Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Το τόπικ των προβληματικών ΗΥ
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4
klearxos
Καλημερα σας!
Ευχαριστω πολυ!
NBAer
5 πραγματα(freeware) χρειαζεται καποιος για να ειναι σχεδον εξασφαλισμενος απο "ατυχιες":

--------------------------------------------------------------------

1)Ad-Aware SE Personal 1.06
Βρισκει και καταστρεφει spyware, malware, dialers, keyloggers, trojans, data mining, advertising, hijacker, programs.
Η freeware εκδοση του ΔΕΝ εχει live-protection.

http://www.lavasoft.de/products/ad-aware_se_personal.php
And press DOWNLOAD....

--------------------------------------------------------------------

2)Spybot-S&D 1.4
Βρισκει και καταστρεφει spyware, malware, dialers, trojans, keyloggers, data mining, advertising, hijacker, programs.
ΔΕΝ εχει live-protection απο οσο ξερω.

http://www.spybotupdates.com/files/spybotsd14.exe

--------------------------------------------------------------------

3)AVG Free 7.5
Βρισκει και καταστρεφει Viruses, worms καθως και αρκετα spyware,trojans,dialers, etc....
Εχει Live-protection και στην free εκδοση του.

http://free.grisoft.com/doc/5390/lng/us/tp...anti-virus-free
And go to:
AVG Free for Windows installation files
And click to:
avg75free_441a944.exe

--------------------------------------------------------------------

4)Filseclab Personal Firewall Professional Edition 3.0
Firewall. Πολλαπλη χρηση. Παρεχη πληρη ελεγχο του πιο προγραμμα θα συνδεθει στο internet με απλες κινησεις απο εμας. Το ρυθμιζουμε αρχικα και αυτο κανει τα παντα μονο του.
Live-protection is obvious of course....

http://www.4shared.com/account/file.jsp?id...RXl0hyD4BrWXSNJ
Αnd go to download.

--------------------------------------------------------------------

5)Mozilla Firefox 2.0 + NoScript.
Mozilla Firefox o γνωστος Browser και το NoScript ενα απιστευτα χρησιμο Plugin.
Ο συνδιασμος αυτων των 2 επιτρεπει να "μπαινουμε" σε οποιαδηποτε σελιδα χωρις φοβο μηπως καποιο κακοβουλο προγραμμα διεισδυσει στον υπολογιστη. Απο εκει και περα ειναι θεμα δικο μας αν θα ρυθμισουμε το NoScript να δεχεται σαν ασφαλεις καποιες σελιδες....

Firefox: http://www.mozilla.com/en-US/firefox/
NoScript: http://noscript.net/

--------------------------------------------------------------------

KAI ΦΥΣΙΚΑ:
Δεν δεχομαστε να κατεβει ή να ανοιξει καποιο προγραμμα χωρις να ειμαστε σιγουροι οτι ειναι ασφαλες!
Κανουμε καθημερινως updates στα παραπανω προγραμματα!
thrylos7
Ρε παίδες, από χθες ο υπολογιστής μου έχει κολλήσει 5-6 φορές στα καλά καθούμενα, χωρίς να λειτουργεί τίποτα (μόνο η ελαχιστοποίηση παραθύρων και η απλή επιλογή τους).
Δε λειτουργεί ούτε η διαχείριση εργασιών.

Στην αρχή υπέθεσα ότι το πρόβλημα προερχόταν από το msn καθώς μόνο όταν το χρησιμοποιούσα μου τύχαινε..

Σήμερα όμως μου έτυχε και με κλειστό το msn... Αυτή τη φορά όμως είχα ανοιχτό έναν explorer κι έναν mozilla.. όταν κόλλησε, ο mozilla δούλευε κανονικά, μέχρι κάποιο σημείο...

Περιμένω τη διάγνωση των ειδικών...
Air Kef
Οπως σου ειπα στο πμ,αν εχεις λιγη Ραμ ενδεχεται να φταιει αυτο.Αν κολλαει οταν τρεχεις πολλες εφαρμογες μαζι,ειναι παρα πολυ πιθανο..

