Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
dru_15
QUOTE(irving @ Dec 17 2016, 17:50 ) *
διαταση στο αριστερο γονατο εχει ο μπουρουσης. ενδιαφερον θα εχει να δουμε ποσο θα παιξει με τα τρικαλα καθως δεν εχουμε αλλα 5αρια (γοντικας? πατ καλαθης?) και ακολουθει διπλη αγωνιστικη. και ο σινγκλετον δεν πρεπει να ταλαιπωρηθει.


Πιο πιθανον ειναι να παιξει ο Φωτσης ως κατ' αναγκη 5αρι παρα ο Καλαθης
Dred11
Ψιλοδύσκολη νίκη σήμερα με τα Τρίκαλα, όπου έπαιξαν όλοι οι βασικοί (και ο Μπουρούσης). Σχετικά μικρός ο χρόνος του Παππά (13.40), που δεν ήταν πάντως κακός όσο έπαιξε (ο Φελντίν όμως ήταν καλύτερος), δεν έπαιξε ο Μποχωρίδης, ενώ ο Χαραλαμπόπουλος έπαιξε 16 λεπτά και ήταν ψιλοκαλός. Πολύ παραγωγικός ο Τζέιμς που σε 20 λεπτά έβαλε 17 πόντους. Δεν φόρτσαρε πολύ η ομάδα, ενώ από την άλλη τα Τρίκαλα είναι εξαιρετική ομάδα και ο Μπάρλοου μάλλον έκανε το παιχνίδι της ζωής του. 27:40 έπαιξε ο θεός ο Φώτσης, που έβαλε 11 πόντους, με καλά ποσοστά, 3 ριμπάουντς, 1 μπλοκ, 1 κλέψιμο. Εκτεταμένα στιγμιότυπα http://www.novasports.gr/basket/ellada/sto...r-allo-trikala/
Ginobili
QUOTE(Dred11 @ Dec 18 2016, 20:52 ) *
27:40 έπαιξε ο θεός ο Φώτσης, που έβαλε 11 πόντους, με καλά ποσοστά, 3 ριμπάουντς, 1 μπλοκ, 1 κλέψιμο.

Ο Φώτσης σήμερα έκανε ένα πάρα πολύ κακό παιχνίδι αμυντικά.Έχει φάει πολλούς πόντους,και προσωπικούς..επειδή ξεχνιέται,είτε αργεί..είτε απλά τον "κάνουν πέρα" (είναι σαν να μην υπάρχει σε ορισμένες φάσεις)...είτε γιατί δεν έχει πάει για βοήθεια...
CG.
Όταν ενδιαφέρθηκαμε για τον Τζένιφερ ξεκάθαρα στα ματιά μου μου ρθε η εικόνα της μπράτσα με Μάικλ και Περπερογλου επί Πασκουαλ
Ο κόουτς προσπαθεί να δημιουργησει το ίδιο σκηνικο όσο είναι εφικτό πάντα και να έχει σε κάθε κατοχή όσο δυνατόν περισσότερες επιλογες ποσταρισματος και δημιουργιας από το τρία.
Και τώρα σκάει το παρακάτω αρθρο από ένα καταπληκτικό μπασκετικό σαιτ
http://basketballguru.gr/articles/item/320...-xnaria-tou-pit
irving
http://euroleague.sport24.gr/article/44441...athinaikos.html
αρθρο του σπορτ24 για την αμυνα. ωστοσο αυτο που θελω να αναφερω στο φορουμ ειναι ενα σημειο του αρθρου οπου λεει για τον γκιστ
QUOTE
Οι έξι μήνες που θα μείνει εκτός δράσης ο 29χρονος φόργουορντ/σέντερ ήχησαν σαν καμπανάκι για τις αμυντικές αποστολές των "πρασίνων"


υπουλος ο τραυματισμος του τζειμς και νομιζω κανεις δημοσιογραφος δεν ξερει ποτε πραγματικα θα επιστρεψει ο γκιστ. ακουστηκε και για φεβρουαριο! μακαρι να γυρισει γρηγορα και σε καλη κατασταση.
pan24
Δεν ξερω αν εχει αναφερθει καπου αλλα η εφες εδωσε τον κορκμαζ που θεωρειται ταλεντο ιδιου επιπεδου με τον χαραλαμποπουλο δανεικο στην μπανβιτ.Μηπως να κοιταζαμε και εμεις κατι παρομοιο?
yorgos
QUOTE
O μπαλτακος ηταν και αυτος βασικος παραγοντας στις επιτυχιες του παναθηναϊκου επι παυλου και θαναση γιαννακοπουλου και τον ευχαριστουμε για την προσφορα του στην ομαδα.

Καμία επιτυχία... ο άνθρωπος έτρωγε νομικές, επικοινωνιακές κι εξωαγωνιστικές ήττες από το Γιάννη Ιωαννίδη για χρόνια. Είναι ο βασικός λόγος που τόσα λεφτά των αφων πήγαν χαμένα, μιλάμε για εντυπωσιακή ανικανότητα. Οι πολιτικές του ιδέες δεν έχουν σχέση με το τμήμα. Κι όπως αυτός έχει δικαίωμα να τις έχει έτσι κι εγώ έχω δικαίωμα να τις θεωρώ εμετικές. Δε θα μας λείψει και πολύ.
CG.
Έχασε η Ρεαλ
Κοίτα να δεις που αύριο θα μάστε δεύτεροι
Βρε πως αλλάζουν οι καιροι
Special_One
Πολύ καλές ΗΤΤΕΣ της Ρεάλ και των απέναντι...αύριο πάμε για 2η θέση! wos_sport4.gif
CG.
QUOTE (Special_One @ Dec 22 2016, 22:31 ) *
Πολύ καλές ΗΤΤΕΣ της Ρεάλ και των απέναντι...αύριο πάμε για 2η θέση! wos_sport4.gif

Να χάσει και η φένερ να απομακρυνθεί ακόμα περισσοτερο ακόμα καλυτερα
Special_One
QUOTE (CG. @ Dec 22 2016, 22:37 ) *
Να χάσει και η φένερ να απομακρυνθεί ακόμα περισσοτερο ακόμα καλυτερα


Δεν ξέρω αν θα παίξουν Τεόντοσιτς και Ντε Κολό...αν παίξουν λογικά θα χάσει.
salonikatasos
μετά τα σημερινά αποτελέσματα ο κόσμος αύριο θα πρέπει να είναι προετοιμασμένος να υποστεί και τον λαμόνικα που θα θέλει να κάνει κι αυτός το κομμάτι του λογικά. υπάρχει και δεύτερος καμικάζι βέβαια(μπολτάουζερ),αλλά ο ιταλός θέλει προσοχή από τον κόσμο που λογικά θα είναι και αρκετός
chrisgl_13
Ο Τζεντίλε αποφάσισε να αγωνίζεται με το #25.
john wick
Παντως ο Gist ακομα με πατεριτσες περπαταει κ πολυ σιγα μαλιστα. Δεν βλεπω να παιζει καθολου φετος.. sad.gif
Dreamerpanos
Ανακοίνωση της 13 κατά του Γιαννακόπουλου....Μάλιστα...

Έχω ξεκαθαρίσει εδώ μέσα ότι δεν τον πάω μία,αλλά όπως και να το κάνουμε,η οικογένεια του και εκείνος είναι αυτοί που έχουν κρατήσει τόσα χρόνια το μπάσκετ τόσο ψηλά.

Από την άλλη η 13 είναι αυτή που κατέστρεψε ολοσχερώς τον ποδοσφαιικό Παναθηναϊκο,γιατί δεν έπαιρνε χαρτζιλίκι,ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

Προσπαθεί να καταστρέψει και το μπάσκετ,γιατί έτσι.

Μακάρι να μην ξαναπατήει ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ τους στο γήπεδο....Δεν θα λείψουν σε ΚΑΝΕΝΑΝ,ίσα ίσα θα δημιουργηθεί και ένα υγιές μπασκετικό κοινό στη θέση τους....
john wick
Επικίνδυνα μονοπάτια αυτα.....
Ωραιο timing βρηκαν οι οργανωμένοι,τωρα που παμε καλα...
Δεν πειραζει , ξυδακι , ας βλεπουν τα ματς απ την tv.
CG.
QUOTE (Dreamerpanos @ Dec 24 2016, 22:41 ) *
Ανακοίνωση της 13 κατά του Γιαννακόπουλου....Μάλιστα...

Έχω ξεκαθαρίσει εδώ μέσα ότι δεν τον πάω μία,αλλά όπως και να το κάνουμε,η οικογένεια του και εκείνος είναι αυτοί που έχουν κρατήσει τόσα χρόνια το μπάσκετ τόσο ψηλά.

