Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ Β' 0ΜΙΛΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
tas13
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ 62-75

Ηττα για την ομαδα μου με τη διαφορα ομως για μενα να ειναι πλασματικη..Για ενα ακομα παιχνιδι δειξαμε οτι ειμαστε ανταγωνιστικοι και οτι δυσκολα θα μας κερδιζει καθε ομαδα..Ενα πολυ καλο παιχνιδι, με γρηγορο ρυθμο και ωραιες φασεις πιστευω οτι το χαρηκε οποιος το ειδε..Η ομαδα μου ετυχε σε μια αρκετα κακη μερα κυριως αμυντικα που ειναι απο τα δυνατα μας κομματια, μας ελειπε η ενεργεια που βγαζαμε και ειμασταν αρκετα αστοχοι στο μεγαλυτερο μερος του παιχνιδιου..Ολα αυτα μαζι με το γρηγορο ρυθμο που εδωσε ο Αχιλλεας και την απιστευτη ευστοχια στα σουτ, κυριως στο πρωτο ημιχρονο, φτασαμε σε αυτο το αποτελεσμα..Καλη ομαδα οι φιλοξενουμενοι, φαινεται οτι ειναι πολυ δουλεμενη, θα ειναι απο τους πολυ σοβαρους υποψηφιους για ανοδο..Εμεις συνεχιζουμε, βγαλαμε αρκετες αδυναμιες και πρεπει να δουλεψουμε πανω σε αυτες..Ακολουθει μια καλη σειρα αγωνων και πιστευω οτι αν φανουμε οπως πρεπει θα κανουμε τις νικες που χρειαζομαστε για να μεινουμε πανω απο τη μεση και να ανεβουμε και ψυχολογικα..
daniel10



ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ=2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ=1
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ=1
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΓΣ ΑΡΙΩΝ=1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε)=1
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ=2
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ=2
tas13
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1 (δυσκολο παιχνιδακι εχουμε εδω, δεν εχω δει τη Παλληνη φετος και παω καθαρα με το πλεονεκτημα που δινει ενα κακο γηπεδο)

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 (θεωρω πολυ καλυτερη ομαδα τους γηπεδουχους και πιστευω οτι ευκολα ή δυσκολα θα κερδισουν)

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 (τρενο οι γηπεδουχοι και εδω θα εχουν ενα ευκολο βραδυ)

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1 (δυο συνεχομενες ηττες για την ομαδα μου απο τους πρωτοπορους και σε αυτο το παιχνιδι η νικη ειναι μονοδρομος απεναντι σε μια δυσκολη ομαδα οπως ακουγεται, κρισιμο ματς για εμας ελπιζω να μη βγαλουμε καποιες αδυναμιες του τελευταιου παιχνιδιου και να το παρουμε το παιχνιδι)

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1 (κρισιμο παιχνιδι για τους γηπεδουχους και καπου πρεπει να ξυπνησουν)

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2 (σε πολυ καλη κατασταση οι φιλοξενουμενοι δειχνουν οτι πανε για ψηλα δε νομιζω θα εχουν προβλημα και ευκολα ή δυσκολα θα το παρουν το παιχνιδι)

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2 (ευκολο βραδυ για τους φιλοξενουμενους)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε παιδια..
gspara
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
Kαλυτερη η Παλληνη,πιστευω εστω δυσκολα θα περασει.

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
Στο κυπελλο που τους ειδα μου αρεσε η Μακρη.Διαφορετικο παιχνιδι βεβαια τωρα,αλλα νομιζω οχι τοσο ευκολος ασος.

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
Για το 8/8.

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 2
Πολυ ενδιαφερον παιχνιδι.Ανεβασμενες και οι δυο ομαδες.Ο αηττητος στην εδρα του Αριων κυνηγαει μια καλη νικη εκτος.Δυσκολο βεβαια να χασουν δευτερο σερι εντος οι Αστερες αλλα αν ο Αριων εχει την ευστοχια που ειχε με τον Μελα εχει καλες πιθανοτητες.

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 2
Αν κατεβει με Τοπαλι-Μπουλογιωργο θα νικησει ευκολα.

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
Πολυ καλος ο ΟΦΗ,μαλλον θα περασει ευκολα.

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
Επιστροφη στις νικες μετα απο δυο σερι χαμενα.
PG TO C

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ under 55 ποντους την παλλήνη. derby πάω με την έδρα και τα πλακάκια. . .

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 οι τραμπουκισμοί της μάκρης δεν περνάνε στην πετρούπολη

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 πολλά με λίγα

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1 το στάνταρ μου στο 1,65 . πληρώνει καλά ο άσσος το θεωρώ άχαστο

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) καλός ο τοπάλι αλλά μην το βγάζεις και jordan. derby πάω με τον λούη 1

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ κλασικό αντιπάσκετ του Οφη με 35 λεπτά ζώνη. πάω με τους 2 καλούς σουτέρ της κατηγορίας. 1

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
gspara
QUOTE (PG TO C @ Nov 29 2013, 19:04 ) *
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) καλός ο τοπάλι αλλά μην το βγάζεις και jordan. derby πάω με τον λούη 1

Εννοειται.Ο Αντριανο ειναι ταχυτερος tongue.gif
Εκανα λαθος παντως,δεν εχει δικαιωμα συμμετοχης.

ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ-ΑΜΥΝΤΑΣ(Ε) 68-58(12-13,28-24,43-38).
Ντερμπυ για 3 δεκαλεπτα.Στο τεταρτο με δυο τριποντα του 5 οι γηπεδουχοι ξεφυγαν και καθαρισαν.

Ο Αριωνας χτυπησε στην δυναμη και δεν αφησε τους εφηβους να δωσουν γρηγορο ρυθμο.Πολυ καλοι οι δυο ψηλοι του,το 12(πρεπει να εβαλε 25αρα) και το 15,αλλα και το πλει(11).
Κορυφαιος του Αμυντα ο αερινος Ματζουρος.Οι γηπεδουχοι επικεντρωθηκαν στο μαρκαρισμα του,αλλα αυτα ειναι δυσκολα πραγματα.
Καλη εμφανιση στο πρωτο ημιχρονο απο τον μπατμαν-Γαρατζιωτη,οπως και απο τον Παπαλεξανδρου που μπηκε φουριοζος στην γ περιοδο.
Δεν αγωνιστηκε πολυ το θηριο της ομαδας,ο '96αρης Μπουρας,περιμενω να βοηθησει πολυ την Τριτη στο ντερμπυ με το Δουκα για το εφηβικο,
Θετικοτατη η παρουσια του μικρου απο το παιδικο.
gsp_5
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 76-78

Το κλέψαμε στην κυριολεξία το παιχνίδι αφού ήμασταν χειρότεροι. Η Πολιτεία μπροστά σε όλη τη διάρκεια (πέρα από ένα ξέσπασμα στο 25' όπου περάσαμε με +1). Το καλάθι της ανατροπής μπήκε στα τελευταία 13" (76-77) με τους γηπεδούχους να αστοχούν στην επόμενη επίθεση.
daniel10


ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΓΣ ΑΡΙΩΝ
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ


Αν ξερετε τα αποτελεσματα γραφτε τα.
tas13
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΑΡΙΩΝ 66-59

Επιστροφη στις νικες για την ομαδα μου και ανασα μετα τις δυο συνεχομενες ηττες..Οχι πολυ καλο παιχνιδι με κυριαρχο ρολο να παιζουν τα πολλα λαθη και απο τις δυο ομαδες..Ειδικα για την ομαδα μου τα λαθη ηταν παρα πολλα με αποτελεσμα να μη μπορεσουμε να πιασουμε ρυθμο και να χανουμε συνεχεια μια διαφορα που περναμε και παραλιγο στο τελος να το πληρωσουμε..Κραταμε τη νικη απεναντι σε μια καλη και μαχητικη ομαδα που ηδη εχει κανει ζημιες και θα κανει και αλλες αν την υποτιμησουν..
Συνεχιζουμε, δυστηχως τα προβληματα απο απουσιες δε λειπουν και δε μπορουμε να δουλεψουμε οπως πρεπει, αλλα πιστευω οτι παιχνιδι με παιχνιδι θα βελτιωνομαστε και θα παρουσιαστουμε ακομα πιο ανταγωνιστικοι..
GR-HAMMER χαρηκα για τη γνωριμια, καλη συνεχεια και ελπιζω παρα το ξενερωμα που εχεις φαει οπως και εγω με τη συμμετοχη στο φορουμ να συνεχισεις να γραφεις και να παραμεινεις ενεργος..
GR-HAMMER
QUOTE(tas13 @ Nov 30 2013, 16:46 ) *
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΑΡΙΩΝ 66-59

Επιστροφη στις νικες για την ομαδα μου και ανασα μετα τις δυο συνεχομενες ηττες..Οχι πολυ καλο παιχνιδι με κυριαρχο ρολο να παιζουν τα πολλα λαθη και απο τις δυο ομαδες..Ειδικα για την ομαδα μου τα λαθη ηταν παρα πολλα με αποτελεσμα να μη μπορεσουμε να πιασουμε ρυθμο και να χανουμε συνεχεια μια διαφορα που περναμε και παραλιγο στο τελος να το πληρωσουμε..Κραταμε τη νικη απεναντι σε μια καλη και μαχητικη ομαδα που ηδη εχει κανει ζημιες και θα κανει και αλλες αν την υποτιμησουν..
Συνεχιζουμε, δυστηχως τα προβληματα απο απουσιες δε λειπουν και δε μπορουμε να δουλεψουμε οπως πρεπει, αλλα πιστευω οτι παιχνιδι με παιχνιδι θα βελτιωνομαστε και θα παρουσιαστουμε ακομα πιο ανταγωνιστικοι..
GR-HAMMER χαρηκα για τη γνωριμια, καλη συνεχεια και ελπιζω παρα το ξενερωμα που εχεις φαει οπως και εγω με τη συμμετοχη στο φορουμ να συνεχισεις να γραφεις και να παραμεινεις ενεργος..


