings τέλος πάντων) να παίξεις plays. Μην περιμένεις να είσαι σε όλα αποδέκτης πάντως ακόμα και αν είσαι η πρώτη επιθετική επιλογή.

Εγώ αν και παίζω με plays συνήθως απλά ζητάω την μπάλα και ποστάρω τον αντίπαλο tongue.gif
baskethood
QUOTE (Nuntius @ Jan 13 2012, 20:17 ) *
Υπάρχει επιλογή στο Presentation ή στο Game Mode Options (στα Settings τέλος πάντων) να παίξεις plays. Μην περιμένεις να είσαι σε όλα αποδέκτης πάντως ακόμα και αν είσαι η πρώτη επιθετική επιλογή.

Εγώ αν και παίζω με plays συνήθως απλά ζητάω την μπάλα και ποστάρω τον αντίπαλο tongue.gif

Το βρήκα. Αλλά απ'ότι βλέπω όταν τα επιλέγω δεν μου βγάζει καθόλου τι πρέπει να κάνω ή που πρέπει να βρεθώ.
Παίζω ως shooting guard.
Μην μου πεις ότι πρέπει να μάθω απ'έξω τα plays..... icon_wave.gif
SlobodaN
NBA TV Scoreboard. Εξαιρετικό.
Κάντε ένα backup καλού κακού όμως αν δεν σας αρεσει.

http://www.mediafire.com/?9bqj6cz0onjvt5e
Nuntius
QUOTE (baskethood @ Jan 13 2012, 20:39 ) *
Το βρήκα. Αλλά απ'ότι βλέπω όταν τα επιλέγω δεν μου βγάζει καθόλου τι πρέπει να κάνω ή που πρέπει να βρεθώ.
Παίζω ως shooting guard.
Μην μου πεις ότι πρέπει να μάθω απ'έξω τα plays..... icon_wave.gif


Ακριβώς κάτω από αυτό που βρήκες υπάρχει το PlayVision και το PlayVision Display smile.gif
morfi
Σήμερα ξεκίνησα σεζόν με τους Λέικερς (στο ρούκι βέβαια σαν ρούκι που είμαι biggrin.gif) και έκανα και τη πρώτη μου νίκη με το Κόμπι να σημειώνει περίπου 50 πόντους. 69.gif
dirk10
παιδια εχει κανεις προβλημα με το ΝΒΑ απντειτ στον υπολογιστη???για 2κ12
dirk10
παιδια εχει κανεις προβλημα με το ιντερνετ του παιχνιδιου??δεν μπαινει στον 2Κ λογαριασμο μου και ουτε κανει ενημερωση!!!!για υπολογιστη μιλαω
lakersdynasty
QUOTE(dirk10 @ Mar 9 2012, 14:45 ) *
παιδια εχει κανεις προβλημα με το ιντερνετ του παιχνιδιου??δεν μπαινει στον 2Κ λογαριασμο μου και ουτε κανει ενημερωση!!!!για υπολογιστη μιλαω


Εγω το εχω κρακαρισμενο το παιχνιδι οποτε στο ιντερνετ δεν μπαινω...αλλα αυτο το προβλημα ειναι συνηθισμενο και το παθαινουν πολλοι.

Το ζητημα ειναι οτι στον υπολογιστη δεν θα βγαλουν καν patch για να διορθωσουν οτιδηποτε οποτε τζιφος. Στις κονσολες πρεπει να εχουν βγαλει ηδη κατι.

Ασχετα με ολα αυτα θαθελα να δωσω 1-2 συμβουλες απο τα "παθηματα" μου.

Εγκατεστησα το παιχνιδι πριν κατι μερες σε Windows 7 professional και ειχα θεμα στο να ξεκινησω το παιχνιδι (κρακαρισμενο παντα). Αν εχετε θεμα πατηστε στο εικονιδιο του παιχνιδιου δεξι κλικ και επιλεξτε "troubleshoot compability". O υπολογιστης θα ελεγξει αν υπαρχει ρυθμηση που να δουλευει. Θα σας βγαλει ενα κουμπι "start program" αν με αυτο τρεξει καλως.

Αν οχι σας βγαζει μια επιλογη για να συνεχισεται και να λυσεται το προβλημα. Επιλεγεται την πρωτη επιλογη που λεει "Εχω τρεξει το προγραμμα σε αλλ συστημα αλλα σε αυτο δεν τρεχει" (ελευθερη μεταφραση tongue.gif ) και πατατε next.

Εκει θα σας βγαλει μια λιστα με ολες τις εκδοσεις των Windows. απο τα 95 μεχρι σημερα. Οσο και αν ακουγεται παραξενο η ρυθμηση που δουλευει για το παιχνιδι ειναι Windows 95 ή Windows 98/NT

Aν επιλεξεται καποιο απο τα 2 θα σας τρεξει κανονικα το παιχνιδι κατα 99%.


Επισης ενα αλλο προβλημα ηταν οτι στο τελος της 1ης περιοδου ο υπολογιστης τα κακαρωνε icon_drunk.gif και σε my player και σε association. Αυτο που βρηκα ως λυση στο ιντερνετ και ειναι επισης παραξενο αλλα και επισης αποτελεσματικο στο να μην κολλαει το παιχνιδι ειναι το να κανετε την εγκατασταση του σε εξωτερικο δισκο αν εχετε.

Το εκανα και λειτουργει μια χαρα οποτε αν εχει καποιος παρομοια θεματα ας το ψαξει λιγακι bball.gif
dirk10
και μετα σου λενε να το παρω αυθεντικο.........δεν προκειται να ξαναπαρω παιχνιδι της 2Κ!!!το ειχα κατεβασει και μου επαιζεε μια χαρουλα εσκασα το 30ρι και τραγικο ιντερνετ κ ολο προβληματα.δεν ειναι τα λεφτα αλλα η τραγικη εικονα που παρουσιαζει η εταιρια!!!!
lakersdynasty
Αγαπητε Ντιρκ δυστυχως δεν ειναι θεμα εταιριας αλλα θεμα αγορας.

Η αγορα επιβαλλει να κανεις επιπλεον επενδεισεις εκει που υπαρχει επιπλεον χρημα. Και το χρημα ειναι στις κοσνολες και οχι στα παιχνιδια υπολογιστων...

Οποτε φροντιζουν να εχουν ευχαρηστημενους τους πελατες τους εκει γιατι απο αυτους "ζουν".

Η EA sports αυτη τη στιγμη δεν ειναι σε κατι καλητερη της 2k.
dirk10
τι να πω δεν ξερω αυτο που ξερω ειναι οτι το 2κ13 σιγουρα δεν θα το παρω αλλα θα το κατεβασω
bdavis
Έχω αγοράσει προσφατα για το x-box το 2k12 και θελω να ρωτησω ρε παιδια, αν γνωριζει καποιος να μου πει πως παιζεις pick n roll την ωρα του αγωνα?? Στο προηγουμενο ας πουμε πατουσες το δεξια νομιζω και σου εβγαζε τι θελεις να παιξεις!! Ευχαριστω προκαταβολικα!
Nuntius
Αν είσαι με πληκτρολόγιο κρατάς το Tab πατημένο και κάνει pick. Δεν ρολάρει πάντα βέβαια tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.