Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Volleyball
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Άλλα αθλήματα
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
wagner love
QUOTE(laclipers @ Sep 6 2009, 01:24 ) *
Καλα φιλε αστω.Σε κανενα δεν επιτιθομαι απλως αναφερω πως εχουν τα πραγματα.μπραβο ασφαλως στα παιδια γιατι μπορει να υπολειπονται σε ταλεντο αλλα καλα τα πανε.Για ποια ανυπαρκτα επιχηρηματα λες...σου εχω αναφερει ειδη τοσα ονοματα εσυ θες κ αλλα για να καταλβεις οτι εισαι τελειως λαθος?Μηπως θες να σου γραψω 200 ονοματα για να πειστεις?Απαντηση φισικα δεν πηρα...σε δεικαιολογω ομως γιατι απο τα λεγομενα σου δεν τους γνωριζεις αυτους τους παικτες,αν τους γνωριζες δεν θα τα λεγες αυτα.Εδω δεν ηξερες οτι ο Προυσαλης εχει παει στον Ηρακλη,κ οτι ο Καρυπιδης ειναι εκτος αποστολης κ ο Τζουριτς ανετοιμος.εδω ελεγες λαθος που ο ολυμπιακος αλλαξε το ρουμελιωτη με το μιλινκοβιτς.Συνεχιζεις να λες πραγματα που δεν ισχυουν.Η τσεχια εχασε σημερα απο την ιταλια απο που κ ως που θα περασει τον ητημμενο του αλλου ματς?Για να το κλεινουμε το θεμα μπραβο στα παιδια στο προπονητη κ μακαρι να προχωρησουν.

Ο Τζούριτς ήταν τόσο ανέτοιμος που χτες δεν έπαιξε και σήμερα έβγαλε άνετα τέσσερα σετ. Μάλιστα, τί άλλο θα δούμε? Ο παίκτης που παίζει στον οσφπ είναι ο Μίλκοβιτς και όχι ο Μιλίνκοβιτς. Ο ρουμελιώτης είχα γράψει ότι έτρωγε πάγκο. Μάθε να διαβάζεις προσεκτικά. Ναι για τον προύσαλη έκανα λάθος. Τα παιδιά έχουν ξαναλέω μία χαρά ταλέντο και δεν χρειάζεται να τους υποτιμάμε. Απέδειξαν κιόλας σήμερα ότι δεν ήταν πυροτέχνημα όποιος βιάστηκες να τους χαρακτηρίσεις. Στα λίμπερο αναφέρθηκα ότι ήταν ανύπαρκτα τα επιχειρήματά σου. Επειδή μάλλον δεν παρακολουθείς άλλα παιχνίδια, δες πως παίζουν και οι άλλες ομάδες και μετά τα ξαναλέμε
HLR CENATION
[quote name='wagner love' date='Sep 5 2009, 04:57 ' post='336294']
Δι Ο Νίκος που και αυτός θα παίζει στον Αρη δεν νομίζω ότι αμφισβητείται ως κλάση από κάποιον. Εκπληκτικός παίκτης και για μένα λάθος που ο ολυμπιακός επέλεξε να πάρω όνομα επιπέδου μίλκοβιτς στη διαγώνιο και όχι σε άλλη θέση αφού είχε τον Νικόλα. Ανετα μέσα στην πεντάδα με τους καλύτερους διαγώνιους στην Ευρώπη.


Tελικα τι εγινε?Εδω γραφεις αλλα.τ αλλαζουμε σημερα βλεπω.Αποφασησε. κατα τ αλλα μου λες να μαθω να διαβαζω.για το τζουριτς αν ηταν καλα δεν θα μπαινε αλλαγη.Διαβασε τα ρεπορταζ να δεις.Ακομα περιμενω απαντησεις για τους παγκοσμιους επιπεδου παικτες μας.τι γινεται η ιταλια θα μεινει εξω?
wagner love
Τελικά δεν ξέρεις ελληνικά. Ειλικρινά δεν ξέρεις μάλλον να διαβάζεις. Δεν θέλω να σε προσβάλω, αλλά δεν ξέρεις. Πριν έρθει ο μιλκοβιτς (και οχι ο μιλινκοβιτς) επειδη τα μπερδευεις, ο ολυμπιακος ειχε τον γιορντανοφ και τον ρουμελιωτη. αφου ο γιορντανοφ εφυγε και πηγε πατρα για μενα επρεπε να δωσουν φανελα βασικου στον ρουμελιωτη και οχι να παρουν εκει παικτη επιπεδου μιλκοβιτς (και οχι μιλινκοβιτς). αν παλι δεν καταλαβες, δεν θα ασχοληθω παραπανω. τελος για να τελειωνουμε, εδω απαντησες με απαξιωση σε ενα πληρως εμπεριστατομενο ποστ μου, κανεις και ερωτησεις? δωσε εσυ ολες τις απαντησεις που χρωστας και τα ξαναλεμε!

ΕΝΤΙΤ: Επειδή είσαι και Ντόρτμουντ, συγγνωμή που έγινα αγενής πιο πάνω. Πάντως πέραν πλάκας αυτό που σου γράφω εννοούσα. Διάβαζε πιο προσεκτικά, πιστεύω ότι ξέρεις να διαβάζεις.
HLR CENATION
QUOTE(wagner love @ Sep 6 2009, 02:09 ) *
Τελικά δεν ξέρεις ελληνικά. Ειλικρινά δεν ξέρεις μάλλον να διαβάζεις. Δεν θέλω να σε προσβάλω, αλλά δεν ξέρεις. Πριν έρθει ο μιλκοβιτς (και οχι ο μιλινκοβιτς) επειδη τα μπερδευεις, ο ολυμπιακος ειχε τον γιορντανοφ και τον ρουμελιωτη. αφου ο γιορντανοφ εφυγε και πηγε πατρα για μενα επρεπε να δωσουν φανελα βασικου στον ρουμελιωτη και οχι να παρουν εκει παικτη επιπεδου μιλκοβιτς (και οχι μιλινκοβιτς). αν παλι δεν καταλαβες, δεν θα ασχοληθω παραπανω. τελος για να τελειωνουμε, εδω απαντησες με απαξιωση σε ενα πληρως εμπεριστατομενο ποστ μου, κανεις και ερωτησεις? δωσε εσυ ολες τις απαντησεις που χρωστας και τα ξαναλεμε!

Ρε φιλε διαβαζεις τη λες?η νομιζεις οτι κ καλα μου τη λες?Αυτο που γραφεις για να με διαψευσεις ειναι η επιβαιβαιωση μου αυτο σου φωναζω τοση ωρα.Βρηκες εκει να πιαστεις απο ενα λαθος που εκανα σε ενα ονομα εκ παραδρομης κ νομιζεις κ καλα μου τη λες.οο για το ποστ σου με επιχηρηματα σου απεδειξα τα λαθη σου κ οποιος το διαβασει θα καταλαβει.Μονο κ μονο που στεκεσαι σε ενα εκ παραδρομης λαθος κ δεν προσπαθεις να με ταπωσεις με επιχηρηματα δειχνει την ελλειψη γνωσης σου πανω στο αθλημα.καληνυχτα....
wagner love
QUOTE(laclipers @ Sep 6 2009, 02:18 ) *
Ρε φιλε διαβαζεις τη λες?η νομιζεις οτι κ καλα μου τη λες?Αυτο που γραφεις για να με διαψευσεις ειναι η επιβαιβαιωση μου αυτο σου φωναζω τοση ωρα.Βρηκες εκει να πιαστεις απο ενα λαθος που εκανα σε ενα ονομα εκ παραδρομης κ νομιζεις κ καλα μου τη λες.οο για το ποστ σου με επιχηρηματα σου απεδειξα τα λαθη σου κ οποιος το διαβασει θα καταλαβει.Μονο κ μονο που στεκεσαι σε ενα εκ παραδρομης λαθος κ δεν προσπαθεις να με ταπωσεις με επιχηρηματα δειχνει την ελλειψη γνωσης σου πανω στο αθλημα.καληνυχτα....

