Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Volleyball
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
wagner love
QUOTE(john morisson @ Nov 2 2009, 20:21 ) *
Ενταξει λογικο ειναι καπου...Ο κοσμος συνηθως εντυπωσιαζεται απο τους επιθετικους παιχτες με τα εντυπωσιακα καρφια και οχι με τοσο με τους λιμπερο...Ο Ενo και ο μεγαλος Μεανα παιζουν ακομα;

O Ανό ή Ενό, παίζει εννοείται και ήταν και ο λίμπερο της Γαλλίας στο πρόσφατο ευρωβόλεϊ. Ο Μεάνα νομίζω το έκοψε αν και δεν παίρνω όρκο. Απίθανος είναι ο Βραζιλιάνος Σέρτζιο πάντως. Δεν πέφτει κάτω με τπτ. Και τέλειος ήταν και ο Σέρβος Βάσα Μίγιτς αν θυμάσαι είχε παίξει και ο Ολυμπιακό!
wagner love
QUOTE(john morisson @ Nov 3 2009, 11:34 ) *
Nαι ο τυπος με το μεγαλο κουτελο.... smiley.gif

Το βόλεί είναι απίστευτο άθλημα και μου αρέσει όσο το μπάσκετ και το ποδόσφαιρο και ας μην είναι τοσο προβεβλημένο όσο τα άλλα δύο.
Razorblade Fish
QUOTE(wagner love @ Nov 4 2009, 04:13 ) *
Το βόλεί είναι απίστευτο άθλημα και μου αρέσει όσο το μπάσκετ και το ποδόσφαιρο και ας μην είναι τοσο προβεβλημένο όσο τα άλλα δύο.


Νομιζω χανει στη συνειδηση του κοσμου επειδη δεν εχει προσωπικη επαφη και για αυτο δεν θεωρειται και τοσο "αντρικο".Συμφωνω πως προκειται για πολυ εντυπωσιακο αθλημα,μου αρεσει πολυ.Σιγουρα προτιμαω να βλεπω ελληνικο βολλευ και οχι ελληνικο ποδοσφαιρο...
wagner love
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 4 2009, 04:27 ) *
Νομιζω χανει στη συνειδηση του κοσμου επειδη δεν εχει προσωπικη επαφη και για αυτο δεν θεωρειται και τοσο "αντρικο".Συμφωνω πως προκειται για πολυ εντυπωσιακο αθλημα,μου αρεσει πολυ.Σιγουρα προτιμαω να βλεπω ελληνικο βολλευ και οχι ελληνικο ποδοσφαιρο...

Αυτό που λένε πάντως όσοι παίζουν σε υψηλό επίπεδο, είναι ότι είναι κακό για αυτούς που δεν υπάρχει σωματική επαφή και τέτοιου είδους μάχες, γιατί δεν μπορούν να εκτονωθούν (στα πλαίσια του φυσιολογικού) μέσα στον αγώνα. Επίσης με τα διαδοχικά άλματα και τη διαρκή κίνηση του σώματος, είναι τρομερά απαιτητικό άθλημα. Είναι καλύτερο από το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα ως επίπεδο, αναμφίβολα. smiley.gif
wagner love
Κλίπερς το έχουμε παρατήσει το τόπικ! Μας κερδίσατε 3-1 τη δευτέρα αλλά προσωπικά το καταχάρηκα το παιχνίδι. Ήταν πραγματικό ντέρμπι και σας κοντράραμε στα ίσα. Με το Νικολάκη μέσα σε όλα τα σετ θα πήγαινε τάι μπρέικ πιστεύω. Τη βγάλαμε με τζελάτη. Τέλος πάντων καρντάση φέτος το πρωτάθλημα έχει ενδιαφέρον τεράστιο γιατί υπάρχουν πέντε ομάδες πολύ καλού επιπέδου. Αν και αποδεδειγμένα όλα κρίνονται στα πλέι οφ.
HLR CENATION
QUOTE(wagner love @ Nov 15 2009, 06:55 ) *
Κλίπερς το έχουμε παρατήσει το τόπικ! Μας κερδίσατε 3-1 τη δευτέρα αλλά προσωπικά το καταχάρηκα το παιχνίδι. Ήταν πραγματικό ντέρμπι και σας κοντράραμε στα ίσα. Με το Νικολάκη μέσα σε όλα τα σετ θα πήγαινε τάι μπρέικ πιστεύω. Τη βγάλαμε με τζελάτη. Τέλος πάντων καρντάση φέτος το πρωτάθλημα έχει ενδιαφέρον τεράστιο γιατί υπάρχουν πέντε ομάδες πολύ καλού επιπέδου. Αν και αποδεδειγμένα όλα κρίνονται στα πλέι οφ.

Εισασταν πολυ ατυχοι που χτυπησε ο Ρουμελιωτης...Παντως οντως ηταν ματσαρα κ ο αρης εδειξε χαρακτηρα.Παιχταρα ο κοβασεβιτς αλλα ο μαυροβουνιος αν κ ειναι καλος παικτης δεν τραβαει....Ετσι ειναι πολυ δυνατο φετος το πρωταθλημα θα δουμε καλα ματς.Ο ΠΑΟΚ ηταν χαλια χθες............
wagner love
QUOTE(laclipers @ Nov 15 2009, 13:37 ) *
Εισασταν πολυ ατυχοι που χτυπησε ο Ρουμελιωτης...Παντως οντως ηταν ματσαρα κ ο αρης εδειξε χαρακτηρα.Παιχταρα ο κοβασεβιτς αλλα ο μαυροβουνιος αν κ ειναι καλος παικτης δεν τραβαει....Ετσι ειναι πολυ δυνατο φετος το πρωταθλημα θα δουμε καλα ματς.Ο ΠΑΟΚ ηταν χαλια χθες............