Από την άλλη η 13 είναι αυτή που κατέστρεψε ολοσχερώς τον ποδοσφαιικό Παναθηναϊκο,γιατί δεν έπαιρνε χαρτζιλίκι,ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ.

Προσπαθεί να καταστρέψει και το μπάσκετ,γιατί έτσι.

Μακάρι να μην ξαναπατήει ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΙΣ τους στο γήπεδο....Δεν θα λείψουν σε ΚΑΝΕΝΑΝ,ίσα ίσα θα δημιουργηθεί και ένα υγιές μπασκετικό κοινό στη θέση τους....

Κάνεις δεν ασχολείται μαζί τους στο μπάσκετ έτσι και αλλιώς και είπαν να βγάλουν μια ανακοινωση για να θυμήσου σε όλους ότι ακόμα υπαρχουν
Putnam

ούτε εγώ συμπαθώ τους οργανωμένους γιατί διαφωνώ κάθετα με τις πρακτικές τους (βία), όμως για να τα λέμε όλα με τ'όνομά τους αυτοί είναι που δίνουν παλμό στην εξέδρα

αν είσαι ΤΣΣΚΑ ή Ρεάλ δε σε πολυνοιάζει γιατί έχεις χρήμα, εκεί η ποιότητα των παικτών από μόνη της αρκεί για να δημιουργήσει ισχυρη έδρα και δίχως να υπάρχει σπουδαία ώθηση από τον κόσμο

αν είσαι ΠΑΟ και δη εποχών μνημονίων μάλλον σε νοιάζει κομματάκι γιατί όταν παίζεις με ανώτερους ή ισοδύναμους αντιπάλους (βλ. χθες με μπασκόνια) οι παίκτες σου παίρνουν ενέργεια από την εξέδρα για να κάνουν την υπέρβαση


εντελώς σχηματικά και με μπόλικη δόση υπερβολής, στον αντίποδα των οργανωμένων οπαδών βρίσκονται οι "όμορφες παρουσίες" στην εξέδρα που πιπιλάνε γλειφιτζούρια

Dreamerpanos
QUOTE (CG. @ Dec 25 2016, 00:35 ) *
Κάνεις δεν ασχολείται μαζί τους στο μπάσκετ έτσι και αλλιώς και είπαν να βγάλουν μια ανακοινωση για να θυμήσου σε όλους ότι ακόμα υπαρχουν


Ο ΔΓ είναι μυστήριο τρένο και απρόβλεπτος....Δεν ξέρεις πως θα αντιδράσει,εκεί είναι το θέμα...


QUOTE (Putnam @ Dec 25 2016, 00:52 ) *
ούτε εγώ συμπαθώ τους οργανωμένους γιατί διαφωνώ κάθετα με τις πρακτικές τους (βία), όμως για να τα λέμε όλα με τ'όνομά τους αυτοί είναι που δίνουν παλμό στην εξέδρα

αν είσαι ΤΣΣΚΑ ή Ρεάλ δε σε πολυνοιάζει γιατί έχεις χρήμα, εκεί η ποιότητα των παικτών από μόνη της αρκεί για να δημιουργήσει ισχυρη έδρα και δίχως να υπάρχει σπουδαία ώθηση από τον κόσμο

αν είσαι ΠΑΟ και δη εποχών μνημονίων μάλλον σε νοιάζει κομματάκι γιατί όταν παίζεις με ανώτερους ή ισοδύναμους αντιπάλους (βλ. χθες με μπασκόνια) οι παίκτες σου παίρνουν ενέργεια από την εξέδρα για να κάνουν την υπέρβαση


εντελώς σχηματικά και με μπόλικη δόση υπερβολής, στον αντίποδα των οργανωμένων οπαδών βρίσκονται οι "όμορφες παρουσίες" στην εξέδρα που πιπιλάνε γλειφιτζούρια



Συμφωνώ μαζί σου για τον παλμό στην εξέδρα αλλά προτιμώ ένα εκατομμύριο φορές να κάνει αποχή η 13 από το γήπεδο για πάρα πολλούς λόγους,πάρα η οικογένεια Γιαννακόπουλου από τον μπασκετικό Παναθηναϊκό....

Και στο κάτω κάτω εκφράζουν ένα πάρα πολύ μικρό κομμάτι ανθρώπων πλέον,γιατί να συνεχίσουν να κάνουν ζημιά,είτε καταστρέφοντας το ποδοσφαιρικό τμήμα,είτε χρεώνοντας με πρόστιμα και τιμωρίες όλα τα τμήματα ανεξαιρέτως?

Και αυτά στα λέει κάποιος ο οποίος το μόνο που έχει να κερδίσει από τον Παναθηναϊκό είναι χαρές,νίκες,τίτλους ή να γευτεί μαζί με την ομάδα ήττες,πίκρες,στεναχώριες κτλ.... Κανένα προνόμιο,κανένα χαρτζιλίκι,καμία τζάμπα εκδρομή,κανένα γλύψιμο στα @@,καμία πρόσβαση σε "περίεργα" πράγματα κτλ....
yorgos
Ο ΔΓ είναι ο χειρότερος πρόεδρος που είχε το μπασκετικό τμήμα τα τελευταία 25 χρόνια. Και ταυτόχρονα αν φύγει θα είναι πραγματική καταστροφή, δεν υπάρχει κανείς άλλος κι αν υπάρξει τη σταθερότητα του ΔΓ δε θα τη δώσει. Αν δε θέλουμε να γίνουμε Πανελλήνιος καλό είναι μερικοί να σοβαρευτούν.
irving
αυτο που με εκνευριζει ειναι οτι καποιοι λιγοι προσπαθουν να κανουν κουμαντο στο συλλογο. μπαινουν τσαμπα, δημιουρφουν επεισοδια και εχουν διαφορα οφελη λεγοντας πως μαχονται για τον συλλογο. αμα το να πινεις μπαφους στο γηπεδο και να βριζεις τον ολυμπιακο ειναι η μαχη τι να πω!

ο ΔΓ εχει κανει λαθη αλλα ποιος δεν εχει κανει. αγαπαει την ομαδα, δινει λεφτα σε δυσκολους καιρους και μετα τον θειο του και τον πατερα του ειναι ο πιο επιτυχημενος προεδρος του συλλογου. (οχι μονο μπασκετ, γενικα)

εχουν παρει αποφασεις (κυριως στο ποδοσφαιρο ζητωντας απομακρυνση στραματσονι και κουτρουμπη) χωρις να εχουν την καταλληλη γνωση. ποιος μου λεει εμενα πως δεν θα ζητησουν την απομακρυνση πασκουαλ (η οποιον προπονητη εχουμε στο μελλον) χωρις να ειναι η σωστη επιλογη? μην ξεχναμε πως εφυγε ο μπαρτζωκας (ενας κορυφαιος προπονητης) απο τον ολυμπιακο.

οι οργανωμενοι ας πηγαινουν στον αλαφουζο να τους κανει ολα τα χατηρια οπου παιζει η ομαδα μονο ελλαδα με αθλιο ποδοσφαιρικο θεαμα και κερδιζει μια φορα το μηνα. στο μπασκετ να μεινουν οσοι πραγματικα αγαπανε την ομαδα. και ας μην εχουμε καυτη ατμοσφαιρα. εξαλλου η φωνη δεν βοηθαει τους παιχτες να παιξουν καλυτερα.

το μαγαζι ειναι του ΔΓ και κανει οτι θελει. με συνεπειες στους φιλαθλους. εφοσον δεν υπαρχουν συνεπειες στους υγιεις φιλαθλους δεν ειναι προβλημα για το μαγαζι.

Υγ. τετοιες ανακοινωσεις-στασεις φερνουν εσωτερικα προβληματα και διχασμο των φιλαθλων-οπαδων. παραδειγμα η ανακοινωση του συνδεσμου καλαματας που διαφωνει με την ανακοινωσει της θυρας 13 και κραταει ουδετερη σταση.

Υγ 2. κραταω μια πισινη γιατι μπορει να εχει γινει κατι που να μην το ξερω (αν και νομιζω θα ειχε μαθευτει αμα ηταν χοντρο)
Special_One
Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω είναι ότι οι επικεφαλείς αυτού του ΕΚΤΡΩΜΤΟΣ που λέγεται Θ.13 είναι Ολυμπιακοί ή ότι πληρώνονται από Μαρινάκη & Αγγελόπουλους για να καταστρέψουν τον ΠΑΟ.
Δεν μπορώ να δώσω άλλη λογική εξήγηση...όπως κατέστρεψαν το ποδόσφαιρο έτσι προσπαθούν και με το μπασκετ.
rahxephon13
Καλήμερα καλά Χριστούγεννα και καλές γιορτές σε όλους, τώρα στο θέμα τις ανακοίνωσης των οργανωμένων δεν ξέρω τι έχει συμβεί και έχουμε όλο αυτό το θλιβερό σκηνικό όλη την σεζόν τώρα άλλα το τάιμινγκ τις ανακοίνωσης των οργανωμένων δεν θα μπορουσε να είναι πιο άτυχες.

