Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Άρης - Μαρούσι
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4, 5
dominik
ωραιο ματσακι με το μαρουσι να δυσκολευει για αλλη μια φορα
τον αρη αφανταστα μες στο αλεξανδρειο..
η ατμοσφαιρα ακρως μπασκετικη και μπραβο στους οπαδους
του αρη για την ατμοσφαιρα που μονο αυτοι ξερουν να δημιουργουν!
πανρως οι νεοι ξενοι των ομαδων δεν μου αφησαν και τις καλυτερες εντυπωσεις..
χατζηβρεττας 77.gif 77.gif 77.gif 77.gif
il postino
QUOTE(lukos @ Sep 29 2009, 22:00 ) *
Νταξει! το πιο σωστό καλύτερη ομάδα.
Πάντως της πλάκας ο Ματσόν.

εννοουσα ποιοι διακριθηκαν σημερα? επειδη δεν το ειδα. απλα ρωταω
EXPLOITED ARIS
QUOTE(lukos @ Sep 29 2009, 21:57 ) *
Τσαντίστηκα.Με τον ΚΙς.Το τι βρισίδι εφαγε απο μένα.
Επρεπε να κερδίσουμε.
Δεν περίμενα να χάσουμε,αλλά ελέγχουμε τη κατάσταση.
Αμα παίξουμε σοβαρά στο οακα θα τους διαλύσουμε.
Απλά επειδή είμαστε καλύτεροι.
Φιλικά.


Να μας διαλυσετε δε νομιζω αλλα εχετε περισσοτερες πιθανοτητες οντως...
kotzito
Και οι δυο ομαδες εδειξαν οτι ακομα δεν ειναι στο 100% των δυνατοτητων τους.Ο Αρης ειχε πιο καθαρο μυαλο και ηταν καλυτερος στα σημεια,ετσι πηρε την νικη.Ουσιαστικα ολα την Παρασκευη ξεκινανε απο το μηδεν,καθως 2 ποντοι ειναι μικρη διαφορα.Περιμενω μια πραγματικη σφαγη την Παρασκευη.Οσος κοσμος αποφασισει να παει να δει τον αγωνα θα βγει αποζημιωμενος σιγουρα.
EXPLOITED ARIS
QUOTE(lukos @ Sep 29 2009, 22:00 ) *
Νταξει! το πιο σωστό καλύτερη ομάδα.
Πάντως της πλάκας ο Ματσόν.


Οχι της πλακας...για κλαματα ειμαστε coach...
Καλο υλικο εχουμε αλλα ασυνδετο.
paris13
QUOTE(lukos @ Sep 29 2009, 22:27 ) *
Τσαντίστηκα.Με τον ΚΙς.Το τι βρισίδι εφαγε απο μένα.
Επρεπε να κερδίσουμε.
Δεν περίμενα να χάσουμε,αλλά ελέγχουμε τη κατάσταση.
Αμα παίξουμε σοβαρά στο οακα θα τους διαλύσουμε.
Απλά επειδή είμαστε καλύτεροι.
Φιλικά.

αυτην την στιγμη το μαρουσι σαν ομαδα ειναι καλυτερο κ μαλλον αυτο εννοουσε γιατι σαν υλικο δεν συγκρινονται κ βεβαια
PrasiniThyella
Είδα μόνο τα τελευταία 3 λεπτά...

Και υποστήριζα Άρη μόνο και μόνο για τον μεγάλο παίκτη Νίκο Χατζηβρέττα.

Γιατί παρ όλο που ήταν ρολίστας στην ομάδα μου, όλοι ξέραμε πως είναι μεγάλος παίκτης και έδινε τα πάντα.

Τυχερός ο Άρης που τον απέκτησε.Περιμένουμε να τον αποθεώσουμε στο ΟΑΚΑ.
Vas
οι ομάδες ειναι ακριβώς όπως τις φανταζόμουνα!

Το Μαρούσι δεμένο, να γυρνάει την μπάλα, και το σκορ μοιρασμένο σε όλους τους παίκτες!

Από τον Αρη, Κλαρκ ,Χατζηβρέτας Μπετς. Τίποτα άλλο. Αυτή την φορά ο Κλαρκ είχε 3/3. Τον Ιούνη ήταν άστοχος. Αυτή είναι η διαφορά. όταν σας έλεγα ότι Ντικούδης και Κακιούζης δεν τραβάνε πλέον με λέγατε περίεργο....


Το Μαρούσι στο ΟΑΚΑ πρέπει να παίξει ακριβώς το ίδιο, αλλά με βοήθειες στον Μπετς! Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάλι τόσο εύστοχοι απεξω...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Sep 29 2009, 22:09 ) *
οι ομάδες ειναι ακριβώς όπως τις φανταζόμουνα!

Το Μαρούσι δεμένο, να γυρνάει την μπάλα, και το σκορ μοιρασμένο σε όλους τους παίκτες!

Από τον Αρη, Κλαρκ ,Χατζηβρέτας Μπετς. Τίποτα άλλο. Αυτή την φορά ο Κλαρκ είχε 3/3. Τον Ιούνη ήταν άστοχος. Αυτή είναι η διαφορά. όταν σας έλεγα ότι Ντικούδης και Κακιούζης δεν τραβάνε πλέον με λέγατε περίεργο....


Το Μαρούσι στο ΟΑΚΑ πρέπει να παίξει ακριβώς το ίδιο, αλλά με βοήθειες στον Μπετς! Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάλι τόσο εύστοχοι απεξω...


Ισα ισα που πιστευω πως ημασταν αστοχοι γιατι σουταραν 4-5 τριποντα ανενοχλητοι κ βρηκαν στεφανι.
Ασε δε για τα σουτ.
Αν πανε σε βοηθειες στον Μπετς νομιζω πως θα χαθει το παιχνιδι για το Μαρουσι.
Ο Ντικουδης οντως χαλια αλλα ο Κακιουζης παντα ετσι ηταν.Δεν ειμαι δυσαρεστημενος απο τον Κακιουζη.
Δηλαδη εσυ τι περιμενες να κανει ο Κακιουζης;Να βαζει τιποτα 25αρες;
Βρωμικη δουλεια,δευτερες επιθεσεις κ αμυνα.Μυαλο κ ηρεμια στο παιχνιδι.Αυτα προσφερει ο Κακιουζης.
Vas
QUOTE(EXPLOITED ARIS @ Sep 29 2009, 22:12 ) *
Ισα ισα που πιστευω πως ημασταν αστοχοι γιατι σουταραν 4-5 τριποντα ανενοχλητοι κ βρηκαν στεφανι.
Ασε δε για τα σουτ.
Αν πανε σε βοηθειες στον Μπετς νομιζω πως θα χαθει το παιχνιδι για το Μαρουσι.
Ο Ντικουδης οντως χαλια αλλα ο Κακιουζης παντα ετσι ηταν.Δεν ειμαι δυσαρεστημενος απο τον Κακιουζη.
Δηλαδη εσυ τι περιμενες να κανει ο Κακιουζης;Να βαζει τιποτα 25αρες;
Βρωμικη δουλεια,δευτερες επιθεσεις κ αμυνα.Μυαλο κ ηρεμια στο παιχνιδι.Αυτα προσφερει ο Κακιουζης.



έχω την εντύπωση ότι δεν τον πήρατε για ηρεμία, αλλά για να πάρει την ομάδα στις πλάτες του... δεν ξέρω;

Στα τρίποντα είχατε 50% (8/16) και εμείς 26% (4/15). εκεί παίχθηκε το παιχνίδι.

Πάντως θέλω να μου πείτε αν είμαι σωστός ή λάθος. Η ομάδα σας είναι μια κοπια από την περσινή με ποιο έμπειρους παίκτες. Προσωπικές προσπάθειες, Σουτ στο τέλος, και αμα μπει πάμε καλά...
EXPLOITED ARIS
QUOTE(Vas @ Sep 29 2009, 22:22 ) *
έχω την εντύπωση ότι δεν τον πήρατε για ηρεμία, αλλά για να πάρει την ομάδα στις πλάτες του... δεν ξέρω;

Στα τρίποντα είχατε 50% (8/16) και εμείς 26% (4/15). εκεί παίχθηκε το παιχνίδι.

Πάντως θέλω να μου πείτε αν είμαι σωστός ή λάθος. Η ομάδα σας είναι μια κοπια από την περσινή με ποιο έμπειρους παίκτες. Προσωπικές προσπάθειες, Σουτ στο τέλος, και αμα μπει πάμε καλά...


Ναι...αλλα στα διποντα;
Κοπια δε θα το ελεγα.Η φετινη εχει περισσοτερες δυνατοτητες αλλα ειναι ακομα ασυνδετη κ ειναι λογικο .
Δηλαδη βγηκαν καποια ελευθερα σουτ τα οποια περυσι δεν τα ειχαμε ουτε για δειγμα!
paris13
QUOTE(Vas @ Sep 29 2009, 22:52 ) *
έχω την εντύπωση ότι δεν τον πήρατε για ηρεμία, αλλά για να πάρει την ομάδα στις πλάτες του... δεν ξέρω;

Στα τρίποντα είχατε 50% (8/16) και εμείς 26% (4/15). εκεί παίχθηκε το παιχνίδι.

Πάντως θέλω να μου πείτε αν είμαι σωστός ή λάθος. Η ομάδα σας είναι μια κοπια από την περσινή με ποιο έμπειρους παίκτες. Προσωπικές προσπάθειες, Σουτ στο τέλος, και αμα μπει πάμε καλά...

