Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑ Β' ΟΜΙΛΟΣ 2014-15
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
Swko10
Στο Κουκάκι για το πλασάρισμα, στις Κουκουβάουνες για την έκπληξη. (Β2 Εσκα)

Η τελευταία αγωνιστική έφτασε και όλα είναι ανοιχτά για πολλές θέσεις που βρίσκονται σε εκκρεμότητα. Κουκάκι εναντίων Αχαρνής το ματς της εβδομάδας, με τις δύο ομάδες να θέλουν τη νίκη που θα μετρήσει διπλά στη φάση των play off. Από εκεί και έπειτα οι περισσότερες αναμετρήσεις ή θα είναι αδιάφορες, ή θα έχουν ξεκάθαρα φαβορί. Αμφίρροπο αρχικά το Ίρις εναντίων Τριών Αστέρων, με τους φιλοξενούμενους να είναι με το ενάμισι πόδι σωμένοι. Θεμιστοκλής και Πρωτέας στη συνέχεια θα αγωνιστούν για τη φανέλα σε ένα ακόμα αδιάφορο ματς, αφού και οι δύο ομάδες είναι εκτός στόχων. SPORTSOFFICERS.


http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/04/2_30.html
Gkos
AΓIOΣ ΘΩMAΣ-ΘPAKOMAKEΔONEΣ 67-61!
Swko10
Ολα τα αποτελέσματα εδώ

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/04/2_82.html?m=1
Gkos
Μιας και ο (κατεξοχήν) ειδικός gspara,δεν κατέστη δυνατόν να παρευρεθεί στο Ρουφ,ανέλαβα εγώ να καλύψω το κενό του.

Βέβαια,άλλα τα ματια του λαγού και αλλα της κουκουβαγιας.

Εγώ δεν ξερω καν ονόματα,ενω για την λυρικότητα της γραφής του Θοδωρη ,ούτε λόγος!

Anyway ,πολυ μακρυγόρησα.

Στα πλει οφ Κουκακι και Αμπελογκαρντεν,απέξω οι Αχαρνης που ηττήθησαν με 70-57.




Κουκακι-Αχαρνης 70-57 (20-13,38-24, 54-43,70-57)


Για τον αγώνα τι να πω;

Πολυ σκληρο παιγχνιδι(ειχαμε και ντισκαλιφιε),με πολλά φαουλ(πλησιασαμε τα 60,χωρις να υπαρχουν και φαουλ στο τελος για να σταματησει το χρονόμετρο),πολλή ένταση(ειχαμε και διακοπή για εκκενωση της κερκιδας που ειναι απεναντι από τους παγκους). . .
Απόλα!

Είχαμε και προπονητες καποιων αλλων ομαδων,όπως της Νεας Ιωνιας και των Αμπελοκηπων(αμεσα ενδιαφερομενων),περιμενω καποιο παιδι που το κατεχει καλυτερα να σας πει περισσότερα!
Gkos
QUOTE (Swko10 @ Apr 30 2015, 22:46 ) *
Ολα τα αποτελέσματα εδώ

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/04/2_82.html?m=1



Τον νικησαν τον Θεμιστοκλη οι Αμπελόκηποι.
Το εγραψε προχτες ο gspara.
Τσεκαρε πανω!
Swko10
Κοιτάζαμε εσκανα και δεν το είδαμε το διορθώνουμε
Flash3P
Kαλησπέρα κι από μένα!!! Αν και φέτος δεν έχω συμμετάσχει καθόλου γραπτός και έχω παραμείνει απλώς θεατής σε ότι έχει ειπωθεί, ήθελα να γράψω λίγα λόγια για την ομάδα μου. smiley.gif

Καταφέραμε και υλοποιήσαμε τον αρχικό μας στόχο και μπήκαμε στα playoff. Προφανώς και το αξίζαμε και σίγουρα κατα διαστήματα μέσα στην σεζόν παίξαμε και πολύ όμορφο μπάσκετ. Προσωπικά η 3η θέση...δεν μου είναι αρκετή. Είμαστε ομάδα που ο βασικός της κορμός είναι νεαροί παίχτες και που σίγουρα θα πρωταγωνιστούσαν(οχι απλώς μία θέση ρολίστα) και σε οποιαδήποτε άλλη ομάδα της ΕΣΚΑ χωρίς κανένα πρόβλημα. Ακόμα και ο 13ος παίχτης μας είναι 22 χρονών και έχει ήδη 3 ανόδους στο ενεργητικό του έχοντας υπάρξει πρωταγωνιστής. bball.gif

Προς θεού δεν υποτιμώ κανέναν και καμία ομάδα του ομίλου μας,ούτε λέω πως εμείς είμαστε γαμάτοι και οι άλλοι άμπαλοι. Όλες οι ομάδες που μπήκαν στα playoff μπήκαν άξια. Άξιος και ο Αίολος που βγήκε πρωταθλητής(με το καλημέρα). Απλώς θέλω να τονίσω ότι υπήρξε η ευκαιρία με την ήττα μας (Κουκουβάουνες) από κάποιες ομάδες να μας πετάξουν εκτός playoff και σήμερα(1 Μαίου, καλό μήνα !!!!) να πηγαίναμε στις διακόπες μας. Δεν το καταφέρανε και τώρα είναι η δικιά μας στιγμή να δείξουμε το μπάσκετ που πρεσβεύουμε. rolleyes.gif

Συγχαρητήρια σε όλους(παίχτες και προπονητές) της ομάδας μου. Καλές μάχες στις ομάδες που διεκδικούν την άνοδο. bball.gif

Καλά ματσάκια και υγεία σε όλους τους αθλητές!!!
denny
Καλη επιτυχία στους αμπελογκαρντεν. Μακάρι να έρθει και η άνοδος μετα την ξαφνική συμμετοχη στα πλέι οφ. Δεύτερη σερι άνοδος απο γ ΕΣΚΑ πέρυσι ποιος θα το περιμενε. Αν και το ρόστερ ειναι απο τα καλυτερα. Και με τον καλυτερο πλέι μέικερ.
gspara
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 62 – 57
ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ – ΑΟ ΕΚΑΛΗΣ 20 – 0
ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ – ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 67 – 61
ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ – ΑΕ ΑΙΟΛΟΣ-ΤΑΥΡΟΣ 2006 48 – 75
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ – ΑΧΑΡΝΗΣ ΛΦΜ 70 – 57
ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ ΑΣΚΗ – ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 48 – 53
ΑΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓ. – ΑΟ ΠΡΩΤΕΥΣ 71 – 55

ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΙΟΛΟΣ ΤΑΥΡΟΥ 50
2. ΚΟΥΚΑΚΙ 46
3. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ 44
4. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 44
5. ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 44

6. ΑΧΑΡΝΗΣ 44
7. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΑΙΓΑΛΕΩ 42
8. ΠΡΩΤΕΑΣ 37
9. ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 36
10.ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΕΣ 35
11.ΙΡΙΣ ΠΕΤΡ. 34
12.ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ 31

13.ΑΓ. ΘΩΜΑΣ 31
14.ΕΚΑΛΗ (ΑΠΟΧΩΡΗΣΕ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ)


Τα ζευγαρια των playoffs (7-11-14/5).......
1.ΚΟΥΚΑΚΙ-ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ (1-1)
2.AMΠΕΛΟΚΗΠΟΙ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ (1-1)
takis77
Συγχαρητήρια για τον Αίολο για το μεγάλο μπάσκετ που έπαιξε στη Β έσκα, εάν ήταν στην α θα ήταν κάπου μεταξύ Τρίτωνα κ Απόλλωνα!!
Ντέρμπι τα play off με κουκάκι κ αμπελόκηπους να έχουν ουσιαστικό προβάδισμα, βέβαια την γνώμη μου για το τρόπο που
διεξάγονται τα play την είπα στα πέρα μαγαζί.
Τέλος ρε συ sportsofficers είπαμε πήραν κατσαρόλι στους αμπελόκηπους για τα αναβληθέν....όχι καζάνι!!!!!!!!!


