Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Β' ΕΣΚΑΝΑ 2007-08
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.ΚΑ.Ν.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
KAS
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΡΕΝΤΗ-ΕΥΡΥΑΛΗ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΙΣΤΕΨΤΕ ΜΕ ΟΙ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΙ ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΑΝ ΔΙΟΤΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΕΝΩ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΝΙΚΗΤΕΣ ΑΠΟ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΟ ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΧΑΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΡΑΓΟΝΤΕΣ ΕΦΑΓΑΝ ΔΥΟ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΟΙΝΕΣ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΕ ΤΟ ΜΑΤΣ.ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΑΤΣ ΠΟΛΙΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΙΧΕ ΕΝΤΑΣΗ ΣΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΛΕΠΤΑ.Ο ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΕΑΝ ΔΕ ΧΑΛΑΡΩΝΕ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 30 ΠΟΝΤΟΥΣ ΔΙΑΦΟΡΑ.Ο ΑΟΝΑ ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΜΠΑΜ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΣΑΣ ΚΡΥΒΩ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΗ ΒΛΕΠΩ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΕΠΙ ΤΟΥ ΠΡΩΤΕΑ.
ethn
κι εγω εμαθα οτι ο ρεντης ουσιαστικα αυτοκτονησε και εχασε δικο του παιχνιδι!την αλλη βδομαδα βλεπω κι εγω νικη βουλιαγμενης που ακουγεται οτι παει απ το καλο στο καλυτερο με πολυ καλες ςμφανισεις!σιγουρα θα το δω αυτο το ματσακι γιατι θα χει πολυ ενδιαφερον!!επισης μαθαινω οτι εχουν πολλες γκρινιες στη νεα σμυρνη και καποια παρατραγουδα-μουρμουρες στον ικαρο(κυριως απ την κερκιδα....)
BILL79
Πόλις-Ελευθερία 71-66 (37-32)
Διαιτητές: Μπίκας-Κάρδαρης
Πόλις (Μεσσήνης): Παρίσος 23, Βόμβας, Μπανακάκης 15 (4), Τσαβλίδης 5 (1), Τσαουσίδης 14 (3), Λαζαρακόπουλος 2, Στάμος, Ζαχαρίογλου 6, Κορωνιός 6
Ελευθερία (Ποτόσογλου): Παπατρέχας, Παρασίδης 36 (8), Πέττας 13 (3), Βασιλόπουλος, Τζαφέρης 9 (2), Κόλλιας, Δέλιος 8, Ποτόσογλου

AONA-Πρωτέας Β. 69-70 (37-35)
Διαιτητές: Σαραντίδης-Φασόλης
ΑΟΝΑ (Χαρεράς-Γκαναβίας): Κραψίτης 2, Κουκούρης 5 (1), Κανελλόπουλος 17 (3), Κάϊκας 11, Mαργαρίτης 23 (4), Λουλουδάκης 2, Παπαδημητρίου 2, Παπαδόπουλος 7 (1)
Πρωτέας Β. (Δημητρίου): Γιοβάς 14, Σφυρής 20 (6), Πεγιούδης 9 (1), Τζούνας 14, Σπυριδάκης 13, Απτόσογλου, Πανουργιάς

Βάρη-Ν. Σμύρνη 74-58 (42-26)
Διαιτητές: Παραμυθιώτης-Φραγκιαδάκης
Βάρη (Παγίδας): Ταχτσίδης 33 (2), Μαλτίδης, Ροδόπουλος, Γιαλπάς 10 (2), Λιγνός 23 (3), Σιδέρης 6, Φουντούλης, Δημητρίου, Κιουτουξής 2
Ν. Σμύρνη (Αγγελάκης): Ζακάκης 5 (1), Μακρής 3 (1), Πελέκης 10, Τοπαλίδης 7, Μαυράκης 14, Διαμαντής 8 (1), Σίννης 1, Κοντοπάνος 4, Θεοδώρου 2, Σουργιάς 4

Ικαρος Ακαδημία-Δάφνη Αγ. Δημ. 61-43 (29-27)
Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Στεργίου
Iκαρος Ακαδημία (Φαζός): Λαυρέντζος, Βαρδάλος 13 (1), Μπαντάς, Δοροβίτσας Γ. 18 (2), Αθανασόπουλος 6, Σταυρόπουλος 4, Θεολόγης 13 (3), Δοροβίτσας Παν. 2, Μουρδουκούτας, Γιαννόπουλος 5
Δάφνη Αγ. Δημ. (Μπαστούνης): Τυροκόμος 5 (1), Μπεκρής 11, Γκονουλού, Μανιός, Κλάδης 15, Κουμπής 2, Καρατζάς, Πιτσίκαλης 10 (2), Αναστασάκης, Χατζηνικολάκης

Θεμιστοκλής-Τράχωνες Δίας 78-57 (42-31)
Διαιτητές: Zαγοράκης-Δημητρόπουλος
Θεμιστοκλής (Κάσσης): Φωστέρης 15 (3), Παναγιωτόπουλος 6 (1), Μιχάλαρος 13 (3), Κουκουβάκης 21 (2), Τριανταφύλλου 2, Μπούκουρας 2, Σαραντόπουλος 2, Χαλατσιάδης 6, Ανδρέου 2, Ιωαννίδης 9 (1)
Τράχωνες Δίας (Τριανταφύλλου): Λύτρας 2, Μπιλικαΐδης 2, Γκανιάτσας 14 (2), Φαραώ 7 (1), Κουτρόπουλος 8 (2), Παύλου 7 (1), Εξηντάρης 17

ΑΕ Ρέντη-Ευρυάλη 79-80 (32-39)
Διαιτητές: Διάνης-Σταθόπουλος
ΑΕ Ρέντη (Μανιάτης): Κατσιέρης, Δουσερμετζής, Πασπαλάς 16 (1), Κωτσόβολης 22 (2), Καλφαγιάννης, Βαλμάς, Μιχαλόπουλος, Μπαρμπαρώσος 2, Δρακόπουλος 32 (1), Παπαστυλιανός 7
Ευρυάλη (Τασιόπουλος): Μανιάτης 2, Μήτσου 1, Κυριακίδης, Καμπούρης 14 (2), Μαραγκόπουλος 31 (2), Αθανασόπουλος 21, Λυμπερόγιαννης 3, Βατιμπέλας 8

ΓΑΣΕ Δήμητρα-Βουλιαγμένη 52-67 (29-29)
Διαιτητές: Τσιλιώνης-Τσιπογιάννης
ΓΑΣΕ Δήμητρα (Μαυρογιάννης): Παρμαξίδης Ν. 1, Παρμαξίδης Σ. 7, Μπακογιάννης 8 (2), Λεβέντης 2, Μπούτσικος, Μαρούγκας, Στάθης 15, Αντωνάρας 11, Πέππας 4, Αλεξανδρίδης, Νικόλτσος 4, Σταυριανόπουλος
Βουλιαγμένη (Διαμαντόπουλος-Ρουμελιώτης): Βασιλόπουλος 20 (2), Κάκαρης 14, Λαζαράκος 8, Καραγιάννης, Μπιτζάνης, Κυριαζής 11 (1), Ευστρατίου, Ρόζας, Μπέττας-Παππάς 1, Παπαδάκης 8
leonkalf
Στο εξ' αναβολής παιχνίδι Δάφνη Αγ.Δημητρίου - Ρέντη 1 (3π.)

