Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΝΒΑ 2Κ10 TENTH ΑΝΝIVERSARY
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα αποδυτήρια > Τεχνολογία και www
Pages: 1, 2, 3, 4
Das Kapital
Μολις το κατεβασα και εγω,αλλα δεν εχω pad,ελπιζω να ειναι οπως το ακουω!
akalas
προβληματο στο fps λυνονται αμα πας στο config.(aplication data) εγω με c2d 1.8 ati hd4850 3gb ram εχω steady 60 fps. ekei pu lei gia cloth physcics peiramatisteite me alla noumera ke tha anevoun poloi ta fps sas
Das Kapital
Εχω προβλημα,μου βγαζει ερρορ οταν παω να αποθηκευσω κατι,βασικα δε μου επιτρεπει να αποθηκευσω τιποτα!
SlobodaN
Πολύ κόλλημα αυτό το My Player. Πάω αρκετά καλά μπορώ να πω σαν Point Guard ξεκινώντας βασικός συνήθως και έχοντας 8.0 πόντους 3.8 ασίστ και 1.5 ριμπάουντ μέσο όρο. Η βλακεία είναι ότι παίζω στο Sacramento και όταν νικάμε ανοίγουμε σαμπάνιες.
OnLy_PAS-AthEnS
Πραγματικα αυτο το My Player πρεπει να αξιζει πολυ.Κριμα που το Πλει στετιον δεν το εχει!
half-man half-maverick
αν εννοεις το πλειστεισον 3 φιλε μου το εχει παντως smile.gif
OnLy_PAS-AthEnS
Λαθος μου που δεν το ανεφερα αλλα εννοουσα το παλιο καλο PS2 .... smiley.gif
lakersdynasty
QUOTE(SlobodaN @ Nov 14 2009, 18:05 ) *
Πολύ κόλλημα αυτό το My Player. Πάω αρκετά καλά μπορώ να πω σαν Point Guard ξεκινώντας βασικός συνήθως και έχοντας 8.0 πόντους 3.8 ασίστ και 1.5 ριμπάουντ μέσο όρο. Η βλακεία είναι ότι παίζω στο Sacramento και όταν νικάμε ανοίγουμε σαμπάνιες.


Το σημαντικο ειναι να εχεις καλη πορεια στα training camps για να σου δινει επιλογες μετα.


Αν τα πας καλα σου λεει οτι σε ζητουν αρκετες ομαδες απο ολο το ΝΒΑ και ουσιαστικα σου εμφανιζει ολες τις ομαδες για να επιλεξεις.

Στην αρχη ειχα φτιαξει ενα κοντο παικτη και ηταν υπερβολικα δυσκολο να παιξω καλα.

Μετα εφτιαξα ενα παικτη κοντα στο 1.95 και τον εκανα pg και τα παω καλα. Εννοειται βεβαια οτι δεν περνω πολλα reward points διοτι το υψος για την θεση μου ειναι πλεονεκτημα.

οσο πιο ψηλος εισαι για τη θεση σου τοσο λιγοτερο αμοιβεσαι...







SlobodaN
QUOTE(lakersdynasty @ Nov 18 2009, 17:27 ) *
Το σημαντικο ειναι να εχεις καλη πορεια στα training camps για να σου δινει επιλογες μετα.


Αν τα πας καλα σου λεει οτι σε ζητουν αρκετες ομαδες απο ολο το ΝΒΑ και ουσιαστικα σου εμφανιζει ολες τις ομαδες για να επιλεξεις.

Στην αρχη ειχα φτιαξει ενα κοντο παικτη και ηταν υπερβολικα δυσκολο να παιξω καλα.

Μετα εφτιαξα ενα παικτη κοντα στο 1.95 και τον εκανα pg και τα παω καλα. Εννοειται βεβαια οτι δεν περνω πολλα reward points διοτι το υψος για την θεση μου ειναι πλεονεκτημα.

οσο πιο ψηλος εισαι για τη θεση σου τοσο λιγοτερο αμοιβεσαι...


Είχα επιλέξει τους Heat στην αρχή. Επίτηδες πήρα ομάδα που έχει Point guards με χαμηλό rating (Chalmers,Quinn) μπας και βρω θέση. Αλλά με ξαναστείλανε κολλεγιακό. laugh.gif Μετά με πήρανε οι Sacramento. Έχεις δίκιο με το ύψος. Βασικά αν δίνεις πολλές ασίστ, συγκεντρωμένος στην άμυνα, και δουλευεις για το σύνολο μπορείς εύκολα να φτάσεις στο Α+.
SlobodaN
Tελείωσα την πρώτη σεζόν με Sacramento έχοντας σαν PG 9.4 πόντους, 4.3 ασίστ και 1.5 ριμπάουντ.

