Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Μοντεπάσκι Σιένα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Final 4 Barcelona 2011
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
A.CAB
QUOTE(Hakeem Olajuwon @ Apr 6 2011, 15:20 ) *
Nαι αλλα η σιενα εχει ρεκορ 15-5 ο ΠΑΟ 14-6 οι μο των 2 ομαδων σε αμυνα και επιθεση ειναι περιπου οι ιδιοι δεν υπαρχει
μεγαλη διαφορα.Και αυτα με την σιενα μετα το τοπ-16 χωρις τον καλυτερο της παικτη.
Τον μαριτς δεν τον πολυπιστευει ο Ζοτς στην πραγματικοτητα δειχνει να εμπιστευεται περισσοτερο τον Ιαν βουγιουκα.
Αυτη την στιγμη μαλλον ειναι ο τριτος σεντερ,λογικα θα εχει(αν εχει) μικρο χρονο συμμετοχης στο φ-4 και δεν θα επηρεασει πολυ η επιστροφη του..


Διαφωνώ για τα περί 3ου σέντερ και μη εμοπιστοσύνης του Ζοτς. Αλλά απόψεις είναι. Όπως και το ότι ο Μάριτς δεν θα παίξει στο Φ4. Γιατί ούτε τον Μακάλεμπ βλέπω να παίζει έτσι. Άρα δεν υπάρχει διαφορά στο τι έχουν παρουσιάσει μέχρι στιγμής.

Επίσης στα πλέι οφ η Σιένα σε σχέση με Παναθηναικό υστερεί στην επίθεση, υστερεί στην άμυνα, υστερεί στα ριμπάουντ, υστερεί στις ασίστ και γενικά υστερεί. Αυτό δεν λέει αναγκαστικά κάτι ότι δεν έχει ελπίδες ή οτιδήποτε απλά τα στατιστικά και η παρουσία της αυτή τη στιγμή δεν την καθιστούν καλύτερη ή ισάξια του Παναθηναικού
LovingBasketball
QUOTE (Number11 @ Apr 5 2011, 23:51 ) *
Εντυπωσή μου είναι πως μεγαλοποιούμε αρκετά τη Σιέννα, σε βαθμό ανησυχητικό . Δεν λέω, σαφώς και σε ένα Φ4
φτάνουν οι καλύτερες ομάδες, αλλά εδώ που τα λέμε η Σιέννα έφτασε εντελώς απρόβλεπτα, εξαιτίας της εντελώς
κακής μεταχείρησης των 48 πόντων του ΟΣΦΠ.

...................................

Ήδη Οπότε, με σοβαρότητα και ψυχραιμία ο ΠΑΟ θα είναι σε ένα ακόμη τελικό και η Σιέννα δεν προβάρει ως κάτι το ιδιαίτερο.


Συμφωνω μαζι σου.
Οκ η Σιενα ειναι πολυ καλη ομαδα, οκ δεν προκειται να την υποτιμησουμε, οκ θα ειναι (ισως) δυσκολο αλλα δεν νομιζετε οτι φτανουμε στο αλλο ακρο και υποτιμουμε την ομαδα μας?
Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι η Σιενα αναγεται απο ορισμενους σε υπερ-ομαδα εξαιτιας του στραπατσου του Ολυμπιακου.
Θεωρω οτι εμεις θα παμε τελικο blove.gif
oti-nane
Πάντως θεωρώ πολύ δύσκολο να το πάρουμε φέτος για 2 λόγους
1. Οι αδυναμίες μας δεν έχουν εξαφανιστεί απλά επειδή λιώσαμε την Μπάρτσα...
2. Είμαστε το φαβορί

Το δεύτερο θα μου πείτε γιατί αποτελεί λόγο ?
Είναι που σχεδόν πάντα όταν πας ως φαβορί και είσαι σίγουρος κάτι στο τέλος στραβώνει (ή μπορεί να είμαι και πολύ απαισιόδοξος άνθρωπος tongue.gif)
LovingBasketball
QUOTE (oti-nane @ Apr 6 2011, 17:30 ) *
Πάντως θεωρώ πολύ δύσκολο να το πάρουμε φέτος για 2 λόγους
1. Οι αδυναμίες μας δεν έχουν εξαφανιστεί απλά επειδή λιώσαμε την Μπάρτσα...
2. Είμαστε το φαβορί

Το δεύτερο θα μου πείτε γιατί αποτελεί λόγο ?
Είναι που σχεδόν πάντα όταν πας ως φαβορί και είσαι σίγουρος κάτι στο τέλος στραβώνει (ή μπορεί να είμαι και πολύ απαισιόδοξος άνθρωπος tongue.gif)


Ε δεν εισαι και πολυ αισιοδοξος..........θα δουμε.........ε και επειδη ειμαστε φαβορι?
Ειμαστε το φαβορι αλλα θα παιξουμε σαν αουτσαιντερ........ 69.gif .....ξερει ο Ζοτς....δεν νομιζεις?
sporty78
κοροϊδία
απόγευμα τελικά ο τελικός!!!!!

http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/ap...kas.827395.html
http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...gue/317562.html

οι ισραηλινοί τα κατάφεραν.
Του χρόνου αν πέσει Πάσχα να πούνε οι ομάδες μας ότι κωλύονται.....

