Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ - Β' ΟΜΙΛΟΣ 2016-17
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
chrcha13
QUOTE (esperara @ May 7 2017, 02:16 ) *
......



@Esperara: Ποτε δεν αναφέρθηκα σε εσενα οτι δεν εισαι σοβαρός. Γα τον Φιλολογο το είπα.
Ήθελα να το ξεκαθαρίσω αυτό γτ μίλησες σωστά κ είσαι Κύριος. Ήδη με έβαλες να απαντησω και να ξαναβγώ από το stealth mode. smiley.gif

Επιπλέον, δεν ήθελα να σε προσβάλω με το Kyle και τον James και ελπίζω να μην το πήρες έτσι.
Τέλος, νομίζω πως είσαι υπερβολικός που είπες οτι ήταν σαν να παίζαμε εντός. Αυτό. peace.gif

Για το trash talking: Δεν ξέρω τι έγινε με το #15, αλλά μέσα στο παιχνίδι δικαιολογούνται μερικά πράγματα από την στιγμή που δεν ξεφεύγει η κατάσταση.

Σου χρωστάω και το ποιός είμαι. Είμαι το #10 αλλά δεν έπαιξα προχθές. Να ξέρεις πως εγώ θα σε μάρκαρα όμως.
smile.gif wink.gif

Καλό είναι να συνεχίζεις να γράφεις στο forum, (σου επιτρέπω tongue.gif). Χρειάζονται άτομα με το ήθος των απαντήσεων σου.

@Filologos:

Για το φάουλ: Ο Νίκος, ισχυρίστηκε σε κάποιον απο εσάς ότι δεν του έγινε ψηλά το φάουλ (στα χέρια) αλλά χαμηλά, στα πόδια. Τώρα γιατί δημιουργείς εντυπώσεις δεν ξέρω.

Για τον πάγκο μας: Δεν ξέφυγε ποτέ πιστεύω και γιαυτό δεν χρεώθηκε τεχνική ποινή. Κοίταζε μόνο πως να στηρίξει τους παίχτες μας. Δεν μπήκε ποτέ στην διαδικασία να ασχοληθεί με την διαιτησία.

Για τα φάουλ στο παίχτη σας: Δεν αναφέρομαι στο τέλος που έγιναν σκόπιμα για να σταματήσει ο χρόνος, αλλά τελοσπάντων. Όπως σου είπα το θεωρώ ικανότητα και μπράβο του.

Προσπάθησα να απαντήσω σε όλα που έλεγες με επιχειρήματα. Τώρα αν δεν το καταλαβαίνεις τι να σου πω. Εδώ λες πως δεν αναγνωρίζω μερικά πράγματα ενώ έγραψα ότι κερδίσατε δίκαια και με κεφαλαία γράμματα. Δλδ τι άλλο να πω. Να διαβάζεις πιο προσεκτικά σε παρακαλώ ειδικά αν είναι και το επάγγελμά σου.

Stealth Mode: ON

blove.gif
filologos
QUOTE (chrcha13 @ May 7 2017, 13:36 ) *
..............


Μαλλον εσυ δεν ειδες οτι σχολιασα την φραση που ειπες ''ηθελαν περισσοτερο''..για μενα αυτο ειναι λαθος καθως και οι δυο το θελανε εξισου..το δικαια το ειδα..το σχολιο μου περι αναγνωρισης πηγε στη φραση που σου ειπα (ευχαριστω για την υποδειξη αλλα δεν χρειαζεται)

Αν εσυ ειδες τον παγκο σου ''σεμνο'' και ''αθωο'' και οτι στηριζε τους παικτες καθ οτι διαμαρτυροταν στους ρεφ ακομα και μετα το τελος τοτε εχουμε αντιθετες οπτικες γωνιες..αρα δεν χρειαζεται να το αναλυσουμε περαιτερω.