Επειδή πρέπει να είσαι μικρός, σου λέω ότι εγω το άθλημα το παρακολουθώ 25 χρόνια από κοντά, καληνύχτα
HLR CENATION
QUOTE(wagner love @ Sep 6 2009, 02:20 ) *
Επειδή πρέπει να είσαι μικρός, σου λέω ότι εγω το άθλημα το παρακολουθώ 25 χρόνια από κοντά, καληνύχτα

Dεν πας να το παρακολουθεις κ 50 αμα μου λες οτι ο Ρουμελιωτης ειναι μεσα στους καλυτερους διαγωνιους του κοσμου κ μετα αρχιζεις κ μου λες δεν επρεπε να παρει τον μιλινκοβιτς(ναι με τον αργεντινο πηρε περυσι το πρωταθλημα ο ολυμπιακος) τοτε τη πρεπει να κανω.να δεχτω οσα λες επειδη ισχυριζεσαι οτι λες οτι βλεπεις τοσα χρονια .
wagner love
QUOTE(laclipers @ Sep 6 2009, 02:27 ) *
Dεν πας να το παρακολουθεις κ 50 αμα μου λες οτι ο Ρουμελιωτης ειναι μεσα στους καλυτερους διαγωνιους του κοσμου κ μετα αρχιζεις κ μου λες δεν επρεπε να παρει τον μιλινκοβιτς(ναι με τον αργεντινο πηρε περυσι το πρωταθλημα ο ολυμπιακος) τοτε τη πρεπει να κανω.να δεχτω οσα λες επειδη ισχυριζεσαι οτι λες οτι βλεπεις τοσα χρονια .

Ε καλά δεν ασχολούμαι ΚΑΘΟΛΟΥ παραπάνω με άνθρωπο που μου λέει ότι ο ολυμπιακός πήρε το πρωτάθλημα με τον μιλίνκοβιτς. δεν ξέρεις τα πιο πρόσφατα και πιο βασικά. οκ. πάσο. ακου μιλίνκοβιτς. ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ σου ξαναλέω για τελευταία φορά.
HLR CENATION
QUOTE(wagner love @ Sep 6 2009, 02:32 ) *
Ε καλά δεν ασχολούμαι ΚΑΘΟΛΟΥ παραπάνω με άνθρωπο που μου λέει ότι ο ολυμπιακός πήρε το πρωτάθλημα με τον μιλίνκοβιτς. δεν ξέρεις τα πιο πρόσφατα και πιο βασικά. οκ. πάσο. ακου μιλίνκοβιτς. ΜΙΛΚΟΒΙΤΣ σου ξαναλέω για τελευταία φορά.

Καλα δεν καταλαβαινεις κ ποτε ο αλλος κανει ειρωνια κ ποτε οχι.κανεις συνεχεια το μαυρο ασπρο για να κερδισεις της εντυπωσεις.λες κ τοσα ποστ που χω γραψει εδω μεσα για βολλευ που κ ασφαλως δεν εισαι υποχρεωμενος να διαβασεις δεν εχω δειξει αν βλεπω η οχι τα ματς.Αστω ρε φιλε...δες αυριο το τελικο προκρισης που λες ιταλια-σερβια κ αστω.να παρεις κ δειαρκιας τωρα που πηρατε το προυσσαλη.
wagner love
QUOTE(laclipers @ Sep 6 2009, 02:42 ) *
Καλα δεν καταλαβαινεις κ ποτε ο αλλος κανει ειρωνια κ ποτε οχι.κανεις συνεχεια το μαυρο ασπρο για να κερδισεις της εντυπωσεις.λες κ τοσα ποστ που χω γραψει εδω μεσα για βολλευ που κ ασφαλως δεν εισαι υποχρεωμενος να διαβασεις δεν εχω δειξει αν βλεπω η οχι τα ματς.Αστω ρε φιλε...δες αυριο το τελικο προκρισης που λες ιταλια-σερβια κ αστω.να παρεις κ δειαρκιας τωρα που πηρατε το προυσσαλη.

Μόνο που δεν σέβεσαι δείχνεις το επίπεδό σου. Δεν αξίζεις κάτι παραπάνω από το να σε αγνοήσω από εδώ και μπρος. Και τις ειρωνείες σου αλλού. (Μάθε πρώτα αν κάνει κακό το ντόπινγκ και τα ξαναλέμε). Δεν είμαστε φίλοι να προσέχεις πως μιλάς.Τις ειρωνείες αλλού γιατί όλοι μάγκες είναι πίσω από ένα πληκτρολόγιο. Αντε μπράβο
HLR CENATION
QUOTE(wagner love @ Sep 6 2009, 02:44 ) *
Μόνο που δεν σέβεσαι δείχνεις το επίπεδό σου. Δεν αξίζεις κάτι παραπάνω από το να σε αγνοήσω από εδώ και μπρος. Και τις ειρωνείες σου αλλού. (Μάθε πρώτα αν κάνει κακό το ντόπινγκ και τα ξαναλέμε). Δεν είμαστε φίλοι να προσέχεις πως μιλάς.Τις ειρωνείες αλλού γιατί όλοι μάγκες είναι πίσω από ένα πληκτρολόγιο. Αντε μπράβο

Ειρωνευομαι στο αν ξερω η δεν ξερω τον μιλκοβιτς σου λεω οχι εσενα.Αν καποιος δεν σεβεται εισαι εσυ που μου γραφεις συνεχεια οτι δεν ξερω ελληνικα κ τετοια κανωντας το μαυρο ασπρο.Οχι οτι με ενοχλει ασφαλως που το λες αμα θες ξαναγραφτω.
HLR CENATION
Μαυρα χαλια σημερα οι ιταλοι.γενικα το φετινο γιουρο ποιοτηκα ειναι ισως το χειροτερο των τελευταιων ετων.Οι ομαδες που ξεχωριζουν ειναι οι ρωσια,βουλγαρια κ η παρα πολυ καλη πολωνια.Η σερβια ειναι παντα σερβια.Απο εκει κ περα απογοητευση οι γερμανοι οι ισπανοι κατι σαν την δικη μας εθνικη ποδοσφαιρου φωτοβολιδα,η γαλλια μετρια η εθνικη στον ομιλο παραγγελια καλα τα παει αλλα εχει ταβανι.
wagner love
Πόσο κόμπλεξ μπορεί να έχουν κάποιοι? Ή είναι κόμπλεξ και στεναχωριούνται από τις επιτυχίες της Εθνικής ή είναι ανθελληνισμός. Τι να πω πια? Δεν έχει νόημα. Η Εθνική παίζοντας με όλους τους αναπληρωματικούς (που κατά πολλούς δεν είναι καλοί παίκτες) κέρδισε ΚΑΙ τη Σλοβενία, έκανε το 3 στα 3 και πλέον είναι στη φάση των 12 και βλέπει οκτάδα. Κορυφαίος σήμερα ο (μέτριος και λίγος για κάποιους) Αποστόλης Αρμενάκης ο οποίος είναι κακός παίκτης και δεν μπορεί να κοντράρει ξένους παίκτες. Η Εθνική δυστυχώς λοιπόν σε αυτό το τραγικό ευρωβόλεϊ (βρήκαμε δικαιολογία αν πάρει κανένα μετάλλιο) απέδειξε ότι ΔΕΝ είναι πυροτέχνημα και ότι μπορεί πολλά. Το επίπεδο των αγώνων είναι ίσως χαμηλότερο σε σχέση με άλλες φορές, αλλά αυτό δεν σημαίνει σώνει και ντε ότι θα μειώνουμε κάθε επιτυχία. Και κάτι ακόμα. Η Σερβία δεν είναι πάντα Σερβία. Πιο παλιά ήταν Σερβία και Μαυροβούνιο και λίγο πιο παλιά Γιουγκοσλαβία. Τέλος ας ευχηθούμε όλοι μαζί η ομάδα να κάνει τρεις ήττες στην επόμενη φάση μήπως και αποκλειστεί για να αποδειχτεί ότι η ομάδα έχει ταβάνι και είναι λίγη. Ό,τι να' ναι.



