Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
Thodoros
QUOTE (Thodoros @ Nov 15 2018, 14:21 ) *
Τι σχέση έχει αυτό που λες με αυτό που έγραψα ?

Ποια ιστορία με διαψεύδει ακριβός? έχει ή δεν έχει ο Παναθηναϊκός 6 ευρωπαϊκά τρόπαια ? οπότε γιατί μετράς δείγμα μόνο από την εποχή DPG και μετά και όχι όλη την ιστορία ? Διάβασε ξανά σε τι απάντησα, εκτός αν σκόπιμα απάντησες αυτό!

Και ξανά λέω :
Η ομάδα έχει γράψει ιστορία τόσο χρόνια και χωρίς αυτόν και μπορεί να συνεχίσει να το κάνεις... για αυτό είπα ότι από όλα αυτό μόνο αυτός χάνει ο και όχι ο Σύλλογος. Το ίδιο θα ήταν και για Ρεαλ κτλ κτλ ομάδες δλδ με βαριά ονόματα ...πόσες έχουν 6 ευρωπαϊκά δλδ για να είναι ο Παναθηναϊκός στα αζήτητα όπως θέλεις να αφήσεις να ενωθεί ?

Ο Ίδιος ποτέ δεν θα μπορέσει να είναι πάνω από τον σύλλογο γιατί πολύ απλά δεν θα μπορέσει να κάνει κάτι σπουδαίο! Αλλά ο Παναθηναϊκός δεν θα χαθεί και αυτό είναι βέβαιο.
Τα 10000 διαρκείας θα τα έχει όταν πρέπει πιθανόν και περισσότερα.


έγινε edit γιατί είχε σβηστεί κατά λάθος κάτι και δεν έβγαινε ακριβός το νόημα .
Dreamerpanos

QUOTE (stefkorner @ Nov 15 2018, 14:27 ) *



QUOTE (Dreamerpanos @ Jul 6 2017, 10:32 ) *
Ο βασικότερος λόγος που δεν θέλω να έρθει ο Θανάσης είναι ότι δεν θέλω να μπλέξει στην αρρωστημένη κατάσταση Παναθηναϊκού-Ολυμπιακου.

Εδώ μέσα ήδη άρχισαν οι χαρακτηρισμοί(ακέφαλο κοτόπουλο) ,σκέψου να αρχίσει να παίζει και να κάνει καμία κακή εμφάνιση. Και φυσικά δεν θέλω να σκέφτομαι τι απίστευτο μπινελικι θα φάει αυτό το παιδί αν κάνει ένα εντυπωσιακό κάρφωμα στο ΣΕΦ και το πανηγυρίσει όπως συνηθίζει.

Τον Θανάση τον πάω με χίλια,γιατί γουστάρει απίστευτα αυτό που κάνει,χαίρεται το μπάσκετ,έχει τρομακτικα αποθέματα ενέργειας και δύναμης,είναι μια κατηγορία μόνος του + οτι είναι ένας νικητής της ζωής με ισχυρή προσωπικότητα και απίστευτη (και μπασκετική) νοοτροπία.

Αλλά πραγματικά δεν του αξίζει όλο αυτό που προανέφερα. Έχει συγκεκριμένες αγωνιστικές δυνατότητες και αδυναμίες ξέρεις τι παίρνεις.Αλλα καλύτερα το παλικάρι να μην μπλέξει εδώ. Όπως δεν έμπλεξε(ακόμα) ο Νίκος ο Ζήσης που μετά την ΑΕΚ δεν κοίταξε πίσω του. Και πάρα πολύ καλά έκανε.



Το είχα γράψει λίγες μέρες πριν υπογράψει ο Θανάσης.... Το έβλεπα να έρχεται,ήμουν 100% σίγουρος ότι θα συμβεί. Όπως επίσης περίμενα και την (μη) αντίδραση ΟΛΗΣ της αθλητικής κοινότητας. Δεν έχω απαίτηση από κανέναν πρόεδρο ή καμία ομάδα να προβεί σε ενέργειες να κοπούν αυτά. Είπαμε Dreamer αλλά όχι κι έτσι. Εγώ περιμένω από τους παίχτες,συμπαίχτες, αντιπάλους οτιδήποτε, να βγουν μπροστά να πουν αυτά που πρέπει να πουν. Και δεν με ενδιαφέρει καθόλου τι θα πει ο εκάστοτε "υπέροχος κόσμος" και δεν θα έπρεπε ούτε αυτούς να τους ενδιαφέρει. Στο κάτω κάτω ας τους ενδιαφέρει και η κοινωνική τους εικόνα πέρα από την εικόνα του τραπεζικού τους λογαριασμού(λέμε και καμιά #&*@## να περνάει η ώρα). Ξέρω δεν είναι το θέμα που μας ενδιαφέρει περισσότερο αυτές τις μέρες. Φαίνεται και από το 99% των σάιτ. Τελικά η συντριπτική πλειοψηφία δεν είμαστε πίθηκοι άλλα στρουθοκάμηλοι. Και δεν τίθεται και θέμα ρατσιστικής αναφοράς γιατί είναι τιμή μας και καμάρι μας.

Υ.Γ. Για τον Δ.Γ. δεν έχω να πω κάτι,τα χω πει κατά καιρούς,ας μην επαναλαμβάνομαι. Αν έχει κάτι ας το βγάλει αλλιώς ας υποστεί τις συνέπειες. Ούτε υπεράσπιση, ούτε την πάπια ούτε τίποτα. Τα πράγματα στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολύ απλά.
papp7
Πως γινεται καθε φορα που γινεται ενα περιστατικο με πρωταγωνιστη τον γιαννακοπουλο ενω σχολιαζουμε για τις ενεργειες του, ξαφνικα καποιοι να μπαινουν σε συγκρισεις και να φευγουν τελειως απο το θεμα, που το θεμα ειναι η ενεργεια που εκανε? Αυτα που κανει ο γιαννακοπουλος δεν τα κανει ουτε ο προεδρος της τσσκα ουτε της ρεαλ ουτε της φενερ ουτε της μπαρτα ουτε της εφες ΟΥΤΕ ΚΑΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ! ΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ?Ουτως ή αλλως δεν λεμε εδω μεσα ποιος ειναι ο πιο ηθικος ή ο πιο ανηθικος, κρινουμε τις ενεργειες ενος ανθρωπου, εκει επικεντρωνομαστε στις ενεργειες. Οποιος προεδρος και να εκανε αυτες τις ακραιοτητες το ιδιο χαζος θα ηταν και τις ιδιες τιμωριες θα απαιτουσα. Αν δεν μπορω να πεισω τους φιλους του τριφυλλιου και νομιζουν οτι δινω τοση διασταση λογο παναθηναικου( γιατι ειδα και εναν πανεξυπνο aka ριχνω λαδι στην φωτια που μιλησε για κρυφοηδονισμους ολυμπιακων στην σκεψη να αποβληθει ο παο. Που πιστευεις οτι θα ηδονιστω πιο πολυ ?Οταν δεν θα παιζεις ευρωλιγκα ή αν σε πετυχω στην 8αδα στις διασταυρωσεις και σε πεταξω εξω? ) ειναι δικο τους προβλημα.
Dreamerpanos
Αν αυτή η απάντηση πάει προς εμένα:

Δεν συγκρίνω τίποτα.

Είναι τελείως διαφορετικές περιπτώσεις. Μα τελείως όμως. Δεν μπορώ να κράζω κάθε τρεις και λίγο τον ΔΓ για την συμπεριφορά του. Το έκανα μια,δυο,τρεις, δέκα ε φτάνει. Έχει γίνει κατανοητή η άποψή μου για εκείνον.

Η σύγκριση γίνεται στο πως παρουσιάζονται τα θέματα. Του ΔΓ έγινε μεγάλο θέμα και δικαίως. Δεν μπορεί να βγαίνει και να λέει ότι θέλει και όπως θέλει χωρίς συνέπειες πολύ καλά θα κάνουν να το σύρουν και παρακάτω το θέμα.

Στο θέμα του Θανάση είμαι πιο ευαίσθητος γιατί είναι ρατσιστική επίθεση(κάτι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πιο σοβαρό από το οποιοδήποτε αθλητικό/μπασκετικό/διαιτητικό/whatever θέμα) που μετά την απάντηση του Γιάννη(ενός εκ των κορυφαίων σταρ του κορυφαίου πρωταθλήματος μπάσκετ του πλανήτη) έπρεπε να έχει πάρει τρομακτικές διαστάσεις. Κι όμως το 99% των (ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ) μέσων ενημέρωσης πέρα από την απάντηση του (δικηγόρου του) "ανθρώπου" που έκανε την επίθεση δεν το έχουν αναγάγει ως θέμα υψίστης σημασίας. Ούτε οι ενέργειες που έπρεπε να γίνουν δεν έχουν γίνει. Ούτε καν ξεκινήσει. Το μόνο που έχει ξεκινήσει είναι οι απειλές προς το μέσο που το ανέδειξε ότι σε λίγο καιρό θα κυκλοφορούν κουτσοί(sic)!

Και ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ επιτέλους τα μυαλά σας. Ο ρατσισμός ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΡΕΒΑΝΣΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΔΓ ΚΤΛ. Είναι απίστευτα σοβαρό θέμα. Μπορεί αυτός που το είπε να είναι αυτός που είναι αλλά ο ρατσισμός από όπου και αν προέρχεται πρέπει να πατάσσεται εν τη γενέσει του. Αν έβγαινε ο οποιοσδήποτε άνθρωπος του Παναθηναϊκού και έλεγε πίθηκο ή δεν ξέρω κι εγώ τι κάποιον παίχτη του Ολυμπιακού ή του οποιουδήποτε θα του είχα ρίξει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το κράξιμο του αιώνα και θα είχε γίνει delete. Ειδικά όταν έχει το status του συγκεκριμένου που πρέπει να εξαφανιστεί από όλα τα γήπεδα,μικρά,μεγάλα,5Χ5,8Χ8 κτλ.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΔΓ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ. Είναι και παραείναι. Και καλά να πάθει ότι και να πάθει. Απλά ο ρατσισμός είναι μια μάστιγα που υπάρχει στον πλανήτη (και σε τρομακτικό βαθμό στη χώρα μας) εδώ και πολλά χρόνια και πρέπει να παταχθεί. Δεν θα τα καταφέρει κανείς με ένα ποστ σε ένα φόρουμ. Αλλά δεν μπορώ να το βλέπω να περνάει ντούκου. Μου τη δίνει δεν μπορώ. Και δεν πάει να είναι ο Θανάσης ή οποιοσδήποτε και ας παίζει οπουδήποτε.
Thodoros
QUOTE (papp7 @ Nov 15 2018, 17:41 ) *
Πως γινεται καθε φορα που γινεται ενα περιστατικο με πρωταγωνιστη τον γιαννακοπουλο ενω σχολιαζουμε για τις ενεργειες του, ξαφνικα καποιοι να μπαινουν σε συγκρισεις και να φευγουν τελειως απο το θεμα, που το θεμα ειναι η ενεργεια που εκανε? Αυτα που κανει ο γιαννακοπουλος δεν τα κανει ουτε ο προεδρος της τσσκα ουτε της ρεαλ ουτε της φενερ ουτε της μπαρτα ουτε της εφες ΟΥΤΕ ΚΑΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ! ΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ?Ουτως ή αλλως δεν λεμε εδω μεσα ποιος ειναι ο πιο ηθικος ή ο πιο ανηθικος, κρινουμε τις ενεργειες ενος ανθρωπου, εκει επικεντρωνομαστε στις ενεργειες. Οποιος προεδρος και να εκανε αυτες τις ακραιοτητες το ιδιο χαζος θα ηταν και τις ιδιες τιμωριες θα απαιτουσα. Αν δεν μπορω να πεισω τους φιλους του τριφυλλιου και νομιζουν οτι δινω τοση διασταση λογο παναθηναικου( γιατι ειδα και εναν πανεξυπνο aka ριχνω λαδι στην φωτια που μιλησε για κρυφοηδονισμους ολυμπιακων στην σκεψη να αποβληθει ο παο. Που πιστευεις οτι θα ηδονιστω πιο πολυ ?Οταν δεν θα παιζεις ευρωλιγκα ή αν σε πετυχω στην 8αδα στις διασταυρωσεις και σε πεταξω εξω? ) ειναι δικο τους προβλημα.


