Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μαρούσι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
mono maroussi
Λιγοτερο απο μια βδομαδα εμεινε πλεον για το πρβτο μεγαλο παιχνιδι της σειρας.Αν ειχαμε καταφερει να κρατησουμε την περσινη ομαδα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ειχατε καμια ελπιδα ετσι οπως ειστε αυτη την περιοδο..Αλλα επειδη και μεις μεχρι στιγμης δεν εχουμε παρουσιασει κατι το σπουδαιο θεωρω οτι οι δυο ομαδες ξεκινουν απο το ιδιο σημειο..Για να δουμε..οι μερες μετρουν αντιστροφα..
colonel gomelsky
QUOTE(mono maroussi @ Sep 23 2009, 15:18 ) *
Λιγοτερο απο μια βδομαδα εμεινε πλεον για το πρβτο μεγαλο παιχνιδι της σειρας.Αν ειχαμε καταφερει να κρατησουμε την περσινη ομαδα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ειχατε καμια ελπιδα ετσι οπως ειστε αυτη την περιοδο..Αλλα επειδη και μεις μεχρι στιγμης δεν εχουμε παρουσιασει κατι το σπουδαιο θεωρω οτι οι δυο ομαδες ξεκινουν απο το ιδιο σημειο..Για να δουμε..οι μερες μετρουν αντιστροφα..


Ο Άρης έχει ενισχυθεί με τις προσθήκες που έκανε, ενώ το Μαρούσι (θεωρητικά) αποδυναμώθηκε. Από τα φιλικά του Άρη φαίνεται πως η ελληνική τριπλέτα σκοράρει και βρίσκει ρυθμό. Δεν έχω γνώμη για τα φιλικά του Αμαρουσίου. Για το πρώτο παιχνίδι φαβορί είναι ο Άρης, ένεκα και της έδρας.

ΥΓ. Απρόβλεπτη παράμετρος που ίσως επηρεάσει το ματς η πιθανή απουσία του Κλαρκ. Αν ο Ντέι χωρέσει οργανωτικά στα παπούτσια του και ο Χατζη αναλάβει το σκοράρισμα, δεν θα φανεί βέβαια πολύ.

ΥΓ. 2: Μόνο σε φίλους του Άρη απευθύνεσαι;
Timemaster
QUOTE(colonel gomelsky @ Sep 23 2009, 15:26 ) *
Ο Άρης έχει ενισχυθεί με τις προσθήκες που έκανε, ενώ το Μαρούσι (θεωρητικά) αποδυναμώθηκε. Από τα φιλικά του Άρη φαίνεται πως η ελληνική τριπλέτα σκοράρει και βρίσκει ρυθμό. Δεν έχω γνώμη για τα φιλικά του Αμαρουσίου. Για το πρώτο παιχνίδι φαβορί είναι ο Άρης, ένεκα και της έδρας.

ΥΓ. Απρόβλεπτη παράμετρος που ίσως επηρεάσει το ματς η πιθανή απουσία του Κλαρκ. Αν ο Ντέι χωρέσει οργανωτικά στα παπούτσια του και ο Χατζη αναλάβει το σκοράρισμα, δεν θα φανεί βέβαια πολύ.

ΥΓ. 2: Μόνο σε φίλους του Άρη απευθύνεσαι;


Απλά έχει την τάση να τα παίρνει προσωπικά!!! icon_wave.gif


Σαν πρώτο σχόλιο για το παιχνίδι έχω να δηλώσει πως από άποψη ρόστερ φέτος ο Άρης έχει καλύτερο από το Μαρούσι αλλά και οι δύο ομάδες έχουν κενά....
Τώρα που είναι η αρχή της σεζόν θα πάμε σε κλειστά παιχνίδια με μικρό σκορ και νομίζω πως το πλεονέκτημα το έχει ο Άρης λόγο εμπειρίας και προσωπικότητας των παιχτών του...
ενώ πιστεύω πως η πρόκριση θα κριθεί στο δεύτερο παιχνίδι και όχι στο πρώτο!!!
rolleyes.gif
Vas
QUOTE(Timemaster @ Sep 23 2009, 15:41 ) *
Απλά έχει την τάση να τα παίρνει προσωπικά!!! icon_wave.gif


Σαν πρώτο σχόλιο για το παιχνίδι έχω να δηλώσει πως από άποψη ρόστερ φέτος ο Άρης έχει καλύτερο από το Μαρούσι αλλά και οι δύο ομάδες έχουν κενά....
Τώρα που είναι η αρχή της σεζόν θα πάμε σε κλειστά παιχνίδια με μικρό σκορ και νομίζω πως το πλεονέκτημα το έχει ο Άρης λόγο εμπειρίας και προσωπικότητας των παιχτών του...
ενώ πιστεύω πως η πρόκριση θα κριθεί στο δεύτερο παιχνίδι και όχι στο πρώτο!!!
rolleyes.gif


Φίλε Timemaster,

Νομίζω το έχουμε εξαντλήσει το θέμα… ο άρης έχει πιο γνωστές και πιο έμπειρες μονάδες. (αυτό δεν τις κάνει απαραίτητα και καλύτερες).

Το πρόβλημα είναι ότι έχετε τρομερά κενά στις θέσεις 1 & 5. Το Μαρούσι δείχνει πιο ολοκληρωμένο και ισορροπημένο (όχι καλύτερο). Αν καταφέρει ο Μπαρτζώκας και χτυπήσει αυτές τις 2 μεγάλες αδυναμίες του Αρη τότε το Μαρούσι έχει πιο πολλές πιθανότητες.

Και κάτι τελευταίο. Ο Αρης έχει το άγχος. Αν δεν περάσει, ειλικρινά πιστεύω ότι πάει για φούντο και θα παίζει με 500 άτομα. Το Μαρούσι δείχνει να είναι πιο συμβιβασμένο με έναν αποκλεισμό και σίγουρα θα απορροφήσει πολύ πιο ανώδυνα τους κραδασμούς ένος αποκλεισμού
mono maroussi
QUOTE(Timemaster @ Sep 23 2009, 15:41 ) *
Απλά έχει την τάση να τα παίρνει προσωπικά!!! icon_wave.gif


Σαν πρώτο σχόλιο για το παιχνίδι έχω να δηλώσει πως από άποψη ρόστερ φέτος ο Άρης έχει καλύτερο από το Μαρούσι αλλά και οι δύο ομάδες έχουν κενά....
Τώρα που είναι η αρχή της σεζόν θα πάμε σε κλειστά παιχνίδια με μικρό σκορ και νομίζω πως το πλεονέκτημα το έχει ο Άρης λόγο εμπειρίας και προσωπικότητας των παιχτών του...
ενώ πιστεύω πως η πρόκριση θα κριθεί στο δεύτερο παιχνίδι και όχι στο πρώτο!!!
rolleyes.gif

συμφωνω και γω για τα κλειστα παιχνιδια με χαμηλα σκορ..αμα καταφερουμε και σας χτυπησουμε στα πλει μεικερ που εχετε προβλημα νομιζω οτι εχουμε βασιμες ελπιδες..Το Μαρουσι ανεβαινει πανω για να νικησει και οι παικτες τουλαχιστον ειναι πολυ πορωμενοι(ειδικα αυτοι που ηταν και περυσι).Παντως εμενα ακομα και μια ηττα 4-7 ποντων δεν με χαλαει..
thrylos7
QUOTE
Αν ειχαμε καταφερει να κρατησουμε την περσινη ομαδα ειμαι σιγουρος οτι δεν θα ειχατε καμια ελπιδα ετσι οπως ειστε αυτη την περιοδο..


Εντάξει, επισημάνθηκαν κάποια σημαντικά τρωτά σημεία, δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα. Αυτά είναι και τα σημεία που αν δε λυθούν, ο Άρης θα μπει στο γκρουπ με τις υπόλοιπες ομάδες για την τρίτη θέση και δε θ' αποτελέσει μια κατηγορία μόνος του, κάτω από τους αιώνιους. Θα έχουν μεγαλύτερη επίδραση σε βάθος χρόνου δηλαδή κι όχι σε 2 ματς.

QUOTE
Το πρόβλημα είναι ότι έχετε τρομερά κενά στις θέσεις 1 & 5.