Οπως τα ειπε ο φιλος tas...
Κακο παιχνιδι για εμας... Πολλα λαθη... Μεγαλη αστοχια... Κακες επιλογες κ πααρα πολυ κακη αμυνα
ειδια στο 1-1, δωσαμε την ευκαιρια στους 3 αστερες να πετυχαινουνε ευκολα καλαθια...
Ολο σχεδον το παιχνιδι ειχαν μια διαφορα 5-10 ποντων ...
Πηγαμε να το κλεψουμε το ματσακι στο τελος αλλα δε τα καταφεραμε...
Συνεχιζουμε...
daniel10


ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ=1
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ=2
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89=1
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ=1
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ=1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ=2
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ=1
tas13
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2 (ντερμπακι εχουμε εδω, τη Παλληνη δε τη ξερω και παω με την Ιριδα καθαρα λογω μεχρι τωρα εικονας που εχω, παιχνιδι παντως που πιστευω θα κριθει στις λεπτομερεις)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1 (με την εικονα της περσινης ομαδας που εχω για τη Μακρη που ειχε ανταγωνιστικη ομαδα, με το δυσκολο γηπεδακι και το σκληρο μπασκετ που παιζει, θα πονταρω στη πρωτη ηττα του Αχιλλεα)

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2 (απο τα παιχνιδια που φοβαμαι πολυ, θεωρω οτι αν παρουσιαστουμε σοβαροι και δε κανουμε τα λαθη που καποια στιγμη θα μας στοιχισουν θα κερδισουμε, απεναντι σε μια ομαδα που δεν εχει νικη αλλα δειχνει οτι κοντραρει ολα τα παιχνιδια)

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1 (με σοβαροτητα θα εχουν ευκολο βραδυ οι γηπεδουχοι)

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 (δε μπορω να βγαλω ακρη με αυτο το παιχνιδι, παω με τους πιτσιρικαδες καθαρα απο τη μεχρι τωρα εικονα των ομαδων)

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1 (η πορεια των γηπεδουχων μεχρι τωρα απεναντι σε μια ομαδα που με απογοητευει μεχρι τωρα, με κανει να παω με νικη του ΟΦΗ ευκολα ή δυσκολα)

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1 (ευκολο βραδυ για τους γηπεδουχους)

Καλη αγωνιστικη να εχουμε παιδια..
North_gato
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ............. :2
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ............................ :2
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 .............:2
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ.............................:1
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ.........................:1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ....... ..:1
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ......:1

Πιθανο και το 2 της Πολιτειας, αναλογα με τα κεφια της.
Στους αλλους αγωνες δυσκολα βλεπω αλλα αποτελεσματα.. Βεβαια εχω μια συλλογη απο κουβαδες με ευκολες προβλεψεις.
gspara
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
Θα πονταρω στην μινι-εκπληξη για την αξιομαχη Παλληνη.

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
Επικινδυνη εξοδο,αλλα δεν νομιζω να χασει εκει το αηττητο.

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2
Παλευει η Ροδοπολη να σπασει το ροδι,αλλα οι Αστερες θα περασουν.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
Ευκολα για τον αηττητο στην εδρα του Αριωνα.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Και παλι βεβαια αναλογα τις απουσιες του Αμυντα.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Ευκολη νικη.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
Το ιδιο.
doctor_dru
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
PG TO C
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 2

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
doctor_dru
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2 +6
tas13
ΡΟΔΟΠΟΛΗ - ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 49-59

Ματς που δεν αξιζει ιδιαιτερης κριτικης και δε θα σταθω πολυ..Πολυ καλο πρωτο ημιχρονο για την ομαδα μου πηραμε μια διαφορα 15 ποντων και εκει καπου τελειωσε το παιχνιδι..Στο δευτερο επεσε η αποδοση μας και νομιζω με το παιχνιδι μας απλα περιμεναμε να τελειωσει το παιχνιδι και να παμε καπου να ζεσταθουμε γιατι το κρυο ηταν βαρυ..Συνεχιζουμε ακολουθουν δυο πολυ δυσκολα παιχνιδια μεχρι τη διακοπη, παιχνιδια που θα δειξουνε αν θα μεινουμε ψηλα ή απλα θα ειμαστε για καπου στη μεση..Τιποτα ιδιαιτερο η γηπεδουχοι δυσκολα θα καταφερουν να σωσουν τη χρονια αν και πολυ νωρις ακομα..
tarx_12
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
tas13
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1 (εχει παρει φορα και δυσκολα θα σταματησει εδω)

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 (κομβικο ματς για το που θα παμε απο εδω και περα, πολυ δυσκολο παιχνιδακι, με πολλες απουσιες, ελπιζω να κανουμε το καλυτερο και να παρουμε το παιχνιδακι)

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 2 (ευκολα ή δυσκολα θα κερδισουν οι φιλοξενουμενοι)

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1 (και εδω δε νομιζω να εχει προβλημα το φαβορι)

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2 (δυσκολο παιχνιδακι θα παω με τον ΟΦΗ που δειχνει πολυ καλυτερη εικονα μεχρι τωρα)

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1 (παω με το αουτσαιντερ, ενα μπαμ θα το κανει αυτη η ομαδα)

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1 (ευκολα ή δυσκολα θα το παρουν οι γηπεδουχοι)
gspara

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
Επικινδυνο ματς για τον αηττητο Αχιλλεα,αλλα η πρωτη ηττα θα ερθει την επομενη αγωνιστικη wink.gif

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1
Ενδιαφερον ματς με τους γηπεδουχους να εχουν το προβαδισμα.

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 2
Ηρθε η ωρα για την πρωτη εκτος εδρας νικη.

