Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Euroleague Fantasy Challenge 2015-2016
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Ευρωπαϊκό μπάσκετ > Older Tournaments > Euroleague 2015-16
Pages: 1, 2, 3, 4
yorgos
6 ταπίδια ο Ουντο μέσα σε 18'... τι γίνεται ρε...
nikolas_asteri
Ξεκω***στηκα σήμερα με Ούντο, Αγιόν, Μπουρούση, Γιούλ και Ντάτομε tongue.gif
sinkazama82
Τώρα βέβαια ευλογάω τα γένια μου, αλλά εχθές στην στήλη μου πρότεινα Ayon, Udoh και Miller. Άλλο που δεν είχα credits να τους πάρω όλους
Gkos
QUOTE (sinkazama82 @ Feb 12 2016, 10:43 ) *
Τώρα βέβαια ευλογάω τα γένια μου, αλλά εχθές στην στήλη μου πρότεινα Ayon, Udoh και Miller. Άλλο που δεν είχα credits να τους πάρω όλους


Και γω ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ τους ηθελα ολους και τους ειχα τις 2-3 τελευταιες αγωνιστικες ,αλλα ξερεις πως ειναι το παιγχνιδι με τι περιορισμους κλπ smile.gif
Gkos
Πολύ κακή μέρα η χτεσινή για μένα,και κύριος υπαίτιος ο Σβεντ...

Μετά από μια τόσο κακή εμφάνιση(στο ΣΕΦ), να παίζει εντός εδρας ,με ομάδα που δεν παίζει αμυνα, ήταν must επιλογή...

Τελικά δεν μας δικαίωσε....

Το 13 είναι πολύ χαμηλό νούμερο για τα λεφτά του(τουλάχιστον 20αρι έπρεπε να κάνει) ,ποσώ δε μαλλον όταν από το πρώτο ημίχρονο είχε 15 (και με την Κιμκι μπροστά 10 πόντους περιμέναμε και το μπόνους νίκης-και τελικά πήραμε τα δεκατρία τα μακρύτερα)!

Και για να τον αγοράσω αναγκάστηκα να υποβαθμίσω και τα γκαρντ μου(Μητσο αντι Ντίξον-αυτό πιστευω θα μου βγει σε καλό) και τους ψηλούς όπου ήθελα απελπισμένα Udoh και Miller(ειδικά αυτόν) και βολευτηκα με Γκίσταρο...
Καλά για Ayonδεν το συζηταω καν,αλλά που λεφτά....

Μονο ο Μπουρουσης εσωσε την μερα,με κατι 13αρια του Ζιρμπες και 14ρια του Βεσελι δεν πάμε πουθενά,οταν οι αλλοι χτυπησαν 25αρια...

Καταστροφική αγωνιστική για μένα (και μόνο με θαύμα σήμερα θα αλλάξει αυτό-οκ θα κάνω 160 αλλά οι ανταγωνιστές μου θα κάνουν 200+ όπως φαίμεται,αρα καλά κρασιά)...

Ακόμα και ο Μπιλάν 22αρι χτύπησε. .
Αμπαλε Σβεντ ,γαμώ τα 3,5 μύρια που παίρνεις smile.gif
RipCity
Έχω σε μία ομάδα Μπουρούση, Ούντοχ και Αγιόν, επίσης Ράις, Μπογκντάνοβιτς και Ντίξον. Ντε Κολό, Ντιλέινι, Ράντολφ και Λοτζο μένουν. Πάμε για το ρολόι tongue.gif

Το χα χάσει για καμιά 10αριά πόντους νωρίτερα στη σεζόν, για να δούμε τώρα!
Gkos
Πάρα παρα πολυ ακριβο ρόστερ ....
Πρεπει να χεις κανα 750ρι εσυ σε credits!

Ωραίος!
nikolas_asteri
Ένα μεγάλο ζήτημα είναι τι θα κάνει το δίδυμο Milos - De Colo με Ολυμπιακό.
Γενικά, ο Μίλος απέναντι σε ολυμπιακό σε μη-playoff παιχνίδια καλά παίζει. Ο De Colo πέρυσι έδωσε ένα ωραιότατο 0 αν θυμάμαι καλά. Το βρίσκω ψιλό-απίθανο να κάνουν το κλασσικό 40ρι τους, ελπίζω τουλάχιστον να δώσουν κάτι σε 30.

Randolph ξεκίνησε χάλια αλλά ανέβηκε τέλος ημιχρόνου και κάπως το βρήκε.

Delaney λογικά είναι non-factor.

Και τέλος έχω εναποθέσει τις ελπίδες μου στον Osman για ένα τίμιο 10ράκι.
Gkos
Μολις ειδα   οτι ο ULANOVAS (που πούλησα για να πάρω Σβεντ) έκανε ....30!!!

Θα πηδηχτώ από το παράθυρο....
Τέλος....
Gkos
Έκανα κοντά 175 που είναι τιμιότατο σκορ(συνήθως) ,αλλά νιώθω σαν να με έχουν ληστέψει και βιάσει μαζί....

Μου κόπηκαν τα πόδια με Ulanovas (γιατί μετά την πώληση του και για να εξοικονομήσω τα 30τόσα credits για Σβεντ,αναγκάστηκα να παρω φτηνο γκαρντ και 4ρο5αρι και μου χάλασε όλο το πλάνο...)....

Με αυτόν και με Μίλερ θα ταν όλα αλλιώς....

Συνολικά με τις αλλαγές έχασα 37 βαθμούς (πως καταφέρνω εδώ και έναν μήνα και κάνω τόσο κακές αλλαγές το ερευνά η επιστήμη)...

Αλλα τι να λέμε ,ακόμα και στο τελευταίο δίλημμα μεταξύ  Ντοελμαν(22),Χαντερ(19) και Γκιστ(12,1) διάλεξα αυτον που πήγε χειρότερα ,δηλαδή τον Γκισταρο...
Είναι αυτό που λέμε ,δεν κοβω ούτε με βαλέ...

Κατρακυλα ατελειωτη στην καταταξη,έχασα παρα πολλες θεσεις(πάνω από 100 -και λογικό αφού όλοι εχουν κάνει 200 και πανω ) ...

Υγεια.

RipCity ποσο έφτασες?
RipCity
263 λέει έκανε ο άλλος ρε, ρε τι πίνουνε ρε!!! 26,3 κατά μ.ό. από κάθε παίκτη, παίζει να χε και Ulanovas o τύπος χαχαχαχα

216 έκανε εκείνη η ομάδα μου. 185 αυτή που χω στη λίγκα εδώ.
nikolas_asteri
Έκανα 234. Το καλύτερο μου σκορ τα τελευταία 3 χρόνια νομίζω.

