Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Παναθηναϊκός - Γενικά θέματα που αφορούν την ομάδα
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 173, 174, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196, 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 219, 220, 221, 222, 223, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244
patissiotis
QUOTE(j-kidd13 @ May 24 2017, 14:56 ) *
Κύριοι...Ωραία όλα όσα λέμε εδώ,κανείς δεν νιώθει υπερηφάνια για όσα κάνει ο ΔΓ,ίσα ίσα όλοι τα καυτηριάζουμε,νιώθουμε οτι προσβάλλουν το σύλλογο,κλπ.Αν φύγει όμως ο ΔΓ,τότε όλα αυτα που τώρα βιώνουμε,θα ναι όνειρο απατηλό.Το champions league θα ναι το ταβάνι μας.Και όσοι τώρα λένε κατηγορηματικά οτι να φύγει και δεν μας νοιάζει αν θα παίζουμε στο champions league ,ας παλεύουμε για τη 2η θεση με τον Άρη την Αεκ και τον Πάοκ,θα το μετανιώσουν άσχημα μετά που θα πανε οι 20+αρες συννεφο απο τον Ολυμπιακό,πρωτάθλημα θα κάνουμε χρόνια να ξαναδούμε,και θα παίζουμε ντέρμπι με τη Ζολνόκι και τη Σπίρου Σαρλερουα στην ευρώπη.Αυτό που πρέπει να κάνει ο προέδρος είναι να αλλάξει τον τρόπο αντίδρασης του,και την διαχείριση του παρορμητισμού του,όσο δύσκολο και αν είναι.Οχι να φύγει.Δεν θα βρεθεί άλλος αντίστοιχος επενδυτής,και ιδιαίτερα που να αγαπάει τοσο πολύ την ομάδα.


O ΔΓ δεν αγαπαει καμια ομαδα, το εχει αποδειξει πολλακις. Αγαπαει τον εαυτο του. ΟΛΕΣ του οι κινησεις αυτο δειχνουν - κινειται απο ιδιοτελεια, δεν τον ενοχλει να λεει ασυναρτησιες και ασυστολα ψευδη, δεν τον ενοχλει να σπιλωνει τον Ζοτς και το θειο του, δεν τον ενοχλει να ειναι κολλητος του Μαρινακη (και μετα να το παιζει αγνος οπαδος), δεν τον ενοχλει να στοιχηματιζει εναντιον του ποδοσφαιρικου Παναθηναϊκου, δεν τον ενοχλει να τα κανει μπαχαλο εκτος απο την ΚΑΕ (πουλμαν πχ) και τον ερασιτεχνη, δεν τον ενοχλει να βαζει δυσκολιες ακομα και για το υποτιθεμενο γηπεδο, γενικα δεν ενοχλειται απο οτιδηποτε προξενει κακο στον Παναθηναϊκο. Εγω δεν θελω τον ΔΓ για προεδρο ακομα και αν σε 2 χρονια παιζουμε μπαραζ παραμονης στην Α2 με τους Μαχητες Δοξας Πευκων. Η υπομονη μου εχει εξαντληθει, εξαλλου πλεον μεχρι και το ονομα της ομαδας μας αλλαξε. Νιωθω μια απεριγραπτη ΝΤΡΟΠΗ για κατι που μεχρι πριν 4-5 χρονια ενιωθα απεριγραπτα ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ!!!
gerorge
QUOTE (j-kidd13 @ May 24 2017, 15:04 ) *
Ε βαλε τα εισητηρια,βαλε τα τηλεοπτικα,καμια χορηγια,κατι ενας αντιστοιχος Αλαφουζος,κουτσα στραβα θα τη βγαλουμε!



Μου θυμιζουν πολλα απο το παρελθον αυτα τα λογια,αλλα θα βγω off-topic αν κατσω να τα αναλυσω.Συνοπτικα παντως,με αυτα που λες δεν βγαζεις ουτε το συμβολαιο του James
garou
δεν νομιζω οτι ποτε τεθηκε θεμα φυγης του απο τον κοσμο
αλλα αν η προυποθεση για να μεινει ειναι να του λεμε μπραβο στα καραγκιοζιλικια που κανει νομιζω οτι ατυχησε
green_sky
QUOTE (garou @ May 24 2017, 15:09 ) *
δεν νομιζω οτι ποτε τεθηκε θεμα φυγης του απο τον κοσμο
αλλα αν η προυποθεση για να μεινει ειναι να του λεμε μπραβο στα καραγκιοζιλικια που κανει νομιζω οτι ατυχησε

Σε αυτο συμφωνουμε οτι συμφωνουμε
str
http://www.newsbomb.gr/prionokordela/opini...s#ixzz4hygihVzS


χαχαχαχ..απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω...απο το ιδιο το αρθρο?
απο τα σχολια του "κοινου"?

η δουλειά δεν ειναι ντροπη
η ντροπη ομως δεν ειναι δουλειά

j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ May 24 2017, 15:07 ) *

O ΔΓ δεν αγαπαει καμια ομαδα, το εχει αποδειξει πολλακις. Αγαπαει τον εαυτο του. ΟΛΕΣ του οι κινησεις αυτο δειχνουν - κινειται απο ιδιοτελεια, δεν τον ενοχλει να λεει ασυναρτησιες και ασυστολα ψευδη, δεν τον ενοχλει να σπιλωνει τον Ζοτς και το θειο του, δεν τον ενοχλει να ειναι κολλητος του Μαρινακη (και μετα να το παιζει αγνος οπαδος), δεν τον ενοχλει να στοιχηματιζει εναντιον του ποδοσφαιρικου Παναθηναϊκου, δεν τον ενοχλει να τα κανει μπαχαλο εκτος απο την ΚΑΕ (πουλμαν πχ) και τον ερασιτεχνη, δεν τον ενοχλει να βαζει δυσκολιες ακομα και για το υποτιθεμενο γηπεδο, γενικα δεν ενοχλειται απο οτιδηποτε προξενει κακο στον Παναθηναϊκο. Εγω δεν θελω τον ΔΓ για προεδρο ακομα και αν σε 2 χρονια παιζουμε μπαραζ παραμονης στην Α2 με τους Μαχητες Δοξας Πευκων. Η υπομονη μου εχει εξαντληθει, εξαλλου πλεον μεχρι και το ονομα της ομαδας μας αλλαξε. Νιωθω μια απεριγραπτη ΝΤΡΟΠΗ για κατι που μεχρι πριν 4-5 χρονια ενιωθα απεριγραπτα ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΣ!!!


Και ο Πατερας κολλητος του Μαρινακη ηταν,αλλα με το νταμπλ το 2010 δεν νομιζω οτι πειραξε κανεναν ιδιαιτερα.Ισα ισα οι περισσοτεροι τον μνημονευουν ακομα.Οπως επισης αν η ομαδα ειχε παρει 1 ευρωπαικο αυτα τα 5 χρονια και αλλο ενα f4,κανεις δεν θα θυμοταν οτι ο Γιαννακοπουλος εχει επιχειρηματικες επαφες και ενδεχομενως φιλια με τον Μαρινακη.Δεν σπηλωσε κανεναν Ζοτς,ο Ζοτς ξεκαθαρα στο 7λεπτο μιλαει ολη την ωρα και ΜΟΝΟ για το μπατζετ και τα λεφτα.Τον ερασιτεχνη δεν τον εκανε αυτος μπαχαλο,αλλα ο προεδρος του,ο οποιος απ οτι ξερω ειναι γνησιο τεκνο της 13,η οποια εχει γνωστη αποψη για τον ΔΓ,αρα αυτο τα λεει ολα.Εχει κανει και πραγματα που τραγικα δεν αμφιβαλλει κανεις.Ακομα και για το γηπεδο,εκανε πισω και τεθηκε υπερ του Γουδιου.
Τεσπα αυτα ειναι ασχετα με το μπασκετ και το φορουμ,απαντησα απλα στο ποστ σου και τελος,και παρακαλω να μην δωθει συνεχεια σε αυτο.
djibriliant
QUOTE (green_sky @ May 24 2017, 14:04 ) *
Διαφωνω μαζι σου.Το αγωνιστικο στυλ του ολυμπιακου μεσα στο ΣΕΦ με το τρανζισιον παιχνιδι δεν ταιριαζε στον ομπραντοβιτς και στους 7 παιχτες που εχει.Σε μια σειρα πεντε αγωνων δεν υπηρχε περιπτωση να τα βγαλουν περα με τον ολυμπιακο .Οσο για την Μπασκονια ετσι ή αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να παει φετος f4.

