Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
lakersdynasty
Οποιος ξενερωσε με τον τροπο που χασαμε απο την ΤΣΣΚΑ μπορει να αρχισει να σκεφτεται πως θα παιξουμε στους τελικους. Μετα απο τους τελικους και ξεροντας και σε τι επιπεδα θα ειναι το μπατζετ και κατα ποσο και πως μενουν οι Γιαννακοπουλοι βλεπουμε και σχολιαζουμε.

Προς το παρον δεν ξερουμε την τυφλα μας για το τι θα γινει του χρονου...

Δεν θυμωνω σε καποιον απλως προτεινω tongue.gif Εγω το μονο που επιθυμω σαν Παναθηναϊκος ειναι να δω τον Διαμαντιδη να κλεινει την καριερα του στον Παναθηναϊκο. Κατα τα αλλα οτι και να γινει προσωπικα θα πω αλλο ενα ευχαριστω και θα παω παρακατω.

Προς το παρον καλη επιτυχεια στους τελικους και πιο πριν ελπιζω σημερα να "ασχοληθουμε" σαν ομαδα με τον μικρο τελικο οπως καναμε και το 94,95 και 2005.

bbplayer
QUOTE (lakersdynasty @ May 12 2012, 14:37 ) *
Εγω το μονο που επιθυμω σαν Παναθηναϊκος ειναι να δω τον Διαμαντιδη να κλεινει την καριερα του στον Παναθηναϊκο. Κατα τα αλλα οτι και να γινει προσωπικα θα πω αλλο ενα ευχαριστω και θα παω παρακατω.


μια από τα ίδια
Χορευτης
QUOTE(Old fashioned @ May 11 2012, 18:44 ) *
Πως φαντάζεστε την ομάδα του χρόνου?Με δεδομένο οτι μένουν Παυλοθανάσης και Ζοτς και το μπάτζετ κινείται στα ίδια επίπεδα με φέτος. Το ξέρω είναι πολύ νωρίς για αυτά αλλά ξενέρωσα από το τρόπο που χάσαμε και αναζητώ το ρόστερ για να πάρουμε το τρόπαιο πίσω του χρόνου wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif wink.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif wink.gif

Νομίζω χρειαζόμαστε μια μίνι ανανέωση, έχει αρχίσει και μεγαλώνει επικίνδυνα η ομάδα ηλικιακά. Πάντως σε Μάικ και Σάρας θα τους έκανα μια μονοετή ανανέωση (στον Μάικ με σημαντική μείωση αποδοχών). To ρόστερ το φαντάζομαι κάπως έτσι :

1-2: Μήτσος, Νικ , Σάρας , NEW 1

3-4: Καϊμακόγλου, Περπέρογλου, Πατ

4-5: ΝΕW 2 , Μπατίστ, ΝΕW 3, Βουγιούκας, Τσαρτσαρής

Οπου:

ΝΕW 1: ένας παιχταράς που θα είναι φονιάς στο σουτ και καλός στη δημιουργία. Κάτι σαν τον Ντρου. Να έρθει με το συμβόλαιο του Σάτο

ΝΕW 2: ψηλός στο στυλ του Ντόρσει γιατί ο Μάικ μεγάλωσε

ΝΕW 3: ένα καλό 4αρι που θα εναλάσσεται με τον Καϊμακόγλου στο 4, θα έχει σουτ αλλά θα είναι καλύτερος παίχτης από τον Σμιθ

Στη θέση του Σάτο αναβαθμίζεις τον Πατ και δίνεις περισσότερο ρόλο στον Περπέρογλου.
Άρα θα άφηνα ελεύθερους Λόγκαν, Σάτο, Σμιθ και Μάριτς. Θα έπαιρνα και κάποιον φέρελπι Έλληνα αν και δεν έχω ξεχωρίσει κάποιον πλην του ΟΣΦΠ.

