Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
stefkorner
μακαρι να φαει μπαν ο ιδιος ,να ισχυσει δηλαδη η ποινη που ηταν σε αναστολη,να τελειωνουμε ,πριν ερθουν τα πολυ χειροτερα !
μονο μην διανοηθει να μπλεξει παλι την ομαδα σε ολο αυτο ,γιατι αυτη την φορα θα βρει πολυ περισσοτερο κοσμο απεναντι του!
τωρα πλεον ακομα και οι πορωμενοι φαν του ,εχουν καταλαβει οτι αυτος ειναι το προβλημα,στις σχεσεις με την ηγεσια της Ευρωλιγκα
Ginobili
QUOTE(stefkorner @ Nov 11 2018, 14:35 ) *
μακαρι να φαει μπαν ο ιδιος ,να ισχυσει δηλαδη η ποινη που ηταν σε αναστολη,να τελειωνουμε ,πριν ερθουν τα πολυ χειροτερα !
μονο μην διανοηθει να μπλεξει παλι την ομαδα σε ολο αυτο ,γιατι αυτη την φορα θα βρει πολυ περισσοτερο κοσμο απεναντι του!
τωρα πλεον ακομα και οι πορωμενοι φαν του ,εχουν καταλαβει οτι αυτος ειναι το προβλημα,στις σχεσεις με την ηγεσια της Ευρωλιγκα

Να κανονίσει πάλι...να χρυσοπληρώνει πρόστιμα...λεφτά με τα οποία φέρνεις ενα μάπαρο σαν τον Πειν
montgomery
Η Ενωση διαιτητων της Ευρωλιγκας εβγαλε ανακοινωση στην οποια ζητα αποδειξη των κατηγοριων που διατυπωθηκαν απο τον Δ.Γ και αναφερει πως διατηρουν το δικαιωμα να προσφυγουν σε νομικες ενεργειες...αναμενομενη ανακοινωση και σκουρα τα πραγματα..
jazz thrilos
Το πονηρό σημείο της ανακοίνωσης της ένωσης διαιτητών δεν είναι οτι θα προσφύγουν σε νομικές ενέργειες, το πονηρό είναι οτι γράφουν "Δεν πρόκειται να δεχθούμε καμία ψευδή κατηγορία από κανέναν εκπρόσωπο καμίας ομάδας, γιατί, σύμφωνα με την γνώμη μας, έχουν γίνει με σκοπό την χειραγώγιση της δουλειάς των διαιτητών και συνεχίζοντας με αναπόδεικτες κατηγορίες να κάνουν τις αποφάσεις τους ακόμα πιο δύσκολες, κάτι που μπορεί να επηρεάσει την διοργάνωση".

Εντάξει ο εκφοβισμός, εντάξει η συκοφαντική δυσφήμιση, εντάξει η παράνομη παρουσία του ΔΓ στα αποδυτήρια. Τα ξέραμε αυτά οτι θα παίξουν τις επόμενες μέρες. Το ζήτημα είναι οτι προστίθεται η διάσταση της απόπειρας χειραγώγησης των διαιτητών και συνεπώς του αποτελέσματος του αγώνα. Το πάνε πολύ μακριά κατά τη γνώμη μου απο την ευρωλίγκα. Δεν θα λήξει έτσι απλά αυτή τη φορά η διαφαινόμενη σύγκρουση.

Συγχαρητήρια πάντως στην διοίκηση του Παναθηναικού. Μετά απο εβδομάδες "μουρμούρας" η ομάδα κερδίζει τον Ολυμπιακό με πειστικότατη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνει λίγο τα πάνω της, κερδίζει χρόνο να μονταριστεί καλύτερα και ταξιδεύει με περισσότερη αυτοπεποίθηση στην Τουρκία για ένα πολύ δύσκολο ματς με την πολύ καλή Εφες φέτος. Και τσουπ...το κάνει το θαύμα του ο πρόεδρος. Διαταραχή του κλίματος, ανακατωσούρες, παραφιλολογία, δηλαδή οτι χειρότερο για την συγκέντρωση της ομάδας για τις επόμενες εβδομάδες που αρχίζει να αντιμετωπίζει ένα σχετικά πιο δύσκολο πρόγραμμα. Ακατανόητα πράγματα.
montgomery
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 12 2018, 15:05 ) *
Το πονηρό σημείο της ανακοίνωσης της ένωσης διαιτητών δεν είναι οτι θα προσφύγουν σε νομικές ενέργειες, το πονηρό είναι οτι γράφουν "Δεν πρόκειται να δεχθούμε καμία ψευδή κατηγορία από κανέναν εκπρόσωπο καμίας ομάδας, γιατί, σύμφωνα με την γνώμη μας, έχουν γίνει με σκοπό την χειραγώγιση της δουλειάς των διαιτητών και συνεχίζοντας με αναπόδεικτες κατηγορίες να κάνουν τις αποφάσεις τους ακόμα πιο δύσκολες, κάτι που μπορεί να επηρεάσει την διοργάνωση".

Εντάξει ο εκφοβισμός, εντάξει η συκοφαντική δυσφήμιση, εντάξει η παράνομη παρουσία του ΔΓ στα αποδυτήρια. Τα ξέραμε αυτά οτι θα παίξουν τις επόμενες μέρες. Το ζήτημα είναι οτι προστίθεται η διάσταση της απόπειρας χειραγώγησης των διαιτητών και συνεπώς του αποτελέσματος του αγώνα. Το πάνε πολύ μακριά κατά τη γνώμη μου απο την ευρωλίγκα. Δεν θα λήξει έτσι απλά αυτή τη φορά η διαφαινόμενη σύγκρουση.


Σιγουρα αυτην την φορα οι συνεπειες θα ειναι οι χειροτερες ολων(εννοω ολων των προηγουμενων σκηνικων..) και ειναι λογικο να ειναι οι χειροτερες γιατι οι κατηγοριες ειναι πολυ βαριες...αυτο που σκεφτομαι και παλι ειναι τι φταιει η ιδια η ομαδα και ο απλος κοσμος που την αγαπαει....γιατι ειναι πολυ πιθανον να τιμωρηθει αυτη την φορα και η ιδια η ομαδα...αυτοκαταστροφη λεγεται αυτο...
yorgos
Το λογικό είναι αυτή τη φορά να τιμωρηθεί και η ομάδα εκτός από το πρόσωπο που δημιούργησε το πρόβλημα. Από ποινή αποκλεισμού έδρας μέχρι αφάιρεση βαθμών μας βλέπω με τον κύριο Δημήτρη.
basket72
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 12 2018, 14:05 ) *
Συγχαρητήρια πάντως στην διοίκηση του Παναθηναικού. Μετά απο εβδομάδες "μουρμούρας" η ομάδα κερδίζει τον Ολυμπιακό με πειστικότατη εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο, παίρνει λίγο τα πάνω της, κερδίζει χρόνο να μονταριστεί καλύτερα και ταξιδεύει με περισσότερη αυτοπεποίθηση στην Τουρκία για ένα πολύ δύσκολο ματς με την πολύ καλή Εφες φέτος. Και τσουπ...το κάνει το θαύμα του ο πρόεδρος.



Κάνεις ένα λάθος φίλε, JazzThrylos: η καταγγελία/φραστική επίθεση του Δ.Γ προς τους διαιτητές δεν έγινε όταν ήταν καλό το κλίμα, μετά την πειστική νίκη της ομάδας τους. Την έκανε όσο έχανε, στο ημίχρονο. Πάνω στα νεύρα της στιγμής θα μπορούσε κανείς να πει... rolleyes.gif Μετά μάλλον την ξέχασε μες τον θρίαμβο. Μπορεί να τους έδωσε και συγχαρητήρια.
stefkorner
QUOTE (yorgos @ Nov 12 2018, 21:26 ) *
Το λογικό είναι αυτή τη φορά να τιμωρηθεί και η ομάδα εκτός από το πρόσωπο που δημιούργησε το πρόβλημα. Από ποινή αποκλεισμού έδρας μέχρι αφάιρεση βαθμών μας βλέπω με τον κύριο Δημήτρη.


ας υποκλιθουμε και εμεις στην στρατηγικη του κυριου Ντιμιτρι,που το γυρισε το ματς απο τα αποδυτηρια ..
γιατι φυσικα αποθεωνεται παλι για τις πρακτικες του αυτες ,απο τους ντιπιτζοφανς

μενει λοιπον να φαμε κανα βαρβατο αποκλεισμο εδρας ,μιας και στο φ.α γραφτηκε εκτος των αλλων και για εξυβριση/ απειλες απο τρεις με τις πολυθρονες στο παρκε (που ως γνωστον ειναι φιλοι του προεδρα,με πιο γνωστο τον Νεστορα )
να πληρωνουμε και διαρκειας με αυξημενες τιμες ,αλλα να μην το χρησιμοποιουμε .. dry.gif
jazz thrilos
QUOTE (basket72 @ Nov 12 2018, 14:38 ) *
Κάνεις ένα λάθος φίλε, JazzThrylos: η καταγγελία/φραστική επίθεση του Δ.Γ προς τους διαιτητές δεν έγινε όταν ήταν καλό το κλίμα, μετά την πειστική νίκη της ομάδας τους. Την έκανε όσο έχανε, στο ημίχρονο. Πάνω στα νεύρα της στιγμής θα μπορούσε κανείς να πει... rolleyes.gif Μετά μάλλον την ξέχασε μες τον θρίαμβο. Μπορεί να τους έδωσε και συγχαρητήρια.


Προφανώς έτσι είναι. Αλλά νομίζεις οτι έπαιξε ρόλο η παρέμβαση του αυτή στο να είναι πειστικός ο Παναθηναικός στο 2ο ημίχρονο; Νομίζω (όπως κι εσύ είμαι βέβαιος) πως όχι. Οπότε αφήνουμε το ματς στην άκρη ανεξάρτητα απο το πότε έγινε το σκηνικό. Η παρέμβαση αρχίζει και επηρεάζει την ατμόσφαιρα μετά το ματς εκ των πραγμάτων. Αυτό σχολίασα περισσότερο εγώ, την επιρροή που θα έχει το ζήτημα αυτό την επόμενη ημέρα και το πόσο καταστροφικός μπορεί να γίνει για την ηρεμία της ομάδας του ο πρόεδρος.

Δεν ασχολούμαι με το αν όσα είπε τα είπε κατά την διάρκεια του ματς γιατί αφενός δεν πιστεύω οτι επηρέασαν κατά κάποιον τρόπο τον αγώνα και αφετέρου γιατί θα πρέπει να μπω στην ουσία των "καταγγελιών", κάτι που θεωρώ ανοησία εκ μέρους μου να ασχοληθώ με φαντασιοκοπίες.
basket72
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 12 2018, 14:59 ) *
Προφανώς έτσι είναι. Αλλά νομίζεις οτι έπαιξε ρόλο η παρέμβαση του αυτή στο να είναι πειστικός ο Παναθηναικός στο 2ο ημίχρονο; Νομίζω (όπως κι εσύ είμαι βέβαιος) πως όχι. Οπότε αφήνουμε το ματς στην άκρη ανεξάρτητα απο το πότε έγινε το σκηνικό. Η παρέμβαση αρχίζει και επηρεάζει την ατμόσφαιρα μετά το ματς εκ των πραγμάτων. Αυτό σχολίασα περισσότερο εγώ, την επιρροή που θα έχει το ζήτημα αυτό την επόμενη ημέρα και το πόσο καταστροφικός μπορεί να γίνει για την ηρεμία της ομάδας του ο πρόεδρος.