φιλε περιμενε ομως λιγο καιρο καθως ειναι νεα ομαδα.......ο κακιουζης δεν εκανε κακο ματς ειχε 9 ποντους κ 6 ριμπαουντ....νταξ κ βεβαια περιμενεις περισοτερα αλλα οχι κ ν παρει την ομαδα στις πλατες του....κ τελος το μαρουσι εχει κ καλυτερο προπονητη προσοπικη αποψη παντα......
mono maroussi
α ρε κις το δωσες το ματς κριμα..οντως δειξαμε πιο δεμενη ομαδα απο τον αρη και επρεπε να το παρουμε το ματσακι..ας οψεται ο παικταρας χατζηβρετας που μας το πεταξε..α ρε γαμωτο κριμα..τωρα εχει τη ψυχολογια ο αρης αλλα μπορουμε να περασουμε
valsam
2αρι μονο τον Χατζηβρετα εχουμε ???????????
Τι φοβερος σχεδιασμος ομαδας!!!!!!!!!!!!
Ντικ-Κακιουζ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΗΡΘΑΝ,οταν ξεκινουσε ο Ντικ τριπλα μπερδευοταν συνεχεια και ενω ειχαμε την τελευταια επιθεση πηγε ο Κακιουζ να κανει μπασιμο αλλα τα γερικα τα ποδια δεν ακολουθησαν!!!!!
Επειγοντος να διώξουν τον Μπελσερ και αγορα δυο περιφεριακων παικτων!!!!
Ντικ-Κακιουζ μαξιμουμ 10 λεπτα ο καθενας !!!!!!!!!!!!
Το Μαρουσι δεν ηταν καλο αλλα εμεις χαλια !!!!!!!!!!!
Πελεκανος,Καιμακ,Διαμαντο,Καλαθης,Κενταλ,Κ

��
�ς,(εκτος απ'το τετραποντο τιποτα αλλο)μετριοτατοι !!!!!!!!!
Μπατης,Χομαν(δεν προκειτε να ξανακανει τετοια εμφανιση!)Μαυροιδης ηταν καλοι !!!!
Γκορντον εκτος απ'το πρωτο δεκαλεπτο μετα τιποτα!!!!!
The Admiral
Λυπαμαι που απο το πρωτο ηδη παιχνιδι της χρονιας επιβεβαιωθηκαν οι φοβοι μου για τον Ματσον.Το να ειναι ανετοιμη η ομαδα τετοια περιοδο ειναι δικαιολογημενο,αλλα το να μην μπορει να στησει ενα απλο πικ εν ρολ και,ακομη χειροτερα,να το αντιμετωπισει αμυντικα,ειναι απλα τραγικο.

Με αυτα και με αυτα καναμε (παλι) μια μετρια αντιπαλο να φαινεται καλη και ο Ιταλος ειναι και ο λογος που αυτη εχει ελπιδες για την προκριση και μαλιστα πολλες.Ειλικρινα δεν καταλαβαινω ποτε θα εξαντληθει η εμπιστοσυνη της διοικησης σε αυτο τον κοουτς και ως ποτε θα στηριζομαστε στην ποιοτητα των παικτων μας,χωρις λιγη βοηθεια απο τον παγκο.

Ποιοτητα που δεν εχει το Μαρουσι,αλλα αντιθετως εχει καλη ομαδικη λειτουργια.Τωρα,το οτι κατορθωσε να χασει με τετοια εμφανιση,με εναν Μπατη να βαζει 3 τριποντα,αλλο ενα ο Καϊμακογλου και τον Χομαν να τα βαζει απο τα 6 μετρα,δε θα με εκανε αισιοδοξο για τη ρεβανς,αν ημουν φιλος του Αμαρουσιου,αλλα σιγουρα πολλοι θα εχουν αντιρρησεις.Η διαφορα της ομαδας αυτης με τις 2 περσινες ειναι αυτη ακριβως η ελλειψη ποιοτητας.Κακος παικτης ο Γκορντον,οπως λεγαν οι πληροφοριες,Κενταλ οπως τον ξεραμε,δηλ. ξυλοκοπος,Χομαν πιστευω χειροτερος απο ο,τι τον ειδαμε σημερα,αλλα σιγουρα και οι δυο ψηλοι δεν φτανουνε ουτε για να δεσουν τα κορδονια του Μπετς,που με τη σειρα του δεν ειναι και ο Σακιλ.Αυτη η μεγαλη διαφορα ατομικης ποιοτητας που εχει υπερ του ο Αρης του δινει ελπιδες για τη ρεβανς και σχεδον σιγουρια για το μελλον οταν δεσει,οχι ομως με τον παροντα προπονητη.
xristos_metal
Ο Ματσον -5 παιρνει απο μενα σημερα.Χρειαζεται ενισχυση η ομαδα παντως,2 μη πω 3 παιχτες.Αργυροπουλος χαχαχαχαχα
celtic_pride
Όντας πιο ήρεμοι τώρα, νομίζω πως πρέπει να πω και εγώ την άποψη μου για το ματς....1) Το "πρώτο ματς" δεν είναι πανάκεια, αλλά καλό είναι να το κρατήσουμε υπόψιν μας για την σημερινή εμφάνιση.... 2) Απογοητεύτικα πάρα πολύ, από Κακιούζη,Ντικ και Ρίτσ... Εκτός τόπου και χρόνου....3) Κόσμο θα ήθελα παραπάνω αλλά νομίζω πως όσοι πήγαν ήταν επαρκείς.... 4) ΕΛΕΟΣ με τα ποδοσφαιρικά συνθήματα. Δεν λέω 100% στήριξη στην ομάδα, αλλά σε μπασκετικό γήπεδο παίζουμε όχι στο Μπομπονέρα...(αν και δεν νομίζω να μετράει και πολύ αυτό..) 5) Ο Τζεβελέκης είναι ή δεν είναι μέλος της διοίκησης?? γιατί καθόταν μπροστά.... (άσχετο)....6) Η νίκη μπορεί να ήρθε με τον τρόπο που ήρθε αλλά ήρθε και αυτό μετράει..... 7) ΗΓΕΤΕΣ φέτος οι Κίκι, Χατζ και Μπετς... 8) Μήπως, λέω μήπως τα 800.000 του Παπ να τα δίναμε στον Κατσικάρη??...Καλό είναι πάντως για να μην γίνομαι γραφικός να περιμένουμε να δούμε τη συνέχεια.....

Mιλώντας πάντως 100% αντικειμένικα, άσχετα που κερδίσαμε, ήταν μια "μπασκετική αδικία" για το Μαρούσι....

Υ.Γ.. Ρε μπας και έχουμε καμιά κατάρα απέναντι στο Μαρούσι...?
mono maroussi
ηταν μεγαλη ψυχολογικη ανασα αυτη η νικη για σας καθως πηρατε χαμενο ματς και μαγκια σας..α ρε καιμακογλου 2 κρισημες βολες στο τελος..και συ ρε κις τι τον αγκυστρωνεις τον αλλον..κριμα ειμαι τρελαμενος αλλα να μου πεις και με εναν ποντο να κερδιζαμε παλι μετα για τη νικη επρεπε να παμε..οποτε το ματς της παρασκευης ειναι ενας τελικος σε ουδετερο γηπεδο.θα χει πολυ κοσμο παντως...
Tatubasketfan
Κακή εμφάνιση από τον Άρη...εντελώς στατικοί ειδικά στο πρώτο ημίχρονο!Μπέλσερ, Ρίτσαρντσον δε βοήθησαν καθόλου, αλλά περιμένω αρκετά από τον Ρίτσαρντσον....ο Ντέι νομίζω θα μας βγει λίρα 100. Πάντως γενικά αυτοί οι 3 δεν πήραν καθόλου προσπάθειες πάνω τους...Respect στον Χατζηβρέττα...Αλλά στο ΟΑΚΑ νομίζω θα εμφανιστούν πολύ καλύτεροι και θα πάρουμε τη νίκη!

EDIT: και σχετικά με το Μαρούσι....εκμεταλευτήκανε πολύ καλά τη δικιά μας σύγχυση μπορώ να πω, παίξανε πολύ ωραία ομαδικά, αλλά τους κάναμε ήρωες...
Vas
QUOTE(The Admiral @ Sep 29 2009, 22:37 ) *
Λυπαμαι που απο το πρωτο ηδη παιχνιδι της χρονιας επιβεβαιωθηκαν οι φοβοι μου για τον Ματσον.Το να ειναι ανετοιμη η ομαδα τετοια περιοδο ειναι δικαιολογημενο,αλλα το να μην μπορει να στησει ενα απλο πικ εν ρολ και,ακομη χειροτερα,να το αντιμετωπισει αμυντικα,ειναι απλα τραγικο.

Με αυτα και με αυτα καναμε (παλι) μια μετρια αντιπαλο να φαινεται καλη και ο Ιταλος ειναι και ο λογος που αυτη εχει ελπιδες για την προκριση και μαλιστα πολλες.Ειλικρινα δεν καταλαβαινω ποτε θα εξαντληθει η εμπιστοσυνη της διοικησης σε αυτο τον κοουτς και ως ποτε θα στηριζομαστε στην ποιοτητα των παικτων μας,χωρις λιγη βοηθεια απο τον παγκο.

Ποιοτητα που δεν εχει το Μαρουσι,αλλα αντιθετως εχει καλη ομαδικη λειτουργια.Τωρα,το οτι κατορθωσε να χασει με τετοια εμφανιση,με εναν Μπατη να βαζει 3 τριποντα,αλλο ενα ο Καϊμακογλου και τον Χομαν να τα βαζει απο τα 6 μετρα,δε θα με εκανε αισιοδοξο για τη ρεβανς,αν ημουν φιλος του Αμαρουσιου,αλλα σιγουρα πολλοι θα εχουν αντιρρησεις.Η διαφορα της ομαδας αυτης με τις 2 περσινες ειναι αυτη ακριβως η ελλειψη ποιοτητας.Κακος παικτης ο Γκορντον,οπως λεγαν οι πληροφοριες,Κενταλ οπως τον ξεραμε,δηλ. ξυλοκοπος,Χομαν πιστευω χειροτερος απο ο,τι τον ειδαμε σημερα,αλλα σιγουρα και οι δυο ψηλοι δεν φτανουνε ουτε για να δεσουν τα κορδονια του Μπετς,που με τη σειρα του δεν ειναι και ο Σακιλ.Αυτη η μεγαλη διαφορα ατομικης ποιοτητας που εχει υπερ του ο Αρης του δινει ελπιδες για τη ρεβανς και σχεδον σιγουρια για το μελλον οταν δεσει,οχι ομως με τον παροντα προπονητη.


