Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μαρούσι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
Weekendman
Αν μιλήσουμε αγωνιστικά όσο μπορώ να πώ χωρις να έχω εικόνα απο τις ομάδες
βλέπω
Παιχνίδια με χαμηλο σκορ αφού Μπαρτζώκας και Ματζόν πάντα κατάφερναν να κάνουν καλές αμυντικές ομάδες αλλά απο πλευράς επίθεσης δεν κατάφερναν να βγάζουν δημιουργικό παιχνίδι.
Το Μαρούσι στους ψηλούς διατήρησε πάνω κάτω την ίδια συνταγή πολλούς και αναλώσιμους ψηλούς
αλλά σε σχέση με τα προηγούμενα χρόνια το Μαρούσι έχασε ένα μεγαλο πλεονέκτημα τους σουτερ (χαραλαμπίδη,Στίβενσον) και θα το πάει περισσότερο στην διεισδηση το πράγμα με Γκόρντον,Διαμαντόπουλο και Πελεκάνο.
και καλός και ωραίος ο Κίς αλλά το Μαρούσι δεν έχει τους πλει-μεικερ τύπου Μπλάκνει και Μπουντούρη που οργάνωναν το παιχνιδι ορθολογικά ώστε να έχει το Μαρούσι μια διαφορά απένατι στον Άρη σε αυτον τον τομέα με διαθέσιμους τους όχι μετρ της Οργάνωσης Κλάρκ και Αργυρόπουλο και με τον Ντέι νεοφερμένο.
Ο Άρης σε σχέση με πέρσι μπορεί να χτυπήσει το Μαρούσι στην ρακέτα η τουλάχιστον να παίξει με πλάτη στο καλάθι με Ντικούδη και Μπέτς αλλα και με Κακιούζη με το γνωστό παιχνιδι του που παίρνει την καλη θέση στη ρακέτα, βέβαια όπως προείπα το Μαρούσι έχει αρκετους ψηλούς έστω και όχι της υψηλότερης ποιότητας, ο Άρης είναι σαφως πιο πλήρης στο 3 σε σχεση με πέρσι με έναν εξαιρετικό σκόρερ απο ότι φαίνεται τον Ρίτσαρτσον και τον Μπέλσερ με τις γνωστές αμυντικές ικανότηες και με την θέση 2 να ικανοποιεί όλα τα γούστα επιθετικά και αμυντικά(χατζηβρέττας,Κλάρκ...)

Τώρα για το off topic Παρελθόν το Μαρούσι πήρε πράγματι καλές θέσεις αλλά αν δεν ήταν ο Άρης να χάνει συνεχως τις δεύτερες και τρίτες θέσεις που έπαιρνε στην κανονική περίοδο τότε δεν θα υπήρχε αμφιβολία για το ποιός είναι η 3η δύναμη στην Ελλάδα τα τελευταία χρόνια.
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 27 2009, 14:11 ) *
Αν ειστε εσεις αλλοι 2000 θα ειμαστε ακριβως οι μισοι.
Αν χασετε εσεις με 18 δε θα ειστε ουτε οι μισοι.
Γενικα υπαρχουν πολλοι παραγοντες για το τι κοσμο θα εχει.
Συμφωνεις; biggrin.gif



συμφωνώ...... (επιτέλους!!) blink.gif
mono maroussi
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1 ο ματσον σε σχεση με τον μπετς δεν δειχνει να υπολογιζει και πολυ το Μαρουσι..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(mono maroussi @ Sep 27 2009, 19:58 ) *
http://www.basketblog.gr/pages/ViewContent...amp;w=0&m=1 ο ματσον σε σχεση με τον μπετς δεν δειχνει να υπολογιζει και πολυ το Μαρουσι..


blink.gif Αυτο απο που το συμπερανες;
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 27 2009, 20:50 ) *
blink.gif Αυτο απο που το συμπερανες;

οταν λεει οτι δεν ειχαμε και πολυ χρονο λογω των προβληματων να σκεφτουμε το Μαρουσι..
EXPLOITED ARIS
QUOTE(mono maroussi @ Sep 27 2009, 21:49 ) *
οταν λεει οτι δεν ειχαμε και πολυ χρονο λογω των προβληματων να σκεφτουμε το Μαρουσι..


Εχεις κομπλεξ ανωτερωτητας η μου φαινεται; icon_drunk.gif

Δεν καταλαβαινω τη λογικη σου,ειλικρινα...
mono maroussi
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 28 2009, 11:10 ) *
Εχεις κομπλεξ ανωτερωτητας η μου φαινεται; icon_drunk.gif

Δεν καταλαβαινω τη λογικη σου,ειλικρινα...

ρε φιλε ολο ειρωνιες εισαι την αποψη μου ειπα εγω απο κει και περα ειτε συμφωνεις ειτε διαφωνεις..τα περαιτερω δεν χριεαζονταιwink.gif

παντως ειναι απαραδεκτο η ευρωλιγκα να μην εχει αφιερωσει ουτε ενα αρθρο για το Μαρουσι ενω για τον αρη να χει συνεχεια αραδες...ενταξει δεν μας θελουν αλλα ας το κανουν λιγο πιο κοσμια γιατι αμα περασουμε στους ομιλους δεν θα μπορουν να κανουν κατι..
kobe81
QUOTE(mono maroussi @ Sep 28 2009, 16:18 ) *
ρε φιλε ολο ειρωνιες εισαι την αποψη μου ειπα εγω απο κει και περα ειτε συμφωνεις ειτε διαφωνεις..τα περαιτερω δεν χριεαζονταιwink.gif

παντως ειναι απαραδεκτο η ευρωλιγκα να μην εχει αφιερωσει ουτε ενα αρθρο για το Μαρουσι ενω για τον αρη να χει συνεχεια αραδες...ενταξει δεν μας θελουν αλλα ας το κανουν λιγο πιο κοσμια γιατι αμα περασουμε στους ομιλους δεν θα μπορουν να κανουν κατι..

