Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γ' ΕΣΚΑ Β' 0ΜΙΛΟΣ 2013-14
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Ε.Σ.Κ.Α.
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ATHINOULA
QUOTE (tas13 @ Oct 27 2013, 13:46 ) *
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΣ 70-41 (23-25)

Τραγικο πρωτο ημιχρονο για την ομαδα μου.. Παρα παρα πολλα λαθη, κακες επιλογες, επηρεαστηκαμε σιγουρα απο την αμυνα ζωνης του αντιπαλου απο το πρωτο λεπτο, αλλα αυτο δε μας δικαιολογει κιολας.. Στο δευτερο ημιχρονο μπηκαμε σαν αλλη ομαδα και καναμε τη καλυτερη εμφανιση που εχουμε κανει μεχρι τωρα μαζι με τα παιχνιδια του κυπελλου.. Τρομερη αμυνα, πολυ καλες συνεργασιες, αιφνιδιασμους και τρομερη ενεργεια σε ολη τη διαρκεια.. Σιγουρα ενα ημιχρονο που τα μισα αμα κανουμε στα επομενα παιχνιδια θα βγει κατι καλο πιστευω.. Δυσκολο αλλα με υπομονη θα ερθουν καλα πραγματα.. Ακομα ψαχνομαστε, θα το λεω συνεχεια οτι ειμαστε καινουργια ομαδα και χρειαζεται δουλεια ακομα και υπομονη για να γινουμε πρωτα ομαδα και μετα ολα τα αλλα θα ερθουν..
Οσο αφορα το Οιον.. Ημαρτον ρε παιδια, 35 ΛΕΠΤΑ ΖΩΝΗ.. Σε αγωνα Γ' Εσκα.. Τι διδασκει και τι θελει να παρει απο αυτα τα παιδια ενας προπονητης που παιζει ολο το παιχνιδι ζωνη.. Τεσπα επιλογες εναι αυτες που καμια φορα μπορει να βγουν αλλα θεωρω οτι σε αυτες τις κατηγοριες η ζωνη σε αυτη τη διαρκεια ειναι τραγικο να παιζεται.. Κατα τ'αλλα δεν ειναι κακη ομαδα με 3-4 καλα παιχτακια και κυριως ενας πιτσιρικας πλει μεικερ, θελει προσοχη και θα κανει ζημιες..
Καλη συνεχεια, να ειστε καλα..

ΤΡΑΓΙΚΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ Ο ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΜΕΣΑ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΙ Η ΚΑΛΗ ΠΕΡΣΙΝΗ ΠΟΡΕΙΑ .ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΒΕΒΑΙΑ ΦΥΓΑΝΕ 2 ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΙ ΑΛΙΜΠΕΡΤΗΣ.Παρολα αυτα η ομαδα μπορει να σωσει τη χρονια αρκει να ξυπνησουν καποιοι και οποιοσ δεν μπορει να τον στειλουν εκει απο οπου ηρθε.Καλη συνεχεια σε μια πρωην ομαδα μου τους 3 αστερες οσο για εμας μετα το δωρο της κηφισιας το ματσ με τη ροδοπολη ειναι ΤΕΛΙΚΟΣ.
North_gato
QUOTE (ATHINOULA @ Oct 27 2013, 14:09 ) *
ΤΡΑΓΙΚΟΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΟΝΤΩΣ Ο ΑΓΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΑΡΜΟΣΤΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΙΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΗΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΑΜΕΣΑ ΛΥΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΣΤΡΑΦΙ Η ΚΑΛΗ ΠΕΡΣΙΝΗ ΠΟΡΕΙΑ .ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΒΕΒΑΙΑ ΦΥΓΑΝΕ 2 ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΒΑΣΙΚΟΥΣ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΤΗΣ ΑΝΟΔΟΥ ΑΝΔΡΕΟΥ ΚΑΙ ΑΛΙΜΠΕΡΤΗΣ.Παρολα αυτα η ομαδα μπορει να σωσει τη χρονια αρκει να ξυπνησουν καποιοι και οποιοσ δεν μπορει να τον στειλουν εκει απο οπου ηρθε.Καλη συνεχεια σε μια πρωην ομαδα μου τους 3 αστερες οσο για εμας μετα το δωρο της κηφισιας το ματσ με τη ροδοπολη ειναι ΤΕΛΙΚΟΣ.


Ετσι οπως ειχες γραψει την αρχικη σου ερωτηση ειχα την εντυπωση πως το Οιον ειχε αποχωρησει απο τον αγωνα..
Υποθετω οτι στην κατηγορια και ισως σε αυτες τις πρωτες αγωνιστικες οπου αρκετες ομαδες ψαχνουν τα πατηματα τους κατι τετοιο ισως και δεν ειναι ασυνηθιστο. Λιγο η αγωνιστικη αλλαγη του αντιπαλου, λιγο τα διαφορετικα καλαθια, λιγο η αλλαγη της αγωνιστικης νοοτροπιας συμβαλλουν πολλες φορες σε μια εντυπωσιακη ανατροπη...
Βεβαια υπαρχουν και χειροτερα! Ομαδα που δειχνει οτι εφτασε απλα μεχρι το παρκε... Φρεσκο παραδειγμα στον προχτεσινο αγωνα Ιρις- Πολιτεια, οπου η Πολιτεια ουδεποτε "εμφανιστηκε" στον αγωνιστικο χωρο..
gspara
QUOTE (THE BOSS @ Oct 26 2013, 19:05 ) *
Μια χαρα ειναι ολα τα παιδια...αλλα απο που εξαγεις συμπερασματα; ποσο συχνα παρακολουθεις την ομαδα και τους παιχτες;

Τι εννοεις?Εγραψα κατι που δεν ιχυει?
Την ομαδα την παρακολουθω αρκετα συχνα τα 3 τελευταια χρονια,κυριως Τριτες στο εφηβικο αλλα εχω δει και αρκετους αγωνες σε Δ και Γ.
THE BOSS
QUOTE(gspara @ Oct 27 2013, 23:01 ) *
Τι εννοεις?Εγραψα κατι που δεν ιχυει?
Την ομαδα την παρακολουθω αρκετα συχνα τα 3 τελευταια χρονια,κυριως Τριτες στο εφηβικο αλλα εχω δει και αρκετους αγωνες σε Δ και Γ.

