Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ-Ολυμπιακός
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4
pan24
QUOTE (Conan1982 @ Feb 13 2019, 21:02 ) *
Εν τω μεταξύ απαξιώνεται τελείως ο θεσμός, εκτός αν υπάρχει μεταφορά ποινής στο πρωτάθλημα δεν ζημιώνεται ιδιαίτερα ο Ολυμπιακός που όπως πήγαινε θα έχανε οπότε το κάνει και λίγο εκ του ασφαλούς.

Η ποινη αφαιρεσης βαθμων μεταφερεται στο πρωταθλημα
john wick
0/2 βολες 8/21 διπ 3/10 τριπ και 13 λαθη ημίχρονο ο Ολυμπιακός..
Ο Παναθηναϊκός από την άλλη τραγικός στην θέση 5 αλλά πολύ καλα τα 3αρο4αρια του....
Gist νταξει τα έχουμε πει...
Παπαγιαννης..... Δεν έχω δει χειρότερο παίκτη τόσα χρόνια..
Thomas μπροστά αξιόπιστος, δύσκολα κόβεται, πίσω προσπάθησε..
Payne προφανώς ακόμα ( w00t.gif) δεν είναι σε θέση να αγωνιστεί...
Conan1982
Θέλω να δω και να ακούσω δηλώσεις των 2 προπονητών τώρα, μόνο αυτό έμεινε να έχει ενδιαφέρον.
Joda
QUOTE (Quincy @ Feb 13 2019, 21:06 ) *
Ούτε κρύο ούτε ζέστη για την απόφαση. Όλη αυτή η μιζέρια και τα παιδιαρίσματα, μαζί με το τραγικό μπάσκετ που βλέπουμε διαχρονικά με κάνει να δυσκολεύομαι όλο και περισσότερο να τα παρακολουθήσω αυτά τα παιχνίδια. Αλήθεια πότε είδατε ένα καλό παιχνίδι Ολυμπιακού - Παναθηναικού στις εγχώριες διοργανώσεις και είπατε "είδα μπάσκετ σήμερα"; Εγώ δεν θυμάμαι.


Εγω παντως την θεωρω ξεφτιλα την αποφαση.Μονο οι αδυναμοι μιλανε για διατησια και αυτοι που ξερουν οτι θα χασουν.Το θεμα ειναι να αναγνωριζεις τα λαθη σου και να τα διορθωνεις.Οχι να φευγεις απο αυτα και να βρισκεις δικαιολογιες.
jonaldidhs
Κακιστο μπασκετ πλεον και απο τους 2..Κακιστες ομαδες και οι 2..Και γυρισμος δεν υπαρχει..Εχουμε γινει μικρομεσαιοι πλεον και οι 2..Ο Παναθηναικος ανυπαρκτος πλεον,μιζερος θα ελεγα και χωρις Καλαθη ειναι επιπεδου Κυμης..Ο Οσφπ βρισκεται στην παρακμη των 2 αρχηγων του και χωρις Μιλουτινοφ ειναι και αυτος μικροτερος απο το ονομα του..Πηγαμε 30 χρονια πισω στο μπασκετ πλεον..Μονο στεναχωρια αποψε..

Οπως και στην Ευρωλιγκα..Τα ιδια βλεπουμε με αλλους πρωταγωνιστες..
shtarkws
Απίστευτα λάθος απόφαση από την διοίκηση του Ολυμπιακου. Λάθος που θα την κυνηγάει για χρόνια
Volunteer
Εντελώς γελοία η απόφαση της διοίκησης του Ολυμπιακού, επιβεβαιώνει όσα τα λέγονται κατά καιρούς για το βαθμό συμμετοχής τους στο θαύμα του 2012. Πως το 'λεγε εκείνη η διαφήμιση αλλά αντίστροφα, δεν πέτυχε, έτυχε...
pk13
Φαρσοκωμωδια ο θεσμός γενικότερα και το σημερινό ματσάκι ειδικότερα... Μια χαρά βολευτηκαν και οι 2 έτσι όπως πήγαν τα πράγματα ο μεν Dpg εκανε το κομμάτι του και κερδίσε τον Ολυμπιακό και το κύπελλο κρύβοντας τα προβλήματα κάτω από το χαλί της νίκης επί του αιωνίου αντιπαλου(αν και στην Ευρωλίγκα είμαστε 12οι) και οι δε έπεσαν ηρωικά και με τον δικό τους τρόπο αφού το σύστημα δεν τους θέλει και βρήκαν και τον πιο ευκολο τροπο(γαϊτανάκι ανακοινώσεων)να ξεχαστεί ότι οι παίκτες ηταν/είναι απλήρωτοι για μήνες και το μέλλον δεν φαίνεται ευοίωνο....
Γενικά το βαρέλι δεν έχει πάτο....
Coach Periklis
QUOTE (Joda @ Feb 13 2019, 21:12 ) *
Εγω παντως την θεωρω ξεφτιλα την αποφαση.Μονο οι αδυναμοι μιλανε για διατησια και αυτοι που ξερουν οτι θα χασουν.Το θεμα ειναι να αναγνωριζεις τα λαθη σου και να τα διορθωνεις.Οχι να φευγεις απο αυτα και να βρισκεις δικαιολογιες.


