Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
Putnam
QUOTE (djibriliant @ Apr 26 2017, 23:33 ) *
Ο Φωτσης εκανεαυτό που έπρεπε να κανουν και οι υπολοιποι και μεγαλη του μαγκια, λες οτι ειναι μισθοφορος και με την βουλα επειδη σηκωθηκε και εφυγε, ο Φωτσης εχει διετες, προσδοκιες να παει αλλου δεν εχει πιθανοτατα θα σταματησει(οπως θα επρεπε γτ δν μπορει αλλο) οποτε αν ηταν μισθοφορος θα εμπαινε στο πουλμαν και ολα μελι γάλα με το ρευστο να ρεει και το 2018..
Καλα μην το γραφεις οτι ειναι ΚΚΚες ο ΠΑππας και το διαβασει ο πατερας του και παει και τον κρεμασει, μιλας για υπερβολη αλλα θεωρεις λογικο το επιχειρημα ο αλλος ειναι ΚΚΕς και δυστροπος ,αφου δεν διαμαρτυρεται δεν υπάρχει ψεγμα προβληματος. Το οτι σκεφτεται ο Παππας και ο καθενας τους δεν το ξερουμε ακομη...


λεω οτι ειναι μισθοφορος γιατι δεν ειδε ποτε συναισθηματικα το αθλημα οπως αλλοι, αν ειχε λιγη τσιπα με τις εμφανισεις που κανει τα τελευταια 2 χρονια θα εμπαινε στο οχημα αντι να κανει την πριμαντονα, εγω ετσι το βλεπω για τον συγκεκριμενο
j-kidd13
QUOTE(natouralistis @ Apr 27 2017, 00:07 ) *
Δεν τα ξέχασα καθόλου αυτοί είναι 20, μπάσκετ στην Ελλάδα παίζουν 5.000. Και αν ο Παναθηναϊκός της αίγλης, των αστεριών κτλ. μεταχειρίζεται κατά αυτό το τρόπο τους παίχτες του χωρίς να υπάρχει καμία αντίδραση, βάλε με το μυαλό σου τι μήνυμα θα πάρει ο χ κατσαπλιάς παράγοντας.


Και περα απο αυτους ομως,ενας μεσος μπασκετμπολιστας μια χαρα λεφτα παιρνει,μιλαω απο προσωπικη αποψη,γιατι εχω φιλο μου μπασκετμπολιστα που αγωνιστηκε 11 σεζον στην Α1-και ακομα παιζει στην Α2-και σε μικρες,και σε καλες ομαδες,και τα χαμηλα του συμβολαια,ξεπερναγαν κατα πολυ εναν καλο μισθο ενος εργαζομενου...
patissiotis
Επειδη ομως εχει πολυ μεγαλυτερη σημασια τι λενε οι top παιχτες επιπεδου ευρωλιγκας καλο θα ειναι να ξανασκεφτουν καποιοι τι αντικτυπο εχουν ολα αυτα για μια σοβαρη(?) ομαδα.
Ντιλέινι: «Θα προτιμούσα να φύγω αντί να γυρίσω με πούλμαν!» http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...me-poylman-pics
Ledas
Παντως η διχόνοια στα αποδυτήρια θα ξεσπάσει όπου να ναι. Μη παρεξενευτούμε αν διαβασουμε για κακό κλίμα. θα γυρίσουν όσοι φάγανε το πουλαμν στην μαπα και θα ζητήσουν τα ρέστα απο αυτούς που δε πήγαν και θα πουν ''εμείς λαλάκες είμαστε;''. Θα γίνει το κλασσικό που γίνεται στην κοινωνία. Αντί να ασχολούνται με τους πραγματικούς υπέυθυνους της κατάστασης (κεφάλι του συλλόγου) θα ζητήσουν τα ρέστα απο συναδέλφους μόνο και μόνο επειδή δε τραβηξαν τα ίδια με εκείνους. Το κλασσικό να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα. Αντι να πάρουν μια απόφαση απο κοινού συλλογικά που θα έδινε άλλη αξία στην αντίδραση τους κατά του υπαιτίου, θα φαγωθούν μεταξύ τους.

Επίσης για το γράμμα του νόμου που ειπώθηκε. κατα καιρούς έχουν γίνει νόμοι του κράτους κάποια αίσχη που δε θα έπρεπε να είναι αποδεκτά από το λαο. Η τονομικό πλαίσιο αφήνει ασάφειες και παραθυράκια για κάθε είδους αυθαιρεσίες. κατα αντιστοιχεία δεν είναι σωστό να λέμε υπάρχει όρος που λέει ότι η καε αποφασίζει το μεταφορικό μέσο, αρα πρέπει να μη μιλάνε. Πρέπει να κοιτάμε τη συνολική εικόνα. Αν πχ του τη βαρέσει του δγ να τους βάλει να τρέχουν δώδεκα ώρες συνεχόμενα σαν καψόνι θα πούμε ''ε εντάξει έχουν υπογράψει όρο να είναι συνεπη΄ς στις υποχρεώσεις τις ομαδας και τις προπονήσεις'' . θα βαφτίσει το καψόνι προπονηση και βγήκε λάδι; Πρέπει να σταματήσουμε να δικαιολογούμε τις αυθαιρεσίες και την κατάχρηση εξουσιών και θέσεων μεσω των τύπων. Μην απορούμε μετά γιατί καταπατούνται όλα τα δικαιώματα μαςκαθεμερααι εμείς το δεχόμαστε και λέμε ευχαριστώ και τους λέμε και δίκιο έχετε.


QUOTE (The Admiral @ Apr 26 2017, 22:56 ) *
Αντιεπαγγελματικη ηταν ομως και η συμπεριφορα των αθλητων που την κοπανησαν. Και αυτοι εν θερμω αποφασισαν. Ο πιο σημαντικος ανθρωπος της ομαδας (Πασκουαλ) και ο πιο ακριβος παικτης (Καλαθης) αντεδρασαν ψυχραιμα και αφησαν τις αποφασεις για μετα. Οι αλλοι γιατι εβγαλαν τους εαυτους τους εκτος καδρου;Αυτο συνεβη για τους εξης λογους:

1) Οι συγχρονοι αθλητες μπασκετ υψηλου επιπεδου ειναι κροισοι,βεντετες και συμπεριφερονται ως τετοιες. Ειναι τοσο εκτος κοινωνιας και διαφορετικοι απο εμας τους αλλους ,οσο οι σταρ του Χολιγουντ και οι τραπεζιτες της Ουωλ Στρητ. Οι γονεις μου πηγαν Κωνσταντινουπολη απο την Κορινθο με τα ΚΑΠΗ με λεωφορειο,περασαν τελεια,αναπολουν το ταξιδι με νοσταλγια και στεναχωριουνται που τους εκοψαν τη συνταξη και τερμα αυτα τα ταξιδια πια. Φυσικα και δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ επαγγελματιων καλαθοσφαιριστων και των γονιων μου θα πειτε,εχετε δικιο. Δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους,γιατι οι γονεις μου ειναι οι πιο προκομενοι και εργατικοι ανθρωποι που ξερω βγαζοντας υποπολλαπλασια για πολλαπλασια δουλεια.


Συγγνώμη φίλε αλλα το σκεπτικό σου είναι λάθος. Το να πανε οι γονείς σου ταξίδι με λεωφορείο ήταν επιλογή τους και γουσταραν να κανουν το ταξίδι αυτό. Οι αλλοι δε το καναν από επιλογή, ούτε σαν εκδρομή, ούτε το γουστάραν. Αν εσενα ερχόταν το αφεντικό σου και σου έλεγε πηγαινε να κανεις τη δουλειά σου στο τάδε μέρος με 12 ώρες ταξιδι, δε νομίζωνα του έλεγες ευχαριστώ και να αραδιαζες αυτό το παράδειγμα. αν σου αρέσει εσενα να δουλεύεις και να κάνεις όλα τα χατήρια του αφεντικού σου οκ.

