Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το τόπικ των προβληματικών ΗΥ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4
Bikerboy
edit by Air Kef: Με pms σας παρακαλώ. smile.gif
j-kidd13
Μια ερωτηση προς τις διανοιες περι ΗΥ του φορουμ....
ταν ανοιγω τον υπολογιστη μου,κανει τον κλασικο θορυβο που κανουν ολοι οι υπολογιστες οταν ξεκινανε...Μετα απο 2-3 δευτερολεπτα,ο υπολογιστης σταματαει να δουλευει...Και μετα παλι απο 2-3 δευτερολεπτα ξαναπαιρνει μπρος και λειτουργει κανονικα....Τι ειναι αυτο παλι????
Πληροφοριακα ο ΗΥ ειναι pentium 4 2.66Ghz,αγορασμενος το 2003,δεν εχει υποστει καμια αναβαθμιση και εχω να του κανω φορματ ....1χρονο...Κοινως ειναι τιγκα στους υιους...
a.n.r00u *n-e*
QUOTE(j-kidd13 @ May 8 2009, 21:33 ) *
Μια ερωτηση προς τις διανοιες περι ΗΥ του φορουμ....
ταν ανοιγω τον υπολογιστη μου,κανει τον κλασικο θορυβο που κανουν ολοι οι υπολογιστες οταν ξεκινανε...Μετα απο 2-3 δευτερολεπτα,ο υπολογιστης σταματαει να δουλευει...Και μετα παλι απο 2-3 δευτερολεπτα ξαναπαιρνει μπρος και λειτουργει κανονικα....Τι ειναι αυτο παλι????
Πληροφοριακα ο ΗΥ ειναι pentium 4 2.66Ghz,αγορασμενος το 2003,δεν εχει υποστει καμια αναβαθμιση και εχω να του κανω φορματ ....1χρονο...Κοινως ειναι τιγκα στους υιους...

ίσως πρέπει να αλλάξεις μητρική...
lakersdynasty
Μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να ρυθμησω τις επιλογες του μενου "shut down" των windows?

Συγκεκριμενα θελω να προσθεσω στις επιλογες stand by shut down και restart και την επιλογη hibernate η οποια δεν ειναι ενεργοποιημενη.

Αν καποιος μπορει να μου δωσει καποια πληροφορια των ευχαριστω εκ των προτερων.
bballbill
Για κοίτα αυτό. Δεν τό'χω δοκιμάσει αλλά το λέει η ίδια η microsoft.
hagi
QUOTE(lakersdynasty @ May 14 2009, 17:39 ) *
Μπορει καποιος να μου πει απο που μπορω να ρυθμησω τις επιλογες του μενου "shut down" των windows?

Συγκεκριμενα θελω να προσθεσω στις επιλογες stand by shut down και restart και την επιλογη hibernate η οποια δεν ειναι ενεργοποιημενη.

Αν καποιος μπορει να μου δωσει καποια πληροφορια των ευχαριστω εκ των προτερων.

Δεν ξέρω αν γίνεται μόνιμα αλλά μπορείς να το κάνεις κάθε φορά που πατάς την επιλογή "shut down".Μόλις σου εμφανίσει τις τρεις επιλογές πατάς το "shift" και το "standby" γίνεται "hibernate".
sihainas
Πρόβλημα:

Router Linksys WAG354G στα καλά του καθουμένου αποσυνδέεται και δεν μπορεί να ξανασυνδεθεί...στην κατάσταση λέει "trainning" έκανα και restore factory defaults αλλά τίποτα.

Router Siemens CL-110 δουλεύει κανονικά...αλλά δυστυχώς δεν έχει ασύρματο.

Καμιά ιδέα;
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(sihainas @ Jun 23 2009, 15:23 ) *
Πρόβλημα:

Router Linksys WAG354G στα καλά του καθουμένου αποσυνδέεται και δεν μπορεί να ξανασυνδεθεί...στην κατάσταση λέει "trainning" έκανα και restore factory defaults αλλά τίποτα.