Αλλά ούτε στην private league τους φίλους μου δεν κέρδισα tongue.gif

Με ξενέρωσε ο Οσμάν, αλλά τι να γίνει; Ελπίζω να έχω πάλι την ευκαιρία για τέτοιο σκορ.
sinkazama82
Μετά από μια εβδομάδα αποχής, οι ομάδες επιστρέφουν σε αγωνιστικούς ρυθμούς, υπολογίζοντας πλέον και τις τελευταίες μεταγραφές τους. Βέβαια τόσο η αποχή όσο και οι προσθήκες, έχουν μετατρέψει την ανάλυση της αγωνιστικής σε εξαιρετικά δύσκολη, αλλά από την άλλη ίσως και να είναι μία από τις ιδανικότερες αγωνιστικές για ρίσκο. Έχοντας λοιπόν υπ'όψιν πως οι καινούριες μεταγραφές συνήθως δεν αποδίδουν από την αρχή, αλλά οι παίκτες που το καταφέρνουν αποτελούν κάποιες από τις καλύτερες επιλογές του παιχνιδιού λόγω χαμηλού αρχικού κόστους, πάμε να δούμε τα παιχνίδια του διημέρου.

CSKA - Khimki

Για το συγκεκριμένο ματς ένα είναι σίγουρο, το σκορ θα πάει στα ουράνια και κατά συνέπεια αναμένονται και πολύ μεγάλα σκορ από τους παίκτες. Θεωρώ πως όσους περισσότερους παίκτες μπορείτε να έχετε από το συγκεκριμένο παιχνίδι, τόσο καλύτερα. Teodosic, De Colo από τη μία και Rice, Augustin από την άλλη είναι top επιλογές, ενώ κάποια στιγμή θα ξεσπάσει και ο Shved, αν και οι ομάδες έχουν βρει το αδύνατο σημείο του στην άμυνα και τον χτυπούν εκεί με αποτέλεσμα να φορτώνεται με φάουλ στα τελευταία παιχνίδια. Κρίνοντας από τα σφυρίγματα που πήρε η CSKA με τον Ολυμπιακό, η επιλογή του έχει αρκετό ρίσκο. Αγνώστους παράγοντες αποτελούν επίσης ο Davis με τον νεοαποκτηθέντα Boone, που δεν είναι γνωστό σε τι κατάσταση βρίσκονται. Ο πρώτος πάντως στα καλά του είναι πολύ καλή επιλογή.

Darussafaka - Unicaja

Από τα ματς που δεν είναι να τα πολυακουμπάς, μιας και οι δύο ομάδες βρίσκονται σε ελεύθερη πτώση ενώ από την Μάλαγα είναι αμφίβολοι οι Markovic, Hendrix, των οποίων η παρουσία αλλάζει εντελώς τα δεδομένα του παιχνιδιού. Καλή επιλογή πάντως μοιάζει ο Erden, ο οποίος είχε γράψει 23 στο ματς του πρώτου γύρου.

Lokomotiv- Cedevita

Η λογική λέει για συντριβή στο συγκεκριμένο ματς, παρά τις επιστροφές της κροατικής ομάδας ενώ πέρα από τους συνήθεις ύποπτους, Delaney (41 στο πρώτο ματς), Randolph και Claver, θεωρώ πως καλή επιλογή είναι και ο Janning, που λογικά θα πάρει χρόνο.

Bamberg -Real

Εδώ σας θέλω τώρα. Θα καταφέρει η ιταλική «αλεπού» να εκμεταλλευτεί τα αμυντικά προβλήματα των Ισπανών ή θα τον πάρει η μπάλα; Δύσκολο παιχνίδι κι αυτό, με τις σταθερές Ayon και Llull να αποτελούν εξαιρετικές επιλογές, ενώ κάποια στιγμή λογικά και ο Rodriguez θα πάρει τα πάνω του. Αξίζει να σημειώσουμε και τον Ζήση, που ήταν εξαιρετικός στο πρώτο παιχνίδι με 17.

Panathinaikos –-Fenerbahce

Ακόμα ένα πολύ δύσκολο ματς για προγνώσεις, που θα εξαρτηθεί σε μεγάλο βαθμό από τις διαθέσεις του Obradovic και από τα ματς απ Radjulica,Gist - Udoh,Vesely. Πιο ασφαλείς επιλογές οι δύο πρώτοι από κάθε ομάδα ενώ άγνωστο παράγοντα αποτελούν οι δυνατότητες των νέων ξένων του Παναθηναϊκού σε αυτό το επίπεδο. Καλή επιλογή μοιάζει και ο Dixon, μιας και ο Σλούκας είναι αμφίβολος.

Για μια ελαφρώς πιο αναλυτική περιγραφή, με τους υπόλοιπους αγώνες και τις ομάδες των συντακτών, εδώ:
http://badbasket.blogspot.gr/2016/02/eurol...ge-week-18.html
Zoys
Τι έκανε ο Randolph ; !
yorgos
QUOTE(Zoys @ Feb 26 2016, 01:49 ) *
Τι έκανε ο Randolph ; !

Του πα ότι τον πήρα σε 4 από τις 8 ομάδες μου και σοβαρεύτηκε. Ε νταξ λογικό ήταν να οργιάσει με τέτοια αντίπαλο, όπως περίμενα και περισσότερα όργια από το Μπουρουσάγκα, που τελείωσε το πρώτο ημίχρονο νομίζω με ράνκινγκ 1.