- Μάλιστα το θέμα του Νήματος δλδ έχει τίτλο απαράδεκτες ενέργειες DPG και μόνο ε? και όχι '' Παναθηναϊκός και γενικά θέματα... ''
- Απ την άλλη το ότι κάποιος έκανε τέτοιου είδους επίθεση δεν είναι καν σοβαρό θέμα? ούτε στα γενικά δεν αξίζει κουβέντα αυτό. (εντάξει καταλάβαμε)

Απλά μην έχουμε Δύο μέτρα και δύο σταθμά! Και οι περιπτώσεις είναι απαράδεκτες άσχετα που σε ενδιαφέρει μόνο η πρώτη.


Πάνω στο θέμα μας υπάρχουν άτομα τις αντίπαλης ομάδας που έκαναν την παρατήρηση τους (και καλά έκαναν) είπαν την άποψη τους ( ας είναι και σκληρή , είναι δεκτή τουλάχιστον από τους περισσότερους εδώ μέσα ) άλλωστε η γνώμη είναι δικαίωμα του καθενός , αλλά βλέπω ότι για κάποια άλλα άτομα προσπαθούν συνεχόμενα να γίνεται η συζήτηση πάνω σε αυτό και μόνο το θέμα!
Λες και πχ δεν θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για το Σεφ .....
xomitsious
Απιστευτη αντιδραση πραγματι.

Οποιος δε θελει να διαβαζει για ρατσισμο κατα του Αντετοκουμπο η για αλλα γενικα θεματα που αφορουν τον ΠΑΟ μπορει καλλιστα να ανοιξει thread με θεμα το Γιαννακοπουλο, και να βγαλει το αχτι του.

Πολλοι εδω μεσα αλλωστε οτι ειχαμε να πουμε περι αυτου το ειπαμε.

Στο θεμα που απασχολει το Dreamerpano, διαβασα για Τσιπρα με φανελα Αντετοκουμπο, και για κληση Τσουκαλα σε απολογια, μολις τωρα. Πριν απο αυτο, πραγματι, ουτε ειχα παρει χαμπαρι τι ειχε γινει.

Θελω να πιστευω παντως οτι ο εντονος ρατσισμος στην Ελλαδα, σβηνει σιγα σιγα απο γενια σε γενια. Και το internet συμβαλλει σε αυτο.
Zephyr
Ο Τσουκαλάς είναι ένας βλάκας και μισός. Καλά να πάθει για την μέγιστη βλακεία που πέταξε στον αέρα, όταν σου δίνουν καλώς ή κακώς ένα βήμα προς τον κόσμο πρέπει να σκέφτεσαι 2 και 3 φορές αυτά που λες. Κάποιοι λένε ότι δεν το είπε με διάθεση ρατσιστική, δεν με απασχολεί καν, ας πρόσεχε. Το τελευταίο που χρειαζόμαστε είναι κάφρους των Media να χαρακτηρίζουν τον εκάστοτε παίχτη.
ΥΓ. Βέβαια όταν ο Βασιλακόπουλος χαρακτήριζε τον Θανάση κ τον Γιάννη "αρκούδες με χαλκά που τους σέρνουν" δεν είδα τόσο μεγάλη ευαισθησία από το κοινό. Ούτε καν από τους ίδιους τους Αντετοκουμπαίους.
Dreamerpanos
QUOTE (Zephyr @ Nov 15 2018, 20:08 ) *
ΥΓ. Βέβαια όταν ο Βασιλακόπουλος χαρακτήριζε τον Θανάση κ τον Γιάννη "αρκούδες με χαλκά που τους σέρνουν" δεν είδα τόσο μεγάλη ευαισθησία από το κοινό. Ούτε καν από τους ίδιους τους Αντετοκουμπαίους.


"Κυρίως με το όνομα αρκουδιάρης φερόταν συνήθως ο τσιγγάνος εκείνος που παλαιότερα περιήγαγε αρκούδα σε υπαίθριες παρουσιάσεις - επιδείξεις και με αυτό τον τρόπο χρηματιζόταν."

Ουσιαστικά ο Βασιλακόπουλος είπε "αρκουδιάρηδες" τους ιθύνοντες του ΝΒΑ για το ότι σέρνουν τους παίχτες εδώ κι εκεί για επίδειξη επί πληρωμή. Δεν είπε αρκούδα ούτε τον Γιάννη,ούτε τον Θανάση. Αναφέρθηκε σε ένα "επάγγελμα" των παλαιών χρόνων για να κάνει τον παραλληλισμό. Τουλάχιστον εγώ έτσι το εξέλαβα.

Και τα ακριβή λόγια να ήταν "τους σέρνει σαν αρκούδες με χαλκάδες στη μύτη" έτσι είπα παραπάνω νομίζω το εκλαμβάνει ο καθένας...Και εννοούσε όλους τους παίχτες του ΝΒΑ,δεν είναι ο Γιάννης ο μόνος που πάει σε εκδηλώσεις σε Κινες κτλ.
Future7
Ο Τσουκαλας δηλ ειναι ρατσιστής και παει και αποθεώνει Τουρέ και τοοοσους άλλους έγχρωμους παιχτες μας?
Αν έλεγε οτι χοροπηδούσε σαν κατσίκι δηλαδή? Εμενα η μάνα μου με λεει αναίσθητο γαϊδούρι παντως tongue.gif

Θεωρώ εντελώς υποκριτικό όλο αυτο που έχει γίνει. Στη σημερινή εποχή χαρακτηρίζεσαι ρατσιστής ή εθνικιστής για το παραμικρό.

Δηλ ειναι ρατσιστής για τον Θανάση κι όχι για τον Γιάννη που αμέσως μετά τον ανέφερε ως παράδειγμα.

Όπως λένε κι ο απο πανω ο Βασιλακόπουλος είχε προβεί σε χαρακτηρισμούς ανεκδιήγητους κι ειναι ο σουλτάνος του ελληνικού μπασκετ όχι ένας οπαδίσκος. Εκει δε θίχτηκε κανένας ουτε ο Γιάννης θεώρησε σωστό να τοποθετηθεί.....
stefkorner
QUOTE (Zephyr @ Nov 16 2018, 02:08 ) *
Ο Τσουκαλάς είναι ένας βλάκας και μισός. Καλά να πάθει για την μέγιστη βλακεία που πέταξε στον αέρα, όταν σου δίνουν καλώς ή κακώς ένα βήμα προς τον κόσμο πρέπει να σκέφτεσαι 2 και 3 φορές αυτά που λες. Κάποιοι λένε ότι δεν το είπε με διάθεση ρατσιστική, δεν με απασχολεί καν, ας πρόσεχε. Το τελευταίο που χρειαζόμαστε είναι κάφρους των Media να χαρακτηρίζουν τον εκάστοτε παίχτη.
ΥΓ. Βέβαια όταν ο Βασιλακόπουλος χαρακτήριζε τον Θανάση κ τον Γιάννη "αρκούδες με χαλκά που τους σέρνουν" δεν είδα τόσο μεγάλη ευαισθησία από το κοινό. Ούτε καν από τους ίδιους τους Αντετοκουμπαίους.



απ οτι καταλαβα δεν σε ενοχλει αυτο που ειπε,αλλα το οτι εκανε χαζομαρα που το ειπε και εδωσε δικαιωματα..!
μαλιστα !δεν μου προκαλει εντυπωση βεβαια ! βλεπω ας πουμε πιο κατω στην υπογραφη σου εναν δηλωμενο φασιστα ,τον Τζιβ Γιατζογλου

QUOTE (Future7 @ Nov 16 2018, 02:40 ) *
Ο Τσουκαλας δηλ ειναι ρατσιστής και παει και αποθεώνει Τουρέ και τοοοσους άλλους έγχρωμους παιχτες μας?
Αν έλεγε οτι χοροπηδούσε σαν κατσίκι δηλαδή? Εμενα η μάνα μου με λεει αναίσθητο γαϊδούρι παντως tongue.gif

Θεωρώ εντελώς υποκριτικό όλο αυτο που έχει γίνει. Στη σημερινή εποχή χαρακτηρίζεσαι ρατσιστής ή εθνικιστής για το παραμικρό.


νομιζω καπου εδω ηρθε η ωρα να κλεισει η κουβεντα ! επρεπε να το περιμενω δηλαδη κ εγω οτι θα βρεθει καποιος που θα χρησιμοποιουσε αυτα ακριβως τα επιχειρηματα,τα οποια μπορει να βρει και αυτουσια, σε σχολια στην τελευταια αναρτηση του Καραπαππα... ! θλιβερο
Future7
Έκανε ανάρτηση ο Καραπαπας για Τσουκαλα ? Ουτε καν το έχω δει.

Φίλε μου όταν κάποιος ειναι ρατσιστής δεν ειναι επιλεκτικά. Εγώ αυτο ξερω. Τα υπόλοιπα ειναι το λεγόμενο «τρίχα τριχιά»
Quincy
QUOTE(Dreamerpanos @ Nov 15 2018, 18:37 ) *
"Κυρίως με το όνομα αρκουδιάρης φερόταν συνήθως ο τσιγγάνος εκείνος που παλαιότερα περιήγαγε αρκούδα σε υπαίθριες παρουσιάσεις - επιδείξεις και με αυτό τον τρόπο χρηματιζόταν."

Ουσιαστικά ο Βασιλακόπουλος είπε "αρκουδιάρηδες" τους ιθύνοντες του ΝΒΑ για το ότι σέρνουν τους παίχτες εδώ κι εκεί για επίδειξη επί πληρωμή. Δεν είπε αρκούδα ούτε τον Γιάννη,ούτε τον Θανάση. Αναφέρθηκε σε ένα "επάγγελμα" των παλαιών χρόνων για να κάνει τον παραλληλισμό. Τουλάχιστον εγώ έτσι το εξέλαβα.

Και τα ακριβή λόγια να ήταν "τους σέρνει σαν αρκούδες με χαλκάδες στη μύτη" έτσι είπα παραπάνω νομίζω το εκλαμβάνει ο καθένας...Και εννοούσε όλους τους παίχτες του ΝΒΑ,δεν είναι ο Γιάννης ο μόνος που πάει σε εκδηλώσεις σε Κινες κτλ.


