Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Μοντεπάσκι Σιένα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Barcelona 2011
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Marciulionis
QUOTE(LovingBasketball @ Apr 3 2011, 17:28 ) *
Ρωταω τους φιλαθλους του ΠΑΟ λοιπον, θα προτιμουσαν να ειχαν σαν αντιπαλο τον Ολυμπιακο η τη Σιενα και δεν θεωρουν οτι με την ιταλικη ομαδα εχουμε πολυ περισσοτερες πιθανοτητες να ειμαστε στο τελικο?


Εγώ θα προτιμούσα τον Ολυμπιακό πάντως για αντίπαλο. Είναι πολύ πιο προβλέψιμη ομάδα και τα χάνει πιο εύκολα στα σημαντικά ματς. Η Σιένα με φοβίζει. Μπορεί από το πουθενά να γίνει το ματς ροντέο και να κοπανάν όλοι τρίποντα και να τρέχουν πάνω κάτω σα τους τρελούς παίζοντας πολύ άγριο ξύλο στην άμυνα παράλληλα. Επίσης ο Ολυμπιακός έχει πιο σοφτ και αργούς ψηλούς και θα είναι πιο εύκολος ο έλεγχος των ριμπάουντ και κατ'επέκταση του ρυθμού του αγώνα.
lakersdynasty
με οποιον και να παιζεις αν δεν κανεις οτι μπορεις για να διατηρησεις τον δικο σου ρυθμο παλι ειναι σα να ψαχνεις για μπελαδες.

η Σιενα οπως και καθε αλλη ομαδα για να τρεξει πρεπει να τις δωσεις την ευκαιρια και για να το κανεις αυτο πρεπει να κανεις πολλα λαθη στην επιθεση και να εχει την υπεροχη στα ριμπαουντ.

ε αν το κανεις αυτο θα χασεις και απο τον ΟΣΦΠ. Το εκανες ηδη μια φορα.

Ριμπαουντ και λαθη ειναι οπως σε καθε αγωνα η νο1 προταιρεωτητα της ομαδας.

ο ΟΣΦΠ ψαχνοταν απο που του εβαζε 25 ποντους ο Χεστον. Ε ειχε 4-6 ποντους σε αιφνιδιασμους και 10 ποντους απο επιθετικο ριμπαουντ και καλαθι στα παιχνιδια που ειχε μεγαλες επιθετικες επιδωσεις.

ε ΑΥΤΟ ΔΕΝ πρεπει να κανεις για να κερδισεις.

επισης σε μια σεζον στην οποια ξερω οτι μεσα σε 2 μηνες κρινονται ΟΛΟΙ οι τιτλοι και οτι πριν το Φ4 θα εχω να παιξω με τον ΟΣΦΠ στο ΣΕΦ μετα το Φ4 θα εχω να παιξω με τον ΟΣΦΠ στον τελικο Κυπελλου και μετα στην σειρα πρωταθληματος, δεν θελω να τον εχω και στο Φ4.

Με τα παιχνιδια σε καποια χρονικη αποσταση ισως να μπορεις να παρουσιασεις εστω καποια μικρη διαφοροποιηση καθε φορα που θα κανει την διαφορα.
Magnus92
Eγω παλι, θα προτιμουσα τον Ολυμπιακο για αντιπαλο του ΠΑΟ στον ημκιτελικο ( και φυσικα δεν το λεω υποτιμητικα , καθως ακομα πιστευω πως ειναι καλυτερη ομαδα απο την Σιενα ).
Απλα ως τοτε θα ειχαν γινει 2 ματς μεταξυ τους, και ο ΠΑΟ θα ηξερε ακριβως τι να περιμενει απο τον Ολυμπιακο , εχοντας ηττηθει μαλιστα στο ενα απ αυτα ( για το αλλο δεν γνωριζω ακομα tongue.gif ). Δεν θα αιφνιδιαζοταν, οπως μπορει να γινει τωρα με την Σιενα...
Και φυσικα δεν θα υποτιμουσε καθολου τον αιωνιο (οχι οτι θα το κανει με τους Ιταλους, αλλα λεμε τωρα....)

Αναθεμα με κι αν καταλαβα κι εγω ο ιδιος τι θελω να πω . . .

Τελος παντων : Προτιμουσα Ολυμπιακο !!! icon_drunk.gif
kolokotronis
Εγώ πάλι σε καμμία περίπτωση ολυμπιακό από σιέννα.

Η σιέννα, για μένα είναι ομάδα του ''7'', χωρίς μεγάλες αποκλείσεις.
Ο ολυμπιακός στην καλή του μέρα μπορεί να φτάσει και το ''9''.

Ιστορικά πάλι ο οσφπ έχει παίξει 4 τελικούς ευρώπης, η σιέννα κανέναν.
Ακόμα και το 08' που η μακάμπι δεν είχε καμμιά σπουδαία ομάδα, πιστεύω έφτασε στον τελικό ελήψει άλλου υποψηφίου, αφού η σιέννα έδειξε πολύ μικρή σε μέγεθος.
Εκείνο τον ημιτελικό τον κέρδισε η φανέλλα και μόνο.

Το σημαντικότερο, έχοντας τον ολυμπιακό αντίπαλο στον ημιτελικό, κάνει την ήττα απαγορευτική.
Όχι ότι τώρα επιτρέπεται, αλλά άλλο είναι να χάσεις από τον αιώνιο αντίπαλο, στέλνοντάς τον να διεκδικήσει το τρόπαιο στον τελικό και άλλο από μία ξένη ομάδα.

Με λίγα λόγια με τον οσφπ είναι ''δικά μας ή δικά τους'' ενώ με τη σιέννα είναι ''δικά μας ή κανενός''.
Προτιμώ το δεύτερο.
vastravoud
Εγώ από την άλλη δε θα ήθελα με τίποτα Ολυμπιακό, καθώς το "ψυχολογικό" βάρος τέτοιων αναμετρήσεων είναι πολύ μεγάλο.

Επίσης, θεωρώ ότι στο ντέρμπι της 16ης Απριλίου δε θα πρέπει να πάμε ντε και καλά για τη διαφορά. Ο στόχος είναι το 6ο ευρωπαϊκό και η προετοιμασία μας για το FF δεν πρέπει να διαταραχθεί ούτε κατ' ελάχιστο. Το να χάσουμε ένα παιχνίδι ή και το πρωτάθλημα ακόμα δεν μας πολυπειράζει.

Εν ολίγοις, εμείς πρέπει να είμαστε έτοιμοι στις αρχές του Μάη. Αν μπορέσουμε να κερδίσουμε στο Σ.Ε.Φ χωρίς να διαταράξουμε το πλάνο, έχει καλώς. Αν ΔΕ μπορέσουμε, δε χάθηκε κι ο κόσμος.

Είμαι πεπεισμένος ότι και ο Ζοτς σκέφτεται αυτό το πράγμα.
SG3ptshooter
QUOTE(vastravoud @ Apr 4 2011, 13:21 ) *

Συγκινητικές στιγμές, έβαλες άβαταρ. sad-smiley-009.gif 41.gif blink.gif

Μου προκαλεί εντύπωση που τέθηκε ως θέμα το αν θα προτιμούσαμε να παίξουμε με τη Σίενα αντί να γίνει άλλο ένα ντέρμπι με τεράστια φόρτιση, απέναντι σε μια ομάδα που έχει καλύτερο προπονητή από αυτόν της Σιένα, ψηλότερο ταβάνι απόδοσης και όχι πληρέστερο ίσως αλλά πιο γεμάτο από παίκτες που μπορούν να κάνουν τη διαφορά ρόστερ.

Επίσης παρότι δε συνέβη στο Βερολίνο υπάρχει και ο κίνδυνος να "αδειάσει" η νικήτρια ομάδα ενός τέτοιου ημιτελικού. Βασικά ακόμα κι αν χτύπα ξύλο χάσουμε δε νομίζω ότι θα άλλαζα γνώμη..
επαθα λαστιχο
δεν ξερω κατα ποσον υπαρχουν περιθωρια για τρικ απο την πλευρα του ενος η του αλλου προπονητη,καθως εχουν πολυ χρονο στην διαθεση τους να αφοσιωθουν στην εντατικη παρακολουθηση των αγωνων του αντιπαλου.μαλλιστα,με εξαιρεση το παιχνιδι με τον οσφπ,τοσο ο παο οσο και η σιενα κανουν προπονησεις στο πρωταθλημα τους και δεν υπαρχει κατι αλλο να τους αποσπασει την προσοχη
LovingBasketball
Ειναι off topic αλλα μας αφορα καθως και ολο το f4

http://www.euroleague.net/news/i/84221/180
επαθα λαστιχο
QUOTE(LovingBasketball @ Apr 4 2011, 19:09 ) *
Ειναι off topic αλλα μας αφορα καθως και ολο το f4

http://www.euroleague.net/news/i/84221/180

για μενα θα ειναι σκανδαλο ολκης αν κανουν την παραμικρη αλλαγη στο φαιναλ φορ.αν θες να συμμετεχεις στις ευρωπαικες διοργανωσεις,οφειλεις να εναρμονιστεις με τους κανονισμους και τον προγραμματισμο που ισχυει για ολους.δηλαδη τοσα χρονια οι ρωσοι οι ουκρανοι και αλλοι που εχουν θεμα με το ποτε αρχιζουν τα πρωταθληματα τους(στην μπαλα κυριως)βλακες ειναι που ακολουθουν κανονικα το καλενταρι?αν θυμαμαι καλα,μεγαλο σαββατο ειχε παιξει ο παναθηναικος στην μπολονια,η μεγαλη παρασκευη κατι τετοιο.δηλαδη επρεπε να κανει ανω κατω την διοργανωση?οχι φυσικα
να καταλαβουν εκει στην μακαμπι πως και αλλες χωρες εχουν εθνικες εορτες,μερες μνημης,"ειδικες"μερες και οχι μονο αυτοι.
LovingBasketball
Ε και εμεις παιξαμε το 2002 τελικο με τη Μπολωνια τη μερα του Πασχα , ετσι δεν ειναι?
επαθα λαστιχο
QUOTE(LovingBasketball @ Apr 4 2011, 19:23 ) *
Ε και εμεις παιξαμε το 2002 τελικο με τη Μπολωνια τη μερα του Πασχα , ετσι δεν ειναι?