Μου έβγαλε 4 ομάδες να υπογράψω για την καινούργια σεζόν οι 2 εκ των οποίων ήταν οι Spurs και οι Cleveland. Υπέγραψα στους Cleveland τελικά αλλά δεν τα βλέπω πολύ καλά τα πράγματα. Στην έναρξη τον ήπιαμε απο Toronto 20 πόντους ασάλιωτα. wink.gif
lakersdynasty
χμμ...επιλεγεις μονο ομαδα η υπαρχει επιλογη "συμβολαιου"?

Μηπως εγιναν αλλαγες γενικοτερα στο ροστερ?

Ο Σακιλ και ο ΛεΜπρον ειναι ακομα εκει?
thrylos7
Ρε παίδες, εσείς που τα ξέρετε, μια νέα ομάδα που φτιάχνεις δεν μπορεί να λάβει μέρος σε πρωτάθλημα και τα σχετικά; Μόνο σε μεμονωμένα ματς;

Έχω ps2 (κοινώς κι εγώ χωρίς επαφή με το my player... ).
SlobodaN
Lakers Dynasty στο τέλος της σεζόν αφού μου έβγαλε τα αποτελέσματα των playoffs,mvp awards κλ.π μου έβγαλε 4 επιλογές.

1. Stay with Kings

2. Sign with Memphis

3. Sign with San Antonio Spurs

4. Sign with Cleveland Cavaliers

Αυτό μόνο, χωρίς άλλες λεπτομέρειες.


Τώρα στο Cleveland απ ότι είδα λείπει ο Σακ, αλλά έχουν τον Όντεν. Το υπόλοιπο ρόστερ εκτός απο τον παίχτη μου και τον Ούντριχ (πάλι με αυτόν τον μπαγλαμά θα είμαι..) είναι το ίδιο με μια πρώτη ματιά.
Επίσης είδα ότι η Βοστώνη έχει τον T Mac.
Πλάκα έχει.


Για το ερώτημα του thrylos7 δεν γνωρίζω κάτι. Αν ξέρει κάποιο άλλο παιδί ας πει.
Gravedigger
Αξίζει να πάω να το πάρω μόνο και μόνο για το my player??
Μόνο τον δικό σου χειρίζεσαι?
SlobodaN
QUOTE(Gravedigger @ Nov 20 2009, 13:42 ) *
Αξίζει να πάω να το πάρω μόνο και μόνο για το my player??
Μόνο τον δικό σου χειρίζεσαι?



Aν είσαι αυτού του στυλ, να χειρίζεσαι μόνο έναν παίχτη και να τον τελοιοποιείς αγώνα-αγώνα, ναι αξίζει και με το παραπάνω. Είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με αυτό το mode , το είχα πάρει με στραβό μάτι στο παρελθόν αλλά τώρα έχω κολλήσει για τα καλά. Αλλά θέλει υπομονή και επιμονή γιατί ειδικά στην αρχή ο παίχτης "δεν βλέπεται".

Ναι, τον δικό σου μόνο χειρίζεσαι.
lakersdynasty
QUOTE(SlobodaN @ Nov 20 2009, 10:40 ) *
Lakers Dynasty στο τέλος της σεζόν αφού μου έβγαλε τα αποτελέσματα των playoffs,mvp awards κλ.π μου έβγαλε 4 επιλογές.

1. Stay with Kings

2. Sign with Memphis

3. Sign with San Antonio Spurs

4. Sign with Cleveland Cavaliers

Αυτό μόνο, χωρίς άλλες λεπτομέρειες.


Τώρα στο Cleveland απ ότι είδα λείπει ο Σακ, αλλά έχουν τον Όντεν. Το υπόλοιπο ρόστερ εκτός απο τον παίχτη μου και τον Ούντριχ (πάλι με αυτόν τον μπαγλαμά θα είμαι..) είναι το ίδιο με μια πρώτη ματιά.
Επίσης είδα ότι η Βοστώνη έχει τον T Mac.
Πλάκα έχει.


Για το ερώτημα του thrylos7 δεν γνωρίζω κάτι. Αν ξέρει κάποιο άλλο παιδί ας πει.


μαλιστα...

και στους lakers ειχαν γινει καποιες αλλαγες. Εδιωξαν τον Φισερ επειδη τους βγηκα εγω κελεπουρι  tongue.gif και πηραν για ψηλο το Μαξιλ αλλα οι  Γκασολ Μπαϊνουμ και Οντομ ηταν ακομα στην ομαδα!


Αλλα γενικα ειμαι αργος...επαιξα καπου 30 παιχνιδια στην σεζον και μετα το παρατησα.