Δεν ασχολούμαι με το αν όσα είπε τα είπε κατά την διάρκεια του ματς γιατί αφενός δεν πιστεύω οτι επηρέασαν κατά κάποιον τρόπο τον αγώνα και αφετέρου γιατί θα πρέπει να μπω στην ουσία των "καταγγελιών", κάτι που θεωρώ ανοησία εκ μέρους μου να ασχοληθώ με φαντασιοκοπίες.



Συμφωνούμε σε όλα. Κι εννοείται βέβαια, ότι δεν επηρέασε την εξέλιξη του αγώνα.
Ούτε το έκανε γι΄αυτό, αν θέλει κάποιος τη γνώμη μου. Πάνω στην τσίτα του το έκανε.
Απλώς ήθελα να καταδείξω το πως λειτουργεί ο συγκεκριμένος. Πάνω στα ας τα πούμε νεύρα του είναι ικανός να πάρει στον λαιμό του μια ομάδα σαν τον Παναθηναϊκό.
Για αυτό έχει σημασία να τονίζουμε το πότε έγινε το περιστατικό. Αν είχε γίνει μετά τη λήξη του νικηφόρου για την ομάδα του ντέρμπι, ε πως να το κάνουμε θα είχε μιαν άλλη υπόσταση. Πάλι κατακριτέο (κι άξιο καταγγελίας) θα ήταν προφανώς.

Καλά ξεμπερδέματα εκ καρδίας στους φίλους Παναθηναϊκούς που μας ενώνει η αγάπη για το μπάσκετ και για την Χ ομάδα μας. Έτσι για να μην μένουμε πάντα σε ότι μάς χωρίζει.


* Πλάκα θα έχει πάντως να έχει κάνα στοιχείο αυτή τη φορά και αρχίσουμε τα "ου" στους Αγγελόπουλους. rolleyes.gif
Looter
Ο DPG στα χρόνια που έχει πάρει τα ηνία της ομάδας με τα 6 αστέρια μπορούμε να πούμε με ΣΙΓΟΥΡΙΑ ότι έχει αποτύχει παταγωδώς σε όλους τους τομείς.

1. Αγωνιστικα. Η ομάδα βλέπει το final 4 με τα κυάλια. ΠΛΗΡΗΣ αποτυχία για συμμετοχή ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ σε final 4. O στόχος τους ΠΑΟ είναι το final 4 και το τρόπαιο και ο DGP ΑΠΕΤΥΧΕ ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ.

2. Οικονομικά. Στα χρόνια που έχει τα ηνία του management , το budget έχει ΠΕΣΕΙ αισθητά και σε καμία περίπτωση δεν έχει δείξει την τρέλα του Πάυλου και του Θανάση για να σπρώξει επιπλέον κεφάλαια.

3. Ηθικά. Η συμπεριφορά του είναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ. ΕΜΕΤΙΚΕΣ επιθέσεις σε παίκτες (Σπανούλη) , διαιτητές , διοργάνωση Euroleague , πρόσωπα εδώ και ΧΡΟΝΙΑ. Συμπεριφορές που ΔΕΝ ταιριάζουν στον μπασκετικό φίλο του ΠΑΟ ο οποίος βλέπει έναν άνθρωπο με συμπεριφορές ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ σε social media και ως επίσημος παράγοντας του αθλήματος στο δήπεδο.

Η ΟΜΑΔΑ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ αλλά θα πρέπει να τιμωρηθεί ΑΥΣΤΗΡΑ και ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ όπως και ο ΙΔΙΟΣ διότι με τη συμπεριφορά του τραυματίζουν και μειώνουν την αξία του προϊόντος.

Φίλοι του ΠΑΟ.

ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ ΠΟΥ ΑΝΕΧΕΣΤΕ τον DGP , είστε ΣΥΝΕΡΓΟΙ σε αυτό το ΤΣΙΡΚΟ που στήνει κάθε χρόνο επειδή ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ την αποτυχία και επειδή πρέπει να ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙ εχθρούς για να μπορέσει να στρέψει την προσοχή εκεί που θέλει.

ΠΟΙΟΣ έχει ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ , ΠΟΙΟΣ έχει ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΕΙ στο γήπεδο αυτά που γίνονται από τις μπροστά πολυθρόνες και από τον DPG;

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΑΣΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΔΕΚΤΕΣ ΤΕΤΟΙΩΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΩΝ;

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ;; Ο DGP ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟ;; ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΝΑ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΣΚΕΤ;


Εγώ βλέπω ότι ακόμα και σε ένα ΑΥΣΤΗΡΑ μπασκετικό φόρουμ όπως αυτό , ΕΛΑΧΙΣΤΑ έχουν γραφτεί από την Παρασκευή για ΟΣΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ...

Πραγματικά ΚΡΙΜΑ...
nikolas_asteri
QUOTE (Looter @ Nov 12 2018, 22:29 ) *
Εγώ βλέπω ότι ακόμα και σε ένα ΑΥΣΤΗΡΑ μπασκετικό φόρουμ όπως αυτό , ΕΛΑΧΙΣΤΑ έχουν γραφτεί από την Παρασκευή για ΟΣΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ...

Πραγματικά ΚΡΙΜΑ...


Νομίζω ότι γενικά υπάρχει μια παγωμάρα και αν θα μπορούσα να μαντέψω το σκεπτικό πολλών (κάνοντας extrapolate από το δικό μου. Τι, όχι; Δεν δουλεύει έτσι η στατιστική; tongue.gif ) η φάση είναι:

"Κάτσε να δούμε πρώτα τι θα βγει από την έρευνα. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα έπεφτε τόσο χαμηλα μετά από όσα έχουν γίνει. Ας περιμένουμε λιγάκι πριν αρχίσουμε τις κατάρες."
Kalispera
QUOTE (Looter @ Nov 12 2018, 22:29 ) *
Ο DPG στα χρόνια που έχει πάρει τα ηνία της ομάδας με τα 6 αστέρια μπορούμε να πούμε με ΣΙΓΟΥΡΙΑ ότι έχει αποτύχει παταγωδώς σε όλους τους τομείς.

1. Αγωνιστικα. Η ομάδα βλέπει το final 4 με τα κυάλια. ΠΛΗΡΗΣ αποτυχία για συμμετοχή ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ σε final 4. O στόχος τους ΠΑΟ είναι το final 4 και το τρόπαιο και ο DGP ΑΠΕΤΥΧΕ ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ.

2. Οικονομικά. Στα χρόνια που έχει τα ηνία του management , το budget έχει ΠΕΣΕΙ αισθητά και σε καμία περίπτωση δεν έχει δείξει την τρέλα του Πάυλου και του Θανάση για να σπρώξει επιπλέον κεφάλαια.

3. Ηθικά. Η συμπεριφορά του είναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ. ΕΜΕΤΙΚΕΣ επιθέσεις σε παίκτες (Σπανούλη) , διαιτητές , διοργάνωση Euroleague , πρόσωπα εδώ και ΧΡΟΝΙΑ. Συμπεριφορές που ΔΕΝ ταιριάζουν στον μπασκετικό φίλο του ΠΑΟ ο οποίος βλέπει έναν άνθρωπο με συμπεριφορές ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ σε social media και ως επίσημος παράγοντας του αθλήματος στο δήπεδο.

Η ΟΜΑΔΑ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ αλλά θα πρέπει να τιμωρηθεί ΑΥΣΤΗΡΑ και ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ όπως και ο ΙΔΙΟΣ διότι με τη συμπεριφορά του τραυματίζουν και μειώνουν την αξία του προϊόντος.

Φίλοι του ΠΑΟ.

ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ ΠΟΥ ΑΝΕΧΕΣΤΕ τον DGP , είστε ΣΥΝΕΡΓΟΙ σε αυτό το ΤΣΙΡΚΟ που στήνει κάθε χρόνο επειδή ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ την αποτυχία και επειδή πρέπει να ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙ εχθρούς για να μπορέσει να στρέψει την προσοχή εκεί που θέλει.

ΠΟΙΟΣ έχει ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ , ΠΟΙΟΣ έχει ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΕΙ στο γήπεδο αυτά που γίνονται από τις μπροστά πολυθρόνες και από τον DPG;

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΑΣΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΔΕΚΤΕΣ ΤΕΤΟΙΩΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΩΝ;

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ;; Ο DGP ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟ;; ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΝΑ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΣΚΕΤ;


Εγώ βλέπω ότι ακόμα και σε ένα ΑΥΣΤΗΡΑ μπασκετικό φόρουμ όπως αυτό , ΕΛΑΧΙΣΤΑ έχουν γραφτεί από την Παρασκευή για ΟΣΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ...

Πραγματικά ΚΡΙΜΑ...

