Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
pan24
vs

Η ώρα του ημιτελικού έφτασε.Οι 2 ομάδες που ζουν με προβλήματα και αμφισβήτηση τον τελευταίο καιρό θέλουν την νίκη σε ένα παιχνίδι-μισό τίτλο.
Ο νικητής κερδίζει ηρεμία,ο χαμένος βυθίζεται περισσότερο στην γκρίνια

Το κλίμα είναι τεταμένο με τα γνωστά τις προηγούμενες μέρες.Παρακαλώ σχολιάζουμε σε κόσμια πλαίσια χωρίς στόχο να προκαλέσουμε.Ποστ για την διαιτησία στο κατάλληλο τόπικ και μόνο.

papp7
O Κιθ ειναι ετοιμος?
john wick
QUOTE (papp7 @ Feb 13 2019, 13:43 ) *
O Κιθ ειναι ετοιμος?



Εχει 2 μηνες να παιξει...
Ο Καλαθης λενε θα παιξει με ενεσεις κ από αύριο μενει εξω λογω πελματιαιας...
Πολυ δυσκολα τα πραγματα για εμας...
Looter
Προβλέπω νίκη ΠΑΟ σήμερα κόντρα στο ρεύμα biggrin.gif laugh.gif tongue.gif
Παιχνίδι ειδικών συνθηκών , η τακτική και τα προγνωστικά θα πάνε στην άκρη.
john wick
Πήρα την απόφαση να δω το ματς απ το σπίτι..
Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι μεταδίδει ο Χατζη@@@@@...

kill.gif
yorgos
QUOTE(john wick @ Feb 13 2019, 19:35 ) *
Πήρα την απόφαση να δω το ματς απ το σπίτι..
Μόλις τώρα συνειδητοποίησα ότι μεταδίδει ο Χατζη@@@@@...

kill.gif

Παρακαλώ αναμετάδοση αγώνων χατζη. Μην τα κρατάτε για τον εαυτό σας. Spread the joy. Θα έχει και βαγγελα παρέα?
john wick
laugh.gif
Οχι ο Βαγγελας μετεδωσε το Κύμη Παοκ... Έχει τον Φραγκια του Πανιωνίου..
Coach Periklis
QUOTE (john wick @ Feb 13 2019, 19:49 ) *
laugh.gif
Οχι ο Βαγγελας μεταδωσε το Κύμη Παοκ... Έχει τον Φραγκια του Πανιωνίου..


Σκάνδαλο

επιπλέον ( και ακόμα πιο σοβαρός ) λόγος που ενισχύει την απόφαση μου να απέχω
kotzito
Ντάξει, ο άλλος κατάφερε και έκανε 2 φάουλ στα πρώτα 19 δευτερόλεπτα... Τι να λέμε...

Κατά τα άλλα ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΗ για άλλη μια φορά η ομάδα. Πάμε για ήττα με κατεβασμένα τα χέρια.
mephisto22
Δυστυχως ο Ολυμπιακος μοιαζει ανημπορος
john wick
Ο Παπαγιαννης πλέον νομίζω ότι ούτε καν αθλητής δεν λογίζεται... Τραγικός...
Future7
Παρωδία......
kotzito
Πραγματικά προσπαθώ να σκεφτώ αν πέρα από τον Μιλουτίνοφ υπάρχει άλλος παίκτης μας που μέχρι τώρα δεν είναι κακός, και δεν μου έρχεται κανένας στο μυαλό. Ο δε Τόμας έχει εκθέσει τον Πρίντεζη ανεπανόρθωτα.
Conan1982
Με βλέπω σήμερα να παίρνω το πρώτο μου φάουλ.....
whaler
Τι μπασκετ ειναι αυτο...
shaq7
Το χουν παρατησει οι δικοι μας,εγω δεν τους αδικω παντως.Ο γουεμπερ κουμπωσε με την μια!
john wick
Κακό μπάσκετ κ απ τις 2 ομάδες μέχρι τώρα..
jazz thrilos
Να δω που θα το τραβηξει το πραγμα με τις αλλαγες στην άμυνα ο Μπλατ. Έφερε τον Γουέμπερ για να μαρκάρει τον Γκιστ και τον Τομας.
Future7
QUOTE (shaq7 @ Feb 13 2019, 20:34 ) *
Το χουν παρατησει οι δικοι μας,εγω δεν τους αδικω παντως.Ο γουεμπερ κουμπωσε με την μια!