Ο Κλαβέρ από την άλλη με βούλιαξε που τον απέκτησα αντί του Ούντο...
nikolas_asteri
Αυτός ο Datome ρε φίλε...κάθε φορά που φτάνει στο 10 κάτι παθαίνει και αρχίζει απανωτές τις παπαριές.
nikolas_asteri


Δεν ξανάγινε! (Ούτε πρόκειται tongue.gif )
sinkazama82
ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΕΤΑΡΤΗ


Η ένατη αγωνιστική του του Τοπ16 είναι από αυτές που με κάνουν να θεωρώ πως κάτι ήξεραν οι ιθύνοντες της Ευρωλίγκα όταν δημιουργούσαν το συγκεκριμένο σύστημα, μιας και ουσιαστικά αυτή αυτήν την εβδομάδα υπάρχουν 8 ντέρμπι. Με αυτό λοιπόν στο νου πάμε να δούμε τι γίνεται με τα παιχνίδια. (Παρεπιπτόντως η Ευρωλίγκα δεν είχε ανακοινώσει injUry list μέχρι τη στιγμή που γραφόταν το άρθρο)

Real - CSKA

176 πόντους είχαν σημειώσει και οι δύο ομάδες στον πρώτο αγώνα και δεν βλέπω τον λόγο να πέσουν πιο κάτω αυτήν την αγωνιστική, αν και λογικά το παιχνίδι θα είναι ντέρμπι. Από κει και πέρα τα στάνταρ που δεν απογοητεύουν ποτέ (De Colo, Teodosic, Llull, Ayon) λογικά δε θα απογοητεύσουν και σήμερα ενώ θεωρώ πως αξίζει και μια ματιά και ο Kurbanov (20,8,20,22 στα τελευταία ματς) , αν και με ρίσκο. O Rodriguez κουβάλησε την ισπανική ομάδα για μεγάλο διάστημα της σεζόν και πλέον είναι φανερά κουρασμένος, οπότε δεν είναι καθόλου ασφαλής επιλογή.

Khimki - Barcelona

Ψοφάω να δω Augustine εναντίον Dorsey, σε μια μονομαχία που θα καθορίσει σε μεγάλο βαθμό το αποτέλεσμα. Η ρώσικη ομάδα φάνηκε να βελτιώνει κάπως την άμυνα στους ψηλούς με τον Boone, πότε οι μονομαχίες στην στρατόσφαιρα θα έχουν μεγάλο ενδιαφέρον γενικότερα. Παικτικά τώρα, ο Rice αποτελεί μία από τις καλύτερες επιλογές τώρα που έχει αρχίσει να μοιράζει και ασίστ ενώ τον Shved δεν μπορεί να τον εμπιστευτεί κανείς πια, αν και λογικά κάποια στιγμή θα κάνει ένα μπαμ. Από την άλλη μεριά, ο Ribas είναι σε σταθερά καλή φόρμα και Dorsey δυνατή επιλογή στα 47,2, αν και δύσκολα θα επαναλάβει την εμφάνιση με τον Ολυμπιακό.

Cedevita - Darussafaka

Ντέρμπι των μελλοθάνατων και μόνη ασφαλής επιλογή μοιάζει ο Erden και με ρίσκο ο Harangody. Τίποτα άλλο

Unicaja - Panathinaikos

To παιχνίδι που θα δείξει αν πραγματικά πράσινοι έχουν αλλάξει επίπεδο. Η ισπανική μάδα είναι σε ελέυθερη πτώση και πλέον, ούτε ο Kuzminskas αποτελεί εγγύηση. Από τον ΠΑΟ ο Radjulica είναι σταθερά καλός ενώ αξίζει μια ματιά και στον Williams στα 39.1.

Efes - Lokomotiv

Ματσάρα, μόνο και μόνο για την μονομαχία των προπονητών. Από κει και πέρα Dunston εναντίον Anthony σε ένα ματς απ που θα κρίνει πολλά με τον δεύτερο να είναι σε εξαιρετική φόρμα, όπως και ο Saric από την άλλη. O Delaney παραμένει μία από τις ασφαλέστερες επιλογές, ο Osman έχει κάνει μερικές εξαιρετικές εμφανίσεις τελευταία και μετά μένει να δούμε ποιος από τους Diebler, Broekhoff θα είναι σε καλή μέρα στα σουτ. Ο Heurtel είναι εδώ και καιρό ντεφορμέ.

Για μια ελαφρώς πιο λεπτομερή ανάλυση με τους υπόλοιπους αγώνες και τις ομάδες των συντακτών εδώ:
http://badbasket.blogspot.gr/2016/03/eurol...ge-week-19.html
nikolas_asteri
Eyxomai sti laboral na min parei oute miso paixnidi gia ta epomena 15 xronia.
sinkazama82
Αρκετά περίεργη εβδομάδα, με τους τραυματίες και τους αμφίβολους (Udoh, Khryapa, Miller, Σλούκας) να μετατρέπουν πολλές αλλαγές σε υποχρεωτικές. Πάμε όμως να δούμε τους αγώνες.

Lokomotiv-Fenerbahce

Ντέρμπι κορυφής λοιπόν με την ομάδα του Μπαρτζώκα να προσπαθεί να καλύψει και το -6 του πρώτου γύρου για να βρεθεί στην αυτή στην πρώτη θέση. Παικτικά τώρα, όλα περιστρέφονται γύρω από τον Udoh, ο οποίος ταξίδεψε με την ομάδα αλλά είναι αμφίβολος για το παιχνίδι. Σε περίπτωση που δεν παίξει, ο Vesely μετατρέπεται σε εξαιρετική επιλογή ενώ το ματσάρισμα του με τον φορμαρισμένο Anthony θα έχει εξαιρετικό ενδιαφέρον, αν και θεωρώ πως εφόσον ο Τσέχος μείνει μακριά από τα φάουλ ο Αμερικάνος θα έχει δύσκολο απόγευμα. Από κει και πέρα, ο Datome μοιάζει καλή επιλογή, ο Bogdanovic είναι ρίσκο και από την άλλη Delaney και Claver θα μπορούσαν να συμπεριληφθούν σε οποιαδήποτε ομάδα.

Cedevita-Unicaja

Pullen και Bilan και τίποτα άλλο

Bamberg - Ολυμπιακός

Ντέρμπι με τα όλα του, με δυο ομάδες με την πλάτη στον τοίχο και την ήττα του Ολυμπιακού στον Πειραιά να είναι ακόμη νωπή. Σημειώστε επίσης πως Odom και Strawberry αντιμετώπισαν προβλήματα μες στην εβδομάδα, όπως και ο Miller από την άλλη πλευρά. Ο Σπανούλης μοιάζει βελτιωμένος στα τελευταία παιχνίδια (με εξαίρεση αυτό με την Barcelona) και στα 33.49 αποτελεί πολύ καλή επιλογή, όπως και ο Πρίντεζης που βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα ενώ ο Hunter μοιάζει ντεφορμέ στα τελευταία παιχνίδια όπου είναι πολύ άστοχος ενώ δεδομένα θα χάσει και κάποια λεπτά από τον Warrick. Από κει και πέρα το σκορ του βρίσκεται σε άμεση συνάρτηση με του Σπανούλη, μιας και ουσιαστικά ζει από τις πάσες του αρχηγού. Από την άλλη, με τον τρόπο που μοιράζει ο Trinchieri τους χρόνους κάθε επιλογή είναι ρίσκο ενώ ο Ζήσης είναι σχεδόν απίθανο να επαναλάβει την εμφάνιση της προηγούμενης εβδομάδας.

