Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ Β' 0ΜΙΛΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
daniel10

Γ ΕΣΚΑ 2 ΟΜΙΛΟΣ 2013-14

1) ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
2) ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ
3) ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
4) ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ
5) ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
6) ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
7) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε)
8) ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
9) ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
10) ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑ 2003
11) ΓΣ ΑΡΙΩΝ
12) ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
13) ΑΓΣ ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ
14) ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89
skinskinz
QUOTE (daniel10 @ Jul 23 2013, 10:30 ) *
Γ ΕΣΚΑ 2 ΟΜΙΛΟΣ 2013-14

1) ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
2) ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ
3) ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ
4) ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ
5) ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ
6) ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
7) ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε)
8) ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ
9) ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ
10) ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑ 2003
11) ΓΣ ΑΡΙΩΝ
12) ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
13) ΑΓΣ ΤΟ ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ
14) ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89




προβλεψεις?
kondoros
QUOTE(skinskinz @ Sep 23 2013, 15:56 ) *
προβλεψεις?

ΜΕΛΑΣ - ΠΑΛΛΗΝΗ προβάδισμα για άνοδο.

Από εκεί και πέρα ΗΡΑΚΛΕΙΟ, ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ και οι νεοφώτιστη ΙΡΙΔΑ θα παλέψουν για την προνομιούχο 3άδα.

Καλή επιτυχία σε όλες τις ομάδες!
tarx_12
Ποια Παλληνη?? ουτε καν... Το πρωτάθλημα θα το πάρει η Ιριδα. πτώση προβλέπω Εφηβικό Αμύντα
ksg
QUOTE (tarx_12 @ Sep 24 2013, 00:14 ) *
Ποια Παλληνη?? ουτε καν... Το πρωτάθλημα θα το πάρει η Ιριδα. πτώση προβλέπω Εφηβικό Αμύντα


Ο tarx σκέφτεται πονηρα επειδη εδώ και αρκετά χρόνια παιρνουμε το ίδιο ασανσέρ με το οιον ξέρει ότι αν ανέβουμε εμείς θα κανουν και αυτοι το ίδιο w00t.gif
παντως για το κύπελλο
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ-ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 76-62(20-21,33-32,51-41).
tarx_12
Δεν παίζω στο ΟΙΟΝ πλέον φίλε μου... Από ότι μαθαίνω όμως οι δύο ομάδες έχουν τελείως διαφορετικούς στόχους για φέτος...Το ΟΙΟΝ να το περιμένεις πολυ δυνατό από του χρόνου...
patrinos777
QUOTE(tarx_12 @ Sep 25 2013, 15:36 ) *
Δεν παίζω στο ΟΙΟΝ πλέον φίλε μου... Από ότι μαθαίνω όμως οι δύο ομάδες έχουν τελείως διαφορετικούς στόχους για φέτος...Το ΟΙΟΝ να το περιμένεις πολυ δυνατό από του χρόνου...


που θα σαι φέτος ταρχ????? πως και δε σε πίεσε να γυρίσεις ο.....έτερος πατρινός??????
tarx_12
τώρα που ο έτερος πατρινός θα ξεκινήσει την προπονητική του καριέρα ίσως γίνω παίκτης του.. Μέχρι τότε λέω να κάνω ατομικό πρόγραμμα...
ATHINOULA
QUOTE (patrinos777 @ Sep 26 2013, 00:11 ) *
που θα σαι φέτος ταρχ????? πως και δε σε πίεσε να γυρίσεις ο.....έτερος πατρινός??????

ΒΡΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ;ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΜΕΤΣ
ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛ
ΕΦΥΓΕ Ο ΤΑΡΧ Ο ΖΕΛΑΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΦΟΡΑΕΙ ΠΡΑΣΙΝΑ

patrinos777
QUOTE(ATHINOULA @ Sep 26 2013, 00:25 ) *
ΒΡΕ ΑΠΑΤΕΩΝΑ ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΕΞΑΡΧΕΙΑ ;ΗΜΟΥΝ ΠΡΙΝ ΜΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΣΤΟ ΜΕΤΣ
ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΤΗΛ
ΕΦΥΓΕ Ο ΤΑΡΧ Ο ΖΕΛΑΣ ΚΑΙ ΠΛΕΟΝ ΦΟΡΑΕΙ ΠΡΑΣΙΝΑ


χαχα σ έκανα και εμφανίστηκες έτσι????????? πήγα να δω λίγο τα λημέρια μου αλλά ξέφυγε στο τέλος το ματσάκι....,υπολόγισε θα μαι μέχρι 10,30 λογικα.....μετά θα μαι κέντρο
και προπονητής?????????και δε λές τπτ???????
Air Kef
Σχετικό-Άσχετο, υπάρχει κάποιος που να έχει τρόπο επικοινωνίας με κάποιον στον Αχιλλέα Κόκκινου Μύλου;

Thanks.
North_gato
QUOTE (Air Kef @ Oct 1 2013, 16:00 ) *
Σχετικό-Άσχετο, υπάρχει κάποιος που να έχει τρόπο επικοινωνίας με κάποιον στον Αχιλλέα Κόκκινου Μύλου;

Thanks.


Σου εστειλα mail.
daniel10


ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ
ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε)
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ

ΚΑΛΗ ΜΠΑΣΚΕΤΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ ΤΗΣ Γ ΕΣΚΑ 2 ΟΜΙΛΟΣ 2013-14

ΟΠΟΙΑ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ.
daniel10


1 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ


ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε) 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
jhantzop
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε) 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
North_gato

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε) 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 2
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

tas13
Καλησπερα φιλοι μου..Καλη χρονια να εχουμε, μακρια απο τραυματισμους και ελπιζω να εχουμε μια χρονια με καλα παιχνιδια.. Πρωτη αγωνιστικη λοιπον, προσωπικα δεν εχω ιδεα απο τις ομαδες, μονο οτι εχω ακουσει και για να δουμε πως θα ξεκινησει η χρονια.. Πρωτα προγνωστικα χωρις αναλυση μεχρι να δουμε τι παιζει..