Τι να παίξουν ρε αδερφέ , δε βλέπεις τι γινεται?
pan24
Ο Ολυμπιακος δεν δειχνει οτι μπορει να ακολουθησει εχουν εκνευριστει ολοι
Ο Γουεμπερ φαινεται οτι θα ταιριαξει δινει πραγματα που ελειπαν
john wick
4-12 τα λάθη εως τώρα...
Future7
QUOTE (pan24 @ Feb 13 2019, 20:41 ) *
Ο Ολυμπιακος δεν δειχνει οτι μπορει να ακολουθησει εχουν εκνευριστει ολοι
Ο Γουεμπερ φαινεται οτι θα ταιριαξει δινει πραγματα που ελειπαν


Έχουν εκνευριστεί άδικα πιστευεις ?
Hakeem7
QUOTE (pan24 @ Feb 13 2019, 20:41 ) *
Ο Ολυμπιακος δεν δειχνει οτι μπορει να ακολουθησει εχουν εκνευριστει ολοι
Ο Γουεμπερ φαινεται οτι θα ταιριαξει δινει πραγματα που ελειπαν


Γιατί όμως έχουν εκνευριστεί; Υπάρχει κάποιος λόγος που δεν καταλαβαίνουμε;
Future7
Δε χωράει σχολιασμό το ματς.
pan24
Conan1982 και Paris87 +1 foul για διαιτητικο ποστ
Παιδια τα εχουμε πει αυτα για την διαιτησια υπαρχει καταλληλο τοπικ
Εδω ας λεμε μονο αγωνιστικα

Στατιστικα του αγωνα βρισκονται εδω
http://www.sportstats.gr/eokbasket/tournam...etails/id/13625
Κολλαει βεβαια
Conan1982
Κάπου που να μπορούμε να δούμε τα στατιστικά υπάρχει; Γιατί η ιστοσελίδα της ΕΟΚ....
Για το παιχνίδι τι να πω, είναι αδύνατον να παίξουμε στο ποστ, χαλάει όλο το παιχνίδι μας έτσι.
Kalispera
Γενικά επειδή δεν μ αρέσει να χαιδεύω αυτία,ούτε των άλλων ούτε της ομάδας μου,αν σήμερα το πρόβλημα σας είναι η διαιτησία τότε βλέπουμε άλλο παιχνίδι.Ο Ολυμπιακός είναι ζήτημα αν έχει πάρει 4-5 αποφάσεις της προκοπής στην επίθεση,και το πρόβλημα σας είναι 2-3 άδικα σφυρίγματα.Γενικά και οι δύο ομάδες είναι για γέλια,αλλά αν ήμουν Ολυμπιακός το τελευταίο πράγμα που θα με απασχολούσε είναι η διαιτησία.
jazz thrilos
QUOTE (john wick @ Feb 13 2019, 20:42 ) *
4-12 τα λάθη εως τώρα...


Λογικο είναι. Παιζει πολυ δυναμική άμυνα ο Παο, βαζουν δυνατα τα κορμια τους, τα χερια ειναι συνεχεια ψηλά και πάνω στην μπάλα, λογικο να μας ωθούν στο λάθος

Απο την άλλη κατι αναλογο επιχειρει και ο Ολυμπθακος αλλα η προσπαθεια μενει στην μεση.

Παντως επιθετικα ο Μπλατ παρουσιαζει τραγικο προσωπο. Πολυ κακη εμφανιση, για κλαματα δηλαδή.
shtarkws
Το επόμενο διαιτητικό ποστ θα έχει φάουλ και 3 ημέρες οφφ. Ακόμη και η παραμικρή αναφορά
Coach Periklis
QUOTE (Kalispera @ Feb 13 2019, 20:48 ) *
αν ήμουν Ολυμπιακός το τελευταίο πράγμα που θα με απασχολούσε είναι η διαιτησία.



εγώ που τήρησα την απόφαση μου να μην το δω αλλά με τρώει ο πωπος μου να δω τα σχόλια του ματς , θέλω μια ειλικρινή απάντηση

Μπήκαμε να παίξουμε σαν μαχητές και ψυχωμένοι ή με την κακή νοοτροπία του " πάμε να μας @@@@ " και το παράτησαν όταν είδαν ότι δεν.... ?????

ευχαριστώ εκ των προτέρων

και για Γουεμπερ μια άποψη αφού λέτε ότι έπαιξε
mephisto22
Οποιο και να ειναι το αποτελεσμα σημερα (που μαλλον φαινεται οτι θα κερδισει ο Παναθηναικος) δυο λεξεις ταιριαζουν για το ελληνικο μπασκετ ετσι οπως εχει καταντησει: σηψη και αποσυνθεση.