εγώ στηρίζω την απόφαση αλλά αφού που απάντησαν οι 2 φίλοι ( και τους ευχαριστώ ) ότι μπήκαν άψυχοι δεν τους φταίει και κανείς . Εγώ ήθελα να ακούσω/διαβάσω για λιοντάρια απόψε .

Ή εφόσον τους έπιασε δυσφορία να ξεκινήσουν τις ΤΠ , να βρίσουν , να παίξουν σκληρό μπασκετικό ξύλο . Να κάνουν κάτι ρε παιδιά

εγώ συμπέρανα ότι απλά το αποδεχτήκαμε

όπως και να χει , πλέον η νύχτα είναι μακρά και σίγουρα θα ψάξω να δω το ημίχρονο . Έχει πλέον τρελό ενδιαφέρον
mephisto22
QUOTE (mephisto22 @ Feb 13 2019, 20:53 ) *
Οποιο και να ειναι το αποτελεσμα σημερα (που μαλλον φαινεται οτι θα κερδισει ο Παναθηναικος) δυο λεξεις ταιριαζουν για το ελληνικο μπασκετ ετσι οπως εχει καταντησει: σηψη και αποσυνθεση.



Η προεδραρα μας θα παρει παλι αυτο που θελει, θα νικησει τον οχτρο, οποτε η χρονια κρινεται και παλι επιτυχημενη. Και επειδη ο Ολυμπιακος βρισκεται πεσμενος (κατασταση που δεν μοιαζει ευκολα αναστρεψιμη), περναμε σε μια νεα ενδοξη φαση της ιστοριας μας οπου θα γονατιζουμε τον εχθρο και θα σηκωνουμε τις κουπες απανωτα (μονο τις εγχωριες εννοειται).

Αντε και του χρονου


Οταν εγραφα το συγκεκριμενο σχολιο, δεν περιμενα οτι οι εξελιξεις θα με επιβεβαιωναν τοσο συντομα...
BasketZilla



Αυτά που κάνουν (δυστυχώς πια) οι δικοί μας μπρόεδροι και ο μπρόεδρας του ΠΑΟ είναι συμπεριφορές από (κακομαθημένα) παιδάκια του Δημοτικού.

Άμα τους βαστάει, και στις 2 πλευρές, ας κάνουν τα ίδια και σε ματς Ευρωλίγκας.
45.gif

Υ.Γ. Αποχώρηση χωρίς να βγαίνουν τα μπαλέτα του Σαλονίκη όπως τότες στο ΣΕΦ δεν πιάνει !
Putnam

παιχνιδι παραγοντων που ξεκινησε ο δγ και ακολουθησαν οι αφοι που το "τερματισαν" αποψε

κακες διαιτησιες και καμικαζι διαιτητες εχουμε δει σε πολλα ματς, αν ειναι να εφευγε καθε ομαδα που αισθανεται αδικημενη θα το κλειναμε το μαγαζι

τεσπα, στο μπασκετικο κομματι θλιψη για τα ροστερ που εβλεπα στο παρκε, πολυ χαμηλο επιπεδο και τα χειροτερα ερχονται πιστευω
jonaldidhs
Καθε περυσι και καλυτερα θα πω..
belalik
πολυ ωραιες δηλωσεις ο πιτινο(ς) ...