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε) 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
doctor_dru
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε) 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
gspara

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 2
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
run'n'gun
ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 85 - 47 (41-21)
gspara
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ-ΜΕΛΑΣ 52-62(30-23).

Εφτασα στο ημιχρονο για να δω την ομαδα του tas13,αλλα δυστυχως μονο γουρι δεν εφερα rolleyes.gif

Στην τριτη περιοδο οι γηπεδουχοι εδειχναν να πατανε καλυτερα και να ελεγχουν τον ρυθμο με το 4αρι τους(14) αρκετα δραστηριο,αλλα να χανουν την ευκαιρια να ξεφυγουν παραπανω.

Στο 27' περιπου ο κοουτς των φιλοξενουμενων αλλαξε κουμανταδορο και το ματς γυρισε τουμπα.Με το σουπερ αθλητικο #4 στον ασο να τους νοικοκυρευει εκαναν αρχικα ενα σερι 11-2 και περασαν μπροστα 43-46 στο 32'.
Για 2-3 λεπτα κακο μπασκετ,αλλα ηταν φανερο οτι η ψυχολογια ειχε παει στον Μελας που συνολικα με 5 τριποντα(δυο απο το 7) ξεφυγε με +11.Οι δυο ψηλοι του απλα εβαλαν το κερασακι στο τελος.

Περιμενουμε σχολια απο τον αρμοδιο tas13.Καλη συνεχεια και στις δυο ομαδες.
North_gato
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 59-53

Η Πολιτεια πηρε απο το πρωτο δεκαλεπτο προβαδισμα δεκα ποντων, και επαναπαυομενη σε αυτο δεν εκανε σχεδον καμμια προσπαθεια για να διευρυνει την διαφορα. Βεβαια και η αμυνα του Αριωνα εσφιξε και δεν ηταν και ευκολο, κυριως οταν επαιξε ζωνη. Στο τελευταιο δεκαλεπτο ο Αριωνας εκανε μεγαλη προσπαθεια και ροκανισε τη διαφορα μεχρι τους τρεις ποντους (54-51) αλλα λιγο η νευρικοτητα τους και λιγο η μεγαλη εμπειρια και ψυχραιμια παικτων της Πολιτειας σταματησαν τις οποιες ελπιδες ανατροπης.
Και δυστυχως οφειλω να αναφερω αυτους που συνηθιζουν να γινονται αρνητικοι πρωταγωνιστες, τους διαιτητες. Στο τεταρτο δεκαλεπτο, και κυριως το τελευταιο τριλεπτο ειχαν καταργησει τα φαουλ.. Αποτελεσμα σε φαουλ που εγινε σε παικτη της Πολιτειας, ο ενας διαιτητης σφυριξε βηματα σε βαρος του, και καπακι τεχνικη ποινη επειδη ο παικτης διαμαρτυρηθηκε στον αλλο διαιτητη η ουσιαστικα δεν συμφωνησε με την αποφαση του. Στην αμεσως επομενη φαση ο διαιτητης που δεν ειχε συμμετοχη στην προηγουμενη φαση προσπαθωντας να αντισταθμισει την αδικια, ειδε φαουλ σε βαρος παικτη του Αριωνα. Εγω το φαουλτο ψαχνω ακομα παντως, οπως και αλλοι πολλοι. Και αυτη η παραφωνια σε ενα ηρεμο αγωνα παρα την διακυμανση στα τελευταια λεπτα.

QUOTE (North_gato @ Oct 8 2013, 16:48 ) *
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε) 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 2
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1