Ο ίδιος δεν έχει πει πιο παλιά ότι στο NBA υπάρχουν μόνο κάτι μαιμούδες που τρέχουν και καρφώνουν; Γενικά απαράδεκτοι και οι δυο, αλλά αλήθεια ποιος περίμενε κάτι καλύτερο απ' αυτές τις περιπτώσεις.
Dreamerpanos
Οκ παιδιά τέλος. Νομίζω ότι η συζήτηση πρέπει να τελειώσει εδώ για να μην εκτραχυνθει. Όπως το καταλαβαίνει ο καθένας.
Zephyr
QUOTE(stefkorner @ Nov 15 2018, 20:47 ) *
απ οτι καταλαβα δεν σε ενοχλει αυτο που ειπε,αλλα το οτι εκανε χαζομαρα που το ειπε και εδωσε δικαιωματα..!
μαλιστα !δεν μου προκαλει εντυπωση βεβαια ! βλεπω ας πουμε πιο κατω στην υπογραφη σου εναν δηλωμενο φασιστα ,τον Τζιβ Γιατζογλου


Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που έγραψα. Δεν πειράζει.

Αλλά μιας και το πας χωρίς λόγο στο προσωπικό:

1) Την υπογραφή αυτή την έχω βάλει από τότε που γράφτηκα στο forum, σε καιρούς που κανένας δεν ήξερε και δεν ασχολούνταν με τις πολιτικές πεποιθήσεις του Γιατζόγλου, είναι υπογραφή που αφορά την ομάδα μου δεν έχει την παραμικρή πολιτική προέκταση,

2) Τον τυπά στην υπογραφή μου πριν τον Γιατζόγλου γιατί τον προσπερνάς??? Για τον Έντι μιλάω σε περίπτωση που είσαι μικρός και δεν τον θυμάσαι.

3) Υπονοείς ότι είμαι φασίστας χωρίς να έχω δώσει την παραμικρή αφορμή. Μάλλον ο Grant Hill που έχω avatar δεν είναι αρκετά σκουρόχρωμος για τα γούστα σου. Επίσης κάνε μου την χάρη και δες ποιους έχω "αγαπημένους παίχτες" κάτω από το άβαταρ. Πριν τον Hill είχα αβαταρ τον Μάτζικ, μήπως να τον επαναφέρω για να γλιτώσω την κατακραυγή?
stefkorner
QUOTE (Zephyr @ Nov 16 2018, 04:06 ) *
Μάλλον δεν κατάλαβες τίποτα από αυτά που έγραψα. Δεν πειράζει.

Αλλά μιας και το πας χωρίς λόγο στο προσωπικό:

1) Την υπογραφή αυτή την έχω βάλει από τότε που γράφτηκα στο forum, σε καιρούς που κανένας δεν ήξερε και δεν ασχολούνταν με τις πολιτικές πεποιθήσεις του Γιατζόγλου, είναι υπογραφή που αφορά την ομάδα μου δεν έχει την παραμικρή πολιτική προέκταση,

2) Τον τυπά στην υπογραφή μου πριν τον Γιατζόγλου γιατί τον προσπερνάς??? Για τον Έντι μιλάω σε περίπτωση που είσαι μικρός και δεν τον θυμάσαι.

3) Υπονοείς ότι είμαι φασίστας χωρίς να έχω δώσει την παραμικρή αφορμή. Μάλλον ο Grant Hill που έχω avatar δεν είναι αρκετά σκουρόχρωμος για τα γούστα σου. Επίσης κάνε μου την χάρη και δες ποιους έχω "αγαπημένους παίχτες" κάτω από το άβαταρ. Πριν τον Hill είχα αβαταρ τον Μάτζικ, μήπως να τον επαναφέρω για να γλιτώσω την κατακραυγή?



σχολιασα πανω σ αυτο που καταλαβα απο την προηγουμενη τοποθετηση σου!πως δεν σε ενδιαφερει τα οσα θα πουν ο Τσουκαλας η ο Γιατζογλου εν προκειμενω,αρκει να μην τα πουν δημοσια και δωσουν δικαιωματα.. !
και στην τελικη δεν θα αλλαξουμε και μια υπογραφη μας στο φορουμ..επειδη δηλωνει φασιστας ο Γιατζογλου γιατι μας αφορα μονο το οτι εκανε σαν παικτης και οχι οτι ειναι σαν ανθρωπος !σωστα ... ;;;
οκ τα γνωριζω αυτα που παραπεμπουν ,τα εχω ξανα ακουσει απειρες φορες και δεν εχει νοημα να συνεχισουμε τωρα για να εξηγησω τα σχετικα !παντως δεν υπονοησα οτι εισαι φασιστας !διαφερουν οι πεποιθησεις απο την ανοχη..

οσο για τα αλλα περι Εντι-Γκραντ Χιλ-Ματζικ
ειναι σαν να εχεις για παραδειγμα μια ομαδικη φωτο με καποιους Ιταλους ποδοσφαιριστες που θαυμαζεις ,να βρισκεται αναμεσα κ ο νεοναζι Ντι Κανιο και να μου απαντας οτι δεν σχολιαζω για ολους τους υπολοιπους ξερωγω!καπως ετσι μου κανει
Zephyr
QUOTE(stefkorner @ Nov 15 2018, 21:21 ) *
σχολιασα πανω σ αυτο που καταλαβα απο την προηγουμενη τοποθετηση σου!πως δεν σε ενδιαφερει τα οσα θα πουν ο Τσουκαλας η ο Γιατζογλου εν προκειμενω,αρκει να μην τα πουν δημοσια και δωσουν δικαιωματα.. !
και στην τελικη δεν θα αλλαξουμε και μια υπογραφη μας στο φορουμ..επειδη δηλωνει φασιστας ο Γιατζογλου γιατι μας αφορα μονο το οτι εκανε σαν παικτης και οχι οτι ειναι σαν ανθρωπος !σωστα ... ;;;
οκ τα γνωριζω αυτα που παραπεμπουν ,τα εχω ξανα ακουσει απειρες φορες και δεν εχει νοημα να συνεχισουμε τωρα για να εξηγησω τα σχετικα !παντως δεν υπονοησα οτι εισαι φασιστας !διαφερουν οι πεποιθησεις απο την ανοχη..

οσο για τα αλλα περι Εντι-Γκραντ Χιλ-Ματζικ
ειναι σαν να εχεις για παραδειγμα μια ομαδικη φωτο με καποιους Ιταλους ποδοσφαιριστες που θαυμαζεις ,να βρισκεται αναμεσα κ ο νεοναζι Ντι Κανιο και να μου απαντας οτι δεν σχολιαζω για ολους τους υπολοιπους ξερωγω!καπως ετσι μου κανει


Oκ, το έβγαλες το συμπέρασμα σου, δείχνω ανοχή στον ρατσισμο.
Καλή συνέχεια.
shtarkws
Η πορεία που έχει πάρει η συζήτηση εδώ και μέρες δείχνει γιατί στο φόρουμ δεν θέλουμε να γίνονται συζητήσεις που αφορούν τα καμώματα των προέδρων των ομάδων. Και επιμένω στον όρο. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να συνεχιστεί. Ο καθένας έχει την άποψη του και είχε την δυνατότητα όλες αυτές τις ημέρες να τις εκφράσει.

Καταγράφηκαν και πάμε παρακάτω
nikolas_asteri
Ο Τσουκαλάς όσο σκουπίδι λαι να είναι, δεν έχει δώσει τέτοια δικαιώματα στο παρελθόν. Κάτι που έχει σημασία αν σκεφτούμε πόσο αμοιβάδα είναι. Δεν μπορεί, τόσα χρόνια, κάτι παρεμφερές να είχε συμβεί αν είχε τέτοια αισθήματα. Στατιστικά δηλαδή tongue.gif

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μίλησε χωρίς να σκεφτεί (ως συνήθως) και δεν κατάλαβε τι προεκτάσεις θα έχει μία τέτοια διατύπωση όταν αναφέρεται σε έναν μαύρο άνθρωπο. Έκανε λάθος ναι, αλλά δεν νομίζω πως είναι ρατσιστής.

Κατά άλλα, με παραξενεύει που σε αυτό το φόρουμ, που συναντάς συχνά λογικούς ανθρώπους, το επίπεδο της επιχειρηματολογίας μερικών είναι υπό το μηδέν.

Λένε οι κάποιοι για τον ΔΠΓ, απαντάνε για τους Αγγελόπουλους κάποιοι άλλοι. Με διαφορετικά μέτρα και σταθμά εντωμεταξύ. Ούτε καν ίδια! Λένε καποιοι για τον Τσουκαλά, απαντάνε οι δε για τον Βασιλακόπουλο. Στο τέλος απλά τσακώνονται γιατί δεν υπάρχει στοιχειώδης γνώση δόμησης ενός λογικού επιχειρήματος.
basket72
QUOTE (nikolas_asteri @ Nov 15 2018, 21:39 ) *
Ο Τσουκαλάς όσο σκουπίδι λαι να είναι, δεν έχει δώσει τέτοια δικαιώματα στο παρελθόν. Κάτι που έχει σημασία αν σκεφτούμε πόσο αμοιβάδα είναι. Δεν μπορεί, τόσα χρόνια, κάτι παρεμφερές να είχε συμβεί αν είχε τέτοια αισθήματα. Στατιστικά δηλαδή tongue.gif

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μίλησε χωρίς να σκεφτεί (ως συνήθως) και δεν κατάλαβε τι προεκτάσεις θα έχει μία τέτοια διατύπωση όταν αναφέρεται σε έναν μαύρο άνθρωπο. Έκανε λάθος ναι, αλλά δεν νομίζω πως είναι ρατσιστής.

Κατά άλλα, με παραξενεύει που σε αυτό το φόρουμ, που συναντάς συχνά λογικούς ανθρώπους, το επίπεδο της επιχειρηματολογίας μερικών είναι υπό το μηδέν.

Λένε οι κάποιοι για τον ΔΠΓ, απαντάνε για τους Αγγελόπουλους κάποιοι άλλοι. Με διαφορετικά μέτρα και σταθμά εντωμεταξύ. Ούτε καν ίδια! Λένε καποιοι για τον Τσουκαλά, απαντάνε οι δε για τον Βασιλακόπουλο. Στο τέλος απλά τσακώνονται γιατί δεν υπάρχει στοιχειώδης γνώση δόμησης ενός λογικού επιχειρήματος.




Τον έχω ξανακούσει τον Τσουκαλά να λέει αντίστοιχα τέτοια, δεν θυμάμαι για ποιον έγχρωμο αθλητή. Και για γκει, ανθρώπους με ιδιαίτερο σεξουαλικό προσανατολισμό επίσης. Καθώς και για ανθρώπους με ειδικές δεξιότητες (ανάγκες). Για τους τούρκους (κάθετι το τούρκικο) επίσης. Να μην αναφερθώ στο πως εκφράζεται για τις υπόλοιπες ελληνικές ομάδες. Οχετός για κάθετι το διαφορετικό. Μπροστά του ο Άκης δείχνει Αντόνιο Γκράμσι τουλάχιστον. rolleyes.gif

Μου έχει χαρίσει και απίστευτο γέλιο πάντως με τις αντιδράσεις του όταν χάνει ο Ολυμπιακός ή σε κάτι τηλεφωνήματα ολίγον "τσίου". Π.χ στο "βου-βου τα αεροπλάνα". Ακόμα γελάω. biggrin.gif
Κατά τα άλλα μέγας ανυπόληπτος.