Το να εχεις κολλησει καναν ιο το ελεγξες;;Δοκιμασε να κανεις εναν ελεγχο με το spybot που λεει κι ο ΝΒΑερ πιο πανω,ειναι πολυ καλο..
mellow.gif unsure.gif
thrylos7
Όχι ρε, κολλάει στα καλά καθούμενα...

Πρέπει να έχω το πρώτο που αναφέρει...

(Φοβάμαι να κάνω, την προηγούμενη φορά ο -έμπειρος- φίλος μου έβγαζε φώτο με το κινητό τον τεράστιο αριθμό με τα επικίνδυνα αρχεία κτλ)

biggrin.gif
dizzy_fingers
Και μετά απορείς γιατί δε σε κρατάει logged in το φόρουμ? rolleyes.gif
thrylos7
Αυτό μου το είχε κάνει και πριν μέρες, όταν πρωτοχρησιμοποίησα μοζίλα...
leonkalf
Και εμένα τις τελευταίες μέρες το pc δεν πάει καλά.

Τα παράθυρα όταν τα μετακινώ, πάνε σαν "κύμα", το msn messenger κολλάει ξαφνικά εκεί που γράφεις και επανέρχεται μετά από λίγο, αν αποσυνδεθώ από ίντερνετ και θέλω να συνδεθώ μετά συνήθως βγάζει σφάλμα στην κλήση.
Διάφορα "καλλήματα" που δεν τα είχα.

Έχω τρέξει spybot,ad-aware,ccleaner,έχω symantec antivirus αλλά κανένα αποτέλεσμα.
Τώρα κατεβάζω το ΑVG που προτείνετε παραπάνω.

Τι λέτε? Λύση?
Warrior
Eγω αυριο παραγγελνω το καινουριο pc και συντομα θα ανακτησω την ψυχικη μου ηρεμια! cool.gif

Κουραγιο σε ολους τους ομοιοπαθεις και ταλαιπωρημενους χρηστες... sad.gif tongue.gif
biggrin.gif
sihainas
QUOTE(leonkalf @ Mar 20 2007, 11:33 PM) *
Και εμένα τις τελευταίες μέρες το pc δεν πάει καλά.

Τα παράθυρα όταν τα μετακινώ, πάνε σαν "κύμα", το msn messenger κολλάει ξαφνικά εκεί που γράφεις και επανέρχεται μετά από λίγο, αν αποσυνδεθώ από ίντερνετ και θέλω να συνδεθώ μετά συνήθως βγάζει σφάλμα στην κλήση.
Διάφορα "καλλήματα" που δεν τα είχα.

Έχω τρέξει spybot,ad-aware,ccleaner,έχω symantec antivirus αλλά κανένα αποτέλεσμα.
Τώρα κατεβάζω το ΑVG που προτείνετε παραπάνω.

Τι λέτε? Λύση?


Η λύση είναι μία αφεντικό MAC εγώ αν όλα πάνε καλά το Σάββατο ανεβαίνω Αθήνα και παίρνω το πρώτο μου MAC οπότε ξεχνάω οριστικά ιούς spyware και άλλα "καλά" των windows...
Air Kef
Να και μια πρωτοτυπη,αν μη τι αλλο,προταση απο τον Σιχαινα.. biggrin.gif


Εμενα μολις μου ηρθε ο καινουριος και δν τον χορταινω! 77.gif
Αλλα και το λαπτοπ που ειχα για 2 χρονια,περα του οτι αργουσε,φυσιολογικα παντα,δν εβγαλε καποιο αλλο προβλημα ευτυχως..!

Ρε Νοτη ποση ΡΑΜ εχεις τελικα;
thrylos7
Εντάξει, βρήκα μόλις 150 κάτι ύποπτα αντικείμενα και τα ..καθάρισα.

512 έχω RAM...
Air Kef
Απο Ραμ μια χαρα..Αλλα ηταν καπως πολλα τα 150 υποπτα!!