Οι εφηβοι του Αμυντα ερριξαν τα προγνωστικα μας στον κουβα.... smiley.gif
GR-HAMMER
παλληνη - ΓΣ αριων 1 (+4)
κακιστο παιχνιδι για την ομαδα μου... δε δουλεψε τπτ σε επιθεση και αμυνα...
καποια στιγμη το παιχνιδι πηγε και στο +22 αν δε κανω λαθος για τη παλληνη...
το γυρισαμε με το στανιο... αλλα εκει μαλλον συναντησαμε κοντρα...
Τωρα ερχεται η στιγμη που θα γινω κακος ομως...
και το τονιζω... μιλαω απο ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη και καμια σχεση με την ομαδα μου σαν σωματειο...
οτι λεω αφορα ΜΟΝΟ εμενα...
αυτο το φοβερο διδυμο διαιτητων ανακαλυψε 5-6 αντιαθλητικα και 3-4 τεχνικες ποινες(3 αντιαθλητικα και οι 2 τεχνικες πεντακαθαρες) οι υπολοιπες εφευρεση...
το διδυμο ξερει ποιο ητανε...
ακριβως το ιδιο διδυμο σφυραει και στο ανεξαρτητο τουρνουα του προεδρου της ΚΕΔ στον αγ κοσμα κ. τσαγκαμιλη...
(λαμβανα μερος μεχρι προσφατα...)
αντιαθλητικο οταν σε αγκαλιαζουνε προσπαθωντας να περπατησεις στην επιθεση, επιθετικο αντιαθλητικο... 2 λεπτα πριν τελειωσει... σε ποιο πλανητη το σφυριζουνε...
αντιαθλητικο την ωρα που απλα κανεις φαουλ σηκωνοντας το χερι στα τελευταια 10 δευτερα σηκωνοντας το χερι πριν το κανεις επισης σε ποιο κοσμο...
και οι απειλες δεν ειναι καλες... σας ακουσανε πολλοι...
ο κοσμος γελαγε με τις αποφασεις
οτι λεω τονιζω παλι ειναι μονο προσωπικη αποψη... και μπορει να την αντικρουσει οποιος θελει...
και συνοψιζω... ειμασταν κακιστοι σαν ομαδα σημερα... και ισως δεν αξιζαμε τη νικη...
αλλα τοση προσπαθεια να πηγαινει χαμενη επειδη ΕΠΡΕΠΕ να χασουμε ημαρτον δηλαδη...
και δεν εχω κατι με τα παιδια απο τη παλληνη(ισως μονο με εναν παλιο αγαπημενο).. το παιχνιδι τους παιζανε...
απλα καλη συνεχεια στο πρωταθλημα... με 50/50 διαιτησια...
καλημερες...
tarx_12
Ημαρτον ολοι πια.... Απο πρωτη αγωνιστικη αρχισαν τα κλάματα...
rock
QUOTE(GR-HAMMER @ Oct 12 2013, 07:41 ) *
παλληνη - ΓΣ αριων 1 (+4)
κακιστο παιχνιδι για την ομαδα μου... δε δουλεψε τπτ σε επιθεση και αμυνα...
καποια στιγμη το παιχνιδι πηγε και στο +22 αν δε κανω λαθος για τη παλληνη...
το γυρισαμε με το στανιο... αλλα εκει μαλλον συναντησαμε κοντρα...
Τωρα ερχεται η στιγμη που θα γινω κακος ομως...
και το τονιζω... μιλαω απο ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη και καμια σχεση με την ομαδα μου σαν σωματειο...
οτι λεω αφορα ΜΟΝΟ εμενα...
αυτο το φοβερο διδυμο διαιτητων ανακαλυψε 5-6 αντιαθλητικα και 3-4 τεχνικες ποινες(3 αντιαθλητικα και οι 2 τεχνικες πεντακαθαρες) οι υπολοιπες εφευρεση...
το διδυμο ξερει ποιο ητανε...
ακριβως το ιδιο διδυμο σφυραει και στο ανεξαρτητο τουρνουα του προεδρου της ΚΕΔ στον αγ κοσμα κ. τσαγκαμιλη...
(λαμβανα μερος μεχρι προσφατα...)
αντιαθλητικο οταν σε αγκαλιαζουνε προσπαθωντας να περπατησεις στην επιθεση, επιθετικο αντιαθλητικο... 2 λεπτα πριν τελειωσει... σε ποιο πλανητη το σφυριζουνε...
αντιαθλητικο την ωρα που απλα κανεις φαουλ σηκωνοντας το χερι στα τελευταια 10 δευτερα σηκωνοντας το χερι πριν το κανεις επισης σε ποιο κοσμο...
και οι απειλες δεν ειναι καλες... σας ακουσανε πολλοι...
ο κοσμος γελαγε με τις αποφασεις
οτι λεω τονιζω παλι ειναι μονο προσωπικη αποψη... και μπορει να την αντικρουσει οποιος θελει...
και συνοψιζω... ειμασταν κακιστοι σαν ομαδα σημερα... και ισως δεν αξιζαμε τη νικη...
αλλα τοση προσπαθεια να πηγαινει χαμενη επειδη ΕΠΡΕΠΕ να χασουμε ημαρτον δηλαδη...
και δεν εχω κατι με τα παιδια απο τη παλληνη(ισως μονο με εναν παλιο αγαπημενο).. το παιχνιδι τους παιζανε...
απλα καλη συνεχεια στο πρωταθλημα... με 50/50 διαιτησια...
καλημερες...

Καλημερα και απο μενα. 62-58 το σκορ και το μονο που μπορω να πω, πολυ ξυλο το ματς. Μονο μπασκετ δεν παιχτηκε. και αυτο εγινε οταν φυγαμε με +20 και τα παιδια του Αριων καταλαβαν μονο με κλωτσιες και μπουνιες το γυρναμε........ που και το πετυχανε μιας και τους αφησαν μεχρι ενος σημειου οι ρεφ. Τα αντιαθλητικα εγιναν και ακομα περισσοτερα οταν ο ψηλος μας στην πρωτη φαση που μπηκε τα μαυρισατε, χωρις ηπερβολες το ματι. Στο 10 μας το καλαμι του ειναι μαυρο και ο τετρακεφαλος απο το 13 την γονατια απο το μπασκετ που παιξατε........ Επρεπε να το καθαρισουμε απο ποιο νωρις και να το κρατησουμε. Καλη συνεχεια με μπασκετ bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif bball.gif
ATHINOULA
QUOTE (tarx_12 @ Oct 12 2013, 08:15 ) *
Ημαρτον ολοι πια.... Απο πρωτη αγωνιστικη αρχισαν τα κλάματα...


Ξεχασες να προσθεσεις οτι στο σπιτι του κρεμασμενου δεν μιλανε για σχοινι

κερδισαν λοιπον ολα τα φαβορι την πρωτη αγωνιστικη για να δουμε τι θα γινει τη δευτερη

για μενα φαβορι για 4αδα αχιλλεας ιριδα οφη και παλληνη
gspara
Τα απτελεσματα της 1ης αγωνιστικης


ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 62-58
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 60-64
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 56-60
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 52-62
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 84-46
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 85-47
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 59-53
North_gato
QUOTE (tarx_12 @ Oct 12 2013, 08:15 ) *
Ημαρτον ολοι πια.... Απο πρωτη αγωνιστικη αρχισαν τα κλάματα...