Συγγνώμη για το οφ τόπικ.
papp7
QUOTE (Thodoros @ Nov 15 2018, 18:55 ) *
- Μάλιστα το θέμα του Νήματος δλδ έχει τίτλο απαράδεκτες ενέργειες DPG και μόνο ε? και όχι '' Παναθηναϊκός και γενικά θέματα... ''
- Απ την άλλη το ότι κάποιος έκανε τέτοιου είδους επίθεση δεν είναι καν σοβαρό θέμα? ούτε στα γενικά δεν αξίζει κουβέντα αυτό. (εντάξει καταλάβαμε)

Απλά μην έχουμε Δύο μέτρα και δύο σταθμά! Και οι περιπτώσεις είναι απαράδεκτες άσχετα που σε ενδιαφέρει μόνο η πρώτη.


Πάνω στο θέμα μας υπάρχουν άτομα τις αντίπαλης ομάδας που έκαναν την παρατήρηση τους (και καλά έκαναν) είπαν την άποψη τους ( ας είναι και σκληρή , είναι δεκτή τουλάχιστον από τους περισσότερους εδώ μέσα ) άλλωστε η γνώμη είναι δικαίωμα του καθενός , αλλά βλέπω ότι για κάποια άλλα άτομα προσπαθούν συνεχόμενα να γίνεται η συζήτηση πάνω σε αυτό και μόνο το θέμα!
Λες και πχ δεν θα μπορούσαμε να μιλήσουμε για το Σεφ .....



Καλά με δουλεύεις προφανώς ? Εγώ στο ποστ λέω για την σύγκριση του Γιαννακόπουλου με την ηθική των άλλων προέδρων.

Για τον Θανάση και καταδικάζω την κάθε ρατσιστική επίθεση και δεν είπα πουθενά να μην μιλησουμε για τον γραφικότητα και την βλακεία του κάθε Τσουκαλά. Εγώ ξεκάθαρα έκανα ποστ για αυτούς που ενώ μιλάμε για τον Γιαννακόπουλο λένε ότι δεν ειναι καλύτεροι και οι υπόλοιποι πρόεδροι.


QUOTE (Dreamerpanos @ Nov 15 2018, 18:07 ) *
Αν αυτή η απάντηση πάει προς εμένα:

Δεν συγκρίνω τίποτα.

Είναι τελείως διαφορετικές περιπτώσεις. Μα τελείως όμως. Δεν μπορώ να κράζω κάθε τρεις και λίγο τον ΔΓ για την συμπεριφορά του. Το έκανα μια,δυο,τρεις, δέκα ε φτάνει. Έχει γίνει κατανοητή η άποψή μου για εκείνον.

Η σύγκριση γίνεται στο πως παρουσιάζονται τα θέματα. Του ΔΓ έγινε μεγάλο θέμα και δικαίως. Δεν μπορεί να βγαίνει και να λέει ότι θέλει και όπως θέλει χωρίς συνέπειες πολύ καλά θα κάνουν να το σύρουν και παρακάτω το θέμα.

Στο θέμα του Θανάση είμαι πιο ευαίσθητος γιατί είναι ρατσιστική επίθεση(κάτι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πιο σοβαρό από το οποιοδήποτε αθλητικό/μπασκετικό/διαιτητικό/whatever θέμα) που μετά την απάντηση του Γιάννη(ενός εκ των κορυφαίων σταρ του κορυφαίου πρωταθλήματος μπάσκετ του πλανήτη) έπρεπε να έχει πάρει τρομακτικές διαστάσεις. Κι όμως το 99% των (ΕΛΛΗΝΙΚΩΝ) μέσων ενημέρωσης πέρα από την απάντηση του (δικηγόρου του) "ανθρώπου" που έκανε την επίθεση δεν το έχουν αναγάγει ως θέμα υψίστης σημασίας. Ούτε οι ενέργειες που έπρεπε να γίνουν δεν έχουν γίνει. Ούτε καν ξεκινήσει. Το μόνο που έχει ξεκινήσει είναι οι απειλές προς το μέσο που το ανέδειξε ότι σε λίγο καιρό θα κυκλοφορούν κουτσοί(sic)!

Και ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ επιτέλους τα μυαλά σας. Ο ρατσισμός ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΡΕΒΑΝΣΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΔΓ ΚΤΛ. Είναι απίστευτα σοβαρό θέμα. Μπορεί αυτός που το είπε να είναι αυτός που είναι αλλά ο ρατσισμός από όπου και αν προέρχεται πρέπει να πατάσσεται εν τη γενέσει του. Αν έβγαινε ο οποιοσδήποτε άνθρωπος του Παναθηναϊκού και έλεγε πίθηκο ή δεν ξέρω κι εγώ τι κάποιον παίχτη του Ολυμπιακού ή του οποιουδήποτε θα του είχα ρίξει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το κράξιμο του αιώνα και θα είχε γίνει delete. Ειδικά όταν έχει το status του συγκεκριμένου που πρέπει να εξαφανιστεί από όλα τα γήπεδα,μικρά,μεγάλα,5Χ5,8Χ8 κτλ.

ΚΑΙ ΔΕΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΔΓ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΑ. Είναι και παραείναι. Και καλά να πάθει ότι και να πάθει. Απλά ο ρατσισμός είναι μια μάστιγα που υπάρχει στον πλανήτη (και σε τρομακτικό βαθμό στη χώρα μας) εδώ και πολλά χρόνια και πρέπει να παταχθεί. Δεν θα τα καταφέρει κανείς με ένα ποστ σε ένα φόρουμ. Αλλά δεν μπορώ να το βλέπω να περνάει ντούκου. Μου τη δίνει δεν μπορώ. Και δεν πάει να είναι ο Θανάσης ή οποιοσδήποτε και ας παίζει οπουδήποτε.



Όχι δεν πάει σε εσένα και εννοείται καταδικάζεται η οποιαδήποτε ρατσιστική επιθεση . Το ποστ γίνεται για όλους που παίρνανε στο ψιλό τι κάνει ο Γιαννακόπουλος λέγοντας ότι και οι υπόλοιποι πρόεδροι δεν είναι παραδείγματα ηθικής και μπαίνουν σε συγκρίσεις πχ με τους αφους. Ενώ όλη η συζήτηση πάει στο κομμάτι της τιμωρίας λόγο των ακραιοτητων του.

QUOTE (papp7 @ Nov 15 2018, 17:41 ) *
Πως γινεται καθε φορα που γινεται ενα περιστατικο με πρωταγωνιστη τον γιαννακοπουλο ενω σχολιαζουμε για τις ενεργειες του, ξαφνικα καποιοι να μπαινουν σε συγκρισεις και να φευγουν τελειως απο το θεμα, που το θεμα ειναι η ενεργεια που εκανε? Αυτα που κανει ο γιαννακοπουλος δεν τα κανει ουτε ο προεδρος της τσσκα ουτε της ρεαλ ουτε της φενερ ουτε της μπαρτα ουτε της εφες ΟΥΤΕ ΚΑΜΙΑΣ ΑΛΛΗΣ ΟΜΑΔΑΣ! ΤΙ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΣΥΓΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝΟΜΟΙΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ?Ουτως ή αλλως δεν λεμε εδω μεσα ποιος ειναι ο πιο ηθικος ή ο πιο ανηθικος, κρινουμε τις ενεργειες ενος ανθρωπου, εκει επικεντρωνομαστε στις ενεργειες. Οποιος προεδρος και να εκανε αυτες τις ακραιοτητες το ιδιο χαζος θα ηταν και τις ιδιες τιμωριες θα απαιτουσα. Αν δεν μπορω να πεισω τους φιλους του τριφυλλιου και νομιζουν οτι δινω τοση διασταση λογο παναθηναικου( γιατι ειδα και εναν πανεξυπνο aka ριχνω λαδι στην φωτια που μιλησε για κρυφοηδονισμους ολυμπιακων στην σκεψη να αποβληθει ο παο. Που πιστευεις οτι θα ηδονιστω πιο πολυ ?Οταν δεν θα παιζεις ευρωλιγκα ή αν σε πετυχω στην 8αδα στις διασταυρωσεις και σε πεταξω εξω? ) ειναι δικο τους προβλημα.

Εγώ στο παραπάνω ποστ δεν μιλάω πουθενά για τον Θανάση και δεν μπορώ να καταλάβω και πως κάνατε την συσχέτιση αυτή .το ποστ από την αρχή μέχρι το τέλος μιλάει για τα ποστ που προσπαθούν να εξισωσουν την περίπτωση του Γιαννακόπουλου με αυτή των άλλων προέδρων μόνο για αυτό μιλαει.

Καταδικαστέα η ενέργεια προς τον Θανάση και να επιβληθούν και βαριές τιμωρίες στους υπεύθυνους καλά κάνετε και το συζητάτε όμως πουθενά δεν είπα να μην το σχολιάζετε και γενικά δεν μίλησα ούτε έβγαλα την δυσαρέσκεια μου σε αυτή την τοποθέτηση .
Quincy
QUOTE(nikolas_asteri @ Nov 15 2018, 20:39 ) *
Ο Τσουκαλάς όσο σκουπίδι λαι να είναι, δεν έχει δώσει τέτοια δικαιώματα στο παρελθόν. Κάτι που έχει σημασία αν σκεφτούμε πόσο αμοιβάδα είναι. Δεν μπορεί, τόσα χρόνια, κάτι παρεμφερές να είχε συμβεί αν είχε τέτοια αισθήματα. Στατιστικά δηλαδή tongue.gif

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μίλησε χωρίς να σκεφτεί (ως συνήθως) και δεν κατάλαβε τι προεκτάσεις θα έχει μία τέτοια διατύπωση όταν αναφέρεται σε έναν μαύρο άνθρωπο. Έκανε λάθος ναι, αλλά δεν νομίζω πως είναι ρατσιστής.

Κατά άλλα, με παραξενεύει που σε αυτό το φόρουμ, που συναντάς συχνά λογικούς ανθρώπους, το επίπεδο της επιχειρηματολογίας μερικών είναι υπό το μηδέν.

Λένε οι κάποιοι για τον ΔΠΓ, απαντάνε για τους Αγγελόπουλους κάποιοι άλλοι. Με διαφορετικά μέτρα και σταθμά εντωμεταξύ. Ούτε καν ίδια! Λένε καποιοι για τον Τσουκαλά, απαντάνε οι δε για τον Βασιλακόπουλο. Στο τέλος απλά τσακώνονται γιατί δεν υπάρχει στοιχειώδης γνώση δόμησης ενός λογικού επιχειρήματος.