εδιτ: και επίσημα στο site
http://www.euroleague.net/final-four/barce...84348/5448/item
il postino
QUOTE(oti-nane @ Apr 6 2011, 17:30 ) *
Πάντως θεωρώ πολύ δύσκολο να το πάρουμε φέτος για 2 λόγους
1. Οι αδυναμίες μας δεν έχουν εξαφανιστεί απλά επειδή λιώσαμε την Μπάρτσα...
2. Είμαστε το φαβορί

Το δεύτερο θα μου πείτε γιατί αποτελεί λόγο ?
Είναι που σχεδόν πάντα όταν πας ως φαβορί και είσαι σίγουρος κάτι στο τέλος στραβώνει (ή μπορεί να είμαι και πολύ απαισιόδοξος άνθρωπος tongue.gif)

- ολες οι ομαδες εχουν αδυναμιες, απλα εμεις οσο περναει ο καιρος βελτιωνομαστε.

-καλο ειναι να σαι το φαβορι αρκει να μη φθανεις σε επιπεδο αλαζονειας (βλεπε μπαρτσα) και νομιζεις οτι θα κερδισεις και μονο που θα αγωνιστεις!!τα τελευταια χρονια , τουλαχιστον απο το 2003 και μετα, τα φαβορι το σηκωνουν!!! και μην ακουσω (τροπος του λεγειν) οτι δεν ειμασταν εμεις το φαβορι στην αθηνα το 07 και στο βερολινο!
roben

Κι αν δεν περάσει η Μακάμπι στον τελικό?? Πάλι απόγευμα θα γίνει??
ALdaperan
QUOTE(sporty78 @ Apr 6 2011, 17:57 ) *
κοροϊδία
απόγευμα τελικά ο τελικός!!!!!

http://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/ap...kas.827395.html
http://www.contra.gr/Basketball/Europe/Eur...gue/317562.html

οι ισραηλινοί τα κατάφεραν.
Του χρόνου αν πέσει Πάσχα να πούνε οι ομάδες μας ότι κωλύονται.....

εδιτ: και επίσημα στο site
http://www.euroleague.net/final-four/barce...84348/5448/item

τι γιορτάζουν τη μερα εκεινη γνωρίζουμε?
sporty78
QUOTE(roben @ Apr 6 2011, 18:00 ) *
Κι αν δεν περάσει η Μακάμπι στον τελικό?? Πάλι απόγευμα θα γίνει??


πιστεύω ασχέτος αν περάσουν ή όχι δεν θα γίνει αλλη αλλαγή στην ώρα.
επαθα λαστιχο
QUOTE(ALdaperan @ Apr 6 2011, 18:02 ) *
τι γιορτάζουν τη μερα εκεινη γνωρίζουμε?

ειναι η "μερα μνημης",και σχετιζεται με τους νεκρους τους απο το ολοκαυτωμα
greeneyes13
Ο εκφωνητής στον αγώνα με την αεκ είπε πως ο τελικός θα γίνει στις 5.30 το απόγευμα μετά απο αίτημα της μακάμπι
ALdaperan
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Apr 6 2011, 18:08 ) *
ειναι η "μερα μνημης",και σχετιζεται με τους νεκρους τους απο το ολοκαυτωμα

και το θεωρείτε μικρή επέτειο αυτο? blink.gif

Σοβαρα τωρα οταν "γιορτάζουν" κατι τόσο σημαντικο σαν λαός και "σου λενε" οτι παραλύουν όλες οι υπηρεσιες κλπ στη χωρα περιμένετε να ρθουνε να παιξουν παιχνιδι?

Δε καταλαβαίνω γιατι τους βρίζετε, καλα κανουν και δε κατεβαινουν
επαθα λαστιχο
QUOTE(ALdaperan @ Apr 6 2011, 18:12 ) *
και το θεωρείτε μικρή επέτειο αυτο? blink.gif

Σοβαρα τωρα οταν γιορτάζουν κατι τόσο σημαντικο σαν λαός και "σου λενε" οτι παραλύουν όλες οι υπηρεσιες κλπ στη χωρα περιμένετε να ρθουνε να παιξουν παιχνιδι?

