Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Μοντεπάσκι Σιένα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Barcelona 2011
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
tzagasdog
θα το δειξει η νετ το παιχνιδι?
rchos
ναι η νετ θα δειξει το παιχνιφι.
αλλα και ερτ hd για οποιον εχει ψηφιακο δεκτη.
PanosIlio
QUOTE(rchos @ May 6 2011, 14:41 ) *
ναι η νετ θα δειξει το παιχνιφι.
αλλα και ερτ hd για οποιον εχει ψηφιακο δεκτη.


Και η NOVA και το NOVA HD.

ΕΡΤ με Χατζηγεωργίου - Ιωάννου ή NOVA με Συρίγο - Καρύδα ή MUTE?????

Εδώ σας θέλω smiley.gif
berry
QUOTE(PanosIlio @ May 6 2011, 15:07 ) *
Και η NOVA και το NOVA HD.

ΕΡΤ με Χατζηγεωργίου - Ιωάννου ή NOVA με Συρίγο - Καρύδα ή MUTE?????

Εδώ σας θέλω smiley.gif


mute με σκουντη στον σεντρα φμ
rchos
περιμενω πολυ χαμηλο σκορ στο παιχνιδι αυτο.
γενικα θα πεσει το ξυλο της αρκουδας.
ειναι πολυσημαντικο για τον παναθηναικο να αντεξουν τα ατου του σε αυτο το ξυλο καθως και να μπορεσουν καποιοι παιχτες να ανταποδωσουν στο σκληρο παιχνιδι των ιταλων.
αν η σιενα ειναι ευστοχη απο τη γραμμη του τριποντου εχει πιθανοτητες με συνδυασμο με το πολυ ξυλο στην αμυνα να κερδισει.
στους ψηλους νομιζω οτι τα λεπτα του βουγιουκα ειναι πολυ σημαντικα για το ποσο καλα θα ανταποκριθει ωστε να μεινει οσο πιο πολυ γινεται μεσα στο παιχνιδι.ο μπατιστ θεωρω οσο αντεξει θα ειναι για ακομη μια φορα πολυ καλος.
στα γκαρντ ο καλαθης πρεπει να αντποκριθει οσο ο μητσος θα ξεκουραζεται.αν εκει ειναι καλος τοτε ο παο εχει παρα πολυ καλες πιθανοτητες για νικη.
τα τριποντα του φωτση θα ειναι επισης πιθανολογω πολυ σημαντικα αν ερθουν.
nvip13
Eπίσης ίσως παίξει μεγάλο ρόλο στο μάτς και η απόδοση του Μάριτς...
MaJesty23
Χατζη με Βαγγελάρα!Ετοιμαζόμαστε για έπος!!! smiley.gif
Zoys
Θα προτιμούσα τον Ιωάννου στο studio και δίδυμο Χατζηγεωργίου-Παπαβασιλείου... Αλλά όπως και να 'χει τον συνηθίσαμε πια τον Ιωάννου... blink.gif
kseplenhs
μήπως υπάρχει κανένα λινκ με συρίγο?Εχω μαζοχιστικές ορέξεις σήμερα...
shtarkws
Καλή επιτυχία στον παναθηναικο μας!
Zoys
QUOTE(kseplenhs @ May 6 2011, 18:58 ) *
μήπως υπάρχει κανένα λινκ με συρίγο?Εχω μαζοχιστικές ορέξεις σήμερα...


Από τη μια ο Συρίγος κι από την άλλη ο Ιωάννου... Mute καλύτερα με Σκουντή από sentra όπως είπε κι ο berry! laugh.gif
shtarkws
Κσεπλενη ξανασκεψου το ήδη με ξενερωσε με την γκρίνια για την διαιτησία
paralis77
Αυτο δεν ειναι μπασκετ, αυτο ειναι UFC.
vastravoud
Πόσους πόντους έχουμε χαρίσει με τα ριμπάουντ στη Σιένα;

Τι έξυπνη κίνηση έκανε ο Μπατιστ εδώ; Μόνο σε εμένα φάνηκε ότι το σουτ έμπαινε;
frenchman7
Όντως πρέπει να έμπαινε...

Τεράστιο πρόβλημα στο αμυντικό ριμπάουντ ο Παο, πρέπει να το βελτιώσει στη συνέχεια.
Manu7
Καλά μιλάμε ατελείωτη κλάψα από Συρίγο για διαιτησία...
Δεν αντέχεται ο τύπος...