Η συζήτηση ξεκίνησε με τα λόγια του Παπαδογιάννη που λέει ότι αφού δεν βγήκε κάποιος να τα "χώσει" στον Τσουκαλά, όλοι θα συμφωνούν μαζί του. Από εκεί και πέρα δεν είναι εντελώς παράλογο να πει κάποιος για τον Βασιλακόπουλο που έχει κάνει ίδιες δηλώσεις στο παρελθόν. Σίγουρα όχι τόσο άκομψα, αλλά είναι και άλλη η θέση του κι έχουν άλλη βαρύτητα τα λόγια του. Για τον Τσουκαλά τι να πεις; Αυτό είναι το επίπεδό του και δεν θα αλλάξει τώρα. Δεν φαντάζομαι να πέσατε κι από τα σύννεφα laugh.gif
Coach Periklis
πωπω τι έχω χάσει που δεν μπαίνω συχνά σε θρεντ άλλων ομάδων !! tongue.gif

Αρχικά και με μεγάλη μου θλίψη , βλέπω την συντριπτική πλειοψηφία των φίλων του ΠΑΟ στο φόρουμ να αναφέρονται στον Τσουκαλά ως κάποιον που εκπροσωπεί τον σύλλογο του Ολυμπιακού

παιδιά, ήμαρτον με το συμπάθειο. Αν εγώ που είμαι επίσης οπαδός του ΟΣΦΠ, πω κάτι τόσο άσχημο για έναν αθλητή , πρέπει να βγει ο Τσίπρας , η ΕΟΚ, ο Γιάννης και οι Αγγελόπουλοι να το καταδικάσουν ;;; blink.gif


QUOTE (Dreamerpanos @ Nov 15 2018, 18:07 ) *
Και ΞΕΚΟΛΛΗΣΤΕ επιτέλους τα μυαλά σας. Ο ρατσισμός ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ, ΡΕΒΑΝΣΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΔΓ ΚΤΛ. Είναι απίστευτα σοβαρό θέμα. Μπορεί αυτός που το είπε να είναι αυτός που είναι αλλά ο ρατσισμός από όπου και αν προέρχεται πρέπει να πατάσσεται εν τη γενέσει του. Αν έβγαινε ο οποιοσδήποτε άνθρωπος του Παναθηναϊκού και έλεγε πίθηκο ή δεν ξέρω κι εγώ τι κάποιον παίχτη του Ολυμπιακού ή του οποιουδήποτε θα του είχα ρίξει ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ το κράξιμο του αιώνα και θα είχε γίνει delete. Ειδικά όταν έχει το status του συγκεκριμένου που πρέπει να εξαφανιστεί από όλα τα γήπεδα,μικρά,μεγάλα,5Χ5,8Χ8 κτλ.


ΔΕΝ ΒΓΗΚΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ ΝΑ ΠΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΧΟΝΤΡΑΔΑ

Δεν μας εκφράζουν τέτοια όντα, πως το λένε. ΔΕΝ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΝ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΜΑΣ . Επειδή είναι "διάσημος" οπαδός ;; Θα ζητήσω απ τον Παναθηναικό εξηγήσεις αν πει κάτι άσχημο ο Βασιλαρας ;;

δλδ εκφράζει τον ΟΣΦΠ ο Τσουκαλάς και όχι ο ΝΙΚΟΣ Ο ΓΟΔΑΣ με το γνωστό σύνθημα " Θρύλε γερά και στους φασίστες *** οι γνήσιοι απόγονοι του Γόδα του Νικόλα " ;;;;;;;; Πάμε καλά επιτέλους ;;;

η αδυναμία των προέδρων του ΟΣΦΠ να αποβάλλουν οπαδούς σαν τον Τσουκαλά απ το παρκέ και να έχουν μια συγκεκριμένη κερκίδα κοντρολαρισμένη , είναι γνωστή. Όπως συμπεραίνω ( χωρίς να ξέρω ) ότι όσο γίνεται αποφεύγουν επαφές με αυτούς.

Τέλος, επειδή αναφέρθηκε, ως οπαδός του ΟΣΦΠ δεν θέλω Μαρινάκηδες στο μπασκετ
nikolas_asteri
QUOTE (Quincy @ Nov 16 2018, 02:22 ) *
Η συζήτηση ξεκίνησε με τα λόγια του Παπαδογιάννη που λέει ότι αφού δεν βγήκε κάποιος να τα "χώσει" στον Τσουκαλά, όλοι θα συμφωνούν μαζί του. Από εκεί και πέρα δεν είναι εντελώς παράλογο να πει κάποιος για τον Βασιλακόπουλο που έχει κάνει ίδιες δηλώσεις στο παρελθόν. Σίγουρα όχι τόσο άκομψα, αλλά είναι και άλλη η θέση του κι έχουν άλλη βαρύτητα τα λόγια του. Για τον Τσουκαλά τι να πεις; Αυτό είναι το επίπεδό του και δεν θα αλλάξει τώρα. Δεν φαντάζομαι να πέσατε κι από τα σύννεφα laugh.gif


Είναι παράλογο όταν το επιχείρημα είναι "Τα λέτε τώρα για τον Τάκη που είναι Ολυμπιακός αλλά δεν δείξατε ίδια ευαισθησία όταν ο αγαπημένος σας Μάμρα έλεγε τα δικά του". Σε φάση "Είστε επιλεκτικοί και την πέφτετε στον Τσουκαλά επειδή είναι Ολυμπιακός". Δεν είναι ότι αυτή που το είπαν ήθελαν να καταδείξουμ τη γενικότερη σαπίλα του μπάσκετ tongue.gif Γενικά η ωραία κατάσταση στο φόρουμ είναι ότι βρίσκεις ανθρώπους που δεν είναι τυφλοί οπαδοί και έχουν το γνωστικό κριτήριο να στηλιτεύουν συμπεριφορές προέδρων/παικτών της ίδιας της ομάδας που υποστηρίζουν. Όλοι οι Παναθηναικοί που έχουν μυαλό στο κεφάλι τους ξέρουν πως ο ΔΠΓ είναι ένας τραγικός παράγοντας και μάλλον και άνθρωπος. Τελεία. Οτιδήποτε παραπάνω απλά πηγάζει από το γεγονός πως όλοι αναγνωρίζουμε πως μάλλον θα παίζαμε με Τσόχλα και Σακελλαρίου αν δεν ήταν το ΔΠΓ.

QUOTE (basket72 @ Nov 16 2018, 01:51 ) *
Τον έχω ξανακούσει τον Τσουκαλά να λέει αντίστοιχα τέτοια, δεν θυμάμαι για ποιον έγχρωμο αθλητή. Και για γκει, ανθρώπους με ιδιαίτερο σεξουαλικό προσανατολισμό επίσης. Καθώς και για ανθρώπους με ειδικές δεξιότητες (ανάγκες). Για τους τούρκους (κάθετι το τούρκικο) επίσης.


Εντάξει μπορεί να έχεις δίκιο εδώ που τα λέμε. Ίσως να το προσπερνάω γιατί είναι ιδιαίτερα χαζός για να είναι επικίνδυνος.

Μοντ, συγγνώμη για τους χαρακτηρισμούς αλλά προσπάθησα να είναι κάπως κόσμιοι. Ο Τάκης ο Τσουκαλάς δεν προσφέρει τίποτα σημαντικό σε αυτή την κοινωνία. Είναι ένα παράσιτο (όπως και όλοι οι συνδεσμο-πατέρες). Το αμοιβάδα ήταν εξτραδάκι tongue.gif
Kalispera
Πως διάολε πήρε τόσο μεγάλη έκταση το ζήτημα αυτό?Λες και δεν ξέρουμε πόσο τοξικά μπορεί να συμπεριφερθεί ο ντιπιτζης.Περσινά ξινά σταφύλια.Αλλά ρε παλικάρια σταματήστε την ηθική διαπαιδαγώγηση και προπάντων σταματήστε να διχοτομείτε ηθικά τα στρατόπεδα Παναθηναικός-Ολυμπιακός.Δεν μπορώ να καταλάβω πως μπήκε στην συζήτηση το "εμείς δεν τα κάνουμε τέτοια ατοπήματα αλλά εσείς".Καμία ομάδα στον σύγχρονο επαγγελματικό αθλητισμό δεν μπορεί να οικειοποιηθεί την αρετή της ηθικής.Οπότε δεν έχει κανένα νόημα να συνεχίσουμε αυτή την συζήτηση.Λες και γω σαν φίλαθλος του Παο εκπροσωπούμαι από τον Δπγ επειδή αυτός τυχαίνει κατέχει περίοπτη θέση στο διοικητικά της ομάδας.Ούτε προφανώς θα επωμιστώ οποιαδήποτε ευθύνη για την συμπεριφορά του.Ας κατακρίνουμε την συμπεριφορά του Γιαννακόπουλου γιατί το αξίζει,αλλά ούτε ο Παναθηναικός,ούτε ο Ολυμπιακός και σχεδόν κανένα αθλητικό σωματείο δεν υπερτερεί έναντι άλλων με όρους σωστής συμπεριφοράς ή καλής θέλησης.Ή αν συμβαίνει κάτι τέτοιο αυτό βρίσκεται πολύ πιο πάνω από την επίδραση που μπορεί να έχει ο μέσος οπαδός.Οπότε πως γίενται να επικαλεστείς την ανωτερότητά σου ως Ολυμπιακός ή Παναθηναικός από την στιγμή που πρακτικά δεν έχεις μερίδιο ευθύνης στο πως θα συμπεριφέρεται ο εκάστοτε πρόεδρος?
Πέρα απ'όλα αυτά μιλάμε για ταυτότητες τυχαίες που προσλαμβάνουμε κάποια στιγμή στην ζωή μας,χωρίς να έχουμε προβεί πρώτα σε κάποια λογικά προσανατολισμένη αξιολόγηση δεδομένων.Ολυμπιακός ή Παναθηναικός δεν γίνεσαι επειδή σε εμπνέουν οι "αξίες" που χαρακτηρίζουν την ομάδα αυτή,γίνεσαι λόγω κάποιου τυχαίου παράγοντα,όπως τι ομάδα είναι ο πατέρας κλπ.Και μετά ως ανθρώπινο ον θα προσπαθήσεις να εκλογικέυσεις και να δικαιολογήσεις αυτή την απόφαση αναγάγοντας την σε κάποια οιονεί λογικά σταθμισμένη αιτία όπως το γεγονός οτι "Παο σημαίνει μαχητική ψυχή",ή "η Αεκ είναι ταυτισμένη με την προσφυγιά"κ.ο.κ,η οποία ωστόσο είχε από ελάχιστη ως μηδαμινή επίδραση στην απόφαση σου.Για αυτό ας αφήσουμε τα διδάγματα περι ηθικής και ας απολάυσουμε το αγαπημένο μας μπασκετάκι.
nikolas_asteri
QUOTE (Kalispera @ Nov 16 2018, 02:12 ) *
Πέρα απ'όλα αυτά μιλάμε για ταυτότητες τυχαίες που προσλαμβάνουμε κάποια στιγμή στην ζωή μας,χωρίς να έχουμε προβεί πρώτα σε κάποια λογικά προσανατολισμένη αξιολόγηση δεδομένων.Ολυμπιακός ή Παναθηναικός δεν γίνεσαι επειδή σε εμπνέουν οι "αξίες" που χαρακτηρίζουν την ομάδα αυτή,γίνεσαι λόγω κάποιου τυχαίου παράγοντα,όπως τι ομάδα είναι ο πατέρας κλπ.