Δλδ η μπασκονια είπε θα πέσω με ΤΣΣΚΑ γιατι και με παναθηναικο δεν εχς ελπιδα οπότε ας στειλουμε την Φενερ φαιναλ 4 διαμεσω Παναθηναικου?Με όφελος τι?
benchwarmer
Νομίζω πως η όλη ιστορία έχει αρκετά κοινά με την αποχώρηση του Ίβκοβιτς από τον Ολυμπιακό την ίδια χρονιά (ούτε συνεννοημένοι να ήταν, oh wait rolleyes.gif ). Απλά ενώ ο Ντούντα (που όπως και ο Ζοτς είναι αγύριστα κεφάλια και έχουν κερδίσει το δικαίωμα να δουλεύουν με τους δικούς τους όρους, είτε αυτό λέγεται μπάτζετ είτε κάτι άλλο) είχε να κάνει με περίπτωση εγωπαθών και κακομαθημένων ατόμων, ο Ζοτς είχε να κάνει με κάτι πολύ χειρότερο.

Για το προκείμενο τώρα του βίντεο, με έχουν καλύψει αρκετά κάποιοι παραπάνω. Άσχετα με το νομικό ή ηθικό της καταγραφής και δημοσίευσης των συνομιλιών, αν αυτά τα 7 λεπτά είναι ό,τι χειρότερο έχει να προσάψει ο ΔΓ στον Ομπράντοβιτς, τότε μάλλον άλλα είναι τα προβλήματά του.

Όσο για το μέλλον, μπορώ φυσικά να δεχθώ και τις δύο απόψεις. Και της αποχώρησης του ΔΓ με πτώση 3-4 επιπέδων της ομάδας αγωνιστικά, και της παραμονής του με ό,τι αυτό συνεπάγεται.
Αλλά αυτό αγαπητέ Άγγελε
QUOTE(j-kidd13 @ May 24 2017, 14:56 ) *
Αυτό που πρέπει να κάνει ο προέδρος είναι να αλλάξει τον τρόπο αντίδρασης του,και την διαχείριση του παρορμητισμού του

θα πρέπει να καταλάβετε πλέον ότι δεν πρόκειται να γίνει.
garou
QUOTE (djibriliant @ May 24 2017, 15:21 ) *
Δλδ η μπασκονια είπε θα πέσω με ΤΣΣΚΑ γιατι και με παναθηναικο δεν εχς ελπιδα οπότε ας στειλουμε την Φενερ φαιναλ 4 διαμεσω Παναθηναικου?Με όφελος τι?

ελα υπονοει οτι τους εδωσαν λεφτα για να στειλουν την φενερ στον παναθηναικο αδιαφορωντας για την δικη τους τυχη
jonaldidhs
QUOTE (garou @ May 24 2017, 15:09 ) *
δεν νομιζω οτι ποτε τεθηκε θεμα φυγης του απο τον κοσμο
αλλα αν η προυποθεση για να μεινει ειναι να του λεμε μπραβο στα καραγκιοζιλικια που κανει νομιζω οτι ατυχησε

Σπανια συμφωνω μαζι σου,αλλα αυτο ειναι το πιο ευστοχο σχολιο πανω στο θεμα που εχω διαβασει..

patissiotis
QUOTE(str @ May 24 2017, 15:13 ) *
http://www.newsbomb.gr/prionokordela/opini...s#ixzz4hygihVzS

χαχαχαχ..απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω...απο το ιδιο το αρθρο?
απο τα σχολια του "κοινου"?

η δουλειά δεν ειναι ντροπη
η ντροπη ομως δεν ειναι δουλειά

smiley.gif smiley.gif smiley.gif Μονο ο ΔΓ τα κανει αυτα, βαρελι διχως πατο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

@ j-kidd13: Κατσε λιγο γιατι μπερδευτηκα. Για ποιο ΔΓ μιλας? Για τον χθεσινο "Ο Ζοτς εφυγε για τα φραγκα" η για του 2012:
https://www.youtube.com/watch?v=ybTwnv2Fnx8&t=44s : «Δεν είναι ευχάριστα αυτά που έχω να πω σήμερα. Από το 1987 που ανέλαβε η οικογένειά μου το μπάσκετ του Παναθηναϊκού μέχρι το 2002 τη διαχείριση της ομάδας την είχε ο Παύλος Γιαννακόπουλος. Εκτοτε την ανέλαβε ο Θανάσης Γιαννακόπουλος. Πολλοί ρωτούσατε γιατί έφυγε ο Ομπράντοβιτς. Ο Ζοτς λοιπόν έφυγε γιατί ο Θανάσης Γιαννακόπουλος του χρωστούσε πάρα πολλούς μισθούς και κάτι τέτοιο συνέβαινε και με αθλητές», ήταν πρώτα λόγια που είπε βουρκωμένος ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος.
Για να συμπληρώσει πως: «Για όλα υπάρχουν αποδείξεις. Αποδείξεις, όχι ενδείξεις. Λυπάμαι που λέω κάτι τέτοιο. Δεν έχω την δυνατότητα να καλύψω τις τρύπες. Ηθελα να κρατήσω ψηλά τον Παναθηναϊκό..
garou
QUOTE (patissiotis @ May 24 2017, 15:24 ) *
smiley.gif smiley.gif smiley.gif Μονο ΔΓ τα κανει αυτα, βαρελι διχως πατο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

@ j-kidd13: Κατσε λιγο γιατι μπερδευτηκα. Για ποιο ΔΓ μιλας? Για τον χθεσινο "Ο Ζοτς εφυγε για τα φραγκα" η για του 2012:
https://www.youtube.com/watch?v=ybTwnv2Fnx8&t=44s : «Δεν είναι ευχάριστα αυτά που έχω να πω σήμερα. Από το 1987 που ανέλαβε η οικογένειά μου το μπάσκετ του Παναθηναϊκού μέχρι το 2002 τη διαχείριση της ομάδας την είχε ο Παύλος Γιαννακόπουλος. Εκτοτε την ανέλαβε ο Θανάσης Γιαννακόπουλος.
Πολλοί ρωτούσατε γιατί έφυγε ο Ομπράντοβιτς. Ο Ζοτς λοιπόν έφυγε γιατί ο Θανάσης Γιαννακόπουλος του χρωστούσε πάρα πολλούς μισθούς και κάτι τέτοιο συνέβαινε και με αθλητές», ήταν πρώτα λόγια που είπε βουρκωμένος ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος.
Για να συμπληρώσει πως: «Για όλα υπάρχουν αποδείξεις. Αποδείξεις, όχι ενδείξεις. Λυπάμαι που λέω κάτι τέτοιο. Δεν έχω την δυνατότητα να καλύψω τις τρύπες. Ηθελα να κρατήσω ψηλά τον Παναθηναϊκό. Πολλοί από εσάς μου έχετε κάνει ανελέητο πόλεμο.

το διαλυτικο στοιχειο δημητρης ιτουδης ποτε το εβαλε στην εξισωση? rolleyes.gif
patissiotis
QUOTE(garou @ May 24 2017, 15:27 ) *
το διαλυτικο στοιχειο δημητρης ιτουδης ποτε το εβαλε στην εξισωση? rolleyes.gif

http://www.newsit.gr/athlitika/D-Giannakop...antovits/218575

Δηλωσεις ΔΓ 1/7/2013, ελπιζω να σε καλυψα rolleyes.gif
"Ο Δημήτρης Ιτούδης επηρέασε τον κόουτς να φύγει, ήταν ο άνθρωπος που επηρέασε πολλούς από τους αθλητές να φύγουν. Μου τα έχουν μεταφέρει αυτά οι αθλητές. Τους έλεγε πως θα χρεοκοπήσουμε, ότι δεν θα τους πληρώνουμε, ότι, ότι...
Είμαι βέβαιος αν ο Ομπράντοβιτς δεν είχε δίπλα του αυτό το διαλυτικό στοιχείο που ονομάζεται Δημήτρης Ιτούδης θα ήταν ακόμα μαζί μας, θα είχαμε πάρει και τη φετινή Ευρωλίγκα και η ιστορία θα γραφόταν διαφορετικά. Για τον Ομπράντοβιτς η πόρτα θα είναι πάντα ανοιχτή. Για τον Ιτούδη όμως, η πόρτα είναι ερμητικά κλειστή, για πάντα."

