Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/roster
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Joda
QUOTE (tamvoukios @ Mar 21 2019, 14:55 ) *
Βεζένκοφ στο 3; hammer.gif


Γιατι στο 4 σου αρεσει πιο πολυ? Γιατι μεχρι στιγμης εχει δειξει οτι δεν μπορει στο 4.. Εκτος αμα παει eurocup οπου εκει θα μπορει στα σιγουρα
Δεν λεω οτι ειναι ο καταλληλος αλλα που αλλου να τον χωρεσεις?
papp7
QUOTE (basket72 @ Mar 21 2019, 10:11 ) *
Αν μείνει ο Μίλου όλα αυτά....

Εγώ πάντως τον Μπόγρη δεν θα τον κράταγα και θα άφηνα χώρο στον Αγραβάνη με ολίγη από Λεντέι για συμπλήρωμα. Από τη στιγμή που θα είχαμε δεύτερο σέντερ (ακόμα και τον Όγκαστ λέω εγώ) θα είμαστε κατά πολύ αναβαθμισμένοι σε σχέση με φέτος που τη βγάλαμε με Μίλου και Λεντέι. Ο Μπόγρης δεν μπορεί να σταθεί σε παιχνίδια Ευρωλίγκας που το ματς παίζεται και δεν έχει ανοίξει η διαφορά.

Συμφωνώ με Γουόναμεϊκερ απλώς στη (σούπερ) περίπτωση που τον υπογράφαμε, νομίζω ότι δεν θα χρειαζόταν κι ο Γουέμπερ. Πλεονασμός. Στο 2-3 που λες τον Κοζέρ και στο 3-4 τον Λούτσιτς κι είμαστε καρα- κομπλέ.



Για τους σεντερ ειναι καλη η προταση σου.
Δεν ξερω κατα ποσο θα μας βοηθησει ο λουσιτς γιατι ο παικτης εκανε στεπ απ φετος και δειχνει ετοιμος για ρολο βασικου 3αριου σε καλυτερη ομαδα απο οτι η μπαγερν, θα κουτουλησει αρκετα με τον παπ.Συν οτι στο 4 εχεις πριντ βεζε λεντει και υπαρχει ηδη υπερακλυψη απο την στιγμη δε, που ο λεντει ανετα καθεται και ενα 15 λεπτο στο 4.
Στην περιφερεια απο την στιγμη που εχω 2 γκαρντ ειδικων καταστασεων, δηλαδη τον μαντζαρη(ή οποιον νεο παικτη που θα παρει την θεση του) και τον βασιλη που οσο ποιοτητα και να εχει δεν τον ξεζουμιζεις ουτε τον εκθετεις στην αμυνα , εχω την ταση να ζηταω πολλους περιφερειακους ή αν θες να δινω εκει βαρυτητα. biggrin.gif
Παντως εκει που καταληγω ειναι πως για παρτενερ του παπ θελω ή εναν λοτζεσκι ή εναν μος(της σιεννα οχι τον τωρινο) θελω δηλαδη παικτη με σουτ και ντριμπλα.Ιδανικα να μπορει να κανει ή μπουκες ή να παιζει μια αξιοπρεπεστατη αμυνα.
basket72
QUOTE (papp7 @ Mar 21 2019, 17:02 ) *
Για τους σεντερ ειναι καλη η προταση σου.
Δεν ξερω κατα ποσο θα μας βοηθησει ο λουσιτς γιατι ο παικτης εκανε στεπ απ φετος και δειχνει ετοιμος για ρολο βασικου 3αριου σε καλυτερη ομαδα απο οτι η μπαγερν, θα κουτουλησει αρκετα με τον παπ.Συν οτι στο 4 εχεις πριντ βεζε λεντει και υπαρχει ηδη υπερακλυψη απο την στιγμη δε, που ο λεντει ανετα καθεται και ενα 15 λεπτο στο 4.
Στην περιφερεια απο την στιγμη που εχω 2 γκαρντ ειδικων καταστασεων, δηλαδη τον μαντζαρη(ή οποιον νεο παικτη που θα παρει την θεση του) και τον βασιλη που οσο ποιοτητα και να εχει δεν τον ξεζουμιζεις ουτε τον εκθετεις στην αμυνα , εχω την ταση να ζηταω πολλους περιφερειακους ή αν θες να δινω εκει βαρυτητα. biggrin.gif
Παντως εκει που καταληγω ειναι πως για ουπαρτενερ του παπ θελω ή εναν λοτζεσκι ή εναν μος(της σιεννα οχι τον τωρινο) θελω δηλαδη παικτη με σουτ και ντριμπλα.Ιδανικα να μπορει να κανει ή μπουκες ή να παιζει μια αξιοπρεπεστατη αμυνα.



Ο Λούτσιτς ακριβώς στα ίδια είναι φέτος και πέρυσι. Η μόνη διαφορά είναι ότι φέτος τον είδαμε στην Ευρωλίγκα. smile.gif
Εξάλλου έχουμε εικόνα της ποιότητας αλλά και της σκληράδας που καταθέτει στο παρκέ κι από τα ματς με την Εθνική του.

Κολλάει άψογα με τον Παπ, τόσο ως αλλαγή του, όσο κι ως στρετς 4 (πόσο μάλλον αν έχουν βάση τα σενάρια που μιλούν για πρόωρη απόσυρση του Πριντέζαρου sad.gif ).


Το ίδιο πιστεύω και για τον Κοζέρ. Είναι χρόνια που μας λείπει τέτοιος παίκτης. Ελεύθεροι κι οι 2 κι έτοιμοι να για τα ζόρικα.

Εγώ θα ήθελα και τον Σεραφέν αν φύγει ο Μίλου. Αν μείνει ο Σέρβος, τότε ή Όγκαστ για το ελληνικό του διαβατήριο ή ένας από τους Λάνταλ, Άπσοου, Κούζμιτς.




papp7
QUOTE (basket72 @ Mar 21 2019, 17:53 ) *
Ο Λούτσιτς ακριβώς στα ίδια είναι φέτος και πέρυσι. Η μόνη διαφορά είναι ότι φέτος τον είδαμε στην Ευρωλίγκα. smile.gif
Εξάλλου έχουμε εικόνα της ποιότητας αλλά και της σκληράδας που καταθέτει στο παρκέ κι από τα ματς με την Εθνική του.

Κολλάει άψογα με τον Παπ, τόσο ως αλλαγή του, όσο κι ως στρετς 4 (πόσο μάλλον αν έχουν βάση τα σενάρια που μιλούν για πρόωρη απόσυρση του Πριντέζαρου sad.gif ).


Το ίδιο πιστεύω και για τον Κοζέρ. Είναι χρόνια που μας λείπει τέτοιος παίκτης. Ελεύθεροι κι οι 2 κι έτοιμοι να για τα ζόρικα.

Εγώ θα ήθελα και τον Σεραφέν αν φύγει ο Μίλου. Αν μείνει ο Σέρβος, τότε ή Όγκαστ για το ελληνικό του διαβατήριο ή ένας από τους Λάνταλ, Άπσοου, Κούζμιτς.



Μαλλον για τον λουσιτς δεν το εθεσα καλα με το στεπ απ το διορθωνω λεγοντας τωρα που τον ειδαμε στην ευρωλιγκα.Ο Κοζερ ειναι ποιοτικος παικτης με καλες παραστασεις και σιγουρα δινει πραγματα στην επιθεση.
Αυτο με τον πριντεζη πως προεκυψε ?
Ωραιος και ο σεραφεν αν και θα ηθελα τον μικι πιο πολυ. Απο την αλλη αυτα τα χρονια με μιλου εχω συνηθισει την ιδεα του δεινοσαυρου και θα ηθελα αν αποχωρησει να παμε σε συνδιασμο μικι και Jock Landale.
back2back
QUOTE(basket72 @ Mar 21 2019, 17:53 ) *
Ο Λούτσιτς ακριβώς στα ίδια είναι φέτος και πέρυσι. Η μόνη διαφορά είναι ότι φέτος τον είδαμε στην Ευρωλίγκα. smile.gif
Εξάλλου έχουμε εικόνα της ποιότητας αλλά και της σκληράδας που καταθέτει στο παρκέ κι από τα ματς με την Εθνική του.