Η προεδραρα μας θα παρει παλι αυτο που θελει, θα νικησει τον οχτρο, οποτε η χρονια κρινεται και παλι επιτυχημενη. Και επειδη ο Ολυμπιακος βρισκεται πεσμενος (κατασταση που δεν μοιαζει ευκολα αναστρεψιμη), περναμε σε μια νεα ενδοξη φαση της ιστοριας μας οπου θα γονατιζουμε τον εχθρο και θα σηκωνουμε τις κουπες απανωτα (μονο τις εγχωριες εννοειται).

Αντε και του χρονου
Zoys
+1 φάουλ στον stevebucknall11 για εμπρηστικό ποστ.
Conan1982
QUOTE (mephisto22 @ Feb 13 2019, 20:53 ) *
Οποιο και να ειναι το αποτελεσμα σημερα (που μαλλον φαινεται οτι θα κερδισει ο Παναθηναικος) δυο λεξεις ταιριαζουν για το ελληνικο μπασκετ ετσι οπως εχει καταντησει: σηψη και αποσυνθεση.

Η δε λογικη των σφυριγματων ειναι αστεια (καταλαβαινομαστε νομιζω).

Η προεδραρα μας θα παρει παλι αυτο που θελει, θα νικησει τον οχτρο, οποτε η χρονια κρινεται και παλι επιτυχημενη. Και επειδη ο Ολυμπιακος βρισκεται πεσμενος (κατασταση που δεν μοιαζει ευκολα αναστρεψιμη), περναμε σε μια νεα ενδοξη φαση της ιστοριας μας οπου θα γονατιζουμε τον εχθρο και θα σηκωνουμε τις κουπες απανωτα (μονο τις εγχωριες εννοειται).

Αντε και του χρονου


Παραδοσιακά τα ντέρμπυ μεταξύ μας χαρακτηρίζονται από κακή ποιότητα στα αγωνιστικά και έριδες στα εξωαγωνιστικά, δεν είναι να πεις κάτι καινούριο, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι έχουν καταρρεύσει και οι 2 ομάδες.
jazz thrilos
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 13 2019, 20:51 ) *
εγώ που τήρησα την απόφαση μου να μην το δω αλλά με τρώει ο πωπος μου να δω τα σχόλια του ματς , θέλω μια ειλικρινή απάντηση

Μπήκαμε να παίξουμε σαν μαχητές και ψυχωμένοι ή με την κακή νοοτροπία του " πάμε να μας @@@@ " και το παράτησαν όταν είδαν ότι δεν.... ?????

ευχαριστώ εκ των προτέρων

και για Γουεμπερ μια άποψη αφού λέτε ότι έπαιξε


Για μενα ισχυει η δευτερη υποθεση που εκανες.

Ο Γουεμπερ καλουλης ειναι αλλα ειναι ακαταλληλο το ματς για συμπερασμα για τον παιχτη.
shaq7
δεν κατεβαινει να παιξει ο ολυμπιακος!!!!!
jazz thrilos
ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙΑ
Conan1982
QUOTE (shaq7 @ Feb 13 2019, 20:57 ) *
δεν κατεβαινει να παιξει ο ολυμπιακος!!!!!


Ήταν που ήταν στραβό το κλίμα,,,,
Quincy
Γιαννακόπουλε σ αγαπάω ρε φίλε !!! laugh.gif laugh.gif laugh.gif
montgomery
QUOTE (mephisto22 @ Feb 13 2019, 20:53 ) *
Οποιο και να ειναι το αποτελεσμα σημερα (που μαλλον φαινεται οτι θα κερδισει ο Παναθηναικος) δυο λεξεις ταιριαζουν για το ελληνικο μπασκετ ετσι οπως εχει καταντησει: σηψη και αποσυνθεση.



Η προεδραρα μας θα παρει παλι αυτο που θελει, θα νικησει τον οχτρο, οποτε η χρονια κρινεται και παλι επιτυχημενη. Και επειδη ο Ολυμπιακος βρισκεται πεσμενος (κατασταση που δεν μοιαζει ευκολα αναστρεψιμη), περναμε σε μια νεα ενδοξη φαση της ιστοριας μας οπου θα γονατιζουμε τον εχθρο και θα σηκωνουμε τις κουπες απανωτα (μονο τις εγχωριες εννοειται).