ηθελα να ξερα απο που κι ως που εχεις θεμα εσυ με ειρωνιες που δεν κανεις αλληνδουλεια...και δεν ειναι θεμα το αν σας θελουν εσας στην ευρωλιγκα η τον αρη...απλα ο αρης εχει ιστορικη ομαδα για να του κανουν αφιερωμα ενω εσεις οχι...ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ
Weekendman
QUOTE(kobe81 @ Sep 28 2009, 16:24 ) *
ηθελα να ξερα απο που κι ως που εχεις θεμα εσυ με ειρωνιες που δεν κανεις αλληνδουλεια...και δεν ειναι θεμα το αν σας θελουν εσας στην ευρωλιγκα η τον αρη...απλα ο αρης εχει ιστορικη ομαδα για να του κανουν αφιερωμα ενω εσεις οχι...ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

Βέβαια αν το πάμε σε θεωρίες συνομωσίας τότε η Άλμπα θα έχει σίγουρο το εισητήριο με το γεμάτο πάντα γήπεδο όταν οι οπαδοί του Άρη μπορεί να βαρεθούν μετα απο ένα σημείο και μετά αν δεν πάει καλά η ομάδα, αλλά όσο και καλο μάρκεντιγκ να έχεις δεν φτάνει οπότε μην φτιάχνουμε σενάρια!
SteelGandalf
Υπάρχει τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα και, αν ναι, σε ποιο κανάλι; smile.gif
Weekendman
QUOTE(SteelGandalf @ Sep 28 2009, 22:40 ) *
Υπάρχει τηλεοπτική μετάδοση του αγώνα και, αν ναι, σε ποιο κανάλι; smile.gif

Ναι απο την ΕΤ1 στις 7.
SteelGandalf
Ωραία! Ας ευχηθούμε όλα να πάνε καλά αύριο και η ομάδα μας, πάνω απ' όλα, να δείξει ότι αξίζει να κερδίσει τη "σειρά" και να προκριθεί.

Πιστεύω πως το γήπεδο θα είναι γεμάτο αύριο. Ξέρει κάποιος αν υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια;
celtic_pride
QUOTE(SteelGandalf @ Sep 28 2009, 22:57 ) *
Πιστεύω πως το γήπεδο θα είναι γεμάτο αύριο. Ξέρει κάποιος αν υπάρχουν διαθέσιμα εισιτήρια;


Eγώ πάλι δεν ξέρω γιατί, αλλά είμαι απαισιόδοξος......2000-3000 το πολύ...

Μακαρι να πέσω έξω βέβαια... rolleyes.gif
Vas
οι δηλώσεις φέτος των παικτών (και προπονητη) του Αρη είναι πιο ήπιες από πέρσι... Λογικό μετά από τέτοιο κάζο.

Δεν θα έλεγα βέβαια το ίδιο και για τα πιο πολλά άτομα που γράφουν εδώ. Σίγουρα παίζει ρόλο και ο οπαδισμός καθενός που δεν τον αφήνει να δει λίγο πιο καθαρά (φτάσατε στο σημείο να νομίζετε ότι μπορείτε να μπήτε σφήνα στους μεγάλους!)

Αγωνιστικά τώρα,

Το Μαρούσι για μένα πρέπει να τρέξει... Λογικά ο αρης θα αρχίσει με τους 3 "μασκοφόρους" κάτι που θα τους κάνει αργούς. Επιπλέον, με μοναδικό καθαρό 5αρι τον Μπετς, και μετά μόνο τον Ντικούδη, πρέπει να βάλουμε την μπάλα στο καλάθι και να τους γεμίσουμε φάουλ. Λογικά για αυτό ο Αρης θα το γυρίσει σε ζώνη, μιας και φέτος δεν έχουμε το σουτ όπως πέρσι... (για αυτό τρέξιμο!!)

Ο Αρης έχει γεμίσει στο 2 και στο 3 και έχει αφήσει κενές τις άλλες θέσεις. Βλέπω τον Ματσον να την κάνει μετά τους αγώνες!

Τώρα όσων αφορά για την αδικία που λέμε εμείς οι Μαρουσιώτες.... Αδικία είναι ότι τον Ιούνη κερδίσαμε και είχαμε όλοι την εντύπωση ότι παίζουμε ευρωλίγκα. Εφόσον, η Uleb θέλει να κάνει αλλαγές, ας τις ανακοινώσει και τις πραγματοποιεί από του χρόνου και όχι άμεσα! όπως κάνει η Uefa. Δεν κατηγορούμε τον Αρη για αυτό! Βέβαια είναι άλλο θέμα το ότι μπήκατε από την πίσω πόρτα...


Τέλος, πιστεύω ότι η ομάδα του Αμαρουσίου είναι πιο πλήρης, αλλά έχει λιγότερη εμπειρία. Σίγουρα θα έχουμε περισσότερο πάθος και ο Αρης περισσότερο ανχος. Απο την άλλη ο Αρης έχει πιο πολύ κόσμο που σίγουρα θα βοηθήσει ενώ δεν ξέρω ακόμα και την στάση της διαιτησίας...



The Admiral
Mαλιστα.