μα αυτο λεω αδερφε πιο πανω.και καλα καναμε και παιξαμε.εχει οριστει μια ημερομηνια για ΟΛΟΥΣ,και δεν μπορει ο καθενας να καταστρατηγει τα προαποφασισμενα.οκ,ειναι πολυ σημαντικη για σενα η ταδε επετειος?κατσε σπιτι σου στς εγχωριες διοργανωσεις και κανονισε τα οπως θες.
LovingBasketball
Το ειχα πει και σε καποιο αλλο ποστ ελπιζω ο Μπερτομεου να μην πει "Οκ Μακαμπι is out, ας δωσουμε wild card στη Μπαρτσα".........ισπανος ειναι και σιγα μην τον νοιαξει αν ειναι fair η unfair............
A.CAB
QUOTE(LovingBasketball @ Apr 4 2011, 19:35 ) *
Το ειχα πει και σε καποιο αλλο ποστ ελπιζω ο Μπερτομεου να μην πει "Οκ Μακαμπι is out, ας δωσουμε wild card στη Μπαρτσα".........ισπανος ειναι και σιγα μην τον νοιαξει αν ειναι fair η unfair............


Το είχα γράψει κι εγώ για πλάκα αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση. Η Κάχα από την άλλη όμως, ως η ομάδα που αποκλείστηκε από τη Μακάμπι, ίσως να έχει και κάποια (ας πούμε) λογική.

Αλλά κάτι μου λέει ότι η Λίγκα θα κάνει την κότα και κάποια αλλαγή θα γίνει και θα ξενερώσουμε ομαδικά.
επαθα λαστιχο
QUOTE(LovingBasketball @ Apr 4 2011, 19:35 ) *
Το ειχα πει και σε καποιο αλλο ποστ ελπιζω ο Μπερτομεου να μην πει "Οκ Μακαμπι is out, ας δωσουμε wild card στη Μπαρτσα".........ισπανος ειναι και σιγα μην τον νοιαξει αν ειναι fair η unfair............

το πιο λογικο μα και δικαιο ειναι αν αποκλειστει η μακαμπι,να δοθει το τεταρτο εισιτηριο στην καχα.αλλα περι ορεξεως....
LovingBasketball
QUOTE (A.CAB @ Apr 4 2011, 19:43 ) *
Το είχα γράψει κι εγώ για πλάκα αλλά δεν νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση. Η Κάχα από την άλλη όμως, ως η ομάδα που αποκλείστηκε από τη Μακάμπι, ίσως να έχει και κάποια (ας πούμε) λογική.

Αλλά κάτι μου λέει ότι η Λίγκα θα κάνει την κότα και κάποια αλλαγή θα γίνει και θα ξενερώσουμε ομαδικά.


Διαβαζοντας το κειμενο γυρω απο το θεμα

With the information provided by Maccabi, Euroleague Basketball is evaluating the situation and the possible effects on all parties involved, including television partners, participating clubs, organizers, fans and sponsors. Euroleague Basketball wishes to finalize the evaluations to be able to make a decision before the end of the week, bearing in mind that Euroleague Basketball will prioritize what is best for the competition and all its clubs as a whole.

δεν μου φαινεται να δινει πολλες ελπιδες στη Μακαμπι.
Σκεψου οτι αν υποκυψει δημιουργει προηγουμενο και οποιαδηποτε ομαδα θα μπορει να ζηταει αλλαγη ημερομηνιων η ωρας για τον αλφα η το βητα λογο.

Τωρα αν επιλεξει να βαλει 1 απο τις Μπαρτσα/Καχα/Valencia(Real).....ισως τη wild card τη δωσει μετα απο κληρωση.
......Καλα ειναι λιγο σεναριο επιστημονικης φαντασιας........για σκεψου ομως να περασουμε τη Σιενα και να πρεπει να κερδισουμε την Μπαρτσα 4η φορα................ icon_drunk.gif
επαθα λαστιχο
αυτο παιδια θα ειναι εγκλημα.απο τη στιγμη που η μπαρτσα αποκλειστηκε απο ομαδα που συμμετεχει στο φαιναλ φορ,θα ειναι ανω ποταμων να την ξαναβαλουνε στο παιχνιδι του τιτλου.το ζητημα ειναι να συνασπιστουν παναθηναικος,σιενα,και η ισπανικη που θα προκυψει και να δηλωσουν ξεκαθαρα την σταση τους.φανταζομαι πως απο κοινου δεν θελουν την μπαρτσα στην διοργανωση.αλλα ισως κανουν σκοντο και δεχτουν αλλαγη ημερομηνιας,αν και για μενα αυτο θα ειναι λαθος.δεν ξερω ποτε εγιναν γνωστες οι ημερομηνιες διεξαγωγης,αλλα ειναι απαραδεκτο να εχουμε φτασει σε αυτο το σημειο και να υπαρχουν ακομα ανοιχτα ζητηματα.η μακαμπι δηλαδη μπορει να ειχε ενημερωσει απο την αρχη της χρονιας,αλλα η διοργανωτρια αρχη δεν ασχοληθηκε αμεσα.μιλαμε για την κορυφαια διασυλλογικη οργανωση στην ευρωπη ελεος!
lefkadian
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Apr 4 2011, 19:44 ) *
το πιο λογικο μα και δικαιο ειναι αν αποκλειστει η μακαμπι,να δοθει το τεταρτο εισιτηριο στην καχα.αλλα περι ορεξεως....

Oτιδηποτε αλλο απλα θα ειναι οχι απλως σκανδαλο αλλα "μπουρλοτο" στην συνεχεια της διοργανωσης (οχι μονο της φετινης αλλα και για τα υπολοιπα χρονια).
Για την ιστορια το final four του Τελ Αβιβ εγινε Μεγαλη Τριτη και Μεγαλη Πεμπτη. Στην Μπολονια επισης παιξαμε Μεγαλη Παρασκευη και Κυριακη του Πασχα. Ουδολως με ενδιαφερουν οι θρησκευτικες εορτες ή οι ημερες μνημης (και οι δικες μας και των αλλων) αλλα ας κρατησουν τουλαχιστον ισες αποστασεις εκει στην Ευρωλιγκα.
"Το καλενταρι" απο οτι ξερω καταρτιζεται απο την αρχη της χρονιας. Τοτε γιατι δεν μιλησαν οι Ισραηλινοι? Δεν ηξεραν τις ακριβεις ημ/νιες? Θα μας τρελανουν τελειως? Τα εισιτηρια πως τα εξαφανισαν στο internet? Τοτε δεν τους πειραζαν (και παλι) οι ημ/νιες? Πιστευω οτι ολα γινονται για λογους εντυπωσεων. Δυστυχως...
Και κατι τελευταιο. Ολοι αυτοι (και εγω μεσα σε αυτους biggrin.gif) που εχουμε κανονισει τις αδειες μας, που εχουμε κλεισει τα εισιτηρια των αγωνων, τα αεροπορικα μας, τα ξενοδοχεια μας, που εχουμε κανει τα "κουμαντα" μας γενικοτερα τι θα κανουμε? Πως θα τα αλλαξουμε ολα αυτα? Αν δεν γινονται αλλαγες σε ολα αυτα ποιος θα μας αποζημιωσει?
Εγω παντως παω Τριτη (3/5) με Δευτερα (9/5) οποτε και Πεμπτη - Σαββατο να το κανουν παλι "μεσα" ειμαιtongue.gif

Μια φορα πηγαν ολα οπως τα ειχα υπολογισει και μας βγαινει η Μακαμπι με "κοκκινο". Ημαρτον δηλαδη... angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
sporty78
για μένα αν δεν θέλει/μπορεί να παίξει στον τελικό η Μακάμπι να προκριθεί χωρίς παιχνίδι στον τελικό η Ρεαλ ή Βαλένθια (εστω και αν θα έχουν αβαντάζ θα είναι ξεκούραστοι οι παίκτες της).
Αλλιώς με 3 ομάδες να παίξουν ενα μινι τουρνούα και ο καλύτερος Ζέλικος να πάρει το κύπελο. smiley.gif

Στο τέλος όμως δεν θα γίνει κάτι απο το να παίξουν όλοι κανονικά. Είναι πάρα πολλοί οι αρνητικοί παράμετροι για τις ομάδες, οργάνωση, εταιρίες, φιλάθλους για αλλαγή ώρας ή ημερας.
kolokotronis
Καλά τα λέτε παιδιά, αλλά σε αυτή τη ζωή τίποτα δεν αποκλείεται.

Το (απίθανο?) πανηγύρι θα αρχίσει εάν τελικά η Μακάμπι δεν κατέβει να παίξει και το δηλώσει από πριν, και όχι την τελευταία στιγμή.
Προσωπικά το βρίσκω αδύνατον αλλά εάν συμβεί κάτι τέτοιο τα ενδεχόμενα είναι:

-Να περάσει κατ'ευθείαν η αντίπαλός της (ρεάλ-βαλένθια) στον τελικό χωρίς αγώνα (και να γίνουν μόνο ο ένας ημιτελικός και ο μεγάλος τελικός στο πρώτο Φ3 της ιστορίας. <-- Παρωδία, καλύτερη από τις ''Τρελλές σφαίρες''.

