Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΒΑ 2Κ10 TENTH ΑΝΝIVERSARY
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4
kostasvc15
Τελικα χρειαστηκε να το κατεβασω δυο φορες το για να παιξω...
Μου αρεσει πολυ το παιχνιδι αλλα θελω να μου πειτε κατι οσοι το εχετε προχωρησει...
Στο my player που φτιαχνεις παιχτη και τον πας nba μπορεις να διαλεξεις τη διαρκεια του αγωνα;Πχ 12 αντι για 5λεπτα;Ή αλλαζει μονο του μολις πας σε ομαδα NBA;Αν δε μπορεις να το αλλαξεις ειναι μλκ γιατι τα στατιστκα των παιχτων στο πρωταθλημα ειναι συμφωνα με 48λεπτους αγωνες εκτος τις ομαδας σου...
Αλλο,αρχικα δε περασα τα καμπς γτ δεν ηξερα τα πληκτρα καλα και με πηγαν στο NBDL και απο εκει εκανα 10ημερο συμβολαιο με Detroit..τωρα αν με κρατησει το detroit μεχρι τελος σεζον μετα λογικα δεν μπορω να παρω μερος στο ντραφτ αν δε με κρατησει θα μπορω;;
SlobodaN
QUOTE(kostasvc15 @ Feb 28 2010, 17:11 ) *
Τελικα χρειαστηκε να το κατεβασω δυο φορες το για να παιξω...
Μου αρεσει πολυ το παιχνιδι αλλα θελω να μου πειτε κατι οσοι το εχετε προχωρησει...
Στο my player που φτιαχνεις παιχτη και τον πας nba μπορεις να διαλεξεις τη διαρκεια του αγωνα;Πχ 12 αντι για 5λεπτα;Ή αλλαζει μονο του μολις πας σε ομαδα NBA;Αν δε μπορεις να το αλλαξεις ειναι μλκ γιατι τα στατιστκα των παιχτων στο πρωταθλημα ειναι συμφωνα με 48λεπτους αγωνες εκτος τις ομαδας σου...
Αλλο,αρχικα δε περασα τα καμπς γτ δεν ηξερα τα πληκτρα καλα και με πηγαν στο NBDL και απο εκει εκανα 10ημερο συμβολαιο με Detroit..τωρα αν με κρατησει το detroit μεχρι τελος σεζον μετα λογικα δεν μπορω να παρω μερος στο ντραφτ αν δε με κρατησει θα μπορω;;


O χρόνος παραμένει στο 5λεπτο ακόμα και στο ΝΒΑ να πας. Παρόλαυτα απ ότι φαίνεται υπάρχει λύση. Δες εδώ

http://www.moddingway.com/news/481.html
kostasvc15
Λοιπον εχω λιωσει το παιχνιδι εδω και μια εβδομαδα...εκανα πριν λιγο μια συγκριση με το live10 απο βιντεακια στο tube που ειδα και μου φαινεται πιο ωραιο το gameplay του 2κ10.Εκτος απο αυτο μου αρεσει και πιο πολυ το διχτακι δε ξερω για σας αλλα για μενα παιζει μεγαλο ρολο..

Αυτα που δε μου αρεσουν ειναι
α)Δε ξερω (λογικα ξερει ο slobodan)σε ποιο επιπεδο ειναι το my player αλλα τρως 30αρες απο παιχτες οπως ο Βουγιασιτς και γενικα δε χανει κανεις καλαθι,ειδικα ο Γιαο ειναι ασταματητος.Για να νικησω το παιχνιδι πρεπει να παει στους 300 ποντους..
β)Κοπανιεμαι συνεχεια απο τα πολλα μπρος πισω που κανει ο πλει μεικερ.Αναφερομαι στο my player παντα που τη μπαλα τη κατεβαζει το cpu.Επισης μπορει να νικαω με 10 και μολις βγει ο παιχτης μου εξω και κανω skip μεχρι να ξαναμπει,χανω εγω με 10...και μιλαμε και διαστημα 3-4 λεπτων
γ)Λειπουν καποιες επιλογες και χρειζεται καποιες βελτιωσεις το συγκεκριμενο Mode πχ:Δε μπορω με τιποτα να βγω player of the week,εχω τον παιχτη μου στους 30+π,7ρ,8α, και δεν εχει παρει καθολου ψηφους για το Ολ σταρ,δε μπορω να κανω αλλαγες στο ροστερ κτλ

Κατα τ'αλλα ολα καλα smile.gif

ΥΓ:Ο Σαμ Μιτσελ ειναι και σας ετσι;Σε μενα το κεφαλι του ειναι παραμορφωμενο.
SlobodaN
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 5 2010, 12:38 ) *
Λοιπον εχω λιωσει το παιχνιδι εδω και μια εβδομαδα...εκανα πριν λιγο μια συγκριση με το live10 απο βιντεακια στο tube που ειδα και μου φαινεται πιο ωραιο το gameplay του 2κ10.Εκτος απο αυτο μου αρεσει και πιο πολυ το διχτακι δε ξερω για σας αλλα για μενα παιζει μεγαλο ρολο..