Δηλαδη,συμφωνα με τα λεγομενα σου και εμεις οι φιλοι του Αρη ειμαστε αλαζονες και ο Αρης ειναι αργη ομαδα και δεν εχει ψηλους και μονο 2 θεσεις στο ροστερ εχει καλυμμενες και ο προπονητης του θα φυγει κλωτσηδον μετα τους αγωνες και το Μαρουσι αδικειται που παιζει με τον Αρη,ο οποιος μπηκε στα προκριματικα απο την πισω πορτα και το Μαρουσι ειναι πιο πληρης ομαδα και φοβασαι τη σταση της διαιτησιας.

Μεσα σε ενα μονο ποστ συμπυκνωσες ολα αυτα τα απαραδεκτα,αστηρικτα και τραγικα που υποστηριζετε ολοι οι οπαδοι του Αμαρουσιου και μετα οι φιλοι του Αρη αντιδρουν (φυσιολογικα) και μετα τους κατηγορεις για αλαζονεια.

Δε θα μπω στη διαδικασια να απαντησω σε ενα προς ενα σε ολα τα παραπανω,γιατι το εχουμε κανει πολλοι εδω μεσα με επιχειρηματα,αλλα εσυ επιμενεις να επαναλαμβανεις μονοτονα το ποιηματακι σου.Δεν πειραζει,δεν εχω κανενα απολυτως λογο να σε βγαλω απο την πλανη σου.Η οποια ειναι η εξης,εν ολιγοις: νομιζεις οτι το Μαρουσι ειναι Ολυμπιακος,Παναθηναικος και ΤΣΣΚΑ μαζι.Αργος ο Αρης?Δηλ. το Μαρουσι ειναι πυραυλοκινητο?Ποιος παιζει σε αυτο,μηπως ο Κομπι Μπράιαντ?Ειναι αδυναμος ο Αρης στους ψηλους??Δηλ. το Μαρουσι σε αυτες τις θεσεις εχει τον Ντουαιτ Χαουαρντ και τον Στουντεμιρε για διδυμο?Ο Αρης εχει σαν μια μεσαια ομαδα αδυναμιες,οπως εχουν και καλυτερες και πλουσιοτερες απο αυτον,αλλα συγκριτικα το Μαρουσι εχει πολλαπλασιες και κατα πολυ μεγαλυτερες,ειδικα σε ποιοτητα και προσωπικοτητα,ακομη και στον παγκο (για τον προπονητη του μιλαω).Οι ελλειψεις του Αρη αφορουν τα ματς με πιο μεγαλες ομαδες απο αυτον και σιγουρα οχι αυτα με το Μαρουσι,ισως με την Αλμπα.

Αυτα,γιατι δε φαινεται να εχεις επιγνωση των δυνατοτητων και του μεγεθους της ομαδας σου.Αν και φαινεται να εχεις οταν λες οτι ο Αρης εχει αγχος και το Μαρουσι κατεβαινει "με παθος".Αυτο συμβαινει φιλε μου γιατι εχουν αγχος οσοι παιρνουν τους στοχους τους στα σοβαρα,οι μεγαλες ομαδες,ενω οι μικρες "εχουν παθος"(και φοβο).

Καλη επιτυχια στην ομαδα μας,να γινει ενα καλο παιχνιδι,να νικησει με οποιοδηποτε σκορ για να τελειωσει τη σειρα με αλλη μια νικη στην Αθηνα.

EIMAI ARIANOS
QUOTE(Vas @ Sep 29 2009, 00:56 ) *
Αγωνιστικά τώρα,

Το Μαρούσι για μένα πρέπει να τρέξει... Λογικά ο αρης θα αρχίσει με τους 3 "μασκοφόρους" κάτι που θα τους κάνει αργούς. Επιπλέον, με μοναδικό καθαρό 5αρι τον Μπετς, και μετά μόνο τον Ντικούδη, πρέπει να βάλουμε την μπάλα στο καλάθι και να τους γεμίσουμε φάουλ. Λογικά για αυτό ο Αρης θα το γυρίσει σε ζώνη, μιας και φέτος δεν έχουμε το σουτ όπως πέρσι... (για αυτό τρέξιμο!!)

και σε αργό και σε γρήγορο σας έχουμε

πιστεύεις ότι ο χατζηβρέττας δεν έχει ανάσες ????

ή μήπως ο ντικούδης και ο κακιούζης στο ΠΡΏΤΟ mats της χρονιας ???
για τσέκαρε τον καϊμακόγλου αν θα έχει πνευμόνι ???

Μονο ο Μπέτς θα είναι κουρασμένος αλλα και πάλι δεν πολύ χρειάζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι στο pale.
Aλλη η βαρύτητα του bets στον Aρh και άλλη του καϊμακόγλου αναλογικά για τις ομάδες τους... ( Χωρίς να συγκρίνω τους δυο παίκτες )

τελοσπάντων οι μασκοφόροι ο κλάρκ και ο μπάρλος να πιάσουν τα στάνταρ και δεν πολύ ανησυχώ εγώ

Το μονο ερωτηματικό σε σας είναι ο πελεκάνος που είναι καλός παίκτης κατ εμέ ( αλλα δε ξέρεις ποτε θα πάρει μπρός) . Kαι εκεί ίσως υπάρχει θέμα μαρκαρίσματος από πλευράς μας ....... δε θέλω να τον πάρει ο χατζηβρέττας.

Ο διαμαντόπουλος δε με τρομάζει τον έχει ο μπάρλος. Αλλα τέλος πάντων στο pale είναι το παιχνίδι οποτε σε παραπέμπω σε 7 γραμμές παραπάνω......

