Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Προτάσεις για παίκτες/roster
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Ολυμπιακός
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
stefkorner
απο slum dunk του sdna ,πριν λιγο :
*Όσο το σύγχρονο μπάσκετ θα εξαρτάται όλο και περισσότερο από το μακρινό σουτ, κάποιοι παίκτες θα βρίσκονται στο επίκεντρο και θα βρίσκουν πάντα δουλειά. Δεν μας εκπλήσσει δηλαδή αν ισχύει ότι ο Ολυμπιακός κοιτάζει τον Κέβιν Πάντερ, που πέρσι έκανε τη διαφορά στην ΑΕΚ, ή ότι ο Κέι Σι Ρίβερς παραμένει stand by για τον Παναθηναϊκό. Μιας και μιλάμε για ονόματα, τα ραντάρ της στήλης έπιασαν ότι ο Ολυμπιακός ρώτησε να μάθει και για το στάτους του Ζακ Ογκαστ, που αν ισχύει σημαίνει ότι χρειάζεται αθλητικό ψηλό.
Conan1982
QUOTE (stefkorner @ Nov 18 2018, 12:53 ) *
απο slum dunk του sdna ,πριν λιγο :
*Όσο το σύγχρονο μπάσκετ θα εξαρτάται όλο και περισσότερο από το μακρινό σουτ, κάποιοι παίκτες θα βρίσκονται στο επίκεντρο και θα βρίσκουν πάντα δουλειά. Δεν μας εκπλήσσει δηλαδή αν ισχύει ότι ο Ολυμπιακός κοιτάζει τον Κέβιν Πάντερ, που πέρσι έκανε τη διαφορά στην ΑΕΚ, ή ότι ο Κέι Σι Ρίβερς παραμένει stand by για τον Παναθηναϊκό. Μιας και μιλάμε για ονόματα, τα ραντάρ της στήλης έπιασαν ότι ο Ολυμπιακός ρώτησε να μάθει και για το στάτους του Ζακ Ογκαστ, που αν ισχύει σημαίνει ότι χρειάζεται αθλητικό ψηλό.


Δεν ξέρω για τον Πάντερ, αν και στο σύγχρονο μπάσκετ δεν είναι ότι χρειάζεται απλώς να έχεις καλό σουτ, αλλά αποκλείω ο Ολυμπιακός να κάνει κίνηση για τον Όγκοστ. Ο Μπλατ αν διαλέξει ψηλό θα ψάξει για κάποιον με ψηλή μπασκετική αντίληψη, φτάνει που ο Λεντέι ακόμα μαθαίνει, και δεν βλέπω και τον λόγο να πάμε σε κάποιον που δεν είναι rim protector.
basket72
QUOTE (Conan1982 @ Nov 18 2018, 17:14 ) *
Δεν ξέρω για τον Πάντερ, αν και στο σύγχρονο μπάσκετ δεν είναι ότι χρειάζεται απλώς να έχεις καλό σουτ, αλλά αποκλείω ο Ολυμπιακός να κάνει κίνηση για τον Όγκοστ. Ο Μπλατ αν διαλέξει ψηλό θα ψάξει για κάποιον με ψηλή μπασκετική αντίληψη, φτάνει που ο Λεντέι ακόμα μαθαίνει, και δεν βλέπω και τον λόγο να πάμε σε κάποιον που δεν είναι rim protector.



Έχει κάνει σοβαρή δουλειά φέτος στον τομέα αυτόν, ο Όγκουστ. Έχει βελτιωθεί σημαντικότατα στο κόψιμο/αλλοίωση αλλά και στο ριμπάουντ που δεν ήταν και κακός. Γενικά είναι άλλος παίκτης ο Ζακ. Είναι και σε καλή ηλικία, δεν πιάνει θέση και ξένου.
Από την άλλη, έχει τα γνωστά κουσούρια+ την πετριά με το ΝΒΑ.

Έχουμε τον Μπλατ που (ενδεχομένως να smile.gif ) μπορεί να τον στρώσει.

* Κουβέντα να γίνεται βέβαια, γιατί κάτι μου λέει ότι αν κοιτάζει παίκτη ο Μπλατ, μάλλον δεν θα έχει βγει προς τα όξω.
basket72
Κοιτάζοντας λίγο τα στατιστικά του Ζ.Όγκουστ, βλέπω ότι έχει 1.4 τάπα στο ηψηλού επιπέδου τούρκικο πρωτάθλημα και 0.9 στο Eurocup. Μιλάμε για άλλον παίκτη.
Αν παίρναμε πακέτο Ζακ και Τζάρετ θα ξύπναγαν μνήμες 2012 με Λο-Ντόρσει κι όλα τα συναφή smile.gif . Κι ας μην είναι κούπα, το κερασάκι αλλά άξια συμμετοχή στο F4.
RipCity
QUOTE (basket72 @ Nov 19 2018, 13:48 ) *
Κοιτάζοντας λίγο τα στατιστικά του Ζ.Όγκουστ, βλέπω ότι έχει 1.4 τάπα στο ηψηλού επιπέδου τούρκικο πρωτάθλημα και 0.9 στο Eurocup. Μιλάμε για άλλον παίκτη.
Αν παίρναμε πακέτο Ζακ και Τζάρετ θα ξύπναγαν μνήμες 2012 με Λο-Ντόρσει κι όλα τα συναφή smile.gif . Κι ας μην είναι κούπα, το κερασάκι αλλά άξια συμμετοχή στο F4.


Το μόνο θετικό που βρίκσω στον Auguste είναι το διαβατήριο κι η αποφυγή των 8 ξένων. Δεν είναι πιτσιρικάς για να πιστέψω σε τόσο δραματική βελτίωση ενός παίκτης με κακό μπασκετικό IQ. Γίνονται και θαύματα βέβαια.
G-arenas
QUOTE (basket72 @ Nov 19 2018, 14:48 ) *
Κοιτάζοντας λίγο τα στατιστικά του Ζ.Όγκουστ, βλέπω ότι έχει 1.4 τάπα στο ηψηλού επιπέδου τούρκικο πρωτάθλημα και 0.9 στο Eurocup. Μιλάμε για άλλον παίκτη.
Αν παίρναμε πακέτο Ζακ και Τζάρετ θα ξύπναγαν μνήμες 2012 με Λο-Ντόρσει κι όλα τα συναφή smile.gif . Κι ας μην είναι κούπα, το κερασάκι αλλά άξια συμμετοχή στο F4.

καλα μην κοιτατε την χρονια που εκανε σε μας ο ζακ. ειναι πολυ καλυτερος απο οτι φαινοταν σε εμας. απλως ειχε τραγικη διαχειρηση απο τσαβι και μετα τον πηρε εντελως απο κατω ψυχολογικα.

ναι ειχε θεματα αντιληψης και στην αρχη δεν ειχε προσαρμοστει κιολας, ουτε ηταν για 2ος σεντερ, αλλα τον εκαψε και ο τσαβι. ουτε τον εβαζε πολυ, ουτε σε καλες 5αδες και γενικα ουτε στην επιθεση τον ειχε εκει που επρεπε, να φτιαχνει plays και να τελειωνει σε πικ εν ρολ πραμα που ειναι και το τεραστιο πλεονεκτημα του! ειδικα με νικ θα ηταν καλος στην επιθεση.