Φίλε Looter,νομίζω πως η ηθική κατακραυγή για το ποιόν και τις πράξεις του Γιαννακόπουλου είναι διάχυτη τόσο μέσα στο φόρουμ όσο και στους κόλπους των υγειώς σκεπτόμενων μπασκετόφιλων.Ειδικά,κατά την διάρκεια της διαμάχης με την Ευρωλίγκα και τον Μπερτομέου γινόταν το σώσε(τουλάχιστον μέσα στο φόρουμ).Από μια στιγμή και μετά, όταν έχεις συνηθίσει μια συγκεκριμένη συμπεριφορά προφανώς παύει να σου κάνει τόσο μεγάλη αίσθηση.Δεν γίνεται κάθε φορά που ο Γιαννακόπουλος συμπεριφέρεται γιαννακοπουλέικα να αποδίδουμε όλη μας την προσοχή στα καμώματα του,γιατί στην τελική εδώ είμαστε για να συζητήσουμε για μπασκετάκι.Και όχι ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος Παναθηναικός που δεν συμμερίζεται τον Γιαννακόπουλο,δεν είναι συνένοχος επειδή δεν τον γιουχάρει όταν πάει γήπεδο.2 ωρίτσες χαλαρές θέλω να περάσω χωρίς να με νοιάζει η ηθικοπλαστική προσέγγιση του όλου ζητήματος.Οι περισσότεροι άνθρωποι δυστυχώς όταν βρεθούν σε συνθήκες όχλου(Σου συστήνω να διαβάσεις Γκουστάβ Λε Μπον άμα σε ενδιαφέρουν οι ψυχολογικοί μηχανισμοί της μάζας)ή μια διευρυμένης ομαδοποίησης που δεν χαρακτηρίζεται από διακριτούς ρόλους ή ταυτότητες,εναποθέτουν την διατήρηση της συνεκτικότητας της ομάδας σε ένα πρόσωπο που πέρα από το γεγονός οτι διαθέτει ηγετικά χαρακτηριστικά ,προτίθεται να κινητοποιήσει το θυμικό τους με άλογους συλλογισμούς που τονώνουν την ηθική(ή όποια άλλη)ανωτερότητα τους σε βάρος των αντιπάλων τους.Ε δυστυχώς ή ευτυχώς ,ο Γιαννακόπουλος εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία και έχει καταφέρει να κινητοποιήσει μεγάλη μερίδα του πράσινου κόσμου,ο οποίος έτσι κι αλλιώς δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για το μπάσκετ.Πάει απλά στο γήπεδο για να εκτονώσει καταπιεσμένα συναισθήματα,οπότε οποιοδήποτε επιχείρημα δεν ικανοποιεί αυτή την εκτόνωση δεν πρόκειται να τύχει ιδιαίτερης επεξεργασίας.Οπότε όχι δεν έχω σκοπό να αναμετρηθώ με μηχανισμούς που είναι εγγενείς με την κοινωνική ζωή του ανθρώπου και δυστυχώς ή ευτυχώς είναι λειτουργικοί για πολύ κόσμο εκεί έξω.Ένα 2ωράκι χαλαρό θέλω να περάσω,βλέποντας το μπασκετάκι μου,χωρίς να ασχολούμαι με κανέναν και τίποτα.
Looter
QUOTE (Kalispera @ Nov 13 2018, 00:41 ) *
Φίλε Looter,νομίζω πως η ηθική κατακραυγή για το ποιόν και τις πράξεις του Γιαννακόπουλου είναι διάχυτη τόσο μέσα στο φόρουμ όσο και στους κόλπους των υγειώς σκεπτόμενων μπασκετόφιλων.Ειδικά,κατά την διάρκεια της διαμάχης με την Ευρωλίγκα και τον Μπερτομέου γινόταν το σώσε(τουλάχιστον μέσα στο φόρουμ).Από μια στιγμή και μετά, όταν έχεις συνηθίσει μια συγκεκριμένη συμπεριφορά προφανώς παύει να σου κάνει τόσο μεγάλη αίσθηση.Δεν γίνεται κάθε φορά που ο Γιαννακόπουλος συμπεριφέρεται γιαννακοπουλέικα να αποδίδουμε όλη μας την προσοχή στα καμώματα του,γιατί στην τελική εδώ είμαστε για να συζητήσουμε για μπασκετάκι.Και όχι ούτε εγώ ούτε κανένας άλλος Παναθηναικός που δεν συμμερίζεται τον Γιαννακόπουλο,δεν είναι συνένοχος επειδή δεν τον γιουχάρει όταν πάει γήπεδο.2 ωρίτσες χαλαρές θέλω να περάσω χωρίς να με νοιάζει η ηθικοπλαστική προσέγγιση του όλου ζητήματος.Οι περισσότεροι άνθρωποι δυστυχώς όταν βρεθούν σε συνθήκες όχλου(Σου συστήνω να διαβάσεις Γκουστάβ Λε Μπον άμα σε ενδιαφέρουν οι ψυχολογικοί μηχανισμοί της μάζας)ή μια διευρυμένης ομαδοποίησης που δεν χαρακτηρίζεται από διακριτούς ρόλους ή ταυτότητες,εναποθέτουν την διατήρηση της συνεκτικότητας της ομάδας σε ένα πρόσωπο που πέρα από το γεγονός οτι διαθέτει ηγετικά χαρακτηριστικά ,προτίθεται να κινητοποιήσει το θυμικό τους με άλογους συλλογισμούς που τονώνουν την ηθική(ή όποια άλλη)ανωτερότητα τους σε βάρος των αντιπάλων τους.Ε δυστυχώς ή ευτυχώς ,ο Γιαννακόπουλος εμπίπτει σε αυτή την κατηγορία και έχει καταφέρει να κινητοποιήσει μεγάλη μερίδα του πράσινου κόσμου,ο οποίος έτσι κι αλλιώς δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για το μπάσκετ.Πάει απλά στο γήπεδο για να εκτονώσει καταπιεσμένα συναισθήματα,οπότε οποιοδήποτε επιχείρημα δεν ικανοποιεί αυτή την εκτόνωση δεν πρόκειται να τύχει ιδιαίτερης επεξεργασίας.Οπότε όχι δεν έχω σκοπό να αναμετρηθώ με μηχανισμούς που είναι εγγενείς με την κοινωνική ζωή του ανθρώπου και δυστυχώς ή ευτυχώς είναι λειτουργικοί για πολύ κόσμο εκεί έξω.Ένα 2ωράκι χαλαρό θέλω να περάσω,βλέποντας το μπασκετάκι μου,χωρίς να ασχολούμαι με κανέναν και τίποτα.


Φίλε μου ο συλλογισμός σου είναι σωστός ΑΛΛΑ :

Γράφεις ότι θέλεις να περάσεις "2 χαλαρές ωρίτσες" βλέποντας μπασκετάκι.
Στην πραγματικότητα θέλεις να δεις 2 χαλαρές ωρίτσες μπασκετάκια ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ.
Και όταν σε νοιάζει η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ , τότε ακριβώς εμπίπτεις σε αυτά που γράφω παραπάνω.

Αλήθεια ΠΟΣΟ χαλαρό μπασκετάκι θα βλέπεις αν η ομάδα σου τιμωρηθεί και παίζει χωρίς φιλάθλους για πράξεις του προέδρου σου;
ΠΟΣΟ χαλαρό μπασκετάκι θα βλέπεις αν αφαιρεθούν βαθμοί από την ομάδα σου η οποία θα χάσει πρακτικά ΚΑΘΕ ΣΤΟΧΟ στη Euroleague;
ΠΟΣΟ χαλαρό μπασκετάκι θα βλέπεις αν "χτυπα ξύλο" σε αποβάλλουν από τη διοργάνωση για φέτος;

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι φίλοι του ΠΑΟ έχουν αποκτήσει μια απάθεια με όλα όσα κάνει ο DPG και οι γύρω του.

- Είναι πρώτη φορά που γίνονται ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ από του διαιτητές
- Είναι πρώτη φορά που ο DPG επιβεβαίωσε μέσω διαρροών ότι ΟΝΤΩΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ σε ΧΡΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ EUROLEAGUE
- Είναι η πρώτη φορά που βγαίνει ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ από τους διαιτητές της διοργάνωσης.
- Είναι η πρώτη φορά που υπάρχει ΕΠΙΣΗΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΟΜΑΔΑΣ εναντίόν του ΠΑΟ και του DPG


Αυτά συμβαίνουν γιατί χρόνο με το χρόνο ο DPG έκανε τον κόσμο ανεκτικό σε τέτοιου είδους συμπεριφορές.
Kalispera
QUOTE (Looter @ Nov 13 2018, 01:04 ) *
Φίλε μου ο συλλογισμός σου είναι σωστός ΑΛΛΑ :

Γράφεις ότι θέλεις να περάσεις "2 χαλαρές ωρίτσες" βλέποντας μπασκετάκι.
Στην πραγματικότητα θέλεις να δεις 2 χαλαρές ωρίτσες μπασκετάκια ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ.
Και όταν σε νοιάζει η ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ , τότε ακριβώς εμπίπτεις σε αυτά που γράφω παραπάνω
.

Αλήθεια ΠΟΣΟ χαλαρό μπασκετάκι θα βλέπεις αν η ομάδα σου τιμωρηθεί και παίζει χωρίς φιλάθλους για πράξεις του προέδρου σου;
ΠΟΣΟ χαλαρό μπασκετάκι θα βλέπεις αν αφαιρεθούν βαθμοί από την ομάδα σου η οποία θα χάσει πρακτικά ΚΑΘΕ ΣΤΟΧΟ στη Euroleague;
ΠΟΣΟ χαλαρό μπασκετάκι θα βλέπεις αν "χτυπα ξύλο" σε αποβάλλουν από τη διοργάνωση για φέτος;

Εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι ΔΥΣΤΥΧΩΣ οι φίλοι του ΠΑΟ έχουν αποκτήσει μια απάθεια με όλα όσα κάνει ο DPG και οι γύρω του.

- Είναι πρώτη φορά που γίνονται ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ από του διαιτητές
- Είναι πρώτη φορά που ο DPG επιβεβαίωσε μέσω διαρροών ότι ΟΝΤΩΣ ΕΚΑΝΕ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝΑΦΕΡΘΗΚΕ σε ΧΡΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ EUROLEAGUE
- Είναι η πρώτη φορά που βγαίνει ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ από τους διαιτητές της διοργάνωσης.
- Είναι η πρώτη φορά που υπάρχει ΕΠΙΣΗΜΗ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΟΜΑΔΑΣ εναντίόν του ΠΑΟ και του DPG


Αυτά συμβαίνουν γιατί χρόνο με το χρόνο ο DPG έκανε τον κόσμο ανεκτικό σε τέτοιου είδους συμπεριφορές.