Η θέση 5 είναι αυτή που "χτυπιέται" κι όχι ο άσσος. Εκεί το κακό πάει εξ' αρχής σε όλη την ομάδα, αλλά σε 2 μόνο ματς, μπορεί να μετρήσουν άλλα πράγματα περισσότερο κι όχι το καλό παιχνίδι.

Μην ξεχνάς επίσης ότι στο 5 υπάρχει ο Μπετς που προέρχεται από το Ευρωμπάσκετ. Δεν είναι τρομερό το κενό, επειδή δεν υπάρχει δεύτερος σέντερ.

Για τον Άρη περισσότερο φοβάμαι την κατάσταση των ξένων του, που είτε είναι από τραυματισμό, είτε νέοι παίκτες. Οι πρώην διεθνείς είναι μια χαρά.

Δε νομίζω ότι οι έδρες θα παίξουν τόσο καθοριστικό ρόλο.
hagi
QUOTE(Vas @ Sep 23 2009, 16:03 ) *
Και κάτι τελευταίο. Ο Αρης έχει το άγχος. Αν δεν περάσει, ειλικρινά πιστεύω ότι πάει για φούντο και θα παίζει με 500 άτομα. Το Μαρούσι δείχνει να είναι πιο συμβιβασμένο με έναν αποκλεισμό και σίγουρα θα απορροφήσει πολύ πιο ανώδυνα τους κραδασμούς ένος αποκλεισμού

Αυτό σωστό είναι..Υπάρχει πάντα αυτό το πρόβλημα στον Άρη.Απο κει και πέρα θεωρώ καλύτερο τον Άρη βάση ρόστερ αλλά στην πράξη θα φανεί τί γίνεται..Πάντως ότι και να γίνει δεν θα φανεί πια ομάδα θα είναι καλύτερη γιατί μέσα σε δύο ματς αυτό δεν είναι εφικτό..

Στο πρώτο ματς στην έδρα μας λογικά θα κερδίσουμε και θεωρώ αυτοκτονία να μην γίνει αυτό.Στο δεύτερο σαφώς κρίνεται η πρόκριση στο δεύτερο γύρο αλλά και εκεί το Μαρούσι ουσιαστηκά θα παίζει σε ουδέτερο γήπεδο (ΟΑΚΑ) οπότε δεν θα είναι η έδρα..Θεωρώ ότι ο Άρης πρέπει να περάσει στον δεύτερο γύρο με τόσους έμπειρους παίχτες..

Καλή επιτυχία στην Αρειανάρα μας και με τη νίκη..
The Admiral
Εγω εχω την εντυπωση οτι με τις αλλοπροσαλες κινησεις που εκαναν και οι 2 ομαδες ολη τη μεταγραφικη περιοδο,δεν ειχαν αυτα τα 2 παιχνιδια στο μυαλο τους.Οπως ο Αρης με τις διαρκεις αλλαγες παικτων εως και μια βδομαδα πριν τα ματς ή το Μαρουσι με την προσληψη Μπαρτζωκα,το ξηλωμα της περσινης ομαδας και τις μεταγραφες παικτων γ' διαλογης.

Ο Αρης φαινεται οτι στηνεται σαφως για τα επερχομενα δυσκολα ματς με την Αλμπα Βερολινου.Μεσα απο τα τουρνουα με δυνατες ομαδες της Ιταλιας (σε αντιθεση με το Μαρουσι που δεν ξεμυτισε απο την Ελλαδα,δειχνοντας ταυτοχρονως τη νοοτροπια στην οποια εχει μεινει αλλα και πού στοχευει),ακομη και τα ματς με το Μαρουσι,μου δινει την αισθηση οτι τα αντιμετωπιζει ολα αυτα ως προπονησεις για τη δυσκολη χρονια που ερχεται.

Το Μαρουσι κατεβασε το μπατζετ του πετωντας ουσιαστικα λευκη πετσετα στη διεκδικηση της Ευρωλιγκας και οι δηλωσεις περι της σπουδαιοτητας των παιχνιδιων με τον Αρη γινονται για να γινονται απλως,να μην αντιδρασουν οι (οσοι εχουν απομεινει τελος παντων ή εστω υπαρξει ποτε) οπαδοι του.Σοφα επελεξαν τον Μπαρτζωκα στον παγκο,που ειναι μανουλα να κραταει μακρια απο τον υποβιβασμο μικρες ομαδες και εχουν ησυχο το κεφαλι τους οτι δε θα τραβηξουν τα περσινα,που μεχρι τα Χριστουγεννα πηγαιναν για Α2.Σαφως η προοπτικη Ευρωλιγκας και μονο αποτελει ανεκδοτο για μια ομαδα με τετοιο μπατζετ,εμψυχο και προπονητικο υλικο και θα ειναι εκπληξη πρωτου μεγεθους αν περασει τα πρωτα πλεη οφ,ποσω μαλλον να παιξει και για την τελικη εισοδο στους ομιλους.

Εκπληξη,αλλα οχι βεβαια και αδυνατο,γιατι ο Αρης δινει δικαιωματα για να συμβει μια τετοια εκπληξη.Μια ομαδα με πολυ ανωτερο,αλλα οχι δουλεμενο υλικο,με εναν προπονητη που προσωπικα δε με πειθει και με πολλες πατατες στην επιλογη ξενων παικτων,ενα κοσμο καπως μουδιασμενο απο ματαιωμενες προσδοκιες και απωλειες παικτων,μπορει να χασει απο τον οποιονδηποτε.

Με αλλα λογια,υπο φυσιολογικες συνθηκες η σειρα θα επρεπε να ειναι 100% 2-0 υπερ του Αρη πριν ξεκινησουν τα παιχνιδια,αλλα τωρα η ομαδα εβγαλε μονη της τα ματια της και δινει δικαιωματα να ελπιζει σε βαρος του μια ομαδα επιπεδου 9ης-11ης θεσης της Α1.
Vas
QUOTE(The Admiral @ Sep 23 2009, 17:33 ) *
Εγω εχω την εντυπωση οτι με τις αλλοπροσαλες κινησεις που εκαναν και οι 2 ομαδες ολη τη μεταγραφικη περιοδο,δεν ειχαν αυτα τα 2 παιχνιδια στο μυαλο τους.Οπως ο Αρης με τις διαρκεις αλλαγες παικτων εως και μια βδομαδα πριν τα ματς ή το Μαρουσι με την προσληψη Μπαρτζωκα,το ξηλωμα της περσινης ομαδας και τις μεταγραφες παικτων γ' διαλογης.

Ο Αρης φαινεται οτι στηνεται σαφως για τα επερχομενα δυσκολα ματς με την Αλμπα Βερολινου.Μεσα απο τα τουρνουα με δυνατες ομαδες της Ιταλιας (σε αντιθεση με το Μαρουσι που δεν ξεμυτισε απο την Ελλαδα,δειχνοντας ταυτοχρονως τη νοοτροπια στην οποια εχει μεινει αλλα και πού στοχευει),ακομη και τα ματς με το Μαρουσι,μου δινει την αισθηση οτι τα αντιμετωπιζει ολα αυτα ως προπονησεις για τη δυσκολη χρονια που ερχεται.

Το Μαρουσι κατεβασε το μπατζετ του πετωντας ουσιαστικα λευκη πετσετα στη διεκδικηση της Ευρωλιγκας και οι δηλωσεις περι της σπουδαιοτητας των παιχνιδιων με τον Αρη γινονται για να γινονται απλως,να μην αντιδρασουν οι (οσοι εχουν απομεινει τελος παντων ή εστω υπαρξει ποτε) οπαδοι του.Σοφα επελεξαν τον Μπαρτζωκα στον παγκο,που ειναι μανουλα να κραταει μακρια απο τον υποβιβασμο μικρες ομαδες και εχουν ησυχο το κεφαλι τους οτι δε θα τραβηξουν τα περσινα,που μεχρι τα Χριστουγεννα πηγαιναν για Α2.Σαφως η προοπτικη Ευρωλιγκας και μονο αποτελει ανεκδοτο για μια ομαδα με τετοιο μπατζετ,εμψυχο και προπονητικο υλικο και θα ειναι εκπληξη πρωτου μεγεθους αν περασει τα πρωτα πλεη οφ,ποσω μαλλον να παιξει και για την τελικη εισοδο στους ομιλους.

