Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΒΑ 2Κ10 TENTH ΑΝΝIVERSARY
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4
SlobodaN
Αυτή η παιχνιδάρα αξίζει να έχει δικό της topic. Απο το 2Κ8 έχουμε να φτιάξουμε ειδικό, οπότε οτιδήποτε έχει σχέση με το παιχνίδι προτείνω να το "ρίχνουμε" εδώ.

Το πήρα σήμερα απο Eshop και δεν βλέπω την ώρα να πάω σπίτι να το κάψω.
captain charisma
για υπολογιστη ε?αν ναι δωσε το λινκ απο το ε-σοπ να το δουμε και μεις.

εγω προσπαθω να το κατεβασω απο το γαματο.ινφο αλλα οι σιντερς κοιμουνται και ειμαι ακομα στο 3% blink.gif
SlobodaN
Yπάρχει πρόβλημα. Το παιχνίδι δεν μου τρέχει καλά σαν performance βλέπω ότι τα γραφικά "τρέμουν" η κίνηση πάει σαν καρέ..

Το σύστημά μου είναι αυτό AMD ATHLON 64 DUAL CORE PROCESSOR 6400+ , 3.2 MHZ

4 GB μνήμη
και η κάρτα γραφικών η ΑΤΙ η 4890.


Τι συμβαίνει ρε παιδιά? Τι παίζει? Παρατηρεί κανένας κατι ανάλογο? Το μόνο που θυμάμαι ότι στην εγκατάσταση κάτι μοu έβγαλε λάθος με το Window Installer αν θυμάμαι καλά, η έκδοση λέει δεν είναι συμβατή με το σύστημα κάτι τέτοιο... Παίζει ρόλο?



Captain, το λινκ http://www.e-shop.gr/show_main.phtml?id=PCG.02063
lakersdynasty
Καλητερα δεν τι γραφει στο πισω μερος του κουτιου του παιχνιδιου και συνεκρινε με τα δικα σου.

το pc μου ειναι οκ για τα μινιμουμ που ζηταει το παιχνιδι για συστηξμα και παιζει μια χαρα.

2.4GHz dual core
6600 nvidia gforce
1 GB RAM

και εχω κατεβασει και το game booster που σβηνει οσο παιζω οτι τρωει μνημη και δεν ειναι απαραιτητο... tongue.gif

αλλιως μου κολλαει και εμενα.
OnLy_PAS-AthEnS
ΠΑΙ-ΧΝΙ-ΔΑ-ΡΑ!ΜΕτραει ασχημα το προτεινω σε ολουσ!
SlobodaN
QUOTE(lakersdynasty @ Oct 15 2009, 01:06 ) *
Καλητερα δεν τι γραφει στο πισω μερος του κουτιου του παιχνιδιου και συνεκρινε με τα δικα σου.

το pc μου ειναι οκ για τα μινιμουμ που ζηταει το παιχνιδι για συστηξμα και παιζει μια χαρα.

2.4GHz dual core
6600 nvidia gforce
1 GB RAM

και εχω κατεβασει και το game booster που σβηνει οσο παιζω οτι τρωει μνημη και δεν ειναι απαραιτητο... tongue.gif

αλλιως μου κολλαει και εμενα.



Μα να σου πω τι γίνεται.. όταν παίζω Practice όλα είναι μια χαρά. Με το που φορτώσω έναν αγώνα εκεί αρχίζει το κόλλημα. Κάρτα γραφικών αποκλείεται να υπάρχει "θέμα" καθότι η 4890 είναι η δευτερη καλύτερη κάρτα της ΑΤΙ. Toν επεξεργαστή μου υποψιάζομαι..
half-man half-maverick
λοιπον επειδη εχει παρουσιασει καποια μπαγκς το παιχνιδι σε πολλους αναμενεται να βγει πατσακι σε δυο τρεις εβδομαδες. μεχρι τοτε υπομονη
captain charisma
οταν λες μπαγκς τι εννοεις?επειδη το παιχνιδι δν το εχω κατεβασει ακομα...αμα παρουσιαζει προβληματα να παρω το αυθεντικο τοτε...
SlobodaN
QUOTE(half-man half-maverick @ Oct 15 2009, 19:56 ) *
λοιπον επειδη εχει παρουσιασει καποια μπαγκς το παιχνιδι σε πολλους αναμενεται να βγει πατσακι σε δυο τρεις εβδομαδες. μεχρι τοτε υπομονη