Παιζω με τους Κινγκς τωρα Assosiation και αλλαξα την μιση ομαδα, εχτισα ομαδα για μια σεζον που το καλοκαιρι θα εχει 4-5 παικτες με συμβολαιο και ολους τους αλλους free agent, βρηκα και κατι sliders τα οποια ειναι γενικα ρεαλιστικα σε επιπεδο στατιστικων και μαζοχιζομαι σε επιπεδο Hall of Famer.

smiley.gif




kotzito
Χτες πηρα και εγω το 2κ10.Αλλα αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Δεν ξερω πως μπορω να ρυθμισω να παιζω με το controller που εχω(ενα της Logitech).Δεν μπορω να βρω καποια ρυθμιση στο παιχνιδι για να παζω με αυτο.Μπορει να με βοηθησει καποιος;
SlobodaN
Λοιπόν για να απογειώσει κάποιος το παιχνιδάκι ρίχνω μερικά απο τα πιο "ψαγμένα" add ons.


Για courts http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=125&t=69334

Για jerseys http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=125&t=70494

Για sliders http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=125&t=69889

Και οσονούπω έρχεται και το κερασάκι http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=125&t=70431
OnLy_PAS-AthEnS
Τι παραπανω κανουν τα αντονς αυτα φιλε ?????Απλα εχουν ρεαλιστικη τελειως απεικονηση των γηπεδων...κκλπ??
Παντως το euroleague 2k10 patch αν τελικα βγει θα ειναι εξωπραγματικα καλο γιατι φενεται να γινεται εξαιρετικη δουλεια απ'τα παιδια.Και μην ξεχναμε οτι για το 2κ9 δεν εγινε τελικα.....οποτε αναμενουμε ...
SlobodaN
QUOTE(OnLy_PAS-AthEnS @ Dec 10 2009, 15:06 ) *
Τι παραπανω κανουν τα αντονς αυτα φιλε ?????Απλα εχουν ρεαλιστικη τελειως απεικονηση των γηπεδων...κκλπ??
Παντως το euroleague 2k10 patch αν τελικα βγει θα ειναι εξωπραγματικα καλο γιατι φενεται να γινεται εξαιρετικη δουλεια απ'τα παιδια.Και μην ξεχναμε οτι για το 2κ9 δεν εγινε τελικα.....οποτε αναμενουμε ...



Tα addons των γηπέδων είναι 100% ρεαλιστικά και βασίζονται σε πολές ώρες δουλειάς που κάνουν εκεί. Με πρότυπο την κανονική φωτό των γηπέδων φτιάχνουν το παρκέ και τα dornas (οι χορηγοί στις πινακίδες στην γραμματεία) σε μεγάλο βαθμό όπως είναι και στην πραγματικότητα.Επίσης προσθέτουν και extra effects, ακόμα και το στεφάνι με το διχτάκι φτιάχνουν.

Το slider το συγκεκριμένο είναι αρκετά καλό και έχει μειώσει κατά πολύ το εκνευριστικό alley oop του αντιπάλου και το violation που χτυπάει η μπάλλα στα πόδια και κόβεται η φάση.

Το Euroleague όπως το παρακολουθώ εκεί -και φαίνεται άλλωστε- θα είναι η επιτομή των patches, απλά.
kotzito
QUOTE(SlobodaN @ Dec 10 2009, 15:53 ) *
Tα addons των γηπέδων είναι 100% ρεαλιστικά και βασίζονται σε πολές ώρες δουλειάς που κάνουν εκεί. Με πρότυπο την κανονική φωτό των γηπέδων φτιάχνουν το παρκέ και τα dornas (οι χορηγοί στις πινακίδες στην γραμματεία) σε μεγάλο βαθμό όπως είναι και στην πραγματικότητα.Επίσης προσθέτουν και extra effects, ακόμα και το στεφάνι με το διχτάκι φτιάχνουν.

Το slider το συγκεκριμένο είναι αρκετά καλό και έχει μειώσει κατά πολύ το εκνευριστικό alley oop του αντιπάλου και το violation που χτυπάει η μπάλλα στα πόδια και κόβεται η φάση.

Το Euroleague όπως το παρακολουθώ εκεί -και φαίνεται άλλωστε- θα είναι η επιτομή των patches, απλά.