Πολύ μεγάλη αλήθεια, που επεκτείνεται σε πάρα πολλά πράγματα. Όπως η εθνικότητα, το χρώμα του δέρματος κλπ
Τα έλεγε ο μεγάλος Carlin smile.gif

+1000
villiskabas
QUOTE (nikolas_asteri @ Nov 15 2018, 21:39 ) *
Ο Τσουκαλάς όσο σκουπίδι λαι να είναι, δεν έχει δώσει τέτοια δικαιώματα στο παρελθόν. Κάτι που έχει σημασία αν σκεφτούμε πόσο αμοιβάδα είναι. Δεν μπορεί, τόσα χρόνια, κάτι παρεμφερές να είχε συμβεί αν είχε τέτοια αισθήματα. Στατιστικά δηλαδή tongue.gif

Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μίλησε χωρίς να σκεφτεί (ως συνήθως) και δεν κατάλαβε τι προεκτάσεις θα έχει μία τέτοια διατύπωση όταν αναφέρεται σε έναν μαύρο άνθρωπο. Έκανε λάθος ναι, αλλά δεν νομίζω πως είναι ρατσιστής.

Κατά άλλα, με παραξενεύει που σε αυτό το φόρουμ, που συναντάς συχνά λογικούς ανθρώπους, το επίπεδο της επιχειρηματολογίας μερικών είναι υπό το μηδέν.

Λένε οι κάποιοι για τον ΔΠΓ, απαντάνε για τους Αγγελόπουλους κάποιοι άλλοι. Με διαφορετικά μέτρα και σταθμά εντωμεταξύ. Ούτε καν ίδια! Λένε καποιοι για τον Τσουκαλά, απαντάνε οι δε για τον Βασιλακόπουλο. Στο τέλος απλά τσακώνονται γιατί δεν υπάρχει στοιχειώδης γνώση δόμησης ενός λογικού επιχειρήματος.



Το κακο δεν ειναι τι ειπε ο Τσουκαλας γτ καθε μερα ειναι προσβλητικος απολιτιστος και αγενεστατος και προαγει το μισος και τον οπαδισμο. το κακο ειναι γτ αυτο το ατομο εδω και τοσα χρονια εχει βημα και μιλαει αν ειναι ποτε δυνατον. Και μη πειτε εχει ενα σωρο σκουπιδια στην τιβι γτ αυτο που λεει ισχυει για ολα τα σκουπιδια της.

QUOTE (Coach Periklis @ Nov 16 2018, 01:41 ) *
η αδυναμία των προέδρων του ΟΣΦΠ να αποβάλλουν οπαδούς σαν τον Τσουκαλά απ το παρκέ και να έχουν μια συγκεκριμένη κερκίδα κοντρολαρισμένη , είναι γνωστή. Όπως συμπεραίνω ( χωρίς να ξέρω ) ότι όσο γίνεται αποφεύγουν επαφές με αυτούς.

Τέλος, επειδή αναφέρθηκε, ως οπαδός του ΟΣΦΠ δεν θέλω Μαρινάκηδες στο μπασκετ



Δεν υπαρχει καμια αδυναμια τοσα χρονια μονο τυχαια δεν βρισκετε εκει που βρισκετε....
jazz thrilos
QUOTE (stefkorner @ Nov 15 2018, 21:21 ) *
σχολιασα πανω σ αυτο που καταλαβα απο την προηγουμενη τοποθετηση σου!πως δεν σε ενδιαφερει τα οσα θα πουν ο Τσουκαλας η ο Γιατζογλου εν προκειμενω,αρκει να μην τα πουν δημοσια και δωσουν δικαιωματα.. !
και στην τελικη δεν θα αλλαξουμε και μια υπογραφη μας στο φορουμ..επειδη δηλωνει φασιστας ο Γιατζογλου γιατι μας αφορα μονο το οτι εκανε σαν παικτης και οχι οτι ειναι σαν ανθρωπος !σωστα ... ;;;
οκ τα γνωριζω αυτα που παραπεμπουν ,τα εχω ξανα ακουσει απειρες φορες και δεν εχει νοημα να συνεχισουμε τωρα για να εξηγησω τα σχετικα !παντως δεν υπονοησα οτι εισαι φασιστας !διαφερουν οι πεποιθησεις απο την ανοχη..

οσο για τα αλλα περι Εντι-Γκραντ Χιλ-Ματζικ
ειναι σαν να εχεις για παραδειγμα μια ομαδικη φωτο με καποιους Ιταλους ποδοσφαιριστες που θαυμαζεις ,να βρισκεται αναμεσα κ ο νεοναζι Ντι Κανιο και να μου απαντας οτι δεν σχολιαζω για ολους τους υπολοιπους ξερωγω!καπως ετσι μου κανει


Να σε ρωτήσω κάτι; Δεν νομίζεις οτι το ύφος με το οποίο απαντάς στον συμφορουμίτη αποκτά στοιχεία εξακρίβωσης ταυτότητας ξερω γω; Δεν λέω οτι ήταν πρόθεση σου, αλλά παρακολουθώντας τον διάλογο μου φαίνεται οτι προωθείς την επίδειξη ενός ιδιότυπου πιστοποιητικού φρονημάτων. Και μάλιστα με αφορμή ένα μπάνερ του Ολυμπιακού (όχι του Γιατζόγλου).

Μην με παρεξηγήσεις, είχα κι εγώ μια ατάκα του Γιατζόγλου στο προφιλ που είχε πει για τον Τάρπλει ένα ωραίο μπασκετικό χωρατό, αλλά μετά τα γνωστά τελευταία καραγκιοζιλίκια του την πέταξα στα σκουπίδια όπως άλλωστε και τον ίδιο σαν προσωπικότητα. Πάντως το να αποδίδεις προθέσεις σε παιδιά που δεν ξέρεις βασει ενό μπάνερ είναι too much. Πιστεύω οτι στην ίδια μεριά στεκόμαστε έτσι όπως αντιλαμβάνομαι τις θέσεις σου, αλλά θα ήταν προτιμότερο να μην ασκούμε πολιτικό έλεγχο εδω μέσα, ιδίως σε περιπτώσεις που δεν τίθεται καν θέμα.
tamvoukios
QUOTE (nikolas_asteri @ Nov 15 2018, 21:39 ) *
Στην συγκεκριμένη περίπτωση, μίλησε χωρίς να σκεφτεί (ως συνήθως) και δεν κατάλαβε τι προεκτάσεις θα έχει μία τέτοια διατύπωση όταν αναφέρεται σε έναν μαύρο άνθρωπο. Έκανε λάθος ναι, αλλά δεν νομίζω πως είναι ρατσιστής.

Εγώ νομίζω πως τέτοια υποκείμενα ΣΙΓΟΥΡΑ είναι ρατσιστές.
Και δεν μιλάω μόνο για φυλετικό ρατσισμό, αλλά και για κοινωνικό και γενικότερα για κάθε είδους ρατσισμό.
stefkorner
QUOTE (tamvoukios @ Nov 16 2018, 20:51 ) *
Εγώ νομίζω πως τέτοια υποκείμενα ΣΙΓΟΥΡΑ είναι ρατσιστές.
Και δεν μιλάω μόνο για φυλετικό ρατσισμό, αλλά και για κοινωνικό και γενικότερα για κάθε είδους ρατσισμό.


ετσι ειναι φιλε !
αν θελουμε και συγκεκριμενα για φυλετικο να μιλησουμε υπαρχουν καποια προσφατα στην μνημη μας να ανασυρουμε με τον Αλβανο προπονητη Χασι αλλα να παμε και 15 χρονια πριν , στις ακρως ρατσιστικες εκδηλωσεις (του τυπου χαβαλε φυσικα....)
κατα του Ολισαντεμπε! πριν λιγο εβλεπα καποια σχετικα βιντεακια ,που ειχα ξεχασει τελειως rolleyes.gif
tamvoukios
QUOTE (villiskabas @ Nov 16 2018, 09:25 ) *
Το κακο δεν ειναι τι ειπε ο Τσουκαλας γτ καθε μερα ειναι προσβλητικος απολιτιστος και αγενεστατος και προαγει το μισος και τον οπαδισμο. το κακο ειναι γτ αυτο το ατομο εδω και τοσα χρονια εχει βημα και μιλαει αν ειναι ποτε δυνατον. Και μη πειτε εχει ενα σωρο σκουπιδια στην τιβι γτ αυτο που λεει ισχυει για ολα τα σκουπιδια της.

Νομίζω πως αυτή η περίπτωση είναι ένα μελανό σημείο στην διοίκηση του μπασκετικού Ολυμπιακού, που ανέχεται τον συγκεκριμένο, ενώ θα μπορούσαν κάλλιστα να τον έχουν διαολοστείλει. Και είμαι σίγουρος ότι θα είχαν την υποστήριξη της συντριπτικής πλειοψηφίας των (λίγων) μπασκετικών φιλάθλων του Ολυμπιακού.

Το άτομο αυτό ας ασχολείται μόνο με το ποδόσφαιρο, που πέφτει στη δικαιοδοσία του Μαρινάκη. Του ταιριάζει καλύτερα.
stefkorner
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 16 2018, 20:45 ) *
Μην με παρεξηγήσεις, είχα κι εγώ μια ατάκα του Γιατζόγλου στο προφιλ που είχε πει για τον Τάρπλει ένα ωραίο μπασκετικό χωρατό, αλλά μετά τα γνωστά τελευταία καραγκιοζιλίκια του την πέταξα στα σκουπίδια όπως άλλωστε και τον ίδιο σαν προσωπικότητα.


εμ ειδες ,ειναι τοσο ευκολο για αυτο λεω !
και στην προκειμενη περιπτωση ο συμφορουμιτης οπως δηλωνει εχει επιγνωση ,αλλα δεν επραξε αναλογα οπως εσυ !



τεσπα εχεις δικιο,κακως δινω προεκτασεις ,στην τελικη δεν θελω να χαρακτηρισω τον ανθρωπο ,που μαλιστα μου απαντησε σε πολιτισμενο υφος ,σε δευτερη φαση και μου αφησε καλη εντυπωση !

ημουν ιδιαιτερα φορτισμενος χθες γιατι ειδα σε διαφορα μεσα να αναπτυσσεται μια επιχειρηματολογια που δεν περιμενα να την συναντησω και εδω !ζητω λοιπον συγνωμη αν παρεξηγησα αθελα μου καποιον φιλο του Ολυμπιακου !δεν ειχα προθεση να αναδειξω καποια ποιοτικη διαφορα οσο αναφορα τις πολιτικες προεκτασεις στα φρονηματα Παναθηναικων και Ολυμπιακων ! αλλωστε οπως θα εχεις διαπιστωσει δεν το συνηθιζω !συγκεκριμενα δεν το εχω κανει ποτε..


Thodoros
QUOTE (papp7 @ Nov 16 2018, 01:20 ) *
Καλά με δουλεύεις προφανώς ? Εγώ στο ποστ λέω για την σύγκριση του Γιαννακόπουλου με την ηθική των άλλων προέδρων.

