Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
pain of salvation
QUOTE(leonkalf @ May 13 2015, 10:39 ) *
Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.... Δεν γράφω εξ' ονόματος των Αμπελοκήπων....

Σαν φίλαθλος, πρωην παίκτης και νυν προπονητής μιλάω που θα ήθελα να δω αυτή/ες τις μάχες σε περιβάλλον που θα άρμοζε...
Με πολύ κόσμο, ωραίο γήπεδο, να το ευχαριστηθούν πρώτα απ' όλα οι παίκτες και των 2 ομάδων. Μια εσωτερική μου επιθυμία έγραψα.. Το ξέρω ότι η κάθε ομάδα θα ήθελε την έδρα που θα είχε συνηθίσει.. αλλά ήθελα να το εκφράσω.


Ο gspara φταίει και σας παρέσυρε.Την ξέρουμε την συμπάθειά του
leonkalf
laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
αυτός αυτός φταίει ναι.. αλλά να ξέρεις ότι τις συμπαθεί και τις 2 ομάδες πολύ για τον τρόπο που παίζουν και γι αυτό που βλέπει.


Και οι 2 ομάδες είστε εξαιρετικές!!!! Πραγματικά έχετε δώσει (από όσα έχω δει) μια ξεχωριστή νότα με το μπάσκετ που παίζετε!

Ακόμα σκέφτομαι το ματς του β' γύρου στο ρουφ...

Όποια και να ανέβει, με το Κουκάκι να 'ναι πολύ λογικά το μεγάλο φαβορί, θα 'ναι άξια η άνοδός της.

blove.gif
pain of salvation
Ντάξει και Κουκάκι...
Απλά,πες στο 1ο γύρο δεν γνωρίζονταν οι ομάδες.Το κατάπιε.
Περίμενε πως και πως,στο ρουφ και τραυματίστηκε ο play τους και βάλαμε και 90.Δεν μπόρεσε να το δεχτεί.
Τώρα που θα τα πούμε και στον τελικό,έχει ξεκινήσει τον αγώνα του και αυτός,κάνει ότι μπορεί.

(Θοδωρή,σεβάσου τον αγώνα μας...τα δώσαμε όλα για να μπουν οι Αμπελό στα play-off...μην ζητάς κάτι παραπάνω)
kondoros
QUOTE(pain of salvation @ May 13 2015, 13:39 ) *
Ντάξει και Κουκάκι...
Απλά,πες στο 1ο γύρο δεν γνωρίζονταν οι ομάδες.Το κατάπιε.
Περίμενε πως και πως,στο ρουφ και τραυματίστηκε ο play τους και βάλαμε και 90.Δεν μπόρεσε να το δεχτεί.
Τώρα που θα τα πούμε και στον τελικό,έχει ξεκινήσει τον αγώνα του και αυτός,κάνει ότι μπορεί.

(Θοδωρή,σεβάσου τον αγώνα μας...τα δώσαμε όλα για να μπουν οι Αμπελό στα play-off...μην ζητάς κάτι παραπάνω)


Επειδή έχει πέσει πολύ τρολάρισμα να απαντήσω και εγώ εκ μέρους των Αμπελοκήπων...
1) Το ρούφ είναι μια χαρά γήπεδο...Αν το συγκρίνεις μάλιστα με το Γουδί είναι σαν το Madison Square...μακάρι να το είχαμε και εμείς έδρα..
2) Το Κουκάκι στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος ήταν η καλύτερη ομάδα (μετά τον Αίολο) και με τις περισσότερες λύσεις και για αυτό βγήκε 2ο... Αλλά και εμείς καλύτεροι από τους άλλους και για αυτό βγήκαμε 3οι...Δεν μας έκανε ΚΑΝΕΝΑΣ χάρη για να μπούμε φίλε Pain...
3) Η έδρα της κάθε ομάδας είναι έδρα...Άσε που τώρα που υπάρχει και η τεχνολογία η ΕΣΚΑ έχει και το κανάλι της και έτσι δεν θα μείνει κανένας παραπονούμενος...

Καλό παιχνίδι σε όλους την Δευτέρα.
gspara
Επιτηδες το κανατε,μας υποτιμησατε λογω του 2-0 tongue.gif .......στην κανονικη περιοδο απλα κρυψαμε τα συστηματα μας.

Μου φαινεται στο Ρουφ θα ερθω μεταμφιεσμενος ph34r.gif

@kondoros.........Τα παιδια παιζει.Εγω φταιω που το ξεκινησα.Ο pain δεν το εννοουσε,για να με πειραξει το εγραψε.Την Δευτερα ελεγε τα καλυτερα για τους Αμπελοκηπους.Ειναι γνωστης και αντικειμενικος......θα αναλαβω εγω να τον παρηγορησω.
pain of salvation
Να με παρηγορήσεις?...αμάννννν...βαριές κουβέντες.
Gkos
Τοση ώρα προσπαθώ να καταλαβω ποιος τρολαρει και ποιος όχι και ζαλιστηκαsmile.gif

Θα συμφωνήσω με τους mod ,ότι το κλειστό του Ρουφ,ειναι επιεικώς απαραδεκτο γήπεδο(το Γουδι παλευεται),για τον φίλαθλο κόσμο(εγω σαν φιλαθλος μιλάω).

Μικρό και με κακή ορατότητα !

Εγω θα ήθελα (και σκόπευα) να παω την Δευτερα ,αλλα τώρα που το λέτε,το ξανασκέφτομαι.

Θα πάω μια ώρα νωρίτερα δηλαδή μπας και βρω θέση της προκοπης και να είμαι σαν σαρδέλα;

Ότι θα το δειξει το κανάλι της ΕΣΚΑ, σαν Gkos δεν μου λεει τιποτα,και ουτε υπαρχει περιπτωση να κατσω μια ώρα στον υπολογιστή να δω αγώνα που ξερω και το αποτέλεσμα.
Ουτε για ΝΒΑ καν.