Αυτα που δε μου αρεσουν ειναι
α)Δε ξερω (λογικα ξερει ο slobodan)σε ποιο επιπεδο ειναι το my player αλλα τρως 30αρες απο παιχτες οπως ο Βουγιασιτς και γενικα δε χανει κανεις καλαθι,ειδικα ο Γιαο ειναι ασταματητος.Για να νικησω το παιχνιδι πρεπει να παει στους 300 ποντους..
β)Κοπανιεμαι συνεχεια απο τα πολλα μπρος πισω που κανει ο πλει μεικερ.Αναφερομαι στο my player παντα που τη μπαλα τη κατεβαζει το cpu.Επισης μπορει να νικαω με 10 και μολις βγει ο παιχτης μου εξω και κανω skip μεχρι να ξαναμπει,χανω εγω με 10...και μιλαμε και διαστημα 3-4 λεπτων
γ)Λειπουν καποιες επιλογες και χρειζεται καποιες βελτιωσεις το συγκεκριμενο Mode πχ:Δε μπορω με τιποτα να βγω player of the week,εχω τον παιχτη μου στους 30+π,7ρ,8α, και δεν εχει παρει καθολου ψηφους για το Ολ σταρ,δε μπορω να κανω αλλαγες στο ροστερ κτλ

Κατα τ'αλλα ολα καλα smile.gif

ΥΓ:Ο Σαμ Μιτσελ ειναι και σας ετσι;Σε μενα το κεφαλι του ειναι παραμορφωμενο.


α) Το my player επίπεδο ουσιαστικά δεν έχει. Εξαρτάται απο την ομάδα που είσαι για το αν θα κερδίζεις άνετα και χωρίς ιδιαίτερη προσωπική συνεισφορά η θα σε ξεσκίζουν ότι και αν κάνεις. Μην ξεχνάς ότι είσαι ένας παίχτης και οι μαλ..ειες μοιράζονται.. wink.gif
Τι θέση παίζεις πες μου για να σου πω περίπου τι ratings να ανεβάσεις. Αν είσαι playmaker θα με διευκολύνεις πολύ.

β) Ισχύει ότι λες. Αναμένουμε το patch. Αρκεί να μην λέγεται 2Κ11.

γ) Μπα, που να βγεις All Star ,δεν παίζει αυτό. Να σου πω την αλήθεια γενικά 2κ10 δεν παίζω πλέον, δηλαδή έπαιζα Myplayer ώς ένα σημείο και μετά σταμάτησα, με κούρασε, αλλά ναι και σε αυτά που λες με τα ρόστερ έχεις δίκιο, δεν αλλάζουν ρε συ αυτά ξέχασέ τα.

Το διχτάκι που λες είναι όντως καλό, αλλά έχα κατεβάσει ένα άλλο πραγματικά άπαιχτο. ΑΠΑΙΧΤΟ λέμε..
Κάνε Register εδώ.
http://hyem.org/index.php?board=239.0
kostasvc15
Νομιζω εχει επιπεδο γτ στο πρωτο patch που μου εδωσες (ευχαριστω κιολας) μπορουσες να το αλλαξεις..αλλα ηθελε τα σχετικα..τελος παντων
Ενταξει στα ratings ειμαι κομπλε..Τον ειχα βαλει στο υψος μου αλλα τον πηγε μονο του (εκτος αν εκανα καμια βλακεια εγω) στα 6'6 μαλλον γιατι τον ορισα sg..Φερνω σε καθε παιχνιδι A+ και τον ανεβασα αμεσως στο 60 overall χωρις να παρω μερος στο ντραφτ που σου δινει πολλα skill points απο οτι καταλαβα.Αφου εχω φτασει τα περισσοτερα Milestones,βγηκα και παιχτης εβδομαδας τελικα (με 3 td,μεσα στην εβδομαδα)και περιμενω να τελειωσω τη σεζον για να φτασω και αλλα...Βελτιωση θελω μονο στο τριποντο που παρα τα, 83 που του εχω σουταρω με 25%.

Κατι αλλο θελω να σε ρωτησω.
α)Το παιχνιδι δεν το εχω αυθεντικο..μπορω να κανω τιποτα Online;
β)Παιζω με το πληκτρολογιο..μπορω να κανω ολες τις ντριπλες και ολων των ειδων τα καρφωματα;πχ 360 windmill..
γ)Πως κανω alley oop πασα;Οταν μου κανουν τι παταω;

Δειτε ενα τοπ 10 απο το παιχνιδι στο επισημο σαιτ:
τοπ10
SlobodaN
Δύσκολα μου βάζεις.

Το παιχνίδι το έχω αυθεντικό, δεν γνωρίζω.

Πως κάνεις alley oop?