ΑΡΘΡΟ 8ο: ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΩΝΩΝ
Για την αναβολή αγώνων ισχύουν όσα ορίζονται από το άρθρο 50 του Κανονισμού Πρωταθλημάτων.
Ιδιαίτερα τονίζεται η παρ.4 του παραπάνω άρθρου σύμφωνα με την οποία αγώνας που αναβλήθηκε ή ματαιώθηκε για οποιαδήποτε αιτία και κρίνεται ότι
πρέπει να επαναληφθεί, διεξάγεται, σε διάστημα 8 ημερών από την ημέρα που αρχικά είχε προγραμματισθεί η διεξαγωγή του.

εάν όχι τι(υπάρχει μηδενισμός γηπεδούχου)?? κ πότε παίζουμε, όταν βολέυει(δεν έχω τραυματίες ή έχει ο άλλος ή όταν ο άλλος είναι αδιάφορος(!!!))

απλοί προβληματισμοί για ένα ερασιτεχνικό πρωτάθλημα , ελπίζω στην έσκα κάποια στιγμή να ασχοληθούν με πραγματική όρεξη με τα πρωταθλήματα
της ένωσης!
greekfreak
QUOTE (takis77 @ May 1 2015, 10:18 ) *
Συγχαρητήρια για τον Αίολο για το μεγάλο μπάσκετ που έπαιξε στη Β έσκα, εάν ήταν στην α θα ήταν κάπου μεταξύ Τρίτωνα κ Απόλλωνα!!
Ντέρμπι τα play off με κουκάκι κ αμπελόκηπους να έχουν ουσιαστικό προβάδισμα, βέβαια την γνώμη μου για το τρόπο που
διεξάγονται τα play την είπα στα πέρα μαγαζί.
Τέλος ρε συ sportsofficers είπαμε πήραν κατσαρόλι στους αμπελόκηπους για τα αναβληθέν....όχι καζάνι!!!!!!!!!


ΑΡΘΡΟ 8ο: ΑΝΑΒΟΛΗ ΑΓΩΝΩΝ
Για την αναβολή αγώνων ισχύουν όσα ορίζονται από το άρθρο 50 του Κανονισμού Πρωταθλημάτων.
Ιδιαίτερα τονίζεται η παρ.4 του παραπάνω άρθρου σύμφωνα με την οποία αγώνας που αναβλήθηκε ή ματαιώθηκε για οποιαδήποτε αιτία και κρίνεται ότι
πρέπει να επαναληφθεί, διεξάγεται, σε διάστημα 8 ημερών από την ημέρα που αρχικά είχε προγραμματισθεί η διεξαγωγή του.

εάν όχι τι(υπάρχει μηδενισμός γηπεδούχου)?? κ πότε παίζουμε, όταν βολέυει(δεν έχω τραυματίες ή έχει ο άλλος ή όταν ο άλλος είναι αδιάφορος(!!!))

απλοί προβληματισμοί για ένα ερασιτεχνικό πρωτάθλημα , ελπίζω στην έσκα κάποια στιγμή να ασχοληθούν με πραγματική όρεξη με τα πρωταθλήματα
της ένωσης!
φιλε μου εισαι φαουλ για να γεινουν τα αναβληθεν πρεπει να υπαρχει και διαθεσιμοτητα του γηπεδου και αποτι εχεις παρατηρησει τα ελαχιστα γηπεδα που εχει ο δημος της Αθηνας μετριουνται στα δαχτυλα του ενος χεριου και ειναι ολα σε αθλια κατασταση και παρατημενα τωρα τις κατσαρολες και τα τηγανια αστα για κανενα σεφ και οχι για το μπασκετ ....
Gkos
QUOTE (Gkos @ Apr 30 2015, 23:00 ) *
Μιας και ο (κατεξοχήν) ειδικός gspara,δεν κατέστη δυνατόν να παρευρεθεί στο Ρουφ,ανέλαβα εγώ να καλύψω το κενό του.

Βέβαια,άλλα τα ματια του λαγού και αλλα της κουκουβαγιας.

Εγώ δεν ξερω καν ονόματα,ενω για την λυρικότητα της γραφής του Θοδωρη ,ούτε λόγος!

Anyway ,πολυ μακρυγόρησα.

Στα πλει οφ Κουκακι και Αμπελογκαρντεν,απέξω οι Αχαρνης που ηττήθησαν με 70-57.




Κουκακι-Αχαρνης 70-57 (20-13,38-24, 54-43,70-57)


Για τον αγώνα τι να πω;

Πολυ σκληρο παιγχνιδι(ειχαμε και ντισκαλιφιε),με πολλά φαουλ(πλησιασαμε τα 60,χωρις να υπαρχουν και φαουλ στο τελος για να σταματησει το χρονόμετρο),πολλή ένταση(ειχαμε και διακοπή για εκκενωση της κερκιδας που ειναι απεναντι από τους παγκους). . .
Απόλα!

Είχαμε και προπονητες καποιων αλλων ομαδων,όπως της Νεας Ιωνιας και των Αμπελοκηπων(αμεσα ενδιαφερομενων),περιμενω καποιο παιδι που το κατεχει καλυτερα να σας πει περισσότερα!


Επειδή δεν βλεπω κανεναν να γραφει,να πω ότι δεν ήταν και πανευκολη η νικη του Κουκακιου.
Οι Αχαρνης προσπάθησαν και στην εναρξη του δευτερου 10λεπτου,και στου τριτου (38-33 σε 2,5 λεπτά,για να ερθει το 41-33 με καλαθι και φάουλ και πιο μετά το 49-36),αλλα και του τεταρτου όταν μειωσαν σε 54-49 για να ερθει το τριποντο του 10 και να τους κόψει τα πόδια.

Καλές ομαδες αμφότερες (πρώτη φορα τις είδα φέτος),κριμα που μια έπρεπε να μεινει έξω.


Jabar
QUOTE(Gkos @ May 1 2015, 18:19 ) *
Επειδή δεν βλεπω κανεναν να γραφει,να πω ότι δεν ήταν και πανευκολη η νικη του Κουκακιου.
Οι Αχαρνης προσπάθησαν και στην εναρξη του δευτερου 10λεπτου,και στου τριτου (38-33 σε 2,5 λεπτά,για να ερθει το 41-33 με καλαθι και φάουλ και πιο μετά το 49-36),αλλα και του τεταρτου όταν μειωσαν σε 54-49 για να ερθει το τριποντο του 10 και να τους κόψει τα πόδια.

Καλές ομαδες αμφότερες (πρώτη φορα τις είδα φέτος),κριμα που μια έπρεπε να μεινει έξω.