Router Siemens CL-110 δουλεύει κανονικά...αλλά δυστυχώς δεν έχει ασύρματο.

Καμιά ιδέα;


To ενσύρματο στο Linksys παίζει κανονικά;
sihainas
Όχι δεν μπορεί να συνδεθεί... χτες δεν το έβλεπε καν το pc (δλδ πάταγα 192.168.1.1 και δεν το έβρισκε...σήμερα ευτυχώς μπαίνει στις ρυθμίσεις αλλά και πάλι δεν μπορεί να συνδεθεί)
Air Kef
Κατά 90%, μας αποχαιρέτησε και με μια αποστολή στα κεντρικά, ίσως φτιάξει.
Νομίζω δλδ.
sihainas
Καλά αυτή τη δουλειά θα κάνω τώρα... προς το παρον βολεύομαι με το Siemens...κάποια στιγμή αν όντως δεν φτιάξει θα πάω να πάρω καινούριο... ούτως ή άλλως το σκεφτόμουν να πάρω ένα αλλο εδώ και καιρό... αλλά δεν το έχω ψάξει καθόλου
Giorgos#4
παιδια γνωριζετε τι πρεπει να κανω για να γινει πιο γρηγορο το pc?η μνημη ηταν σχεδον γεματη και εβαλα εναν εξωτερικο σκληρο που τα μετεφερα σχεδον ολα,εκανα επεισης ανασυγκροτηση ... τι αλλο μπορω να κανω?
ios
QUOTE(Giorgos#4 @ Jun 26 2009, 17:52 ) *
παιδια γνωριζετε τι πρεπει να κανω για να γινει πιο γρηγορο το pc?η μνημη ηταν σχεδον γεματη και εβαλα εναν εξωτερικο σκληρο που τα μετεφερα σχεδον ολα,εκανα επεισης ανασυγκροτηση ... τι αλλο μπορω να κανω?


Κύρια μνήμη (RAM), αν τρέχεις vista σου προτείνω να έχεις 4GB.
Gravedigger
Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν μπορώ να γράψω τίποτα από το PC μου σε DVD???Μου βγάζει μήνυμα τα windows συνάντησαν ένα πρόβλημα κατά την προσπάθεια αντιγραφής αυτού του αρχείου.Ότι αρχείο και να είναι.
Boom Dizzle
Παιδια εχω ενα προβλημα.
Πρωτα απ'ολα εχω εγκαταστημενο το Orbit.
Αλλα οταν κατεβαζω κανονικα με firefox απο rapidshare sendspace το κατεβασμα καθυστερει αν και αναπτυσει ταχυτητα καποια στιγμη σταματαει και ξεκιναει μετα απο λιγα δευτερολεπτα!!!Μονο απο το filefront κατεβαζω κανονικα!!!!Βοηθηστε με ειναι εκνευριστικο!
ios
QUOTE(Gravedigger @ Jun 30 2009, 16:03 ) *
Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί δεν μπορώ να γράψω τίποτα από το PC μου σε DVD???Μου βγάζει μήνυμα τα windows συνάντησαν ένα πρόβλημα κατά την προσπάθεια αντιγραφής αυτού του αρχείου.Ότι αρχείο και να είναι.


copy/paste το μήνυμα σφάλματος και κάνε μία αναζήτηση στο google. Το πιο λογικό είναι να βρεις καταχωρήσεις σε forum που περιγράφουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα που έχεις και εσύ - και φυσικά με οδηγίες από κάτω για να το διορθώσεις.
Boom Dizzle
Κανενας για το δικο μ προβλημα??
red pyramid88
S.O.S. Σήμερα ξύπνησα και βρήκα ένα μεγάλο αριθμό αρχείων μου στο κάδο αχρήστων χωρίς να τα έχω βάλει εγώ εκεί. Έχει κανείς ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει -να άλλαξε κάποιος άλλος θέση σε αυτά δύσκολο εώς αδύνατο, δεν υπήρχε κάποιος λόγος)
Timemaster
Έχω ένα μπασκετικό πρόβλημα στον υπολογιστή μου αλλά και σε 3 ακόμα (με διαφορετικό ρούτερ, διαφορετική ΙΡ και διαφορετικά windows)

Το όλο θέμα είναι πως δε μπορώ εδώ και έναν μήνα περίπου να μπω στην σελίδα του ΕΣΑΚΕ.
με όποιο πρόγραμμα και να πάω να συνδεθώ μου λέει πως δεν υπάρχει η σελίδα.