Δεν ειμαι παικτης, αλλα παρακολουθω τις ομαδες που αγωνιζεται ο γιος μου, για φετος την Πολιτεια.
Εκ του αποτελεσματος βλεπεις οτι για μενα δεν τιθεται θεμα κλαμματος, καθως τα φαλτσοσφυριγματα τελικα δεν επηρρεασαν το αποτελεσμα. Αυτα που επεσημανα αδικησαν εναλλαξ και τις δυο ομαδες, και θεωρησα οτι επρεπε να τα επισημανω, μηπως..... μηπως λεω και τα ακουσει κανενας και τραβηξει το αυτι σε αυτους που παριστανουν ους γνωστες των κανονισμων.
Kobe24
QUOTE(GR-HAMMER @ Oct 12 2013, 07:41 ) *
παλληνη - ΓΣ αριων 1 (+4)
κακιστο παιχνιδι για την ομαδα μου... δε δουλεψε τπτ σε επιθεση και αμυνα...
καποια στιγμη το παιχνιδι πηγε και στο +22 αν δε κανω λαθος για τη παλληνη...
το γυρισαμε με το στανιο... αλλα εκει μαλλον συναντησαμε κοντρα...
Τωρα ερχεται η στιγμη που θα γινω κακος ομως...
και το τονιζω... μιλαω απο ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου αποψη και καμια σχεση με την ομαδα μου σαν σωματειο...
οτι λεω αφορα ΜΟΝΟ εμενα...
αυτο το φοβερο διδυμο διαιτητων ανακαλυψε 5-6 αντιαθλητικα και 3-4 τεχνικες ποινες(3 αντιαθλητικα και οι 2 τεχνικες πεντακαθαρες) οι υπολοιπες εφευρεση...
το διδυμο ξερει ποιο ητανε...
ακριβως το ιδιο διδυμο σφυραει και στο ανεξαρτητο τουρνουα του προεδρου της ΚΕΔ στον αγ κοσμα κ. τσαγκαμιλη...
(λαμβανα μερος μεχρι προσφατα...)
αντιαθλητικο οταν σε αγκαλιαζουνε προσπαθωντας να περπατησεις στην επιθεση, επιθετικο αντιαθλητικο... 2 λεπτα πριν τελειωσει... σε ποιο πλανητη το σφυριζουνε...
αντιαθλητικο την ωρα που απλα κανεις φαουλ σηκωνοντας το χερι στα τελευταια 10 δευτερα σηκωνοντας το χερι πριν το κανεις επισης σε ποιο κοσμο...
και οι απειλες δεν ειναι καλες... σας ακουσανε πολλοι...
ο κοσμος γελαγε με τις αποφασεις
οτι λεω τονιζω παλι ειναι μονο προσωπικη αποψη... και μπορει να την αντικρουσει οποιος θελει...
και συνοψιζω... ειμασταν κακιστοι σαν ομαδα σημερα... και ισως δεν αξιζαμε τη νικη...
αλλα τοση προσπαθεια να πηγαινει χαμενη επειδη ΕΠΡΕΠΕ να χασουμε ημαρτον δηλαδη...
και δεν εχω κατι με τα παιδια απο τη παλληνη(ισως μονο με εναν παλιο αγαπημενο).. το παιχνιδι τους παιζανε...
απλα καλη συνεχεια στο πρωταθλημα... με 50/50 διαιτησια...
καλημερες...

Φιλαράκο για τη διαιτησία δυστυχώς σε αυτό το επίπεδο πάντα ο ηττημένος θα έχει παράπονα. Πολλά λάθη σίγουρα, αλλά λάθη. Άσε έξω τις θεωρίες για το ποιος έπρεπε να κερδίσει. Ήμαστε η ομάδα που έφαγε το ξύλο στον χθεσινό αγώνα και είχαμε 2 βασικούς μας παίχτες έξω με 5 φάουλ και άλλους 3 τραυματισμούς. Προσωπικά παίζω μπάσκετ 20 χρόνια και τέτοια γονατιά δεν έχω ξαναδεχτεί ποτέ. Και το κακό είναι ότι δεν έγινε καταλάθος.. Έβγαλα το 2ο ημίχρονο κουτσαίνοντας και σήμερα, μία μερα μετά, χωρίς υπερβολή δε μπορώ να σηκώσω το πόδι μου απ το έδαφος πάνω από 5 εκατοστά. Ένας απ τους ψηλούς μας θα έχει ανοιχτό το ένα μάτι γιατί το άλλο του το κλείσατε για τα καλά. Ο άλλος ψηλός καθώς πήγαινε κουτσαίνοντας για να δει το υπόλοιπο του αγώνα από τον πάγκο χαρακτηρίστηκε ως θεατρίνος από την κοπέλα που μας βοήθησε τόσο πολύ να κερδίσουμε.
Όσο για την ομάδα μου, πιστεύω πως αν είχαμε χθες ένα από τα δύο δημιουργικά γκαρντ που απουσίαζαν χθες, θα τελειώναμε εύκολα και με διαφορά πολλών πόντων το παιχνιδάκι. Οπότε μόνο καλύτερα μπορούμε να παίξουμε στη συνέχεια.
GR-HAMMER
QUOTE(Kobe24 @ Oct 12 2013, 14:10 ) *
Φιλαράκο για τη διαιτησία δυστυχώς σε αυτό το επίπεδο πάντα ο ηττημένος θα έχει παράπονα. Πολλά λάθη σίγουρα, αλλά λάθη. Άσε έξω τις θεωρίες για το ποιος έπρεπε να κερδίσει. Ήμαστε η ομάδα που έφαγε το ξύλο στον χθεσινό αγώνα και είχαμε 2 βασικούς μας παίχτες έξω με 5 φάουλ και άλλους 3 τραυματισμούς. Προσωπικά παίζω μπάσκετ 20 χρόνια και τέτοια γονατιά δεν έχω ξαναδεχτεί ποτέ. Και το κακό είναι ότι δεν έγινε καταλάθος.. Έβγαλα το 2ο ημίχρονο κουτσαίνοντας και σήμερα, μία μερα μετά, χωρίς υπερβολή δε μπορώ να σηκώσω το πόδι μου απ το έδαφος πάνω από 5 εκατοστά. Ένας απ τους ψηλούς μας θα έχει ανοιχτό το ένα μάτι γιατί το άλλο του το κλείσατε για τα καλά. Ο άλλος ψηλός καθώς πήγαινε κουτσαίνοντας για να δει το υπόλοιπο του αγώνα από τον πάγκο χαρακτηρίστηκε ως θεατρίνος από την κοπέλα που μας βοήθησε τόσο πολύ να κερδίσουμε.
Όσο για την ομάδα μου, πιστεύω πως αν είχαμε χθες ένα από τα δύο δημιουργικά γκαρντ που απουσίαζαν χθες, θα τελειώναμε εύκολα και με διαφορά πολλών πόντων το παιχνιδάκι. Οπότε μόνο καλύτερα μπορούμε να παίξουμε στη συνέχεια.