Καλά να πάθει ο παοκ, πλάκα κάνω! smiley.gif Ο παοκ που αν θυμάσαι είχε κερδίσει μέσα στον Παναθηναϊκό. Και έχασε από την αεκ εντός που την άεκ την είχε κερδίσει ο παναθηναϊκός εκτός με 3-0 αν θυμάμαι. τώρα εσείς παίζετε με τον παο. αν παίξει και ο σαμικά θα είναι αμφίρροπο και ματσάρα, αν δεν παίξει θα νικήσετε εύκολα. πως το βλέπεις?
HLR CENATION
QUOTE(wagner love @ Nov 16 2009, 03:37 ) *
Καλά να πάθει ο παοκ, πλάκα κάνω! smiley.gif Ο παοκ που αν θυμάσαι είχε κερδίσει μέσα στον Παναθηναϊκό. Και έχασε από την αεκ εντός που την άεκ την είχε κερδίσει ο παναθηναϊκός εκτός με 3-0 αν θυμάμαι. τώρα εσείς παίζετε με τον παο. αν παίξει και ο σαμικά θα είναι αμφίρροπο και ματσάρα, αν δεν παίξει θα νικήσετε εύκολα. πως το βλέπεις?

Nα σου πω βλεπω κ φετος ολυμπιακο στο τελος κ λογο κριστιανσον.Στον ηρακλη καναμε εγκλημα που στη κοντρα κραβαρικ-κριστιανσον πηραμε το μερος του κραβαρικ κ φαγαμε το προπονητη.με το παο πολυ δυσκολο το ματς.
Εσεις ειναι κριμα να πληρωσεται την απουσια του ρουμελιωτη.Ο Τζελατη κανει τιποτα??Τον οικονομιδη τον εμπιστευεσται?Αφου εχεται θεση ξενου πηγεντε παρτε κ ενα λιμπερο μια χαρα θα ειστε.Δεν ξερω παντως αν συμφωνεις αλλα μιλαμε για το καλυτερο πρωταθλημα των τελευταιων ετων με αρκετες καλες ομαδες.
wagner love
QUOTE(laclipers @ Nov 16 2009, 15:46 ) *
Nα σου πω βλεπω κ φετος ολυμπιακο στο τελος κ λογο κριστιανσον.Στον ηρακλη καναμε εγκλημα που στη κοντρα κραβαρικ-κριστιανσον πηραμε το μερος του κραβαρικ κ φαγαμε το προπονητη.με το παο πολυ δυσκολο το ματς.
Εσεις ειναι κριμα να πληρωσεται την απουσια του ρουμελιωτη.Ο Τζελατη κανει τιποτα??Τον οικονομιδη τον εμπιστευεσται?Αφου εχεται θεση ξενου πηγεντε παρτε κ ενα λιμπερο μια χαρα θα ειστε.Δεν ξερω παντως αν συμφωνεις αλλα μιλαμε για το καλυτερο πρωταθλημα των τελευταιων ετων με αρκετες καλες ομαδες.

Δεν ξέρω ρε αδερφέ. Ο παναθηναϊκός πλήρης ίσως είναι ανώτερος. Έχει από έναν παικταρά σε κάθε θέση. Να μου πεις και ο ολυμπιακός το ίδιο. Προς το παρόν ισοδύναμους τους βλέπω. Ο Κράβαρικ ήταν και είναι η σημαία σας πάντως, όχι ο κρίστιανσον.
Ο τζελατη έχει προσόντα αλλά εμένα δεν με πείθει. τον θυμάσαι άλλωστε και από εσάς που έπαιζε. Κοίτα για τον Οικονομίδη δεν έχω και την καλύτερη άποψη (δεν τον θεωρώ και τραγικό πάντως), απλά αν δεν έχουμε λεφτά καλύτερα που δεν παίρνουμε. Χίλιες φορές υγεία και μια θέση χαμηλότερη στη βαθμολογία παρά το αντίστροφο αν με πιάνεις! smiley.gif Συμφωνώ εννοείται. Πολλές ποιοτικές ομάδες. Οι περισσότερες από κάθε άλλη φορά.
HLR CENATION
που λες κριμα γιατι η απουσια ρουμελιωτη αποδεικνυεται καταστροφικη για τον αρη...τωρα μπλεκεις ακομα κ για 8αδα.στην ουσια παιζεις με ενα ξενο τον κοβασεβιτς γιατι κ ο μαυροβουνιος δεν τραβαει.νωρις ειναι ακομα παντως εχεις χρονο να βελτιωθεις.
wagner love
QUOTE(laclipers @ Nov 22 2009, 04:11 ) *
που λες κριμα γιατι η απουσια ρουμελιωτη αποδεικνυεται καταστροφικη για τον αρη...τωρα μπλεκεις ακομα κ για 8αδα.στην ουσια παιζεις με ενα ξενο τον κοβασεβιτς γιατι κ ο μαυροβουνιος δεν τραβαει.νωρις ειναι ακομα παντως εχεις χρονο να βελτιωθεις.

Έχεις δίκιο σε αυτό που λες για εμάς.

Περίπατο έκανε ο παναθηναϊκός στο ντέρμπι και δεν το περίμενα. πιστεύω ότι πλήρης είναι η καλύτερη ομάδα στην ελλάδα. ίσως είναι νωρίς, αλλά σαμικά και ζαγκούμνι πραγματικά κάνουν τη διαφορά. είναι στο επίπεδο του αγκάμεζ και του μίλκοβιτς. αυτοί οι 4 είναι οι κορυφαίοι παίκτες στην ελλάδα, δεν ξέρω αν συμφωνείς.
HLR CENATION
QUOTE(wagner love @ Nov 23 2009, 21:43 ) *
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες για εμάς.

Περίπατο έκανε ο παναθηναϊκός στο ντέρμπι και δεν το περίμενα. πιστεύω ότι πλήρης είναι η καλύτερη ομάδα στην ελλάδα. ίσως είναι νωρίς, αλλά σαμικά και ζαγκούμνι πραγματικά κάνουν τη διαφορά. είναι στο επίπεδο του αγκάμεζ και του μίλκοβιτς. αυτοί οι 4 είναι οι κορυφαίοι παίκτες στην ελλάδα, δεν ξέρω αν συμφωνείς.