Το ατιμο το internet πως μπορει να σε ξεβρακωσει wink.gif Οχι εσενα τον ΔΓ εννοω biggrin.gif
djibriliant
QUOTE (garou @ May 24 2017, 15:23 ) *
ελα υπονοει οτι τους εδωσαν λεφτα για να στειλουν την φενερ στον παναθηναικο αδιαφορωντας για την δικη τους τυχη

δλδ πήρε ο Κερεχέτα λεφτά για να αποκλειστει απο το φαιναλ 4 ενδιαφερουσα αποψη, ειδικά απο την στιγμη που ο Κερεχετα φαίνεται τελειως άσχετος απο το άθλημα 77.gif
garou
QUOTE (djibriliant @ May 24 2017, 15:30 ) *
δλδ πήρε ο Κερεχέτα λεφτά για να αποκλειστει απο το φαιναλ 4 ενδιαφερουσα αποψη, ειδικά απο την στιγμη που ο Κερεχετα φαίνεται τελειως άσχετος απο το άθλημα 77.gif

δεν βγαινει αλλιως το σεναριο
αν δεν παιζει αυτο δεν εχει κανενα οφελος η μπασκονια να δωσει το παιχνιδι

ακομα και εγω που μαρεσουν αυτα τα συνομωσιολογικα το βρισκω παρατραβηγμενο,φαντασου smiley.gif
green_sky
Να ρωτησω κατι ? Αν προεδρος στον Παναθηναικο δεν ηταν ο ΔΓ αλλα ενας αλλος που δεν ηταν τοσο εκρηκτικος τυπος και δεν ειχε προκαλεσει κατα καιρους με τον εναν ή τον αλλο τροπο και εβγαζε αυτη την ηχογραφηση στον αερα τοτε πιο συμπερασμα θα προεκυπτε για τους λογους αποχωρησης του Ομπραντοβιτς ?
Η μαλλον να το παω αλλιως .Αν βγαλουμε απο την εξισωση εντελως τον ΔΓ αλλα και τον Ομπραντοβιτς και εβγαιναν αυτοι οι διαλογοι πχ αναμεσα στον Μπλατ και στον προεδρο της Νταρουσαφακα και στην συνεχεια εφευγε ο Μπλατ ή ο χψ Μπλατ απο την ομαδα τοτε πιο ειναι το συμπερασμα που θα εβγαζε καποιος απο αυτους τους διαλογους?
CG.
QUOTE (Ginobili @ May 24 2017, 01:58 ) *
Συμφωνώ.5 χρονια ο Δ.Γ δεν ειχε δημοσιοποιησει τιποτα,ουτε ειχε κατηγορησει τον Ζοτς.Το εκανε σημερα μετα απο 5 χρονια...καπακι μετα απο την συγκεκριμενη συνεντευξη

Χωρις να θελω να γινω συνηγορος του,οταν το ακουει συνεχεια "δεν εφυγα για τα χρηματα" αφηνοντας υπονοουμενα εναντιον του,αλλα και βλεποντας ολοι οι οπαδοι να εχουν ταχτει υπερ του ζελικο κατηγορωντας τον για την φυγη του...ε δεν θελει και πολυ.εσκασε κ;ι εκανε αυτην την λαθος κινηση.
Γιατι ειναι εντελως λαθος αλλα καπου εχει και ενα δικιο να εκνευριζεται.ο τροπος του τα χαλαει ολα
garou
QUOTE (green_sky @ May 24 2017, 15:34 ) *
Να ρωτησω κατι ? Αν προεδρος στον Παναθηναικο δεν ηταν ο ΔΓ αλλα ενας αλλος που δεν ηταν τοσο εκρηκτικος τυπος και δεν ειχε προκαλεσει κατα καιρους με τον εναν ή τον αλλο τροπο και εβγαζε αυτη την ηχογραφηση στον αερα τοτε πιο συμπερασμα θα προεκυπτε για τους λογους αποχωρησης του Ομπραντοβιτς ?
Η μαλλον να το παω αλλιως .Αν βγαλουμε απο την εξισωση εντελως τον ΔΓ αλλα και τον Ομπραντοβιτς και εβγαιναν αυτοι οι διαλογοι πχ αναμεσα στον Μπλατ και στον προεδρο της Νταρουσαφακα και στην συνεχεια εφευγε ο Μπλατ ή ο χψ Μπλατ απο την ομαδα τοτε πιο ειναι το συμπερασμα που θα εβγαζε καποιος απο αυτους τους διαλογους?

οτι ο προεδρος της χψ ομαδας ειναι μοναδικα απαραδεκτος biggrin.gif
gerorge
QUOTE (green_sky @ May 24 2017, 15:34 ) *
Να ρωτησω κατι ? Αν προεδρος στον Παναθηναικο δεν ηταν ο ΔΓ αλλα ενας αλλος που δεν ηταν τοσο εκρηκτικος τυπος και δεν ειχε προκαλεσει κατα καιρους με τον εναν ή τον αλλο τροπο και εβγαζε αυτη την ηχογραφηση στον αερα τοτε πιο συμπερασμα θα προεκυπτε για τους λογους αποχωρησης του Ομπραντοβιτς ?
Η μαλλον να το παω αλλιως .Αν βγαλουμε απο την εξισωση εντελως τον ΔΓ αλλα και τον Ομπραντοβιτς και εβγαιναν αυτοι οι διαλογοι πχ αναμεσα στον Μπλατ και στον προεδρο της Νταρουσαφακα και στην συνεχεια εφευγε ο Μπλατ ή ο χψ Μπλατ απο την ομαδα τοτε πιο ειναι το συμπερασμα που θα εβγαζε καποιος απο αυτους τους διαλογους?



Γιατι πρεπει να βγει συμπερασμα απο εναν διαλογο μονομερως κομμενο και ραμμενο σε ενα 7λεπτο,που αποκλειεται να ηταν η συνολικη διαρκεια αυτων των συζητησεων
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ May 24 2017, 15:24 ) *
smiley.gif smiley.gif smiley.gif Μονο ο ΔΓ τα κανει αυτα, βαρελι διχως πατο icon_drunk.gif icon_drunk.gif icon_drunk.gif

@ j-kidd13: Κατσε λιγο γιατι μπερδευτηκα. Για ποιο ΔΓ μιλας? Για τον χθεσινο "Ο Ζοτς εφυγε για τα φραγκα" η για του 2012:
https://www.youtube.com/watch?v=ybTwnv2Fnx8&t=44s : «Δεν είναι ευχάριστα αυτά που έχω να πω σήμερα. Από το 1987 που ανέλαβε η οικογένειά μου το μπάσκετ του Παναθηναϊκού μέχρι το 2002 τη διαχείριση της ομάδας την είχε ο Παύλος Γιαννακόπουλος. Εκτοτε την ανέλαβε ο Θανάσης Γιαννακόπουλος. Πολλοί ρωτούσατε γιατί έφυγε ο Ομπράντοβιτς. Ο Ζοτς λοιπόν έφυγε γιατί ο Θανάσης Γιαννακόπουλος του χρωστούσε πάρα πολλούς μισθούς και κάτι τέτοιο συνέβαινε και με αθλητές», ήταν πρώτα λόγια που είπε βουρκωμένος ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος.
Για να συμπληρώσει πως: «Για όλα υπάρχουν αποδείξεις. Αποδείξεις, όχι ενδείξεις. Λυπάμαι που λέω κάτι τέτοιο. Δεν έχω την δυνατότητα να καλύψω τις τρύπες. Ηθελα να κρατήσω ψηλά τον Παναθηναϊκό..