1000 φορές Χατζή και Βαγγέλα που μαθαίνουμε και νέα πράγματα tongue.gif.

kseplenhs
απίθανα πράματα στο τέλος της περιόδου.Τριποντο ο διαμαντίδης,το βάζει και ο μπατίστ κάνει τη βλακεία του f4 μέχρι στιγμής και κρεμιέται στη μπασκέτα χωρίς λόγο.Σαν να μην φτάνει αυτό,η σιένα με 5 δεύτερα να μένουν βάζει καλάθι στη λήξη με τονΝικοτονΖήση...

για το ξύλό που έπεσε πάντως δεν έχουμε ιδιαίτερα χαμηλο σκορ αν και ο παο σκοράρει με βολές ως επι το πλείστον...
Zoys
Μεγάλη ανοησία του Μπατίστ... ohmy.gif Χάλασε το σίγουρο τρίποντο του Διαμαντίδη.

Η Σιένα τα πάει καλά στα ριμπάουντ με το Ζήση να τα πηγαίνει πολύ καλά μέχρι στιγμής. Ο Παναθηναϊκός έχει στα θετικά ότι δεν έχει χάσει βολή, πράγμα πολύ σημαντικό μέχρι στιγμής ειδικά απέναντι σε μια ομάδα που σε πηγαίνει τόσο συχνά στη γραμμή της φιλανθρωπίας.
vastravoud
Είναι μεγάλη βλακεία αυτή, με ένα 3π εδώ ίσως το μομέντουμ του αγώνα να γύριζε.
kseplenhs
QUOTE(vastravoud @ May 6 2011, 19:28 ) *
Είναι μεγάλη βλακεία αυτή, με ένα 3π εδώ ίσως το μομέντουμ του αγώνα να γύριζε.

το συζητάς?Σίγουρα...

Καλά όχι οτι κρίθηκε κάτι αλλά λέμε τώρα πως αρχίζεις τη δευτερη περίοδο...
Manu7
H Σιένα βάζει 1 καλάθι στα 3 συνεχόμενες κατοχές που κάνει.

Στο μεταξύ χάνει βολές αβέρτα και οι επιθέσεις της είναι κάτι σουτ αψυχολόγητα...

Ο δε ΠΑΟ λογικό είναι να μην έχει βρει ρυθμό μιας και κάνει 1 κατοχή στις 3 της Σιένα.
Pierce
Πολλή βρωμιά οι Ιταλοί...
Boom Dizzle
Τι ειναι αυτα ρε???
Ξυπνηστεεεεεεεεεεεεεεεεεεε.........
vastravoud
Πάντως σιγά σιγά το γυρίζουμε από πλευράς ψυχολογίας. Πατάμε στα πόδια μας και ευελπιστώ ότι και επιθετικά θα μπορέσουμε να βρούμε ρυθμό.
Zoys
Οι Ιταλοί παίζουν βρώμικα και με μπόλικο ξύλο στην άμυνα όπως το περιμέναμε δηλαδή, αλλά ο Παναθηναϊκός χρεώθηκε γρηγορότερα με 5 φάουλ...

Υ.Γ. Ρε παιδιά, αυτόν τον Ακιντέλε που τον βρήκε η Σιένα; Αν εξαιρέσουμε τα σωματικά προσόντα ο άνθρωπος δεν ξέρει καν κατά που πέφτει το καλάθι... wink.gif
shtarkws
Ο Παναθηναϊκός έχει τεράστιο επιθετικό προβλημα,είναι μεν νωρίς αλλα αν δεν βρει ρυθμό θα κινδυνεύσει πολυ σοβαρά
frenchman7
-πολύ άστοχες και οι δυο ομάδες απο τα 6.75
-έχουν χρεωθεί από νωρίς με φάουλ οι παίχτες της Σιένα και δεν ξέρω αν θα μπορέσουν να παίζουν την ίδια άμυνα μέχρι τέλους
-τα επιθετικά της Σιένα! Δεν πίστευα ότι υπάρχει άλλη ομάδα εκτός από τον Οσφπ που θα μπορούσε να χάσει τόσα αμυντικά! smiley.gif
Xaroumenos loukoumas
Εντάξει, τραγικό το παιχνίδι.. Πάντως πέφτουν κορμιά, πολύ ξύλο και από τους δύο! Κατά τα άλλα, η ΕΡΤ HD έχει φανταστική εικόνα, ενώ ο Πιανιντζιανι κλασσικά μου φαίνεται ίδιος με τον Flash!
Manu7
Εντάξει όσο βλέπω να χάνουν εξ επαφής κάθε είδους καλάθι οι Ιταλοί
μου έρχονται τα ματς στα πλέι οφ που αν τολμούσες να αφήσεις έναν από αυτούς ελεύθερο
έτρεμες και έκανες το σταυρό σου αν αστοχούσε...
Boom Dizzle
Παμε ρε ομαδααααααααααααα.......Νικ for MVP!!!!!
tzagasdog
QUOTE(Manu7 @ May 6 2011, 19:46 ) *
Εντάξει όσο βλέπω να χάνουν εξ επαφής κάθε είδους καλάθι οι Ιταλοί
μου έρχονται τα ματς στα πλέι οφ που αν τολμούσες να αφήσεις έναν από αυτούς ελεύθερο
έτρεμες και έκανες το σταυρό σου αν αστοχούσε...