Επίσης διαφωνώ ότι ήταν λάθος των 4αρων πυο δε πήγαν. ηταν λογικό επακόλουθο. Ο οποιοσδήποτε λογικός ανθρωπος θα το εκανε αυτό. προφανώς και βγάζεις τον εαυτό σου εκτός κάδρου. Αμα δε σου αρέσουν οι συνθήκες εργασίας κάπου απλά φεύγεις. θα πεις και ευχαριστώ; Σε όλες τις δουλειές ισχύει αυτό. Εκτός και αν εισαι θύμα. Μιλαω για παλιότερα. τωρα δυστυχώς παρακαλάς με την υπάρχουσα κατάσταση και δέχεσαι αδιαμαρτυρητα σχεδόν τα πάντα από τον εργοδότη σου. παλιά μπορούσες να βρεις και το δίκιο σου αν καποιος εργοδότης αυθαιρετούσε (οταν υπήρχαν ακόμα εργασιακά σικαιώματα). επαιρνες την αποζημίωση και μακριά και αγαπημένοι; Για ποιο λόγο να δέχεσαι τα τερτίπια τουκάθε περίεργου; Απαξ και ο εργοδότης δεν είναι συνεπής και οι συνθήκες εργασίας απαράδεκτες, δεν είσαι υποχρεωμένος να τις ακολουθείς σαν πρόβατο. κακώς οι υπόλοιποι μασήσαν φοβισμένοι και δε στείλαν ολοι μαζί ένα μήνυμα. Αποδείχτηκαν λίγοι. Αμφιβάω αν έστω και ένας ήταν οκ με αυτό που έγινε. Απλά δεν είχαν το θαρρος να αντισταθούν στην αδικια. Δηλαδή αν εγώ δε συμφωνώ με κάτι, για ποιο λόγο πρέπει να ακολουθήσω τη μάζα και όχι αυτό που θεωρώ δίκαιο και σωστό; Για πιο λόγο να υπακούω στις παράλογες διαταγές ενός ατόμου που αποφασίζει και διατάζει. Εγώ σε αυτό ειμαι με φώτση και σία. Ο πασκουαλ σε αυτό αποδείχτηκε λίγος. Ειδικά αν έχει αποφασίσει να παραιτηθεί και παρολα αυτά δεν πήρε την λογική απόφαση για την ομάδα. Να τη γλιτώσει από την ταλαιπωρία. Τωρα αν το δίλημμα είναι η φεύγουν οι 4και ο τσαβιμαζί ή μένουν όλοι, οι υπόλοιποι θα ζητήσουν τα ρέστα.Οτι οι 4 εχουν ειδικοί μεταζείριση κτλ Γενικά τα κανανε μπαχαλο. Καλό θα ήτνα να είναι ολοι μαζί και όχι διχασμένοι. Αλλα αμα βλεπεις ότι ο αλλος οδεύει προς την ''καταστροφη'', γιατί να πρέπει να ακολουθήσεις και εσύ και να μην αποστασιοποιηθείς;


Και με αυτά και με αυτά τα πληκτρολογια πήρνα φωτιά σήμερα. Και είχα βάλει στόχο να ελαττωσω την δραστηριότητα σε κατα πολλύ κάτω των 4 ποστς per day. Εκεί που έπεσα σε καλούτσικο μήνυμα ξανα ανέβασα το μο. Μας κατέστρεψε η ομάδα 69.gif
green_sky
QUOTE (Ginobili @ Apr 27 2017, 00:06 ) *
Δεν έχει ανάγκη Κοτζάμ Εξάστερος να τον λυπηθεί κανένας Πασκουάλ...ο ίδιος είναι το ζήτημα αν θα λυπηθεί την καριέρα του...και θα φύγει και από άλλη ομάδα ως αποτυχημένος....και σε πια ομάδα θα βρει δουλειά μετά..και με τι λεφτά.
Στον Παναθηναικό...δεν είναι απλά τα πράγματα,όποιος δεν μπορεί την πίεση του πρωταθλητισμού....σπίτι του.

Μενοντας ο Ισπανος το καλοκαιρι ο αλλος ειναι αναγκασμενος να φερει παιχτες στην ομαδα απο το πανω ραφι και αυτο ειναι που με κανει εμενα τουλαχιστον να θελω να μεινει.Μονο με μεγαλους παιχτες θα ξανανεβουμε εκει που αξιζουμε.Αν ειναι να ξαναζησουμε τον Γιανναρο τον Μπλουμς ας το γυρισουμε στο ταβλι.

Υ.Γ Δεν πιστευω να περναει απο το μυαλο του να φερει κανα Μπαρτζωκα.Αυτα που εκανε στο ΟΑΚΑ δεν ξεχνιουνται.Τον Μπουρουση τον καταπιαμε και μεχρι εκει.
Ledas
Παντως η διχόνοια στα αποδυτήρια θα ξεσπάσει όπου να ναι. Μη παρεξενευτούμε αν διαβασουμε για κακό κλίμα. θα γυρίσουν όσοι φάγανε το πουλαμν στην μαπα και θα ζητήσουν τα ρέστα απο αυτούς που δε πήγαν και θα πουν ''εμείς λαλάκες είμαστε;''. Θα γίνει το κλασσικό που γίνεται στην κοινωνία. Αντί να ασχολούνται με τους πραγματικούς υπέυθυνους της κατάστασης (κεφάλι του συλλόγου) θα ζητήσουν τα ρέστα απο συναδέλφους μόνο και μόνο επειδή δε τραβηξαν τα ίδια με εκείνους. Το κλασσικό να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα. Αντι να πάρουν μια απόφαση απο κοινού συλλογικά που θα έδινε άλλη αξία στην αντίδραση τους κατά του υπαιτίου, θα φαγωθούν μεταξύ τους.

Επίσης για το γράμμα του νόμου που ειπώθηκε. κατα καιρούς έχουν γίνει νόμοι του κράτους κάποια αίσχη που δε θα έπρεπε να είναι αποδεκτά από το λαο. Η τονομικό πλαίσιο αφήνει ασάφειες και παραθυράκια για κάθε είδους αυθαιρεσίες. κατα αντιστοιχεία δεν είναι σωστό να λέμε υπάρχει όρος που λέει ότι η καε αποφασίζει το μεταφορικό μέσο, αρα πρέπει να μη μιλάνε. Πρέπει να κοιτάμε τη συνολική εικόνα. Αν πχ του τη βαρέσει του δγ να τους βάλει να τρέχουν δώδεκα ώρες συνεχόμενα σαν καψόνι θα πούμε ''ε εντάξει έχουν υπογράψει όρο να είναι συνεπη΄ς στις υποχρεώσεις τις ομαδας και τις προπονήσεις'' . θα βαφτίσει το καψόνι προπονηση και βγήκε λάδι; Πρέπει να σταματήσουμε να δικαιολογούμε τις αυθαιρεσίες και την κατάχρηση εξουσιών και θέσεων μεσω των τύπων. Μην απορούμε μετά γιατί καταπατούνται όλα τα δικαιώματα μαςκαθεμερααι εμείς το δεχόμαστε και λέμε ευχαριστώ και τους λέμε και δίκιο έχετε.


QUOTE (The Admiral @ Apr 26 2017, 22:56 ) *
Αντιεπαγγελματικη ηταν ομως και η συμπεριφορα των αθλητων που την κοπανησαν. Και αυτοι εν θερμω αποφασισαν. Ο πιο σημαντικος ανθρωπος της ομαδας (Πασκουαλ) και ο πιο ακριβος παικτης (Καλαθης) αντεδρασαν ψυχραιμα και αφησαν τις αποφασεις για μετα. Οι αλλοι γιατι εβγαλαν τους εαυτους τους εκτος καδρου;Αυτο συνεβη για τους εξης λογους:

1) Οι συγχρονοι αθλητες μπασκετ υψηλου επιπεδου ειναι κροισοι,βεντετες και συμπεριφερονται ως τετοιες. Ειναι τοσο εκτος κοινωνιας και διαφορετικοι απο εμας τους αλλους ,οσο οι σταρ του Χολιγουντ και οι τραπεζιτες της Ουωλ Στρητ. Οι γονεις μου πηγαν Κωνσταντινουπολη απο την Κορινθο με τα ΚΑΠΗ με λεωφορειο,περασαν τελεια,αναπολουν το ταξιδι με νοσταλγια και στεναχωριουνται που τους εκοψαν τη συνταξη και τερμα αυτα τα ταξιδια πια. Φυσικα και δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ επαγγελματιων καλαθοσφαιριστων και των γονιων μου θα πειτε,εχετε δικιο. Δεν εχουν καμια σχεση μεταξυ τους,γιατι οι γονεις μου ειναι οι πιο προκομενοι και εργατικοι ανθρωποι που ξερω βγαζοντας υποπολλαπλασια για πολλαπλασια δουλεια.