Αντε και του χρονου


Αυτο ακριβως....παρακμη.Μου φαινεται πως αλλαξε τελειωτικα το dna μας...
Paris87
Σορι για το οφφ τοπικ παιδες, συνεχιζουμε
Anubis
Οτι και να πουμε ειναι λιγο, ας τους δινουν ενα κυπελλο και ενα πρωταθλημα και στους 2 και ας παιζουν μονο στην ευρωλιγκα
stevebucknall11
QUOTE (Zoys @ Feb 13 2019, 20:55 ) *
+1 φάουλ στον stevebucknall11 για εμπρηστικό ποστ.

Το ποστ δεν ξέρω αν ήταν εμπρηστικό, αναφερόταν στον τρόπο που αντιμετώπισε ο Ολυμπιακός το ματς, αλλά οι εξελίξεις ήρθαν να με δικαιώσουν. Καλή συνέχεια.
pan24
Τραγικα πραγματα
Ξεφτιλα και παρακμη
Με τον τροπο τους και οι 2 ξεφτιλιζουν το μπασκετ,απαξιωνουν τις επενδυσεις τους,ριχνουν το μπασκετ απο το επιπεδο που με τα λεφτα τους το ανεβασαν
T.W.Is.M.
Δε θα κρινω εδω την αποφαση(αν τελικα ειναι οριστικη). Αφου ομως παιρνει τετοια αποφαση η ΚΑΕ Ολυμπιακος, θα πρεπει να το συνεχισει και στο πρωταθλημα και να μην κατεβει στους τελικους με τον Παναθηναικο, εφοσον φτασει εκει.
jazz thrilos
Ας την επαιρναν την απόφαση οταν έγινε ορισμος των διαιτητών και οχι τωρα με 15 ποντους πισω στο ημιχρονο. Κακη αποφαση των Αφων και κακιστο timing.
Conan1982
Εν τω μεταξύ απαξιώνεται τελείως ο θεσμός, εκτός αν υπάρχει μεταφορά ποινής στο πρωτάθλημα δεν ζημιώνεται ιδιαίτερα ο Ολυμπιακός που όπως πήγαινε θα έχανε οπότε το κάνει και λίγο εκ του ασφαλούς.
mephisto22
QUOTE (Conan1982 @ Feb 13 2019, 20:56 ) *
Παραδοσιακά τα ντέρμπυ μεταξύ μας χαρακτηρίζονται από κακή ποιότητα στα αγωνιστικά και έριδες στα εξωαγωνιστικά, δεν είναι να πεις κάτι καινούριο, αυτό δεν σημαίνει όμως ότι έχουν καταρρεύσει και οι 2 ομάδες.


Ασε φιλε, το ποια ειναι η κατασταση των ομαδων, το μαρτυραει η εικονα τους στη διεθνη διοργανωση που συμμετεχουν.Οι δε παραγοντισμοι, εχουν επισκιασει εντελως τα αγωνιστικα -- κατασταση που επιδεινωνεται χρονο με τον χρονο.

Η κατασταση ειναι απολυτα νοσηρη και τοξικη, και δεν μοιαζει να βρισκει γιατρεια.

ΥΓ προς μοντς

Στο συγκεκριμενο σχολιο μου που εχει κανει κουοτ ο φιλος Conan, περιλαμβανεται αναφορα μου στη διαιτησια, την οποια αφαιρεσα μετα απο εντιτ, οταν ειδα τις προειδοποιησεις των μοντ. Ελπιζω να μην φαω φαουλ.
nikolas_asteri
QUOTE (pan24 @ Feb 13 2019, 22:00 ) *
Τραγικα πραγματα
Ξεφτιλα και παρακμη
Με τον τροπο τους και οι 2 ξεφτιλιζουν το μπασκετ,απαξιωνουν τις επενδυσεις τους,ριχνουν το μπασκετ απο το επιπεδο που με τα λεφτα τους το ανεβασαν


Βασικά, αυτό που γίνεται είναι ότι σε βάθος χρόνου, οι ομάδες αλλάζουν και φτάνουν στο επίπεδο των προέδρων.
shtarkws
+1 φάουλ και 3 ημέρες οφφ στον tarp7

Κύριοι οποίος έχει όρεξη για αίμα ας αποσυνδεθεί από το φόρουμ.
Quincy
Ούτε κρύο ούτε ζέστη για την απόφαση. Όλη αυτή η μιζέρια και τα παιδιαρίσματα, μαζί με το τραγικό μπάσκετ που βλέπουμε διαχρονικά με κάνει να δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο να τα παρακολουθήσω αυτά τα παιχνίδια. Αλήθεια πότε είδατε ένα καλό παιχνίδι Ολυμπιακού - Παναθηναικού στις εγχώριες διοργανώσεις και είπατε "είδα μπάσκετ σήμερα"; Εγώ δεν θυμάμαι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.