Να που σε πετυχαινω k live...Καλα ολυμπιακος κ παο 5 κλασεις καλυτεροι απο εμενα.με τον ολυμπιακο ειμασταν τυχεροι που παιξαμε πρωτη αγωνιστικη αλλιως τα ιδια θα ειχαμε.Που λες οντως αυτοι οι 3 του παο ειναι παιχταραδες αλλα δεινω προβαδισμα στον ολυμπιακο κυριως λογο του οτι ο κριστιανσον ειναι πανω απο το καζαζη ενω ο παο περα απο την παιχτουρα τον σαμικα δεν βλεπω καποιον αλλο ποιοτικο ακραιο.καλως κ ο χριστοφιδελης αλλα οχι κ τοσο να κανει την διαφορα...
stefan
QUOTE(laclipers @ Nov 23 2009, 21:55 ) *
Να που σε πετυχαινω k live...Καλα ολυμπιακος κ παο 5 κλασεις καλυτεροι απο εμενα.με τον ολυμπιακο ειμασταν τυχεροι που παιξαμε πρωτη αγωνιστικη αλλιως τα ιδια θα ειχαμε.Που λες οντως αυτοι οι 3 του παο ειναι παιχταραδες αλλα δεινω προβαδισμα στον ολυμπιακο κυριως λογο του οτι ο κριστιανσον ειναι πανω απο το καζαζη ενω ο παο περα απο την παιχτουρα τον σαμικα δεν βλεπω καποιον αλλο ποιοτικο ακραιο.καλως κ ο χριστοφιδελης αλλα οχι κ τοσο να κανει την διαφορα...


Τεραστια νικη σημερα για εμας.Πιο ευκολα και απο οτι θα περιμενα και οι πιο αισιοδοξοι.
Για αλλη μια φορα πολυ καλος ο Αγκαμεζ,ενω ο Σαμικα εδειξε καποια απο τα στοιχεια που εχει
και τον κανουν μεγαλο παιχταρα.Πηγε καλα ο Ζαγκουμνι,ενω σημαντικη βοηθεια εδωσε και ο Σμαραγδης.

Εγω πιστευω παντως οτι πληρης ειμαστε καλυτεροι απο τον Ολυμπιακο.Σκεφτειτε οταν παιξαμε στο Μετς
να ειχαμε τον Γαλλο στην συνθεση ποσο διαφορετικα θα ηταν τα πραγματα.
Razorblade Fish
QUOTE(stefan @ Nov 24 2009, 03:10 ) *
Τεραστια νικη σημερα για εμας.Πιο ευκολα και απο οτι θα περιμενα και οι πιο αισιοδοξοι.
Για αλλη μια φορα πολυ καλος ο Αγκαμεζ,ενω ο Σαμικα εδειξε καποια απο τα στοιχεια που εχει
και τον κανουν μεγαλο παιχταρα.Πηγε καλα ο Ζαγκουμνι,ενω σημαντικη βοηθεια εδωσε και ο Σμαραγδης.

Εγω πιστευω παντως οτι πληρης ειμαστε καλυτεροι απο τον Ολυμπιακο.Σκεφτειτε οταν παιξαμε στο Μετς
να ειχαμε τον Γαλλο στην συνθεση ποσο διαφορετικα θα ηταν τα πραγματα.


Μην ξεχναμε παντως πως ουτε ο Ολυμπιακος ειναι πληρης...Αν και θα συμφωνησω πως ο Παναθηναικος εχει ενα μικρο προβαδισμα,κυριως λογω πασαδορου....
stefan
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 24 2009, 14:16 ) *
Μην ξεχναμε παντως πως ουτε ο Ολυμπιακος ειναι πληρης...Αν και θα συμφωνησω πως ο Παναθηναικος εχει ενα μικρο προβαδισμα,κυριως λογω πασαδορου....


Ποια απουσια εχει ο Ολυμπιακος?
HLR CENATION
QUOTE(stefan @ Nov 24 2009, 16:31 ) *
Ποια απουσια εχει ο Ολυμπιακος?

Εχει εναν βραζιλιανο ακραιο παρει που δεν παιζει ακομα τωρα θα ξεκινησει...
Razorblade Fish
QUOTE(stefan @ Nov 24 2009, 16:31 ) *
Ποια απουσια εχει ο Ολυμπιακος?


Του λειπει ο Φοντελες,Βραζιλιανος.Ειναι τραυματιας,απο Δεκεμβρη και αν...
wagner love
QUOTE(Razorblade Fish @ Nov 24 2009, 16:42 ) *
Του λειπει ο Φοντελες,Βραζιλιανος.Ειναι τραυματιας,απο Δεκεμβρη και αν...

Ναι αλλά θα πρέπει να διώξεις κάποιον γιατί οι ξένοι είναι μέχρι τέσσερις. Και εσύ έχεις ήδη τόσους. Μίλκοβιτς, Τίσερ, Καλντέιρα και Κούναρι... Άρα σαν πλήρης παίζεις και τώρα και μάλιστα ο Παναθηναϊκός είναι αυτός που κατ' επιλογή μάλλον λόγω χρημάτων δεν έχει πάρει τέταρτο ξένο!
Razorblade Fish
QUOTE(wagner love @ Nov 25 2009, 02:25 ) *
Ναι αλλά θα πρέπει να διώξεις κάποιον γιατί οι ξένοι είναι μέχρι τέσσερις. Και εσύ έχεις ήδη τόσους. Μίλκοβιτς, Τίσερ, Καλντέιρα και Κούναρι... Άρα σαν πλήρης παίζεις και τώρα και μάλιστα ο Παναθηναϊκός είναι αυτός που κατ' επιλογή μάλλον λόγω χρημάτων δεν έχει πάρει τέταρτο ξένο!


Τον Καλντειρα θα κρατησει μονο για Ευρωπη.Οπως εκανε περσι ο Παναθηναικος με Γκεριτς συνηθως...Εχουν καλυτερο πασαδορο(η πιο νευραλγικη θεση για μενα...),εχουμε ομως καλυτερο προπονητη...
wagner love
Κλίπερς μεγάλη ζημιά πάθατε σήμερα ρε φίλε. Καλή ομάδα η Πάτρα αλλά δεν περίμενα για κανένα λόγο να χάσετε με κάτω τα χέρια και 3-0. Πολύ κακή εμφάνιση.