Ελπιζω να ηταν αυτο.
thrylos7
Κι όμως! Το πρόβλημα εξακολουθεί να υπάρχει (και να εμφανίζεται μόνο όταν είμαι συνδεδεμένος στο Net)...
Pierce
αρα θελει και αλλο σκαψιμο το pc κατι θα εχει ξεφυγει...
ειχα αντιμετωπισει παρομοιο προβλημα οταν φορτωσα εναν video player ο οποιος δεν μπορουσε να διαγραφει κιολας! μηπως εβαλες καποιο προγραμμα προσφατα και επειτα απο αυτο σου εμφανιζει το προβλημα?αν δεν ειναι αυτο συνηθως η πηγη του κακου προερχεται απο τα temporary internet files ψαξε εκει και μπορει να βρεις τιποτα περιεργο. το spybot οπως ειπε ο κεφ ξετρυπωνει αρκετα αλλα οχι ολα. αν βρεις χρησιμοποιησε το cleaner που αναφερει o leonkalf ειναι πολυ αποτελεσματικο . με ποιο προγραμμα βρηκες τα 150??

εγω παντως (μην κοροϊδέψετεtongue.gif) εδωσα 60 € πηρα το norton το οποιο εχει firewall πολυ δυνατο και βρισκει τα παντα(?) και απο τοτε εχω το κεφαλι μου ήσυχο
Air Kef
Καλα Νορτον rules,αλλα εκτος απο τα 60€ που λες,ειναι και οτι σερνετε ο Η/Υ ακομα κι αν εχει μετριες επιδοσεις..Και οσο μικρη κι αν φαινεται,η αργοπορια μπροστα στην ασφαλεια,υπαρχουν πολλοι χρηστες που αποφευγουν το Νορτον ακριβως γιαυτο..

Ενα Panda εχω βαλει στον καινουριο..Μια χαρα προς το παρον..Λιγο μπέρδεμα οι ρυθμησεις,αλλα μια χαρα..
sihainas
QUOTE(Air Kef @ Mar 21 2007, 01:06 AM) *
Να και μια πρωτοτυπη,αν μη τι αλλο,προταση απο τον Σιχαινα.. biggrin.gif


Προτότυπη αλλά αποτελεσματική tongue.gif

Anyway έχω άλλη μία δραστική λύση... κάνε ένα Format αφεντικό 2 ωρίτσες δουλειά είναι και καθαρίζουν τα πάντα... smiley.gif
Air Kef
Σε αυτην την περιπτωση,νομιζω πως θα ειναι καλυτερα να δοκιμασει τα Μακ!!!! 24.gif
Εκτος κι αν εχει ολα τα αρχεια του σε καποιο αλλο αποθηκευτικο μεσο.. smiley.gif
thrylos7
Το AVG έχει απευθείας Live Protection ή πρέπει να κάνω κάτι επιπλέον;

Εχμ... και όταν ανιχνεύει κάτι το κάνω heal ή move to vault; (Μή βαράτε! )
sihainas
Επαναφέρω το τόπικ για να επισημάνω ότι τα sVista μου έχουν σπάσει τα νεύρα... εκεί που ακούω ωραία στη διαπασών τη μουσικούλα μου.... ξαφνικά κάτι παθαίνει και μαζί με την μουσική ακούγονται και κάτι χιόνια... μπα λεω πάνε τα ηχεία (είναι ολίγον ετοιμόροπα για να πω την αλήθεια) μετά όμως έβαλα τα ακουστηκά και έκανε ακριβώς το ίδιο... άλλες φορές ακούω κανονικά τη μουσική και άλλες φορές ξεφτυαρίζω τα χιόνια...

Μετά θυμήθηκα ότι οι drivers για την κάρτα ήχου που έχω είναι beta καθώς όταν τα έβαλα δεν είχε βγάλει η creative κανονικούς ακόμα... τώρα κατεβάζω τους κανονικούς να δω τι θα γίνει...