-Να περάσει η αποκλεισμένη αντίπαλός της Κάχα. Κάτι παρόμοιο είχε συβμεί στο ποδόσφαιρο, στο γιούρο 92', όπου η αποκλεισμένη Δανία πήρε τη θέση της Γιουγκοσλαβίας εξ'αιτίας του πολέμου που όμως προέκυψε μετά την πρόκρισή της στα τελικά. Δεν το γώριζε κανένας από πριν τι επρόκυτω να συμβεί. Εδώ η μακάμπι και η ούλεμπ γνώριζαν εξ'αρχής τις ημερομινίες. Μάλιστα η Δανία το σήκωσε τότε...

-Να βάλει αυθαίρετα, με wild card όπως λέτε κάποια ομάδα (μπάρτσα?) η ούλεμπ. Εδώ θα μιλάμε για σκάνδαλο που δεν έχει ξανασυμβεί και, κατά τη γνώμη μου, οι υπόλοιπες 3 θα πρέπει να απειλήσουν με αποχώρηση ώστε να αποτρέψουν την ούλεμπ να κάνει κάτι τέτοιο, έχοντας μπροστά της το στο φάσμα της κωμωδίας.

-Να γίνει κλήρωση ανάμεσα στους 4 αποκλεισμένους στα πλέυ οφ. <-- Παρωδία ξανά, μικρότερη όμως από την πρώτη περίπτωση.

Το λιγότερο κωμικό μου φαίνεται το να παίξει η Κάχα.

Βέβαια οι ισπανοί έχουν πρωτοτυπήσει και έχουν ''αλλοιώσει'' τελειωμένο ματς μεταξύ αεκ-ταου, εξ'αιτίας εκπρόθεσμου καλαθιού του Ντικούδη εάν θυμάμαι καλά. Δεν νομίζω να έχει ξαναγίνει κάτι τέτοιο

Δε γνωρίζω (κανονικά θα έπρεπε) αν υπάρχει κανονισμός που να προβλέπει τι να γίνει σε τέτοια περίπτωση (αποχώρηση ομάδας που έχει προκριθεί στο Φ4).
Όχι να αποφασίζουμε ότι μας καπνίσει, ανάλογα την περίσταση...


Μετά από όλα αυτά, πιστεύω ότι ούτε θα αλλάξουν οι ημερομηνίες, ούτε υπάρχει περίπτωση να απέχει η Μακάμπι.
str

λυπαμαι αφανταστα που την διοργανωση του αθληματος αυτου εχουν αναλαβει ανθρωποι τυχοδιωκτες, παρτακηδες , ερασιτεχνες..
η ευρωλιγκα του μπερτομεου κινδυνευει να γινει μια ξεφτιλισμενη διοργανωση αν δεν ειναι ηδη , επιπεδου αγωνων συνοικιας...ωρες ωρες νιωθω μ.....ς που αγοραζω εισιτηρια, που τρεχω σε φ4, που βλεπω αγωνες...φοβαμαι οτι θα ερθει η ωρα που θα το κοψω και αυτο...
περυσι εκαναν αλλαγες στις αλλαγες και επεσε ο παο με το μαρουσι..
ειδικα δε το κλειστα συμβολαια εφαροσμενα σε μερικες μονο ομαδες ειναι γελοιοτητα μεγιστου βαθμου..καποτε ο ολυμπιακος ηταν 8ος και επαιξε στην ευρωλιγκα της επομενης χρονιας..τι διαολο αγωνιζονται οι αλλοι?? για πλακα παλευουν???το ιδιο ειχαν και οι ισπανοι...απλα δεν τους εκατσε καποια αλλη ομαδα να τερματισει μεσα στην τετραδα για να παρει την θεση των κλειστων συμβολαιων...

το φιναλ 4 ηταν να γινει στο τορινο νομιζω, αλλαζει και παει βαρκελωνη..ανακυκλωση των ιδιων πολεων συνεχως...
και φτανω στο φετινο....
ο αστειος μανατζερ ηλπιζε τα προβληματα θα του τα λυσει ο θεος στον οποιο πιστευει.. ηλπιζε η μακαμπι να αποκλειστει..ελα που εσπασε ο διαολος το ποδαρι του και περασε... τι θα κανει τωρα???? θα αλλαξει την ωρα????γινεται...ειναι ηθικα σωστο??? τη στιγμη που ελληνες επαιξαν πασχαλιατικα..??θα ερχεται τοτε ο καθε ενας και θα λεει το κοντο και το μακρυ του στηριζομενος στο ποσο ισχυρος αισθανεται...
ξεκαθαρισε τη θεση σου...ορισε ωρες αγωνων απ την αρχη της χρονιας και μην δινεις δικαιωμα σε κανενα να σε αμφισβητησει...πες εναρξη τελικου 8.. δεν σ αρεσει μακαμπι..μην συμμετεχεις...
το ενδεχομενο να αλλαξει μερα δεν το συζητω καν...δεν ειναι αξιο σχολιασμου...

και ερχεται τωρα η μακαμπι να εκβιαζει...γιατι ουσιαστικα εκβιαζει...αν ομως την απειλησουν με αποκλεισμο απο ευρωπαικες διοργανωσεις για κανα 3 χρονβια θα το σκεφτουν καλυτερα...
παιξε κυρια μακαμπι με μαυρα ρουχα με μαυρα περιβραχιονια..κρατα και ενος λεπτου σιγη..
αλλα οχι ετσι...ελεος!!!!αν πραγματικα το να μην παιξεις εχει για σενα περισσοτερη σημασια για το προφιλ σου και για το εσωτερικο της χωρας σου..καντο...αλλα να βγει ξεκαθαρα η ευρωλιγκα και να πει.. 3 χρονια εξω...χωρις δευτερες κουβεντες...
οσο δε το γεγονος να βαλουν απο το παραθυρο την μπαρτσελονα πραγματικα θα ειναι η χαριστικη βολη..το οτι πρεπει παο ρεαλ(βαλενθια) και σιενα να μην κατεβουν και να τους ξεφτιλισουν ειναι το μονο σιγουρο. σε τετοια περιπτωση μονο η καχα δικαιουται να κατεβει και κανεις αλλος...

και για να δωσω το ρεζουμε...υπηρχε ποτε περιπτωση να τα κανει αυτα μια ομαδα στο τσαμπιονσ λιγκ????οπου στο κατω κατω εμπλεκονται δυο μονο ομαδες σε ενα τελικο?? θα τολμουσε να διανοηθει τετοιο πραγμα μια ομαδα???
και στην τελικη θα αφηνε η ουεφα ενα τετοιο θεμα να σερνεται???

εχει φτασει ενα μηνα πριν το φ4 και αντι να κλεισω εισιτηρια κλπ περιμενω να δω τι θα κανει η ευρωλιγκα μην τυχον κανει κανα αστειο και αλλαξει και μερα...


προσωπικα πιστευω οτι ο τελικος θα παει στις 5 το απογευμα...το οποιο για μενα ειναι εξισου λαθος...δηλ αν του χρονου βγουν ας πουμε οι ρωσοι που εχουν και 3 ωρες διαφορα με το λονδινο εμεις δεν μπορουμε μετα τις 7 τοτε τι?? θα γινει 2 το μεσημερι ο αγωνας???


αισχος κυριοι...
lefkadian
str, συμφωνουμε πολυ τωρα τελευταια και αυτο δεν μου αρεσει. Να αρχιζω να ανησυχω? 39.gif Ή μηπως να ανησυχεις εσυ? 15.gif

Στα σοβαρα τωρα. Δεν μπορω να διανοηθω οτι θα αλλαξουν ημ/νιες. Μαλλον η ωρα θα αλλαξει οπως σωστα λες...
alabamas_13
επισης δεν αναφερατε ενα ακομα ενδεχομενο...να μην παιξουν καθολου 5ο παιχνιδι ρεαλ και βαλενθια και να περασουν και οι 2 στον ημιτελικο!!!!!!!!

προσωπικα πιστευω οτι η μακαμπι ειχε ενημερωσει την ευρωλιγκα απο την αρχη της χρονιας...και η ευρωλιγκα θα της απαντησε αν περασετε θα δουμε τοτε...οποτε και η μακαμπι δικιο θα εχει να διαμαρτηρεται...το λαθος πιστευω εχει γινει απο την διοργανωτρια αρχη γιαυτο και πιστευω το πιθανοτερο ειναι να εχουμε τον τελικο ειτε το σαββατο βραδυ ειτε την κυριακη στις 4...

τωρα αν η μακαμπι δεν ειχε ενημερωσει απο την αρχη της χρονιας την ευρωλιγκα αλλα ειναι τωρινο της αιτημα φυσικα και δεν πρεπει να υπαρξει αλλαγη στο προγραμμα...

σε καθε περιπτωση καποιος φταιει...ειτε η ευρωλιγκα ειτε η μακαμπι...και την πληρωνουμε εμεις...εγω για παραδειγμα εχω κλεισει για βαρκελωνη απο τεταρτη μεχρι δευτερα...οποτε το σεναριο να μετατεθει κατα μια βδομαδα το φιναλ4 θα ηταν καταστροφη...
il postino
για μενα το καλυτερο σεναριο ειναι να ξαναβαλουν τη μπαρτσα στο παιχνιδι!!

ετσι, κοντρα σε ολα!

να κερδισουμε με το καλο τη σιενα και να ξαναπετυχουμε τη ναβαροπαρεα ξανα στον τελικο και να γινει της π.....ας το καγκελο!! και αυτη τη φορα να μη τους κερδισουμε απλα, να τους λιωσουμε σα κατσαριδες!!