Εκπληξη,αλλα οχι βεβαια και αδυνατο,γιατι ο Αρης δινει δικαιωματα για να συμβει μια τετοια εκπληξη.Μια ομαδα με πολυ ανωτερο,αλλα οχι δουλεμενο υλικο,με εναν προπονητη που προσωπικα δε με πειθει και με πολλες πατατες στην επιλογη ξενων παικτων,ενα κοσμο καπως μουδιασμενο απο ματαιωμενες προσδοκιες και απωλειες παικτων,μπορει να χασει απο τον οποιονδηποτε.

Με αλλα λογια,υπο φυσιολογικες συνθηκες η σειρα θα επρεπε να ειναι 100% 2-0 υπερ του Αρη πριν ξεκινησουν τα παιχνιδια,αλλα τωρα η ομαδα εβγαλε μονη της τα ματια της και δινει δικαιωματα να ελπιζει σε βαρος του μια ομαδα επιπεδου 9ης-11ης θεσης της Α1.


Δεν ξέρω αν τα εννοείς αυτά που γράφεις ή τα γράφεις για να τσιμπίσουμε και να πάρει φωτιά το forum…

Δεν λέω ότι θα σας κερδίσουμε, αλλά όντως πιστεύεις ότι το Μαρούσι είναι για 9η με 11η θέση;; ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω.

Και επειδή θεωρείς τους παίκτες του αμαρουσιου Γ διαλογής, σου υπενθυμίζω…

Κένταλ – εν ενεργεία διεθνής με τον Καναδά
Καιμακόγλου - εν ενεργεία διεθνής
Παπαντωνίου – μέλος εθνικής νέων (2η στο παγκόσμιο)
Αριγκμπαμπου – Πρώην διεθνής με συμμετοχές σε Παγκόσμιο κύπελλο
Πελεκάνος – εν ενεργία διεθνής
Χομαν – παίκτης πέρσι ευρωλίγκας
Κουμπούρας, Μαυροειδής – Βασικοί στην Μεσογειακή ομάδα

Και υπάρχουν ακόμα οι 2 ξένοι, και ο Διαμαντόπουλος…

Δεν ξέρω πως διαχωρίζεις τις κατηγορίες των παικτών. Αν είναι από το Α-Ω τότε οι Γ Κατηγορίας είναι καλοί…




thrylos7
Βρε ποιο Μαρούσι τώρα... icon_drunk.gif
kakos76lukos
Ρε παιδιά γιατί είναι έκπληξη να αποκλείσουμε τον Αρη?Ακόμη και φέτος.Δεν το καταλαβαίνω που συνέχεια πολύ κόσμος ακόμη και ειδικοί μας υποτιμάνε.

Εφέτος είμαστε πολύ άνετα στην εξάδα.Θα παλαίψουμε για τετράδα και γιατί όχι θα χτυπήσουμε τριάδα και....... θα προσπαθήσουμε να κερδίσουμε εσάς την ερχόμενη Τρίτη και τον νικητή της άλλης σειράς και να μπούμε στους ομίλους όπου άλλωστε το δικαιούμαστε.

Ο Αρης έπαιξε τόσο καλά στα φιλικά στην Ιταλία ώστε να φαίνεται πολύ ανώτερος και σίγουρος?
Vas
QUOTE(thrylos7 @ Sep 23 2009, 17:59 ) *
Βρε ποιο Μαρούσι τώρα... icon_drunk.gif



υπάρχουν κάποια warnings από 31 january που μου είχες ρίξει!!

Για σβήστα για να σου απαντήσω!! tongue.gif
kobe81
αν ο αρης ειχε μεινει ενωενος χωρις τις διαμαχες για την πωληση παπα και χωρις τις προσθαφαιρεσεις πυο γινονται δεν εδινα πανω απο 10% στο μαρουσι..τωρα πιστευω οτι στο παλε θα κερδισουμε λογω εμπειριας αλλα δνε ξερω διαφορα κι αν θα μας χρησιμευσει για εδω..ελπιζουμε παντως
thrylos7
Θα χάσεις τους κρίσιμους αγώνες έτσι... blech.gif

Απλά καθυστέρησα να το ποστάρω 5 λεπτά... wink.gif
The Admiral
@Vas

Οχι,δε γραφω για να τσιμπησει κανενας και να δυναμιτισω το κλιμα (σε αντιθεση με σενα και το φιλο σου mono maroussi,οπως εχετε αποδειξει πολλακις).Γραφω,οπως παντα την προσωπικη μου αποψη,ασχετως αν δε σου αρεσει ή οχι και,βεβαια,χωρις να διεκδικω σαν αλλους το μονοπωλιο της αντικειμενικοτητας.

Αν και οφ τοπικ,γιατι δεν ειναι το θεμα μας ουτε μας καιγεται καρφι ποσο καλη ομαδα θεωρει ο καθενας μας το Μαρουσι,αλλα μονο αν ειναι καλυτερο του Αρη αυτη τη στιγμη,2 παρατηρησεις:

1) Στην Α1 εκτος απο το Μαρουσι παιζουν και οι ΠΑΟ,ΟΣΦΠ,Αρης,Πανιωνιος,Παοκ,Πανελληνιος,Αε
κ.Αγνοοντας τη πιθανη δυναμικη των αλλων ομαδων,βλεπεις εσυ στο Μαρουσι κατι που δε το βλεπουν οι υπολοιποι και το τοποθετει ντε φακτο πανω απο την 8η θεση,πανω απο καποια απο αυτες τις ομαδες;
2) Απο ολους τους παικτες που αναφερεις,σε μεγαλη εκτιμηση εχω τον Καιμακογλου,ισως Χομαν,Κενταλ.Ο Αριγκμπαμπου αν επαιζε στον Αρη σιγουρα θα κραταγες την κοιλια σου απο τα γελια,μονο μασελα δε θα ελεγες φοραει,ο Πελεκανος φοβαμαι ειναι πιο πολυ στοιχημα παρα ενισχυση,ενω ξεχασες να αναφερεις παικτες σαν τον Μπατη ή τον Μπενχλ-κατι που κλεισατε τελευταιο.Θα εφτιαχνα και εγω μια τετοια λιστα με τους παικτες του Αρη,χωρις να ντρεπομαι να παραλειψω κανεναν(εκτος ισως του Αργυροπουλου),αλλα δεν εχει νοημα γιατι για εσενα το Μαρουσι ειναι γεματο Μεσογειονικες ΝBAers,ενω ο Αρης με παρηκμασμενους συνταξιουχους.

Αυτα τα οφ τοπικ.
almirosbc
βλεπω να παιρναει ο αρης ειναι σε καλυτερη φορμα απο το μαρουσι και το μαρουσι εχει πολλες ελλειψεις
Vas
QUOTE(The Admiral @ Sep 23 2009, 18:43 ) *
@Vas

Οχι,δε γραφω για να τσιμπησει κανενας και να δυναμιτισω το κλιμα (σε αντιθεση με σενα και το φιλο σου mono maroussi,οπως εχετε αποδειξει πολλακις).Γραφω,οπως παντα την προσωπικη μου αποψη,ασχετως αν δε σου αρεσει ή οχι και,βεβαια,χωρις να διεκδικω σαν αλλους το μονοπωλιο της αντικειμενικοτητας.

Αν και οφ τοπικ,γιατι δεν ειναι το θεμα μας ουτε μας καιγεται καρφι ποσο καλη ομαδα θεωρει ο καθενας μας το Μαρουσι,αλλα μονο αν ειναι καλυτερο του Αρη αυτη τη στιγμη,2 παρατηρησεις:

1) Στην Α1 εκτος απο το Μαρουσι παιζουν και οι ΠΑΟ,ΟΣΦΠ,Αρης,Πανιωνιος,Παοκ,Πανελληνιος,Αε
κ.Αγνοοντας τη πιθανη δυναμικη των αλλων ομαδων,βλεπεις εσυ στο Μαρουσι κατι που δε το βλεπουν οι υπολοιποι και το τοποθετει ντε φακτο πανω απο την 8η θεση,πανω απο καποια απο αυτες τις ομαδες;
2) Απο ολους τους παικτες που αναφερεις,σε μεγαλη εκτιμηση εχω τον Καιμακογλου,ισως Χομαν,Κενταλ.Ο Αριγκμπαμπου αν επαιζε στον Αρη σιγουρα θα κραταγες την κοιλια σου απο τα γελια,μονο μασελα δε θα ελεγες φοραει,ο Πελεκανος φοβαμαι ειναι πιο πολυ στοιχημα παρα ενισχυση,ενω ξεχασες να αναφερεις παικτες σαν τον Μπατη ή τον Μπενχλ-κατι που κλεισατε τελευταιο.Θα εφτιαχνα και εγω μια τετοια λιστα με τους παικτες του Αρη,χωρις να ντρεπομαι να παραλειψω κανεναν(εκτος ισως του Αργυροπουλου),αλλα δεν εχει νοημα γιατι για εσενα το Μαρουσι ειναι γεματο Μεσογειονικες ΝBAers,ενω ο Αρης με παρηκμασμενους συνταξιουχους.