Δικαιωμα σου να πιστευεις οτι δεν εγινε καταλαθος... Αμυντικο γλυστριμα προς τα αριστερα γινεται και απλα προλαβαινεις να περασεις...
Αλλη ορεξη δεν εχουμε να χτυπαμε ο ενας τον αλλον για να τον τραυματισουμε σε μια ερασιτρχνικη κατηγορια και να μη μπορει μετα να δουλεψει στη κανονικη του ζωη... Το χομπυ μας κανουμε... Την αρρωστια μας
Φορουμ ειναι ομως και ο καθενας λεει τη γνωμη του...
Οι τραυματισμοι ειναι ασχημοι... Αλλα τα φαουλ ειναι μεσα στο παιχνιδι...
Οσο για απουσιες... Αντιστοιχα μας ελειπαν δυο βασικοτατοι ψηλοι μας... Αρα δεν μπορεις να λες ιεωρειες για το τι θα γινοτανε αν επαιζαν αυτοι... (δικα σου λογια χρησιμοποιω)
Τεσπα δν ειναι θεμα να ξεκινησω αντιπαραθεση... Εγω με τον εαυτο μου και την ομαδα μου τα εχω βασικα για τη κακη εμφανιση... Και κατα δευτερο με πολλεεες απο τις αππφασεις των αρχοντων του αγωνα... Ακρη δε θα βγαλω...
Αλλα την αποψη μου θα τη πω...
tas13
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘ. 52-62

Ηττα στη πρεμιερα για τη ομαδα μου απο εναν αντιπαλο περισσοτερο ετοιμο, παρα καλυτερο απο εμας..Οσο αντεξαμε στο πρωτο ημιχρονο δηλαδη, πιστευω ειμασταν πολυ καλοι και ειχαμε τον ελεγχο και το ρυθμο του αγωνα..Στη συνεχεια υπηρχε μια αγωνιστικη καταρευση, εγκλωβιστηκαμε στην επιθεση και δε καταφεραμε να παρουμε κατι καλυτερο απο το παιχνιδι..Οσο για τη διαιτησια να μη μεινω και εγω απ'εξω απο τα παραπονα..Οταν παιζεις εντος εδρας και τα φαουλ ειναι 15-30 υπερ του αντιπαλου σιγουρα κατι γινεται..Δε ξερω αν εκρινε το αποτελεσμα, μπορει και ναι μπορει και οχι, το μονο σιγουρο ειναι οτι δημιουργησε μεγαλο εκνευρισμο στην ομαδα μου, μπορει και αδικαιολογητα, παντως μας εβγαλε εκτος αγωνα και μας επηρεασε παρα πολυ στη ροη του αγωνα..Συνεχιζουμε, θελουμε πολυ δουλεια ακομα και μη ξεχναμε οτι ειμαστε μια ομαδα που ηταν ετοιμη να διαλυθει, οποτε η υπομονη ειναι μια λεξη που χρειαζεται και πιστευω θα τη βρουμε..
doctor_dru
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
tas13
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
gspara
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 1
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
gspara


ΟΦΗ Ηρακλείου-Ε.Σ.Ν. Μάκρης 64-55
Α. Ο Αμύντα (Ε)-Γ.Σ Παλλήνης 48-53
Μελάς Άγιος Ελευθέριος-Α.Σ Ροδόπολης 2-1 (+16)
Οίον Αγίου Στεφάνου-Α.Ε Αχιλλεύς 66-76
Γ.Σ Αρίων-Α.Ο Πολιτείας 44-40
Κηφισιά 2003 «Πλάτων»-Τρεις Αστέρες 89’ 56-63
Αρίων Αμαρουσίου-Ίρις Πετρούπολης 1-2
doctor_dru
Αρίωνας Αμαρουσίου - Ίρις Πετρούπολης 66-76
GR-HAMMER
Αριων - πολιτεια 44-40...
Ποσοστα παιδικου και για τις δυο ομαδες...
απο 15 χαμενεσ βολεσ η καθεμια...
Ντερμπι ολο το παιχνιδι... Στα ξεσπασμα της πολιτειας στο τελος του 3ου 10λεπτου και στις αρχες του 4ου αντθδρασαμε καλα... Μπγκανε και μερικα σουτ...
Κραταμε μονο τη νικη και ισως την αμυν και το παθος στα τελευταια λεπτα...
Κακα τ ψεμματα με 44 ποντους επιθεση δεν προκειται να κανουμε αλλη νικη...
Συνεχιζουμε...