Μια μέρα πριν τα Χριστούγεννα πας και βγάζεις αυτό το πράγμα σε μια περίοδο οπού πρεσβεύει τα αντίθετα από αυτά που συμβαίνουν στο σύλλογο? sad.gif μεγάλο φάουλ αυτό λες και δεν μπορούσαν να περιμένουν κάποια άλλη στιγμή, ελπίζω μόνο όλο αυτό το σκηνικό να μην επηρεάσει την ομαδα αρνητικά τώρα που δείχνει να βρίσκει την φόρμα τις και ενώ έρχονται καθοριστικά παιχνίδια στην συνεχεία.
sni79per
fb το κανατε ορισμενοι το φορουμ κ το χειροτερο ειναι οτι εχετε αποψη χωρις να ψαχτειτε γιατι δυστυχως δεν ειναι ολα για το ιντερνετ,βλεπετε υπαρχουν κ ip κ αγωγες.
οποιος ειναι παναθηναικος του ενος τμηματος του ομιλου δηλ του σουπερφουντ εξαστερος αποκλειστικα,λογικ ισως να γραφει μεσα στην αγνοια του οτι η 13 διαλυσε τον παναθηναικο του προεδρου του συνασπισμου κ του ΒΒ του φιλου του κοκκαλη.
οσον αφορα τα προστιμα ειδαμε κ οταν ελειπε το οργανωμενο κομματι οτι συνεχισαν να πεφτουν.
οταν η 13 κρατουσε το μπασκετικο τμημα την εποχη του ''πεταξτε τις φανελες'' που ο ζοτς ηθελε να τα βροντηξει ηταν καλη.εννοειται ευθυνες κ αστοχιες υπαρχουν αλλα οποιος εχει την καλοσυνη μπορει να περασει σε ενα συνδεσμο face του face να εκφρασει κοσμια τις διαφωνιες του.
δεν θα τον φαει κανενας,αλλα ειπαμε καναπεδαρα αγνοια κ οποιον παρει ο χαρος.
για την ιστορια η χθεσινη ανακοινωση ειναι κομματιου της 13 κ οχι συνολικη.
υγ 1 ανακοινωση 13 για τον αλ που τους κανει τα χατηρια πριν λιγες μερες μπορειτε να την διαβασετε εδω http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superle...oy.4408922.html
υγ 2 παρακατω το δωρο της τσαμπας εκδρομης που αρνηθηκε ο κοσμος που παιρνει χαρτζιλικι απο τον ΔΓ.
http://www.sentragoal.gr/basket_league_skr..._pao-129359319/
υγ3 εννοειται ευθυνες υπαρχουν κ πολλες μαλιστα στο οργανωμενο κομματι κατα καιρους.
villiskabas
Οργανωμενοι τραμπουκοι = καμια χρησιμοτητα! Οι αγγλοι τους βγαλανε απεξω απο τα γηπεδα και ησυχασανε μια για παντα. Μηπως δεν παιζουν καλη μπαλα στην αγγλια επειδη φυγανε αυτοι?οχι φυσικα. Ολα αυτα ειναι καταλοιπα ενος απολιτιστου λαου.

Υγ1 Προσωπικα δεν με ενδιαφερουν οι οργανωμενοι σε κανενα αθλημα και σε καμια ομαδα και πιστευω οτι ολα θα ηταν καλυτερα χωρις αυτους. Ας μας πουν πια ειναι η χρησιμοτητα τους εκτος απο το να φωναζουν και να πετανε αντικειμενα... η μηπως θα μας κανουν να αγαπαμε περισσοτερο την ομαδα?

Υγ2 Ισως στο εξωτερικο υπαρχουν οργανωμενοι αλλα σε αλλες μορφες και οχι με αυτες που παρατηρουμε εδω (δλδ κανουμε κουμαντο και βγαζουμε και ανακοινωσεις λες και ειμαστε πολιτικο κομμα)
CG.
QUOTE (sni79per @ Dec 25 2016, 11:12 ) *
fb το κανατε ορισμενοι το φορουμ κ το χειροτερο ειναι οτι εχετε αποψη χωρις να ψαχτειτε γιατι δυστυχως δεν ειναι ολα για το ιντερνετ,βλεπετε υπαρχουν κ ip κ αγωγες.
οποιος ειναι παναθηναικος του ενος τμηματος του ομιλου δηλ του σουπερφουντ εξαστερος αποκλειστικα,λογικ ισως να γραφει μεσα στην αγνοια του οτι η 13 διαλυσε τον παναθηναικο του προεδρου του συνασπισμου κ του ΒΒ του φιλου του κοκκαλη.
οσον αφορα τα προστιμα ειδαμε κ οταν ελειπε το οργανωμενο κομματι οτι συνεχισαν να πεφτουν.
οταν η 13 κρατουσε το μπασκετικο τμημα την εποχη του ''πεταξτε τις φανελες'' που ο ζοτς ηθελε να τα βροντηξει ηταν καλη.εννοειται ευθυνες κ αστοχιες υπαρχουν αλλα οποιος εχει την καλοσυνη μπορει να περασει σε ενα συνδεσμο face του face να εκφρασει κοσμια τις διαφωνιες του.
δεν θα τον φαει κανενας,αλλα ειπαμε καναπεδαρα αγνοια κ οποιον παρει ο χαρος.
για την ιστορια η χθεσινη ανακοινωση ειναι κομματιου της 13 κ οχι συνολικη.
υγ 1 ανακοινωση 13 για τον αλ που τους κανει τα χατηρια πριν λιγες μερες μπορειτε να την διαβασετε εδω http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/Superle...oy.4408922.html
υγ 2 παρακατω το δωρο της τσαμπας εκδρομης που αρνηθηκε ο κοσμος που παιρνει χαρτζιλικι απο τον ΔΓ.
http://www.sentragoal.gr/basket_league_skr..._pao-129359319/
υγ3 εννοειται ευθυνες υπαρχουν κ πολλες μαλιστα στο οργανωμενο κομματι κατα καιρους.