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 2
Δεν μπορω να πονταρω ηττα για την μεγαλη μου συμπαθεια.Περιμενω να το παλεψει,αν και λογικα θα εχει παλι απουσιες.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
Ανωτερος ο ΟΦΗ.

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
Μαχητικοι οι γηπεδουχοι,αλλα ο Μελας δεν θελει να χασει την επαφη με τους πρωτοπορους.

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
Ευκολα.
doctor_dru
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1

O Αμύντας ήταν μπροστά στο 10λεπτο,αλλά ανέβασαν στροφές οι γηπεδούχοι από το 2ο και μετά και επικράτησαν εύκολα
gsp_5
ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1 (+10)
GR-HAMMER
ροδοπολη - αριων 2 (+8-10 ποντους)
αλλο ενα κακο παιχνιδι για εμας...
με σχετικα μετριο μπασκετ αλλα ευστοχια στο 1ο ημιχρονο βρεθηκαμε μπροστα 21-40, αλλα με το ημιχρονο να κλεινει 29-40 με συνεχομενα λαθη κ κακες αμυνες στο τελευταιο λεπτο του ημιχρονου...
2ο ημιχρονο αργησαμε λιγο να βγουμε...
το παιχνιδι εγινε 42-42...
αλλα καπου εκει μεινανε απο δυναμεις οι παιχτες της μαχητικοτατης ροδοπολης...
σε κακο μπασκετ στα τελευταια 15 λεπτα κερδισανε οι λιγοτερο κακοι...
ευτυχως ειμασταν εμεις...
συνεχιζουμε...
Air15
στο ιρις αμυντας σημαντικο ρολο επαιξε και η διαιτησια του 2ου δεκαλεπτου .
sthnapexw
QUOTE(Air15 @ Dec 14 2013, 09:51 ) *
στο ιρις αμυντας σημαντικο ρολο επαιξε και η διαιτησια του 2ου δεκαλεπτου .


Μπορείς να μας αναλύσεις λίγο που ακριβώς έπαιξε ρόλο η διατησία σε παιχνίδι 27 πόντων?

Γνωρίζει κανείς γιατί το παιχνίδι ΟΦΗ - Ίριδας γίνεται Τρίτη και όχι Παρασκευή και το χάνουμε?Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω μάθει ότι τρώνε καλά στα εκτός έδρας παιχνίδια οι φίλαθλοι της Ίριδας.

Ελπίζω να πάει ο φίλος ο gspαρας και να μας κάνει μια καλή ομαδική και ατομική ανάλυση.
doctor_dru
QUOTE (sthnapexw @ Dec 14 2013, 15:55 ) *
Μπορείς να μας αναλύσεις λίγο που ακριβώς έπαιξε ρόλο η διατησία σε παιχνίδι 27 πόντων?

Γνωρίζει κανείς γιατί το παιχνίδι ΟΦΗ - Ίριδας γίνεται Τρίτη και όχι Παρασκευή και το χάνουμε?Όχι τίποτα άλλο αλλά έχω μάθει ότι τρώνε καλά στα εκτός έδρας παιχνίδια οι φίλαθλοι της Ίριδας.

Ελπίζω να πάει ο φίλος ο gspαρας και να μας κάνει μια καλή ομαδική και ατομική ανάλυση.

Πάλι καλά που θα γίνει Τρίτη να δούμε και μεις λίγο παραπάνω Ίριδα icon_drunk.gif
gspara
QUOTE (sthnapexw @ Dec 14 2013, 15:55 ) *
Ελπίζω να πάει ο φίλος ο gspαρας και να μας κάνει μια καλή ομαδική και ατομική ανάλυση.

χαχαχα....μην μου πειτε οτι αντεχετε να διαβασετε παραπανω απο μια σειρα χωρις να εχετε πιει κατι πριν w00t.gif

Φιλε sthnapexw λιγο δυσκολο αυτη την Τριτη,αλλα θα προσπαθησω smiley.gif
Air15
τι να γραψω δεν ειναι κατι περιεργο ο διαιτητης στο δευτερο δεκαλεπτο επαιξε τελειως ιριδα .η οποια σημειωταιων
ειναι πολυ καλη ομαδα για να μην παρεξηγηθω κιολας.
tas13
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ 60-55

Αλλη μια νικη για την ομαδα μου, πιο ευκολα απ'οτι δειχνει το τελικο σκορ.. Καλο παιχνιδι σε γενικες γραμμες, παρα τα προβληματακια που εχουμε παιξαμε καλο μπασκετακι και αν στο τελος δε βγαζαμε καποια κακα σημαδια η διαφορα θα ηταν μεγαλυτερη αν και μικρη σημασια εχει για μενα.. Καμια σχεση με τη περσινη ομαδα η Μακρη, δεν εχει κακη ομαδα και θα κανει ζημιες οπως και οι περισσοτερες ομαδες στον ομιλο.. Συνεχιζουμε λοιπον με ενα πολυ δυσκολο εκτος εδρας παιχνιδι, με νικη μενουμε ψηλα και θα εχουμε την ευκαιρεια μεσα στις διακοπες να καλυψουμε τις αδυναμιες και να φανουμε ακομα πιο ανταγωνιστικοι στη συνεχεια..
doctor_dru
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 61-68(27-46)

Δεν ξέρω αν ήρθε τελικά ο gspara ή προτίμησε κάποιο ματς του εφηβικού πρωταθλήματος,αλλά ας γράψω πως είδα εγώ το ματς.