ετσι εφαγε και τον πειν ο τσαβι. δεν τον εβαζε ουτε α1, δεν ειχε ρυθμο, ουτε ευρωλιγκα στην αρχη επαιζε ε και δεν προσαρμοστηκε ποτε.

για αυτο λεω οτι ο λασμε ηταν επιλογη τσαβι. ηθελε παικτες που δεν χρειαζονται προσαρμογη οπως ο ζακ ή ο πειν. και πηγε στον απειρα εμπειρο λασμε και φυσικα την πατησε. ετσι εκανε και στην μπαρτσα παντα με κατι αρογιο, ναχμπαρ, σαμιουελς κλπ κλπ.

για 3ος σεντερ σε παο και οσφπ ειναι τελειος. παραπανω δεν ξερω.
basket72
QUOTE (RipCity @ Nov 19 2018, 15:01 ) *
Το μόνο θετικό που βρίκσω στον Auguste είναι το διαβατήριο κι η αποφυγή των 8 ξένων. Δεν είναι πιτσιρικάς για να πιστέψω σε τόσο δραματική βελτίωση ενός παίκτης με κακό μπασκετικό IQ. Γίνονται και θαύματα βέβαια.



Εννοείται ότι τον βάζω στην κουβέντα κυρίως λόγω διαβατηρίου γιατί δεν νομίζω να πάμε με 8 ξένους. rolleyes.gif

Από και πέρα έχει αλματώδη βελτίωση. Θες το πάθημα στον Παναθηναϊκό θες η αποτυχία στο να βρει θέση στο ΝΒΑ;
Μπορεί και να λειτούργησαν ως κίνητρο. Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι θέμα μπασκετικoύ IQ. Πιο πολύ για έλλειψη συγκέντρωσης και αθλητικής συγκρότησης μου έβγαζε. ΠΟυ δεν είναι και μικρό πράγμα.
Μπορεί και να έχεις δίκιο και να εμπίπτει στην κατηγορία θαύματος. Εγώ, με τη χρονιά που κάνει (στη Γαλατά του eurocup πια κι όχι στην Ουσάκ...) θα τον ήθελα για μια ακόμη ευκαιρία.
basket72
QUOTE (RipCity @ Nov 19 2018, 15:01 ) *
Το μόνο θετικό που βρίκσω στον Auguste είναι το διαβατήριο κι η αποφυγή των 8 ξένων. Δεν είναι πιτσιρικάς για να πιστέψω σε τόσο δραματική βελτίωση ενός παίκτης με κακό μπασκετικό IQ. Γίνονται και θαύματα βέβαια.



Εννοείται ότι τον βάζω στην κουβέντα κυρίως λόγω διαβατηρίου γιατί δεν νομίζω να πάμε με 8 ξένους. rolleyes.gif

Από και πέρα έχει αλματώδη βελτίωση. Θες το πάθημα στον Παναθηναϊκό θες η αποτυχία στο να βρει θέση στο ΝΒΑ;
Μπορεί και να λειτούργησαν ως κίνητρο. Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι θέμα μπασκετικoύ IQ. Πιο πολύ για έλλειψη συγκέντρωσης και αθλητικής συγκρότησης μου έβγαζε. ΠΟυ δεν είναι και μικρό πράγμα.
Μπορεί και να έχεις δίκιο και να εμπίπτει στην κατηγορία θαύματος. Εγώ, με τη χρονιά που κάνει (στη Γαλατά του eurocup πια κι όχι στην Ουσάκ...) θα τον ήθελα για μια ακόμη ευκαιρία.
Volunteer
Δεν ξέρω, δεν μου φαίνεται και το πιο ιδανικό κριτήριο για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα η τουρκική λίγκα.
Ο Όγκαστ είχε και πρόπερσι αξιοπρόσεκτα νούμερα αλλά δεν δικαίωσε με τίποτα τις προσδοκίες με το πέρασμά του από τον Παναθηναϊκό.
basket72
QUOTE (Volunteer @ Nov 19 2018, 15:20 ) *
Δεν ξέρω, δεν μου φαίνεται και το πιο ιδανικό κριτήριο για να βγουν ασφαλή συμπεράσματα η τουρκική λίγκα.
Ο Όγκαστ είχε και πρόπερσι αξιοπρόσεκτα νούμερα αλλά δεν δικαίωσε με τίποτα τις προσδοκίες με το πέρασμά του από τον Παναθηναϊκό.


Δεν έχεις άδικο, όμως δεν μπορούμε να παραβλέψουμε τη διαφορά ανάμεσα σε Ουσάκ και Γαλατά με παράλληλη συμμετοχή στο Γιουροκάπ.
Έπειτα στα παραδοσιακά ψηλά του νούμερα σε ριμπς. έχει βελτιωθεί αλματωδώς σε κοψ.

Και ο Π. Χένρι στην Τόφας και το Γιουροκάπ έπαιζε, χωρίς να παραγνωρίζω τη λογική του σκεπτικού σου.
shaq7
O wannamaker εχει εγγυημενο συμβολαιο?Δεν παιζει στους σελτικς και εχει καλες σχεσεις με μπλατ..Θα ζητησει κανα 600ρι στην καλυτερη ομως ..συν οτι αμα ερθει ο χρονος του σπαν θα μειωθει αρκετα και θα βγαλει αφρους rolleyes.gif
Conan1982
QUOTE (basket72 @ Nov 19 2018, 15:26 ) *
Δεν έχεις άδικο, όμως δεν μπορούμε να παραβλέψουμε τη διαφορά ανάμεσα σε Ουσάκ και Γαλατά με παράλληλη συμμετοχή στο Γιουροκάπ.
Έπειτα στα παραδοσιακά ψηλά του νούμερα σε ριμπς. έχει βελτιωθεί αλματωδώς σε κοψ.
.


Καλά για τα κοψίματα ας το δούμε.
Στο Eurocup το νούμερο δεν είναι αντιπροσωπευτικό, Στο πρώτο παιχνίδι με την Ανδόρα είχε 5 κοψίματα και σε όλα τα υπόλοιπα συνολικά 1.
shaq7
O demetrius jackson που ειπε και ο hoopfellas θα ταν πολυ δυνατη περιπτωση..Με εναν norvel pelle θα συμπληρωνα εγω ανεβαινουμε ενα σκαλι σιγουρα.
john wick
Εγω αν ημουν Ολυμπιακος θα ηθελα παικτη παιγμενο στην EL.
Οχι αλλο στοιχημα (καλως η κακως τα αρτι αφιχθεντα απο το ΝΒΑ αμερικανακια ,ειναι στοιχημα...
Ας πουμε Tyrice Rice.... rolleyes.gif
stefkorner
παρτε εδω το free agent tracker απο το επισημο Nba .com και καντε τις δικες σας αναζητησεις,να μην εχετε αναγκη καμια προταση του επισης χομπιστα χουπφελλας rolleyes.gif

f.a tracker 2018
dru_15
Καπου διαβασα οτι ο Ολυμπιακος ειναι κοντα σε Μανι Χαρις
reignman
οverrated AF ο Rice. Μετριοκακη και η χρονια του στην μακαμπι , με ενα φαιναλ φορ εβγαλε τα λεφτα του. Μπομπι Μπραουν vol 2 θα γινει η φαση. μακρια και αλαργα. προτιμω εναν σκυλο του πολεμου.