Kαλο φανταζει το patch για την Ευρωλιγκα.Βεβαιως τα cyberfaces ειναι μετρια και απουσιαζουν ομαδες οπως η ΤΣΣΚΑ και η Μαλαγα,αλλα για αρχη καλο ειναι.Φανταζομαι αργοτερα ισως βγει και patch με ολες τις ομαδες της Ευρωλιγκα.
SlobodaN
Mπήκα με τους Cavaliers στα Playoff και πρώτος γύρος με τους Celtics. Xάνουμε ήδη 3-2 πολύ δύσκολο να τη βγάλουμε καθαρή. Ποιον να πρωτοπιάσεις, McGrady, Pierce, Garnett,Rondo, (μου έχει βγάλει την πίστη ειδικά αυτός, παίζει διαβολεμένα ξαφνικά).

lakersdynasty
QUOTE(SlobodaN @ Dec 11 2009, 11:58 ) *
Mπήκα με τους Cavaliers στα Playoff και πρώτος γύρος με τους Celtics. Xάνουμε ήδη 3-2 πολύ δύσκολο να τη βγάλουμε καθαρή. Ποιον να πρωτοπιάσεις, McGrady, Pierce, Garnett,Rondo, (μου έχει βγάλει την πίστη ειδικά αυτός, παίζει διαβολεμένα ξαφνικά).


Εσυ τι ομαδα εχεις? Ποιοι ειναι οι σταρ σου?

ποιοι εφυγαν ηρθαν εννοω
SlobodaN
QUOTE(lakersdynasty @ Dec 11 2009, 12:02 ) *
Εσυ τι ομαδα εχεις? Ποιοι ειναι οι σταρ σου?



Οι 3 πρώτοι σκόρερ της ομάδας στην Regular Season ήταν κατα σειρά ο Lebron, o David West και ο παίχτης μου. Τώρα στα plaυοffs είναι ο παίχτης μου πρώτος σκόρερ και σε ασσίστ στα 5 πρώτα παιχνίδια.O Oden καλός είναι αλλά μαούνα.

Φίλε Laker γενικά αν δεν τραβήξει όμως ο James την έχουμε κάτσει την βάρκα. Αυτός είναι ο ουσιαστικός σκόρερ μου τι να λέμε τώρα.. Άσε που είχε τη φαεινή ιδέα το σύστημα να διώξει μεσούσης της περιόδου Mo Williams (και άντε εκεί έγινε ανταλλαγή με David West και κάτι κάνουμε) και Udrich και έμεινα μόνος μου να βγάζω όλο το ματς.
lakersdynasty
α μαλιστα...ε ναι και εγω τα βλεπω δυκολα τα πραγματα.

εγω το παρατησα τελικα το my player. Μπορει να φαινεται παραξενο αλλα το ψιλοβαρεθηκα (προς το παρον)

Πηρα του Κινγκς και παιζω assosiation. Αλλαξα τηνμιχη ομαδα βεβαια.

Εκανα πολλες αλλαγες βεβαια. Η πιο καλη ηταν η μεταγραφη του Σακιλ. Σε περιπτωση που βρεθει κατι καλο στην αγορα το "καλοκαιρι" θα εχω 20 εκατομυρια να ξοδεψω tongue.gif

Μετα απο 6-7 μεταγραφες και αρκετες υπογραφες ελευθερων παικτων κατεληξα με:

1Σακιλ Ονιλ
2Μενσα Μπονσου (για πιο ευελικτα σχηματα)
3Ραεφ Λαφρεντζ
4Ρασιντ Ουαλας
5Ταϊρους Τομας (τον κατεβαζω και στο 3 οταν θελω ριμπαουντ)
6Τζαουαντ Ουιλιαμς
7Φερναντο Γκαρσια
8Ταϊρικ Εβανς
9Φλοραν Πιετρις
10Ρουντι Φερναντεζ
11Ομαρ Κασπι
12Μπρους Μποουεν
13Μπομπι Τσακσον
14Ντανιελ Γκιπσον

Με τους Κασπι και Λαφρεντζ εκτος 12αδας.

Μεχρι τωρα εχω 17 νικες 5 ηττες με τους 2ους Ναγκετς να εχουν 8.

Αλλα σχεδον ολοι οι αγωνες κερδιζονται στο τελος και με την ψυχη στο στομα. Και αν παρω διαφορα συνηθως χανεται.

Παιζω Hall of Fame επιπεδο με πειραγμενα τα sliders. Οχι τα original δηλάδη. Τα στατιστικα μου ειναι ελαχιστα φουσκωμενα σε σχεση με των αλλων ομαδων διοτι παιζω 12 λεπτα και συνηθως τρεχω στον αιφνιδιασμο η τελειωνω τι επιθεσεις στα 15 δευτερολεπτα.

SlobodaN
Πολλά "εργαλεία" διαθέτεις , πάρε και ένα αστεράκι άσσο και είσαι κομπλέ.