Τι λέτε???? wos_sport3.gif wos_sport3.gif wos_sport3.gif wos_sport3.gif wos_sport3.gif wos_sport3.gif



ΕΜΕΝΑ ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΕΝΑ ΡΟΣΤΕΡ ΩΣ ΕΞΗΣ.. ΘΑ ΤΟ ΘΕΣΩ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ-ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΓΤ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΙΚΟΝΑ ΤΩΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙΩΝ.. ΑΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ Η ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟΣ ΑΣ ΜΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.. ΠΙΣΤΕΥΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΑΝΑΝΕΩΣΗ..

ΛΟΓΚΑΝ-ΣΑΤΟ--ΣΜΙΘ-ΜΑΡΙΤΣ-ΠΑΤ ΚΑΛΑΘΗΣ-ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ
ΚΑΛΗ ΜΕΙΩΣΗ ΣΤΟΝ ΜΠΑΤΙΣΤ
ΜΙΚΡΗ ΣΤΟΝ ΔΙΑΜΑΝΤΙΔΗ

Κ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΛΟΓΚΑΝ
2ΑΡΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΟΥΤΕΡ ΣΑΝ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΣΑΤΟ
ΦΩΤΣΗΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΣΜΙΘ
ΚΑΒΑΔΑΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΜΑΡΙΤΣ
ΝΤΙΜΠΛΕΡ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΠΑΤ ΚΑΛΑΘΗ
ΠΑΠΑΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΤΣΗ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ, Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΟΥ FINAL 4 ΑΛΛΑ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΡΟΣΤΕΡ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕ ΝΕΑ ΠΡΟΣΩΠΑ Κ ΑΠΟΚΤΑΣ 3 ΣΟΥΤΕΡ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ.. ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΔΩ..
damian
Ο Χάτζη είπε για ανακοινώσεις μετά το παο-μπαρτσελόνα
Areianara_S3
ΔΕΙΤΕ το βίντεο με τα επεισόδια με τους τουρκους...


http://www.youtube.com/watch?v=7BB8Tl_DpFU
Gravedigger
QUOTE (Χορευτης @ May 12 2012, 18:44 ) *
Κ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΛΟΓΚΑΝ
2ΑΡΙ ΒΑΣΙΚΟΣ ΣΟΥΤΕΡ ΣΑΝ ΤΟΝ ΝΙΚΟΛΑΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΣΑΤΟ
ΦΩΤΣΗΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΣΜΙΘ
ΚΑΒΑΔΑΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΜΑΡΙΤΣ
ΝΤΙΜΠΛΕΡ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΠΑΤ ΚΑΛΑΘΗ
ΠΑΠΑΣ ΑΝΤΙ ΤΟΥ ΚΥΡΙΤΣΗ

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΧΑΝΕΙ ΣΕ ΠΟΙΟΤΗΤΑ, Κ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΟΥ FINAL 4 ΑΛΛΑ ΓΕΜΙΖΕΙΣ ΡΟΣΤΕΡ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕ ΝΕΑ ΠΡΟΣΩΠΑ Κ ΑΠΟΚΤΑΣ 3 ΣΟΥΤΕΡ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ.. ΘΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΤΟ ΔΩ..

Με αυτό το ρόστερ σίγουρα μπορούμε να παλέψουμε για είσοδο στο final-4.Του κυπέλλου Ελλάδας όμως.
Χορευτης
QUOTE(Gravedigger @ May 12 2012, 19:55 ) *
Με αυτό το ρόστερ σίγουρα μπορούμε να παλέψουμε για είσοδο στο final-4.Του κυπέλλου Ελλάδας όμως.


ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΣΚΕΨΟΥ ΦΕΤΟΣ ΤΙ ΠΗΡΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕ ΠΑΙΧΤΗ..
ΛΟΓΚΑΝ=ΤΙΠΟΤΑ ΣΜΙΘ=ΤΙΠΟΤΑ ΜΑΡΙΤΣ=ΛΙΓΑ, ΣΑΤΟ=ΛΙΓΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΙ-ΛΟΓΚΑΝ ΕΝΑ ΑΝΤΙ-ΜΑΡΙΤΣ Κ 2 ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΠΑΙΧΤΑΡΑΔΕΣ ΣΤΟ 2 Κ 4(ΜΕ ΤΡΙΠΟΝΤΟ) ΟΠΩΣ ΣΤΟΥΣ ΑΝΑΦΕΡΩ ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Κ ΕΦΤΑΣΕΣ FINAL 4 ΕΥΡΩΛΙΓΚΑΣ ΣΤΟ ΤΣΑΚ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΤΕΛΙΚΟ.. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΥΠΕΛΟ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ..
ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΤΑΒΑΝΙ ΤΟΥ ΣΑΤΟ Κ ΤΟΥ ΜΑΡΙΤΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..
george3321
χωρις να ειμαι παναθηναικος να παραθεσω και τη δικη μου γνωμη...νομιζω οτι η ομαδα με αυτους τους παιχτες που θα αναφερω εχει τυχη την επομενη χρονια....

1 διαμαντιδης-κοινοτικος(ιλιεφσκι)-σαρας
2 κριστμας-σαρας-βασιλιαδης-παππας
3 περπερογλου-αμερικανος-βασιλειαδης
4 καιμακογλου-τσαρτσαρης-καλαθης
5 μπατιστ-βουγιουκας-σχορτσιανιτης


ολα αυτα με την προυποθεση οτι θα μεινουν οι γιαννακοπουλοι...και απαραιτητη μειωση σε τσαρτσαρη-μπατιστ-διαμαντιδη-περπερογλου....

θα ηθελα να ακουσω και τη δικη σας γνωμη για την 12-14 αδα μου!!!!
MaJesty23
δεν μπορώ ρε γαμώτο καθόλου περπέρογλου!Με τίποτα...μόνο σε μένα την σπάει?
Razorblade Fish
QUOTE(Gravedigger @ May 13 2012, 03:55 ) *
Με αυτό το ρόστερ σίγουρα μπορούμε να παλέψουμε για είσοδο στο final-4.Του κυπέλλου Ελλάδας όμως.

Σιγά τις απώλειες.Μόνο και μόνο ενδεχόμενη επάνοδος Φώτση φτάνει και περισσεύει για να ανεβάσει την ομάδα επίπεδο.Ποιος θα σου λείψει δηλαδή από όλους αυτούς;
plo koon
QUOTE (george3321 @ May 13 2012, 16:30 ) *
χωρις να ειμαι παναθηναικος να παραθεσω και τη δικη μου γνωμη...

Ο κριστμας είναι στο Χιουστον (μέχρι τον Οκτώβρη από ό,τι διαβάζω). Ενώ ο Παππάς λέγεται ότι υπέγραψε στον Ολυμπιακό.
george3321
απο εγκυρες πληροφοριες δεν εχει κλεισει πουθενα ο παππας....αν και νομιζω οτι λογω φιλοσοφιας ιβκοβιτς δε θα τον επαιρνε....μιας και δεν δειχνει τον απαραιτητο ζηλο στα αμυντικα του καθηκοντα εχοντας στο νου μου την φετινη χρονια του ολυμπιακου.....
vastravoud
Απίστευτα ξενερωμένος ο Ζοτς σήμερα.....
j-kidd13
Kαι πως να μην ειναι....Μετα απο τετοιο παιχνιδι την Παρασκευη...
Τουλαχιστον ας το σκεφτει για το καλοκαιρι,να μεινει και να τους τα παρει του χρονου που θα φυγει και ο Κιριλενκο.
Οσο για τον Παππα,αν και μου φαινεται απειθαρχος για τον Ομπραντοβιτς,δεν θα με χαλαγε,ειναι καλο παικτακι και χρειαζομαστε Ελληνες σε μικρη ηλικια...
vastravoud
Μα είναι ξενερωμένος γιατί ΜΠΟΡΟΥΣΕ, ακόμα και φέτος που ΥΠΑΡΧΕΙ Κιριλένκο....
j-kidd13
QUOTE(vastravoud @ May 13 2012, 20:30 ) *
Μα είναι ξενερωμένος γιατί ΜΠΟΡΟΥΣΕ, ακόμα και φέτος που ΥΠΑΡΧΕΙ Κιριλένκο....