Δε καταλαβαίνω γιατι τους βρίζετε, καλα κανουν και δε κατεβαινουν

αδερφε επειδη εχω τοποθετηθει πιο πισω με αρκετα ποστς ριξε μια ματια.ξαναλεω παντως,πως απο τη στιγμη που λαμβανεις μερος σε μια διεθνη διοργανωση ΟΦΕΙΛΕΙΣ να προσαρμοστεις στο καλενταρι που εχει οριστει για ολους.δεν θες,κανενα προβλημα,κατανοητο και μαλιστα το παραδεχομαι να βαζεις πιο πανω την παραδοση απο ολα,αλλα τοτε μενεις σπιτι σου και ρυθμιζεις οπως εσυ θες τις εγχωριες διοργανωσεις.πιστεψε με,δεν ειναι μονο αυτοι που θρηνουν.οι σοβιετικοι ειχαν 16 εκατομμυρια θυματα,δηλαδη αυτοι τι επρεπε να κανουν?
και αν τους βριζω εγω προσωπικα,δεν ειναι λογω του "αιματος" τους,δεν πιστευω σε αυτα.πιστευω ομως στα ηθη,που μεταβιβαζονται απο γενια σε γενια.και ο εβραικος λαος εχει ποτιστει με την νοοτροπια οτι λογω των παθων τους στο β παγκοσμιο,ολος ο κοσμος πρεπει να τους κανει τα χατηρια.και οποιος δεν το κανει,του κολλανε και ενα "αντισημιτη".και αν οι γερμανοι κανανε τοσες φρικωδιες με διακυβερνηση 12 ετων απο τον χιτλερ,αρα και την αναλογη κατηχηση,οι εβραιοι πιστευουν οτι ειναι ο περιουσιος λαος απο τοτε που υπαρχουν.αντε τωρα εσυ να τους το βγαλεις απο μυαλο
ios
Καταρχάς καλησπέρα σε όλους και καλή δύναμη στην καλύτερη non-NBA ομάδα στον κόσμο στο επερχόμενο F4.

Πάνω στο θέμα της μεταφοράς της ώρας του τελικού, απλά να αναφέρω ότι η Euroleague είναι τουλάχιστον αστεία - πεντέ μιση το απόγευμα ο τελικός, seriously!?! Nταξ θα πάμε και για παγωτό μετά.

QUOTE(επαθα λαστιχο @ Apr 6 2011, 17:08 ) *
ειναι η "μερα μνημης",και σχετιζεται με τους νεκρους τους απο το ολοκαυτωμα

Μία μικρή διόρθωση σε αυτό. Το Γιομ Χαζικαρον είναι η εθνική ημέρα μνήμης για του πεσόντες εν ώρα καθήκοντος και για τα θύματα τρομοκρατικών επιθέσεων. Δεν είναι κάποια θρησκευτική γιορτή,]ούτε σχετίζεται με το ολοκαύτωμα.
Προφανώς είναι κάτι σημαντικό, αλλά όπως πολλοί φίλοι αναφέραν πριν από εμένα, τέτοια φαινόμενα στις διοργανώσεις της UEFA δεν παρατηρούνται ποτέ - ή τουλάχιστον δεν θυμάμαι κάποιο - γεγονός που καθιστά την οργάνωση της ULEB (?) αστεία. Σκεφτείται το λίγο από την μεριά των καναλιών που αγοράσαν prime time προιόν (τον τελικό) και τελικά θα πάρουν μία απογευματινή σούπα, αστεία πράγματα.
colonel gomelsky
Το ζήτημα είναι βέβαια τι εννοούμε με το "τρομοκρατικές επιθέσεις". Και ως γνωστών οι Ισραηλινοί εννοούνε την δικαιότατη άμυνα των παλαιστινίων και άλλων στις δικές τους οικτρές επιθέσεις. Σε κανένα "καθήκον" δεν σκοτώθηκαν οι στρατιώτες τους λοιπόν. Εκτός αν θεωρούμε καθήκον την επίσημη κρατική τρομοκρατία που ασκεί το Ισραήλ σε Παλαιστίνη, Λίβανο κτλ
str
http://www.euroleague.net/final-four/barce...84348/5448/item

βγηκαν οι ωρες και επισημως..
ημιτελικοι στις 6 και 9 ωρα ισπανιας και τελικοι στις 1.30 και 4.30 ωρα ισπανιας..(+1 ωρα για ελλαδα..)
A.CAB
Συγνώμη ρε παιδιά αλλά θα κρίνουμε εμείς τι θεωρούν επέτειο θυμάτων, τι τρομοκρατικό χτύπημα και τι ημέρα μνήμης οι Ισραηλινοί; Έχουν την 8η Μαίου. Τί να κάνουμε; Το είχαν πει από το καλοκαίρι. Αν κοιμούνται στην Ευρολίγκα δεν φταίει κανένας. Απ' την άλλη αν στην Ευρολίγκα θέλουν να το παίξουν υπεράνω ας μην αλλάξουν καμία ώρα και ας μην κατέβει η Μακάμπι. Το να αρχίσουμε να ψάχνουμε γιατί γιορτάζουν αυτή τη μέρα και τι είδους λαός είναι μου φαίνεται τραβηγμένο και άστοχο. Και είμαι πολύ συνειδητοποιημένος και εξωφρενικά εναντίον τους όσον αφορά το Παλαιστινιακό. Αλλά δεν θα κάτσω να κρίνω τις γιορτές τους. Ειδικά για θέματα μπάσκετ τα οποία είναι μηδαμινά μπροστά στο Παλαιστινιακό και που οι ίδιοι δεν φταίνε.
colonel gomelsky
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει. Απλά είναι άλλο να τιμάς τα θύματα της ναζιστικής θηριωδίας και άλλα τους δικούς σου νεοναζί θύτες που προξένησαν και προξενούν παρόμοια θηριωδία. Η διαφορά είναι όση έχει το θύμα με τον θύτη.