Το ξαναποσταρες το βιντεο,το ειδαμε,δεν κερδιζεις κατι με την επαναληψη...Ουτε μου λεει κατι προσωπικα.Θα μου ελεγε αν ειχα στα χερια μου τα οικονομικα στοιχεια της ΚΑΕ,και διαπιστωνα αν οντως ειχε δικιο ο ΔΓ η οχι σε οσα ειπε τοτε.
green_sky
QUOTE (garou @ May 24 2017, 15:36 ) *
οτι ο προεδρος της χψ ομαδας ειναι μοναδικα απαραδεκτος biggrin.gif

ο λογος που τον κανει απαραδεκτο ειναι η ηχογραφηση ?

@ gerorge αυτο που γραφεις σωστο ειναι για αυτο και πρεπει να μιλησει τωρα καθαρα ξαστερα και παντελονατα ο Ομπραντοβιτς.
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ May 24 2017, 15:30 ) *
http://www.newsit.gr/athlitika/D-Giannakop...antovits/218575

Δηλωσεις ΔΓ 1/7/2013, ελπιζω να σε καλυψα rolleyes.gif
"Ο Δημήτρης Ιτούδης επηρέασε τον κόουτς να φύγει, ήταν ο άνθρωπος που επηρέασε πολλούς από τους αθλητές να φύγουν. Μου τα έχουν μεταφέρει αυτά οι αθλητές. Τους έλεγε πως θα χρεοκοπήσουμε, ότι δεν θα τους πληρώνουμε, ότι, ότι...
Είμαι βέβαιος αν ο Ομπράντοβιτς δεν είχε δίπλα του αυτό το διαλυτικό στοιχείο που ονομάζεται Δημήτρης Ιτούδης θα ήταν ακόμα μαζί μας, θα είχαμε πάρει και τη φετινή Ευρωλίγκα και η ιστορία θα γραφόταν διαφορετικά. Για τον Ομπράντοβιτς η πόρτα θα είναι πάντα ανοιχτή. Για τον Ιτούδη όμως, η πόρτα είναι ερμητικά κλειστή, για πάντα."

Το ατιμο το internet πως μπορει να σε ξεβρακωσει wink.gif Οχι εσενα τον ΔΓ εννοω biggrin.gif


Γνωριζεις με βεβαιοτητα οτι ο Ιτουδης ΔΕΝ εκανε οσα του καταλογισε ο ΔΓ?
djibriliant
QUOTE (green_sky @ May 24 2017, 15:34 ) *
Να ρωτησω κατι ? Αν προεδρος στον Παναθηναικο δεν ηταν ο ΔΓ αλλα ενας αλλος που δεν ηταν τοσο εκρηκτικος τυπος και δεν ειχε προκαλεσει κατα καιρους με τον εναν ή τον αλλο τροπο και εβγαζε αυτη την ηχογραφηση στον αερα τοτε πιο συμπερασμα θα προεκυπτε για τους λογους αποχωρησης του Ομπραντοβιτς ?
Η μαλλον να το παω αλλιως .Αν βγαλουμε απο την εξισωση εντελως τον ΔΓ αλλα και τον Ομπραντοβιτς και εβγαιναν αυτοι οι διαλογοι πχ αναμεσα στον Μπλατ και στον προεδρο της Νταρουσαφακα και στην συνεχεια εφευγε ο Μπλατ ή ο χψ Μπλατ απο την ομαδα τοτε πιο ειναι το συμπερασμα που θα εβγαζε καποιος απο αυτους τους διαλογους?

1)Οτι μπορεί να μην ειναι προεδρος αλλα μαλλον ειναι ιδιοκτητης ο ΔΓ.
2)Οτι απο 4 τριωρες συναντησεις το μονο που εχει να του καταλογίσει ενα 7λεπτο αποσπασμα απο το οποίο δεν λέγεται ξεκάθαρα αυτό που υποστηρίζει και για να γινει κατανοητο αυτό που υποστηριζει χρειάστηκε να πέσει σημα να μπουν οι σωστοι τίτλοι.
patissiotis
QUOTE(j-kidd13 @ May 24 2017, 15:38 ) *
Γνωριζεις με βεβαιοτητα οτι ο Ιτουδης ΔΕΝ εκανε οσα του καταλογισε ο ΔΓ?

Κατσε ρε φιλε τωρα θα με τρελανεις??? Ο ΔΓ εχει τρεις διαφορετικες εκδοχες για τη φυγη του Ζοτς:

α) 2012: Τους αφησε ολους (παιχτες -προπονητες) απληρωτους ο θειος μου και οι ανθρωποι μη εχοντας καποιον να συννενοηθουν εφυγαν

β) 2013: Είμαι βέβαιος οτι αν ο Ομπράντοβιτς δεν είχε δίπλα του αυτό το διαλυτικό στοιχείο που ονομάζεται Δημήτρης Ιτούδης θα ήταν ακόμα μαζί μας.

γ) 2017: Ο Ζοτς εφυγε γιατι δεν του εδινα το μπατζετ που ηθελε

Θα κοροϊδευομαστε και μεταξυ μας τωρα??? Εσυ λοιπον γιατι πιστευεις καποιον που αυτοαναιρειται καθε τρεις και λιγο? Που χθες λεει μαυρο, σημερα ασπρο και αυριο ροζ. Ειλικρινα δεν σε καταλαβαινω, πως μπορεις ακομα να πιστευεις ενα τετοιο τυπο και να παιρνεις στα σοβαρα τα λογια του...

Και κατι αλλο, στο νομικο μας πολιτισμο υπαρχει το τεκμηριο της αθωοτητας. Εσυ που κατηγορεις καποιον πρεπει να αποδειξεις τις κατηγοριες σου. Οχι ο κατηγορουμενος οτι ειναι αθωος. Και να το προχωρησω: Εσυ γνωριζεις οτι ο Ιτουδης ηταν διαλυτικο στοιχειο? Εχεις αποδειξεις?
green_sky
QUOTE (patissiotis @ May 24 2017, 15:46 ) *
Κατσε ρε φιλε τωρα θα με τρελανεις??? Ο ΔΓ εχει τρεις διαφορετικες εκδοχες για τη φυγη του Ζοτς:

α) 2012: Τους αφησε ολους (παιχτες -προπονητες) απληρωτους ο θειος μου και οι ανθρωποι μη εχοντας καποιον να συννενοηθουν εφυγαν

β) 2013: Είμαι βέβαιος οτι αν ο Ομπράντοβιτς δεν είχε δίπλα του αυτό το διαλυτικό στοιχείο που ονομάζεται Δημήτρης Ιτούδης θα ήταν ακόμα μαζί μας.

γ) 2017: Ο Ζοτς εφυγε γιατι δεν του εδινα το μπατζετ που ηθελε

Θα κοροϊδευομαστε και μεταξυ μας τωρα??? Εσυ λοιπον γιατι πιστευεις καποιον που αυτοαναιρειται καθε τρεις και λιγο? Που χθες λεει μαυρο, σημερα ασπρο και αυριο ροζ. Ειλικρινα δεν σε καταλαβαινω, πως μπορεις ακομα να πιστευεις ενα τετοιο τυπο και να παιρνεις στα σοβαρα τα λογια του...


Εσενα η γνωμη σου ειναι οτι εφυγε λογω ΔΓ ?
SG3ptshooter
QUOTE(benchwarmer @ May 24 2017, 15:22 ) *
θα πρέπει να καταλάβετε πλέον ότι δεν πρόκειται να γίνει.