Συμφωνω.Δεν ειπα το αντιθετο.
Απλα ηταν ολη η ιστορια ετσι,που μια κοντραρε στα ισια μια εμφανως καλυτερη ομαδα,αλλα σε ενα ποσοστο δεν τον αφησαν να κερδισει.
rchos
μιλατε φια το final 4 αυτη τη στιγμη.

υπαρχουν ειδικα τοπικ
vastravoud
Σωστό αφεντικό, εγώ σχολίασα απλώς την ξενερωμένη φάτσα! tongue.gif
giotis1985
ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΡΧΙΣΑΝ ΝΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΤΕΛΟΣ ΕΠΟΧΗΣ..
Gravedigger
QUOTE (Razorblade Fish @ May 13 2012, 19:45 ) *
Σιγά τις απώλειες.Μόνο και μόνο ενδεχόμενη επάνοδος Φώτση φτάνει και περισσεύει για να ανεβάσει την ομάδα επίπεδο.Ποιος θα σου λείψει δηλαδή από όλους αυτούς;

Δεν θα μου λείψει κάποιος..Αλλά...Ξανθόπουλος??Really?Χειρότερος από το τίποτα...και ο Φώτσης δεν θεωρώ πιθανό να γυρίσει.Από τα ρόστερ που βλέπω και παραθέτουν όμως απογοητεύομαι ήδη...Βέβαια από την άλλη κοιτάω το ρόστερ του Ολυμπιακού που πήρε Ευρωλίγκα.
giotis1985
Ο ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΤΣΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ
vastravoud
Αν θέλεις όμως φίλε μου μη γράφεις με κεφαλαία γιατί φαίνεται σα να φωνάζεις.
lakersdynasty
QUOTE(giotis1985 @ May 14 2012, 10:20 ) *
Ο ΜΑΝΤΖΑΡΗΣ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΠΑΙΖΕ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟ.ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΥΡΙΤΣΗ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ


συμπερασματα μετα το τελος της Ευρωλιγκας? tongue.gif

ο Μαντζαρης αν ηταν στον Παναθηναϊκο θα επαιζε μπροστα του ο Διαμαντιδης ο Λογκαν ο Καλαθης και δεν θα επαιρνε τις ευκαιριες για να φτασει εκει που εφτασε. Κανεις βεβαια δεν ξερει απο πριν που θα καταληξει ενας παικτης αλλα και παλι οι ευκαιριες ειναι κρισιμες στην διαμορφωση ενος παικτη που εχει την δυνατοτητα να εξελιχθει.

Εγω θα ελεγα καλητερα οτι ο Λογκαν θα επρεπε να παιζει τοσο καλα ως γκαρντ που ο Κυριτσης θα επρεπε να μην εχει θεση καν στην 12αδα ολη την χρονια.

Οταν βλεπεις μια ομαδα να υπολειτουργει ψαχνεις να δεις τι παει λαθος με τους υπαρχοντες οχι με το τι θα γινοταν αν...

Αυτο το συμπερασμα και αλλα που θα ακολουθησουν θα ειναι παραγωγα μιας και μονο ηττας. Αυτης του Παναθηναϊκου απο την ΤΣΣΚΑ.

Ουτε καν της κατακτησης του τροπαιου απο τον Ολυμπιακο.

Χωρις παρεξηγηση παντα.
katharop
Καλησπερα σε ολους ειναι το πρωτο μου μηνυμα στο χωρο..Παρακολουθω το φορουμ εδω και 3 χρονια και τωρα αποφασισα να γραφτω.Στα μη off topic τωρα αποτι φαινεται θα συναντηθουν θανασης με ζοτς για ανανεωση συμβολαιου κατι που πρεπει να ειπε και στους οργανομενους ο θανασης μετα το τελος του ημιτελικου με την τσσκα στην πολη.Ολοι βλεπω μιλατε για μειωση του μπατζετ αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος καθως οι αφοι λειτουργουσαν παντα περισσοτερο με το συναισθημα και ετσι περιμενω πολλες εκπληξεις το καλοκαιρι....θα τα δουμε αυτα και μετα τους τελικους της Α1.πιστευω παντως οτι η ανανεωση του ζελικο θα γινει πριν το τελος των τελικων....
Quincy
QUOTE(katharop @ May 15 2012, 11:33 ) *
Ολοι βλεπω μιλατε για μειωση του μπατζετ αλλα δεν ειμαι καθολου σιγουρος καθως οι αφοι λειτουργουσαν παντα περισσοτερο με το συναισθημα