Πιο δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι και με το #6 να σκοράρει με προσωπικές ενέργειες πήραν προβάδισμα 8-2.Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν σιγά σιγά να αφυπνίζονται και είδαμε ένα πρώτο δεκάλεπτο με πιο χαλαρές τις άμυνες να τελειώνει 22-21 και από τους φιλοξενούμενους να ηγούνται στο σκορ οι #7 και #12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Ίριδα ξεκίνησε με φόρα και κάνοντας ένα σερί 8-0 πέρασε μπροστά 22-29 και άναγκασε τον ΟΦΗ να πάρει τάιμ άουτ.Με την επιστροφή,ακολούθησαν οι πρώτοι πόντοι για τους γηπεδούχους στο 2ο δεκάλεπτο με ένα μάλλον τυχερό τρίποντο.Αυτό δεν πτόησε όμως τους φιλοξενούμενους,που έκαναν ένα πραγματικά διαστημικό δεκάλεπτο και έκλεισαν το ημίχρονο με το εντυπωσιακό +19.Γύρισαν υπομονετικά και όμορφα την μπάλα,είδαμε συνεργασίες και πλουραλισμό στο σκοράρισμα(#12,#14) αλλά κορυφαίος ήταν το #18 σ'αυτό το διάστημα με 10 πόντους και πολύ καλές επιλογές.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν η σειρά του ΟΦΗ να αποδώσει πολύ καλά,γύρισε την άμυνα του σε ζώνη,δημιούργησε προβλήματα στην Ίριδα και σταδιακά μείωσε την διαφορά.Σ'αυτό το διάστημα είδαμε αδυναμία της Ίριδας να κάνει καλές επιλογές στην ζώνη και τον ΟΦΗ να πετυχαίνει κάποια καλάθια στον αιφνιδιασμό και να μειώνει την διαφορά κυρίως με το #13 και #14.Οι γηπεδούχοι κάλυψαν διαφορά 12 πόντων και το δεκάλεπτο έκλεισε στο 46-53.

Από κει και πέρα είχαμε ντέρμπι καθώς οι φιλοξενούμενοι συνέχιζαν να μην βρίσκουν λύσεις στην ζώνη,αλλά επειδή έσφιξαν την άμυνα τους συνέχισαν να βρίσκονται μπροστά.Οι γηπεδούχοι το πάλευαν με τους #6,#13,#14 αλλά 2 καλάθια από τους #17 και #18 της Ίριδας,ένα λεπτό και κάτι πριν το τέλος έβαλαν τις βάσεις για την νίκη.Παρά την αστοχία στις βολές στο τέλος και ένα γρήγορο 5-0 των γηπεδούχων,οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με 61-68.

MVP του ματς το #18 της Ίριδας που αν δεν ήταν και άστοχος στις βολές θα είχε γράψει 20+.Καλή συνέχεια και στις 2 ομάδες! blove.gif
gspara
QUOTE (doctor_dru @ Dec 18 2013, 00:29 ) *
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 61-68(27-46)

Δεν ξέρω αν ήρθε τελικά ο gspara ή προτίμησε κάποιο ματς του εφηβικού πρωταθλήματος,αλλά ας γράψω πως είδα εγώ το ματς.

Πιο δυνατά μπήκαν οι γηπεδούχοι και με το #6 να σκοράρει με προσωπικές ενέργειες πήραν προβάδισμα 8-2.Οι φιλοξενούμενοι άρχισαν σιγά σιγά να αφυπνίζονται και είδαμε ένα πρώτο δεκάλεπτο με πιο χαλαρές τις άμυνες να τελειώνει 22-21 και από τους φιλοξενούμενους να ηγούνται στο σκορ οι #7 και #12.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η Ίριδα ξεκίνησε με φόρα και κάνοντας ένα σερί 8-0 πέρασε μπροστά 22-29 και άναγκασε τον ΟΦΗ να πάρει τάιμ άουτ.Με την επιστροφή,ακολούθησαν οι πρώτοι πόντοι για τους γηπεδούχους στο 2ο δεκάλεπτο με ένα μάλλον τυχερό τρίποντο.Αυτό δεν πτόησε όμως τους φιλοξενούμενους,που έκαναν ένα πραγματικά διαστημικό δεκάλεπτο και έκλεισαν το ημίχρονο με το εντυπωσιακό +19.Γύρισαν υπομονετικά και όμορφα την μπάλα,είδαμε συνεργασίες και πλουραλισμό στο σκοράρισμα(#12,#14) αλλά κορυφαίος ήταν το #18 σ'αυτό το διάστημα με 10 πόντους και πολύ καλές επιλογές.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν η σειρά του ΟΦΗ να αποδώσει πολύ καλά,γύρισε την άμυνα του σε ζώνη,δημιούργησε προβλήματα στην Ίριδα και σταδιακά μείωσε την διαφορά.Σ'αυτό το διάστημα είδαμε αδυναμία της Ίριδας να κάνει καλές επιλογές στην ζώνη και τον ΟΦΗ να πετυχαίνει κάποια καλάθια στον αιφνιδιασμό και να μειώνει την διαφορά κυρίως με το #13 και #14.Οι γηπεδούχοι κάλυψαν διαφορά 12 πόντων και το δεκάλεπτο έκλεισε στο 46-53.