Συγγνώμη φίλε αλλα το σκεπτικό σου είναι λάθος. Το να πανε οι γονείς σου ταξίδι με λεωφορείο ήταν επιλογή τους και γουσταραν να κανουν το ταξίδι αυτό. Οι αλλοι δε το καναν από επιλογή, ούτε σαν εκδρομή, ούτε το γουστάραν. Αν εσενα ερχόταν το αφεντικό σου και σου έλεγε πηγαινε να κανεις τη δουλειά σου στο τάδε μέρος με 12 ώρες ταξιδι, δε νομίζωνα του έλεγες ευχαριστώ και να αραδιαζες αυτό το παράδειγμα. αν σου αρέσει εσενα να δουλεύεις και να κάνεις όλα τα χατήρια του αφεντικού σου οκ.

Επίσης διαφωνώ ότι ήταν λάθος των 4αρων πυο δε πήγαν. ηταν λογικό επακόλουθο. Ο οποιοσδήποτε λογικός ανθρωπος θα το εκανε αυτό. προφανώς και βγάζεις τον εαυτό σου εκτός κάδρου. Αμα δε σου αρέσουν οι συνθήκες εργασίας κάπου απλά φεύγεις. θα πεις και ευχαριστώ; Σε όλες τις δουλειές ισχύει αυτό. Εκτός και αν εισαι θύμα. Μιλαω για παλιότερα. τωρα δυστυχώς παρακαλάς με την υπάρχουσα κατάσταση και δέχεσαι αδιαμαρτυρητα σχεδόν τα πάντα από τον εργοδότη σου. παλιά μπορούσες να βρεις και το δίκιο σου αν καποιος εργοδότης αυθαιρετούσε (οταν υπήρχαν ακόμα εργασιακά σικαιώματα). επαιρνες την αποζημίωση και μακριά και αγαπημένοι; Για ποιο λόγο να δέχεσαι τα τερτίπια τουκάθε περίεργου; Απαξ και ο εργοδότης δεν είναι συνεπής και οι συνθήκες εργασίας απαράδεκτες, δεν είσαι υποχρεωμένος να τις ακολουθείς σαν πρόβατο. κακώς οι υπόλοιποι μασήσαν φοβισμένοι και δε στείλαν ολοι μαζί ένα μήνυμα. Αποδείχτηκαν λίγοι. Αμφιβάω αν έστω και ένας ήταν οκ με αυτό που έγινε. Απλά δεν είχαν το θαρρος να αντισταθούν στην αδικια. Δηλαδή αν εγώ δε συμφωνώ με κάτι, για ποιο λόγο πρέπει να ακολουθήσω τη μάζα και όχι αυτό που θεωρώ δίκαιο και σωστό; Για πιο λόγο να υπακούω στις παράλογες διαταγές ενός ατόμου που αποφασίζει και διατάζει. Εγώ σε αυτό ειμαι με φώτση και σία. Ο πασκουαλ σε αυτό αποδείχτηκε λίγος. Ειδικά αν έχει αποφασίσει να παραιτηθεί και παρολα αυτά δεν πήρε την λογική απόφαση για την ομάδα. Να τη γλιτώσει από την ταλαιπωρία. Τωρα αν το δίλημμα είναι η φεύγουν οι 4και ο τσαβιμαζί ή μένουν όλοι, οι υπόλοιποι θα ζητήσουν τα ρέστα.Οτι οι 4 εχουν ειδικοί μεταζείριση κτλ Γενικά τα κανανε μπαχαλο. Καλό θα ήτνα να είναι ολοι μαζί και όχι διχασμένοι. Αλλα αμα βλεπεις ότι ο αλλος οδεύει προς την ''καταστροφη'', γιατί να πρέπει να ακολουθήσεις και εσύ και να μην αποστασιοποιηθείς;


Και με αυτά και με αυτά τα πληκτρολογια πήρνα φωτιά σήμερα. Και είχα βάλει στόχο να ελαττωσω την δραστηριότητα σε κατα πολλύ κάτω των 4 ποστς per day. Εκεί που έπεσα σε καλούτσικο μήνυμα ξανα ανέβασα το μο. Μας κατέστρεψε η ομάδα 69.gif
thalys
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 27 2017, 00:14 ) *
Και περα απο αυτους ομως,ενας μεσος μπασκετμπολιστας μια χαρα λεφτα παιρνει,μιλαω απο προσωπικη αποψη,γιατι εχω φιλο μου μπασκετμπολιστα που αγωνιστηκε 11 σεζον στην Α1-και ακομα παιζει στην Α2-και σε μικρες,και σε καλες ομαδες,και τα χαμηλα του συμβολαια,ξεπερναγαν κατα πολυ εναν καλο μισθο ενος εργαζομενου...


Αυτό δε σημαίνει ότι δεν τον προστατεύει το εργατικό δίκαιο όσο και όλους τους υπόλοιπους.

Κι επειδή κάποιοι έλεγαν για τον Πασχάλη παραπάνω, εργαζόμενος είναι κι αυτός. Όσο προσβλητική ήταν η αλλαγή από αεροπλάνο σε λεωφορείο για τον Μπουρούση, ήταν και για τον Πασχάλη. Αν θέλει σηκώνεται και φεύγει αύριο κι εισπράττει και το τριετές από πάνω.
Putnam
QUOTE (patissiotis @ Apr 27 2017, 00:15 ) *
Επειδη ομως εχει πολυ μεγαλυτερη σημασια τι λενε οι top παιχτες επιπεδου ευρωλιγκας καλο θα ειναι να ξανασκεφτουν καποιοι τι αντικτυπο εχουν ολα αυτα για μια σοβαρη(?) ομαδα.
Ντιλέινι: «Θα προτιμούσα να φύγω αντί να γυρίσω με πούλμαν!» http://www.gazzetta.gr/basketball/article/...me-poylman-pics


καλα ο συγκεκριμενος εχει θεματακι δεν ειναι η πρωτη φορα που ασχολειται μαζι μας
j-kidd13
QUOTE(thalys @ Apr 27 2017, 00:16 ) *
Αυτό δε σημαίνει ότι δεν τον προστατεύει το εργατικό δίκαιο όσο και όλους τους υπόλοιπους.

Κι επειδή κάποιοι έλεγαν για τον Πασχάλη παραπάνω, εργαζόμενος είναι κι αυτός. Όσο προσβλητική ήταν η αλλαγή από αεροπλάνο σε λεωφορείο για τον Μπουρούση, ήταν και για τον Πασχάλη. Αν θέλει σηκώνεται και φεύγει αύριο κι εισπράττει και το τριετές από πάνω.


Εγω μιλησα για το χρηματικο,οτι αυτοι που θα πλουτισουν ειναι λιγοι,αλλα και οι χαμηλοτερης αξιας παικτες,που παιζουν σε αλλα ποσα,μια χαρα ανταμοιβες εχουν,σε σχεση με τον απλο εργαζομενο.
katharop
QUOTE (natouralistis @ Apr 27 2017, 00:07 ) *
Δεν τα ξέχασα καθόλου αυτοί είναι 20, μπάσκετ στην Ελλάδα παίζουν 5.000. Και αν ο Παναθηναϊκός της αίγλης, των αστεριών κτλ. μεταχειρίζεται κατά αυτό το τρόπο τους παίχτες του χωρίς να υπάρχει καμία αντίδραση, βάλε με το μυαλό σου τι μήνυμα θα πάρει ο χ κατσαπλιάς παράγοντας.