Μου κανει εντυπωση πόσο ευκολα γινοντσι χαρακτηρισμοι για παιχτες την αξία τους κλπ....πως μπορει καποιος και με ποια κριτηρια να "κρινει" παιδια αυτης της ηλικίας...να ανεβαζει καποιους η το αντιστροφο

τέλος παντων δεν προκειται να μπω σε λεπτομερειες

QUOTE(gspara @ Oct 27 2013, 23:01 ) *
Τι εννοεις?Εγραψα κατι που δεν ιχυει?
Την ομαδα την παρακολουθω αρκετα συχνα τα 3 τελευταια χρονια,κυριως Τριτες στο εφηβικο αλλα εχω δει και αρκετους αγωνες σε Δ και Γ.

Μου κανει εντυπωση πόσο ευκολα γινοντσι χαρακτηρισμοι για παιχτες την αξία τους κλπ....πως μπορει καποιος και με ποια κριτηρια να "κρινει" παιδια αυτης της ηλικίας...να ανεβαζει καποιους η το αντιστροφο

τέλος παντων δεν προκειται να μπω σε λεπτομερειες
ksg
Καλημέρα. Τι έγινε δεν έχει προγνωστικά σήμερα?
gspara
4η Αγωνιστική

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1
tas13
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1
ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1
ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2
ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1
doctor_dru
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1 Μικρό προβάδισμα στους γηπεδούχους

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 2 Πιο έμπειρη η Μάκρη,πιστεύω θα κάνει την πρώτη της νίκη

ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 Ντέρμπι ουραγών,χωρίς να έχω εικόνα από κανέναν

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2 ψάχνονται οι 3 αστέρες όπως λέει ο tas13 αλλά εύκολα ή δύσκολα πιστεύω θα το πάρουν

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2 Καλύτερη ομάδα η φιλοξενούμενοι,λογικά εύκολα

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1 όλοι περιμένουν τον Φίλντιση που έχει ξεκινήσει φουριόζος,αλλά θα μιλήσει η εμπυρία του φίλου μου και οι γηπεδούχοι θα κάνουν το 4\4

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 1 Θα τα παλέψουν οι μικροί του Αμύντα,οριακά πάω στον άσσο και δεν αποκλείω την έκπληξη σε αυτό το ματς
ATHINOULA
Sτο τοπικο ντερμπι των μελλοθανατων κερδισε ο αγιος στεφανος
North_gato
AO ΠΟΛΙΤΕΙΑ -ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 51-76
Το αποτελεσμα τα λεει ολα.
doctor_dru
4 στα 4 για την Ίριδα,τελικό σκορ 61-55
GR-HAMMER
ιρις - αριων 61-55
περιεργο παιχνιδι...
τα πολλα επιθετικα φαουλ του 1ου 10λεπτου...
και κακες στιγμες στην αμυνα αφηνοντας τα οπλα της ιριδας να κανουνε παιχνιδι...
οπως και πολλα χαμενα πεναλντυ μονοι μας εφεραν το 1ο ημιχρονο στο 36-21
το 2ο ημιχρονο αλλο παιχνιδι...
σιδερενια αμυνα... απλα καθε καλαθι με αιμα...
8 ποντοι απο καλαθια και 17 βολες... αν μετρησα καλα...
σε ολο το 2ο ημιχρονο...
διαιτησιες κτλ ειναι απλα ανουσιο να ασχολουμαστε...
παραπονα παντα θα υπαρχουνε γιατι κανεις δεν ειναι τελειως...
αλλα προσωπικα λαθη δε μας επετρεψαν να ολοκληρωσουμε την ανατροπη..
σε μια εδρα που δυσκολα θα πετυχει καποιος κατι...
αξιζε πιστευω το παιχνιδι για οσους το παρακολουθησαν...
2-2 μεχρι τωρα... αλλα πρωτη φορα φετος παιξαμε κατι...
συνεχιζουμε με ανεβασμενο ηθικο για τη δυσκολη συνεχεια...
sky is the limit...
gspara


Ίρις Πετρούπολης-Γ.Σ Αρίων 61-55
Οίον Αγίου Στεφάνου-Α.Σ Ροδόπολης 54-43
ΟΦΗ Ηρακλείου-Α.Ο Αμύντα (Ε) 52-42
Α.Ο Πολιτείας-Α.Ε Αχιλλεύς 51-77
Κηφισιά 2003-Ε.Σ.Ν. Μάκρης 55-72
Αρίων Αμαρουσίου-Τρεις Αστέρες 89' 69-74
Μελάς Άγιος Ελευθέριος-Γ.Σ Παλλήνης 67-61
tommie1983
Και ντέρμπυ Αχιλλέας-Ίριδα την επόμενη αγωνιστική.
tas13
ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡ. - ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 69-74

Ψαχνομαι να δω απο που θα ξεκινησω..Τεσπα..
Ομαδα και εμφανιση για μεγαλα πραγματα, δειξαμε στοιχεια μεγαλης ομαδας..
Καταστροφικο πρωτο δεκαλεπτο και απο την εικονα της ομαδας μου με κακες επιλογες και πολλα αστοχα σουτ, αλλα κυριως απο ενα τυπακο με γκρι που πραγματικα με τις αποφασεις του μας προκαλεσε τεραστιο εκνευρισμο και μας εβγαλε εκτος παιχνιδιου.. Απο ενα φαουλ αυστηρο, ακολουθησαν δυο τεχνικες ποινες και ντεσκαλιφιε στο παιχτη μας με αποτελεσμα 8 βολες και τη διαφορα στο τελος του πρωτου δεκαλεπτου να ειναι +24 για τη γηπεδουχο ομαδα.. Αδικαιολογητες για μενα και για πολλους ισως συμπεριφορες, ξερουμε με τι διαιτητες εχουμε να κανουμε, αλλα καμια φορα βγαινεις εκτος οριων..
Απο εκει και περα αρχισε η μεγαλη ανατροπη.. Τα ξεχασαμε ολα και πραγματικα καναμε ενα τρομερο παιχνιδι σε αμυνα και επιθεση.. Μεγαλο παθος στην αμυνα, που απο εκει επρεπε να ξεκινησουμε και καλες επιλογες στην επιθεση, με αρκετη ευστοχια θα ελεγα.. Οταν ειπα οτι δειξαμε στοιχεια μεγαλης ομαδας ειναι πραγματικοτητα και μη μου πει κανεις με τι αντιπαλο επαιζες, μακαρι να βρεθηκε και καποιος αλλος στο γηπεδο να αναφερει τι ειδε..
Συνεχιζουμε, κατω τα κεφαλια και δουλεια για να γινουμε καλυτεροι και ανταγωνιστικοτεροι..
Οσο αφορα τον Αριωνα δεν ειναι για 0-4, εχει καλη ομαδα, καλες μοναδες και πιστευω οτι συντομα θα παει πολυ καλυτερα..
Να ειστε καλα και καλη συνεχεια..
str
τασαρε, πραγματι μεγαλη η ανατροπη σας...δεν δικαιολογειται απο τον αριωνα να χασει τοσο μεγαλη διαφορα ειδικα απο την στιγμη που χασατε τοσο νωρις τον ψηλο σας και παραλληλα εκνευριστηκατε τοσο πολυ...