Αναφορικά με το μπασκετικό κομμάτι: Το θέμα είναι πολύ απλό: Αν η Μακάμπι είχε ενημερώσει έγκαιρα, η Ευρωλίγκα ευθύνεται 100%. Αν της Μακάμπι της ήρθε τώρα, δεν θα έπρεπε να αλλάξει καμία ώρα και ο αντίπαλος της Μακάμπι (η Ρεάλ δλδ) να το πάρει άνευ αγώνα
επαθα λαστιχο
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 6 2011, 18:51 ) *
ο αντίπαλος της Μακάμπι (η Ρεάλ δλδ) να το πάρει άνευ αγώνα

βιαζεσαι κολονελ,και για αυτο θα φας καζουρα αυριο
colonel gomelsky
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Apr 6 2011, 18:56 ) *
βιαζεσαι κολονελ,και για αυτο θα φας καζουρα αυριο


Καλός χρυσός ο Πέσιτς, μαγκιά του και μπράβο του για μέχρι εδώ, αλλά από τη μία παίζει μια ομάδα μπάσκετ με 8 ευρωπαϊκά (+ο μεγαλύτερος σύλλογος του κόσμου) και από την άλλη μια ομάδα ποδοσφαίρου. Επειδή λοιπόν το παιχνίδι είναι ένα και γίνεται μέσα στην Κάχα Μάχικα, αυτό είναι άσσος από δω μέχρι τη Μαδρίτη. (και με τη διαιτησία αν χρειαστεί, δεν το αποκλείω)
Gino_Bill
Κ ύστερα σου λένε να μη πιστεύεις στο εβραϊκό lobby smiley.gif..

Πέραν της πλάκας νομίζω πως όλοι έχουν δίκιο και όπως είχαν διαμορφωθεί τα πράγματα μου φαίνεται η καλλίτερη των λύσεων. Το ότι οι Ισραηλίτες σαν λαός βλέπουν πολύ διαφορετικά από την δυτική Ευρώπη ότι έχει να κάνει με θρησκευτικά θέματα, ημέρες μνήμης, εθνικές επετείους κλπ, το ξέραμε πολύ καλά. Επομένως να αλλάξουν την οπτική τους πλευρά αυτή, λόγω μιας διοργάνωσης μπάσκετ λιγάκι δύσκολο. On the other hand, όταν αποφασίζεις να λάβεις μέρος σε μια διοργάνωση οφείλεις να εναρμονιστείς με το ευρύτερο πλαίσιο που την συνοδεύει, άρα να δείξεις σεβασμό από τη πλευρά σου στις αποφάσεις της ανώτατης αρχής. Άρα απάντηση εύκολη μάλλον δεν υπάρχει!
Το σημαντικό είναι ότι αγωνιστικά δε δείχνει να μας επηρεάζει μια τέτοια απόφαση μιας και παίζουμε πρώτοι, οπότε όταν θα έχουμε γυρίσει με το 6ο (εύχομαι) κανείς μας (ελπίζω) δε θα θυμάται τι έγινε smile.gif
επαθα λαστιχο
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 6 2011, 19:01 ) *
Καλός χρυσός ο Πέσιτς, μαγκιά του και μπράβο του για μέχρι εδώ, αλλά από τη μία παίζει μια ομάδα μπάσκετ με 8 ευρωπαϊκά (+ο μεγαλύτερος σύλλογος του κόσμου) και από την άλλη μια ομάδα ποδοσφαίρου. Επειδή λοιπόν το παιχνίδι είναι ένα και γίνεται μέσα στην Κάχα Μάχικα, αυτό είναι άσσος από δω μέχρι τη Μαδρίτη. (και με τη διαιτησία αν χρειαστεί, δεν το αποκλείω)

η παραδοση δεν θα κατεβει στο παρκε αδερφε.εχετε να πατε φαιναλ φορ 15 χρονια,κοιτα την πιο προσφατη ιστορια.μπορει να περασετε,αλλα αυτο δεν σημαινει πως στην παρουσα φαση εχουμε να ζηλεψουμε κατι απο εσας.
υ.γ:να εισαι εδω αυριο το βραδακι,μην σε ψαχνουμε αδικως εγω και ο σουτερ3ποντων smiley.gif
colonel gomelsky
QUOTE(επαθα λαστιχο @ Apr 6 2011, 19:13 ) *
η παραδοση δεν θα κατεβει στο παρκε αδερφε.εχετε να πατε φαιναλ φορ 15 χρονια,κοιτα την πιο προσφατη ιστορια.μπορει να περασετε,αλλα αυτο δεν σημαινει πως στην παρουσα φαση εχουμε να ζηλεψουμε κατι απο εσας.
υ.γ:να εισαι εδω αυριο το βραδακι,μην σε ψαχνουμε αδικως εγω και ο σουτερ3ποντων smiley.gif