Κολλάει άψογα με τον Παπ, τόσο ως αλλαγή του, όσο κι ως στρετς 4 (πόσο μάλλον αν έχουν βάση τα σενάρια που μιλούν για πρόωρη απόσυρση του Πριντέζαρου sad.gif ).


Το ίδιο πιστεύω και για τον Κοζέρ. Είναι χρόνια που μας λείπει τέτοιος παίκτης. Ελεύθεροι κι οι 2 κι έτοιμοι να για τα ζόρικα.

Εγώ θα ήθελα και τον Σεραφέν αν φύγει ο Μίλου. Αν μείνει ο Σέρβος, τότε ή Όγκαστ για το ελληνικό του διαβατήριο ή ένας από τους Λάνταλ, Άπσοου, Κούζμιτς.


Όλοι τους μέτριοι, κανείς από αυτούς δεν κάνει για τον Ολυμπιακό, θέλουμε καλύτερους παίκτες
pan24
QUOTE (Joda @ Mar 21 2019, 15:26 ) *
Γιατι στο 4 σου αρεσει πιο πολυ? Γιατι μεχρι στιγμης εχει δειξει οτι δεν μπορει στο 4.. Εκτος αμα παει eurocup οπου εκει θα μπορει στα σιγουρα
Δεν λεω οτι ειναι ο καταλληλος αλλα που αλλου να τον χωρεσεις?

Στο 3 ειναι ακομα χειροτερος γιατι θα ειναι ακομα πιο εμφανη τα αργα του ποδια,η ελλειψη αθλητικοτητας και η αδυναμια στην αμυνα
Η πικρη αληθεια ειναι οτι ο Βεζενκοφ αν δεν ηταν Ελληνας δυσκολα θα εβρισκε ξανα συμβολαιο στην Ευρωλιγκα μετα την Μπαρτσελονα

QUOTE (back2back @ Mar 21 2019, 19:36 ) *
Όλοι τους μέτριοι, κανείς από αυτούς δεν κάνει για τον Ολυμπιακό, θέλουμε καλύτερους παίκτες

Θεμα χρηματων ειναι ολα
Πχ αν εχεις λεφτα παιρνεις Λαρκιν αν οχι παιρνεις Γκος
basket72
QUOTE (back2back @ Mar 21 2019, 19:36 ) *
Όλοι τους μέτριοι, κανείς από αυτούς δεν κάνει για τον Ολυμπιακό, θέλουμε καλύτερους παίκτες



O Koζέρ ας πούμε είναι μέτριος; Μπας και γυρίσαμε σε εποχές Κλέιζα και Τεόντοσιτς έστω Κιντέλ και δεν το κατάλαβα;
Αν είναι έτσι, μαζί σου, εγώ ψήνομαι για Σλούκα και Ούντο.
back2back
QUOTE(basket72 @ Mar 21 2019, 20:47 ) *
O Koζέρ ας πούμε είναι μέτριος; Μπας και γυρίσαμε σε εποχές Κλέιζα και Τεόντοσιτς έστω Κιντέλ και δεν το κατάλαβα;
Αν είναι έτσι, μαζί σου, εγώ ψήνομαι για Σλούκα και Ούντο.


γιατί να διώξεις τον Στρέλνιεκς για να πάρεις τον Κοζέρ; Ποιά η διαφορά; Για εμένα δεν υπάρχει λόγος να δίνουμε 800 και 900 χιλιάρικα για παίκτες σαν τον Κοζέρ που δεν κάνουν τη διαφορά, καλύτερα να πάρεις έναν με δύο πολύ καλούς παίκτες του 1,5 εκ και οι υπόλοιποι λαβράκια με 400 άντε 500 χιλιάρικα.
basket72
QUOTE (back2back @ Mar 23 2019, 19:06 ) *
γιατί να διώξεις τον Στρέλνιεκς για να πάρεις τον Κοζέρ; Ποιά η διαφορά; Για εμένα δεν υπάρχει λόγος να δίνουμε 800 και 900 χιλιάρικα για παίκτες σαν τον Κοζέρ που δεν κάνουν τη διαφορά, καλύτερα να πάρεις έναν με δύο πολύ καλούς παίκτες του 1,5 εκ και οι υπόλοιποι λαβράκια με 400 άντε 500 χιλιάρικα.



Σωστό αυτό που λες για Στρέλνιεξ, αλλά έχω την αίσθηση ότι ο Λετονός είναι ήδη τελειωμένος. Αλλιώς μια χαρά παίκτης ήταν για ομάδα που διαθέτει τα χρήματα που διαθέτει ο Ολυμπιακός. Άλλο, αν δεν έπιασε.
Μπορεί να φταίνε λίγο οι προπονητές, λίγο ο ίδιος και η βαλτική του αύρα, λίγο το κάρμα smile.gif .

Θέλουμε παίκτες με την εμπειρία το μέταλλο και τις παραστάσεις του Κοζέρ ώστε να πλαισιώσουν τους νέους, φθηνούς κι άσημους που θα πάρουμε το καλοκαίρι. biggrin.gif
back2back
QUOTE(basket72 @ Mar 23 2019, 19:56 ) *
Θέλουμε παίκτες με την εμπειρία το μέταλλο και τις παραστάσεις του Κοζέρ ώστε να πλαισιώσουν τους νέους, φθηνούς κι άσημους που θα πάρουμε το καλοκαίρι. biggrin.gif


Με Κοζέρ μπροστάρη δεν μπαίνεις ούτε 8αδα, καλύτερα να δώσεις το 1 εκ. που θα ζητήσει στην Παρτίζαν και να πάρεις τον Μαρίνκοβιτς
basket72
QUOTE (back2back @ Mar 24 2019, 15:00 ) *
Με Κοζέρ μπροστάρη δεν μπαίνεις ούτε 8αδα, καλύτερα να δώσεις το 1 εκ. που θα ζητήσει στην Παρτίζαν και να πάρεις τον Μαρίνκοβιτς



Μπροστάρης θα είναι ο Μίλου ή άντε κι ο παίκτης που θα πάρουμε με το μπαι άουτ του συν το συμβόλαιό του.

Ο Μαρίνκοβιτς μου αρέσει πολύ (όχι μόνο σε μένα, προφανώς...) αλλά είναι ακριβός για εμάς.
Θα προτείνω Στ. Οκόγιε για το 2-3, υπαίκτη που έχω προτείνει και στο αντίστοιχο θρεντ του "αιωνίου" αλλά αυτοί αρέσκονται να ζητάνε ακριβούς παίκτες, σαν του λόγου σου. biggrin.gif
Εδώ οι Αφοί δεν πληρώνουν τα τρέχοντα έξοδα, θα πάνε και για "κλασάτους"; smile.gif

Για να γυρίσουμε στους Κοζέρ και Κούζμιτς που πρότεινα τις προάλλες, πιστεύω ότι είναι εγγύηση να παίρνουμε παίκτες από ομάδες σαν τη Ρεάλ. Οι πρόσφατες περιπτώσεις των Ντάρντεν και Ρίβερς το επιβεβαιώνουν. Ποιότητα, επαγγελματισμός, παραστάσεις στο πλέον ανταγωνιστικό επίπεδο αλλά και δίψα για μπάσκετ.
back2back
QUOTE(basket72 @ Mar 24 2019, 15:34 ) *
Μπροστάρης θα είναι ο Μίλου ή άντε κι ο παίκτης που θα πάρουμε με το μπαι άουτ του συν το συμβόλαιό του.