αλλα αν θες ακουσε τη γνωμη μου...
τοσο το φαουλ στον ψηλο, οσο και οι δυο τεχνικες οσο και το ντισκαλιφειε, ολα αυτα μαζεμενα ηταν απολυτα σωστα.
και εξηγουμαι..
το φαουλ ηταν καθαρο φαουλ καθως ο ψηλος κατεβαζει τα χερια...δεν ειναι σε καθετη θεση...εκει ξεκινανε ολα..
ο ψηλος σας διαμαρτυρεται οτι ειναι καθετα με τα χερια ψηλα ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι..φυσιολογικα πραγματα που συμβαινουν σε καθε αγωνα...το θεμα θα ειχε ληξει εκει αν ο διατητης μιλαγε στον ψηλο σας και του ελεγε, του εδειχνε, οτι φιλε εκανες φαουλ γιατι κατεβασες τα χερια...ετσι το ειδα και τελος...
ισως εκει να ειχαν τελειωσει ολα...
απ την στιγμη που ομως αποφασιζει οτι δεν θα ανοιξει διαλογο με τον παιχτη, δινει τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια...

στη συνεχεια ο, παικτης σας ακομα πιο εκνευρισμενος πιανει τον διαιτητη απ τον αγκωνα για να του "μιλησει"....απ την στιγμη που ακουμπας το διαιτητη , ετσι οπως τον αρπαξε ο παικτης σας δικαιολογημενη η δευτερη τεχνικη....
και πανω που τα πραγματα φαινοντουσαν να ειχαν ηρεμισει ο ψηλος σας λεει στο διαιτητη "θα σου πω μετα τον αγωνα εξω τι εκανα"...με ηρεμο υφος μεν, χωρις κανενα απειλητικο υφακι θα μπορουσα να πω...η φραση ομως που ειπε δεν αλλαζει...
πραγματι ισως να εννοουσε προς το διαιτητη οτι αφου δεν μου μιλας να μου εξηγησεις τι εκανα και δεν ανοιγεις κουβεντα μαζι μου μολις τελειωσει το ματς θα σου δειξω τι εκανα στη φαση(ετσι συμπεριφεροταν ο διαιτητης αυτος, δεν μιλαγε, ηταν λιγο μπλαζε)...
αλλα δυστυχως ο διαιτητης το εξελαβε σαν απειλη...πολυ φυσιολογικο και αυτο ομως....αρα σωστο και το ντισκαλιφιε...


αρ εν κατακλειδι,

1.μπλαζε ο διαιτητης σε βαθμο εκνευριστικο, θα μπορουσε να μιλαει καποιες φορες με τους παικτες, να τους εξηγει ως ενος σημειου και αν ο παικτης συνεχιζει να διαμαρτυρεται η παραμενει εριστικος τοτε τεχνικη ποινη...(παρεπιπτοντως ειχατε καποια παιχτακια πολυ εριστικα...ολο μπλα μπλα και γκρινια..και να πεις οτι ηταν και απο τους καλους σας και ο διαιτητης δεν αφηνε να φανει η ποιοτητα τους και εκνευριζοταν παει στην ευχη...ο ενας για παραδειγμα που μου ερχεται στο μυαλο, ας μην πω το νουμεο του ηταν αστα να πανε και ολη την ωρα γκρινιαζε...)

2.σωστες ολες οι αποφασεις του που αφορουσαν τη συγκεκριμενη φαση...


αντε καλη συνεχεια!!!

σορρυ για το σεντονι, σκοπος δεν ειναι να ζαλισω με μια φαση ενος αγωνα απο τους δεκαδες που γινονται...απλα ισως να στιγματισω πως μπορει ενα ματσακι να γινει @#@$ απο μια σωστη αποφαση μεν αλλα λαθος διαχειρισθησα δε....

και ενα εντυπωσιακο...16/16 βολες ο ψηλος του αριωνα....
tas13
QUOTE(str @ Nov 5 2013, 10:26 ) *
τασαρε, πραγματι μεγαλη η ανατροπη σας...δεν δικαιολογειται απο τον αριωνα να χασει τοσο μεγαλη διαφορα ειδικα απο την στιγμη που χασατε τοσο νωρις τον ψηλο σας και παραλληλα εκνευριστηκατε τοσο πολυ...

αλλα αν θες ακουσε τη γνωμη μου...
τοσο το φαουλ στον ψηλο, οσο και οι δυο τεχνικες οσο και το ντισκαλιφειε, ολα αυτα μαζεμενα ηταν απολυτα σωστα.
και εξηγουμαι..
το φαουλ ηταν καθαρο φαουλ καθως ο ψηλος κατεβαζει τα χερια...δεν ειναι σε καθετη θεση...εκει ξεκινανε ολα..
ο ψηλος σας διαμαρτυρεται οτι ειναι καθετα με τα χερια ψηλα ενω στην πραγματικοτητα δεν ειναι..φυσιολογικα πραγματα που συμβαινουν σε καθε αγωνα...το θεμα θα ειχε ληξει εκει αν ο διατητης μιλαγε στον ψηλο σας και του ελεγε, του εδειχνε, οτι φιλε εκανες φαουλ γιατι κατεβασες τα χερια...ετσι το ειδα και τελος...
ισως εκει να ειχαν τελειωσει ολα...
απ την στιγμη που ομως αποφασιζει οτι δεν θα ανοιξει διαλογο με τον παιχτη, δινει τεχνικη ποινη για διαμαρτυρια...