Κι εγώ έχω ακούσει κάτι τέτοιο αλλά κάνε τα πενηνταράκια φίλε μου τι ενοείς
apkat
QUOTE(lakersdynasty @ Oct 15 2009, 01:06 ) *
και εχω κατεβασει και το game booster που σβηνει οσο παιζω οτι τρωει μνημη και δεν ειναι απαραιτητο... tongue.gif

αλλιως μου κολλαει και εμενα.


Για πες ρε μαστορα τι ειναι αυτο το game booster..
SlobodaN
Mέχρι και αντιγραμμένο το κατέβασα και έβαλα να το παίξει μπας και έφτιαχνε αλλά πάλι τα ίδια. Είμαι πεπεισμένος πως είναι 100% θέμα επεξεργαστή και λέω άυριο να πάρω να πάρω έναν.


Edit: Ούτε αυτό το booster βοήθησε.
captain charisma
σλοπονταν απο ποιο σαιτ το κατεβασες?μεσω τορρεντ ε? γιατι εγω εδω και 3 μερες το προσπαθω απο το γαματο.ινφο και ουτε το 10% δν εχει κατεβει..
SlobodaN
QUOTE(captain charisma @ Oct 15 2009, 21:26 ) *
σλοπονταν απο ποιο σαιτ το κατεβασες?μεσω τορρεντ ε? γιατι εγω εδω και 3 μερες το προσπαθω απο το γαματο.ινφο και ουτε το 10% δν εχει κατεβει..



Aπό Sport-Scene.net . Γράψου τσακ μπαμ δώσε 5 ευρώ μέσο paypal και για ένα μήνα κατεβάζεις ότι παιχνίδια ΝΒΑ γουστάρεις μέσο torrent πάντα η οτιδήποτε άλλο θέλεις, έχει μεγάλη γκάμα.

Και έχει και πολλούς seeders.
Το 2Κ10 (7 giga) το κατέβασα σε 3 ώρες.


Και οτιδήποτε χρειαστείς με το site, αν αποφασίσεις να το κάνεις, στείλε μου pm.
half-man half-maverick
QUOTE(captain charisma @ Oct 15 2009, 20:13 ) *
οταν λες μπαγκς τι εννοεις?επειδη το παιχνιδι δν το εχω κατεβασει ακομα...αμα παρουσιαζει προβληματα να παρω το αυθεντικο τοτε...

φιλε επειδη ειναι παιχνιδαρα σου συνηστω να το παρεις σε αυθεντικο . λοιπον μπαγκς εχει παρα πολλα το πατς που θα βγει θα διορθωνει πανω απο 40 πραγματα.
αυτα που με πειραξαν εμενα ειναι οτι στο mode που φτιαχνεις ενα παιχτη δεν μπορεις να αλλαξεις τις αρχικες ρυθμισεις (πχ ποσα λεπτα θα ειναι το quorter)
στη σεζον δεν μπορεις να βγαλεις το οτοσειβ ,υπαρχει προβλημα στην δημιουργια καινουργιων ρουκιζ και δεν λειτουργουν καλα τα ντριλς (που βελτιωνουν τους παιχτες και αυτο τρελα σημαντικο)
Υπαρχει προβλημα στα γραφικα δλδ καμια φορα θα σου κολλαει χωρις λογο
αυτα με πειραξαν εμενα. αλλα νταξ σιγα σε δυο εβδομαδες θα βγει το πατς..

κυριως ομως παρτο αυθεντικο για το τρελο ον λαιν που θα εχει. θα μπορεις να φτιαχνεις ενα παιχτη και να μπορεις να τον βαζεις σε ομαδες που θα φτιαχνετε με αλλους γιουζερς και ο καθενας να ελενχει τον παιχτη του και θα συμμετεχει σε ον λαιν πρωταθληματα!