Αυτα τα οφ τοπικ.


ok ,είναι σαφές ότι τα βλέπουμε εντελώς διαφορετικά... no problem.

απλώς 2-3 πραγματάκια.

- και εγώ δεν δυναμιτίζω το κλίμα (τουλάχιστον όχι εσκεμένα). Πάντα γράφω την προσωπική μου άποψη, αλλά αυτό ίσως ενοχλεί κάποιους...

- γράφεις για τους παίκτες του Αμαρουσίου απαξιωτικά και δεν βλέπεις ότι έχεις πάρει 2 παντελώς άγνωστους αμερικάνους (Ντεντει, ριτσαρτσον). Αν εξαιρέσεις τους 3 παλιους και άντε και λίγο τον Μπετς, θα ήθελα να μου αναφέρεις τι έχουν καταφέρει όλοι οι άλλοι παίκτες του αρη. Συγνώμη αλλα με 4 παίκτες ομάδα δεν κάνεις!

- Μπασκετικά στο αναφέρω, ο Μαυροειδής έπεσε σε μια φουρνιά πολλών καλών ψηλών παικτών για αυτό και δεν έχει ακουστεί πολύ. διαφορετικά θα ήταν εθνικη...

- αυτόν Μπενχλ που λες, δεν το πήραμε. Και πρόσεξε κάτι! Μου αναφέρεις τον 11ο & 12ο παίκτη της ομάδας (Αριγμ - Μπατής)!! Ε ενταξει... δεν είσαι λίγο υπερβολικός όταν θες ο 11ος και ο 12ος παίκτης της ομάδας να είναι πρώτο όνομα;;
kobe81
ρε βας...πες μου ολη την 12αδα σου δλδ γτ θα μας τρελανετε..οι μονοι παικτες σας που θα ζηλευα και θα θελα στον αρη ειναι ο καιμακογλου αντε κι ο κις...φυσικα δνε θελω παικτες σαν τον μπατη και τον κουμπουρα που την καριερα τους την εχουν κανει στη ολυμπια..δεν θελω το αιωνιο ταλεντο διαμαντοπουλο..ο δικος σας ξενος ο γκορντον ειναι γνωστος?οι πληροφοριες μου λενε για παικτη ολ αραουντ χωρις σουτ ομως..πως θα καλυψει το κενο του θανατηφορου στιβενσον?ο καλαθης τι εδειξε δλδ περσυ για να τον θεωρησω πιο χρησιμο απο τον μπαρλο?ο χομαν?τον ειχαμε δει και στην πρωτη παρουσια του..ξυλοκοπς ολκης...οπως και ο αριγκμπαμπου...και εχετε και τον κενταλ που στον πανιωνιο ητνα μια μτριοτητα και ο μαυροειδης πυο σε τοσα χρονια καριερα εχει κανει ενα ματς στο διπλο που χατε κανει στο οακα..σορρυ αν εξχασα κανεναν δεν ασχολουμαι ιδιατερα..αλλα δεν εχετε και κανενα ροστερ που να τρομαζει..ειναι διαφορετικη συζητηση βεβαια αν θα σας αποκλεισουμε εμεις ετσι σ...α που τα χουμε κανει

ναι βρηκα ποιους ξεχασα..τον παπαντωνιου..σαν να λεμε οτι θα βαλουμε εμεις τον χρυσικοπουλο να παιξει..και τον πελεκανο...απο που κι ως που ειναι εν ενεργια διεθνης ο πελεκανος?με το ζορι ειναι εν ενεργεια παικτης τοσα χρονια που γυαλιζει τους παγκους της ρεαλ και του οσφπ...να μου τον χαριζανε θα λεγα οχι
Vas
QUOTE(kobe81 @ Sep 23 2009, 19:54 ) *
ρε βας...πες μου ολη την 12αδα σου δλδ γτ θα μας τρελανετε..οι μονοι παικτες σας που θα ζηλευα και θα θελα στον αρη ειναι ο καιμακογλου αντε κι ο κις...φυσικα δνε θελω παικτες σαν τον μπατη και τον κουμπουρα που την καριερα τους την εχουν κανει στη ολυμπια..δεν θελω το αιωνιο ταλεντο διαμαντοπουλο..ο δικος σας ξενος ο γκορντον ειναι γνωστος?οι πληροφοριες μου λενε για παικτη ολ αραουντ χωρις σουτ ομως..πως θα καλυψει το κενο του θανατηφορου στιβενσον?ο καλαθης τι εδειξε δλδ περσυ για να τον θεωρησω πιο χρησιμο απο τον μπαρλο?ο χομαν?τον ειχαμε δει και στην πρωτη παρουσια του..ξυλοκοπς ολκης...οπως και ο αριγκμπαμπου...και εχετε και τον κενταλ που στον πανιωνιο ητνα μια μτριοτητα και ο μαυροειδης πυο σε τοσα χρονια καριερα εχει κανει ενα ματς στο διπλο που χατε κανει στο οακα..σορρυ αν εξχασα κανεναν δεν ασχολουμαι ιδιατερα..αλλα δεν εχετε και κανενα ροστερ που να τρομαζει..ειναι διαφορετικη συζητηση βεβαια αν θα σας αποκλεισουμε εμεις ετσι σ...α που τα χουμε κανει

ναι βρηκα ποιους ξεχασα..τον παπαντωνιου..σαν να λεμε οτι θα βαλουμε εμεις τον χρυσικοπουλο να παιξει..και τον πελεκανο...απο που κι ως που ειναι εν ενεργια διεθνης ο πελεκανος?με το ζορι ειναι εν ενεργεια παικτης τοσα χρονια που γυαλιζει τους παγκους της ρεαλ και του οσφπ...να μου τον χαριζανε θα λεγα οχι


το λες μόνος σου "...δεν ασχολουμαι ιδιατερα..." τι περιμένεις να απαντήσω;

Τους έβγαλες όλους άχρηστους....


The Admiral
Με καλυψε απολυτα ο Kobe81.Δεν εχω να προσθεσω τιποτα αλλο.Με απαλλαξε απο τον (ανουσιο) κοπο να απαντησω στον Vas,ο οποιος αλλωστε και Α2 να πεσει το Μαρουσι παλι θα προσπαθει να μας πεισει οτι το Μαρουσι ειναι η δευτερη καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα τη τελευταια δεκαετια και παντα (μα παντα!) με καποιο τροπο θα εχει καλυτερη ομαδα απο τον Αρη.
kobe81
δεν ασχολουμαι ιδιατερα με το ροστερ του αμαρουσιου..και ξεχασα καποιους παικτες...και δεν ασχολουμαι γτ δεν θεωρω οτι το μαρουσι ειναι αξιο να βαζει το ονομα του διπλα σοτν αρη οταν ο αρης ειναι σοβαρος και δυνατος..οταν ο αρης .....μπορει και να παιζει με τον εσπερο την σωτηρια του...

κι αν διαφωνεις σε οσα ειπα για τους παικτες που χεις,μαλλον δεν εχεις παρακολουθησει και πολυ η επειδη παιζουν στην ομαδα σου τους θεωρεις επιπεδου νβα
kakos76lukos
QUOTE(The Admiral @ Sep 23 2009, 20:30 ) *
Με καλυψε απολυτα ο Kobe81.Δεν εχω να προσθεσω τιποτα αλλο.Με απαλλαξε απο τον (ανουσιο) κοπο να απαντησω στον Vas,ο οποιος αλλωστε και Α2 να πεσει το Μαρουσι παλι θα προσπαθει να μας πεισει οτι το Μαρουσι ειναι η δευτερη καλυτερη ομαδα στην Ελλαδα τη τελευταια δεκαετια και παντα (μα παντα!) με καποιο τροπο θα εχει καλυτερη ομαδα απο τον Αρη.