Μεγάλη έκπληξη, μη αναμενόμενο και ο Ρέντης μπαίνει σε περιπέτειες (αν συνεχίσει έτσι...)
ethn
πραγματικα πολυ μεγαλη εκπληξη!!!!ειδικα μετα την τελευταια εμφανιση του ρεντη εναντια στην ευρυαλη..ειδε κανεις τον αγωνα?παντως αν δει κανεις τα αποτελεσματα του ρεντη (ολα οσα χανει ειναι με πολυ μικρη διαφορα) ευκολα θα καταλαβει οτι η ομαδα δεν εχει την ψυχραιμια, την ωριμοτητα ή την ψυχολογια να παρει ενα αποτελεσμα.οντως η συνεχεια θα ειναι δυσκολη για τον ρεντη μια κι ερχεται την πεμπτη και το παιχνιδι με την ελευθερια
leonkalf
Ελευθερία Μ. - Ρέντη 66-58
spring
ειδα το παιχνιδι νεα σμυρνη πολις στο οποιο η νεα σμυρνη ηττηθηκε με 10π.58-68.απ οτι φαινεται ξεκινουν οι μεγαλες ανησυχιες και μουρμουρες για τους ηττημενους και το μονο που εχω να πω ειναι οτι καλο θα ναι οι παραγοντες-φιλαθλοι-γονεις-συγγενεις κλπ κλπ να μην κριτικαρουν σε τοσο εντονο βαθμο ειτε κατα την διαρκεια του παιχνιδιου ειτε σε πηγαδακια μετα το τελος γιατι οι παικτες και ακουνε και μαθαινουν...και σε τετοιες περιπτωσεις αυτο που συνηθως συμβαινει ειναι τα εξωγηπεδικα να μεταφερονται πολυ πολυ ευκολα εσωαγωνιστικα με πολλες φαγωμαρες...κατα τ αλλα απ οτι μαθαμε η ελευθερια κερδισε τον ρεντη και ο πρωτεας κερδισε 1π σε σουπερ παιχνιδι την βουλιαγμενη που ηταν εντυπωσιακη αλλα και πολυ αστοχη στα τριποντα κι ετσι εχασε την ευκαιρια για την μεγαλη εκπληξη!
ethn
καλημερα σε ολους!εχθες ημουν στον αγωνα βουλιαγμενη-πρωτεας 58-59.παιχνιδι με μεγαλο παθος και ενταση που αν οντως ηταν η βουλιαγμενη πιο ευστοχη θα ειχε παρει σιγουρα το ματς!(πρεπει να ειχαν 5/25 τριποντα-στην καλυτερη των περιπτωσεων!!!).το παιχνιδι ξεφυγε 2 φορες στους 12π για τους φιλοξενημενους(η δευτερη φορα στο 36)αλλα η βουλιαγμενη καταφερε να το γυρισει και μαλιστα να προηγηθει και με 2π ενα λεπτο πριν τη ληξη οποτε και στη μια φαση δεν δωθηκε καθαρο φαουλ υπερ της βουλιαγμενης ενω στην αμεσως επομενη σφυριχθηκε φαουλ στο τριποντο υπερ του πρωτεα που ξεσηκωσε κυμα διαμαρτυριας...σε γενικες γραμμες παντως ηταν ενα πολυ ωραιο παιχνιδι που σε καμια περιπτωση δεν παρεπεμπε στην βαθμολογικη διαφορα των δυο ομαδων!!ο πρωτεας δεν μπορω να πω οτι ηταν αυτο που περιμενα να δω και το σιγουρο ειναι οτι τελικα τον ευνοησε το οτι ειχε τραυματια τον ψηλο του και με φαουλ απο σχετικα νωρις τον σπυριδακη μια και επαιξαν με φουλ περιφεριακους και 40 λεπτα ζωνη-που τους βγηκε.απ την αλλη μπορω να πω οτι με ενθουσιασε το παθος και ο -αθλητικος -τσαμπουκας της βουλιαγμενης που ακομα κι οταν εχανε με 12 ποντους εδειξε χαρακτηρα.ειναι το 3ο παιχνιδι που τους βλεπω,τα 2 ηταν προ αλλαγης προπονητη.η διαφορα ειναι πραγματικα τεραστια!ισως γι αυτο να εντυπωσιαστηκα τοσο πολυ εχθες..το σιγουρο ειναι οτι αυτη η ομαδα δεν θα κινδυνευσει με υποβιβασμο(αν βεβαια συνεχισουν μ αυτο το παθος και βελτιωσουν τα ποσοστα τους....)
KAS
ΚΑΛΗΜΕΡΑ,ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΙΝΔΥΝΕΥΣΕΙ.ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΩ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ,ΑΣΧΕΤΩΣ ΜΕ ΤΗΝ ΧΘΕΣΙΝΗ ΗΤΤΑ(ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΕΞΕΛΙΧΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΝΙΚΗΤΕΣ).ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΣΤΟ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ-ΑΟΝΑ,ΦΟΒΕΡΟ ΜΑΤΣ ΜΕ ΑΝΑΤΡΟΠΕΣ ΚΑΙ ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΗ ΑΝΤΕΠΙΘΕΣΗ ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΣΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΑΠΟ
-7 ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟ +6 ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ.ΟΣΚΑΡ ΚΟΟΥΤΣΑΡΙΣΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ COACH ΤΟΥ ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗ ΟΠΟΥ ΕΙΧΕ ΜΕΤΑΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΠΑΡΚΕ ΣΕ ΣΚΑΚΙΕΡΑ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΥ ΑΡΚΕΤΑ ΜΑΤ.ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΦΥΓΕ ΠΕΡΥΣΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΡΕΝΤΗ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΡΕΝΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑ ΧΘΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΓΚΥΡΗ ΠΗΓΗ ΟΤΙ ΤΟΝ ΕΦΑΓΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΠΑΙΧΤΕΣ..............ΚΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΗΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΠΑΛΟΥΣ.
scales84
Τρενο τους πηγαινε?ξεκινησανε με 4 νικες σε 5 ματς και οταν εφυγε ειχαν 5 νικες σε 13!ετσι ειναι τα τρενα?ισα ισα που την παρουσια του πληρωσε το ρεντη και υποβιβαστηκε!
petza7
QUOTE(scales84 @ Dec 14 2007, 19:22 ) *
Τρενο τους πηγαινε?ξεκινησανε με 4 νικες σε 5 ματς και οταν εφυγε ειχαν 5 νικες σε 13!ετσι ειναι τα τρενα?ισα ισα που την παρουσια του πληρωσε το ρεντη και υποβιβαστηκε!