οι μασκοφόροι ο κλάρκ και ο μπάρλος να πιάσουν τα στάνταρ και δεν πολύ ανησυχώ εγώ
Vas
QUOTE(The Admiral @ Sep 29 2009, 02:24 ) *
Mαλιστα.

Δηλαδη,συμφωνα με τα λεγομενα σου και εμεις οι φιλοι του Αρη ειμαστε αλαζονες και ο Αρης ειναι αργη ομαδα και δεν εχει ψηλους και μονο 2 θεσεις στο ροστερ εχει καλυμμενες και ο προπονητης του θα φυγει κλωτσηδον μετα τους αγωνες και το Μαρουσι αδικειται που παιζει με τον Αρη,ο οποιος μπηκε στα προκριματικα απο την πισω πορτα και το Μαρουσι ειναι πιο πληρης ομαδα και φοβασαι τη σταση της διαιτησιας.

Μεσα σε ενα μονο ποστ συμπυκνωσες ολα αυτα τα απαραδεκτα,αστηρικτα και τραγικα που υποστηριζετε ολοι οι οπαδοι του Αμαρουσιου και μετα οι φιλοι του Αρη αντιδρουν (φυσιολογικα) και μετα τους κατηγορεις για αλαζονεια.

Δε θα μπω στη διαδικασια να απαντησω σε ενα προς ενα σε ολα τα παραπανω,γιατι το εχουμε κανει πολλοι εδω μεσα με επιχειρηματα,αλλα εσυ επιμενεις να επαναλαμβανεις μονοτονα το ποιηματακι σου.Δεν πειραζει,δεν εχω κανενα απολυτως λογο να σε βγαλω απο την πλανη σου.Η οποια ειναι η εξης,εν ολιγοις: νομιζεις οτι το Μαρουσι ειναι Ολυμπιακος,Παναθηναικος και ΤΣΣΚΑ μαζι.Αργος ο Αρης?Δηλ. το Μαρουσι ειναι πυραυλοκινητο?Ποιος παιζει σε αυτο,μηπως ο Κομπι Μπράιαντ?Ειναι αδυναμος ο Αρης στους ψηλους??Δηλ. το Μαρουσι σε αυτες τις θεσεις εχει τον Ντουαιτ Χαουαρντ και τον Στουντεμιρε για διδυμο?Ο Αρης εχει σαν μια μεσαια ομαδα αδυναμιες,οπως εχουν και καλυτερες και πλουσιοτερες απο αυτον,αλλα συγκριτικα το Μαρουσι εχει πολλαπλασιες και κατα πολυ μεγαλυτερες,ειδικα σε ποιοτητα και προσωπικοτητα,ακομη και στον παγκο (για τον προπονητη του μιλαω).Οι ελλειψεις του Αρη αφορουν τα ματς με πιο μεγαλες ομαδες απο αυτον και σιγουρα οχι αυτα με το Μαρουσι,ισως με την Αλμπα.

Αυτα,γιατι δε φαινεται να εχεις επιγνωση των δυνατοτητων και του μεγεθους της ομαδας σου.Αν και φαινεται να εχεις οταν λες οτι ο Αρης εχει αγχος και το Μαρουσι κατεβαινει "με παθος".Αυτο συμβαινει φιλε μου γιατι εχουν αγχος οσοι παιρνουν τους στοχους τους στα σοβαρα,οι μεγαλες ομαδες,ενω οι μικρες "εχουν παθος"(και φοβο).

Καλη επιτυχια στην ομαδα μας,να γινει ενα καλο παιχνιδι,να νικησει με οποιοδηποτε σκορ για να τελειωσει τη σειρα με αλλη μια νικη στην Αθηνα.



είσαι πάντα επιθετικός και ειρωνικός.

πότε δεν είπα ότι το Μαρουσι είναι ΤΣΣΚΑ, ούτε ότι έχουμε τον Χαουαρντ... εσύ τα λές.

Το Μαρούσι έχει 3 καθαρά πεντάρια και ο Αρης 1. Πώς να το κάνουμε δηλαδή;; Είμαστε πιο πλήρης στο καλάθι. Τώρα εσύ αν δεν συμφωνέις, δεν πειράζει. Αλλά μην λές ότι γράφω πράγματα που ποτέ δεν έγραψα!!

Ο Διαμαντόπουλος,Καλάθης,Πελεκάνος,Καιμάκ,Μα
υροειδής είναι πιο γρήγοροι από Χατζηβρέτα,Κακιούζη,Ντικούδη,Μπετς! Πως να το κάυμε δηλαδή;;; είμαστε πιο γρήγοροι!

Απο την άλλη οι 3 παλιοι έχουν μεγαλύτερη εμπειρία και ίσως αυτό φανεί πιο σημαντικό στην εξέλιξη του αγώνα. Δεν το αρνούμε. Αλλά εσύ δεν δέχεσε τίποτα! Απίστευτο! Αλήθεια, από κοντά εχεις παρακολουθήσει πολλούς αγώνες γιατί ξέρω ότι δεν είσαι από πόλη με μπασκετικό υπόβαθρο...


Οταν αδικήσε, μετά παλέυεις πιο πολύ για να το κατακτήσεις. Αυτό είναι κοινωνικό φαινόμενο. Δεν θα στο αναλύσω εδω. Για την διαιτησία δεν θα γράψω γιατί θα με τιμωρήσουν. Μόνο θυμίσου πόσα "λάθη" έγιναν στις τελευταίες φάσεις πέρσι...











QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 29 2009, 02:31 ) *
και σε αργό και σε γρήγορο σας έχουμε

πιστεύεις ότι ο χατζηβρέττας δεν έχει ανάσες ????