ξεκαθαρα αποδίδει το respect για τον αντίπαλο, και εξηγεί πως πάνω από όλα είναι το παιχνίδι ... respect the game. τέρμα και τέλος.


που να του εξηγήσεις όμως με τι ούγκανους έχει να κάνει εδώ - ντι πι τζιδες και αγγελοπουλέους, ανθρώπους πολύ χαμηλού επιπέδου που κάνουν ότι μπορούν να κρατήσουν το μπασκετάκι χαμηλά.

κρίμα...
Hakeem7
QUOTE (belalik @ Feb 13 2019, 21:35 ) *
πολυ ωραιες δηλωσεις ο πιτινο(ς) ...


ξεκαθαρα αποδίδει το respect για τον αντίπαλο, και εξηγεί πως πάνω από όλα είναι το παιχνίδι ... respect the game. τέρμα και τέλος.


που να του εξηγήσεις όμως με τι ούγκανους έχει να κάνει εδώ - ντι πι τζιδες και αγγελοπουλέους, ανθρώπους πολύ χαμηλού επιπέδου που κάνουν ότι μπορούν να κρατήσουν το μπασκετάκι χαμηλά.

κρίμα...


Τι είπε φίλε ο Πιτίνο;
Xabok
QUOTE (belalik @ Feb 13 2019, 22:35 ) *
πολυ ωραιες δηλωσεις ο πιτινο(ς) ...


ξεκαθαρα αποδίδει το respect για τον αντίπαλο, και εξηγεί πως πάνω από όλα είναι το παιχνίδι ... respect the game. τέρμα και τέλος.


που να του εξηγήσεις όμως με τι ούγκανους έχει να κάνει εδώ - ντι πι τζιδες και αγγελοπουλέους, ανθρώπους πολύ χαμηλού επιπέδου που κάνουν ότι μπορούν να κρατήσουν το μπασκετάκι χαμηλά.

κρίμα...


Εναγωνίως περιμένω και τις δηλώσεις του κ. Μπλάτ. Δεν τον έχω για άνθρωπο που δεν θα ήθελε να παίξει το 2ο ημίχρονο. Μπορεί να είμαι και λάθος, δεν τον ξέρω και προσωπικά.. Νομίζω εχει πολύ ενδιαφέρον η θέση του.
jazz thrilos
Το αυτονόητο ειπε ο Πιτινο. Respect the game πάνω απο ολα. Ψυχραιμος και μπράβο του. Δυστυχώς η έλλειψη σεβασμου για το παιχνιδι στα μέρη μας καλλιεργειται διαρκως και ποικιλότροπα.
Putnam
QUOTE (Xabok @ Feb 13 2019, 21:43 ) *
Εναγωνίως περιμένω και τις δηλώσεις του κ. Μπλάτ. Δεν τον έχω για άνθρωπο που δεν θα ήθελε να παίξει το 2ο ημίχρονο. Μπορεί να είμαι και λάθος, δεν τον ξέρω και προσωπικά.. Νομίζω εχει πολύ ενδιαφέρον η θέση του.


απαγορευση δηλωσεων απο αφους, αναμενομενο
Conan1982
QUOTE (Xabok @ Feb 13 2019, 21:43 ) *
Εναγωνίως περιμένω και τις δηλώσεις του κ. Μπλάτ. Δεν τον έχω για άνθρωπο που δεν θα ήθελε να παίξει το 2ο ημίχρονο. Μπορεί να είμαι και λάθος, δεν τον ξέρω και προσωπικά.. Νομίζω εχει πολύ ενδιαφέρον η θέση του.


Κι εγώ τις περίμενα και αποφάσισαν οι Αφοί να μην κάνει κανένας δήλωση. Κρίμα.
Hakeem7
QUOTE (jazz thrilos @ Feb 13 2019, 21:46 ) *
Το αυτονόητο ειπε ο Πιτινο. Respect the game πάνω απο ολα. Ψυχραιμος και μπράβο του. Δυστυχώς η έλλειψη σεβασμου για το παιχνιδι στα μέρη μας καλλιεργειται διαρκως και ποικιλότροπα.