Εγώ πάλι θέλω να πιστεύω πως είναι ευκαιρία να δει κάποια πράγματα διαφορετικά η ερχόμενη περίοδος, το καταλαβαίνω πως μοιάζει δύσκολο αλλά αν αξιολογήσει κάπως τις αντιδράσεις που υπάρχουν μπορεί έστω να αποδεχθεί πως κάθε λόγος του φέρει τη βαρύτητα της κεφαλής του μπασκετικού ΠΑΟ. Συχνά το πρόβλημα αρχίζει και τελειώνει στο πως επιλέγει να διαχειριστεί μια κατάσταση, όχι στο αν έχει τη διάθεση να δράσει ή να ξοδέψει. Αυτά τα κάνει, τα κάνει όσο χρειάζεται για να είμαστε "μια χαρά" ομάδα και όχι, δε θέλω "Αλαφούζο". Θέλω να μπορώ να ελπίζω πως θα πάμε Βελιγράδι του χρόνου. Είμαστε έναν ηγέτη και δύο ακόμα καλές επιλογές μακριά, είναι απόσταση αλλά κάποια φορά μπορεί να φτάσεις και χωρίς αυτούς, το θέμα βραχυπρόθεσμα είναι πόσο κόσμο θα ψάχνουμε τον άλλο μήνα.
whaler
@ j-kidd δυστυχώς, η μόνη λύση για να βγούμε από αυτόν τον βούρκο, είναι ο ΔΓ να ασχοληθεί μόνο τη Βιανέξ και την DPG. Να αφήσει την ομάδα να αγιάσει, ακόμα και αν σε πρώτη φάση παλεύουμε με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Άρη. Νομίζω πως η ομάδα έχει τεράστιο brand name και δε θα έμενε χωρίς επενδυτή. Δε γίνεται να μείνει μόνο ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα και όλες οι άλλες ομάδες να είναι 3 ταχύτητες κάτω. Αυτή είναι προσωπική άποψη και επιθυμία.
Αν οι μόνες λύσεις είναι μπρος ΔΓ και πίσω ρέμα, εγώ προσωπικά προτιμώ το ρέμα, όποιο και αν είναι αυτό. Σίγουρα θα είναι καλύτερο από αυτό που συμβαίνει 5 χρόνια τώρα σε επίπεδο αξιοπρέπειας και περηφάνιας.
patissiotis
QUOTE(green_sky @ May 24 2017, 15:47 ) *
Εσενα η γνωμη σου ειναι οτι εφυγε λογω ΔΓ ?

Οχι εφυγε γιατι δεν του αρεσε ο μουσακας και ο μπακλαβας της Αθηνας και αποφασισε να παει στην Πολη που ειναι πιο μερακληδες rolleyes.gif

Παιδια ειμαι σε μια ηλικια (40+) που ειναι και λιγο επικινδυνη, δεν θα με τρελανετε τελειως tongue.gif
gerorge
QUOTE (j-kidd13 @ May 24 2017, 15:38 ) *
Γνωριζεις με βεβαιοτητα οτι ο Ιτουδης ΔΕΝ εκανε οσα του καταλογισε ο ΔΓ?




Συγνωμη φιλε μου,αλλα λιγο πιο πανω λες οτι δεν εχεις στοιχεια για να αποδειξεις οτι ο Ομπραντοβιτς εφυγε για τον λογο που ελεγε ο ΔΓ το 12 και εδω γραφεις οτι δεν υπαρχουν στοιχεια για να αποδειχτει οτι ΔΕΝ εκανε κατι ο Ιτουδης.Οπως καταλαβαινεις φασκεις και αντιφασκεις σε αυτα τα 2 σχολια
RipCity
QUOTE (j-kidd13 @ May 24 2017, 14:38 ) *
Γνωριζεις με βεβαιοτητα οτι ο Ιτουδης ΔΕΝ εκανε οσα του καταλογισε ο ΔΓ?


Ένοχος μέχρι αποδείξεως του εναντίου? biggrin.gif
nikmamba
QUOTE (green_sky @ May 24 2017, 13:46 ) *
Εσενα η νικη της Ζαλγκιρις μεσα στην Ισπανια σου φανηκε φυσιολογικη ?

ναι γιατι η ζαλγκιρις ηταν ζημιαρα ομαδα ολη τη χρονια κι η μπασκονια αλλοπροσαλη.κι επισης στησανε τον παο για να πανει πανω στην τσκα?με ποια λογικη?



QUOTE (green_sky @ May 24 2017, 13:56 ) *
Ενταξει ο καθενας εχει την αποψη του.Η δικη μου ειναι οτι η φενερ επρεπε με οποιοδηποτε τροπο να φτασει στο F4 , εαν επεφτε στα χιαστι με μειονεκτημα με ρεαλ,τσσκα και ολυμπιακο θα πηγαινε ακλαφτη,απο τις τεσσερις ομαδες με πλεονεκτημα αυτη που της ταιριαζε περισσοτερο αγωνιστικα ηταν ο Παναθηναικος και τελικα με τον Παναθηναικο επαιξε.

εφοσον επρεπε να παει οπωσδηποτε στο Φ4 γιατι δεν της δωσανε ενα σφυριγμα με την μακαμπι στην τουρκια να κερδισει να εχει και πλεονεκτημα?

QUOTE (garou @ May 24 2017, 13:59 ) *
η φενερ η θα επεφτε με εμας η με τον ολυμπιακο
και δεν νομιζω να φοβοταν ιδιαιτερα καμια απτις 2 ομαδες
θα τις περνουσε και τις 2 σε σειρα αγωνων

η μπασκονια ζημειωθηκε απο την διαδικασια αφου επεσε με την τσσκα και οχι με εμας
εκτος αν μου πει καποιος οτι προτιμησε την τσσκα απο εμας smiley.gif

το χει πει ο νατου στο φβ αλλα και παλι δεν εχει λογικη
garou
QUOTE (kouch @ May 24 2017, 15:52 ) *
@ j-kidd δυστυχώς, η μόνη λύση για να βγούμε από αυτόν τον βούρκο, είναι ο ΔΓ να ασχοληθεί μόνο τη Βιανέξ και την DPG. Να αφήσει την ομάδα να αγιάσει, ακόμα και αν σε πρώτη φάση παλεύουμε με ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Άρη. Νομίζω πως η ομάδα έχει τεράστιο brand name και δε θα έμενε χωρίς επενδυτή. Δε γίνεται να μείνει μόνο ο Ολυμπιακός στο πρωτάθλημα και όλες οι άλλες ομάδες να είναι 3 ταχύτητες κάτω. Αυτή είναι προσωπική άποψη και επιθυμία.
Αν οι μόνες λύσεις είναι μπρος ΔΓ και πίσω ρέμα, εγώ προσωπικά προτιμώ το ρέμα, όποιο και αν είναι αυτό. Σίγουρα θα είναι καλύτερο από αυτό που συμβαίνει 5 χρόνια τώρα σε επίπεδο αξιοπρέπειας και περηφάνιας.

ας ασχοληθει με κατι αλλο ο δημητρης και ας αναλαβει προεδρος η κατερινα
green_sky
QUOTE (patissiotis @ May 24 2017, 15:52 ) *
Οχι εφυγε γιατι δεν του αρεσε ο μουσακας και ο μπακλαβας της Αθηνας και αποφασισε να παει στην Πολη που ειναι πιο μερακληδες rolleyes.gif

Παιδια ειμαι σε μια ηλικια (40+) που ειναι και λιγο επικινδυνη, δεν θα με τρελανετε τελειως tongue.gif


Εγω τουλαχιστον δεν εχω καμμια προθεση να σε τρελανω αλλα θα κανω αλλη μια υποθετικη ερωτηση:
Ο ΔΓ δεν αναλαμβανει τον Παναθηναικο το 2012 αλλα το 2009 που ο Παναθηναικος ειχε Διαμαντιδηδες , Σπανουληδες και ολους τους λοιπους και το μπατζετ ηταν πολυ ψηλο.Ο Ομπραντοβιτς σε ενα τετοιο υποθετικο σεναριο θεωρεις οτι θα εφευγε απο τον Παναθηναικο ?
nikmamba
QUOTE (str @ May 24 2017, 15:13 ) *
http://www.newsbomb.gr/prionokordela/opini...s#ixzz4hygihVzS


χαχαχαχ..απο που να ξεκινησω και που να τελειωσω...απο το ιδιο το αρθρο?
απο τα σχολια του "κοινου"?

η δουλειά δεν ειναι ντροπη
η ντροπη ομως δεν ειναι δουλειά

μιλς για εναν απο τους 3-4 που υπερασπιστηκαν και την επιλογη του πουλμαν
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ May 24 2017, 15:46 ) *
Κατσε ρε φιλε τωρα θα με τρελανεις??? Ο ΔΓ εχει τρεις διαφορετικες εκδοχες για τη φυγη του Ζοτς:

α) 2012: Τους αφησε ολους (παιχτες -προπονητες) απληρωτους ο θειος μου και οι ανθρωποι μη εχοντας καποιον να συννενοηθουν εφυγαν

β) 2013: Είμαι βέβαιος οτι αν ο Ομπράντοβιτς δεν είχε δίπλα του αυτό το διαλυτικό στοιχείο που ονομάζεται Δημήτρης Ιτούδης θα ήταν ακόμα μαζί μας.