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι και κυρίως πως το λύνεται;
Air Kef
Προφανώς δεν υπάρχει να κάνεις.

Και μένα κάποιες φορές δεν μου ανοίγει.
Timemaster
QUOTE(Air Kef @ Nov 14 2010, 20:53 ) *
Προφανώς δεν υπάρχει να κάνεις.

Και μένα κάποιες φορές δεν μου ανοίγει.


κάποιες φορές;

εμένα από το σπίτι δεν ανοίγει ΠΟΤΕ και από τη δουλειά πάντα...
και όχι τίποτα τα στατιστικά είναι μόνο εκεί!
Air Kef
QUOTE
στον υπολογιστή μου αλλά και σε 3 ακόμα (με διαφορετικό ρούτερ, διαφορετική ΙΡ και διαφορετικά windows)


το μονο κοινό στην όλη ιστορία είναι ο ίδιος υπολογιστής (υπολογιστής με 2 διαφορετικές εκδόσεις windows? )
lakersdynasty
αυτο που συμβαινει ειναι οτι φετος ο ΕΣΑΚΕ εχει φτιαξει ενα σαιτ με βαρυφορτωμενο κωδικα που εχει σε καθε γωνια του σαιτ φορτωμενα πλαισια java flash κτλ που οι μισοι browsers δεν τα υποστιριζουν εκτος αν υπαρχουν εγκατεστημενες στο pc οι τελευταιες βερσιον των συγκεκριμενων προγραμματων.

Αρα το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να εγκαταστησεις τις τελευταιες εκδοσεις

Java
http://www.java.com/en/download/manual.jsp

Flash
http://www.adobe.com/software/flash/about/

και μετα να δοκιμασεις ξανα την τυχη σου.

Μην απογοητευτεις ομως διοτι εγω εχω εγκατεστημενες τις τελευταιες εκδοσεις και παλι δυσκολευεται να μπει στο σαιτ.

Με Mozzila Opera περισοτερο me Google Chrome λιγοτερο. Αλλα και παλι δυσκολευεται.
Timemaster
QUOTE(Air Kef @ Nov 15 2010, 00:38 ) *
το μονο κοινό στην όλη ιστορία είναι ο ίδιος υπολογιστής (υπολογιστής με 2 διαφορετικές εκδόσεις windows? )


δυστυχώς όχι μιλάμε για 5 υπολογιστές σε τρία σπίτια!
όπου έχουν linux , windows xp (2) και windows 7 (2)

ενώ έχουν τρία διαφορετικά ρούτερ.

το μόνο κοινό που έχουν όλοι είναι η σύνδεση με την forthnet την οποία πήρα αρκετές φορές τηλέφωνο και το μόνο που διαπίστωσε είναι πως η γραμμή ή το ρούτερ μου δεν έχει κάποιο πρόβλημα.



QUOTE(lakersdynasty @ Nov 15 2010, 01:41 ) *
αυτο που συμβαινει ειναι οτι φετος ο ΕΣΑΚΕ εχει φτιαξει ενα σαιτ με βαρυφορτωμενο κωδικα που εχει σε καθε γωνια του σαιτ φορτωμενα πλαισια java flash κτλ που οι μισοι browsers δεν τα υποστιριζουν εκτος αν υπαρχουν εγκατεστημενες στο pc οι τελευταιες βερσιον των συγκεκριμενων προγραμματων.

Αρα το πρωτο που πρεπει να κανεις ειναι να εγκαταστησεις τις τελευταιες εκδοσεις

Java
http://www.java.com/en/download/manual.jsp

Flash
http://www.adobe.com/software/flash/about/

και μετα να δοκιμασεις ξανα την τυχη σου.