Κάτι άλλο πέρα απ' αυτό;
jonaldidhs
QUOTE (Putnam @ Feb 13 2019, 21:47 ) *
απαγορευση δηλωσεων απο αφους, αναμενομενο

Οντως???Α ρε Μπλατ που ηρθες ανθρωπε μου???Και δεν εννοω τον Οσφπ μονο αλλα την χωρα γενικοτερα...Τραγικο αν το δεχτει ο Μπλατ για τον ιδιο καθως του μειωνει την προσωπικοτητα παρα πολυ..
jazz thrilos
QUOTE (Hakeem7 @ Feb 13 2019, 21:48 ) *
Κάτι άλλο πέρα απ' αυτό;

Ε ειπε και τα αναμενομενα που λιγο πολυ ειδαμε ολοι στο παιχνιδι. Πολυ καλη αμυνα του Παναθηναικου, καλα σχολια για Τομας και οτι εχει βελτιωθει οσο ειναι αυτος στον πάγκο ο Καλαθης και ο Τομας νομιζω.
Stefk13
Δυστηχως δεν ειδα το ημιχρονο, γιατι ο Ολυμπιακος δεν κατεβηκε μετα; Τι εγινε; Η διαιτησια ηταν τοσο χαλια να δικαιολογει τετοια αποφαση η’ εγιναν και καφριλικια;

Παντως στο ΣΕΦ, εχουμε τραβηξει τα πανδεινα, ηττες βαριες (73-38), και ποτε ο Παναθηναικος δεν κατεβηκε να παιξει. Παιχνιδι ειναι, ελλειψη σεβασμου προπαντως στηνι ιστορια του ιδιου Ολυμπιακου και μετα του αντιπαλου.
john wick
Χωρις να θελω να προσβαλλω κανεναν ,θεωρω λυπηρο το οτι πολλοι απο εδω μεσα συμφωνείτε με την αποχωρηση...
Τραγικη αποφαση των Αφων η οποια θα τους ακολουθει...

Μπασκετικα ο Παο σημερα αν κ κακος ηταν 2 κλασεις ανωτερος.
Ο Ολυμπιακός εμοιαζε λες κ επαιζε υπνωτισμενος...

Κούρασαν ολοι τους και οι Αφοι κ ο dpg , ομως το να σηκωνεσαι κ να φευγεις ειναι ντροπη για την συχρονη ιστορια της ομαδας.Αραγε στην EL θα εφευγαν ποτε;;;

Συνιστω ψυχραιμια σε ολους.





@basket72
Ποσο δικιο ειχα ,ξερεις εσυ... cool.gif
papp7
Νταξει ουτε εγω συμφωνω με το timing αλλα δεν ειναι και το τελος του κοσμου αυτη η αποφαση. Εγω θυμαμαι σεζον 1992-1993 που ο παναθηναικος δεν κατεβηκε καν στον 4ο τελικο στο σεφ και κατοχυρωσαμε το ματς με 20-0, δεν βλεπω που ακριβως τον ακολουθησε αυτη η τραγικη αποφαση, αμφιβαλλω αν το θυμουνται κι ολας οι φιλοι του παο.
belalik
QUOTE(Hakeem7 @ Feb 13 2019, 21:48 ) *
Κάτι άλλο πέρα απ' αυτό;


Δυο πραγματα θυμαμαι .. είπε 2 ή 3 φορές οτι έχει "big respect for the players and coach of olympiakos" και αναφερόμενος στο οτι όπως και να χει, you respect the game, και δεν σηκώνεσαι να φύγεις - είπε πως "a few days ago we got our butts kicked by olympiakos"..

Γενικώς απλά πράγματα ρε παιδιά ...

Είναι τραγέλαφος το ελληνικό μπάσκετ πλέον.. Έχει καταντήσει κουραστικό, αλλά βλέπεις πχ Ισπανία - αλλά και Ιταλία, Γαλλία .. Εμείς κοντεύουμε να γίνουμε ανέκδοτο ακόμα και σε σύγκριση με κάτι Τουρκίες πλέον..

Κρίμα..


EDIT:

Και για να μη ξεχνιόμαστε .. Ο DPG σα να δυσαρεστήθηκε που κάποιος άλλος πάει να βγει πιο κάφρος από τον ίδιο.. Ιδού τι έκανε μετά το τέλος. Με τη τσιγαριά στο στόμα (σε κλειστό γήπεδο μπάσκετ) πάει και αφήνει κόκκινο στριγκάκι στον πάγκο του ολυμπιακού, για να τον πάρουν φωτό και να λένε μετά οι μπαμπουίνοι τι μάγκας που είναι ο μποεδράρας... Τρίτη γυμνασίου κατάσταση ..