Ναι ρε συ αλλά έχω να επιδείξω και ένα τρόπαιο πριν 15 χρόνια. Τρόπαιο ευρωλίγκας στο άθλημα που λέγεται μπάσκετ. Όχι δυο χαμένους τελικούς τσουλου.... icon_wave.gif

Δηλαδή ο συνδυασμός φανέλα + έδρα + καλύτερο ρόστερ + διαιτησία δε σε πείθει για το ποιός είναι το ακλόνητοπ φαβορί?

ΥΓ. Αν δεν είμαι εδώ αυριο βράδυ, θα είμαι σίγουρα μεθαύριο πρωί.
επαθα λαστιχο
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 6 2011, 19:21 ) *
Όχι δυο χαμένους τελικούς τσουλου.... icon_wave.gif

angry_red.gif angry_red.gif angry_red.gif
Boom Dizzle
Tελικα εγινε το χατηρι των Εβραιων.....Μαλλον η πλεον συμβιβαστικη λυση....
Με χαλαει βεβαια που παιζουμε πρωτοι αλλα οπως και να 'χει να φερουμε το εκτο κ ολα τα αλλα
ειναι περιττα tongue.gif
greeneyes13
επειδή μπερδέυτηκα, αφού είναι ημέρα μνήμης γιατί αλλάζουν την ώρα;;;
Magnus92
QUOTE(greeneyes13 @ Apr 6 2011, 22:46 ) *
επειδή μπερδέυτηκα, αφού είναι ημέρα μνήμης γιατί αλλάζουν την ώρα;;;


Γιατι αν δεν κανω λαθος, οι Εβραιοι την μερα αυτη διακοπτουν καθε δραστηριοτητα τους απο τις 8 το βραδυ και μετα... Οχι ολη τη μερα...
greeneyes13
QUOTE(Magnus92 @ Apr 6 2011, 22:53 ) *
Γιατι αν δεν κανω λαθος, οι Εβραιοι την μερα αυτη διακοπτουν καθε δραστηριοτητα τους απο τις 8 το βραδυ και μετα... Οχι ολη τη μερα...

οκ αν και το θεωρώ υπερβολικό όλο αυτό, θα μπορούσε απλά να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στον αγώνα που θα έπαιζε η συγκεκριμένη ομάδα και έτσι να τιμήσει τους νεκρούς της ή οτιδήποτε τελοσπάντων...
Ginobili
Θέλω τελικό με την Μακάμπι...και να έχουμε απανωτές παρατάσεις μέχρι και τις 8!!!!!! w00t.gif w00t.gif w00t.gif
Έεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεερε γέλια που θα έχουμε...θα ευθυμήσει και το ποικιλόχρωμο ερίφιον!!!! tongue.gif
Θα παρατήσουν τον αγώνα..σαν κότες..ή θα φοβηθούν να γυρίσουν σαν προδότες στο Ισραήλ??? 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif 24.gif
lakersdynasty
εγω το μονο που δεν θελω να δω ειναι κανενα δημοσιευμα απο το Ισραηλ "Ενταξει αφου το πηρατε σας συγχωρουμε"
tongue.gif
A.CAB
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 6 2011, 18:51 ) *
Ο καθένας μπορεί να πιστεύει ότι θέλει. Απλά είναι άλλο να τιμάς τα θύματα της ναζιστικής θηριωδίας και άλλα τους δικούς σου νεοναζί θύτες που προξένησαν και προξενούν παρόμοια θηριωδία. Η διαφορά είναι όση έχει το θύμα με τον θύτη.


Το πάμε αλλού και μακρυά. Αυτά τα λες εσύ κι εγώ. Οι Ισραηλινοί έχουν άλλη άποψη. Δεν μπορεί η Ευρολίγκα να τους αρχίσει στο "τι μέρα είναι αυτή που γιορτάζεται ρε, αφού τα ίδια κάνετε στους Παλαιστήνιους". Αυτό λέω. Το τι μέρα γιορτάζουν δεν μπορεί να είναι επιχείρημα για τη διεξαγωγή ή μη του Φ4.
Δηλαδή είναι επέτειος του Ολοκαυτώματος ΟΚ,
της απώλειας των θυμάτων του Μονάχου ΟΚ,
των "τρομοκρατικών" θυμάτων ΑΚΥΡΟ.
Αυτή έχουν αυτή γιορτάζουν, μετά πάει μακρυά το ζήτημα.
Και καλό γι' αυτούς είναι να μην πάει γιατί έχουν πολλά να εξηγήσουν.


alabamas_13
παντως πραγματικα σε αυτο το φιναλ4 θα γινει ο πολεμος των αστρων...