μην νομιζεις οτι ειμαι κανενας υπαλληλος της 2κ αλλα τοσα χρονια επαιζα λαιβ και φετος πηρα 2κ και ειναι σαν να επαθα πολιτισμικο σοκ! biggrin.gif
επισης καθε ομαδα εχει τα δικα της συστηματα ! πχ οι μαβερικς εχουν συστηματα που βγαζουν το νοβιτσκι isolated για σουτακια απο middle range κ ετσι! biggrin.gif
SlobodaN
QUOTE(half-man half-maverick @ Oct 16 2009, 02:15 ) *
φιλε επειδη ειναι παιχνιδαρα σου συνηστω να το παρεις σε αυθεντικο . λοιπον μπαγκς εχει παρα πολλα το πατς που θα βγει θα διορθωνει πανω απο 40 πραγματα.
αυτα που με πειραξαν εμενα ειναι οτι στο mode που φτιαχνεις ενα παιχτη δεν μπορεις να αλλαξεις τις αρχικες ρυθμισεις (πχ ποσα λεπτα θα ειναι το quorter)
στη σεζον δεν μπορεις να βγαλεις το οτοσειβ ,υπαρχει προβλημα στην δημιουργια καινουργιων ρουκιζ και δεν λειτουργουν καλα τα ντριλς (που βελτιωνουν τους παιχτες και αυτο τρελα σημαντικο)
Υπαρχει προβλημα στα γραφικα δλδ καμια φορα θα σου κολλαει χωρις λογο
αυτα με πειραξαν εμενα. αλλα νταξ σιγα σε δυο εβδομαδες θα βγει το πατς..

κυριως ομως παρτο αυθεντικο για το τρελο ον λαιν που θα εχει. θα μπορεις να φτιαχνεις ενα παιχτη και να μπορεις να τον βαζεις σε ομαδες που θα φτιαχνετε με αλλους γιουζερς και ο καθενας να ελενχει τον παιχτη του και θα συμμετεχει σε ον λαιν πρωταθληματα!

μην νομιζεις οτι ειμαι κανενας υπαλληλος της 2κ αλλα τοσα χρονια επαιζα λαιβ και φετος πηρα 2κ και ειναι σαν να επαθα πολιτισμικο σοκ! biggrin.gif
επισης καθε ομαδα εχει τα δικα της συστηματα ! πχ οι μαβερικς εχουν συστηματα που βγαζουν το νοβιτσκι isolated για σουτακια απο middle range κ ετσι! biggrin.gif


Μaverick, το γνήσιο έχω, αλλά επειδή μου έκανε κολλήματα -πράγμα ανεξήγητο για το σύστημα που έχω- δοκίμασα και εναλλακτικά να το κατεβάσω και αντιγραμμένο να δω.Πάλι τα ίδια μου έκανε.

Αλλά νομίζω ότι σήμερα θα διευθετηθεί το θέμα.
AirNick7
σαν παιχνιδι αξιζει??? σε σχεση με το περσυνο ειναι καλυτερο???? rolleyes.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Εννοειται!!!Σκεψου εχει ακομα και NBDL,Become a legend αλλα λεγεται αλλιως βεβαια....εχει τεραστιο βαθος σαν παιχνιδι και μετραει.....και δεν το εχω ακομα στα χερια μου...αααα
Boom Dizzle
Παιδια τι ειναι αυτο το game booster????
OnLy_PAS-AthEnS
Προγραμματακι που σου κανει το ΠΣΙ να παιζει καλυτερα τα παιχνιδια.Γραπσε το ονομα του προγραμματος στο γοογλε και θα το κατεβασεις.Πιστευω αξιζει!
Boom Dizzle
Σε ευχαριστω!
SlobodaN
Tο φοβερό της υπόθεσης που μόλις τώρα παρατήρησα είναι ότι διαθέτει real time schedule και στις διακοπές του αγώνα σου βγάζει το πρόγραμμα των επομενων 5 αγώνων της ομάδας σου και υπάρχουν και σχόλια απο τον commentator. Λες και βλέπεις πραγματικό αγώνα είναι σε αυτό το ζήτημα.