Για λύπηση ..

http://www.sport-fm.gr/article/basket/o-gi...mpiakou/3960867
jazz thrilos
Με συγχωρειτε κυριοι μοντς, τοση ωρα σχολιαζουμε θεματα εξωαγωνιστικα που θα ακολουθουν για χρόνια την διοίκηση του Ολυμπιακού. Με ποιο σκεπτικο σβηνονται σχόλια για γεγονοτα επισης εξωαγωνιστικά οπως αυτο που εγραψα πριν λιγο και υπαρχει σε ολα τα σάιτ;;
Ntavelis
QUOTE (papp7 @ Feb 13 2019, 22:21 ) *
Νταξει ουτε εγω συμφωνω με το timing αλλα δεν ειναι και το τελος του κοσμου αυτη η αποφαση. Εγω θυμαμαι σεζον 1992-1993 που ο παναθηναικος δεν κατεβηκε καν στον 4ο τελικο στο σεφ και κατοχυρωσαμε το ματς με 20-0, δεν βλεπω που ακριβως τον ακολουθησε αυτη η τραγικη αποφαση, αμφιβαλλω αν το θυμουνται κι ολας οι φιλοι του παο.

Και το 1989 στο κύπελλο δεν είχε κατέβει να παίξει με τον Άρη.
papp7
QUOTE (Joda @ Feb 13 2019, 22:35 ) *
Το θεμα ειναι οτι οι Αφοι λενε συνεχεια οτι ειμαστε η πιο επιτυχημενη ομαδα της 10ετιας. Δεν εχω ακουσει ποτε για επτυχημενες ομαδες να αποχωρουν απο το γηπεδο για οποιοδηποτε λογο.



ξανα λεω διαφωνω με το timing της αποφασης.
Volunteer
Η απόφαση του Παναθηναϊκού να μη κατέβει στον τέταρτο τελικό το '93 ήταν παραδοχή αγωνιστικής αδυναμίας και τον ακολούθησε την επόμενη τετραετία που όπου τον πετύχαινε ο Ολυμπιακός είχε το ξεκάθαρο ψυχολογικό αβαντάζ (όχι απαραίτητα το αγωνιστικό, π.χ. Σαραγόσα) και τον νίκησε σε όλα τα σημαντικά ματς που έκριναν προκρίσεις σε φάιναλ φορ, τελικούς φάιναλ φορ ή τίτλους στην Ελλάδα.
Future7
QUOTE (papp7 @ Feb 13 2019, 22:47 ) *
ξανα λεω διαφωνω με το timing της αποφασης.


Η ομάδα αποχώρησε συο ημίχρονο για λόγους ασφαλείας.
aegeansheed
QUOTE(Future7 @ Feb 13 2019, 22:51 ) *
Η ομάδα αποχώρησε συο ημίχρονο για λόγους ασφαλείας.

Τι εννοείς;
Future7
QUOTE (aegeansheed @ Feb 13 2019, 22:56 ) *
Τι εννοείς;


Οτι αν σηκώνονταν να φύγουν την ωρα του ματς θα κινδύνευαν να φάνε αντικείμενα στο κεφάλι. Το έγραψε το super basket. Αν δεις όταν δε μας δωθηκε ταιμ αουτ που ζητήσαμε, ο Μπαφες έστειλε «φιλάκια» στη γραμματεία.
Αυτο που λένε λοιπόν πολλοί , γιατί δε φύγαμε στην αρχή του ματς, έχει απάντηση
papp7
QUOTE (Future7 @ Feb 13 2019, 22:59 ) *
Οτι αν σηκώνονταν να φύγουν την ωρα του ματς θα κινδύνευαν να φάνε αντικείμενα στο κεφάλι. Το έγραψε το super basket. Αν δεις όταν δε μας δωθηκε ταιμ αουτ που ζητήσαμε, ο Μπαφες έστειλε «φιλάκια» στη γραμματεία.
Αυτο που λένε λοιπόν πολλοί , γιατί δε φύγαμε στην αρχή του ματς, έχει απάντηση



Ο Σταυροπουλος δεν ανεφερε κατι τετοιο παντως οτν ερωτηθηκε για τον λογο που δεν κατεβαινουμε.
Future7
QUOTE (papp7 @ Feb 13 2019, 23:01 ) *
Ο Σταυροπουλος δεν ανεφερε κατι τετοιο παντως οτν ερωτηθηκε για τον λογο που δεν κατεβαινουμε.