Δυνατό παιχνίδι μου άρεσε.Το μπάσκετ κοντεύει να παίζεται με φιλέ μεταξύ των παικτών χρειάζεται που και που ένα τέτοιο ματς.Για να μην παρεξηγηθώ υπήρξε δύναμη, αλλά σε μπασκετικά πλαίσια και με παίκτες που έδιναν αμέσως τα χέρια.Παραφωνία οι διαιτητές.Απλά τους έφυγαν αρκετά σφυρίγματα Από την αρχή καλύτερο το Κουκάκι, ξεκίνησε με εύστοχα τρίποντα, ποτέ δεν έχασε το προβάδιαμα, που συνήθως ήταν 8- 10 πόντους και έφτανε μέχρι 14 ,δύο φορές έπεσε η διαφορά στους 5-6.Συνήθως η διαφορά έπεφτε με την είσοδο του μικρού, για πλευμέικερ που από απειρία έχανε κάποιες φάσεις στην άμυνα.Πάντως ο προπονητής έδειχνε μεγάλη εμπιστοσύνη στους παίκτες και τους άφηνε μέσα, είτε έπεφτε η διαφορά είτε όχι.Δεν νομίζω ότι οι Αχαρνής έβγαλαν, όλα όσα μπορούσαν στο παρκέ.Έλειψε ο Αρτεμάκης και έτσι δεν ήταν ορθολογικά μοιρασμένοι στην επίθεση οι ρόλοι.Πολύ περιορισμένο επίσης το ροτέισον.Από την άλλη στο Κουκάκι παίζουν όλοι και το χαίρονται. Ο προπονητής το απολαμβάνει και είναι πολύ χαλαρός πριν τον αγώνα και πάντα χαμογελαστός και φιλικός με τους παίκτες του. Όσο και αν είναι αδόκιμο, αν θέλαμε να ματσάρουμε το Κουκάκι με κάποια ομάδα που λέει ο gspara για το στυλ και το ροτέισον, μου θυμίζουν την ΑΕΚ του Σάκοτα.
gspara
A' HMITEΛΙΚΟΣ
07/05/15 20.00 ΑΟ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ-ΑΟ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ (1-1)


Ο πρωτος χρονικα ημιτελικος διεξαγεται αυτη την Πεμπτη στο Γουδη με τις δυο ομαδες να ειναι στο 1-1 και τους Αμπελοκηπους να εχουν το πλεονεκτημα εδρας.
Σπουδαια σειρα αναμεσα σε δυο πολυ καλες ομαδες αλλα και δυο πολυ αγαπημενους μου αθλητες....Γιωργος Δεληγιαννης vs Βαγγελης Συγκουνας!!!!

Οι ιστορικοι Αμπελοκηποι στην πρωτη τους χρονια στην Β' κατηγορια καταφεραν να μπουν στα πλειοφς και σιγουρα η αγωνιστικη τους αναρριχηση χαροποιει το αγνο και ρομαντικο μπασκετικο κοινο.
Παρα τις γηπεδικες αναβολες και την αναπαντεχη ηττα απο τις Κουκου, που οδηγησε σε μινι καμψη,καταφεραν να ξαναβρουν την ψυχολογια και να παρουν,εστω τελευταια αγωνιστικη,την 3η θεση.
Οι καμικαζι του Γκατιδη αποπνεουν εξαιρετικο κλιμα και υγεια πανω απ'ολα.Βαρομετρο ο Δεληγιαννης,εκ των κορυφαιων γκαρντ της κατηγοριας.Πολυ δυνατη φουρνια νεαρων αθλητων,με τον Αθανασοπουλο να δειχνει ετοιμος να αναλαβει ηγετικο ρολο τις επομενες σεζον.
Πολυτιμη η συνεισφορα και των περισσοτερο εμπειρων φοργουορντ της ομαδας(Καλφαγιαννης-Αντωνιαδης-
Παρασκευοπουλος).

Η Ραφηνα ξεκινησε φουριοζα δινοντας την εντυπωση,ειδικα μετα το 2πλο στο Ρουφ,οτι ειναι φαβορι για την 2η θεση.Καποια θεματα ομως ανισορροπιας του ροστερ αλλα και η αποχωρηση στον 2ο γυρο των 'βουνων' Ζαφειροπουλο-Δαγκλη,εφεραν την οπισθοχωρηση και η συντριβη στο Μενιδι εκανε ακομα δυσκολοτερη την κατασταση.
Τελικα η ισχυρη και ποιοτικη της περιφερειακη γραμμη(Προκοπης-Συγκουνας-Ροδακης-Παπαδροσος+Σαρακασιδης) αλλα και το ευνοικο προγραμμα στο φιναλε,την εφεραν στην 4η θεση.

Σε απουσιες,η Ραφηνα θα ειναι λογικα πληρης.Οι Αμπελοκηποι δεν ειχαν στο τελευταιο ματς τους Αρβανιταντωνη-Ζαχαροπουλο.
Πιθανοι σταρτερς.......
Δεληγιαννης......Προκοπης
Βαλινδρας..........Συγκουνας
Αρβανιταντωνης(Παρασκευοπουλος)...Χαντζης
Καλφαγιαννης.........Σαρακασιδης
Μαρουλης...............Υφαντης.

Σε γενικες γραμμες αναμενεται πολυ ενδιαφερον ματς,αναμεσα σε δυο πολυ γρηγορες ομαδες,με τους γηπεδουχους να εχουν καλυτερο ροτεισον και τους φιλοξενουμενους περισσοτερη εμπειρια στην περιφερειακη γραμμη.Φυσικα περιμενουμε και αρκετη ωρα αμυνα ζωνης απο την Ραφηνα.

Β΄ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΣ
07/05/15 21.15 ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ-ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ (1-1)


Και αυτος ο ημιτελικος ξεκιναει απο το 1-1 με την ομαδα του Κουκακιου να εχει το πλεονεκτημα εδρας.

Εξαιρετικη σεζον για το Κουκακι,το οποιο ειδικα στον 2ο γυρο βρηκε ρυθμο και με αφετηρια το μεγαλο διπλο στον Θεμιστοκλη,πραγματοπoιησε σερι 11-2 κατακτωντας παναξια την 2η θεση.
Μαλιστα λογω αγωνιστικης φορμας και φοβερου κλιματος δειχνει οτι φετος ειναι το μεγαλο φαβορι για να φτασει μεχρι το τελος.
Μπροσταρηδες οι παλιοσειρες και μπαρουτοκαπνισμενοι Μοσχονας-Σιδερης-Αλωνηστιωτης(αν και με μικρη συμμετοχη φετος ο τελευταιος) για μια ομαδα με ιδιαιτερα ανεπτυγμενο το αισθημα refuse to lose!!!!!
Μεγαλο βαθος παγκου με το νεαρο κοουτς Μπουζουλα να εχει δυνατοτητα να αλλαζει τον ρυθμο του αγωνα ανα πασα στιγμη.Μεγαλη του επιτυχια η καθιερωση του Τσελιου στην θεση του κουμανταδορου,σε μια φοβερη σεζον για το νεαρο γκαρντ.

Πολυ καλη σεζον και για τους Θρακες που παραλιγο ομως να χυσουν την καρδαρα με το γαλα την τελευταια αγωνιστικη και την αναπαντεχη ηττα τους στον Θωμα.
Ομαδα με ολη την σημασια της λεξης.Πολυ καλη χημεια και ελεγχος του ρυθμου,απορροια των σοβαρων και ποιοτικων Θεου-Καραγιαννιωτη στον ασσο.Πολυ καλη χρονια απο τον Αγγελοπουλο με μικρη πτωση ομως στα ποσοστα του στο τελος.
Κρατησε απορθητο το καστρο του και εδειξε σταθεροτητα σε ολη την διαρκεια της σεζον.Ατυχησε ομως με τον τραυματισμο του βασικου του 3αριου Κελλη που νομιζω χανει και τα πλειοφς.Δεν γνωριζω αν θα αγωνιστει και ο Τασσης,τραυματιας απο το ματς με τον Θεμιστοκλη.