Για το game booster ρώτησα ένα φίλο που γνωρίζει πολλά απο προγραμματισμό και μου είπε να μην κάνω καμιά μ@@@@ και το βάλω. Απο κει και πέρα ότι θέλει ο καθένας..
Giorgos#4
απο οσους το εχουν παιξει θελω να μου πουν

α)ποια ομαδα εχει τα καλυτερα στατιστικα

και β)πως εχει τους σανς

επεισης σε ποια κονσολα πιστευετε οτι ειναι καλυτερο(εγω προσωπικα xbox)
SlobodaN
QUOTE(Giorgos#4 @ Oct 17 2009, 17:33 ) *
απο οσους το εχουν παιξει θελω να μου πουν

α)ποια ομαδα εχει τα καλυτερα στατιστικα

και β)πως εχει τους σανς

επεισης σε ποια κονσολα πιστευετε οτι ειναι καλυτερο(εγω προσωπικα xbox)



α) Celtics

β) Overall: 74 Offence: 78 Defence :71

γ) Σε 2 βδομάδες που θα βγει το καινούργιο patch απο 2Κ το PC θα είναι κυρίαρχος. Χώρια τα forum που υπάρχουν που κατεβάζεις και μοντάρεις γήπεδα, cyberfaces, sliders κ.λ.π.
Giorgos#4
QUOTE(SlobodaN @ Oct 17 2009, 17:49 ) *
α) Celtics

β) Overall: 74 Offence: 78 Defence :71

γ) Σε 2 βδομάδες που θα βγει το καινούργιο patch απο 2Κ το PC θα είναι κυρίαρχος. Χώρια τα forum που υπάρχουν που κατεβάζεις και μοντάρεις γήπεδα, cyberfaces, sliders κ.λ.π.




Ευχαριστω

η αληθεια ειναι οτι χαρηκα που οι σανς (αν και τους υποστηριζω)ειναι επιτελους μετριοι στο 2κ αφου χανω συνεχεια απο εναν φιλο μου που τους παιρνει

επεισης προτιμω να παιζω σε playstation κτλπ καθως το pc ειναι πιο αβολο στον χειρισμο ακομα και με τα control που κυκλοφορουν ,εχει μεγαλες απαιτησεις σε καρτα ηχου γραφικων μνημη κτλπ κα
Emanuel David Ginobili
To μονο παιχνιδι που παιζω στο 360 μου (εχω καμια 3αρια) ειναι το 2Κ9, το λατρευω, τελεια γραφικα, τελειο gameplay κι ας εχει τις "χαζομαριτσες" του.
Επαιξα το ντεμο του 10 στο Xbox, και πριν λιγο εγκατεστησα φουλ στο PC, δεν ξερω για σας αλλα εμενα το 10 μου φαινεται να 'χει χειροτερα γραφικα και γενικα φαινεται σαν να ειναι παλιοτερο παιχνιδι απο το 9... Εγω προσωπικα αν συνεχιζε η υποστηριξη των roster updates θα συνεχιζα να παιζω το 9!

Τωρα αυτο που με αποτρεπει απ' το να παιξω στο PC ειναι τα controls! Ξερει κανεις κανεναν τροπο να κανω τα controls ιδια με του Xbox??? HELP!!!
SlobodaN
QUOTE(Emanuel David Ginobili @ Oct 17 2009, 18:20 ) *
To μονο παιχνιδι που παιζω στο 360 μου (εχω καμια 3αρια) ειναι το 2Κ9, το λατρευω, τελεια γραφικα, τελειο gameplay κι ας εχει τις "χαζομαριτσες" του.
Επαιξα το ντεμο του 10 στο Xbox, και πριν λιγο εγκατεστησα φουλ στο PC, δεν ξερω για σας αλλα εμενα το 10 μου φαινεται να 'χει χειροτερα γραφικα και γενικα φαινεται σαν να ειναι παλιοτερο παιχνιδι απο το 9... Εγω προσωπικα αν συνεχιζε η υποστηριξη των roster updates θα συνεχιζα να παιζω το 9!

Τωρα αυτο που με αποτρεπει απ' το να παιξω στο PC ειναι τα controls! Ξερει κανεις κανεναν τροπο να κανω τα controls ιδια με του Xbox??? HELP!!!



Καμία σχέση. Είναι πολύ καλύτερο στο pc. Εξαρτάται βέβαια και απο το σύστημα που έχεις. Θα βγάλει Patch η 2Κ σε 2 εβδομάδες περίπου και θα φτιάξει οτιδήποτε bug και το παιχνίδι θα στρώσει.