Τι εννοείς φίλος? Ο Ολυμπιακός δε κατέβηκε στο β λόγω διαιτησίας. Η αποχώρηση έγινε στο ημίχρονο για λόγους ασφαλείας. Αυτο λέω
papp7
QUOTE (Future7 @ Feb 13 2019, 23:02 ) *
Τι εννοείς φίλος? Ο Ολυμπιακός δε κατέβηκε στο β λόγω διαιτησίας. Η αποχώρηση έγινε στο ημίχρονο για λόγους ασφαλείας. Αυτο λέω



Εχω μπερδευτει.Εγω καταλαβα οτι λογο παραπονων απο τους διαιτητες αποφασισαμε να μην κατεβουμε και να αποχωρησουμε.Εσυ εθεσες το θεμα της ασφαλειας στο οποιο εγω εχω μαυρα μεσανυχτα.Τι εννοεις η αποχωρηση εγινε για λογους ασφαλειας?
Coach Periklis
QUOTE (papp7 @ Feb 13 2019, 23:07 ) *
Εχω μπερδευτει.Εγω καταλαβα οτι λογο παραπονων απο τους διαιτητες αποφασισαμε να μην κατεβουμε και να αποχωρησουμε.Εσυ εθεσες το θεμα της ασφαλειας στο οποιο εγω εχω μαυρα μεσανυχτα.Τι εννοεις η αποχωρηση εγινε για λογους ασφαλειας?


σύμφωνα με ρεπορταζ και όχι με την επίσημη θέση του ΟΣΦΠ , ο Ολυμπιακός είχε αποφασίσει να αποχωρήσει απ το πρώτο λεπτό που χρεώθηκαν 3 φάουλ και δεν το έκαναν πράξη γιατί θεώρησαν ότι θέτουν σε κίνδυνο την σωματική ακεραιότητα της αποστολής . Επέλεξαν το ημίχρονο για να αποχωρήσουν απ τις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ γιατί έτσι ένιωθαν πιο ασφαλείς


https://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...to.5439480.html
jazz thrilos
Ελα ρε παιδιά. Ο Ολυμπιακος διαρρέει οτι η αποφαση να αποχωρησει παρθηκε οταν μας σφυριξαν 3 φάουλ στα πρωτα 20 δευτερολεπτα αλλα η ομαδα εφυγε στο ημίχρονο και οχι στα πρωτα 20 δευτερα για να μην δημιουργηθεί ένταση στο παρκε ή στην κερκίδα. Ετσι λενε. Τωρα οποιος θέλει τους πιστεύει.
john wick
Εχουν ποτισει στην ομαδα το μικροβιο της διαιτησιας...
Αρχιζω να πιστεύω οτι ετοιμαζουν ηρωικη εξοδο...
papp7
QUOTE (Coach Periklis @ Feb 13 2019, 23:10 ) *
σύμφωνα με ρεπορταζ και όχι με την επίσημη θέση του ΟΣΦΠ , ο Ολυμπιακός είχε αποφασίσει να αποχωρήσει απ το πρώτο λεπτό που χρεώθηκαν 3 φάουλ και δεν το έκαναν πράξη γιατί θεώρησαν ότι θέτουν σε κίνδυνο την σωματική ακεραιότητα της αποστολής . Επέλεξαν το ημίχρονο για να αποχωρήσουν απ τις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ γιατί έτσι ένιωθαν πιο ασφαλείς


https://www.sport24.gr/Basket/OmadesBasket/...to.5439480.html



Ευχαριστω
Crash95
Θα πω την αποψη μου για το το "παιχνίδι".

1) οπως πολλες φορες οπως πχ 3ο τελικος του 2010 ειδαμε μια απαράδεκτη διαιτησια κατα του οσφπ και υπέρ του παο.