Ο Μαρίνκοβιτς μου αρέσει πολύ (όχι μόνο σε μένα, προφανώς...) αλλά είναι ακριβός για εμάς.
Θα προτείνω Στ. Οκόγιε για το 2-3, υπαίκτη που έχω προτείνει και στο αντίστοιχο θρεντ του "αιωνίου" αλλά αυτοί αρέσκονται να ζητάνε ακριβούς παίκτες, σαν του λόγου σου. biggrin.gif
Εδώ οι Αφοί δεν πληρώνουν τα τρέχοντα έξοδα, θα πάνε και για "κλασάτους"; smile.gif

Για να γυρίσουμε στους Κοζέρ και Κούζμιτς που πρότεινα τις προάλλες, πιστεύω ότι είναι εγγύηση να παίρνουμε παίκτες από ομάδες σαν τη Ρεάλ. Οι πρόσφατες περιπτώσεις των Ντάρντεν και Ρίβερς το επιβεβαιώνουν. Ποιότητα, επαγγελματισμός, παραστάσεις στο πλέον ανταγωνιστικό επίπεδο αλλά και δίψα για μπάσκετ.


Κοζέρ και Κούζμιτς είναι καλές περιπτώσεις αν έρχονται με 500 χιλ, αν θέλουν 800 με 1 εκ. είναι σπατάλη χρήματος για μια ομάδα με περιορισμένο μπάτζετ. Ο Μαρίνκοβιτς δεν είναι ακριβός, το θέμα είναι να τα βρεις με την ομάδα του, δεν νομίζω να ζητήσει πάνω από 1 εκ, ο παίκτης ένα ακόμα χρόνο συμβόλαιο έχει, αυτό το καλοκαίρι αναγκαστικά θα πωληθεί. Από Οκόγιε τώρα ξέρω μονάχα τον Τζος που παίζει στο ΝΒΑ, αυτός που λες εσύ που παίζει;
basket72
QUOTE (back2back @ Mar 24 2019, 16:15 ) *
Κοζέρ και Κούζμιτς είναι καλές περιπτώσεις αν έρχονται με 500 χιλ, αν θέλουν 800 με 1 εκ. είναι σπατάλη χρήματος για μια ομάδα με περιορισμένο μπάτζετ. Ο Μαρίνκοβιτς δεν είναι ακριβός, το θέμα είναι να τα βρεις με την ομάδα του, δεν νομίζω να ζητήσει πάνω από 1 εκ, ο παίκτης ένα ακόμα χρόνο συμβόλαιο έχει, αυτό το καλοκαίρι αναγκαστικά θα πωληθεί. Από Οκόγιε τώρα ξέρω μονάχα τον Τζος που παίζει στο ΝΒΑ, αυτός που λες εσύ που παίζει;


Αυτός που λέω είναι ο Στάνλει Οκόγε και παίζει στη Σαραγόσα. Για τους 2 της Ρεάλ κάπου ανάμεσα στα 500 και τα 800 θα έλεγα. Βάλε 1.2-1.3 και για τους 2. Ο Μαρίνκοβιτς θα είναι ακριβός το καλοκαίρι μαζί με τη ρήτρα αποδέσμευσής του.
Joda
QUOTE (basket72 @ Mar 24 2019, 15:34 ) *
Μπροστάρης θα είναι ο Μίλου ή άντε κι ο παίκτης που θα πάρουμε με το μπαι άουτ του συν το συμβόλαιό του.

Ο Μαρίνκοβιτς μου αρέσει πολύ (όχι μόνο σε μένα, προφανώς...) αλλά είναι ακριβός για εμάς.
Θα προτείνω Στ. Οκόγιε για το 2-3, υπαίκτη που έχω προτείνει και στο αντίστοιχο θρεντ του "αιωνίου" αλλά αυτοί αρέσκονται να ζητάνε ακριβούς παίκτες, σαν του λόγου σου. biggrin.gif
Εδώ οι Αφοί δεν πληρώνουν τα τρέχοντα έξοδα, θα πάνε και για "κλασάτους"; smile.gif

Για να γυρίσουμε στους Κοζέρ και Κούζμιτς που πρότεινα τις προάλλες, πιστεύω ότι είναι εγγύηση να παίρνουμε παίκτες από ομάδες σαν τη Ρεάλ. Οι πρόσφατες περιπτώσεις των Ντάρντεν και Ρίβερς το επιβεβαιώνουν. Ποιότητα, επαγγελματισμός, παραστάσεις στο πλέον ανταγωνιστικό επίπεδο αλλά και δίψα για μπάσκετ.


Το θεμα ειναι οτι δεν γινεται να μην φερεις ακριβο παιχτη.Δεν θα εχουμε καμια ιδιαιτερη διαφοορα αν φυγει ο Στρελνιεκς και ερθει ο Κοζερ η οποιοσδηποτε σαν αυτον. Γιαν να φερεις τιμιους παιχτες που λες πρεπει να εχεις παιχτη του εκατομμυριου δεν γινεται αλλιως.
Να κοψουν απο αλλου.Τουπαν και Τιμα παιρνουν 1 μυριο.Διωχτους και παρε ενα πολυ φτηνο μπακ απ στο 3 πχ Γιανκοβιτς και φερε μου παιχτη του 1 εκατομμυριου στα γκαρντ που να ειναι δημιουργος κιολας.Εχει κουρασει ολο αυτο να βλεπεις τον Σπανουλη στα 36 του να ειναι ο μονος ικανος να δημιουργησει και πισω απο αυτον το χαος.

back2back
Με 1 εκ πλέον, λόγω Κίνας, καλό παίκτη δεν παίρνεις, πρέπει να δώσεις γύρω στο 1,5. Ο Κοζέρ αποκλείεται να έρθει με 500 χιλ οπότε όχι, ο Κούζμιτς αδιάφορο αν θα έρθει ή όχι. Γενικά προτιμώ να δοθούν τα λεφτά σε λαβράκια που μπορούν να σου βγουν Χάινς ή Ντιλέινι παρά σε παίκτες τύπου Κοζέρ και Κούζμιτς
akratacity
Ο Κοζερ πάντως πέρυσι έκρινε τον τελικό της Ευρωλιγκας και πιο πριν ήταν ένα άλυτο θέμα για τον ΠΑΟ στα προημιτελικά. Πολύ ποιοτικός παίχτης και μετά τον Λοτζεσκι τέτοιο παίχτη στο 2-3 δεν πηραμε. Αν μπορούσε να έρθει ακόμα και με υπεραξία θα τον έπαιρνα.
stevebucknall11
Μια πρόταση για έναν Ολυμπιακό χωρίς Σπανούλη και Πρίντεζη και χωρίς μεγάλο μπάτζετ (διαφορετικά θα έβαζα ως πρώτο στόχο τον Σλούκα με 2.5 εκ. ευρώ).
Siva Κόνιαρης Webber (μόνο Ευρωλίγκα)
Okoye Mitrou-Long
Παπανικολάου Harrison
Sikma Vezenkov
Milutinov Eric Αγραβάνης
basket72
QUOTE (akratacity @ Mar 24 2019, 17:53 ) *
Ο Κοζερ πάντως πέρυσι έκρινε τον τελικό της Ευρωλιγκας και πιο πριν ήταν ένα άλυτο θέμα για τον ΠΑΟ στα προημιτελικά. Πολύ ποιοτικός παίχτης και μετά τον Λοτζεσκι τέτοιο παίχτη στο 2-3 δεν πηραμε. Αν μπορούσε να έρθει ακόμα και με υπεραξία θα τον έπαιρνα.