τρομακτική πάλι ανάλυση...

Ο γκόρντον έπαιξε 22 λεπτα. είχε 8 πόντους, 3 ριμπ, 2 ασ & 2 κλεψιματα. έπαιζε στον άσσο, και στο 1ο δεκάλεπτο που είχε τον Χατζηβρέτα τον εξαφάνισε! Το μόνο λάθος που έκανε ότι δεν έκανε φάουλ στο τέλος. όντως τραγική εμφάνιση.

Ο Χόμαν έπαιζε ευρωλίγκα πέρσι. Δεν είναι ο ίδιος παίκτης που ήταν πριν 4 χρόνια στο Μαρούσι... Δεν λες να το καταλάβεις... Αυτό το "κριαρι" παιδία κατά τύχη είχε σε 22 λεπτά 13 πόντους και 10 ριμπ...


Ο Καιμακόγλου βαράει τρίποντα;; icon_drunk.gif


O Kενταλ έπαιξε 13 λεπτά. Τα 9 στο πρώτο δεκαλεπτο αν δεν κάνω λάθος... Το επιμερους σκορ στο 1ο δεκαλεπτο 9-17. Παρεπιπτώντος ο Κένταλ παίζει 4άρι... Μην τον συγκρίνεις με τον Μπετς...








ΚιτρινιΑΡΗΣ
Ranking

Day 4 (9:39 min)
Richardson 8 (24:33)
Belser -1 (6:35)

Κάποιος που είδε το παιχνίδι:
έχουμε αμερικανούς, μόνο για να λέμε ότι έχουμε;;;
ΚιτρινιΑΡΗΣ
Le Mans - ALBA 61:60
thrylos7
Ευτυχώς για τον Άρη που είχε τον Κλαρκ... έκανε το ξέσπασμα όταν χρειαζόταν, ευστόχησε σε κρίσιμες προσπάθειες, έκανε το εν τέλει πολύτιμο 5ο του φάουλ πάνω στον Καϊμακόγλου που αστόχησε στις βολές.

Πολύ καλύτερο σήμερα το Μαρούσι, αλλά δεν είχε διάρκεια (απόλυτα φυσιολογικό αυτή την περίοδο), ο Άρης θέλει πολλή δουλειά, αν και ίσως δεν είναι μόνο αυτό το πρόβλημα, πέραν των προφανών κενών.

Ένα βιντεάκι με τις δύο φάσεις στο τέλος που έκριναν το ματς. Περισσότερα σχόλια με φωτογραφίες αύριο.

H Λε Μαν κέρδισε την Άλμπα 61-60 (ο Σάλιερς 12/25 σουτ biggrin.gif ), αν και είχε προηγηθεί με καλή διαφορά λίγο πριν το ημίχρονο.

The Admiral
QUOTE(Vas @ Sep 29 2009, 23:51 ) *
Ο γκόρντον έπαιξε 22 λεπτα. είχε 8 πόντους, 3 ριμπ, 2 ασ & 2 κλεψιματα. έπαιζε στον άσσο, και στο 1ο δεκάλεπτο που είχε τον Χατζηβρέτα τον εξαφάνισε! Το μόνο λάθος που έκανε ότι δεν έκανε φάουλ στο τέλος. όντως τραγική εμφάνιση.


Η αληθεια ειναι οτι εμεινα με ανοιχτο το στομα!8π και 3ρ ???Καλε,αυτος ειναι καλυτερος και απο το Στηβενσον,αξιος διαδοχος!

Να σε ενημερωσω οτι ο Κακιουζης,που τον θεωρεις και ξοφλημενο,ειχε [ναι,στο ιδιο παιχνιδι,που ειδες(??) ]9π και 6ρ.

Ειδες πως ο φανατισμος και οι παρωπιδες σε οδηγουν να εχεις 2 μετρα και 2 σταθμα?

QUOTE
Ο Χόμαν έπαιζε ευρωλίγκα πέρσι. Δεν είναι ο ίδιος παίκτης που ήταν πριν 4 χρόνια στο Μαρούσι... Δεν λες να το καταλάβεις... Αυτό το "κριαρι" παιδία κατά τύχη είχε σε 22 λεπτά 13 πόντους και 10 ριμπ...


Οπως ειπα,αν με διαβασες (που δε με διαβασες) θεωρω οτι ηταν ο παικτης που ξεχωρισε,αν και εκτιμω οτι εκανε καλυτερη εμφανιση απο ο,τι αξιζει κανονικα.Βεβαια αυτο δεν τον εμποδισε στην αμυνα να τραβαει φωτος του Μπετς.

Αυτα τα γραφω,γιατι πριν το παιχνιδι μας ζαλισες με τους φοβερους 5 ψηλους του Αμαρουσιου και τους ανυπαρκτους του Αρη,για να αποδειχτει οτι το Μαρουσι εχει με το ζορι εναν και αυτος θα δειξει σε πιο αντιπροσωπευτικα παιχνιδια μεσα στην περιοδο τι αξιζει.

Ναι,εκτος απο τον Χομαν εχουμε και εμεις παικτες που εχουν παιξει Ευρωλιγκα!Να τους απαριθμησω?Μαλιστα,εχουμε και εμεις οι ιδιοι,σαν ομαδα,παιξει ευρωλιγκα.Να σε ρωτησω γιατι τωρα εγω πρεπει να εντυπωσιαστω που ο Χομαν εχει παιξει Ευρωλιγκα?


QUOTE
Ο Καιμακόγλου βαράει τρίποντα;; icon_drunk.gif


Ναι, και μαλιστα ετσι εχει χτισει την καριερα του,με τα τριποντα.Αυτος και ο Στογιακοβιτς.


QUOTE
O Kενταλ έπαιξε 13 λεπτά. Τα 9 στο πρώτο δεκαλεπτο αν δεν κάνω λάθος... Το επιμερους σκορ στο 1ο δεκαλεπτο 9-17. Παρεπιπτώντος ο Κένταλ παίζει 4άρι... Μην τον συγκρίνεις με τον Μπετς...



Εκτος λοιπον απο δικαιολογιες,εχεις κατι να προσθεσεις στη συζητηση που καναμε οτι εχεις υπεροπλια στους ψηλους τωρα που διαψευστηκες πανηγυρικα?

Γιατι με ειρωνευτηκες στην αρχη του ποστ σου οτι κανω "τρομακτικες αναλυσεις" ενω αντιθετως τετοιο τιτλο τον κερδισες αποψε εσυ με τις δικες σου.
mono maroussi
QUOTE(Tatubasketfan @ Sep 29 2009, 23:45 ) *
Κακή εμφάνιση από τον Άρη...εντελώς στατικοί ειδικά στο πρώτο ημίχρονο!Μπέλσερ, Ρίτσαρντσον δε βοήθησαν καθόλου, αλλά περιμένω αρκετά από τον Ρίτσαρντσον....ο Ντέι νομίζω θα μας βγει λίρα 100. Πάντως γενικά αυτοί οι 3 δεν πήραν καθόλου προσπάθειες πάνω τους...Respect στον Χατζηβρέττα...Αλλά στο ΟΑΚΑ νομίζω θα εμφανιστούν πολύ καλύτεροι και θα πάρουμε τη νίκη!

EDIT: και σχετικά με το Μαρούσι....εκμεταλευτήκανε πολύ καλά τη δικιά μας σύγχυση μπορώ να πω, παίξανε πολύ ωραία ομαδικά, αλλά τους κάναμε ήρωες...

καλα το ποιος εκανε ηρωα ποιον νομιζω το ειδανε ολοι..και ολοι λετε κακη εμφανιση του αρη..μηπως το Μαρουσι επαιξε εκπληκτικα στην αμυνα και δεν αφησε να κανει ο αρης το παιχνιδι του?ισως και να μας κανει καλο αυτη η ηττα για να πεισμωσουν ακομα παραπανω οι δικοι μας μιας και σημερα αξιζαν τη νικη καθως επαιξαν πιο ομαδικα και κατεμε πιο ορθολογικα απο τον αρη..αυτο που μας ελειπε ειναι ο ηγετης που ο αρης τον βρισκει στο προσωπο του χατζηβρεττα..
Vas
QUOTE(The Admiral @ Sep 30 2009, 00:22 ) *
Η αληθεια ειναι οτι εμεινα με ανοιχτο το στομα!8π και 3ρ ???Καλε,αυτος ειναι καλυτερος και απο το Στηβενσον,αξιος διαδοχος!

Να σε ενημερωσω οτι ο Κακιουζης,που τον θεωρεις και ξοφλημενο,ειχε [ναι,στο ιδιο παιχνιδι,που ειδες(??) ]9π και 6ρ.

Ειδες πως ο φανατισμος και οι παρωπιδες σε οδηγουν να εχεις 2 μετρα και 2 σταθμα?



Οπως ειπα,αν με διαβασες (που δε με διαβασες) θεωρω οτι ηταν ο παικτης που ξεχωρισε,αν και εκτιμω οτι εκανε καλυτερη εμφανιση απο ο,τι αξιζει κανονικα.Βεβαια αυτο δεν τον εμποδισε στην αμυνα να τραβαει φωτος του Μπετς.

Αυτα τα γραφω,γιατι πριν το παιχνιδι μας ζαλισες με τους φοβερους 5 ψηλους του Αμαρουσιου και τους ανυπαρκτους του Αρη,για να αποδειχτει οτι το Μαρουσι εχει με το ζορι εναν και αυτος θα δειξει σε πιο αντιπροσωπευτικα παιχνιδια μεσα στην περιοδο τι αξιζει.