Κάπου τα έχεις λίγο το έχεις χάσει στην μετάφραση. Έχω πτυχίο με άριστα 2 μεταπτυχιακά και κάνω διδακτορικό στο 6ο καλύτερο πανεπιστήμιο στον κόσμο. Και παίρνω 1500 λίρες το μήνα, λιώνοντας πάνω απο τα βιβλία απο μικρό παιδάκι μέχρι και σήμερα που είμαι 27 χρονών, κάνοντας κάτι που μπορεί όχι εγώ αλλά ομαδικά όλη η επιστημονική κοινότητα μαζί θα βελτιώσει την ζωή την δική σου και της υπόλοιπης κοινωνίας. Οι επιστήμονες λοιπόν που ασχολούνται με πράγματα που στους αθλητές αυτούς μια ζωή να τους τα εξηγείς δεν θα τα καταλάβουν γιατί το 90% έχουν αικιου αυστραλοπίθηκου και αφιερώνουν όλη την ζωήτους σε αυτό σου χουν δώσει την δυνατότητα να έχεις σπίτι να γράφεις απο το σπίτι σου στο λάπτοπ σου σε μένα να πας ταξίδι με αεροπλάνο και να έχεις την ζωή που έχεις και όχι να γυρνάς στους αγρούς και να κυνηγάς λαγούς όπως έκαναν πριν μερικές εκατοντάδες χρόνια. Οι αθλητές τι κάνουν? Στην περίπτωση μας χτυπάνε μια μπάλα και την βάζουν στον καλάθι την ώρα που εγώ λύνω διαφορικές εξισώσεις. Κάνουν κόσμο να φανατίζεται και και και να μην συνεχίσω. Και μερικοί απο αυτούς παίρνουν εκατομμύρια. Καλό το μπάσκετ για διασκέδαση κτλπ αλλά έχουμε χάσει τις αξίες μας σαν κοινωνία.
natouralistis
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 27 2017, 00:14 ) *
Και περα απο αυτους ομως,ενας μεσος μπασκετμπολιστας μια χαρα λεφτα παιρνει,μιλαω απο προσωπικη αποψη,γιατι εχω φιλο μου μπασκετμπολιστα που αγωνιστηκε 11 σεζον στην Α1-και ακομα παιζει στην Α2-και σε μικρες,και σε καλες ομαδες,και τα χαμηλα του συμβολαια,ξεπερναγαν κατα πολυ εναν καλο μισθο ενος εργαζομενου...

Είμαστε εντελώς Of αλλά οκ Mod είσαι θα τη γλυτώσω.

Κανένας Ζάρας, Μούρτος, Μαργαρίτης δεν παίρνει μια χαρά λεφτά και σου πιάνω υψηλό ταβάνι Α1 γιατί θα πληρωθεί; για 10 χρόνια 20-30 χιλιάρικα, σύνολο θα βγάλει από το μπάσκετ 250-300 χιλιάρικα που θα τα έχει πάρει σε βάθος 20ετίας και μετά θα ψάχνεται για δουλειά σε κανά καφέ με ποσοστό αν του χουν μείνει καμιά 20αριά χιλιάδες. Και το τίμημα είναι πολύ πιο βαρύ από όσο το έχει στο μυαλό του ο μέσος θεατής.

Βασικά όπως καταλαβαίνεις το θέμα μου στη συγκεκριμένη κουβέντα δεν είναι οι αμοιβές τους, έβαλα το συνολικό κάδρο του ποιοι είναι οι αθλητές πέρα από τη βιτρίνα. Το θέμα μου είναι ότι ακόμα και 45 δισ. να έπαιρναν, δεν δέχομαι κανενός είδους βασανιστήριο με το πρόσχημα ότι είναι καλά αμειβόμενοι. Είναι τρελό σαν θεώρημα, τουλάχιστον στο πως αντιλαμβάνομαι εγώ τα πράγματα.

Katharop δόξα το θεό που δεν πιστεύω και εγώ δεν ζω σε σπηλιά. Γνωρίζω 100 ανθρώπους που από μικροί ασχολήθηκαν με την επιστήμη και άλλους 100 που ασχολήθηκαν επαγγελματικά με τον αθλητισμό και κατά τη δική μου άποψη, σωματικά και ψυχολογικά οι δεύτεροι ταλαιπωρήθηκαν πιο πολύ και αυτό ήθελα να τονίσω. Δεν χτυπάς απλά μια μπάλα. Εσύ στο νοσοκομείο μπορεί να μπεις ποτέ ή στα γεράματα, αυτός το χει κάνει δεύτερο σπίτι του.

Στο κομμάτι του αν πρέπει να υπάρχουν τα υπέρογκα ποσά στους αθλητές υψηλού επιπέδου προφανώς και συμφωνώ μαζί σου αλλά είναι εντελώς άλλη κουβέντα αυτή από αυτό που εγώ λέω και είναι το τι είμαστε ικανοί να δεχτούμε ως τιμωρία για κάποιον κρίνοντας βάση των απολαβών του.
patissiotis
QUOTE (Putnam @ Apr 27 2017, 00:18 ) *
καλα ο συγκεκριμενος εχει θεματακι δεν ειναι η πρωτη φορα που ασχολειται μαζι μας

Ναι εχει θεμα αυτος μαζι μας. Ειναι κακος οπως ο Ζελικο (φτου-φτου μην ξαναπαρει ποτε ευρωλιγκα ο φραγκοφονιας Σερβος). Τα προφανη λεει φιλε μου ο Ντιλέινι, και τα προφανη κανει και ο Ζελικο, και ο Φωτσης και ο καθε σωστος επαγγελματιας που εχει αυτοσεβασμο και αξιοπρεπεια.
thalys
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 27 2017, 00:18 ) *
Εγω μιλησα για το χρηματικο,οτι αυτοι που θα πλουτισουν ειναι λιγοι,αλλα και οι χαμηλοτερης αξιας παικτες,που παιζουν σε αλλα ποσα,μια χαρα ανταμοιβες εχουν,σε σχεση με τον απλο εργαζομενο.


Μια χαρά αμοιβές έχουν κι αν δεν τις είχαν δεν θα έπαιζαν μπάσκετ, θα δούλευαν κάπου αλλού. Αν είναι να μιλήσουμε για το χρηματικό ν'αναφέρουμε κι ότι τα λεφτά τους τα δίνουν κάποιοι, δεν τα κλέβουν. Ή ότι παίρνουν τα λεφτά αυτά γιατί δεν υπάρχουν πολλοί υποψήφιοι εργαζόμενοι με τα χαρακτηριστικά τους. Σπανίζουν οι άνθρωποι με ύψος, τεχνικές ικανότητες και σωματική υγεία κατάλληλη για να παίξουν επαγγελματικό μπάσκετ. Γι'αυτό πληρώνονται τόσα πολλά.

Μην προσποιούμαστε όμως ότι το χρηματικό στην συζήτηση αυτή είναι άσχετο με την απόφαση του ΔΠΓ.
pan24
QUOTE (Putnam @ Apr 27 2017, 00:18 ) *
καλα ο συγκεκριμενος εχει θεματακι δεν ειναι η πρωτη φορα που ασχολειται μαζι μας

Ο συγκεκριμενος εχει δικιο
Εκφραζει τον μεσο αμερικανο μπασκετμπολιστα
Αν ενας παικτης απο κροστια,σερβια και λοιπες βαλκανικες χωρες καταλαβαινει και ισως μπορει να αποδεχθει τετοια μετρα ενας αμερικανος οπου εχει μαθει οτι το παιχνιδι ειναι γιορτη δεν μπορει να καταλαβει την φιλοσοφια σε κατι τετοιο
j-kidd13
ΛΟΙΠΟΝ....Να αφησουμε επι μερους τα νομικα και τα οικονομικοκοινωνικα,που κυριως εβαλα κι εγω το χερακι μου,και να μεινουμε στα σχετικα με το...πουλμαν... smiley.gif


http://www.sport-fm.gr/article/basket/i-st...hi-pics/3352626


Μια χαρα τους βλεπω παντως!Και φωτογραφιουλες με θαυμαστες,και γελακια ο Μπουρουσης,και μια χαρα!
MustGK
Νομίζω ότι ξέφυγε η συζήτηση από το θέμα της.
Putnam
QUOTE (patissiotis @ Apr 27 2017, 00:26 ) *
Ναι εχει θεμα αυτος μαζι μας. Ειναι κακος οπως ο Ζελικο (φτου-φτου μην ξαναπαρει ποτε ευρωλιγκα ο φραγκοφονιας Σερβος). Τα προφανη λεει φιλε μου ο Ντιλέινι, και τα προφανη κανει και ο Ζελικο, και ο Φωτσης και ο καθε σωστος επαγγελματιας που εχει αυτοσεβασμο και αξιοπρεπεια.