Έτσι ακριβώς και νομίζω ότι θα τον πετύχουμε με πεσμένο κασέ, κάπου στα 700-800, κάπου στα λεφτά του Στρέλνιεξ, με τη διαφορά ότι ο Γάλλος έδειξε την αξία του και το μέταλλό του και σε μεγαλύτερη ομάδα από την Μπάμπεργκ.

Ντιλέινι και Χάινς είναι σπάνιες περιπτώσεις παικτών.

Αυτό που πρέπει να επανορθώσουμε είναι το θέμα της αθλητικότητας στους κοντούς και στους ψηλούς.
Για μένα ο παίκτης που θα πρέπει να χτυπήσουμε αν καταφέρουμε και απεμπλακούμε από το 1.5+ των Τίμα και Μάντζαρη, είναι ο Γουόναμεϊκερ. Με αυτόν και τον Κοζέρ δίπλα του είμαι οκ με Σπανούλη και Γκος.

Στους ψηλούς εφόσον φύγει ο Μίλου μπορούμε να κινηθούμε και για Ρέινολντς- Κούζμιτς.
Joda
Ο Κοζερ ομως ο συμπαιχτης του Γιουλ και του Ντονσιτς και οχι του Γκος του Μαντζαρη και του 37χρονου Σπανουλη.Εχει τεραστια διαφορα.
Χρειαζομαστε παιχτη βαρομετρο και οχι απλα ενα καλο παιχτη..
TAKIS7
Δεν ξέρω τι συμβόλαιο έχει ως χρονική διάρκεια και αξία αλλά θεωρώ καλό αντικαταστάτη του Μιλού αν φύγει τον Ντούμπλιεβιτς. Δυνατός και ποιοτικός εντός ρακέτας και με αξιόλογο σουτ.
Joda
QUOTE (basket72 @ Mar 24 2019, 19:14 ) *
Ντιλέινι και Χάινς είναι σπάνιες περιπτώσεις παικτών.


Στην Αμερικη υπαρχουν παιχτες τυπου Γουαναμεικερ που θα μπορουσαμε να παρουμε.Αρκει να στοχευσουμε στο να βρουμε τετοιο παιχτη γιατι εχουμε χρονια να το κανουμε η αληθεια ειναι..
basket72
QUOTE (Joda @ Mar 24 2019, 19:37 ) *
Ο Κοζερ ομως ο συμπαιχτης του Γιουλ και του Ντονσιτς και οχι του Γκος του Μαντζαρη και του 37χρονου Σπανουλη.Εχει τεραστια διαφορα.
Χρειαζομαστε παιχτη βαρομετρο και οχι απλα ενα καλο παιχτη..




Για να κάνει αυτά που αναλογούν στον Ολυμπιακό θα έρθει. Δεν θα έρθει για να σηκώσει κούπα. Αυτά τελείωσαν κατά 90-99%. Είναι υπόθεση των 3 μεγάλων- άντε να μπει σφήνα καμιά Έφες στη θέση της συμπολίτισσάς της Φενέρ αν η τελευταία βρει μπελάδες με τους χορηγούς της. Άντε και καμιά Μπαρτσελόνα.

Οπότε αν έρθει ο Κοζέρ μαζί με Γουόναμεϊκερ και 2 ψηλούς που να συμπληρώνει ο ένας τον άλλον (αν φύγει ο Μιλουτίνοβ) νομίζω ότι μπορούμε να δούμε ωραίο μπασκετάκι -ενδεχομένως και να κάνουμε και καμιά υπέρβαση και να κλέψουμε θέση για φάιναλ φορ. Μέχρι εκεί όμως.

Ο Ντούμπλιεβιτς δεσμεύεται με συμβόλαιο με τη Βαλένθια μέχρι του χρόνου, αλλά και να μη δεσμευόταν και να αναθεωρούσε περί πολύχρονης ακόμα παραμονής του στα "πορτοκάλια" είναι πολύ ακριβός για τον Ολυμπιακό.
Joda
QUOTE (basket72 @ Mar 24 2019, 19:54 ) *
Για να κάνει αυτά που αναλογούν στον Ολυμπιακό θα έρθει. Δεν θα έρθει για να σηκώσει κούπα. Αυτά τελείωσαν κατά 90-99%. Είναι υπόθεση των 3 μεγάλων- άντε να μπει σφήνα καμιά Έφες στη θέση της συμπολίτισσάς της Φενέρ αν η τελευταία βρει μπελάδες με τους χορηγούς της. Άντε και καμιά Μπαρτσελόνα.

Οπότε αν έρθει ο Κοζέρ μαζί με Γουόναμεϊκερ και 2 ψηλούς που να συμπληρώνει ο ένας τον άλλον (αν φύγει ο Μιλουτίνοβ) νομίζω ότι μπορούμε να δούμε ωραίο μπασκετάκι -ενδεχομένως και να κάνουμε και καμιά υπέρβαση και να κλέψουμε θέση για φάιναλ φορ. Μέχρι εκεί όμως.


Ετσι οπως το λες ναι.Αλλα αν απλα παρουμε Κοζερ αντι Στρελνιεκς μονο δεν θα κανουμε κατι διαφορετικο απο φετος.
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι εισαστε οκ με τα λιγα.Μιλαμε για τον Ολυμπιακο που πρωταγωνιστει τα τελευταια 30 χρονια με τις 3 κουπες και τους ποσους τελικους.Με ελληνικο κορμο που εχουμε στο dna μας το μπασκετ.
Λετε στον πρωταθλητη να μην σκεφτεται σαν πρωταθλητης.Ε δεν γινεται αυτο.Να μιλαγαμε για ποδοσφαιρο και να σου ελεγα οκ.Αλλα οχι και στο μπασκετ...
basket72
QUOTE (Joda @ Mar 24 2019, 20:18 ) *
Ετσι οπως το λες ναι.Αλλα αν απλα παρουμε Κοζερ αντι Στρελνιεκς μονο δεν θα κανουμε κατι διαφορετικο απο φετος.
Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι εισαστε οκ με τα λιγα.Μιλαμε για τον Ολυμπιακο που πρωταγωνιστει τα τελευταια 30 χρονια με τις 3 κουπες και τους ποσους τελικους.Με ελληνικο κορμο που εχουμε στο dna μας το μπασκετ.
Λετε στον πρωταθλητη να μην σκεφτεται σαν πρωταθλητης.Ε δεν γινεται αυτο.Να μιλαγαμε για ποδοσφαιρο και να σου ελεγα οκ.Αλλα οχι και στο μπασκετ...



Αφενός υπάρχει πολύ μεγάλο θέμα με τους γηγενείς (από τη στιγμή που ως χώρα δεν "παράγουμε" παίκτες) αφετέρου με τα 2 μεγάλα μας αστέρια Σπανούλη και Πρίντεζη που όλο και μεγαλώνουν. Βάλε κι όλην αυτήν την τρέλα με τους Αφούς φέτος και έχεις μια εικόνα.