Δες Εδώ


Και γνώμη μου, αν παιζεις και ασχολείσαι συχνά παράτα το πληκτρολόγιο και πάρε joypad,, smile.gif icon_wave.gif
apkat
Παιδια το κρακ το αντιγραφω απο τον φακελο του cd στον φακελο του program files;;Γιατι το εκανα και δεν μου επαιξε..
captain charisma
βαλε και το αλλο αρχειο που εχει στο κρακ..το επαθα και εγω αυτο.
apkat
Δηλαδη να μεταφερω οτι εχει μεσα ο φακελος του κρακ;;
captain charisma
ναι.2 αρχεια ειναι, το κρακ κι αλλο ενα..και εγω εβαζα μονο το κρακ και δν επαιζε και μου ειπαν τα παιδια εδω να τα βαλω και τα 2 στο φακελο του παιχνιδιου
SlobodaN
Οπου να ναι θα σκάσει και αυτή η μπόμπα και θα μας κλείσει εντελώς στα σπίτια μας.


Ήταν που βγαίναμε κιόλας...
kostasvc15
QUOTE(SlobodaN @ Mar 8 2010, 15:08 ) *
Δύσκολα μου βάζεις.

Το παιχνίδι το έχω αυθεντικό, δεν γνωρίζω.

Πως κάνεις alley oop?

Δες Εδώ


Και γνώμη μου, αν παιζεις και ασχολείσαι συχνά παράτα το πληκτρολόγιο και πάρε joypad,, smile.gif icon_wave.gif

Το βρηκα για το αλλει ουπ,μπηκα στο επισημο σαιτ του παιχνιδιου και ειχε βιντεο...
Αλλο με βασανιζει τωρα.Πηγα στο ροστερ και μου εχει το παιχτη μου οπως και κατι αλλους με ενα -3 διπλα στο οverall,δλδ γραφει 61 -3.Κανονικα ειμαι 64,ξερετε τι παιζει;

Εσυ ρε Captain που το κατεβασες, δοκιμασες τπτ με το ονλαιν;
Gravedigger
QUOTE (kostasvc15 @ Mar 9 2010, 07:12 ) *
Πηγα στο ροστερ και μου εχει το παιχτη μου οπως και κατι αλλους με ενα -3 διπλα στο οverall,δλδ γραφει 61 -3.Κανονικα ειμαι 64,ξερετε τι παιζει;

Λογικά,από ότι ξέρω από το 9 η είναι δυσαρεστημένος από την χρησιμοποίηση του και τον ρόλο του η είναι ελαφρώς τραυματίας.
captain charisma
ονλαιν μονο το γνησιο παιζει φιλε..αυτο που εχουμε εμεις δεν νομιζω οτι παιζει..
SlobodaN
Ψήνομαι τρελά μιλάμε.. όπου να ναι θα είναι έτοιμο και θα με χάσει ο κόσμος..


http://img249.imageshack.us/i/knicks.png/

http://img265.imageshack.us/i/pacers.png/

http://img297.imageshack.us/i/buckshawks.png/





http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f...55&start=50
SlobodaN
Τελικά η Ανάσταση ήρθε πιο πριν φέτος,

βγήκε Patch για 2Κ10

http://www.2ksports.com/downloads/new
kostasvc15
Οποιος θελει να ανεβασει το overall του παιχτη του θα πρεπει να ανεβασει τα offensive και defensive awareness.Βοηθανε πολυ.

Το πατς το τελευταιο που εδωσες Σλομπονταν ειναι για να λειτουργουν οι Online επιλογες..
Razorblade Fish
QUOTE(SlobodaN @ Mar 2 2010, 11:41 ) *
O χρόνος παραμένει στο 5λεπτο ακόμα και στο ΝΒΑ να πας. Παρόλαυτα απ ότι φαίνεται υπάρχει λύση. Δες εδώ

http://www.moddingway.com/news/481.html

Δυστυχως σε μενα παρουσιαζει προβλημα το προγραματακι,το εβαλα και μεσα στο παιχνιδι σφυριζεται συνεχεια η παραβαση "5 seconds back to basket" που δεν ξερω καν τι ειναι.Προφανως επειδη εβαλα sim time 5 λεπτα.Κριμα γιατι θα ηταν πολυ χρησιμο...
kostasvc15
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 22 2010, 13:51 ) *
Δυστυχως σε μενα παρουσιαζει προβλημα το προγραματακι,το εβαλα και μεσα στο παιχνιδι σφυριζεται συνεχεια η παραβαση "5 seconds back to basket" που δεν ξερω καν τι ειναι.Προφανως επειδη εβαλα sim time 5 λεπτα.Κριμα γιατι θα ηταν πολυ χρησιμο...


Φιλε δες αυτο το βιντεο:

Το βρηκα πριν απο κατι μερες..Μπορει να βοηθησει,εγω το εφτιαξα με το πατσακι..
SlobodaN
Για το Patch τα έχετε αναφέρει όλα. Σε λίγη ώρα μάλλον θα ανεβάσουν και την TNT Camera που θα είναι συμβατή με το 1.1. Δεν βλέπω την ώρα. Θα ενημερώσω αναλόγως.
Razorblade Fish
QUOTE(kostasvc15 @ Mar 22 2010, 17:22 ) *
Φιλε δες αυτο το βιντεο:

Το βρηκα πριν απο κατι μερες..Μπορει να βοηθησει,εγω το εφτιαξα με το πατσακι..