γ) 2017: Ο Ζοτς εφυγε γιατι δεν του εδινα το μπατζετ που ηθελε

Θα κοροϊδευομαστε και μεταξυ μας τωρα??? Εσυ λοιπον γιατι πιστευεις καποιον που αυτοαναιρειται καθε τρεις και λιγο? Που χθες λεει μαυρο, σημερα ασπρο και αυριο ροζ. Ειλικρινα δεν σε καταλαβαινω, πως μπορεις ακομα να πιστευεις ενα τετοιο τυπο και να παιρνεις στα σοβαρα τα λογια του...

Και κατι αλλο, στο νομικο μας πολιτισμο υπαρχει το τεκμηριο της αθωοτητας. Εσυ που κατηγορεις καποιον πρεπει να αποδειξεις τις κατηγοριες σου. Οχι ο κατηγορουμενος οτι ειναι αθωος. Και να το προχωρησω: Εσυ γνωριζεις οτι ο Ιτουδης ηταν διαλυτικο στοιχειο? Εχεις αποδειξεις?



Δεν ειναι 3 διαφορετικες εκδοχες.Ετσι το ερμηνευεις εσυ που οπως φαινεται εισαι εναντιον του ΔΓ οτι και αν κανει.
Καταρχην το αν ειναι αληθεια ολα αυτα ή βγηκαν απο το μυαλο του ΔΓ,δεν το ξερουμε,και δεν θα το μαθουμε.
Αλλα σαν αιτιες,ειναι αλληλοσυνδεομενα ολα αυτα.
Το οτι η ομαδα ειχε χρωστουμενα στον Ζοτς,ενδεχομενως και στην ομαδα,αναφερθηκε απο τον ΔΓ.Ο Ιτουδης βλεποντας αυτο,και την αβεβαιοτητα που επικρατουσε συν την επικειμενη αποχωρηση των αφων,ελεγε στους παικτες που τον ρωταγαν προφανως τι θα γινει στην πορεια οτι η κατασταση ειναι αυτη,χρωστανε λεφτα,και οι προεδροι θα φυγουν στο τελος της χρονιας,υπαρχει αβεβαιοτητα,μπορει να διαλυθει η ομαδα κλπ.Και τελος ερχεται το τωρινο.
Δεν ειναι 3 διαφορετικες εκδοχες.Υπαρχει μια εκδοχη,που εχει να κανει με την ελλειψη οργανωσης οσον αφορα την επομενη μερα,και το οικονομικο οσον αφορα το μπατζετ.Αυτα που αναφερεις ειναι τα παρακλαδια της εκδοχης.

Εγω προσωπικα δεν αποκαλεσα τον Ιτουδη διαλυτικο στοιχειο.Δεν εχω μελετησει στοιχεια επι του θεματος,οποτε οσο πιθανο ειναι το να λεει ψεματα ο ΔΓ για τον Ιτουδη,αλλα τοσο ειναι πιθανο να λεει την αληθεια.Εσυ ανεφερες ειρωνικα οτι ο ΔΓ τον αποκαλεσε ετσι,αφηνοντας να εννοηθει οτι ο ΔΓ λεει αρλουμπες και ειναι αλλη μια προσπαθεια του να ριξει αλλου τις ευθυνες.Εσυ ξερεις κατι?Εκεινος τα εζησε απο μεσα και μπορει να ειδε καποια πραγματα.
patissiotis
QUOTE(green_sky @ May 24 2017, 15:59 ) *
Εγω τουλαχιστον δεν εχω καμμια προθεση να σε τρελανω αλλα θα κανω αλλη μια υποθετικη ερωτηση:
Ο ΔΓ δεν αναλαμβανει τον Παναθηναικο το 2012 αλλα το 2009 που ο Παναθηναικος ειχε Διαμαντιδηδες , Σπανουληδες και ολους τους λοιπους και το μπατζετ ηταν πολυ ψηλο.Ο Ομπραντοβιτς σε ενα τετοιο υποθετικο σεναριο θεωρεις οτι θα εφευγε απο τον Παναθηναικο ?

Δεν ξερω ποτε ανελαβε ο ΔΓ. Ξερω οτι την πρωτη φορα που ο ΔΓ ανελαβε τις διαπραγματευσεις και αφου ο Ζελικο ειχε "ιδια αποψη για το ποιον του ανδρος" μας αποχαιρετησε. Βαλε και τις παλλινωδιες του ΔΓ τοσα χρονια, βαλε τη γενικοτερη συμπεριφορα του, βαλε και τι (εμετικα) γραφουν τα μεσα του. Εσυ δηλαδη τι πιστευεις? Sorry κιολας που δεν πιστευω ενα κατ' εξακολουθηση ψευτη αλλα ενα σοβαρο ανθρωπο που τυχαινει να ειναι και ο κορυφαιος στο ειδος του...

@ j-kidd13: Εσυ τα ερμηνευεις ετσι. Ο ΔΓ καθε χρονο δινει και μια διαφορετικη εκδοχη. Γιατι στη συνεντευξη τυπου το 2012 δεν τα ειπε ολα απο την αρχη: "Ο θειος μου χρωστουσε σε ολους, ο Ιτουδης απελπιστηκε και ενημερωσε παιχτες και Ζοτς να φυγουν και ο Ζοτς αφου μου ζητησε μεγαλυτερο μπατζετ και δεν του το εδωσα εφυγε." Αν υπηρχε 1 στο εκατομμυριο να τον πιστεψουμε γιατι δεν τα ειπε ολα απο την αρχη? Γιατι βραβευει ενα φραγκοφονια Σερβο? Ας βγαλουμε τις παρωπιδες και ας σκεφτουμε απλα και λογικα...

Ο ΔΓ καθε χρονο ελεγε οτι του κατεβαινε γιατι ηθελε να καλυψει ολα τα λαθη και τις αβλεψιες του. Αναλογα τι νομιζει οτι τον βολευει πεταει και μια παπατζα. Αυτο εκανε και αυτο συνεχιζει να κανει...
j-kidd13
QUOTE(gerorge @ May 24 2017, 15:53 ) *
Συγνωμη φιλε μου,αλλα λιγο πιο πανω λες οτι δεν εχεις στοιχεια για να αποδειξεις οτι ο Ομπραντοβιτς εφυγε για τον λογο που ελεγε ο ΔΓ το 12 και εδω γραφεις οτι δεν υπαρχουν στοιχεια για να αποδειχτει οτι ΔΕΝ εκανε κατι ο Ιτουδης.Οπως καταλαβαινεις φασκεις και αντιφασκεις σε αυτα τα 2 σχολια

Πως ακριβως φασκω και αντιφασκω?Και στις 2 περιπτωσεις αυτο που εννοω ειναι οτι δεν υπαρχουν στοιχεια,στον μεν ζοτς αν του χρωσταγανε λεφτα,στον δε Ιτουδη αν ηταν η οχι διαλυτικο στοιχειο.Επομενως δεν μπορουμε να προδικαζουμε.Εγω απαντησα στον φιλο που χρησιμοποιησε ειρωνικα τα σχολια του ΔΓ περι διαλυτικου στοιχειου Ιτουδη.
Hacker?pcs
Επειδή δεν υπάρχουν στοιχεία (ας πάω με αυτό τον τρόπο σκέψης), ας κρίνει ο καθένας αν θα πιστέψει τον ΔΓ ή τους Ζοτς-Ιτούδη, τα έργα και οι ημέρες και των δύο πλευρών είναι γνωστά
gerorge
QUOTE (j-kidd13 @ May 24 2017, 16:09 ) *
Πως ακριβως φασκω και αντιφασκω?Και στις 2 περιπτωσεις αυτο που εννοω ειναι οτι δεν υπαρχουν στοιχεια,στον μεν ζοτς αν του χρωσταγανε λεφτα,στον δε Ιτουδη αν ηταν η οχι διαλυτικο στοιχειο.Επομενως δεν μπορουμε να προδικαζουμε.Εγω απαντησα στον φιλο που χρησιμοποιησε ειρωνικα τα σχολια του ΔΓ περι διαλυτικου στοιχειου Ιτουδη.