ΥΓ. Χάλια και το δεύτερο λίμπερο της Εθνικής, σαν το πρώτο και χειρότερα. Άμα ο παίκτης δεν είναι Σέρβος, Ρώσος, Βούλγαρος και Ιταλός, δεν υπάρχει στο χάρτη του ευρωπαϊκού βόλεϊ. Μικρή λεπτομέρεια ότι ο καλύτερος λίμπερο στην Ευρώπη τα τελευταία χρόνια είναι ο Γάλλος Ανό. Γελάει ο κόσμος.

ΥΓ2. Παίζουν από εδώ και πέρα τα παιδιά με Γερμανία, Γαλλία και Πολωνία. Με μία νίκη περνάνε οκτάδα. Μακάρι να τα καταφέρουν, αν και δεν είναι εύκολο. Οι Γάλλοι και οι Πολωνοί είναι πολύ καλοί. Το καλύτερο θα ήταν νίκη με Γερμανία για να φύγει το όποιο άγχος. Πάμε γερά παιδιά για νέες διαψεύσεις.
sarounas
ρε παιδιά ντροπή, τί πράγματα είναι αυτά που κάθεστε και γράφετε και χαλάτε τις καρδιές σας 68.gif

στα αγωνιστικά,
νομίζω ότι αν κερδίσουμε την Γερμανία την Τρίτη θα είμαστε πολύ κοντά στα ημιτελικά αν πάρουμε κάποιο σετ από τους Γάλλους την Τετάρτη αφού ίσως μπορέσουμε να τσιμπήσουμε κάτι από το πολύ δύσκολο παιχνίδι με τους λογικά 1ους και αδιάφορους Πολωνούς την Πέμπτη
αν και περιμένω από τους Ισπανούς να μπουν γερά μέσα στο παιχνίδι....
wagner love
QUOTE(sarounas @ Sep 6 2009, 23:57 ) *
ρε παιδιά ντροπή, τί πράγματα είναι αυτά που κάθεστε και γράφετε και χαλάτε τις καρδιές σας 68.gif

στα αγωνιστικά,
νομίζω ότι αν κερδίσουμε την Γερμανία την Τρίτη θα είμαστε πολύ κοντά στα ημιτελικά αν πάρουμε κάποιο σετ από τους Γάλλους την Τετάρτη αφού ίσως μπορέσουμε να τσιμπήσουμε κάτι από το πολύ δύσκολο παιχνίδι με τους λογικά 1ους και αδιάφορους Πολωνούς την Πέμπτη
αν και περιμένω από τους Ισπανούς να μπουν γερά μέσα στο παιχνίδι....

Περίμενα το σχόλιό σου επειδή έχω παρακολουθήσει τις απόψεις σου πάνω στο άθλημα και συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό μαζί σου.
HLR CENATION
QUOTE(sarounas @ Sep 6 2009, 23:57 ) *
ρε παιδιά ντροπή, τί πράγματα είναι αυτά που κάθεστε και γράφετε και χαλάτε τις καρδιές σας 68.gif

στα αγωνιστικά,
νομίζω ότι αν κερδίσουμε την Γερμανία την Τρίτη θα είμαστε πολύ κοντά στα ημιτελικά αν πάρουμε κάποιο σετ από τους Γάλλους την Τετάρτη αφού ίσως μπορέσουμε να τσιμπήσουμε κάτι από το πολύ δύσκολο παιχνίδι με τους λογικά 1ους και αδιάφορους Πολωνούς την Πέμπτη
αν και περιμένω από τους Ισπανούς να μπουν γερά μέσα στο παιχνίδι....

το ματς με την γερμανια που λες ειναι ολα τα λεφτα.Να σου πω την αληθεια το φοβαμαι γιατι εχουν ενα απο τους καλυτερους προπονητες του τουρνουα.Σημαντικο οτι εχουν καποιες ελλειεις.Οι πολωνοι οπως τα λες λογικα θα ειναι αδιαφοροι αλλα για μενα οι πολωνοι παιζουν ακομα κ για χρυσο.τους γαλλους τους ειδα σημερα κ με την γερμανια καμια σχεση οπως καταιβηκαν στο world league κ ασφαλως πολυ καλυτερη ομαδα απο εμας.ο σαμικα κ τον αντιγκα απο τους καλυτερους υποδοχεις του τουρνουα,ο ενο εγγυηση φοβερος στο κεντρο ο κιουφερ.Κ παιζουν κ με τον 3ο πασαδορο.
HLR CENATION
QUOTE(laclipers @ Sep 7 2009, 00:09 ) *
το ματς με την γερμανια που λες ειναι ολα τα λεφτα.Να σου πω την αληθεια το φοβαμαι γιατι εχουν ενα απο τους καλυτερους προπονητες του τουρνουα.Σημαντικο οτι εχουν καποιες ελλειεις.Οι πολωνοι οπως τα λες λογικα θα ειναι αδιαφοροι αλλα για μενα οι πολωνοι παιζουν ακομα κ για χρυσο.τους γαλλους τους ειδα σημερα κ με την γερμανια καμια σχεση οπως καταιβηκαν στο world league κ ασφαλως πολυ καλυτερη ομαδα απο εμας.ο σαμικα κ τον αντιγκα απο τους καλυτερους υποδοχεις του τουρνουα,ο ενο εγγυηση φοβερος στο κεντρο ο κιουφερ.Κ παιζουν κ με τον 3ο πασαδορο.