Τελος πάντων,επειδη όπως λέτε οι ομαδες κοπιάσανε να φτασουν ως εδώ ,ειμαι σιγουρος ότι τα παιδιά θα θελουν να δουν πολύ κοσμο στο γήπεδο ως ανταμοιβή των κόπων τους,να χειροκροτηθούν και τα συναφή.
Δεν θα χειροκροτηθουν από το youtube!

Οποτε αφηστε τις μικροκομματικες σκοπιμότητες,και ας δουμε πως μπορει να γίνει αυτό.

Οπως αλλωστε είπαν και οι προλαλησαντες,δεν εχει καμια ομαδα οπαδική βαση,ουδετεροι-φιλοι του μπασκετ θα ειναι η πλειοψηφία!

Αυτα.

Ξερω τα εγραψα υπεροχα,δεν χρειαζεται να μου το πειτε.
pain of salvation
Όταν φτάσεις ρουφ,πες ότι είσαι ο gkos,γράφεις στο forum και ότι μιλάς με pain...θα βρεθεί θέση
(Εγώ δεν ξέρω αν θα βρω αν πάω λίγο αργούτσικα.Κράτα χώρο)
Gkos
ΧΑΧΑΧΑΧΑΝΑΧΑΧΑ.

Στην αρχή ,παρατρίχα να σε πιστέψω,χαχα!!!


Δεν βλεπω μελλον!

Να στειλω ενα μηνυμα σε Ρόουζ για προσκλησεις σε διακεκριμένες θέσεις;; smile.gif
Μπορουν κάλλιστα να μπουν 10 πολυθρονιτσες,στην απέναντι πλευρα της κερκίδας!


Υ.γ.
Το κλειστο του Μετς θα μου έκανε ως πολυ καλη λυση πάντως,τώρα που εχει τελειώσει και η Α2!
pain of salvation
Αν μπορείς και σε Ρόουζ,ακόμα καλύτερα.
Ρε θα χωράμε.Το κακό θα είναι,αν αυτοί που θα κάθονται απέναντι από τους πάγκους σε μία σειρά,παρασυρθούν και τους πουν οι ρεφ να πάνε κερκίδα.Ε,εκεί θα αγκαλιαστούμε.

υγ. Μετς? Είχαμε χάσει την άνοδο σε μπαράζ με Πέρα Κλουμπ.Άλλο
gspara
QUOTE (Gkos @ May 13 2015, 14:29 ) *
Τοση ώρα προσπαθώ να καταλαβω ποιος τρολαρει και ποιος όχι και ζαλιστηκαsmile.gif

Θα συμφωνήσω με τους mod ,ότι το κλειστό του Ρουφ,ειναι επιεικώς απαραδεκτο γήπεδο(το Γουδι παλευεται),για τον φίλαθλο κόσμο(εγω σαν φιλαθλος μιλάω).

Μικρό και με κακή ορατότητα !

Εγω θα ήθελα (και σκόπευα) να παω την Δευτερα ,αλλα τώρα που το λέτε,το ξανασκέφτομαι.

Θα πάω μια ώρα νωρίτερα δηλαδή μπας και βρω θέση της προκοπης και να είμαι σαν σαρδέλα;

Ότι θα το δειξει το κανάλι της ΕΣΚΑ, σαν Gkos δεν μου λεει τιποτα,και ουτε υπαρχει περιπτωση να κατσω μια ώρα στον υπολογιστή να δω αγώνα που ξερω και το αποτέλεσμα.
Ουτε για ΝΒΑ καν.

Τελος πάντων,επειδη όπως λέτε οι ομαδες κοπιάσανε να φτασουν ως εδώ ,ειμαι σιγουρος ότι τα παιδιά θα θελουν να δουν πολύ κοσμο στο γήπεδο ως ανταμοιβή των κόπων τους,να χειροκροτηθούν και τα συναφή.
Δεν θα χειροκροτηθουν από το youtube!

Οποτε αφηστε τις μικροκομματικες σκοπιμότητες,και ας δουμε πως μπορει να γίνει αυτό.

Οπως αλλωστε είπαν και οι προλαλησαντες,δεν εχει καμια ομαδα οπαδική βαση,ουδετεροι-φιλοι του μπασκετ θα ειναι η πλειοψηφία!

Αυτα.

Ξερω τα εγραψα υπεροχα,δεν χρειαζεται να μου το πειτε.

+10000000 thumbsup.gif
Gkos
QUOTE (pain of salvation @ May 13 2015, 15:04 ) *
υγ. Μετς? Είχαμε χάσει την άνοδο σε μπαράζ με Πέρα Κλουμπ.Άλλο



ΟΑΚΑ ή τίποτα!
leonkalf
QUOTE (kondoros @ May 13 2015, 13:50 ) *
Άσε που τώρα που υπάρχει και η τεχνολογία η ΕΣΚΑ έχει και το κανάλι της και έτσι δεν θα μείνει κανένας παραπονούμενος...

Εντάξει, σωστό αυτό, αν θέλει κάποιος το βλέπει, το κρατάει και αρχείο ΑΛΛΑ άλλο να το δεις live από κοντά και άλλο από το laptop... Δεν έχει καμία σχέση..