Ti control έχεις?
Emanuel David Ginobili
QUOTE(SlobodaN @ Oct 17 2009, 23:34 ) *
Καμία σχέση. Είναι πολύ καλύτερο στο pc. Εξαρτάται βέβαια και απο το σύστημα που έχεις. Θα βγάλει Patch η 2Κ σε 2 εβδομάδες περίπου και θα φτιάξει οτιδήποτε bug και το παιχνίδι θα στρώσει.

Ti control έχεις?


Διαφωνω, το 9 σε 42αρα HD Τηλεοραση στο xbox, δεν πιανεται! Ειναι απιστευτο!!!

Εχω το ενσυρματο χειριστηριο του xbox.
benchwarmer
Ειχα το ιδιο προβλημα με τον Σλομπονταν και το ελυσα πηγαινοντας "video settings" και χαμηλωνοντας λιγο την αναλυση σε παικτες, γηπεδο κλπ..
SlobodaN
QUOTE(Emanuel David Ginobili @ Oct 18 2009, 03:30 ) *
Διαφωνω, το 9 σε 42αρα HD Τηλεοραση στο xbox, δεν πιανεται! Ειναι απιστευτο!!!

Εχω το ενσυρματο χειριστηριο του xbox.




Manu, κι εγώ είχα το 360 και το 2Κ9 σε τηλεόραση Full HD με 10000:1 αντίθεση. Και πάλι όμως -κατα τη γνώμη μου πάντα- δεν μπορεί να συγκριθεί με τον υπολογιστή. Γενικότερα η εικόνα και η ζωντάνια των γραφικών στον υπολογιστή δεν μπορούν να συγκρηθούν με τις lcd τηλεοράσεις. Τώρα έχω μία led ΤV και κάποια στιγμή θα βάλω πάνω το 360 που βρίσκεται πεταμένο σε μια γωνιά να δω διαφορά εικόνας. Επιμένω ομως σε γραφικά η οθόνη pc είναι ανώτερη απο οθόνη τηλεόρασης απ΄ όποια πλευρά το δει ο καθένας.

Εγώ έχω αυτά τα χειριστήρια http://91.103.160.40/admin2/public/hardwar...epad-100005.jpg
Στυλ playstation και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είναι τα ίδια με ΧΒΟΧ σε χειρισμό 2Κ και πιο ξεκούραστα στην αφή, επειδή έχεις ΧΒΟΧ καταλαβαίνεις τι ενοώ.

Κι εγώ Bench χαμήλωσα μόνο το player detail στο medium και πάει σφαίρα τώρα. Ευελπιστούμε με το patch να το "στρώσουν" και αυτό.
lakersdynasty
apkat τωρα ειδα το ποστ σου.

http://www.majorgeeks.com/Game_Booster_d5952.html

εδω θα βρεις μια εκδοση του game booster.

βρηκα και αλλου πιο προσφατη αλλα πρεπει να κανεις εγγραφη στο σαϊτ κτλ.

εγω με αυτο το δουλευω το 2κ10 οπως και το 2κ9 και παιζει μια χαρα.
captain charisma
εγω παλι κατεβασα το παιχνιδι μεσω rabidshare...72 κομματια παρακαλω...το εκανα αποσυμπιεση και μου εβγαλε ενα αρχει iso το οποιο εκανα κι αυτο αποσυμπιεση και μετα πατησα εγκατασταση του παιχνιδιου. βαζω το νεο κρακ στη θεση του παλιου στο φακελο του παιχνιδιου και παταω το εικονιδιο για να μπω στο παιχνιδι....και καθε φορα μου βγαζει ενα εικονιδιο οτι και καλα παρουσιαστηκε σφαλμα και δν ανοιγει καν το παιχνιδι....ελεος δλδ τι να κανω?
68.gif shot.gif
SlobodaN
QUOTE(captain charisma @ Oct 22 2009, 19:50 ) *
εγω παλι κατεβασα το παιχνιδι μεσω rabidshare...72 κομματια παρακαλω...το εκανα αποσυμπιεση και μου εβγαλε ενα αρχει iso το οποιο εκανα κι αυτο αποσυμπιεση και μετα πατησα εγκατασταση του παιχνιδιου. βαζω το νεο κρακ στη θεση του παλιου στο φακελο του παιχνιδιου και παταω το εικονιδιο για να μπω στο παιχνιδι....και καθε φορα μου βγαζει ενα εικονιδιο οτι και καλα παρουσιαστηκε σφαλμα και δν ανοιγει καν το παιχνιδι....ελεος δλδ τι να κανω?
68.gif shot.gif