Για τον Θανάση και καταδικάζω την κάθε ρατσιστική επίθεση και δεν είπα πουθενά να μην μιλησουμε για τον γραφικότητα και την βλακεία του κάθε Τσουκαλά. Εγώ ξεκάθαρα έκανα ποστ για αυτούς που ενώ μιλάμε για τον Γιαννακόπουλο λένε ότι δεν ειναι καλύτεροι και οι υπόλοιποι πρόεδροι.


Μα αυτό σου είπα, γιατί κάνεις επιλεκτική σύγκριση με βάση αυτό που σε βολεύουν ... ok βλέπεις κι όλας ότι ο Κόσμος έχει κατακρίνει την όποια ενέργεια του DPG. Τώρα αν υπάρχει ένας που λέει κάτι διαφορετικό ( που σε καμία περίπτωση δεν είναι το σύνολο αλλά η Εξαίρεση αυτού ) δεν βλέπω τον λόγο να κάνεις 4 ποστ στο ίδιο θέμα που να έχουν ίδιο νόημα και να στοχοποιούν το συγκεκριμένο μόνο κομμάτι.

Για αυτό σου είπα για δώσε μου τα φώτα σου ως προς την ηθική που είχαν άλλοι πρόεδροι για παιχνίδια που δεν τελειώσαν στο Σεφ?

(Δεν θέλω καμία απάντηση απλά αν θέλει κάποιος να βρει θα βρει και αν θέλει να γίνει κουραστικός θα γίνει) δεν το λέω για να υπερασπιστώ κανέναν αλλά το ότι ο ΔΠΓ είναι κατηγορούμενος δεν κάνει τους άλλους αθώους (ούτε καλούς)

Αυτό προσπαθείς να πεις εσύ και δεν ισχύει.

Την απάντηση σου την έχεις πάρει το 99% είναι κατά αυτήν την στιγμή ( τουλάχιστον εδώ), όπως κατά είναι και με την Ρατσιστική επίθεση . τώρα αν ψάχνεις στο youtube θα δεις και κόσμο που θέλει αυτήν την αυτοκαταστροφή και κατάντια ( δεν είναι φίλαθλοι καμίας ομάδας ούτε οπαδοί αυτοί) ...πρόσφατα έβλεπα video με άσχημες εικόνας και κόσμος να λέει έτσι γ... ο ...ας , ε δεν μπαίνω εδώ να απαντήσω στον Πρώτο καθαρό φίλο του Ολυμπιακού και να του πω τι είναι αυτά που λες. (και γιατί υποθάλπτουμε τέτοιες συμπεριφορές)

Αν τέτοιες ενέργειες είναι ο Κανόνας ας μας διώξουν από παντού (Απλά δεν κάνουμε).

shaq7
Varlas Nikos

ΤΩΡΑ: Ο αθλητικός δικαστής της Ευρωλίγκα επανέφερε τις ποινές του Δημήτρη Γιαννακόπουλου που είχαν ανασταλεί τον Οκτώβρη και ανοίγει νέο φάκελο έρευνα για τις δηλώσεις μετά το τέλος του αγώνα περί προσπάθειας χρηματισμού δύο διαιτητών από την πλευρά του Ολυμπιακού.
john wick
https://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...a-prostima-ston

ντάξει ''φθηνά'' τη γλυτώσαμε....
tamvoukios
QUOTE (john wick @ Nov 16 2018, 16:37 ) *
https://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...a-prostima-ston

ντάξει ''φθηνά'' τη γλυτώσαμε....

Μη παραβλέπεις, όμως, την τελευταία παράγραφο της ανακοίνωσης της ευρωλίγκας:
"Επίσης, έχει κινηθεί πειθαρχική διαδικασία εναντίον του Παναθηναϊκού και του Δημήτρη Γιαννακόπουλου και θα διεξαχθεί έρευνα από τον Ανεξάρτητο Δικαστή σχετικά με τη δήλωση μετά το παιχνίδι που εμφανίζεται σε διάφορα μέσα ενημέρωσης που επηρεάζουν την εικόνα της διοργάνωσης και των ενδιαφερομένων".

Αυτά τα πρόστιμα, η ανακοίνωση λέει ότι επανήλθαν για τις ενέργειές του στη διάρκεια του παιχνιδιού. Για τις δηλώσεις μετά το παιχνίδι, αναμένουμε.
nvip13
QUOTE(john wick @ Nov 16 2018, 16:37 ) *
https://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/euro...a-prostima-ston

ντάξει ''φθηνά'' τη γλυτώσαμε....


Γι αυτο μειωθηκε το μπατζετ τελικα... smile.gif

Για τις δηλωσεις ισως του επιβάλουν ολες τις ποινες και θα ξεκινησει παλι το ιδιο πανηγυρι.

Η χαρα των....
pan24
Επανεφερε τα 410 χιλιαρικα+αλλα 30
Ακριβουτσικο το κουστουμακι ομως δεν πιστευω οτι τελειωνει εδω

Οι Αγγελοπουλοι εκαναν στα πολιτικα δικαστηρια αγωγη για δυσφημιση
Εκει αν δεν μπορεσει να αποδειξει οσα ειπε θα πληρωσει πολλαπλασιο απο αυτο το ποσο και οχι στην διοργανωση,στους ιδιους τους Αγγελοπουλους

Δεν θα μου εκανε εντυπωση αν εκαναν αγωγη και οι 2 θιγομενοι διαιτητες


Επισης και η Ευρωλιγκα ξεκιναει πειθαρχικη διαδικασια
Που σημαινει οτι ειτε θα αποδειξει οσα λεει και θα τιμωρηθει ο Ολυμπιακος ειτε θα τιμωρηθει επιπλεον ο ιδιος και η ομαδα
john wick
QUOTE (tamvoukios @ Nov 16 2018, 14:03 ) *
Μη παραβλέπεις, όμως, την τελευταία παράγραφο της ανακοίνωσης της ευρωλίγκας:
"Επίσης, έχει κινηθεί πειθαρχική διαδικασία εναντίον του Παναθηναϊκού και του Δημήτρη Γιαννακόπουλου και θα διεξαχθεί έρευνα από τον Ανεξάρτητο Δικαστή σχετικά με τη δήλωση μετά το παιχνίδι που εμφανίζεται σε διάφορα μέσα ενημέρωσης που επηρεάζουν την εικόνα της διοργάνωσης και των ενδιαφερομένων".

Αυτά τα πρόστιμα, η ανακοίνωση λέει ότι επανήλθαν για τις ενέργειές του στη διάρκεια του παιχνιδιού. Για τις δηλώσεις μετά το παιχνίδι, αναμένουμε.



νομίζω όχι.
εγώ το μεταφράζω ότι γίνεται έρευνα αν ισχύουν τα καταγγελόμενα από Δ.Γ....


QUOTE (pan24 @ Nov 16 2018, 14:04 ) *
Επανεφερε τα 410 χιλιαρικα+αλλα 30
Ακριβουτσικο το κουστουμακι ομως δεν πιστευω οτι τελειωνει εδω

Οι Αγγελοπουλοι εκαναν στα πολιτικα δικαστηρια αγωγη για δυσφημιση
Εκει αν δεν μπορεσει να αποδειξει οσα ειπε θα πληρωσει πολλαπλασιο απο αυτο το ποσο και οχι στην διοργανωση,στους ιδιους τους Αγγελοπουλους

Δεν θα μου εκανε εντυπωση αν εκαναν αγωγη και οι 2 θιγομενοι διαιτητες


Επισης και η Ευρωλιγκα ξεκιναει πειθαρχικη διαδικασια
Που σημαινει οτι ειτε θα αποδειξει οσα λεει και θα τιμωρηθει ο Ολυμπιακος ειτε θα τιμωρηθει επιπλεον ο ιδιος και η ομαδα





έτσι θα πληρώσουν και την ΔΕΗ.... laugh.gif
stefkorner
θα πονταρα σε ινστα απαντηση ,αναλογως και την εκβαση του αποψινου ματς
στο μεταξυ εμεις ας αισθανομαστε ευλογημενοι ,γιατι τουλαχιστον δεν ειναι Αλαφουζος icon_drunk.gif
nvip13
QUOTE(stefkorner @ Nov 16 2018, 17:24 ) *
θα πονταρα σε ινστα απαντηση ,αναλογως και την εκβαση του αποψινου ματς
στο μεταξυ εμεις ας αισθανομαστε ευλογημενοι ,γιατι τουλαχιστον δεν ειναι Αλαφουζος icon_drunk.gif



Το πρωτο insta επεσε αλλα ειναι light.

Ευλογημένοι δεν ξερω αν θα νιωθαμε, ισως αν κερδιζαμε Ολυμπιακο με Καλαϊτζακη σε ρολο Κουρμπελη, παντως δεν τρελαίνομαι στην ιδεα.
Victor_Mannheim
ακομα δεν εχουν παρει τα περσινα θα παρουν τα φετινα εκει στην ευρωλιγκα
pan24
QUOTE (Victor_Mannheim @ Nov 16 2018, 18:19 ) *
ακομα δεν εχουν παρει τα περσινα θα παρουν τα φετινα εκει στην ευρωλιγκα

Οσα απο τα περσινα ηταν να πληρωθουν τα παρακρατησαν απο τα λεφτα που ηταν να παρει η ομαδα απο το τηλεοπτικο και τα μπονους νικων
Ειχε γινει και η σχετικη φασαρια περσι
papp7
QUOTE (Thodoros @ Nov 16 2018, 15:32 ) *
Μα αυτό σου είπα, γιατί κάνεις επιλεκτική σύγκριση με βάση αυτό που σε βολεύουν ... ok βλέπεις κι όλας ότι ο Κόσμος έχει κατακρίνει την όποια ενέργεια του DPG. Τώρα αν υπάρχει ένας που λέει κάτι διαφορετικό ( που σε καμία περίπτωση δεν είναι το σύνολο αλλά η Εξαίρεση αυτού ) δεν βλέπω τον λόγο να κάνεις 4 ποστ στο ίδιο θέμα που να έχουν ίδιο νόημα και να στοχοποιούν το συγκεκριμένο μόνο κομμάτι.

Για αυτό σου είπα για δώσε μου τα φώτα σου ως προς την ηθική που είχαν άλλοι πρόεδροι για παιχνίδια που δεν τελειώσαν στο Σεφ?

(Δεν θέλω καμία απάντηση απλά αν θέλει κάποιος να βρει θα βρει και αν θέλει να γίνει κουραστικός θα γίνει) δεν το λέω για να υπερασπιστώ κανέναν αλλά το ότι ο ΔΠΓ είναι κατηγορούμενος δεν κάνει τους άλλους αθώους (ούτε καλούς)

Αυτό προσπαθείς να πεις εσύ και δεν ισχύει.