Δεν έχει να κάνει με τα συναισθήματα και τις διαθέσεις των προέδρων. Με την εφορία έχει να κάνει. Και μην ξεχνάμε ότι
έσοδα δεν προσφέρει και πολλά το άθλημα. Πιο πολλά έχουν δώσει παρά έχουν πάρει τόσα χρόνια
katharop
QUOTE (Quincy @ May 15 2012, 14:46 ) *
Δεν έχει να κάνει με τα συναισθήματα και τις διαθέσεις των προέδρων. Με την εφορία έχει να κάνει. Και μην ξεχνάμε ότι
έσοδα δεν προσφέρει και πολλά το άθλημα. Πιο πολλά έχουν δώσει παρά έχουν πάρει τόσα χρόνια

κοιτα φιλε μου αυτο που λες για μενα δεν ειναι εμποδιο.Να πουμε τα πραγματα ως εχουν γιατι αυτο που θα πω εχει γινει και θα συνεχισει να γινεται δεν ειναι κατι πρωτογνωρο..δηλωνει η ομαδα συμβολαιο ας πουμε 500.000 του δινει 1 εκατομυριο και ετσι γλυτωνει και η ομαδα και ο παιχτης.και μην μου πειτε καποιοι οτι πεφτετε απο τα συνεφφα μαυτα που λεω.αυτα παντα γινονταν και ειδικα τωρα που ο φορολογικος δεικτης ειναι στο 45%...καταστροφη του αθλητισμου ειναι τοσος μεγαλος φορος...
Quincy
QUOTE(katharop @ May 15 2012, 11:52 ) *
κοιτα φιλε μου αυτο που λες για μενα δεν ειναι εμποδιο.Να πουμε τα πραγματα ως εχουν γιατι αυτο που θα πω εχει γινει και θα συνεχισει να γινεται δεν ειναι κατι πρωτογνωρο..δηλωνει η ομαδα συμβολαιο ας πουμε 500.000 του δινει 1 εκατομυριο και ετσι γλυτωνει και η ομαδα και ο παιχτης.και μην μου πειτε καποιοι οτι πεφτετε απο τα συνεφφα μαυτα που λεω.αυτα παντα γινονταν και ειδικα τωρα που ο φορολογικος δεικτης ειναι στο 45%...καταστροφη του αθλητισμου ειναι τοσος μεγαλος φορος...



Ναι σίγουρα θα γίνονται κι αυτά. Αλλά και πάλι δεν είναι τυχαίο που και οι μεν και οι δε έκαναν μειώσεις πέρυσι. Και πολλές ομάδες στην Ευρώπη επίσης (με εξαιρέσεις φυσικά). Μειώσεις μπορεί να μην κάνουν (αν και από τη στιγμή που το είπαν μάλλον το εννοούν), αλλά δεν θα κάνουν ούτε τα μεγάλα συμβόλαια που έκαναν μερικά χρόνια πριν.
katharop
αυτο σιγουρα μεγαλα συμβολαια δεν θα γινουν δηλαδη δεν θα ακουστουν προς τα εξω.αλλα μην παραξενευτουμε αμα ερθει κανας παιχτης μεγαλος με μικρο συμβολαιο smiley.gif
katharop
αυτο που ελεγα για αποφαση με βαση το συναισθημα http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/2...enos-o-thanasis smiley.gif
DJS
QUOTE(george3321 @ May 13 2012, 20:12 ) *
απο εγκυρες πληροφοριες δεν εχει κλεισει πουθενα ο παππας....αν και νομιζω οτι λογω φιλοσοφιας ιβκοβιτς δε θα τον επαιρνε....μιας και δεν δειχνει τον απαραιτητο ζηλο στα αμυντικα του καθηκοντα εχοντας στο νου μου την φετινη χρονια του ολυμπιακου.....