Πιθανοι σταρτερς.....
Τσελιος.....Θεος
Μπουκας....Καραγιαννιωτης
Δολιανιτης....Αγγελοπουλος
Μοσχονας.....Καρτανος
Δελλης.....Φωτης

Μεγαλυτερο βαθος παγκου λοιπον για το Κουκακι που θα επιδιωξει να ανοιξει τον ρυθμο και να μην πεσει στην παγιδα των φιλοξενουμενων που θα προσπαθησουν να κρατησουν χαμηλα το σκορ.

bball.gif bball.gif Καλη επιτυχια σε ολες τις ομαδες blove.gif
Gkos
Aν δεν γράψεις ανάλογο και για τον πρώτο όμιλο θα έχουμε αντιδράσεις smiley.gif
loufer
QUOTE(Gkos @ May 4 2015, 18:13 ) *
Aν δεν γράψεις ανάλογο και για τον πρώτο όμιλο θα έχουμε αντιδράσεις smiley.gif


Πες τα ρε Gkos, και εσύ από την άλλη έχεις ρίξει μαύρη πέτρα στον όμιλό μας...
Gkos
QUOTE (loufer @ May 4 2015, 18:39 ) *
Πες τα ρε Gkos, και εσύ από την άλλη έχεις ρίξει μαύρη πέτρα στον όμιλό μας...


Μια φορα πηγα Κουκάκι ρε συ. . . smile.gif
Μην το κανεις θεμα!

Αυτη την Πεμπτη δεν ξερω που θα παω ομως. . . Χμ!

tas13
Καλησπερα φιλοι μου.. Δε θα ξεκινησω με τη ομαδα μου αλλα με λιγα λογια για τη φετινη χρονια.. Πολλα συγχαρητηρια στο Αιολο που πραγματικα εκανε μια εκπληκτικη χρονια, με μια πολυ καλα δουλεμενη ομαδα, με πολυ ωραιο μπασκετ και εδειξε οτι δεν ανηκει σε αυτη τη κατηγορια απο την αρχη.. Συγχαρητηρια και στις ομαδες που θα δωσουν τη μαχη τος στα πλει οφ και ελπιζω να γινουν ομορφα παιχνιδια.. Μεγαλη εκπληξη για μενα η πορεια των Θρακομακεδονων, δεν τους ειχα για τοσο ψηλα και μπραβο τους.. Το Κουκακι εδειξε απο την αρχη οτι διαθετει μια καλη ομαδα.. Μεγαλη απογοητευση για μενα η πορεια κυριως απο τους Αχαρνης και κατα δευτερον απο το Θεμιστοκλη, ομαδες με γεματα ροστερ και εμπειρα και ποιοτικα παιδια δεν εδειξαν τιποτα πιστευω απο αυτα που μπορουσαν και βρεθηκαν εκτος πλει οφ προς δικη μου εκπληξη.. Οι Αμπελοκηποι και ο Αργοναυτης ηταν ομαδες που θα παιζαν το ρολο τους στη διεκδικηση των πλει οφ και αν και για μενα δεν ειχαν το πρωτο λογο τελικα τα καταφεραν.. Οσο αφορα την ουρα, Κουκουβαουνες και Ιριδα ηταν λιγο ατυχες που τις πηρε η μπαλα απο πανω, αλλιως δε θα πεφτανε, αλλα τελικα πιστευω οτι δικαιως επεσε αυτη η πενταδα..

Οσο για την ομαδα μου.. Τελος λοιπον της χρονιας με την ομαδα μου να επιτυγχανει το στοχο της που απο την αρχη της χρονιας δεν ηταν αλλος απο τη σωτηρια.. Αν και αγχωθηκαμε λιγο στο τελος πιστευω οτι σχετικα τα καταφεραμε χωρις προβλημα και θα ηταν και παρα πολυ πιο ευκολα αν δεν μας τα εκανε μανταρα η Γ' Εθνικη.. Ο στοχος μας φανηκε οτι θα ερθει νωρις απο τον πολυ καλο πρωτο γυρο που καναμε και με απολογισμο 7-6 δειχναμε οτι ειναι στο χερι μας.. Αντιθετα στο δευτερο γυρο ειδικα μετα απο το τραγικο γεγονος που συνεβει στην ομαδα, δειξαμε να βρισκομαστε αλλου, χαλαρωσαμε αγωνιστικα και με απολογισμο 3-10 ευτυχως δεν το πληρωσαμε στο τελος.. Δυο χαζες ηττες για μενα εντος (Πρωτεα και Κουκουβαουνες) και τεσσερις ηττες εκτος στο ποντο σε παιχνιδια που ελεγχαμε (Εκαλη, Αμπελοκηπους, Αργοναυτη και Θρακομακεδονες) οδηγησαν την ομαδα σε αυτη τη θεση, πιστευω οτι εστω και με τις μισες απο αυτες τις νικες η ομαδα θα ειχε πολυ καλυτερη πορεια.. Για μενα παντως η χρονια ηταν ακρως επιτυχημενη, μια ομαδα που ανεβηκε περσι με 7-8 παιδια, καταφερε με αρκετες αλλαγες σε μια πολυ δυσκολη κατηγορια να σταθει αξιοπρεπως σε ολα τα παιχνιδια και να κλεισουμε πετυχαινοντας το στοχο μας..
Θελω να ευχαριστησω ολα τα παιδια μεσα απο τη καρδια μου, σε μια πολυ ομορφη και πετυχημενη χρονια, με πολυ γελιο και ομορφες αλλα και ασχημες στιγμες.. Γιαννη, Ντιναρα, Μητσαρα, Μανο, Μακη, Θοδωρη, Κλαου, Γιωργο, Δημητρη, Αντωνακη, Νικο, Παναγιωτη, Γιωργο, Αμπντουλ, Νωντα, Γιωργο σας ευχαριστω πολυ ολους.. Και επειδη η φετινη χρονια μπορει να ηταν και η τελευταια μου μπασκετικα, αν και ξερω οτι δεν θα ειναι ευκολο, αλλα σιγουρα ψυχολογικα τα πραγματα γινονται πολυ δυσκολα.. Να ειστε καλα και ολοι εσεις που συμμετεχετε εδω και γραφεται για την αρρωστια μας και ελπιζω καθε χρονο να γινομαστε ολο και πιο πολλοι.. Αυτα και αν θυμηθω και τιποτα αλλο θα επανελθω..
Gkos
Το θέμα ειναι που θα παμε αυριο;

Να δουμε το Κουκακι που εχει την ωραια και νεανικη ομαδα;

Τους Αμπλεογκαρντεν που χουν επισης νεανικη ομαδα,αλλα μια φορα που τους ειδα φετος κοντεψα να ξεχασω το μπασκετ ( ξερεις ποτε gspara smile.gif  );

Τον Γερακα που ο loufer με εχει πεθανει στις προσκλησεις και αποδεικνυομαι αγενης;

Ή τον Νικηφόρο που δεν έχω δει καθολου ;

Tas13 ,μην το παρεις στραβα,αλλά εγώ που δεν ειμαι τακτικός θαμώνας του thread δεν καταλαβα ποια ειναι η ομάδα σου!!!
greekfreak
μα απο τα λεγομενα του καταλαβαινεις οτι μιλαει για τους α.ο.τρεις αστερες 89......
gspara
QUOTE (Gkos @ May 6 2015, 18:21 ) *
Τους Αμπλεογκαρντεν που χουν επισης νεανικη ομαδα,αλλα μια φορα που τους ειδα φετος κοντεψα να ξεχασω το μπασκετ ( ξερεις ποτε gspara smile.gif  );



Tas13 ,μην το παρεις στραβα,αλλά εγώ που δεν ειμαι τακτικός θαμώνας του thread δεν καταλαβα ποια ειναι η ομάδα σου!!!