στη συνεχεια ο, παικτης σας ακομα πιο εκνευρισμενος πιανει τον διαιτητη απ τον αγκωνα για να του "μιλησει"....απ την στιγμη που ακουμπας το διαιτητη , ετσι οπως τον αρπαξε ο παικτης σας δικαιολογημενη η δευτερη τεχνικη....
και πανω που τα πραγματα φαινοντουσαν να ειχαν ηρεμισει ο ψηλος σας λεει στο διαιτητη "θα σου πω μετα τον αγωνα εξω τι εκανα"...με ηρεμο υφος μεν, χωρις κανενα απειλητικο υφακι θα μπορουσα να πω...η φραση ομως που ειπε δεν αλλαζει...
πραγματι ισως να εννοουσε προς το διαιτητη οτι αφου δεν μου μιλας να μου εξηγησεις τι εκανα και δεν ανοιγεις κουβεντα μαζι μου μολις τελειωσει το ματς θα σου δειξω τι εκανα στη φαση(ετσι συμπεριφεροταν ο διαιτητης αυτος, δεν μιλαγε, ηταν λιγο μπλαζε)...
αλλα δυστυχως ο διαιτητης το εξελαβε σαν απειλη...πολυ φυσιολογικο και αυτο ομως....αρα σωστο και το ντισκαλιφιε...


αρ εν κατακλειδι,

1.μπλαζε ο διαιτητης σε βαθμο εκνευριστικο, θα μπορουσε να μιλαει καποιες φορες με τους παικτες, να τους εξηγει ως ενος σημειου και αν ο παικτης συνεχιζει να διαμαρτυρεται η παραμενει εριστικος τοτε τεχνικη ποινη...(παρεπιπτοντως ειχατε καποια παιχτακια πολυ εριστικα...ολο μπλα μπλα και γκρινια..και να πεις οτι ηταν και απο τους καλους σας και ο διαιτητης δεν αφηνε να φανει η ποιοτητα τους και εκνευριζοταν παει στην ευχη...ο ενας για παραδειγμα που μου ερχεται στο μυαλο, ας μην πω το νουμεο του ηταν αστα να πανε και ολη την ωρα γκρινιαζε...)

2.σωστες ολες οι αποφασεις του που αφορουσαν τη συγκεκριμενη φαση...


αντε καλη συνεχεια!!!

σορρυ για το σεντονι, σκοπος δεν ειναι να ζαλισω με μια φαση ενος αγωνα απο τους δεκαδες που γινονται...απλα ισως να στιγματισω πως μπορει ενα ματσακι να γινει @#@$ απο μια σωστη αποφαση μεν αλλα λαθος διαχειρισθησα δε....

και ενα εντυπωσιακο...16/16 βολες ο ψηλος του αριωνα....


Αντε ρε Χρησταρα εσενα περιμενα...χααχχα
Συμφωνω με τα περισσοτερα και οπως ειπα και εγω οτι τετοιες συμπεριφορες δεν ειναι σωστες..Και θεωρω οτι σωστες ηταν οι αποφασεις απλα το οτι εφτασε σε αυτο το σημειο ηταν εργο του διαιτητη..Οπως και το οτι ειδικα στο πρωτο ημιχρονο σκοραραν οι γηπεδουχοι μονο με βολες, πραγματικα πρεπει να βαρεσαν πανω απο 35 στο παιχνιδι..Ολα αυτα λοιπον θεωρω οτι δικαιολογουν καποιες αντιδρασεις και γκρινια, δεν αντεχονται ρε φιλε αυτοι οι διαιτητες..
Δε μιλας πολυ στο φορουμ και περιμενα αφου αναφερθηκες να γραψεις κατι παραπανω για τη μεγαλη νικη και ανατροπη που καναμε..
Φιλια πολλα ρε φιλε, χαρηκα πολυ που σε ειδα και καλη συνεχεια στη "δοκιμη" σου.. smiley.gif
str
QUOTE(tas13 @ Nov 5 2013, 13:12 ) *
Αντε ρε Χρησταρα εσενα περιμενα...χααχχα
Συμφωνω με τα περισσοτερα και οπως ειπα και εγω οτι τετοιες συμπεριφορες δεν ειναι σωστες..Και θεωρω οτι σωστες ηταν οι αποφασεις απλα το οτι εφτασε σε αυτο το σημειο ηταν εργο του διαιτητη..Οπως και το οτι ειδικα στο πρωτο ημιχρονο σκοραραν οι γηπεδουχοι μονο με βολες, πραγματικα πρεπει να βαρεσαν πανω απο 35 στο παιχνιδι..Ολα αυτα λοιπον θεωρω οτι δικαιολογουν καποιες αντιδρασεις και γκρινια, δεν αντεχονται ρε φιλε αυτοι οι διαιτητες..
Δε μιλας πολυ στο φορουμ και περιμενα αφου αναφερθηκες να γραψεις κατι παραπανω για τη μεγαλη νικη και ανατροπη που καναμε..
Φιλια πολλα ρε φιλε, χαρηκα πολυ που σε ειδα και καλη συνεχεια στη "δοκιμη" σου.. smiley.gif



τι να γραψω ρε?? το ειπα στην πρωτη γραμμη...
οταν χανεις με 25 ποντους και εχεις και τοση τσατιλα...ή που θα διασυρθεις ή (αν στο επιτρεψει και ο αντιπαλος βεβαια) θα σκυλιασεις και θα κανεις την μεγαλη ανατροπη...εσεις καταφερατε το δευτερο...
βεβαια οι διαφορες ειναι για να γυρνανε..ειδικα αν ειναι απ το πρωτο δεκαλεπτο...
το σημαντικοτερο δεν ειναι οτι γυρισατε το ματς, αλλα οτι στα κρισιμα σημεια , ειδικα το 7 σας, εβαλε τα σουτακια ολα απο μεση αποσταση, ενω πριν ειχατε σπασει τα στεφανια και ετσι μενατε συνεχει κοντα..αν μετα απο τοση ανατροπη σου ξαναξεφυγει λιγο ο αντιπαλος, εστω με 5 6 ποντακια...δυσκολα μετα γυρναει...

σε μια φαση στο πρωτο , λεω πωπω, χανω και την παναθα που σερνεται στο βελιγραδι για να βλεπω 25 ποντους ματσακι τελειωμενο....αλλα διαψευστηκα!!
PG TO C
Ποιες ομάδες θα υποβιβαστουν?
tas13
Παμε προγνωστικα με λιγο αναλυση για το πως βλεπω τα παιχνιδια, καθως σιγα σιγα, αν και πολυ νωρις ακομα, αρχιζουν να φαινονται καποια πραγματα για τις ομαδες και τους στοχους..Καλη αγωνιστικη να εχουμε παιδια..

ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1 (ευκολα απογευμα νομιζω για τους γηπεδουχους, αν και δεν εχω εικονα τους δειχνουν δυνατοι και οτι πανε για ψηλα, θεωρω οτι δε θα δυσκολευτουν απεναντι στους μικρους και αρκετα αναρχους ως ομαδα φιλοξενουμενους)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1 (αν ειναι η ιδια ομαδα με τη περσινη οι γηπεδουχοι με απογοητευουν, πιστευω οτι ευκολα ή δυσκολα παντως θα το παρουν το παιχνιδι)

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (τους γηπεδουχους δε τους ξερω αλλα φαινεται οτι δεν ειναι η ανταγωνιστικη ομαδα των προηγουμενων χρονων, πιστευω οτι οι φιλοξενουμενοι που δεν ειναι για τοσο χαμηλα θα κανουν τη πρωτη τους νικη)

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 (για να εχει αντικρισμα η προηγουμενη νικη δε το συζηταω καν οτι πρεπει να κερδισουμε το παιχνιδι, και εδω δεν εχω εικονα του αντιπαλου, αλλα θεωρω οτι εχουμε την ευκαιρεια να κανουμε αλλη μια νικη που θα μας δωσει αυτοπεποιθηση σαν ομαδα και ηρεμια για τη συνεχεια)

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2 (ντερμπακι δειχνει εδω και στο συγκεκριμενο παιχνιδι δεν ξερω τις ομαδες, απο τα λεγομενα που θελουν την Ιριδα μεγαλο φαβορι του ομιλου παω με το διπλο, αν και ξαναλεω δεν εχω δει καμια ομαδα)

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1 (καμια εικονα για κανεναν, παω με την εδρα απο ενστικτο)

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2 (ακουω καλα λογια για τους μικρους, δεν εχω εικονα αλλα αν υποτιμηθουν μπορει να κανουν ζημιες απ'οτι ακουω, παω με τους πιο εμπειρους φιλοξενουμενους που πανε για ψηλα)
gspara
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
Ανωτεροι οι γηπεδουχοι.

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
Μετα τη νικη της προηγουμενης αγωνιστικης πιστευω θα ανεβει η Μακρη.

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Οι μοναδικες ομαδες χωρις νικη.Πονταρω στους γηπεδουχους.

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Ανεβασμενοι οι γηπεδουχοι,φουλ για 4η σερι νικη.

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 1
Το ντερμπι της αγωνιστικης.Μαλλον μεγαλυτερο κινητρο οι γηπεδουχοι.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 2
Ο Αριωνας σταθηκε παραπανω απο αξιοπρεπως στην Ιριδα αλλα ακομα δεν εχει παιξει καλα,σε αντιθεση με τους φιλοξενουμενους.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
Φαβορι ο Μελας αλλα θα πονταρω στο μαχητικοτατο εφηβικο.
doctor_dru
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1
gspara
ΑΡΙΩΝΑΣ-ΟΦΗ 54-48(15-14,25-29,37-42).

Με πολυ καλη εμφανιση και δυνατη αμυνα στην δ περιοδο ο Αριωνας επιβεβαιωσε την αγωνιστικη του ανοδο σπαζοντας το αηττητο του ΟΦΗ που εμεινε απο δυναμεις στο τελος.

Στην πρωτη περιοδο ο Αριωνας εδειξε να παταει καλυτερα απεναντι στην ζωνη του ΟΦΗ που ειχε τον βασικο του σεντερ(8) με 3 φαουλ απο το 3'.
Οι φιλοξενουμενοι ανεβασαν την αποδοση τους και με φοβερους τους Οικονομουλα(6) και Δριμαλα(14) προηγηθηκαν 20-28.
Λιγο πριν τη ληξη του ημιχρονου σφυριχθηκε, κακως κατα την γνωμη μου, 4ο φαουλ στον ψηλο του ΟΦΗ που διαμαρτυρηθηκε εντονα και με τεχνικη ποινη αποβληθηκε.

Παρολαυτα οι φιλοξενουμενοι και στην γ περιοδο ειχαν τον ελεγχο χωρις ομως να μπορουν να παρουν μεγαλη διαφορα.

Καθοριστικοτατη η εισοδος του πλει(6) για τον Αριωνα προς το τελος της γ περιοδου που με δυο κολλητα 3ποντα ξεκολλησε την ομαδα του και την ανεβασε ψυχολογικα.
Αντιθετα ο ΟΦΗ εχασε την συγκεντρωση του και εδειξε να μενει απο ανασες υποκυπτοντας στο παθος και στην ενεργεια του Αριωνα στην δ περιοδο.

Απο τους γηπεδουχους που εκαναν καλυτερο ροτεισον βοηθησαν σχεδον ολοι.Πολυτιμοτερος το 6 και πολυ καλο με μεγαλη ενεργεια το 7.
Απο τον ΟΦΗ Οικονομουλας,Δριμαλας εδειξαν παιχτες για αλλη κατηγορια.Φοβερος αμυντικος και πολυ καλο κορμι ο παουερ(13).Ελπιδοφορος ο ταχυτατος '95αρης Μανιος(7).
gsp_5
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 58 - 38 ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑ 2003
team 12
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ 41 - ΜΕΛΑΣ 53
panther2910
Κανένα αποτέλεσμα ???
tas13
ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ - ΠΟΛΙΤΕΙΑ 64-57