Να πω και στην ομάδα μου τώρα. Είμαι περήφανος για την εμφάνιση. Πολύ περήφανος. Χάσαμε αλλά η ήττα με 3-2 στην έδρα του πλήρη παναθηναϊκού είναι σαν νίκη... Μεγάλη εμφάνιση από όλους και δεν φταίμε εμείς αν ο παο ήταν κακός... Περήφανος και πάλι μπράβο σε όλους...! smiley.gif
HLR CENATION
QUOTE(wagner love @ Nov 28 2009, 04:06 ) *
Κλίπερς μεγάλη ζημιά πάθατε σήμερα ρε φίλε. Καλή ομάδα η Πάτρα αλλά δεν περίμενα για κανένα λόγο να χάσετε με κάτω τα χέρια και 3-0. Πολύ κακή εμφάνιση.

Να πω και στην ομάδα μου τώρα. Είμαι περήφανος για την εμφάνιση. Πολύ περήφανος. Χάσαμε αλλά η ήττα με 3-2 στην έδρα του πλήρη παναθηναϊκού είναι σαν νίκη... Μεγάλη εμφάνιση από όλους και δεν φταίμε εμείς αν ο παο ήταν κακός... Περήφανος και πάλι μπράβο σε όλους...! smiley.gif

Ε ναι ρε τη να λεμε τωρα παληκαρισια επαιξε ο αρης στην αθηνα.Μπορει να υπολειπωταν σε ταλεντο αλλα πολυ τσαμπουκα εβγαλε.
Εγω παω κατα διαολου.οχι οτι ειναι εκπληξη η ηττα αλλα πολυ βαρυ το σκορ.
Αλλα οταν οι αλλοι εχουν ζαγκουμνι κ τισερ ειμαι πολυ λιγος για να τους χτυπησω με προυσσαλη.Δεν ξερω αν πηρε το ματι σου εκανε κατι δηλωσεις για το ζαγκουμνι(επειδη ο πολωνος ειπε για τα επισοδεια που γινωνατι στο μετς οτι ειναι ανεπιτρεπτα κ οτι ειναι προβληματισμενως για αυτα που γινωνται στην ελλαδα)που εκανε ο προυσααλης οτι αν δεν του αρεσει η ελλαδα να παει στο σπιτι του.Κ εγω σε ρωταω φιλε ειναι νοοτροπια αυτη πασαδορου μεγαλης ομαδας να μιλαει ετσι για τον πασαδορο μιας αλλης ομαδας που οπως σωσυα εχεις πει κ εσυ,κ γενικα λενε πολυ οτι ισως ειναι ο καλυτερος πασαδορος στην ευρωπη?Μηπως οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.?
giannis_
Aν και με πολλες ελλειψεις τα καταφεραμε σημερα,μπραβο τριφυλλαρα.Δεν περιμενα να νικησουμε σημερα αλλα ευτυχως με διεψευσαν
http://www.gazzetta.gr/volley/item/58867-...-πολωνία
Razorblade Fish
To παλεψε σημερα πολυ η ομαδα και εφτασε κοντα σε μια τεραστια νικη...Δεν τα καταφεραμε ομως,χαθηκε τεραστια ευκαιρια που θα εδινε και αβανταζ προκρισης...Τωρα δυσκολα...
wagner love
QUOTE(laclipers @ Nov 30 2009, 18:59 ) *
Ε ναι ρε τη να λεμε τωρα παληκαρισια επαιξε ο αρης στην αθηνα.Μπορει να υπολειπωταν σε ταλεντο αλλα πολυ τσαμπουκα εβγαλε.
Εγω παω κατα διαολου.οχι οτι ειναι εκπληξη η ηττα αλλα πολυ βαρυ το σκορ.
Αλλα οταν οι αλλοι εχουν ζαγκουμνι κ τισερ ειμαι πολυ λιγος για να τους χτυπησω με προυσσαλη.Δεν ξερω αν πηρε το ματι σου εκανε κατι δηλωσεις για το ζαγκουμνι(επειδη ο πολωνος ειπε για τα επισοδεια που γινωνατι στο μετς οτι ειναι ανεπιτρεπτα κ οτι ειναι προβληματισμενως για αυτα που γινωνται στην ελλαδα)που εκανε ο προυσααλης οτι αν δεν του αρεσει η ελλαδα να παει στο σπιτι του.Κ εγω σε ρωταω φιλε ειναι νοοτροπια αυτη πασαδορου μεγαλης ομαδας να μιλαει ετσι για τον πασαδορο μιας αλλης ομαδας που οπως σωσυα εχεις πει κ εσυ,κ γενικα λενε πολυ οτι ισως ειναι ο καλυτερος πασαδορος στην ευρωπη?Μηπως οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.?

Τώρα το είδα φίλε. Έχεις δίκιο σε αυτά που λες για τον Κωστάκη όμως είσαι λίγο ακραίος. Είναι καλός παίκτης. Οι δηλώσεις τεράστιο φάουλ και θα πρέπει κάποιος να του το πει.

QUOTE(giannis_ @ Dec 3 2009, 02:49 ) *
Aν και με πολλες ελλειψεις τα καταφεραμε σημερα,μπραβο τριφυλλαρα.Δεν περιμενα να νικησουμε σημερα αλλα ευτυχως με διεψευσαν
http://www.gazzetta.gr/volley/item/58867-...-πολωνία

Τεράστια νίκη, συγχαρητήρια. Ντονάς εξαιρετικός παίκτης και στεκόταν άνετα σε επίπεδο Α1 ο Στάθης από το να είναι αναπληρωματικός στον Παναθηναϊκό.

QUOTE(Razorblade Fish @ Dec 3 2009, 02:53 ) *
To παλεψε σημερα πολυ η ομαδα και εφτασε κοντα σε μια τεραστια νικη...Δεν τα καταφεραμε ομως,χαθηκε τεραστια ευκαιρια που θα εδινε και αβανταζ προκρισης...Τωρα δυσκολα...