Άσε που οι 3 μεγάλοι της Ευρώπης έχουν πάει σε άλλα επίπεδα. Δεν είναι μονάχα τα μπάτζετ τους αλλά κι το ότι έχουν πια κορμό κι απλά προσθέτουν. Αν συνυπολογίσεις και τη σπουδαία δουλειά που κάνει η Ρεάλ με τις υποδομές της (καντέρα) ε, σου κόβονται τα φτερά όπως και να έχει.
Νομίζω ότι πέρσι χάθηκε μια καλή ευκαιρία δοθέντος ότι οι Πρι- Σπαν ήταν έναν χρόνο μικρότεροι κι ότι το φάιναλ φορ γινόταν στην καλύτερη έδρα που μπορούσε. Καλύτερη κι από το ΣΕΦ, μιλάμε. biggrin.gif
Mourisios
Θεωρω οτι αν καταφερουμε να απαλλαγουμε απο καποια βαριδια οπως ο Μαντζαρης κ ο Τιμμα κ αν συνυπολογισουμε κ τη μειωση Σπανουλη το μπαι αουτ του Μιλου συν το συμβολαιο του κ τη λογικη φυγη του Τουπαν κ του Στρελνιεκς τοτε με τα ιδια λεφτα μπορουμε να κανουμε παπαδες..
Νομιζω μας δινεται η δυνατοτητα να παρουμε παικτη του 1.5εκ κ να τον πλαισιωσουμε με καποιον παρεμφερους αξιας.. Ενα διδυμο Ουοναμεικερ κ Ερικ Γκριν θα ηταν σουπερ.. Επισης στη ρακετα το οποιο κερδοσ απο το Μιλου φτανει κ περισσευει για εναν καλο ψηλο του εκατομμυριου συν καποιον Αμερικανο με αθλητικα προσοντα..

Κονιαρης Γκος Σπανουλης
Ουοναμεικερ Γκριν
Παπανικολαου Ερικσον
Λιντει Πριντεζης Βεζενκοφ
Σεραφεν Λανταλε η προσωπικη μου προταση γυρω στα 8.5 εκ
basket72
QUOTE (Mourisios @ Mar 24 2019, 20:57 ) *
Θεωρω οτι αν καταφερουμε να απαλλαγουμε απο καποια βαριδια οπως ο Μαντζαρης κ ο Τιμμα κ αν συνυπολογισουμε κ τη μειωση Σπανουλη το μπαι αουτ του Μιλου συν το συμβολαιο του κ τη λογικη φυγη του Τουπαν κ του Στρελνιεκς τοτε με τα ιδια λεφτα μπορουμε να κανουμε παπαδες..
Νομιζω μας δινεται η δυνατοτητα να παρουμε παικτη του 1.5εκ κ να τον πλαισιωσουμε με καποιον παρεμφερους αξιας.. Ενα διδυμο Ουοναμεικερ κ Ερικ Γκριν θα ηταν σουπερ.. Επισης στη ρακετα το οποιο κερδοσ απο το Μιλου φτανει κ περισσευει για εναν καλο ψηλο του εκατομμυριου συν καποιον Αμερικανο με αθλητικα προσοντα..

Κονιαρης Γκος Σπανουλης
Ουοναμεικερ Γκριν
Παπανικολαου Ερικσον
Λιντει Πριντεζης Βεζενκοφ
Σεραφεν Λανταλε η προσωπικη μου προταση γυρω στα 8.5 εκ



Ωραιότατοι παίκτες.
Σεραφέν - Λάνταλ μου αρέσουν αμφότεροι αλλά θα προτιμούσα ο ένας να είναι κέρβερος και προτέκτορας. Έναν από τους 2 που προτείνεις δηλαδή συν τον Κούζμιιτς π.χ ή κάποιον ΜΑΠ.

Θα ήθελα κι έναν καλό στόπερ στη γραμμή κοντών αντί για τον Ερίκο, (εκτός του Μπραντ). π.χ ο Τσ. Τζένκινς!
Δεν μπορώ να υπολογίσω το κόστος, αλλά θα συμπληρώσω ότι ο Έρικσον έχει συμβόλαιο (ωραία πρόταση όμως !) όπως κι ο Λάνταλ.

Με αφορμή το δικό σου ρόστερ ας προτείνω μια παραλλαγή:

Γουόναμεϊκερ, Γκος
Τζένκινς, Σπανούλης

Παπανικολάου, Έρικσον

Πρίντεζης, Βεζένκοφ

Λεντέι, Αγραβάνης,

Σεραφέν (Λάνταλ), Κούζμιτς (Ρέινολντς)

+ ένας εκ των Ποκουσέφσκι -Αρσενόπουλος.
Τον Κόνιαρη να τον αφήσουμε κάπου να παίζει. Μην ξοδεύονται και οι Αφοί. biggrin.gif
reignman
Οσοι λετε για μειωση Σπανουλη... λιγοτερα απο οσα παιρνει φετος (που δεχθηκε ΤΕΡΑΣΤΙΑ μειωση) δεν παιζει να παρει. smile.gif 6ψηφιος αριθμος και χαμηλος κιολας.
Neondreamer
Νομίζω πως, αν και στίβω εδώ και μέρες το φτωχό μου το μυαλό για να βρω το καταλληλότερο φιτ, φύγε συ-έλα συ και τα σχετικά, κοινός παρονομαστής των σκέψεών μου είναι ότι αν δεν κουβαλήσουμε 1 και 5 (αν φύγει ο Μιλου) από το πάνω-πάνω ράφι, προκοπή (δηλ. 8άδα του χρόνου) δε θα κάμουμε. Είχα προτείνει προηγουμένως Πάνγκος και Μίκι, αλλά ο φίλτατος συμφορουμίτης basket72 με ενημέρωσε ότι ο πρώτος δε μένει ελεύθερος, όπως νόμιζα, το καλοκαίρι. Όπως και να ΄χει, αυτή είναι η εκτίμησή μου. Α, και ένα σουτέρ, στο 2 ή στο 3· δεν είναι ανάγκη να είναι και πριμαντόνα. Είχα προτείνει το γνώριμό μας, και πρώην γείτονά μου, J. Diebler wos_sport3.gif , να κάνουμε και οικονομία στους αφούς!, αλλά πέσατε να με φάτε blech.gif
Καλημέρα σε όλους!
basket72
QUOTE (Neondreamer @ Mar 25 2019, 06:47 ) *
Νομίζω πως, αν και στίβω εδώ και μέρες το φτωχό μου το μυαλό για να βρω το καταλληλότερο φιτ, φύγε συ-έλα συ και τα σχετικά, κοινός παρονομαστής των σκέψεών μου είναι ότι αν δεν κουβαλήσουμε 1 και 5 (αν φύγει ο Μιλου) από το πάνω-πάνω ράφι, προκοπή (δηλ. 8άδα του χρόνου) δε θα κάμουμε. Είχα προτείνει προηγουμένως Πάνγκος και Μίκι, αλλά ο φίλτατος συμφορουμίτης basket72 με ενημέρωσε ότι ο πρώτος δε μένει ελεύθερος, όπως νόμιζα, το καλοκαίρι. Όπως και να ΄χει, αυτή είναι η εκτίμησή μου. Α, και ένα σουτέρ, στο 2 ή στο 3· δεν είναι ανάγκη να είναι και πριμαντόνα. Είχα προτείνει το γνώριμό μας, και πρώην γείτονά μου, J. Diebler wos_sport3.gif , να κάνουμε και οικονομία στους αφούς!, ςαλλά πέσατε να με φάτε blech.gif
Καλημέρα σε όλους!
υ


Εγώ και τον Μάικ τον Μπράμος θα έπαιρνα για του ρόλο που λες και θα είχα μια θέση ξένου για το 1-2 ή το 5, όπου δεν παίζουν καλοί Έλληνες.
Παίζει και άμυνα, τρέχει και τον αιφνιδιασμό. Γιατί όχι; Κάτι θέματα με την εφορία, λύνονται στο πι και φι. Κοτζάμ Αφούς θα έχει από πίσω. Θα πλερώσουν. tongue.gif Τέτοια να τους λέω να τους αγχώνω. biggrin.gif
back2back
QUOTE(basket72 @ Mar 25 2019, 10:29 ) *
υ