Ακριβως,δεν μπορει να προδικαστει τιποτα απο κανεναν χωρις στοιχεια ή με ανεπαρκη οπως η 7λεπτη μαγνητοσκοπηση. Ετσι οπως καταλαβα απο τα λεγομενα σου ειναι οτι πρεπει να αποδειχτει η ενοχη του Ομπραντοβιτς και μετα ζητουσες να αποδειχτει η αθωοτητα του Ιτουδη.Με συγχωρεις αν καταλαβα λαθος.
pan24
QUOTE (green_sky @ May 24 2017, 15:47 ) *
Εσενα η γνωμη σου ειναι οτι εφυγε λογω ΔΓ ?

Εμενα η δικη μου γνωμη ειναι οτι αμεσα η εμμεσα εφυγε λογω ΔΓ.Ακομα και αν δεχτουμε οτι ο λογος ηταν τα χρηματα
Ισως με μπατζετ 2009 να ανεχοταν τον ΔΓ(αμφιβαλλω) αλλα και μειωση μπατζετ και ΔΓ ηταν αδυνατο
Μειωση μπατζετ με παυλο-θαναση ειχε δεχτει το 2002(που και τοτε ηταν φιρμα προερχομενος μαλιστα απο κατακτηση ευρωλιγκας την ιδια σεζον και αν ηθελε και τοτε εβρισκε δουλεια οπου ηθελε) οπου και τοτε η προοπτικη ηταν μειωμενο μπατζετ για 3 χρονια και...βλεπουμε
Επισης γερη μειωση μπατζετ γινοταν καθε χρονο απο το 2009 και μετα
garou
QUOTE (pan24 @ May 24 2017, 16:25 ) *
Εμενα η δικη μου γνωμη ειναι οτι αμεσα η εμμεσα εφυγε λογω ΔΓ.Ακομα και αν δεχτουμε οτι ο λογος ηταν τα χρηματα
Ισως με μπατζετ 2009 να ανεχοταν τον ΔΓ(αμφιβαλλω) αλλα και μειωση μπατζετ και ΔΓ ηταν αδυνατο
Μειωση μπατζετ με παυλο-θαναση ειχε δεχτει το 2002(που και τοτε ηταν φιρμα προερχομενος μαλιστα απο κατακτηση ευρωλιγκας την ιδια σεζον και αν ηθελε και τοτε εβρισκε δουλεια οπου ηθελε) οπου και τοτε η προοπτικη ηταν μειωμενο μπατζετ για 3 χρονια και...βλεπουμε
Επισης γερη μειωση μπατζετ γινοταν καθε χρονο απο το 2009 και μετα

το μιγμα δγ με τοσο μειωμενο μπατζετ ηταν εκρηκτικο και ο ζελικο που ειναι γατα το καταλαβε
ηξερε οτι θα παιχτουν σκηνικα πεταχτε τις φανελες και πουλμαν
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ May 24 2017, 16:09 ) *
@ j-kidd13: Εσυ τα ερμηνευεις ετσι. Ο ΔΓ καθε χρονο δινει και μια διαφορετικη εκδοχη. Γιατι στη συνεντευξη τυπου το 2012 δεν τα ειπε ολα απο την αρχη: "Ο θειος μου χρωστουσε σε ολους, ο Ιτουδης απελπιστηκε και ενημερωσε παιχτες και Ζοτς να φυγουν και ο Ζοτς αφου μου ζητησε μεγαλυτερο μπατζετ και δεν του το εδωσα εφυγε." Αν υπηρχε 1 στο εκατομμυριο να τον πιστεψουμε γιατι δεν τα ειπε ολα απο την αρχη? Γιατι βραβευει ενα φραγκοφονια Σερβο? Ας βγαλουμε τις παρωπιδες και ας σκεφτουμε απλα και λογικα...

Ο ΔΓ καθε χρονο ελεγε οτι του κατεβαινε γιατι ηθελε να καλυψει ολα τα λαθη και τις αβλεψιες του. Αναλογα τι νομιζει οτι τον βολευει πεταει και μια παπατζα. Αυτο εκανε και αυτο συνεχιζει να κανει...


Ο καθενας τα ερμηνευει αναλογα τις αποψεις του.Ουτε εσυ εχεις 100% δικιο,ουτε εγω.Διοτι πολυ απλα δεν γνωριζουμε τι εχει γινει.Εσυ δεν πας τον ΔΓ και ο,τι και να κανει θα το βρεις αρνητικο,εγω ειμαι πιο συγκρατημενος.
Το θεμα της βραβευσης ειναι αλλο.Μπορει οντως να το κραταγε μεσα του αν ο Ζοτς εφυγε για το μπατζετ,αλλα η αναγνωριση της προσφορας του στην ομαδα και της σημαντικοτητας του στον συλλογο δεν αλλαζουν!Φανταζομαι αν δεν τον βραβευε,θα τον κατηγορουσες ξανα αλλα για ελλειψη σεβασμου στον ανθρωπο που προσφερε τοσα.
Δεν διαφωνω στο οτι αναλογα την περιπτωση πεταει τα δικα του,θελει να κερδιζει τις εντυπωσεις.

Το ρεζουμε ειναι ενα.Αν ο ΔΓ ελεγε στον Ζοτς,κοουτς παρε 18 εκατομμυρια και κανε τη δουλεια σου,ο Ζοτς θα ξεχναγε ολα οσα ακουγονται να λεει στο ηχογραφημενο.
Ledas
QUOTE (pan24 @ May 24 2017, 14:04 ) *
Η φενερ ειχε χασει πιο πριν στην κωσταντινουπολη απο την μακαμπι σε ματς που δυο αναποδα σφυριγματα ανετα της εδιναν νικη
Η μπασκονια επισης χανοντας επεσε σε καταδικαστικο σταυρωμα με την τσσκα ενω αλλιως θα επεφτε με εμας(που μας ειχε σκουπισει περσι) και θα ειχε σιγουρα περισσοτερες πιθανοτητες απο οτι ειχε με την τσσκα
Μην βλεπουμε παντου φαντασματα
http://www.sport24.gr/Columns/pantelis-vla...ys.4686546.html
Το αρθρο του βλαχοπουλου ειναι πολυ ωραιο και απανταει απο κατω στα σχολια για οποιον θελει
Βαζω ενα κομματι


Φιλε pan24, αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ στο κομμάτι που έκανες quote. Για τη φάση για το πουλμαν λέω. Απορησα γιατί ο τσάβι δεν πήρε μια απόφαση σαν αυτή που ο αρθογράφος υποθέτει ότι θα έκανε και ο ζοτς. να παρει όλους τους παιχτες να γυρίσουν με αεροπλανο. Και μετά να πηγαινε στον προεδρο να τα βάλουν ολα κατω. Ο τσάβι σε αυτό έκανε ένα μεγάλο λάθος. Ετσι δε θα διχάζονταν και οι παίκτες. Βεβαια για να τα λέμε και όλα, αλλος χαρακτήρας ο ένας και άλλος ο άλλος. Επίσης ο ζοτς είχε πλέον το ακαταλόγιστο να παιρνει τέτοιες αποφάσεις. Ειχε τα κλειδιά του αγωνιστικού τμήματος και κανείς δε του πήγαινε κόντρα στο πως ήθελε να το διαχειριστεί και κανείς εξαρχής δε θα έπαιρνε τετοιες αποφάσεις και δε θα ανακατευόταν στα εσωτερικά με τετοιο τρόπο. Ο ζοτς το κερδισε μεσα απο χρόνια δουλειάς του. Ο τσαβι δεν έχει καταφέρει να κατσει ούτε μηνες, ουτε το σεβασμό με τη δουλειά του εχει κερδίσει ακόμα, οπότε ίσως δε μπορούσε να αντιδράσει ανάλογα. Αλλα η αλήθεια είναι ότι αυτό περίμενα και εγώ από έναν προπονητή της ομάδας.