Marciulionis
Το καλύτερο σενάριο είναι να αφήσει τις παπαριές η Μακάμπι και να κατέβει κανονικά. Άντε το πολύ να βάλουν την ώρα του αγώνα λίγο νωρίτερα για να μην κλαίνε. Δε χάλασε κι ο κόσμος αν γίνει αυτό και σίγουρα είναι καλύτερα από το να βάλουν τους αποκλεισμένους και τέτοια.
vastravoud
Απίστευτο το πόσο "bend over"(για όσους θυμούνται την επική σκηνή από τα Friends) κάνει η Ευρωλίγκα και ΜΟΝΟ που το συζητάει αυτό.
Ginobili
Εεεεεεεεεεεερε Πλεύρης που σας χρειάζεται!!!! Όλα τα χαμε...όλη η μπασκετική Ευρώπη τώρα ασχολείται με την μακάμπι,και τις ημέρες μνήμης των κολοκυθιών!!! Έχουν σφάξει στο γόνατο την μισή Παλαιστίνη...και μας προκαλούν και από πάνω.Λες κι εμείς δεν παίξαμε 25η Μαρτίου...η' την ημέρα της Ανάστασης.Μη σώσουν και κατέβουν!!! Και δεν κατάλαβα...άμα πάνε στον τελικό,οι εβραίοι τι δουλειά θα έχουν στην Βαρκελώνη?? Θα πανηγυρίσουν το τρόπαιο στις 8 που θα έχει τελειώσει ο αγώνας? Την ημέρα που θρηνούν και δεν κουνιέται τίποτα?? Ρε πλάκα μας κάνουν..???
2 μέτρα και 2 σταθμά!!! Επειδή οι Εβραίοι είναι φανατικοί με τις γιορτές τους...όλοι οι Ευρωπαίοι συμβιβάζονται,αλλά ειδική μεταχείριση για τους Εβραίους!!!
Αντισημίτες θα γίνουν όλοι στο τέλος...μέχρι και ο Αλαβάνος.
επαθα λαστιχο
αυτοι τζινο δεν φταινε σε τιποτα,οσο τους κανουν τα χατηρια τοσο θα ζητανε.και το κακο ειναι οτι φροντιζουν σε ολα τα επιπεδα να επιδεινωνουν το αντισημιτικο κλιμα με τις πραξεις τους.κερδισαν την παγκοσμια συμπαθεια με τα παθη τους,αλλα στην συνεχεια κανανε οτι ειναι δυνατον για να τους μισησει ολοενα και μεγαλυτερο ποσοστο κοσμου.και το προβλημα δεν ειναι η φυλη,το αιμα,αλλωστε δεν πιστευω σε αυτα,αλλα ο τροπος με τον οποιο γαλουχουνται εξ απαλων ονυχων.οταν διδασκεσαι απο σπιτι και σχολειο πως εισαι ο περιουσιος λαος και εχεις διαφορετικα δικαιωματα απο τους αλλους,μοιραια ερχονται οι πραξεις σε πολιτικο και κοινωνικο επιπεδο(ειναι σαν τους κινεζους με τα σκυλια,δεν τα τρωνε επειδη ειναι μοχθηροι,αλλα λογω εθιμικης συστασης-για αυτους ειναι κατι το φυσιολογικο,για εμας ειναι εγκλημα).πραγματικα θα ηθελα να μιλησω με καποιον ελληνα εβραιο να μου πει την αποψη του.
PAKMAN
Εγω θα προτεινα στη FIBA να μην ξαναπαίξουμε 25η Μαρτίου και Μεγάλη Εβδομάδα. Επίσης Χριστούγεννα και 21η Απριλίου ugly1.gif Ήμαρτον πιά και εμείς έχουμε ιερά αλλά προτίστως σεβόμαστε την διαφορετικότητα και κυρίως τον ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΜΑΣ. Αν η ΦΙΒΑ κάνει το λάθος αυτό του χρόνου θα έχουμε 3 διοργανώσεις γιά να καλυφθούνε οι ανάγκες της κάθε Εθνότητας blove.gif wos_sport4.gif
gd44
καλημερα και απο εμενα..
πρωτη φορα γραφω και χαιρομαι που βρηκα ατομα ωστε να ανταλαξω αποψεις για το αγαπημενο μας αθλημα blove.gif

Τελικα εχει παρελθον απ οτι δειχνει η υποθεση...

Η Μακάμπι είχε ενημερώσει

Αυτό το θέμα με τη Μακάμπι μου κίνησε το ενδιαφέρον και η αλήθεια είναι πως αρχικά τα είχα με τους Ισραηλινούς. Είναι αυτή η αντιμετώπιση που έχουν ότι είναι καλύτεροι όλων και κάνουν ότι θέλουν που δεν μου αρέσει. Στην προκειμένη όμως έχουν όλα τα δίκια με το μέρος τους.

Τι θέλω να πω; Τις τελευταίες μέρες το θέμα με τον τελικό του Φάιναλ Φορ και το γεγονός ότι η Μακάμπι έχει πρόβλημα να αγωνιστεί το βράδυ της 8ης Μαΐου στην περίπτωση που προκριθεί στον τελικό, είναι το κεντρικό θέμα συζήτησης σ’ όλη την Ευρώπη.

Έψαξα το θέμα και βρήκα μερικές ωραίες λεπτομέρειες. Η Μακάμπι είχε ενημερώσει την Ευρωλίγκα για τη συγκεκριμένη ημερομηνία από τον περασμένο Ιούλιο, όταν κι έγιναν γνωστές οι ημερομηνίες του Φάιναλ Φορ. Οι Ισπανοί είχαν πει τότε ότι θα κοιτάξουν το θέμα, αλλά η αλήθεια πως ποτέ δεν πίστεψαν ότι η Μακάμπι θα έφτανε ως τις τέσσερις καλύτερες ομάδες. Σ’ αυτή την περίπτωση δεν θα χρειαζόταν να κάνουν το παραμικρό. \

Η Μακάμπι όμως τους χάλασε την ηρεμία τους και πλέον τρέχουν και δεν φτάνουν. Συν τοις άλλοις πρέπει να βρουν και τρόπο να διαθέσουν τα 4000 εισιτήρια που είχαν ήδη φτάσει στα χέρια της Μπαρτσελόνα.

Οι άνθρωποι της Μακάμπι όταν λένε ότι δεν θα αγωνιστούν στον τελικό της Ευρωλίγκα στις 8 Μαΐου εκτός κι αν αυτός ξεκινήσει στις 16:00 το απόγευμα, το εννοούν. Αν το κάνουν τότε όλο το Ισραήλ θα έχει πρόβλημα με την αγαπημένη του ομάδα. Γι’ αυτό το λόγο και ο Μιζράχι παίρνει τηλέφωνο τους διοργανωτές, τις ομάδες, τους ανθρώπους της τηλεόρασης και όποιον άλλο μπορείτε να φανταστείτε.

Στις 11 Απριλίου, η Ευρωλίγκα έχει συμβούλιο και το μείζον θέμα συζήτησης θα είναι το θέμα της Μακάμπι. Ως τότε, ο κατάσκοπός σας θα προσπαθήσει να μάθει κι άλλα όμορφα πράγματα.

http://www.superbasket.gr/permalink/137845.html
colonel gomelsky
Κακώς έβαλα πολ. Δεν παίζει να έχει ματαγίνει κάτι τέτοιο σε Φ4. Και μάλιστα υποψιάζομαι ότι αυτοί οι 7 είναι οπαδοί του ΠΑΟ που ψήφισαν Σιένα για γούρι!!!
Boom Dizzle
http://www.basketnet.gr/main/2/euroleague/...8mai-fina4.html
http://www.basketnet.gr/main/2/euroleague/.../ora-telik.html

Οι ημερομηνιες δεν αλλαζουν....Οριστικα 6-8 το Φ4.Αλλα γιατι ν αλλαξουν την ωρα του τελικου???
Αυτο δειχνει οτι την διοργανωση την εχουν αναλαβει ερασιτεχνες,οι οποιοι την οργανωνουν με μεγαλη προχειροτητα....
Γι αυτο η Ευρωλιγκα δεν θα γινει ποτε Τσαμπιονς Λιγκ. blove.gif ....Προσωπικα δεν θα ικανοποιουσα το
αιτημα των Ισραηλινων.Και στο κατω-κατω χαρη τους κανουμε που παιζουν σε Ευρωπαικη διοργανωση,κανονικα επρεπε να παιζουν στο Asialeague.Aντε με τους παρισακτους.... angry_red.gif
alabamas_13
ρε παιδια δεν φταιει στο συγκεκριμενο θεμα η μακαμπι...η ευρωλιγκα φταιει...αφου ειχε ενημερωθει οτι υπαρχει αυτο το θεμα απο την αρχη της σεζον...επρεπε ειτε να πει στην μακαμπι απο την αρχη οτι οι ημερομηνιες ειναι αυτες και δεν αλλαζουν και αμα θελεις αποχωρησε απο τωρα ειτε να αλλαξει απο την αρχη τις ημερομηνιες...αλλα οπως λεει και το αρθρο δεν πιστευαν οτι η μακαμπι θα παει τελικο και δεν ασχοληθηκαν καν με το θεμα...και τωρα αν δεν αλλαξουν ωρα η μακαμπι θα αποχωρησει το οποιο θα ειναι καταστροφικο για την διοργανωση...επισης ουτε οι ημερομηνιες μπορουν να αλλαξουν καθως πολθς κοσμος εχει κλεισει ηδη τα αεροπορικα για βαρκελωνη...

εγω βλεπω τελικα μια ανακοινωση του στυλ οι αγωνες γινονται κανονικα και αν περασει η μακαμπι στο τελικο, ο τελικος θα γινει την ωρα του μικρου τελικου...δεν υπαρχει αλλη λυση...

επισης πονταρω οτι στον τελικο η παναθα μας θα παιξει με τον νικητη του ρεαλ-βαλενθια!!!
giannis_mg
Λοιπον αν και αργησα να γραψω στο τοπικ,θα γραψω τωρα αρκετα πραγματακια και για την Μακαμπι αλλα και ως προς το παιχνιδι με την Σιεννα.
Let's start....