Μα δεν είπα οτι δεν με εκνευρίζει ο Γιαννακόπουλος με την συμπεριφορά του.Κάθε άλλο.Προφανώς και δεν θέλω ο σύλλογος που υποστηρίζω να ταυτίζεται με αυτόν τον άνθρωπο.Αλλά με τον ένα ή τον άλλο τρόπο,ο Γιαννακόπουλος δεν έχει και πολύ μέλλον.Ή θα γίνει κάποιο θαύμα και θα σταματήσει να παρεμβαίνει με την εμετική συμπεριφορά του,ή θα φάει τόσα άσχημα τα μούτρα του μετά και το τελευταίο συμβόν,που νομίζω οτι η μεταστροφή της κοινής γνώμης θα αρχίζει σιγά σιγά να παίρνει σάρκα και οστά.Ή τουλάχιστον έτσι ελπίζω.όπως και να χει τα πράματα θα πάρουν τον δρόμο τους με τον ένα ή τον άλλον τρόπο.Και συγχώρα με αλλά όσο οι ποδοσφαιρόκαφροι που πηγαίνουν στο Οακα αποτελούν την πλειοψηφία,καμία γιούχα δεν πρόκειται να τον αγγίξει.Ο μόνος τρόπος είναι να αποβληθούμε από καμία Ευρωλίγκα και να θιχθεί το γόητρο του μέσου Παναθηναικού.Οπότε δεν αγχώνομαι,γιατί δεν νομίζω οτι αλλάζει και κάτι.Για αθλητικό σωματείο μιλάμε.Μπορεί εμείς εδώ να έχουμε καταφέρει να σφυρηλατήσουμε ένα υγείες πλαίσιο επικοινωνίας,αλλά οι περισσότεροι γηπεδικοί πολύ που σκοτίστηκαν,Αν ο Μπερτομέου ή οι Αγγελόπουλοι είναι οι εχθροί του Προέδρα τότε αυτοί θα είναι ο αποδιοπομπαίος τράγος και όχι ο ίδιος ο Γιαννακόπουλος(όπως θα έπρεπε προφανώς)
stevebucknall11
Sorry Looter, αλλά αν η ομάδα του Παναθηναικού στο μπάσκετ οδηγηθεί στην παρακμή, δεν τρέχει τίποτα, απλώς δεν θα τη βλέπουμε, ή θα τη βλέπουμε όσοι δεν μας νοιάζουν και τόσο οι τίτλοι, αλλά το βλέπουμε ρομαντικά. Εγώ που χω και μια κάποια ηλικία θυμάμαι πόσο αγαπούσα την ομάδα σαν παιδάκι με Κορωναίο, Κόντο και Στεργάκο παρόλο που δεν είχαμε τότε κανένα διεθνή τίτλο και πόσο τρελλάθηκα όταν αποκλείσαμε την ΤΣΣΚΑ στον Τάφο του Ινδού για να πάρουμε την έκτη θέση στο Πρωταθλητριών. Στη συνέχεια, βέβαια, έβλεπα όπως όλος ο κόσμος εκείνη την εποχή τον Άρη του Γκάλη και περνούσα θαυμάσια. Πιο πρόσφατα, αν θυμάσαι το 2012 κινδυνέψαμε με διάλυση και το μπάτζετ έπεσε στο 1/3 του σημερινού. Μπορώ να σου πω ότι εκείνη τη χρονιά παρακολούθησα την ομάδα από πολύ πιο κοντά από άλλες χρονιές αν και δεν περίμενα αυτό που έγινε, ότι δηλ. το παλέψαμε για final four και πήραμε το πρωτάθλημα. Αυτό που θέλω να πω είναι ότι το μπάσκετ είναι διασκέδαση και το να εξαρτούμε την ηρεμία μας, την υγεία μας και την ευτυχία μας από το πως θα ξυπνήσει ο Δ.Γ. και ο κάθε Δ.Γ. δεν αξίζει με τίποτα. Ο Δ.Γ. προφανώς δεν κάνει για διοικητικός ηγέτης της ομάδας, για τους προφανείς λόγους που δεν έχουν να κάνουν με τα λεφτά που βάζει αλλά με την εκρηκτική του προσωπικότητα, αν και μπορώ να σου πω ότι άνθρωποι που δουλεύουν γι' αυτόν έχουν να πουν ότι είναι ευγενέστατος και καλός οικογενειάρχης (και μένα μου ακούγεται περίεργο αλλά το έχω ακούσει από πολλούς). Ψυχραιμία λοιπόν, και ό,τι είναι να γίνει θα γίνει.
papp7
Φιλε Looter δεν θα κατσω να αντιδρασω σε ενα φορουμ επειδη η ευρωλιγκα εχει αποτυχει παταγωδως να βαλει χαλιναρια στον ντιπιτζι7000.
Οριστε απο το μακρινο 2015 το φυλλο αγωνα με τις απειλες στους διαιτητες στην αναμετρηση με ΤΣΣΚΑ
https://www.tanea.gr/2015/04/22/sports/eyrw...toys-diaitites/

Περσι που γινονταν χαμος το μονο που ειδαμε ηταν προστιμα τα οποια δεν πληρωνε ,απαγορευση εισοδου στο γηπεδο την οποια δεν τηρουσε και μια ευρωλιγκα απλα να τον κοιταει.Οποτε η αποτυχια του μπερτομεου και της ευρωλιγκας να συμορφωσει τον προεδρο-φιλαθλο εχει οδηγησει την κοινη γνωμη στο συμπερασμα οτι του χαιδευουν τα αυτια και κανει ο,τι γουσταρει χωρις ουσιαστικες επιπτωσεις.

Και τωρα ολο αυτο θα αλλαξει γιατι πηρε θεση η επιτροπη των διαιτητων? Και θα κανουν τι? Θα του επιβαλλουν και αλλα προστιμα που δεν θα πληρωνει?Θα του βαλουν απογορευση εισοδου που δεν θα τηρει? Θα θεσουν σε ισχυ τις παγωμενες περσινες τιμωριες και θα εχουμε αντιποινες με ποστ στο ινστα? ΚΑΙ? Σιγα τα λαχανα.Ή Θα του κανει ζημια να φαει χ παιχνιδια με τιμωρημενη εδρα?
Υπαρχει καποιος εδω που πιστευει οτι θα επιβληθει στον παναθηναικο μια παραδειγματικη τιμωρια οπως πχ 2 χρονια εκτος ευρωλιγκας?Εγω δεν το νομιζω.

Το θετικο της ολης υποθεσης (αν υπαρχει θετικο) ειναι πως τουλαχιστον εδω στο φορουμ βλεπουμε τους παναθηναικους να ειναι κατα των ενεργειων του γιαννακοπουλου γιατι μεχρι πριν 1 χρονο βλεπαμε χρηστες να κανουν διπλους λογαριασμους για να τον υποστηριξουν.
basket72
QUOTE (stevebucknall11 @ Nov 13 2018, 01:51 ) *
Ο Δ.Γ. προφανώς δεν κάνει για διοικητικός ηγέτης της ομάδας, για τους προφανείς λόγους που δεν έχουν να κάνουν με τα λεφτά που βάζει αλλά με την εκρηκτική του προσωπικότητα, αν και μπορώ να σου πω ότι άνθρωποι που δουλεύουν γι' αυτόν έχουν να πουν ότι είναι ευγενέστατος και καλός οικογενειάρχης (και μένα μου ακούγεται περίεργο αλλά το έχω ακούσει από πολλούς).


Εμένα θα μου φαινόταν περίεργο αν οι άνθρωποι που δουλεύουν για αυτόν, έλεγαν κακό λόγο. Το ίδιο περίεργο θα μου φαινόταν αν δεν ήταν καλός οικογενειάρχης. Είθισται άλλωστε σε τέτοιες περιπτώσεις. Μάλλον ο κανόνας είναι θα έλεγα.
shtarkws
Στο φορουμ εχουμε αποφασισει συνειδητά εδω και χρονια να μην ασχολουμαστε με τα καμωματα των προεδρων που διοικουν τις ομαδες, μιας και αυτη η κουβεντα νομοτελειακα ριχνει το επιπεδο της συζητησης και του φορουμ.
Looter
QUOTE (shtarkws @ Nov 13 2018, 11:01 ) *
Στο φορουμ εχουμε αποφασισει συνειδητά εδω και χρονια να μην ασχολουμαστε με τα καμωματα των προεδρων που διοικουν τις ομαδες, μιας και αυτη η κουβεντα νομοτελειακα ριχνει το επιπεδο της συζητησης και του φορουμ.


Πως μπορείς όμως να μιλήσεις πλέον για μπασκετάκι μετά από αυτά που επίσημα έχουν συμβεί από την Παρασκευή;
Συμφωνώ με αυτό που γράφεις ως γενική θεώρηση (δεν είναι δυνατόν πχ. να ασχολούμαστε με κάθε ποστάρισμα του DPG) αλλά ΔΕΝ είναι δυνατόν να μην γίνει κουβέντα για κάτι που μπορεί να έχει ΑΜΕΣΕΣ και ΣΟΒΑΡΕΣ επιπτώσεις και στην ομάδα...
akratacity
QUOTE (shtarkws @ Nov 13 2018, 11:01 ) *
Στο φορουμ εχουμε αποφασισει συνειδητά εδω και χρονια να μην ασχολουμαστε με τα καμωματα των προεδρων που διοικουν τις ομαδες, μιας και αυτη η κουβεντα νομοτελειακα ριχνει το επιπεδο της συζητησης και του φορουμ.

Με τα ''καμώματα προεδρων που διοικούν τις ομαδες''. Μάλιστα...
stefkorner
QUOTE (shtarkws @ Nov 13 2018, 17:01 ) *
Στο φορουμ εχουμε αποφασισει συνειδητά εδω και χρονια να μην ασχολουμαστε με τα καμωματα των προεδρων που διοικουν τις ομαδες, μιας και αυτη η κουβεντα νομοτελειακα ριχνει το επιπεδο της συζητησης και του φορουμ.



ε κοιταξε να δεις,εδω εχουμε να κανουμε με τα καμωματα ενος συγκεκριμενου προεδρου ,που εχουν αμεσο αρνητικο αντικτυπο στην εικονα της ομαδας,αλλα και στον οργανισμο γενικα ! ε δεν νομιζω για παραδειγμα να υπηρχε περιπτωση να μιλανε ας πουμε στο τοπικ του Προμηθεα για τα καμωματα του Λιουλου ,η της Αεκ για του Αγγελοπουλου rolleyes.gif
και νομιζω το υγιες ειναι να υπαρχουν φιλοι της ομαδας,που δεν ειναι κυριευμενοι απο την οπαδικη μαστουρα και ως αληθινοι φιλου του αθληματος,μπορουν να αναγνωρισουν τα λαθη του προεδρου τους και να συζητησουν πανω σε αυτα ,κατι που δεν προκειται να το συναντησεις παραεξω, οπου παντου θα δεις να αποθεωνεται ο προεδρος της οποιαδηποτε ομαδας,οποιος και αν ειναι αυτος.. !
το αντιθετο λοιπον θεωρω οτι θα επρεπε να γινεται ! ενα φορουμ φιλων του μπασκετ θα μπορουσε να αξιοπειται ως προς αυτη την κατευθυνση! εκτος αν φοβαστε οτι μπορει να καταλληξει σε φορουμ κινητοποιησης φιλων&υποστηρικτων των προεδρων !που αν συμβει αυτο,τοτε σημαινει πως κατι γινεται λαθος γενικοτερα! εχω την αισθηση ομως οτι δεν θα γινοταν ποτε κατι τετοιο ! οι ιδιοι ανθρωποι που μιλαμε για τα αγωνιστικα,θα συζηταγαμε ελευθερα και για αυτα,οταν θα υπηρχε σοβαρος λογος οπως τωρα,οπου οι συμπεριφορες του προεδρου αφορουν αμμεσα η εμμεσα και το αγωνιστικο κομματι
MaJesty23
Προφανώς κανείς υγιής άνθρωπος (δεν βάζω καν Παναθηναικός) δεν συμφωνεί με τα καμώματα του Δ.Γ .Είμαι απο τους μεγαλύτερους κράχτες του,εδώ μέσα.

Αλλα οι οπαδοί του Ολυμπιακού σε αρκετά μεγάλο ποσοστό κρυφοηδονίζονται στην σκέψη αποβολής του ΠΑΟ.Και ας κρύβονται πίσω απο μεγαλόσχημα λόγια ενδιαφέροντος για το καλό του ευρωπαικού μπάσκετ.Να τιμωρηθεί ο άμυαλος ,αλλά η ομάδα δεν φταίει σε κάτι,και κατ'επέκταση οι φίλαθλοι της.Υπάρχει τεράστιο μένος εναντίον του ΔΠΓ απο φίλους του Ολυμπιακού,που το θεωρώ πολλές φορές υπερβολικό τουλάχιστον.Που να τον είχατε και προέδρο ,να βάζει συνέχεια αυτογκολ/τρικλοποδιές. biggrin.gif


Θεωρώ οτι πρέπει να του επιβληθει αυστηρότατο πρόστιμο αλλά ως εκεί.Ουτε απαγορεύσεις ,ουτε αποβολή ΠΑΟ ,ούτε τίποτα.
Victor_Mannheim
η ομαδα δεν προκειται να παει φ4 και το ξερει ο γιαννακοπουλος,θελει αλλοθι για να κραζουν τους διαιτητες οι φιλαθλοι και οχι αυτον
το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να νικαει τον ολυμπιακο,οι φιλαθλοι δεν αντιδρουνε οποτε υποθετει οτι και σε αυτους φτανει αυτο
shtarkws
QUOTE(akratacity @ Nov 13 2018, 13:25 ) *
Με τα ''καμώματα προεδρων που διοικούν τις ομαδες''. Μάλιστα...