Σημερα το ματς το δικο μας δεν το ειδα επειδη εβλεπα την ιταλια παντως λιγο που το γυρισα στο 3ο σετ μου φαινεται οτι αυτος ο Γκασπαρινι που τσιμπησε ο ηρακλης προκειται για πολυ καλο παιχτακι.παντως ο ΠΑΟ με την μεταγγραφη του σαμμικα εκανε καταπληκτικη κινηση.Δεν εχω πολυ μεγαλη εμπιστοσυνη στο καζαζη γιατι απο εμψυχο δυναμικο ο παο χτυπαει στα ισια τιτλο.εχει ενυσχυθει βεβαιως κ ο ολυμπιακος κ εχει τη προπονηταρα στο παγκο ενω εκπληξη ισως ειναι ο ηρακλης γιατι κ ο καλα αλλα κ ο κεντρικος που πηρε ειναι παρα πολυ καλοι παιχτες.
wagner love
Ας κάνω ένα σχόλιο για τον Γκασπαρίνι επειδή εγώ προτίμησα να δω την Εθνική γιατί είμαι Έλληνας και πανηγυρίζω τις επιτυχίες της ομάδας. Ο Σλοβένος ήταν πολύ καλός και μεγάλο του πλεονέκτημα είναι το σερβίς. Στο δεύτερο σετ μάλιστα πήγε στο 18-11 και το έκανε 18-18 χαλώντας την υποδοχή και παίρνωντας και 4-5 άσους. Από εκεί και πέρα, Νίλσον δεν είναι. Εδειχνε στο επίπεδο του Αρμενάκη αν όχι λίγο πιο κάτω. Αξιόλογος παίκτης δηλαδή. Ο Σαμικά δείχνει πολύ καλός, αλλά σήμερα στο δεύτερο σετ τα θαλάσσωσε και τον άλλαξαν μέχρι και το τέλος του αγώνα. Ο Καζ, σαν άζης έχει πάρει πρωτάθλημα με παο το 2004 και είναι ένας απλά καλός προπονητής. Επίσης ο παο αν δεν κάνω λάθος έχει κρατήσει μία θέση ξένου κενή λόγω οικονομικών προβλημάτων, αλλά και επειδή θέλουν να μπορούν να ενισχυθούν στη μέση της χρονιάς. στον παο θα παίζει και ο ζαγκούμνι που είναι εξαιρετικός πασαδόρος. για μένα φαβορί είναι ο ολυμπιακός, λόγω προπονητή και κεκτημένης ταχύτητας σαν ρόστερ είναι λίγο κατώτερο από του παο. ο τίσερ δεν παίζει καν βασικός στη γερμανία και μου κάνει μεγάλη εντύπωση αυτό. Σμαραγδής και Τζούριτς θα δώσουν μεγάλες μάχες. Για την τρίτη θέση θα παλέψει ο Θεός με τον ηρακλή, με φαβορί να είναι ο ηρακλής.
Tretiak
Τελικά παπαριά είχα πει ότι ο ηττημένος του Σερβία - Ιταλία μένει έξω. Περνάνε 3 στην επόμενη φάση
HLR CENATION
Απο αυριο το γιουρο παιρνει φωτια.Σπουδαιο ματς στον δυνατο ομιλο ρωσια-Σερβια.Ενα ματς που ευκολα ηταν κ τελικος.οι σερβοι σε πιθανη ηττα κινδυνευουν να μεινουν εκτος τετραδος ειδικ α στην περιπτωση που κερδισουν οι βουλγαροι τους φινλανδους. Κ αυτη η σερβια μαυρη τρυπα οι ακραιοι της.Κοβασεβις κ κυριως γιανιτς,νικιτς ειναι λιγοι σε μια ομαδα που το υπολοιπο ροστερ της ειναι επιπεδου πρωταθλητριας κοσμου. σΤο βουλγαρια-ολλανδια οι δευτεροι παιζουν τα ρεστα τους για προκριση αλλα οι βουλγαροι εκτος συγκλονιστηκου απροπτου θα τους καθαρησουν.Αν νικησουν οι Ρωσοι τους σερβους παμε λογικα για τετραδα με ρωσια,βουλγαρια,σερβια,πολωνια κ ψαχνουμε τον 4ο που θα παιχτει εκτος απροοπτου μεταξυ Ελλαδος-γαλλιας(που πληρωνει οτι επεσε στο ιδιο γκρουπ με την ομαδαρα που λεγεται πολωνια κ μεχρι στιγμης εχει βαθμολογικο μειονεκτημα) εκτος αν ξυπνησει ο Λοθανο κ βαλει τον τισερτ μηπως κανει κανα ντεμαραζ αλλα κ παλι ελαχιστες ελπιδες.
wagner love
Πολύ δύσκολο παιχνίδι στις 3 το μεσημέρι για την εθνικάρα μας απέναντι στην πολυ αξιολογη γερμανια. ο λοθανο που παλιοτερα ειχε κατσει στον παγκο του ηρακλη και της εθνικης πολωνιας, τωρα βρισκεται στη γερμανια και ειναι το δυνατο οπλο σε μια ομαδα που εχει τον πιο ακριβοπληρωμενο παικτη στην ευρωπη στο ροστερ της, τον διαγωνιο σοπς ο οποιος ειναι και ο πιο επικινδυνος παικτης της. ο νεος πασαδορος του ολυμπιακου σιμον τισερ, δεν παιζει και αυτο ειναι αποριας αξιο, αλλα μαλλον ο λοθανο ξερει καλυτερα και δεν τον βαζει. αν κανει λαθος καλο ειναι να μην ξυπνησει αυριο εναντιον μας. η δικη μας ομαδα δεν αντιμετωπιζει καποιο προβλημα αν και ο χριστοφιδελης ειχε χτυπησει στο δακτυλο του στους πανηγυρισμους της τελευταιας νικης κοντρα στη σλοβενια ενω θεραπεια εκανε και ο μπαεφ. παμε γερα με θετικη ενεργεια (σχεδον) ολοι για ακομα καλυτερη συνεχεια τωρα που τα πραγματα πλεον ειναι πολυ δυσκολα. και πριν ηταν δυσκολα τωρα ειναι πιο δυσκολα
gallistis
εχασε η εθνικη.αν κερδιζαμε ειχαμε ελπιδες για τετραδα.τωρα πρεπει να κερδισουμε τη πολωνια και τη γαλλια.δυσκολα τα πραγματα

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=46831


δεν ημασταν καλοι.και αν εξαιρεσουμε το παιχνιδι με τους ισπανους,ουτε στα αλλα παιχνιδια δειξαμε καλο προσωπο παρα τις 2 νικες.
HLR CENATION
QUOTE(gallistis @ Sep 8 2009, 18:44 ) *
εχασε η εθνικη.αν κερδιζαμε ειχαμε ελπιδες για τετραδα.τωρα πρεπει να κερδισουμε τη πολωνια και τη γαλλια.δυσκολα τα πραγματα

http://www.sport.gr/default.asp?pid=4&aid=46831


δεν ημασταν καλοι.και αν εξαιρεσουμε το παιχνιδι με τους ισπανους,ουτε στα αλλα παιχνιδια δειξαμε καλο προσωπο παρα τις 2 νικες.