Πρωτα θα αναφερθω στο πολυσυζητημενο θεμα της Μακαμπι και του Ισραηλ.Καταρχην κανοντας μια γυρα απο ξενα site και blog,το συμπερασμα που βγαινει ειναι οτι η Ευρωλιγκα γνωριζε πολυ καλα απ'τον Ιουλιο οτι η Μακαμπι δεν θα μπορει να παιξει σε αυτες τις συγκεκριμενες μερες.Αυτο μας δειχνει πρωτα απ'ολα το ποσο ανικανοι και προκλητικοι ειναι αυτοι που διυεθυνουν τη μεγαλυτερη συλλογικη διοργανωση της Ευρωπης.Αρκατα σαιτ λεγανε οτι οι υπευθυνοι ενω ξερανε οτι η Μακαμπι 8 Μαιου δεν θα μπορει να παιξει δεν εκανε απολυτος τιποτα και αφηνε τα πραγματα οπως ειχαν καθως δεν πιστευαν οτι η Μακαμπι θα φτασει μεχρι το τελικο.Αν κατι τετοιο ειναι αληθεια θα πρεπει ολοι αυτοι οι ασχετοι να σηκωθουν να φυγουν καθως ειναι επικυνδινη για το αθλημα χωρις πλακα.Τον εχω σιχαθει πια τον Μπερτομεου...
Τωρα οπως ηρθαν ομως τα πραγματα,ειναι απολυτος λογικο να μην πειραχθουν οι ημερομηνιες,καθως αυτο ηταν αδιανοητο για τους ανθρωπους που ειχαν κλεισει τα πακετα για Βαρκελωνη,τα καναλια κ.α.Τωρα το πιο πιθανο το οποιο ομως ειναι εξισου εκνευριστικο ειναι ο τελικος να γινι στις 16.30.Πραγματικα ακομα και αυτο να γινει για παρωδια θα μιλαμε,αν ειναι δυνατον,τι ειμαστε Κινα,ας το κανουν και στις 08.00πμ για να προλαβουν να πανηγυρισουν κιολας...
Για μενα ειναι η λυση τωρα εδω που φτασαμε.Εφοσον ο κυριος λογικα υπαιτιος ειναι η διοργανωτρια αρχη,τωρα δεν θα πρεπει να αλλαξουν απολυτος τιποτα,αν απειλει να μην κατεβει η Μακαμπι ας παρει τηλεφωνο ο Μπερτομεου τον Μιζραχι και ας του πει οτι αν και εφοσον η ομαδα του δεν κατεβει θα εχει εναν 3ετη αποκλεισμο απο καθε Ευρωπαικη διοργανωση,για να δω μετα θα κατεβουν ή οχι...

Τωρα ας αφησουμε τα της Μακαμπι και ας επικεντρωθουμε στο δικο μας ματς.
Πρωτον και η κουτση Μαρια μας λογιζει ως το απολυτο φαβορι για τον τιτλο.Καλο ή κακο θα δειξει...
Καταρχην να πω οτι επειδη εχω δει την Σιεννα σχεδον σε ολα τα ματς της Ευρωλιγκας καθως ειναι μια ομαδα που μου αρεσει ιδιαιτερα εχω μια αρκετα ολοκληρωμενη αποψη για το δημιουργημα του Πιανιτζιανι.Η Σιενα για μενα εχει αυτη τη στιγμη εναν τεραστιο πονοκεφαλο που ακουει στο ονομα Μακαλεμπ.Ολο το ζουμι για τη Σιενα ειναι να καταφερει να τον ενταξει στο πολυ συγκροτημενο συνολο που εφτιαξαν ολοι οι αλλοι οσο αυτος ελειπε και πως θα καταφερει να συνεργαστει με τον παναξιο αντικαταστατη του τον Ζηση.Αυτη η προσθηκη του Μακαλεμπ μπορει να ειναι πολυ κακη για την Σιεννα και τον αγωνιστικο ρυθμο και τη χημεια που εχουν βρει οι αλλοι και αυτο θα ειναι κατι πολυ καλο για μας απ'την αλλη ομως αν καταφερει ο Πιανιτζιανι να τον ενταξει με επιτυχια στο συνολο των Καουκενας-Ζησης-Γιαριτς που ολοι τους διανυοουν περιοδο εξαιρετης φορμας και καταφερει να μην χαλασει τη χημεια τους ο Μακαλεμπ τοτε θα εχουμε σπουδαια προβληματα.Η Σιενα ειναι μια ομαδα που δεν εχει το ταλεντο των τοπ ομαδων της Ευρωπης σε παιχτες οπως ο ΠΑΟ, Μπαρτσα,ο ΟΣΦΠ,,Μακαμπι,Ρεαλ ή Καχα και ΤΣΣΚΑ ακομα αλλα εχει το ταλεντο της ψυχης.Η ομαδα στηριζεται στην πολυ μα παρα πολυ σκληρη αμυνα που παιζουν,στη ψυχη και το παθος που καταθεουν παντα στο παρκε και παιζοντας απλα πραγματακια στην απιθεση αξιοποιωντας το ατομικο ταλεντο καποιων παιχτων οπως ο Καουκενας ή ο Λαβρινοβιτς.Στους ψηλους θα ελεγα οτι υπερτερουμαι αρκετα.Η Σιεννα με μοναδικους καλους και αξιοπιστους ψηλους τον Κσιστοφ Λαβρ.,τον πολυ καλο και παρεξηγημενο παιχτη Ρακοβιτς και τον Στοουνρουκ και με μονη αξιοπιστη λυση και ρεζερβα απ'τον παγκο τον Τομας Ρες που δεν βρισκεται και στη πρωτη νιοτη δεν μπορει να τα βαλει με τους δικους μας ψηλους.Επισης αυτη η κυρια 3αδα των ψηλων της Σιενας εχει ενα πολυ μεγαλο τρωτο σημειο και αυτο ειναι τα πολλα και γρηγορα φαουλ που χρεωνεται ο Στοουνρουκ αλλα και την ανικατοτητα του Λαβρινοβιτς να ακολουθησε τα Πικ&Ρολ που στηνουν οι περιφερειακοι.Τα Matchup θα ελεγα οτι βγαινουν για ακομα μια φορα εξαιρετικα οπως και με την Μπαρτσα στους ψηλους.Εχουμε τα 2 4αρια της Σιεννα που κατα κυριο λογο παιζουν με προσωπο και δη με τα σουτ απ'τα 5-6 μετρα αλλα και πισω απ'τη γραμμη των 3 ποντων.Εκει με τον Φωτση και τον Τσαρτσα που και οι 2 εχουν τη δυνατοτητα να ακολουθησουν τα αντιστοιχα 4αρια της Σιεννα εξω οπως και δεν ειχαμε προβλημα και με τον Μορρις-Λορμπεκ και αυτο ηταν ενα σημειο κλειδι οτι τα 4αρια της Μπαρτσα δεν εβρισκαν ελευθερα σουτ καθως οι δικοι μας μπορουσαν να τους ακολουθησουν,κατι αναλογο πιστευω μπορει να συμβει και με την ομαδα της Τοσκανης,ομως θα υπαρξει προβλημα αν κατεβει ο Κσιστοφ με πλατη που δεν το πολυσυνηθιζει η αληθεια ομως ειναι και παιξει τον Φωτση,ομως δεν ανυσηχω.Βεβαια το αντιστοιχο πλεονεκτημα θα εχει και η Σιεννα καθως θα μπορει να ακολουθει τα δικα μας 4αρια εξω με ομως ερωτηματικο τον πολυ κακο αμυντικο Λαβρινοβιτς.Ανενβαινοντας θεση εχουμε το μοναδικο ψηλο της Σιεννα στη θεση 5,τον Ρακοβιτς ο οποιος ειναι ενας σκληροτραχυλος και δυναμικος ψηλος που ομως η μοναδικη απειλη προς το καλαθι μας απο αυτον μπορει να ειναι μονο με τα πικ&ρολ και το πολυ καλο κοψιμο στη καρδια της ρακετας που κανει με αποτελεσμα να πετυχαινει ευκολους ποντους,δηλαδη μπορει να σκοραρει μονο ερχομενος με κοψιμο απο εξω προς τα μεσα σε κινηση,δεν μπορει δηλαδη να ποσταρει τους δικους μας ψηλους και να παιξει στο ποστ καθως δεν το ξερει αυτο το παιχνιδι,οποτε εδω θελει καλη αντιμετωπιση στο Πικ&Ρολ που θα στησει ο Ζησης-ο Καουκενας ή ο Γιαριτς,αν και εκει με τα γρηγορα ποδια του Μαικ δεν θα εχουμε πιστευω προβλημα αλλα εκει που θα αντιμετωπισουμε τρομαχτικα προβληματα θα ειναι αν στο παρκε βρισκεται ο Ιαν καθως με τα αργα ποδια του,προβλεπεται παρτυ με το Πικ&Ρολ της Σιεννα.Για τον Ρες ενταξει ειναι ενας spot up shooter δηλαδη απλως περιφερεται γυρω γυρω απ'τη ρακετα για να σουταρει(και το κανει καλα),δεν προκειται να μπει μεσα και να σπρωξει ή να παλεψει αλλα θελει την προσοχη του και αυτος.
Τωρα παμε στη θεση 3,εδω εχουμε τον ανθρωπο που διελυσε τον ΟΣΦΠ και για μενα ειναι ο πλεον υποτιμημενος παιχτης(ο Χειρστον ειναι παρα πολυ καλος παιχτης και ειναι πολυ μεγαλο λαβρακι για τη Σιενα,για μενα ειναι ο νεος Σατο της Σινα και μην σας πω οτι πιστευω οτι θα γινει και καλυτερος του.Ταιριαζει πολυ με τον Σατο καθως ειναι ενας εξαιρετικος αμυντικος,αλτικος που εχει αξιοπρεπεστατο σουτ απ μακρινη αποσταση και με τον τσαμπουκα και τη δυναμη μπορει να ποσταρει και τα αντιπαλα 3αρια και να επιτεθει με ενα turn-around shot.Μιλαμε Σατο-Χειρστον ειναι 2 κλονοι πραγματικοι και γι'αυτο πιστευω οτι εδω ο ενας θα εξουδετερωσει τον αλλον με τις αμυνες ο ενας πανω στον αλλο.Ειναι τρομαχτικοι η ομοιοτητα που εχουν σαν παιχτες.Στα ετερα 3αρια που ερχονται απ'τον bench ειναι ο Καρραρετο και ο Στρατος.Εδω εχουμε ενα τεραστιο πλεονεκτημα στην επιθεση και αν συμβει αυτο το matchup χωρις δευτερη σκεψη πρεπει να παμε κατω στο ποστ με τον Στρατο.Απ'την αλλη ο Καρραρετο ενα πραγμα ξερει να κανει καλα στο παρκε και αυτο ειναι να σουταρει για 3,αν του το περιορισεις αυτο γινεται αυτοματα Casper μεσα στο παρκε.Ενα μειονεκτημα ομως θα ειναι αν παει σε καποιες στιγμες ο Περπε πανω στον Χειρστον στην αμυα εκει νομιζω θα εχουμε προβλημα αλλα εχουμε και τον Καιμα για καποιες καλες αμυνες πανω του καθως ειναι ενας παιχτης φτιαγμενος για το μαρκαρισμα του Αμερικανου.
Μετα στη θεση 2 και 1,εχουμε κατα σειρα τους Ζηση-Μακαλεμπ-Καουκενας και Γιαριτς για τη Σιεννα και για εμας τους Καλαθη-Μητσο-Ντρου και Τεπιτς.Εδω το πλεονεκτημα το εχει η Σιενα ιδιως μετα το ανελπιστο αφυπνισμο του καποτε παιχταρα Γιαριτς.Εδω τα match-up θα μπορουσαμε να πουμε οτι ειναι μοιρασμενα καθως αν και εφοσον ο Μακαλεμπ παιξει και ειναι καλα και μεσα στο συστημα της ομαδος,ο Νικ ειναι η καλυτερη απαντηση για την αμυνα,οπως πιστευω οτι ο Νικ ταιριαζει εξαιρετικα και στον Κακουκενας(ο οποιος για μενα ειναι με τεραστια διαφορα ο πιο υποτιμημενος παιχτης ολοκληρης της Ευρωπης)καθως ο Καουκενας αν και στα 31(?)αν θυμαμαι καλα εχει ακομα αυτο το εξαιρετικο πρωτο βημα που του δινει τη δυνατοτητα να πηγαινει στα πολυαγαπημενα του ντραιβ.Ο Ζησης σε ενα matchup με τον Μητσο νομιζω πως δεν θα αντιμετωπισουμε πολλα προβληματα αλλα το μεγαλο κλειδι για την Σιενα ειναι το κατα ποσο ο Γιαριτς θα βρισκεται στη διαολεμενη φορμα που βρισκεται.Αν ο Γιαριτς δεν εμφανιστει οπως τα ματς με τον ΟΣΦΠ,τοτε η Σιενα θα εχει τεραστια προβληματα καθως ειναι πολυ πιθανο ο Μαρκο να ειναι στα γνωστα του τα τελευταια χρονια επιπεδα καπου στο τραγικος με ελεινος καθως μιλαμε γαι ενα παιχτη με αξιοθαυμαστη ασταθεια στην αποδοση του.
Τωρα για τον Ντρου,δεν ξερω,το εχω επαναλαβει αρκετες φορες οτι ενας γνησιος σουτερ και ας εχει γυρισει κανονικοτατα τις προπονησεις κανει αρκετες μερες να ξαναβρει το ρυθμο του ισως και εβδομαδες στην ελαχιστη των εξαιρεσεων ομως.Ο Ντρου ειναι το μεγαλο ερωτηματικο,αν καταφερει να ειναι σε αγωνιστικ ρυθμο στις 6 Μαιου τοτε η περειφερεια μας εχει ενα τεραστιο + εναντι της Σιενας αν ομως οχι τοτε τα πραγματα στη περιφερεια προβλεπονται χλωμα εως πολυ σκουρα.
Για τον Μαριτς ισχυουν τα ιδια σε μικροτερο βαθμο ομως καθως δεν ειναι σουτερ(το τονιζω γιατι εχει τεραστια σημασια αυτο μετα απο τραυματισμο να βρεις ρυθμο αν εισαι σουτερ οπως ο Ντρου),με τον Πανιωνιο ηταν πολυ κακος κακος μην κρυβομαστε και αρνητικος,ομως υπαρχει τεραστιο κενο μεχρι τη Βαρκελωνη για να βρει το παλιο περυσινο καλο εαυτο σε οποιο περισσοτερο βαθμο μπορει.
Αν αυτοι οι 2 ειναι ετοιμοπολεμοι και εχουν μπει σε ρυθμο αλλα (ειδικα ο δευτερος στο συστημα της ομαδος)τοτε το πλαονεκτημα μας εναντι στη Σιενα ειναι παρα πολυ μεγαλο.