Από κει και πέρα είχαμε ντέρμπι καθώς οι φιλοξενούμενοι συνέχιζαν να μην βρίσκουν λύσεις στην ζώνη,αλλά επειδή έσφιξαν την άμυνα τους συνέχισαν να βρίσκονται μπροστά.Οι γηπεδούχοι το πάλευαν με τους #6,#13,#14 αλλά 2 καλάθια από τους #17 και #18 της Ίριδας,ένα λεπτό και κάτι πριν το τέλος έβαλαν τις βάσεις για την νίκη.Παρά την αστοχία στις βολές στο τέλος και ένα γρήγορο 5-0 των γηπεδούχων,οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με 61-68.

MVP του ματς το #18 της Ίριδας που αν δεν ήταν και άστοχος στις βολές θα είχε γράψει 20+.Καλή συνέχεια και στις 2 ομάδες! blove.gif

Εσκισες doctor dru...τι θα καναμε χωρις εσενα 77.gif
Τελεια αναλυση,νοιωθω οτι ειδα τον αγωνα.Εγω δυστυχως δεν πηγα πουθενα σημερα sad.gif
Απο τον ΟΦΗ αυτοι ειναι και οι καλυτεροι του παιχτες.Ειδικα το 2αρι(6) ο Οικονομουλας ειναι μεγαλη μου αδυναμια,οπως και ο Δριμαλας(11).Το 13 πολυ δυνατος παιχτης.
Σημαντικο διπλο για την Ιριδα.
doctor_dru
QUOTE (gspara @ Dec 18 2013, 01:04 ) *
Εσκισες doctor dru...τι θα καναμε χωρις εσενα 77.gif
Τελεια αναλυση,νοιωθω οτι ειδα τον αγωνα.Εγω δυστυχως δεν πηγα πουθενα σημερα sad.gif
Απο τον ΟΦΗ αυτοι ειναι και οι καλυτεροι του παιχτες.Ειδικα το 2αρι(6) ο Οικονομουλας ειναι μεγαλη μου αδυναμια,οπως και ο Δριμαλας(11).Το 13 πολυ δυνατος παιχτης.
Σημαντικο διπλο για την Ιριδα.

Το 11 φορτώθηκε με φάουλ και δεν κατάφερε να βρει ρυθμό στο ματς.Μάλιστα στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου αποβλήθηκε με 5 φάουλ.Το 13 μου άρεσε πολύ,αρκετά καλός σε άμυνα και επίθεση.Σαφώς πολύ καλό διπλό για την Ίριδα,τώρα να δούμε τον ΟΦΗ πως θα αντιδράσει μετά τις γιορτές που έχει 2 δύσκολα ματς με Αχιλλέα και 3 Αστέρες.
gspara
Προγνωστικα 11ης Αγωνιστικης

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2
Αμφιρροπο.Μεγαλυτερο κινητρο οι Αστερες που θελουν να μην χασουν επαφη με την 3αδα.

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
Ανετα.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
Φαβορι ο Αριων στην αηττητη εδρα του.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1
Οπως ειχα πει θα πονταρω στην εκπληξη και στην πρωτη ηττα του Αχιλλεα.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Μαχητικη η Πολιτεια,αλλα ανωτερος ο Μελας,παιζει και στην εδρα του.

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
Ευκαιρια να ξεκολλησει απο την ουρα.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 61- 68
doctor_dru
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2
Ντέρμπι.Δυνατές ομάδες και οι 2,οριακό προβάδισμα στους γηπεδούχους

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
Λογικά εύκολα

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
Εύκολα ή δύσκολα θα το πάρει

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
Αήττητος ο Αχιλλέας και λογικά θα συνεχίσει απέναντι στα πιτσιρίκια του Αμύντα

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Φαβορί ο Μελάς,δεν θέλει να μείνει κι άλλο πίσω από τον Αχιλλέα και την Ίριδα

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2
Ντέρμπι ουραγών.Παρ'όλα αυτά θεωρώ καλύτερους τους φιλοξενούμενους και λογικά θα το πάρουν
tas13
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2 (οριακο ματς για τη συνεχεια, πολυ δυσκολο παιχνιδι, με πολλα προβληματα η ομαδα μου, παμε να κανουμε το παιχνιδακι μας και οτι βγει)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 (ευκολο βραδυ οι γηπεδουχοι)

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1 (καλυτεροι ομαδα οι γηπεδουχοι θα κερδισουν)

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2 (δε νομιζω να κανει γκελα ουτε εδω ο Αχιλλεας, καλυτερη και πιο ομαδα απο ολες οπως φαινεται δε νομιζω να εχει προβλημα ουτε εδω)

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 (τετοια παιχνιδια πρεπει να τα καθαριζει ο Μελας αν θελει να κανει κατι καλο φετος)

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (ευκολα πιστευω θα κερδισουν οι φιλοξενουμενοι)
sthnapexw
Παλλήνη - ΟΦΗ 75-72 και Μελας - Πολιτεια 2 στην παράταση!
doctor_dru
QUOTE (sthnapexw @ Dec 20 2013, 23:49 ) *
Παλλήνη - ΟΦΗ 75-72 και Μελας - Πολιτεια 2 στην παράταση!