Μανι χαρις δημοσιογραφια επιπεδου. Μια ομαδα με τουπαν παπανικολαου και τιμα τι χρειαζεται? ενα 3αρι ακομα! να διαλυθει το ροτεισον τελειως.
SunnyV
Για το 1-2 που ψάχνουμε, δεν έχω πρόταση, αλλά πιστεύω θα έρθει κάποιος από G League ή κομμένος από NBA, για το 5 όμως έχω πρόταση έτοιμη... Erick Moreland... Πέρυσι στο Ντιτρόιτ ήταν και τώρα είναι Free Agent (4.1 ριμ 1.2 αστ 0.5κλ 0.8κοψ 2.1 π, σε 12 λεπτά μ.ο.)... Είναι αυτό που ψάχνουμε mobile center (2,08 m), αθλητικός και καλός αμυντικός... Αν και πιστεύω ότι θα πάει για κοντό τώρα και θα περιμένει Αγραβάνη (το κατά πόσο αξίζει η αναμονή θα δείξει)...
back2back
QUOTE(reignman @ Nov 19 2018, 21:13 ) *
οverrated AF ο Rice. Μετριοκακη και η χρονια του στην μακαμπι , με ενα φαιναλ φορ εβγαλε τα λεφτα του. Μπομπι Μπραουν vol 2 θα γινει η φαση. μακρια και αλαργα. προτιμω εναν σκυλο του πολεμου.


Ο τύπος έκανε πολύ καλό φ4, ότι πιο κοντά στο One man show του Ρίβερς, την επόμενη χρονιά πήρε και το eurocup με τη Χίμκι. Δεν ξέρω βέβαια σε τι κατάσταση είναι αυτή τη στιγμή, οι φίλοι της ΑΕΚ που τον αντιμετώπισαν πρόσφατα ίσως μπορούν να μας διαφωτίσουν, τα νούμερα του πάντως είναι καλά + ότι έχει συνεργαστεί ξανά με τον Μπλατ
Conan1982
QUOTE (SunnyV @ Nov 19 2018, 22:24 ) *
Για το 1-2 που ψάχνουμε, δεν έχω πρόταση, αλλά πιστεύω θα έρθει κάποιος από G League ή κομμένος από NBA, για το 5 όμως έχω πρόταση έτοιμη... Erick Moreland... Πέρυσι στο Ντιτρόιτ ήταν και τώρα είναι Free Agent (4.1 ριμ 1.2 αστ 0.5κλ 0.8κοψ 2.1 π, σε 12 λεπτά μ.ο.)... Είναι αυτό που ψάχνουμε mobile center (2,08 m), αθλητικός και καλός αμυντικός... Αν και πιστεύω ότι θα πάει για κοντό τώρα και θα περιμένει Αγραβάνη (το κατά πόσο αξίζει η αναμονή θα δείξει)...


Δεν κάνει τίποτα επιθετικά βέβαια αλλά ίσως να είναι αυτό που ψάχνουμε (εμείς, ο Μπλατ δεν ξέρω) αμυντικά.
SunnyV
QUOTE (Conan1982 @ Nov 20 2018, 12:53 ) *
Δεν κάνει τίποτα επιθετικά βέβαια αλλά ίσως να είναι αυτό που ψάχνουμε (εμείς, ο Μπλατ δεν ξέρω) αμυντικά.

Υποτιθεται οτι ψάχνει αναπληρωματικό ψηλό για να δώσει μια κάποια σκληράδα. Με τα χρήματα που έχουμε άλλωστε δύσκολα θα βρεί κάτι 2 σε 1... Πέρυσι στο Ντιτροιτ έπαιρνε 1,5 εκατ., αλλά ήταν το μεγαλύτερο συμβόλαιο του ever πάνω από 500 χιλ... Είναι καιρό ελεύθερος, οπότε με 500-600 χιλιάρικα ίσως έρχεται... Θα δούμε που θα κάτσει η μπίλια...
Redoctor
Λοιπον καταρχας ερχεται φετος με 4μηνο συμβολαιο ο μιλος για το τρεμπλ.

Φετος τον ριχνουμε στο φιλοτιμο και πειθεται. Του χρονου το σχεδιο εχει ως εξης

Μαντζαρης στρελ χαιρετανε: 0.8+0.8
Τιμμα επισης: 0.6
Βασιλης τελευταια χρονια μενει με 500.000. εξοικονομηση 0.3 κι εδω
Μιλουτινοφ τον παιρνει επιτελους ο ποπ. Εξοικονομηση 0.8+ 1εκ μπαι αουτ
Συνολο 1.8
Μπογρης 0.3
Οποτε Συνολο 4.8 (+εκτοξευση διαρκειας-πωλησεις φανελων)

1. Τεοντοσιτς 2.3, Κονιαρης 0.2 5ο γκαρντ ραντομ φερελπις ελληνας
2. Γκος 0.5 Σπαν 0.7
3. Παπ Τουπαν
4. Πρι Βεζε
Αγραβανης
5. ΟΥΝΤΟ!!! 2.5, Αντιλεντέι

Ξυπνήστε Αφοι!
papp7
QUOTE (Redoctor @ Nov 22 2018, 15:03 ) *
Λοιπον καταρχας ερχεται φετος με 4μηνο συμβολαιο ο μιλος για το τρεμπλ.

Φετος τον ριχνουμε στο φιλοτιμο και πειθεται. Του χρονου το σχεδιο εχει ως εξης

Μαντζαρης στρελ χαιρετανε: 0.8+0.8
Τιμμα επισης: 0.6
Βασιλης τελευταια χρονια μενει με 500.000. εξοικονομηση 0.3 κι εδω
Μιλουτινοφ τον παιρνει επιτελους ο ποπ. Εξοικονομηση 0.8+ 1εκ μπαι αουτ
Συνολο 1.8
Μπογρης 0.3
Οποτε Συνολο 4.8 (+εκτοξευση διαρκειας-πωλησεις φανελων)

1. Τεοντοσιτς 2.3, Κονιαρης 0.2 5ο γκαρντ ραντομ φερελπις ελληνας
2. Γκος 0.5 Σπαν 0.7
3. Παπ Τουπαν
4. Πρι Βεζε
Αγραβανης
5. ΟΥΝΤΟ!!! 2.5, Αντιλεντέι

Ξυπνήστε Αφοι!