Ρε μάστορα.Αφου τα αποτελέσματα,η στατιστική αποδεικνύουν οτι το Μαρούσι έχει τη δευτερη καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα μετά τον παο.

Ο Βας δεν αναφέρει οτι το Μαρούσι έχει περισσότερους θεατές απο σας.Ούτε οτι διαθέτει καλύτερες παρασκηνιακές σχέσεις απο τον Αυτοκράτωρα τον Αρη.Αλλωστε ποιος ξεχνά οτι το Μαρούσι χαλαρά κέρδισε με το σπαθί πέρυσι την τρίτη θέση άρα και το εισιτήριο της ευρωλίγκας?Αλλά ξαφνικά παίζει διπλοί αγώνες με τον τέταρτο του ελληνικού πρωταθλήματος.Με το κλαψ,κλαψ και κάτι περίεργα άπο τον Εσακ και Βαιλακόπουλο πήρατε την ευκαιρία να δώσετε αγώνες μπαράζ με μας.

Πάλι όντως η ομάδα μου έχει ελλείψεις στο ρόστερ ειδικά μετά την αδυναμία του Βωβού να μπορέσει να στηρίξει την ομάδα αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι έχουμε χειρότερη ομάδα απο σας.Πολύ καλύτερη ισορροπία απο σας διαθέτουμε και καλύτερη διαχείρηση του ρόστερ θα επιδείξει ο Μπαρτζιώκας απο τον πρωην κόουτς τον Ματσόν που έχετε και όχι μόνο.

Αν εσύ όπως υποψιάζομαι,φαντασιώνεσαι οτι ο Αρης θα πάρει πρωτάθλημα και είναι με το σπαθί στην ευρωλίγκα τότε........ icon_wave.gif
Vas
παραληρημα....

εδώ περσι σας κερδίσαμε, φτάσαμε πιο μακρια στο Uleb & στο κύπελλο και πάλι λέτε ότι είχατε καλύτερη ομάδα...

λέτε ότι συγκρίνω παίκτες του αμαρουσίου με ΝΒΑ και άλλα κουλά...

βγάζετε το Πανιώνιο και Παόκ (που δεν έχουν συμπληρώσει τα ρόστερ καλα καλά) πάνω από το μαρούσι

εδω λέτε ότι θα μπείτε σφήνα στους 2 πρώτους....

φοβάμαι έχετε χάσει πάσα αίσθηση της πραγματικότητας.

ΥΓ . Τα στατιστικά μιλάνε μόνα τους
- 2 φορές στην ευρώπη σε διπλά παιχνίδια σας περάσαμε (και άνετα)
- Τα τελευταία 2 χρόνια πάλι σας έχουμε αποκλείσει 2 φόρες...

οκ, ο Αρης έχει καλύτερη ομάδα ...
kakos76lukos
QUOTE(Vas @ Sep 23 2009, 21:02 ) *
οκ, ο Αρης έχει καλύτερη ομάδα ...


Καλύτερους βετεράνους[πρωην μπασκετμπολίστες}θες να πεις? smiley.gif
The Admiral
Aν και δε μου αρεσει το υφος σας (ίδιον απο ο,τι φαινεται ολων των οπαδων του Αμαρουσιου,αμα συζητησει κανεις με εναν σας,ειναι σα να εχει μιλησει με ολους,δεν ειστε αλλωστε και πολλοι),σας απανταω για τελευταια φορα:


QUOTE
Ρε μάστορα.Αφου τα αποτελέσματα,η στατιστική αποδεικνύουν οτι το Μαρούσι έχει τη δευτερη καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα μετά τον παο.



Την εχουμε ξανακανει αυτη τη συζητηση και ειχα επισημανει πως ειναι δυνατο να λεγονται τετοια πραγματα για μια ατιτλη ομαδα στην Ελλαδα,και ενω στην περιοδο που "ακμασε" το Μαρουσι,την τριετια 2000-2 η ΑΕΚ πηρε ενα πρωταθλημα και 2 κυπελλα.

Αυτο ειναι το προβλημα σας,το οποιο δε μας επιτρεπει να κανουμε μια συζητηση της προκοπης.Ο μικρομεγαλισμος σας,που σας κανει να αγνοειτε γεγονοτα,οποτε τα επιχειρηματα ειναι σα να κουτουλανε σε τοιχο.

Αν παρουμε ως γεγονος οτι το Μαρουσι δεν εχει νοημα να συγκρινεται με τον Αρη,ακομη και την τελευταια δεκαετια που και παλι και κυπελλα εχει παρει ο Αρης και ευρωλιγκα εχει παιξει και στους 16 της 2 φορες εχει παει,αλλα ο αντικειμενικος του στοχος ως σωματειο του Αμαρουσιου ειναι να ξεπερασει καποτε τον αμεσο αντιπαλο του,τη Νηαρ Ηστ,θα μπορεσουμε να μιλησουμε σε πιο ρεαλιστικα επιπεδα.

Και η πραγματικοτητα τωρα εχει ως εξης,κατα τη γνωμη μου παντα: Αυτη τη στιγμη ο Αρης εχει καλυτερο ροστερ,αν θεωρησουμε οτι εχει ελλειψεις σε καποιες θεσεις (1 και 5 αναφερατε εσεις),εγω λεω οτι εχει στη θεση του Γκαβελ τον Ντεη και στη θεση του Νελσον τον Ντικουδη.Σχεδον ισορροπια ή και καλυτερα απο περσι,απο πού συναγεται η υπεροπλια του Αμαρουσιου σε αυτες τις θεσεις.Με χειροτερο υλικο σε αυτες τις θεσεις χαρισαμε περσι την τριτη θεση,τι σας κανει να πιστευετε οτι ο Μπαρτζωκας θα στησει καλυτερα την ομαδα απο το Μαρκοπουλο για να κερδισει σε διπλα παιχνιδια?Οχι μονο ειναι καλυτερος στο 1 και 5 ο Αρης απο το Μαρουσι,αλλα ειναι φανερα καλυτερος σε ολες τις θεσεις του ροστερ.

Δυστυχως,η αξια του ροστερ απο μονη της δεν ειναι τα παντα.Το δεσιμο της ομαδας ειναι ελλιπες ενω μην ξεχναμε οτι ο προπονητης μας ειναι ο ιδιος που εχασε το καλοκαιρι απο μια κατωτερη ομαδα την προκριση.Αυτα τα στοιχεια ειναι ικανα να μας δημιουργησουν προβληματα,ευχομαι οχι και τον αποκλεισμο.


mono maroussi
Αλλοι εχουν το ονομα οτι προκαλουνε αλλοι εχουν αρχισει τα προκλητικα σχολια εδω μεσα..Εμεις δεν εχουμε μικρομεγαλισμο εσεις νομιζετε οτι ειστε η ομαδα του 80..και κατι του τυπου πιο Μαρουσι και τετοια τα ακουω βερεσε..Οπου σε βρω αν εξαιρεσεις το 2005 σε εχω αποκλεισει..Τωρα επρεπε να παιζεις ευροκαπ αλλα λογω βασιλακοπουλο μπηκες απο την απεξω(δεν λεω ετσι πρεπει..να χει 4 ομαδες η Ελλαδα αλλα αφου μπηκατε ετσι στα προκριματικα εμεις επρεπε να παμε κατευθειαν στους ομιλους..)και κατα τυχη επεσες παλι με μας στα προκριματικα..Εσυ κομπε81 αν δεν ξερεις για το Μαρουσι σημαινει οτι δεν παρακολουθεις και πολυ ελληνικο μπασκετ τη τελευταια δεκαετια.Τεσπα εγω ξερω πως αν σας αποκλεισουμε παλι δεν θα χετε τιποτα να πειτε..οπως ειπα οι ομαδες ξεκινανε απο το ιδιο σημειο,ο καθενας εχει τα οπλα του και μακαρι να γινουν 2 ωραια ματς και τελικα να περασει το Μαρουσι icon_drunk.gif
ΚιτρινιΑΡΗΣ
Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι απλώς φήμες;;; 69.gif
mono maroussi
QUOTE(ΚιτρινιΑΡΗΣ @ Sep 23 2009, 22:44 ) *
Ισχύει κάτι τέτοιο ή είναι απλώς φήμες;;; 69.gif

οι φημες λενε..
colonel gomelsky
QUOTE(mono maroussi @ Sep 23 2009, 23:03 ) *
οι φημες λενε..