SCALES 84 Επειδη ολοι ξερουμε ποιος εισαι !!! Σταματα να εμφανιζεσαι μονο για να βγαλεις το κομπλεξ σου!!! και φετος παλι εχασες απο τον ιδιο προπονητη!! Πανυγηριζες εξαλα το τελευταιο τριποντο που πετυχες αλλα αν θυμαμαι καλα παλι εφυγες κλαμενος απο το γηπεδο !!! Σταματα λοιπον τα κομπλεξικα σου σχολια !!! Η Ελευθερια ποιανου παρουσια πληρωσε περυσι και επεσε μηπωσ την δικια σου???????????????????????????
petza7
Παρακολουθω πολυ καιρο το φορουμ αλλα γραφω πρωτη φορα . βλεπω εσκανα πολλα χρονια και μπορω να εχω αποψη και να μην με παρασυρει το παθος . θα ηθελα να γραφονται πιο αντικειμενικες αποψεις και οχι ο καθενας για την ομαδα του.
nikefalin
QUOTE(petza7 @ Dec 14 2007, 22:46 ) *
Παρακολουθω πολυ καιρο το φορουμ αλλα γραφω πρωτη φορα . βλεπω εσκανα πολλα χρονια και μπορω να εχω αποψη και να μην με παρασυρει το παθος . θα ηθελα να γραφονται πιο αντικειμενικες αποψεις και οχι ο καθενας για την ομαδα του.

Καλωσόρισες petza7, καλά πόστ και μακροημέρευση

Στο φόρουμ που μόλις γράφτηκες και παρακολουθείς καιρό υπάρχουν κάποιοι κανονισμοί λειτουργίας τους οποίους αποδέχτηκες και μπορείς να τους ξαναδείς εδώ

http://www.basketforum.gr/forum/index.php?showtopic=86

Δεν χρειάζεται να γινόμαστε ειρωνικοί, προσβλητικοί ή επιθετικοί όταν διαφωνούμε.
scales84
Εφυγα κλαμμενος επειδη εχασα ενα καλαθι με βηματα,3 δευτερα και χωρις τους 2 πρωτους μου σκορερ!!!!!!Για κανενα αλλο λογο!και δεν καταλαβα για ποιο λογο ειναι κομπλεξ!ψεμματα ειναι?θες να βρουμε και τις βαθμολογιες?

Περσι εφταιγα εγω που πεσαμε!οκ?εισαι ευχαριστημενος?κι αν ξερεις ποιος ειμαι στειλε ενα πμ να δουμε ποιος εισαι κι εσυ...

Οσο για το αν πανηγυριζα το τριποντο που δεν ξερω για ποιο πραγμα μιλας,οχι να βαζει καλαθι καποιος παικτης και να μην μιλαει!ειναι καινουριες τακτικες!
petza7
QUOTE(scales84 @ Dec 15 2007, 00:31 ) *
Εφυγα κλαμμενος επειδη εχασα ενα καλαθι με βηματα,3 δευτερα και χωρις τους 2 πρωτους μου σκορερ!!!!!!Για κανενα αλλο λογο!και δεν καταλαβα για ποιο λογο ειναι κομπλεξ!ψεμματα ειναι?θες να βρουμε και τις βαθμολογιες?

Περσι εφταιγα εγω που πεσαμε!οκ?εισαι ευχαριστημενος?κι αν ξερεις ποιος ειμαι στειλε ενα πμ να δουμε ποιος εισαι κι εσυ...

Οσο για το αν πανηγυριζα το τριποντο που δεν ξερω για ποιο πραγμα μιλας,οχι να βαζει καλαθι καποιος παικτης και να μην μιλαει!ειναι καινουριες τακτικες!

NA feroyme tis baumologies na doume ti??? ειχαν 4 νικες στην αρχη δεν τον στηριξε η διοικηση σε κοντρα με παιχτες και τα αποτελεσματα γνωστα. τωρα ομως που πηρε μαζι του τους παιχτες που τον στηριξαν περυσι ειναι πρωτος {εκτος αν τον βλεπεις τεταρτο λωγο της ηλιθιασ τιμωριασ } ενω ο ρεντης παλευει να σωθει! ακομα αυτος φταιει? οταν μια διοικηση δεν στηριζει εναν προπονητη αυτα ειναι τα αποτελεσματα και το ξερεις καλυτερα απο ολουσ εσυ
scales84
Ρε φιλε δεν εφυγε οταν ειχαν 4 νικες και τσακωθηκε με τους παικτεσ!εφυγε οταν κανανε 6-7 ηττες στο τελος του 1ου γυρου!Εχει τεραστια διαφορα!

Μια χαρα παει φετος.Και μπραβο του!Οχι βεβαια επειδη πηρε τους παικτες που τον στηριζουν!2 εχει ουσιαστικα απο την περσινη του ομαδα...

Οσο για το αν ειναι ηλιθια η τιμωρια,εχω ξαναγραψει οτι καθε ομαδα τον ξερει τον κανονισμο,στην εσκα υπαρχει εδω και χρονια,και στο κατω κατω οι υπολοιπες ομαδες δεν ειναι ηλιθιες που ασχολουνται εμ τα τμηματα υποδομης τους
KAS
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ Η ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ-ΠΑΙΧΤΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ(ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΚΑΤΕΧΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ)ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΤΕ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ-ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
ΜΑΛΛΟΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ............
themis7
QUOTE(KAS @ Dec 17 2007, 12:14 ) *
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΕΑΝ ΠΡΟΚΑΛΕΣΑ ΑΝΑΣΤΑΤΩΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥΣ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΒΕΒΑΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΨΕΙΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΔΗ ΕΓΩ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΑΠ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΙ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ Η ΑΠΟΤΥΧΙΕΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΓΙΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΦΟΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ.Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΦΑΙΡΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΟΛΟΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΚΑΙ ΟΜΑΔΙΚΕΣ ΚΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΩΤΟΝ ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ-ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ-ΠΑΙΧΤΗ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΑΠΛΑ ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ(ΕΥΤΥΧΩΣ Η ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΚΑΤΕΧΩ ΛΙΓΟ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ)ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΤΕ ΚΑΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΙ-ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ.ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΟΓΟΥΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΧΩΡΑΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΕ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ.
ΜΑΛΛΟΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ............