ελα ντε...
rankin
Η Σιένα αυτή τη στιγμή υπερτερεί μόνο στο επιθετικό ριμπάουντ .. το 1/9 στα τρίποντα δείχνει προς τα που πάει το παιχνίδι
Λογικά ο Παναθηναικός, εύκολα ή δύσκολα, θα το πάρει
Η Σιένα ως ομάδα ψυχολογίας, αν ξεκινήσει με άσχημα στατιστικά, δύσκολα τα αλλάζει μες στον αγώνα... (αντίστοιχα, αν ξεκινήσει με καλά στατιστικά, μετά βλέπει το καλάθι βαρέλι)

Παρόλα αυτά, ας σκοτώσει κάποιος τον Χατζηγεωργίου
Στάζει γλίτσα η τηλεόραση μου ....


kseplenhs
QUOTE(rankin @ May 6 2011, 19:54 ) *
Παρόλα αυτά, ας σκοτώσει κάποιος τον Χατζηγεωργίου
Στάζει γλίτσα η τηλεόραση μου ....


υπάρχει το αντίπαλο δέος συρίγου αν γουστάρεις.Σε πληροφορώ πως είναι σε μεγάλη φόρμα...
jhantzop
QUOTE(kseplenhs @ May 6 2011, 19:55 ) *
υπάρχει το αντίπαλο δέος συρίγου αν γουστάρεις.Σε πληροφορώ πως είναι σε μεγάλη φόρμα...


Όντως είναι σε μεγάλη φόρμα!!! Είπε και το "πάλι καλά που έχει βάλει τον Μακ Άλεμπ και έχει αφήσει Ζήση και Γιάριτς εκτός".

smiley.gif


Boom Dizzle
40-36 πρωτο ημιχρονο.....Πιστευω πως αν σοβαρευτουμε λιγο περισσοτερο ευκολα ή δυσκολα
θα το παρουμε.....

ΧΑΤΖΗ ΕΙΣΑΙ Θ-Ε-Ο-Σ 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
GMlls
QUOTE(jhantzop @ May 6 2011, 19:57 ) *
Όντως είναι σε μεγάλη φόρμα!!! Είπε και το "πάλι καλά που έχει βάλει τον Μακ Άλεμπ και έχει αφήσει Ζήση και Γιάριτς εκτός".

smiley.gif


ο Χατζη το είπε αυτό ο οποίος για πρώτη φορά με έχει εκνευρίσει...
t0ny3
Μεχρι τα μεσα του 2ου δεκαλεποτυ η Σιενα ειχε παει το παιχνιδι στα δικα της μετρα και ο Παο ηταν εγκλοβισμενος ειδικα επιθετικα και αμυντικα ειχε χασει ολα τα ριμπαουντ. Με 2-3 επιθεσεις και καποια σουτακια ο Παναθηναικος πηρε τα πανω του και το ματς αρχισε να θυμιζει αγωνας μπασκετ.

Παντως πολυ βρωμια αυτη η Σιενα ρε παιδι μου... Αντιμπασκετ! Ας ελπισουμε σε καλυτερο θεαμα στο 2ο ημιχρονο.

GO PAO!!!

Υ.Γ. Ο Μητσος ειναι εκτως παιχνιδιου. Φοβαμαι μην θυμισει Μητσο απο ΠΑΟ-Ολυμπιακος στον 1ο γυρω της Α1!
vastravoud
Κι εγώ πιστεύω πως θα κερδίσουμε. Μας αποσυντόνισε ΤΕΛΕΙΩΣ το ξύλο στην αρχή καθώς και το απαράδεκτο τελείωμα του 1ου δεκαλέπτου, όμως έχουμε κι εμείς την αντίστοιχη σκληρότητα να αντιπαρατάξουμε.