Συγχαρητήρια και στον ολυμπιακό που όπως τα λες πλησίασε σε μία τεράστια νίκη επί της πρωταθλήτριας Ευρώπης και κόσμου Τρεντίνο. Είχες παει γήπεδο? Είχε κόσμο? Γιατί δυστυχώς ενώ έχετε μεγάλη ομάδα δεν πατάει κανείς Ρέντη. Βέβαια όπως είδα από τα στατισιτκά ο Βιζότο (κατ' εμέ ο καλύτερος διαγώνιος στον κόσμο αυτή τη στιγμή) δεν έπαιξε σχεδόν καθόλου. Ίσως προέρχεται από τραυματισμό δεν ξέρω. Επίσης στην πάσα έπαιζε ο Ζιγκάντλο που τον είχε πάρει στον παναθηναϊκό τον πολωνό ο Χρήστος ο Παπαδόπουλος ο συγχωρεμένος πριν τέσσερα χρόνια και τότε ήταν άγνωστος. Νομίζω ότι μπορείτε την πρόκριση ακόμα και τώρα. Λογικά και οι υπόλοιπες ομάδες θα χάσουν μέσα από την Τρεντίνο οποτε είστε στα ίσα σας!
giannis_
Αλλη μια μεγαλη νικη σημερα κοντρα σε μια πολυ καλη ομαδα.Οπως λενε και τα σχετικα αρθρα,φερτε μας τον ψυχιατρο με αυτην την ομαδα.Στα εκτος κανει απιστευτα παιχνιδια και στα εντος παθαινει κοκομπλοκο.
Ο καζαζης πρεπει να εχει κανει τρομερη δουλεια φετος.
Πιασαμε φοβερη αποδοση σημερα,μακαρι να συνεχισουν σε αυτον το ρυθμο.Λιγο μπορεσα να δω απο το ιντερνετ και νομιζα οτι εβλεπα εθνικη βραζιλιας smiley.gif ,τρομερο μπλοκ και υποδοχη.
Ποσο παιχταρας ειναι ο αγκαμεζ οταν δεν παιζει απερισκεπτα.... 77.gif 77.gif
stefan
QUOTE(giannis_ @ Dec 16 2009, 04:11 ) *
Αλλη μια μεγαλη νικη σημερα κοντρα σε μια πολυ καλη ομαδα.Οπως λενε και τα σχετικα αρθρα,φερτε μας τον ψυχιατρο με αυτην την ομαδα.Στα εκτος κανει απιστευτα παιχνιδια και στα εντος παθαινει κοκομπλοκο.
Ο καζαζης πρεπει να εχει κανει τρομερη δουλεια φετος.
Πιασαμε φοβερη αποδοση σημερα,μακαρι να συνεχισουν σε αυτον το ρυθμο.Λιγο μπορεσα να δω απο το ιντερνετ και νομιζα οτι εβλεπα εθνικη βραζιλιας smiley.gif ,τρομερο μπλοκ και υποδοχη.
Ποσο παιχταρας ειναι ο αγκαμεζ οταν δεν παιζει απερισκεπτα.... 77.gif 77.gif


Πραγματικα χρειαζομαστε τον ψυχιατρο με αυτην την ομαδα.Τεραστια νικη σημερα για πολλους λογους.
Ειναι θετικοτατο που ανεβαινει γρηγορα ο Σαμικα για να μπορει να εχει την απαιτουμενη βοηθεια ο Αγκαμεζ.

p.s Αλλαξε avatar ρε gianni..Θελεις στα καλα καθουμενα να γινεις αντιπαθητικος??? tongue.gif tongue.gif tongue.gif
wagner love
Όπως τα λέτε. Απίστευτη και ιστορική νίκη για εσάς. αν είχατε λεφτά για έναν ακόμα ξένο, χτυπάγατε τσάμπιονς λιγκ
giannis_
QUOTE(wagner love @ Dec 16 2009, 04:40 ) *
Όπως τα λέτε. Απίστευτη και ιστορική νίκη για εσάς. αν είχατε λεφτά για έναν ακόμα ξένο, χτυπάγατε τσάμπιονς λιγκ

Aστα πονεμενη ιστορια τα λεφτα στον ερασιτεχνη παναθηναικο.Ειδικα τωρα π θα γινει ελληνας κ ο αγκαμεζ θα μπορουσαμε να κανουμε παπαδες με 2 μεταγγραφες.

υ.γ.στεφαν,θα δω τι μπορω να κανω για το αβαταρ... smiley.gif
stefan
QUOTE(giannis_ @ Dec 16 2009, 04:43 ) *
Aστα πονεμενη ιστορια τα λεφτα στον ερασιτεχνη παναθηναικο.Ειδικα τωρα π θα γινει ελληνας κ ο αγκαμεζ θα μπορουσαμε να κανουμε παπαδες με 2 μεταγγραφες.

υ.γ.στεφαν,θα δω τι μπορω να κανω για το αβαταρ... smiley.gif


Μπορει να σκασει καμια τρελη χορηγια στο βολλευ μολις γινει Ελληνας ο Αγκαμεζ
και ειδικα αμα μυριστουν περιπτωση μεγαλης επιτυχιας.. wink.gif