Μην απογοητευτεις ομως διοτι εγω εχω εγκατεστημενες τις τελευταιες εκδοσεις και παλι δυσκολευεται να μπει στο σαιτ.

Με Mozzila Opera περισοτερο me Google Chrome λιγοτερο. Αλλα και παλι δυσκολευεται.


Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές και το χρόνο σου αλλά έχω σε όλα τις τελευταίες εκδόσεις αλλά δε μπορεί ποτέ ν βρει την σελίδα.
duncan21
help.gif help.gif help.gif help.gif help.gif

http://s1080.photobucket.com/albums/j325/j...nt=12a73bf6.jpg

Εσπασε το πισω μερος του λαπτοπ!Δουλευει κανονικα αλλα ειναι αχρηστος εκτος σπιτιου.Δε μπορω να το κλεισω.Τι να κανω?
NBAholic
Πριν λίγες μέρες, ο Mozilla άρχισε να κάνει νερά όταν άνοιγα βίντεο Youtube και να μη φορτώνει μερικά από αυτά. Πλέον, δε φορτώνει κανένα βίντεο του Youtube. Δηλαδή, όταν το ανοίγω δείχνει μόνο τη μαύρη οθόνη της προεπισκόπησης, χωρίς τα κουμπιά play, pause και χωρίς να μου λέει τι φταίει. Αρχικά, νόμιζα ότι είχε να κάνει με το Flash Player, γιατί μου έβγαζε μια ειδοποίηση, οπότε το αναβάθμισα σε έκδοση 10, αναβάθμισα και το Real Player που επίσης μου έβγαζε ειδοποίηση και παρόλα αυτά δεν άλλαξε τίποτα. Τι διάολο θέλει ακόμη; (Όχι ότι έχω και φοβερό πρόβλημα, ανοίγω το Youtube σε άλλον browser άμα θέλω, αλλά στο Mozilla αρνείται πεισματικά, από εκεί που όλα κυλούσαν φυσιολογικά).
Το ωραίο και ακόμη πιο ηλίθιο είναι ότι μπορώ να δω φιλμάκια Youtube που είναι συναπτόμενα σε άλλες διευθύνσεις (πχ, τα NBA βίντεο στο φόρουμ εδώ).

Παράλληλα, στο Google έχει πλέον πάψει να βγάζει αυτόματες προτάσεις όταν ξεκινώ να ψάχνω μια λέξη, παρότι βλέπω ότι δεν έχω απενεργοποιήσει αυτή τη λειτουργία και πρέπει να γράφω ολόκληρη τη λέξη ή τη φράση. Πάλι μιλάμε για το Mozilla.
ALdaperan
QUOTE(NBAholic @ Dec 31 2010, 03:45 ) *
Πριν λίγες μέρες, ο Mozilla άρχισε να κάνει νερά όταν άνοιγα βίντεο Youtube και να μη φορτώνει μερικά από αυτά. Πλέον, δε φορτώνει κανένα βίντεο του Youtube. Δηλαδή, όταν το ανοίγω δείχνει μόνο τη μαύρη οθόνη της προεπισκόπησης, χωρίς τα κουμπιά play, pause και χωρίς να μου λέει τι φταίει. Αρχικά, νόμιζα ότι είχε να κάνει με το Flash Player, γιατί μου έβγαζε μια ειδοποίηση, οπότε το αναβάθμισα σε έκδοση 10, αναβάθμισα και το Real Player που επίσης μου έβγαζε ειδοποίηση και παρόλα αυτά δεν άλλαξε τίποτα. Τι διάολο θέλει ακόμη; (Όχι ότι έχω και φοβερό πρόβλημα, ανοίγω το Youtube σε άλλον browser άμα θέλω, αλλά στο Mozilla αρνείται πεισματικά, από εκεί που όλα κυλούσαν φυσιολογικά).
Το ωραίο και ακόμη πιο ηλίθιο είναι ότι μπορώ να δω φιλμάκια Youtube που είναι συναπτόμενα σε άλλες διευθύνσεις (πχ, τα NBA βίντεο στο φόρουμ εδώ).