Mπρο μου δεν ξερω αν το γραφεις σοβαρα ή ψιλο τρολαρεις. Παντως εγω θα σου απαντησω σοβαρα οτι αυτη τη στιγμη η ομαδα η οποια θα εχει τον πρωτο λογο, θα μπορει να ικανοποιησει πληρως τον παικτη και θα ανεβει τουλαχιστον 1 σκαλι πανω ειναι η Φενερ του ομπραντοβιτς.
RipCity
έχει κανείς άποψη για τον παρακάτω? Ίσως είναι διαμαντάκι?
14 πόντοι/6.5 ριμπάουντ και 2 μπλοκς μέχρι στιγμής, παίζει στη Medi Bayreuth στην German BBL.

Conan1982
Δεν τον ξέρω (προφανώς) αλλά είναι μόνο 2.01 και στην ιστοσελίδα της CLB τον δίνουν ως πάουερ φόργουορντ, οπότε δεν νομίζω να μας παίρνει να πάρουμε άλλον ένα Λεντέι στην μέση της σεζόν.
shaq7
Με αφορμη τα γεννεθλια του σλουκα μου ηρθε ενα ροστερ για του χρονου που θα το σηκωσει στο ρελαντι!! tongue.gif

Επειδη δεν εχουμε τα λεφτα των αλλων θα πονταρουμε στην ολυμπιακη ψυχη!!θα βλεπουν οι αντιπαλοι την ομαδα και θα τα κανουν πανω τους biggrin.gif

Σλουκας -1,7
Χακετ -750
Σπαν-600
Γκος-400
Ελληνας συμπληρωματικος πχ λαρε-κονιαρης

Παπ-1
Τιμα-700 (εκτος και βρει ομαδα)

Πρι -1.3
Λεντει-300
Αγρα-250

Ντανστον-1
Χαινς-1
Μπογρης-250

Δεν το λες και ανεφικτο ροστερ..στα 5ρια αν βαλεις το 1,5 μυριο των σπερς + τα 750 που περνει ο μιλου βγαινει..Η μονη υπερβαση ειναι του σλουκα αλλα φιναλ 4 στην ελλαδα ειναι αυτο! biggrin.gif

Quincy
Το ενδεχόμενο να παραμείνει ο Milutinov του χρόνου δεν παίζει καθόλου λετε ε;
Volunteer
Μια χαρά παίζει.

Με μια προσωπικότητα τύπου Μπλατ στον πάγκο πάντα υπάρχει ένας λόγος ικανός για οποιονδήποτε μπασκετμπολίστα να σκεφτεί λίγο παραπάνω το ενδεχόμενο της παραμονής στην Ευρώπη γιατί υπάρχει η σοβαρή προοπτική της ατομικής βελτίωσης. Τα νούμερα του Σέρβου είναι εμφανώς ανεβασμένα φέτος και είναι πολύ πιθανό ότι θα είναι ακόμα καλύτερα και του χρόνου.

Γενικά με τον Μπλατ υπάρχει μια μίνιμουμ εγγύηση ότι ο παίκτης μπορεί να βελτιωθεί υπό τις οδηγίες του, ώστε όταν αποφασίσει να πάει στο NBA να είναι έτοιμος και τεχνικά και σωματικά να ανταπεξέλθει στους διαφορετικούς, πιο γρήγορους και αθλητικούς ρυθμούς που επικρατούν εκεί.

Κατά την προσωπική μου γνώμη ο Μιλουτίνοφ δεν βρίσκεται σε αυτό το επίπεδο ακόμη, δεν το έχει δείξει με συνέπεια ότι είναι ντόμιναντ ψηλός για τα δεδομένα της Ευρωλίγκας ή τουλάχιστον βρίσκεται εν μέσω αυτής της διαδικασίας. Μακάρι να έχει την ίδια γνώμη και ο κόουτς και να τον πείσει ότι είναι προς το συμφέρον του να μείνει τουλάχιστον και την επόμενη σεζόν στον Ολυμπιακό που θα έχει μπροστά του και τον μεγάλο στόχο του φάιναλ φορ στην Αθήνα.
akratacity
Θεωρώ ότι η παραμονή Μιλουτινοφ δεν είναι και απίθανο σενάριο. Στο Σαν Αντόνιο υπάρχει ήδη ένας σεντερ που θεωρείται prospect, ο Αυστριακός ο Ποελτλ άλλωστε.

Πάντως με ή χωρίς Μιλουτινοφ, πιστεύω ότι το καλοκαίρι θα ψωνίσουμε και πάλι από την Παρτιζαν...
DESO
QUOTE(Quincy @ Jan 15 2019, 15:33 ) *
Το ενδεχόμενο να παραμείνει ο Milutinov του χρόνου δεν παίζει καθόλου λετε ε;


Αν τον θέλει ο Γκρεγκ (και γιατί να μην τον θέλει μετά τις φετινές εμφανίσεις) συν τα χρήματα που θα βρει εκεί, το παράλογο είναι να μείνει! Πραγματικά είναι απίστευτη η πρόοδος του.
shtarkws
Αυτη την στιγμη κανεις δεν μπορει να πει με βεβαιοτητα ειτε οτι θα μεινει ειτε οτι θα φυγει. Θα εξαρτηθει πολυ απο το τι θα κανει το Σαν Αντονιο στην off season. Προσωπικα πιστευω οτι το καλυτερο για αυτον θα ειναι να μεινει αλλη μια χρονια στον Ολυμπιακο για να γραψει τα ιδια νουμερα και να παει ωριμος και ετοιμος
RipCity
Εγώ προσωπκά το βρίσκω πιο πιθανό να μην πάει. Στο 5 ο Pop βάζει τον Aldridge που και λόγω ηλικίας και εποχής small ball ταιριάζει καλύτερα εκεί. Επίσης όπως ειπώθηκε υπάρχει ήδη κι ο Poeltl. Πολλά θα εξαρτηθούν από το αν θα μείνει ο Gasol, που δεν είναι απίθανο να ανανεώσει με διετές για αρκετά λιγότερα χρήματα (θεωρώ δεδομένο ότι δε θα συνεχίσει στα 15Μ και ποια ομάδα να επενδύσει πάνω του στα 39?). Αν δεν μείνει μετά εξαρτάται από το αν ο Milutinov θέλει να πάει εκεί για 3ο Σέντερ και βλέπουμε, αλλά κι από το πόσα χρήματα είναι διατεθειμένοι να του δώσουν. Δεν είναι καθόλου άνετο στο καπ το Σαν Αντόνιο.

Με λίγα λόγια πολλά πράγματα θα παίξουν ρόλο και δεν υπάρχει καμία ένδειξη πως 100% θα πάει ΝΒΑ.
shaq7
Eχω την εντυπωση οτι και φετος του ειπαν να παει αλλα επειδη θα επερνε το μινιμουμ συμβολαιο προτιμησε να περιμενει μια χρονια για να παει του χρονου με καλα λεφτα.

