Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το τόπικ των προβληματικών ΗΥ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4
rchos
QUOTE(LFO @ May 13 2011, 16:56 ) *
Εγω ενα αλλο προβλημα στο pc μου....Οποτε γραφω σε ενα μπασκετικο φορουμ και αρχιζω να "ζεσταινομαι" , μου κλειδωνει το τοπικ.... sad.gif sad.gif


αυτο ειναι οντως σοβαρο προβλημα...
LFO
QUOTE(rchos @ May 13 2011, 18:28 ) *
αυτο ειναι οντως σοβαρο προβλημα...



Καλα...δεν θα τον πιασω αυτον που μου δημιουργει το προβλημα?? Θα τον πιασω...
kseplenhs
QUOTE(LFO @ May 14 2011, 10:15 ) *
Καλα...δεν θα τον πιασω αυτον που μου δημιουργει το προβλημα?? Θα τον πιασω...





συνταίριαξέ τον μωρέ...
rchos
μαζι σου γιωργο.
να τον ψαξουμε να τον βρουμε τον υπευθυνο...
LFO
QUOTE(rchos @ May 15 2011, 12:53 ) *
μαζι σου γιωργο.
να τον ψαξουμε να τον βρουμε τον υπευθυνο...


Mωρε ξερω ποιος ειναι αλλα περιμενω την επομενη φορα που θα μου κλειδωθει κειμενο... shot.gif
rchos
QUOTE(LFO @ May 16 2011, 12:38 ) *
Mωρε ξερω ποιος ειναι αλλα περιμενω την επομενη φορα που θα μου κλειδωθει κειμενο... shot.gif


να κλειδωθει τωρα ενα να δουμε τι θα γινει? tongue.gif
LFO
QUOTE(rchos @ May 16 2011, 11:44 ) *
να κλειδωθει τωρα ενα να δουμε τι θα γινει? tongue.gif


και που ξερεις εσυ ρε φιλε ποιος μου κλειδωνει το Pc?????? blink.gif
rchos
κοιτα γενικα δεν ξερω και πολλα πραγματα αλλα απο μπασκετικα φορουμ 1-2 τα σκαμπαζω...
apkat
Aπο το πρωι δεν μπορω να μπω στο μσν.. Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;;
baskethood
QUOTE (apkat @ May 16 2011, 14:13 ) *
Aπο το πρωι δεν μπορω να μπω στο μσν.. Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα;;

Μπαινω κανονικα,αλλα πριν 2-3 μερες αντιμετωπιζα και γω το ιδιο προβλημα.
rchos
κι εγω μεσα ημουν αλλα επειδη δεν μπορεις να μπεις εσυ βγαινω απο συμπαρασταση..
apkat
Μα με το που παταω συνδεση δεν κανει καν προσπαθεια..Μου βγαζει στα καπακια μηνυμα οτι η υπηρεσια δεν ειναι προσωρινα διαθεσιμη και να δοκιμασω αργοτερα...!!

Σταματη ευχαριστω για την συμπαρασταση..!!!
apkat
Fixed..!!! tongue.gif
rankin
Δεν ξέρω τι συζητάτε, αλλά σε γενικές γραμμές, για κάθε πιθανό και απίθανο πρόβλημα ενός Η/Υ υπάρχει μια και μόνο μια λύση:
Βγάλτε τα windows και βάλτε Linux...

Είναι η πιο σίγουρη λύση... biggrin.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(rankin @ May 23 2011, 10:50 ) *
Δεν ξέρω τι συζητάτε, αλλά σε γενικές γραμμές, για κάθε πιθανό και απίθανο πρόβλημα ενός Η/Υ υπάρχει μια και μόνο μια λύση:
Βγάλτε τα windows και βάλτε Linux...

Είναι η πιο σίγουρη λύση... biggrin.gif

icon_headbang.gif icon_headbang.gif
rankin
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ May 23 2011, 14:01 ) *
icon_headbang.gif icon_headbang.gif

έτσι, να μαζεύεται σιγά-σιγά η ομάδα.....
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(rankin @ May 23 2011, 14:06 ) *
έτσι, να μαζεύεται σιγά-σιγά η ομάδα.....

Μαζεμένος είμαι εδώ και χρόνια tongue.gif
LFO
Αμα βαλω Linux θα σταματη(σει) να κλειδωνει τα τοπικ πανω στο καλυτερο?? blink.gif
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(LFO @ May 23 2011, 15:11 ) *
Αμα βαλω Linux θα σταματη(σει) να κλειδωνει τα τοπικ πανω στο καλυτερο?? blink.gif

Ναι, εννοείται.
Αλλά θα πρέπει να μας αποδείξεις ότι όντως τρέχεις linux tongue.gif
NBAholic
Όχι ακριβώς θέμα υπολογιστή, αλλά facebook: Για κάποιο λόγο, χωρίς να έχω κάνει αλλαγή στις ρυθμίσεις, μου έχουν ομαδοποιηθεί τα μηνύματα που στέλνω και δέχομαι, ανά άτομο. Δηλαδή, εμφανίζονται στην ίδια σελίδα όλα τα μηνύματα που έχω στείλει και δεχτεί από συγκεκριμένο άτομο, κάτι που φυσικά δε θέλω. Πώς γίνεται να επαναφέρω την αρχική ρύθμιση, να είναι ξεχωριστό το ένα μήνυμα από το άλλο; Θέλω να σβήσω μερικά και δεν μπορώ, γιατί θα σβηστούν όλα τα μηνύματα του ίδιου προσώπου!
Manu7
Για να δω αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει...