Παράλληλα, στο Google έχει πλέον πάψει να βγάζει αυτόματες προτάσεις όταν ξεκινώ να ψάχνω μια λέξη, παρότι βλέπω ότι δεν έχω απενεργοποιήσει αυτή τη λειτουργία και πρέπει να γράφω ολόκληρη τη λέξη ή τη φράση. Πάλι μιλάμε για το Mozilla.

το flash player σου είναι σίγουρα...

για δοκίμασε να το βγάλεις και ξαναβάλτο

αυτο το flash είναι το πιο επιρεπές που υπάρχει
sihainas
Αν έχεις το adblock στον firefox παίζει να φταίει κι αυτό... δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις...
NBAholic
Αυτό το ξέχασα. Τελικά, μάλλον είχε να κάνει με κάποιες αναβαθμίσεις που έκαναν εκείνο τον καιρό και καθιστούσαν δύσκολη την παρακολούθηση των βίντεο.

Κάτι άλλο: Είμαι ο μοναδικός που έχει απογοητευτεί πλήρως από το Chrome; Όχι ότι προέκυψε κάτι τώρα, γιατί συνήθως πλοηγούμαι μέσω Μozilla, αλλά μετανιώνω κάθε φορά που ανοίγω τον εν λόγω browser. Τα σχόλια που πάντα διαβάζω μιλούν για ελαφρύτερο και γρηγορότερο browser από το Firefox, αλλά κάθε άλλο παρά βλέπω κάτι τέτοιο. Συγκεκριμένα, τα εξής συμβαίνουν κάθε φορά που φορτώνω αρκετές σελίδες στο Chrome:

-Διαρκείς ενοχλητικές λευκές φλασίες στην οθόνη, ό,τι πρέπει για επιληψία.
-Συχνό χάσιμο του κέρσορα στη βασική οθόνη.
-Διαρκής αδυναμία να φορτώσει σελίδες επί σελίδων, με αποτέλεσμα να μου προτείνει διακοπή του φορτώματος για να συνεχίσει να ανταποκρίνεται ο υπολογιστής.
-Σελίδες που κάνουν έναν αιώνα να φορτώσουν, μερικές φορές ακόμη και οι πλέον στοιχειώδεις, π.χ, Google. Στον Chrome μάλιστα έχω ανοικτές συνήθως 30-40 σελίδες, τη στιγμή που ο Firefox ανταποκρίνεται ασυγκρίτως καλύτερα με πολύ μεγαλύτερο αριθμό σελίδων.
-Αδυναμία να κλείσει μερικές σελίδες που δεν μπορούν να φορτώσουν.

Προβλέπω ότι αυτές οι σελίδες που έχω ανοικτές τώρα θα είναι και οι τελευταίες που θα ανοίξω στο Chrome για πολύ καιρό.
Δε γράφω άλλα, γιατί με έχουν ζαλίσει τα emoticons αριστερά μου που συνεχώς αναβοσβήνουν...
Air Kef
Εγω καταευχαριστημένος είμαι, αρκετά ελαφρύτερος και γρηγορότερος όντως, κλείνει σελίδες όποτε κρασάρουν και όλα.

2 πράγματα, τα βίντεο κολλάνε κάπως, ειδικά στην σελίδα του ΝΒΑ ενώ υπάρχει κάποια ασυμβατότητα με κάποιες σελίδες που ανοίγουν κανονικα με ΙΕ.
Xaroumenos loukoumas
Κι εγώ jet είμαι με chrome πάντως smile.gif
Α, και ο Firefox 4 (ακόμα σε beta 9) είναι αρκετά "δυνατός" wink.gif
Manu7
Πρέπει να έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα (αν όχι το ίδιο) με τον NBAholic πιο πάνω.