p.s Οτι και να κανεις τωρα,την ψηφο για χειροτερο avatar την πηρες στα βραβεια.. biggrin.gif
Razorblade Fish
Το ειχα πει οταν χασαμε εδω μεσα απο την Τρεντινο(ενω ειχαμε προηγηθει 2-0...) οτι η προκριση θα ηταν πολυ δυσκολη...Χασαμε την ευκαιρια να τους βαλουμε απο κατω τοτε και να τους κανουμε να παιξουν στη Ρωσια για τη νικη...Ε,χασανε σημερα και ο ομιλος τελειωσε για μας...Κριμα,αλλα ηταν και ο ομιλος ΠΟΛΥ δυσκολος...
wagner love
Είχες δίκιο γιατί τότε ο ολυμπιακός την είχε παίξει μισή την Τρεντίνο και είχε ευκαιρία.
Από ότι διάβασα κάπου επέστρεψε στον παναθηναϊκό ο σταθοκωστόπουλος και φέρνει και παίκτη στην κενή θέση ξένου. αν ισχύει ο παναθηναϊκός γίνεται φαβορί για μένα.
Ginobili
Άντε να πάρουμε κανά καλό παίκτη...για να έχει ενδιαφέρον η χρονιά.Είναι αστείο να πιστεύει κανείς ότι μπορούμε να βγάλουμε την χρονιά με 2 ακραίους μόνο...Σαμικά και Χριστοφιδέλη.....
Να είχαμε και έδρα....καλά θα ήταν....Άντε πάλι στην Γλυφάδα....Τέλοσπάντων...χειρότερα από το Μετς αποκλείεται να είναι.Χάσαμε από Ολυμπιακό,Παοκ,Πάτρα,Φρίντιχ....και πάμε έξω οι "ανώμαλοι" και κερδίζουμε με 6 παίκτες στην Πολωνία,κερδίζουμε τον Ηρακλή...και την Πιατσέντσα... blink.gif ????... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
Ginobili
QUOTE(Razorblade Fish @ Jan 5 2010, 19:21 ) *
Το ειχα πει οταν χασαμε εδω μεσα απο την Τρεντινο(ενω ειχαμε προηγηθει 2-0...) οτι η προκριση θα ηταν πολυ δυσκολη...Χασαμε την ευκαιρια να τους βαλουμε απο κατω τοτε και να τους κανουμε να παιξουν στη Ρωσια για τη νικη...Ε,χασανε σημερα και ο ομιλος τελειωσε για μας...Κριμα,αλλα ηταν και ο ομιλος ΠΟΛΥ δυσκολος...

Ποιος έχασε σήμερα..?? Αφού αύριο παίζει για την πρόκριση στην Τσεχία ο Ολυμπιακός
wagner love
QUOTE(Ginobili @ Jan 6 2010, 00:42 ) *
Άντε να πάρουμε κανά καλό παίκτη...για να έχει ενδιαφέρον η χρονιά.Είναι αστείο να πιστεύει κανείς ότι μπορούμε να βγάλουμε την χρονιά με 2 ακραίους μόνο...Σαμικά και Χριστοφιδέλη.....
Να είχαμε και έδρα....καλά θα ήταν....Άντε πάλι στην Γλυφάδα....Τέλοσπάντων...χειρότερα από το Μετς αποκλείεται να είναι.Χάσαμε από Ολυμπιακό,Παοκ,Πάτρα,Φρίντιχ....και πάμε έξω οι "ανώμαλοι" και κερδίζουμε με 6 παίκτες στην Πολωνία,κερδίζουμε τον Ηρακλή...και την Πιατσέντσα... blink.gif ????... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

από τη φριντρισχάφεν χάσατε στη γλυφάδα. εκεί παίζατε πάντα τσάμπιονς λιγκ. Δεν έχετε δύο ακραίους έχετε τέσσερις, είναι οι λάππας, μηνούδης, άλλο αν δεν είναι ίδιο επίπεδο. έδρα μην περιμένεις να έχεις όσο δεν φτιάχνεις γήπεδο.
σήμερα έχασε την πρόκριση ο ολυμπιακός κατά πάσα πιθανότητα γιατί νίκησε η δυναμό μόσχας την τρεντίνο με 3-1
Ginobili
QUOTE(wagner love @ Jan 6 2010, 02:27 ) *
από τη φριντρισχάφεν χάσατε στη γλυφάδα. εκεί παίζατε πάντα τσάμπιονς λιγκ. Δεν έχετε δύο ακραίους έχετε τέσσερις, είναι οι λάππας, μηνούδης, άλλο αν δεν είναι ίδιο επίπεδο. έδρα μην περιμένεις να έχεις όσο δεν φτιάχνεις γήπεδο.
σήμερα έχασε την πρόκριση ο ολυμπιακός κατά πάσα πιθανότητα γιατί νίκησε η δυναμό μόσχας την τρεντίνο με 3-1

Έχεις δίκιο,το ξέχασα ότι Ευρώπη παίζουμε Γλυφάδα από την αρχή.Όπως και να έχει το συμπέρασμα το ίδιο είναι,αυτό που λες.Αν δεν φτιάξουμε γήπεδο....
Ποιος Μηνούδης...και ποιος Λάππας...τα βαρέθηκα τα αριστερά του Λάππα...επειδή έκανε ένα παιχνίδι καλό στην Πολωνία...?
Άμα πάρουμε ξένο παίκτη,λογικά ακραίο θα πάρουμε.
Αν και η ομάδα θα χρειαζόταν πιστεύω και έναν κεντρικό,ειδικά από την στιγμή που Πανταλέων τραυματίζεται συχνά...
Τέσπα...ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να βγούμε τέταρτοι στην κανονική διάρκεια,μπας και καταφέρουμε και πάρουμε το πρωτάθλημα....
giannis_
QUOTE(Ginobili @ Jan 6 2010, 04:37 ) *
Έχεις δίκιο,το ξέχασα ότι Ευρώπη παίζουμε Γλυφάδα από την αρχή.Όπως και να έχει το συμπέρασμα το ίδιο είναι,αυτό που λες.Αν δεν φτιάξουμε γήπεδο....
Ποιος Μηνούδης...και ποιος Λάππας...τα βαρέθηκα τα αριστερά του Λάππα...επειδή έκανε ένα παιχνίδι καλό στην Πολωνία...?
Άμα πάρουμε ξένο παίκτη,λογικά ακραίο θα πάρουμε.
Αν και η ομάδα θα χρειαζόταν πιστεύω και έναν κεντρικό,ειδικά από την στιγμή που Πανταλέων τραυματίζεται συχνά...
Τέσπα...ας προσπαθήσουμε τουλάχιστον να βγούμε τέταρτοι στην κανονική διάρκεια,μπας και καταφέρουμε και πάρουμε το πρωτάθλημα....