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΓΝΩΜΗ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ !!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΟ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΑΛΛΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΜΑΣ ΑΠΟΨΕΙΣ!!! Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΗΓΕ ΣΕ ΠΡΩΣΟΠΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΑΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ!!! Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΡΟΒΑΛΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΡΩΝΕΙΕΣ!!! ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΑΠΟΨΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΣ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΔΙΑΒΑΖΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ!!!
ethn
φιλε ΚΑS φυσικα και πρεπει να συνεχισεις να γραφεις γιατι οπως λεει και ο themis ολων οι αποψεις και τα σχολια χρειαζονται!και ειναι οντως πολυ καλο ν ακουμε απο πρωτο χερι το πως εξελιχθηκαν τα παιχνιδια απο φιλους που τα παρακολουθησαν παρα απ το να διαβαζουμε απλα σκορ και ποντους.η ουσια δεν ειναι στις προσωπικες αντιπαραθεσεις-αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!περιμενουμε λοιπον την ενημερωση σου απ το παιχνιδι που θα παρακολουθησεις αυτην την αγωνιστικη!!!!και μια και απ οτι λες -και φαινεται-εισαι γνωστης της κατηγοριας και δεν υποστηριζεις καποια συγκεκριμενη,πες μας γενικοτερα τη γνωμη σου για τις ομαδες που εχεις δει εως τωρα.
themis7
QUOTE(ethn @ Dec 17 2007, 13:23 ) *
φιλε ΚΑS φυσικα και πρεπει να συνεχισεις να γραφεις γιατι οπως λεει και ο themis ολων οι αποψεις και τα σχολια χρειαζονται!και ειναι οντως πολυ καλο ν ακουμε απο πρωτο χερι το πως εξελιχθηκαν τα παιχνιδια απο φιλους που τα παρακολουθησαν παρα απ το να διαβαζουμε απλα σκορ και ποντους.η ουσια δεν ειναι στις προσωπικες αντιπαραθεσεις-αυτο ειναι το μονο σιγουρο!!περιμενουμε λοιπον την ενημερωση σου απ το παιχνιδι που θα παρακολουθησεις αυτην την αγωνιστικη!!!!και μια και απ οτι λες -και φαινεται-εισαι γνωστης της κατηγοριας και δεν υποστηριζεις καποια συγκεκριμενη,πες μας γενικοτερα τη γνωμη σου για τις ομαδες που εχεις δει εως τωρα.

ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΕΙ ΔΕΚΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΟΣΩΝ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ!!!!
petza7
καλυτερη ομαδα μεχρι τωρα πρωτεασ θα ανεβει ανετωτατα
εκπληξη του πρωταθληματοσ θεμιστοκλησ εγω νομιζα στην αρχη οτι παει για κατω αλλα αν δεν ειχε την τιμωρι πηγαινε για τριτη συνεχομενη ανοδο
δυνατη ελευθερια θα ανεβει
μινι απογοητευση για το ροστερ του ο πολισ
πολυ καλη η βαρη που θα παλεψει για δευτερη συνεχομενη ανοδο
σταθερη οπωσ καθε χρονο η ευρυαλη
απογοητευση ρεντησ και απο ν σμυρνησ
χαλια γασε και δαφνη
scales84
Ο ρεντης δεν ειναι απογοητευση.Εχει παλεψει ολα τα ματς.εχει την καλυτερη επιθεση του πρωταθληματος και θα ειναι ακομη πιο βελτιωμενος στη συνεχεια γιατι ειναι ολοκαινουρια ομαδα
scales84
Οσο για αλλες ομαδες.Για την ελευθερια δεν μπορω α μιλησω καθως παιζω εκει.Το μονο που εχω να πω ειναι οτι παρα τους συνεχεις τραυματισμους σημαντικοτατων παικτων παραμενουμε ανταγωνιστικοι και πιστευω θα μαστε μεχρι τελους.

Τον πρωτεα δεν τον εχω δει.Ο θεμιστοκλης εχει ενα κραμα 6-7 πολυ εμπειρων παικτων που εχουν φαει την κατηγορια μετο τσουβαλι και κανουν την διαφορα.Η βαρη εχει εναν καταπληκτικο παικτη τον ταχτσιδη αλλα δεν ξερω ποσο θα πανε την ομαδα αυτος και ο λιγνος.Ο πολις δεν εχει εντυπωσιασει αλλα με τους παικτες που χει μπορει να κερδισει τον οποιονδηποτε.Ο αονα με μας ηταν τραγικος αλλα μετα εχει σταθερη πορεια.Το ιδιο και η ευρυαλη.Για ρεντη σας ειπα.Ενω πολυ κακη ομαδα μου φανηκε και ο απονς!
petza7
QUOTE(scales84 @ Dec 17 2007, 15:32 ) *
Ο ρεντης δεν ειναι απογοητευση.Εχει παλεψει ολα τα ματς.εχει την καλυτερη επιθεση του πρωταθληματος και θα ειναι ακομη πιο βελτιωμενος στη συνεχεια γιατι ειναι ολοκαινουρια ομαδα

TO MPASKET εχει αλλαξει δεν εχει σημασια μονο η επιθεση και εγω λεω οτι ειναι απογοητευση γιατι εχει μονο 2 νικες μακαρι να τα καταφερει να κερδισει αγωνεσ αλλα με 2-8 δεν νομιζω οτι κανεις αποτον ρεντη ειναι ευχαρηστιμενοσ
εχασε και απο την δαφνη
παντωσ θα καταφερει να σωθει
petza7
η ελευθερια ειναι πολυ σκληροτραχηλη ομαδα ! παιζει καλη αμυνα και εχει πολλεσ λυσεισ μπροστα !!! αν δεν εχει αλλεσ ατυχιεσ θα φοφαται μονο τον πρωτεα ! πολυ καλο το 12!
απο παιχτεσ ξεχωριζουν ο ταχτσιδησ λιγνοσ τησ βαρησ ! σοθπερ σφυρησ και ο σπυριδακησ του πρωτεα παρισοσ απο πολισ φωστερησ μιχαλαροσ θεμιστοκλησ και τρομεροσ πρεπει να ειναι και πρωτοσ σκορερ τησ κατηγοριασ ο μαραγκοπουλοσ τησ ευρυαλησ
ethn
οπως ειπα και την προηγουμενη εβδομαδα εγω μπορω πιο σφαιρικα να μιλησω για τη βουλιαγμενη που την εχω παρακολουθησει σε 3 παιχνιδια και την οποια μετα τον ερχομο του διαμαντοπουλου την ειδα πολυ μαχητικη και παθιασμενη και πιστευω πως δεν θα κινδυνευσει.αντιθετως πιστευω οτι θα κινδυνευσει η νεα σμυρνη η οποια παροτι στον αγωνα που την ειχα δει εγω εναντια στη βουλιαγμενη στην αρχη της σεζον ειχε νικησει,δεν παρουσιαζε τιποτα το ιδιαιτερο (εκτος του διαμαντη-σιννη που μου αρεσαν)και απ οτι ακουω και διαβαζω και στο φορουμ πηγαινει απ το κακο στο χειροτερο και αρχιζουν να τρωγονται.επισης εχω δει το θεμιστοκλη που μου αρεσε πολυ και πιστευω οτι ειναι ικανος να καλυψει τους 2 ποντους της τιμωριας του και να κερδισει την κατηγορια.ο πρωτεας εμενα προσωπικα δεν μου φανηκε κατι το τρομερο παρολο που εχει γρηγορους παικτες,δειξαν ομως οτι οταν πιεζονται πολυ -τουλαχιστον στο παιχνιδι με τη βουλιαγμενη- ειχαν μεγαλο προβλημα.τελος εχω δει τον ικαρο με αντιπαλο τη δαφνη-πριν τις 2 νικες της ομως-η οποια μου ειχε φανει τραγικη και ως εκτουτου δεν μπορω να κρινω και τις δυνατοτητες του ικαρου απεναντι σε μια τοσο κακη ομαδα(δεν γνωριζω αν εχει αλλαξει κατι που οδηγησε τη δαφνη στις νικες!!-ουσιαστικα στη νικη επι του ρεντη..γιατι επι της γασε δεν αξιολογειται)
scales84
Επι του ρεντη οι ιδιοι ανθρωποι του ρεντη μας λεγανε οτι φαγανε 4 τεχνικες ποινες σε διαστημα 1 λεπτου.και μιλαμε για ματς που χασανε με 3 ποντους...