Με τον mozilla ανοίγω ένα video από το youtube, αλλα δεν μου δείχνει εικόνα και δεν μου εμφανίζει τα εικονίδια
της ρυθμισης της έντασης και του pause/play.Απλά παίζει το video χωρίς εικόνα με λίγα λόγια.

Μάλλον φταίει το flash player.Το θέμα βέβαια είναι ότι το είχα κάνει upgrade πριν τύχει να ανοίξω το youtube.com.
Επίσης,αν κλείσω το youtube και το ξανανοίξω εξαφανίζεται το πρόβλημα αλλά ξαναεμφανίζεται...

Τι φτιάνω??
lightday
QUOTE(Manu7 @ Mar 11 2011, 22:54 ) *
Πρέπει να έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα (αν όχι το ίδιο) με τον NBAholic πιο πάνω.

Με τον mozilla ανοίγω ένα video από το youtube, αλλα δεν μου δείχνει εικόνα και δεν μου εμφανίζει τα εικονίδια
της ρυθμισης της έντασης και του pause/play.Απλά παίζει το video χωρίς εικόνα με λίγα λόγια.

Μάλλον φταίει το flash player.Το θέμα βέβαια είναι ότι το είχα κάνει upgrade πριν τύχει να ανοίξω το youtube.com.
Επίσης,αν κλείσω το youtube και το ξανανοίξω εξαφανίζεται το πρόβλημα αλλά ξαναεμφανίζεται...

Τι φτιάνω??

δοκίμασε να κατεβάσεις τα 2 upgrades του flash . Ενα για chrome,ff και ένα για ie.
o FF έχει φτάσει στην έκδοση 4rc.
Μετά drivers για την κάρτα γραφικών καθώς πλέον όλοι πια είναι hardware accelarated.
colonel gomelsky
Firefox 4 sucks! Ποιός σας είπε κύριοι της Μοτζιλα ότι θέλουμε αλλαγές? ε?

Παίδες ξέρει κανείς αν μπορώ να επαναφέρω το παλιό προφιλ ή αν μπορώ να κάνω ρολ μπακ?
NBAholic
Άρα να θεωρήσω τον εαυτό μου τυχερό που δεν έχω κάνει αναβάθμιση από το 3; Βασικά, το πρόβλημά μου είναι ότι έχω ανοικτό κάθε φορά έναν τεράστιο αριθμό σελίδων και πρώτο μου μέλημα είναι η ταχύτητα. Όπως είχα γράψει κι αλλού, το Chrome σε εμένα αρχίζει να κολλά και να γίνεται εκνευριστικό μόλις οι σελίδες υπερβούν τις 40. Ο Mozilla δεν είχε κανένα πρόβλημα με τις 40. Από τις 120-140 και πέρα αρχίζει να κολλά σημαντικά κι αυτός.
colonel gomelsky
QUOTE(NBAholic @ Apr 10 2011, 23:51 ) *
Άρα να θεωρήσω τον εαυτό μου τυχερό που δεν έχω κάνει αναβάθμιση από το 3; Βασικά, το πρόβλημά μου είναι ότι έχω ανοικτό κάθε φορά έναν τεράστιο αριθμό σελίδων και πρώτο μου μέλημα είναι η ταχύτητα. Όπως είχα γράψει κι αλλού, το Chrome σε εμένα αρχίζει να κολλά και να γίνεται εκνευριστικό μόλις οι σελίδες υπερβούν τις 40. Ο Mozilla δεν είχε κανένα πρόβλημα με τις 40. Από τις 120-140 και πέρα αρχίζει να κολλά σημαντικά κι αυτός.