προβλεψη: τελικος παο-ρεαλ και νικη του παο με 5-10 ποντους...

lakersdynasty
QUOTE(alabamas_13 @ Apr 8 2011, 00:26 ) *
παντως πραγματικα σε αυτο το φιναλ4 θα γινει ο πολεμος των αστρων...

προβλεψη: τελικος παο-ρεαλ και νικη του παο με 5-10 ποντους...


παμε Παναθα cool.gif

Ginobili
QUOTE(alabamas_13 @ Apr 7 2011, 22:26 ) *
παντως πραγματικα σε αυτο το φιναλ4 θα γινει ο πολεμος των αστρων...

προβλεψη: τελικος παο-ρεαλ και νικη του παο με 5-10 ποντους...

Δεν νομίζω να έχει υπάρξει ποτέ στην ιστορία,φάιναλ4 με τόσες πολλές κούπες πρωταθλητριών.
8+5+4.5=17.5 πρωταθλήματα Ευρώπης θα είναι μαζεμένα.
vastravoud
Ο Ντρου σε τι κατάσταση βρίσκεται;
colonel gomelsky
QUOTE(vastravoud @ Apr 9 2011, 15:59 ) *
Ο Ντρου σε τι κατάσταση βρίσκεται;


Εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει κάτι καινούριο. Ωστόσο σίγουρα θα επηρεαστεί στο σουτ στην αρχή καθώς -όσο περίεργο κι αν ακουστεί αυτό- ο Ντρου είναι ένας πάιχτης που σουτάρει κυρίως με τα ...πόδια. Όποιος παρατηρήσει το σωματότυπό του αλλά και το κορμί του την ώρα που σουτάρει θα το διαπιστώσει.

@vastravoud: Ρώτησα και στα οφ τοπικ αλλά δεν μου απάντησε κανείς. Γιατί είχε κλειδώσει το τόπικ?
Ginobili
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 9 2011, 13:03 ) *
Εγώ τουλάχιστον δεν έχω ακούσει κάτι καινούριο. Ωστόσο σίγουρα θα επηρεαστεί στο σουτ στην αρχή καθώς -όσο περίεργο κι αν ακουστεί αυτό- ο Ντρου είναι ένας πάιχτης που σουτάρει κυρίως με τα ...πόδια. Όποιος παρατηρήσει το σωματότυπό του αλλά και το κορμί του την ώρα που σουτάρει θα το διαπιστώσει.

Ε όχι και περίεργο...ο καλός σουτέρ από το πάτημα φαίνεται,είναι γνωστό αυτό.Η όλη κίνηση του σουτ βασίζεται στο πάτημα πριν σηκωθεί ο παίκτης.Μην το πολυψάχνουμε...βλέπουμε πόσο άρτια και τέλεια από την αρχή ως το τέλος είναι η κίνηση του κορυφαίου όλων των εποχών Άλλεν.Είναι θέαμα και μόνο η κίνηση,όχι μόνο η κατάληξη.

QUOTE(vastravoud @ Apr 9 2011, 12:59 ) *
Ο Ντρου σε τι κατάσταση βρίσκεται;

Για την Σιένα καλή....για τον Ολυμπιακό..παίζεται...
colonel gomelsky
QUOTE(Ginobili @ Apr 9 2011, 16:14 ) *
Ε όχι και περίεργο...ο καλός σουτέρ από το πάτημα φαίνεται,είναι γνωστό αυτό.Η όλη κίνηση του σουτ βασίζεται στο πάτημα πριν σηκωθεί ο παίκτης.Μην το πολυψάχνουμε...βλέπουμε πόσο άρτια και τέλεια από την αρχή ως το τέλος είναι η κίνηση του κορυφαίου όλων των εποχών Άλλεν.Είναι θέαμα και μόνο η κίνηση,όχι μόνο η κατάληξη.


Συμφωνώ, ωστόσο υπάρχουν και πολλοί παίκτες που έγιναν μεγάλοι σουτέρ χωρίς να έχουν στον ίδιο βαθμό αυτό το πάτημα. Αλβέρτης, Κουτλουάι, Σάρας κ.α.
vastravoud
Κι εγώ νομίζω πως για τη Σιένα θα είναι εντάξει ο Ντρου. Θα ήθελα πολύ να παίξει και στο ντέρμπι ακόμα κι αν μας κοστίσει αγωνιστικά, απλά και μόνο για να πάρει παιχνίδια στα πόδια του.
kolokotronis
Ένα ποστ από ένα πονεμένο παναθαηναικό.

Έχω κλείσει αεροπορικά, διαμονή.

Όσο και αν ρποσπάθησα δεν βρηκα εισητήρια των αγώνων.

Θα παω έτσι κι αλλιώς και ο θεός βοηθός.
Θα στηθώ έξω από το γήπεδο μήπως και μβρω κάποιον να πουλάει.