Eχε με υπόψη σου για του χρόνου tongue.gif
lakersdynasty
QUOTE(SlobodaN @ Dec 11 2009, 13:17 ) *
Πολλά "εργαλεία" διαθέτεις , πάρε και ένα αστεράκι άσσο και είσαι κομπλέ.

Eχε με υπόψη σου για του χρόνου tongue.gif

Δεν ξερω πως τα πας μεσα στο γηπεδο το σιγουρο ομως ειναι οτι εχεις καλο μανατζερ.


smiley.gif


να μου γραψεις τα ratings σου και τα χαρκατιριστικα σου και θα φτιαξω εναν παικτη και θα ενταχθεις στο φοβερο συνολο μου  tongue.gif

Οποτε κερδιζει ο ΠΑΟ και οι Lakers και εχω τις χαρες μου θα παιζεις 40λεπτα οποτε χανουν θα γιαλιζεις τον παγκο  icon_drunk.gif

ΥΓ Για τα πολλα εργαλεια... απλα περναω την νοσο "Ομπραντοβιτς". Το κακο ειναι οτι το ΝΒΑ ειναι γεματο αμερικανους και δεν βρισκω παικτες. sad.gif

ΥΓ Με τους κλασσικους ασσους εχω καει. προτιμω να εχω 2αρι στον ασσο που να εχει συμπαθιτικη πασα. Αυτη ειναι η νοσος "Φιλ Τζακοσν" biggrin.gif
SlobodaN
Και όμως, τους αποκλέισαμε στο έβδομο.

Πάμε γι'άλλα, Ορλάντο ετοιμάσου 19.gif
kseplenhs
το παιχνιδάκι τρώει μερικά κολλήματα σε μένα.

το πιο κραχτό είναι οτι στην επαναφορά απο την πλάγια γραμμή,όταν ο διαιτητής δίνει τη μπάλα στον παίχτη που την επαναφέρει,τότε αυτός δεν την πιάνει και την ξαναδίνει στον διαιτητή.

χτες συγκεκριμένα αυτό μου κράτησε 5 ολόκληρα λεπτά.την έδινε ο διαιτητης,δεν την έπιανε ο παίχτης και την ξανάδινε πίσω στον διαιτητή...και δώστου αυτή η συναλλαγή καμιά 20αριά φορές smiley.gif

πάταγα εκεί κουμπιά αλλά τζίφος.τελικά τα κατάφερε μόνο του...
captain charisma
χαχα και μενα το κανει αυτο αλλα για μερικα δευτερολεπτα.ενα αλλο που κανει μερικες φορες ειναι το εξης.οταν παει για διεισθυση ο αντιπαλος πλειμεκερ και ξεκιναει απ το τριποντο και φτανει στην γραμμη των βολων εξαφανιζεται οπως ο ουρι γκελερ και ξανα εμφανιζεται στο τριποντο παλι και ετσι γλιτωνω ευκολο καλαθι...
αλλο ενα που παρατηρησα ειναι.μετα απο δυνατο καρφωμα ο παικτης χανει την ισοροπια και πεφτει ειτε στο τυπο που καθαρισει το παρκε και τον ριχνει, ειτε στο καμεραμαν αλα σακ
kotzito
Εγω τα μονα κολληματα που εχω παρατηρησει ειναι αυτο που λεει ο captain charisma και ενα αλλο.Στο πρωτο καμια φορα ο παικτης που εχει την μπαλα εξαφανιζεται για λιγο και εμφανιζεται λιγο πιο διπλα.Το δευτερο ειναι σχετικα με τους πινακες που βγαζει με βαθμολογιες,προγραμμα κτλ.Καμια φορα μου εμφανιζονται και οταν κανω επαναφορα δεν βγαινουν κατ' ευθειαν.Ετσι πρεπει να παιζω για καμια 10αρια δευτερολεπτα σχεδον στα τυφλα.


Επισης συνεχιζω να εχω το προβλημα με το controller αλλα πλεον εχω αρχισει να συνηθιζω να παιζω με το πληκτρολογιο wacko.gif


Το patch με τις ομαδες της Ευρωλιγκα εχει βγει;
kseplenhs
QUOTE(kotzito @ Jan 16 2010, 15:03 ) *
Επισης συνεχιζω να εχω το προβλημα με το controller αλλα πλεον εχω αρχισει να συνηθιζω να παιζω με το πληκτρολογιο wacko.gif


Το patch με τις ομαδες της Ευρωλιγκα εχει βγει;



το είδα τώρα αλλά δεν σου απάντησα γιατί ήταν παλιό ποστ.

και εγώ το ίδιο πρόβλημα είχα.το ασύρματο της logitec έχω και δεν έπιανε στην αρχή.

απλά πας options>my controller>control set up.