Στη μαχη των παγκων τωρα,να πω οτι τη περιμενω με τεραστιο ενδιαφερον.Μιλαμε για τον καλυτερο προπονητη με διαφορα στην Ευρωπη(Ζοτς) και για μενα τον ισως πιο καλο και ελπιδοφορο προπονητη για το μελλον(Πιανιτζιανι).Το σκακι εδω αναμενεται με τεραστιο ενδιαφερον,ομως η εμπειρια του Ζοτς απο τετοια ματς μας δινει και εκει ενα πολυ μεγαλο πλεονεκτημα.

Η μαχη προβλεπεται παρα πολυ δυνατη σε αυτο το ματς.Μιλαω και για σωματικη αλλα και ψυχικη δυναμη.
Το βεβαιο ειναι οτι μπαινουμε σαν φαβορι αλλα το αουτσαιντερ ειναι τοσο επικινδυνο οσο δεν φανταζομαστε για μενα τουλαχιστον.

Αυτη η η αναλυση μου για το ματς και τις αδυναμιες-πλεονεκτηαματα που εχει η καθεμια ομαδα.
Μπορει να ειναι μεγαλη και ισως κουραστικη αλλα νομιζω οτι ειναι καλη και θα σας αρεσει.
Δεν μπορουσα κατι καλυτερο biggrin.gif .
Περιμενω αποψεις-επισημανσεις και σχολια πανω στο ποστ cool.gif
alabamas_13
απλα εγω θελω να διαφωνησω γιαυτο που λετε για τον αγωνιστικο ρυθμο που θα εχει ο ντρου...πιστευω οτι την αλλη εβδομαδα θα αρχισει σιγα σιγα να τρεχει με την υπολοιπη ομαδα...ενα διαστρεμμα δεν ειναι ικανο να τον αφησει τοσο καιρο εξω...και 14μερες δεν ειναι ικανες να του χαλασουν το ρυθμο οταν θα εχει αλλες 20 μπροστα του να προπονηται...επομενως αυτος ο τραυματισμος δεν πιστευω οτι θα επιρρεασει στο ελαχιστο την αποδοση του στο φιναλ4...πιο πολυ πιστευω ειναι σε τι μερα θα βρεθει τοτε...αν βρεθει στην καλη του μερα θα τους ''σκοτωσει'' τους ιταλους!!!!!!
sporty78
Μιλάει με Μπερτομέου ο Μιζράχι

http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/mi...axi.826419.html

Έπειτα από την ανακοίνωση της Ευρωλίγκας, η οποία ξεκαθάρισε πώς δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να αλλάξουν οι ημερομηνίες του Final-4 (6-8 Μαϊου), αναμένεται αύριο (06/04) συνάντηση του Μιζράχι με τον Μπερτομέου.

Πλέον το μόνο που συζητείται είναι η αλλαγή της ώρας... Να γίνει, δηλαδή ο τελικός δύο ή τρεις ώρες νωρίτερα από την προκαθορισμένη.
Αυτός είναι ουσιαστικά και ο λόγος που ο ισχυρός άνδρας των Ισραηλινών ζήτησε να μιλήσει με τον ίδιο τον Μπερτομέου, ώστε να πέσει ολοκληρωτικά το βάρος στην μετάθεση της ώρας του τελικού.

Αν, πάντως κάτι τέτοιο συμβεί δεν αποκλείεται η Nova, η οποία θα δείξει το Final-4 να προχωρήσει σε αγωγή προς την Ευρωλίγκα...


εδιτ: οχι οτι θα αγχωθούν ιδιαίτερα για την Νοβα αλλα υπάρχουν και αλλα κανάλια που σε αυτή την περίπτωση μπορεί να το σκεφτούν.

εδιτ2:

Πιανιτζάνι: "Ο χειρότερος αντίπαλος!"

http://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...los.826448.html

Δεν ξέρω εάν αυτό που έχουμε κάνει μέχρι τώρα θα φτάσει και για την Βαρκελώνη. Εκεί τα πράγματα θα είναι πιο δύσκολα. Ο Παναθηναϊκός είναι η πιο πετυχημένη ομάδα στην Ευρωλίγκα και ο χειρότερος αντίπαλος για να αντιμετωπίσεις. Αλλά είναι μόνο ένα παιχνίδι και θα προσπαθήσουμε.