Πολύ το αναλύσαμε μάλλον, και από ότι φαίνεται καμία ομάδα δεν θέλει να ενστερνιστεί την πρότασή μας.. smile.gif

Ας αλλάξουμε θέμα, και ας πάμε στα αγωνιστικά.. Περιμένω από όλους σας (και όσους μόνο διαβάζουν ως τώρα) αναλύσεις για το τι θα δούμε εντός παρκέ.. wink.gif
Για πάμε..
Gkos
QUOTE (pain of salvation @ May 13 2015, 15:04 ) *
.Το κακό θα είναι,αν αυτοί που θα κάθονται απέναντι από τους πάγκους σε μία σειρά,παρασυρθούν και τους πουν οι ρεφ να πάνε κερκίδα.Ε,εκεί θα αγκαλιαστούμε.


Επειδή ήμουνα με Αχαρνης,σε αυτους που αλλαξαν θέση στο τελος και κατεληξα πισω από το καλαθι να (μην) βλεπω,ασε με να μην θελω να το συζητήσωsmile.gif
Jabar
Γουδί μακράν το χειρότερο γήπεδο. Μέχρι πρόσφατα 9 στους 23 προβολείς δεν άναβαν.Τώρα απλά 4 δεν ανάβουν.Τα διχτάκια σχισμένα τα άλλαξα εγώ ,αλλά το ένα εξαφανίστηκε. Δεν έχει 24άρι και το χρονόμετρο πλέον ακατάληπτο,1 στα 5 λαμπάκια παίζει. Όλη τη χρονιά οι μισές προπονήσεις γινόντουσαν ,λόγω ολισθηρότητας του πλαστικού δαπέδου.Έχουν αναβληθεί αγώνες. Μάλιστα ένας μεταφέρθηκε με σύμφωνη γνώμη των Αμπελοκήπων στα Εξάρχεια και δεν πήγαν οι διαιτητές.Ότι και να πείτε ο Δήμος Αθηναίων είναι ο χειρότερος Δήμος για το μπάσκετ.
Αυτή είναι η ευκαιρία και των δύο ομάδων.Μπορεί οι Αμπελόκηποι να είναι πρωτάρηδες και να αναμένουν πρόοδο,αλλά αν δεις τι θα παίζει του χρόνου Β ,η ευκαιρία είναι τώρα.
Συμπαθώ και τις δύο ομάδες και τους προπονητές τους. Εύχομαι τα καλύτερα και να δούμε καλό παιχνίδι.
Gkos
Πολυ ωραιος αγώνας,με ωραιο ρυθμο στο Ρουφ, 19-20 η πρώτη περίοδος.
Gkos
32-29 αναπαυλα.
Τα σπασανε οι ομαδες στην β περιοδο.
Gkos
Μετα από τεραστια μαχη, 72-66 το Κουκακι πηρε την ανοδο στην Α ΕΣΚΑ!
greekfreak
αν εβαζαν τις μισες βολες οι Αμπελοκηποι το σκορ θα ηταν αναποδα......
Gkos
QUOTE (greekfreak @ May 18 2015, 23:35 ) *
αν εβαζαν τις μισες βολες οι Αμπελοκηποι το σκορ θα ηταν αναποδα......




Ναι και γω αυτο συζητουσα ,αλλα με τα τα ΑΝ,δεν @@μησε κανεις.
Και το Κουκακι αν είχε βαλει κανά τριποντο στο α μέρος ,δεν θα ειχαμε καν ντερμπι.
greekfreak
QUOTE (Gkos @ May 18 2015, 22:39 ) *
Ναι και γω αυτο συζητουσα ,αλλα με τα τα ΑΝ,δεν @@μησε κανεις.
Και το Κουκακι αν είχε βαλει κανά τριποντο στο α μέρος ,δεν θα ειχαμε καν ντερμπι.

τα εβαλε στο τελος το Νο4 και ετσι καθαρισε το παιχνιδακι παντως ενα μεγαλο μπραβο και στις 2 ομαδες για την προσπαθεια τους αλα νομιζω οτι το κουκακι για του χρονου στην Α εσκα θελει ενισχυση διαφορετικα τους βλεπω απατους ειναι αλλο επιπεδο οι ομαδες ......
Gourou
QUOTE (greekfreak @ May 19 2015, 00:10 ) *
τα εβαλε στο τελος το Νο4 και ετσι καθαρισε το παιχνιδακι παντως ενα μεγαλο μπραβο και στις 2 ομαδες για την προσπαθεια τους αλα νομιζω οτι το κουκακι για του χρονου στην Α εσκα θελει ενισχυση διαφορετικα τους βλεπω απατους ειναι αλλο επιπεδο οι ομαδες ......

Ποσες δηλαδη βολες επρεπε να βαλουν οι αμπελοκηποι για να κερδισουν?σπρωχνοντας τους πηγαιναν οι διαιτητες...!!!μπραβο στο κουκακι!!! ΑΞΙΟΙ ΚΑΙ ΜΑΓΚΕΣ!!!οσο για το οτι θα παει απατο ελα απο του χρονου να το βλεπεις και θα σου δωσω δωρο διαρκειας...😜😜😜😘😘😘
Gkos
QUOTE (Gourou @ May 19 2015, 00:24 ) *
Ποσες δηλαδη βολες επρεπε να βαλουν οι αμπελοκηποι για να κερδισουν?σπρωχνοντας τους πηγαιναν οι διαιτητες...!!!μπραβο στο κουκακι!!! ΑΞΙΟΙ ΚΑΙ ΜΑΓΚΕΣ!!!οσο για το οτι θα παει απατο ελα απο του χρονου να το βλεπεις και θα σου δωσω δωρο διαρκειας...😜😜😜😘😘😘


Μην ακουω βλακειες νυχτιατικα.
Gourou
QUOTE (Gkos @ May 19 2015, 00:43 ) *
Μην ακουω βλακειες νυχτιατικα.