1.ο λογος που υπαρχουν τα φορουμ ειναι να υπαρχει και συζητηση αντιλογος.τωρα τι σχεση εχει με το facebook εσυ ξερεις
2.τα προστιμα πεφτουν κυριως απο τα μαστουρωμενα αγορια.σιγουρα κανει και μ#$%^#ιες αυτος που χει την ομαδα αλλα τον εχουμε κραξει και αυτον.στο κατω κατω κακο στο πορτοφολι του κανει.οι οργανωμενοι που στον "κοσμο" τους πετανε δυναμιτακια την ωρα που γυριζουμε το παιχνιδι πχ με ολυμπιακο σε ποιον κανουν κακο.περα απο τα προστιμα.προχτες ενας αφελης πηγε και φορεσε κοκκινη μπλουζα με ενα κασκολ πρασινο.τυχαιος τα μαστουροπαιδα πηγαν να του την βγαλουν.6 ατομα...αυτοι δημιουργουν τα προβληματα.χρονια τωρα.δρομο.
3..αλλο η θυρα 13 οταν ξεκινησε και αλλο πως εχει καταντησει.σιγουρα καποιοι ειναι νορμαλ και λογικοι.αγαπανε την ομαδα και το καλο της αλλα καποιοι οχι.ξερεις τα παιδια που καινε αλλους συνδεσμους,που συναντιουνται λαυριου,που μπαινουν τσαμπα,που δεν σηκωνονται οταν καποιοι φουκαριαρηδες με καρτα διαρκειας αργουν να πανε στο γηπεδο λογο κινησης πχ και τους βρισκουν στις θεσεις τους,που κανουν μπαφο μπροστα στο παιδι μου στον διαδρομο,που την πεφτουν σε αλλους διπλα τους για καθε ηλιθιο λογο,που πετανε φωτοβολιδες στην απεναντι θυρα ενω στο γηπεδο ειναι μονο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΙ,που χαρην στην μιζερια τους μπηκε πρασινο διχτυ και ξεφτυλιζομαστε στους ξενους (στα πα...ρια τους το ξερω),που οταν δεν τους αρεσει κατι σπανε και κανα καθισμα,που δεν ανεχονται σε τελικο κυπελλου με το μαρουσι να κανουν ντου στην διπλανη θυρα εκατονταδες,που τρομακρατουν παιχτες εστω και αν αυτοι δεν παιζουν καλα (ποιος τους εδωσε τετοιο δικαιωμα-το θεμα ειναι της διοικησης ,το οτι αυτοι θα πουν τα χειροτερα οταν φυγουν το αγνοουν,τοσο στοκοι-ενω καποιοι απο αυτους ειναι απληρωτοι και απλα εχουν ξενερωσει).ΚΑι ολα αυτα γιατι πανε εκατο σε καμια προπονηση να εμψυχωσουν παιχτες η σε καμια μαστουροεκδρομη.
4.αυτο του face to face και κοσμια σε συνδεσμο μαρεσε
5.κανενα ζοτς δεν κρατησε.ειδαμε το ζοτς πως εφυγε με ελαφρια πηδηματακια οταν σφιξαν τα γαλατα.
6.μιας και ο λογος για καναπε.εχω διαρκειας απο 2004.και εχω γνωμη.ξερω τι γινεται μεσα και απο φιλους...για τα τσαμπε γενικα λεω..
7.αν δεν ειναι για τον ιντερνετ και υπαρχουν ip κτλ να μεινουν εκει και να πατε σε δικηγορους.ξυπνατε.ολο το γηπεδο σας εβριζε το τελευταιο μηνα.εχετε χαλασει πολυ και πλεον δεν βοηθατε αλλα διχαζεται.και επειδη ειστε απαρατηρητοι,βγαζετε που και που καμια ανακοινωση να δινετε παρων.
8.καθαρισε και η ατμοσφαιρα απο την καπνα...τις φωτοβολιδες.αντε να μπει κανα εσοδο και καμια οικογενεια μεσα περισσοτερο
sni79per
δεν ειμαι πλεον συνδεσμιτης οποτε αδικα τα λες για να τα ''ακουσουν'' καποιοι.
εχω δει ομως κ το μεσα κ το εξω σε συνδεσμο οποτε μπορω να ειμαι απολυτα αντικειμενικος.
σου λεω ποια ειναι η πραγματικοτητα.
σε καποια μπορει να πεφτεις μεσα σε αλλα τοσα ομως εξω κ δεν μπαινω καν στον κοπο να το συνεχισω γιατι ουτε με νοιαζει να σου αλλαξω αποψη -απλα την δικη μου κατεθεσα- κ δευτερον γιατι η κουβεντα νομοτελειακα θα ειναι ατερμονη.
rahxephon13
QUOTE (sni79per @ Dec 25 2016, 11:49 ) *
δεν ειμαι πλεον συνδεσμιτης οποτε αδικα τα λες για να τα ''ακουσουν'' καποιοι.
εχω δει ομως κ το μεσα κ το εξω σε συνδεσμο οποτε μπορω να ειμαι απολυτα αντικειμενικος.
σου λεω ποια ειναι η πραγματικοτητα.
σε καποια μπορει να πεφτεις μεσα σε αλλα τοσα ομως εξω κ δεν μπαινω καν στον κοπο να το συνεχισω γιατι ουτε με νοιαζει να σου αλλαξω αποψη -απλα την δικη μου κατεθεσα- κ δευτερον γιατι η κουβεντα νομοτελειακα θα ειναι ατερμονη.

Snip ξέρεις γιατί γίνεται η όλη κόντρα? κι αν ξέρεις και δεν μπορείς να πεις μπορείς να μας εξηγήσεις γιατί δεν βγαίνει παραέξω κάτι?

Όχι τίποτα άλλο απλώς να ξέρουμε γιατί συμβαίνει όλο αυτό το δράμα και να ξέρουμε γιατί πράγμα μιλάμε.
Dreamerpanos
Τα οικονομικα μου δεν μου επιτρέπουν να είμαι στο γήπεδο,με συγχωρείς πολυ που εγώ δεν μπαίνω ΤΖΑΜΠΑ και με ΝΤΟΥ για να τη λέω στους άλλους.

Επίσης,όσοι είστε Παναθηναϊκοί στο εξωτερικό η σε κάποιο μακρινό ,από το ΟΑΚΑ,σημείο της Ελλάδας μην τολμήσετε να μιλήσετε γιατί ειστε....καναπεδατοι.Γενικως το ΟΑΚΑ χωράει κάνα 20χιλιαρο...Οι υπόλοιποι μη μιλάτε δεν έχετε δικαίωμα...

Face to face θα πήγαινα σε αυτόν που έγραψε την ανακοίνωση αλλά κρύβεται πίσω από το "Θύρα 13",όπως και εμείς εδώ πίσω από τα ψευδώνυμα μας με τη διαφορά ότι δεν χώνουμε τη μύτη μας για να κάνουμε κουμάντο στο πορτοφόλι κάποιου για ίδιον όφελος.

Όσο για τα ποδοσφαιρικά που αναφέρεις έχεις δίκιο....Ούτε 200 θέσεις δεν έχουμε πέσει στην ΟΥΕΦΑ ,δεν μας ξεφτυλιζει ο κάθε πικραμένος,οι τίτλοι μας τρέχουν από τα μπατζακια,πλέον,η ποιότητα ποδοσφαιρικού θεάματος ανέβηκε,φτιάξαμε γήπεδο και η παράγκα καταπολεμηθηκε και έπεσε,ενώ η αξιοπρέπειά μας είναι κατω ακόμα και από τη συνολική του ελληνικού ποδοσφαίρου...

Κι εγώ την άποψη μου καταθέτω...
ranaoutis
Καλα αυτα οτι ο Ομπραντοβιτς εφυγε λογω ΔΓ ειναι παραμυθια
Ο Ομπραντοβιτς οπως και ο Ιβκοβιτς την εκαναν με ελαφρια πηδηματακια οταν καταλαβαν που παει η κατασταση στην Ελλαδα και οτι απο δω και περα θα τους μειωνοταν ο μισθος και το μπατζετ στο μισο.
Και πηγαν κατευθειαν στην επομενη χωρα που φτιαχνει τη δικη της οικονομικη φουσκα και πεταει λεφτα απο δω κι απο κει

Η 13 διελυσε τον ποδοσφαιρικο παναθηναικο και τωρα παει να διαλυσει και το μπασκετικο.
Γενικα οι συνδεσμοι ειναι ο καρκινος του ελληνικου αθλητισμου, κανονικα επρεπε να τους μπουζουριασουν ολους να ησυχασουμε απο τη βλακεια τους
erasitehnis
Για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, να πω ότι το 99% των συνδεσμιτών προσφέρουν -με τρόπους που αυτοί θεωρούν σωστό-την άδολη αγάπη τους για το σύλλογο χωρίς να λαμβάνουν τίποτα σε αντάλλαγμα (ίσως πέραν των φτηνών εκδρομών και εισιτηρίων, όχι για όλους). Το κακό είναι ότι το 1% που συνήθως κάνει κουμάντο, προωθεί και προσωπικά συμφέροντα.

Αυτή τη στιγμή όμως ο σύλλογος χρειάζεται πολύ περισσότερο τον Δημήτρη, από το 1% των οργανωμένων.
Κρίνοντας από αυτά που μας έχει δείξει ο ΔΓ ως τώρα, μην αποκλείσετε το σενάριο να έχουμε ρήξη με απρόβλεπτη εξέλιξη.
Dred11
QUOTE (ranaoutis @ Dec 25 2016, 12:56 ) *
Καλα αυτα οτι ο Ομπραντοβιτς εφυγε λογω ΔΓ ειναι παραμυθια
Ο Ομπραντοβιτς οπως και ο Ιβκοβιτς την εκαναν με ελαφρια πηδηματακια οταν καταλαβαν που παει η κατασταση στην Ελλαδα και οτι απο δω και περα θα τους μειωνοταν ο μισθος και το μπατζετ στο μισο.
Και πηγαν κατευθειαν στην επομενη χωρα που φτιαχνει τη δικη της οικονομικη φουσκα και πεταει λεφτα απο δω κι απο κει

Η 13 διελυσε τον ποδοσφαιρικο παναθηναικο και τωρα παει να διαλυσει και το μπασκετικο.
Γενικα οι συνδεσμοι ειναι ο καρκινος του ελληνικου αθλητισμου, κανονικα επρεπε να τους μπουζουριασουν ολους να ησυχασουμε απο τη βλακεια τους