Φυσικα δεν παιζεται μονο στην επιθεση το μπασκετ.αλλα το ρεντη παροτ ιεχει 2 νικες σου ξαναλεω οτι εχει χασει ολα τα ματς στον ποντο.αυτο κατι δειχνει.και υπαρχουν περιθωρια βελτιωσης.Και απο τη στιγμη που μιλαμε για μια ομαδα που φτιαχτηκε τελευταια στιγμη...
ethn
Β΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ 11η αγωνιστική
Πόλις – Τράχωνες 72-63 , Βάρη – Θεμιστοκλής 58-52, ΑΟΝΑ –Βουλιαγμένη 69-67, ΑΕ Ρέντη – Ν. Σμύρνη 91-57, Ίκαρος /Ακαδημία –Ελευθερία 68-59 , ΓΑΣΕ –Ευρυάλη 46-60, Πρωτέας Β. – Δάφνη ΑΓ. Δημ. 84-57
Βαθμολογία

(σε 11 αγ.)

1. Πρωτέας Βούλας 796-696 10-1 21

2. Πόλις 797-675 9-2 20

3. Ελευθερία 791-671 8-3 19

-------------------------------------------------------------------

4. Βάρη 736-651 8-3 19

5. Θεμιστοκλής 721-626 9-2 18

6. ΑΟΝΑ 735-715 7-4 18

7. Ευρυάλη 768-741 7-4 18

8. Ίκαρος/Ακαδημία 676-681 5-6 16

9. Τράχωνες /Δίας 684-743 4-7 15

10. Βουλιαγμένη 669-688 3-8 14

11. ΑΕ Ρέντη 862-851 3-8 14

---------------------------------------------------------------------

12. Ν. Σμύρνη 675-778 2-9 13

13. Δάφνη Αγ. Δημ. 686-849 2-9 13

14. ΓΑΣΕ 519-754 0-11 11

*O Θεμιστοκλής έχει –2 βαθμούς

Η ερχόμενη αγωνιστική (10/01/08): Θεμιστοκλής -Πόλις , Βάρη – ΑΟΝΑ , Εν. Τραχώνων - ΑΕ Ρέντη , Ν. Σμύρνη - Ίκαρος /Ακαδημία, Ελευθερία - ΓΑΣΕ , Ευρυάλη - Πρωτέας Β., Δάφνη Αγ. Δημ. – Βουλιαγμένη


ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!!! smile.gif icon_wave.gif
ΕΣΚΑΝΙΤΙΣ
ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΝΕΙΣ? Ο ΠΟΛΙΣ ΕΧΑΣΕ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ 16 ΣΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ.ΕΥΓΕ
ethn
καλη χρονια σε ολους με υγεια πανω απ ολα!!!!!!

Β΄ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ 12η αγωνιστική
Θεμιστοκλής -Πόλις 83-75, Βάρη – ΑΟΝΑ 75-57, Εν. Τραχώνων - ΑΕ Ρέντη 68-90, Ν. Σμύρνη - Ίκαρος /Ακαδημία 48-45 , Ελευθερία – ΓΑΣΕ 76-50 , Ευρυάλη - Πρωτέας Β. 81-65, Δάφνη Αγ. Δημ. – Βουλιαγμένη 48-56
Βαθμολογία

(σε 12 αγ.)

1. Πρωτέας Βούλας 861-777 10-2 22

2. Ελευθερία 867-721 9-3 21

3. Πόλις 872-758 9-3 21

----------------------------------------------------------------------

4. Βάρη 811-708 9-3 21

5. Θεμιστοκλής 804-701 10-2 20

6 Ευρυάλη 849-806 8-4 20

7. ΑΟΝΑ 792-790 7-5 19

8. Ίκαρος/Ακαδημία 721-729 5-7 17

9. ΑΕ Ρέντη 972-919 4-8 16

10. Τράχωνες /Δίας 752-833 4-8 16

11. Βουλιαγμένη 725-736 4-8 16

---------------------------------------------------------------------

12. Ν. Σμύρνη 723-823 3-9 15

13. Δάφνη Αγ. Δημ. 734-905 2-10 14

14. ΓΑΣΕ 569-830 0-12 12

*O Θεμιστοκλής έχει –2 βαθμούς

Η ερχόμενη αγωνιστική (17/01/08): Πόλις - Βάρη , ΑΟΝΑ – Δάφνη Αγ. Δημ., ΑΕ Ρέντη –Θεμιστοκλής , Ίκαρος /Ακαδημία –Εν. Τραχώνων , ΓΑΣΕ –ΑΠΟ Ν. Σμύρνη , Πρωτέας Β.- Ελευθερία , Βουλιαγμένη –Ευρυάλη
basketakias
QUOTE(petza7 @ Dec 17 2007, 15:49 ) *
η ελευθερια ειναι πολυ σκληροτραχηλη ομαδα ! παιζει καλη αμυνα και εχει πολλεσ λυσεισ μπροστα !!! αν δεν εχει αλλεσ ατυχιεσ θα φοφαται μονο τον πρωτεα ! πολυ καλο το 12!
απο παιχτεσ ξεχωριζουν ο ταχτσιδησ λιγνοσ τησ βαρησ ! σοθπερ σφυρησ και ο σπυριδακησ του πρωτεα παρισοσ απο πολισ φωστερησ μιχαλαροσ θεμιστοκλησ και τρομεροσ πρεπει να ειναι και πρωτοσ σκορερ τησ κατηγοριασ ο μαραγκοπουλοσ τησ ευρυαλησ

πρωτος σκορερ της κατηγοριας φιλε ειναι ο δρακοπουλος και με διαφορα αν θελεις βγαλτα να το δεις και το ρεντη δεν ειναι τοσο κακη ομαδα οσο νομιζεις
ΕΣΚΑΝΙΤΙΣ
QUOTE(basketakias @ Jan 11 2008, 13:54 ) *
πρωτος σκορερ της κατηγοριας φιλε ειναι ο δρακοπουλος και με διαφορα αν θελεις βγαλτα να το δεις και το ρεντη δεν ειναι τοσο κακη ομαδα οσο νομιζεις

ΤΟ ΡΕΝΤΗ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΟΠΩΣ ΛΕΣ,ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝΟΔΟ.Ο ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΟΜΩΣ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΑΜΥΝΤΙΚΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΕΙ?
leonkalf
Ο Δρακόπουλος είναι ένας πολύ καλός παίκτης, που έχει κάνει πολλές άμυνες σμπαράλια. Είναι φύση επιθετικογενής παίκτης, κλασικό 2άρι και έχει μέλλον μπροστά του.
Πολλοί αντίπαλοι προπονητές θέλησαν να τον σταματήσουν, με καλούς αμυντικούς πάνω του, λίγοι τα κατάφεραν.