ενταξει ρε παιδια απο δω και στο εξης οποιον βλεπουμε επιβατη σε ΚΤΕΛ και πουλμαν να σκεφτομαστε οτι δεν εχει αυτοσεβασμο και αξιοπρεπεια

προφανως αυτο που λεω ειναι υπερβολη, οπως αντιστοιχα υπερβολικες ειναι και οι αντιδρασεις που βλεπω σημερα ολη την ημερα γυρω απο αυτο το θεμα, γενικα εχει χαθει το μετρο, πρωτος το εχασε ο ΔΓ, ακολουθησαν οι 4, μετα τα σοσιαλ μιντια κ.ο.κ.
Ledas
QUOTE (Putnam @ Apr 27 2017, 00:07 ) *
διαβασα μεχρι εκει που με ειπες μ****α

Ευχαριστώ για την ενημέρωση αλλά πρόβλημα σου. καταρχης δε σε είπα. εσυ αρχισες να λές ότι διαφοροι που γραφουν την αποψή τους εδώ και εκεί είναι Μ. Χρησιμοποίησα δική σου έκφραση. Αντιθετα εγώ εκατσα και το διαβασα όλο και δε το έπαιξα θιγμένος (αλήθεια έτσι έυκολα θίγεσαι ή το παίζεις?). Ειπα ότι αν εχεις μαζοχιστικές τάσεις και γουστάρεις να αυτοτιμωρείσαι με ανούσιες ενέργειες που δε σου προσφέρουν τίποτα, τότε ενδεχομένως να είσαι αυτό που αποκάλεσες τους υπόλοιπους. Θελω να πιστευω δεν είσαι. ο εχων την μυγα ομως... Από το να πιάνεσαι από λεξούλες για να εκμαιεύσεις φαουλάκια διαβαζε την ουσία και λεγε σε τι διαφωνείς. Απλά τα πράγματα. Δεν ειμαστε παιδάκια να κλαιγόμαστε και να θιγομαστε με το παραμικρό, να φουσκώνουμε τα λεγόμενα αλλου για να πετυχουμε ενδεχόμενη τιμωρία. Αντε καληνυχτα.
Ginobili
Ρε δεν πάτε να συνέλθετε λίγο λέω εγώ....Όταν οι παίκτες πάνε στην Σαλόνικα και ξενυχτάνε μετά την ήττα επειδή τους πιάσανε με τα κινητά...την σκαπουλάρουμε ....όταν Ο Γκιστ κάνει Μπαφο και τον στηρίζει η ομάδα,και τον κρατάει όταν κρέμασε την ομάδα στου τελικούς θα τον θίξει ένα ταξιδάκι με το πούλμαν?
Όταν ο Τζέιμς...πάει και μ^%^&ται και χάνει 2 μήνες με τον χέρι του...και χάνει η ομάδα 2 ματς από Ολυμπιακό,η διοίκηση είναι καλή που τον στηρίζει???
Όταν ο Μπουρούσης δεν μπορεί να πάρει τα πόδια του σαν αθλητής(αδιαφορώ αν του μπάινουν τα σουτ)..και δεν έχει σχέση (ΑΘΛΗΤΙΚΑ) με τον περσινό...θα τον ξεφτιλίσει στο πούλμαν????
Όταν ο Φώτσης...αφήνω τους αμερικανούς.....ολόκληρος Φώτσης,δεν σέβεται τους συμπαίκτες του που μπήκαν στο πούλμαν...δεν σέβεται την ιστορία στην ομάδα...και μας τσαμπουνά 3 ευρωλίγκες.....ΔΡΟΜΟ!!!! Φύγε πάλι για καμιά Μόσχα...Ρεάλ...Μιλάνο..όπου θες να βγάλεις ένσημα...που έχεις και παράπονο.

Δουλεύουμε από το πρωί ως το βράδυ να κάνουμε προκοπή...με ιδρώτα πληρώνουμε το διαρκείας...δεν κοιμηθήκαμε και δεν φάγαμε από την στενοχώρια μας τις προηγούμενες μέρες....και κάποιοι που παίρνουν εκατομμύρια και φωνάζουμε 25000 άτομα το όνομα τους...θίχτηκαν επειδή μπήκαν στο πούλμαν.



j-kidd13
Ledas να ηρεμισουμε λιγο με αυτο το υφακι?Ευχαριστω.


Ενδιαφερον αρθρο

Putnam
QUOTE (Ledas @ Apr 27 2017, 00:37 ) *
Ευχαριστώ για την ενημέρωση αλλά πρόβλημα σου. καταρχης δε σε είπα. εσυ αρχισες να λές ότι διαφοροι που γραφουν την αποψή τους εδώ και εκεί είναι Μ. Χρησιμοποίησα δική σου έκφραση. Αντιθετα εγώ εκατσα και το διαβασα όλο και δε το έπαιξα θιγμένος (αλήθεια έτσι έυκολα θίγεσαι ή το παίζεις?). Ειπα ότι αν εχεις μαζοχιστικές τάσεις και γουστάρεις να αυτοτιμωρείσαι με ανούσιες ενέργειες που δε σου προσφέρουν τίποτα, τότε ενδεχομένως να είσαι αυτό που αποκάλεσες τους υπόλοιπους. Θελω να πιστευω δεν είσαι. ο εχων την μυγα ομως... Από το να πιάνεσαι από λεξούλες για να εκμεαίυσεις φαουλάκια διαβαζε την ουσία και λεγε σε τι διαφωνείς. Απλά τα πράγματα. Δεν ειμαστε παιδάκια να κλαιγόμαστε και να θιγομαστε με το παραμικρό, να φουσκώνουμε τα λεγόμενα αλλου για να πετυχομυε ενδεχόμενη τιμωρία. Αντε καληνυχτα.


ναι εννοια μεγαλη το ειχα να τιμωρηθεις, εγω παντως δεν απηυθυνα χαρακτηρισμο σε συγκεκριμενο προσωπο και νομιζω καταλαβαινεις τη διαφορα

τις προαλλες εσυ ησουν που θιχτηκες απο το πουθενα για μια ααχετη αναφορα που εκανε καποιος και σου φανηκε σωβινιστικη, αλλα οκ εγω ειμαι ο ευθικτος επειδη με χαρακτηρισες εμμεσως πλην σαφως
green_sky
QUOTE (Putnam @ Apr 27 2017, 00:35 ) *
ενταξει ρε παιδια απο δω και στο εξης οποιον βλεπουμε επιβατη σε ΚΤΕΛ και πουλμαν να σκεφτομαστε οτι δεν εχει αυτοσεβασμο και αξιοπρεπεια

προφανως αυτο που λεω ειναι υπερβολη, οπως αντιστοιχα υπερβολικες ειναι και οι αντιδρασεις που βλεπω σημερα ολη την ημερα γυρω απο αυτο το θεμα, γενικα εχει χαθει το μετρο, πρωτος το εχασε ο ΔΓ, ακολουθησαν οι 4, μετα τα σοσιαλ μιντια κ.ο.κ.


Το θεμα ειναι οτι οπως δειχνει τουλαχιστον μεχρι τωρα το πραγμα απο την ομαδα το καλοκαιρι θα φυγουν παλι πολλοι παιχτες.Και παλι φτου απο την αρχη και παλι του χρονου τετοιο καιρο θα γραφουμε οτι στο F4 πηγαν οι ομαδες με σταθερο για χρονια κορμο.
Εχουμε μπει σε ενα φαβλο κυκλο την τελευταια πενταετια και με τον εναν ή τον αλλο τροπο γυρναμε παλι απο εκει που ξεκινησαμε και αυτο δειχνει να μην εχει τελειωμο.Ουτε ο ΔΓ ειναι ο χαμενος απο ολα αυτα ,ουτε ο Λασμε ηταν ,ουτε ο Μασιουλις ηταν και ουτε ο Σιγκλετον θα ειναι.Ο μοναδικος χαμενος ειναι η ιδια η ομαδα.
Βεβαια υπαρχει και μια αλλη εκδοχη που δεν θελω να πιστευω οτι ισχυει.Αν η ομαδα κανει επιτυχιες τοτε οι παιχτες αποκτουν μεγαλες υπεραξιες και αρα το μπατζετ θα πρεπει να ανεβει παρα πολυ.Οποτε...............
provat
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 27 2017, 00:29 ) *
ΛΟΙΠΟΝ....Να αφησουμε επι μερους τα νομικα και τα οικονομικοκοινωνικα,που κυριως εβαλα κι εγω το χερακι μου,και να μεινουμε στα σχετικα με το...πουλμαν... smiley.gif


http://www.sport-fm.gr/article/basket/i-st...hi-pics/3352626


Μια χαρα τους βλεπω παντως!Και φωτογραφιουλες με θαυμαστες,και γελακια ο Μπουρουσης,και μια χαρα!



Αν δεί κάποιος τα γελάκια και τις χαρούλες και πάρει ανάποδες και δώσει εντολη να στρίψει το πούλμαν για το πέρασμα της Κατάρας :;;;;;;
j-kidd13
Kυριοι...Αν θελετε να τα πειτε,υπαρχουν τα pm.Εδω το ληγουμε ΤΩΡΑ.
natouralistis
Για να το ελαφρύνω λίγο, θεωρώ πως αν ο ΔΓ ήταν ευρηματικός θα έπρεπε να τους βάλει να γυρίσουν με αερόστατα και στο δρόμο να πετάν χαρταετούς.