Ναι,εκτος απο τον Χομαν εχουμε και εμεις παικτες που εχουν παιξει Ευρωλιγκα!Να τους απαριθμησω?Μαλιστα,εχουμε και εμεις οι ιδιοι,σαν ομαδα,παιξει ευρωλιγκα.Να σε ρωτησω γιατι τωρα εγω πρεπει να εντυπωσιαστω που ο Χομαν εχει παιξει Ευρωλιγκα?




Ναι, και μαλιστα ετσι εχει χτισει την καριερα του,με τα τριποντα.Αυτος και ο Στογιακοβιτς.





Εκτος λοιπον απο δικαιολογιες,εχεις κατι να προσθεσεις στη συζητηση που καναμε οτι εχεις υπεροπλια στους ψηλους τωρα που διαψευστηκες πανηγυρικα?

Γιατι με ειρωνευτηκες στην αρχη του ποστ σου οτι κανω "τρομακτικες αναλυσεις" ενω αντιθετως τετοιο τιτλο τον κερδισες αποψε εσυ με τις δικες σου.



εσύ μετά τον σημερινό αγώνα το μόνο που κατάλαβες είναι
1. ότι ο Μπετς είναι ο Σακιλ και έκανε πάρτι στο καλάθι... Τι άλλο να προσθέσω;
2. To μαρούσι (παρόλο που έπαιξε καλύτερα) δεν αξίζει να προκριθεί.... δηλαδή ποιος αξίζει να περάσει;; Η ομάδα που σε 3 μήνες θα παίζει καλύτερα;;; Υμαρτον!!
3. Παίκτες που έχουν παίξει σε εθνικές, σε ευρωλίγκες, είναι όλοι ξυλοκόποι... ενώ οι Αμερικάνοι σας από την Ουγγαρία σας είναι επιπέδου ΝΒΑ!!

είναι τρομάκτικο το γεγονος ότι δεν αναφέρεις ότι 4 παίκτες σας έπαιξαν πάνω από 30 λεπτά!! ΄δεν σου λέει κάτι αυτό;; Κάτσε να τραυματιζόταν κανένας Μπετς σήμερα να δω που θα τρέχατε!!









alien-tour

Άσχετο: Υπάρχει link ή rapidshare για να δούμε το ματς κ εμείς που δουλεύαμε?

Σχετικό: Απ'ότι είδα στο Youtube το επιθετικό φάουλ,περισσότερο το κέρδισε ο Ντέι παρά το έκανε ο Κις...
The Admiral
QUOTE(Vas @ Sep 30 2009, 00:35 ) *
εσύ μετά τον σημερινό αγώνα το μόνο που κατάλαβες είναι
1. ότι ο Μπετς είναι ο Σακιλ και έκανε πάρτι στο καλάθι... Τι άλλο να προσθέσω;


Σακιλ δεν ειναι και ουτε το υποστηριξα(κουραζεις οταν βαζεις λογια στο στομα αλλων) και δε χρειαζεται κιολας να ειναι.Χρειαζεται ο Σακιλ για να κανει παρτι στη ρακετα του Αμαρουσιου??Ημαρτον!Που εκανε οντως παρτι.Πού διαφωνεις και τι δεν ειδες?

QUOTE
2. To μαρούσι (παρόλο που έπαιξε καλύτερα) δεν αξίζει να προκριθεί.... δηλαδή ποιος αξίζει να περάσει;; Η ομάδα που σε 3 μήνες θα παίζει καλύτερα;;; Υμαρτον!!


Επαιξε καλυτερα το Μαρουσι λοιπον (εν τουτοις οχι ΑΡΚΕΤΑ καλυτερα) και παρολα αυτα εχασε.

Αν ξαναπαιξει παλι καλυτερα (εν τουτοις οχι ΑΡΚΕΤΑ καλυτερα),θα ξαναχασει!Απο πού και ως πού αξιζει τοτε να περασει?Οπως αξιζε να παιζει ηδη Ευρωλιγκα ή οπως πριν 3 χρονια που παλι απαιτουσε να παιξει ευρωλιγκα εχοντας χασει στο γηπεδο.Αλλο το τι θες ΕΣΥ να γινει φιλε μου και αλλο το τι συμβαινει στην πραγματικοτητα.Αν το Μαρουσι αξιζει οτιδηποτε,να το κατακτησει στο γηπεδο και οχι στις εντυπωσεις.


QUOTE
]3. Παίκτες που έχουν παίξει σε εθνικές, σε ευρωλίγκες, είναι όλοι ξυλοκόποι... ενώ οι Αμερικάνοι σας από την Ουγγαρία σας είναι επιπέδου ΝΒΑ!!


Να πω τωρα οτι απο την αρχη της περιοδου δεν εχω καν αναφερθει ΠΟΤΕ στους Αμερικανους μας?Να ΞΑΝΑΠΩ οτι δε μου αρεσει να βαζεις λογια στο στομα μου?

Ωστοσο,παικτη σαν τον Κλαρκ (που ειναι αμερικανος και οχι Βουλγαρος,σε εχω ικανο να το πεις και αυτο) σιγουρα ΔΕΝ εχετε.

QUOTE
είναι τρομάκτικο το γεγονος ότι δεν αναφέρεις ότι 4 παίκτες σας έπαιξαν πάνω από 30 λεπτά!! ΄δεν σου λέει κάτι αυτό;; Κάτσε να τραυματιζόταν κανένας Μπετς σήμερα να δω που θα τρέχατε!!


Πρωτον,δεν ειναι στις προθεσεις μου να τρομαξω κανεναν.

Δευτερον,καθε παικτης μπορει να παιξει και 45 λεπτα αν χρειαστει,αναλογα την εξελιξη του παιχνιδιου,σ'ευχαριστω ωστοσο που ενδιαφερεσαι για την ξεκουραση των παικτων του Αρη.

Τριτον,μη γρουσουζευεις τους αντιπαλους να παθουν οτιδηποτε.Εγω δεν εχω τετοιες "επιθυμιες",αν ημουν ομως αδιακριτος θα ευχομουν καποιοι παικτες σας οχι να τραυματιστουν,αλλα να εχουν αποδοση πιο κοντα στα φυσιολογικα τους στανταρ.Ακου 9 ποντους ο Μπατης...
mono maroussi
QUOTE(The Admiral @ Sep 30 2009, 00:56 ) *
Σακιλ δεν ειναι και ουτε το υποστηριξα(κουραζεις οταν βαζεις λογια στο στομα αλλων) και δε χρειαζεται κιολας να ειναι.Χρειαζεται ο Σακιλ για να κανει παρτι στη ρακετα του Αμαρουσιου??Ημαρτον!Που εκανε οντως παρτι.Πού διαφωνεις και τι δεν ειδες?



Επαιξε καλυτερα το Μαρουσι λοιπον (εν τουτοις οχι ΑΡΚΕΤΑ καλυτερα) και παρολα αυτα εχασε.

Αν ξαναπαιξει παλι καλυτερα (εν τουτοις οχι ΑΡΚΕΤΑ καλυτερα),θα ξαναχασει!Απο πού και ως πού αξιζει τοτε να περασει?Οπως αξιζε να παιζει ηδη Ευρωλιγκα ή οπως πριν 3 χρονια που παλι απαιτουσε να παιξει ευρωλιγκα εχοντας χασει στο γηπεδο.Αλλο το τι θες ΕΣΥ να γινει φιλε μου και αλλο το τι συμβαινει στην πραγματικοτητα.Αν το Μαρουσι αξιζει οτιδηποτε,να το κατακτησει στο γηπεδο και οχι στις εντυπωσεις.




Να πω τωρα οτι απο την αρχη της περιοδου δεν εχω καν αναφερθει ΠΟΤΕ στους Αμερικανους μας?Να ΞΑΝΑΠΩ οτι δε μου αρεσει να βαζεις λογια στο στομα μου?

Ωστοσο,παικτη σαν τον Κλαρκ (που ειναι αμερικανος και οχι Βουλγαρος,σε εχω ικανο να το πεις και αυτο) σιγουρα ΔΕΝ εχετε.



Πρωτον,δεν ειναι στις προθεσεις μου να τρομαξω κανεναν.

Δευτερον,καθε παικτης μπορει να παιξει και 45 λεπτα αν χρειαστει,αναλογα την εξελιξη του παιχνιδιου,σ'ευχαριστω ωστοσο που ενδιαφερεσαι για την ξεκουραση των παικτων του Αρη.

Τριτον,μη γρουσουζευεις τους αντιπαλους να παθουν οτιδηποτε.Εγω δεν εχω τετοιες "επιθυμιες",αν ημουν ομως αδιακριτος θα ευχομουν καποιοι παικτες σας οχι να τραυματιστουν,αλλα να εχουν αποδοση πιο κοντα στα φυσιολογικα τους στανταρ.Ακου 9 ποντους ο Μπατης...

Το Μαρουσι το κερδισε μια φορα στο γηπεδο περυσι και θα το ξανακερδισει επειδη το αξιζει..ειπαμε να μην μιλησουμε αλλα μην λες οτι δεν αξιζει το Μαρουσι..και μην αρχισετε να μου λετε οτι προκαλω γιατι μεχρι τωρα μιλαω τελεια και αντικειμενικαtongue.gif

QUOTE(mono maroussi @ Sep 30 2009, 01:03 ) *
Το Μαρουσι το κερδισε μια φορα στο γηπεδο περυσι και θα το ξανακερδισει επειδη το αξιζει..ειπαμε να μην μιλησουμε αλλα μην λες οτι δεν αξιζει το Μαρουσι..και μην αρχισετε να μου λετε οτι προκαλω γιατι μεχρι τωρα μιλαω τελεια και αντικειμενικαtongue.gif

τον ντει τον καναμε πλακα ολοι εδω αλλα αυτος πηρε το ματς..σε ολο το ματς ηταν τραγικος βεβαια αλλα πηρε την πιο κρισημη φαση
EIMAI ARIANOS
ήρθε η ώρα της κωλοτούμπας μου bball.gif

δε περίμενα να πω την αλήθεια ότι θα λαχανιάζαμε τόσο και ότι θα είχαμε ανάγκη την τόσο καλή παρουσία του μπέτς

ντικούδης μπάρλος κακή η παρουσία τους. Τους περίμενα καλύτερους. Κακιούζης Χατζηβρέττας καλοί. ( η αλήθεια είναι ότι από αυτούς τους 4 παίκτες πρέπει να παίρνει ο Aρης κοντά στους 35 με 40 πόντους για μένα )

Φοβεροί οι αμερικανοι mas krinontas apo ta statistika.
Τι κάνει ο τσαλδάρης άραγε??