Τα είπες όλα. Στην Ελλάδα οι λίγοι κάφροι σε όλους τους χώρους επιβάλλουν τη θέλησή τους στους πολλούς με τον τσαμπουκά και εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι ένας νορμάλ άνθρωπος δεν θέλει να διακινδυνεύσει ο,τιδήποτε εναντιωνόμενος στους κάφρους. Οι σύνδεσμοι όλων των ομάδων έχουν μαζέψει όλα τα κατακάθια της ελληνικής κοινωνίας. Από τις ανακοινώσεις τους που υποτίθεται ότι τις γράφουν οι πιο γραμματιζούμενοι από δαύτους καταλαβαίνει κανείς και το επίπεδό τους, την αμορφωσιά τους, την βλακεία τους την ψυχοπαθολογική κατάσταση στην οποία βρίσκονται. Αυτοί λοιπόν νομίζουν ότι έχουν λόγο για τα πάντα. Δυστυχώς όσο δεν υπάρχουν αποτελεσματικοί μηχανισμοί επιβολής του νόμου αυτοί θα υπάρχουν. Αν δόθηκε τώρα μια ευκαιρία στον Παναθηναικό να γλιτώσει από αυτούς, μακάρι να την αρπάξει και να γλιτώσουμε από αυτούς.
sni79per
χαιρομαι οταν διαφωνω κ οι απεναντι μου να ταυτιζονται με τους ολυμπιακους οσον αφορα τον παναθηναικο,τον ομπραντοβιτς κ την γενικοτερη κατασταση.
τελος απο μερους μου γιατι δεν εχει αξια.συνεχιστε!
υγ απο καποιον που πληρωνει εισιτηριο κ δεν εχει καπνισει ποτε του στο κλειστο. tongue.gif
j-kidd13
ΛΟΙΠΟΝ....ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ...

Κατ'αρχήν,χρόνια πολλά σε όλους,με υγεία και ο,τι επιθυμεί ο καθένας.

Παρακάτω τώρα,για να μην κλειδωθεί το παρόν τόπικ,διότι το περιεχόμενο που συζητάμε,έχει σχέση με τον Παναθηναϊκό μεν,αλλα ΚΑΜΙΑ με το αντικείμενο και λόγο ύπαρξης του φόρουμ,δηλαδή το μπάσκετ,θα παρακαλέσω απο δω και στο εξής,ΚΑΘΕ πόστ,να είναι κόσμιο.Σε περίπτωση χαρακτηρισμών είτε προς τον ΔΓ είτε προς τους οργανωμένους οπαδούς του Παναθηναϊκού και τη θύρα 13,το τόπικ θα κλειδωθεί,και θα υπάρξουν κυρώσεις.
Εδώ μας αφορά το άθλημα και μόνο,και όχι τέτοια ξεκατινιάσματα,διοτι το περιεχόμενο της κουβέντας είναι τέτοιο που εύκολα μπορεί να ξεφύγει.Εμείς εδώ δεν υποστηρίζουμε τέτοια πράγματα.
Και ο ΔΓ,και η Θ13,ο καθένας απο το πόστο του,έχουν προσφέρει στον μπασκετικό Παναθηναϊκό.

Μπορείτε να συνεχίσετε την κουβέντα σε διακριτικά και κόσμια πλαίσια,χωρίς χαρακτηρισμούς είτε αφορούν τον ιδιοκτήτη της ΚΑΕ,είτε τη Θ13.Διαφορετικά,υπάρχουν αρκετά αθλητικά σαιτ,που απο κάτω γίνεται πανηγύρι.Μπορείτε να σχολιάσετε εκεί.
SkyFall
QUOTE (sni79per @ Dec 25 2016, 13:57 ) *
χαιρομαι οταν διαφωνω κ οι απεναντι μου να ταυτιζονται με τους ολυμπιακους οσον αφορα τον παναθηναικο,τον ομπραντοβιτς κ την γενικοτερη κατασταση.
τελος απο μερους μου γιατι δεν εχει αξια.συνεχιστε!
υγ απο καποιον που πληρωνει εισιτηριο κ δεν εχει καπνισει ποτε του στο κλειστο. tongue.gif


γράφω εδώ και όχι με πμ όπως συνήθως μιλάμε

Να ξέρεις ότι το τι πραγματικά συμβαίνει πρέπει να το γνωρίζετε μαξ 100 άτομα. Προσωπικά ρώτησα άτομο σε σύνδεσμο και δεν ξέρει όλους τους λόγους, ενώ πριν λίγο βγήκε και ανακοίνωση από την Θ13 Καλαμάτας που αναφέρουν ότι δεν γνωρίζουν ούτε αυτοί. Μπήκα και στο shamrock και εκεί τα ίδια.
Απ' ότι καταλαβαίνω λόγω τάιμινγκ έχει γίνει κάτι χοντρό όσον αφορά αγωγές σε άτομα το οποίο σχετίζεται με την απομάκρυνση του Μπαλτάκου.
Reggie Miller 31
Χρόνια πολλά και απο μένα παίδες! Τελικά ξέρουμε γιατί έχει βγει αυτή η ανακοίνωση και τι ακριβώς έχει γίνει; Θεωρώ λίγο άκυρο να κρίνουμε για την ΠΑΡΟΥΣΑ ανακοίνωση την Θ13 ή τον ΔΓ χωρίς να ξέρουμε τι πραγματικά έχει παίξει!

Απο κει και πέρα, γενικότερα για τους οργανωμένους και πόσο αγαπάνε την εκάστοτε ομάδα, τους είδαμε και απο την Original πως διέλυσε την πιο ταλαντούχα ελληνική ομάδα την περασμένη δεκαετία, απλά γιατί ο Φιλίππου δεν τους έδινε λεφτά για εκδρομές... Γενικά είναι μεγάλη κουβέντα τα περί οργανωμένων. Παρόλα αυτά η Θ13 μέχρι σήμερα στο μπάσκετ τουλάχιστον μόνο καλό πρόσωπο έχει δείξει (σε αντιθεση με το ποδόσφαιρο που πράγματι με την σειρά της και μαζι με Βγαινόπουλους κλπ διέλυσε το ποδοσφαιρικό τμήμα).

ΥΓ Στα της μειωμένης προσέλευσης πάντως, πέρα απο την αποχή τον οργανωμένων, οφείλεται ότι έχει αυξηθεί και η τιμή του απλού εισιτηρίου και του διαρκείας, λες και ξεπεράσαμε την κρίση και οι μισθοί ειναι της περασμένης δεκαετίας. Δεν δίνεις εύκολα πλέον 15 ευρώ για να δεις αγώνα στο πάνω διάζωμα ή 20 ευρώ για να δεις αγωνα πίσω απο τις μπασκέτες και τουλάχιστον 25 για μια πιο φυσιολογική θέση. Γενικά ο ΔΓ στο κομμάτι του σεβασμού προς τον φίλαθλο έχει κάνει πολλά φάουλ φέτος...
The Mailman
- Το μαγαζί του Δημήτρη έγραψε ενας εδω μέσα..

Οπως λέμε το μπακάλικο του Ζήκου, τέτοια αγάπη και σεβασμό τρέφει προς τον σύλλογο ο συγκεκριμένος.

Ο Παναθηναϊκός είναι ιδέα, είναι αγάπη, είναι αθλητισμός, είναι ρομαντισμός είναι αφοσίωση για κάποιους απο εμάς, για κάποιους άλλους είναι η ζωή τους και για κάποιους που τα πάντα τα βλέπουν σε αριθμούς και με ρομποτικά αισθήματα ενα μαγαζί οπως είπε ο φίλος, ενα μαγαζί που θυμάται κάποιος να έρθει όταν παίζει κανένα ντέρμπι να φέρει και την γκομενα να αράξει να φάει το πασατέμπο του και την άλλη εβδομάδα θα διαλέξει να πάει σινεμά επειδή παίζει ο Παναθηναϊκός με τον Κόροιβο η κανένα εκτός έδρας ματς που θέλει κότσια ..εκει πάνε οι οργανωμένοι και κάποιοι που δε το βλέπουν μαγαζί..τι να πεις για αυτούς τους ανθρώπους όμως που τα πάντα πουλιούνται και τα πάντα εξαγοράζονται με χρήμα, ότι πει το αφεντικό, yes sir ανθρωπάκια..

Πάμε και σε αυτο το κομμάτι..

Κανένας δεν είναι πάνω απο τον Παναθηναϊκό ούτε η 13 ούτε ο Δημήτρης ο Γιαννακόπουλος.
Κανένας τίτλος και καμία επιτυχία δεν είναι πάνω απο αξίες και ιδανικά.

Συνεπώς δεν παιρνω θέση υπέρ κάποιου ..

Ο Παύλος και ο Θανάσης είχαν άλλη επικοινωνία με τον κόσμο είτε οργανωμένοι είτε μη και βάζανε το καλό του Παναθηναϊκού πάνω απο ολα, αυτο πρέπει να γίνει και τωρα, κόσμος-διοίκηση-αθλητές μια γροθιά.
CG.
QUOTE (The Mailman @ Dec 25 2016, 14:31 ) *
- Το μαγαζί του Δημήτρη έγραψε ενας εδω μέσα..