ή μήπως ο ντικούδης και ο κακιούζης στο ΠΡΏΤΟ mats της χρονιας ???
για τσέκαρε τον καϊμακόγλου αν θα έχει πνευμόνι ???

Μονο ο Μπέτς θα είναι κουρασμένος αλλα και πάλι δεν πολύ χρειάζεται στο συγκεκριμένο παιχνίδι στο pale.
Aλλη η βαρύτητα του bets στον Aρh και άλλη του καϊμακόγλου αναλογικά για τις ομάδες τους... ( Χωρίς να συγκρίνω τους δυο παίκτες )

τελοσπάντων οι μασκοφόροι ο κλάρκ και ο μπάρλος να πιάσουν τα στάνταρ και δεν πολύ ανησυχώ εγώ

Το μονο ερωτηματικό σε σας είναι ο πελεκάνος που είναι καλός παίκτης κατ εμέ ( αλλα δε ξέρεις ποτε θα πάρει μπρός) . Kαι εκεί ίσως υπάρχει θέμα μαρκαρίσματος από πλευράς μας ....... δε θέλω να τον πάρει ο χατζηβρέττας.

Ο διαμαντόπουλος δε με τρομάζει τον έχει ο μπάρλος. Αλλα τέλος πάντων στο pale είναι το παιχνίδι οποτε σε παραπέμπω σε 7 γραμμές παραπάνω......

οι μασκοφόροι ο κλάρκ και ο μπάρλος να πιάσουν τα στάνταρ και δεν πολύ ανησυχώ εγώ


φίλε πολύ γουστάρω την απάντησή σου. Γράφεις αυτά που πιστεύεις και μπράβο σου. ούτε ειρωνίες, ούτε ακρότητες. το ότι τα βλέπουμε διαφορετικά ίσως να εία=ναι και υγιές...
EIMAI ARIANOS
QUOTE(Vas @ Sep 29 2009, 01:41 ) *
Το Μαρούσι έχει 3 καθαρά πεντάρια και ο Αρης 1. Πώς να το κάνουμε δηλαδή;; Είμαστε πιο πλήρης στο καλάθι. Τώρα εσύ αν δεν συμφωνέις, δεν πειράζει. Αλλά μην λές ότι γράφω πράγματα που ποτέ δεν έγραψα!!


Τις κινήσεις του ντικούδη στο "ποσταρισμα" δεν τις έχει κανένας παίκτης σου ούτε παίκτης μας. Μη λες ότι ο ντικούδης δε μπορεί να παίξει στο 5 !!

Ο σκορδίλης τι ρολο βαράει ??


QUOTE(Vas @ Sep 29 2009, 01:41 ) *
Ο Διαμαντόπουλος,Καλάθης,Πελεκάνος,Καιμάκ,Μα
υροειδής είναι πιο γρήγοροι από Χατζηβρέτα,Κακιούζη,Ντικούδη,Μπετς! Πως να το κάυμε δηλαδή;;; είμαστε πιο γρήγοροι!



καλαθής μαυροειδής ... με τους center θα ανοίξεις ρυθμό ???
Ένταξη ούτε ο διαμαντόπουλος είναι το βέλος τwν ελληνικών parke.

Πελεκάνος δεκτό μπορεί να τρέξει ... θυμάται να τριπλάρει ??

Ton Xατζηβρέττα αν τον δεις στους αιφνιδιασμούς θα βγείς να πεις ότι το σηκώνει τον γρήγορο tempo ?

ο κλάρκ είναι argos ή μήπως ο μπάρλος ??

Το παιχνίδι αν πάει σε αργό ρυθμό δεν έχετε πολλές ελπίδες γιατί και άμυνα έχουμε και οι 3 μασκοφόροι είναι μανούλες σε αυτά και παίζουμε στην έδρα μας .Γι αυτό θα επιδιώξετε τρέξιμο . Αλλα δε θα παίξετε μονοι. Έχουμε δεμένο σύνολο και παίκτες έμπειρους να μη το αφήσουν να γίνει αλλα και να γίνει έχουμε και τα αμερικανάκια φέτος...

Έλεγχος στα ριμπάουντ από μας αρκεί για να επιβάλουμε ένα χαλαρό tempo. Εκεί θα κριθεί το παιχνίδι ( αν είναι να γίνει ντέρμπι το mats θα σημαίνει ότι πήρατε πολλά σκουπίδια αυτό εννοώ ).

Ανυπομονώ για το mats . Αν κάποιος έχει link ( "τιμεμαστερ" ακούς?? )ας μου στείλει pm
thrylos7
QUOTE
τον Ιούνη κερδίσαμε και είχαμε όλοι την εντύπωση ότι παίζουμε ευρωλίγκα. Εφόσον, η Uleb θέλει να κάνει αλλαγές, ας τις ανακοινώσει και τις πραγματοποιεί από του χρόνου και όχι άμεσα! όπως κάνει η Uefa.


To σχέδιο η Uleb το είχε ετοιμάσει και δημοσιεύσει πολύ πιο πριν. Υπήρχαν θεωρητικά αντιρρήσεις, αλλά ήταν φανερό ότι προς τα εκεί (2+1 θέσεις για την Ελλάδα) πάει το πράγμα.

QUOTE
Λογικά ο αρης θα αρχίσει με τους 3 "μασκοφόρους" κάτι που θα τους κάνει αργούς.


Δεν είναι και 40άρηδες... το' χουν ακόμα το κομμάτι αυτό και μια χαρά μάλιστα.