Ακόμα και αν δεεν βρω για την πρώτη μέρα, αμέσως μετά το τέλος του (νικηφόρου) ας ελπίσουμε ημιτελικού, θα πάω στο σημείο που θα βγαίνουν οι οπαδοί της σιέννα, μήπως βρω κάποιον που να θέλει να δώσει το εισητήριό του.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Ας ελπίσω να σταθώ τυχερός.
Ginobili
QUOTE(kolokotronis @ Apr 9 2011, 18:08 ) *
Ένα ποστ από ένα πονεμένο παναθαηναικό.

Έχω κλείσει αεροπορικά, διαμονή.

Όσο και αν ρποσπάθησα δεν βρηκα εισητήρια των αγώνων.

Θα παω έτσι κι αλλιώς και ο θεός βοηθός.
Θα στηθώ έξω από το γήπεδο μήπως και μβρω κάποιον να πουλάει.

Ακόμα και αν δεεν βρω για την πρώτη μέρα, αμέσως μετά το τέλος του (νικηφόρου) ας ελπίσουμε ημιτελικού, θα πάω στο σημείο που θα βγαίνουν οι οπαδοί της σιέννα, μήπως βρω κάποιον που να θέλει να δώσει το εισητήριό του.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Ας ελπίσω να σταθώ τυχερός.

Μακάρι,στο εύχομαι.Κάνε καμιά ακόμη προσπάθεια όμως...όλο και κάποιος Ολυμπιακός θα πουλάει..
xristos_metal
QUOTE(kolokotronis @ Apr 9 2011, 20:08 ) *
Ένα ποστ από ένα πονεμένο παναθαηναικό.

Έχω κλείσει αεροπορικά, διαμονή.

Όσο και αν ρποσπάθησα δεν βρηκα εισητήρια των αγώνων.

Θα παω έτσι κι αλλιώς και ο θεός βοηθός.
Θα στηθώ έξω από το γήπεδο μήπως και μβρω κάποιον να πουλάει.

Ακόμα και αν δεεν βρω για την πρώτη μέρα, αμέσως μετά το τέλος του (νικηφόρου) ας ελπίσουμε ημιτελικού, θα πάω στο σημείο που θα βγαίνουν οι οπαδοί της σιέννα, μήπως βρω κάποιον που να θέλει να δώσει το εισητήριό του.

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω...

Ας ελπίσω να σταθώ τυχερός.


Κοιτα φιλε απο τη στιγμη που θα πας εκει ολο και καποιος θα υπαρχει που θα πουλαει εξω απο το γηπεδο. Και στο Βερολινο και στο Παρισι θυμαμαι οτι μας ρωτουσαν αν θελουμε εισητηριο. Πιστευω σιγουρα θα βρεις.
kolokotronis
QUOTE(xristos_metal @ Apr 9 2011, 22:42 ) *
Κοιτα φιλε απο τη στιγμη που θα πας εκει ολο και καποιος θα υπαρχει που θα πουλαει εξω απο το γηπεδο. Και στο Βερολινο και στο Παρισι θυμαμαι οτι μας ρωτουσαν αν θελουμε εισητηριο. Πιστευω σιγουρα θα βρεις.

Να σια καλά, που μου δίνεις κουράγιο.
Στο βερολίνο ήμουν και εγώ και όντως μέχρι και μισή ώρα πριν τους αγώνες πουλούσαν εισητήρια έξω από το γήπεδο (τα πιο φθηνά μάλιστα).
Στο παρίσι, για να το λες, θα σύνεβαινε το ίδιο.
Μακάρι να βρώ.
Ευχαριστώ για την ψυχολογική υποστήρηξη παιδιά.
vastravoud
Ελπίζω τουλάχιστον να μη βρεις από κανένα αλήτη που θέλει να κάνει μαύρη αγορά. Καλύτερα να μη λες "θέλω απεγνωσμένα εισιτήριο" γιατί ίσως βοηθήσεις έτσι ένα υποψήφιο λαμόγιο.
kolokotronis
QUOTE(vastravoud @ Apr 10 2011, 01:48 ) *
Ελπίζω τουλάχιστον να μη βρεις από κανένα αλήτη που θέλει να κάνει μαύρη αγορά. Καλύτερα να μη λες "θέλω απεγνωσμένα εισιτήριο" γιατί ίσως βοηθήσεις έτσι ένα υποψήφιο λαμόγιο.

Το θέμα είναι ότι θέλω 2 εισητήρια (και για την κοπέλα μου).
Οκ δεν είμαι διτεθειμένος να μου πάρουν και τα σώβρακα.
100 ευρώ παραπάνω για κάθε εισητήριο τα δίνω.
Το καλό είναι ότι ο ημιτελικός αρχίζει αργά (18:00) και θα έχω αρκετή ώρα να ψαχτώ.
Για τον τελικό νομίζω θα είναι πιο εύκολο να βρω.
Ποντάρω στους οπαδούς της μπάρτσα που θα έχουν προμηθετυτεί από πριν αρκετα και θα είναι πολλοί τέτοιοι.