Laboral-Khimki

Η άμυνα των Ρώσων στους ψηλούς, πέραn του Augustine, ο οποίος γενικότερα είναι μια εξαιρετική επιλογή, κάνει την επιλογή του Μπουρούση επιτακτική. Οι υπόλοιποι παίκτες της Laboral βέβαια δεν παρέχουν καμία εγγύηση, όπως και ο Shved από την άλλη ενώ πολύ καλή επιλογή αποτελεί ο Rice και με ρίσκο και ο Davis , ο οποίος φαίνεται να ανεβαίνει ενώ και ο Μπουρούσης δεν φημίζεται για την άμυνά του.

Zalgiris-Real

Εδώ, εγγύηση αποτελούν οι Ayon και Llull ενώ αναμένω και μεγάλη εμφάνιση από τον Reyes ενώ από την άλλη ο νεοφερμένος Randle έδειξε καλά στοιχεία και η επιλογή του μοιάζει ενδιαφέρουσα αν και με ρίσκο.

Για μια ελαφρώς πιο λεπτομερή ανάλυση με τα υπόλοιπα παιχνίδια και τις ομάδες των συντακτών εδώ:
http://badbasket.blogspot.gr/2016/03/eurol...ge-week-20.html
yorgos
Αρκετοί οι δημοφιλείς με κακή παρουσία προς το παρόν:
Ντίξον 9,9
Βέσελι 2,2 !
Αγκουστίν 0
Ντιλέινι 6
Ράντολφ 4
Ούντο 7,7
Κουζμίνσκας 9,9

Νομίζω και με 165 ποντάκια θα είναι κανείς στους πρώτους 2-3.000 της εβδομάδας, αν και φυσικά λείπουν τα μισά ματς.
sinkazama82
ΠΡΟΣΟΧΗ Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΤΕΤΑΡΤΗ


Την προηγούμενη βδομάδα λόγω διακοπών δεν πρόλαβα να ασχοληθώ καθόλου με το Fantasy, αλλά από σήμερα τα άρθρα θα δημοσιεύονται κανονικά, σε μία αγωνιστική την οποία σημαδεύει ο σοβαρός τραυματισμός του Vesely. Πάμε όμως να δούμε τα παιχνίδια.

Laboral-Barcelona

Οι «τελικοί» για όλες τις ομάδες του ομίλου και το συγκεκριμένο ματς είναι ένα από τα σημαντικότερα. Ότι ο Μπουρούσης έχει πάρει τον αέρα του Tomic το ξέρει όλη η Ευρώπη, αλλά πλέον υπάρχει και ο Dorsey στην εξίσωση που δεν ξέρουμε πως θα ματσάρει ο Έλληνας σέντερ απέναντί του. Ακόμα όμως και να τον περιορίσει αμυντικά, ο Μπουρούσης και τα ριμπάουντ του θα πάρει και τις ασίστ του θα τις δώσει, οπότε εξακολουθεί να αποτελεί καλή επιλογή. Από κει και πέρα σημειώστε πως ο Adams παίζει συνήθως καλά στα εντός έδρας ενώ και ο Hanga λογικά θα πάρει πολύ χρόνο με την απουσία του Causeur, αν και η επιλογή του αποτελεί όπως πάντα ρίσκο. Από την άλλη πλευρά, Περπέρογλου και Doellman μοιάζουν οι πιο σταθεροί παίκτες της ομάδας της Βαρκελώνης.

Lokomotiv-Crvena Zvezda

Ντέρμπι μεταξύ δεύτερου και τρίτου θεωρητικά, αν και προσωπικά πιστεύω πως η Loko θα το καθαρίσει εύκολα με τον τρόπο που αγωνίζεται η ομάδα του Βελιγραδίου εκτός έδρας. O Delaney δε μας τα λέει και πολύ καλά τώρα τελευταία και αν ρίξει και κάναν Kinsey πάνω του δεν ξέρω τι μπορεί να συμβεί. Από κει και πέρα πιστεύω πολύ στους Claver και Anthony για αυτό το παιχνίδι ενώ Miller και Zirbes (ειδικά πρώτος) είναι ή του ύψους ή του βάθους.

Darussafaka-Παναθηναϊκός

Οι τελικοί του ΠΑΟ για να αποφύγει την CSKA ξεκινούν από αυτό το παιχνίδι, το οποίο αναμένω με μεγάλο ενδιαφέρον. Παικτικά τώρα, σημειώστε πως ο Gordon τρελαίνεται κάθε φορά που βλέπει πράσινα μπροστά του, από την εποχή του Αμαρουσίου ακόμα, οπότε ίσως και να αξίζει το ρίσκο ενώ και ο Wilbekin βρίσκεται σε καλή φόρμα. Από την άλλη πλευρά, ο Radjulica έχω την εντύπωση πως τον «έχει» τον Erden που είναι στο ίδιο στυλ ενώ αναμένω ακόμα μια μεγάλη εμφάνιση από τον Williams. Επίσης, θεωρώ πως με αντίπαλο τον Gordon είναι απίθανο να αποδώσουν και ο Διαμαντίδης και ο Καλάθης, οπότε επιλέξτε με ρίσκο ποιος από τους δύο θα τα πάει καλά.

Bamberg - CSKA

Εντάξει, αν καταφέρει και πάρει κι αυτό το ματς ο Trinchieri, νομίζω πως θα μιλάμε για περίπτωση ανάλογη του Ranieri (τον πιάσατε τον συσχετισμό ελπίζω), αν και τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα αυτή τη φορά για την γερμανική ομάδα. Από κει και πέρα, De Colo και Teodosic είναι απαραίτητοι για κάθε ομάδα ενώ ο Vorontsevich είχε 23 και 20 ranking στα τελευταία παιχνίδια. Από την άλλη ο Ζήσης έχει κάνει μερικά εξαιρετικά σκορ (κυρίως απέναντι στη Zalgiris) στο Τορ-16 αλλά δεν είναι και ο πλέον σταθερός, οπότε η επιλογή του αποτελεί ρίσκο.