Ποια ειναι η ενσταση σου?
Thodoros
QUOTE (Victor_Mannheim @ Nov 13 2018, 13:58 ) *
η ομαδα δεν προκειται να παει φ4 και το ξερει ο γιαννακοπουλος,θελει αλλοθι για να κραζουν τους διαιτητες οι φιλαθλοι και οχι αυτον
το μονο που τον ενδιαφερει ειναι να νικαει τον ολυμπιακο,οι φιλαθλοι δεν αντιδρουνε οποτε υποθετει οτι και σε αυτους φτανει αυτο



Έτσι το βλέπω και εγώ ... ότι ψάχνει να βρει εχθρό ώστε να πει αυτός φταίει ! Αν πχ έχανε ο Πασκουάλ θα ήταν εύκολο να είναι αυτός ο στόχος αλλά αφού νίκησε και μετά έπρεπε να βρει κάποιον! ή κάτι που να χαλάει το γλυκό.


Άσε που εδώ που τα λέμε μια χαρά υπάρχει κόσμος που το τρώει το παραμύθι οπότε δεν έχει ανάγκη δεν το φοβάμαι ξέρει να το πουλάει κι όλας.
Kalispera
QUOTE (akratacity @ Nov 13 2018, 13:25 ) *
Με τα ''καμώματα προεδρων που διοικούν τις ομαδες''. Μάλιστα...

Δηλαδή εσένα το πρόβλημά σου είναι οτι με την παραπάνω φράση πέρα απο τον ντιπιτζη φωτογραφίζονται οι Αγγελόπουλοι ή οποισδήποτε άλλος μεγαλοπαράγοντας?Αν καταλαβαίνω σωστά,το διακύβευμα σου είναι να αποδειχθεί πως ο αρχηγός της απέναντι αγέλης είναι ο κακός ενώ οι δικοί μας αρχηγοί είναι οι αδιάφθοροι?Προφανώς και ο Γιαννακόπουλος είναι εμετικός και προκλητικά εγωπαθής,αλλά οκ ας μην είμαστε αφελείς δεν είναι ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος που εμφανίζει παρόμοια συμπεριφορά.Και όχι τα παραπάνω δεν τα αναφέρω προς υπεράσπιση του Γιαννακόπουλου.Κάθε άλλο.Αλλά το να υπερασπιζόμαστε τους προέδρους μας και προβάλλοντας την ηθική ή οποιαδήποτε άλλη ανωτερότητά τους με το επιχείρημα "ο Δικος μας αρχηγός είναι ο καλός της υπόθεσης ενώ ο δικός σας είναι ο κακός",μου θυμίζει τσουκαλέικες πρακτικές.Οπότε πολύ καλά έκανε ο shartkws και διατύπωσε την παραπάνω άποψη χωρίς να αναφερθεί συγκεκριμένα στον γιαννακόπουλο.Δεν σημαίνει οτι επειδή ο ντιπιτζης εμφανίζει μια συγκεκριμένη συμπεριφορά και η οποία κατακρίνεται(δικαιότατα) εντός του φόρουμ,ξαφνικά έχουμε ξεμπερδέψει με όλη την διαφθορά και την ηθική κατάπτωση που υπάρχει γύρω μας.

Υ.Γ Αν εννοούσες κάτι άλλο,απλά παράλειψε το,αλλά πολύ φοβάμαι πως δεν έχω κάνει λάθος
golitog7
QUOTE(Looter @ Nov 12 2018, 21:29 ) *
Ο DPG στα χρόνια που έχει πάρει τα ηνία της ομάδας με τα 6 αστέρια μπορούμε να πούμε με ΣΙΓΟΥΡΙΑ ότι έχει αποτύχει παταγωδώς σε όλους τους τομείς.

1. Αγωνιστικα. Η ομάδα βλέπει το final 4 με τα κυάλια. ΠΛΗΡΗΣ αποτυχία για συμμετοχή ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΦΟΡΑ σε final 4. O στόχος τους ΠΑΟ είναι το final 4 και το τρόπαιο και ο DGP ΑΠΕΤΥΧΕ ΠΑΤΑΓΩΔΩΣ.

2. Οικονομικά. Στα χρόνια που έχει τα ηνία του management , το budget έχει ΠΕΣΕΙ αισθητά και σε καμία περίπτωση δεν έχει δείξει την τρέλα του Πάυλου και του Θανάση για να σπρώξει επιπλέον κεφάλαια.

3. Ηθικά. Η συμπεριφορά του είναι ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ. ΕΜΕΤΙΚΕΣ επιθέσεις σε παίκτες (Σπανούλη) , διαιτητές , διοργάνωση Euroleague , πρόσωπα εδώ και ΧΡΟΝΙΑ. Συμπεριφορές που ΔΕΝ ταιριάζουν στον μπασκετικό φίλο του ΠΑΟ ο οποίος βλέπει έναν άνθρωπο με συμπεριφορές ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ σε social media και ως επίσημος παράγοντας του αθλήματος στο δήπεδο.

Η ΟΜΑΔΑ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ αλλά θα πρέπει να τιμωρηθεί ΑΥΣΤΗΡΑ και ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑΤΙΚΑ όπως και ο ΙΔΙΟΣ διότι με τη συμπεριφορά του τραυματίζουν και μειώνουν την αξία του προϊόντος.

Φίλοι του ΠΑΟ.

ΕΣΕΙΣ ΦΤΑΙΤΕ ΠΟΥ ΑΝΕΧΕΣΤΕ τον DGP , είστε ΣΥΝΕΡΓΟΙ σε αυτό το ΤΣΙΡΚΟ που στήνει κάθε χρόνο επειδή ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙ την αποτυχία και επειδή πρέπει να ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΕΙ εχθρούς για να μπορέσει να στρέψει την προσοχή εκεί που θέλει.

ΠΟΙΟΣ έχει ΓΙΟΥΧΑΡΕΙ , ΠΟΙΟΣ έχει ΑΠΟΔΟΚΙΜΑΣΕΙ στο γήπεδο αυτά που γίνονται από τις μπροστά πολυθρόνες και από τον DPG;

ΓΙΑΤΙ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΑΠΛΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΠΑΣΚΕΤΑΚΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΑΣΙΝΑ ΓΥΑΛΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ ΔΕΚΤΕΣ ΤΕΤΟΙΩΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΩΝ;

ΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ;; Ο DGP ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΟ;; ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΝΑ ΜΙΚΡΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΜΠΑΣΚΕΤ;


Εγώ βλέπω ότι ακόμα και σε ένα ΑΥΣΤΗΡΑ μπασκετικό φόρουμ όπως αυτό , ΕΛΑΧΙΣΤΑ έχουν γραφτεί από την Παρασκευή για ΟΣΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΤΟ ΦΥΛΛΟ ΑΓΩΝΑ...

Πραγματικά ΚΡΙΜΑ...

ωραίος ο φίλος

QUOTE(basket72 @ Nov 13 2018, 09:37 ) *
Εμένα θα μου φαινόταν περίεργο αν οι άνθρωποι που δουλεύουν για αυτόν, έλεγαν κακό λόγο. Το ίδιο περίεργο θα μου φαινόταν αν δεν ήταν καλός οικογενειάρχης. Είθισται άλλωστε σε τέτοιες περιπτώσεις. Μάλλον ο κανόνας είναι θα έλεγα.

Ε ναι. Και ο Εσκομπάρ τρομερός οικογενειάρχης ήταν
stefkorner
QUOTE (golitog7 @ Nov 14 2018, 00:01 ) *
Ε ναι. Και ο Εσκομπάρ τρομερός οικογενειάρχης ήταν



για του λογου το αληθες η παρακατω φωτο tongue.gif


εγω φιλτατοι μετα τον θανατο του Παυλαρα αρχισα να τον βλεπω πρωτη φορα με συμπαθεια ,ενω ταυτοχρονα απεκτησα αισιοδοξια πως θα αρχιζε να σοβαρευεται ,στην μνημη και στο ονομα του πατερα του ,να προσπαθουσε να ακολουθησει οσο γινεται το πρωτυπο του κορυφαιου διοικητικου ηγετη που αφησε αυτος και εβαζε παντα την ομαδα πανω απο τον εαυτο του !δυστυχως διαψευστηκα πολυ γρηγορα.. sad.gif
jazz thrilos
Πάντως, να πω την αλήθεια μου, θυμάμαι την κουβέντα εδω μέσα που είχε γίνει όταν σπεύδαν κάποιοι να μας πείσουν με κείμενα ποταμούς ως κορυφαίοι γλωσσολόγοι ή απλά άνθρωποι ταλαντούχοι στο διάβασμα των χειλιών οτι ο Σπανούλης είχε αποκαλέσει στα αγγλικά "πίθηκο" τον Γκιστ. Το θυμάστε; Κατι για αποβολές του παίχτη απο τις αθλητικές δραστηριότητες διαβάζαμε και άλλα τέτοια ωραία. Φυσικά ουτε καν προσεγγιζαν την αλήθεια του τι ειχε ειπωθεί αναμεσα σε Γκιστ και Σπανούλη αυτά που διαβάζαμε, αλλά δε νομίζω οτι υπήρξε ιδιαίτερη θέρμη να διακοπεί καθε είδους κουβέντα για αυτό το γεγονός. Κατά εναν τρόπο είμαστε πολυ προσεχτικοί να μην μιλάμε για τα καμώματα των προέδρων (όπως λέει ο φίλος διαχειριστής, ΤΟΥ προέδρου θα πω εγώ γιατί η αλήθεια είναι οτι αυτός μονοπωλεί το ενδιαφέρον) με την δικαιολογία οτι δεν αφορούν το μπάσκετ. Άραγε αφορούσε το μπάσκετ μια στιχομυθία εκτος φασης ανάμεσα σε δύο παίχτες;

Δεν ξέρω αν κάποιοι θεωρούν άσχετα τα δυο γεγονότα και μη συγκρίσιμα. Μπορεί να μην εξέφρασα σωστά αυτό που θέλω να πω. Σε κάθε περίπτωση θεωρώ οτι τα τελευταία καμώματα του ΔΓ, και το μπάσκετ αφορουν και πρέπει να απασχολούν την συζήτηση των φίλων του αθλήματος και των ομάδων. Αν απο κάποιους εξισώνεται η συζήτηση για οσα τραγικά κάνει ο εν λόγω παράγοντας με μια υποτιθέμενη, ανύπαρκτη κατ' εμέ σε αυτό το φόρουμ, κρυφή επιθυμία που έχουμε εμείς οι Ολυμπιακοί για αποβολή του Παο απο την ευρωλίγκα, τότε δεν μπορώ να φανταστώ καλύτερο πλυντήριο για τις πράξεις και την συμπεριφορά του προέδρου απο αυτήν την εξίσωση.
shaq7
Εγω παντως χαιρομαι με αυτα που διαβαζω απο φιλους του παο εδω μεσα γιατι με αυτα που διαβαζα στα social ειχα χασει πασα ιδεα..