Και είναι και πολύ καλός αμυντικός όταν το θέλει..
ethn
καλημερα σε ολους!προβλεψεις για τα σημερινα παιχνιδια??
leonkalf
Έχει ενδιαφέροντα ματς.

Θα εστιάσω όμως στο Ρέντης-Θεμιστοκλής. Κάποιοι θέλουν πολύ τη νίκη απόψε...
basketakias
το ρεντη κερδισε τον θεμιστοκλη στο τελος εχασε στο τελευτεο δευτερολεπτο τριποντο ενας κοτσιδας απο τον θεμιστολη αν το εβαζε θα κερδιζαν μονο ο φωστερης λεει απο αυτη την ομαδα οι αλλοι μου φαινονται λιγοι.α καλος ηταν και ο ιωαννιδης, απο το ρεντη δεν επαιξε ο κοτσοβολης πολυ καλος ο δρακοπουλος ο play-maker-δεν ξερω το ονομα του παιδιου και ο παπαστυλιανος.πρεπει να πονεσε αυτη η ηττα καπιους...
leonkalf
Ρέντη-Θεμιστοκλής 65-63.
Ο Μιχάλαρος έχασε στο τέλος το τρίποντο.
Στο Θεμιστοκλή παίζουν 5 πρώην παίκτες του Ρέντη και ο περσινός προπονητής. Οπότε το ματς είχε ιδιαιτερότητες..

Πόλις-Βάρη 1 (+1π.)
ethn
καλημερα σε ολους!βουλιαγμενη-ευρυαλη 71-69 σε απιστευτο παιχνιδι!!!για μια ακομη φορα η βουλιαγμενη γυρισε παιχνιδι στα 4 τελευταια λεπτα με απιστευτο κοουτσαρισμα και εκπληκτικη αμυνα και ενω εχανε με 11 η 12 ποντους!σε τρομερη μερα ο κακαρης ενω στο come back της βουλιαγμενης απ το 36ο λεπτο και μετα,τρομερη ηταν η εμφανιση του σουλη που κυριαρχησε στη ρακετα με απιστευτη δυναμη και παθος,ενω καθοριστικη και η συμμετοχη του λαζαρακου.πολυ καλος στην αμυνα ο κυριαζης-παρα το οτι ειχε φορτωθει με φαουλ-οπως και ο μικρος ο play maker-σορυ δεν ξερω το ονομα του...(ο οποιος βελτιωνεται τρομερα απο παιχνιδι σε παιχνιδι!)
απο ευρυαλη καμπουρης και μαραγκοπουλος μακραν οι καλυτεροι.αναμενομενο το γεγονος οτι μετα το τελος του αγωνα στα "πηγαδακια"εκτος του γηπεδου οι μεν φιλαθλοι της βουλιαγμενης θριαμβολογουσαν για την μεγαλη εμφανιση,οι δε της ευρυαλης εψαχναν τους φταιχτες..(λαθος κατα την ταπεινη μου γνωμη να τους ψαχνουν αναμεσα στους παιχτες..)
leonkalf
* ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ – Ν. ΣΜΥΡΝΗ 63-77(27-37)

Διαιτητές: Τσιλιώνης , Γιαννακίδης

ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ (Μαυρογιάννης, Μαρουσόπουλος): Παρμαξίδης Ν. 8, Παρμαξίδης Σ., Μπακογιάννης 16(2), Νικόλτσος 10, Μπούτσικος 2, Στάθης 9, Μαρούγκας 3(1), Λεβέντης 3, Πέππας 4, Αντωνάρας 8

ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Αγγελάκης) : Πανόπουλος , Σπυράκος 3(1), Μακρής 2, Πελέκης 4, Δρακάκης 5(1), Μαυράκης 20, Διαμαντής 26(1), Σίννης , Παπαχριστοδούλου 2, Θεοδώρου 13, Σπανός , Σουργιάς 2

*ΑΕ ΡΕΝΤΗ – ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 65-63(32-32)

Διαιτητές: Λεοντιάδης , Μαραβέλιας

Α.Ε. ΡΕΝΤΗ (Μανιάτης): Κατσιέρης 18(2), Δουσερμετζής , Πασπαλάς 5, Καλφαγιάννης 5(1), Βαλμάς , Μπαρμπαρώσος 3, Μιχαλόπουλος , Δρακόπουλος 17(1), Παπαστυλιανός 17(1), Αντωνίου Κ., Αντωνίου Σ.

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Κάσσης): Φωστέρης 14(2), Μιχάλαρος 2, Κουκουβάκης 11, Τριανταφύλλου 5(1), Καλογερόπουλος , Χαλατσιάδης 12, Ανδρέου 7, Ιωαννίδης 12

*ΑΟΝΑ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 76-44(40-16)

Διαιτητές: Τεφτίκης , Γερουλάνος

ΑΟΝΑ (Χαρεράς , Γκαναβίας): Κουκούρης 2, Κραψίτης 13(1), Κανελλόπουλος 9, Ψυχογιός 8(2), Λαγιόπουλος 17(1), Mαργαρίτης 20(4), Παπαδημητρίου 4, Λουλουδάκης 2, Παπαδόπουλος 1

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.(Μπαστούνης) : Τυροκόμος 5(1), Κλάδης 6, Μπεκρής 11, Γκονουλού 3(1), Καραϊσκάκης 2, Κουμπής 12, Καρατζάς ,Πιτσίκαλης 3, Τσαρτσάνι , Αναστασάκης 2

*ΠΟΛΙΣ – ΒΑΡΗ 75-73(43-38)

Διαιτητές: Ραχιώτης , Κυριακόπουλος

ΠΟΛΙΣ (Μελέτης Κ., Σταμάτης) : Μπογδανίδης 3(1), Παρίσος 12, Λαζάρου , Βόμβας 2, Μπανακάκης 21(3) , Τσαβλίδης 5(1), Τσαουσίδης 20(1) , Λαζαρακόπουλος 3, Ζαχαρίογλου 9