Μηπως εισαι manager φιλε??δυσκολο να παει στον ολυμπιακο γιατι 1ον δεν θα παρει ο ολυμπιακος ολη την εθνικη εφηβων και 2ον συμφωνα με δικες μου πληροφοριες μαλλον φλερταρει με τον παναθηναικο.....η αλλιως σε καποια αλλη ελληνικη ομαδα ισως πανιωνιο η κολοσσο!!!!!
priest
http://prasinanea.gr/basket/article1795743.ece

εφιαλτικο σεναριο...(δεν αναφερομαι στο μπατζετ)
giorgos14
QUOTE(priest @ May 29 2012, 19:38 ) *
http://prasinanea.gr/basket/article1795743.ece

εφιαλτικο σεναριο...(δεν αναφερομαι στο μπατζετ)


να φανταστω σε ζορίζει περισσοτερο το "Ο Γιαννακόπουλος θα δώσει την διοίκησή της ομάδας στον γιο του" παρα τα νουμερα ε;
priest
QUOTE(giorgos14 @ May 29 2012, 21:44 ) *
να φανταστω σε ζορίζει περισσοτερο το "Ο Γιαννακόπουλος θα δώσει την διοίκησή της ομάδας στον γιο του" παρα τα νουμερα ε;

ε τι αλλο...τα νουμερα για να ειμαι ειλικρινης τα περιμενα...σιγουρα πιο λογικα και αρκετα πιθανο σεναριο το οποιο εχει συζητηθει αρκετα στο φορουμ...αλλα το αλλο με φοβιζει αρκετα...
bbplayer
εντελώς εκτός πραγματικότητας το συγκεκριμένο σενάριο ,μια από τις εκατοντάδες μ@λ@κίες που διαβάζουμε κάθε χρόνο τέτοια εποχή και θα συνεχίσουμε να διαβάζουμε όλο το καλοκαίρι
giorgos14
QUOTE(priest @ May 29 2012, 18:48 ) *
ε τι αλλο...τα νουμερα για να ειμαι ειλικρινης τα περιμενα...σιγουρα πιο λογικα και αρκετα πιθανο σεναριο το οποιο εχει συζητηθει αρκετα στο φορουμ...αλλα το αλλο με φοβιζει αρκετα...


Αμα ακουσει ο Ζοτς πως αναλαμβανει ο δημητρακης ειμαι σιγουρος οτι θα πεταξει από χαρα...(ποιο πιθανο βρισκω βεβαια να πεταξει το Καλαθη απο κανα παραθυρο απο τα νευρα του) smiley.gif
LovingBasketball
http://www.gazzetta.gr/a1-andron/article/2...me-panathinaiko

Dum spiro spero..
george3321
menoun oi giannakopouloi.....pantreutike me politiko gamo o diamantidis.....polles plirofories mazemenes......kai einai proi akoma!!!!sorry gia ta greeklish....
nvip13
Aσχετα με το άρθρο το οποίο δεν μπορώ να πω πως το θεωρώ φερέγγυο, ειλικρινά θα προτιμούσατε να αλλάξουμε χέρια με άγνωστες συνέπειες, απο την παραμονή της οικογένειας στο τιμόνι της ΚΑΕ έστω μέσω του Δημήτρη?

Ειμαι ο μόνος που πιστεύω οτι είναι η καλύτερη λύση με βάση τα οικονομικά δεδομένα της χώρας και τα τραγικά έσοδα της ΚΑΕ??
bbplayer
«Ειλικρινά, πιστεύω πως ήταν το τελευταίο παιχνίδι μου στο ΟΑΚΑ. Και πιθανότατα στο ΣΕΦ. Δεν εξαρτάται από εμένα. Ποτέ δεν ήταν στο χέρι μου».

«Όχι, δεν θα παίξει ρόλο το αποτέλεσμα στο ΣΕΦ. Η χρονιά μας ήταν εξαιρετική. Χωρίς να συγκρίνω με το 2011. Τα αποτελέσματα δεν έχουν καμία σημασία. Να ρωτήσω κι εγώ: Είναι φυσιολογικό μία ομάδα να είναι με τον ίδιο προπονητή επί 13 χρόνια; Έπειτα 13 χρόνια είναι η ώρα να τεθεί τέτοια ερώτημα;».