Ο Δ.Γ πρεπει να τιμωθηθει πολυ αυστηρα πλεον αλλα η ομαδα δεν φταιει σε κατι..το πιο δικαιο για μενα ειναι ισοβιος αποκλεισμος απο τα γηπεδα και ετσι και παλι δεν το τηρησει τοτε να τιμωρησουν και την ομαδα.
qspock
Ολοι πλεον αναμενουν με αγωνια ενα πραγμα: Τα στοιχεια που θα παρουσιασει ο dpg περι χρηματοδοτησης...

Εκει θα παιχτει πλεον το παιχνιδι. Τι στοιχεια θα ειναι αυτα, ποτε θα παρουσιαστουν και πως θα κριθουν απο τους αρμοδιους.
Προφανως και αν υπαρχει βαση σε αυτα που ισχυριζεται ο dpg, τοτε ειναι σοβαρο το θεμα. Αν βεβαια ειναι ανυποστατες οι κατηγοριες, επανερχομαστε στη γωνστη κακιστη συμπεριφορα του προεδρου που εχει σοβαρεψει προς το χειροτερο...

Νομιζω παντως πως εκτος των δικαστικων εκβασεων της διενεξης, αν αποφασιστει οτιδηποτε κατα του dpg οι ποινες που ενδεχομενως επιβληθουν απο τη διωργανωση θα ακολουθησουν αυτες του δικαστηριου.

Με λιγα λογια το θεμα θα τραβηξει μακρια...
pan24
Οσο και αν ειναι αδικο για τους παικτες και τον κοσμο η ομαδα ειναι που πρεπει να τιμωρηθει
Μονο αυτο θα τον πονεσει και ισως θα στρεψει μεριδα του κοσμου εναντιον του

Τα προστιμα δεν τον ενδιαφερουν ιδιαιτερα(πληρωνονται γιατι τα παρακρατουν απο τα εσοδα που θα εδιναν στην ομαδα αλλα λεφτα εχει) οπως δεν τον ενδιαφερουν ουτε οι απαγορευσεις εισοδου(εντος εδρας τις παραβιαζει,για αυτο του βαζουν επιπλεον προστιμο και απαγορευση εισοδου και κανουμε κυκλο)

Μια αφαιρεση βαθμων η/και 4-5 αγωνιστικες χωρις κοσμο ειναι που θα τον πειραξουν

Δεν χρειαζεται να το οδηγησουν μακρια σε θεμα αποβολης ομαδας απο την διοργανωση κλπ

Πιστευω αυτο που θα γινει θα ειναι αγωγη σε πολιτικα δικαστηρια για δυσφημιση απο τους Αγγελοπουλους,ισως και απο τους 2 διαιτητες ισως και απο την διοργανωση και σε διοικητικο επιπεδο καποια ποινη στην ομαδα σαν αυτο που περιεγραψα
stefkorner
QUOTE (shaq7 @ Nov 14 2018, 01:36 ) *
Εγω παντως χαιρομαι με αυτα που διαβαζω απο φιλους του παο εδω μεσα γιατι με αυτα που διαβαζα στα social ειχα χασει πασα ιδεα..


μας ενωνει η αγαπη μας για το μπασκετακι βασικα και στα αυτονοητα μπορουμε να συμφωνουμε ,γιατι σε καποιες περιπτωσεις τα οπαδικα γυαλια πρεπει να βγαινουν,αν θελουμε να μιλαμε σαν φιλοι του αθληματος πρωτιστος! εγω για αυτο διαφωνησα με τον μοντ ως προς την αισθητικη του φορουμ ,που θεωρει οτι κατεβαινει το επιπεδο αν συζηταμε για τα καμωματα των προεδρων ! το επιπεδο θα επεφτε αν τωρα εδω καναμε αντιπαραθεση μεταξυ μας για το αν ειναι καλυτεροι/χειροτεροι οι Αγγελοπουλοι η οι Γιαννακοπουλοι και χωριζομασταν ο καθενας στο στρατοπεδο της ομαδος του !

QUOTE (pan24 @ Nov 14 2018, 01:46 ) *
Οσο και αν ειναι αδικο για τους παικτες και τον κοσμο η ομαδα ειναι που πρεπει να τιμωρηθει
Μονο αυτο θα τον πονεσει και ισως θα στρεψει μεριδα του κοσμου εναντιον του


τεινω να συμφωνησω,αλλα και παλι δεν θελω να το σκεφτομαι !
εμεις εδω μπορουμε να συμφωνουμε και φυσικα να υπαρχουν κ αλλοι παραεξω ,αλλα δυστυχως συνεχιζω να διαπιστωνω πως αποτελουμε μειοψηφια και θα συνεχιζουμε να αποτελουμε,ακομα και αν συμβουν τα χειροτερα
qspock
Φυσικα ο Ολυμπιακος πιεζει με τη σειρα του (κι ενδεχομενως δικαια) για κυρωσεις απο πλευρας Euroleague για την αμαυρωση του κυρους της ομαδας. Αυτο εχει βαση, η οποια ομως δε ξερω αν αποφασιστει πριν ληξει η διαινεξη με τους διαιτητες.

Δηλαδη το θεμα θα τραβηξει μακρια αφου εμπλεκονται δικαστικες διενεξεις... Εκτος αν η Euroleague διαχωρισει τη θεση της και με δικο της δικαστη (εχει?) και προ της πιεσης απο πλευρας Ολυμπιακου καθορισει ποινες οι οποιες ενδεχομενως να ερθουν ομως σε κοντρα με τυχων αποφασεις λοιπων δικαστηριων...

Οποτε?

Θα μπορουσε η Ευρωλιγκα να επιβαλλει ποινες αν κρινει η ιδια οτι τα στοιχεια που θα ζητησει απο τον dpg ειναι ανυπαρκη. Δε ξερω ομως ποσο μεγαλες θα ειναι αυτες οι ποινες, ποσο μακρυα θα παει η βαλιτσα με τα δικαστηρια και κυριως ΤΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ο dpg.

Προφανως η συντριπτικη πλειοψηφια εδω μεσα και (γενικοτερα παντου) απορριπτει την οποια υποννοια foul play του Ολυμπιακου και πιστευει πως τα στοιχεια ειναι μουφες, βγαλμενα απο τη φαντασια και το φανατισμο του dpg...

Εξου και το κραξιμο. shot.gif

Η δικη μου αποψη?

Αν ημουν ο dpg, θα επενδυα, και θα επενδυα ΣΩΣΤΑ σε καλους παιχτες που κοστιζουν ομως ξερουν να φερνουν αποτελεσμα.
Οχι τελειωμενους.
Γιατι τα χρηματα που θα χρωσταει ο dpg στην διοργανωση, αν τελικα του επιβληθει η ποινη, θα αγοραζαν πολυ καλους παιχτες, ικανους να πανε τον ΠΑΟ στο final four.

Μιλαμε για 2-3 διαφορετικες προσθηκες απο αυτες που γινανε: Στο στο 2 στο 4 και στο 5.
Λες και δεν υπαρχουν παιχτες της προκοπης πια. Φετος η ομαδα βγηκε στην αγορα ψαχνοντας ψωνια σε περιοδο εκπτωσεων, black friday και μεταχειρισμενα, ΟΛΑ ΜΑΖΙ!

Δεν τραβαει η ομαδα και τα βαζει παλι με τους διαιτητες. Νυσαφι ρε σεις...
jazz thrilos
Πλάκα πλάκα, αν όντως αποδειχθεί με κάθε επισημότητα αυτό που ισχυρίζεται ο ΔΓ, οτι δηλαδή οι Αγγελόπουλοι τάξαν λεφτά ή στοιχημάτισαν ή οτιδήποτε αλλο σχετικό (δεν έχω καταλάβει ακόμα τι λέει), θα διαφωνούσε κανείς στο να αφαιρεθούν βαθμοί ή ακόμα και να αποβληθεί ο Ολυμπιακός απο την διοργάνωση; Προφανώς και δεν θέλω να σκέφτομαι καν ένα τέτοιο ενδεχόμενο, αλλά θα είχα επιχειρήματα εναντίον μιας τέτοιας απόφασης;

Και για να μην παρεξηγηθώ, δεν θέλω με τίποτα μια ευρωλίγκα οπου δεν θα υπάρχει ο ανταγωνισμός ανάμεσα σε Ολυμπιακο και Παναθηναικο. Η παρουσία του αιώνιου δίνει στους οπαδούς των δύο ομάδων έξτρα ενδιαφέρον, βοηθά στο να ανεβαίνουμε επίπεδο.
Thodoros
Εγώ βλέπω ότι βρήκαν αφορμή οι φίλοι του Ολυμπιακού (να βγουν και θιγμένοι) από αυτήν την χαζή συμπεριφορά που έχει ο DPG
δεν είναι όλα τόσο αρμονικά και τέλια ώστε το μόνο πρόβλημα να είναι αυτός.

Κανένας δεν είναι υπερ αυτής της συμπεριφοράς που μόνο κακό κάνει στην ομάδα... ελπίζω να τιμωρηθεί ο ίδιος και όχι ο Σύλλογος .
shaq7
QUOTE (Thodoros @ Nov 13 2018, 19:33 ) *
Εγώ βλέπω ότι βρήκαν αφορμή οι φίλοι του Ολυμπιακού (να βγουν και θιγμένοι) από αυτήν την χαζή συμπεριφορά που έχει ο DPG
δεν είναι όλα τόσο αρμονικά και τέλια ώστε το μόνο πρόβλημα να είναι αυτός.

Κανένας δεν είναι υπερ αυτής της συμπεριφοράς που μόνο κακό κάνει στην ομάδα... ελπίζω να τιμωρηθεί ο ίδιος και όχι ο Σύλλογος .