συμφωνω μεχρι τελειας.Αυριο ειναι ο τελικος για μας.Αν παρουμε τους γαλλους ειμαστε καλα.το θεμα ειναι οτι σιγουρα οι γαλλοι ειναι που καλυτερη ομαδα απο μας με ποιοτηκοτερους παιχτες.υπαρχει κ ενα αλλο ενδεχομενο που απλως το αναφερω.Οι πολωνοι θα ειναι αδιαφοροι μαζι μας αρα αφου θα γινει κληρωση στη 4αδα μπορει να καταιβει χαλαρα με μας να παρουμε το ματς μηπως μας πετυχει σε ημιτελικο.Γιατι σαφως ηια αυτους ειμαστε υποδιαιστερη σαν ομαδα κ απο ισπανους(παροτι τους νικησαμε) κ απο τους γαλλους κ απο τους γερμανους.
Οι σερβοι πλεον σε τραγικη θεση μετα την ηττα απο ρωσσια μονος του παλευε ο μιλκοβιτς.
τεραστιο παντως κ το πολωνια-ισπανια το καλυετρο ματ μεχρι στιγμης στο τουρνουα.
wagner love
Το πρώτο της κακό παιχνίδι έκανε η εθνική και έχασε δίκαια από τη Γερμανια. Οι Γερμανοι ειχαν καταπληκτικο μπλο και καταπληκτικο αντραε και με τη βοηθεια και της τυχης (καθοριστικο το 16-14 στο 4ο σετ) εφτασαν στο 3-1. σημερα ειναι ο τελικος για εμας οπου και πρεπει να κερδισουμε παση θυσια για να παμε ολα για ολα στο τελος με τους αδιαφορους πολωνους που εστω και με αναπληρωματικους θα προσπαθησουν για τη νικη και φυσικα δεν θα κατσουν να χασουν μηπως και μας πετυχουν στην κληρωση των ημιτελικων. ελεος απλα για αυτο το σεναριο. αν ειναι δυνατον. απο εκει και περα επειδη γραφτηκε κι αυτο παραπανω. η ομαδα εχει κανει 3 καλες εμφανισεις και οχι μια. οι ισπανοι απεδειξαν σημερα στο παιχνιδι με την πολωνια τι ομαδαρα ειναι και οτι δεν ειναι αμελητεα ποσοτητα. η εθνικη μας και με τη σλοβακια επαιξε μια χαρα αφου οι σλοβακοι κυριοι απο τους ισπανους χασανε οπως και απο εμας στο ται μπρεικ, ενω σημερα πηραν ενα σετ απο τους γαλλους. με τους σλοβενους παλι, παιξαμε με ΟΛΟΥΣ τους αναπληρωματικους μας και κερδισαμε και μαγκια μας και μπραβο μας και ιδιως σε παικτες που εχουν αμφισβητηθει οπως ο αρμενακης των 20/34 επιθεσεων που ειναι μετριος. η εθνικη εχει ταβανι και αυτο ειναι ο ουρανος. τελος καλη τυχη και παλι στα παιδια και στον κοουτς και ελπιζουμε σε καλυτερη εμφανιση και περισσοτερη τυχη.,

υγ. ο λοθανο νομιζα οτι ηταν σοβαρος ανθρωπος αλλα ειναι αστειος. σε οσες φασεις ευνοηθηκε εκανε πως δεν καταλαβαινει και στη φαση που ηταν καθαρη μεταφορα χτυπιοταν και εβριζε ασταματητα. καποιος να τον μαζεψει. οχι επειδη μπορει να ειχε ανοχη στην ελλαδα ως προπονητης του ηρακλη να μας περναει και χαζους. και ο διαιτητης επρεπε να του βγαλει καρτα του προκλητικου
stefan

Εμενα παντως απο το παιχνιδι με τους Γερμανους μου εμειναν 2 πραγματα:
-η φαση στην οποια κανουν μπλοκ στον Ρουμελιωτη και σκαει η μπαλα
τουλαχιστον 1 μετρο εξω και την δινει ο 2ος διαιτητης μεσα
-η αλλαγη του Ρουμελιωτη με τον Αρμενακη σε ενα πολυ κρισιμο σημειο.

Παντως μπορουμε αυριο να διεκδικησουμε αξιωσεις την νικη απο τους Γαλλους.
HLR CENATION
QUOTE(stefan @ Sep 9 2009, 03:49 ) *
Εμενα παντως απο το παιχνιδι με τους Γερμανους μου εμειναν 2 πραγματα:
-η φαση στην οποια κανουν μπλοκ στον Ρουμελιωτη και σκαει η μπαλα
τουλαχιστον 1 μετρο εξω και την δινει ο 2ος διαιτητης μεσα
-η αλλαγη του Ρουμελιωτη με τον Αρμενακη σε ενα πολυ κρισιμο σημειο.

Παντως μπορουμε αυριο να διεκδικησουμε αξιωσεις την νικη απο τους Γαλλους.

Sτην φαση του μπλο φανηκε με γυμνο ματι.Οπως θα παρατηρησες η μπαλα αφησε κ σημαδι που αποδεικνυε οτι πηγε τοσο εξω.Σ ολα τα ματς του τουρνουα οι εποπτες τραγικοι.παντως οι γερμανοι εχουν καποιος παικτες που στα δυσκολα τους κουναλησαν πανω τους σαν τον σοπς κ το νατρε.Εμεις δεν τους ειχαμε.Τωρα αυριο με τους γαλλους ειναι πολυ δυσκολο το ματς.Οι ιδιοι οι παικτες μας
λενε οτι οι γαλλοι αμυντηκα ειναι η καλυτερη αμυντηκα ομαδα του τουρνουα. Παντως κριμα για το Καζαζη να καταληξει βοηθος προπονητης του αδερφου του στον παναθηναικο.η για να το θεσω καλυτερα γιατι να μην παει ο στελιος βοηθος του Δημητρη?...
wagner love
QUOTE(laclipers @ Sep 9 2009, 04:14 ) *
Sτην φαση του μπλο φανηκε με γυμνο ματι.Οπως θα παρατηρησες η μπαλα αφησε κ σημαδι που αποδεικνυε οτι πηγε τοσο εξω.Σ ολα τα ματς του τουρνουα οι εποπτες τραγικοι.παντως οι γερμανοι εχουν καποιος παικτες που στα δυσκολα τους κουναλησαν πανω τους σαν τον σοπς κ το νατρε.Εμεις δεν τους ειχαμε.Τωρα αυριο με τους γαλλους ειναι πολυ δυσκολο το ματς.Οι ιδιοι οι παικτες μας
λενε οτι οι γαλλοι αμυντηκα ειναι η καλυτερη αμυντηκα ομαδα του τουρνουα. Παντως κριμα για το Καζαζη να καταληξει βοηθος προπονητης του αδερφου του στον παναθηναικο.η για να το θεσω καλυτερα γιατι να μην παει ο στελιος βοηθος του Δημητρη?...

Αυτό που λες είναι πλήρως επιβεβαιωμένο από κάπου? εννοώ ότι θα είναι βοηθός ο δημήτρης καζάζης στον παο. για τον αδερφο του ξερω οτι θα ειναι. οσο για τη γαλλια, εχει μια παλια φουρνια με κιφερ και αντιγκα και εχει και νεοτερους οπως σαμικα και αλλοι. εχει επισης τον καλυτερο ευρωπαιο λιμπερο και ισως δευτερο καλυτερο στον κοσμο μετα τον σερτζιο, τον ανο
Tretiak
QUOTE(Tretiak @ Sep 3 2009, 09:54 ) *
Ξεκινάει απόψε το Ευρωβόλεϊ . Με μεγάλα φαβορί τη Σερβία και τη Ρωσία και αουτσάιντερ την κάτοχο Ισπανία και την Ιταλία

Καλά αυτές οι προβλέψεις μου είναι λίρα 100. Τύφλα να έχει ο Γεωργίου icon_drunk.gif . Ήδη η Σερβία , η Ιταλία και η Ισπανία είναι έξω . Στους δεύτερους ομίλους περνάνε οι δύο πρώτοι. Στους 4 συνεχίζει η Ρωσία, η Βουλγαρία (κατά 95%) , η Πολωνία και άλλη μια. Άντε μακάρι να είναι η Ελλάς
Η πάλαι ποτέ κραταιά Ιταλία, έει ΜΟΝΟ ήττες!!!!! O tempora o mores!
gallistis

ονειρο ηταν τελικα και μαλλον παει.δε μπορουν στα ψηλα τα παλικαρια...