ΥΓ . ρε admins kai moderators θα σas χάλαγε να άφηνate το link δέκα λεπτά ακόμα να υπάρχει στην σελίδα ? Είμαστε πολλοί που μπαίνουμε από εξωτερικό στο forum και δεν έχουμε τρόπο να δούμε τα mats. Αστο εκεί λίγο ακόμα να μην κάνουμε refresh σε σελίδες στατιστικών όλη την ώρα. Mα δε κλέβουμε και κανέναν αν το δούμε από link

Φοβερή η ερτ τόσα λεφτά από το κράτος από μας δηλαδή και ένα live stream στο internet δε μπορεί να κάνει ! Για τα φουστάνια της Βίσση μια χαrα λεφτά όμως. Η τεχνολογία για live stream δε νομίζω να κοστίζει και περισσότερο, μη πω λιγότερο.

Απαράδεκτοι για μένα. Για τους έλληνες στο εξωτερικό μας ζαλίζουν τον ερωτα συνεχεια (για μια δεύτερη ελλάδα και καλά ) και ένα live stream τίποτα μονο ο skai.

Γι αυτό σas λέω κανte την επανάστα και άσtε το link λίγο ακόμα και πεite ότι δε το δate ( μα το άφησες μονο 5 λεπτά ) smiley.gif

filika
rchos
για ακομη μια φορα απο σχολια μερικων φαινεται πως καποιοι εχουν μαθει να βλεπουν μονο την ομαδα τους και οχι συνολικα μπασκετ.αν γενικοτερα καποιους παιχτες δεν τους ξερετε μην κανετε το λαθος να τους απαξιωνεται με ενα παιχνιδι μονο.


μονο ενα θα σχολιασω που ηταν το πιο χτυπητο για μενα.ο καιμακογλου μεσα στο παιχνιδι του εχει πολυ το τριποντο.αν θεωρει καποιος οτι ειναι τυχερο το μαρουσι επειδη εβαλε ενα τριποντο ο καιμακογλου πρεπει να αναθεωρησει αμεσα και να δει λιγα παραπανω παιχνιδια του κωστα.

ειδα μονο το τεταρτο δεκαλεπτο λογο δουλειας νωριτερα.ειναι πολυ νωρις για να κρινουμε μα πιστευω πως και οι δυο ομαδες για να σταθουν καλα στην ευρωλιγκα θελουν ενισχυση.καλαμποκης και τσαλδαρης θα βοηθουσαν πολυ μα και οι δυο ομαδες θελουν και απο εναν ψηλο σιγουρα.
Pierce
QUOTE
ΥΓ . ρε admins kai moderators θα σas χάλαγε να άφηνate το link δέκα λεπτά ακόμα να υπάρχει στην σελίδα ? Είμαστε πολλοί που μπαίνουμε από εξωτερικό στο forum και δεν έχουμε τρόπο να δούμε τα mats. Αστο εκεί λίγο ακόμα να μην κάνουμε refresh σε σελίδες στατιστικών όλη την ώρα. Mα δε κλέβουμε και κανέναν αν το δούμε από link

Φοβερή η ερτ τόσα λεφτά από το κράτος από μας δηλαδή και ένα live stream στο internet δε μπορεί να κάνει ! Για τα φουστάνια της Βίσση μια χαrα λεφτά όμως. Η τεχνολογία για live stream δε νομίζω να κοστίζει και περισσότερο, μη πω λιγότερο.

Απαράδεκτοι για μένα. Για τους έλληνες στο εξωτερικό μας ζαλίζουν τον ερωτα συνεχεια (για μια δεύτερη ελλάδα και καλά ) και ένα live stream τίποτα μονο ο skai.

Γι αυτό σas λέω κανte την επανάστα και άσtε το link λίγο ακόμα και πεite ότι δε το δate ( μα το άφησες μονο 5 λεπτά ) smiley.gif



υπαρχει ολοκληρο θεμα με αυτα τα λινκς.
Απο οσο εχω δει η ΝΟVA εχει κανει μηνύσεις (στο troktiko νομιζω) επειδη δημοσιευε τετοια λινκς για αγωνες που μετεδιδε.
Φυλαγε τα ρουχα σου να εχεις τα μισα λοιπον, οποτε με pm αυτα smile.gif
mono maroussi
τωρα που το βλεπω πιο χαλαρος..μπας και δεν ηταν επιθετικο στο τελος..?Ουσιαστικα ο κις εχει περασει τον ντει και μετα βαζει το χερι του αρα δεν κερδιζει κατι..τεσπα να μου πειτε τι ψαχνω οτι εγραψε εγραψε τωρα απλα ελπιζω τα λαθοι που καναμε στο τελος να μην μας στοιχησουν γιατι θα ναι πολυ κριμα..
valsam
Αν βγει ο Χατζηβρετας ποιος θα παιξει στο 2?
Θα μου πειτε ο Κλαρκ και στον ασσο ο Ντει !
Ωραια! πλειμεικερ 1,80 και 2αρι 1,78 και μετα ποιος?
Αντε παρτε τον Καλαμποκι τωρα !!!!!!!!!!!!!!!1
hagi
QUOTE(Vas @ Sep 29 2009, 22:09 ) *
οι ομάδες ειναι ακριβώς όπως τις φανταζόμουνα!

Το Μαρούσι δεμένο, να γυρνάει την μπάλα, και το σκορ μοιρασμένο σε όλους τους παίκτες!

Από τον Αρη, Κλαρκ ,Χατζηβρέτας Μπετς. Τίποτα άλλο. Αυτή την φορά ο Κλαρκ είχε 3/3. Τον Ιούνη ήταν άστοχος. Αυτή είναι η διαφορά. όταν σας έλεγα ότι Ντικούδης και Κακιούζης δεν τραβάνε πλέον με λέγατε περίεργο....


Το Μαρούσι στο ΟΑΚΑ πρέπει να παίξει ακριβώς το ίδιο, αλλά με βοήθειες στον Μπετς! Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάλι τόσο εύστοχοι απεξω...



QUOTE(Vas @ Sep 29 2009, 22:22 ) *
έχω την εντύπωση ότι δεν τον πήρατε για ηρεμία, αλλά για να πάρει την ομάδα στις πλάτες του... δεν ξέρω;

Στα τρίποντα είχατε 50% (8/16) και εμείς 26% (4/15). εκεί παίχθηκε το παιχνίδι.

Πάντως θέλω να μου πείτε αν είμαι σωστός ή λάθος. Η ομάδα σας είναι μια κοπια από την περσινή με ποιο έμπειρους παίκτες. Προσωπικές προσπάθειες, Σουτ στο τέλος, και αμα μπει πάμε καλά...

Μιλάμε για το πρώτο ματς της χρονιάς..Τί συμπεράσματα είναι αυτα ρε παιδια;;Συγνώμη κιόλας δηλαδή.Από το πρώτο παιχνίδι βγάλατε και το τί θα γίνει στην πορεία;;Έλεος...

Αυτό που είδα εγώ σήμερα είναι ένα Μαρούσι πολύ καλά διαβασμένο το οποίο ήξερε τι ζητούσε στο γήπεδο και είχε ακριβώς την ίδια νοοτροπία με πέρσι.Δεν ξέρω πως τα καταφέρνει με άλλο προπονητή και άλλους παίχτες να κρατάει αυτό το πνεύμα του νικητή αλλά μπράβο του..
Σε κάθε περίπτωση όμως είδα έναν Άρη που χωρίς να παίξει κέρδισε..Είμαι σίγουρος ότι και το Μαρούσι μπορεί καλύτερα ,αλλά πιστεύω ότι ο Άρης δείχνει ότι έπαιξε με σβηστές μηχανές σήμερα χωρίς όμως να το θέλει.Έτσι βγήκε λόγω αρχής και άγχους.Μου φάνηκε ότι η ομάδα έχει πολύ μεγάλα περιθώρια βελτίωσης και αυτό που είδαμε σήμερα θα το βλέπουμε μόνο όταν κολλάει η ομάδα (ελπίζω όχι συχνά).
Επίσης παρατήρησα ότι προσπάθησαν να παιξουν διαφορετικά.Να γυρίσουν την μπάλα και να μοιράσουν στον ψηλό.Δεν το κατάφεραν πάντα και στην συνέχεια κόλλησαν και άρχισαν και κάποια τρίποντα αλλά η ομάδα δείχνει να μπορεί πολύ καλύτερα.
Αν σκεφτεί κανείς ότι οι ξένοι δεν φάνηκαν,και δεν πήραν πολλές προσπάθειες,συν ότι Ντικούδης και κυρίως Κακιούζης δεν έπαιξαν καλά καταλαβαίνει κανείς ότι αυτό αν αλλάξει τότε θα δούμε πολλά πράγματα.Ακόμη και ο Χατζηβρέττας δεν φάνηκε να παίρνει πολλές προσπάθειες απλά έχει μεγάλη κλάση και ότι πήρε πήγε καλά.
Εν ολίγης νομίζω ότι η νίκη ήταν σημαντική ψυχολογικά και με κάποιες προπονήσεις αυτές τις μέρες μπορεί να παρουσιαστούμε καλύτεροι στο ΟΑΚΑ που είναι ουδέτερη έδρα.Και νομίζω ότι και ο Χατζηβρέττας θα είναι καλύτερος αφού είναι συνηθισμένος σε αυτό το γήπεδο.Οι παίχτες δεν θα έχουν τόσο άγχος και νομίζω ότι μπορούμε να πάρουμε την πρόκριση.
Αναμένεται πάντως πολύ δυνατό παιχνίδι μιας και το Μαρούσι δείχνει ικανό να κάνει την ζημιά..
SteelGandalf
Δεδομένο 1ο: Ο Άρης δεν έπαιξε σχεδόν τίποτα σήμερα.