Και θα δικαιολογούνταν γιατί παίρνουν πολλά λεφτά και το να πετάς με αερόστατο δεν είναι αναξιοπρεπές.

Στα σοβαρά, θα καταλάβαινα προπόνηση 6 το πρωί, βάναυσο αλλά έχει ξαναγίνει σε μορφή καψονιού. Στρατιωτικού τύπου καψόνια όμως σαν αυτό με το πούλμαν δηλαδή απλά σε ταλαιπωρώ χωρίς κανένα όφελος επειδή με νευρίασες, όποιος δεν καταλαβαίνει ακόμα ότι όχι μόνο δεν έχουν κανένα νόημα αλλά ξευτιλίζεται και η ίδια η ομάδα και οι σχέσεις των ανθρώπων σε αυτή, ίσως θα πρέπει να το ξανασκεφτεί.
pan24
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 27 2017, 00:44 ) *
Ledas να ηρεμισουμε λιγο με αυτο το υφακι?Ευχαριστω.


Ενδιαφερον αρθρο

Καταλαβαινω το σκεπτικο του καρυδα.Αν ηθελε να κανει ξεσκαρταρισμα μπορουσε να περιμενει το καλοκαιρι χωρις να θυσιασει και το πρωταθλημα
Σε ολους μα ολους τους ξενους μας ειτε τελειωνουν τα συμβολαια τους ειτε εχει option η ομαδα
Igor
QUOTE(pan24 @ Apr 27 2017, 00:53 ) *
Καταλαβαινω το σκεπτικο του καρυδα.Αν ηθελε να κανει ξεσκαρταρισμα μπορουσε να περιμενει το καλοκαιρι χωρις να θυσιασει και το πρωταθλημα
Σε ολους μα ολους τους ξενους μας ειτε τελειωνουν τα συμβολαια τους ειτε εχει option η ομαδα


Τον Πασκουαλ τον ρωτησε?
Gino_Bill
Πολυ καλη επιλογη η Ξανθη για φαγητο παντως παιδια. Εχει δυνατες ταβερνες και οικονομικες να μην πονεσει και η τσεπουλα μας. Εχω κανει 2 μηνες φανταρος στην περιοχη και ξερω..

Προτεινω να συνεχισουν απο την παλια εθνικη οδο, πιο γραφικη αναμφισβητητα.
garou
QUOTE (natouralistis @ Apr 27 2017, 00:52 ) *
Για να το ελαφρύνω λίγο, θεωρώ πως αν ο ΔΓ ήταν ευρηματικός θα έπρεπε να τους βάλει να γυρίσουν με αερόστατα και στο δρόμο να πετάν χαρταετούς.

Και θα δικαιολογούνταν γιατί παίρνουν πολλά λεφτά και το να πετάς με αερόστατο δεν είναι αναξιοπρεπές.

Στα σοβαρά, θα καταλάβαινα προπόνηση 6 το πρωί, βάναυσο αλλά έχει ξαναγίνει σε μορφή καψονιού. Στρατιωτικού τύπου καψόνια όμως σαν αυτό με το πούλμαν δηλαδή απλά σε ταλαιπωρώ χωρίς κανένα όφελος επειδή με νευρίασες, όποιος δεν καταλαβαίνει ακόμα ότι όχι μόνο δεν έχουν κανένα νόημα αλλά ξευτιλίζεται και η ίδια η ομάδα και οι σχέσεις των ανθρώπων σε αυτή, ίσως θα πρέπει να το ξανασκεφτεί.

αφου τους αφησε να μεινουν και σε ξενοδοχειο το βραδυ παλι καλα
ηρεμησε λιγο φαινεται
The Admiral
QUOTE(j-kidd13 @ Apr 27 2017, 00:29 ) *
ΛΟΙΠΟΝ....Να αφησουμε επι μερους τα νομικα και τα οικονομικοκοινωνικα,που κυριως εβαλα κι εγω το χερακι μου,και να μεινουμε στα σχετικα με το...πουλμαν... smiley.gif


http://www.sport-fm.gr/article/basket/i-st...hi-pics/3352626



Μια χαρα τους βλεπω παντως!Και φωτογραφιουλες με θαυμαστες,και γελακια ο Μπουρουσης,και μια χαρα!


Το συζητας; Τοσες πολεις έχουν να περασουν αυριο,αμα έχουν ορεξη, μπορούν να σταματησουν καπου και για μπ**ρδελοτσαρκα smiley.gif
Ledas
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 27 2017, 00:18 ) *
Εγω μιλησα για το χρηματικο,οτι αυτοι που θα πλουτισουν ειναι λιγοι,αλλα και οι χαμηλοτερης αξιας παικτες,που παιζουν σε αλλα ποσα,μια χαρα ανταμοιβες εχουν,σε σχεση με τον απλο εργαζομενο.


Ναι όμως οι μπασκετμπολίστες και οι αθλητές δουλεύουν μέχρι τα 35 τους μαξ. δε σπουδάζουν δεν ασχολούνται με κάτι αλλο οι περισσότεροι. Στην ουσία όσα προλαβουν να μαζέψουν αυτή ην περίοδο. Αυτοί που λύνουν το βιοποριστικό τους πρόβλημα για πάντα και παίρνουν τα πολλά λεφτά είναι η μειοψηφία.

QUOTE (katharop @ Apr 27 2017, 00:20 ) *
Κάπου τα έχεις λίγο το έχεις χάσει στην μετάφραση. Έχω πτυχίο με άριστα 2 μεταπτυχιακά και κάνω διδακτορικό στο 6ο καλύτερο πανεπιστήμιο στον κόσμο. Και παίρνω 1500 λίρες το μήνα, λιώνοντας πάνω απο τα βιβλία απο μικρό παιδάκι μέχρι και σήμερα που είμαι 27 χρονών, κάνοντας κάτι που μπορεί όχι εγώ αλλά ομαδικά όλη η επιστημονική κοινότητα μαζί θα βελτιώσει την ζωή την δική σου και της υπόλοιπης κοινωνίας. Οι επιστήμονες λοιπόν που ασχολούνται με πράγματα που στους αθλητές αυτούς μια ζωή να τους τα εξηγείς δεν θα τα καταλάβουν γιατί το 90% έχουν αικιου αυστραλοπίθηκου και αφιερώνουν όλη την ζωήτους σε αυτό σου χουν δώσει την δυνατότητα να έχεις σπίτι να γράφεις απο το σπίτι σου στο λάπτοπ σου σε μένα να πας ταξίδι με αεροπλάνο και να έχεις την ζωή που έχεις και όχι να γυρνάς στους αγρούς και να κυνηγάς λαγούς όπως έκαναν πριν μερικές εκατοντάδες χρόνια. Οι αθλητές τι κάνουν? Στην περίπτωση μας χτυπάνε μια μπάλα και την βάζουν στον καλάθι την ώρα που εγώ λύνω διαφορικές εξισώσεις. Κάνουν κόσμο να φανατίζεται και και και να μην συνεχίσω. Και μερικοί απο αυτούς παίρνουν εκατομμύρια. Καλό το μπάσκετ για διασκέδαση κτλπ αλλά έχουμε χάσει τις αξίες μας σαν κοινωνία.


Στη ζωή δεν είναι απαραίτητοι μόνο οι επιστήμονες. ειναι απαραίτητοι και οι καλλιτέχνες και όσοι προσφέρουν θεαμα και διασκέδαση στους υπόλοιπους. Οποιος δεν είναι επιστήμονας δεν είναι άχρηστος και περιττός. Αλλιώς δε θα έπρεπε καν να καταδεχόμαστε και να μπαίνουμε να γράφουμε για αυτούς όπως κάνουμε σε αυτό το χώρο.
garou
QUOTE (Gino_Bill @ Apr 27 2017, 00:55 ) *
Πολυ καλη επιλογη η Ξανθη για φαγητο παντως παιδια. Εχει δυνατες ταβερνες και οικονομικες να μην πονεσει και η τσεπουλα μας. Εχω κανει 2 μηνες φανταρος στην περιοχη και ξερω..

Προτεινω να συνεχισουν απο την παλια εθνικη οδο, πιο γραφικη αναμφισβητητα.