ΕΛΛΑΔΑ-ΓΑΛΛΙΑ 1-3

http://www.sport-fm.gr/article/194054




HLR CENATION
QUOTE(gallistis @ Sep 9 2009, 23:47 ) *
ονειρο ηταν τελικα και μαλλον παει.δε μπορουν στα ψηλα τα παλικαρια...

ΕΛΛΑΔΑ-ΓΑΛΛΙΑ 1-3

http://www.sport-fm.gr/article/194054


ΠΑντως φοβερη ομαδα η ΓΑλλια.Με τιποτα η μπαλα κατω.θεωρητηκα εχουμε παντως καποιες πιθανοτητες.Παντως κ εδω που φτασαμε ειναι υπερβαση για την εθνικη.Καλα τα πηγαν απλα ειχε ταβανι η ομαδα.Εποιασε κοτσο τους ισπανους κερδισε στο ντερμπι την σλοβακια κ αυτο ηταν ολο.ΠΕτυχημενη παντως κρινεται.
HLR CENATION
8h τελειωσε τελικα απο το γιουρο η εθνικη.με τον αρχικο στοχο να ειναι η 12αδα ικανοποιητικη κρινεται η 8αδα παρολο που καπιοι ασχετοι δημοσιογραφοι μετα τα πρωτα 2 ματς φωναζαν για 4αδα μην ξερωντας φυσικα το ποσο δυνατες ομαδες ειναι η πολωνια,η γαλλια κ η γερμανια.Στα συν της ελλαδος ο καζαζης που μεσα σε λιγοτερο απο ενα μηνα δημιουργησε μια ανταγωνιστικη ομαδα που ειχε μια αξιοπρεπεστατη παρουσια.Τερσατιος παικτης κ ο τζουριτς που ειναι παικχτης παγκοσμιου κλασεως κ μεσα στους κορυφαιους του κοσμου.παροτι στο παρελθον τον ξεκινησα σαν ακραιο(ηθελα να ξερα με τη ματια βλεπανε) εχει εξελιχθει σε τεραστιο κεντρικο.Πολυ καλοι συνολικα στο τουρνουα οι Μπαεφ-χριστοφιδελης.Στα μειον τωρα το διαχρονικο προβλημα της εθνικης στη θεση της διαγωνιου.Πολυ λιγος για μεγαλο επιπεδο ο ρουμελιωτης.μακαρι να παιζει ο Αγκαμεζ.Λιγοι κ οι κεντρικοι πισω κυριως απο το τζουριτς αλλα κ το σμαραγδη κ καθολου εναλλακτηκες λυσεις στους ακραιους.Ενα ακομα μειον ειναι οτι δυστηχως λογο ηλικις ειναι το τελευταιο καλο τουρνουα του μπαφ κ του χριστοφιδελη γιατι πισω απο αυτους ελληνες καλοι ακραιοι δεν υπαρχουν.Κανωντας ταμειο θετικη η ελληνικ παρουσια εκανε την υπερβαση κ αγγιξε το ταβανι της.
wagner love
Μεγάλο μπράβο στα παιδιά. Καταπληκτική παρουσία. σημερα έχασαν απο την καλυτερη ομαδα στην ευρωπη. ο αγκαμεζ επειδη ειναι στους κορυφαιους διαγωνιους του κοσμου και ισως εχει το μεγαλυτερο αλμα στον κοσμο θα εκανε τη διαφορα. και ο ρουμελιωτης ομως ηταν εξαιρετικος. γενικα μπραβο σε ολους. ο στοχος της τετραδας ηταν εφικτος καθως η εθνικη τα παιχνιδια με τη γερμανια και τη γαλλια τα παλεψε και με το παραπανω. τεσπα. στους ακραιους υπαρχει ενα απο τα μεγαλυτερα ταλεντα του κοσμου. ο αντρεας φραγκος. μαλιστα ηταν και ο αρχηγος στις μικρες ομαδες και ειναι εφαμιλλο ταλεντο του τζουριτς. πρεπει να βρεθουν κι αλλοι παικτες για να παει μπροστα το αθλημα. παντως για να πω κατι για το πρωταθλημα, με βαση αυτα που ειδα, ο παναθηναικος με ζαγκουμνι στην πασα, αγκαμεζ στη διαγωνιο, σαμικα και χριστοφιδελη στα ακρα, παπαδημητριου λιμπερο και σμαραγδη, πανταλεων στο κεντρο, ειναι μεγαλυτερο φαβορι για μενα απο τον ολυμπιακο με βαση τους βασικους της καθε ομαδας. υπερτερει σε ολες τις θεσεις πλην του ενος κεντρικου, ο τζουριτς ειναι ο καλυτερος απο ολους και στη διαγωνιο. αν και ο αγκαμεζ για μενα ειναι σχεδον ισαξιος με τον μιλκοβιτς (οχι σε ιστορια, σε τωρινη αξια μιλαμε). ακραιους σαν τον φοβερο και τρομερο σαμικα δεν εχει ο οσφπ, ενω ο υγιης χριστοφιδελης ειναι ο καλυτερος ελληνας. οσο για την πασα ο ζαγκουμνι ειναι 2 κλασεις πανω απο τον πολυ καλο τισερ. στον παγκο ειναι η μεγαλη διαφορα υπερ του ολυμπιακου.
Tretiak
Ρωσία - Γαλλία και Πολωνία - Βουλγαρία οι δύο ημιτελικοί , αύριο Σάββατο. Λογικά Ρωσία - Πολωνία θα είναι ο τελικός. Οψόμεθα...
Tretiak
Τέλειωσε και το ευρωβόλεϊ . Με μεγάλη θριαμβεύτρια την Πολωνία που νίκησε τους Γάλλους με 3-1 στον τελικό.
Οι Ρώσοι , έχασαν στον ημιτελικό και χωρίς κουράγια έχασαν και στον μικρό τελικό από τους Βούλγαρους. Η φαγωμάρα με την ομοσπονδία καλά κρατεί.
Πάντως , επαληθεύτηκε για δεύτερη σερί χρονιά η παράδοση που θέλει την ομάδα που διοργανώνει το ευρωμπάσκετ να κατακτά το ευρωβόλεϊ. Συνέβη και το 2007 , με την Ισπανία να διοργανώνει το ευρωμπάσκετ και να κατακτά το ευρωβόλεϊ. Συνέβη και τώρα. Επίσης , το 2007 συνέβη και το ανάποδο. Το ευρωμπάσκετ το σήκωσε η ομάδα που διοργάνωσε το ευρωβόλεϊ (η Ρωσία) . Άρα , αν συνεχιστεί η παράδοση το ευρωμπάσκετ την Κυριακή το σηκώνουν οι διοργανωτές του φετινού ευρωβόλεϊ. Οι Τούρκοι!!! blink.gif
wagner love
Σήμερα έγινε η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Κερδίσαμε την περσινή καλύτερη ομάδα του πρωταθλήματος κάνοντας τρομερή εμφάνιση και είμαι πολύ περήφανος γιατί θεωρώ ότι η ομάδα μπορεί να κάνει κάτι καλό. πρωτάθλημα είναι απίθανο, αλλά ας διεκδικήσουμε κάτι καλύτερο από την τέταρτη θέση που τη θεωρώ σίγουρη. ο ΡΟΥΜΕΛΙΩΤΗΣ και στο πρώτο παιχνίδι και σήμερα, σαν να το κάνει επίτηδες, δίνει απαντήσεις σε κάποιους που τον θεωρούν τελειωμένο και λίγο, αφού ήταν αυτός μαζί με τον κοβάσεβιτς που μας κράτησαν και μας έδωσαν τελικά τη νίκη. μπράβο σε όλα τα παιδιά και στον οικονομίδη. περηφάνια ξαναλέω και ελπίζουμε σε ακόμα καλύτερες μέρες.