Δεδομένο 2ο: Ακόμα κι έτσι, κέρδισε.

Δεδομένο 3ο: Το παιχνίδι της Παρασκευής είναι ο θάνατος τους - η ζωή μας.

Δεδομένο 4ο: Ο Άρης θα παίξει με λιγότερο άγχος αυτή τη φορά, επειδή δεν είναι πλέον το πρώτο επίσημο παιχνίδι του αυτό, αλλά κυρίως επειδή θα παίξει εκτός έδρας (άρα με σαφώς λιγότερη πίεση και όχι όπως σήμερα που ήθελε να δείξει πράγματα μπροστά στο κοινό του).

Δεδομένο 5ο: Αυτό δεν θα τον κάνει ντε και καλά να κερδίσει, αλλά πιστεύω πως τελικά θα τα καταφέρει.

Δεδομένο 6ο: Αν και πολύ νωρίς ακόμη και από μόλις ένα παιχνίδι, δεν πρέπει να εξαγάγουμε συμπεράσματα (πόσο ασφαλή μπορεί να είναι αυτά; ), εντούτοις πιστεύω πως ο Μπέλσερ δεν κάνει, αλλά διατηρώ επιφυλάξεις ακόμη και για τον Ρίτσαρντσον (αλλά επαναλαμβάνω πως ίσως αποδειχτεί βιαστικό συμπέρασμα αυτό, ειδικά για τον Ρίτσαρντσον).

Δεδομένο 7ο: Ο αρνητικότατος σήμερα Ντικούδης, δε θα παρουσιάσει ξανά τέτοιο "πρόσωπο". Είμαι σχεδόν βέβαιος.

Δεδομένο 8ο: Ο Κακιούζης θα βοηθήσει τον Άρη. Είναι παίχτης ψυχολογίας. Αν βάλει το πρώτο σουτ, μετά δεν τον πιάνεις. Αν δε μπει όμως, όπως σήμερα, που ήταν εμφανώς "τρακαρισμένος" τότε έχουμε πρόβλημα.

Δεδομένο 9ο: Αφού δε μπόρεσε να κερδίσει αυτό τον Άρη το Μαρούσι, σε τι ελπίζει;

Δεδομένο 10ο: Ο Κλαρκ ήταν όλα τα λεφτά (ειδικά σε κάποια σημεία του αγώνα) και αυτός που βοήθησε ώστε να το πιστέψουν και οι υπόλοιποι, και να ξεκινήσει η αντεπίθεση.

Δεδομένο 11ο: Πολύ καλή ομάδα το Μαρούσι, αλλά και γι' αυτούς είναι νωρίς για συμπεράσματα.

Δεδομένο 12ο: Σας έπρηξα και ζητώ συγγνώμη. tongue.gif Αυτές ήταν μερικές σκέψεις μου, από τα όσα παρακολούθησα στο παιχνίδι.
The Admiral
Eγω εδω θα προσθεσω οτι για μια ακομη φορα απο τα σχολια ορισμενων φαινεται πως εχουν μαθει να διαβαζουν μερικα ποστς μονο και οχι συνολικα καποιους χρηστες.Λογικο μεν,κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να γνωριζει το ποιον χιλιαδων μελων ενος φορουμ,παραλογο δε οταν κρινει σκοπιμο να κατακρινει καποιο απο αυτα.

Εχω εκφρασει την εκτιμηση μου στον Καϊμακογλου,πιστευω οτι ειναι ο καλυτερος παικτης του Αμαρουσιου,εχω γραψει οτι θα τον ηθελα στην ομαδα μου.Το οτι εβαλε ενα τριποντο φυσικα και δεν το κρινω παραλογο,αυτο που εγραψα για αυτον αφενος ηταν ενα μικρο μονο μερος οσων εγραψα(και το οποιο χρησιμοποιηθηκε απο τον Vas με κακοβουλο τροπο) αφετερου ανεφερθηκα σε μια γενικοτερη μερα αστοχιας του Αμαρουσιου με τα μοναδικα τριποντα να τα βαζουν οχι ακριβως οι παικτες που περιμενεις συνηθως.

Το ξερω οτι ειναι καλος σουτερ,αλλα Αλβερτης δεν ειναι και το τριποντο ειναι μερος του παιχνιδιου του,αλλα οχι το μεγαλυτερο.

Ελπιζω τωρα να εξηγηθηκα λιγο καλυτερα smile.gif
mono maroussi
QUOTE(SteelGandalf @ Sep 30 2009, 01:35 ) *
Δεδομένο 1ο: Ο Άρης δεν έπαιξε σχεδόν τίποτα σήμερα.

Δεδομένο 2ο: Ακόμα κι έτσι, κέρδισε.

Δεδομένο 3ο: Το παιχνίδι της Παρασκευής είναι ο θάνατος τους - η ζωή μας.

Δεδομένο 4ο: Ο Άρης θα παίξει με λιγότερο άγχος αυτή τη φορά, επειδή δεν είναι πλέον το πρώτο επίσημο παιχνίδι του αυτό, αλλά κυρίως επειδή θα παίξει εκτός έδρας (άρα με σαφώς λιγότερη πίεση και όχι όπως σήμερα που ήθελε να δείξει πράγματα μπροστά στο κοινό του).

Δεδομένο 5ο: Αυτό δεν θα τον κάνει ντε και καλά να κερδίσει, αλλά πιστεύω πως τελικά θα τα καταφέρει.

Δεδομένο 6ο: Αν και πολύ νωρίς ακόμη και από μόλις ένα παιχνίδι, δεν πρέπει να εξαγάγουμε συμπεράσματα (πόσο ασφαλή μπορεί να είναι αυτά; ), εντούτοις πιστεύω πως ο Μπέλσερ δεν κάνει, αλλά διατηρώ επιφυλάξεις ακόμη και για τον Ρίτσαρντσον (αλλά επαναλαμβάνω πως ίσως αποδειχτεί βιαστικό συμπέρασμα αυτό, ειδικά για τον Ρίτσαρντσον).

Δεδομένο 7ο: Ο αρνητικότατος σήμερα Ντικούδης, δε θα παρουσιάσει ξανά τέτοιο "πρόσωπο". Είμαι σχεδόν βέβαιος.

Δεδομένο 8ο: Ο Κακιούζης θα βοηθήσει τον Άρη. Είναι παίχτης ψυχολογίας. Αν βάλει το πρώτο σουτ, μετά δεν τον πιάνεις.

Δεδομένο 9ο: Αφού δε μπόρεσε να κερδίσει αυτό τον Άρη το Μαρούσι, σε τι ελπίζει;

Δεδομένο 10ο: Ο Κλαρκ ήταν όλα τα λεφτά, σε κάποια σημεία του αγώνα και αυτός που βοήθησε ώστε να το πιστέψουν και οι υπόλοιποι, ώστε να ξεκινήσει η αντεπίθεση.

Δεδομένο 11ο: Πολύ καλή ομάδα το Μαρούσι, αλλά και γι' αυτούς είναι νωρίς για συμπεράσματα.

Δεδομένο 12ο: Σας έπρηξα και ζητώ συγγνώμη. tongue.gif Αυτές ήταν μερικές σκέψεις μου, από τα όσα παρακολούθησα στο παιχνίδι.

ολοι λετε οτι ο αρης δεν επαιξε τιποτα..μηπως ομως δεν μπορει να παιξει?μιλαω παντα για αυτη τη χρονικη περιοδο γιατι σαν μοναδες ειναι πολυ δυνατος..οι μοναδες μετρησαν και πηρε το ματς σημερα και τα λαθοι μας στο τελος..στα μεχρι τωρα φιλικα πανω κατω την ιδια εικονα με σημερα εδειξε ο αρης με πιο χαρακτηριστηκο το ματς με τον πανελληνιο στα μαυροσκουφεια που αν καταλαβαινω καλα ηταν μια κοπια του σημερινου απλα σημερα μιλησε η ψυχη του χατζηβρεττα..και μεις απο την αλλη μπορουμε να παιξουμε πολυ καλυτερα..ο κις και ο καιμακογλου που ειναι βαρομετρα σημερα δεν ηταν τοσο καλοι.α και για τον χομαν που λετε και γω τον εκραζα τρελα ηταν μεγαλο κρυαρι οταν ειχε ερθει.τωρα ομως ειναι πολυ βελτιωμενος και στα φιλικα ειχε σταθερα 12 ποντους και σημερα σε μια καυτη εδρα 13 ποντους 10 ριμπαουντ..

QUOTE(The Admiral @ Sep 30 2009, 01:40 ) *
Eγω εδω θα προσθεσω οτι για μια ακομη φορα απο τα σχολια ορισμενων φαινεται πως εχουν μαθει να διαβαζουν μερικα ποστς μονο και οχι συνολικα καποιους χρηστες.Λογικο μεν,κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να γνωριζει το ποιον χιλιαδων μελων ενος φορουμ,παραλογο δε οταν κρινει σκοπιμο να κατακρινει καποιο απο αυτα.

Εχω εκφρασει την εκτιμηση μου στον Καϊμακογλου,πιστευω οτι ειναι ο καλυτερος παικτης του Αμαρουσιου,εχω γραψει οτι θα τον ηθελα στην ομαδα μου.Το οτι εβαλε ενα τριποντο φυσικα και δεν το κρινω παραλογο,αυτο που εγραψα για αυτον αφενος ηταν ενα μικρο μονο μερος οσων εγραψα(και το οποιο χρησιμοποιηθηκε απο τον Vas με κακοβουλο τροπο) αφετερου ανεφερθηκα σε μια γενικοτερη μερα αστοχιας του Αμαρουσιου με τα μοναδικα τριποντα να τα βαζουν οχι ακριβως οι παικτες που περιμενεις συνηθως.