ΒΑΡΗ (Παγίδας): Ταχτσίδης 7, Μαλτίδης 17(3), Γιαλπάς 6(1), Λιγνός 23(4), Παγώνης 3 , Γολέμης 2, Δημητρίου 5(1), Ροδόπουλος , Κιουτουξής 10(1)

*ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 77-64(35-28)

Διαιτητές: Σταθόπουλος , Σαραντίδης

IΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ( Μελέτης Γ.): Λαυρέντζος ,Δοροβίτσας Π. 5, Μερακλής 22(3), Μπαντάς 4, Δοροβίτσας Γ. 15(1), Αθανασόπουλος 16(2),Θεολόγης 9(3), Γιαννόπουλος 6

ΤΡΑΧΩΝΕΣ/ΔΙΑΣ (Τριανταφύλλου): Λύτρας 2, Μαστοράκης 7(1), Σταθόπουλος 6, Φαραώ 7, Νικηφόρου , Οικονόμου 14, Κουτρόπουλος, Γκανιάτσας 12(2), Μούτσιος 16(1), Εξηντάρης

*ΠΡΩΤΕΑΣ Β. – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 66-52 (37-24)

Διαιτητές: Ζάγκλης , Κουρομιχελάκης

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Δημητρίου, Πετρουγάκης): Σφυρής 19(3), Γιοβάς 4, Μπίμπας , Πεγιούδης 5(1), Τζούνας 15(1) , Σπυριδάκης 13 , Ζεκινόγλου 10

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Ποτόσογλου, Παπαναστασίου): Παπατρέχας 10(2), Παρασίδης 18(3), Παυλιάς , Ντεροχονεσιάν 3, Πέτας 7 , Βασιλόπουλος Θ., Τζαφέρης 2, Κόλλιας 8, Δέλιος 5, Ποτόσογλου , Τσιλιβάκος

*ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΕΥΡΥΑΛΗ 71-69(34-34)

Διαιτητές: Μαγγωνάκης , Κάρδαρης

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Διαμαντόπουλος , Ρουμελιώτης): Κάκαρης 22, Λαζαράκος 14(1), Καραγιάννης 2, Μπιτζάνης , Σούλης 18, Κυριαζής 4, Ευστρατίου 4, Παπαδάκης 5(1), Αναστόπουλος 2

ΕΥΡΥΑΛΗ (Τασιόπουλος): Μανιάτης 3(1), Μήτσου 5(1), Κυριακίδης 9(1), Καμπούρης 22(4), Μαραγκόπουλος 20(1), Αθανασόπουλος 10, Λυμπερόγιαννης , Δημητρίου , Βατιμπέλας


Τελική Βαθμολογία Α΄ γύρου
(σε 13 αγ.)

1. Πρωτέας Βούλας 927-829 11-2 24

2. Πόλις 947-831 10-3 23

3. Ελευθερία 919-787 9-4 22

----------------------------------------------------------------------

4. Βάρη 884-783 9-4 22

5. Θεμιστοκλής 867-766 10-3 21

6. ΑΟΝΑ 868-834 8-5 21

7 Ευρυάλη 918-877 8-5 21

8. Ίκαρος/Ακαδημία 798-743 6-7 19

9. ΑΕ Ρέντη 967-982 5-8 18

10. Βουλιαγμένη 796-805 5-8 18

11. Τράχωνες /Δίας 816-908 4-9 17

---------------------------------------------------------------------

12. Ν. Σμύρνη 800-884 4-9 17

13. Δάφνη Αγ. Δημ. 778-981 2-11 15

14. ΓΑΣΕ 632-907 0-13 13

*O Θεμιστοκλής έχει –2 βαθμούς



Η ερχόμενη αγωνιστική (24/01/08): ΑΟΝΑ – Πόλις , ΑΕ Ρέντη – Βάρη , Ίκαρος /Ακαδημία –Θεμιστοκλής , ΓΑΣΕ -Εν. Τραχώνων , Πρωτέας Β. –ΑΠΟ Ν. Σμύρνη , Βουλιαγμένη - Ελευθερία , Δάφνη Αγ. Δημ. –Ευρυάλη
mpalla
Συγχαρητήρια στον Πρωτέα για την χτεσινή εμφάνιση. Μετά την "κουτσουκέλα" της προηγούμενης εβδομάδας, έδειξαν την κλάση τους και έπαιξαν πολύ καλό μπάσκετ. Η ομαδικότητα απέδωσε και δεν υστέρησε κανένας. Καλή συνέχεια παιδιά!
leonkalf
Έχει τελειώσει ο 1ος γύρος.
Μέχρι τώρα - όσοι από εδώ παρακολουθείται το πρωτάθλημα - τι εντυπώσεις έχετε αποκομίσει?

Ποιες ομάδες και ποιοι παίκτες σας άρεσαν, και τι προβλέπεται για τη συνέχεια σε κορυφή και ουρά?
themis7
QUOTE(leonkalf @ Jan 21 2008, 17:04 ) *
Έχει τελειώσει ο 1ος γύρος.
Μέχρι τώρα - όσοι από εδώ παρακολουθείται το πρωτάθλημα - τι εντυπώσεις έχετε αποκομίσει?

Ποιες ομάδες και ποιοι παίκτες σας άρεσαν, και τι προβλέπεται για τη συνέχεια σε κορυφή και ουρά?


οι δικες σου εντυπωσεις ποιες ειναι??
leonkalf
To παιχνίδι στο Ρέντη αναβλήθηκε λόγω ακαταλληλότητας της μίας μπασκέτας.
leonkalf
ΑΟΝΑ – Πόλις 79-77, Ίκαρος /Ακαδημία –Θεμιστοκλής 74-63, ΓΑΣΕ -Εν. Τραχώνων 64-93, Πρωτέας Β. –ΑΠΟ Ν. Σμύρνη 83-64 , Βουλιαγμένη - Ελευθερία 67-74, Δάφνη Αγ. Δημ. –Ευρυάλη 53-73,
ΑΕ Ρέντη – Βάρη αναβλ. (θα γίνει Σάββατο 26/1 19.00)

Βαθμολογία
(σε 14 αγ.)