Μαζεψε τον αλλον που προκαλει για να μην ακους βλακειες...!!! Σε μερα χαρας για τς παιδια του Κουκακιου καθεται και γραφει για απατους και παπ@@@ριες... !!! Αυτο δεν σε πειραξε ομως...
Gkos
QUOTE (Gourou @ May 19 2015, 00:48 ) *
Μαζεψε τον αλλον που προκαλει για να μην ακους βλακειες...!!! Σε μερα χαρας για τς παιδια του Κουκακιου καθεται και γραφει για απατους και παπ@@@ριες... !!! Αυτο δεν σε πειραξε ομως...



Εγώ δεν ειμαι με κανέναν.
Εχω φιλους σε αμφότερα τα σωματεια.
Αλλα αφου ειδες οτι τους πηγαν σπρώχνοντας τους Αμπελοκήπους,πάω πασο.
Καληνυχτα.
Gourou
QUOTE (Gkos @ May 19 2015, 00:51 ) *
Εγώ δεν ειμαι με κανέναν.
Εχω φιλους σε αμφότερα τα σωματεια.
Αλλα αφου ειδες οτι τους πηγαν σπρώχνοντας τους Αμπελοκήπους,πάω πασο.
Καληνυχτα.

Αφου δεν εισαι με κανεναν και μπραβο σου να μην κανεις χαρακτηρισμους του στυλ "βλακειες" κ.α.καλο βραδυ και σε σενα
Gkos
Ε αφου αυτο που λες για διαιτησια δεν ισχυει,τι θες να πω δηλαδη;;;;;;;;;;;;;;;;;
Gourou
QUOTE (Gkos @ May 19 2015, 01:16 ) *
Ε αφου αυτο που λες για διαιτησια δεν ισχυει,τι θες να πω δηλαδη;;;;;;;;;;;;;;;;;

Ε αφου εσυ την ειδες 50-50 τι να σου πω κι εγω?μαλλον 100 ατομα ημασταν τυφλοι...μην απαντησεις γιατι δεν θα βγαλουμε ακρη...!!! Καλο βραδυ
gspara
Ψυχραιμια παιδια!!Περιμενα να διαβασω σχολια για τον αγωνα για εμας που δεν ηρθαμε και αντ΄αυτου βλεπω μονο ανουσιες αντιπαραθεσεις.Καλο ειναι να σεβομαστε την αποψη του αλλου(και ας ειναι αντιθετη) και να εκφραζουμε την δικια μας κοσμια.

Συγχαρητηρια στο Κουκακι για την παναξια ανοδο!!!Την κυνηγαγε χρονια και ειδικα οι εμπειροι παιχτες της ομαδας αξιζαν να ζησουν αυτες τις στιγμες!!!

Συγχαρητηρια και στους Αμπελοκηπους που αν και νεοφωτιστοι εφτασαν παναξια και αυτοι μεχρι τον τελικο!!!Ηταν η αποκαλυψη της χρονιας και θεωρω υπερβαση την πορεια τους απεναντι σε ομαδες ισχυρες και εμπειρες.

Για την επομενη χρονια που ειπωθηκε νομιζω ακομα ειναι νωρις να μιλαμε.Το Κουκακι εχει γνωση για την δυναμικη της Α Κατηγοριας και πιστευω θα ενισχυθει στο μετρο των δυνατοτητων του.Ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι και του χρονου η γνωστη σκληροτραχηλη ομαδα που γνωριζουμε.

Ας πειτε και δυο λογια για την αγωνιστικη εξελιξη του τελικου(χωρις διαιτητικα σχολια εννοειται).Οπως εγραψε ο greekfreak το νο4 (Τσελιος) ηταν καθοριστικο.Απο οτι βλεπω στην στατιστικη ηταν και πρωτος σκορερ του αγωνα με 21 ποντους.Εντυπωσιακη χρονια για τον νεαρο γκαρντ που σηκωσε σχεδον μονος του στις πλατες του την θεση του κουμανταδορου!!!!!

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 72
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 66

Ημίχρονο: 32-29

Κουκάκι (Μπουζούλας): Τσέλιος 21 (3), Κιορρι, Κολοτούρος, Σιδέρης 5 (1), Ρακιντζάκης 4, Μοσχονάς 11, Δολιανίτης, Δελλής 5, Καραγιώργης 10, Κοσμάς 12 (3), Βεζυρτζόγλου, Μπούκας 4.

Αμπελόκηποι (Γκατίδης, Αποστολάκης): Αθανασόπουλος 9 (1), Παρασκευόπουλος 6 (1), Μουχάμαντ, Λόλης Αρβανιταντώνης 13, Ζαχαρόπουλος, Καλφαγιάννης 3, Δεληγιάννης 11 (1), Βαλληνδράς 2, Ζάρκος 7, Μαρούλης 7, Αντωνιάδης 7.
greekfreak
QUOTE (Gourou @ May 18 2015, 23:48 ) *
Μαζεψε τον αλλον που προκαλει για να μην ακους βλακειες...!!! Σε μερα χαρας για τς παιδια του Κουκακιου καθεται και γραφει για απατους και παπ@@@ριες... !!! Αυτο δεν σε πειραξε ομως...

συγνωμη ρε φιλε ποιος σε προκαλεσε την γνωμη μου γραφω και κανω μια διαπιστωση της ομαδες της Α ΕΣΚΑ τις εχεις δει καθολου γιατι και οι 8 που πεσανε φετος ειχαν πολυ καλητερο ροστερ απο αυτο που ειδα χθες και απο τις2 ομαδες τωρα αν νομιζεις οτι το Κουκακι εχει υπερομαδα και θα μπορεσει να σταθει στην Α ΕΣΚΑ τι να πω να σας στειλουμε να πεξετε και στη EUROLEAGE τα περι διαιτησιας που τα ειδες μαλον εχεις παρωπιδες γιατι εγω το αντιθετο ειδα....
Gourou
QUOTE (greekfreak @ May 19 2015, 09:26 ) *
συγνωμη ρε φιλε ποιος σε προκαλεσε την γνωμη μου γραφω και κανω μια διαπιστωση της ομαδες της Α ΕΣΚΑ τις εχεις δει καθολου γιατι και οι 8 που πεσανε φετος ειχαν πολυ καλητερο ροστερ απο αυτο που ειδα χθες και απο τις2 ομαδες τωρα αν νομιζεις οτι το Κουκακι εχει υπερομαδα και θα μπορεσει να σταθει στην Α ΕΣΚΑ τι να πω να σας στειλουμε να πεξετε και στη EUROLEAGE τα περι διαιτησιας που τα ειδες μαλον εχεις παρωπιδες γιατι εγω το αντιθετο ειδα....