Mourisios
Για τη σεζον 19/20
Σλουκας
Σπανουλης
Γκος
Μαρινκοβιτς
Ρολ
Παπανικολαου
Βεζενκοφ
Πριντεζης
Λιντει
Αγραβανης
Μπογρης
Μιλουτινοφ αν φυγει Ντειβις η Γκουνταιτις
Οτζο η Ερικ
Johnny Marv
Μετά το σημερινο σχόλιο του Παπανικολάου «θα βλέπουμε του χρόνου τον μιλου να κάνει πάρτι με τους σπερς και θα κλαίμε» το θεωρώ 99% σίγουρο ότι θα πάει ΝΒΑ του χρόνου . Όποιον κοουτς και να έχει ο Ολυμπιακός ο μιλου είναι έτοιμος πιστεύω για 2ο-3ο σεντερ στο ΝΒΑ (εδώ το κάνει ο μπιρτς) . Ο μπλατ δεν νομίζω πως μπορεί να τον κρατήσει Ελλάδα όπως και ο ζοτς δεν μπόρεσε να κρατήσει τους ουντο και μπογκντανοβιτς .


Για το ρόστερ του οσφπ του χρόνου τώρα .. σε άλλη δήλωση ο Χενρυ είπε πως θα ήθελε να ξαναέρθει σε επαφή με τον ολυπμπιακο και αυτή η πόρτα δεν έχει κλείσει οριστικά. Εγώ αν δεν πήγαινε κι αυτός ΝΒΑ του χρόνου θα του έδινα άνετα συμβόλαιο 2ετιας με1,5 μυριο συνολικές αποδοχές .


Πάντως ο οσφπ θα έχει θέμα στη στελέχωση της φροντ λαϊν του χρόνου . Έχει ήδη πριντεζη που θα παίζει 16-20 λεπτά στο 4 , έχει βεζενκοφ και Αγραβάνη που μπορούν να παίζουν από 10 λεπτά ο καθένας στο 4 και έχει και λεντει που μπορεί να παίζει 5-10 λεπτά στο 4 και άλλα 10-15 λεπτά στο 5 + μπογρη που φαντάζομαι του χρόνου θα προορίζεται για 13ος παίκτης . Βλέπω δηλαδή την ομάδα υπερφορτωμένη στο 4 και χωρίς ούτε ένα σοβαρό 5αρι . Εσείς που ξέρετε καλύτερα πως θα μπορούσε να λυθεί ένα τέτοιο ζήτημα ;;

Εγώ σας βλέπω έτσι δλδ :

4)Πριντεζης-Βεζενκοφ-Αγραβάνης
4/5)Λεντει
5)Μπογρης

Ας πούμε στο 5 γίνονται 2 προσθήκες (εγώ θα έλεγα έναν καλό μαπ πχ ταρικ μπλακ/οθελο χαντερ και ένα σκιάχτρο πχ τιμπορ πλαϊς)
Έτσι όμως στο 4-5 έχετε 7 παίκτες . Ένας πρέπει να κοπεί για να δουλέψετε και με άνεση τη περιφέρεια σας...


Εκτός αν φέρετε μόνο ένα 5αρι και μείνετε και του χρόνου με Λεντει για 2ο σεντερ..
Εγώ προσωπικά θα έκοβα Αγραβάνη και θα έπαιζα έτσι :

4)Πρι-Σασα
4/5)Λεντει
5)Χαντερ-Πλαϊς-(Μπογρης)
Quincy
Ο Milu δεν θεωρώ πως μπορεί να κάνει πολλά στο NBA. Νομίζω είχα δει εδώ μέσα ένα σχόλιο πως πιθανότατα να έχει την καριέρα του Κουφού. Βέβαια από οικονομικής άποψης είναι μάλλον απίθανο να πει όχι σε μια τέτοια προοπτική. Μετά το Milu θα προτιμούσα κάποιον αθλητικό mobile C σαν τον Black της Maccabi πχ. Έτσι κι αλλιώς τα χαρακτηριστικά του Σέρβου πέρα από το ύψος δεν θα τα βρει η ομάδα σε παίκτες σαν τον Pleiss πχ
Johnny Marv
Αν ο Ολυμπιακός του χρόνου πετύχει επιστροφή σλουκα και ο Παναθηναϊκός φέρει καναν παίκτη στη περιφέρεια του επιπέδου Χίγκινς πχ θα δούμε μια υπέροχη σεζόν του χρόνου με τις 2 ελληνικές να κονταροχτυπιούνται με τις 3 μεγάλες για το τρόπαιο . Ενώ φυσικά στα εγχώρια το καλαθης νς σλουκας θα γίνει το νέο σπανουλης νς διαμαντιδης .

Ρόστερ οσφπ :

1)Χενρυ-Γκος
2)Σλουκας-Σπανουλης-Τουπαν
3)Παπανικολάου-Τιμα
4)Πριντεζης-Βεζενκοφ
5)Μιλουτινοφ(ή Οθελο Χαντερ)-Λεντει-Μπογρης

Ροστερ παο :

1)Καλαθης-Σίβα
2)Χίγκινς-Παππας
3)Παπαπετρου-Μαρινκοβιτς-Αντετοκουμπο
4)Σικμα-Μιτογλου
5)Μικι-Πεϊν-Παπαγιαννης

Χαμός για το φαιναλ 4 στην Αθήνα..
akratacity
Το Μιλουτινοφ η Οθελο Χαντερ θα έπρεπε να διώκεται ποινικά... smiley.gif
Johnny Marv
QUOTE(akratacity @ Jan 19 2019, 02:44 ) *
Το Μιλουτινοφ η Οθελο Χαντερ θα έπρεπε να διώκεται ποινικά... smiley.gif


Νομίζω δεν υπάρχει απολύτως κανενα 5αρι εκεί έξω που μπορείτε να πληρώσετε και μπορεί να αντικαταστήσει επάξια τον μιλουτινοφ . Μιλου και βεσελι είναι τα 2 καλύτερα 5αρια της Ευρωλίγκας αυτή τη σεζόν . Τον μιλου τον έχετε με 500χιλ . Με 500χιλ άλλο τέτοιο 5αρι δεν βρίσκετε πουθενά
papp7
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 19 2019, 03:23 ) *
Νομίζω δεν υπάρχει απολύτως κανενα 5αρι εκεί έξω που μπορείτε να πληρώσετε και μπορεί να αντικαταστήσει επάξια τον μιλουτινοφ . Μιλου και βεσελι είναι τα 2 καλύτερα 5αρια της Ευρωλίγκας αυτή τη σεζόν . Τον μιλου τον έχετε με 500χιλ . Με 500χιλ άλλο τέτοιο 5αρι δεν βρίσκετε πουθενά



Ισχυει στο 100% αυτο που λες και ισως να μην μπορεις να φερεις ουτε παικτη των 800χιλιαδων που να τοσο μεγαλο σημειο αναφορας οπως ο σερβος.Ελπιζω/ευχομαι/αισιοδοξω να μπορεσει να τον κρατησει ο μπλατ ακομη εναν χρονο.
Joda
Εντυπωση εμενα παντως μου εκανε και ο Πουαριε στο παιχνιδι με την Μπασκονια.Ολοκληρωμενη εικονα δεν εχω για τον παιχτη αλλα το μονο που θα ηθελα θα ηταν σε περιπτωση φυγης Μιλουυτινοβ να παμε σε παρομοιο ψηλο και οχι σε τυπου μαπ.
Johnny Marv
QUOTE(Joda @ Jan 19 2019, 04:56 ) *
Εντυπωση εμενα παντως μου εκανε και ο Πουαριε στο παιχνιδι με την Μπασκονια.Ολοκληρωμενη εικονα δεν εχω για τον παιχτη αλλα το μονο που θα ηθελα θα ηταν σε περιπτωση φυγης Μιλουυτινοβ να παμε σε παρομοιο ψηλο και οχι σε τυπου μαπ.