κοίτα εγώ μόνο τις πάσες,τα σουτ,το τουρμπο και τις έντονες άμυνες έβαλα μόνο.και τις κατευθύνσεις φυσικά.τώρα αν θέλεις να μεταφέρεις όλες τις επιλογές πρέπει να θέλει το χρόνο του...

για κάνε μια προσπάθεια και πές αν δουλευει.
captain charisma
οντως και αυτο με τους πινακες και τα στατιστικα που πεταει ωρες ωρες ειναι σπαστικο και καθυστερει το παιχνιδι..αλλα μπορεις να το κανεις να φυγει ευκολα πατωντας το κουπι που εχεις βαλει τη πασα και το 1 και φευγει αυτο...αλλα γενικα ειμαι ευχαριστημενος με το παιχνιδι.
SlobodaN
ΝΒΑ ΤΝΤ scoreboard released , το προτείνω ανεπιφύλακτα http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f=125&t=70108

Εuroleague patch http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f...1&start=100

Ψάξε για οδηγίες όμως και κράτα και κάνα back up του παιχνιδιού σου καλού κακού.
SlobodaN
Κατέβασα κάποια sliders απο το net και επισυνάπτω ένα scoreboard ενδεικτικά να μου πείτε την γνώμη σας κατα πόσο ρεαλιστικά είναι τα stats.

Aναφέρομαι όχι μόνο στα παιδιά που ασχολούνται με 2Κ10 αλλά και σε όλους smile.gif

Χρονική διάρκεια αγώνα 4 επτάλεπτα (πάντα τόσο παίζω). Με 3 λεπτά παράταση.


Επειδή υποψιάζομαι ότι θα σας κάνουν εντύπωση τα field goals των Celtics, να αναφέρω απλά ότι στο ημίχρονο ήταν 58% οι Lakers έναντι 54% των Celtics.
Pierce
2/7 τριποντα οι σελτικς, με allen,pierce, house στην ομαδα σε αγωνα με παραταση;; ohmy.gif
Τα ποσοστα μου φαινονται φυσιολογικα, αν παιζουν οι σελτικς γυρω γυρω ολοι στην ρακετα...
SlobodaN
QUOTE(pierce21 @ Jan 30 2010, 04:27 ) *
2/7 τριποντα οι σελτικς, με allen,pierce, house στην ομαδα σε αγωνα με παραταση;; ohmy.gif



Ναι έχεις δίκιο σε αυτό, αλλά επειδή έτυχε τους Celtics και τους είχα εγώ, δεν σούταρα πολύ απέξω, και γενικά ο τρόπος που παίζω είναι με διεισδύσεις και σουτ απο 5-6 μέτρα περισσότερο. Τώρα την παράτα μην την πολυυπολογίζεις 3 λεπτά έτσι κι αλλιώς ήταν.
SlobodaN
Την "ψάχνω" ακόμα περισσότερο με το θέμα των sliders προσπαθώντας να επιτύχω την τέλεια αναλογία όμορφου μπάσκετ-ρεαλιστικών στατιστικών.

Κατέβασα λοιπόν άλλα 2 sliders projects τα οποία θεωρούνται απο τα καλύτερα στο Net.

Στο πρώτο scoreboard λοιπόν έχουμε το Albys Realistic Sliders σε έναν αγώνα μεταξύ Lakers-Celtics με 4 επτάλεπτα (επίτηδες επιλέγω τις ίδιες ομάδες για να βγάζω ασφαλέστερα συμπεράσματα.) Επέλεξα τους Celtics λοιπόν και να το τελικό scoreboard..



Κι απο κάτω είναι είναι το Kova's Slider Project στο οποίο επέλεξα να παίξω 4 οκτάλεπτα αύξησα δλδ κατα ένα λεπτό την κάθε περίοδο επειδή μέσα στο readme me απαιτούσε 9λεπτα για να αποδόσουν τα συγκεκριμένα slider.Δοκίμασα όμως με οκτάλεπτα για να δω.Είχα πάλι τους Celtics και ορίστε το αποτέλεσμα..



Edit: Nομίζω τελικά ότι απο τα 3 scoreboard σίγουρα το Kovas (αν εξαιρέσεις τον αριθμό λαθών των Lakers) ξεχωρίζει όσον αφορά την συνολική ακρίβεια και ρεαλιστικότητά του.
morrison
QUOTE(SlobodaN @ Jan 30 2010, 18:29 ) *
Edit: Nομίζω τελικά ότι απο τα 3 scoreboard σίγουρα το Kovas ξεχωρίζει όσον αφορά την συνολική ακρίβεια και ρεαλιστικότητά του.