Zalgiris - Khimki

Το θέμα είναι αν έχει προλάβει να αλλάξει τίποτα ο Ivanovic στην ρώσικη ομάδα, αν και μου φαίνεται δύσκολο. Από κει και πέρα όλο το Fantasy αναμένει μια έκρηξη του Shved αλλά ποιος ξέρει πότε θα έρθει. Προσωπικά οι επιλογές των Rice, Augustine και Davis μου αρέσουν πολύ, ενώ από την άλλη ο Βουγιούκας είναι σε εξαιρετική φόρμα, όπως και ο Jankunas, ο οποίος όμως πέφτει πάνω στον Augustine, οπότε δύσκολα τα πράγματα.

Για μια ελαφρώς πιο αναλυτική περιγραφή, με τους υπόλοιπους αγώνες και την ομάδα μου εδώ:
http://badbasket.blogspot.gr/2016/03/eurol...ge-week-22.html
Gkos
Μετά από έναν κάκιστο Φλεβάρη,κάτι κάναμε τον Μάρτη και μπήκαμε στην κορυφαία 500άδα !
Όλε ,όλε !

Και τωρα την πατησα που εχει ματς Τεταρτη(δευτερη φορα την πατάω) και δεν προλαβα να κανω αλλαγες ,και εχω και εναν τραυματια,με βλεπω στο 800 να ξαναπηγαινω;(
sinkazama82
Στον απόηχο των αποτελεσμάτων της προηγούμενης εβδομάδας που δημιούργησαν την ανεπανάληπτη πενταπλή ισοβαθμία στον δεύτερο όμιλο, πάμε να εξετάσουμε και τα άκρως ενδιαφέροντα παιχνίδια της προτελευταίας αγωνιστικής του Top 16.

Lokomotiv-Unicaja

O Delaney τελικώς έπαιξε την προηγούμενη αγωνιστική και μένει να δούμε αν όντως έχει ξεπεράσει εντελώς το ντεφορμάρισμά του. Το ποσοστό του στα σουτ και ιδιαίτερα στα τρίποντα (1/4) όμως, δεν εμπνέει. Από κει και πέρα, Anthony και Claver μοιάζουν εξαιρετικές επιλογές, σε ένα παιχνίδι που κατά πάσα πιθανότητα η ομάδα του Μπαρτζώκα θα κερδίσει με μεγάλη διαφορά.


Khimki-Ολυμπιακός

Ακόμα ένας τελικός για την ομάδα του Πειραιά, η οποία με νίκη μπαίνει για τα καλά στο παιχνίδι της πρόκρισης αν και το παιχνίδι αναμένεται αρκετά δύσκολο, με την ρώσικη ομάδα να έχει χάσει μόνο ένα παιχνίδι εντός στο Top-16, από την Real. Από κει και πέρα, ο Πρίντεζης μοιάζει μία από τις μεγαλύτερες σταθερές του παιχνιδιού, ακόμα και απέναντι στον Augustine, ο οποίος επίσης είναι καλή επιλογή, ενώ συνήθως ένας από Rice και Shved πιάνει μεγάλο σκορ, με προσωπική μου επιλογή να είναι ο πρώτος. Αν ο Μάντζαρης επαναλάβει την εμφάνιση της προηγούμενης αγωνιστικής, τότε είναι πολύ πιθανόν να την επαναλάβει κι ο Honeycutt (και λίγο χιούμορ για να περνάει η ώρα).

Crvena Zvezda - Darussafaka

Με σαφέστατο φαβορί την γηπεδούχο διεξάγεται το συγκεκριμένο παιχνίδι και Miller, Zirbes, Jovic μοιάζουν εξαιρετικές επιλογές.

Barcelona - Bamberg

Λέτε να κάνει κάνα θαύμα ο Trinchieri και να το πάρει μέσα στη Βαρκελώνη; Ο Ζήσης πάντως έχει πάρει τα επάνω του στα τελευταία παιχνίδια και μοιάζει εξαιρετική επιλογή ενώ ουσιαστικά από την δική του παρουσία εξαρτάται ο Radosevic και ο Strelnieks. Αν παίξει καλά αυτός θα παίξουν και εκείνοι. Από την άλλη πλευρά δύο σταθερές μοιάζουν να είναι ο Περπέρογλου κι ο Doellman, ειδικά στα εντός, ενώ κάτι μου λέει πως θα κάνει καλή εμφάνιση και ο Tomic σήμερα.


CSKA- Zalgiris

Το παιχνίδι μυρίζει συντριβή από δω ως τη Μόσχα. Οι συνηθισμένοι De Colo και Teodosic είναι από τις καλύτερες επιλογές, ενώ αξίζει και να προσέξετε και τους Vorontsevich, Higgins, με τον πρώτο να είναι αρκετά καλός στα τελευταία παιχνίδια και τον δεύτερο στα εντός. Από την άλλη ο Jankunas στα τελευταία παιχνίδια έχει 27, 35, 17 και 23 οπότε...

Για μια ελαφρώς πιο αναλυτική περιγραφή με τα υπόλοιπα παιχνίδια και την ομάδα του συντάκτη, εδώ:
http://badbasket.blogspot.gr/2016/03/eurol...ge-week-23.html
yorgos
Ωραία, μπορεί κάποιος λεβέντης να μας πει ποιες ομάδες έχουν σοβαρό συμφέρον να κερδίσουν και ποιες θα πλέκουν πουλόβερ αυτή την τελευταία αγωνιστική που παίζουν άλλες ώρες κι άλλες μέρες (για το Θεό ρε Μπερτομέου...).
sinkazama82
QUOTE (yorgos @ Apr 6 2016, 01:10 ) *
Ωραία, μπορεί κάποιος λεβέντης να μας πει ποιες ομάδες έχουν σοβαρό συμφέρον να κερδίσουν και ποιες θα πλέκουν πουλόβερ αυτή την τελευταία αγωνιστική που παίζουν άλλες ώρες κι άλλες μέρες (για το Θεό ρε Μπερτομέου...).