Για τον Βοσσικα με τις 3 βολες απ οτι βλεπω το δεχτηκες αρα δεν μενει κατι αλλο..να κουραζουμε και το φορουμ,εφ οσον πια για σενα ειμαι και ''ασοβαρος''. Οπως και να χει καλη συνεχεια στη Β γιατι ειναι μια δυσκολη κατηγορια αλλα πιο μπασκετικη απ οπου εχουμε περασει και αξιζει καλυτερα απο Γ (η Πεμπτη ειναι λιγο αντιμπασκετικη μερα αλλα αξιζει η κατηγορια).
TakeThatforData
Καλησπέρα κι από μενα...Και συγχαρητήρια σε όλες τις ομάδες.
Να σχολιάσω το post από τον παραπάνω φίλο SweetRelease που έβαλε καλύτερες πεντάδες και γενικά μοίρασε διακρίσεις... Χωρίς να θέλω να προσάψω δόλο, νομίζω ότι υπάρχει μια προκατάληψη στα λεγόμενα του υπέρ των Γλυκών Νερών. Άμα στους 10 τοπ παίκτες είχαν 4 και τον καλύτερο προπονητή, πως γίνεται να χρειάστηκαν τελευταία αγωνιστική ήττα της Τούφας για να κατακτήσουν το πρωτάθλημα?

Από την άλλη πλευρά η Ίριδα Πετρουπόλεως, δεύτερη ομάδα της κατηγορίας, δεν έχει κανέναν στις αρχικές πεντάδες, παρά μόνο το ανερχόμενο αστέρι της και το δυνατό της γήπεδο. Όλα οι διαιτητές τα κάνανε δηλαδή για αυτούς?

Ο "αστεράτος" Εύνικος με 3 παίκτες επιπέδου Γ Εθνικής παίρνει μόνο τη μία θέση, ενώ σίγουρα πχ ο Καραγρηγορίου είναι ένα σκαλί πάνω από το 3-4άρι των Σπάτων.

Τέλος, καλά τα 10 ριμπάουντ του ψηλού των Γλυκών Νερών, αλλά στον όμιλο υπήρχαν αρκετοί καλοί ψήλοί όπως ο προλαλήσας του Θρίαμβου, ή από άλλες ομάδες όπως ο Δίας Χαϊδαρίου, το Λαγονήσι και για ένα περίπου γύρο ο Αρτεμάκης του Εύνικου. Όσο για τις αμυντικές του ικανότητες, πιστεύω πως θα φανεί μέχρι που φτάνουν στο ματς του υπερπρωταθλητή, απέναντι στον Παπαγιαννάκο του ΟΚΑΜ.

SweetRelease
Καλησπέρα λοιπόν και απο μενα...αρχικά να πω πως φίλε συνφορουμιτη χαίρομαι που έφτιαξες account στο τελος της σεζόν, μονο και μονο για να σχολιάσεις το ποστ μου...οπως έγραψα σαφέστατα στο ποστ μου, οι πεντάδες και τα σχετικά ειναι καθαρά προσωπική μου άποψη...αλλα θα τα παρω ενα ενα απ την αρχη και θα απαντήσω στα ερωτήματα και οχι ερωτήματα σου..

Όσον αφορά για το δόλο...δε νομίζω πως βγαζει καν νόημα..πως εχω δόλο υπέρ των γλυκών νερών αν το μισό και παραπάνω ποστ σου , αναφέρει αδικίες σε βάρος άλλων παικτών οπως ο Ρεπουσκος απο τα Σπατα..αν εχει 3-4 σκαλιά διαφορά με τον παίκτη του ευνικου, τοτε μαλλον τα Σπατα "προπαγανδιζω"....τωρα για το πως τα Γλυκα Νερα έχουν 4 παίκτες και προπονητή αλλα χρειαςτηκαν τη τελευταία αγωνιςτικη ; Ειναι απλο...απο μίνι μέχρι Ευρωλίγκα αν το ψάξει κανεις , η πρωτη ομαδα εχει σίγουρα 1-2 παίκτες στις καλύτερες πεντάδες αλλα και ως επι το πλείστον στατιστικά τον καλύτερο προπονητή της χρόνιας...αλλα ακομα κ εδω για να ειμαι αντικειμενικός έβαλα και τον coach Σπηλιοτοπουλο ακριβως για να μην αδικήσω και τη δικη του πορεία με διαδοχικές ανόδους και την παραλίγο πρωτη θεση φέτος...όσον αφορά το γιατι χρειάστηκαν τη τελευταία αγωνιστική; Και εδω παλι λογικά θα πω πως ήταν ΠΟΛΥ καλο για την ανταγωνιστικότητα του πρωταθλήματος , να κρίνονται πραγματα τη τελευταία αγωνιστική..εκτος και αν ήθελες ενα πρωτάθλημα με μια ομαδα τραινο που θα κατεβαίνει πρωτη και αδιάφορη τις τελευταίες 5 αγωνιστικές ...σασπένς λέγεται και εμενα προσωπικά αυτη η ανατροπή μεσα σε 1 ωρα τη Παρασκευή με εκανε να χαρώ που παρακολουθώ αυτη τη κατηγορία...
Όσον αφορά την Ίριδα; Ναι, για μενα εχει το καλύτερο μικρό, ναι τους βοήθησε πολυ , και οχι, εγω ποτε δεν ειπα για διαιτητές ...μη κυνηγάς φαντάσματα στα λόγια μου..η σκληρή της έδρα και ενα δυναμικό σύνολο την έφτασαν εκει...συγνώμη αλλα πέραν του Κυπριτιδη δε διέκρινα κάποιον παίκτη να κανει τη διαφορά, αλλα κατι ακομα καλύτερο, μια ομαδα δουλεμένη και σοβαρή που πέτυχε το στόχο της..