Ελπιζω καποια στιγμη να τελειωσουν αυτοι οι τραυματισμοι... Απο το κυπελλο μεχρι και τωρα παντα με -3-5 παιχτες ειμαστε για διαφορους λογους και διαφορετικα ατομα καθε φορα...
Ενα ευχελαιο επειγντος...
tas13
ΚΗΦΗΣΙΑ - ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 56-63

Η αληθεια ειναι οτι νομιζαμε οτι θα παμε για βολτα..Και η εικονα του αντιπαλου βασικα αυτο εδειχνε..Αν δε το δειξεις ομως και μεσα στο γηπεδο..Σε γενικες γραμες δεν ειμασταν καλοι, δε θα πω βεβαια οτι ηταν και δυσκολη η νικη, αν και θα μπορουσε, πληρωσαμε το πολυ κακο ξεκινημα και το αδιαφορο τελευταιο 3λεπτο και η διαφορα ηρθε σε αυτα τα επιπεδα..Δε ξερω αν ειναι νωρις παντως εχουμε δουλεια ακομα..Οσο αφορα τη Κηφησια, το παλευουν τα πιτσιρικια που εχει, αν και θα περιμενα να δω μια πιο πειθαρχημενη ομαδα και αγωνιστικα και οσο αφορα την εικονα, αν και δικαιολογουνται νομιζω λογω ελειψη γηπεδου κυριως..Να ειστε καλα και καλη συνεχεια..
ATHINOULA
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ αν το ηρακλειο παιξει πληρης μπορει το 2
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ μαλλον το πιο αμφιρροπο της αγωνιστικης
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) καποτε ηταν μεγαλο τοπικο ντερμπι εστω κ δυσκολα θα μιλησει η εδρα


tas13
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1
doctor_dru
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1
gspara


ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 2
gspara
ΑΡΙΩΝ-ΑΜΥΝΤΑΣ 60-56(13-9,33-30,44-39).

Μετριο παιχνιδι αλλα μας αποζημιωσε η ανατρεπτικη δ περιοδος.
Οι γηπεδουχοι χωρις να πιασουν καλη αποδοση εδειξαν να εχουν τον ελεγχο του αγωνα χωρις ομως να μπορουν να παρουν διαφορα απο τους εφηβους του Αμυντα που αγωνιστηκαν σαν αντρες.Ειχαν και τις απουσιες τους οι φιλοξενουμενοι με κυριοτερη του φοβερου Μπουλογιωργου που ηταν Κρητη για τον αγωνα του αντρικου.

Στην δ περιοδο ο Αριωνας ξεφυγε 7-8 ποντους αλλα εκει μαλλον πιστεψε οτι καθαρισε και ο Αμυντας με 2 λεπτα για την ληξη περασε 50-54.
Μπροστα στο φασμα της ηττας ο Αριωνας επαιξε δυατη αμυνα και περασε την μπαλα στη ρακετα.Στο 54-54 το νο11 ,που δεν βρεθηκε ομως σε καλη μερα, με καθοριστικο σουτ απο τα 5 μετρα και 4/4 βολες εκρινε τον αγωνα.
Απο τον Αριωνα με καλες και κακες στιγμες ο αλλος ψηλος του(14).Ο σκορερ του απο την περιφερεια(10) μπηκε στην β περιοδο,ηταν πολυ καλος,αλλα στο β ημιχρονο δεν πηρε προσπαθειες.
Ο Hammer απαγορευεται να βγαινει απο το παιχνιδι γιατι παει περιπατο η κυκλοφορια και η καλη λειτουργια της ομαδας.Εξαιρετικος πασαδορος.Δεν μας ενημερωνεις ομως wink.gif .Δεν ηξερα οτι παιζει στην ομαδα ο αδελφος του Καραμαλεγκου.Ολοιδιος σε εμφανιση και στυλ.

Το αγαπημενο μου εφηβικο του Αμυντα ειναι αλλη ομαδα με την παρουσια του τρομερου γκαρντ Μαντζουρου(6) που επεστρεψε.Δεν βοηθησε το σημαντικο του επιθετικο οπλο,ο Γλυκοπουλος(11).Ευθυνεται και ο hammer γι'αυτο.
Πολυ καλος ο κατα συνθηκη σεντερ Αλεξανδρου(14) και ο Παπαλεξανδρου(15) με τα ελατηρια στα ποδια.
tommie1983
QUOTE (gspara @ Oct 25 2013, 23:46 ) *
ΑΡΙΩΝ-ΑΜΥΝΤΑΣ 60-56(13-9,33-30,44-39).

Μετριο παιχνιδι αλλα μας αποζημιωσε η ανατρεπτικη δ περιοδος.
Οι γηπεδουχοι χωρις να πιασουν καλη αποδοση εδειξαν να εχουν τον ελεγχο του αγωνα χωρις ομως να μπορουν να παρουν διαφορα απο τους εφηβους του Αμυντα που αγωνιστηκαν σαν αντρες.Ειχαν και τις απουσιες τους οι φιλοξενουμενοι με κυριοτερη του φοβερου Μπουλογιωργου που ηταν Κρητη για τον αγωνα του αντρικου.

Στην δ περιοδο ο Αριωνας ξεφυγε 7-8 ποντους αλλα εκει μαλλον πιστεψε οτι καθαρισε και ο Αμυντας με 2 λεπτα για την ληξη περασε 50-54.
Μπροστα στο φασμα της ηττας ο Αριωνας επαιξε δυατη αμυνα και περασε την μπαλα στη ρακετα.Στο 54-54 το νο11 ,που δεν βρεθηκε ομως σε καλη μερα, με καθοριστικο σουτ απο τα 5 μετρα και 4/4 βολες εκρινε τον αγωνα.
Απο τον Αριωνα με καλες και κακες στιγμες ο αλλος ψηλος του(14).Ο σκορερ του απο την περιφερεια(10) μπηκε στην β περιοδο,ηταν πολυ καλος,αλλα στο β ημιχρονο δεν πηρε προσπαθειες.
Ο Hammer απαγορευεται να βγαινει απο το παιχνιδι γιατι παει περιπατο η κυκλοφορια και η καλη λειτουργια της ομαδας.Εξαιρετικος πασαδορος.Δεν μας ενημερωνεις ομως wink.gif .Δεν ηξερα οτι παιζει στην ομαδα ο αδελφος του Καραμαλεγκου.Ολοιδιος σε εμφανιση και στυλ.