Ας παρουμε τον ακραιο και βλεπουμε,αυτο χρειαζεται η ομαδα αυτη τη στιγμη.Ελπιζω να μην γινει καμια στραβη παλι γιατι αυτοι στον ερασιτεχνη τρωγονται χειροτερα κ απο αυτους στην μπαλα....
stefan

2 στα 2 για τα τμηματα του βολλευ στους σημερινους αγωνες.
Νικη και παλι για τους ανδρες επι της Πιατσεντζα με 3-1,εχοντας σε καλη μερα τον Αγκαμεζ.
Πλεον χρειαζομαστε 1 νικη στα επομενα 2 παιχνιδια για να εξασφαλισουμε την προκριση στους 12.

Νικη με 3-0 και για τα κοριτσια επι του Ολυμπιακου και πλεον χρειαζομαστε ενα σετ για να περασουμε
στους 16 του θεσμου.

Και οι 2 ομαδες,ενα ειναι το ζητουμενο που πρεπει να επιδειξουν για να εχουμε καλυτερη συνεχεια.
Σταθεροτητα.Εκει που κερδιζουν τα μεγαλα παιχνιδια γκελαρουν με υποδιαιστερους αντιπαλους.
Ginobili
Αν μπορεί κανείς να βρει τον αγώνα με την Πιατσέντζα....ας μου πει,γιατί δεν τον βρίσκω πουθενά
Ginobili
Είναι αμαρτία αυτή την ομάδα να την αφήσουν με 3 ξένους.Μακάρι να μπορέσουμε να βρούμε και να πάρουμε έναν καλό ακραίο....γιατί η ομάδα φαίνεται είναι για μεγάλα πράγματα.
Ο Ζαγκούμνι είναι απίστευτος παίκτης!!!! Καμία σχέση με τους πασαδόρους που είχαμε στο παρελθόν...Μαέστρος πραγματικός!!! Ευχαριστούμε Λεώνη για τους παίκτες που μας βρήκες!!! smiley.gif

*Και να σκεφτεί κανείς,ότι σήμερα παίξαμε ουσιαστικά με 2 ξένους,καθώς ο Σαμικά ήταν άρρωστος και δεν τα κατάφερε.
Έλα ρε Καζάζη!!!!! 77.gif
stefan

Τεραστια νικη η σημερινη μεσα στου Ρεντη.Μονοι πρωτοι και μαλιστα σε ισοβαθμια
υπερτερουμε του Ολυμπιακου αφου κερδισαμε 3-1 και ειχαμε χασει στο Μετς 3-2.
Συμφωνω με ginobilli οτι πρεπει οπωσδηποτε να παρουμε αλλον ενα ξενο.
Μακαρι να τηρησει την υποσχεση του ο Βλασσης και να ενισχυσει σημαντικα την ομαδα.

Παντως παρολο που ειναι τεραστια η σημερινη νικη,εγω την χαρακτηριζω πιο πολυ γοητρου.
Επρεπε να τους κερδισουμε μεσα εκει για να τους σπασουμε λιγο τον τσαμπουκα μετα τα περσινα
αλλα και την ηττα μεσα στο Μετς.Ουτως η' αλλως καθε χρονο χανουμε το πρωταθλημα με πλεονεκτημα
εδρας.Ας βγουμε και μια χρονια 2οι μηπως αλλαξει το γουρι..
Ginobili
QUOTE(stefan @ Jan 17 2010, 20:39 ) *
Ουτως η' αλλως καθε χρονο χανουμε το πρωταθλημα με πλεονεκτημα
εδρας.Ας βγουμε και μια χρονια 2οι μηπως αλλαξει το γουρι..

Έλα ντε....αφού η ομάδα είναι διεστραμμένη.Εγώ λέω να κάνουμε επίτηδες μερικές γκέλες προς το τέλος,για να βγούμε τουλάχιστον δεύτεροι...μπας και πάρουμε το πρωτάθλημα. tongue.gif

Καλά το τσάμπιονς λιγκ,εκτός έδρας θα είναι...το έχουμε στο τσεπάκι.Ειδικά άμα πάρουμε και κανένα ακραίο... icon_drunk.gif
stefan
QUOTE(Ginobili @ Jan 17 2010, 23:18 ) *
Έλα ντε....αφού η ομάδα είναι διεστραμμένη.Εγώ λέω να κάνουμε επίτηδες μερικές γκέλες προς το τέλος,για να βγούμε τουλάχιστον δεύτεροι...μπας και πάρουμε το πρωτάθλημα. tongue.gif

Καλά το τσάμπιονς λιγκ,εκτός έδρας θα είναι...το έχουμε στο τσεπάκι.Ειδικά άμα πάρουμε και κανένα ακραίο... icon_drunk.gif


Ε μα..Δεν γινεται αλλιως δηλαδη..Καθε χρονο βαρεθηκαμε να μας σπαει την εδρα ο Ηρακλης.
Ερχεται περυσι και ο Ολυμπιακος και δενει το γλυκο.
Ας χασουμε στην τελικη 2 αγωνιστικες πριν το τελος για να βγουμε 2οι.Και μετα θα το παρουμε!
j-kidd13
Aκουγονται σεναρια επιστροφης του Νταντε παντως...
Ginobili
QUOTE(j-kidd13 @ Jan 17 2010, 22:23 ) *
Aκουγονται σεναρια επιστροφης του Νταντε παντως...

Νομίζω πως δεν ευσταθούν.Απλά όταν ήρθε ο Ντάντε εδώ με την Ντιναμό για να παίξει με τον Ολυμπιακό,δήλωσε ότι θα ήθελε να γυρίσει κάποια στιγμή....
wagner love
QUOTE(Ginobili @ Jan 17 2010, 23:35 ) *
Νομίζω πως δεν ευσταθούν.Απλά όταν ήρθε ο Ντάντε εδώ με την Ντιναμό για να παίξει με τον Ολυμπιακό,δήλωσε ότι θα ήθελε να γυρίσει κάποια στιγμή....