Μακάρι να μην αληθεύει, γιατί τον βλέπω να έρχεται κατά ΟΑΚΑ μεριά και δεν πολυψήνομαι... Καλύτερα Αρμάνι που χτίζει καλό ρόστερ φέτος και θα είναι αξιόλογη.
kobe81
κανενας οπαδος του αρη δεν μιλησε για παρελθον..εσεις μιλατε συνεχεια..εμεις μιλαμε για παρον...το οτι δεν παιζετε καυτευθειαν στον ομιλο δειχνει για ποιο λογο δεν ειστε αρης..εδω και 10 χρονια μας λετε οτ ιειστε η 2η καλυτερη ομαδα και ενχωριο τιτλο δνε πηρατε...πως ειστε δλδ?

οταν ειπα δεν ασχολουμαι ιδιατερα ξεκαθαρισα οτι μιλησα για τις μεταγραφες σας...

και στο φιναλε εγω ειπα οτι το αν θα σας αποκλεισουμε ριναι αλλου παπα ευαγγελιο...απλα μας λετε εμας οτι τα ωραιοποιουμαι ολα που κραζουμε τη διοικηση και σεις θελετε να μας πεισετε οτι ο χομαν θα ναι μαυροκεφαλιδης,ο κενταλ γλυνιαδακης κι ο αρικμπαμπου με τον πελεκανο ξανα ενργοι μπασκεπολιστες
mono maroussi
QUOTE (kobe81 @ Sep 24 2009, 01:39 ) *
κανενας οπαδος του αρη δεν μιλησε για παρελθον..εσεις μιλατε συνεχεια..εμεις μιλαμε για παρον...το οτι δεν παιζετε καυτευθειαν στον ομιλο δειχνει για ποιο λογο δεν ειστε αρης..εδω και 10 χρονια μας λετε οτ ιειστε η 2η καλυτερη ομαδα και ενχωριο τιτλο δνε πηρατε...πως ειστε δλδ?

οταν ειπα δεν ασχολουμαι ιδιατερα ξεκαθαρισα οτι μιλησα για τις μεταγραφες σας...

και στο φιναλε εγω ειπα οτι το αν θα σας αποκλεισουμε ριναι αλλου παπα ευαγγελιο...απλα μας λετε εμας οτι τα ωραιοποιουμαι ολα που κραζουμε τη διοικηση και σεις θελετε να μας πεισετε οτι ο χομαν θα ναι μαυροκεφαλιδης,ο κενταλ γλυνιαδακης κι ο αρικμπαμπου με τον πελεκανο ξανα ενργοι μπασκεπολιστες

καλα ποιος μιλησε για δευτερη ομαδα στην Ελλαδα..παντως αμα μου πεις για την τριτη σιγουρα ειμαστε εμεις και δεν χρειαζεται να ξαναγραψω τα επιτευγματα μας..αλλα σε αυτα τα ματς δεν μετραει αυτο..ουτε η ιστορια σας ..μετραει το ποιος θα ναι λιγο πιο ετοιμος
kobe81
και απο που κι ως που ειστε τριτοι θα μας πεις?πηρες κανα κυπελλο ελλαδος?επαιξες ευρωλιγκα?υπερβολες
mono maroussi
QUOTE(kobe81 @ Sep 24 2009, 01:51 ) *
και απο που κι ως που ειστε τριτοι θα μας πεις?πηρες κανα κυπελλο ελλαδος?επαιξες ευρωλιγκα?υπερβολες

πηρα σαπορτα,επαιξα ημιτελικα κορατς,επαιξα στο τελικο της ΦΕΛ το 2004(ναι τοτε που σε απεκλεισα στους 8),επαιξα σε 2 τελικους κυπελλου,τελικο πρωταθληματος και ειμαι συνεχεια μετα το 2003 στην πρωτη τετραδα του πρωταθληματος με εξαιρεση το 2006-2007.Οσο για τη ευρωλιγκα ας οψονται τα συμβολαια που υπηρχαν και επαιζε ο 8ος αντι για τον δευτερο η τον τριτο.
kobe81
κυπελλο πηρες?οχι..ο αρης πηρε 2 κι εχει χασει και 3 τελικους...ευρωλιγκα επαιξες?οχι.ο αρης επαιξε 2 φορες παρα τα συμβολαια και τη μια σε απεκλεισε με μειονεκτημα εδρας.πηρες σαπορτα,πηρα κορατς και τσαμπιονς καπ...επαιξες τελικο φελ,επαιξα τελικο ουλεμπ καπ...κατα τ αλλα εισιη 3η ομαδα στην ελλαδα..κι εγω ειμι ο DWIGHT HOWARD...
mono maroussi
QUOTE(kobe81 @ Sep 24 2009, 02:04 ) *
κυπελλο πηρες?οχι..ο αρης πηρε 2 κι εχει χασει και 3 τελικους...ευρωλιγκα επαιξες?οχι.ο αρης επαιξε 2 φορες παρα τα συμβολαια και τη μια σε απεκλεισε με μειονεκτημα εδρας.πηρες σαπορτα,πηρα κορατς και τσαμπιονς καπ...επαιξες τελικο φελ,επαιξα τελικο ουλεμπ καπ...κατα τ αλλα εισιη 3η ομαδα στην ελλαδα..κι εγω ειμι ο DWIGHT HOWARD...

οταν επαιξες ευρωλιγκα υπηρχαν τα συμβολαια αλλα υπηρχε και η τριτη θεση που πηγαινε ευρωλιγκα..οσο για το μειονεκτημα εδρας αστο ειναι πονεμενη ιστορια για σενα..2 φορες σε εχω στειλει αδιαβαστο τα 2 τελευταια χρονια και περυσι θα παιζα και τελικο αν εμπαινε το σουτ του μιλισαβλιεβιτς(πραγματικα 100 φορες να γινει η φαση ετσι δεν γινεται να παει η μπαλα)..επεισης σε εχω πεταξει εξω τοτε στο φελ οπως και οταν πηρα το σαπορτα που για να σου θυμησω δεν ειχες καν κατεβει να παιξεις το δευτερο ματς γιατι δεν ειχες λεφτα ουτε για το πουλμαν..σου μιλαω για την τελευταια δεκαετια και συ μου λες για το κορατς που χες παρει το 96-97 αν δεν κανς λαθος
Point Guard
Ωραία φίλε mono maroussi,ως φίλαθλος του Άρη Θεσσαλονίκης λέω οτι είστε τιτανοτεράστια και ιστορικότατη ομάδα με μεγάλη πορεία δεκαετιών,με τίτλους και αστέρια.Ικανοποιήθηκε τώρα ο οπαδικός σου εγωισμός;Αν όχι μπορώ να γράψω και άλλα διθυραμβικά σχόλια γιά την ομάδα σου.
Παιδιά το τόπικ αναφέρεται στο επερχόμενο ματς μεταξύ των ομάδων μας όχι στό ποιός είναι μεγαλύτερη ομάδα ή ποιός εχει τον ψηλότερο παίκτη στην Α1,νομίζω οτι έχουμε ξεφύγει λίγο.
mono maroussi
QUOTE(Point Guard @ Sep 24 2009, 02:14 ) *
Ωραία φίλε mono maroussi,ως φίλαθλος του Άρη Θεσσαλονίκης λέω οτι είστε τιτανοτεράστια και ιστορικότατη ομάδα με μεγάλη πορεία δεκαετιών,με τίτλους και αστέρια.Ικανοποιήθηκε τώρα ο οπαδικός σου εγωισμός;Αν όχι μπορώ να γράψω και άλλα διθυραμβικά σχόλια γιά την ομάδα σου.
Παιδιά το τόπικ αναφέρεται στο επερχόμενο ματς μεταξύ των ομάδων μας όχι στό ποιός είναι μεγαλύτερη ομάδα ή ποιός εχει τον ψηλότερο παίκτη στην Α1,νομίζω οτι έχουμε ξεφύγει λίγο.