ω και για να μην ξεχνιόμαστε... Mac Rulez. smiley.gif
NBAer
QUOTE(pierce21 @ Mar 21 2007, 12:43 ) *
εγω παντως (μην κοροϊδέψετεtongue.gif) εδωσα 60 € πηρα το norton το οποιο εχει firewall πολυ δυνατο και βρισκει τα παντα(?) και απο τοτε εχω το κεφαλι μου ήσυχο


Συμφωνα με τον καλυτερο απο οσο ξερω ελεγκτη firewalls(MATOUSEC-Αποτελεσματα), το Νορτον ειναι για τα πανηγυρια. biggrin.gif

Το καλυτερο Firewall αυτη τη στιγμη το οποιο ειναι και δωρεαν ειναι το:
Comodo Firewall Pro 2.4 και εχει σκορ οπως φαινεται 9475 και χαρακτηριζεται excellent!
To Norton απο την αλλη εχει σκορ 3100 και χαρακτηριζεται very poor.....
sihainas
χμ...φαίνεται να λύθηκε το πρόβλημα με τους νέους drivers...για να δούμε... είναι που βαριέμαι να βάζω XP πάλι γι'αυτό τα κρατάω τα sVista... πρέπει όμως να πάρω ram κι εγώ 68.gif

anyway

Εγώ αυτή τη στιγμή είμαι μόνο με τα default των sVista όσων αφορά την ασφάλεια... windows firewall, windows defender και ότι άλλο έχει τέλος πάντων...

Στο mac είμαι φυσικά μόνο με το firewall του λειτουργικού...

Άμα προσέχεις που μπαίνεις δεν προκειτε να έχεις πρόβλημα πουθενά (καλά στο mac δεν θα έχεις πρόβλημα όπου και να μπεις αλλά τέλος πάντων biggrin.gif )
red pyramid88
Αφότου είχα αρκετό ζόρι πριν κάμποσο καιρό με ιούς, και τελικά χάρη στη βοήθεια ενόις παιδιού κατάφερα και ψιλογλίτωσα, μου εγκατέστησε 2 προγράμματα προστασίας, το Ad-aware SE και το Antispywaremaster. Η (πικρότατη) αλήθεια ομως είναι ότι απο υπολογιστές είμαι απο τους πλέον άσχετους και δεν ξέρω πως να τα χρησιμοποιώ, με αποτέλεσμα εδώ και λίγο καιρό να έχει αρχίσει πάλι το pc να μου εμφανίζει προβλήματα, π.χ. να πάω να κάνω χρήση του google και να μη φορτώνει με τίποτα, να έχει προβλήματα όταν το ανοίγω/κλείνω, κτλ.

Ζητάω λοιπόν βοήθεια αν μπορείτε να μου πείτε τι πως να τα χρησιμοποιώ σωστά τα προγράμματα αυτά (μπορεί να είναι θεόχαζη απορία βέβαια, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω τι να κάνω).
jois21
http://www.pugetsystems.com/articles.php?id=39

πολυ καλο
tsitum
Παρολο που εχω λαπτοπ εδω κ 2μιση χρονια ειμαι ενας ασχετος περα απο τα βασικα (βλεπω βιντεο, βρισκω πληροφοριες, γραφω ποστ rolleyes.gif κ καποια αλλα πολυ βασικα). Προθεση μου ειναι να προσπαθω να μαθω σιγα σιγα καποια ΑΛΛΑ βασικα πραγματα γιατι δε παει αλλο. Δυστυχως στη προσπαθεια αυτη εχω καταληξει να προσπαθω λιγο με βαση τη λογικη να αλλαζω πραγματα γεγονος που τις περισσοτερες φορες με οδηγει σε χειροτερα αποτελεσματα.

Αν δεν εγκειται στα πλαισια των κανονισμων, εχετε να προτεινετε καποιο λινκ που να βοηθαει αρχαριους με καποιο οργανωμενο τροπο?