Ε αφού ειδες και το αντίθετο κιόλας 👏👏👏👏👏. Οταν γράφεις για "άπατους" μια ώρα μετα τον αγώνα των παιδιών προκαλείς ρε μεγάλε.και όχι μονο προκαλείς προσβάλεις και τα παιδιά. Βασικά θα ανεβεί σκαλί σκαλί η ομάδα τώρα παει για Γ´ εθνική. Για Euroleague ( το έγραψες και λάθος...) δεν ειναι ακόμα έτοιμο το Κουκακι θα παει άπατο...
Καλο καλοκαίρι φίλε μου και ζητά και μια συγγνώμη απο την ομάδα και τα παιδιά...
Gkos
QUOTE (gspara @ May 19 2015, 08:43 ) *
Οπως εγραψε ο greekfreak το νο4 (Τσελιος) ηταν καθοριστικο.Απο οτι βλεπω στην στατιστικη ηταν και πρωτος σκορερ του αγωνα με 21 ποντους.Εντυπωσιακη χρονια για τον νεαρο γκαρντ που σηκωσε σχεδον μονος του στις πλατες του την θεση του κουμανταδορου!!!!!



Προηγήθηκε 61-52 το Κουκακι,και οι Αμπελογκαρντεν πλησιασαν 61-60.
Εκει λοιπόν ο Τσελιος με δυο δικα του τριποντα,έκανε το 67-60 ,ξαναπλησιασαν 68-66 οι πρασινοι,αστοχησαν σε τριποντο προσπέρασης,και του εγινε φαουλ,ευστοχησε στο σετ βολων για το 70-66 ,και μετα λαθος επαναφορα οι Αμπελόκηποι και ουσιαστικά τελοςsmile.gif

QUOTE (Gourou @ May 19 2015, 09:45 ) *
Καλο καλοκαίρι φίλε μου και ζητά και μια συγγνώμη απο την ομάδα και τα παιδιά...


Μπορουμε να ηρεμήσουμε λίγο;;

Εγώ όταν εγραψα "βλακείες" αναφερόμουνα σε όσα εγραψες για διαιτησια.
Τίποτα άλλο.
Και το παίρνω και πισω.
Mea Culpa.
Σας παρακαλώ πολύ.

Gourou
QUOTE (Gkos @ May 19 2015, 09:51 ) *
Προηγήθηκε 61-52 το Κουκακι,και οι Αμπελογκαρντεν πλησιασαν 61-60.
Εκει λοιπόν ο Τσελιος με δυο δικα του τριποντα,έκανε το 67-60 ,ξαναπλησιασαν 68-66 οι πρασινοι,αστοχησαν σε τριποντο προσπέρασης,και του εγινε φαουλ,ευστοχησε στο σετ βολων για το 70-66 ,και μετα λαθος επαναφορα οι Αμπελόκηποι και ουσιαστικά τελοςsmile.gif



Μπορουμε να ηρεμήσουμε λίγο;;

Εγώ όταν εγραψα "βλακείες" αναφερόμουνα σε όσα εγραψες για διαιτησια.
Τίποτα άλλο.
Και το παίρνω και πισω.
Mea Culpa.
Σας παρακαλώ πολύ.

Τώρα εισαι ωραίος και αρχ@@@τος μπασκετικός. Respect👏👏👏
Καλο καλοκαίρι και σε σενα😎😎😎
Swko10
Στα σαλόνια της Α΄ το Κουκάκι, προβάδισμα ο Νικηφόρος (Β΄ ΕΣΚΑ)
ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ

Mε μια απίστευτη τρίποντη - μαχαιριά του Τζιώτη 40 δεύτερα πριν το τέλος από τα 8.50 μέτρα ο Νικηφόρος ''σφράγισε'' την νίκη απέναντι στην Παλατιανή αποκτώντας έτσι το προβάδισμα με 2-1 στην σειρά των τελικών για τα play off του 1ου ομίλου ενώ την επιστροφή του στην Α΄ ΕΣΚΑ πανηγυρίζει το Κουκάκι αφού ''καθάρισε'' με 3-0 νίκες τους μαχητικούς Αμπελόκηπους. SPORTSOFFICERS -Μαριάννα

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/blog-post_85.html
greekfreak
QUOTE (Gourou @ May 19 2015, 08:45 ) *
Ε αφού ειδες και το αντίθετο κιόλας 👏👏👏👏👏. Οταν γράφεις για "άπατους" μια ώρα μετα τον αγώνα των παιδιών προκαλείς ρε μεγάλε.και όχι μονο προκαλείς προσβάλεις και τα παιδιά. Βασικά θα ανεβεί σκαλί σκαλί η ομάδα τώρα παει για Γ´ εθνική. Για Euroleague ( το έγραψες και λάθος...) δεν ειναι ακόμα έτοιμο το Κουκακι θα παει άπατο...
Καλο καλοκαίρι φίλε μου και ζητά και μια συγγνώμη απο την ομάδα και τα παιδιά...