εσεις το πηγατε εκει φιλε μου παλι..εγω δεν σου ειπα οτι το Μαρουσι ειναι μεγαλυτερος συλλογος απο τον αρη ουτε οτι εχει περισσοτερο λαο..δεν ειμαι παραλογος για τα τελευταια 10 χρονια μιλαω..και αν διαβασες το τοπικ ειπα οτι ουτε η ιστορια σας παιζει ρολο σε αυτα τα 2 ματς ουτε η πελατειακη σχεση που εχουμε απεναντι σας..Οτι ειμαι ιστορικη ομαδα παντως ειμαι για αυτο μην εχεις αμφιβολιες...
athinaios
να κανω μια ερωτηση?γιατι καθε φορα πρεπει να τσακωνομαστε με τους οπαδους του αμαρουσιου στο δικο μας φορουμ?απο το να γινεται ολο αυτο γιατι δεν ασχολειται ο καθενας με το φορουμ της ομαδας του να τελειωνουμε με τις λογομαχιες που γινονται συνεχεια.εμεις θελουμε να διαβαζουμε για τον αρη εδω κ οχι να ερχομαστε σε αντιπαραθεση με αλλους οπαδους.
kobe81
δλδ με τη λογικη αυτη μεγαλυτερη ομαδα και απο το μαρουσι και τον αρη ειναι η αεκ..γτ επαιξε τελικο ευρωλιγκας...πηρε πρωταθλημα.σαπορτα και 2 κυπελλα...κι ας παλευεινα σωθει..μα θα μας τρελανετε ρε εεεεεε

γτ ειναι τοσο τιτανοτεραστια ομαδα που ασχολουνται συνεχεια με τους πελατες χωρις αυτοι ν ασχοληθουν μαζι τους...απλα ελεος
rchos
ο επομενος που θα γραψει ασχετα με τα παιχνιδια που ερχονται εχει αμεσα φαουλ.
mono maroussi
διαχρονικα στη δεκαετια μιλαω..τεσπα ας επιστρεψουμε στο ματς οπως λεει και rchos καθως με παρασυρατε και το πηγαμε πολυ οff topic παλι..σημερα τραυματιστηκε ο gordon αλλα λογικα δεν ειναι κατι σημαντικο οποτε δεν τιθεται θεμα μη συμμετοχης του στο πρωτο ματς..απο εσας να δουμε σε τι κατασταση θα ναι ο κλαρκ που προερχεται απο σοβαρο τραυματισμο
Vas
για να ελαφρύνω λίγο το κλίμα...

Το μαρούσι κέρδισε με 31 πόντους τον Πανιώνιο. Ο Γκόρντον έπαιξε μονο 1 ημιχρονο ενώ ο Καιμακ ήταν στο πάγκο...

Αν και ο Πανιώνιος θα είναι πολύ αδύνατος φέτος η νίκη με τοσο μεγάλη διαφορά δειχνει ότι είμαστε σε καλό δρόμο με ακόμα μεγάλα περιθώρια βελτίωσης...

O Μαυροειδής με 20 πόντους δειχνει να είναι σε καλή κατάσταση.

Ο Αρης από την άλλη, προσπαθεί να βρει ακόμα play maker, και ένα στυλ παιχνιδιου, ενώ διάβασα ότι αν γίνουν μεταγραφές θα γίνουν μετά τα προκριματικα...
Point Guard
Λοιπόν στο θέμα μας,η ομάδα μας δεν έχει ακόμα την απαιτούμενη ομοιογένεια όπως φάνηκε και στο τελευταίο φιλικό.Οι αλλαγές,ο τραυματισμός του Κλαρκ και οι αλχημείες Ματσόν-διοίκησης στη στελέχωση του ρόστερ (υπάρχουν κενα κατα την άποψή μου) έχουν δημιουργήσει ένα κλίμα ανασφάλειας στον κόσμο.Απο την άλλη το Μαρούσι είναι το μεγάλο ερωτηματικό (δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη εικόνα),έχασε το πιό δυνατό του χαρτί κατα την αποψή μου,τον Μαρκόπουλο,όπως και παίκτες της αξίας του Γλυνιαδάκη,του Μαυροκεφαλίδη και του Στίβενσον (υπήρξαν και κάποιες φήμες για τον Καιμακόγλου αλλά μάλλον ραδιο-αρβύλα).Ριχνοντας μια ματια στα ρόστερ διαπιστώνουμε οτι ο Άρης έχει ποιοτικότερο ρόστερ αλλά το Μαρουσί ίσως παρουσιαστεί πιο "δεμένο" ως σύνολο.Εκεί θα κριθούν τα παιχνίδια,αν ο Ματσόν καταφερει να δημιουργήσει μιά καλύτερη "χημεία" μεταξύ των παικτών στις μέρες που απομένουν θα καταφέρει να κερδίσει και την πρόκριση.Αν όχι,θα δουμε ντέρμπι.
The Admiral
Δεν εχω καταλαβει ακομη τι γινεται με τον Καϊμακογλου,αλλα απο ο,τι φαινεται δυσκολα θα συνεχισει στο Μαρουσι και μαλλον απιθανο να αγωνιστει εναντιον του Αρη.Επειδη εκτιμω τον παικτη,πιστευω οτι δε θα ηταν μια ασχημη προσθηκη στους ψηλους του Αρη,αλλα οπως και για τον Καλαμποκη,δε φαινεται η ομαδα μας να ενδιαφερεται dry.gif ...

Κατα τ'αλλα,το Μαρουσι συνεχιζει να δινει ανουσια φιλικα εναντιον ομαδων που δεν εχουν κλεισει το ροστερ τους και ειναι σαφως ανετοιμες,απεφυγε επιμελως να αναμετρηθει με ομαδες οπως ο Πανελληνιος,σε αντιθεση με τον Αρη που δοκιμασε τις δυναμεις του απεναντι σε ομαδες ευρωλιγκας.Απο το Μαρουσι λειπουν οι παραστασεις σε υψηλο επιπεδο και με τη μοναδικη ομαδα του εξωτερικου που ηταν καπως αξιοπρεπης (Χεμοφαρμ) γνωρισε καθαρη και αναμενομενη ηττα.Ο Γκορντον δικαιωνει τις πληροφοριες οτι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο και δυσκολα θα παραμεινει μεχρι την παρελαση,Χομαν και Κενταλ στα χαμηλα στανταρ που τους ξερουμε και μενει ο Μαυροειδης μονος του,που λογικα θα στηριχτει πανω του η ομαδα για το υπολοιπο της σεζον.

Τα μηνυματα ειναι ενθαρρυντικα για τον Αρη,αλλα αφορουν μονο τη χαμηλη δυναμικοτητα του αντιπαλου του.Πρεπει με καποιο τροπο η ομαδα να ανεβασει στροφες και ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να φτασουμε τοσο κοντα σε αυτα τα κρισιμα παιχνιδια για να απαιτησουμε κατι τετοιο.Οι ευθυνες θα ειναι μεγαλες σε περιπτωση αποτυχιας και πολυ φοβαμαι για καποιους,θα εχουν και ονοματεπωνυμο.
thrylos7
Απλά να πω ότι το σχόλιό μου "ποιο Μαρούσι τώρα" ήταν προφανώς σαρκαστικό, για την υποτίμηση της συγκεκριμένης ομάδας, η οποία βλέπω ότι συνεχίστηκε σε ακόμη πιο υπερβολικό βαθμό στα επόμενα ποστ.

Κάποιοι θα πρέπει να βγάλουν λίγο τις παρωπίδες...

Σε λίγο θα μας πείτε ότι στο Μαρούσι παίζουν ο Παπαλουκάς και ο Ζήσης! rolleyes.gif
mono maroussi
QUOTE(thrylos7 @ Sep 24 2009, 04:53 ) *
Απλά να πω ότι το σχόλιό μου "ποιο Μαρούσι τώρα" ήταν προφανώς σαρκαστικό, για την υποτίμηση της συγκεκριμένης ομάδας, η οποία βλέπω ότι συνεχίστηκε σε ακόμη πιο υπερβολικό βαθμό στα επόμενα ποστ.

Κάποιοι θα πρέπει να βγάλουν λίγο τις παρωπίδες...

Σε λίγο θα μας πείτε ότι στο Μαρούσι παίζουν ο Παπαλουκάς και ο Ζήσης! rolleyes.gif

ποιος ζησης και ποιος παπαλουκας...... icon_drunk.gif .

QUOTE(The Admiral @ Sep 24 2009, 04:36 ) *
Δεν εχω καταλαβει ακομη τι γινεται με τον Καϊμακογλου,αλλα απο ο,τι φαινεται δυσκολα θα συνεχισει στο Μαρουσι και μαλλον απιθανο να αγωνιστει εναντιον του Αρη.Επειδη εκτιμω τον παικτη,πιστευω οτι δε θα ηταν μια ασχημη προσθηκη στους ψηλους του Αρη,αλλα οπως και για τον Καλαμποκη,δε φαινεται η ομαδα μας να ενδιαφερεται dry.gif ...