Την απάντηση σου την έχεις πάρει το 99% είναι κατά αυτήν την στιγμή ( τουλάχιστον εδώ), όπως κατά είναι και με την Ρατσιστική επίθεση . τώρα αν ψάχνεις στο youtube θα δεις και κόσμο που θέλει αυτήν την αυτοκαταστροφή και κατάντια ( δεν είναι φίλαθλοι καμίας ομάδας ούτε οπαδοί αυτοί) ...πρόσφατα έβλεπα video με άσχημες εικόνας και κόσμος να λέει έτσι γ... ο ...ας , ε δεν μπαίνω εδώ να απαντήσω στον Πρώτο καθαρό φίλο του Ολυμπιακού και να του πω τι είναι αυτά που λες. (και γιατί υποθάλπτουμε τέτοιες συμπεριφορές)

Αν τέτοιες ενέργειες είναι ο Κανόνας ας μας διώξουν από παντού (Απλά δεν κάνουμε).



Δεν εχεις καταλαβει καθολου το ποστ μου δυστυχως. Δεν εγραψα πουθενα εγω γιατι δεν παραδειγματιζεται ο γιαννακοπουλος και δεν εχει την εικονα των αλλων προεδρων ουτε μπηκα σε συγκριση ηθικης , ισα ισα αυτους κραζω στο ποστ . Ολο το ποστ εγινε για ολυμπιακους και παναθηναικους που στις προηγουμενες σελιδες αντι να κοιταξουμε την ενεργεια του γιαννακο και να δουμε τι αποτελεσματα θα επιφερει, μπηκαν σε συγκρισεις προσωπων οι οποιες ειναι ανουσιες.


Και εκανα 4 ποστ για τον εξης απλο λογο. Αν στην θεση του γιαννακοπουλου ηταν ο Κερεχετα της μπασκονια εγω και εσυ και οι υπολοιποι συμφορουμιτες, θα ειχαμε την ιδια γραμμη, θα ζητουσαμε τις ιδιες ποινες και το ολο θεμα θα τελειωνε ραγδαια.Επειδη ομως ειναι ο γιαννακοπουλος και ειναι προεδρος του παο βγαζουμε απο την μυγα ξυγκι και οι μεν και οι δε.Δεν θα ελεγε κανενας εδω μεσα '' εεε ενταξει φταιει ο Κερεχετα αλλα ειναι ηθικοτερος ο Βατουτιν της τσσκα?'' οπως λεει αυτη τη στιγμη.
benchwarmer
Τελικά τι ακριβώς ισχυρίζεται ο Παναθηναϊκός? unsure.gif

http://www.gazzetta.gr/basketball/euroleag...-ston-olympiako


Και πιο βασική ερώτηση, έχει κάποιος βρει ανεβασμένο το περιβόητο φύλλο αγώνος ώστε να δούμε ακριβώς τι έχει γραφτεί?
natouralistis
QUOTE (benchwarmer @ Nov 16 2018, 21:56 ) *
Και πιο βασική ερώτηση, έχει κάποιος βρει ανεβασμένο το περιβόητο φύλλο αγώνος ώστε να δούμε ακριβώς τι έχει γραφτεί?


Εγώ, το ανέβασα κιόλας γιατί θεώρησα ότι αφορά το θέμα του τόπικ Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός, το τι γράφτηκε στο φύλλο αγώνα αλλά κάποιος mod διέγραψε το ποστ. Τα παράπονα στη διεύθυνση tongue.gif
jazz thrilos
Πραγματικά η ανακοίνωση του ΔΓ αποτελεί μνημείο ακατάληπτου συλλογισμού. Όποιος κατάλαβε τι ακριβως υποστηρίζει τελικά κερδίζει λουκούμι.

Το φύλλο αγώνα ειχε δημοσιευτει απο φωτογραφια, υπάρχει στο διαδίκτυο. Πραγματικα όμως, μετά την ανακοινωση του ΔΓ έχουμε πάει βόλτα στην χαμένη λεωφόρο. Παίρνουμε τηλέφωνο σπίτι μας και το σηκώνει ο εαυτός μας που μας λέει οτι απουσιάζουμε γιατί είμαστε εκεί απο όπου παίρνουμε εκείνη την στιγμή τηλέφωνο....μια τέτοια κατάσταση βιώνουμε.
Looter
Κλασικός DPG , δηλαδή τι περιμένατε;;
Να φέρει αποδείξεις;;;
Οι μόνες αποδείξεις που υπάρχουν είναι για το επίπεδο και τις πράξεις του DPG τα τελευταία χρόνια.

450.000 μόνο πρόστιμα...

Και η ομάδα να πονάει αγωνιστικά και να μένει χωρίς ενίσχυση.
Αλλά δεν πειράζει , τουλάχιστο δεν είναι Αλαφούζος να τον !@#@$$%...
Η μπασκετική λογική το 2018 στην ΟΜΑΔΑ ΤΩΝ 6 ΑΣΤΕΡΙΩΝ!!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ...
natouralistis
QUOTE (jazz thrilos @ Nov 16 2018, 22:10 ) *
Όποιος κατάλαβε τι ακριβως υποστηρίζει τελικά κερδίζει λουκούμι.


Για να απαντήσω στον benchwarmer και για να κερδίσω το λουκούμι, η ιστορία έχει ως εξής:

Οι διαιτητές στο φύλλο αγώνα γράψανε ότι ο ΔΓ και η παρέα του από τα court seats τους έβριζαν χυδαία. Στην ανάπαυλα πήγαν στα αποδυτήρια και μεταξύ άλλων τους κατηγόρησαν ότι σφυρίζουν υπέρ του Ολυμπιακού γιατί έχουν παίξει στο στοίχημα το ματς, 20.000 ευρώ έκαστος οι 2 διαιτητές εκτός του Ισπανού.

Ο Παναθηναϊκός με διαρροή μετά το τέλος του ματς, είπε πως οι διαιτητές κατάλαβαν λάθος. Δεν τους είπαν πως παίξανε στοίχημα τα 20.000 αλλά πως με αυτό το ποσό προσπάθησε να τους δωροδοκήσει ο Ολυμπιακός. Μίλησαν και ονοματολογικά, είχε λέει ο Ολυμπιακός για αυτή τη δουλειά κάποιον Λιβιεράτο, τώρα έχει άλλον τον οποίο τον ξέρουν και θα δώσουν όλα τα στοιχεία στον Μπερτομέου.

Με τη σημερινή επιστολή ο ΔΓ λέει 2 πράγματα: Ο Μπερτομέου του είχε πει ότι οι ποινές θα επανέλθουν μόνο σε βίαιο σοβαρό περιστατικό. Το να τη πέφτει με τον τρόπο που το έκανε στους διαιτητές δεν θεωρεί πως προκύπτει κάποια βία. Το δεύτερο που λέει είναι πως από εκεί που θα ονομάτιζε τον άνθρωπο του Ολυμπιακού που προσπάθησε να δωροδοκήσει τους διαιτητές, περάσαμε στο ότι αυτά δεν τα είπε ποτέ και είναι αποκύημα της φαντασίας του ολυμπιακού. Επανερχόμαστε λοιπόν σε αυτά που γράψανε οι διαιτητές, τα άλλα απλά δεν υπήρξαν ποτέ, και σύμφωνα με τον ΔΓ είναι μια συμπεριφορά πταισματική που δεν αξίζει δα και κάποιας τιμωρίας αφού δεν υπήρξε κάποια βίαιη ενέργεια.
Future7
Βασικά η Ευρωλίγκα αν θέλει να θεωρείται σοβαρή διοργάνωση θα πρέπει να αποβάλει τον δπτζ μια για πάντα.

Μετά τις δεκάδες επιθεσεις σε διαιτητές, τα τρομερά του ποστ σε δημόσιο λογαριασμό στο Ινστα και το τελευταίο του κατόρθωμα δεν βλέπω πως μπορεί να μείνει στη διοργάνωση. Ο πρόεδρος, όχι η ομάδα. Φανταστείτε να τα βλέπαμε αυτά απο κάποιον ξένο ή σε αλλη διοργάνωση. Τι θα καναμε, δε θα περιμέναμε αντίδραση?

Παει σήμερα κι ανεβάζει φωτο με εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ και μετά βγάζει μια ανακοίνωση που πουλά τρέλα.....
benchwarmer
QUOTE(natouralistis @ Nov 16 2018, 22:25 ) *
Για να απαντήσω στον benchwarmer και για να κερδίσω το λουκούμι, η ιστορία έχει ως εξής:

Οι διαιτητές στο φύλλο αγώνα γράψανε ότι ο ΔΓ και η παρέα του από τα court seats τους έβριζαν χυδαία. Στην ανάπαυλα πήγαν στα αποδυτήρια και μεταξύ άλλων τους κατηγόρησαν ότι σφυρίζουν υπέρ του Ολυμπιακού γιατί έχουν παίξει στο στοίχημα το ματς, 20.000 ευρώ έκαστος οι 2 διαιτητές εκτός του Ισπανού.

Ο Παναθηναϊκός με διαρροή μετά το τέλος του ματς, είπε πως οι διαιτητές κατάλαβαν λάθος. Δεν τους είπαν πως παίξανε στοίχημα τα 20.000 αλλά πως με αυτό το ποσό προσπάθησε να τους δωροδοκήσει ο Ολυμπιακός. Μίλησαν και ονοματολογικά, είχε λέει ο Ολυμπιακός για αυτή τη δουλειά κάποιον Λιβιεράτο, τώρα έχει άλλον τον οποίο τον ξέρουν και θα δώσουν όλα τα στοιχεία στον Μπερτομέου.

Με τη σημερινή επιστολή ο ΔΓ λέει 2 πράγματα: Ο Μπερτομέου του είχε πει ότι οι ποινές θα επανέλθουν μόνο σε βίαιο σοβαρό περιστατικό. Το να τη πέφτει με τον τρόπο που το έκανε στους διαιτητές δεν θεωρεί πως προκύπτει κάποια βία. Το δεύτερο που λέει είναι πως από εκεί που θα ονομάτιζε τον άνθρωπο του Ολυμπιακού που προσπάθησε να δωροδοκήσει τους διαιτητές, περάσαμε στο ότι αυτά δεν τα είπε ποτέ και είναι αποκύημα της φαντασίας του ολυμπιακού. Επανερχόμαστε λοιπόν σε αυτά που γράψανε οι διαιτητές, τα άλλα απλά δεν υπήρξαν ποτέ, και σύμφωνα με τον ΔΓ είναι μια συμπεριφορά πταισματική που δεν αξίζει δα και κάποιας τιμωρίας αφού δεν υπήρξε κάποια βίαιη ενέργεια.



Άρα ισχυρίζεται (5 μέρες μετά) ότι άρθρα σαν κι αυτό (γιατί πράγματι δεν υπάρχει επίσημη ανακοίνωση) https://www.sport24.gr/Basket/Euroleague/eb...os.5359867.html
είναι κατευθυνόμενα από τον Ολυμπιακό?
Οι δημοσιογράφοι που τα έγραψαν τι έχουν να πούνε για αυτό? Να περιμένω φαντάζομαι ότι θα στραφεί και εναντίον αυτών ο Παναθηναικός...


Άρα επανερχόμαστε στο αρχικό που έγραφε το φύλλο αγώνα? Ότι κατηγορεί τους διαιτητές για στοιχηματισμό? Ή και αυτό το παίρνει πίσω? blink.gif

Πραγματικά όποιος καταλάβει κερδίζει ολόκληρο το εργοστάσιο λουκουμιών tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.