Παρεμπιπτόντως, δε χρησιμοποιούν το βίντεο στην Ευρωλίγκα; Η χρησιμοποιείται μόνο στο τέλος των αγώνων;

edit: Ο Μήτσος συνεχίζει την παράδοση των μέτριων ημιτελικών tongue.gif Πάντως έχει 6 ασιστ και δεν είναι αρνητικός. Ας τρώει αυτός όλο το ξύλο και να σουτάρουν οι άλλοι ΟΡΘΑΝΟΙΧΤΟΙ.
paodynasty
QUOTE(t0ny3 @ May 6 2011, 20:03 ) *
Μεχρι τα μεσα του 2ου δεκαλεποτυ η Σιενα ειχε παει το παιχνιδι στα δικα τις μετρα και ο Παο ηταν εγκλοβισμενος ειδικα επιθετικα και αμυντικα ειχε χασει ολα τα ριμπαουντ. Με 2-3 επιθεσεις και καποια σουτακια ο Παναθηναικος πηρε τα πανω του και το ματς αρχισε να θυμιζει αγωνας μπασκετ.

Παντως πολυ βρωμια αυτη η Σιενα ρε παιδι μου... Αντιμπασκετ! Ας ελπισουμε σε καλυτερο θεαμα στο 2ο ημιχρονο.

GO PAO!!!

Υ.Γ. Ο Μητσος ειναι εκτως παιχνιδιου. Φοβαμαι μην θυμισει Μητσο απο ΠΑΟ-Ολυμπιακος στον 1ο γυρω της Α1!


Ο Μήτσος έχει 6 ασσίστ σε ένα ημίχρονο, τι άλλο πρέπει να κάνει??
xristos_metal
Το αρνητικo:
-Η Σιενα κανει θραυση στα ριμπαουντ.

Το θετικο:
-Εχει αλλαξει η ψυχολογια σε πολυ κρισιμο σημειο του αγωνα.
-Μπαινουν τα ελευθερα τριποντα.
-Παιζει καλυτερη αμυνα και επιθεση.
-Σημαντικοι παιχτες της Σιενα εχουν 3 foul.
-Ο Καλαθης αυτο που επρεπε να προσφερει το εκανε και με το παραπανω. Ωρα να παρει μπρος ο Διαμαντιδης.

Η διαιτησια νομιζω ειναι δικαιη.
t0ny3
QUOTE(paodynasty @ May 6 2011, 16:07 ) *
Ο Μήτσος έχει 6 ασσίστ σε ένα ημίχρονο, τι άλλο πρέπει να κάνει??


Σε σκορ μιλαω!
T.W.Is.M.
Τα επιθετικα ριμπαουντ της Σιενα ειναι πολλα παντως. Επομενως ειναι μεγαλη και η διαφορα στις προσπαθειες για σουτ. Αν η Σιενα παραμεινει χαμηλα σε ποσοστα ή ο ΠΑΟ παρει τα ριμπαουντ, τοτε διατηρειται η κατασταση των τελευταιων λεπτων. Αλλιως ομως καποια στιγμη μπορει να φανει αυτη η διαφορα σε κατοχες και τα πραγματα γινονται επικινδυνα για τον ΠΑΟ.
leonkalf
QUOTE (rankin @ May 6 2011, 19:54 ) *
Παρόλα αυτά, ας σκοτώσει κάποιος τον Χατζηγεωργίου
Στάζει γλίτσα η τηλεόραση μου ....


Εφτασε να πει μέχρι και για την coco chanel!!! Έλεος...!!!
Manu7
O ΠΑΟ θα το πάρει το ματς καθαρά λόγω εμπειρίας...
Γιατί μπάσκετ δεν παίζει...Αλλά μπάσκετ δεν παίζει φυσικά και η Σιένα αλλά οι τύποι κάνουν πιο
πολλά λάθη και από τον Σπανούλη...
Anaz
Mιλαμε για βιασμο του μπασκετ αυτος ο πρωτος ημιτελικος.. ΠΟΛΥ κακο θεαμα κι απ'τις δυο ομαδες.
kseplenhs
έτσι θα τελειώσει το παιχνίδι...42-38
t0ny3
Ενα απο τα χειροτερα ματς ever! Απο την αρχη του 2ου ημιχρονου βλεπουμε κωλοτουμπες, τσουλιθρες και τουβλα...
rankin
QUOTE(kseplenhs @ May 6 2011, 20:24 ) *
έτσι θα τελειώσει το παιχνίδι...42-38

thumbsup.gif
jhantzop
QUOTE(kseplenhs @ May 6 2011, 20:24 ) *
έτσι θα τελειώσει το παιχνίδι...42-38


Λήξτε το!


priest
εξαιρετικος ο καλαθης...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.