Οπως λέμε το μπακάλικο του Ζήκου, τέτοια αγάπη και σεβασμό τρέφει προς τον σύλλογο ο συγκεκριμένος.

Ο Παναθηναϊκός είναι ιδέα, είναι αγάπη, είναι αθλητισμός, είναι ρομαντισμός είναι αφοσίωση για κάποιους απο εμάς, για κάποιους άλλους είναι η ζωή τους και για κάποιους που τα πάντα τα βλέπουν σε αριθμούς και με ρομποτικά αισθήματα ενα μαγαζί οπως είπε ο φίλος, ενα μαγαζί που θυμάται κάποιος να έρθει όταν παίζει κανένα ντέρμπι να φέρει και την γκομενα να αράξει να φάει το πασατέμπο του και την άλλη εβδομάδα θα διαλέξει να πάει σινεμά επειδή παίζει ο Παναθηναϊκός με τον Κόροιβο η κανένα εκτός έδρας ματς που θέλει κότσια ..εκει πάνε οι οργανωμένοι και κάποιοι που δε το βλέπουν μαγαζί..τι να πεις για αυτούς τους ανθρώπους όμως που τα πάντα πουλιούνται και τα πάντα εξαγοράζονται με χρήμα, ότι πει το αφεντικό, yes sir ανθρωπάκια..

Πάμε και σε αυτο το κομμάτι..

Κανένας δεν είναι πάνω απο τον Παναθηναϊκό ούτε η 13 ούτε ο Δημήτρης ο Γιαννακόπουλος.
Κανένας τίτλος και καμία επιτυχία δεν είναι πάνω απο αξίες και ιδανικά.

Συνεπώς δεν παιρνω θέση υπέρ κάποιου ..

Αν φοβάται κάποιος ότι αν φύγει το τάδε αφεντικό θα καταρρεύσει το "μαγαζί" αυτος ο κάποιος είναι και στη ζωή αυτο ακριβώς που φοβάται ενας υποταγμένος άνθρωπος που τα πάντα να γκρεμίζονται γύρω του, αυτος θα επιμείνει να μην αλλάξουν τα πράγματα για να μην χαθεί η ισορροπία που εχει στο μυαλό του που είναι συνδεδεμένη με τις ελάχιστες ανθρώπινες αξίες που τον χαρακτηρίζουν..

Ο Παύλος και ο Θανάσης είχαν άλλη επικοινωνία με τον κόσμο είτε οργανωμένοι είτε μη και βάζανε το καλό του Παναθηναϊκού πάνω απο ολα, αυτο πρέπει να γίνει και τωρα, κόσμος-διοίκηση-αθλητές μια γροθιά.

Το μπασκετικο τμημα ειναι προσπαθεια 30ετων,παρααα πολλων χρηματων ,πολυς αγαπης και στεναχωριας.
Δεν εχει καμια σχεση με το τι συμβαινει στον ερασιτεχνη που δυστηχως κινειται οπως κινειται και η χωρα αλλα και το ποδοσφαιρικο τμημα που δεν εχει πατο.
Το μπασκετικο τμημα ειναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ.Που σημαινει οτι για να σταθει στην κορυφη θελει καποιους να τσονταρουν.Και μενα δεν μαρεσουν οι πολιτικες και οι κινησεις του ΔΓ και εχω εκφραστει πολλακις για τον αυγκεκριμενο.Αλλα σε καιρους πολυ δυσκολους για τους περισσοτερους και την χωρα μας ειναι εκει ΕΜΠΡΑΚΤΑ να στηριζει.Την ομαδα οταν ολοι την παρατησαν και πηδηξαν απο το καραβι,αυτος εμεινε μαζι με λιγους ακομα.Αυτο εγω αλλα και πολλοι οπως ακουω στο γηπεδο αλλα και δω δεν το ξεχασαν.
Για τους ρομαντικους, μη υποταγμενους που εχουν πανω απο ολα τις ανθρωπινες αξιες... υπαρχει ο ερασιτεχνης που τους εκφραζει.
Το μπασκετ με την προσπαθεια των 30 ετων, που καποιοι απο μας πηγαιναμε παιδακια να δουμε με τους πατεραδες μας τον εντγκαρ τζοουνς κτλ και εχουμε ζησει ολη την προσπαθεια και πως εγινε αυτο το σωματειο τετοιος μυθος, προτιμουμε να μεινει επαγγελματικη η προσπαθεια.Στην τελικη βλεπουμε που εχει οδηγησει ο ρομαντισμος και που ο επαγγελματισμος ΣΤΗΝ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ.Καλο να ξερουμε σε τι εποχη βρισκομαστε.
Ακουω ιδεα ,αγαπη και αναρωτιεμαι που κολλανε αυτες οι ιδεες με τους καθε μπαχαλακηδες.Αφοσιωση πως?Δινοντας το ενα διαρκειας μεσα απο τα καγκελα ωστε να μπουν αλλοι μεσα?Με το να εχουμε κολλητους σεκιουριταδες να μας βαζουν μεσα?Με το να μας βρισκουν δουλεια μεσα απο τον συνδεσμο?
Αν τα ανθρωπακια ειναι γονεις με παιδια ,η 4 κολλητοι που πανε παρεα ολοι μαζι , εχοντας δωσει 600 ευρω για να περνανε καλα (το φθηνο σου λεω τωρα )η μια γκομενα να ερχεται σαν νεα φιλαθλος η την περνει μαζι του ενας τυπος για να μην τον πρηζει δεν εχω κανενα προβλημα.Οπως προβλημα δεν εχει η Μπαρτσα,η Ρεαλ,η Βασκονια που επειδη εχει τυχει να δω αγωνα εκει δεν υπαρχει το τι κοσμο βλεπεις και ειναι παραδειγμα σε ολους, η Μπαμπεργκ κτλ.Ομαδες τεραστιες αλλα και μικροτερες.
Δεν βλεπω κανεναν λογο να μην μεινουν αυτες οι ανωτερες ψυχες στον ερασιτεχνη που θελει βοηθεια αμεση και εμεις τα ανθρωπακια στο μπασκετ που ειναι επαγγελματικη η προσπαθεια.
Αλλα την επιτυχια ολοι την ακολουθανε...και εχουν και γνωμη για αυτην..
Και ο κοσμος τον τελευταιο μηνα εχει δειξει στο γηπεδο αλλα και σε σοσιαλ μιντια ποια προσπαθεια προτιμαει.Οπως και στο γηπεδο που τελευταια (οπως εγινε και στο ντερμπι με ολυμπιακο) επεσε κραξιμο σε καποιες στιγμες
Οταν αρχησουν να συμπεριφερονται σαν ανθρωποι και οχι σαν καννιβαλοι,εχοντας πραγματικα πανω απο ολα τις ανθρωπινες αξιες και οχι μαστουροματα και πεσιμο τοτε ναι να ερχονται.Αλλιως δεν βλεπω πολλους να τους ασπαζονται.Περα απο αυτους τους 200-300 παναθηναικαρες
Κατι τελευταιο.Καταφερονται εναντιον του ΔΓ.Ο συγκεκριμενος εχει κανει τα απειρα.Δεν αναφερομαι διοικητικα αλλα ανθρωπινα.Ποια η διαφορα των 200-300 που καταφερονται εναντιον του.Αθτοι δεν βριζουν μαναδες?Δεν κοπανανε κοσμο?
Καμια διαφορα
Οτι θελουν να το λυσουν και οι δυο πλευρες μεταξυ τους αλλιως δικαστηρια
Στο γηπεδο ειναι μονο ο ΠΑΟ κανεις αλλος.Και δεν χωρανε διαχωρισμοι

ΥΓ.καλο ειναι να τα βρειτε μεταξυ σας πρωτα πριν τους δικηγορους
qspock
Διχως να ξερω απο μεσα τι συμβαινει, να πω το εξης:

Τα δεδομενα για τον μπασκετικο ΠΑΟ της συγχρονης Ευρωλιγκας ειναι πλεον διαφορετικα:
Το προιον ΠΟΥΛΑΕΙ, το ειδαμε με τη διαμαχη FIBA-Euroleague και ο,τι πουλαει θα προωθειται και θα συνεχιζει να πουλαει.