Θα πάμε στη Βαρκελώνη με σκοπό χωρίς να μας τυφλώσουν τα τόσα πολλά φώτα που έχουν πέσει πάνω μας αλλά με την κατάλληλη νοοτροπία


για όποιον νομίζει οτι θα είναι εύκολο μια χαρά θα παλέψει η Σιένα για τις πιθανότητες της.
Anubis
Δεν εχει η ΕΤ-1 το φαιναλ φορ? Φτουυυυυυυυυ
sporty78
σύμφωνα με το άρθρο όχι.
για όσους μείνουμε εδώ μας βλέπω ραντεβού 3 ώρες πριν το τζάμπολ στις καφετέριες της γειτονιας.

εδιτ:
Σύμφωνα με ισπανικά δημοσιεύματα, ωστόσο, η διοργανώτρια αρχή απέρριψε κατηγορηματικά τη μετάθεση του φάιναλ φορ σε άλλες ημερομηνίες και συζητά μόνο τη διεξαγωγή του νωρίτερα από την προγραμματισμένη ώρα. Όπως μάλιστα ανέφερε το ισπανικό tubasket.com σε χθεσινό του δημοσίευμα, είναι πιθανό να διεξαχθεί ο τελικός της Ευρωλίγκας στις 8 Μαΐου στις 17:30 ώρα Ελλάδος! Όλα όμως θα ξεκαθαρίσουν με την ανακοίνωση της διοργανώτριας αρχής που εκδοθεί μέχρι το τέλος της εβδομάδας.


http://www.gazzetta.gr/basket/euroleague/i...%86%CE%BF%CF%81

Number11
Εντυπωσή μου είναι πως μεγαλοποιούμε αρκετά τη Σιέννα, σε βαθμό ανησυχητικό . Δεν λέω, σαφώς και σε ένα Φ4
φτάνουν οι καλύτερες ομάδες, αλλά εδώ που τα λέμε η Σιέννα έφτασε εντελώς απρόβλεπτα, εξαιτίας της εντελώς
κακής μεταχείρησης των 48 πόντων του ΟΣΦΠ.

Ήδη οι παίκτες της ιταλικής ομάδας κάνουν δηλώσεις πως θα περάσουν στον τελικό και δεν έχουν πρόβλημα να κερδί
σουν και τον ΠΑΟ, την μεγαλύτερη ομάδας της Ευρώπης των τελευταίων ετών(!). Μου φαίνεται πως έχουν πάρει τα μυα
λά τους αέρα και πολύ μάλιστα, τη ίδια στιγμή που η ομάδα του ΠΑΟ μόνο συγκρατημένη είναι και δεν έχει δηλώσει το
παραμικρό.

Καμιά φορά ο υπέρμετρος σεβασμός μας οδηγεί στο αντίθετο αποτέλεσμα και σε λίγο θα πιστέψουμε πως η Σιέννα είναι
και το φαβορί.

Τώρα, αν εσείς θέλετε να κάνετε δηλώσεις για την κρισιμότητα του αγώνα και να το παίξετε προφήτες σε περίπτωση πρό
κρισής της Σιέννα στον τελικό, δεν το βλέπω για καλή λογική. Ναι, ο αγώνας είναι πολύ σοβαρός και ο ΠΑΟ ξέρει καλύτερα
από κάθε άλλη ομάδα να ζυγίζει τα πράματα και αν ενεργεί ανάλογα.

Οπότε, με σοβαρότητα και ψυχραιμία ο ΠΑΟ θα είναι σε ένα ακόμη τελικό και η Σιέννα δεν προβάρει ως κάτι το ιδιαίτερο.
lakersdynasty
ενταξει τωρα ομως αυτο δεν οδηγει και πουθενα.

δεν υπαρχει σεβασμομετρο.

οι μισοι θα που ευστοχα οτι η δεν ειναι δυνατον να υποτιμησουμε την Σιενα και αλλοι τοσοι θα πουν οτι δεν ειναι δυνατον να την υπερτιμουμε.

και οι 2 αποψεις αξιες σεβασμου αφου συνοδευονται απο επιχειρηματα.

Αλλα εγω λεω τωρα φανταστειτε αν ο κορμος της ομαδας δεν ειχε παει ηδη σε 2-3 Φ4 και ο προπονητης μας σε πολλαπλασια ποση αγωνια θα ειχαμε για το πως θα επρεπε να βλεπουμε τους αντιπαλους μας.
kolokotronis
Ζητάω συγνώμη προκαταβολικά, το έχω γράψει και στα υπόλοιπα αντίστοιχα τόπικς, αλλά ενδιαφέρομαι απεγνωσμένα φια 2 εισητήρια για το Φ4.
Προφανώς το έχουν ζητήσει δεκάδες ακόμα στο φόρουμ, αλλά αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει ας μου στείλει ένα πμ.

Ευχαριστώ.
Hakeem Olajuwon
50-50 ειναι, μια αναμετρηση μεταξυ 2 σχεδον ισαξιων ομαδων που θα κριθει στο νημα.
Αν και εχω ενα προαισθημα οτι φετος ειναι η χρονια της Σιενα...
Αλλα ορθολογικα αν το δουμε εναι ενα παιχνιδι στο 50-50.

Παντως ο πρωταθλητης θα βγει απο αυτο το ζευγαρι το αλλο ειναι πιο αδυναμο
colonel gomelsky
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Apr 6 2011, 14:46 ) *
50-50 ειναι, μια αναμετρηση μεταξυ 2 σχεδον ισαξιων ομαδων που θα κριθει στο νημα.
Αν και εχω ενα προαισθημα οτι φετος ειναι η χρονια της Σιενα...
Αλλα ορθολογικα αν το δουμε εναι ενα παιχνιδι στο 50-50.

Παντως ο πρωταθλητης θα βγει απο αυτο το ζευγαρι το αλλο ειναι πιο αδυναμο


Όταν λες "ισάξιων" μιλάς για την απόδοση των ομάδων ή για το ρόστερ; Το πρώτο χωράει συζήτηση, σε ρόστερ ο ΠΑΟ έχει πολύ μεγαλύτερη ποιότητα.

Εντιτ: Πάντως την προηγούμενη φορά που συναντήθηκαν Μακάμπι και Σιένα, μια χειρότερη από τεν φετινή Μακάμπι νίκησε μια καλύτερη από την φετινή Σιένα. Αυτό βέβαια απο μόνο του δεν λέει κάτι, απλά το αναφέρω.
Hakeem Olajuwon
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 6 2011, 14:49 ) *
Όταν λες "ισάξιων" μιλάς για την απόδοση των ομάδων ή για το ρόστερ; Το πρώτο χωράει συζήτηση, σε ρόστερ ο ΠΑΟ έχει πολύ μεγαλύτερη ποιότητα.


Εννοω με βαση την εικονα των 2 ομαδων φετος στην ευρωλιγκα.Mην ξεχνας οτι και η σιενα κερδισε την μπαρτσελονα
A.CAB
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Apr 6 2011, 14:53 ) *
Εννοω με βαση την εικονα των 2 ομαδων φετος στην ευρωλιγκα.Mην ξεχνας οτι και η σιενα κερδισε την μπαρτσελονα


Όχι 3 συνεχόμενες φορές, ούτε στα πλέι οφ, ούτε μέσα στη Βαρκελώνη και χωρίς το Ναβάρο.
Hakeem Olajuwon
QUOTE(A.CAB @ Apr 6 2011, 14:59 ) *
Όχι 3 συνεχόμενες φορές, ούτε στα πλέι οφ, ούτε μέσα στη Βαρκελώνη και χωρίς το Ναβάρο.


Καλα προφανως αφου εγιναν 2 παιχνιδια πως η σιενα να κερδισει 3 συνεχομενες φορες rolleyes.gif
Και θυμησου οτι απεκλεισε τον οσφπ με 3-1 με μειονεκτημα εδρας.
Θα μπορουσε να το κανει αραγε αυτο ο παο;Δυσκολα, και χωρις τον μακαλεμπ ο οποιος θα ειναι πιο ετοιμος στο φ4..
giannis_mg
QUOTE(Number11 @ Apr 5 2011, 23:51 ) *
Εντυπωσή μου είναι πως μεγαλοποιούμε αρκετά τη Σιέννα, σε βαθμό ανησυχητικό . Δεν λέω, σαφώς και σε ένα Φ4
φτάνουν οι καλύτερες ομάδες, αλλά εδώ που τα λέμε η Σιέννα έφτασε εντελώς απρόβλεπτα, εξαιτίας της εντελώς
κακής μεταχείρησης των 48 πόντων του ΟΣΦΠ.

Ήδη οι παίκτες της ιταλικής ομάδας κάνουν δηλώσεις πως θα περάσουν στον τελικό και δεν έχουν πρόβλημα να κερδί
σουν και τον ΠΑΟ, την μεγαλύτερη ομάδας της Ευρώπης των τελευταίων ετών(!). Μου φαίνεται πως έχουν πάρει τα μυα
λά τους αέρα και πολύ μάλιστα, τη ίδια στιγμή που η ομάδα του ΠΑΟ μόνο συγκρατημένη είναι και δεν έχει δηλώσει το
παραμικρό.

Καμιά φορά ο υπέρμετρος σεβασμός μας οδηγεί στο αντίθετο αποτέλεσμα και σε λίγο θα πιστέψουμε πως η Σιέννα είναι
και το φαβορί.

Τώρα, αν εσείς θέλετε να κάνετε δηλώσεις για την κρισιμότητα του αγώνα και να το παίξετε προφήτες σε περίπτωση πρό
κρισής της Σιέννα στον τελικό, δεν το βλέπω για καλή λογική. Ναι, ο αγώνας είναι πολύ σοβαρός και ο ΠΑΟ ξέρει καλύτερα
από κάθε άλλη ομάδα να ζυγίζει τα πράματα και αν ενεργεί ανάλογα.