Παρατηρησα και τα τρια scoreboards και αν βοηθαω θεωρω οτι το δευτερο(Albys Realistic Sliders)μου μοιαζει πιο ρεαλιστικο κυριως για την καλυτερη αναλογια ασιστς-ριμπαουντς σε σχεση με τα αλλα δυο.
Επισης θα το προτιμουσα λογω των χαμηλοτερων ποσοστων που δινει στα fg,γεγονος που σε αναγκαζει να ''ψαξεις'' λιγο περισσοτερο τις επιθεσεις σου...
SlobodaN
QUOTE(john morisson @ Jan 30 2010, 18:43 ) *
Παρατηρησα και τα τρια scoreboards και αν βοηθαω θεωρω οτι το δευτερο(Albys Realistic Sliders)μου μοιαζει πιο ρεαλιστικο κυριως για την καλυτερη αναλογια ασιστς-ριμπαουντς σε σχεση με τα αλλα δυο.
Επισης θα το προτιμουσα λογω των χαμηλοτερων ποσοστων που δινει στα fg,γεγονος που σε αναγκαζει να ''ψαξεις'' λιγο περισσοτερο τις επιθεσεις σου...



Κοίτα John σε όλα είχα πάρει τους Celtics. Στο Albys που αναφέρεις ήταν πολύ ευκολη η νίκη μου και δες τα ποσοστά FG των Lakers δεν βάζαν ούτε με αίτηση καλάθι, δες το points in the paint τους, τραγικό , με Gazol και Βynum μέσα ανεπίτρεπτο. Επίσης πρόσεξε πόσα fast breaks κάνανε blink.gif
morrison
QUOTE(SlobodaN @ Jan 30 2010, 18:49 ) *
Κοίτα John σε όλα είχα πάρει τους Celtics. Στο Albys που αναφέρεις ήταν πολύ ευκολη η νίκη μου και δες τα ποσοστά FG των Lakers δεν βάζαν ούτε με αίτηση καλάθι, δες το points in the paint τους, τραγικό , με Gazol και Βynum μέσα ανεπίτρεπτο. Επίσης πρόσεξε πόσα fast breaks κάνανε blink.gif

Σωστα...
Απ'την αλλη το 62% που σουταρες με τα τελευταια sliders,τους επετρεψε να παρουν μολις 22 ριμπαουντς,πολυ μικρο νουμερο.
Δεν ξερω αν γινεται(που πρεπει αν και θα ειναι καπως κουραστικο)αλλα μηπως να εκανες καποιο mix;
SlobodaN
QUOTE(john morisson @ Jan 30 2010, 18:54 ) *
Σωστα...
Απ'την αλλη το 62% που σουταρες με τα τελευταια sliders,τους επετρεψε να παρουν μολις 22 ριμπαουντς,πολυ μικρο νουμερο.
Δεν ξερω αν γινεται(που πρεπει αν και θα ειναι καπως κουραστικο)αλλα μηπως να εκανες καποιο mix;



Tα πάντα μπορείς να αλλάξεις εύκολα. Απλά κάνε μου μία "σούμα" και πες μου δηλαδή τι να αυξήσω , τα αμυντικά μου ριμπάουντ μαζί με τα αμυντικά ριμπάουντ του υπολογιστή η μόνο τα δικά μου η του υπολογιστή ξεχωριστά? (και αυτό γίνεται).

Με τα FG τι προτείνεις ? Μείωση λίγο των δικών μου και ελάχιστη αύξηση του υπολογιστή ας πούμε?
morrison
QUOTE(SlobodaN @ Jan 30 2010, 19:01 ) *
Tα πάντα μπορείς να αλλάξεις εύκολα. Απλά κάνε μου μία "σούμα" και πες μου δηλαδή τι να αυξήσω , τα αμυντικά μου ριμπάουντ μαζί με τα αμυντικά ριμπάουντ του υπολογιστή η μόνο τα δικά μου η του υπολογιστή ξεχωριστά? (και αυτό γίνεται).

Με τα FG τι προτείνεις ? Μείωση λίγο των δικών μου και ελάχιστη αύξηση του υπολογιστή ας πούμε?