«Θέλω 36 χρόνια, δεν έχω πρόβλημα. Δεν είναι δική μου απόφαση. Αισθάνομαι ως Παναθηναϊκός. Δεν είναι μία απλή σχέση ομάδος με προπονητή».


τρέχτε τώρα σε μάγισσες και χαρτορίχτρες να βρείτε τι εννοείς ο Ζοτς. Ακόμα κι εγώ που είναι όχι απλώς "άρρωστος" με την πάρτυ του αλλά ακόμα παραπάνω αρχίζω να κουράζομαι από αυτό το γαϊτανάκι των δηλώσεων

Τι σκατά εξυπηρετούν ? μόλις τελειώσαμε μια πετυχημένη εμφάνιση και σε 3 μέρες έχουμε ματς. Μυστήρια πράγματα

άσε που η μετάφραση δε μου κάθεται καλά...το τελευταίο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ (σίγουρο) και (πιθανότατα όχι σίγουρα όμως )στο ΣΕΦ... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif
karpathos7
QUOTE (bbplayer @ May 30 2012, 22:07 ) *
«Ειλικρινά, πιστεύω πως ήταν το τελευταίο παιχνίδι μου στο ΟΑΚΑ. Και πιθανότατα στο ΣΕΦ. Δεν εξαρτάται από εμένα. Ποτέ δεν ήταν στο χέρι μου».

«Όχι, δεν θα παίξει ρόλο το αποτέλεσμα στο ΣΕΦ. Η χρονιά μας ήταν εξαιρετική. Χωρίς να συγκρίνω με το 2011. Τα αποτελέσματα δεν έχουν καμία σημασία. Να ρωτήσω κι εγώ: Είναι φυσιολογικό μία ομάδα να είναι με τον ίδιο προπονητή επί 13 χρόνια; Έπειτα 13 χρόνια είναι η ώρα να τεθεί τέτοια ερώτημα;».

«Θέλω 36 χρόνια, δεν έχω πρόβλημα. Δεν είναι δική μου απόφαση. Αισθάνομαι ως Παναθηναϊκός. Δεν είναι μία απλή σχέση ομάδος με προπονητή».


τρέχτε τώρα σε μάγισσες και χαρτορίχτρες να βρείτε τι εννοείς ο Ζοτς. Ακόμα κι εγώ που είναι όχι απλώς "άρρωστος" με την πάρτυ του αλλά ακόμα παραπάνω αρχίζω να κουράζομαι από αυτό το γαϊτανάκι των δηλώσεων

Τι σκατά εξυπηρετούν ? μόλις τελειώσαμε μια πετυχημένη εμφάνιση και σε 3 μέρες έχουμε ματς. Μυστήρια πράγματα

άσε που η μετάφραση δε μου κάθεται καλά...το τελευταίο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ (σίγουρο) και (πιθανότατα όχι σίγουρα όμως )στο ΣΕΦ... icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

λες να ερχεται σε μας διδυμο με τον κουμπαρο του χρονου? smiley.gif smiley.gif smiley.gif
bbplayer
κοιτα, τα έχω διαβάσει αυτά που είπε 5-6 φορές , κοντεύω να τα μάθω απ' έξω. Νόημα δε μπορώ να βγάλω φίλε μου
Vagrant
QUOTE(bbplayer @ May 30 2012, 19:24 ) *
κοιτα, τα έχω διαβάσει αυτά που είπε 5-6 φορές , κοντεύω να τα μάθω απ' έξω. Νόημα δε μπορώ να βγάλω φίλε μου


Το βρήκα!!! Στα πλαίσια της μείωσης του budget, του χρόνου θα παίζουμε στο Γαλάτσι . . . !!! Το ίδιο μάλλον και ο Ολυμπιακός που θα παίζει στο Ελληνικό!!!
bbplayer
QUOTE (Vagrant @ May 30 2012, 22:39 ) *
Το βρήκα!!! Στα πλαίσια της μείωσης του budget, του χρόνου θα παίζουμε στο Γαλάτσι . . . !!! Το ίδιο μάλλον και ο Ολυμπιακός που θα παίζει στο Ελληνικό!!!