λες το ξενοδοχειο και το φαγητο να το πληρωσαν απτην τσεπη τους?ετσι ακουγεται rolleyes.gif
salonikatasos
προφανώς η "πρωτοποριακή" κίνηση του ΔΓ ήταν λάθος,αλλά έτσι είναι αυτός,ενεργεί πολλές φορές εν θερμώ. θα μπορούσε να πάει στην προπόνηση να τους κράξει και δεν θα μάθαινε και κανείς τίποτα,σε σχέση με τώρα που θυμίζει λίγο big brother και προεκλογική εκστρατεία η επιστροφή της ομάδας. ειδικά από τη στιγμή που λίγη ώρα πριν τους πει ότι θα γυρίσουν με πούλμαν,έλεγε ότι πάμε να πάρουμε το πρωτάθλημα.

κατά τα άλλα διαφωνώ με αυτό που λένε πολλοί ότι πλέον δεν θα έρχονται παίχτες στην ομάδα εξαιτίας αυτού του γεγονότος. οι παίχτες είναι επαγγελματίες και κοιτάνε δεκαδικά στο λογαριασμό τους. αν πέσει μαρούλι,θα έρθουν και θα πουν κι ένα τραγούδι.

θα έχει ενδιαφέρουν πάντως το υπόλοιπο της χρονιάς,αυτό είναι σίγουρο,μπορεί να βγει και σε καλό στο τέλος με τον πασκουάλ να αναλαμβάνει πλήρως τα κλειδιά της ομάδας ενόψει καλοκαιριού
green_sky
QUOTE (salonikatasos @ Apr 27 2017, 01:00 ) *
προφανώς η "πρωτοποριακή" κίνηση του ΔΓ ήταν λάθος,αλλά έτσι είναι αυτός,ενεργεί πολλές φορές εν θερμώ.

Οσο περνανε οι ωρες τοσο αρχιζω να πιστευω οτι ολο αυτο δεν ηταν και τοσο εν θερμω.
natouralistis
QUOTE (salonikatasos @ Apr 27 2017, 01:00 ) *
κατά τα άλλα διαφωνώ με αυτό που λένε πολλοί ότι πλέον δεν θα έρχονται παίχτες στην ομάδα εξαιτίας αυτού του γεγονότος. οι παίχτες είναι επαγγελματίες και κοιτάνε δεκαδικά στο λογαριασμό τους. αν πέσει μαρούλι,θα έρθουν και θα πουν κι ένα τραγούδι.


Εδώ και 5 χρόνια αποφεύγουν αρκετοί Έλληνες διεθνείς να πουν το ναι στον Παναθηναϊκό αν και πέφτει αρκετό μαρούλι wink.gif

Στον Παναθηναϊκό που μέχρι πρότινος το να παίξεις για αυτόν ήταν ευκαιρία ζωής. Δεν προτιμά να μπλέξει κανείς σε "τρέλες", θα διαλέξει ασφαλέστερο περιβάλλον στην Ισπανία ή όπου αλλού.
Putnam
QUOTE (j-kidd13 @ Apr 27 2017, 00:44 ) *
Ledas να ηρεμισουμε λιγο με αυτο το υφακι?Ευχαριστω.


Ενδιαφερον αρθρο


πολυ διαφωτιστικο το αρθρο και σε διαφορους τομεις, ομως ως προς τις προθεσεις του ΔΓ το παει πολυ σε φαση ποκερ

διολου απιθανο βεβαια, ισως μεταξυ αλλων να θελησε με αυτον τον ακομψο τροπο να ξεχωρισει και την ηρα απο το σταρι, αν ειχε διαγνωσει τοση απειθαρχια οση αναφερεται στο αρθρο αυτη ηταν μια αχαστη δοκιμασια για να εντοπισει τους απειθαρχους και να εχει και το πατημα να τους διωξει

επισης στην αναφορα σε παικτες-βαρυδια απο οικονομικης αποψης μου φαινεται οτι το αρθρο φωτογραφιζει τον φωτση

γενικα δεν συμφωνω με αυτη τη λογικη αν αληθευει, θα αδειασει η ομαδα για να γλιτωσει χρηματα με κινδυνο να σκουπιστει και στο πρωταθλημα, οσο πιστοι και να ειναι αυτοι που θα μεινουν θα εχουμε φαιξομενα σαν τα περσινα οπου ο γκιστ ειχε γινει αλογο
Janjuri
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...o-panathinaikos
Κατι ηξερε ο προεδρας!
garou
QUOTE (salonikatasos @ Apr 27 2017, 01:00 ) *
προφανώς η "πρωτοποριακή" κίνηση του ΔΓ ήταν λάθος,αλλά έτσι είναι αυτός,ενεργεί πολλές φορές εν θερμώ. θα μπορούσε να πάει στην προπόνηση να τους κράξει και δεν θα μάθαινε και κανείς τίποτα,σε σχέση με τώρα που θυμίζει λίγο big brother και προεκλογική εκστρατεία η επιστροφή της ομάδας. ειδικά από τη στιγμή που λίγη ώρα πριν τους πει ότι θα γυρίσουν με πούλμαν,έλεγε ότι πάμε να πάρουμε το πρωτάθλημα.

κατά τα άλλα διαφωνώ με αυτό που λένε πολλοί ότι πλέον δεν θα έρχονται παίχτες στην ομάδα εξαιτίας αυτού του γεγονότος. οι παίχτες είναι επαγγελματίες και κοιτάνε δεκαδικά στο λογαριασμό τους. αν πέσει μαρούλι,θα έρθουν και θα πουν κι ένα τραγούδι.

θα έχει ενδιαφέρουν πάντως το υπόλοιπο της χρονιάς,αυτό είναι σίγουρο,μπορεί να βγει και σε καλό στο τέλος με τον πασκουάλ να αναλαμβάνει πλήρως τα κλειδιά της ομάδας ενόψει καλοκαιριού

ολοι ερχονται αν παρπυν αρκετα λεφτα απλα ανεβαινει λιγο το ποσον μετα απο τετοιες ενεργειες
yorgos
QUOTE
Ήθελα να'ξερα, στη Βιανέξ τα ίδια κάνει? Έτσι συμπεριφέρεται αν δεν του αρέσει κάτι?

Ναι. Δε φαντάζεσαι...
QUOTE
Δεν καταλαβαίνω σε τι αποσκοπεί η κίνηση.

Η ομάδα χρειάζεται ντόπινγκ κοντρόλ. Και δεν εννοώ τους παίκτες.

για το φίλο που έγραψε ότι ντρέπεται πρώτη φορά για τη ομάδα, δυστυχώς έχει κάνει πολύ χειρότερα ο ΔΓ, όπως η έφοδος στα αποδυτήρια των διαιτητών που τους έβριζε τις οικογένειες και τους κυνηγούσε με ένα κηροπήγιο (!) και τα εμετικά με το Σπανούλη. Δεν έχει πάτο το βαρέλι. Δυστυχώς δεν υπάρχει κι εναλλακτική, αν φύγει ο ΔΓ την ομάδα θα την πάρει ο Τσάκας.
salonikatasos
QUOTE (natouralistis @ Apr 27 2017, 01:05 ) *
Εδώ και 5 χρόνια αποφεύγουν αρκετοί Έλληνες διεθνείς να πουν το ναι στον Παναθηναϊκό αν και πέφτει αρκετό μαρούλι wink.gif

Στον Παναθηναϊκό που μέχρι πρότινος το να παίξεις για αυτόν ήταν ευκαιρία ζωής. Δεν προτιμά να μπλέξει κανείς σε "τρέλες", θα διαλέξει ασφαλέστερο περιβάλλον στην Ισπανία ή όπου αλλού.