Πάρτο γνήσιο να ησυχάσεις βρε Captain. Δηλαδή δεν αξίζει και η ταλαιπωρία όχι τίποτε άλλο..

captain charisma
το σκεφτομαι να το παρω. παντως στο γνησιο δεν πιστευω να υπαρχουν τα μπαγκς που αναφερατε προηγουμενως αλλα μονο στις αντιγραφες ετσι?
SlobodaN
QUOTE(captain charisma @ Oct 22 2009, 20:15 ) *
το σκεφτομαι να το παρω. παντως στο γνησιο δεν πιστευω να υπαρχουν τα μπαγκς που αναφερατε προηγουμενως αλλα μονο στις αντιγραφες ετσι?



Και στο γνήσιο υπάρχουν πολλά- πολλά bugs αλλά είμαι σε επαφή με το forum της 2Κ και σε 10 μέρες βγάζουν patch που θα τα διορθώνει όλα. Αν έχεις αντιγραμμένο είναι αμφίβολο αν θα μπορείς να το εγκαταστήσεις. Βασικά δεν είμαι και 100% σίγουρος γι'αυτό , αλλά πάρτο μωρέ γνήσιο να είσαι σίγουρος. Χώρια που στο γνήσιο με το που το μπει στο menu σου κάνει search για τυχόν ανταλλαγές και σου ανανεώνει το roster. Όποτε βέβαια δεν είναι down o server τους..
morrison
QUOTE(captain charisma @ Oct 22 2009, 19:50 ) *
εγω παλι κατεβασα το παιχνιδι μεσω rabidshare...72 κομματια παρακαλω...το εκανα αποσυμπιεση και μου εβγαλε ενα αρχει iso το οποιο εκανα κι αυτο αποσυμπιεση και μετα πατησα εγκατασταση του παιχνιδιου. βαζω το νεο κρακ στη θεση του παλιου στο φακελο του παιχνιδιου και παταω το εικονιδιο για να μπω στο παιχνιδι....και καθε φορα μου βγαζει ενα εικονιδιο οτι και καλα παρουσιαστηκε σφαλμα και δν ανοιγει καν το παιχνιδι....ελεος δλδ τι να κανω?
68.gif shot.gif

CC εισαι σιγουρος οτι το pc σου καλυπτει τις απαιτησεις του παιχνιδιου;Γιατι μου φαινεται οτι αυτο πρεπει να φταιει...
benchwarmer
QUOTE(captain charisma @ Oct 22 2009, 18:50 ) *
εγω παλι κατεβασα το παιχνιδι μεσω rabidshare...72 κομματια παρακαλω...το εκανα αποσυμπιεση και μου εβγαλε ενα αρχει iso το οποιο εκανα κι αυτο αποσυμπιεση και μετα πατησα εγκατασταση του παιχνιδιου. βαζω το νεο κρακ στη θεση του παλιου στο φακελο του παιχνιδιου και παταω το εικονιδιο για να μπω στο παιχνιδι....και καθε φορα μου βγαζει ενα εικονιδιο οτι και καλα παρουσιαστηκε σφαλμα και δν ανοιγει καν το παιχνιδι....ελεος δλδ τι να κανω?
68.gif shot.gif


Μαζι με το κρακ πρεπει να βαλεις στον φακελο του παιχνιδιου και το αλλο αρχειο που βρισκεται στον φακελο του κρακ.
SlobodaN
Μονοπύρηνο επεξεργαστή στα 2.8 θέλει και 512 ram το minimum . Δεν νομίζω πια να έχει χαμηλότερο εκείνος. Κάτι παίζει με το crack. Κι εγώ θυμάμαι ένα αρχείο .dll μαζί.
morrison
QUOTE(SlobodaN @ Oct 22 2009, 20:47 ) *
Μονοπύρηνο επεξεργαστή στα 2.8 θέλει και 512 ram το minimum . Δεν νομίζω πια να έχει χαμηλότερο εκείνος. Κάτι παίζει με το crack. Κι εγώ θυμάμαι ένα αρχείο .dll μαζί.