Λογικο ειναι να θιχτουν μιας και κατηγορησε την ομαδα τους για στημενα ματς- δωροδοκια δεν το λες και λιγο..Επισης ο Δ.Γ αντι να ηρεμησει εχει βγει στα σοσιαλ και μιλαει για φαπες ,οτι χωρευει τους αφους και τετοια..οπως και να εχει σε κανει να θες να τιμωρηθει ο τυπος!
Απο την αλλη αν ισχυουν αυτα που λεει και οντως στηνουμε ματς ας μας μηδενισουν η διωξουν απο την διοργανωση!
pan24
Εννοειται οτι αν ο ΔΓ εχει αποδειξεις και τις παρουσιασει ολοι Παναθηναικοι και μη(πιστευω) θα τον υποστηριξουμε στο συγκεκριμενο

Μεχρι να τις παρουσιασει ομως ολα αυτα ειναι απλα λασπη και δημιουργια εντυπωσεων
jazz thrilos
QUOTE (pan24 @ Nov 13 2018, 19:46 ) *
Εννοειται οτι αν ο ΔΓ εχει αποδειξεις και τις παρουσιασει ολοι Παναθηναικοι και μη(πιστευω) θα τον υποστηριξουμε στο συγκεκριμενο

Μεχρι να τις παρουσιασει ομως ολα αυτα ειναι απλα λασπη και δημιουργια εντυπωσεων


Σε τι θα τον υποστηρίξετε-ουμε αν όντως αποδείξει αυτά που λέει; Φαντάζομαι στο να τιμωρηθεί με βαρύτατες ποινές (αφαιρεση βαθμών, κεκλεισμένων, πρόστιμα) ή ακόμα να αποβληθεί ο Ολυμπιακός ως σύλλογος που μπλέκεται σε στημένα, στοιχήματα και δωροδοκίες διαιτητων. Σωστά δεν σε ερμηνεύω; Νομίζω οτι είναι λογικό αυτο που λες.

Στηρίζουμε εξίσου τα όσα αποφασιστούν στην περίπτωση που οι καταγγελίες αποδειχθούν μια πελώρια αερολογία; Ή πάμε σε λογικές ευρωλίγδας και αγαπημένων κόκκινων παιδιών που απεργάζονται σχέδια εξόντωσης του Παναθηναικού;

pan24
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 13 2018, 20:03 ) *
Σε τι θα τον υποστηρίξετε-ουμε αν όντως αποδείξει αυτά που λέει; Φαντάζομαι στο να τιμωρηθεί με βαρύτατες ποινές (αφαιρεση βαθμών, κεκλεισμένων, πρόστιμα) ή ακόμα να αποβληθεί ο Ολυμπιακός ως σύλλογος που μπλέκεται σε στημένα, στοιχήματα και δωροδοκίες διαιτητων. Σωστά δεν σε ερμηνεύω; Νομίζω οτι είναι λογικό αυτο που λες.

Στηρίζουμε εξίσου τα όσα αποφασιστούν στην περίπτωση που οι καταγγελίες αποδειχθούν μια πελώρια αερολογία; Ή πάμε σε λογικές ευρωλίγδας και αγαπημένων κόκκινων παιδιών που απεργάζονται σχέδια εξόντωσης του Παναθηναικού;

Αν αυτα που λεει ο ΔΓ δεν εχει στοιχεια να τα υποστηριξει θα ειναι δικαιη οποιαδηποτε ποινη φαει αυτος η/και η ομαδα
basket72
Δυστυχώς τυχαίνει να είμαι Ολυμπιακός και γι΄αυτό δεν θα πω ότι μου βγαίνει αβίαστα.
Για να μην αρχίσουμε τα κόκκινα και τα πράσινα.

Πάντως δεν έχουμε να κάνουμε ούτε καμώματα ούτε και με προέδρους γενικά.

Τα καμώματα ενέχουν και μια αθωότητας ενώ ο πληθυντικός στη συγκεκριμένη είναι εξόχως αποπροσανατολιστικός κι εν τέλει εξισωτικός.

Και να συμπληρώσω προς τους αγαπητούς Golitog7 + Stefkorner ότι ναι, τον smile.gif Εσκομπάρ είχα στο μυαλό μου αλλά είπα να μην τον αναφέρω για να μην ρίχνω λάδι στη φωτιά. Τον έχει και σε προτίμηση ο Δ.Γ εξάλλου όπως διαβάσαμε πρόσφατα σε τουίτ του.


Εγώ σεβόμενος την ομαλή λειτουργία του φόρουμ δεν θα ξανασχολιάσω κάτι άλλο προς το παρόν.

Πριν 2-3 μέρες είχα γράψει ένα ποστ όπου μίλαγα για τα κοινά που μπορεί να έχουν Ολυμπιακοί και Παναθηναϊκοί. Επιμένω ότι υπερέχουν των διαφορών τους. bball.gif bball.gif
Thodoros
QUOTE (pan24 @ Nov 13 2018, 19:46 ) *
Εννοειται οτι αν ο ΔΓ εχει αποδειξεις και τις παρουσιασει ολοι Παναθηναικοι και μη(πιστευω) θα τον υποστηριξουμε στο συγκεκριμενο

Μεχρι να τις παρουσιασει ομως ολα αυτα ειναι απλα λασπη και δημιουργια εντυπωσεων


Αν δεν μπορεί να αποδείξει τίποτα , τότε το μόνο που κάνει είναι κακό στην ομάδα.


QUOTE (shaq7 @ Nov 13 2018, 19:42 ) *
Λογικο ειναι να θιχτουν μιας και κατηγορησε την ομαδα τους για στημενα ματς- δωροδοκια δεν το λες και λιγο..Επισης ο Δ.Γ αντι να ηρεμησει εχει βγει στα σοσιαλ και μιλαει για φαπες ,οτι χωρευει τους αφους και τετοια..οπως και να εχει σε κανει να θες να τιμωρηθει ο τυπος!
Απο την αλλη αν ισχυουν αυτα που λεει και οντως στηνουμε ματς ας μας μηδενισουν η διωξουν απο την διοργανωση!


Ότι είπα και πριν αν δεν έχει αποδείξεις για αυτά που λέει , πολύ καλά θα κάνουν να τον τιμωρήσουν συγκεκριμένα τον ίδιο και όχι τον σύλλογο το ίδιο και για εσάς! Οι ομάδες οι παίκτες και γενικά όσοι έχουν δουλέψει ώστε να είμαστε εκεί που είμαστε δεν φταίνε σε κάτι.
Looter
QUOTE (Thodoros @ Nov 13 2018, 20:20 ) *
Αν δεν μπορεί να αποδείξει τίποτα , τότε το μόνο που κάνει είναι κακό στην ομάδα.

Ότι είπα και πριν αν δεν έχει αποδείξεις για αυτά που λέει , πολύ καλά θα κάνουν να τον τιμωρήσουν συγκεκριμένα τον ίδιο και όχι τον σύλλογο το ίδιο και για εσάς! Οι ομάδες οι παίκτες και γενικά όσοι έχουν δουλέψει ώστε να είμαστε εκεί που είμαστε δεν φταίνε σε κάτι.


Φίλε μου ΦΥΣΙΚΑ και φταίνε και οι παίκτες και οι φίλαθλοι.
Όπως είπα και προηγουμένως έχουν γίνει ΣΥΝΕΡΓΟΙ με την ανοχή τους στον DPG.
Βγήκαν ποτέ να αντιδράσουν οι παίκτες με όσα κάνει , ΑΣΧΕΤΑ αν είναι εργοδότης τους;
Δηλαδή ο Καλάθης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ευθύνη που δέχτηκε να του πάρουν το περιβραχιόνιο από τη μια μέρα στην άλλη;
Δεν τον ήξερε το καλοκαίρι όταν έβαζε την υπογραφή του σε νέο συμβόλαιο;

ΟΛΟΙ αυτοί που πάνε στο γήπεδο και αγοράζουν διαρκείας ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ότι κάποια στιγμή θα τους αποβάλλουν από τη διοργάνωση;
Έχετε δει πολλές ομάδες να έχουν στις ΠΙΟ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ του γηπέδου ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΧΥΔΑΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ;;

Το κλίμα για τον DPG ήταν ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ το καλοκαίρι και αν δεν είχε φύγει ο υπέροχος ΚΥΡΙΟΣ Παύλος , αμφιβαλλω αν θα έβαζε ο Μπερτομέουκαι οι λοιποί νερό στο κρασί τους.

ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΓΝΩΜΗΣ ΤΟΥ Ο DPG THN ΞΕΧΑΣΕ ΝΩΡΙΣ...
Ή ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ-ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΙΚΗ ΗΤΑΝ Η ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΟΥ.

Για μένα το πιο λυπηρό είναι ότι υπάρχει μεγάλη μάζα του κόσμου του ΠΑΟ που επικροτεί τις πρακτικές τους πιστεύοντας το παραμύθι που πουλάει ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ , ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΣ ΕΧΘΡΟΥΣ για να δικαιολογήσει την αδυναμία-αρνηση του να βάλει λεφτά όπως έβαζε ο πατέρας και ο θείος του..

Δεν καταλαβαίνουν ότι σήμερα ο DPG χρησιμοποιεί κυριώς τον ΠΑΟ ως ΟΧΗΜΑ των επιχειρηματικών συμφερόντων με το λιγότερο δυνατό κόστος για την τσέπη του...

Και η ιστορία φίλοι μου γράφει. Η ανυποληψία στην οποία πέφτει χρόνο με το χρόνο η ομάδα , η συρρίκνωση του μεγέθους του μπασκετικού ΠΑΟ έχουν ονοματεπώνυμο...
Tribune
QUOTE (Looter @ Nov 13 2018, 21:30 ) *
Φίλε μου ΦΥΣΙΚΑ και φταίνε και οι παίκτες και οι φίλαθλοι.
Όπως είπα και προηγουμένως έχουν γίνει ΣΥΝΕΡΓΟΙ με την ανοχή τους στον DPG.
Βγήκαν ποτέ να αντιδράσουν οι παίκτες με όσα κάνει , ΑΣΧΕΤΑ αν είναι εργοδότης τους;
Δηλαδή ο Καλάθης ΔΕΝ ΕΧΕΙ ευθύνη που δέχτηκε να του πάρουν το περιβραχιόνιο από τη μια μέρα στην άλλη;
Δεν τον ήξερε το καλοκαίρι όταν έβαζε την υπογραφή του σε νέο συμβόλαιο;

ΟΛΟΙ αυτοί που πάνε στο γήπεδο και αγοράζουν διαρκείας ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ότι κάποια στιγμή θα τους αποβάλλουν από τη διοργάνωση;
Έχετε δει πολλές ομάδες να έχουν στις ΠΙΟ ΕΠΙΣΗΜΕΣ ΘΕΣΕΙΣ του γηπέδου ΤΣΙΡΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΡΟΛΟ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΝ ΧΥΔΑΙΑ ΤΟΥΣ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ;;

Το κλίμα για τον DPG ήταν ΠΟΛΥ ΒΑΡΥ το καλοκαίρι και αν δεν είχε φύγει ο υπέροχος ΚΥΡΙΟΣ Παύλος , αμφιβαλλω αν θα έβαζε ο Μπερτομέουκαι οι λοιποί νερό στο κρασί τους.

ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΥΓΝΩΜΗΣ ΤΟΥ Ο DPG THN ΞΕΧΑΣΕ ΝΩΡΙΣ...
Ή ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ-ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΙΚΗ ΗΤΑΝ Η ΣΥΓΝΩΜΗ ΤΟΥ.

Για μένα το πιο λυπηρό είναι ότι υπάρχει μεγάλη μάζα του κόσμου του ΠΑΟ που επικροτεί τις πρακτικές τους πιστεύοντας το παραμύθι που πουλάει ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ , ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΖΟΝΤΑΣ ΕΧΘΡΟΥΣ για να δικαιολογήσει την αδυναμία-αρνηση του να βάλει λεφτά όπως έβαζε ο πατέρας και ο θείος του..