Ελα ρε συ,αφου δεν επαιζε ο Δεληγιαννης σε εκεινο τον αγωνα..........παρεπιπτοντως ειναι η αμαδα που παιζει ο τεραστιος tas13 smile.gif .
Toυς ετυχες σε εναν απο τους χειροτερους αγωνες τους.Ελα αυριο και θα τριβεις τα ματια σου!!!!!!
Swko10
Αμφίρροπες αναμετρήσεις για τις πρώτες μάχες. (΄Β 2 Εσκα)

Και στο δεύτερο όμιλο ξεκινούν τα play off, με τις αναμετρήσεις να είναι στο 1-1 και με το σκεπτικό ότι το πιο μεγάλο προβάδισμα το είχε το Κουκάκι και όλοι οι υπόλοιποι βρέθηκαν στην πεντάδα, στο παραένα, μας κάνει να καταλάβουμε ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο για την έκβαση των αγώνων. Αμπελόκηποι-Αργοναύτης η πρώτη αναμέτρηση με τη δεύτερη να είναι το Κουκάκι Θρακομακεδώνες. SPORTSOFFICERS


http://sportsofficers.blogspot.com/2015/05/2_28.html
Gkos
QUOTE (Swko10 @ May 7 2015, 02:01 ) *
Αμφίρροπες αναμετρήσεις για τις πρώτες μάχες. (΄Β 2 Εσκα)

Και στο δεύτερο όμιλο ξεκινούν τα play off, με τις αναμετρήσεις να είναι στο 1-1 και με το σκεπτικό ότι το πιο μεγάλο προβάδισμα το είχε το Κουκάκι και όλοι οι υπόλοιποι βρέθηκαν στην πεντάδα, στο παραένα, μας κάνει να καταλάβουμε ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο για την έκβαση των αγώνων. Αμπελόκηποι-Αργοναύτης η πρώτη αναμέτρηση με τη δεύτερη να είναι το Κουκάκι Θρακομακεδώνες. SPORTSOFFICERS


http://sportsofficers.blogspot.com/2015/05/2_28.html


Το υπόλοιπο του άρθρου είναι μια εμπεριστατωμένη αναφορά του gspara, moderator του basketforum, ο οποίος ως άριστος γνώστης της κατηγορίας, επισκιάζει οποιαδήποτε αναφορά μας. 77.gif
tas13
QUOTE(Gkos @ May 6 2015, 16:21 ) *
Tas13 ,μην το παρεις στραβα,αλλά εγώ που δεν ειμαι τακτικός θαμώνας του thread δεν καταλαβα ποια ειναι η ομάδα σου!!!


Τρεις Αστερες φιλε μου..
leonkalf
Οι ώρες διεξαγωγής των σημερινών αγώνων είναι:

ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ 20:00 ΓΟΥΔΙ

ΚΟΥΚΑΚΙ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ 21:15 ΡΟΥΦ


Ελπίζω να πάει πολύ κόσμος και στα 2 γήπεδα (και αντίστοιχα στα 2 ματς του άλλου ομίλου)!!
Καλά παιχνίδια σε όλους, να δούμε ωραίες μάχες! wink.gif

OΛΟΙ στα γήπεδα! smile.gif

blove.gif
filologos
Ασσους κ εδω.Αναλυση θελουμε οποιος παει.
Gkos
Εγώ και ο Θοδωρης θα παρευρισκόμασταν στο Γουδί ,να δουμε την ιστορικότατη ομαδα των Αμπελοκηπων στην προσπαθεια της για το back to back και να χειροκροτησουμε (προφανως) τα παιδια και των δυο ομαδων,αλλά τελικά βρίσκομαι σόλο καθώς του Θοδωρη του "ετυχε παραστασαρα και δεν μπορει να αντισταθει" !
Gkos
Οι Αμπελόκηποι πηραν την νικη και εκαναν το 2-1.


Αμπελόκηποι-Ραφηνα 80-72 (20-21,38-31,60-56,80-72)

Αρκετός κόσμος στο γηπεδο.
Ο αγωνας κριθηκε σε μεγαλο ποσοστο στην β περιοδο,όπου το 24-29 του 14' εγινε 38-31 ,αλλα και στην αρχη της τριτης οπου με σερι 12-1 ο Αργοναυτης προσπερασε με 43-39 αλλα η αντιδραση των Αμπελογκαρντεν ηταν αμεση ,ξαναπήραν κεφαλι στο σκορ και δεν το αφησαν ποτέ παρα τις προσπαθειες του Αργοναυτη (67-65 στο 35' ) να επανελθει.

Παραπάνω δεν έχει.
Θοδωρη ελειψεςsmile.gif
Jabar
QUOTE(Gkos @ May 7 2015, 21:43 ) *
Οι Αμπελόκηποι πηραν την νικη και εκαναν το 2-1.


Αμπελόκηποι-Ραφηνα 80-72 (20-21,38-31,60-56,80-72)

Αρκετός κόσμος στο γηπεδο.
Ο αγωνας κριθηκε σε μεγαλο ποσοστο στην β περιοδο,όπου το 24-29 του 14' εγινε 38-31 ,αλλα και στην αρχη της τριτης οπου με σερι 12-1 ο Αργοναυτης προσπερασε με 43-39 αλλα η αντιδραση των Αμπελογκαρντεν ηταν αμεση ,ξαναπήραν κεφαλι στο σκορ και δεν το αφησαν ποτέ παρα τις προσπαθειες του Αργοναυτη (67-65 στο 35' ) να επανελθει.

Παραπάνω δεν έχει.
Θοδωρη ελειψεςsmile.gif

Το 24-29 έγινε 38-31 γιατί ξαφνικά η Ραφήνα πήγε να γίνει Αμπελόκηποι αλλά αυτό το παιχνίδι το ξέρουν καλύτερα οι Αμπελόκηποι.Είχε αρχίσει με σουτ του Προκόπη και ένας εναντίον ενός αλλά και κάποια σουτ του Συγκούνα,όπως και πήρε σκορ από τον πολύ καλό Δαγκλή.Και στο τέλος το ψηλό σχήμα των Αμπελοκήπων με τους αλάνθαστους σουτέρ και κάποιες παρατραβηγμένες προσπάθειες της Ραφήνας που καμία δεν ήταν από το τρίο έδωσε τέλος στο παιχνίδι.
3-4 φορές έχει δει Αμπελόκηπους ο Ζήβας,σήμερα ήταν και ο ισχυρός ανήρ του Φιλαθλητικού .
Gkos
Και Κουκάκι νίκησε.
4/4 οι γηπεδουχοι δηλαδή
Αναμενουμε ρεπορταζ!
leonkalf
QUOTE (Jabar @ May 7 2015, 22:53 ) *
3-4 φορές έχει δει Αμπελόκηπους ο Ζήβας,σήμερα ήταν και ο ισχυρός ανήρ του Φιλαθλητικού .