Πολύ ακριβός για τα δεδομένα του Ολυμπιακού... καλημέρα! Εξαιρετική περίπτωση για αντικατάσταση του μιλου αλλά αν δώσετε στο 5 το πολύ χρήμα θα χάσετε παίκτη από τη περιφέρεια . Όλη η ομάδα ουσιαστικά είναι έτοιμη για του χρόνου , ένας περιφερειακός θα έρθει το καλοκαίρι αντί του στρελνιεκς (εκτός αν μείνει ο Λετονός) και ένας αντί του Μάτζαρη . Αν μείνει ο μιλου δεν θα γίνει άλλη αλλαγή αν φύγει θα ψάχνετε 5αρι . Οπότε 2-3 παίκτες θα αλλάξουν μέσα στο καλοκαίρι , σε έναν μπορούν να πάνε τα πολλά λεφτά λογικά
RipCity
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 19 2019, 05:54 ) *
Πολύ ακριβός για τα δεδομένα του Ολυμπιακού... καλημέρα! Εξαιρετική περίπτωση για αντικατάσταση του μιλου αλλά αν δώσετε στο 5 το πολύ χρήμα θα χάσετε παίκτη από τη περιφέρεια . Όλη η ομάδα ουσιαστικά είναι έτοιμη για του χρόνου , ένας περιφερειακός θα έρθει το καλοκαίρι αντί του στρελνιεκς (εκτός αν μείνει ο Λετονός) και ένας αντί του Μάτζαρη . Αν μείνει ο μιλου δεν θα γίνει άλλη αλλαγή αν φύγει θα ψάχνετε 5αρι . Οπότε 2-3 παίκτες θα αλλάξουν μέσα στο καλοκαίρι , σε έναν μπορούν να πάνε τα πολλά λεφτά λογικά


Μη ξεχνάς πως η φυγή Μιλουτίνοφ δεν είναι απλά τα 500κ του συμβολαίου (που νομίζω είναι παραπάνω), αλλά κι άλλο 1Μ από το buy out. Σε κάθε περίπτωση θα επιμείνω πως εδώ θα είναι και του χρόνου ο Μιλου biggrin.gif

Ας κάνω τα δικά μου τα μπακαλίστικα τώρα και να πω πως με τα 0.9+0.7 των δυο Λετονών+μια ακόμη μείωση στον Σπανούλη (που θα ανανενώσει για έναν τελευταίο χορό) πας και τα δίνεις στον Σλούκα, του λες δική σου ομάδα κάνε ότι γουστάρεις και ξεκινάς από εκεί.

G:Σλούκας, Williams-Goss, Σπανούλης, Μάντζαρης
F:Παπανικολάου, Toupane, Πρίντεζης, Vezenkov
F/C:LeDay, Αγραβάνης
C:Miloutinov, Μπόγρης

Με μία θέση ξένου να απομένει. Χρειάζεται σίγουρα guard το ρόστερ αυτό και το αν θέλει και ψηλό θα εξαρτηθεί από την εικόνα Πρίντεζη, LeDay στο φινάλε της χρονιάς. Μάλλον θέλει και ψηλό δηλαδή λόγω +1 χρόνου Πρίντεζη. Κι οι δυο ρολίστες των 300 χιλιάδων φουλ αθλητικοί να είναι με καλη άμυνα. Και πας και παίρνεις Ευρωλίγκα που στην απονέμει ο dpg ως οικοδεσπότης tongue.gif
basket72
QUOTE (RipCity @ Jan 19 2019, 11:18 ) *
Και πας και παίρνεις Ευρωλίγκα που στην απονέμει ο dpg ως οικοδεσπότης tongue.gif


Σατανά!

Καλό αλλά δεν παίζει. Δεν πρόκειται να το κάνει αυτό ο συγκεκριμένος. Δεν καταλαβαίνει από πρωτόκολλα.

Όσο για το ρόστερ σούπερ θα ήταν, αλλά έχω την εντύπωση ότι ο Σλούκας δεν το κουνάει από τη Φενέρ.Μακάρι να πέσω όξω όπως έπεσα φέτος με τον Μίλου. tongue.gif

* Όσο για τον Πουαριέ, είναι μέσα στα 5 καλύτερα σέντερ μαζί με Βέσελι, Μιλουτίνοβ, Γκουντάιτις και Αγιόν. (ούτε ένας ΜΑΠ cool.gif )
Αλλά έχει συμβόλαιο μέχρι το 2020. Μετά ΝΒΑ ή καμιά ΤΣΣΚΑ αν αποφασίσει η τελευταία να ξυπνήσει από τον λήθαργο...

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, τον Βέσελι τον λες αν όχι ΜΑΠ, σίγουρα mobile/versatile. Μη μας ξεγελάει το ύψος του. Και ποιος δεν τον θυμάται άλλωστε να παίζει μέχρι και SF.
akratacity
QUOTE (basket72 @ Jan 19 2019, 11:59 ) *
Σατανά!

Καλό αλλά δεν παίζει. Δεν πρόκειται να το κάνει αυτό ο συγκεκριμένος. Δεν καταλαβαίνει από πρωτόκολλα.

Όσο για το ρόστερ σούπερ θα ήταν, αλλά έχω την εντύπωση ότι ο Σλούκας δεν το κουνάει από τη Φενέρ.Μακάρι να πέσω όξω όπως έπεσα φέτος με τον Μίλου. tongue.gif

* Όσο για τον Πουαριέ, είναι μέσα στα 5 καλύτερα σέντερ μαζί με Βέσελι, Μιλουτίνοβ, Γκουντάιτις και Αγιόν. (ούτε ένας ΜΑΠ cool.gif )
Αλλά έχει συμβόλαιο μέχρι το 2020. Μετά ΝΒΑ ή καμιά ΤΣΣΚΑ αν αποφασίσει η τελευταία να ξυπνήσει από τον λήθαργο...

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, τον Βέσελι τον λες αν όχι ΜΑΠ, σίγουρα mobile/versatile. Μη μας ξεγελάει το ύψος του. Και ποιος δεν τον θυμάται άλλωστε να παίζει μέχρι και SF.

Φίλε basket εσύ που ασχολησε πολύ με Ισπανία τι άποψη έχεις για τον Μπαλβιν της Κανάρια;

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ο Γερμανός ο Βοιτμαν της Μπασκόνια μπορεί να αναπληρώσει πολλά από όσα κάνει ο Μιλουτινοφ (ειδικά επιθετικά, καλός πασερ, καλά τελειώματα, εξτραδακι το σουτ) αλλά μου μοιάζει λίγο σοφτ αμυντικά.