Περα απο αυτο να ρωτησω κατι. Για κατεβασμα μεγαλων αρχειων (κε-ται κε-νι κε-ων) ειχα το μΤορεντ. Εκει που ακουγα γνωστους μου να κατεβαζουν με καλυτερες ταχυτητες προσπαθησα να κανω καποιες ρυθμισεις κ τα πραγματα φυσικα εγιναν χειροτερα. Εφερα καποιο φιλο μου κ μου κατεβασε το BitComet ενω εσβησα το αλλο. Παρολα αυτα παλι στο κατεβασμα κατω δεξια γραφει με ενα κιτρινο λαμπακι blocked κ μαλλον την ip μου κ οτι your listen port is blocked οτι μπορω να κατεβαζω αλλα με χαμηλοτερη ταχυτητα κ check your firewall and NAT router configurations. Υπαρχει κατι προφανες που μπορω να κανω?
jois21
laugh.gif

Ξαναβαλε το μ.
Αν εχεις μοντεμ-ρουτερ πρεπει να ρυθμισεις το/τα συγκεκριμενα πορτς που απαιτει το προγραμμα. Αν εχεις firewall προγραμμα, το ιδιο αν και θα ελεγα να το σβησεις εντελως.
Αν εχεις απλο μοντεμ (τα μικρα κουτακια με το usb) τοτε φταιει το προγραμμα.

Στο μ υπαρχουν καποιες ρυθμισεις που μπορεις να κανεις (ειδικα αν εχεις ΧΡ) αλλα μην περιμενεις τρελες διαφορες. Η ταχυτητα εξαρταται απο την ποιοτητα του τορεντ κατα βαση.
tsitum
Σ ευχαριστω αν κ πρεπει να τα μεταφερω σε αλλους γιατι δυσκολο να τα εφαρμοσω μονος μου. Το BitComet πλεον ουτε κατεβαζει κ με βγαζει απο το ιντερνετ.

Θα επανελθω δριμυτερος κ ασχετοτερος κ αυτο ειναι απειλη. Μεχρι να μπερδεψετε ολοι αυτα που ξερετε.
red pyramid88
Περίεργα πράγματα συμβαίνουν....

Αρκετές φορές, ενώ έχω συνδεθεί και χωρίς να έχει πέσει η σύνδεση, μου βγάζει ένα παραθυράκι για το τι είδους σύνδεση θέλω να κάνω (τηλεφώνου, κτλ) ή ένα άλλο παραθυράκι που μου λέει ότι αν θέλω να μπώ στην επόμενη σελίδα (π.χ. το main του rocking) πρέπει να συνδεθώ στο διαδύκτυο. Και μή χειρότερα...τώρα μου δείχνει το modem ότι δεν έχουμε internet και όμως μπορώ να συνδεθώ και το pc μου φέρεται σαν όλα να είναι οκ, δεν αναγνωρίζει κανένα πρόβλημα ....wtf? What could that be?

edit: Να σημειώσω πως ο υπολογιστής παλιότερα είχε προβλήματα, δηλαδή τους 2-3 πρώτους μήνες αλλά απο εκεί και πέρα δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα. Φοβάμαι μήπως είναι κάποιο trojan που κάνει ότι του κατέβει (έχω ακούσει πως μπορούν να ελέγχουν το pc σου χωρίς να το πάρεις χαμπάρι) αλλά αφού δεν είμαι καλός γνώστης της τεχνολογίας είπα να ρωτήσω πρώτα αν μπορεί κανείς να κάνει κάποια εικασία...
Xaroumenos loukoumas
Τι σύνδεση στο ιντερνετ έχεις;
Dial up?
Bikerboy
QUOTE(red pyramid88 @ Apr 24 2009, 23:33 ) *
Περίεργα πράγματα συμβαίνουν....