QUOTE
Ο διαμαντόπουλος δε με τρομάζει τον έχει ο μπάρλος.


Δεν μπορεί να τον μαρκάρει, γιατί παίζουν σε άλλη θέση. Μόνο σε κάποιο πείραμα του Ματσόν για να ψηλώσει πολύ το σχήμα θα μπορούσε να συμβεί, αλλά και πάλι δύσκολα.


QUOTE
Τις κινήσεις του ντικούδη στο "ποσταρισμα" δεν τις έχει κανένας παίκτης σου ούτε παίκτης μας. Μη λες ότι ο ντικούδης δε μπορεί να παίξει στο 5 !!

Ο σκορδίλης τι ρολο βαράει ??


Αμυντικά το έθεσε ο vas κι έχει δίκιο. Δεν μπορεί να σταθεί εύκολα αμυντικά στο 5 ο Ντικούδης, αν και απ' την άλλη πλευρά, οι σέντερ του Αμαρουσίου δεν είναι και οι πλέον επιθετικογενείς παίκτες.

Ο Σκορδίλης όντως μπορεί ν' αξιοποιηθεί.

QUOTE
καλαθής μαυροειδής ... με τους center θα ανοίξεις ρυθμό ???


Βέβαια, με αντίπαλο τον Καλάθη, ο Ντικούδης δε θα είχε κανένα πρόβλημα στο low post παιχνίδι, γιατί είναι 3άρι... tongue.gif


Αναμένεται πολύ ενδιαφέρον και αρκετά απρόβλεπτο παιχνίδι, ως το πρώτο επίσημο των δύο ομάδων για τη νέα χρονιά. Γι' αυτό, μην είστε σίγουροι για τίποτα.
Vas
Μα πως μου λες για τον Σκορδίλη όταν πέρσι είχε συμμετοχή μόνο 67 λεπτά όλο το χρόνο!
Για τον Ντικούδη τα έχουμε ξαναπεί. Ο άνθρωπος ήταν 4άρι μέχρι πριν 2 χρόνια. Έτσι τουλάχιστον τον θυμάμαι εγώ. Λόγω ηλικίας και λόγω τραυματισμων, έχασε την εκρηκτικότητά του και ανέβηκε σε 5άρι. Γιατί είναι τόσο δύσκολο να το δεχτείτε;;

Επιπλέον, δεν μπορείς να βασίζεσαι καθόλου στους Αμερικάνους σου! Ο ένας έπαιζε στην ουγγαρία και ο άλλος κολεγιακό!! Οι εμπειρίες που έχουν από σοβαρό ευρωπαικό μπάσκετ είναι μηδαμινές! Πάλι λέω ψέματα;;

Όπως είπε και ο thrylos7, ο Καλάθης είναι 3-4άρι… Δεν ξέρω αν τον έχεις δει ποτέ, αλλά το μειονέκτημα του ίσως να είναι και η υπερβολική ταχύτητά του!!

Για μένα έχετε 3 εμπειρότατους παίκτες (πιο έμπειροι δεν γίνετε), 2 αρκετά έμπειρους (Κλαρκ,Μπετς) και ένα παίκτη με αρκετές παραστάσεις (Μπάρλο). Όλοι οι άλλοι είναι φρεσκαδούρια… Το πόσο δεμένη είναι η ομάδα (που δεν νομίζω ότι είναι) θα φανεί σήμερα….
mono maroussi
εφτασε η μεγαλή μερα..παμε να γραψουμε ιστορια...παντως για μενα ερωτηματικα για την ομαδα μου ειναι ο γκορντον και ο πελεκανος..ελπιζω σημερα να πιασουν υψηλα στο παιχνιδι τους..ακομα πιστευω οτι τα ματς θα ειναι κλειστα οσο δεν παει και οι διαφορες μικρες..ελπιζω παντως να το παρουμε το ματς και αν οχι να χασουμε μεχρι 4-7 ποντους..αν παλι η νικη του αρη ειναι καθαρη να στε σιγουροι οτι θα μαι ο πρωτος που θα σας δωσει συγχαρητηρια..αντε μωρη μαρουσαρα τρελανε μας
Giorgos#4
Ωρα και καναλι?
Tatubasketfan
QUOTE(Giorgos#4 @ Sep 29 2009, 13:17 ) *
Ωρα και καναλι?


Ετ1, 19.00
hagi
QUOTE(thrylos7 @ Sep 29 2009, 04:02 ) *
Αναμένεται πολύ ενδιαφέρον και αρκετά απρόβλεπτο παιχνίδι, ως το πρώτο επίσημο των δύο ομάδων για τη νέα χρονιά. Γι' αυτό, μην είστε σίγουροι για τίποτα.

Ακριβώς..Δεν μπορούμε να ξέρουμε τί θα δούμε σήμερα καθώς είναι το πρώτο επίσημο ματς.Μακάρι να δούμε ωραίο μπάσκετ και να κερδίσει η Αρειανάρα.. Τα πάντα βεβαια θα εξαρτηθούν από το δεύτερο ματς που θα είναι και το δεύτερο ημίχρονο ουσιαστηκά.
Τώρα όλα αυτά που λέτε και συγκίνεται με τους παίχτες,νομίζω για την ώρα είναι άκυρα γιατί είναι η αρχή και δεν έχουν ρολάρει η ομάδες ακόμη.Όλα αυτά που αναλύεται θα φανούν στην πορεία και θα δούμε εκεί πια ομάδα θα κάνει καλύτερη πορεία.