Όσον αφορά τον Ευνικο...εκτος του μπομπερ Καρτσωνάκη , ανέφερα και το πιτσιρικά Παπά...οσο για τους "αστερατους" ας αφήσουμε τα μπαράζ να μιλήσουν για εκείνους, γιατι οι ίδιοι οι "αστερατοι" ναι, αδίκησαν τους εαυτούς τους και το τόνισα καθ όλη τη σεζόν...
Όσον αφορά το Σέντερ των Γλυκών Νερών μ σε σύγκριση παντα με τον ψηλό του θριάμβου για μενα παντα , υπερτερεί...και λόγω απόδοσης αλλα και θέσης της ομάδας του..αλλα ακομα και δω για να ειμαι αντικειμενικός και να υπαρχει πλουραλισμός στη κατανομή, έβαλα και απο το θρίαμβο παίκτη , τον Τατα...οσο για Δια, Λαγονησι, οι θέσεις που πήραν , τους "έκοψαν" ....δεν ειμαι φυσικα στατιστική αρχη, ουτε κατι επίσημο...τη γνώμη μου ειπα...δεν εγινε κατι..οσο για το τελικό...αν τοσο πολυ θες να δεις το ψηλό του ΟΚΑΜ να διαπρέπει δε μένει παρα να αφήσουμε και οι 2 τα λαπτοπ και να παμε να παρακολουθήσουμε τον αγωνα ανάμεσα στις 2 καλύτερες ομάδες της κατηγορίας...

Καλο βραδυ, φιλικά..
TakeThatforData
Φιλε sweetrelease, δεν ηθελα να προσβληθεις απο τα λογια μου, απλα μου φανηκε οτι παρακολουθησες μερικες ομαδες παραπανω απο καποιες αλλες στη διαρκεια της χρονιας. Φυσικο ειναι να εχουν ολοι τις προτιμησεις τους κι αναλογα με το που μενουνε βεβαιως να πηγαινουν σε διαφορετικα γηπεδα.
Γιαυτο κι εγω πηρα την ευκαιρια (οπως και τα 2 παραπανω παιδια που ανταλλαξαν αποψεις) να κανω account και να προτεινω 2-3 ακομα ατομα που ισως να αξιζαν μιας αναφορας με το τελος της χρονιας. Κι εγω, οπως πολλοι πιστευω, παρακολουθουσα ολη τη χρονια τι γραφεται χωρις να συμμετεχω (γιαυτο και το σχολιο για τις διαιτησιες της Ιριδας, για τις οποιες ειπαν διαφοροι κατα καιρους).
Τωρα για τον τελικο του υπερπρωταθλητη, με χαρα να βρεθουμε στο γηπεδο των γλυκων νερων που οριστηκε και να τον παρακολουθησουμε μαζι. Στειλε μου pm αν θες για να το συζητησουμε περαιτερω (και να μου δωσεις κι οδηγιες ισως?? smiley.gif )
filologos
QUOTE (TakeThatforData @ May 8 2017, 13:19 ) *
Φιλε sweetrelease, δεν ηθελα να προσβληθεις απο τα λογια μου, απλα μου φανηκε οτι παρακολουθησες μερικες ομαδες παραπανω απο καποιες αλλες στη διαρκεια της χρονιας. Φυσικο ειναι να εχουν ολοι τις προτιμησεις τους κι αναλογα με το που μενουνε βεβαιως να πηγαινουν σε διαφορετικα γηπεδα.
Γιαυτο κι εγω πηρα την ευκαιρια (οπως και τα 2 παραπανω παιδια που ανταλλαξαν αποψεις) να κανω account και να προτεινω 2-3 ακομα ατομα που ισως να αξιζαν μιας αναφορας με το τελος της χρονιας. Κι εγω, οπως πολλοι πιστευω, παρακολουθουσα ολη τη χρονια τι γραφεται χωρις να συμμετεχω (γιαυτο και το σχολιο για τις διαιτησιες της Ιριδας, για τις οποιες ειπαν διαφοροι κατα καιρους).
Τωρα για τον τελικο του υπερπρωταθλητη, με χαρα να βρεθουμε στο γηπεδο των γλυκων νερων που οριστηκε και να τον παρακολουθησουμε μαζι. Στειλε μου pm αν θες για να το συζητησουμε περαιτερω (και να μου δωσεις κι οδηγιες ισως?? smiley.gif )