Νικη για την ομαδα μου μετα απο ενα καλο σε γενικες γραμμες παιχνιδι..Με τρεις απουσιες και προβληματα τελευταιας στιγμης ξεραμε οτι θα δυσκολευτουμε σε καποια σημεια του παιχνιδιου..Παρολο αυτα καναμε ενα παρα πολυ καλο πρωτο ημιχρονο εκει που δε τα παμε και πολυ καλα, κυριως επιθετικα λειτουργησαμε πολυ καλα κρατωντας το ρυθμο και το παιχνιδι εκει που το θελαμε..Στο δευτερο ημιχρονο εσφιξαν πολυ την αμυνα τους οι αντιπαλοι, γενικα κυριαρχησε το αναρχο παιχνιδι, με κακες και κυριως ατομικες επιλογες, αρκετο "ξυλο", και ετσι ποιοτικα το παιχνιδι δεν ηταν και πολυ καλο..Αν και απειληθηκαμε σε καποια σημεια στο δευτερο ημιχρονο δε νομιζω οτι θα μπορουσαμε να το χασουμε αυτο το ματσακι..
Τεταρτη λοιπον σερι νικη και πιστευω οτι σιγα σιγα χτιζουμε τις βασεις για να πετυχουμε τον αρχικο μας στοχο που ειναι η ευκολη παραμονη και στη συνεχεια να ηρεμησουμε και να προσπαθησουμε να φτιαξουμε κατι καλυτερο..Ακολουθουν δυο πολυ δυσκολα παιχνιδια με απο τα φαβορι του ομιλου και ελπιζω σε αυτα να δειξουμε κατι καλο..
Οσο για τη Πολιτεια, δεν ειναι κακη ομαδα, βασιζεται βεβαια κυριως σε ατομικες ενεργειες αλλα πιστευω οτι ειναι απο τις ομαδες που δε θα εχουν προβλημα και θα τερματισουν αρκετα ψηλα..Βεβαια ο ομιλος ειναι λιγο περιεργος και δε ξερω πως θα εξελιχθει, δεν εχω δει και ολες τις ομαδες..Τεσπα..
Αυτα, καλη συνεχεια, να ειστε καλα..
PG TO C
Αυτός ο Ινδός Διαιτητής δεν κάνει να σφυρίζει ούτε ακαδημία 1 .. Πόσο μάλλον που σφυρίζει και Γ , Β ΕΣΚΑ αντρικά.. Η κατάληξη του καμια μέρα θα είναι σαν του συναδέλφου του Κ Σκούτα στο Κορωπί. ..Ο Ινδός νομίζει ότι είναι ο Λαμόνικα και έχει και υφάκι..Να είσαι καλα Ινδέ.. Ο αδερφός σου είναι εξίσου κακός αλλά δεν προκαλεί τουλάχιστον.. Κάτι είναι και αυτό.. Τα φιλία μου...
tas13
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2 (παω με το διπλο γιατι δε μου εδειξε κατι ιδιαιτερο το Οιον, τους φιλοξενουμενους δε τους εχω δει αλλα φαινεται καλυτερη ομαδα)

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 (μετα τη προηγουμενη νικη νομιζω οτι πηραν λιγο μπρος οι γηπεδουχοι και δε θα αφησουν αυτο το παιχνιδακι να παει χαμενο)

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 (μαλλον ευκολα θα κερδισουν οι γηπεδουχοι)

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 2 (κοντρα σε ενα απο τα φαβορι και πληγωμενο απο την ηττα της προηγουμενης αγωνιστικης, παμε να χτυπησουμε το παιχνιδακι και οτι βγει)

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1 (μετα τη μεγαλη νικη της προηγουμενης αγωνιστικης δε νομιζω οτι θα εχουν προβλημα σε αυτο το ματσακι οι γηπεδουχοι)

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 2 (μαχη πιτσιρικαδων, τιποτα αξιολογο οι γηπεδουχοι, μαχητικοι και πιο αγωνιστικοι δειχνουν οι φιλοξενουμενοι)

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1 (τον ΟΦΗ δεν τον εχω δει και δεν εχω αποψη, πιστευω οτι ο Μελας εχει καλη ομαδα, εχει ψυχολογια, την εδρα οποτε παμε με τον ασσο)

Πολυ νεκρα βλεπω ρε παιδια, τι εγινε που πηγατε ολοι..
Καλη αγωνιστικη να εχουμε παιδια..
doctor_dru
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 2 θα συμφωνήσω με τον tas13

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 ντέρμπι,μικρό προβάδισμα στους γηπεδούχους

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 μια απτα ίδια και εδώ

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 1 δύσκολα δεύτερη σερί ήττα παρόλο που οι 3 αστέρες του tas13 είναι καλή ομάδα

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1 μαχητικός ο Αρίων αλλά λογικά ο Αχιλλέας θα το πάρει

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 2 καλύτεροι οι πιτσιρικάδες του Αμύντα απέναντι σε μια από τις πιο αδύναμες ομάδες

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1 δυνατές ομάδες,καλό παιχνίδι αναμένεται,πάω με την έδρα
tarx_12
ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ - ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 1 έστω και οριακά

ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ 1 ντέρμπι,μικρό προβάδισμα στους γηπεδούχους

ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 1 χάλι μαύρο και οι δύο ομάδες

ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 1 δύσκολα δεύτερη σερί ήττα παρόλο που οι 3 αστέρες του tas13 είναι μέτρια ομάδα

ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ 1 προβλέψιμος ο Αρίων αλλά λογικά ο Αχιλλέας θα το πάρει

ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 2 καλύτεροι οι πιτσιρικάδες του Αμύντα απέναντι σε μια από τις πιο υποβιβασμένες ομάδες

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 1 πάω με την κακή έδρα.

Air15
αμυντας 2
ATHINOULA
1ος ο ΑΓΙΟΣ
tarx_12
athinoula εννοεις ασσος ο αγιος. ΟΙΟΝ - ΠΑΛΛΗΝΗ 69-65

για το ματς : Η παλλήνη νόμιζε θα κερδίσει εύκολα όπως στο κύπελλο. οι γηπεδούχοι παιζοντας αρκετή ώρα ζώνη δεχόμενοι βέβαια βροχή από τρίποντα κατάφεραν να κρατηθουν και να χανουν μόνο 5 στο ημίχρονο.. Στο δεύτερο ξέφυγε σε μια φάση ο άγιος με πολύ , 8 νομίζω δεν κράτησε όμως την διαφορα. Μεγάλος άσσος για το Οίον που σίγουρα θα δώσει όρεξη για δουλεία..
daniel10

Καλησπερα σας τα σκορ απο τους αγωνες:

1) ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ - ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ
2) ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ - ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ
3) ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89
4) ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ - ΓΣ ΑΡΙΩΝ
5) ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ - ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε)
6) ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ - ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
GR-HAMMER
αχιλλεας - αριων...
66-46...
πλασματικη η διαφορα, αναλυση αργοτερα..
str
αριων αμαρουσιου -νεα μακρη 2.

στη δευτερη παραταση, και μονο απο αυτο καταλαβαινεις οτι ηταν ωραιο παιχνιδι, με σασπενς.

και στην κανονικη διαρκεια και στην πρωτη παραταση ισοφαριση απο τον αριωνα με 2/2 βολες.
παραλιγο να ειχαμε και τριτη παραταση αλλα το τριποντο του αριωνα στην εκπνοη ηταν αστοχο.
πολλα λαθη απο τον αριωνα, ευκολα χαρισμενα καλαθια, πολλα τριποντα απο νεα μακρη σε κρισιμα σημεια.