Το παιχνίδι είναι σήμερα στης 19:05 ΕΤ1 για όσους δεν το γνωρίζουν.. Ανυπομονώ!!!
Vas
QUOTE(hagi @ Sep 29 2009, 13:25 ) *
Ακριβώς..Δεν μπορούμε να ξέρουμε τί θα δούμε σήμερα καθώς είναι το πρώτο επίσημο ματς.Μακάρι να δούμε ωραίο μπάσκετ και να κερδίσει η Αρειανάρα.. Τα πάντα βεβαια θα εξαρτηθούν από το δεύτερο ματς που θα είναι και το δεύτερο ημίχρονο ουσιαστηκά.
Τώρα όλα αυτά που λέτε και συγκίνεται με τους παίχτες,νομίζω για την ώρα είναι άκυρα γιατί είναι η αρχή και δεν έχουν ρολάρει η ομάδες ακόμη.Όλα αυτά που αναλύεται θα φανούν στην πορεία και θα δούμε εκεί πια ομάδα θα κάνει καλύτερη πορεία.

Το παιχνίδι είναι σήμερα στης 19:05 ΕΤ1 για όσους δεν το γνωρίζουν.. Ανυπομονώ!!!



Έχεις δίκιο… είναι το 1ο παιχνίδι και μπορεί όλα αυτά που λέμε να μείνουν θεωρίες… Προβλέψεις κάνουμε και προσπαθούμε να αναλύσουμε τον τρόπο παιχνιδιού…

Τα τελευταία 2 χρόνια (και ιδιαίτερα πέρσι) το Μαρούσι ρόλαρε μετά το Δεκέμβρη. Φέτος πάντως έχω την εντύπωση, ότι συμφέρει το Μαρούσι που παίζουμε νωρίς, γιατί λογικά ο Αρης πιο μετά θα δέσει πιο πολύ. Φανταστείτε ότι δεν έχει παίξει ούτε ένα φιλικό αγώνα με όλους του παίκτες…
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 29 2009, 02:21 ) *
Αν κάποιος έχει link ( "τιμεμαστερ" ακούς?? )ας μου στείλει pm


αν κάποιος!!! ... και σε μένα... smiley.gif
celtic_pride
Link...
************
EIMAI ARIANOS
QUOTE(celtic_pride @ Sep 29 2009, 17:50 ) *
Link...
************



Αν το χεις να στείλεις σε pm ???
ΚιτρινιΑΡΗΣ
QUOTE(EIMAI ARIANOS @ Sep 29 2009, 18:39 ) *
Αν το χεις να στείλεις σε pm ???

me too
EXPLOITED ARIS
Πρωτη εικονα απο το φετινο Παλε κ βλεπω κανα 3000-3500 η κανω λαθος;;;

sleep.gif 68.gif 68.gif 68.gif
athinaios
τι χαλια ειναι αυτα ρε????
EXPLOITED ARIS
Πληρης στατικοτητα λεμε...
athinaios
9 ποντους πρωτος αγωνας της χρονιας.α ρε γλεντια που θα εχουμε φετος αν αυτο ειναι το δειγμα της χρονιας.
xristos_metal
Μαυρο χαλι..
SteelGandalf
Χειρότερη 1η περιόδο δε μπορούσαμε να φανταστούμε, σε αντίθεση με το Μαρούσι, που δε μπορούσε να φανταστεί καλύτερη.

Σκορ 1ης περιόδου: 9-17

Παρόλο το "τρακάρισμα" των παιχτών μας (αδικαιολόγητο κατ' εμέ), είμαστε κοντά στο σκορ, παρόλο που δεν έχουμε βρει σουτ από μακριά (εξαίρεση το τρίποντο του, ναι ναι, Αργυρόπουλου).

Πιστεύω πως θα αλλάξει, τουλάχιστον, η δική μας εικόνα, αλλά το κακό έγινε, σε ό,τι αφορά το Μαρούσι. Δηλαδή το να του "φτιάξουμε" την ψυχολογία και να το κάνουμε να πιστέψει ακόμα περισσότερο στις δυνάμεις του.

Για να δούμε...

QUOTE(athinaios @ Sep 29 2009, 16:27 ) *
9 ποντους πρωτος αγωνας της χρονιας.α ρε γλεντια που θα εχουμε φετος αν αυτο ειναι το δειγμα της χρονιας.


Είναι πολύ νωρίς για τέτοιες κουβέντες.
zarko78
Μέχρι στιγμής αφήνει πολύ καλές εντυπώσεις το Μαρούσι. Ο Αρης είναι πολύ νωθρός και φαίνεται να στηρίζεται στους 3 μπαρουτοκαπνισμένους , οι οποίοι βρίσκονται εκτός ρυθμού. Για να δούμε τη συνέχεια
SteelGandalf
Ο Άρης χρειάζεται κάποιον να τον "τραβήξει" και να "ξυπνήσει" τους υπόλοιπους.

Ο Κλαρκ μόλις πέτυχε 5 συνεχόμενους πόντους (με τρίποντο, κλέψιμο και lay-up).

Αρνητικότατοι μέχρι στιγμής οι Κακιούζης και Ντικούδης, ειδικά επιθετικά.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(SteelGandalf @ Sep 29 2009, 20:38 ) *
Αρνητικότατοι μέχρι στιγμής οι Κακιούζης και Ντικούδης, ειδικά επιθετικά.


Ο Ντικουδης και αμυντικα...
athinaios
ενα μπετς 5 χρονια νεοτερο να ειχαμε κ η θεση του σεντερ θα ηταν κομπλε..ξυπνησαμε φαινεται.παντως το μαρουσι ειναι πολυ καλα στημενο.
SteelGandalf
Γι' αυτό έγραψα το "ειδικά". smile.gif

Ο Κλαρκ ήταν, κυρίως, ο παίχτης που βοήθησε ώστε να καλύψουμε τη διαφορά και να περάσουμε μπροστά και με 1 πόντο.