Φιλε ευχαριστω,αλλα δεν θελω να παιζω εγω περισσοτερο(100 παιχνιδια τη χρονια επι 20 λεπτα ειναι υπεραρκετα,ηδη αρχισα να βαριεμαι..),αλλα οι αλλοι λιγοτερο ετσι ωστε να ειναι πιο ρεαλιστικα τα στατιστικα...
SlobodaN
QUOTE(SlobodaN @ Mar 22 2010, 22:55 ) *
Για το Patch τα έχετε αναφέρει όλα. Σε λίγη ώρα μάλλον θα ανεβάσουν και την TNT Camera που θα είναι συμβατή με το 1.1. Δεν βλέπω την ώρα. Θα ενημερώσω αναλόγως.




http://www.moddingway.com/news/1301.html
kostasvc15
Εχω βαλει δικο μου milestone αφου ολα τα αλλα τα εσπασα,να κανω καποτε ενα κλεψιμο στον Αλστον..Τι ειναι αυτος δε τη χανει με τιποτα..
Ηρθε και το πρωτο πρωταθλημα σημερα..Τον εχω παει 88 overall και κανω οτι θελω στο παρκε (55π,13ρ,18ασ κατι τετοια..) smile.gif
apkat
Ρε παιδια εγω δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..Παιζω με 5λεπτα.Και στην τριτη μου σεζον και ενω εχω 76 πλεον ειμαι ακομα στο NBDL..Eιμαι για πλακα ο καλυτερος παικτης της ομαδας μου και η ομαδα ειναι πρωτη στο NBDL και εχω νουμερα του στυλ 20 ποντους 8 ασιστ 4 ριμπαουντ μο.Και μιλαμε σε 5λεπτα..Στην πρωτη μου χρονια πηγα καποια στιγμη με δεκαημερο συμβολαιο επαιξα καμια δεκαρια παιχνιδια αξιοπρεπεσταος με 10 ποντους και 4 ασιστ περιπου μο και γυρισα παλι πισω.Υπαρχει καποιος τροπος να γινει κατι η να ξεκινησω καινουργιο;;
kostasvc15
QUOTE(apkat @ Mar 25 2010, 02:02 ) *
Ρε παιδια εγω δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..Παιζω με 5λεπτα.Και στην τριτη μου σεζον και ενω εχω 76 πλεον ειμαι ακομα στο NBDL..Eιμαι για πλακα ο καλυτερος παικτης της ομαδας μου και η ομαδα ειναι πρωτη στο NBDL και εχω νουμερα του στυλ 20 ποντους 8 ασιστ 4 ριμπαουντ μο.Και μιλαμε σε 5λεπτα..Στην πρωτη μου χρονια πηγα καποια στιγμη με δεκαημερο συμβολαιο επαιξα καμια δεκαρια παιχνιδια αξιοπρεπεσταος με 10 ποντους και 4 ασιστ περιπου μο και γυρισα παλι πισω.Υπαρχει καποιος τροπος να γινει κατι η να ξεκινησω καινουργιο;;

Απλα το παιχνιδι εχει πολλα glitches που λενε και οι Αμερικανοι..Πολυ καλο στο gameplay αλλα τρωει πολλες φλασιες..θελει πολλα διορθωματα
Και εγω στο nbdl ειχα παρομοια στατιστικα οταν το ειχα ακομα στα 5λεπτα και με πηραν οι Πιστονς και με κρατησαν..Τι να σου πω..βαθμολογιες παιρνεις καλες λογικα..μαλλον το παιχνιδι θα φταει.

Εγω τωρα ξεκινησα την 3η σεζον σε αλλη ομαδα μπας και γινει τιποτα,τον εχω το παιχτη μου 89 Overall μαζι με ενα -4 που εχει ξεμεινει εκει απο την προηγουμενη σεζον (Α+ average)που εφαγα παγκο για περιπου 15 παιχνιδια,μετα τον ανεβασα overall και μπηκε βασικος για περιπου 20 παιχνιδια +16 στα πλειοφ αλλαξα και ομαδα τωρα αλλα το -4 μενει εκει.Και το κακο ειναι οτι εχω 96 στα τριποντα και με κατεβαζει στα 92 και δε σταυρωνω τιποτα απ'ξω.Ειχα 35% με λιγες σχετικα προσπαθειες,δλδ επαιρνα καλα σουτ...
apkat
βαθμολογιες σταθερα πανω απο Α..Α+ συνηθως..Αλλαζοντας τον χρονο συνεχισες το ιδιο my player κανονικα χωρις προβλημα;;Μαλλον θα τον αλλαξω και εγω τον χρονο και θα φτιαξω κανουργιο μηπως και προκοψω..
kostasvc15
Ναι χωρις προβλημα..Αλλα αν ειναι να ξεκινησεις απο την αρχη μην κατεβασεις το patch..δες μηπως γινεται να το κανεις 12λεπτα απο το βιντεακι που εβαλα πριν μερικα ποστ..Και για να εισαι και σιγουρος παιξε καλα στα καμπ να γινεις Ντραφτ να παρεις και τα σκιλλ ποιντς..

Δε ξερω μηπως ειναι τα patch αυτα που φερνουν κυριως τα glitches γιαυτο δε θελω να τα πολυβαζω..Σε ενα παιχνιδι εγιναν δυο παιχτες της αντιπαλης ομαδας fouled out και μετα ξαναμπηκαν μεσα και επαιζαν..