Εγώ και τον Μάικ τον Μπράμος θα έπαιρνα για του ρόλο που λες και θα είχα μια θέση ξένου για το 1-2 ή το 5, όπου δεν παίζουν καλοί Έλληνες.
Παίζει και άμυνα, τρέχει και τον αιφνιδιασμό. Γιατί όχι; Κάτι θέματα με την εφορία, λύνονται στο πι και φι. Κοτζάμ Αφούς θα έχει από πίσω. Θα πλερώσουν. tongue.gif Τέτοια να τους λέω να τους αγχώνω. biggrin.gif


Αν πάμε Αδριατική, το ελπίζω, δεν θα χρειάζεται να φορτώσουμε την ομάδα με Μπράμο, Κόνιαρη και Χαραλαμπόπουλο (βασικά με Μπράμο δεν ασχολούμαστε). Ο Πάνγκος έχει συμβόλαιο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα μείνει Βαρκελώνη, δεν νομίζω πάντως ότι είναι καλύτερος από τον Γκος.
chainsaw
QUOTE (reignman @ Mar 24 2019, 21:13 ) *
Οσοι λετε για μειωση Σπανουλη... λιγοτερα απο οσα παιρνει φετος (που δεχθηκε ΤΕΡΑΣΤΙΑ μειωση) δεν παιζει να παρει. smile.gif 6ψηφιος αριθμος και χαμηλος κιολας.

Ποσα παιρνει δηλαδη, αν επιτρεπεται; 800 χιλιαρικα;

Βλεπω οτι σε ολα τα ροστερ που εχετε παραθεσει, λειπει ο Στρελνιεκς. Μονο σε μενα αρεσει ο παικτης; Προσωπικα τον θεωρω τον καλυτερο περιφερειακο της ομαδας τη φετινη σεζον και πιστευω οτι αξιζει σιγουρα μια θεση. Δε γινεται να τα ξηλωσουμε ολα.

Θα προτεινα λοιπον το εξης ροστερ:

Σλουκας-Στρελνιεκς
Γουεμπερ-Instant scorer τυπου Γκριν
Σπαν
Παπ-Τουπαν
Πριντεζης-Λεντει-Βεζενκοφ
Μιλου-Ψηλος τυπου Μπιρτς,Χαντερ-Αγραβανης
basket72
QUOTE (back2back @ Mar 25 2019, 15:15 ) *
Αν πάμε Αδριατική, το ελπίζω, δεν θα χρειάζεται να φορτώσουμε την ομάδα με Μπράμο, Κόνιαρη και Χαραλαμπόπουλο (βασικά με Μπράμο δεν ασχολούμαστε). Ο Πάνγκος έχει συμβόλαιο αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα μείνει Βαρκελώνη, δεν νομίζω πάντως ότι είναι καλύτερος από τον Γκος.


Αυτή τι στιγμή και δυστυχώς για εμάς είναι παρασάγγας καλύτερος του Γκος. Ο Μπράμος επίσης, πιστεύεις ότι θα πρόσφερε λιγότερα από τον φετινό Τουπάν; Εγώ πιστεύω ότι θα μας έδινε πιο πολλά.
back2back
QUOTE(basket72 @ Mar 25 2019, 16:57 ) *
Αυτή τι στιγμή και δυστυχώς για εμάς είναι παρασάγγας καλύτερος του Γκος. Ο Μπράμος επίσης, πιστεύεις ότι θα πρόσφερε λιγότερα από τον φετινό Τουπάν; Εγώ πιστεύω ότι θα μας έδινε πιο πολλά.


Απλά είναι πιο έμπειρος, εμένα ίδιοι παίκτες μου φαίνονται. Ο Μπράμος θα πρόσφερε λιγότερα και από τον Τολιόπουλο, εδώ δεν πάταγε παρκέ ο Τίμα, τι συζητάμε τώρα. Ο Ολυμπιακός αξίζει καλύτερους παίκτες, δεν έχουμε γίνει ακόμα Λαύριο για να ασχολούμαστε με τον Μπράμο και τον κάθε Μπράμο
golitog7
QUOTE(chainsaw @ Mar 25 2019, 15:42 ) *
Ποσα παιρνει δηλαδη, αν επιτρεπεται; 800 χιλιαρικα;

Βλεπω οτι σε ολα τα ροστερ που εχετε παραθεσει, λειπει ο Στρελνιεκς. Μονο σε μενα αρεσει ο παικτης; Προσωπικα τον θεωρω τον καλυτερο περιφερειακο της ομαδας τη φετινη σεζον και πιστευω οτι αξιζει σιγουρα μια θεση. Δε γινεται να τα ξηλωσουμε ολα.

Θα προτεινα λοιπον το εξης ροστερ:

Σλουκας-Στρελνιεκς
Γουεμπερ-Instant scorer τυπου Γκριν
Σπαν
Παπ-Τουπαν
Πριντεζης-Λεντει-Βεζενκοφ

Μιλου-Ψηλος τυπου Μπιρτς,Χαντερ-Αγραβανης

Οι ομάδες θα πρέπει να έχουν σουτ στο 3-4 και αν γίνεται και στο 5 ακόμα καλύτερα. Αλλιώς θα κλείνουν τα μεγάλα τους κορμιά μέσα και θα κουτουλάμε πάνω τους όπως φέτος.
chainsaw
QUOTE (golitog7 @ Mar 25 2019, 16:11 ) *
Οι ομάδες θα πρέπει να έχουν σουτ στο 3-4 και αν γίνεται και στο 5 ακόμα καλύτερα. Αλλιώς θα κλείνουν τα μεγάλα τους κορμιά μέσα και θα κουτουλάμε πάνω τους όπως φέτος.

Ο Τουπαν εχει το σουτ και το εδειξε, πριν τραυματιστει και πριν αρχισουν τα παρατραγουδα στην ομαδα. Στο ’4’ συμφωνω οτι υπαρχει ενα θεμα, αλλα σκεφτηκα με την προυποθεση να βελτιωσει το σουτ του ο Λεντει. Πιστευω οτι εχει περιθωρια. Ιδανικα βεβαια θα φερναμε καποιον σαν τον Σινγκλετον.
basket72
QUOTE (back2back @ Mar 25 2019, 17:08 ) *
Απλά είναι πιο έμπειρος, εμένα ίδιοι παίκτες μου φαίνονται. Ο Μπράμος θα πρόσφερε λιγότερα και από τον Τολιόπουλο, εδώ δεν πάταγε παρκέ ο Τίμα, τι συζητάμε τώρα. Ο Ολυμπιακός αξίζει καλύτερους παίκτες, δεν έχουμε γίνει ακόμα Λαύριο για να ασχολούμαστε με τον Μπράμο και τον κάθε Μπράμο



Αφού σου φαίνονται ίδιοι ο Πάνγκος με τον Γκος, είμαστε κομπλέ.
Το αυτό και για τον Μπράμο και το Λαύριο.
Ο Ολυμπιακός από Ντε Κολό και πάνω. Με έρανο βέβαια, όπως τότε με τον Γκούσταφσον, τον βολεϊμπολίστα για όποιον θυμάται. biggrin.gif
john wick
QUOTE (basket72 @ Mar 25 2019, 15:20 ) *
Αφού σου φαίνονται ίδιοι ο Πάνγκος με τον Γκος, είμαστε κομπλέ.
Το αυτό και για τον Μπράμο και το Λαύριο.
Ο Ολυμπιακός από Ντε Κολό και πάνω. Με έρανο βέβαια, όπως τότε με τον Γκούσταφσον, τον βολεϊμπολίστα για όποιον θυμάται. biggrin.gif




laugh.gif
πραγματικά όμως....
back2back
QUOTE(basket72 @ Mar 25 2019, 17:20 ) *
Αφού σου φαίνονται ίδιοι ο Πάνγκος με τον Γκος, είμαστε κομπλέ.
Το αυτό και για τον Μπράμο και το Λαύριο.
Ο Ολυμπιακός από Ντε Κολό και πάνω. Με έρανο βέβαια, όπως τότε με τον Γκούσταφσον, τον βολεϊμπολίστα για όποιον θυμάται. biggrin.gif