Προτού ξεκινήσω την ανάλυση της εβδομάδας, να αναφέρω πως για αυτή την αγωνιστική είναι αμφίβολοι οι Πρίντεζης, Heurtel, Saric και Paul Davis, αν και υπάρχουν κάποιες πιθανότητες για την συμμετοχή τους. Το παιχνίδι πάντως δεν τους βγάζει τραυματίες. Πέρα από αυτό, οι τελευταίες αγωνιστικές κάθε φάσης είναι πάντα δύσκολες στις προβλέψεις, οπότε προσοχή. Πάμε να δούμε όμως τα παιχνίδια. Παράλληλα, για να απαντήσω και στον φίλο Γιώργο, έχω σημειώσει δίπλα σε κάθε ματς και το ποιος έχει ενδιαφέρον

Zalgiris-Barcelona (Ενδιαφέρεται μόνο η Barcelona)

Η αδιάφορη τελευταία ομάδα του ομίλου αντιμετωπίζει μία ομάδα που καίγεται για νίκη, αν και η Zalgiris δεν έχει πέσει αμαχητί σε κανένα παιχνίδι. Παικτικά τώρα, από την ισπανική ομάδα οφείλω να ομολογήσω πως δεν εμπιστεύομαι κανέναν, μιας και ειδικά στα τελευταία παιχνίδια, κανένας δεν έχει σταθερή απόδοση.Κάτι πήγε να κάνει ο Satoransky με τρία συνεχόμενα άνω των 20 αλλά το -1 της προηγούμενης αγωνιστικής μας πέθανε. Από την άλλη ο Jankunas μοιάζει εξαιρετική επιλογή.

Efes-Παναθηναϊκός (Μόνο ο Παναθηναϊκός)

Εδώ θα εξαρτηθούν όλα από τους απόντες, οπότε κάθε πρόβλεψη είναι απαγορευτική, ακόμα κι αν το ενδιαφέρον είναι μονόπλευρο. Από τον Παναθηναϊκό, Williams και Radjulica μοιάζουν ασφαλείς επιλογές.

Bamberg-Laboral (Η πρώτη καίγεται η δεύτερη πάει για πρωτιά)

Η πρώτη από τις τρεις «σφαγές» του ομίλου, ένα ντέρμπι με τα όλα του με την γηπεδούχο να παίζει την πρόκριση και την φιλοξενούμενη την πρωτιά. Ζήσης και Μπουρούσης μοιάζουν σταθερές, και από κει και πέρα με ρίσκο Wanamaker, James και Hanga, σε ένα παιχνίδι που θα εξαρτηθούν πολλά από το ποια ομάδα θα επιβάλλει τον ρυθμό της.

Real-Khimki (Σφαγή)

Το δεύτερο μεγάλο ντέρμπι του ομίλου, όπου αναμένεται ακόμα μια μεγάλη μάχη ενώ είμαι σχεδόν σίγουρος πως το σκορ θα πάει ψηλά εδώ. Από τη Real τα κλασικά Ayon και Reyes σταθερά, και ένας από τους Llull και Rodriguez ενώ και ο KC Rivers μοιάζει αρκετά φορμαρισμένος. Από την άλλη, o Augustine είναι σταθερά καλός, ο Koponen έχει πάρει τα πάνω του με την άφιξη του Ivanovic ενώ ο Honeycutt παίζει σταθερά 2/3. Το θέμα είναι βέβαια αν θα παίξει επιτέλους ο Shved σύμφωνα με την αμοιβή του. Δηλαδή αν όχι τώρα πότε;

Cedevita-Crvena Zvezda (Δείτε από κάτω)

Παντελώς αδιάφορο ματς δεν ασχολούμαι καθόλου.

Darussafaka - Lokomotiv (Επίσης)

Τώρα εδώ με τη χαζομάρα που δέρνει τον Bertomeu, αν χάσει ο Παναθηναϊκός την Πέμπτη, το παιχνίδι είναι παντελώς αδιάφορο, αν νικήσει η Kuban θα καίγεται. Τι να πω και για εδώ, εγώ πιστεύω πως ο Anthony θα παίξει καλά γιατί έχει καιρό, κι από και πέρα όλα πιθανά.

Ολυμπιακός-CSKA (Αν η Laboral χάσει, η CSKA είναι αδιάφορη)

Κι εδώ θα εξαρτηθούν πολλά από τα αποτελέσματα της Πέμπτης, αν κι ο Ιτούδης δεν πρόκειται να αφήσει παιχνίδι με τον Ολυμπιακό. Πιστεύω σε καλή παρουσία Hunter και Παπανικολάου, που ανεβαίνει ενώ De Colo και Teodosic πάντα κάνουν σκορ από την άλλη.

Unicaja - Fenerbahce (Κάτω)

Παντελώς αδιάφορο ματς δεν ασχολούμαι καθόλου, μόνο ο Udoh μου φαίνεται καλή επιλογή.

Για μια ελαφρώς πιο λεπτομερή ανάλυση με επιπλέον την ομάδα του συντάκτη εδώ:

http://badbasket.blogspot.gr/2016/04/eurol...ge-week-24.html
yorgos

QUOTE
Παντελώς αδιάφορο ματς δεν ασχολούμαι καθόλου, μόνο ο Udoh μου φαίνεται καλή επιλογή.

Υποψιάζομαι πως δε θα τον βάλει καν, έστω κι ένας μικροτραυματισμός θα ήταν καταστροφή κι ο
Ζοτς είναι εντελώς κυνικός στα αδιάφορα ματς.

Κατά τα λοιπά, ευχαριστούμε και πάλι για την ανάλυση.
sinkazama82
QUOTE (yorgos @ Apr 6 2016, 23:44 ) *
Υποψιάζομαι πως δε θα τον βάλει καν, έστω κι ένας μικροτραυματισμός θα ήταν καταστροφή κι ο
Ζοτς είναι εντελώς κυνικός στα αδιάφορα ματς.

Κατά τα λοιπά, ευχαριστούμε και πάλι για την ανάλυση.


Δεν έχει κι άλλον όμως. Παρακαλώ κύριε.
sinkazama82
Σε λιγότερο από 24 ώρες ξεκινούν τα play off της Euroleague, και το ενδιαφέρον για την διοργάνωση έχει ανέβει στο κατακόρυφο. Όσο αναφορά όλους εμάς τους κολλημένους με το Fantasy, η πρώτη αγωνιστική μοιάζει και η πιο δύσκολη, μιας και υπάρχουν αρκετοί παίκτες που αγωνίζονται για πρώτη φορά σε τέτοιου είδους αγώνες και ομάδες που δεν έχουν παίξει μεταξύ τους φέτος. Πάμε λοιπόν να δούμε τα παιχνίδια ένα ένα.