πλάκα πλάκα ούτε στους χειρότερους εφιάλτες μου να φύγει ο Ζοτς. Ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω. Τίποτα πια δε θα είναι το ίδιο και ούτε θα ξαναγίνει. Με τίποτα δε θέλω
Ginobili
Άν πιστεύουμε ότι μετά από 13 χρόνια είναι φυσιολογικό να έχει μια ομάδα τον ίδιο προπονητή???

Έλα κουράστηκα...με αυτές τις μ$&ες.Πες δεν καλύπτομαι πλέον οικονομικά,δεν θα υπάρχει διαθέσιμο μπάτζετ του χρόνου για να είναι η ομάδα ανταγωνιστική...Αλλιώς μην λες ΤΙΠΟΤΑ.
bbplayer
Ο Μιζράχι στα μεταξύ μας παιχνίδια είχε πει οτι ο Ομπράντοβιτς έχει βγάλει για δέκα ζωές από τον Παναθηναϊκό και είχε μεγάλο δίκιο. Θα ξενερώσω άσχημα εάν φύγει εξ αιτίας του οικονομικού. Aπό την άλλη οι Γιαννακό ας δώσουν λίγο παραπάνω, έχουν λεφτά
Η ομάδα θα είναι ανταγωνιστική, δε θα εξαφανιστεί απο το προσκήνιο. Και στην τελική εάν μείνουμε ένα-δυο χρόνια στην απέξω μέχρι να περάσουμε στην επόμενη ημέρα και να μονταριστεί μια νέα ομάδα, τι θα γίνει ? θα στάξει η ουρά του γαϊδάρου ?

Δηλαδή ο Ιβκοβιτς που παλεύει με το Σλουκομάντζαρη τον Κέσελ και τον ΝτόρσεΙ τι είναι ? παρακατιανός ?

Τε σπα, εγώ πιστεύω ότι θα μείνει και απλώς παίζονται mind games
priest
αλλη μια δηλωση που καθε αλλο παρα καλο κανει στην ομαδα...

και οι δημοσιογραφοι δεν βοηθουν με αυτα που γραφουν και με αυτα που ρωτουν...

ευτυχως που το σαββατο τελειωνει το θεατρο του παραλογου...ας βγουν επιτελους να πουν την αληθεια.
bbplayer
QUOTE (priest @ May 30 2012, 23:39 ) *
αλλη μια δηλωση που καθε αλλο παρα καλο κανει στην ομαδα...

και οι δημοσιογραφοι δεν βοηθουν με αυτα που γραφουν και με αυτα που ρωτουν...

ευτυχως που το σαββατο τελειωνει το θεατρο του παραλογου...ας βγουν επιτελους να πουν την αληθεια.


αν τελείωσει το Σάββατο ή σε κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα τυχεροί θα είμαστε. Μόνο μη μας πάρει δεκαπενταύγουστος όπως πρόπερσι που δεν ξέραμε τι μας γινόταν. Μέχρι που οργάνωσε τη φιέστα ο Θανάσης και ησυχάσαμε rolleyes.gif
argeitis
QUOTE(Ginobili @ May 30 2012, 23:19 ) *
Άν πιστεύουμε ότι μετά από 13 χρόνια είναι φυσιολογικό να έχει μια ομάδα τον ίδιο προπονητή???

Έλα κουράστηκα...με αυτές τις μ$&ες.Πες δεν καλύπτομαι πλέον οικονομικά,δεν θα υπάρχει διαθέσιμο μπάτζετ του χρόνου για να είναι η ομάδα ανταγωνιστική...Αλλιώς μην λες ΤΙΠΟΤΑ.


Πολύ σωστή η γνώμη σου 41.gif 41.gif 41.gif
priest
http://prasinanea.gr/basket/a1/article1798063.ece

επιτελους...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.