Το αγαπημενο μου εφηβικο του Αμυντα ειναι αλλη ομαδα με την παρουσια του τρομερου γκαρντ Μαντζουρου(6) που επεστρεψε.Δεν βοηθησε το σημαντικο του επιθετικο οπλο,ο Γλυκοπουλος(11).Ευθυνεται και ο hammer γι'αυτο.
Πολυ καλος ο κατα συνθηκη σεντερ Αλεξανδρου(14) και ο Παπαλεξανδρου(15) με τα ελατηρια στα ποδια.

Ο Κεφαλάς(95αρης, κάπου στα 2 μέτρα,ίσως λίγο παραπάνω), δεν παίζει πια στον Αμύντα ή δεν τον κατεβάζουν?
gspara
QUOTE (tommie1983 @ Oct 26 2013, 00:28 ) *
Ο Κεφαλάς(95αρης, κάπου στα 2 μέτρα,ίσως λίγο παραπάνω), δεν παίζει πια στον Αμύντα ή δεν τον κατεβάζουν?

Πηγε Αμερικη η παιχτουρα,κολεγιο με υποτροφια.
tommie1983
QUOTE (gspara @ Oct 26 2013, 00:32 ) *
Πηγε Αμερικη η παιχτουρα,κολεγιο με υποτροφια.

Λογικό, το άξιζε πιστεύω.Ακόμη και έτσι πάντως πολύ ανταγωνιστικός ο Αμύντας.
ATHINOULA
ξερει κανεις τι εγινε στη γκραβα και το οιον δεν κατεβηκε ναπαιξει στο 2ο ημιχρονο;
THE BOSS
QUOTE(gspara @ Oct 25 2013, 22:46 ) *
ΑΡΙΩΝ-ΑΜΥΝΤΑΣ 60-56(13-9,33-30,44-39).

Μετριο παιχνιδι αλλα μας αποζημιωσε η ανατρεπτικη δ περιοδος.
Οι γηπεδουχοι χωρις να πιασουν καλη αποδοση εδειξαν να εχουν τον ελεγχο του αγωνα χωρις ομως να μπορουν να παρουν διαφορα απο τους εφηβους του Αμυντα που αγωνιστηκαν σαν αντρες.Ειχαν και τις απουσιες τους οι φιλοξενουμενοι με κυριοτερη του φοβερου Μπουλογιωργου που ηταν Κρητη για τον αγωνα του αντρικου.

Στην δ περιοδο ο Αριωνας ξεφυγε 7-8 ποντους αλλα εκει μαλλον πιστεψε οτι καθαρισε και ο Αμυντας με 2 λεπτα για την ληξη περασε 50-54.
Μπροστα στο φασμα της ηττας ο Αριωνας επαιξε δυατη αμυνα και περασε την μπαλα στη ρακετα.Στο 54-54 το νο11 ,που δεν βρεθηκε ομως σε καλη μερα, με καθοριστικο σουτ απο τα 5 μετρα και 4/4 βολες εκρινε τον αγωνα.
Απο τον Αριωνα με καλες και κακες στιγμες ο αλλος ψηλος του(14).Ο σκορερ του απο την περιφερεια(10) μπηκε στην β περιοδο,ηταν πολυ καλος,αλλα στο β ημιχρονο δεν πηρε προσπαθειες.
Ο Hammer απαγορευεται να βγαινει απο το παιχνιδι γιατι παει περιπατο η κυκλοφορια και η καλη λειτουργια της ομαδας.Εξαιρετικος πασαδορος.Δεν μας ενημερωνεις ομως wink.gif .Δεν ηξερα οτι παιζει στην ομαδα ο αδελφος του Καραμαλεγκου.Ολοιδιος σε εμφανιση και στυλ.

Το αγαπημενο μου εφηβικο του Αμυντα ειναι αλλη ομαδα με την παρουσια του τρομερου γκαρντ Μαντζουρου(6) που επεστρεψε.Δεν βοηθησε το σημαντικο του επιθετικο οπλο,ο Γλυκοπουλος(11).Ευθυνεται και ο hammer γι'αυτο.
Πολυ καλος ο κατα συνθηκη σεντερ Αλεξανδρου(14) και ο Παπαλεξανδρου(15) με τα ελατηρια στα ποδια.


Μια χαρα ειναι ολα τα παιδια...αλλα απο που εξαγεις συμπερασματα; ποσο συχνα παρακολουθεις την ομαδα και τους παιχτες;
GR-HAMMER
QUOTE(gspara @ Oct 25 2013, 23:46 ) *
ΑΡΙΩΝ-ΑΜΥΝΤΑΣ 60-56(13-9,33-30,44-39).

Μετριο παιχνιδι αλλα μας αποζημιωσε η ανατρεπτικη δ περιοδος.
Οι γηπεδουχοι χωρις να πιασουν καλη αποδοση εδειξαν να εχουν τον ελεγχο του αγωνα χωρις ομως να μπορουν να παρουν διαφορα απο τους εφηβους του Αμυντα που αγωνιστηκαν σαν αντρες.Ειχαν και τις απουσιες τους οι φιλοξενουμενοι με κυριοτερη του φοβερου Μπουλογιωργου που ηταν Κρητη για τον αγωνα του αντρικου.