Δηλαδή όποιος δεν μπορεί να πάρει τον Ντε Κολό αναγκαστικά πάει σε Μπράμο;
pan24
QUOTE (back2back @ Mar 25 2019, 17:08 ) *
Απλά είναι πιο έμπειρος, εμένα ίδιοι παίκτες μου φαίνονται. Ο Μπράμος θα πρόσφερε λιγότερα και από τον Τολιόπουλο, εδώ δεν πάταγε παρκέ ο Τίμα, τι συζητάμε τώρα. Ο Ολυμπιακός αξίζει καλύτερους παίκτες, δεν έχουμε γίνει ακόμα Λαύριο για να ασχολούμαστε με τον Μπράμο και τον κάθε Μπράμο

Ο Πανγκος στην αμυνα ειναι τα ιδια με Γκος,ισως και σε δημιουργια να ειναι ιδιου επιπεδου αλλα εχει πολυ καλυτερο σουτ
Οχι την φετινη χρονια που ειναι κακη,γενικα λεω
Ο Γκος μπορει να γινει Πανγκος,ακομα δεν ειναι

Οσο για τα υπολοιπα ποστ σου,το θεμα δεν ειναι ποιους παικτες θες και θεωρεις οτι σου αξιζουν αλλα ποιους μπορεις να παρεις
Εγω στον Παναθηναικο θα ηθελα πχ τον Ντε Κολο και τον Ουντο που ειναι αμφοτεροι ελευθεροι το καλοκαιρι
Αφου δεν γινεται να παρουμε κατι τετοιο κοιταμε αλλους πολυ χειροτερους πως να το κανουμε

Δεν ειναι οτι ειπαν το καλοκαιρι στον Μπλατ παρε τον Λαρκιν η τον Μισιτς και ειπε οχι μαγκες κρατηστε τα λεφτα σας θελω τον Γκος
Αυτον μπορουσε να φερει με το μπατζετ που ειχε στα χερια του αυτον εφερε

Αν μεινετε Ελλαδα και φυγει ο Μαντζαρης η ο Μπογρης επειδη οι θεσεις ξενων θα εχουν σημασια ο Μπραμος σε ρολο 10-15' δεν θα εδινε λιγοτερα απο τον Τουπαν και δεν θα επιανε θεση ξενου
back2back
QUOTE(pan24 @ Mar 25 2019, 18:24 ) *
Οσο για τα υπολοιπα ποστ σου,το θεμα δεν ειναι ποιους παικτες θες και θεωρεις οτι σου αξιζουν αλλα ποιους μπορεις να παρεις
Εγω στον Παναθηναικο θα ηθελα πχ τον Ντε Κολο και τον Ουντο που ειναι αμφοτεροι ελευθεροι το καλοκαιρι
Αφου δεν γινεται να παρουμε κατι τετοιο κοιταμε αλλους πολυ χειροτερους πως να το κανουμε


Δεν έχω γράψει πουθενά αυτά τα ονόματα, για λαβράκια έχω μιλήσει που μπορούν να σου βγουν νέος Γουοναμέικερ, Ντάστον, Κλάιμπερν κτλ. Αν μπορεί να προτείνει κάποιος τέτοιους παίκτες θα είχε αξία, ο Μπράμος δεν είναι σοβαρή πρόταση, 15 λεπτά ούτε ο Τίμα δεν μπόρεσε να παίξει στον Ολυμπιακό, όχι ο Μπράμος που μετά τον Παο δεν έπαιξε ξανά σε σοβαρή ομάδα
basket72
QUOTE (back2back @ Mar 25 2019, 18:03 ) *
Δηλαδή όποιος δεν μπορεί να πάρει τον Ντε Κολό αναγκαστικά πάει σε Μπράμο;



Τι έχεις πάθει back2back? Τι άλματα είναι αυτά;
Είναι προφανές ότι ο Μπράμος προτείνεται ως Έλληνας για ένα 15λέπτο στο 2-3, από τη στιγμή που έχεις στον 3 τον Παπανικολάου να μην πέφτει κάτω από το 25΄και μπορείς να πάρεις έναν ακόμα ξένο που να παίζει στο 3 αν δεν κρατήσεις τον Τουπάν.

Στην Ιταλία παίζει πολύ καλά ο ομογενής παίκτης,έχει παραστάσεις από Εθνική και Παναθηναϊκό και τον θεωρώ σημαντικά καλύτερο παίκτη από τον Μπόγρη ας πούμε. Καλύτερα ένας ΜΑΠ στη θέση του Μπόγρη λοιπόν και ο Μπράμος για λίγα λεπτά στο 2-3.

Εξάλλου ο Τίμα δεν έπιασε όχι γιατί δεν είναι καλός παίκτης.
basket72
QUOTE (back2back @ Mar 25 2019, 18:03 ) *
Δηλαδή όποιος δεν μπορεί να πάρει τον Ντε Κολό αναγκαστικά πάει σε Μπράμο;



Τι έχεις πάθει back2back? Τι άλματα είναι αυτά;
Είναι προφανές ότι ο Μπράμος προτείνεται ως Έλληνας για ένα 15λέπτο στο 2-3, από τη στιγμή που έχεις στον 3 τον Παπανικολάου να μην πέφτει κάτω από το 25΄και μπορείς να πάρεις έναν ακόμα ξένο που να παίζει στο 3 αν δεν κρατήσεις τον Τουπάν.

Στην Ιταλία παίζει πολύ καλά ο ομογενής παίκτης,έχει παραστάσεις από Εθνική και Παναθηναϊκό και τον θεωρώ σημαντικά καλύτερο παίκτη από τον Μπόγρη ας πούμε. Καλύτερα ένας ΜΑΠ στη θέση του Μπόγρη λοιπόν και ο Μπράμος για λίγα λεπτά στο 2-3.

Εξάλλου ο Τίμα δεν έπιασε όχι γιατί δεν είναι καλός παίκτης.
pan24
QUOTE (back2back @ Mar 25 2019, 18:31 ) *
Δεν έχω γράψει πουθενά αυτά τα ονόματα, για λαβράκια έχω μιλήσει που μπορούν να σου βγουν νέος Γουοναμέικερ, Ντάστον, Κλάιμπερν κτλ. Αν μπορεί να προτείνει κάποιος τέτοιους παίκτες θα είχε αξία, ο Μπράμος δεν είναι σοβαρή πρόταση, 15 λεπτά ούτε ο Τίμα δεν μπόρεσε να παίξει στον Ολυμπιακό, όχι ο Μπράμος που μετά τον Παο δεν έπαιξε ξανά σε σοβαρή ομάδα

Το προβλημα του Τιμμα ουτε στην Μπασκονια(που αναρωτιομασταν ολοι γιατι τον αφησε να φυγει) ουτε σε εσας ηταν το ταλεντο του
Ταλεντο εχει περισσοτερο απο το μισο ροστερ σας
Νοητικο(συγκεντρωση,νοοτροπια) η ψυχολογικο η και τα δυο μαζι ηταν το θεμα του