Το ξερω οτι ειναι καλος σουτερ,αλλα Αλβερτης δεν ειναι και το τριποντο ειναι μερος του παιχνιδιου του,αλλα οχι το μεγαλυτερο.

Ελπιζω τωρα να εξηγηθηκα λιγο καλυτερα smile.gif

το τριποντο φιλε μου ειναι το σημαντικοτερο μερος του παιχνιδιου του πιστεψε με τοσα χρονια τον βλεπω στο Μαρουσι..πλεον εχει βελτιωθει και σε αλλα κομματια αλλα σχεδον παντοτε στο τριποντο στηριζοταν και στην μαχητικοτητα του
SteelGandalf
Οι παίχτες που έχει ο Άρης (μιλάω γι' αυτούς που γνωρίζουμε και όχι για τους ξένους που ήρθαν φέτος και δεν ξέρω για πόσο ακόμη θα μείνουν και ποιοι από αυτούς), να είσαι σίγουρος πως μπορούν να παίξουν πολύ πολύ καλύτερα.

Τώρα αν φταίει ο προπονητής δεν το ξέρω (διότι δεν ξέρω τι οδηγίες τους δίνει, ώστε να μπορώ να τον κρίνω), αλλά ίσως σύντομα να φανεί και αυτό. Πάντως δεν τίθεται θέμα αν μπορεί να παίξει. Μπορεί σίγουρα. Το θέμα είναι, τώρα, να μη χάσουμε το τρένο της Ευρωλίγκα, γιατί μετά το να επιβεβαιωθώ (να αποδειχτεί πως αυτοί οι παίχτες μπορούν) θα είναι λιγάκι αργά. Βέβαια, μία αποχώρηση και μία προσθήκη, θα μπορούσε να αλλάξει τόσο τα δεδομένα, ώστε να μου πει κάποιος πως η αλλαγή οφείλεται σε αυτό. Ο χρόνος θα δείξει αν και τι από αυτά θα συμβεί.
kseplenhs
εγώ το μόνο που έχω να πω είναι πως οι έλληνες του άρη σήμερα,πλην χατζηβρέττα,ήταν κυριολεκτικά για τα σκυλιά.πλέον δεν μπορουν να παίξουν σε υψηλό επίπεδο.μόνο εξάρσεις θα έχουν μέσα στη χρονιά και συνήθως θα χάνονται στην μετριότητα.κυρίως για τον ντικούδη και τον κακιούζη μιλάω.

mono maroussi
QUOTE(SteelGandalf @ Sep 30 2009, 01:51 ) *
Οι παίχτες που έχει ο Άρης (μιλάω γι' αυτούς που γνωρίζουμε και όχι για τους ξένους που ήρθαν φέτος και δεν ξέρω για πόσο ακόμη θα μείνουν και ποιοι από αυτούς), να είσαι σίγουρος πως μπορούν να παίξουν πολύ πολύ καλύτερα.

Τώρα αν φταίει ο προπονητής δεν το ξέρω (διότι δεν ξέρω τι οδηγίες τους δίνει, ώστε να μπορώ να τον κρίνω), αλλά ίσως σύντομα να φανεί και αυτό. Πάντως δεν τίθεται θέμα αν μπορεί να παίξει. Μπορεί σίγουρα. Το θέμα είναι, τώρα, να μη χάσουμε το τρένο της Ευρωλίγκα, γιατί μετά το να επιβεβαιωθώ (να αποδειχτεί πως αυτοί οι παίχτες μπορούν) θα είναι λιγάκι αργά. Βέβαια, μία αποχώρηση και μία προσθήκη, θα μπορούσε να αλλάξει τόσο τα δεδομένα, ώστε να μου πει κάποιος πως η αλλαγή οφείλεται σε αυτό. Ο χρόνος θα δείξει αν και τι από αυτά θα συμβεί.

δεν σου μιλαω ατομικα..σιγουρα μπορουν..ο ματσον τι κανει..?Ζητημα να βγαλε κανα 2 καλους ομαδικους σχεδιασμους ο αρης..Παντως για μενα ευχομαι να επιβεβαιωθεις στο μεσο της χρονιας και οχι την παρασκευη icon_drunk.gif
Flexo
Με τέτοια εικόνα ο Άρης δύσκολα θα περάσει το Μαρούσι στο ΟΑΚΑ.
Το Μαρούσι του Μπαρτζώκα έδειξε ιδιαίτερα διαβασμένο και καλοδουλεμένο και πήγε να χτυπήσει το παιχνίδι έχοντας σε μέτρια μέρα τα ατού του, Κιζ και Καϊμακό.
Αν ήταν πιο εύστοχο στα τρίποντα θα είχε καθαρίσει το ματς.

Ο Άρης έπειτα απο πολλές αλλαγές έδειξε ανέτοιμος. Η προσωπικότητα του Νικόλα έδωσε τη νίκη, αλλά αυτό δεν θα γίνεται συνέχεια.
Ο Χατζηβρέτας δεν είναι ο παίκτης που θα ηγείται στο σκοράρισμα σε κάθε παιχνίδι, αλλά έχει την κλάση να αναλάβει στα κρίσιμα, όπως και έκανε σήμερα.
Σε γενικές γραμμές, μετά απο Νικόλα και Κίκι το χάος!
Ο Άρης χρειάζεται επειγόντως ένα ακόμη γκαρντ με έφεση στο σκοράρισμα.
Απο Ντικούδη δεν νομίζω ότι πρέπει να περιμένουν πολλά οι φίλοι του Άρεως. Για μένα έχει τελειώσει σαν παίχτης. Ελπίζω βέβαια να με διαψεύσει ο Δήμος.

Σε κάθε περίπτωση, το ματς στο ΟΑΚΑ θα έχει πολύ ενδιαφέρον και ίσως η μικρή διαφορά να κάνει καλό στον Άρη, ώστε να το αντιμετωπίσει με απόλυτη σοβαρότητα και χωρίς ίχνος χαλαρότητας, δεδομένου ότι ο Αντρέα είναι λίγο επίφοβος σε τέτοιες καταστάσεις.
kobe81
εχω δει μονο το δευτερο ημιχρονο...και μονο καλα λογια δεν μπορω να πω...καταρχηννα ξεκινησω απο το παλε...αν σημερα ηταν μισοαδειο δεν θελω να φανταστω τι θα γινει αν αποκλειστουμε...και ειναι και λογικο.παμε παρακατω..ολη την προετοιμασια λεγαμε οτι θελουμε ασσο και τελικα ασο δεν πηραμε.πουλησαμε και τον παπ γτ ηταν ευκαιρια και μειναμε με 3αρι τον μπελσερ που αμφιβαλλω αν παιζει τοπικο.χαζτηβρεττας πολυ καλος..πηρε το μεγαλο σουτ..κακα τα ψεμματα τετοιο παικτη ειχαμε χρονια να χουμε στον αρη.κακιουζης δεν ηταν κακος..και τα πσοταρισματα του εκανε..και τα ριμπαουντ του τα πηρε..κακη επιλογη βεβαια που θα κοστιζε και το ματς στην τελευταια επιθεση...ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ Ντικουδης..ελπιζω να βελιτωθει..αλλιως θ αναπολησουμε ακομα και τον λαζαρο...Σταθερος ο μπετς αλλα μονος του..ο ιερεμιας δεν του μπηκαν τα σουτ αλλα νομιζω οτι ειναι ξεκαθαρα μπασκειτκο σουλουπι και πιστευω οτι θα ναι λαβρακι.ο ντευ εβγαλε την αμυνα του ματς.και ο κλαρκ ο γνωστος κλασικος κλαρκ..ΜΑΤΖΟΝ...ειμαι απο τους λιγους που τον υποστηριζω..αλλα σημερα τι να πω..στην επιθεση παιζαμε και θυμιζε μονο..ΕΛΕΟΣ..κι εκανε και το αλλο φοβερο...δενεδωσε εντολη για φαουλ?γτ?τι να εχανε με 1 τι με 3?ηταν τυχερος που μας το δωσε ο κις κι εβαλε και το σουτ ο νικολας..Επισης επιστροφες εχουμε μαθει?στο 62-57 φαγαμε 3 αιφνιδιασμους οχι απο κλεψιμο αλλα απο αστοχο σουτ...

Το μαρουσι ηταν καλυτερο απο οτι το περιμενα..καποιες σημειωσεις...ο πελακανος οσο τον ειδα εξακολουθει να θυμιζει πρωην μπασκεμπολιστα..ο και για τα 2 αυτα ματς μπορει να ναι καλο για το μαρουσι που ερχεται απο φουλ ρυθμους.ο γκορντον δεν μ αρεσε καθολου..ο χομαν εκανε οργια.καλαθης-διαμαντοπουλος-μαυροειδης σε αλλο γηπεδο...

Συμπερασμα..αν παιζαμε στον αγιο θωμα δεν εδινα 10% στον αρη..επειδη το ματς ειναι ουδετερο κι ο κοσμος θα μαστε εκει,μπορουμε νακρατησουμε το σκορ κοντα και να κλεψουμε ακομη και το ματς
Μήτσος-Jimmys-ΔΣ#18#
Ωσ υποστηρικτης του ΑΡΗ (παροτι οπαδος του Παναθηναικου μου αρεσει κ ο Αρης απο τις ομαδες της Πολης..) μιας και μενω στην Θεσσ/νικη εχω να πω μερικά πραματα για το ματς...

Ανετοιμες και οι 2 ομάδες...

Ο Μπαρτζώκας έβαλε τα γυαλια στον Ματζον παρότι ο 2ος κέρδισε λόγω των..προσωπικοτητων που εχει στο ρόστερ της..Ο Ματζον μπορει να ναι καλος χρυσος αλλα ισως αυτο το ροστερ να μην μπορε ινα το διαχειριστει...Καλη η άμυνα δεν λέω, αλλα η ομάδα σημερα δεν έπαιξε ΟΥΤΕ 1 συστημα..Κανενα ελευθερο σουτ δεν βγηκε απο οργανωμενη προσπαθεια..Ισως μονο ενα του Κακιουζη στο τελος...