Αρκετές φορές, ενώ έχω συνδεθεί και χωρίς να έχει πέσει η σύνδεση, μου βγάζει ένα παραθυράκι για το τι είδους σύνδεση θέλω να κάνω (τηλεφώνου, κτλ) ή ένα άλλο παραθυράκι που μου λέει ότι αν θέλω να μπώ στην επόμενη σελίδα (π.χ. το main του rocking) πρέπει να συνδεθώ στο διαδύκτυο. Και μή χειρότερα...τώρα μου δείχνει το modem ότι δεν έχουμε internet και όμως μπορώ να συνδεθώ και το pc μου φέρεται σαν όλα να είναι οκ, δεν αναγνωρίζει κανένα πρόβλημα ....wtf? What could that be?

edit: Να σημειώσω πως ο υπολογιστής παλιότερα είχε προβλήματα, δηλαδή τους 2-3 πρώτους μήνες αλλά απο εκεί και πέρα δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα. Φοβάμαι μήπως είναι κάποιο trojan που κάνει ότι του κατέβει (έχω ακούσει πως μπορούν να ελέγχουν το pc σου χωρίς να το πάρεις χαμπάρι) αλλά αφού δεν είμαι καλός γνώστης της τεχνολογίας είπα να ρωτήσω πρώτα αν μπορεί κανείς να κάνει κάποια εικασία...


trojan αρχεια κολλας απο σελιδες περισσοτερο και θα εχεις παρατησησει οτι πολλες φορες οταν μπαινεις σ μια σελιδα πεταγεται μονο του ενα παραθυρο και αυτο για ν διαφημιστει ενα προιον κ ν δειχνει ο κατοχος της σελιδας οτι διαφιμιζει τ προιον...δν νομιζω ν ειναι κατι τετοιο ασε που αν ητανε θα το εσβηνε κατευθειαν το antivirus.Για τν ιο π λες οτι σ ελεγχουν τον υπολογιστη συνηθως κολλας απο μσν και εχει ενα πανελ ο αλλος κ κανει οτι θελει π.χ. σ ανοιγει τν θηκη για το CD κ διαφορα αλλα παρα8υρα!!!
stefan
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Apr 25 2009, 12:41 ) *
Τι σύνδεση στο ιντερνετ έχεις;
Dial up?


Εγω εχω connex και μου εχει βγει η Παναγια..
Απο τοτε που ξεκινησαν τα κτηματολογια,διπλα απο το σπιτι μου
βαλανε το κτηματολογιο της περιοχης μου.
Ηρθαν τοτε και περασαν καινουρια καλωδια απο τον δρομο
για να εχουν αυτοι internet.
Ε,απο τοτε π@#$ξανε ολη την γειτονια.Πεφτει το σημα συνεχεια.
Βαλαμε φιλτρα,τηλεφωνησαμε σε αυτους,τιποτα.
Μονο 1-2 μερες συνεχομενες να εχουν σημα ολη την μερα.
Τις υπολοιπες... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
j-kidd13
Kαι εγω εχω προβλημα με το conn-x....Xωρις να κανουν εργα βεβαια τριγυρω...Οποτε του καπνισει χανει το σημα...
stefan
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 25 2009, 16:32 ) *
Kαι εγω εχω προβλημα με το conn-x....Xωρις να κανουν εργα βεβαια τριγυρω...Οποτε του καπνισει χανει το σημα...


Γενικα δεν ξερω τι παιζει,αλλα δεν εχω ακουσει πολλους που εχουν προβλημα με conn-x.
Οι περισσοτεροι μου λενε τα καλυτερα.

Για την forthnet εχω ακουσει πολυ καλα λογια
και αν αλλαξω συνδεση μαλλον θα την προτιμησω.
almirosbc
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΩΣ ΘΑ ΒΑΛΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΦΙΛ ΜΟΥ??????????
captain charisma

Πήγαινε στο πάνω μέρος της σελίδας και κάνε κλικ στον Πίνακα Ελέγχου. Στην αριστερή πλευρά της νέας οθόνης υπάρχει ένα πλαίσιο που λέγεται Προσωπικό Προφίλ. Από εκεί μπορείς να τροποποιήσεις άβαταρ, υπογραφή κλπ
almirosbc
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

QUOTE(almirosbc @ Apr 25 2009, 22:26 ) *
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΡΕ

QUOTE(almirosbc @ Apr 25 2009, 21:27 ) *
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ


ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΡΕ

ΟΚ ΤΑ ΒΡΗΚΑ
Xaroumenos loukoumas
QUOTE(stefan @ Apr 25 2009, 16:28 ) *
Εγω εχω connex και μου εχει βγει η Παναγια..
Απο τοτε που ξεκινησαν τα κτηματολογια,διπλα απο το σπιτι μου
βαλανε το κτηματολογιο της περιοχης μου.
Ηρθαν τοτε και περασαν καινουρια καλωδια απο τον δρομο
για να εχουν αυτοι internet.
Ε,απο τοτε π@#$ξανε ολη την γειτονια.Πεφτει το σημα συνεχεια.
Βαλαμε φιλτρα,τηλεφωνησαμε σε αυτους,τιποτα.
Μονο 1-2 μερες συνεχομενες να εχουν σημα ολη την μερα.
Τις υπολοιπες... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif


Εγώ με OTENET φοιτητικο, την περνάω φίνα λέμε!
j-kidd13
QUOTE(Xaroumenos loukoumas @ Apr 27 2009, 01:28 ) *
Εγώ με OTENET φοιτητικο, την περνάω φίνα λέμε!


Πως το εβαλες αυτο το φοιτητικο??Τι δικαιολογητικα θελει?
Air Kef
Θάνατος στην Forthnet.

Αφού με τα πολλά συνδέθηκα, το ρούτερ συγχρονίζεται μετά κόπο και βασάνων και οποτε τα καταφέρνει συνδέεται στο ίντερνετ με ταχύτητα κάτι σαν μερικά byte/sec. Με το ζόρι φορτώνει η αρχική σελίδα του forum και τίποτα άλλο. Και κάθε ένα τέταρτο κάνει χάνει την σύνδεση και ξανά από την αρχή.

Άλλαξα και 2 ρούτερ, τίποτα.
Πήρα στην 4νετ, ειπαν οτι θα το κοιτάξουν, το κοίταξαν, ειπαν το εφτιαξαν αλλά @@, ειπαν θα το ξανακοιτάξουν.ΣΚΑΤΑ!
j-kidd13
Eλα στον οτε να βρεις την υγεια σου...... icon_drunk.gif
stefan
QUOTE(Air Kef @ Apr 27 2009, 01:44 ) *
Θάνατος στην Forthnet.

Αφού με τα πολλά συνδέθηκα, το ρούτερ συγχρονίζεται μετά κόπο και βασάνων και οποτε τα καταφέρνει συνδέεται στο ίντερνετ με ταχύτητα κάτι σαν μερικά byte/sec. Με το ζόρι φορτώνει η αρχική σελίδα του forum και τίποτα άλλο. Και κάθε ένα τέταρτο κάνει χάνει την σύνδεση και ξανά από την αρχή.

Άλλαξα και 2 ρούτερ, τίποτα.
Πήρα στην 4νετ, ειπαν οτι θα το κοιτάξουν, το κοίταξαν, ειπαν το εφτιαξαν αλλά @@, ειπαν θα το ξανακοιτάξουν.ΣΚΑΤΑ!


Ναι και καποιος που δεν λεει τα καλυτερα για forthnet..
E ρε τι τραβαμε..
panagiotisTheDream
Εγώ πάντως με conn-x από τον Νοέμβριο που το έβαλα, δεν είχα ΠΟΤΕ πρόβλημα.
stefan
QUOTE(panagiotisTheDream @ Apr 27 2009, 01:48 ) *
Εγώ πάντως με conn-x από τον Νοέμβριο που το έβαλα, δεν είχα ΠΟΤΕ πρόβλημα.


Κατσε να σου ερχοτανε και εσενα διπλα το κτηματολογιο
και θα σε εβλεπα μετα.. tongue.gif
Ετσι ελεγα και εγω στην αρχη,αλλα μετα..
j-kidd13
Εγω παλι δεν εχω κτηματολογιο διπλα,αλλα τα προβληματακια που και που τα εχω...
Flash
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 26 2009, 23:43 ) *
Πως το εβαλες αυτο το φοιτητικο??Τι δικαιολογητικα θελει?