Έχουμε τρομερά περιθώρια βελτίωσης ως ομάδα και πιστεύω πως στο 2ο ημίχρονο θα εμφανιστούμε ακόμα καλύτεροι (προσοχή δε λέω πως θα κερδίσουμε κιόλας).

Σκορ 2ης περιόδου: 21-12

Σκορ Ημιχρόνου: 30-29

Το Μαρούσι ξέρουμε τι μπορεί να κάνει και μπορεί να κάνει αρκετά πράγματα και καλά. Το θέμα είναι εμείς τι μπορούμε και τι θα κάνουμε, αφού προς το παρόν είμαστε εντελώς "ασύνδετοι" και προηγούμαστε με κάποιες εκλάμψεις στην απόδοση μας, με αρωγό την πολύ δυνατή μας άμυνα, με τη βοήθεια της οποίας "γυρίσαμε" το σκορ.

Αρχικά πρέπει, επιτέλους, να διώξουμε το άγχος.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(athinaios @ Sep 29 2009, 20:51 ) *
ενα μπετς 5 χρονια νεοτερο να ειχαμε κ η θεση του σεντερ θα ηταν κομπλε..ξυπνησαμε φαινεται.παντως το μαρουσι ειναι πολυ καλα στημενο.


Κ εμεις πολυ καλα αγχωμενοι να το πω,κοιμισμενοι να το πω...
Δεν επιτρεπονται 8 λαθη στο πρωτο ημιχρονο.
Δεν τους βλεπω παθιασμενους,αυτο με ενοχλει.
Μπραβο στον Μπατη που ειναι αλητρα κ δεν καταλαβαινει...
SteelGandalf
Επιμέρους Σκορ 3ης περιόδου: 22-23

Σκορ 3ης περιόδου: 52-52

Και, απ' ότι φαίνεται, το σκορ θα παραμείνει σε αυτά τα επίπεδα. Όποιος νικήσει, λογικά, θα το κάνει με μικρή διαφορά, εκτός συγκλονιστικού απροόπτου.
athinaios
ολα θα κριθουν στο οακα οπως ολοι περιμεναμε.μπραβο στο μαρουσι που επαιξε πολυ καλα.παντως ειναι κριμα που βρεθηκαμε τωρα αντιμετωποι γιατι πιστευω πως αυτες οι δυο ομαδες αργοτερα θα ειναι πολυ καλυτερες.
il postino
ποσο πηγε ρε παιδια?
SteelGandalf
Μεγάλη νίκη τεράστιας ψυχολογικής σημασίας...!!! smile.gif

Επιμέρους σκορ 4ης περιόδου: 17-15

Τελικό Σκορ 69-67.

Έστω κι έτσι, κερδίσαμε, οπότε πάμε για τη 2η νίκη μεθαύριο... smile.gif
EXPLOITED ARIS
Ειλκρινα συγχαρητηρια στο Μαρουσι που επαιξε διαβασμενα και με μυαλο.Μας μπλοκαρε κ ολα θα κριθουν την Παρασκευη.
Εκει που το αγχος θα το εχει το Μαρουσι!
Ψυχαρα ο Νικολας κ μπραβο του.Ελπιζω να ρολαρουν στο επομενο παιχνιδι κ να περασουμε.
Πολυ αρνητικος ο Ντικουδης ρε παιδια.Την περισσοτερη ωρα βοηθουσε το Μαρουσι κ οχι εμας,νομιζω!
Κικι και Μπετς ακρογωνιαιοι λιθοι!
Κ παλι μπραβο στο Μαρουσι.Θα γινει χαμος την Παρασκευη.


Μεγαλη απογοητευση ο λιγος κοσμος... 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif 68.gif
T.W.Is.M.
Δεν εχει και μεγαλη σημασια ο νικητης παρα μονο για ψυχολογικους λογους. Ουσιαστικα ο νικητης την Παρασκευη προκρινεται. Η εδρα δεν παιζει μεγαλο ρολο στο ΟΑΚΑ, οποτε ειναι ενα παιχνιδι 50-50. Το Μαρουσι επεισε περισσοτερο σημερα, εδειξε πιο δεμενο και πιο πολυ ομαδα απ τον Αρη. Ο Αρης ηταν πολυ στατικος, χωρις συνεργασιες στην επιθεση και στηριχτηκε αποκλειστικα σε ξεσπασματα και στις ατομικες δυνατοτητες ορισμενων παιχτων. Πιστευω ομως οτι αυτος θα ειναι που θα περασει την Παρασκευη.
Καλη επιτυχια παντως σε οποια ομαδα προκριθει στον επομενο γυρο.
kakos76lukos
Τσαντίστηκα.Με τον ΚΙς.Το τι βρισίδι εφαγε απο μένα.
Επρεπε να κερδίσουμε.
Δεν περίμενα να χάσουμε,αλλά ελέγχουμε τη κατάσταση.
Αμα παίξουμε σοβαρά στο οακα θα τους διαλύσουμε.
Απλά επειδή είμαστε καλύτεροι.
Φιλικά.
il postino
καλυτεροι παικτεσ?
kakos76lukos
QUOTE(ilpostino @ Sep 29 2009, 21:58 ) *
καλυτεροι παικτεσ?


Νταξει! το πιο σωστό καλύτερη ομάδα.
Πάντως της πλάκας ο Ματσόν.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.