ΥΓ. Είναι ντροπή αυτά που γίνονται κάθε δύο μέρες στο παγκράτι με επαγγελματίες δολοφόνους που προσπαθούν να σκοτώσουν παίκτες του παναθηναϊκού. ξεφτυλιζόμαστε, πάρτε το χαμπάρι.
HLR CENATION
Κοιτα καλως εισαι αλλα πολυ ψηλα βαζεις τον πηχη.Ηρακλη πατρα ολυμπιακο η παο θα περασεις?μλκ δικια μας που αφησαμε τον πετρεα που κανει 2ο σερι τρομερο πρωταθλημα.εμενα μ αρεσει κ ο μιλιβογεβιτς που τον ειχαν περασει στα ψηλα ενω ειναι πολυ καλος παικτης.στα μειον σου παντως ο τερζης κ κυριως ο παπαδημητρηου.
wagner love
QUOTE(laclipers @ Oct 26 2009, 02:50 ) *
Κοιτα καλως εισαι αλλα πολυ ψηλα βαζεις τον πηχη.Ηρακλη πατρα ολυμπιακο η παο θα περασεις?μλκ δικια μας που αφησαμε τον πετρεα που κανει 2ο σερι τρομερο πρωταθλημα.εμενα μ αρεσει κ ο μιλιβογεβιτς που τον ειχαν περασει στα ψηλα ενω ειναι πολυ καλος παικτης.στα μειον σου παντως ο τερζης κ κυριως ο παπαδημητρηου.

Έχεις δίκιο. Τέσσερις ομάδες είναι πολύ υψηλού επιπέδου. Αλλά πιστεύω ότι έχουμε τα φόντα και στις 4 αυτές να κάνουμε ζημιές. Τον ολυμπιακό τον νικήσαμε ήδη.
Ο Τερζής δεν είναι τόσο κακός. Χρειαζόμαστε κάτι καλύτερο, αλλά δεν είναι δα και τραγικός.
Σήμερα το βράδυ είναι το μεγάλο ντέρμπι της ημέρας στο Μετς. Ελπίζω να μην υπάρξουν έκτροπα. Όχι στη βία που καταστρέφει ένα από τα πιο ευγενή αθλήματα, το βόλεϊ.
Για μένα είναι αμφίρροπο παιχνίδι. Από τη στιγμή που για τον παναθηναϊκό δεν παίζει ο σαμικά, θεωρώ ότι ο οσφπ έχει ένα μίνι προβάδισμα. Αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Ανοικτό σε όλα το παιχνίδι και σίγουρα δεν θα κριθεί στους διαγώνιους γιατί όσο βαρύ και αν ακούγεται για μένα πλέον είναι ισάξιοι αυτοί οι δύο, εννοώ ο αγκάμεζ με τον μίλκοβιτς.
stefan

Απιστευτο παιχνιδι σημερα στο Μετς και νικη του Ολυμπιακου με 3-2 σετ.
Απεδειξαν και οι 2 ομαδες οτι οι διαφορες τους ειναι στα σημεια.Και το σημειο
που χαρισε στον Ολυμπιακο την νικη ηταν οτι ειχε συμπαραστατη του Μιλκοβιτς
τον Καλντειρα ενω απο τον Παναθηναικο παλεψε μονο ο Αγκαμεζ.Μαλιστα,
αυτος ειχε 36 ποντους,ενω ολοι οι αλλοι 38 σε καποι σημειο του παιχνιδιου.

Για αλλη μια φορα χτυπησαν παντως οι καφροι της εξεδρας,αφου στα μεσα του 3ου σετ
και ενω ο Παναθηναικος ηταν μπροστα με 16-15 αρχισαν να πετανε αντικειμενα στον παγκο
του Ολυμπιακου.Ενα κερμα χτυπησε κατω απο το ματι εναν παιχτη του Ολυμπιακου και
το παιχνιδι διεκοπη για 20 λεπτα.Πραγματικα αθανατη η βλακεια στα ελληνικα γηπεδα.
Emanuel David Ginobili
Εγω παντως απορω που ξαναμπηκε να παιξει ο Ολυμπιακος.
Εγω δεν θα ξαναμπαινα, μετα την εικονα του συμπαικτη-φιλου μου να αιμοραγει, πως στο καλο να ξαναπαιξεις!?
SlobodaN
QUOTE(Emanuel David Ginobili @ Oct 31 2009, 06:07 ) *
Εγω παντως απορω που ξαναμπηκε να παιξει ο Ολυμπιακος.
Εγω δεν θα ξαναμπαινα, μετα την εικονα του συμπαικτη-φιλου μου να αιμοραγει, πως στο καλο να ξαναπαιξεις!?



Δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει αυτό. Ίσως και να τους πείσμωσε περισσότερο για την νίκη αυτό.
SlobodaN
Edit από το προηγούμενό μου Post.

Aυτός ο Τζούριτς , και το λέω με κάθε ρίσκο, έχει την δυνατότητα να γίνει ο καλύτερος στον κόσμο στη θέση του. Και πιστευω ότι είναι θέμα χρόνου να γίνει.
kotzito
QUOTE(SlobodaN @ Oct 31 2009, 14:00 ) *
Edit από το προηγούμενό μου Post.

Aυτός ο Τζούριτς , και το λέω με κάθε ρίσκο, έχει την δυνατότητα να γίνει ο καλύτερος στον κόσμο στη θέση του. Και πιστευω ότι είναι θέμα χρόνου να γίνει.

Για μενα ο Τζουριτς αυτη την στιγμη ειναι μεσα στους 2-3 καλυτερους στην Ευρωπη στην ηλικια του.Ειναι παικτης με τεραστιες δυνατοτητες και μεγαλη εξελιξη.Αλλωστε αυτη ειναι ουσιαστικα η 2η του χρονια που παιζει τοσο πολυ νομιζω.Αν συνεχισει την δουλεια και δεν παρει αερα μπορει να εξελιχθει παρα πολυ.Δυσκολα θα γινει ο καλυτερος στην θεση του,αλλα πιστευω οτι μεσα στους 3-4 κορυφαιους μπορει να ειναι.
morrison
Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες.... 39.gif
Νομιζω οτι του ταιριαζει καλυτερα η θεση του κεντρικου σε σχεση με εκεινη του διαγωνιου...Γιατι αν συνεχιζε σαν διαγωνιος θα ηταν απλα ενας καλος διαγωνιος για τα Ελληνικα δεδομενα ενω σαν κεντρικος εχει την ευκαιρεια να εκτοξευτει πραγματικα...Δεν υπαρχουν πολλοι σε αυτην τη θεση με τα αθλητικα προσοντα του Τζουριτς,ουτε με το σερβις του...Οταν δε αποκτησει και την εμπειρια που ειναι απαραιτητη για την θεση ειδικα στο να διαβαζει τις αντιπαλες επιθεσεις πρωτου χρονου τοτε ναι,ισως και να μιλαμε για εναν απο τους καλυτερους του κοσμου...
Αν θυμηθω τους κεντρικους της Εθνικης απο Αμαριανακη,Θεοδωριδη,Τσακιροπουλο, Χατζηαντωνιου,Κραβαρικ,Σμαραγδη,Ανδρεαδη τοτε μπορω να πω οτι εχει τα μεγαλυτερα φυσικα προσοντα απο ολους...Ισως μονο ο Κραβαρικ να ειναι καπου κοντα του αλλα και αυτος μεταφερθηκε στη θεση του κεντρικου σε προχωρημενη αθλητικη ηλικια οποτε ο τροπος παιχνιδιου του βασιζοταν κυριως στο μυαλο...
wagner love
Συμφωνώ με όσα λέτε απλά ο Μίταρ - Δημήτρης Τζούριτς ξεκίνησε ως ακραίος και όχι ως διαγώνιος! smiley.gif