Στην δ περιοδο ο Αριωνας ξεφυγε 7-8 ποντους αλλα εκει μαλλον πιστεψε οτι καθαρισε και ο Αμυντας με 2 λεπτα για την ληξη περασε 50-54.
Μπροστα στο φασμα της ηττας ο Αριωνας επαιξε δυατη αμυνα και περασε την μπαλα στη ρακετα.Στο 54-54 το νο11 ,που δεν βρεθηκε ομως σε καλη μερα, με καθοριστικο σουτ απο τα 5 μετρα και 4/4 βολες εκρινε τον αγωνα.
Απο τον Αριωνα με καλες και κακες στιγμες ο αλλος ψηλος του(14).Ο σκορερ του απο την περιφερεια(10) μπηκε στην β περιοδο,ηταν πολυ καλος,αλλα στο β ημιχρονο δεν πηρε προσπαθειες.
Ο Hammer απαγορευεται να βγαινει απο το παιχνιδι γιατι παει περιπατο η κυκλοφορια και η καλη λειτουργια της ομαδας.Εξαιρετικος πασαδορος.Δεν μας ενημερωνεις ομως wink.gif .Δεν ηξερα οτι παιζει στην ομαδα ο αδελφος του Καραμαλεγκου.Ολοιδιος σε εμφανιση και στυλ.

Το αγαπημενο μου εφηβικο του Αμυντα ειναι αλλη ομαδα με την παρουσια του τρομερου γκαρντ Μαντζουρου(6) που επεστρεψε.Δεν βοηθησε το σημαντικο του επιθετικο οπλο,ο Γλυκοπουλος(11).Ευθυνεται και ο hammer γι'αυτο.
Πολυ καλος ο κατα συνθηκη σεντερ Αλεξανδρου(14) και ο Παπαλεξανδρου(15) με τα ελατηρια στα ποδια.


Οσον αφορα τον αγωνα με καλυψες πληρως... ετσι κυλησε το παιχνιδι...
Οσο για μενα για αλλο ενα συνεχομενο παιχνιδι ημουνα κακος... τουλαχιστον στην οργανωση... βγηκανε καποιες ασιστ, αλλα ητανε αρκετα τα λαθη.. κυριως στο στησιμο της ομαδας και που επρεπε να σημαδεψουμε... στην αμυνα κατι εγινε...
ευτυχως με καλυψε στα δυσκολα ο αλεξης (καραμολεγκος) και δεν ειχαμε απωλειες εντος εδρας...
πολλα μπραβο στους "αντρες" του αμυντα, μπηκανε μεσα για να κερδισουνε και δε το φοβηθηκανε καμια στιγμη το παιχνιδι...
Αν καποια στιγμη γυρισουνε και οι τραυματιες μας πιστευω θα αποδωσουμε πολυ καλυτερα...
τα κεφαλια κατω ομως για ειναι πολυ δυσκολη η επομενη βδομαδα.. πρεπει να δουλεψουμε πολυ γιατι παμε εκτος εδρας να παιξουμε με την καλυτερη ομαδα του ομιλου, κατα τη γνωμη μου, την ιριδα πετρουπολης... που ειναι φαβορι για τη 1η θεση..
πρεπει καπως να περιορισουμε μια πληρης ομαδα με τον μπομπερ Φιλντιση να εχει ξεκινησει με καμια 70αρια ποντους με 20 τριποντα στη 3 πρωτα παιχνιδια... και γενικα μια επιθεση που βαζει κοντα 80 ποντους καθε παιχνιδι
θα δουμε...
εχουμε πολυ δρομο ακομα
tas13
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΣ 70-41 (23-25)

Τραγικο πρωτο ημιχρονο για την ομαδα μου.. Παρα παρα πολλα λαθη, κακες επιλογες, επηρεαστηκαμε σιγουρα απο την αμυνα ζωνης του αντιπαλου απο το πρωτο λεπτο, αλλα αυτο δε μας δικαιολογει κιολας.. Στο δευτερο ημιχρονο μπηκαμε σαν αλλη ομαδα και καναμε τη καλυτερη εμφανιση που εχουμε κανει μεχρι τωρα μαζι με τα παιχνιδια του κυπελλου.. Τρομερη αμυνα, πολυ καλες συνεργασιες, αιφνιδιασμους και τρομερη ενεργεια σε ολη τη διαρκεια.. Σιγουρα ενα ημιχρονο που τα μισα αμα κανουμε στα επομενα παιχνιδια θα βγει κατι καλο πιστευω.. Δυσκολο αλλα με υπομονη θα ερθουν καλα πραγματα.. Ακομα ψαχνομαστε, θα το λεω συνεχεια οτι ειμαστε καινουργια ομαδα και χρειαζεται δουλεια ακομα και υπομονη για να γινουμε πρωτα ομαδα και μετα ολα τα αλλα θα ερθουν..
Οσο αφορα το Οιον.. Ημαρτον ρε παιδια, 35 ΛΕΠΤΑ ΖΩΝΗ.. Σε αγωνα Γ' Εσκα.. Τι διδασκει και τι θελει να παρει απο αυτα τα παιδια ενας προπονητης που παιζει ολο το παιχνιδι ζωνη.. Τεσπα επιλογες εναι αυτες που καμια φορα μπορει να βγουν αλλα θεωρω οτι σε αυτες τις κατηγοριες η ζωνη σε αυτη τη διαρκεια ειναι τραγικο να παιζεται.. Κατα τ'αλλα δεν ειναι κακη ομαδα με 3-4 καλα παιχτακια και κυριως ενας πιτσιρικας πλει μεικερ, θελει προσοχη και θα κανει ζημιες..
Καλη συνεχεια, να ειστε καλα..

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.