Ο Τσέχος είναι τεράστιο κορμί, αλλά επιθετικά είναι περιορισμένων δυνατοτήτων. Πάντως και εγώ δεν θα ήθελα να επιστρέψουμε σε μια επιλογή κοντου αθλητικού σεντερ. Ευτυχώς πέρυσι και φέτος έχουν ξεπεταχθει αρκετά ψηλά κορμιά ανά την Ευρώπη.

Η τρίτη μου επιλογή είναι ο Αυστραλος ο Λαντειλ της Παρτιζαν που κάνει καλή χρονιά στο Γιούροκαπ.
Johnny Marv
QUOTE(RipCity @ Jan 19 2019, 11:18 ) *
Μη ξεχνάς πως η φυγή Μιλουτίνοφ δεν είναι απλά τα 500κ του συμβολαίου (που νομίζω είναι παραπάνω), αλλά κι άλλο 1Μ από το buy out. Σε κάθε περίπτωση θα επιμείνω πως εδώ θα είναι και του χρόνου ο Μιλου biggrin.gif

Ας κάνω τα δικά μου τα μπακαλίστικα τώρα και να πω πως με τα 0.9+0.7 των δυο Λετονών+μια ακόμη μείωση στον Σπανούλη (που θα ανανενώσει για έναν τελευταίο χορό) πας και τα δίνεις στον Σλούκα, του λες δική σου ομάδα κάνε ότι γουστάρεις και ξεκινάς από εκεί.

G:Σλούκας, Williams-Goss, Σπανούλης, Μάντζαρης
F:Παπανικολάου, Toupane, Πρίντεζης, Vezenkov
F/C:LeDay, Αγραβάνης
C:Miloutinov, Μπόγρης

Με μία θέση ξένου να απομένει. Χρειάζεται σίγουρα guard το ρόστερ αυτό και το αν θέλει και ψηλό θα εξαρτηθεί από την εικόνα Πρίντεζη, LeDay στο φινάλε της χρονιάς. Μάλλον θέλει και ψηλό δηλαδή λόγω +1 χρόνου Πρίντεζη. Κι οι δυο ρολίστες των 300 χιλιάδων φουλ αθλητικοί να είναι με καλη άμυνα. Και πας και παίρνεις Ευρωλίγκα που στην απονέμει ο dpg ως οικοδεσπότης tongue.gif


Από τον τιμά δεν γλιτώνεις 0,7 ακόμα και να τον διώξεις θα πρέπει να του τα δώσεις κι αν όχι όλα 400χιλ σίγουρα θα ζητήσει . Οππτε για σλουκα δύσκολα τα πράγματα . Θα του δίνει 2 μυρια η φενερ , θα πρέπει να δώσετε παραπάνω γα να έρθει . Μόνο αν παίρνατε το μυριο του μιλου και φαιρνατε φθηνό 5αρι στη θέση του . Εγώ δεν θα είχα και πολλά όνειρα για σλουκα πάντως . Πιστεύω ο μόνος τρόπος για να έρθει είναι το να επιστρέψει στην ομάδα που ξεκίνησε και να ηγηθεί . Από οικονομικής άποψης δεν έχει λόγο ούτε να το σκεφτεί . Πιο ρεαλιστικά πάντως εγώ θα έλεγα να κοιτάξετε τον Χενρυ(ας πούμε θα πάρει τα λεφτά του στρελνιεκς) να παίζει μαζί με τον γκος στο 1 να σκυλιάζουν στην άμυνα να έχετε και συνεχώς δημιουργία και θα παίζουν και μαζί αν χρειαστεί . Κι ένας μαϊκλ Ρολλ από τα λεφτά που θα μείνουν από τιμα και μείωση Σπανούλη και είστε μπομπα περιφέρεια με αρκετές λύσεις . Έτσι ακόμα κι αν φύγει ο μιλουτινοφ θα έχετε 1,5 μυριο όπως σωστά ανέφερες για νέο σεντερ και μένουν και λεφτά για άλλον έναν αν χρειαστεί μέσα στη χρονιά

ΥΓ. Εγώ από τον μπλατ θα περίμενα να φέρει στον Ολυμπιακό τον ουιλμπεκιν...
basket72
QUOTE (akratacity @ Jan 19 2019, 12:24 ) *
Φίλε basket εσύ που ασχολησε πολύ με Ισπανία τι άποψη έχεις για τον Μπαλβιν της Κανάρια;

Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι ο Γερμανός ο Βοιτμαν της Μπασκόνια μπορεί να αναπληρώσει πολλά από όσα κάνει ο Μιλουτινοφ (ειδικά επιθετικά, καλός πασερ, καλά τελειώματα, εξτραδακι το σουτ) αλλά μου μοιάζει λίγο σοφτ αμυντικά.

Ο Τσέχος είναι τεράστιο κορμί, αλλά επιθετικά είναι περιορισμένων δυνατοτήτων. Πάντως και εγώ δεν θα ήθελα να επιστρέψουμε σε μια επιλογή κοντου αθλητικού σεντερ. Ευτυχώς πέρυσι και φέτος έχουν ξεπεταχθει αρκετά ψηλά κορμιά ανά την Ευρώπη.

Η τρίτη μου επιλογή είναι ο Αυστραλος ο Λαντειλ της Παρτιζαν που κάνει καλή χρονιά στο Γιούροκαπ.


Καλοί όλοι αυτοί που λες αλλά νομίζω ότι στην περίπτωση που φύγει ο Μίλου θα μπορούσαμε να κοιτάξουμε κάτι σε (ποιοτικό) ΜΑΠ όπως είναι οι Ρόμπινσον ή Μίκι.
Ο Φόικτμαν είναι η πιο ποιοτική λύση αλλά δεν κολλάει με Λεντέι και Πρίντεζη. Θες κάτι πιο dominant. wink.gif

Προς το παρόν θα εμπιστευθώ τον Ripcity cool.gif που δεν βλέπει να το κουνάει ο Σέρβος του χρόνου.

Αν συνεχίσει να εξελίσσεται με τον ίδιο ρυθμό, θα κάνει χρονιά MVP και θα είναι συστατικό ευρω-τίτλου.
pan24
QUOTE (basket72 @ Jan 19 2019, 11:59 ) *
Σατανά!

Καλό αλλά δεν παίζει. Δεν πρόκειται να το κάνει αυτό ο συγκεκριμένος. Δεν καταλαβαίνει από πρωτόκολλα.

Όσο για το ρόστερ σούπερ θα ήταν, αλλά έχω την εντύπωση ότι ο Σλούκας δεν το κουνάει από τη Φενέρ.Μακάρι να πέσω όξω όπως έπεσα φέτος με τον Μίλου. tongue.gif

* Όσο για τον Πουαριέ, είναι μέσα στα 5 καλύτερα σέντερ μαζί με Βέσελι, Μιλουτίνοβ, Γκουντάιτις και Αγιόν. (ούτε ένας ΜΑΠ cool.gif )
Αλλά έχει συμβόλαιο μέχρι το 2020. Μετά ΝΒΑ ή καμιά ΤΣΣΚΑ αν αποφασίσει η τελευταία να ξυπνήσει από τον λήθαργο...