Τεσπα, ας το σηκώσουμε και ας πάει στα κομμάτια.
vastravoud
Απλώς όταν διαπραγματεύεσαι καλό είναι να μη δείχνεις από πριν το ΠΟΣΟ το θες.

Σου εύχομαι πραγματικά να βρεις ένα καλο εισιτηριο, και στην πραγματική τιμή αγοράς, χωρίς ούτε σεντ μαυραγορίτικο καπέλο.
kolokotronis
Για να ξεφύγουμε από τα άγχη μου, να πω ότι ο παο κατεβαίνει σε αυτό το Φ4 ως μεγαλύτερο φαβορί από όλα τα προηγούμενα 9 που έχει πάρει μέρος.
Σε αυτά των 00΄ και 07΄ που έπαιζε στην χώρα του, είχε να αντιμετωπίσει πολύ καλύτερες ομάδες από φέτος.

Επίσης η κατάρα των φαβορί υπήρχε μόνο στα πρώτα Φ4.
Έχει πάψει να υπάρχει εδώ και χρόνια.

Έυκολα ή δύσκολα θα το πάρουμε, νομίζω.
kolokotronis
Να μαι πάλι.

Λέτε να υπάρχει περίπτωση τα πρακτορία που δίνουν εκδρομές με εξασφαλισμένα εισητήρια, να υπάρχει περίπτωση αν πουλήσουν μόνο τα εισητήρια, εισικά οσο πλησιάζει το Φ4?

Διάβασα σε διεθνές ΄σαιτ ότι κάποιος αγόρασε εισητήρια από πρακτορείο!!

Και κάτι άλλο.
Άλλες χρονιές άκουσα παράπονα για πρακτορεία που υπόσχονταν εξασφαλισμένα εισητήρια και κορόιδεψαν τον κόσμο.
Έκλεισαν τα αεροπορικά και τα ξενοδοχεία και εισητήρια αγώνων γιοκ τελικά.
Είχε πάρει το αυτί σας τίποτα τέτοιο?
paodynasty
QUOTE(colonel gomelsky @ Apr 9 2011, 16:17 ) *
Συμφωνώ, ωστόσο υπάρχουν και πολλοί παίκτες που έγιναν μεγάλοι σουτέρ χωρίς να έχουν στον ίδιο βαθμό αυτό το πάτημα. Αλβέρτης, Κουτλουάι, Σάρας κ.α.


...και Αριαν Κομαζετς, Εκπληκτικά ποσοστά με μηδέν πόδια...
alabamas_13
QUOTE (kolokotronis @ Apr 11 2011, 02:26 ) *
Να μαι πάλι.

Λέτε να υπάρχει περίπτωση τα πρακτορία που δίνουν εκδρομές με εξασφαλισμένα εισητήρια, να υπάρχει περίπτωση αν πουλήσουν μόνο τα εισητήρια, εισικά οσο πλησιάζει το Φ4?

Διάβασα σε διεθνές ΄σαιτ ότι κάποιος αγόρασε εισητήρια από πρακτορείο!!

Και κάτι άλλο.
Άλλες χρονιές άκουσα παράπονα για πρακτορεία που υπόσχονταν εξασφαλισμένα εισητήρια και κορόιδεψαν τον κόσμο.
Έκλεισαν τα αεροπορικά και τα ξενοδοχεία και εισητήρια αγώνων γιοκ τελικά.
Είχε πάρει το αυτί σας τίποτα τέτοιο?

βασικα αυτο δεν γινεται...για να παρεις απο πρακτορειο ταξιδιων εισητηρια πρεπει να κλεισεις ολο το πακετο...τωρα αν μια στις 100 γινει παω πασο, αλλα συνηθως δεν το δεχονται τα πρακτορεια γιατι ετσι δεν μπορουν να βγαλουν κερδος...

αν πας εξω απο το γηπεδο θα βρεις σιγουρα καποιον να πουλαει...στον ημιτελικο ολοι θα θελουν να κανουν μαυρη αγορα...οποτε σιγουρα θα σου ζητανε 100-150 ευρω πανω για το καθε εισητηριο...στον τελικο θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα και αν εισαι τυχερος ,πορεις να τα αγορασεις και στην τιμη τους χωρις βεβαια αυτο να ειναι σιγουρο..

γνωμη μου ειναι να το ψαξεις ακομα λιγο να βρεις απο εδω εισητηρια, ειτε σε διαφορα φορουμ ειτε κοιτωντας στο ebay...

αν δεν τα καταφερεις πηγαινε βαρκελωνη και βλεπεις...

στην χειροτερη θα πας ενα ωραιο ταξιδακι βαρκελωνη με την κοπελια σου...δεν χανεις τπτ...

καλη επιτυχια anyway...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.