Υπάρχει κάποιος στόχος; Ψήνεται μεταγραφή;; 39.gif
Swko10
Πέρασαν τα φαβορί ( Play off Β΄ ΕΣΚΑ)

Με τους Ασημένιο - Κουτσουμπάκο σε μεγάλα κέφια ο ΝΕΦΟ Νικηφόρος διατηρήθηκε ''ζωντανός'' στο κυνήγι της ανόδου, επικρατώντας της ΕΦΟΑ των Τριγάζη - Αντωνόπουλου - Τσιώμο οι οποίοι έβλεπαν το αντίπαλο καλάθι σαν βαρέλι κυρίως από τα 6.75. Στο κόλπο παρέμεινε και η Παλατιανή η οποία έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στον Γέρακα έχοντας ως κορυφαίο τον Ντάνα. Προβάδισμα στην σειρά πήραν οι Αμπελόκηποι και το Κουκάκι μετά τις εντός έδρας νίκες τους απέναντι σε Αργοναύτη Τριγλίας και Θρακομακεδόνες αντίστοιχα με των Σιδέρη των κυανοκίτρινων να κάνει αισθητή την παρουσία του κυρίως από τα 6.75 όταν η μπάλα έκαιγε.. SPORTSOFFICERS

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/play-off.html
pain of salvation
Κουκάκι-Θράκες 68-53 (24-18)

Στο 2ο δεκάλεπτο μπήκα,γεμάτο το ρουφ,είχαμε ήδη πρόβλημα με τα φάουλ(!),σκορ 17-15.
Καταφέραμε να πάρουμε μια μικρή διαφορά στο κλείσιμο του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη,προσπαθούσαμε να την αυξήσουμε αλλά οι Θράκες είχαν απάντηση και έφτασαν μέχρι και τους τρείς(43-40).
Το 3ο πρέπει να έκλεισε 49-45.
Στα τελευταία 10 λεπτά,έπρεπε να παίξουμε καλύτερα και το κάναμε με επικεφαλής τους Δελλή και Μοσχονά (και πινελιά Σιδερή).
Όπως αναμενόταν λίγο πολύ το ματς πήγαινε.Κλειστό,σετ και με λίγο ξύλο.Είμασταν βιαστικοί,με άγχος ίσως να ξεφύγουμε στο σκορ.

gspara
QUOTE (pain of salvation @ May 8 2015, 10:20 ) *
Κουκάκι-Θράκες 68-53 (24-18)

Στο 2ο δεκάλεπτο μπήκα,γεμάτο το ρουφ,είχαμε ήδη πρόβλημα με τα φάουλ(!),σκορ 17-15.
Καταφέραμε να πάρουμε μια μικρή διαφορά στο κλείσιμο του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη,προσπαθούσαμε να την αυξήσουμε αλλά οι Θράκες είχαν απάντηση και έφτασαν μέχρι και τους τρείς(43-40).
Το 3ο πρέπει να έκλεισε 49-45.
Στα τελευταία 10 λεπτά,έπρεπε να παίξουμε καλύτερα και το κάναμε με επικεφαλής τους Δελλή και Μοσχονά (και πινελιά Σιδερή).
Όπως αναμενόταν λίγο πολύ το ματς πήγαινε.Κλειστό,σετ και με λίγο ξύλο.Είμασταν βιαστικοί,με άγχος ίσως να ξεφύγουμε στο σκορ.

ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 58
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 43

Κουκάκι (Μπουζούλας): Τσέλιος 9 (1), Αλωνιστιώτης, Κολοτούρος 3 (1), Σιδέρης 6 (2), Ρακιντζάκης, Σπανός, Δολιανίτης, Δελλής 14, Καραγιώργης 4, Κοσμάς 4, Μοσχονάς 14, Μπούκας 4.

Θρακομακεδόνες (Κατσανός): Θέος , Τάσσης Β. 6 (1), Στεριώτης, Τάσσης Σ., Κελής 4, Καραγιαννιώτης 6, Φωτης 13 (2), Αγελλόπουλος 4 (1), Καρτάνος 8, Τσιάνος , Σουχορούκοφ, Μπουρουνης.

Νικο οι 2 μπολνταρισμενοι αθλητες(5 και 8) δεν επαιξαν στον προσφατο αγωνα σας στην κανονικη περιοδο.
Πως σου φανηκαν οι Θρακες σε σχεση με εκεινο το ματς?
Σημαντικο παντως που κερδισατε με σκορ Θρακομακεδονων.
pain of salvation
QUOTE(gspara @ May 8 2015, 12:46 ) *
ΠΑΟ ΚΟΥΚΑΚΙ 58
ΑΟ ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ 43

Κουκάκι (Μπουζούλας): Τσέλιος 9 (1), Αλωνιστιώτης, Κολοτούρος 3 (1), Σιδέρης 6 (2), Ρακιντζάκης, Σπανός, Δολιανίτης, Δελλής 14, Καραγιώργης 4, Κοσμάς 4, Μοσχονάς 14, Μπούκας 4.

Θρακομακεδόνες (Κατσανός): Θέος , Τάσσης Β. 6 (1), Στεριώτης, Τάσσης Σ., Κελής 4, Καραγιαννιώτης 6, Φωτης 13 (2), Αγελλόπουλος 4 (1), Καρτάνος 8, Τσιάνος , Σουχορούκοφ, Μπουρουνης.

Νικο οι 2 μπολνταρισμενοι αθλητες(5 και 8) δεν επαιξαν στον προσφατο αγωνα σας στην κανονικη περιοδο.
Πως σου φανηκαν οι Θρακες σε σχεση με εκεινο το ματς?
Σημαντικο παντως που κερδισατε με σκορ Θρακομακεδονων.


Πιο σκληροί(γερό σκαρί ο Κελής,μας είχε κάνει ζημιά στον 1ο αγώνα και περσι με Τριφυλλιακό),αλλά δεν άλλαξε ουσιαστικά κάτι στο παιχνίδι τους.Αρκετό ποστ και σουτ από τους ψηλούς.

Που ήσουν εσύ?

(μμμ...έβαλα 10 πόντους παραπάνω)
Gkos
Oσοι θελετε post game από τον αγώνα στο Κουκακι, sport radio σημερα !


"Stefanos Triantafyllos

Η φάση σήμερα είναι τέτοια. Στις 00.00 στο SPORT 24 Radio .. Ανάλυση για το φάιναλ-φορ από τον Αργύρη Πεδουλάκη. ΝΒΑ, εξελίξεις στον Παναθηναϊκό και όλο το ρεπορτάζ από το χθεσινό 2-1 του Κουκακίου στα πλέι-οφς απέναντι στους Θρακομακεδόνες. "

QUOTE (pain of salvation @ May 8 2015, 14:20 ) *
Που ήσουν εσύ?



Στο "θεατρο του Νεου Κόσμου" ήταν smile.gif smiley.gif
leonkalf
Οι ώρες διεξαγωγής των σημερινών αγώνων είναι:

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ (1-2) 21:30 ΡΑΦΗΝΑΣ

ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ - ΚΟΥΚΑΚΙ (1-2) 21:30 ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΩΝ


Ισοφάριση ή πρόκριση(εις) απόψε?
Τι λέει το κοινό? Για πάμε με προβλέψεις..
gspara
Δυσκολες οι προβλεψεις σημερα.Παιχνιδια διαφορετικης ψυχολογιας σε σχεση με την Πεμπτη,καθως το αγχος μεταφερεται κυριως στους γηπεδουχους.Πιθανα ολα τα αποτελεσματα.

Στο ματς της Ραφηνας θα επιλεξω διπλο.Οι φιλοδοξοι και ενθουσιωδεις Αμπελοκηποι θα αγωνιστουν χωρις αγχος και αυτο τους κανει ακομα πιο επικινδυνους.Σημαντικη παραμετρος τα ποσοστα ευστοχιας.

Στο αλλο παιχνιδι θα παω στον ασσο των Θρακων.Το Κουκακι μπορει να μοιαζει ασταματητο,αλλα οι γηπεδουχοι στην αηττητη εδρα τους εχουν αποδειξει οτι εχουν τον τροπο τους ακομα και σε καταστασεις που ειναι στριμωγμενοι στα σχοινια.Αρκει βεβαια να ειναι σε καλη κατασταση ο Κελης,που δινει εξτρα ωθηση στην ομαδα του.
leonkalf
Διπλό και πρόκριση για Αμπελόκηπους.
gspara
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΚΟΥΚΑΚΙ 59-70 (16-15,26-30,45-46,59-70).

Σπουδαιο ματς εγινε στο σχεδον καταμεστο κλειστο των Θρακομακεδονων,με το Κουκακι να κανει το 3-1 και να προκρινεται στον τελικο.Η αναμετρηση κρατησε αμειωτο το ενδιαφερον σε ολη την διαρκεια και το τελικο σκορ αδικει την προσπαθεια των γηπεδουχων.Το Κουκακι βεβαια ηταν ανωτερο και η νικη του περα για περα δικαιη.