Δεν καταλαβαίνουν ότι σήμερα ο DPG χρησιμοποιεί κυριώς τον ΠΑΟ ως ΟΧΗΜΑ των επιχειρηματικών συμφερόντων με το λιγότερο δυνατό κόστος για την τσέπη του...

Και η ιστορία φίλοι μου γράφει. Η ανυποληψία στην οποία πέφτει χρόνο με το χρόνο η ομάδα , η συρρίκνωση του μεγέθους του μπασκετικού ΠΑΟ έχουν ονοματεπώνυμο...



Έχεις απόλυτα δίκιο. Τι κρίμα να μην έχουμε και στο μπάσκετ έναν Αλαφούζο, έτσι;

Ο ΔΓ μπορεί να είναι πολλά πράγματα αλλά ΑΦΕΛΗΣ δεν είναι. Για να βγει και να πει αυτά που είπε, σημαίνει ότι έχει στοιχεία.
Δεν κατηγορείς έτσι στον ΑΕΡΑ μία ομάδα - ακόμα και τον "αιώνιο" αντίπαλο σου - για χρηματισμό διαιτητών, εκτός και αν έχεις αδιάσειστα στοιχεία.
Το σίγουρο είναι ότι η κόντρα ανάμεσα σε Γιαννακόπουλο και Αγγελόπουλους πέρασε σε άλλο επίπεδο.
Το θέμα είναι να μην υπάρξουν συνέπειες στις μπασκετικές ομάδες.
Putnam
QUOTE (pan24 @ Nov 13 2018, 20:46 ) *
Εννοειται οτι αν ο ΔΓ εχει αποδειξεις και τις παρουσιασει ολοι Παναθηναικοι και μη(πιστευω) θα τον υποστηριξουμε στο συγκεκριμενο

Μεχρι να τις παρουσιασει ομως ολα αυτα ειναι απλα λασπη και δημιουργια εντυπωσεων


εγω πιστευω οτι γνωριζει αλλα δεν μπορει να το αποδειξει, αν ηθελε να ριξει λασπη θα τα ελεγε ον καμερα οχι στα αποδυτηρια των διαιτητων

tamvoukios
QUOTE (Tribune @ Nov 13 2018, 21:57 ) *
Ο ΔΓ μπορεί να είναι πολλά πράγματα αλλά ΑΦΕΛΗΣ δεν είναι. Για να βγει και να πει αυτά που είπε, σημαίνει ότι έχει στοιχεία.
Δεν κατηγορείς έτσι στον ΑΕΡΑ μία ομάδα - ακόμα και τον "αιώνιο" αντίπαλο σου - για χρηματισμό διαιτητών, εκτός και αν έχεις αδιάσειστα στοιχεία.
Το σίγουρο είναι ότι η κόντρα ανάμεσα σε Γιαννακόπουλο και Αγγελόπουλους πέρασε σε άλλο επίπεδο.
Το θέμα είναι να μην υπάρξουν συνέπειες στις μπασκετικές ομάδες.

1. Ο ΔΠΓ δεν κατηγόρησε απλώς μια ομάδα για χρηματισμό διαιτητών. Αν επρόκειτο περί αυτού, τότε θα έπρεπε να κάνει τις όποιες ενέργειές του σαν ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, και όχι σαν τσουκαλάς. Ο ΔΠΓ μπουκάρησε στα αποδυτήρια των διαιτητών και άρχισε να τους επιτίθεται, και μάλιστα (κατά την ανακοίνωση του Συνδέσμου Διαιτητών Ευρωλίγκας) αυτό οι διαιτητές το ερμηνεύουν επισήμως ως απόπειρα χειραγώγησης των διαιτητών με σκοπό την αλλοίωση αποτελέσματος.

2. Κάνεις κάποιες λογικές συνεπαγωγές (για να βγει να πει αυτά, σημαίνει ότι έχει στοιχεία), αλλά σου διαφεύγει ότι εκεί που τελειώνει η λογική, αρχίζει ο ΔΠΓ.

3. Το θέμα είναι ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ συνέπειες και στις μπασκετικές ομάδες. Μόνο έτσι μπορεί να καθαρίσει το τοπίο. Ένα μπασκετάκι μας έχει μείνει, που (ευτυχώς) δεν είναι στα χάλια του ποδοσφαίρου. Μη το δηλητηριάσουμε κι αυτό. Πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να τιμωρηθεί μιά από τις δύο ομάδες. Για το καλό του μπάσκετ, πάνω απ' όλα.

QUOTE (Putnam @ Nov 13 2018, 22:10 ) *
εγω πιστευω οτι γνωριζει αλλα δεν μπορει να το αποδειξει, αν ηθελε να ριξει λασπη θα τα ελεγε ον καμερα οχι στα αποδυτηρια των διαιτητων

Αυτό που λες δεν σημαίνει ότι γνωρίζει, αλλά δεν μπορεί να το αποδείξει.
Αυτό που λες σημαίνει ότι προσπάθησε να επηρεάσει τους διαιτητές, όπως αναφέρει και ο σύνδεσμος των διαιτητών.
Putnam
QUOTE (tamvoukios @ Nov 13 2018, 23:20 ) *
Αυτό που λες δεν σημαίνει ότι γνωρίζει, αλλά δεν μπορεί να το αποδείξει.
Αυτό που λες σημαίνει ότι προσπάθησε να επηρεάσει τους διαιτητές, όπως αναφέρει και ο σύνδεσμος των διαιτητών.


οχι, σημαινει οτι επειδη γνωριζει θελησε να το γνωστοποιησει στους διαιτητες για να σφυρανε σωστα

ο συνδεσμος διαιτητων αντεδρασε αναμενωμενα οπως θα εκανε καθε συντεχνια για να προστατεψει τα μελη της

τεσπα, η δικη μου αισθηση αυτη ειναι, και τον πανουση τον πιστευα για καποια πραγματα που ελεγε για συγκεκριμενους καλλιτεχνες γιατι ψιλοπροεκυπταν και απο τα συμφραζομενα, διχως αποδειξεις, ή μπορει απλως να ειμαι ευκολοπιστος


το οτι δεν θα μπορεσει να τα αποδειξει φανηκε και στο αρθρο του κοντου που θελησε σαφως να υποβαθμισει το ζητημα

Tribune
QUOTE (tamvoukios @ Nov 13 2018, 22:20 ) *
1. Ο ΔΠΓ δεν κατηγόρησε απλώς μια ομάδα για χρηματισμό διαιτητών. Αν επρόκειτο περί αυτού, τότε θα έπρεπε να κάνει τις όποιες ενέργειές του σαν ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ, και όχι σαν τσουκαλάς. Ο ΔΠΓ μπουκάρησε στα αποδυτήρια των διαιτητών και άρχισε να τους επιτίθεται, και μάλιστα (κατά την ανακοίνωση του Συνδέσμου Διαιτητών Ευρωλίγκας) αυτό οι διαιτητές το ερμηνεύουν επισήμως ως απόπειρα χειραγώγησης των διαιτητών με σκοπό την αλλοίωση αποτελέσματος.

2. Κάνεις κάποιες λογικές συνεπαγωγές (για να βγει να πει αυτά, σημαίνει ότι έχει στοιχεία), αλλά σου διαφεύγει ότι εκεί που τελειώνει η λογική, αρχίζει ο ΔΠΓ.

3. Το θέμα είναι ΝΑ ΥΠΑΡΞΟΥΝ συνέπειες και στις μπασκετικές ομάδες. Μόνο έτσι μπορεί να καθαρίσει το τοπίο. Ένα μπασκετάκι μας έχει μείνει, που (ευτυχώς) δεν είναι στα χάλια του ποδοσφαίρου. Μη το δηλητηριάσουμε κι αυτό. Πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να τιμωρηθεί μιά από τις δύο ομάδες. Για το καλό του μπάσκετ, πάνω απ' όλα.


Αυτό που λες δεν σημαίνει ότι γνωρίζει, αλλά δεν μπορεί να το αποδείξει.
Αυτό που λες σημαίνει ότι προσπάθησε να επηρεάσει τους διαιτητές, όπως αναφέρει και ο σύνδεσμος των διαιτητών.


Τέσσερα 24ωρα μετά τα γεγονότα της Παρασκευής και οι δύο εν λόγω διαιτητές δεν προχώρησαν σε κάποια καταγγελία. Εκτός και αν πιστεύεις ότι αρκούνται πίσω από την ανακοίνωση του συνδέσμου τους.

Μία ερώτηση: Αν ένας διαιτητής, κατηγορείται ΑΔΙΚΑ από κάποιον παράγοντα, ποια είναι η λογική του αντίδραση αν είναι καθαρός;

A. Σφυρίζει αλλάζοντας την ισορροπία των σφυριγμάτων και από 20-80 το πήγε 50-50?

Β. Μπαίνει μέσα και σε σφάζει με το βαμβάκι ή και προκλητικά, αν θες, επειδή του έθιξες την αξιοπρέπεια;

Δεν θα μάθουμε ποτέ.

Αυτοί που έχουν τα γένια, έχουν και τα χτένια. Τα υπόλοιπα είναι απλά σάλτσες. Των Ολυμπιακών, που δεν χωνεύουν τον ΔΓ και των Παναθηναϊκών που δεν χωνεύουν τους Αγγελόπουλους.
tamvoukios
QUOTE (Tribune @ Nov 13 2018, 22:34 ) *
Τέσσερα 24ωρα μετά τα γεγονότα της Παρασκευής και οι δύο εν λόγω διαιτητές δεν προχώρησαν σε κάποια καταγγελία. Εκτός και αν πιστεύεις ότι αρκούνται πίσω από την ανακοίνωση του συνδέσμου τους.

Μία ερώτηση: Αν ένας διαιτητής, κατηγορείται ΑΔΙΚΑ από κάποιον παράγοντα, ποια είναι η λογική του αντίδραση αν είναι καθαρός;

A. Σφυρίζει αλλάζοντας την ισορροπία των σφυριγμάτων και από 20-80 το πήγε 50-50?

Β. Μπαίνει μέσα και σε σφάζει με το βαμβάκι ή και προκλητικά, αν θες, επειδή του έθιξες την αξιοπρέπεια;


Δεν θα μάθουμε ποτέ.

Αυτοί που έχουν τα γένια, έχουν και τα χτένια. Τα υπόλοιπα είναι απλά σάλτσες. Των Ολυμπιακών, που δεν χωνεύουν τον ΔΓ και των Παναθηναϊκών που δεν χωνεύουν τους Αγγελόπουλους.

Υπάρχει και μια τρίτη αντίδραση, που θεωρώ πως είναι και η πιό σωστή, και απορώ πώς σου διαφεύγει:
Μπαίνει μέσα και συνεχίζει να σφυρίζει το ίδιο, όπως και πριν, γιατί είναι σωστός στη δουλειά του.

Αν, από όλη την ιστορία το μόνο που κατάλαβες είναι οι σάλτσες των μη αλληλοχωνευόμενων Ολυμπιακών και Παναθηναϊκών, τότε λυπάμαι.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.