Το διπλό της Πολιτείας αφήνει τον Μελά πίσω και με το νέο έτος παίζει ματς-φωτιά μέσα στην Ίριδα...
gspara
QUOTE (doctor_dru @ Dec 21 2013, 00:41 ) *
Το διπλό της Πολιτείας αφήνει τον Μελά πίσω και με το νέο έτος παίζει ματς-φωτιά μέσα στην Ίριδα...

Ο Μελας εχει χασει και στην εδρα του απο τον ΟΦΗ.
Η πρωτη 3αδα μαλλον κατοχυρωθηκε.
GR-HAMMER
υπαρχει ενας γυρος ακομα +2 παιχνιδια...
καμια 3αδα δεν εχει κατοχυρωθει θοδωρη...

νικη του αριων σημερα με 2 ποντους στη παραταση...
κακη εμφανιση και παλι... παιχνιδι 10-15 ποντων στο 3ο 10λεπτο το καναμε ντερμπυ στο 4ο...
παραλιγο ν το χασουμε κιολας... κραταμε το αποτελεσμα και π;λι...
doctor_dru
QUOTE (gspara @ Dec 21 2013, 01:24 ) *
Ο Μελας εχει χασει και στην εδρα του απο τον ΟΦΗ.
Η πρωτη 3αδα μαλλον κατοχυρωθηκε.

Αχιλλέας και Ίριδα μάλλον έχουν προβάδισμα αλλά ο ΟΦΗ δεν με έχει πείσει ότι είναι τοπ ομάδα.Θέλω να τον δω στα ματς που έρχονται με Αχιλλέα και 3 Αστέρες.
tas13
ΠΑΛΛΗΝΗ - ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 75-72

Δυστηχως δυο ανθρωπακια με κατι γκρι φανελιτσες μας στερησαν μια πολυ σπουδαια νικη..
Ας ξεκινησω λεγοντας οτι εγινε ενα πολυ ωραιο παιχνιδι με πολλες εναλλαγες στο σκορ και μεχρι το τελος να ειναι αμφιρροπο..Δυνατο παιχνιδι, με ωραιες φασεις και αρκετο εκνευρισμο απο τα σφυριγματα..
Ας ερθουμε και στα ανθρωπακια που πραγματικα δεν ειχαν ιδεα και με τα σφυριγματα τους μας εβγαλαν εκτος ρυθμου και παιχνιδιου..Σε 7 λεπτα 4 φαουλ στον ενα ψηλο, σε 6 λεπτα 4 φαουλ στον αλλο ψηλο, σε 15 λεπτα 4 φαουλ στο δυαρι μας, μη εχοντας και τη πολυτελεια παιχτων καθως τα πολλα θεματακια που εχουμε αγωνιζομαστε ουσιαστικα με 7 παιχτες, μπορειτε να καταλαβαιτε ποσο σημαντικο ηταν στην εκβαση του παιχνιδιου..Η Παλληνη ειχε τη πολυτελεια περισσοτερων παιχτων, οι παιχτες τους ειναι καλα εκπαιδευμενοι στο Ε και στο Α, το ξυλο δε τους ενοχλει καθως εχουν επιλογες, οποτε αν πεσεις και σε τετοιους διαιτητες που δε μπορουν να καταλαβουν το τροπο παιχνιδιου μιας ομαδας εχεις και τις συνεπειες..Χασαμε λοιπον απο μια ομαδα καλη, καλυτερη απο το μπασκετ που παιζει και ισως τη θεση που βρισκεται, εχοντας ομως 11 παιχτες να παιζουν ουσιαστικα για το νουμερο 10 (πραγματικα μεγαλος παιχτης), παιζοντας αγαρμπο μπασκετ και με αλλο σκοπο..Επειδη ομως αυτα τα ανθρωπακια που επειδη δε μπορεσαν να παιξουν ποτε τους μπασκετ απο αποθημενο και μονο εγιναν διαιτητες κανεις δε τα ελεγχει, θα εχουμε και θα ξαναεχουμε τετοιες διαιτησιες..
Χασαμε μια μεγαλη ευκαιρια να κανουμε μια μεγαλη νικη και να μεινουμε ψηλα και ισως αλλαζαμε τους στοχους μας με αυτο το διπλο, δε τα καταφεραμε ομως..Δε μπορεσαμε να τα βαλουμε και με αυτους..Συνεχιζουμε, εχει πολυ δρομο ακομα το πρωταθλημα, δε ξερω αν η διακοπη μας κανει καλο, ελπιζω να δουλεψουμε οπως πρεπει να ειμαστε υγιης και στη συνεχεια να παρουσιαστουμε καλυτεροι..
daniel10

11 ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ=
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ=
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ=
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ=
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ=
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ=


Αν ξερετε τα αποτελεσματα γραφτετα?
North_gato
QUOTE (sthnapexw @ Dec 21 2013, 00:49 ) *
Παλλήνη - ΟΦΗ 75-72 και Μελας - Πολιτεια 2 στην παράταση!