Fenerbahce - Real

Η σειρά που όλη η Ευρώπη (συμπεριλαμβανομένων Καταλανών και Βάσκων) παρακαλά να κερδίσει η ομάδα του Obradovic. Παικτικά τώρα, οι επιλογές από αυτό το παιχνίδι μοιάζουν πολλές. Udoh, Datome και Bogdanovic αναμένεται να πάρουν πολλές προσπάθειες και ιδιαίτερα ο τελευταίος είναι φτιαγμένος για τέτοια παιχνίδια, οπότε τα 54 credits μοιάζουν πολύ καλά. Από κει και πέρα, η μονομαχία στα ριμπάουντ Antic-Reyes αναμένεται να κρίνει πολλά σε αυτό το παιχνίδι, οπότε κάλλιστα μπορείτε να επιλέξετε όποιον πιστεύετε ότι θα την κερδίσει. Να σημειώσουμε επίσης πως ο Obradovic συνηθίζει να βγάζει άσους από το μανίκι σε κάτι τέτοιες περιστάσεις, οπότε ίσως και να αξίζει το ρίσκο του Σλούκα. Από την Real, o Ayon σχεδόν σίγουρα θα κάνει σκορ και όπως συνήθως ένας από τους Rodriguez, Llull. O Rivers μοιάζει ντεφορμέ στα τελευταία παιχνίδια, αλλά με 29,7 μάλλον αξίζει το ρίσκο.

Laboral - Παναθηναϊκός

Κρίνοντας από την συνέντευξη του Μπουρούση στην Super Euroleague, το μάτι του Έλληνα σέντερ έχει ήδη αρχίσει να γυαλίζει και αναμφίβολα αποτελεί μια εξαιρετική επιλογή. Με τα θέματα στην άμυνα που έχει βέβαια, αναλόγως καλή επιλογή μοιάζει και ο Radjulica, με την μονομαχία τους να είναι μία από αυτές που αναμένεται να κρίνουν τη σειρά. Η δεύτερη είναι αυτή του Hanga με τον Williams, με τον Αμερικάνο να αντιμετωπίζει μία από τις πιο αθλητικές άμυνες της διοργάνωσης. Εγώ πάντως τον επέλεξα και θα δούμε πως θα βγει. Από κει και πέρα, θεωρώ πως ο Καλάθης θα έχει πολύ δουλειά με Adams, James (κυρίως με τον δεύτερο), πιστεύω πως θα τα καταφέρει αμυντικά, αλλά δύσκολα θα κάνει σκορ. Από κει και πέρα, έχω την εντύπωση πως ο Gist θα κάνει μεγάλες εμφανίσεις στη σειρά, μιας και ο Tillie που καλύπτει κυρίως το τέσσερα δεν μοιάζει ικανός να τον περιορίσει.

CSKA - Crvena Zvezda

Κατά πάσα πιθανότητα το ζευγάρι με το λιγότερο ενδιαφέρον, αν και ο λογικά ο Αστέρας μια νίκη στο γήπεδό του θα την κάνει. Από κει και πέρα τα κλασικά. Όποιος έχει credits οφείλει να έχει στην ομάδα του De Colo και Teodosic, ενώ Kurbanov και Vorontsevich μοιάζουν επίσης πολύ καλές επιλογές, με τον δεύτερο να επωμίζεται λογικά και το μαρκάρισμα του Miller. Ένα από τα θέματα που έχει πάντως η ρώσικη ομάδα είναι η άμυνα κάτω από το καλάθι, οπότε ίσως να αξίζει το ρίσκο του Zirbes. Προσωπικά παίκτες του Αστέρα θα επιλέξω μόνο στα παιχνίδια του Βελιγραδίου.

Lokomotiv - Barcelona

Ψοφάω να δω Anthony εναντίον Dorsey, μιας και λογικά αυτή η μονομαχία θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό τη σειρά. Από κει και πέρα ο Delaney αρκετά άραξε τώρα τελευταία και έχει έρθει η ώρα να πάρει τα πάνω του, ενώ εξαιρετικές επιλογές αποτελούν τόσο ο Janning (μόλις 26,06 credits) όσο και o Claver, ο οποίος ως «τέκνο» της Βαλένθια, ένα άχτι τους έχει τους Ισπανούς. Από τους Καταλανούς, τι να επιλέξεις με τέτοια σκαμπανεβάσματα από τους παίκτες; Υποθέτω πως καλή επιλογή είναι ο Dorsey, που θα πάρει χρόνο γιατί ο Anthony τον Tomic τον έχει για πρωινό. Προσωπικά είχα σκοπό να επιλέξω τον Doellman, αλλά μετά είδα εκείνο το εντυπωσιακό μηδενικό που είχε στον πρώτο γύρο ενάντια στην ομάδα του Μπαρτζώκα και έδωσα άκυρο. Καλή επιλογή πάντως μοιάζει ο Ribas στα 34,2 αλλά θα τον προτιμήσω στο παιχνίδι της Βαρκελώνης.

Για μια ελαφρώς πιο αναλυτική περιγραφή με την ομάδα του συντάκτη και μια σχεδόν παντελώς ανούσια φωτογραφία, εδώ:
http://badbasket.blogspot.gr/2016/04/eurol...ge-week-25.html
sinkazama82
Δεύτερη αγωνιστική των playoff και το fantasy επιτρέπει ακόμα μία φορά απεριόριστο αριθμό αλλαγών. Αυτή τη φορά δε θα προχωρήσω σε ανάλυση κάθε παιχνιδιού μιας και τα είπαμε πριν από τρεις μέρες μόλις, αλλά θα αναφερθώ σε κάποιους παίκτες ξεχωριστά. Έχετε επίσης στο νου σας πως μιλάμε για παιχνίδια που παίζονται μέσα σε δύο ημέρες, με τους προπονητές να μην έχουν χρόνο να κάνουν ιδιαίτερες αλλαγές στο παιχνίδι των ομάδων τους, οπότε τα μεγάλα σκορ είναι εξαιρετικά πιθανόν να επαναληφθούν.

Fenerbahce - Real

Για τον Σλούκα σας το είχα πει πως αναμένω μεγάλες εμφανίσεις σε αυτήν την σειρά, όπως και από τον Bogdanovic. Δεν περίμενα βέβαια τόσο μικρά σκορ από Udoh και Ayon, τους οποίους και άφησα. Από κει και πέρα, ο Fernandez φαίνεται να ξυπνάει και στα 29,97 μοιάζει εξαιρετική επιλογή, γεγονός που περιορίζει και την συμμετοχή του Rivers.