Σοβαρα;Eιχα την αισθηση οτι ειχε μεγαλυτερες απαιτησεις...
Μακαρι να κανω λαθος... rolleyes.gif
captain charisma
QUOTE(benchwarmer @ Oct 22 2009, 20:42 ) *
Μαζι με το κρακ πρεπει να βαλεις στον φακελο του παιχνιδιου και το αλλο αρχειο που βρισκεται στον φακελο του κρακ.

βρες λες? το αλλο αρχειο δεν το βαλα
μονο το κρακ εβαλα ισως να φταιει αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907877

αυτο το λαπτοπ εχω..το 2κ9 μια χαρα το επαιζε
SlobodaN
QUOTE(captain charisma @ Oct 22 2009, 21:34 ) *
βρες λες? το αλλο αρχειο δεν το βαλα
μονο το κρακ εβαλα ισως να φταιει αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.907877

αυτο το λαπτοπ εχω..το 2κ9 μια χαρα το επαιζε


Σου μεταφέρω απο το κουτί του:
Recommended - CPU: 3 GHZ dual core processor, Ram: 2 GB, VGA: 512 mb Ram Νvidia Ge Force 7900 or better. Dirext 9.0 compatible sound card.
kotzito
QUOTE(captain charisma @ Oct 22 2009, 19:50 ) *
εγω παλι κατεβασα το παιχνιδι μεσω rabidshare...72 κομματια παρακαλω...το εκανα αποσυμπιεση και μου εβγαλε ενα αρχει iso το οποιο εκανα κι αυτο αποσυμπιεση και μετα πατησα εγκατασταση του παιχνιδιου. βαζω το νεο κρακ στη θεση του παλιου στο φακελο του παιχνιδιου και παταω το εικονιδιο για να μπω στο παιχνιδι....και καθε φορα μου βγαζει ενα εικονιδιο οτι και καλα παρουσιαστηκε σφαλμα και δν ανοιγει καν το παιχνιδι....ελεος δλδ τι να κανω?
68.gif shot.gif

Πως το εγκατεστησες;Εχω την εντυπωση οτι στα αρχεια iso πρεπει να κανεις εγκατασταση χρησιμοποιωντας καποιο προγραμμα oπως το deamon tools.
morrison
QUOTE(benchwarmer @ Oct 22 2009, 20:42 ) *
Μαζι με το κρακ πρεπει να βαλεις στον φακελο του παιχνιδιου και το αλλο αρχειο που βρισκεται στον φακελο του κρακ.

Το τσεκαρα,εχεις δικιο αυτο ηταν το προβλημα...
Εν τω μεταξυ πραγματι οι απαιτησεις του παιχνιδιου εχουν κατεβει αρκετα σε σχεση με περσι...
QUOTE(kotzito @ Oct 22 2009, 22:29 ) *
Πως το εγκατεστησες;Εχω την εντυπωση οτι στα αρχεια iso πρεπει να κανεις εγκατασταση χρησιμοποιωντας καποιο προγραμμα oπως το deamon tools.

Ή και το Alcohol...
captain charisma
τελικα εφταιγε αυτο που ειπε ο benchwarmer..το εβαλα και το αρχειο που ειπε και παιζει το παιχνιδι.επαιξα ενα ματς και εχω να πω οτι ειναι πολυ ωραιο και λιγακι καλυτερο απ το 2κ9. οσο για τα μπαγκς δν μου εμφανισε κατι περιεργο.