Δεν ξερω λεπτομερειες για αυτον τον αγωνα, αλλα κρινοντας εκ του αποτελεσματος και τους αγωνες της Πολιτειας που ειχα παρακολουθησει στην αρχη της περιοδου, νομιζω οτι η Πολιτεια ειχε αδικησει τον εαυτο της.
tommie1983
QUOTE (North_gato @ Dec 21 2013, 19:19 ) *
Δεν ξερω λεπτομερειες για αυτον τον αγωνα, αλλα κρινοντας εκ του αποτελεσματος και τους αγωνες της Πολιτειας που ειχα παρακολουθησει στην αρχη της περιοδου, νομιζω οτι η Πολιτεια ειχε αδικησει τον εαυτο της.

Θα συμφωνήσω,η Πολιτεία δεν είναι για να πέφτει.Και νομίζω πως δεν θα κινδυνέψει κιόλας. Νομίζω επίσης οτι η έλλειψη σταθερότητας οφείλεται στο ότι στηρίζεται υπερβολικά σε 2-3 πολύ καλές μονάδες που έχει.Και όλο το παιχνίδι είναι οι ατομικές προσπάθειες τους.
tommie1983
Προγνωστικά για την ερχόμενη αγωνιστική

Ροδ'όπολη- ΓΣ Παλλήνης 2
Ν. Μάκρη- ΓΣ Αρίων 2
Τρεις Αστέρες- Αμύντας(Ε) 1
ΑΕ Αχιλλέας- ΟΦΗ Ηρακλείου 1
Ίριδα Πετρούπολης- Μελάς 1
Πολιτεία- Κηφισιά 2003 1
Αρίων Αμαρουσίου- Άγιος Στέφανος 2
tas13
Χρονια πολλα και Καλη Χρονια σε ολους.. Υγεια, ευτυχια και ομορφες στιγμες με πολλα χαμογελα..
Για να δουμε τι θα δουμε μετα τη διακοπη και σε ποιες ομαδες εκανε καλο και σε ποιες κακο..

Ροδόπολη- ΓΣ Παλλήνης 2 (δε νομιζω να εχει προβλημα η Παλληνη)

Ν. Μάκρη- ΓΣ Αρίων 1 (παω με την εδρα και με μια ομαδα που δεν εχει δειξει ισως ακομα το πραγματικο προσωπο)

Τρεις Αστέρες- Αμύντας(Ε) 1 (επικυνδινο πολυ το παιχνιδι αυτο, απο αυτα που φοβαμαι και κυριως φοβαμαι εμας, επιστροφη στις νικες για να παμε στα δυο επομενα παιχνιδια που θα ειναι πραγματικοι τελικοι)

ΑΕ Αχιλλέας- ΟΦΗ Ηρακλείου 1 (καλυτερη ομαδα οι γηπεδουχοι με τη μεχρι τωρα εικονα, νομιζω θα παρει τη νικη που θα τη φερει ακομα πιο κοντα στο στοχο της)

Ίριδα Πετρούπολης- Μελάς 1 (ντερμπακι και εδω, παντως με τη μεχρι τωρα εικονα των ομαδων δειχνει πιο σοβαρη η Ιριδα και δινω πλεονεκτημα στους γηπεδουχους)

Πολιτεία- Κηφισιά 2003 1 (ευκολο απογευμα για τους γηπεδουχους)

Αρίων Αμαρουσίου- Άγιος Στέφανος 1 (ντερμπακι για κατω εχουμε εδω, θεωρω οτι καποια στιγμη το λεω και το ξαναλεω βεβαια οι γηπεδουχοι θα κανουν κατι καλο)
doctor_dru
Καλή χρονιά με υγεία πάνω απ'όλα!!!

Ροδόπολη - ΓΣ Παλλήνης 2
Ν. Μάκρη - ΓΣ Αρίων 1
Τρεις Αστέρες - Αμύντας(Ε) 1
ΑΕ Αχιλλέας - ΟΦΗ Ηρακλείου 1
Ίριδα Πετρούπολης - Μελάς 1
Πολιτεία - Κηφισιά 2003 1
Αρίων Αμαρουσίου - Άγιος Στέφανος 1
gspara
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2
Ευκολα.

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
Αμφιρροπο ματς.Ασσος λογω εδρας.

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 2
Ο Ραφαηλ ειναι αγριεμενος.Πηγε να μας τρελανει την Τριτη και να κερδισει μονος του τον Παο.

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1
Δυνατο ματς με τον Αχιλλεα να εχει προβαδισμα.

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
Ενδιαφερον ματς και αυτο.Ο Μελας θελει να καλυψει το χαμενο εδαφος,αλλα εδω δυσκολα.

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
Ανετη νικη.

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
Ντερμπι ουραγων.Οι γηπεδουχοι εχουν τον πρωτο λογο.
tarx_12
Ροδόπολη - ΓΣ Παλλήνης 1
Ν. Μάκρη - ΓΣ Αρίων 1
Τρεις Αστέρες - Αμύντας(Ε) 1
ΑΕ Αχιλλέας - ΟΦΗ Ηρακλείου 1
Ίριδα Πετρούπολης - Μελάς 1
Πολιτεία - Κηφισιά 2003 1
Αρίων Αμαρουσίου - Άγιος Στέφανος 2

This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.