η διαιτησια αν και με λαθη, εντουτοις οι διαιτητες ηταν συνεργασιμοι, ουτε μπλαζε, ουτε ειρωνες, σταθηκαν ικανοποιητικα.
γενικα το ματσακι σε πολυ ηρεμο κλιμα. μακαρι να ναι ολα τα ματσακια ετσι.
tas13
ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ - ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 70-63

Μια λεξη που θα μπορουσα να πω ειναι οτι κριμα..Ειχαμε μια μεγαλη ευκαιρεια να φυγουμε με το διπλο απο μια δυσκολη εδρα και απεναντι σε ενα απο τα φαβορι, αλλα στο τελος δε τα καταφεραμε..
Τρομερο πρωτο ημιχρονο απο την ομαδα μου, με πολυ καλο μπασκετ αιφνιδιασαμε και εγκλωβισαμε τον αντιπαλο με τη διαφορα να φτανει μεχρι τους 18 ποντους και να κλεινει τελικα στους 11..Εκει καπου μπλοκαραμε και αρχισε η αντεπιθεση των γηπεδουχων, κυριως αμυντικα θα ελεγα καθως επιθετικα ναι μεν ανεβηκαν πολυ αλλα κυριως με αναρχο μπασκετ που δεν ειναι και κακο καμια φορα και κυριως με κακες δικες μας αμυνες..Απο το τριτο δεκαλεπτο οι γηπεδουχοι εβγαλαν πολυ μεγαλη ενεργεια κατι που δεν καναμε εμεις οπως κανουμε συνηθως..Ισως μας βγηκε η κουραση, ισως η αλλη ομαδα εχει πιο εμπειρα παιδια, παντως κοντραραμε στα ισα το παιχνιδι και με λιγο περισσοτερη τυχη και συγκεντρωση θα περναμε μια μεγαλη νικη..
Συνεχιζουμε, δειχνουμε οτι δουλευουμε καλα και οτι μπορουμε να βγαλουμε στο γηπεδο κατι καλο..
daniel10



1 ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 12 6-0-0
2 ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 11 5-1-0
3 ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11 5-1-0
4 ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 11 5-1-0
5 ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 10 4-2-0
6 ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 9 3-3-0
7 ΓΣ ΑΡΙΩΝ 9 3-3-0
8 ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ 9 3-3-0
9 ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 8 2-4-0
10 ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 8 2-4-0
11 ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 8 2-4-0
12 ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 7 1-5-0
13 ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 6 0-6-0
14 ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ (-4) 3 1-5-0
kondoros
QUOTE(daniel10 @ Nov 18 2013, 22:02 ) *
1 ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 12 6-0-0
2 ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 11 5-1-0
3 ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11 5-1-0
4 ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 11 5-1-0
5 ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 10 4-2-0
6 ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 9 3-3-0
7 ΓΣ ΑΡΙΩΝ 9 3-3-0
8 ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ 9 3-3-0
9 ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 8 2-4-0
10 ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 8 2-4-0
11 ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 8 2-4-0
12 ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 7 1-5-0
13 ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 6 0-6-0
14 ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ (-4) 3 1-5-0


Βαθμολογία απο site εσκα (http://www.eska.gr/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=62):
1 ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 12 6-0-0
2 ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ 11 5-1-0
3 ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 11 5-1-0
4 ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 11 5-1-0
5 ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 10 4-2-0
6 ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 9 3-3-0
7 ΓΣ ΑΡΙΩΝ 9 3-3-0
8 ΕΣΝ.ΜΑΚΡΗΣ 9 3-3-0
9 ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) 8 2-4-0
10 ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 8 2-4-0
11 ΟΙΟΝ ΑΓ. ΣΤΕΦΑΝΟΥ 8 2-4-0
12 ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 7 1-5-0
13 ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ 6 0-6-0
14 ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ (-4) 3 1-5-0

tarx_12
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2 νομίζω η ροδόπολη είναι ήδη στην Δ κατηγορία.

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1 θα μιλήσει το κακό γήπεδο

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2 αν ο Μελάς θέλει να κάνει πορεία πρέπει να ρεφάρει την ήττα.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ δύσκολο ματς , πάμε με την πιο έμπειρη ομάδα 2

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1 για την 2003 ισχύει ότι για ροδόπολη
gspara
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Ευκολα πιστευω.

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1
Ανεβασμενη η Μακρη,θα συνεχισει το νικηφορο σερι της.

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2
Ευκολα και επιστροφη στις νικες.

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 2
Αμφιρροπο και πολυ ενδιαφερον ματς.Σε φοβερη κατασταση ο Αχιλλεας,πολυ ανεβασμενοι οι Αστερες.

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2
Αμφιρροπο κι'εδω.Αν χασει ο Μελας μενει πισω νωρις.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1
Οι πιτσιρικαδες δεν χαριζονται,θα κανουν ζημιες.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
Στανταρ.
tas13
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (παω με την εκπληξη εδω, δεν εχω δει τη Παλληνη και δε τη ξερω ειναι η αληθεια, απο την αλλη δεν εχει κακη ομαδα ο Αριων και καπου μπορει να κανει το μπαμ)

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1 (ειχα πει και στη αρχη οτι με απογοητευσε το ξεκινημα των γηπεδουχων και οτι περιμενω καλη πορεια, τωρα που ξυπνησε θεωρω οτι εχει το προβαδισμα σε αυτο το παιχνιδι)

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2 (μαλλον ευκολο διπλο εδω)

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1 (δευτερο συνεχομενο ματς με πρωτοπορο και με ακομα ενα φαβορι ανοδου, πολυ δυσκολο παιχνιδι, αν και ειμαστε μεγαλο αουτσαιντερ θα το παλεψουμε οσο μπορουμε και με τα τελευταια δειγματα νομιζω οτι μπορουμε να πετυχουμε κατι καλο)

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 2 (δε ξερω αν ηταν εκπληξη το αποτελεσμα της προηγουμενης αγωνιστικης παντως ο Μελάς ειναι ομαδα που θελει να κανει πορεία ανοδου οποτε πρέπει να κερδισει)

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1 (δυσκολο ματσακι παω με τους γηπεδουχους αν και δεν τους εχω δει, το Οιον δε μου εχει δειξει απολυτως τιποτα)

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1 (ευκολος ασσος λογικα εδω)