τωρα τι προσπαθεις να δημιουργησεις εντυπωσεις .......σε πειραξε το απατους ....ε αφου αυτη ειναι η αληθεια τι να κανουμε τωρα να σε στειλουμε στην Α1 .....βγαλτε τις οπαδικες παρωπιδες και δειτε καθαρα το αθλημα η διαιτησια φιλε μου ηταν 70-30 και αυτο φαινεται και απο τα φαουλ που σε καποια φαση ηταν 15-7 υπερ του Κουκακι παρα το σκληρο παιχνιδι των γηπεδουχων τωρα ....τι λεσ εσυ οπαδικα και η προσπαθεια που κανεις να δημιουργησεις εντυπωσεις (αλωστε αν δεις το ποστ μου που εχω κανει πιο πανω θα δεις οτι δεινω συγχαρητηρια σε ολα τα παιδια και των 2 ομαδων ).....μαλον δεν σε αφηνουν οι οπαδικες παρωπιδες που φορας να δεις καθαρα τα πραγματα.....καλο καλοκαιρι και σε σενα.. icon_wave.gif

pain of salvation
Επιστροφη στην Α'? Ποτε πηγαμε γαμωτο? Πρεπει να 'παιζα
Lost τοτε.

Παιδια ηρεμα με gourou. Δεν ειναι καλα.

Gkos βρηκες καλη θεση?
Gspara δεν αντεχες την πιεση και προτιμησες τ αλλο? Τσ τσ τσ
Gkos
QUOTE (pain of salvation @ May 19 2015, 11:47 ) *
Gkos βρηκες καλη θεση?


Aφού πήγα συστημένος από σένα ;p
gspara
QUOTE (pain of salvation @ May 19 2015, 11:47 ) *
Gspara δεν αντεχες την πιεση και προτιμησες τ αλλο? Τσ τσ τσ

Οχι ρε φιλε,νομιζα οτι εγινε δεκτο το αιτημα μου για αλλαγη εδρας και Αγια Βαρβαρα και πηγα εκει tongue.gif

Για δωσε ρεπορταζ....μονο ο Gkos με εχει καλυψει thumbsup.gif
Και ο Αργυρης βλεπω ξεμπουκωσε και τα εσταξε τα 3ποντακια του!!!!
Gkos
QUOTE (gspara @ May 19 2015, 14:41 ) *
Για δωσε ρεπορταζ....μονο ο Gkos με εχει καλυψει thumbsup.gif


Μπα , τίποτα δεν έχω γραψει bball.gif

Παρε και τα δεκάλεπτα ( 19-20 ,32-29 ,51-49 , 72-66 )

Ο Jabar που να χε πάει άραγε ???
Jabar
Εγώ και ο LeonKalf,είμασταν στο Ρούφ. Το παιχνίδι το ευχαριστήθηκα ,καιρό είχα να δω σε αυτή τη κατηγορία παιχνίδι που να μου αρέσει τόσο. Το μόνο αρνητικό κάποιες φορές η νευρικότητα κάποιων παιδιών,έτσι υπήρξε αστοχία σε ελεύθερα σουτ ,αλλά δικαιολογήται, γιατί ουσιαστικά ήταν ματς τελικός. Είχε πάθος, ταχύτητα,ένταση ,μπασκετικό ξύλο,trash talking και λίγα Γαλλικά.Αυτό που είδαμε λοιπόν δεν χρειάζεταινα το υποβιβάζουμε μιλώντας για διαιτησία.Εντάξει μπορεί για διαιτητές από μεγάλες κατηγορίες να απαιτείς μεγαλύτερη άνεση και ακρίβεια στα σφυρίγματα αλλά ήταν ενιαία και δεν ευνόησαν συγκεκριμένη ομάδα.Να πω για τους Αμπελόκηπους ότι ήταν πολύ καλοί και αυτό δίνει ακόμη μεγαλύτερη αξία στο νικητή.Οι Αμπελόκηποι πήγαν πολύ στο ένας εναντίον ενός και έπαιξαν με πολύ πάθος.Το ταλέντο του Δεληγιάννη είναι φανερό ,όπως και η έλλειψη προπονήσεων.Ο Μαρούλης φορτώθηκε γρήγορα με φάουλ και αυτό υπήρξε πρόβλημα. Το Κουκάκι έπαιξε το γνωστό του παιχνίδι ,που αντικαθιστά την έλλειψη καθαρόαιμου άσου.Πήρε δημιουργία από όλες τις θέσεις και σε αυτό ήταν πολύ καλός και ο ψηλός που ήταν καθοριστικός.Ο Τσέλιος τρέχει καλά το γήπεδο,παίζει άμυνα και σε αυτό το ματς έβαλε και τα κρίσιμα σουτ,ήταν και αυτός καθοριστικός αλλά άσος δεν είναι.
Του χρόνου η Β ΕΣΚΑ θα είναι δύσκολη ως προς την άνοδο ,οπότε το παιχνίδι ήταν χρυσή ευκαιρία και για τις δύο ομάδες.
Γενικά του χρόνου όλες οι κατηγορίες της ΕΣΚΑ θα είναι δύσκολες ,ως προς την άνοδο και σχετικά εύκολες ως προς τη σωτηρία.Ότι έπεσε από Γ Εθνική έπεσε μαζεμένο φέτος.Πάντως θα είναι δυνατές κατηγορίες με ωραία παιχνίδια.
Τελειώνοντας να πω ότι άξια οι δύο ομάδες έφτασαν τελικό.Ένα μεγάλο μπράβο στους δύο προπονητές .Στο μεν του Κουκακίου γιατί έχει κάνει πολύ καλή δουλειά.Δείχνει εμπιστοσύνη στους παίχτες του και απέχει πολύ από το στριφνό πρότυπο ,που λανσάρουν πολλοί δήθεν πετυχημένοι προπονητές.Χαίρεσαι να μιλάς μαζί του ευγενέστατος και με σωστές απόψεις.
Και για τον προπονητή των Αμπελοκήπων που ζει και αναπνέει για το μπάσκετ ,να πάρει στο μέλλον αυτό που δεν πήρε φέτος.
Gkos
QUOTE (gspara @ May 19 2015, 14:41 ) *
Οχι ρε φιλε,νομιζα οτι εγινε δεκτο το αιτημα μου για αλλαγη εδρας και Αγια Βαρβαρα και πηγα εκει tongue.gif