Laboral - Παναθηναϊκός

Όπως είχα προαναφέρει, Μπουρούσης και Radjulica δεν έχουν ουσιαστικά αντίπαλο, οπότε αποτελούν εξίσου εξαιρετικές επιλογές. Από κει και πέρα, πολύ φορμαρισμένος φαίνεται ο James ενώ ο Adams δεν πιστεύω να ξανακάνει τέτοια εμφάνιση (4/12 τρίποντα σούταρε χθες ο αθεόφοβος). Από τους «πράσινους» απίθανο μοιάζει να επαναλάβουν τόσο κακή εμφάνιση Καλάθης και Williams, αν και o Peracovic φαίνεται να έχει βρει το κουμπί τους, δίνοντας τους προκλητικά το σουτ. Ιδιαίτερα για τον δεύτερο, ενδεχόμενη απουσία του Hanga, μπορεί κάλλιστα να τον απελευθερώσει, αν και στα τελευταία παιχνίδια δεν είναι καλός.

CSKA - Crvena Zvezda

Ξεπερνώντας το άγχος της πρεμιέρας, θεωρώ πως η ρώσικη ομάδα θα παίξει πολύ καλύτερα. Για Kurbanov και Vorontsevich τα είχαμε πει ενώ ο Teodosic μοιάζει ακόμα πιο απαραίτητη επιλογή πλέον. Ο Hines επίσης έχει κάνει πολύ καλή δουλειά στον Zirbes αλλά και επιθετικά.

Lokomotiv - Barcelona

Το όνομα του Anthony ξεχωρίζει εδώ, ενώ λογικά και ο Delaney θα ανέβει. Από την άλλη τα έχουμε πει πολλές φορές. Δεν ξέρεις ποτέ τι μπορεί να κατεβάσει το μυαλό του Pascual και ποιους παίκτες θα χρησιμοποιήσει. Μόνο ο Satoransky μοιάζει σοβαρή επιλογή, αλλά και αυτός με ρίσκο.

Για μια ελαφρώς πιο αναλυτική περιγραφή, με την ομάδα του συντάκτη, εδώ:
http://badbasket.blogspot.gr/2016/04/eurol...ge-week-26.html
sinkazama82
Μας έχουν τρελάνει τα φετινά playoff και είτε στοιχηματικά το πάρεις, είτε σε όρους fantasy δεν υπάρχει πλέον καμία λογική. Περίμενε κάποιος να νικήσει η Μπάρτσα εκτός χωρίς Ντόρσι ή ο Ερυθρός Αστέρας να βγάλει το λάδι της Τσσκα και να χάσει τελικά στις λεπτομέρειες από δικά του λάθη; Δύσκολα. Τέλος πάντων, εγώ θα κάνω ακόμα μια προσπάθεια για προβλέψεις, ποντάροντας με λογική, αν και από ότι φαίνεται η λογική έχει πάει περίπατο.

Κατ'αυτόν τον τρόπο, θεωρώ πως πρώτοι στις επιλογές αυτήν την αγωνιστική θα πρέπει να είναι αυτοί που έχουν κάνει δύο καλά παιχνίδια την προηγούμενη εβδομάδα, αν και υπάρχει πάντα ο κίνδυνος να δούμε κάποια κατάρρευση εκτός έδρας. Έχουμε και λέμε λοιπόν, ανά ζευγάρι.

Fenerbahce - Real

Ούντο (13 και 25 πόντοι αντίστοιχα), Μπογκντάνοβιτς (σταθερός στα 19) Κάλινιτς (10 και 21 ενώ παίζει σταθερά γύρω στα 20 λεπτά). Από τη Ρεάλ ούτε ένας δεν είχε απόδοση και στα δύο παιχνίδια και δεν ξέρω καθόλου τι θα γίνει από δω και πέρα. Ειδικά αυτό το -6 του Γιουλ στο δεύτερο παιχνίδι είναι πραγματικά ανήκουστο. Με ρίσκο λοιπόν παίκτες από Ρεάλ.

Laboral - Παναθηναϊκός

Άνταμς (15 και 20), Τζέιμς (19 και 18), Μπουρούσης (21 και 11), Τιλί (12 και 17), αλλά να σημειώσουμε εδώ πως οι Βάσκοι βασίζονται πολύ στην έδρα τους, οπότε υπάρχει και περίπτωση να αλλάξουν τα πράγματα στην Αθήνα. Από την άλλη Ραντούλιτσα (21 και 11) και τίποτα άλλο, από άποψη σταθερότητας τουλάχιστον. Αυτό πάντως που έχει πάθει ο Καλάθης από τους δύο Αμερικάνους πλέι μέικερ δεν περιγράφεται.

CSKA - Crvena Zvezda

Εδώ υπάρχει το θέμα της έδρας, το οποίο ενδέχεται να αλλάξει πολλά πράγματα, ειδικά αν ο Αστέρας συνεχίσει να παίζει όπως έπαιζε. Από παίκτες τώρα, Ντε Κολό (16 και 21), Χάινς (19 και 25) και από την άλλη Γιόβιτς (12 σταθερά αλλά ανεβαίνει συνήθως στο Βελιγράδι) και Μίλερ (13 και 18) που φάνηκε να παίρνει κάπως τον αέρα του Βοροντσέβιτς στο δεύτερο παιχνίδι και γενικότερα έχει αρκετές πιθανότητες για μεγάλο παιχνίδι, ιδιαίτερα αν του μπουν τα σουτ.

Lokomotiv - Barcelona

Τον ματιάσαμε τον Μπαρτζώκα με όλα τα εγκώμια και τον νίκησε κατά κράτος στο δεύτερο παιχνίδι ο Πασκουάλ. Στάνταρ όμως εδώ υπάρχουν, αν και είναι σχεδόν αποκλειστικά από την ομάδα του Μπαρτζώκα. Έχουμε και λέμε λοιπόν. Ντιλέινι (17 και 22), Άντονι (26 και 18) από την ρώσικη ομάδα ενώ από την Μπαρτσελόνα θεωρώ εξαιρετική επιλογή τον Σατοράνσκι, που φαινόταν ότι θα το κάνει το σκορ από την πρώτη αγωνιστική ακόμα που έμεινε στους 7 αλλά με τις 8 ασίστ να αποτελούν εχέγγυο για τις μελλοντικές του παρουσίες, όπως και αποδείχτηκε.

Από κει και πέρα τι να πω, δε θα μου φανεί καθόλου απίθανο όλες οι επιλογές να πάνε κατά διαόλου, για να μην πω και οι σειρές, που δεν θα μου έκανε καμία έκπληξη να τελειώσουν οι περισσότερες στην τρίτη αγωνιστική.

Για μια ελαφρώς πιο αναλυτική περιγραφή με την ομάδα του συντάκτη εδώ:
http://badbasket.blogspot.gr/2016/04/eurol...ge-week-27.html
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.