O 4 είναι ταχύτερος. Το ζήτημα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να τον αξιοποιήσω γιατί μπερδεύομαι. Όσο απλό και να ακούγεται είναι ιδαίτερα σπαστικό να σου αλλάζουν την σειρά στο μενού του δεξιού κλικ (το νεα καρτέλα από δεύτερο πήγε πρώτο), να εξαφανίζουν το κουμπί του ριφρες και βάζουν τις καρτέλες πάνω από την γραμμή url!
baskethood
QUOTE (colonel gomelsky @ Apr 10 2011, 23:58 ) *
O 4 είναι ταχύτερος. Το ζήτημα είναι ότι εγώ δεν μπορώ να τον αξιοποιήσω γιατί μπερδεύομαι. Όσο απλό και να ακούγεται είναι ιδαίτερα σπαστικό να σου αλλάζουν την σειρά στο μενού του δεξιού κλικ (το νεα καρτέλα από δεύτερο πήγε πρώτο), να εξαφανίζουν το κουμπί του ριφρες και βάζουν τις καρτέλες πάνω από την γραμμή url!

Για τις καρτελες αρκει να κανεις ενα δεξι κλικ στην μπαρα και να αποεπιλεξεις το ''καρτελες στο πανω μερος''
lightday
QUOTE(NBAholic @ Apr 10 2011, 23:51 ) *
Άρα να θεωρήσω τον εαυτό μου τυχερό που δεν έχω κάνει αναβάθμιση από το 3; Βασικά, το πρόβλημά μου είναι ότι έχω ανοικτό κάθε φορά έναν τεράστιο αριθμό σελίδων και πρώτο μου μέλημα είναι η ταχύτητα. Όπως είχα γράψει κι αλλού, το Chrome σε εμένα αρχίζει να κολλά και να γίνεται εκνευριστικό μόλις οι σελίδες υπερβούν τις 40. Ο Mozilla δεν είχε κανένα πρόβλημα με τις 40. Από τις 120-140 και πέρα αρχίζει να κολλά σημαντικά κι αυτός.

εννοεί ςοτι έχεις 40 tabs ανοιχτα και πάνω?
respect ρε συ σπάνια φτάνω τα 10.
Τέσπα ο 4 εχει grouping των tabs έτσι μπορείς να έχεις ένα παράθυρο με 20 tabs πχ με βίντεο ,ενα με 30 για βίντεο κτλ.
colonel gomelsky
QUOTE(baskethood @ Apr 11 2011, 02:28 ) *
Για τις καρτελες αρκει να κανεις ενα δεξι κλικ στην μπαρα και να αποεπιλεξεις το ''καρτελες στο πανω μερος''


Thanks φίλε! Κάπως σώθηκε η κατάσταση. Μήπως ξέρεις πώς μπορώ να εμφανίσω και το refresh button?
baskethood
QUOTE (colonel gomelsky @ Apr 14 2011, 13:48 ) *
Thanks φίλε! Κάπως σώθηκε η κατάσταση. Μήπως ξέρεις πώς μπορώ να εμφανίσω και το refresh button?

To refresh εμενα μου εμφανιζεται στη μπαρα γραφουμε το λινκ διπλα στο αστερακι.Τωρα για να το προσθεσεις διπλα στο Home για παραδειγμα δεν το εχω βρει.
oti-nane
ΤΟ μόνο που βρήκα είναι πως μπορείς να το κάνεις πιο εμφανές πάντως υπάρχει μετά ακριβώς από τη διεύθυνση και είναι πιο όμορφο έτσι
colonel gomelsky
Ανοιγοκλείνω το ρουτερ μου και δεν αλλάζει IP. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?
Vagouridis
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 16 2011, 12:16 ) *
Ανοιγοκλείνω το ρουτερ μου και δεν αλλάζει IP. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

Αστο κανα 5λεπτο εκτος και μετα ανοιξτο.Λογικα δεν ανανεωνει ο provider την ip σε μικρο χρονικο διαστημα.
Razorblade Fish
QUOTE(baskethood @ Apr 14 2011, 14:04 ) *
To refresh εμενα μου εμφανιζεται στη μπαρα γραφουμε το λινκ διπλα στο αστερακι.Τωρα για να το προσθεσεις διπλα στο Home για παραδειγμα δεν το εχω βρει.