Χατζηβρεττας ΗΓΕΤΗς...Εδειξε οτι δεν..σκουριασε ακομα και το χει ρε παιδι μου..Καλος ηταν...

Οι 2 Αμερικάνοι μου αρεσε ο Ντει...και περιμένω περισσοτερα απο Ριτσαρντσον που σημερα δεν πηρε σουτ εκτος απο 1 κρισιμο...

Απαιτητιτικη η αναγκη για πλει μεικερ γιατι ο Ματζον στην επιθεση ειναι...."σταυρός" (και ο θεος βοηθος) και αφηνε τον Χατζηβρεττα να παιρνει 1 εναντιων..όλων λες και ειναι ο Λεμπρον!!!Ισως ο Καλαμπόκης να ναι καλή λυση..και η παραμονη Τσαλδαρη ειναι λύση...Επισης να αποκτηθει και ενας ψηλος ακομα γιατι ο Μπετς πολυ..μονος!!!!

Απο την άλλη μου αρεσε το Μαρουσι....Με το πικ εν ρολ του, την σφικτη του άμυνα, Αμερικάνους καλους...περιφερεια φωτια με Κις Γκορντον και πολυ καλο προπονητη εδειξε οτι θα παλέψει και θα ειναι ανταγωνιστικο στην Α1....

Απο τον Αρη κραταμε την νικη ψυχοογιας, τον κοσμο που γεμισε σχεδον το Παλε και τιποτα αλλο..Πιστευω θα περάσει ο ΑΡΗΣ το ΜΑΡΟΥΣΙ.....

Δ.
Vas
QUOTE(The Admiral @ Sep 30 2009, 00:56 ) *
Σακιλ δεν ειναι και ουτε το υποστηριξα(κουραζεις οταν βαζεις λογια στο στομα αλλων) και δε χρειαζεται κιολας να ειναι.Χρειαζεται ο Σακιλ για να κανει παρτι στη ρακετα του Αμαρουσιου??Ημαρτον!Που εκανε οντως παρτι.Πού διαφωνεις και τι δεν ειδες?


εσύ γράφεις ότι οι άλλοι δεν του φτάνουν τα κορδόνια και κάτι ΄τετοια... έκανε ένα καλό παιχνίδι. Μην τον κάνεις και θεό


QUOTE
Επαιξε καλυτερα το Μαρουσι λοιπον (εν τουτοις οχι ΑΡΚΕΤΑ καλυτερα) και παρολα αυτα εχασε.

Αν ξαναπαιξει παλι καλυτερα (εν τουτοις οχι ΑΡΚΕΤΑ καλυτερα),θα ξαναχασει!Απο πού και ως πού αξιζει τοτε να περασει?Οπως αξιζε να παιζει ηδη Ευρωλιγκα ή οπως πριν 3 χρονια που παλι απαιτουσε να παιξει ευρωλιγκα εχοντας χασει στο γηπεδο.Αλλο το τι θες ΕΣΥ να γινει φιλε μου και αλλο το τι συμβαινει στην πραγματικοτητα.Αν το Μαρουσι αξιζει οτιδηποτε,να το κατακτησει στο γηπεδο και οχι στις εντυπωσεις.


Υποθετικά θες να απαντήσω; Εδώ στο «καμίνι» του Αλεξανδρείου που μας έχετε φλομώσει, χάσαμε με 2 πόντους, με δικά μας λάθη και με τρίποντο στο τελευταίο δευτερόλεπτο. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι στο όντως ουδέτερο του ΟΑΚΑ θα με κερδίσεις; Θα δέσει η ομάδα σε 2 προπονήσεις;


QUOTE
Να πω τωρα οτι απο την αρχη της περιοδου δεν εχω καν αναφερθει ΠΟΤΕ στους Αμερικανους μας?Να ΞΑΝΑΠΩ οτι δε μου αρεσει να βαζεις λογια στο στομα μου?

Ωστοσο,παικτη σαν τον Κλαρκ (που ειναι αμερικανος και οχι Βουλγαρος,σε εχω ικανο να το πεις και αυτο) σιγουρα ΔΕΝ εχετε.


Δεν έχεις μιλήσει για τους δικούς σου αμερικανούς, αλλά μιλάς για του Αμαρουσίου, που τους έχει δει μια φορά (Γκορντον) από την τηλεόραση! Τώρα αυτό είναι λογικό;



QUOTE
Πρωτον,δεν ειναι στις προθεσεις μου να τρομαξω κανεναν.

Δευτερον,καθε παικτης μπορει να παιξει και 45 λεπτα αν χρειαστει,αναλογα την εξελιξη του παιχνιδιου,σ'ευχαριστω ωστοσο που ενδιαφερεσαι για την ξεκουραση των παικτων του Αρη.

Τριτον,μη γρουσουζευεις τους αντιπαλους να παθουν οτιδηποτε.Εγω δεν εχω τετοιες "επιθυμιες",αν ημουν ομως αδιακριτος θα ευχομουν καποιοι παικτες σας οχι να τραυματιστουν,αλλα να εχουν αποδοση πιο κοντα στα φυσιολογικα τους στανταρ.Ακου 9 ποντους ο Μπατης...


1. Μην φοβάσαι δεν μας φοβίζεις,,, wink.gif
2. Αν κάποιος παίζει 45 λεπτά σημαίνει ότι δεν έχει ικανό 2ο παίκτη. Αυτές οι ομάδες στο σύγχρονο μπάσκετ δεν έχουν τύχη!
3. Καποιος είπε τον Μπατή αλήτρα, και μάλλον έχει δίκιο. Ο Αργυρόπουλος αμα το πάμε έτσι είχε 1/1 και ο Μπατής 2/3. Δεν βλέπω κάτι τραγικό. Ποιο ακραίο θεωρό το 5/5 του Στιβενσον πέρσι. Δεν γρουσουζεύω. Για τον Μπετς δεν είπανε ότι ψιλοτραυματίστηκε κατά την διάρκεια του αγώνα; Αν ήταν πιο σοβαρός τι θα γινόταν; Αυτό το πρόβλημα το Μαρούσι δεν το έχει γιατί είναι πιο ομάδα


QUOTE
Eγω εδω θα προσθεσω οτι για μια ακομη φορα απο τα σχολια ορισμενων φαινεται πως εχουν μαθει να διαβαζουν μερικα ποστς μονο και οχι συνολικα καποιους χρηστες.Λογικο μεν,κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να γνωριζει το ποιον χιλιαδων μελων ενος φορουμ,παραλογο δε οταν κρινει σκοπιμο να κατακρινει καποιο απο αυτα.

Εχω εκφρασει την εκτιμηση μου στον Καϊμακογλου,πιστευω οτι ειναι ο καλυτερος παικτης του Αμαρουσιου,εχω γραψει οτι θα τον ηθελα στην ομαδα μου.Το οτι εβαλε ενα τριποντο φυσικα και δεν το κρινω παραλογο,αυτο που εγραψα για αυτον αφενος ηταν ενα μικρο μονο μερος οσων εγραψα(και το οποιο χρησιμοποιηθηκε απο τον Vas με κακοβουλο τροπο) αφετερου ανεφερθηκα σε μια γενικοτερη μερα αστοχιας του Αμαρουσιου με τα μοναδικα τριποντα να τα βαζουν οχι ακριβως οι παικτες που περιμενεις συνηθως.

Το ξερω οτι ειναι καλος σουτερ,αλλα Αλβερτης δεν ειναι και το τριποντο ειναι μερος του παιχνιδιου του,αλλα οχι το μεγαλυτερο.


Το πρόβλημα είναι ότι αυτόαναιρείσαι . Αφού εκτιμάς (όπως λες) τον Καιμακόγλου, γιατί σου κάνει εντύπωση ότι είχε 1/3; Για να μου την πεις;;
paris13
ρε παιδια γιατι τετοια ηρωνεια για τον μπατη? πιστευω ειναι αρκετα καλος παιχτης με τρομερο τριποντο οχι μονο στατικο κ μην ξεχναμε οτι ερχεται απο τρομερες χρονιες......
Vas
QUOTE(paris13 @ Sep 30 2009, 11:02 ) *
ρε παιδια γιατι τετοια ηρωνεια για τον μπατη? πιστευω ειναι αρκετα καλος παιχτης με τρομερο τριποντο οχι μονο στατικο κ μην ξεχναμε οτι ερχεται απο τρομερες χρονιες......


όταν βλέπεις μόνο μπάσκετ από την τηλεόραση, αυτά λες....
paris13
QUOTE(Vas @ Sep 30 2009, 11:34 ) *
όταν βλέπεις μόνο μπάσκετ από την τηλεόραση, αυτά λες....

εχει γινει κατι που δεν ξερω κ λογικα δεν μπορω να τον βλεπω απο την τv καθως μενο αθηνα....
kobe81
καλα ενταξει ρε βας...μαζι σου..ο μπατης ειναι ο νεος σπανουλης....ε ειπαμε παιξατε καλα..μην υπερβαλλετε κιολας....
Vas
QUOTE(paris13 @ Sep 30 2009, 11:05 ) *
εχει γινει κατι που δεν ξερω κ λογικα δεν μπορω να τον βλεπω απο την τv καθως μενο αθηνα....


δεν το λεω για σενα ρε συ paris13

QUOTE
kobe81 Δημοσιεύθηκε 5 λεπτά πριν
καλα ενταξει ρε βας...μαζι σου..ο μπατης ειναι ο νεος σπανουλης....ε ειπαμε παιξατε καλα..μην υπερβαλλετε κιολας....


άντε πάλι.... είπα εγω ότι είναι ο νέος Σπανούλης;; Αλλά δεν μπορώ να ακούω ότι δεν πρόκειτε να ξαναβάλει 2/3 τρίποντα.... ήμαρτον!!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.