Κατα τ'αλλα,το Μαρουσι συνεχιζει να δινει ανουσια φιλικα εναντιον ομαδων που δεν εχουν κλεισει το ροστερ τους και ειναι σαφως ανετοιμες,απεφυγε επιμελως να αναμετρηθει με ομαδες οπως ο Πανελληνιος,σε αντιθεση με τον Αρη που δοκιμασε τις δυναμεις του απεναντι σε ομαδες ευρωλιγκας.Απο το Μαρουσι λειπουν οι παραστασεις σε υψηλο επιπεδο και με τη μοναδικη ομαδα του εξωτερικου που ηταν καπως αξιοπρεπης (Χεμοφαρμ) γνωρισε καθαρη και αναμενομενη ηττα.Ο Γκορντον δικαιωνει τις πληροφοριες οτι δεν ειναι κατι ιδιαιτερο και δυσκολα θα παραμεινει μεχρι την παρελαση,Χομαν και Κενταλ στα χαμηλα στανταρ που τους ξερουμε και μενει ο Μαυροειδης μονος του,που λογικα θα στηριχτει πανω του η ομαδα για το υπολοιπο της σεζον.

Τα μηνυματα ειναι ενθαρρυντικα για τον Αρη,αλλα αφορουν μονο τη χαμηλη δυναμικοτητα του αντιπαλου του.Πρεπει με καποιο τροπο η ομαδα να ανεβασει στροφες και ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι επρεπε να φτασουμε τοσο κοντα σε αυτα τα κρισιμα παιχνιδια για να απαιτησουμε κατι τετοιο.Οι ευθυνες θα ειναι μεγαλες σε περιπτωση αποτυχιας και πολυ φοβαμαι για καποιους,θα εχουν και ονοματεπωνυμο.

Με τον πανελληνιο παιξαμε και τον κερδισαμε 84-78..Το Μαρουσι ποτε δεν εκανε προετοιμασια στο εξωτερικο ακομα και οταν εβγαινε δευτερο..και σεις ας πουμε χασατε απο την καντου(μου θυμιζει πολυ τον αρη αυτη η ομαδα..).Το να παιξω φιλικο με την σιενα και την αρμανι και να χασω 25 ποντους δεν μου λεει κατι εμενα..ασε που δεν θελαμε να τους δειξουμε τα οπλα μας μιας και θα τους αντιμετωπισουμε σε κανενα τοπ16 icon_drunk.gif χαχαχα
hagi
QUOTE(rchos @ Sep 24 2009, 02:19 ) *
ο επομενος που θα γραψει ασχετα με τα παιχνιδια που ερχονται εχει αμεσα φαουλ.

Επιτέλους...Γιατί βαρέθηκα να διαβάζω τέτοια ποστ...

Το θέμα είναι πια ομάδα θα παρουσιαστει καλύτερη.Και επειδή οι ομάδες είναι ακόμη ανέτοιμες θα είναι δύσκολα τα παιχνίδια.Αντικειμενικά πιστεύω ότι ο Άρης έχει καλύτερο υλικό και σίγουρα πολύ πιο έμπειρο και ίσως αυτή η εμπειρία είναι και το κλειδί..
Από κει και πέρα αφήστε τα λάγια φίλοι συνΑρειανοί και πάρτε εισητήρια να πάτε στο γήπεδο να γεμίσει να παίξουν και οι παίχτες...Μην τους απογοητεύσουμε ακόμη δεν αρχίσαμε..
Τα υπόλοιπα όλα είναι περιττά και τα πάντα θα φανούν στην πράξη..Άλλωστε τώρα με 4-5 μέρες να απομένουν δεν μπορούμε να αλλάξουμε και πολλά πράγματα..
Vas
@ Admiral

To κακό με σένα είναι ότι δεν έχεις μια συνοχή… μια σταθερή γραμμή ρε αδελφέ!

Πριν λίγα ποστ μας έβγαλες 9-11η ομάδα αφού πρώτα ανέφερες ομάδες που θα είναι πάνω από εμάς. Τώρα πάλι μας λες ότι αυτές τις συγκεκριμένες ομάδες δεν είναι έτοιμες και για αυτό τις έχουμε κερδίσει όλες!! Καλά με τη κριτήρια τις έκρινες ως καλύτερες από το Μαρούσι;; Από μεταγραφές που ΘΑ κάνουν;;

Απλώς για να μαθαίνεις. Κένταλ – Χόμαν δεν τους πήραμε για πρώτους σκορερ. Τους πήραμε για σκυλίσια άμυνα, για να μην μπορεί να πάρουν αέρα ο Μπετς και ο Ντικούδης…

Σε κάθε (μα κάθε) ποστ σου αναφέρεις ότι ήμαστε λίγοι, ανύπαρκτοι κλπ.. Δεν μας μειώνεις με αυτό. Αντιθέτως γουστάρουμε που είμαστε διαφορετικοί και δεν πάμε με το ρεύμα και δεν υποστιρίζουμε τις ομάδες κατεστημένο.

Εσείς που πήγατε Ευρώπη για προετοιμασία και φιλικά τι καταλάβατε;; Δέσατε σαν ομάδα;; Το μόνο που καταφέρατε είναι να ξοδέψετε τα 3πλάσια από εμάς και να πουλάτε τον Παπ, για να πληρώσετε το νοίκι!
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Sep 24 2009, 11:00 ) *
@ Admiral

To κακό με σένα είναι ότι δεν έχεις μια συνοχή… μια σταθερή γραμμή ρε αδελφέ!

Πριν λίγα ποστ μας έβγαλες 9-11η ομάδα αφού πρώτα ανέφερες ομάδες που θα είναι πάνω από εμάς. Τώρα πάλι μας λες ότι αυτές τις συγκεκριμένες ομάδες δεν είναι έτοιμες και για αυτό τις έχουμε κερδίσει όλες!! Καλά με τη κριτήρια τις έκρινες ως καλύτερες από το Μαρούσι;; Από μεταγραφές που ΘΑ κάνουν;;

Απλώς για να μαθαίνεις. Κένταλ – Χόμαν δεν τους πήραμε για πρώτους σκορερ. Τους πήραμε για σκυλίσια άμυνα, για να μην μπορεί να πάρουν αέρα ο Μπετς και ο Ντικούδης…

Σε κάθε (μα κάθε) ποστ σου αναφέρεις ότι ήμαστε λίγοι, ανύπαρκτοι κλπ.. Δεν μας μειώνεις με αυτό. Αντιθέτως γουστάρουμε που είμαστε διαφορετικοί και δεν πάμε με το ρεύμα και δεν υποστιρίζουμε τις ομάδες κατεστημένο.

Εσείς που πήγατε Ευρώπη για προετοιμασία και φιλικά τι καταλάβατε;; Δέσατε σαν ομάδα;; Το μόνο που καταφέρατε είναι να ξοδέψετε τα 3πλάσια από εμάς και να πουλάτε τον Παπ, για να πληρώσετε το νοίκι!

Ασχετο με τον αγωνα που ερχεται ομως ε;...

Σε 5 μερες παιζεται ολη η χρονια για μενα.Κ μεγαλο μερος της προσωπικης μου ψυχικης ηρεμιας!
Ειναι πολυ νωρις για εναν τετοιο κρισιμο αγωνα γιατι και οι δυο ομαδες θα ειναι,μαλλον,ανετοιμες.

Μακαρι ο Κλαρκ να μας δειξει το οργανωτικο προσωπο που μας εδειξε κ περυσι στην αρχη της χρονιας.Μετα αρχισε να παιρνει κ περισσοτερα εκτελεστικα καθηκοντα απο τη στγμη που ο Μαρσαλ ηταν απων...
Κατα την αποψη μου δηλαδη,εκει θα κριθει ο αγωνας,απο τη μερια μας τουλαχιστον.Κατα ποσο θα μπορεσει ο Κικι να οργανωσει το παιχνιδι...
ΚιτρινιΑΡΗΣ
Άρης - Μαρούσι 74:74 πρώτος αγώνας.
Μαρούσι - Άρης 68:69 με άστοχη βολή του Καλάθη 3 δεύτερα πριν το τέλος
για να κάνουμε και λίγο πρόγνωση!!! smiley.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.