Εχω φαει το ιντερνετ μπας και βρω καμια λυση για το -4 αλλα τπτ
apkat
Bασικα αυτο του βιντεο το δοκιμασα και δεν επιασε..Οποτε θα κατεβασω το patch και βλεπουμε.
Razorblade Fish
QUOTE(apkat @ Mar 25 2010, 03:02 ) *
Ρε παιδια εγω δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται..Παιζω με 5λεπτα.Και στην τριτη μου σεζον και ενω εχω 76 πλεον ειμαι ακομα στο NBDL..Eιμαι για πλακα ο καλυτερος παικτης της ομαδας μου και η ομαδα ειναι πρωτη στο NBDL και εχω νουμερα του στυλ 20 ποντους 8 ασιστ 4 ριμπαουντ μο.Και μιλαμε σε 5λεπτα..Στην πρωτη μου χρονια πηγα καποια στιγμη με δεκαημερο συμβολαιο επαιξα καμια δεκαρια παιχνιδια αξιοπρεπεσταος με 10 ποντους και 4 ασιστ περιπου μο και γυρισα παλι πισω.Υπαρχει καποιος τροπος να γινει κατι η να ξεκινησω καινουργιο;;

Eγω παιζω την πρωτη μου χρονια και ενω ξεκινησα NBDL με πηραν οι Ατλαντα Χωκς και εχω παιξει 7-8 παιχνιδια.Λες να με διωξουν και μενα;Πενταλεπτα παιζω,αλλα με εκνευριζει που τα αλλα ματς ληγουν 120-115 και τα δικα μου 70-65.Πεφτουν οχι μονο οι δικοι μου μεσοι οροι αλλα και ολων των συμπαικτων μου και με ξενερωνει τελειως...Παντως νομιζω το performance ειναι σημαντικοτερο απο τη βαθμολογια των συμπαικτων σου.Δηλαδη καλυτερα 28 ποντοι,7 ασσιστ και performance great και γυρω στους 500 ποντους απο αποδοση με βαθμολογια Α- παρα 12 ποντοι,9 ασσιστ και performance good και 200 ποντοι απο την αποδοση με βαθμολογια Α+
kostasvc15
QUOTE(Razorblade Fish @ Mar 25 2010, 13:13 ) *
Eγω παιζω την πρωτη μου χρονια και ενω ξεκινησα NBDL με πηραν οι Ατλαντα Χωκς και εχω παιξει 7-8 παιχνιδια.Λες να με διωξουν και μενα;Πενταλεπτα παιζω,αλλα με εκνευριζει που τα αλλα ματς ληγουν 120-115 και τα δικα μου 70-65.Πεφτουν οχι μονο οι δικοι μου μεσοι οροι αλλα και ολων των συμπαικτων μου και με ξενερωνει τελειως...Παντως νομιζω το performance ειναι σημαντικοτερο απο τη βαθμολογια των συμπαικτων σου.Δηλαδη καλυτερα 28 ποντοι,7 ασσιστ και performance great και γυρω στους 500 ποντους απο αποδοση με βαθμολογια Α- παρα 12 ποντοι,9 ασσιστ και performance good και 200 ποντοι απο την αποδοση με βαθμολογια Α+

Ρε,ακου τι θα κανεις εσυ..Κανε το 12λεπτα και μολις πιανεις τους μερους ορους που θες,ξεκινα τα φαουλ να σε κανει αλλαγη..και εγω καμια φορα αυτο κανω αλλα το θεμα ειναι οτι μετα τα παιχνιδια θα ληγουν με σκορ 185-175..ή κανε τις περιοδους 8λεπτες..Το κακο ειναι ομως οτι μπορει καμια φορα να νικας με 15 και μολις κανεις φαουλ και πατησεις skip να σε βγαζει πισω στο σκορ,γιαυτο φροντισε η επομενη ομαδα σου να ειναι καλη...

Τι overall εχετε τους παιχτες σας;;

Εγω τον εφτασα 90 του εβαλα καλυτερες ντριπλες,πιο γρηγορες,πιο εντυπωσιακα καρφωματα,βγαζει ωραιες πασες,κανει και κατι ταπες...τουμπανο ειναι τωρα,λες και παιζω αλλο παιχνιδι..Θελω να βαλω φωτος καποια στιγμη να δειτε ratings αλλα δε ξερω πως..
apkat
Eχω κανει και αλλη μαλακια εντωμεταξυ και τον εχω βαλει πλει μεικερ passing first στα 6'6'' τυπου Παπαλουκα..Και ειναι πολυ ψηλος για την θεση και παιρνει πολυ λιγοτερο απο την καθε εμφανιση..Δηλαδη σε μια εξαιρετικη εμφανιση με ολα τα objectives αντε να φτασω μεχρι 1700..to performance δινει γυρω στο 250 απο αυτο το 1700..Που νομιζω ειναι λιγο.Μαλλον θα παω για καινουργιο και θα φτιαξω ενα στο 1,85 scoring first..
SlobodaN
QUOTE(apkat @ Mar 25 2010, 16:04 ) *
Eχω κανει και αλλη μαλακια εντωμεταξυ και τον εχω βαλει πλει μεικερ passing first στα 6'6'' τυπου Παπαλουκα..Και ειναι πολυ ψηλος για την θεση και παιρνει πολυ λιγοτερο απο την καθε εμφανιση..Δηλαδη σε μια εξαιρετικη εμφανιση με ολα τα objectives αντε να φτασω μεχρι 1700..to performance δινει γυρω στο 250 απο αυτο το 1700..Που νομιζω ειναι λιγο.Μαλλον θα παω για καινουργιο και θα φτιαξω ενα στο 1,85 scoring first..



Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, κι εγώ play τον έχω,2.01, Pass first και για rookie στους Los Angeles τα πάει μια χαρά.Τρίτος σκόρερ , πρώτος ασσίστ. Και έχω χαμηλό Overall -κάπου 58-59 είναι τώρα νομίζω- αλλά τον βελτιώνω συνεχώς. Γνώμη μου επειδή πάιζουν μεγάλο ρόλο οι ασσίστ και φτάνεις πολύ εύκολα στο Α+ να επιμείνεις στο pass first. Θα έχεις απο την αρχή την πάσα γύρω στο 75-77 και θα την τελοιοποιήσεις γρηγορότερα απ ότι αν επιλέξεις το scoring.
Razorblade Fish
QUOTE(SlobodaN @ Mar 25 2010, 16:40 ) *
Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτό που λες, κι εγώ play τον έχω,2.01, Pass first και για rookie στους Los Angeles τα πάει μια χαρά.Τρίτος σκόρερ , πρώτος ασσίστ. Και έχω χαμηλό Overall -κάπου 58-59 είναι τώρα νομίζω- αλλά τον βελτιώνω συνεχώς. Γνώμη μου επειδή πάιζουν μεγάλο ρόλο οι ασσίστ και φτάνεις πολύ εύκολα στο Α+ να επιμείνεις στο pass first. Θα έχεις απο την αρχή την πάσα γύρω στο 75-77 και θα την τελοιοποιήσεις γρηγορότερα απ ότι αν επιλέξεις το scoring.

Εγω τον εβαλα all-around για να μην υστερει πουθενα και να τον ανεβασω σιγα-σιγα οπου θελω.Και 6'3'',γυρω στο 1.93 νομιζω.Μ'αρεσει που ειμαστε ολοι playmaker! icon_wave.gif
captain charisma
εχει βγει update με τα ροστερ οπως διαμορφωθηκαν μετα τις ανταλλαγες του φεβρουαριου?γιατι σημερα κατεβασα παλι το νβα2κ10 μετα απο καιρο..
lakersdynasty
Τα official patches τα κατεβαζεις online μεσα απο το παιχνιδι.
αλλα επειδη το δικο σου δεν ειναι αυθεντικο μαλλον δεν γινεται.

οποτε ανελαβα την πρωτοβουλια tongue.gif να ψαξω και να βρω μεσω του παιχνιδιου καινουργια rosters και βρηκα update που ανεβηκε απο την 2K στις 16/5

Το ανεβασα εδω:
http://rapidshare.com/files/388955554/Rost...AY2010.ROS.html

(To file μπορει να κατεβει μεχρι 10 φορες οποτε εαν απενεργοποιηθει και το θελει καποιος ας μου πει να το ξανανεβασω.)

οταν κατεβασεις το file και εχεις ηδη εγκαταστησει το παιχνιδι πας στο Start/Run (Εναρξη/Εκτελεση) και πληκτρολογεις αυτο

C:\Documents and Settings\(ονομα χρηστη)\Application Data\2K Sports\NBA 2K10\Saves

θα σου ανοιξει τον φακελο με τα saves του παιχνιδιου και θα κανεις εκει το file copy paste και μετα μεσα απο το παιχνιδι θα φορτωσεις τα ροστερ και....καλη διασκεδαση smile.gif
kostasvc15
Αφου εχει online update ρε παιδια τι λετε;Ενα register κανεις και τα ροστερ αλλαζουν απο μονα τους,εφοσον εισαι logged in..Κανω λαθος;
Εγω παντως το εσβησα το παιχνιδι.Τον ειχα 99 overall το παιχτη...τελειωνει και η 3η σεζον και μου βγαζει 3 ομαδες να επιλεξω για το που θα συνεχισω αλλα το ονομα τις μιας ομαδας δε φαινοταν,σαν να ηταν κενο.Στις αλλες δυο δεν ηθελα να παω και πατησα εκει στο κενο θεωρωντας οτι απλα δε φαινοταν το ονομα της αλλα υπαρχει ομαδα.Απο τοτε δε ξαναπαιξα,δε μου εβγαλε σε ποια ομαδα πηγα και οταν παταγα play game δε γινοταν τπτ.Μονο Practice μπορουσα να παιξω αλλιως ολα απο την αρχη..
Το παιχνιδι ειχε πολλα glitches..
lakersdynasty
οχι δεν κανεις λαθος.

απλα προσωπικα δεν ξερω καποιον που να το εχει κατεβασει απο τορεντ η απο καπου αλλου και να λειτουργει σωστα το online update.