QUOTE(tarx_12 @ Nov 20 2013, 16:35 ) *
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1 θα μιλήσει το κακό γήπεδο



Κακο γηπεδο..Μαλιστα το ακουσα και αυτο..Αν η Γκραβα ειναι κακο γηπεδο τοτε πανω απο τα μισα γηπεδα σε αυτες τις κατηγοριες θα επρεπε να ειναι κλειστα..Αν ρε φιλε εχεις συνηθησει να παιζεις σε μεγαλα γηπεδα τοτε ναι ισως ειναι κακο, αλλα επειδη και εσυ καπου εδω παιζεις, γιατι μπορει και να μη παιζεις, βολεψου με αυτα..Εκτος αν εχεις περασει ασχημες βραδιες σε αυτο και σου εχει μεινει αχτι..Να εισαι καλα παντως αλλα θεωρω οτι εισαι υπερβολικος εως κακος..
tarx_12
μια φορά έχω παίξει στο γήπεδο σου.. με πολύ κρύο , χωρίς ταμπλό και χρόνο... και έκανα και πλακίτσα.....................................................
str
QUOTE(tas13 @ Nov 21 2013, 15:27 ) *
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 2 (παω με την εκπληξη εδω, δεν εχω δει τη Παλληνη και δε τη ξερω ειναι η αληθεια, απο την αλλη δεν εχει κακη ομαδα ο Αριων και καπου μπορει να κανει το μπαμ)


QUOTE
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1
Ευκολα πιστευω.


πεστα ρε τασο!!! παμε για το μπαμ και μπουμ οι κουμπουριες!!!

αν χασουμε, θα χασουμε δυσκολα...2 παρατασεις παλι ελπιζω να μην παμε...αλλα ευκολα οχι...ειδωμεν....

str
QUOTE(str @ Nov 21 2013, 15:46 ) *
πεστα ρε τασο!!! παμε για το μπαμ και μπουμ οι κουμπουριες!!!

αν χασουμε, θα χασουμε δυσκολα...2 παρατασεις παλι ελπιζω να μην παμε...αλλα ευκολα οχι...ειδωμεν....


αυτοακυρωνομαι προκαταβολικα...μαλλον μας βλεπω για ασφαιρες κουμπουριες τελικα..... shot.gif
doctor_dru
ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 1

ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 1

ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 2

ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 1

ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 1

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (Ε) - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 1

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 ΑΟ 1
GR-HAMMER
ΓΣ ΑΡΙΩΝ-ΜΕΛΑΣ
78-67
Επιτελους μπηκανε τα σουτ... Ημαρτον δηλαδη...
Απο την αρχη του παιχνιδιου ειμασταν μπροστα... 26-16 1ο 10λεπτο
οποτε μειωνε ο μελας βαζαμε μεγαλα σουτ...
Συνεχιζουμε...
gspara
QUOTE (GR-HAMMER @ Nov 22 2013, 23:13 ) *
ΓΣ ΑΡΙΩΝ-ΜΕΛΑΣ
78-67
Επιτελους μπηκανε τα σουτ... Ημαρτον δηλαδη...
Απο την αρχη του παιχνιδιου ειμασταν μπροστα... 26-16 1ο 10λεπτο
οποτε μειωνε ο μελας βαζαμε μεγαλα σουτ...
Συνεχιζουμε...

ΑΡΙΩΝ-ΜΕΛΑΣ 78-67(29-16,47-34,59-46).
Μονο μπηκανε τα σουτ?Στην πρωτη περιοδο νομιζα οτι οι φανελες εγραφαν Αριων Τhunders!!!!!!!
Πολυ καλη αμυνα,ομαδικο μπασκετ και μεγαλη εμφανιση απο ολους τους παιχτες.
Αν και ειναι αδικο για τους υπολοιπους,θα ξεχωρισω το ασταματητο 11,αλλα και τα 10,14.
Πολυ καλα διαβασμενος ο Αριωνας δεν επετρεψε στους φιλοξενουμενους να χτυπησουν στην ρακετα με τον ψηλο τους,Καρατζογλιδη(6) βαζοντας πανω του το δυναμικο 8 στην αρχη και το 12 στη συνεχεια.
Με τετοιες εμφανισεις ο Αριωνας θα επαναπροσδιορισει τους στοχους του!!!

Ο αγνωριστος Μελας εδειξε να αιφνιδιαζεται απο το φουριοζικο ξεκινημα του Αριωνα σκοραροντας πρωτη φορα στο 5'.
Κακος στην αμυνα,ενω επιθετικα προσπαθουσε να γυρισει το ματς με βιαστικες και ατομικες προσπαθειες.
Ξεχωρισε ο Γκουνας(15) κυριως στο α ημιχρονο.Πολυ καλος παιχτης.
Το καλο του πλει,Καρυστινος(5) φορτωθηκε με φαουλ και ειδικα στο δευτερο ημιχρονο αγωνιστηκε ελαχιστα.
Δεν βοηθησε με το μακρινο του σουτ ο Τζωρτζης(7).
gspara
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 7ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ


ΓΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ - ΑΟ ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 77-65
ΕΣΝ ΜΑΚΡΗΣ - ΑΟ ΠΟΛΙΤΕΙΑ 65-50
ΑΣ ΡΟΔΟΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 45-62
ΑΟ ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 89 - ΑΕ ΑΧΙΛΛΕΑΣ 62-75
ΓΣ ΑΡΙΩΝ - ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ 78-67
ΑΜΥΝΤΑΣ ΕΦ - ΟΙΟΝ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 46-42
ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ - ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 62-46

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1.ΑΧΙΛΛΕΑΣ 14
2.ΙΡΙΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 13
3.ΟΦΗ 13
4.ΜΕΛΑΣ 12
5.ΤΡΕΙΣ ΑΣΤΕΡΕΣ 11
6.ΠΑΛΛΗΝΗ 11
7.ΑΡΙΩΝ 11
8.ΝΕΑ ΜΑΚΡΗ 11
9.ΑΜΥΝΤΑΣ 10
10.ΠΟΛΙΤΕΙΑ 9
11.ΟΙΟΝ 9
12.ΑΡΙΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 8
13.ΡΟΔΟΠΟΛΗ 7
14.ΚΗΦΙΣΙΑ 2003 4


Να με συγχωρειτε αλλα οπως στον πρωτο ομιλο,ετσι κι'εδω οι θεσεις στις ισοβαθμιες ειναι τυχαιες ακομα.Ετσι για να παρουμε μια γευση.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.