2) παντα ως θαυμα ο παο με τον οσφπ γινεται υπερομαδα τον νικαει ειτε ειναι καλυτερος ειτε χειρότερος ειτε σε ιδιο επίπεδο και παιρνει τους 9 στους 10 τιτλους στην ελλαδα, αλλα δεν φαινεται περίεργο σε κανεναν αυτο.

3) το μπασκετ γιατί το ξεφτιλισαν οι Αγγελόπουλοι σημερα? Εκαναν το καλυτερο. Φύγαν απτη παρωδια. Εγιναν οργια οχι σπρώξιμο εδρας. Αρα καναν καλα

4) οι αφοι δε φεύγουν απτον οσφπ με τιποτα το να προσπαθούμε να συνδέσουμε το σήμερα με το τι θα γινει μετα δεν εχει νοημα. Σημερα είδαμε αισχη και η ομαδα έφυγε σωστα.

5) ας παει επιτελους στην Αδριατική λιγκα να ησυχάσουμε.
Volunteer
QUOTE (jazz thrilos @ Feb 13 2019, 23:11 ) *
Ελα ρε παιδιά. Ο Ολυμπιακος διαρρέει οτι η αποφαση να αποχωρησει παρθηκε οταν μας σφυριξαν 3 φάουλ στα πρωτα 20 δευτερολεπτα αλλα η ομαδα εφυγε στο ημίχρονο και οχι στα πρωτα 20 δευτερα για να μην δημιουργηθεί ένταση στο παρκε ή στην κερκίδα. Ετσι λενε. Τωρα οποιος θέλει τους πιστεύει.


Και γιατί δεν έφυγαν στα πρώτα 20 δευτερόλεπτα να γίνει και ωραίο τζέρτζελο με το σκορ στο 0-0; laugh.gif
stefkorner
οποιος παρακολουθουσε τα στοιχηματικα και βλεποντας την αποψινη καταληξη ,μπορει να βγαλει καποια συμπερασματα!
στον παγκο του Ολυμπιακου μπορει να αποφασισαν να φυγουν απο το πρωτο λεπτο οπως γραφεται
αλλα εκτιμηση μου ειναι πως ηταν αποφαση που ειχε ουσιαστικα παρθει πριν κανει εμφανιστει στο γηπεδο ο Ολυμπιακος !οτι δηλαδη θα φευγαν ανα πασα στιγμη αντιλαμβανονταν σφαγη εις βαρος τους (αυτο το συμπερασμα εβγαλα ακουγοντας και τον Ντεντοπουλο στο ραδιοφωνο ,που λιγο ως πολυ του ξεφυγε..)
ετσι δεν υπηρχε ποτε περιπτωση να παιξει ο Ολυμπιακος ακομα κι αν ειχε 90-10 υπερ του τα σφυριγματα
με τοσο χαλασμενο το μυαλο !
δεν θα κρινω αν ηταν λαθος αποφαση των Αφων η αποχωρηση,που μπορει να ερμηνευτει ως κινηση τακτικης για μακροπρoθεσμα(αναλογη με αυτη του Παυλου Γιαννακοπουλου το 93)
αλλα θεωρω οτι καταδικασαν την ιδια τους την ομαδα πριν καν πατησει στο παρκε !
ομως οπως λεει ο φιλος volunteer θα ηταν πραγματικα υπεροχο ,αν φευγαν στα 20 sec ! περα απο την πλακα tongue.gif
plo koon
Οι Αγγελόπουλοι (εάν και εφόσον μείνουν στην ομάδα) έχουν μία πρώτης τάξεως ευκαιρία να δείξουν πως συμπεριφέρεται ένας σοβαρός παράγοντας όταν τα έχει σπάσει με μία διοργάνωση. Τρύπα στο νερό μυρίζομαι βέβαια, αλλά και το μαχαίρι και το πεπόνι είναι στα χέρια τους.
Zephyr
QUOTE(T.W.Is.M. @ Feb 13 2019, 21:01 ) *
Δε θα κρινω εδω την αποφαση(αν τελικα ειναι οριστικη). Αφου ομως παιρνει τετοια αποφαση η ΚΑΕ Ολυμπιακος, θα πρεπει να το συνεχισει και στο πρωταθλημα και να μην κατεβει στους τελικους με τον Παναθηναικο, εφοσον φτασει εκει.