Σε καποιους δεν λειτουργει και αλλοι εχουν προβληματα.

Οσ για το παιχνιδι, δεν υπαρχει περιπτωση να γινει και ποτε τελειο...

captain charisma
ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον σου λεικερντιναστι.να σαι καλα
Air Kef
QUOTE(kostasvc15 @ May 19 2010, 04:08 ) *
Αφου εχει online update ρε παιδια τι λετε;Ενα register κανεις και τα ροστερ αλλαζουν απο μονα τους,εφοσον εισαι logged in..Κανω λαθος;
Εγω παντως το εσβησα το παιχνιδι.Τον ειχα 99 overall το παιχτη...τελειωνει και η 3η σεζον και μου βγαζει 3 ομαδες να επιλεξω για το που θα συνεχισω αλλα το ονομα τις μιας ομαδας δε φαινοταν,σαν να ηταν κενο.Στις αλλες δυο δεν ηθελα να παω και πατησα εκει στο κενο θεωρωντας οτι απλα δε φαινοταν το ονομα της αλλα υπαρχει ομαδα.Απο τοτε δε ξαναπαιξα,δε μου εβγαλε σε ποια ομαδα πηγα και οταν παταγα play game δε γινοταν τπτ.Μονο Practice μπορουσα να παιξω αλλιως ολα απο την αρχη..
Το παιχνιδι ειχε πολλα glitches..




24.gif

μλκ θα το είχα σπάσει, 24.gif

captain charisma


μια απορια..παω να παιξω πρωταθλημα η απλο παιχνιδι μεταξυ ομαδων και μολις ξεκιναει το τζαμπολ μου βγαζει συνεχεια αυτη την εικονα και οι παικτες δεν υπαρχουν...και συνεχιζει να τη δειχνει αυτη την εικονα...μονο σε προπονηση η τουρνουα 3 vs 3 μπορω να παιξω κανονικα..ξερει κανεις τι παιζει?μηπως πρεπει να το ξανακατεβασω?
lakersdynasty
δεν μπορω να σκεφτω τι μπορει να συμβαινει. Προφανως ειναι ακομη ενα glitch

αν ειναι κατεβασε το update patch 1.1 για ευρωπη απο εδω:

http://www.2ksports.com/downloads/new

(εχει κατι νουμερα κατω, πατα στο 2 και θα το εμφανισει)

εγκατεστησε το και μετα ξαναδοκιμασε να παιξεις. Ισως αυτο να διορθωσει το προβλημα.

Αν οχι ισως να πρεπει να ξανακατεβασεις το παιχνιδι απο καπου αλλου unsure.gif

Αν ξερει καποιος κατι παραπανω ας μας πει.
captain charisma
εβαλα το πατσακι που ειπες αλλα το προβλημα δυστυχως παραμενει...την προηγουμενη φορα που το ειχα κατεβασει δλδ το νοεμβρη δεν εβγαζε τετοια προβληματα..βλεπω να το ξανακατεβαζω... sad.gif
kostasvc15
QUOTE(Air Kef @ May 19 2010, 12:04 ) *
24.gif

μλκ θα το είχα σπάσει, 24.gif

Πρεπει να παταγα επι μια ωρα play game αλλα τιποτα..Ενα δακρυ ηταν ετοιμο να φυγει rolleyes.gif

QUOTE(captain charisma @ May 19 2010, 17:33 ) *
εβαλα το πατσακι που ειπες αλλα το προβλημα δυστυχως παραμενει...την προηγουμενη φορα που το ειχα κατεβασει δλδ το νοεμβρη δεν εβγαζε τετοια προβληματα..βλεπω να το ξανακατεβαζω... sad.gif

Απ οτι εχω καταλαβει ειναι οτι κατσει στον καθενα..Εμενα με ακολουθουσε σε ολη τη καριερα ενα -4 στο overall,ειχα πολλα μπρος πισω απο τον pg και οταν ειμουν παγκο και παταγα skip απο 20+ στην 4η περιοδο,με εβγαζε με -10 και μου εμενε 1 λεπτο..καλυτερα που το εσβησα γτ κοπανιομουνα
kotzito
Εγω εχω το εξης ''προβλημα''.Παιζω στο association mode με τους Σανς και ειμαι περιπου στα μεσα της 1ης χρονιας.Το προβλημα ειναι οτι το overall στους περισσοτερους παικτες μου εχει πεσει 2-3 μοναδες.Που μπορει να οφειλεται αυτο;
Boom Dizzle
QUOTE(captain charisma @ May 19 2010, 15:42 ) *


μια απορια..παω να παιξω πρωταθλημα η απλο παιχνιδι μεταξυ ομαδων και μολις ξεκιναει το τζαμπολ μου βγαζει συνεχεια αυτη την εικονα και οι παικτες δεν υπαρχουν...και συνεχιζει να τη δειχνει αυτη την εικονα...μονο σε προπονηση η τουρνουα 3 vs 3 μπορω να παιξω κανονικα..ξερει κανεις τι παιζει?μηπως πρεπει να το ξανακατεβασω?