Ο Μπραμος προτεινεται ως λυση για να ελευθερωθει θεση ξενου αν μεινετε στην Ελλαδα ωστε να μπορεσετε να παρετε εναν ΜΑΠ αντι Μπογρη η εναν ξενο(1-2 η 2-3)αντι του Μαντζαρη αν βρεθει τροπος να αποδεσμευθει
Με τον Παπανικολαου να παιζει πανω απο 25' και πιθανως για καποια διαστηματα να υπαρχουν σχηματα με 3 γκαρντ αυτος μια χαρα μπορει να ειναι πισω του για ενα δεκαλεπτο να παιξει καμια αμυνα και να βαλει κανα σουτακι οπως χρησιμοποιειται ο Τουπαν δηλαδη
Joda
Να εχουμε υποψιν οτι ο Μπραμος ειναι 32 χρονων και λογικα για 2 με 3 χρονια θα μπορεσει να προσφερει στην ομαδα.
Θα προτιμουσα νεοτερους παιιχτες καθως ειναι κοντα η ωρα που θα αποχωρησουν Σπανουλης - Πριντεζης.
basket72
QUOTE (Joda @ Mar 25 2019, 20:27 ) *
Να εχουμε υποψιν οτι ο Μπραμος ειναι 32 χρονων και λογικα για 2 με 3 χρονια θα μπορεσει να προσφερει στην ομαδα.
Θα προτιμουσα νεοτερους παιιχτες καθως ειναι κοντα η ωρα που θα αποχωρησουν Σπανουλης - Πριντεζης.

Είναι καλός αθλητής και χωρίς σοβαρούς τραυματισμούς ενώ τον βοηθάει πολύ το σώμα του για να παίξει μπάσκετ.
Από κει και πέρα κι εγώ προτιμώ νέους αλλά πούντοι;
Μόνο ο Ποκουσέφκι που αν βγει κιόλας, θα μας την κάνει για ΝΒΑ. Ελπίζω ο Αρσενόπουλος να μπορέσει να κάνει κάτι και κανάς 2 από την νέων μας.

RipCity
Τουλάχιστον δε θα ανησυχούμε για το πως θα σπάσει το συμβόλαιο του Τίμα. Μαγική κίνηση ο δανεισμός. 17 πόντοι στο πρώτο ματς, 26 τώρα.
Btw ο Μελάγιες κάπου διάβασα πως είπε ότι υπάρχει option για Μάντζαρη κι ότι δεν είναι κλειστό το συμβόλαιο. Ευκαιρία για να αδειάσει λίγο το μπάτζετ. Βέβαια για να το είπε ο Μελάγιες μάλλον σημαίνει πως είναι κλειστό συμβόλαιο μέχρι να σταματήσει το μπάσκετ ο παίκτης.

Θα μου πεις τώρα τι κάθεσαι κι ασχολείσαι με μπάτζετ. όταν δεν ασχολούνται οι αφοί που ναι και οι ιδιοκτήτες.
basket72
QUOTE (RipCity @ Mar 25 2019, 20:50 ) *
Τουλάχιστον δε θα ανησυχούμε για το πως θα σπάσει το συμβόλαιο του Τίμα. Μαγική κίνηση ο δανεισμός. 17 πόντοι στο πρώτο ματς, 26 τώρα.
Btw ο Μελάγιες κάπου διάβασα πως είπε ότι υπάρχει option για Μάντζαρη κι ότι δεν είναι κλειστό το συμβόλαιο. Ευκαιρία για να αδειάσει λίγο το μπάτζετ. Βέβαια για να το είπε ο Μελάγιες μάλλον σημαίνει πως είναι κλειστό συμβόλαιο μέχρι να σταματήσει το μπάσκετ ο παίκτης.

Θα μου πεις τώρα τι κάθεσαι κι ασχολείσαι με μπάτζετ. όταν δεν ασχολούνται οι αφοί που ναι και οι ιδιοκτήτες.




Ευχάριστα νέα και τα δυο. Για τον Τίμα είχα τις ελπίδες μου γιατί πήγε στη σωστή ομάδα -στη σωστή χώρα.

Για τον Μάντζαρη δεν το ήξερα για την οψιόν, αλλά και πάλι αν κάτσει ο Μπλατ και του χρόνου τον βλέπω να λύνει το συμβόλαιο ενδεχομένως μετά κάποιας αποζημίωσης. Δεν τον συμφέρει καθόλου ένας ακόμη χρόνος dnp. Δεν τον πήραν τα χρόνια και μπορεί μια χαρά να βρει ρόλο σε ομάδα Eurocup /Champions (ΑΕΚwink.gif


fotisv
QUOTE (basket72 @ Mar 25 2019, 21:18 ) *
Ευχάριστα νέα και τα δυο. Για τον Τίμα είχα τις ελπίδες μου γιατί πήγε στη σωστή ομάδα -στη σωστή χώρα.

Για τον Μάντζαρη δεν το ήξερα για την οψιόν, αλλά και πάλι αν κάτσει ο Μπλατ και του χρόνου τον βλέπω να λύνει το συμβόλαιο ενδεχομένως μετά κάποιας αποζημίωσης. Δεν τον συμφέρει καθόλου ένας ακόμη χρόνος dnp. Δεν τον πήραν τα χρόνια και μπορεί μια χαρά να βρει ρόλο σε ομάδα Eurocup /Champions (ΑΕΚwink.gif

Αστεια αστεια ο DNP-5λεπτο με το ζορι φετεινος Μαντζαρης , θα ηταν μεγαλο ατου σε ομαδα Eurocup_champions και ισως θα ηταν και μια καλη ευκαιρια να αναστησει την καριερα του, σιγουρα με μικροτερο συμβολαιο αλλα με σημαντικοτερο ρολο και με την δυνατοτητα να απελευθερωθει και να μας δειξει και αλλα πραγματα που ισως να τα "θυσιαζει " για την λειτουργια της ομαδας... δεν νομιζω δηλαδη να υπαρχει παικτης που να φτανει μονος του με το καλαθι και να βγαζει την μπαλα και να μην κανει το λευ απ γιατι ετσι γουσταρει αλλα γιατι προφανως το συγκεκριμενο σκηνικο γινεται γαι αν εξυπηρετει καποιο συστημα ( της συμφορας θα προσθεσω ) ...
natouralistis
QUOTE (fotisv @ Mar 25 2019, 21:39 ) *
δεν νομιζω δηλαδη να υπαρχει παικτης που να φτανει μονος του με το καλαθι και να βγαζει την μπαλα και να μην κανει το λευ απ γιατι ετσι γουσταρει αλλα γιατι προφανως το συγκεκριμενο σκηνικο γινεται γαι αν εξυπηρετει καποιο συστημα ( της συμφορας θα προσθεσω ) ...


Δεν έχει πόδια το παιδί, δεν μπορεί να τελειώσει μια φάση πηγαίνοντας στο καλάθι. Όλα τα συστήματα του κόσμου ένα εύκολο lay up ψάχνουν, λες να βρήκαν το αντισύστημα στον ολυμπιακό; Αν είσαι μόνος σου με το καλάθι να πετάς τη μπάλα στο τρίποντο;
Mulder13
Μια χαρά παίκτης είναι ο Μάντζαρης για back up του βασικού PG σε Ελληνική ομάδα Ευρωλίγκας. Το θέμα είναι ότι απέκτησε ψυχολογικά από τον DPG. Ο DPG με αυτά που ανέβαζε στο Insta με τα μηνύματα κλπ του έχει καταστρέψει ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ την καριέρα. Και πιστεύω πως είναι ο ίδιος ο DPG που θα μπορέσει να την αναστήσει... με ένα σκηνικό του style ¨

Μάντζαρης : '' Πρόεδρε εγώ ήθελα να έρθω αλλά βάλανε τους οργανωμένους να απειλούν την οικογένειά μου κλπ."

DPG : '' Εντάξει αγόρι μου δεν πειράζει σε καταλαβαίνω" και ένα πρωτοσέλιδο της Πράσινης '' Ήρθε στην ομάδα της καρδιάς του".




This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.