Ο Ντάντε ΚΑΙΓΕΤΑΙ να γυρίσει στην ελλάδα καθώς του θυμίζει αρκετά τη Βραζιλία. τη ρωσία τη σιχαίνεται και θέλει να φύγει στο τέλος του χρόνου. αν ο παναθηναικός του δώσει και κάτι λιγότερα από τους ρώσους θα έρθει περπατώντας για να φέρει και το παιδί του. από εκεί και πέρα ο παναθηναϊκός και οι οπαδοί του με αφορμή τις διπλές συναντήσεις για το τσάμπιονς λιγκ θα πρέπει να του δείξουν πόσο τον θέλουν. αν ο παναθηναϊκός του χρόνου έχει πασαδόρο τον ίδιο, αγκάμεζ, σμαραγδή, πανταλέων, σαμικά, ντάντε, παπαδημητρίου για βασικούς και πάγκο χριστοφιδέλη και ψάρρα και κάποιον κεντρικό, θα είναι φαβορί για το τσάμπιονς λιγκ μαζί με τις ρώσικες και τις ιταλικές.

για την ομάδα μου, επιτέλους βρίσκουμε ρυθμό. κερδίσαμε τον ηρακλή 3-1 και χάρηκα πάρα πολύ. ελπίζω σε καλύτερες μέρες
HLR CENATION
Ελα ρε αριανε με βρηκες μποσικο σ ολα τα αθληματα κ μου ριξες στο ψαχνω.Μολις σε παρακολουθησα σημερα κ με εντυπωσιασες.Ο Σαμαρτζιτς σε εχει δεσει στην υποδοχη ενω ματια εβγαλε ο πετρεας αλλα κ ο τερζης ενω σταθερη αξια ο ρουμελιωτης.Κανεις απο τους αλλους δεν υστερησαν.Αυτος ο ξανθος που εχεται ο ξενος απο που τον πηρατε?Παντως στο κυπελλο θα ειναι αλλο ματς το δικο μας γιατι πηραμε ενα καλο απο την βενεζουελα κ θα μας σουλουπωσει την υποδοχη.βεβαια με προπονητη το μπρουκς δεν παμε πουθενα.
Παρακολουθησα χθες το τελικο του ιταλικου κυπελλου τρεντινο-σισλει 3-1 κ μιλαμε για τεραστιο ματς.Ο Καζινσκι εκανε οργια οπως κ ο βισοτο.Απο την αλλη καλα πηγε ο νικολοφ κ ο παροντι.
pain of salvation
Ρε έφυγε ο Κρίστιανσον!!! blink.gif
Πάμε καλά?
Δεν πάμε...
SlobodaN
QUOTE(pain of salvation @ Feb 8 2010, 14:00 ) *
Ρε έφυγε ο Κρίστιανσον!!! blink.gif
Πάμε καλά?
Δεν πάμε...



Απέδωσε μεγάλες ευθύνες στους παίχτες και κυρίως στους πρωτοκλασάτους για "επιλογή αγώνων" όπως και ότι αρκετοί του "χρεώνουν" και την απόκτηση του Φοντέλες ως αποτυχημένη.Στο δευτερο έχουν και ένα δίκιο αυτοί που το κάνουν γιατί δεν βλέπω καμία διαφορά μεταξύ Φοντέλες-Ούρναουτ ας πούμε ..

Θεωρητικά είναι λάθος η κινησή του καθότι μας αφήνει στα πιο κρίσιμα σημεία δηλαδή λίγο πριν τα playoff και 2 μέρες πριν το κρισιμότερο Ευρωπαϊκό μας παιχνίδι.Πρακτικα όμως ok ,είναι απόφαση του και θα πρέπει να την σεβαστούμε.Με το ζόρι άλλωστε δεν μένει κανένας.
pain of salvation
QUOTE(SlobodaN @ Feb 8 2010, 14:43 ) *
Απέδωσε μεγάλες ευθύνες στους παίχτες και κυρίως στους πρωτοκλασάτους για "επιλογή αγώνων" όπως και ότι αρκετοί του "χρεώνουν" και την απόκτηση του Φοντέλες ως αποτυχημένη.Στο δευτερο έχουν και ένα δίκιο αυτοί που το κάνουν γιατί δεν βλέπω καμία διαφορά μεταξύ Φοντέλες-Ούρναουτ ας πούμε ..

Θεωρητικά είναι λάθος η κινησή του καθότι μας αφήνει στα πιο κρίσιμα σημεία δηλαδή λίγο πριν τα playoff και 2 μέρες πριν το κρισιμότερο Ευρωπαϊκό μας παιχνίδι.Πρακτικα όμως ok ,είναι απόφαση του και θα πρέπει να την σεβαστούμε.Με το ζόρι άλλωστε δεν μένει κανένας.


Καπου ειδα οτι δήλωσε,πως μπορει να επιστρεψει σε κανα μηνα...θελει να καθαρισει το μυαλό του τωρα... blink.gif

Απο redplanet:
""Δεν έχω κάτι με τον Ολυμπιακό. Πρέπει να φύγω, αλλά υπάρχει το ενδεχόμενο να γυρίσω σε ένα μήνα, αφού το συμβόλαιο μου ισχύει.

Το πρόβλημα μου δεν έχει να κάνει με τα αποτελέσματα της ομάδας, καθώς είμαστε μέσα στους στόχους μας στο πρωτάθλημα, το Κύπελλο και το Τσάμπιονς Λιγκ. Μπορεί να γυρίσω σύντομα". "
Manu7
Καλά αυτή η ομάδα στο βόλλευ δεν την παλεύει μία...
Χάνει από ΕΑΠ για πλάκα,από ΠΑΟ για πλάκα εντός...
Και βγάζει διπλο στην Τρεντίνο,νικάει Ντιναμό μέσα,αλλάζει προπονητή εν μια νυκτι
$και τώρα νικάει και τη Ζενίτ Καζάν του Μπολ,του Στανλει και του Τετιουκιν... icon_drunk.gif
Τι να πω...Μακάρι να δούμε κάτι καλό και στην Ευρώπη φέτος αν και δύσκολα
όπως έκανε και ο Ηρακλής που χωρίς μπάτζετ πήγαινε τελικό....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.