Πλακα πλάκα,ο μόνος που έλειπε ήσουνα χαχαsmile.gif
Jabar
Λογικό 2-0 ήταν η σειρά.Τώρα μπορούμε να πάμε Παλατιανή.
gspara
QUOTE (Gkos @ May 19 2015, 22:13 ) *
Πλακα πλάκα,ο μόνος που έλειπε ήσουνα χαχαsmile.gif

Αφου ξερεις,θελω privacy.....την Πεμπτη με βλεπω να πηγαινω στον υπερπρωταθλητη της Γ Εσκα 39.gif
pain of salvation
Θοδωρή...τι ανάλυση να γίνει...μια χαρά τα έγραψε ο Gkos.
Να σταθώ και σε αυτό που έγραψε ο Jabar...ότι πήραμε δημιουργία από όλες τις θέσεις...
Αυτό αντικατοπτρίζει και την πορεία μας κυρίως σε β γύρο και play-off...
Πιο συγκεκριμένα,το Κουκάκι,έχει μια 10άδα παικτών καθένας από τους οποίους,είχε το ρόλο του και έβαζε λιθαράκι σε άμυνα και επίθεση.

Και να μου επιτρέψεις,να ανοίξω μια ξεχωριστή σελίδα για την ομάδα. Να καταγραφεί ρε παιδάκι μου λίγο η πορεία της.Να τα βλέπουμε να τα θυμόμαστε
gspara
QUOTE (Jabar @ May 19 2015, 19:26 ) *
Ο Τσέλιος τρέχει καλά το γήπεδο,παίζει άμυνα και σε αυτό το ματς έβαλε και τα κρίσιμα σουτ,ήταν και αυτός καθοριστικός αλλά άσος δεν είναι.

Eτσι ακριβως.Το ειχα γραψει κατα την διαρκεια της κανονικης περιοδου,ειδικα νομιζω μετα την ηττα στο Μενιδι και την καθοριστικη παρουσια του Ζερβα.
Αυτο ειναι βεβαια κατι που ανεβαζει περισσοτερο τις μετοχες του νεαρου γκαρντ αλλα και του κοουτς Μπουζουλα που δεν πτοηθηκε απο τις λιγοστες συμμετοχες του εμπειρου Αλωνηστιωτη και τον εμπιστευτηκε απολυτα.
Ο Τσελιος επισης εδειξε με την αισθητη βελτιωση του στο μακρινο σουτ οτι δουλεψε και στην διαρκεια της χρονιας και επαψε να ειναι μονοδιαστατος μπουκαδορος.

Να δωσω ευσημα και στον ετερο νεαρο και αφανη γκαρντ Κολοτουρο!!Αν και ουτε αυτος ειναι καθαρος ασσος,κουμπωσε ιδανικα με τον Τσελιο και αποτελεσε ιδανικο χειροφρενο βοηθωντας παραλληλα στον ελεγχο του ρυθμου αλλα και στην πιεση στην μπαλα.Πολυ ωριμος για την ηλικια του.

Στην Α βεβαια θα χρειαστει οπωσδηποτε ενας καθαρος ασσος.Γι΄αυτο εμεις οι ρομαντικοι φανς του Κουκακιου απαιτουμε τον επαναπατρισμο του Καμπερη......pain ξεκινα το ψηστηρι wink.gif
leonkalf
Ματσαρα και Κουκάκι άνοδο στην Α' ΕΣΚΑ λοιπόν.

Όπως είπε και ο Jabar, ήμουν σε αυτό το ματς.

Ατελείωτο τρέξιμο, πίεση, ξύλο στις άμυνες, πάθος στις διεκδικήσεις... Πρέπει να κουράστηκαν και οι θεατές...
Αν οι 2 ομάδες ήταν και πιο εύστοχες θα ήταν ποίημα το ματς.
Το Κουκάκι έβαλε τα κρίσιμα σουτ και το πήρε. Πολύ ομαδική ομάδα, δεν ξεχωρίζει κάποιος, ο ένας παίζει για τον άλλο. Με νεαρό προπονητή που φαίνεται έχει κολλήσει με την ομάδα πολύ καλά.
Φανταστική ατμόσφαιρα και τρελά πανηγύρια στο τέλος! Πολύ φωνή. Είχα καιρό να δω τόσο πάθος για την ομάδα της γειτονιάς από τον κόσμο. Μπράβο στους ανθρώπους που αγαπάνε την ομάδα της γειτονιάς τους.

Αμπελόκηποι ήταν εξ' αρχής δύσκολο να κάνουν 3-0 και να κερδίσουν τη σειρά, με 1-1 στην κανονική περίοδο θα βλέπαμε τώρα περισσότερες μάχες και αγώνες που καθηλώνουν. Είχε ευκαιρία ως το τέλος να πάρει το παιχνίδι, αν και ήταν άστοχοι και δεν έπιασε απόδοση επιθετικά όπως συνήθως. Κάποιοι βασικοί παίκτες επιθετικά έχασαν κρίσιμες επιθέσεις.

Το είχα γράψει και μετά το ματς του β' γύρου στο Ρουφ που είχα δει, ότι ήταν από τα καλύτερα ματς που έχω δει τα τελευταία χρόνια.. Και οι 2 ομάδες παίζουν σε τρελό ρυθμό και ένταση.

Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες! Είδαμε ωραίο μπάσκετ. blove.gif


Σίγουρα θα δούμε Αμπελόκηπους στο μπαράζ των τρίτων για το προβάδισμα του νικητή σε ενδεχόμενη θέση για άνοδο στην Α εσκα, με τον χαμένο του απέναντι τελικού Νικηφόρος-Παλατιανή (Δευτέρα ο τελευταίος τελικός), που προβλέπεται κι αυτό εξαιρετικό παιχνίδι.
greekfreak
QUOTE (leonkalf @ May 22 2015, 16:33 ) *
Ματσαρα και Κουκάκι άνοδο στην Α' ΕΣΚΑ λοιπόν.

Όπως είπε και ο Jabar, ήμουν σε αυτό το ματς.

Ατελείωτο τρέξιμο, πίεση, ξύλο στις άμυνες, πάθος στις διεκδικήσεις... Πρέπει να κουράστηκαν και οι θεατές...
Αν οι 2 ομάδες ήταν και πιο εύστοχες θα ήταν ποίημα το ματς.
Το Κουκάκι έβαλε τα κρίσιμα σουτ και το πήρε. Πολύ ομαδική ομάδα, δεν ξεχωρίζει κάποιος, ο ένας παίζει για τον άλλο. Με νεαρό προπονητή που φαίνεται έχει κολλήσει με την ομάδα πολύ καλά.
Φανταστική ατμόσφαιρα και τρελά πανηγύρια στο τέλος! Πολύ φωνή. Είχα καιρό να δω τόσο πάθος για την ομάδα της γειτονιάς από τον κόσμο. Μπράβο στους ανθρώπους που αγαπάνε την ομάδα της γειτονιάς τους.

Αμπελόκηποι ήταν εξ' αρχής δύσκολο να κάνουν 3-0 και να κερδίσουν τη σειρά, με 1-1 στην κανονική περίοδο θα βλέπαμε τώρα περισσότερες μάχες και αγώνες που καθηλώνουν. Είχε ευκαιρία ως το τέλος να πάρει το παιχνίδι, αν και ήταν άστοχοι και δεν έπιασε απόδοση επιθετικά όπως συνήθως. Κάποιοι βασικοί παίκτες επιθετικά έχασαν κρίσιμες επιθέσεις.

Το είχα γράψει και μετά το ματς του β' γύρου στο Ρουφ που είχα δει, ότι ήταν από τα καλύτερα ματς που έχω δει τα τελευταία χρόνια.. Και οι 2 ομάδες παίζουν σε τρελό ρυθμό και ένταση.

Συγχαρητήρια και στις 2 ομάδες! Είδαμε ωραίο μπάσκετ. blove.gif


Σίγουρα θα δούμε Αμπελόκηπους στο μπαράζ των τρίτων για το προβάδισμα του νικητή σε ενδεχόμενη θέση για άνοδο στην Α εσκα, με τον χαμένο του απέναντι τελικού Νικηφόρος-Παλατιανή (Δευτέρα ο τελευταίος τελικός), που προβλέπεται κι αυτό εξαιρετικό παιχνίδι.

τελικα θα ανεβει και αλλη ομαδα και αν ναι ενημερωστε ποτε θα γεινουν τα παιχνιδια γιατι το μπαραζ που ειδαμε με αμπελοκοιπους και κουκακι ηταν απο τα καλητερα παιχνιδια της χρονιας και σιγουρα θελω να δω και το επομενο παιχνιδι των αμπελοκηπων ......αξιζει πραγματικα ...
Gkos
Θα γινει ένα μπαραζ (μπορει την Πεμπτη),μεταξυ Αμπελοκηπων και του χαμενου σημερα μεταξυ Νικηφορου και Παλατιανης,ώστε να υπαρχει μια επιλαχουσα ομαδα για παν ενδεχόμενο.
Εγω αυτό ξερω.
Jabar
Σίγουρα θα γίνει μπαράζ.Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα για μια θέση ανόδου.
Gkos
Στους ορισμούς των διαιτητών-κριτών για Πέμπτη ( http://eska.gr/?p=12079 ) έχει 2 αγώνες πλέον smiley.gif


Β’ ΑΝΔΡΩΝ/ΚΑΤΑΤΑΞΗ/ΜΠΑΡΑΖ

28/05/15 21.00 ΥΠΕΡΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Β’ΑΝΔΡΩΝ(3η-4η ΘΕΣΗ) ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΛ. ΝΕΦΟ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ ΡΑΧΙΩΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ ΟΛΓΑ

28/05/15 ΑΓΩΝΑΣ ΚΑΤΑΤΑΞΗΣ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ(5η-6η ΘΕΣΗ) ΑΟΝ ΠΑΛΑΤΙΑΝΗΣ ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΡΗΓΑΣ ΚΑΡΔΑΡΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ


Στον αγώνα της 5της-6της θέσης απλά δεν έχει ακόμα ώρα και γήπεδο....

Υποθέτω ως το βράδυ θα ξέρουμε !!!!!!


QUOTE (greekfreak @ May 25 2015, 10:07 ) *
τελικα θα ανεβει και αλλη ομαδα και αν ναι ενημερωστε ποτε θα γεινουν τα παιχνιδια γιατι το μπαραζ που ειδαμε με αμπελοκοιπους και κουκακι ηταν απο τα καλητερα παιχνιδια της χρονιας και σιγουρα θελω να δω και το επομενο παιχνιδι των αμπελοκηπων ......αξιζει πραγματικα ...



Πεμπτη .
Θα ξαναθαυμάσεις Αμπελογκάρντεν (ή Κουκάκι αν προτιμήσεις ) smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.