ΕΝΤΙΤ: Ενημερωτικά και χωρίς να θέλω να δικαιολογήσω τους ΚΑΦΡΟΥΣ και τους ΥΠΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που υπάρχουνν στις περισσότερες εξέδρες των ελληνικών γηπέδων, φίλος μου που ήταν μέσα στο γήπεδο μου είπε (και επειδή είναι στην ηλικία μου και καθόταν στα χαμηλά) ότι ο παίκτης του ολυμπιακού, κουζούνης αν δεν κάνω λάθος, έκανε την κίνηση με το μεσαίο δάκτυλο προς την κερκίδα... Δεν θέλει και πολύ ο μαστουρωμένος ή ο τρελός που ψάχνει την αφορμή για να κάνει τη βλακεία του...
Αυτά προς ενημέρωση και όχι για δικαιολογία. Φυσικά και καταδικάζω το συμβάν μέχρι εκεί που δεν πάει. Αλλά καλό θα είναι και οι ίδιοι οι αθλητές να τηρούν σωστότερη στάση. Βέβαια υπεύθυνος για να τους τιμωρήσει είναι ο διαιτητής...
morrison
QUOTE(wagner love @ Nov 1 2009, 06:08 ) *
Συμφωνώ με όσα λέτε απλά ο Μίταρ - Δημήτρης Τζούριτς ξεκίνησε ως ακραίος και όχι ως διαγώνιος! smiley.gif

Ειχα την εντυπωση οτι αποκτηθηκε απο τον Ολυμπιακο ως διαγωνιος...Εν τω μεταξυ και τα σωματικα του προσοντα πιο πολυ σε διαγωνιο παραπεμπουν παρα σε ακραιο....Παντως δεν μπορω να θυμηθω αλλη περιπτωση ακραιου που να καλυπτει και την θεση του κεντρικου...Μπορω να θυμηθω παιχτες που καλυψαν κατα καιρους θεση διαγωνιου/ακραιου οπως πχ ο Γκιουρδας η διαγωνιου/κεντρικου οπως πχ ο Αγκαμεζ και ο Κραβαρικ...
wagner love
Το παιδί ήταν ακραίος και μπορώ να το πω με βεβαιότητα φίλε! Τον είχα δει και έχουμε και κάποιους κοινούς γνωστούς. Ο Τζούριτς έπαιζε ακραίος smiley.gif
morrison
QUOTE(wagner love @ Nov 2 2009, 01:57 ) *
Το παιδί ήταν ακραίος και μπορώ να το πω με βεβαιότητα φίλε! Τον είχα δει και έχουμε και κάποιους κοινούς γνωστούς. Ο Τζούριτς έπαιζε ακραίος smiley.gif

Nαι βρε δεν επιμενω... rolleyes.gif
Αλλωστε δεν τον εχω δει να παιζει ουτε διαγωνιο,ουτε ακραιο...
Παντως μετα απο αυτο ανεβαινει η εκτιμηση που εχω στον Τζουριτς...Γιατι για να παιζει και ακραιος θα πρεπει να διαθετει και καποια στοιχειωδη ικανοτητα στην υποδοχη...Σε συνδυασμο με τα φυσικα του προσοντα μιλαμε για πληρες πακετο...
wagner love
QUOTE(john morisson @ Nov 2 2009, 09:48 ) *
Nαι βρε δεν επιμενω... rolleyes.gif
Αλλωστε δεν τον εχω δει να παιζει ουτε διαγωνιο,ουτε ακραιο...
Παντως μετα απο αυτο ανεβαινει η εκτιμηση που εχω στον Τζουριτς...Γιατι για να παιζει και ακραιος θα πρεπει να διαθετει και καποια στοιχειωδη ικανοτητα στην υποδοχη...Σε συνδυασμο με τα φυσικα του προσοντα μιλαμε για πληρες πακετο...

Ναι είχε πολύ αξιοπρεπή υποδοχή! Πραγματικά από τους πιο πολυσύνθετους παίκτες που έχω δει. Για μένα οι ακραίοι είναι οι πιο άξιοι βολεϊμπολίστες γιατί πρέπει πραγματικά να τα κάνουν όλα σε κάθε παιχνίδι. Υποδοχή, επίθεση, άμυνα, μπλοκ, τα πάντα όλα λέμε, κανείς άλλος δεν κάνει τόσα σε λέω. smiley.gif
morrison
QUOTE(wagner love @ Nov 2 2009, 18:01 ) *
Ναι είχε πολύ αξιοπρεπή υποδοχή! Πραγματικά από τους πιο πολυσύνθετους παίκτες που έχω δει. Για μένα οι ακραίοι είναι οι πιο άξιοι βολεϊμπολίστες γιατί πρέπει πραγματικά να τα κάνουν όλα σε κάθε παιχνίδι. Υποδοχή, επίθεση, άμυνα, μπλοκ, τα πάντα όλα λέμε, κανείς άλλος δεν κάνει τόσα σε λέω. smiley.gif

Δεν εχεις αδικο για τους ακραιους αν και προσωπικα τρεφω μια συμπαθεια στους πασαδορους απο την εποχη του Θαναση του Μουστακιδη...Λιγο αργοτερα οταν Ολλανδια και Ιταλια ηταν στα ντουζενια τους και οι μαχες μεταξυ τους ηταν συναρπαστικες, μου ενισχυσαν την συμπαθεια μου στους πασαδορους οι Μπλανζε και Βουλο...
wagner love
QUOTE(john morisson @ Nov 2 2009, 20:05 ) *
Δεν εχεις αδικο για τους ακραιους αν και προσωπικα τρεφω μια συμπαθεια στους πασαδορους απο την εποχη του Θαναση του Μουστακιδη...Λιγο αργοτερα οταν Ολλανδια και Ιταλια ηταν στα ντουζενια τους και οι μαχες μεταξυ τους ηταν συναρπαστικες, μου ενισχυσαν την συμπαθεια μου στους πασαδορους οι Μπλανζε και Βουλο...

Και εγώ συμπαθώ τους πασαδόρους και θυμάμαι πολύ καλά τις κόντρες που αναφέρεις... Απλά μου αρέσουν και οι λίμπερο επειδή όλοι τους υποτιμούν!
morrison
QUOTE(wagner love @ Nov 2 2009, 20:09 ) *
Και εγώ συμπαθώ τους πασαδόρους και θυμάμαι πολύ καλά τις κόντρες που αναφέρεις... Απλά μου αρέσουν και οι λίμπερο επειδή όλοι τους υποτιμούν!

Ενταξει λογικο ειναι καπου...Ο κοσμος συνηθως εντυπωσιαζεται απο τους επιθετικους παιχτες με τα εντυπωσιακα καρφια και οχι με τοσο με τους λιμπερο...Ο Ενo και ο μεγαλος Μεανα παιζουν ακομα;
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.