Το Windows live ID μου έχει παραβιαστεί.Βάζω κωδικό πρόσβασης και το ΙD και δεν μπορώ να μπω στα e-mail μου.

Με τα βήματα που μου προτείνει, καταλήγω στο
"Σε αυτό το σημείο βρίσκονται τα στοιχεία επικοινωνίας που έχουμε για εσάς."
Και από κάτω έχει ένα mail που μοιάζει με το original.Προφανώς είναι αυτό που είχα βάλει ως εναλλακτική διεύθυνση
ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Από κάτω έχει επιλογή "αποστολή κωδικού" (στον παραπάνω εναλλακτικό λογαριασμό προφανώς)

Το πατάω και μου βγάζει ένα περιθώριο να γράψω τον κωδικό επαλήθευσης που στάλθηκε στον εναλλακτικό λογαριασμό.

Εμ έλα ντε που δεν ξέρω πώς να μπω σε αυτή τη διεύθυνση?Βάζω τον κωδικό που βάζω στην original διεύθυνση
αλλά λέει ότι είναι εσφαλμένη η διεύθυνση(η εναλλακτική) ή το password.

Βασικά δεν νομίζω ότι όταν πας να κάνεις δημιουργία λογαριασμού και βάζεις εναλλακτική διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου,να σου ζητάει και password.

Αν κάποιος έχει εμπειρία σε τέτοια θέματα plz help....
benchwarmer
QUOTE(Manu7 @ Jun 7 2011, 03:29 ) *
Για να δω αν μπορεί κανείς να με βοηθήσει...

Το Windows live ID μου έχει παραβιαστεί.Βάζω κωδικό πρόσβασης και το ΙD και δεν μπορώ να μπω στα e-mail μου.

Με τα βήματα που μου προτείνει, καταλήγω στο
"Σε αυτό το σημείο βρίσκονται τα στοιχεία επικοινωνίας που έχουμε για εσάς."
Και από κάτω έχει ένα mail που μοιάζει με το original.Προφανώς είναι αυτό που είχα βάλει ως εναλλακτική διεύθυνση
ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Από κάτω έχει επιλογή "αποστολή κωδικού" (στον παραπάνω εναλλακτικό λογαριασμό προφανώς)

Το πατάω και μου βγάζει ένα περιθώριο να γράψω τον κωδικό επαλήθευσης που στάλθηκε στον εναλλακτικό λογαριασμό.

Εμ έλα ντε που δεν ξέρω πώς να μπω σε αυτή τη διεύθυνση?Βάζω τον κωδικό που βάζω στην original διεύθυνση
αλλά λέει ότι είναι εσφαλμένη η διεύθυνση(η εναλλακτική) ή το password.

Βασικά δεν νομίζω ότι όταν πας να κάνεις δημιουργία λογαριασμού και βάζεις εναλλακτική διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου,να σου ζητάει και password.

Αν κάποιος έχει εμπειρία σε τέτοια θέματα plz help....


Αν εχω καταλαβει καλα, η εναλλακτικη διευθυνση που εχεις δωσει δεν ηταν πραγματικη.
Μπορεις να προσπαθησεις να φτιαξεις ενα καινουριο λογαριασμο με αυτη τη διευθυνση (και να ελπιζεις οτι δεν ειναι πιασμενη απο καποιον αλλον), και μετα να πατησεις να σου αποσταλει ο κωδικος του αλλου λογαριασμου εκει..

Αλλα πρωτα σιγουρεψου οτι δεν μπορεις να μπεις καθολου στον κανονικο σου (τσεκαρε τα κεφαλαια-μικρα στον κωδικο κλπ..)
Manu7
QUOTE(benchwarmer @ Jun 7 2011, 04:39 ) *
Αν εχω καταλαβει καλα, η εναλλακτικη διευθυνση που εχεις δωσει δεν ηταν πραγματικη.
Μπορεις να προσπαθησεις να φτιαξεις ενα καινουριο λογαριασμο με αυτη τη διευθυνση (και να ελπιζεις οτι δεν ειναι πιασμενη απο καποιον αλλον), και μετα να πατησεις να σου αποσταλει ο κωδικος του αλλου λογαριασμου εκει..

Αλλα πρωτα σιγουρεψου οτι δεν μπορεις να μπεις καθολου στον κανονικο σου (τσεκαρε τα κεφαλαια-μικρα στον κωδικο κλπ..)

Nαι ρε φίλε...Τι στόκος που είμαι...Δεν το σκέφτηκα να δημιουργήσω λογαριασμό με αυτό το όνομα..

Τy my friend...Όλα καλά! thumbsup.gif
SG3ptshooter
Yπάρχει κάποιο πρόγραμμα που να μπορεί να αποθηκεύσει σε μια μορφή κειμένου όλη τη δομή των φακέλων και αρχείων που βρίσκονται σε ένα σκληρό δίσκο; Δίνοντας ένα αποτέλεσμα δηλαδή ανάλογο με μια λίστα ή ένα δέντρο. Thanks in advance.

bballbill
http://www.karenware.com/powertools/ptdirprn.asp#Download

Στα xp δουλεύει μια χαρά. Δημιουργεί ένα notepad όπου φαίνονται τα ζητούμενα σε μορφή λίστας.
Xaroumenos loukoumas
Σε λινουξ υπάρχει και η εντολή tree.
Βέβαια φαντάζομαι windows έχεις, αλλά αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας, θα πέσει να μας πλακώσει tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.