Παιδια ο καθενας εχεις τις αποψεις του. Και γω δεν συμφωνω με πολλα που ειπε καθως εχει και μια συμπαθειουλα προς τα Γλυκα Νερα.Θα πω και γω τα δικα μου οταν βρω λιγο χρονο..Οπως και να χει θελω οι ομαδες του ομιλου μας να μας βγαλουν ασπροπροσωπους.Παμε μαγκες!
gspara
QUOTE (filologos @ May 8 2017, 20:01 ) *
Παιδια ο καθενας εχεις τις αποψεις του. Και γω δεν συμφωνω με πολλα που ειπε καθως εχει και μια συμπαθειουλα προς τα Γλυκα Νερα.Θα πω και γω τα δικα μου οταν βρω λιγο χρονο..Οπως και να χει θελω οι ομαδες του ομιλου μας να μας βγαλουν ασπροπροσωπους.Παμε μαγκες!

Λιγακι δυσκολο απέναντι στον Κελλη tongue.gif ......για να δω να πεφτουν τα στοιχηματακια icon_drunk.gif
North_gato
QUOTE (gspara @ May 9 2017, 00:48 ) *
Λιγακι δυσκολο απέναντι στον Κελλη tongue.gif ......για να δω να πεφτουν τα στοιχηματακια icon_drunk.gif


Αγαπητε gspara υπερβαλεις λιγο..
Εξ αλλου ενας κουκκος δεν φερνει την ανοιξη.
filologos
QUOTE (gspara @ May 8 2017, 23:48 ) *
Λιγακι δυσκολο απέναντι στον Κελλη tongue.gif ......για να δω να πεφτουν τα στοιχηματακια icon_drunk.gif


Ξερω ειναι η συμπαθεια σου. Αλλα στατιστικα οποτε μας πας κοντρα Θοδωρη σε διαψευδουμε. Μας δινεις κινητρο τωρα. biggrin.gif
gspara
QUOTE (filologos @ May 9 2017, 22:04 ) *
Ξερω ειναι η συμπαθεια σου. Αλλα στατιστικα οποτε μας πας κοντρα Θοδωρη σε διαψευδουμε. Μας δινεις κινητρο τωρα. biggrin.gif

Χαχαχα......καλη επιτυχια φιλε μου και μακαρι να γινουν ωραια παιχνίδια.Παρασκευη δεν θα μπορεσω αλλα Τεταρτη λογικα θα ερθω.....ετοιμασου να κερασεις σουβλακια biggrin.gif
Εχω να δω Θριαμβο δυστυχως από τον καταραμενο αγωνα κυπελλου στη Γκραβα που τραυματιστηκε ο Τζωρτζης.

Στον πρωτο αγωνα μπαραζ των 4ων ο Μελας νικησε τον Ευνικο 64-60 ενώ προηγηθηκε και 50-39.
gspara
Οιωνος-Διας 62-50 (26-31)
filologos
Τριφυλλιακος -Θριαμβος 59-57

Μας αδικει το αποτελεσμα αν και καθοτι κακοι σημερα αξιζαμε τη νικη. Σουτ τριποντο ελευθερο στο τελος μας εφτυσε η μπαλα.Τρεις φορες μπροστα με 5 π και δεν το αξιοποιησαμε.Δεν μας δοθηκε και ενα φαουλ 3 βολων στα 3 δευτερα στο τελος κατι που δεχτηκε και ο ιδιος ο παιχτης..Μεχρι να βρουμε τα πατηματα μας μπηκαμε νωθρα και ημασταν πισω και με 10π. Ο Τριφυλλιακος σκοραρε μονο με τον Κελλη μεχρι να κουραστει και να τον παιξει εξαιρετικη αμυνα υστερα ο μικρος μας. Τωρα το 2ο παιχνιδι παει στην εδρα μας οπου θα την υπερασπιστουμε με νυχια και με δοντια.
filologos
Θριαμβος- Τριφυλλιακος 58-59