ΘΕΟΣ......ΤΣΕΛΙΟΣ
ΚΕΛΗΣ.....ΡΑΚΙΝΤΖΑΚΗΣ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ.....ΚΟΣΜΑΣ
ΚΑΡΤΑΝΟΣ.....ΜΟΣΧΟΝΑΣ
ΦΩΤΗΣ.......ΔΕΛΛΗΣ

Το Κουκακι(εκτος ο Βεζυρτζογλου) εκανε ενα εντυπωσιακο 7λεπτο στην δευτερη περιοδο μετατρεποντας το 16-15 σε 18-30 με 3ποντο του Μοσχονα.

Οι Θρακες αφυπνιστηκαν,μαζεψαν την διαφορα και στο 2ο ημιχρονο εγινε μεγαλο ντερμπυ.
Το Κουκακι προσπαθουσε να ξεφυγει παιρνοντας διαφορες 5-7 ποντων(37-44,52-59) αλλα οι γηπεδουχοι καταφερναν να ισοφαριζουν,ενω προσπερασαν για μια και μοναδικη φορα στην αρχη της 4ης περιοδου(47-46) με καλαθι του Καρτανου.

Φτασαμε ετσι στο 58-61 και τον Αγγελοπουλο με 1/3 βολες να μειωνει απλα σε 59-61 και αυτο να ειναι το κυκνειο ασμα των γηπεδουχων.
Το Κουκακι με καθοριστικους ποντους απο Τσελιο-Δολιανιτη πατησε το γκαζι και πηρε τη νικη-προκριση.

Δικαιη λοιπον η νικη για το Κουκακι που επαιξε με μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση και ειχε περισσοτερες λυσεις.
Μαγικη τριαδα οι Δελλης-Μοσχονας-Δολιανιτης.Ηρωικη εμφανιση του Τσελιου(ασθενης οπως με ενημερωσε ο φιλος pain) που ηταν καθοριστικος στην τελευταια περιοδο.

Οι Θρακες παλεψαν παθιασμενα,αλλα ηταν αστοχοι και νευρικοι και τελικα λυγισαν απο εναν ανωτερο αντιπαλο.
Μεγαλη κλαση ο Κελης,σκοραρε και δημιουργησε.Η αποχη ομως εξαιτιας του τραυματισμου του δεν του επετρεψαν να εχει δυναμεις μεχρι το τελος.Πολυ καλοι Θεος-Καραγιαννιωτης.
Gkos
gspara is back !!
Swko10
Η άνοδος θα κριθεί σε Αγία Βαρβάρα και Ίλιον. Έχουμε τελικό στο δεύτερο όμιλο. (Β΄ ΕΣΚΑ)

Οι SPORTSOFFICERS είναι και πάλι παρόντες με τη ΄Β Εσκα. Η δεύτερη αγωνιστική των Play off είχε την αγωνία να παρατάσσεται στον πρώτο όμιλο, με την Πλατιανή και τον Νικηφόρο να παίρνουν τα διπλά που ήθελαν και να επιστρέφουν τις σειρές στις έδρες τους. Στο δεύτερο όμιλο, Αμπελόκηποι και Κουκάκι παρουσιάστηκαν πιο διαβασμένοι και νίκησαν τους αντιπάλους τους, δείχνοντας ικανοί να ανέλθουν στην Ά Εσκα και να συνεχίσουν και εκεί με μία καλή πορεία.

http://sportsofficers.blogspot.gr/2015/05/blog-post_21.html
LAKKOI
QUOTE(gspara @ May 11 2015, 23:13 ) *
ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ-ΚΟΥΚΑΚΙ 59-70 (16-15,26-30,45-46,59-70).

Σπουδαιο ματς εγινε στο σχεδον καταμεστο κλειστο των Θρακομακεδονων,με το Κουκακι να κανει το 3-1 και να προκρινεται στον τελικο.Η αναμετρηση κρατησε αμειωτο το ενδιαφερον σε ολη την διαρκεια και το τελικο σκορ αδικει την προσπαθεια των γηπεδουχων.Το Κουκακι βεβαια ηταν ανωτερο και η νικη του περα για περα δικαιη.

ΘΕΟΣ......ΤΣΕΛΙΟΣ
ΚΕΛΗΣ.....ΡΑΚΙΝΤΖΑΚΗΣ
ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ.....ΚΟΣΜΑΣ
ΚΑΡΤΑΝΟΣ.....ΜΟΣΧΟΝΑΣ
ΦΩΤΗΣ.......ΔΕΛΛΗΣ

Το Κουκακι(εκτος ο Βεζυρτζογλου) εκανε ενα εντυπωσιακο 7λεπτο στην δευτερη περιοδο μετατρεποντας το 16-15 σε 18-30 με 3ποντο του Μοσχονα.

Οι Θρακες αφυπνιστηκαν,μαζεψαν την διαφορα και στο 2ο ημιχρονο εγινε μεγαλο ντερμπυ.
Το Κουκακι προσπαθουσε να ξεφυγει παιρνοντας διαφορες 5-7 ποντων(37-44,52-59) αλλα οι γηπεδουχοι καταφερναν να ισοφαριζουν,ενω προσπερασαν για μια και μοναδικη φορα στην αρχη της 4ης περιοδου(47-46) με καλαθι του Καρτανου.

Φτασαμε ετσι στο 58-61 και τον Αγγελοπουλο με 1/3 βολες να μειωνει απλα σε 59-61 και αυτο να ειναι το κυκνειο ασμα των γηπεδουχων.
Το Κουκακι με καθοριστικους ποντους απο Τσελιο-Δολιανιτη πατησε το γκαζι και πηρε τη νικη-προκριση.

Δικαιη λοιπον η νικη για το Κουκακι που επαιξε με μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση και ειχε περισσοτερες λυσεις.
Μαγικη τριαδα οι Δελλης-Μοσχονας-Δολιανιτης.Ηρωικη εμφανιση του Τσελιου(ασθενης οπως με ενημερωσε ο φιλος pain) που ηταν καθοριστικος στην τελευταια περιοδο.

Οι Θρακες παλεψαν παθιασμενα,αλλα ηταν αστοχοι και νευρικοι και τελικα λυγισαν απο εναν ανωτερο αντιπαλο.
Μεγαλη κλαση ο Κελης,σκοραρε και δημιουργησε.Η αποχη ομως εξαιτιας του τραυματισμου του δεν του επετρεψαν να εχει δυναμεις μεχρι το τελος.Πολυ καλοι Θεος-Καραγιαννιωτης.