Κοιτα το παιχιδι το εχω παιξει ελαχιστα...
Απ'τα scoreboards που βλεπω και μετα απ'την συζητηση που εχουμε θα ελεγα οτι μπορεις να κρατησεις τα τριτα sliders που σε καλυπτουν στους τομεις που μου ειπες(ποντοι στην ρακετα,αιφνιδιασμοι)και ναι,να προσπαθησεις να κετεβασεις λιγο τα δικα σου fg(η και να ανεβασεις του υπολογιστη παραλληλα)ωστε να λυθει η δυσαναλογια που βλεπω σε ριμπαουντς και ασιστς ωστε να βγαινουν πιο ρεαλιστικα τα στατς.
SlobodaN
QUOTE(john morisson @ Jan 30 2010, 19:08 ) *
Κοιτα το παιχιδι το εχω παιξει ελαχιστα...
Απ'τα scoreboards που βλεπω και μετα απ'την συζητηση που εχουμε θα ελεγα οτι μπορεις να κρατησεις τα τριτα sliders που σε καλυπτουν στους τομεις που μου ειπες(ποντοι στην ρακετα,αιφνιδιασμοι)και ναι,να προσπαθησεις να κετεβασεις λιγο τα δικα σου fg(η και να ανεβασεις του υπολογιστη παραλληλα)ωστε να λυθει η δυσαναλογια που βλεπω σε ριμπαουντς και ασιστς ωστε να βγαινουν πιο ρεαλιστικα τα στατς.



Aυτός ο Albys που λες θα ανεβασει καινούργιο project με roster και sliders σε λίγες μέρες. Θα δω μήπως έχει βελτιώσει γενικά το πακέτο του. Να είσαι καλά πάντως, και σ'ευχαριστώ πολυ για την βοήθειά σου.
SlobodaN
Λοιπόν έκανα κάποιες μικρορυθμισούλες και ορίστε ένα νέο scoreboard (Morisson θέλω την γνώμη σου).

Το παιχνίδι έγινε σε τέσσερα 8λεπτα σε All Star Επίπεδο.
Και αν η ισσοροπία στα rebounds έγινε απο τύχη, σίγουρα αυτή η απίστευτη ισσοροπία στα FG που επετεύχθη πρόκειται περί κατορθώματος.
morrison
QUOTE(SlobodaN @ Jan 30 2010, 21:30 ) *
Λοιπόν έκανα κάποιες μικρορυθμισούλες και ορίστε ένα νέο scoreboard (Morisson θέλω την γνώμη σου).

Το παιχνίδι έγινε σε τέσσερα 8λεπτα σε All Star Επίπεδο.
Και αν η ισσοροπία στα rebounds έγινε απο τύχη, σίγουρα αυτή η απίστευτη ισσοροπία στα FG που επετεύχθη πρόκειται περί κατορθώματος.

Aυτο το scoreboard μοιαζει πιο αληθοφανες ακομα και σε τομεις που ειχαμε εντοπισει ψιλοπροβληματακια πριν..
Ενα μη ρεαλιστικο στοιχειο,παντως,παρατηρω οτι ειναι τα ελαχιστα επιθετικα ριμπαουντς και απο τις δυο ομαδες,ισως θα πρεπει να κανεις ενα ακομα φιξαρισμα και εκει...
SlobodaN
QUOTE(john morisson @ Jan 31 2010, 02:17 ) *
Aυτο το scoreboard μοιαζει πιο αληθοφανες ακομα και σε τομεις που ειχαμε εντοπισει ψιλοπροβληματακια πριν..
Ενα μη ρεαλιστικο στοιχειο,παντως,παρατηρω οτι ειναι τα ελαχιστα επιθετικα ριμπαουντς και απο τις δυο ομαδες,ισως θα πρεπει να κανεις ενα ακομα φιξαρισμα και εκει...



Θα το αφήσω λίγο όπως είναι να παίξω 4-5 παιχνίδια και αν επιβεβαιωθεί η παρατήρησή σου θα κάνω μία -πολύ μικρή όμως- αλλαγή κι εκεί. Μπορεί και να έτυχε ο αριθμός των επιθετικών ριμπάουντ, ήταν και το παιχνίδι "κλειστό" γενικά, οπότε θα περιμένω λίγο και θα το επανεξετάσω.
captain charisma
με τις τελευταιες ανταλαγες που γιναν ελπιζω πως θα βγει και το αναλογο πατσακι, οπως εγινε και περσι απλα να μην το αργησουν και πολυ.
Air Kef
Σλομπονταν τι αποτελέσματα έχεις τελικά από τις αλλαγές που έκανες;
SlobodaN
QUOTE(Air Kef @ Feb 19 2010, 03:11 ) *
Σλομπονταν τι αποτελέσματα έχεις τελικά από τις αλλαγές που έκανες;


Μπα, δεν πειραματίστηκα περαιτέρω με τα sliders.Γενικά δεν πολυπαίζω 2Κ αυτήν την περίοδο αλλά κατέβασα αυτά εδώ τα οποία θεωρούνται απο τα κορυφαία στο net για όποτε ξαναασχοληθώ.

http://forums.nba-live.com/viewtopic.php?f...9&start=100 -κάπου στη μέση της σελίδας είναι το release του.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.