Τώρα που το ξανασκέφτομαι, τον Βέσελι τον λες αν όχι ΜΑΠ, σίγουρα mobile/versatile. Μη μας ξεγελάει το ύψος του. Και ποιος δεν τον θυμάται άλλωστε να παίζει μέχρι και SF.

Οι ΜΑΠ απο αναγκη προεκυψαν γιατι οι ομαδες χρειαζονται αθλητικους ψηλους αλλα οποιος εχει το υψος και την αθλητικοτητα παει nba
Ο Βεσελυ ειναι αυτος που ειναι γιατι εχει υψος δεινοσαυρου(2,13) την ωρα που ειναι ισως το πιο αθλητικο 5αρι στην Ευρωπη(σιγουρα πιο αθλητικος απο τους περισσοτερους ΜΑΠ) και τα τελαυταια χρονια εχει προσθεσει και κινησεις κοντα στο καλαθι δεν παιζει μονο με καρφωμα

Εσεις πιστευω αν φυγει ο Μιλουτινοφ με τα λεφτα του συμβολαιου του(στο εκατομμυριο πρεπει να ειναι μετα την τελευταια ανανεωση) και το εκατομμυριο του nba out θα πατε για 2 ψηλους που ο ενας θα ειναι στοιχημα και ο αλλος γνωστος
Ο Μπλατ γενικα θελει να εχει και δεινοσαυρο να μπορει να του ακουμπησει την μπαλα

Ο Πλαις 1+1 συμβολαιο υπεγραψε το καλοκαιρι αλλα αν τον αφησουν ελευθερο σας βλεπω να πηγαινετε για Πλαις και καποιον ΜΑΠ απο Eurocup

RipCity
QUOTE (Johnny Marv @ Jan 19 2019, 11:31 ) *
Από τον τιμά δεν γλιτώνεις 0,7 ακόμα και να τον διώξεις θα πρέπει να του τα δώσεις κι αν όχι όλα 400χιλ σίγουρα θα ζητήσει . Οππτε για σλουκα δύσκολα τα πράγματα . Θα του δίνει 2 μυρια η φενερ , θα πρέπει να δώσετε παραπάνω γα να έρθει . Μόνο αν παίρνατε το μυριο του μιλου και φαιρνατε φθηνό 5αρι στη θέση του . Εγώ δεν θα είχα και πολλά όνειρα για σλουκα πάντως . Πιστεύω ο μόνος τρόπος για να έρθει είναι το να επιστρέψει στην ομάδα που ξεκίνησε και να ηγηθεί . Από οικονομικής άποψης δεν έχει λόγο ούτε να το σκεφτεί . Πιο ρεαλιστικά πάντως εγώ θα έλεγα να κοιτάξετε τον Χενρυ(ας πούμε θα πάρει τα λεφτά του στρελνιεκς) να παίζει μαζί με τον γκος στο 1 να σκυλιάζουν στην άμυνα να έχετε και συνεχώς δημιουργία και θα παίζουν και μαζί αν χρειαστεί . Κι ένας μαϊκλ Ρολλ από τα λεφτά που θα μείνουν από τιμα και μείωση Σπανούλη και είστε μπομπα περιφέρεια με αρκετές λύσεις . Έτσι ακόμα κι αν φύγει ο μιλουτινοφ θα έχετε 1,5 μυριο όπως σωστά ανέφερες για νέο σεντερ και μένουν και λεφτά για άλλον έναν αν χρειαστεί μέσα στη χρονιά

ΥΓ. Εγώ από τον μπλατ θα περίμενα να φέρει στον Ολυμπιακό τον ουιλμπεκιν...


Δε νομίζω να χρειαστεί κάτι τέτοιο όπως δε το χρειάστηκε κι η Baskonia. Δεν είναι και κριάρι ο Τίμα, ούτε τρομερά πολλά τα 0.7. Κάποια ομάδα θα βρεθεί να καλύψει το συμβόλαιο το καλοκαίρι.


QUOTE (pan24 @ Jan 19 2019, 11:38 ) *
Οι ΜΑΠ απο αναγκη προεκυψαν γιατι οι ομαδες χρειαζονται αθλητικους ψηλους αλλα οποιος εχει το υψος και την αθλητικοτητα παει nba
Ο Βεσελυ ειναι αυτος που ειναι γιατι εχει υψος δεινοσαυρου(2,13) την ωρα που ειναι ισως το πιο αθλητικο 5αρι στην Ευρωπη(σιγουρα πιο αθλητικος απο τους περισσοτερους ΜΑΠ) και τα τελαυταια χρονια εχει προσθεσει και κινησεις κοντα στο καλαθι δεν παιζει μονο με καρφωμα

Εσεις πιστευω αν φυγει ο Μιλουτινοφ με τα λεφτα του συμβολαιου του(στο εκατομμυριο πρεπει να ειναι μετα την τελευταια ανανεωση) και το εκατομμυριο του nba out θα πατε για 2 ψηλους που ο ενας θα ειναι στοιχημα και ο αλλος γνωστος
Ο Μπλατ γενικα θελει να εχει και δεινοσαυρο να μπορει να του ακουμπησει την μπαλα

Ο Πλαις 1+1 συμβολαιο υπεγραψε το καλοκαιρι αλλα αν τον αφησουν ελευθερο σας βλεπω να πηγαινετε για Πλαις και καποιον ΜΑΠ απο Eurocup


Το πρόβλημα με τον Πλάις είναι πως δεν μπορείς να του ακουμπήσεις την μπάλα, μόνο για σουτάκια είναι. Καλύτερα σουτάρει τρίποντο παρά παίζει με πλάτη. Σε αυτό που λες για δύο ψηλούς αντί Μίλου συμφωνώ πως για εκεί θα πάει το πράγμα λογικά στο απευκταίο αυτό σενάριο.
basket72
QUOTE (RipCity @ Jan 19 2019, 12:43 ) *
Το πρόβλημα με τον Πλάις είναι πως δεν μπορείς να του ακουμπήσεις την μπάλα, μόνο για σουτάκια είναι. Καλύτερα σουτάρει τρίποντο παρά παίζει με πλάτη. Σε αυτό που λες για δύο ψηλούς αντί Μίλου συμφωνώ πως για εκεί θα πάει το πράγμα λογικά στο απευκταίο αυτό σενάριο.



Τον θυμάμαι στην τότε Κάχα να παίζει και με χουκ πάντως. Καλός είναι ενώ στην άμυνα είναι μες τα καλύτερα φόβητρα και μ΄ένα θηρίο δίπλα του, είμαστε οκ. Από την άλλη με το σενάριο του Pan24, τρως θέση ξένου από την περιφέρεια με αυτόν τον τρόπο.
Άντε να αποκλειστεί η Ούνιξ στο Γιουρόκαπ μπας και τσιμπήσουμε σε κάνα μήνα τον Χένρι και τον κρατήσουμε κάνα 3ρι χρόνια.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.