όπως ο καλάθης κι ο μπουρούσης? ή ο μαυροκεφαλίδης λίγα χρόνια πριν? ξεκάθαρο όχι από έλληνα διεθνή είχαμε μόνο στην περίπτωση του σλούκα που πήγε στον ομπράντοβιτς βέβαια,όχι απλά κάπου αλλού εκτός του παναθηναϊκού. ακόμα και ο παπανικολάου είχε συμφωνήσει με την ομάδα και αν δεν ήταν ο σφαιρόπουλος προπονητής του οσφπ(και αδερφός του μάνατζερ του παίχτη),τότε ο παίχτης θα έπαιζε στο ΟΑΚΑ τώρα,όχι στον οσφπ

αυτό που έγραψα βέβαια είναι γενικό θέμα και η συζήτηση έχει να κάνει απλά με χρήματα και το ίδιο ισχύει και στο ποδόσφαιρο που κάθε φορά που γίνονται φασαρίες διαβάζουμε ότι θα σταματήσουν να έρχονται οι ξένοι στις ομάδες μας και κάθε χρόνο έρχονται παίχτες που λίγα χρόνια πριν(φυσιολογικό αφού άλλα είναι τα οικονομικά μεγέθη στη μπάλα) τους βλέπαμε σε μεγάλες ευρωπαϊκές ομάδες και λέγαμε,σιγά να μην έρθει αυτός ποτέ στην ελλάδα. κι όμως ο συνδυασμός χρημάτων και αγωνιστικής πτώσης τους οδήγησαν στην μπανανία των τρελών που πέφτει ξύλο και γίνονται επεισόδια που μας δυσφημούν στο εξωτερικό
The Admiral
QUOTE(Janjuri @ Apr 27 2017, 01:09 ) *
http://www.sdna.gr/mpasket/euroleague/arti...o-panathinaikos
Κατι ηξερε ο προεδρας!

Σαν την ταινια final destination ενα πραγμα smiley.gif
Putnam
QUOTE (natouralistis @ Apr 27 2017, 01:05 ) *
Εδώ και 5 χρόνια αποφεύγουν αρκετοί Έλληνες διεθνείς να πουν το ναι στον Παναθηναϊκό αν και πέφτει αρκετό μαρούλι wink.gif

Στον Παναθηναϊκό που μέχρι πρότινος το να παίξεις για αυτόν ήταν ευκαιρία ζωής. Δεν προτιμά να μπλέξει κανείς σε "τρέλες", θα διαλέξει ασφαλέστερο περιβάλλον στην Ισπανία ή όπου αλλού.


μονο ο μαντζαρης μου ερχεται στο μυαλο

ο σλουκας ηθελε ομπραντοβιτς και απερριψε ανανεωση στον οσφπ και φημολογουμενη προταση του ΠΑΟ

παπανικολαου γυρισε στην ομαδα της καρδιας του (δεν ξερω αν του καταθεσαμε πραγματικα προταση)

ο καλαθης ηρθε

ο φωτσης ανανεωσε

μπουρουσης ηρθε
salonikatasos
QUOTE (garou @ Apr 27 2017, 01:10 ) *
ολοι ερχονται αν παρπυν αρκετα λεφτα απλα ανεβαινει λιγο το ποσον μετα απο τετοιες ενεργειες

αν τα έδινα εγώ από την τσέπη μου θα το σκεφτόμουν. τώρα τα δίνει άλλος,οπότε δεν θα στεναχωρηθώ κιόλας αν δώσει λίγα παραπάνω ένας δισεκατομμυριούχος για να φέρει την ομάδα που αγαπάει ξανά ψηλά εκεί που τη θέλει
garou
QUOTE (salonikatasos @ Apr 27 2017, 01:19 ) *
αν τα έδινα εγώ από την τσέπη μου θα το σκεφτόμουν. τώρα τα δίνει άλλος,οπότε δεν θα στεναχωρηθώ κιόλας αν δώσει λίγα παραπάνω ένας δισεκατομμυριούχος για να φέρει την ομάδα που αγαπάει ξανά ψηλά εκεί που τη θέλει

το θεμα ειναι αν δινει λιγο παραπανω στον καθενα λογω τετοιων ενεργειων θα μειωθει το μπατζετ πιο γρηγορα αρα θα δεν φερει αλλον παιχτη που θα χρειαζεται η θα φερει καποιον χαμηλης αξιας


pan24
QUOTE (garou @ Apr 27 2017, 00:56 ) *
αφου τους αφησε να μεινουν και σε ξενοδοχειο το βραδυ παλι καλα
ηρεμησε λιγο φαινεται

Δεν μενουν τελικα σε ξενοδοχειο
Μονο για φαγητο σταματησαν
salonikatasos
QUOTE (pan24 @ Apr 27 2017, 01:26 ) *
Δεν μενουν τελικα σε ξενοδοχειο
Μονο για φαγητο σταματησαν

ο καλάθης παντόφλες φόραγε πάντως smiley.gif
natouralistis
Ο Μπουρούσης ήθελε να γυρίσει στην οικογένεια του και η μόνη ομάδα που θα μπορούσε να παίξει ήταν ο Παναθηναϊκός.

Ο Σλούκας δήλωσε πως ο Παναθηναϊκός δεν τον προσέγγισε σαν σοβαρή ομάδα (μπηχτή στο ΔΓ ήταν)

Ο Μάντζαρης απέφυγε, ο Παπανικολάου επίσης αν και στον ΟΣΦΠ θα έπαιρνε πολύ λιγότερα, ο Παπαπέτρου με τον πατέρα πρώην αθλητή στον Παναθηναϊκό επίσης.

Μιλάω πάντα για παίχτες οι οποίοι μπορούν να βρουν αλλού συμβόλαια, προφανώς και αν κάνει πρόταση στον Μπόγρη θα τον πάρει.

Βασικά καταλαβαίνετε όλοι το ποια είναι η γνώμη των περισσοτέρων Ελλήνων αθλητών για την επικρατούσα κατάσταση στον Παναθηναϊκό επί ΔΓ, ακόμη και ο Παππάς προ ημερών δήλωσε "ε ο πρόεδρός μας είναι λίγο παρορμητικός".

Απλά το σημερινό την επιβαρύνει ακόμη περισσότερο την κατάσταση, όλοι ξέρουμε πως δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή μπασκετμπολίστας που θα δεχτεί πρόταση από τη Μπαρτσελόνα και τον ΠΑΟ και θα δεχτεί τον ΔΓ και όχι την Ισπανία. Μην στρουθοκαμηλίζουμε, νομίζω μιλάω ειλικρινά, δεν τα λέω σαν οπαδός του Ολυμπιακού που προσπαθώ με δόλιο τρόπο να κάνω κακό στην ομάδα σας. Αυτή τη κατάσταση αντιλαμβάνομαι εγώ σαν πραγματικότητα από όταν έφυγε ο Ομπράντοβιτς ακόμα, "που να πάω να μπλέκω τώρα".
Ginobili
QUOTE(salonikatasos @ Apr 26 2017, 22:00 ) *
κατά τα άλλα διαφωνώ με αυτό που λένε πολλοί ότι πλέον δεν θα έρχονται παίχτες στην ομάδα εξαιτίας αυτού του γεγονότος. οι παίχτες είναι επαγγελματίες και κοιτάνε δεκαδικά στο λογαριασμό τους. αν πέσει μαρούλι,θα έρθουν και θα πουν κι ένα τραγούδι.

Κινδυνολογίες και καταστραφολογίες....που αναπαράγουν σήμερα τα ραδιόφωνα και τα σαιτς...
Όταν πέφτει το μαρούλι.....όπως αποδείχθηκε,οι παίκτες πάνε και εκεί,που δεν ξέρουν αν από την μία στιγμή στην άλλη θα εκραγεί βόμβα δίπλα τους....όπως στην Τουρκία.
Κατά τα άλλα....ο Παναθηναικός και ο Γιαννακόπουλος είναι ιδανικός προορισμός για έναν επαγγελματία...γιατί βλέπει ότι ο Σίγκλετον πήρε την ευκαιρία να βγάλει διπλό συμβόλαιο το καλοκαίρι παίζοντας στην Κίνα...(γιατί άραγε δεν σκοτώθηκαν άλλες ευρωπαικές ομάδες μαζί μας για να τον πάρουν?). Ο Γκιστ κάνει THC και τον κρατά η ομάδα....ο Τζέιμς...."κρεμάει" την ομάδα 2 μήνες...και βλέπει και ένα γήπεδο με 25000 να φωνάζει...ρυθμικά.
Gino_Bill
QUOTE (garou @ Apr 26 2017, 23:57 ) *
λες το ξενοδοχειο και το φαγητο να το πληρωσαν απτην τσεπη τους?ετσι ακουγεται rolleyes.gif


Πιστεύω τους χαρτζιλίκωσε ο πρόεδρος. Αλλιώς θα βλέπαμε φωτογραφίες από ολυμπους πλάζα στην εθνικη οδό...
nvip13
Πες τα gino γιατι θα μας τρελάνουν.

Αλλο που δεν θελανε τα ΜΜΕ, ξαφνικα διαλύθηκε η ομαδα, να φυγει ο ΔΓκαι πολλα αλλα τρελα... icon_drunk.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.