Mια λυση ειναι να σβησεις τα settings rolleyes.gif
captain charisma
βασικα το διεγραψα το παιχνιδι και κατεβασα αλλο και λυθηκε το προβλημα..
lakersdynasty
QUOTE(kotzito @ May 20 2010, 17:38 ) *
Εγω εχω το εξης ''προβλημα''.Παιζω στο association mode με τους Σανς και ειμαι περιπου στα μεσα της 1ης χρονιας.Το προβλημα ειναι οτι το overall στους περισσοτερους παικτες μου εχει πεσει 2-3 μοναδες.Που μπορει να οφειλεται αυτο;



Οι παικτες γενικα μεσα στην χρονια εχουν σκαμπανευασματα. Πολλες φορες μπορει να σπαταλησεις και development hours για να βελτιωσεις ενα στοιχειο του παικτη σου αλλα εαν αυτος δεν ειναι σε καλη κατασταση ειναι πολυ αστοχος ή κανει πολλα λαθη κτλ πολλες φορες τα ratings του παικτη ξαναπεφτουν εστω και εαν βελτιωθηκαν μεσω του development.

Εαν δεν υπαρχει προβλημα με το morale των παικτων κατι τετοιο θα παιζει.

Εγω πχ ειχα κανει αρκετες αλλγες παιζοντας με τον Σακραμεντο.

Ειχα καταληξει να εχω στον ασσο τον Evans και στο 2 τον Garcia. Τον Garcia σπανια τον χρησιμοποιουσα ως σουτερ και τις περισοτερες φορες ηταν η τελευταια μου επιλογη επιθετικα για σκοτωμενα σουτ 3 ποντων στο τελος των 24αρων και γενικα δεν ηταν και πολυ ευστοχος και εκανε και αρκετα λαθη/φαουλ αφου στο 2 ηταν αρκετα αργος σε σχεση με πολλα αντιπαλα 2αρια.

Το αποτελεσμα ηταν ενω ειχε morale 100% επημερους στοιχεια του οπως η ευστοχια στα σουτ 3 ποντων η το defensive awareness και το offensive awareness επεσαν κατακορυφα οποτε και το rating του επεσε.

Και εγω απορουσα διοτι βελτιωνα καποια χαρακτιριστικα παικτων μου αλλα πολλες φορες δεν εμεναν στα βελτιωμενα επιπεδα αφου εξακολουθουσαν να μην ειναι αποτελεσματικοι με τον τροπο που επαιζα.

Γενικα παντως αν ειναι να βελτιωσεις καποια στοιχεια προτιμησε παικτες που εχουν μεγαλα συμβολαια ετσι ωστε να μην βελτιωθουν και μετα στο τελος της σεζον η και κατα την διαρκεια να καβαλησουν το καλαμι και να ζητουν μεγαλητερο ρολο και περισοτερα λεπτα συμμετοχης.

επισης εαν καποιος εχει προβλημα επειδη ειναι bench warmer και το morale του ειναι χαμηλο προσπαθισε να τον κανεις role player με επιλογη "our young players need a mentor playing time will be limited".

Με τους περισοτερους παικτες πιανει. Αλλαζεις δηλαδη τον ρολο χωρις να πρεπει να τους χρησιμοποιεις περισοτερο. Ειδικα οταν οι παικτες ειναι στα 26+.

Razorblade Fish
Ολο προβληματα το παιχνιδι και εκνευριζομαι!Παω για development τους παικτες,καταφερνω το drill και ο παικτης πεφτει 3 μοναδες!Επισης η χημεια της ομαδας ξαφνικα επεσε στο 20% και ολοι οι παικτες ειναι πεσμενοι.Οτι μπορουν κανουν για να μην τη γλιτωσει το παιχνιδακι...Παντως εφτασα σε ενα σημειο overall 99 defense 99 offense 99 me LA Clippers και πενταδα:

Rondo 94
Ball(απο draft) 86
Nance(απο draft) 84
Griffin 93
Biedrins 81
Air Kef
Eγώ το "My player" συνεχίζω να λιώνω σε καθε ευκαιρία με πάθος, ούτε πατς έχω βάλει στο παιχνίδι ούτε τπτ.

Εχω φτάσει Δεκέμβρη πρώτης χρονιάς, το overall μου ειναι μόλις 45, στο NBDL δεν εκανα κάτι ιδιαίτερο αλλά παρόλα αυτά το Ορλάντο με πήρε αρχικά για 10 μέρες και με έχει κρατήσει για 6 αγώνες and keep going, έχω μ.ο. 8 πόντους νομίζω (scoring sg το role) , αλλά ντάξει, δεν είναι ότι αξίζω να τρώω και την θέση του Ρέντικ! biggrin.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Ρε παιδια εγω στο My Player εχω ενα C με overall 99(me cheat) και με πηραν στο σαμερ καμπ οι Ροκετς(αφου τους διαλεξα καταλαθος).Ετσι επιτηδες εκανα χαλια εμφανιση για να με κοψουν γιατι δεν τους γουσταρα.Πηγα NBDL και εχω 40pp 9.2 rpg 3.8 apg 2.1bpg εχω παιξει 19 ματς και ακομα να με ζητησει ομαδα απο ΝΒΑ.....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.