Ο μπασκετικος ΠΑΟ, οφειλει να παρακολουθει τις εξελιξεις, αλλωστε, αποτελει βασικοτατο πυλωνα της διοργανωσης, και ως τουτου προσελκυει ΝΕΟΥΣ φιλους του αθληματος και της ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗΣ ομαδας του ΠΑΟ στο γηπεδο. Αλλωστε, ο προεδρος εχει αποδειξει μπρακτα πως αγαπαει την ομαδα και κανει φετος τις ποιο σωστες κινησεις για να την φερει στην κορυφη. ΧΩΡΙΣ ΟΜΠΡΑΝΤΟΒΙΤΣ, ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ. Και τα εχει καταφερει μια χαρα. Η ομαδα αυτη που χαιρομαστε πλεον, ειναι καθαρα ομαδα-δημιουργημα του Δημητρη Γιαννακοπουλου. 41.gif

Η σχεδον κλειστη αυτη λιγκα (EUROLEAGUE) μετα πολλα παιχνιδια που κοβουν πολλα εισητηρια ειναι ενα θεμα που οι μεγαλες ομαδες θα ακολουθησουν σιγουρα, και αυτο θα κανει και ο μπασκετικος ΠΑΟ. Ο διαχωρισμος που επερχεται σε ερασιτεχνικο μπασκετ και σε επαγγελματικο show-αθλημα κορυφαιου επιπεδου οπως πχ το NBA ειναι αναμενομενος και εμφανης.

Νομιζω αντιλαμβαεστε την θεση μου απο τις αναφορες μου στην φραση ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΟΣ και ποιος ειναι ο διαχωρισμος που ακολουθει για τον ιδιο τον συλλογο... Ειναι ωραιο να πηγαινουν στο γηπεδο υγηεις φιλαθλοι, φιλοι του αθληματος και γυναικοπαιδα χωρις να κινδυνευει κανενος η σωματικη ακεραιοτητα ή και η τσεπη του συλογου... ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟ!

Τωρα ειναι η ευκαιρια να γυρισει σελιδα ο συλλογος και κατεπεκταση το ιδιο το αθλημα.

Χρονια πολλα σε ολους, καλα Χριστουγεννα με υγεια.
irving
QUOTE(The Mailman @ Dec 25 2016, 14:31 ) *
- Το μαγαζί του Δημήτρη έγραψε ενας εδω μέσα..

Οπως λέμε το μπακάλικο του Ζήκου, τέτοια αγάπη και σεβασμό τρέφει προς τον σύλλογο ο συγκεκριμένος.

Ο Παναθηναϊκός είναι ιδέα, είναι αγάπη, είναι αθλητισμός, είναι ρομαντισμός είναι αφοσίωση για κάποιους απο εμάς, για κάποιους άλλους είναι η ζωή τους και για κάποιους που τα πάντα τα βλέπουν σε αριθμούς και με ρομποτικά αισθήματα ενα μαγαζί οπως είπε ο φίλος, ενα μαγαζί που θυμάται κάποιος να έρθει όταν παίζει κανένα ντέρμπι να φέρει και την γκομενα να αράξει να φάει το πασατέμπο του και την άλλη εβδομάδα θα διαλέξει να πάει σινεμά επειδή παίζει ο Παναθηναϊκός με τον Κόροιβο η κανένα εκτός έδρας ματς που θέλει κότσια ..εκει πάνε οι οργανωμένοι και κάποιοι που δε το βλέπουν μαγαζί..τι να πεις για αυτούς τους ανθρώπους όμως που τα πάντα πουλιούνται και τα πάντα εξαγοράζονται με χρήμα, ότι πει το αφεντικό, yes sir ανθρωπάκια..

Πάμε και σε αυτο το κομμάτι..

Κανένας δεν είναι πάνω απο τον Παναθηναϊκό ούτε η 13 ούτε ο Δημήτρης ο Γιαννακόπουλος.
Κανένας τίτλος και καμία επιτυχία δεν είναι πάνω απο αξίες και ιδανικά.

Συνεπώς δεν παιρνω θέση υπέρ κάποιου ..

Ο Παύλος και ο Θανάσης είχαν άλλη επικοινωνία με τον κόσμο είτε οργανωμένοι είτε μη και βάζανε το καλό του Παναθηναϊκού πάνω απο ολα, αυτο πρέπει να γίνει και τωρα, κόσμος-διοίκηση-αθλητές μια γροθιά.

εγω το ειπα. προφανως αυτο που δεν θες να καταλαβεις ειναι οτι αυτη τη στιγμη με τα οικονομικα δεδομενα της χωρας ο ΔΓ ειναι πολυ πιο σημαντικος απο τη θυρα 13. αλλους οπαδους βρισκεις (και υπαρχουν τοσοι που δεν ανηκουν στη θυρα 13) ενω αλλο επιχειρηματια που να βαλει λεφτα στον παναθηναικο δεν βρισκεις. αυτο επιβεβαιωθηκε το 2012 οταν ο παυλος και ο θανασης ηθελαν να δωσουν την καε αλλα δεν βρεθηκε κανενας να την παρει και να χανει σημαντικο ποσο καθε χρονο για να εχει τον παο ψηλα.

με ρομαντισμους και αφοσιωση δεν χτιζονται ομαδες. με λεφτα και τεχνογνωσια χτιζονται!

παω γηπεδο οσο πιο συχνα μπορω. και με κοροιβο εχω παει. αντιθετα η θυρα 13 στην α1 (με εξαιρεση τα ματς με ολυμπιακο) δεν παει ποτε. αρα αυτο που μου χρεωνεις το κανει η ιδια η θυρα 13. αμα με ηξερες θα εισουν σιγουρος οτι οχι μονο δεν φερνω τη κοπελα μου στο γηπεδο αλλα οταν εχει αγωνα ειναι σιγουρη οτι δεν θα βγουμε.

ο ΔΓ δεν ειναι πανω απο τον συλλογο αλλα αυτη τη στιγμη ειναι αυτος που κραταει τον συλλογο ψηλα. σε ενα αθλημα το οποιο ειναι το μονο οπου ειναι ψηλα ο παναθηναικος σε συλλογικο επιπεδο.

αμα οντως πιστευεις οτι ο παναθηναικος δεν εχει αναγκη τομ ΔΓ και οτι θα βρει καποιον αλλον "τρελο" που θα δινει εκατομμυρια χωρις να παιρνει τιποτα τοτε παρα εισαι ρομαντικος και εντελως εκτος πραγματικοτητας. δυστυχως ο επαγγελματικος αθλητισμος ετσι ειναι.

και το πως ειμαι στη ζωη μου και το ποσο υποταγμενος ειμαι και ποσο φοβαμαι να αλλαξουν ισορροποιες προφανως και δεν μπορεις να το ξερεις ουτε να το καταλαβεις απο ενα ποστ. γενικα να ξερεις κανεις πραγματα μεχρι εκει που σε παιρνει. ε αυτη τη στιγμη δε νμας παιρνει να διωξουμε τον ΔΓ απο την ομαδα.


υγ. στα σχολια για τον χαρακτηρα μου δεν απανταω γιατι δεν αξιζει να φαω μπαν για ατομα που δεν εκτιμαω
υγ2. σε πολλα οσο αφορα με ποιον τροπο στηριζουν την ομαδα οι οργανωμενοι με καλυψε ο CG
υγ3. το να μπαινεις τσαμπα να κανεις οτι γουσταρεις να μαζευεις χρηματα στην εισοδο των θυρων να βαζεις μεσα οσους θελεις και μετα να κραζεις τον ανθρωπο που σου επιτρεπει ολα αυτα λεγεται αχαριστια
jonaldidhs
Ειναι ευλογια να εχουμε αυτους τους ανθρωπους στη διοικηση του μπασκετικου παναθηναικου..Ο καθε ηγετης οπως ειναι ο ΔΓ θα κανει λαθη..Ανθρωπος ειναι..Μονο ο Θεος δεν κανει λαθη..Μακαρι να μεινουν οσο περισσοτερα χρονια μπορουν στην ομαδα και να την στηριζουν..Ειναι η μοναδικη διοικηση που καταφερε να κανει ενα τμημα της ομαδας μας το πιο δυνατο στην Ευρωπη επι 20 χρονια..

Και η αληθεια ειναι οτι μικροτερος εχω μπει με ντου,εχω μπει απτα παραθυρα τα ανοιχτα και παντα καθομουν με τους οργανωμενους για το κλιμα..Παντα μου αρεσε η ατμοσφαιρα..Αλλα Παντα διαφωνουσα με τα αντικειμενα που πεταγανε ελαχιστοι απο αυτους,οπως και για τις φωτοβολιδες..Σιγουρα προσφερουν στην ομαδα ενα ωραιο κλιμα κατα τη διαρκεια του καθε παιχνιδιου,αλλα σιγουρα χωρις Γιαννακοπουλο θα γεμιζαμε τον ταφο του ινδου για το ντερμπυ με τον πανελληνιο..