Εγω με αυτα συνηθισα,αυτο που δεν εχω βρει ακομα και δεν ξερω γιατι ειναι πως αποθηκευεις τις καρτελες πριν τις κλεισεις.Με τον προηγουμενο Mozilla καθε φορα πριν κλεισω πολλες καρτελες μαζι(πανω απο 2) με ρωταγε αν θελω να τις αποθηκευσω(δηλαδη οταν ξανανοιξω τον Mozilla να ανοιξουν αυτες οι καρτελες).Συνηθως εκανα χρηση αυτης της επιλογης,αλλα τωρα δεν μου δινεται.Απλα με ρωταει αν οντως θελω να κλεισω τις καρτελες.Ξερει κανεις πως να απαναφερω αυτην την επιλογη;;;
baskethood
QUOTE (Razorblade Fish @ May 7 2011, 00:50 ) *
Εγω με αυτα συνηθισα,αυτο που δεν εχω βρει ακομα και δεν ξερω γιατι ειναι πως αποθηκευεις τις καρτελες πριν τις κλεισεις.Με τον προηγουμενο Mozilla καθε φορα πριν κλεισω πολλες καρτελες μαζι(πανω απο 2) με ρωταγε αν θελω να τις αποθηκευσω(δηλαδη οταν ξανανοιξω τον Mozilla να ανοιξουν αυτες οι καρτελες).Συνηθως εκανα χρηση αυτης της επιλογης,αλλα τωρα δεν μου δινεται.Απλα με ρωταει αν οντως θελω να κλεισω τις καρτελες.Ξερει κανεις πως να απαναφερω αυτην την επιλογη;;;

Πας επιλογες,καρτελες και τικαρεις το "προειδοποιηση στο κλεισιμο πολλαπλων καρτελων".
Αυτο νομιζω ψαχνεις
Razorblade Fish
QUOTE(baskethood @ May 7 2011, 00:54 ) *
Πας επιλογες,καρτελες και τικαρεις το "προειδοποιηση στο κλεισιμο πολλαπλων καρτελων".
Αυτο νομιζω ψαχνεις

Οχι,δυστυχως δεν ειναι αυτο.Αυτο που λες ειναι απλα να σε προειδοποιει πριν κλεισεις πολλες καρτελες.Εγω θελω να τις κλεινω,αλλα να τις εχω ''σωσει'' πρωτα...Γινομαι κατανοητος;
baskethood
QUOTE (Razorblade Fish @ May 7 2011, 01:05 ) *
Οχι,δυστυχως δεν ειναι αυτο.Αυτο που λες ειναι απλα να σε προειδοποιει πριν κλεισεις πολλες καρτελες.Εγω θελω να τις κλεινω,αλλα να τις εχω ''σωσει'' πρωτα...Γινομαι κατανοητος;

Λοιπον,το βρηκα
Στη περιοχη που γραφεις τις διευθυνσεις κανε copy-paste αυτο about:config
Μετα βρες το browser.showQuitWarning και κανε διπλο κλικ,και εισαι ετοιμος.
Razorblade Fish
QUOTE(baskethood @ May 7 2011, 01:14 ) *
Λοιπον,το βρηκα
Στη περιοχη που γραφεις τις διευθυνσεις κανε copy-paste αυτο about:config
Μετα βρες το browser.showQuitWarning και κανε διπλο κλικ,και εισαι ετοιμος.

Εισαι μεγαλος γκουρου!(Αν παθει τιποτα το pc δεχομαι και επιταγη).Χωρις πλακα,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
baskethood
QUOTE (Razorblade Fish @ May 7 2011, 01:24 ) *
Εισαι μεγαλος γκουρου!(Αν παθει τιποτα το pc δεχομαι και επιταγη).Χωρις πλακα,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Τιποτα φιλε μου wink.gif ,εδω ειμαστε και για να βοηθα ο ενας τον αλλον.
LFO
Εγω ενα αλλο προβλημα στο pc μου....Οποτε γραφω σε ενα μπασκετικο φορουμ και αρχιζω να "ζεσταινομαι" , μου κλειδωνει το τοπικ.... sad.gif sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.