Οπότε, με σοβαρότητα και ψυχραιμία ο ΠΑΟ θα είναι σε ένα ακόμη τελικό και η Σιέννα δεν προβάρει ως κάτι το ιδιαίτερο.

Eνταξει ρε συ δεν εφτασε και απροβλεπτα εδω που βρισκεται τωρα.ΟΚ εφαγε 49 ποντους,τι παει να πει αυτο,στα επομενα 3 ματς τον ΟΣΦΠ τον ''ισοπεδωσε''(χωρις παρεξηγηση προς του φιλους του Ολυμπιακου)απ'το πρωτο λεπτο που μπηκε τον αρπαξε απ'το λαιμο και για εμενα σορρυ κιολας αλλα η Σιεννα με τον ΟΣΦΠ δεν εχουν και καμια τρομαχτικη διαφορα στη ποιοτητα σαν ομαδα(συνολικο ροστερ,οχι μοναδες) και ειδικα με την τραγικη κατασταση που βρισκεται ο Μιλος απ'την αρχη της σεζον.Σαν μοναδες ο ΟΣΦΠ ηταν καλυτερος(Σπαν-Ρασο-Μουρου...)στα χαρτια αλλα σαν συνολο ολης της ομαδας ο Καουκενας-ο Κσιστοφ-ο Χειρστον και οι αλλοι δεν εχουν να ζηλεψουν και πολλα και αυτο φανηκε και στη σειρα.Μην ξεχναμε οτι η Σιενα κερδισε με 16 ποντους την Ρεαλ την τελευταια αγωνιστικη στη Μαδριτη,νικησε Μπαρτσα,Εφες,Φενερ μεσα στη σεζον,εχασε μολις για δυο απ'την Εφες στη πολη(σε ενα πολυ ιδιατερο παιχνιδι που ηταν ακριβως μετα τον τραυματισμο του Μακαλεμπ και οι Ζησης-Γιαριτς ηταν πολι νωρις για να βρουν ρυθμο) και την Μπαρτσα στη Βαρκελωνη,χειραγωγησε σε 3 ματς τον ΟΣΦΠ στους 8,αυτο που θελω να πω η Σιενα δεν μπηκε και απ'το παραθυρο στο Φαιναλ 4,εδειξε οτι μπορει να κερδισει ολα τα φαβορι και σιγουρα ειναι μια πολυ καλη ομαδα και αυτο ειναι που εχει τεραστια σημασια.
Βεβαια ειμαστε φαβορι για τον τιτλο και ειναι απολυτος λογικο απ'τη στιγμη που απεκλεισες το πρωτο και αδιαμφησβητιτο φαβορι την Μπαρτσα και μαλιστα με πολυ πειστικο τροπο αλλα αυτο μπορει να λειτουργησει και σαν μπουμερανγκ,αυτο που θελω να πω ειναι οτι αν γινει η παραμικρη υποτιμηση ή εχουμε καποιους παιχτες μη ετοιμους τοτε θα εχουμε τεραστια προβληματα.
Οι πιθανοτητες για μενα ειναι το πολυ 60-40 για εμας και το πλεονεκτημα που εχει η Σιενα ειναι οτι δεν εχουν τιποτα να χασουν ή δεν θα τους πει τιποτα αμα χασουν και μπαινουν σαν αουτσαιντερ(βλ.ΠΑΟ-Μπαρτσα π.χ αμα ειχαμε μπει με τον τιτλο του φαβορι σε αυτη τη σειρα εγω ειμαι σιγουρος οτι δεν προκειται να περναγαμε με τιποτα,ο Ζοτς επαιξε με την ψυχολογια του αουτσαιντερ που δινανε ολοι σε εμας και πεισμωσαν οι δικοι μας για να αποδειξουν το αντιθετο),σε τετοιο επιπεδο ολες οι ομαδες θα πρεπει να σεβονται οχι 100 αλλα 1000% τον αντιπαλο τους οπως το κανει και η Σιενα για τον ΠΑΟ(βλ.Συνεντευξη του Πιανιτζιανι χθες),ο ΠΑΟ εχει μεγαλυτερη ποιοτητα σαν ροστερ αλλα και ο ΟΣΦΠ καλυτερο ροστερ ειχε και ειδαμε τι καζο επαθε,το βασικο πλεονεκτημα που εχει ο ΠΑΟ ειναι οτι εχει παιχτες με την τεραστια εμπειρια που εχουν απο τετοια ματς δεν υπαρχει περιπτωση να φανει η οποιαδηποτε υποτιμηση για τη Σιενα,σε αντιθεση με τους παιχτες του ΟΣΦΠ που ειδικα στο δευτερο παιχνιδι τους υποτιμησαν και παρα πολυ και βεβαια ως ενα σημειο τους δικαιολογω μετα τους 49π αλλα θα επρεπε να περιμενουν αντιδραση και να μην τους υποτιμησουν,πραγμα που δεν κανανε και γι'αυτο ειναι εκτος Βαρκελωνης...
A.CAB
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Apr 6 2011, 15:05 ) *
Καλα προφανως αφου εγιναν 2 παιχνιδια πως η σιενα να κερδισει 3 συνεχομενες φορες rolleyes.gif
Και θυμησου οτι απεκλεισε τον οσφπ με 3-1 με μειονεκτημα εδρας.
Θα μπορουσε να το κανει ραγε αυτο ο παο;Δυσκολα, και χωρις τον μακαλεμπ ο οποιος θα ειναι πιο ετοιμος στο φ4


Νομίζω ότι είναι λίγο πιο δύσκολο να αποκλείσεις την Πρωταθλήτρια Ευρώπης με μειονέκτημα έδρας παρά τον Ολυμπιακό. Λέω έγω τώρα.
Επίσης αν εξισώνουμε τη νίκη της Σιέννα στους ομίλους, στις αρχές Νοέμβρη με τα πλέι οφ της Ευρολίγκα χάνουμε όλο το δάσος και βλέπουμε το θάμνο.
Και ο Μάριτς θα είναι πιο έτοιμος στο Φ4.
Hakeem Olajuwon
QUOTE(A.CAB @ Apr 6 2011, 15:10 ) *
Νομίζω ότι είναι λίγο πιο δύσκολο να αποκλείσεις την Πρωταθλήτρια Ευρώπης με μειονέκτημα έδρας παρά τον Ολυμπιακό. Λέω έγω τώρα.
Επίσης αν εξισώνουμε τη νίκη της Σιέννα στους ομίλους, στις αρχές Νοέμβρη με τα πλέι οφ της Ευρολίγκα χάνουμε όλο το δάσος και βλέπουμε το θάμνο.
Και ο Μάριτς θα είναι πιο έτοιμος στο Φ4.


Nαι αλλα η σιενα εχει ρεκορ 15-5 ο ΠΑΟ 14-6 οι μο των 2 ομαδων σε αμυνα και επιθεση ειναι περιπου οι ιδιοι δεν υπαρχει
μεγαλη διαφορα.Και αυτα με την σιενα μετα το τοπ-16 χωρις τον καλυτερο της παικτη.
Τον μαριτς δεν τον πολυπιστευει ο Ζοτς στην πραγματικοτητα δειχνει να εμπιστευεται περισσοτερο τον Ιαν βουγιουκα.
Αυτη την στιγμη μαλλον ειναι ο τριτος σεντερ,λογικα θα εχει(αν εχει) μικρο χρονο συμμετοχης στο φ-4 και δεν θα επηρεασει πολυ η επιστροφη του..
colonel gomelsky
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Apr 6 2011, 15:20 ) *
Nαι αλλα η σιενα εχει ρεκορ 15-5 ο ΠΑΟ 14-6 οι μο των 2 ομαδων σε αμυνα και επιθεση ειναι περιπου οι ιδιοι δεν υπαρχει
μεγαλη διαφορα.
Και αυτα με την σιενα μετα το τοπ-16 χωρις τον καλυτερο της παικτη.
Τον μαριτς δεν τον πολυπιστευει ο Ζοτς στην πραγματικοτητα δειχνει να εμπιστευεται περισσοτερο τον Ιαν βουγιουκα.
Αυτη την στιγμη μαλλον ειναι ο τριτος σεντερ,λογικα θα εχει(αν εχει) μικρο χρονο συμμετοχης στο φ-4 και δεν θα επηρεασει πολυ η επιστροφη του..


Στο Φ4 όπου είναι δύο παιχνίδια do or die μετράνε κι άλλοι παράγοντες όπως η εμπειρία των παικτών, οι παραστάσεις κτλ Εκεί ο ΠΑΟ υπερέχει όλων των ομάδων του Φ4. Θα υπερείχε (όχι τόσο όσο σε σχέση με τη Σιένα) και έναντι του ΟΣΦΠ αν τον πετύχαινε στο Φ4. Όλα αυτά θεωρητικά βέβαια. Η Μπαρτσελόνα αν συμμετείχε θα εξισορροπούσε αυτήν την θεωρητική υπεροχή με την έδρα της.
Hakeem Olajuwon
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 6 2011, 15:24 ) *
Στο Φ4 όπου είναι δύο παιχνίδια do or die μετράνε κι άλλοι παράγοντες όπως η εμπειρία των παικτών, οι παραστάσεις κτλ Εκεί ο ΠΑΟ υπερέχει όλων των ομάδων του Φ4. Θα υπερείχε (όχι τόσο όσο σε σχέση με τη Σιένα) και έναντι του ΟΣΦΠ αν τον πετύχαινε στο Φ4. Όλα αυτά θεωρητικά βέβαια. Η Μπαρτσελόνα αν συμμετείχε θα εξισορροπούσε αυτήν την θεωρητική υπεροχή με την έδρα της.


Σιγουρα αυτοι οι παραγοντες μετρανε σε ενα φ-4 απο την αλλη μπορεις να βρες πολλες ομαδες που κατεκτησαν το φ-4
χωρις να εχουν ολα αυτα που λες
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.