Αυτό ακριβώς.
aegeansheed
+1 φάουλ στον Κρας, που συμπαθώ το avatar του!

Παιδιά να μιλάμε, εννοείται, με χιούμορ πλέον δηλαδή, γιατί πώς αλλιώς να κάνουμε κουβέντα σε τέτοια άσχημη βραδιά, αλλά να μην ξεφεύγουμε στο θέμα της διαιτησίας και να είμαστε μέσα στους κανονισμούς. Είναι πολύ συγκεκριμένα τα δικά μας όρια, οι Μεγάλοι, οι ιδιοκτήτες και οι εκπρόσωποι επικοινωνίας παίζουν με άλλους κανόνες- αυτούς του "δίκιου του επιχειρηματία" και μπορούν να λένε ό,τι θέλουν για τη διαιτησία (μιας και δεν τιμωρείται από κάποιο όργαμο). Εκείνοι έχουν τα λεφτά και τις ομάδες και κάνουν τα δικά τους. Εμείς, όλοι μας, όλα τα μέλη, είμαστε στο φόρουμ για χρόνια και θέλουμε να το προστατεύσουμε από αναφορές που θα μας κάνουν να πυρώσουμε και να γίνουμε πύραυλοι. Οπότε προσεκτικά και καλοδιατυπωμένα πληζ.
Mulder13
Οι μεγάλες ομάδες δεν φεύγουν όταν θεωρούν πως αδικούνται από τη διαιτησία...βλέπε στο ματς της Euroleague 26-6 οι βολές στο ΣΕΦ. Οι μεγάλες ομάδες δεν κάνουν εφέσεις για να πάρουν παιχνίδια που έχασαν στο γήπεδο...βλέπε τον ταλαίπωρο ΠΑΟ πριν μερικές μέρες κόντρα στη Λαμία και την αντίστοιχη υπόθεση Βάλνερ. Αλλά σήμερα έπαιζε μια μεγάλη ομάδα του ευρωπαίκού και του ελληνικού μπάσκετ με τον ΟΣΦΠ.
basketikos13
Προσπαθηστε να σεβαστειτε το παιχνιδι παρακαλω.

Ο ΠΑΟ ηταν για ακομα μια φορα ναωτερος απο τον ολυμπιακο και το οτι εφυγε η ομαδα του ολυμπιακου εγινε για λογους αγωνιστικους μιας και δεν μπορουσε να ανταγωνιστει τον αντιπαλο του.

Στην ουσια την φετινη χρονια εχουμε δυο κακες ομαδες -που μεταξυ τους υπερεχει ο ΠΑΟ λογω δομησης της ομαδας αλλα και ψυχολογιας-

Ολα τα αλλα ειναι για λαικη καταναλωση.

Σημερα το μπασκετ δεχθηκε μια ακομα πληγη. Αν αφαιρεθουν τα οπαδικα γυαλια μπορουν να εξηγηθουν και οι λογοι της αποχωρησης. Τουλαχιστον ολη η μπασκετικη κοινοτητα σιγουρα διαφωνει και εχω και την εντυπωση οτι διαφωνουν και οι παικτες του ΟΣΦΠ.

ΥΓ: Στα 10 τελευταια χρονια ο μονος που μπορει να επικαλεεστει λογους ασφαλειας ειναι πολλακις ο ΠΑΟ. Για τον ΟΣΦΠ υπαρχουν μονο 1-2 μενομενες περιπτωσεις οι οποιες ειναι σαφως καταδικαστεες.
Zoys
+1 φάουλ στον Mulder13 που ως νέο μέλος καλό θα ήταν να ρίξει μια ματιά στους κανονισμούς του forum.
Volunteer
Διαβάζοντας το πρώτο ποστ το φίλου Mulder13 θυμήθηκα τον Δημήτρη Ναλιτζή. tongue.gif Πρώτη εμφάνιση με Σπόρτιγκ Λισαβόνας, ντέρμπι απέναντι στη Μπενφίκα, μπαίνει αλλαγή κάπου στο τέλος του ματς (αν θυμάμαι καλά), πρώτη επαφή με μπάλα φάουλ και κίτρινη, δέυτερη επαφή λίγο αργότερα ου μην και στην αμέσως επόμενη φάση, δεύτερη κίτρινη και αποβολή.. laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.