Ασχημο παιχνιδι μας επαιξε η μοιρα καθως δεχτηκαμε μπαζερ μπιτερ απ το κεντρο στο τελος εκει που θα πηγαινε παραταση..και ειχαμε και 0/2 βολες πριν. Σημερα ουσιαστικα δωσαμε το παιχνιδι καθως στο ημιχρονο ημασταν 35-15. Στο 2ο ξεχασαμε να μπουμε μεσα θεωρησαμε οτι τελειωσε και χαλαρωσαμε πολυ. Πολλα λαθη απο μας στο 2ο και η μπαλα εφευγε απ τα χερια μας (δεν μπορω και γω να μετρησω τα λαθη μας). Θεωρω οτι ημαστε καλυτερη ομαδα απλα πιστεψαμε οτι τελειωσε νωρις. Ας μας γινει μαθημα για τα επομενα. Καλη συνεχεια.
Hotter
QUOTE (filologos @ May 18 2017, 00:01 ) *
Θριαμβος- Τριφυλλιακος 58-59

Ασχημο παιχνιδι μας επαιξε η μοιρα καθως δεχτηκαμε μπαζερ μπιτερ απ το κεντρο στο τελος εκει που θα πηγαινε παραταση..

Πώς γενεν αυτο? icon_drunk.gif
filologos
QUOTE (Hotter @ May 18 2017, 13:08 ) *
Πώς γενεν αυτο? icon_drunk.gif


Με το σκορ στο 58-56 πηγαινε παραταη λογω του οτι ειχε ληξει +2 ο πρωτος αγωνας. Χανουμε βολες στο τελος παιρνουν ριμπαουντ στα 4 δευτερα κ πετανε τη μπαλα απ το κεντρο κ μπηκε.Ετσι κ εγινε.Απλα χθες η τυχη μας εριξε μια μουντζα ολη δικια μας.Ας ελπισω να μη το μετανιωνουμε μετα.Αν και μαθαινω οτι ειναι λιγο δυσκολο και αν ανεβει καποιος θα ναι ο Ευνικος που χει παρει καλη καταταξη.
madmike1
QUOTE (filologos @ May 18 2017, 13:53 ) *
Με το σκορ στο 58-56 πηγαινε παραταη λογω του οτι ειχε ληξει +2 ο πρωτος αγωνας. Χανουμε βολες στο τελος παιρνουν ριμπαουντ στα 4 δευτερα κ πετανε τη μπαλα απ το κεντρο κ μπηκε.Ετσι κ εγινε.Απλα χθες η τυχη μας εριξε μια μουντζα ολη δικια μας.Ας ελπισω να μη το μετανιωνουμε μετα.Αν και μαθαινω οτι ειναι λιγο δυσκολο και αν ανεβει καποιος θα ναι ο Ευνικος που χει παρει καλη καταταξη.

Καλα ο τριφυλιακος το ειχε λιγο φετος με κατι buzzer κατι τριποντα απ τα εννια μετρα κλπ τα εβαζε.
filologos
QUOTE (madmike1 @ May 18 2017, 13:57 ) *
Καλα ο τριφυλιακος το ειχε λιγο φετος με κατι buzzer κατι τριποντα απ τα εννια μετρα κλπ τα εβαζε.


Κοιτα το μπαζερ ηταν το τελειωτικο.Η ουσια ειναι ομως οτι βγαλαμε μονοι μας τα ματια μας με το να μπουμε χαλαροι στο 2ο και ενω στο 1ο ημιχρονο ο Τριφυλιακος ειχε βαλει μονο 15π!
Vasilis_Ps
ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓΙΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΘΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΣΚΑ ΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 2017-18.
Στα πλαίσια της συμπλήρωσης του ροστερ μας πραγματοποιούμε στο κλειστό του Αγίου Στεφάνου (τοποθετήθηκε παρκέ τον Δεκέμβριο)
ΑΝΟΙΚΤΕΣ ΠΡΟΠΟΝΗΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΤΡΙΤΗ 7μμ για γεννηθέντες 1997-1998-1999.
Τηλ. Επικοινωνίας : 6972 133572, 6999 991314.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.