Πολύ καλό παιχνίδι στους Θρακομακεδόνες με γεμάτο γήπεδο ένταση και νευρικό. Πιστεύω, ότι στο τέλος φάνηκε η διαφορά αντοχής και ηλικίας υπέρ του Κουκακίου , όσο άντεχε ο ψηλός των Θρακομακεδόνων ήταν μέσα στο παιχνίδι . Αλλά, είναι διαφορετικό το να παίζεις ένα ματς την εβδομάδα και διαφορετικό τα 2 σε 5 μέρες.
Οι Θράκες κουράστηκαν και έκαναν λάθη μετά το 59-61 που έδωσαν εύκολους πόντους από λάθος πάσες στο Κουκάκι που πίεζε σε όλο το γήπεδο στο τέλος ( μπράβο στον προπονητή του Κουκακίου, πολλές αντοχές για τέλος σεζόν η ομάδα) . Πολύ καλός ο Μοσχονάς πήρε ριμπάουντ και έβαλε κρίσιμα. Στο τέλος καλοί και οι 2 κοντοί που έκλεψαν μπάλες, ενώ ο Κελής όταν έπαιζε υπήρχε πανικός στους αντιπάλους ( τον ξέχασε στον πάγκο το τελευταίο τρίλεπτο που ξέφυγε το ματς και δεν μπορούσαν να σκοράρουν οι Θράκες).
Τέλος, εκεί στην ΕΣΚΑ , play off είναι μπορούσατε να βάλετε καλύτερους διαιτητές. Έκαναν λάθη και τα διόρθωναν με νέα λάθη. Εκνεύρισαν, παίκτες και κερκίδα χωρίς να υπάρχει αντιαθλητικό παιχνίδι, με κορυφαία απόφαση την διαγραφή καλαθιού για το Κουκάκι επειδή είχε λήξη ο χρόνος έπειτα από 3 φάσεις και διαβούλευση, επειδή διαμαρτύρονταν ο πάγκος των Θρακομακεδόνων και το γήπεδο στον άλλο διαιτητή.

gspara
Την Δευτερα στις 9.15 θα διεξαχθει ο πρωτος τελικος αναμεσα σε Κουκακι και Αμπελοκηπους.
Φανταζομαι αρκετος κοσμος θα επιθυμει να δει τον κρισιμο αυτο αγωνα.Το κακο βεβαια ειναι οτι το κλειστο του Ρουφ ειναι εντελως ακαταλληλο.
Δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση να διεξαχθει σε καποιο αλλο γηπεδο,πχ Νικηφορου.
Gkos
QUOTE (gspara @ May 12 2015, 21:17 ) *
Την Δευτερα στις 9.15 θα διεξαχθει ο πρωτος τελικος αναμεσα σε Κουκακι και Αμπελοκηπους.
Φανταζομαι αρκετος κοσμος θα επιθυμει να δει τον κρισιμο αυτο αγωνα.Το κακο βεβαια ειναι οτι το κλειστο του Ρουφ ειναι εντελως ακαταλληλο.
Δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση να διεξαχθει σε καποιο αλλο γηπεδο,πχ Νικηφορου.


Συμφωνώ μέχρι κεραίας.
leonkalf
Αυτό που έγραψε ο φίλτατος gspara είναι κάτι που σκέφτηκα απο χθες το βράδυ...

Δε μπορεί τώρα οι αγώνες των τελικών για την άνοδο να γίνουν στο Ρουφ και το Γουδί. Σε 2 γήπεδα ακατάλληλα για τέτοια ματς και όχι μόνο τέτοια ματς.....

Απο διαφορετικές σκοπιες ακαταλληλα...
Χωρητικότητα, ασφάλεια παικτών και θεατών, και γενικά η εικόνα τους δεν αρμόζει ..

Εγώ προτείνω, κι αν θέλουν οι 2 ομαδες να το αιτηθούν στην ΕΣΚΑ, να γίνουν οσα παιχνίδια απαιτηθούν σε ουδέτερο γήπεδο. Να βρεθεί ένα διαθέσιμο κατάλληλο γήπεδο.
dimdan
Δυστυχως ή ευτυχως αυτό δεν γίνεται Λεωνίδα.... Οι ομάδες δεν θα δεχθούν να παίξουν τους κόπους μιας ολόκληρης χρονιας σε ουδέτερα γήπεδα.... Δεν μιλάμε για τελικό αλλά για αγώνες playoff οπου οι ομάδες επαιξαν μια ολόκληρη σεζόν για να πάρουν ένα ισχνό τουλάχιστον πλεονέκτημα ετσι ωστε στην παρούσα φάση το Κουκάκι να παίξει 2 αγώνες στην εδρα του!!! Η κατάσταση πάντως με τα γήπεδα για τα σωματεια του Δήμου Αθηναιων ειναι τραγική!!!!
leonkalf
Συμφωνώ Δημήτρη! Το βρίσκω λογικό η κάθε ομάδα να εκμεταλλευτεί την έδρα της (και πόσο μάλλον η ομάδα που έχει το πλεονέκτημα), ΑΠΛΑ ήθελα να τονίσω την ακαταλληλότητα και ότι ΔΕΝ γίνεται να υπάρχουν τέτοια γήπεδα...

Όπως τόνισες κι εσύ είναι τραγική η κατάσταση.. Και όχι μόνο του δήμου Αθηναίων.. του δήμου Πειραιά η κατάσταση είναι καλύτερη..??? 68.gif

Είναι κρίμα τη Δευτέρα να δουν ένα τέτοιο ματς 100 άτομα.. Και επίσης να κρέμονται δίπλα στις γραμμές του γηπέδου.. Άσε που δεν ξέρω αν αφήσουν οι ρεφ να κάτσει κόσμος στις θέσεις τις πλάγιας γραμμής, που αν είναι και κάποιος ψηλός μπορεί να πατάει μέσα.. smile.gif

Το ματς της κανονικής περιόδου εκεί μέσα ανάμεσα στις 2 ομάδες είναι από τα καλύτερα ματς που έχω δει .. Το είχα γράψει και τότε.. ΜΑΤΣΑΡΑ!!!
Φαντάζομαι τι έχει να γίνει τώρα..

Και το γήπεδο στο Γουδί επίσης ακατάλληλο, με κίνδυνο τραυματισμού παικτών από την ολισθηρότητα και τελευταία είδα ότι δεν έχει και επαρκή φωτισμό στην μία ρακέτα.. Σε μισοσκόταδο παίζουν.. Ελπίζω αυτό να φτιάχτηκε αλλά ... με δημόσιο έχουμε να κάνουμε..
pain of salvation
μμμ...ενδιαφέρον...

Παιδιά,αν ήταν 2-0 υπερ των Αμπελοκήπων με δικο τους αβανταζ,δεν νομίζω να σκεφτόσασταν το ουδέτερο.
Και όπως λέει και από πάνω,μιλάμε για σειρά αγώνων.
Το μικρό Κουκάκι,έχει μια ευκαιρία εδώ και χρόνια,να διεκδικήσει άνοδο στην έδρα του.Θα πάει σε ουδέτερο?
Ας είναι καλύτεροι οι Αμπελόκηποι στο παρκέ και να νικήσουν και 2 φορές στο ρουφ αν χρειαστεί.Να πω μπράβο τους.

Το ΡΟΥΦ έχει μικρή χωρητικότητα όντως.Την Δευτέρα,όσοι χώρεσαν,χώρεσαν.Οι πόρτες θα κλείσουν με οξυγονοκόλληση και δεν θα ανοίξουν αν δεν νικήσει το Κουκάκι smile.gif

(Μην φοβάστε,πάντα σχεδόν στα ντέρμπι,οι αντίπαλοι έχουν περισσότερο κόσμο.Και φιλόξενοι είμαστε)

υγ. Ας αλλάξει των Αμπελοκήπων(αλλά ούτε αυτό θέλω,γιατί έχουμε παίξει καλό μπάσκετ εκεί) smile.gif
leonkalf
Για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις.... Δεν γράφω εξ' ονόματος των Αμπελοκήπων....

Σαν φίλαθλος, πρωην παίκτης και νυν προπονητής μιλάω που θα ήθελα να δω αυτή/ες τις μάχες σε περιβάλλον που θα άρμοζε...
Με πολύ κόσμο, ωραίο γήπεδο, να το ευχαριστηθούν πρώτα απ' όλα οι παίκτες και των 2 ομάδων. Μια εσωτερική μου επιθυμία έγραψα.. Το ξέρω ότι η κάθε ομάδα θα ήθελε την έδρα που θα είχε συνηθίσει.. αλλά ήθελα να το εκφράσω.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.