1. Πρωτέας Βούλας 1010-893 12-2 26

2. Πόλις 1024-910 10-4 24

3. Ελευθερία 993-854 10-4 24

----------------------------------------------------------------------

4. ΑΟΝΑ 947-911 9-5 23

5 Ευρυάλη 991-930 9-5 23

6. Βάρη 884-783 9-4 22

7. Θεμιστοκλής 930-840 10-4 22

8. Ίκαρος/Ακαδημία 872-806 7-7 21

9. Βουλιαγμένη 863-879 5-9 19

10. Τράχωνες /Δίας 909-972 5-9 19

11. ΑΕ Ρέντη 967-982 5-8 18

----------------------------------------------------------------------

12. Ν. Σμύρνη 864-967 4-10 18

13. Δάφνη Αγ. Δημ. 831-1054 2-12 16

14. ΓΑΣΕ 696-1000 0-14 14

*O Θεμιστοκλής έχει –2 βαθμούς

*ΑΕ Ρέντη και Βάρη έχουν αγώνα λιγότερο

Η ερχόμενη αγωνιστική (31/01/08): Πόλις -ΑΕ Ρέντη , Βάρη - Ίκαρος /Ακαδημία, Θεμιστοκλής -ΓΑΣΕ , Εν. Τραχώνων - Πρωτέας Β. , ΑΠΟ Ν. Σμύρνη – Βουλιαγμένη, Ελευθερία - Δάφνη Αγ. Δημ. , Ευρυάλη -ΑΟΝΑ

*ΠΡΩΤΕΑΣ Β.- Ν. ΣΜΥΡΝΗ 83-64(39-41)

Διαιτητές: Βαρούχα, Λεοντιάδης

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Πετρουγάκης, Αναγνώστου): Βαλαής , Σφυρής 16(1), Δαγδελένης, , Πεγιούδης 19(4), Τζούνας 14(2), Λυκούδης, Σπυριδάκης 18(1) , Ζεγκινόγλου 16(1), Απτόσογλου, Πανουργιάς

ΑΠΟ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ (Αγγελάκης) : Σπυράκος, Μακρής , Πελέκης 5, Δρακάκης , Μαυράκης 13, Διαμαντής 31(4),Τοπαλίδης 2, Σίννης 3, Παπαχριστοδούλου 3(1), Θεοδώρου 2, Σπανός 2, Σουργιάς 3

*ΙΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ – ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ 74-63(36-38)

Διαιτητές: Μπίκας , Κάρδαρης

IΚΑΡΟΣ/ΑΚΑΔΗΜΙΑ ( Μελέτης Γ.): Λαυρέντζος 12(1), Δοροβίτσας Π. 7, Μερακλής 10(2), Μπαντάς 12(3), Δοροβίτσας Γ. 15(3), Αθανασόπουλος 16(1), Γιαννόπουλος 2

ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ (Κάσσης): Φωστέρης 9(2), Παναγιωτόπουλος, Μιχάλαρος 14, Κουκουβάκης 10(1), Τριανταφύλλου 3(1), Σαραντόπουλος 3, Καλογερογιάννης , Χαλατσιάδης 10(2) , Ανδρέου 8, Ιωαννίδης 6

*ΑΟΝΑ - ΠΟΛΙΣ 79-77( 39-32)

Διαιτητές: Μαγγωνάκης , Γιακείμη

ΑΟΝΑ (Χαρεράς , Γκαναβίας): Κουκούρης 2, Κραψίτης 8(1), Κανελλόπουλος 18(2), Ψυχογιός 9(1), Λαγιόπουλος 7, Mαργαρίτης 19(2), Λουλουδάκης 6, Παπαδόπουλος 10

ΠΟΛΙΣ (Μελέτης Κ., Σταμάτης) : Μπογδανίδης 3(1), Παρίσος 30(1), Μπανακάκης 8(1), Τσαβλίδης , Τσαουσίδης 11(2), Λαζαρακόπουλος 5, Λούντζης 4(1), Ζαχαρίογλου 2, Κορωνιός 14(1)

*ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ 67-74(32-41)

Διαιτητές: Ντζαμάρας , Παραμυθιώτης

ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ (Διαμαντόπουλος , Ρουμελιώτης): Κάκαρης 18(1), Λαζαράκος 7, Καραγιάννης 3, Κυριαζής 6, Σούλης 14, Ευστρατίου 4(1), Ρόζας , Μπέτας , Παπαδάκης 7(1), Αναστόπουλος 8

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Ποτόσογλου, Παπαναστασίου): Παπατρέχας 15(2), Παρασίδης 12(1), Παυλιάς 5, Ντεροχονεσιάν 2, Πέτας 14(2) , Βασιλόπουλος Δ., Τζαφέρης 12(1), Κόλλιας 6, Δέλιος 4, Ποτόσογλου 4, Τσιλιβάκος

*ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΕΥΡΥΑΛΗ 53-73 (23-37)

Διαιτητές: Αγαδάκος , Ουσταμπασίδης

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ.(Μπαστούνης) : Τυροκόμος 12(1),Μανιός 5, Κλάδης 10(1), Μπεκρής 12(1) , Καραϊσκάκης 6, Φωτεινάκης , Καρατζάς 2, Πιτσίκαλης 6, Τσαρτσάνι , Αναστασάκης

ΕΥΡΥΑΛΗ (Τασιόπουλος): Μανιάτης 6(2), Μήτσου 9(1), Κυριακίδης 9, Καμπούρης 11, Μαραγκόπουλος 13(2), Μπόλτσης , Παπαϊωάννου 2, Λυμπερόγιαννης 8(1), Σεπετζής 1, Δημητρίου 4, Ρόβης Φ.2, Βατιμπέλας 8

*ΓΑΣΕ/ΔΗΜΗΤΡΑ – ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ/ΔΙΑ 64-93(30-40)
leonkalf
O Πρωτέας Β. άλλαξε προπονητή??
mpalla
QUOTE(leonkalf @ Jan 25 2008, 11:08 ) *
O Πρωτέας Β. άλλαξε προπονητή??


Όχι δεν έχει αλλάξει προπονητή. Ο coach λείπει για προσωπικό λόγο, αλλά η ομάδα του τον περιμένει γρήγορα δριμύτερο! Εως τότε τον αναπληρώνει ο βοηθός του.
leonkalf
Pέντη-Βάρη 91-77
Η ομάδα του Ρέντη έχει κάνει ένα σερί νικών τελευταία και μετά το άσχημο ξεκίνημα ανακάμπτει (αγωνιστικά και βαθμολογικά)!
scales84
Η ομαδα του ρεντη ειναι πολυ καλη.δεν αξιζε τη θεση που βρισκοταν ειδικα αν αναλογιστουμε καποιες ομαδες που βρισκονταν απο πανω.απλα εχουν βαλει τα χερια τους και βγαλανε τα ματια τους σε καποια ματς.Ειναι μακραν η πρωτη επιθεση στο πρωταθλημα..

αληθεια καποιος εδω μεσα ελεγε οτι ο κοουτς του θεμιστοκλη περιμενε το ρεντη πως και πως...και πηγε κι εχασε και χωρις τον κωτσοβολη.υπαρχει εξηγηση?
spring
γνωριζει κανεις αν θα γινουν τα παιχνιδια την πεμπτη??απο την εσκανα το πρωι ελεγαν πως θα γινουν αλλα φιλοι απο ομαδες της β εσκα μου ελεγαν οτι μαλλον δεν θα υπαρξει αγωνιστικη σε καμια ενωση/κατηγορια.ξερει καποιος κατι συγκεκριμενο?
leonkalf
Μου είπαν παιδιά που παίζουν στην κατηγορία, ότι τους ενημέρωσαν ότι η αγωνιστική δεν θα γίνει αύριο.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.