το ισο το κανεις αποσυμπιεση και με winrar
captain charisma
αρχισα σεζον και πηρα τους μαβς...το εβαλα στο 2 επιπεδο δυσκολιας δλδ το προ...αλλα μου φαινεται παραξενο τα πολλα κλεψιματα που κανουν ολοι οι δικοι μου παικτες και τα πολλα ευστοχα τριποντα υπο πιεση...αυτο οφειλεται στα μπαγκς που λεγατε?το πατς βγαινει μονο για το γνησιο παιχνιδι?
HLR CENATION
Οντως παιχνιδαρα ειναι αλλα πολυ δυσκολο.Αν το καταιβασεις επιπεδο κ παιξεις στο ολ σταρ τοτε χανουν οι παικτες σε ai.φετος παντως πολυ ωραιο ειναι κ το λαιβ δεν ξερω σκεφτομαι μετα απο το νβα λαιβ 2006 να επιστρεψω εκει φετος.εχουν k καλυτερο ai οι παικτες ενω εχει κ πολυ δυνατα γραφικα.
lakersdynasty
QUOTE(captain charisma @ Oct 24 2009, 00:59 ) *
αρχισα σεζον και πηρα τους μαβς...το εβαλα στο 2 επιπεδο δυσκολιας δλδ το προ...αλλα μου φαινεται παραξενο τα πολλα κλεψιματα που κανουν ολοι οι δικοι μου παικτες και τα πολλα ευστοχα τριποντα υπο πιεση...αυτο οφειλεται στα μπαγκς που λεγατε?το πατς βγαινει μονο για το γνησιο παιχνιδι?


αυτα μπορεις να τα διορθωσεις εσυ.

κοιτα να βρεις τα sliders και πειραξε τα αναλογα.

μειωσε πχ τα steals τα δικα σου και αυξησε καπως τα hands του CPU.

μειωσε και την ευστοχια σου στα τριποντα κατα 2-3 μοναδες.

αυτο ισως βοηθησει.
SlobodaN
Τα πιο "ψαγμένα" sliders στο net το έχω ξαναπεί, είναι εδώ. http://forums.nba-live.com/viewforum.php?f=122

Και όχι μόνο sliders , τα πάντα κατεβάζεις μέχρι και updated courts και οι χορηγοί στις πινακίδες στο γήπεδο αλλάζουν.
half-man half-maverick
υπαρχει τροπος να τα περασω στο πλειστεισον 3 ? πχ να τα παρω με Usb και να τα βαλω ετσι η λετε να μην πιασει ?
για τα updates που εχει αυτο το σαιτ λεω
SlobodaN
QUOTE(half-man half-maverick @ Oct 26 2009, 22:31 ) *
υπαρχει τροπος να τα περασω στο πλειστεισον 3 ? πχ να τα παρω με Usb και να τα βαλω ετσι η λετε να μην πιασει ?
για τα updates που εχει αυτο το σαιτ λεω



Είμαι αρκετό καιρό εκεί και ασχολούμαι με αυτό το forum, και τα παιδιά έχω διαβάσει να λένε επανειλημένως ότι τα αρχεία αυτά είναι συμβατά μόνο με το pc. Τώρα, δεν χάνεις και τίποτα να ρίξεις και μία ερώτηση στο forum, γράψου μια στα γρήγορα και κάντο. Αν και δεν νομίζω γιατί σου λέω ότι screenshots,κριτικές,sliders, και ρυθμίσεις ότι λένε αφορούν το pc και μόνο.
half-man half-maverick
QUOTE(SlobodaN @ Oct 27 2009, 03:04 ) *
Είμαι αρκετό καιρό εκεί και ασχολούμαι με αυτό το forum, και τα παιδιά έχω διαβάσει να λένε επανειλημένως ότι τα αρχεία αυτά είναι συμβατά μόνο με το pc. Τώρα, δεν χάνεις και τίποτα να ρίξεις και μία ερώτηση στο forum, γράψου μια στα γρήγορα και κάντο. Αν και δεν νομίζω γιατί σου λέω ότι screenshots,κριτικές,sliders, και ρυθμίσεις ότι λένε αφορούν το pc και μόνο.

εε λογικα δεν θα γινεται για να το λενε.. κριμα ρε γμτ γιατι το μονο που λειπει σε αυτο το παιχνιδι για μενα ειναι οι πολλες ρετρο φανελες και αυτες θα ηταν πολυ ευκολο να γινουν απο διαφορους χρηστες. τεσπα ας ελπισουμε να βγαλει κανενα απντειτ η 2κ με φανελες (Αν και δεν το νομιζω)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.