ΟΙ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΙ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ..ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ..ΚΑΙ ΠΡΟΠΑΝΤΟΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΑΧΑΡΙΣΤΟΙ..
nvip13
Ε ρε Αλαφουζος που μας χρειαζεται τελικα...

No money no honey παιδια, να παρακαλαμε να μεινει για χρονια ο Γιαννακοπουλος στην ομάδα.

Η 13 ας πηγαινει να βλεπει τον Κουρμπελη στη λεωφορο.
Reggie Miller 31
Ασχετο με το θέμα, αλλά επειδή βλέπω πολλά σχόλια του τύπου "κερί να ανάψουμε στον ΔΓ", το ότι κάποιος βάζει λεφτά σε μια ομάδα δεν σημαίνει ότι πρέπει να του φιλάμε και το χέρι, χωρίς να κοιτάμε και ποιος ακριβώς είναι, τι κάνει, τι συνεργάτες έχει, πως λειτουργεί και τι προσφέρει εν τέλη στον σύλλογο και την κοινωνία. Τα βλέπουμε πχ και με τον Μαρινάκη στην μπάλα και με τις φερόμενες κατηγορίες που αντιμετωπίζει... Προσωπικά αν ισχύουν οι κατηγορίες και είχα έναν τέτοιο πρόεδρο χίλιες φορές να έπεφτα ΕΣΚΑ παρά να κάθομαι και να πανηγυρίζω απο μια ομάδα με λεφτά απο εγκληματικές πράξεις.

Το έβλεπα και με σχόλια για τον Μπαλτάκο εδώ μέσα. Πως κοιτάμε μόνο το τι προσφέρει στην ομάδα. Αν δλδ ο άλλος είναι μισάνθρωπος, μαχαιροβγάλτης, ρατσιστής, εγώ θα κάνω τον χαζό γιατί αυτος βοηθάει την ομάδα; Δλδ οκ όλα έχουν κάποιο όριο στην αποθέωση και στον φόβο μην φύγει ο οποιοσδήποτε πρόεδρος, παίκτης, προπονητής και στα πάντα υπάρχουν ιδανικά πολύ πιο σοβαρά απο μια ομάδα.
ice-wolf
Με την διαφορά ότι για τον ΔΓ δεν έχουν βγει στην φόρα όσα για τον Μαρινάκη.
Επιπλέον, προσωπικά έχω βαρεθεί την 13 - ή πιο σωστά όσους απαρτίζουν τα τελευταία χρόνια την 13 - να το παίζουν θεματοφύλακες της Παναθηναϊκής ιδέας (Παναθηναϊκοφροσύνης) και ως άλλη Ιερά Εξέταση να αποφασίζουν ποιος μπορεί να πηγαίνει γήπεδο και ποιος όχι.
Τους βγάζω το καπέλο για την προσπάθεια διαχείρισης, που κάνουν στον Ερασιτέχνη και για το ότι ακολουθούν την ομάδα παντού (προφανώς δεν έχουν και ανάγκη να δουλέψουν οι άνθρωποι).
Αλλά η συγκεκριμένη ανακοίνωση τέτοιες μέρες και με την ομάδα να δείχνει να πατάει σιγά-σιγά στα πόδια της, ήταν το λιγότεροι άκαιρη και άκυρη.

Και στο κάτω-κάτω της Γραφής, αν έχουν προβλήματα με τον ΔΓ ας το κρατήσουν μεταξύ τους. Δεν απασχολεί και κανέναν.
Δυστυχώς ή ευτυχώς, ο τελευταίος δεν είναι Αλαφούζος.


ΥΓ. Άσχετο αλλά η μεταγραφή Κουρμπέλη είναι καλή. Ιn Marinos we trust! peace.gif
Reggie Miller 31
QUOTE (ice-wolf @ Dec 26 2016, 01:10 ) *
Με την διαφορά ότι για τον ΔΓ δεν έχουν βγει στην φόρα όσα για τον Μαρινάκη.

Καλά ναι. Σαν γενικό σχόλιο το είπα, παίρνοντας ως αφορμή αυτά που διαβάζω, αλλά και παλαιότερα σχόλια για τον Μπαλτάκο. Απο κει και πέρα, προσωπικά αν δεν μάθω γιατί η Θ13 (ή καλύτερα ένα τμήμα της, με βάση τα όσα βγαίνουν) εγραψε ο,τι έγραψε, δεν μπορώ να πάρω θέση υπέρ του ΔΓ ή υπέρ της Θ13. Το μόνο σίγουρο είναι πως γενικά και οι 2 έχουν κάνει λάθη, όπως και αρκετά καλά και εννοείται πως καλό είναι να υπάρχει μια ομοψυχία μεταξύ μιας σοβαρής διοίκησης και των σοβαρών οργανωμένων.
nvip13
QUOTE(ice-wolf @ Dec 26 2016, 01:10 ) *
ΥΓ. Άσχετο αλλά η μεταγραφή Κουρμπέλη είναι καλή. Ιn Marinos we trust! peace.gif


Τυχαιο παραδειγμα το ονομα. tongue.gif

Δεν ξερω τι τους ενοχλησε, ας αφησουν την ομαδα ησυχη αν δεν μπορουν να την στηριξουν, σε αυτη την προσπαθεια που γινεται.

Ο Παναθηναικος με την οικογενεια Γιαννακοπουλου, εχει ζησει ενδοξες στιγμες και θα συνεχισει.

michalex
Καλά σοβαροί οργανωμένοι δεν υπάρχουν πουθενά. Και ούτε πρόκειται να υπάρξουν ποτέ. Σε μια ΑΝΟΜΗ χώρα. Αυτά που λέμε για δυνατή έδρα κλπ τα ακούω βερεσέ. Είδαμε και το παιχνίδι με μπάρτσα που είμαστε μέσα 25000+ και το πήρε μια ζωνη. Μιας και μιλάμε για μπάρτσα άμα πας Καμπ νου θα δεις ότι οι οργανωμένοι είναι 100 άτομα πίσω απτο τέρμα, μήπως δεν είναι έδρα το Καμπ νου;

Τον ΔΓ ως άνθρωπο δεν τον πάω καθόλου, αλλά οι άλλοι για κάθε 1 καλό κάνουν και 100 μ@λ@κίες, οπότε είμαι σίγουρος ότι πάλι άδικο έχουνε. Το ότι βγάζουνε ανακοίνωση βάζοντας το όνομα της Θ13 μπροστά για να δημιουργήσουν κλίμα είναι κατάπτυστο!
Προφανώς και δεν τους νοιάζει το καλό της ομάδας όταν διαλέγουνε την πρώτη φορά που δείχνει να δημιουργείται κάτι καλό.

Για όσους λένε δε ότι δεν πρέπει να υπάρχει προσωπολατρεία για τον ΔΓ να σας πω ότι το έχουμε ξαναδεί το έργο και ήτανε θρίλερ. Τα κακομαθημένα της 13 ας πάνε να τα βάλουν με τον καπετάνιο. Είτε το θέλουμε είτε όχι ο ΔΓ αυτή τη στιγμή είναι η ΚΑΕ όπως την έχουμε στο μυαλό μας. Άμα θέλετε εικόνα ΑΕΚ με β' εθνική, ή εικόνα παρτιζάν με νιάνιαρα, τότε να λέτε για ιδέες! Καλώς ή κακώς δεν υπάρχει παναθηναικός όπως τον θέλουμε χωρίς ΔΓ, τέλος.

υγ. είπα και πριν ότι δεν τον πάω τον δγ αλλά άμα είναι να βάζει λεφτά για να έχουμε μια χαρά από τον αθλητισμό καλύτερα αυτός παρά ο κανένας
υγ2. ο παναθηναικός στο μπάσκετ είναι η μεγαλύτερη ελληνική αθλητική επιτυχία και διαχρονική, τόσο σημαντική είναι η συμβολή της οικογένειας γιαννακόπουλου
υγ3 ο δγ παρά τα λάθη που έχει κάνει την ομάδα την αγαπά. οι άλλοι ούτε εισητήριο δεν βγάζουν απτην τσέπη και αυτός πετά εκατομμύρια για την ομάδα χρόνια τώρα, τι να λέμε...
t0ny3
Τελικά αυτός ο Τζεντίλε δίνει τη μπάλα μόνο από το δεξί του στο αριστερό του χέρι; Εγώ άλλο βλέπω! Έχει καλή αίσθηση του χώρου και βλέπει τις κινήσεις των συμπαικτων του. Ψάχνεται ακόμα, αλλά δείχνει ότι μπορεί να μοιράσει τη μπάλα.

Τρομερό τρίτο δεκάλεπτο με το Ρέθυμνο, άλλο τόσο όμως κακό πρώτο ημίχρονο!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.