Πρόγραμμα Δίοδος. http://diodos.gsrt.gr/Default.aspx?c=3

Και εγώ στην Ελλάδα Οτενέτ μέσω του Δίοδος έχω. Κανένα πρόβλημα και φθηνό.

j-kidd13
QUOTE(Flash @ Apr 27 2009, 02:30 ) *
Πρόγραμμα Δίοδος. http://diodos.gsrt.gr/Default.aspx?c=3

Και εγώ στην Ελλάδα Οτενέτ μέσω του Δίοδος έχω. Κανένα πρόβλημα και φθηνό.

Καλα εγω ειμαι εκτος χρονικου περιορισμου...... smiley.gif
sihainas
QUOTE(Air Kef @ Apr 27 2009, 01:44 ) *
Θάνατος στην Forthnet.

Αφού με τα πολλά συνδέθηκα, το ρούτερ συγχρονίζεται μετά κόπο και βασάνων και οποτε τα καταφέρνει συνδέεται στο ίντερνετ με ταχύτητα κάτι σαν μερικά byte/sec. Με το ζόρι φορτώνει η αρχική σελίδα του forum και τίποτα άλλο. Και κάθε ένα τέταρτο κάνει χάνει την σύνδεση και ξανά από την αρχή.

Άλλαξα και 2 ρούτερ, τίποτα.
Πήρα στην 4νετ, ειπαν οτι θα το κοιτάξουν, το κοίταξαν, ειπαν το εφτιαξαν αλλά @@, ειπαν θα το ξανακοιτάξουν.ΣΚΑΤΑ!


Αυτό που έχω καταλάβει με τη forthnet είναι ότι είναι πως θα σου κάτσει... έχω forthnet κοντά 5 χρόνια τώρα και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα... 50 μέτρα πιο πέρα από μένα είχε ένας ξάδερφος επίσης forthnet και έπαιρνε σχεδόν καθημερινά τηλ μπας και βγάλει καμιά άκρη αφού και σαν χελώνα πήγαινε και κοβόταν κάθε τρεις και λίγο...και όλο του λέγανε ότι θα το κοιτάξουν....τελικά πλέον έχει hol και απ'όσο ξέρω είναι ικανοποιημένος.
stefan
QUOTE(sihainas @ Apr 27 2009, 02:38 ) *
Αυτό που έχω καταλάβει με τη forthnet είναι ότι είναι πως θα σου κάτσει... έχω forthnet κοντά 5 χρόνια τώρα και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα... 50 μέτρα πιο πέρα από μένα είχε ένας ξάδερφος επίσης forthnet και έπαιρνε σχεδόν καθημερινά τηλ μπας και βγάλει καμιά άκρη αφού και σαν χελώνα πήγαινε και κοβόταν κάθε τρεις και λίγο...και όλο του λέγανε ότι θα το κοιτάξουν....τελικά πλέον έχει hol και απ'όσο ξέρω είναι ικανοποιημένος.


Τετοιο παραδειγμα ξερω και εγω με την forthnet.
Ενας φιλος μου εδω και ποσο καιρο δεν εχει κανενα προβλημα
ενω ο ξαδερφος του που μενει στην διπλανη πολυκατοικια(!!!!!)
δεν εχει καθολου σημα και οταν εχει σερνεται..
Πολυ περιεργα πραγματα..
Air Kef
Έφτιαξε, ολη μέρα σας πόσταρα από το σπίτι μιας φίλης, μόλις μπήκα σπίτι και ολα πάνε καλά! banana.gif

1 χρόνο με το φοιτητικό της Altecnet στην Λάρισα και άλλον έναν με της HOL πάλι στην Λάρισα δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα, παρά για μερικές ώρες συνολικά και πλέον στην Αθήνα με την Forthnet έχω τραβήξει αρκετά, με έχουν καλομάθει..

a.n.r00u *n-e*
να σας ρωτήσω ξέρει κάποιος να μ πεί κανένα απλό free προγραμματάκι για xp windows που να κατεβάζει mp3? Οσα έχω κατεβάσει δεν παίζουν... αν ξέρει κάποιος ας γράψει κανένα link....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.