Κατα τα άλλα. Ακομα δεν μπορώ να χωνέψω ότι έγινε αυτό με την ηχογράφηση. και όχι δεν ήταν νομιμη. Φαινεται από το γεγονός της λήψης της κάμερας που ήταν κρυμμένη. Φανταστείτε πως θα ένιωθε ο δγ αν ο καθε υποψήφιος για τη δουλειά, είτε παίχτης είτε προπονητης, πηγαινε να διαπραγματευτεί μαζί του και μετά τα εβγαζε όλα στη φόρα. πως θα ένιωθε ο δγ; Δε μπορώ να χωνέψω πως το έκανε. Απο εδώ και περα να πηγάινουν όλοι καλωδιωμένοι να δουμε τι λέει ο δγ πισω από τις πόρτες. Α ρε πεδουλάκη. Εναν κοριο ρε αργυρη να είχες...

Και για να συνεχίσω την ιερσοσυλία. Αν στον δδ προτεινόταν μείωση του μισθού του και να παιζει με κανα 600αρι και εκείνος αρνούταν, θα τον στήναμε στο εκτελεστικό απόσπασμα και αυτόν σαν τον ζοτς που τον νοιάζουν μονο τα χρήματα; Θα μιλάγαμε για έλλειψη σεβασμού προς τον κόσμο και για εκείνον; Μιλάμε για επαγγελματίες. Ακομα και αν το μπατζετ ήταν ο μόνος λόγος που έφυγε ο ζοτς δε βρίσκω το λόγο να τον κατακρίνουμε. Εκτός και αν έπρεπε να μείνει αιώνια στον παναθηναικο για να είμαστε ευχαριστημένοι. Ο κυκλος του έκλεισε και πάει. οπως θα κλεισει καποτε και απο την φενερ. οπως θα κλείσει καποτε και ο κυκλος του δγ στον παο.

Από τη στιγμή που ο δγ έλεγε πως ο ιτούδης ήταν διαλυτικό στοιχείο, πως καθόταν στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων μαζί του; Οταν στο 7λεπτο απόσπασμα ο ζοτς του έλεγε ότι δεν εχουν κλεισμένο έναν παίχτη ο δγ είπε πως λάθη γίναν. Οταν λέει λάθη εννοούσε αυτά που κατηγορούσε το θειο του αργότερα; Και αν όντως του χρωστούσαν λεφτά, τότε αν ο ζοτς έκατσε να διαπραγματευτεί πως γίνεται να είναι φραγκοφονιάς; Αν του χρωστούσαν και έκατσε να συζητήσουν μονο ως τετοιο δε θα τον χαρακτήριζα. Τελικα τί σχύει; Οτι τον ζοτς τον νοιάζαν τα λεφτά; Η ότι έφυγε λογω χρωστούμενων, παικτών που φύγαν για αυτό το λόγο, προδοσιών απο συγγενείς του δγ, ιτουδη; Γιατί και εγώ πιστεύω ότι ολα αυτά είναι αλληλοσυγκρουόενα. Ενα σωρό εκδοχές έχει πει ο δγ.

Φιλε green sky δε το έχεις πολύ με τις συνωμοσιολογίες. Στην ρεγκιουλαρ έλεγες ότι χάσαμε από ζαλγκίρις επίτηδες για να πέσουμε με ρεαλ. Τωρα λες ότι η μπασκονία ήταν στημένη. Λογικα αν τα δείς, σε τίποτα δεν εχεις πέσει μέσα.

Εν κατακλείδι. τα στοιχεία για οφειλές που κατηγορούσε το θειο του ο δγ ποια είναι; Ηχογραφήσεις και διαρροες και αυτά; Η στοιχεία; Πρέπει όλοι οι εμπλεκόμενοι να βγουν και να πουν την αλήθεια και όχι μισόλογα. Να πει ο ζοτς γεγονότα τι εννοεί περι σεβασμου. Δε γίνεται να αφήνει τον δγ να τον σπιλώνει έτσι και να μη μιλά τόσα χρόνια. Θελει και ο κόσμος να μαθει που ευκολα πείθεται και μαλλιστα για πράγματα που δε φαίνονται από την ηχογραφηση. Να βγει και να μιλήσει και ο ιτούδης. Αυτοί οι δύο ευθυνονται επισης για αυτην την κατάσταση. Δεν ξεκαθαρισαν ποτέ τι εννοούσαν. καθαρά και ξάστερα. Για τον κοσμο που έχει πέσει σε διχονοια και εσωστρέφεια. επίσης πρέπει να μιλήσει και ο θανασης. Ακομα δεν έχω καταλαβει ποια ήταν η στάση του στις κατηγορίες του ανηψιού του. Μονο έτσι θα καταλάβουμε τι πραγματικά ισχύει. Αυτά που είδα χτες δεν ήταν αποδείξεις. Καιρός είναι να τελειώνουμε μια και καλή με όλα αυτά, γιατί μας κρατάνε πίσω. Ωραίο τρόπο βρήκε ο δγ να διώξει το φάντασμα του ζοτς που δε μπορούσαμε εδώ και χρόνια. Βεβαια το αντίθετο καταφερε, αλλα τελοσπαντων
patissiotis
QUOTE(j-kidd13 @ May 24 2017, 16:30 ) *
Ο καθενας τα ερμηνευει αναλογα τις αποψεις του.Ουτε εσυ εχεις 100% δικιο,ουτε εγω.Διοτι πολυ απλα δεν γνωριζουμε τι εχει γινει.Εσυ δεν πας τον ΔΓ και ο,τι και να κανει θα το βρεις αρνητικο,εγω ειμαι πιο συγκρατημενος.
Το θεμα της βραβευσης ειναι αλλο.Μπορει οντως να το κραταγε μεσα του αν ο Ζοτς εφυγε για το μπατζετ,αλλα η αναγνωριση της προσφορας του στην ομαδα και της σημαντικοτητας του στον συλλογο δεν αλλαζουν!Φανταζομαι αν δεν τον βραβευε,θα τον κατηγορουσες ξανα αλλα για ελλειψη σεβασμου στον ανθρωπο που προσφερε τοσα.
Δεν διαφωνω στο οτι αναλογα την περιπτωση πεταει τα δικα του,θελει να κερδιζει τις εντυπωσεις.

Το ρεζουμε ειναι ενα.Αν ο ΔΓ ελεγε στον Ζοτς,κοουτς παρε 18 εκατομμυρια και κανε τη δουλεια σου,ο Ζοτς θα ξεχναγε ολα οσα ακουγονται να λεει στο ηχογραφημενο.

Πως βγαζεις αυτο το SUPER αυθαιρετο συμπερασμα? Ειναι η αποψη/εκτιμηση σου, μπορεις να την διατυπωνεις αλλα δεν βλεπω να την στηριζεις με καποιο επιχειρημα. Και τι ακριβως ακουστηκε στο ηχογραφημενο? Εγω καταλαβα οτι ο Ζοτς προσπαθουσε να δει τι θα γινει και ο ΔΓ πεταγε παπατζες του στυλ "κοιταμε μπροστα" αφου ειχε ηδη διαλυσει την ομαδα χωρις να ενημερωσει κανενα... Φανταζομαι το 7λεπτο ειναι οτι χειροτερο εχει ο ΔΓ για τον Ζελικο (ή μηπως τον σεβεται για αυτο δεν βγαζει στη φορα τα χειροτερα που εχει rolleyes.gif )
RipCity
QUOTE (j-kidd13 @ May 24 2017, 15:30 ) *
Το ρεζουμε ειναι ενα.Αν ο ΔΓ ελεγε στον Ζοτς,κοουτς παρε 18 εκατομμυρια και κανε τη δουλεια σου,ο Ζοτς θα ξεχναγε ολα οσα ακουγονται να λεει στο ηχογραφημενο.


Ε προφανώς, αφού στο ηχογραφημένο αναρωτιέται πως θα φτιάξει ανταγωνιστική ομάδα με το μπάτζετ που του δίνεται. Λογικό είναι να μην αναρωτιόταν αν του έλεγε έχεις +6Μ. Αυτό αποδεικνύει κάτι?

Μπορεί στη συνέχεια να έπιασαν άλλα θέματα και να διαφώνησαν κι εκεί και ο Ζοτς να είπε φεύγω. Στο ηχογραφημένο πάντως δεν ακούστηκε να λέει δε συμφωνώ.
garou
QUOTE (Ledas @ May 24 2017, 16:38 ) *
Φιλε pan24, αυτό ακριβώς σκεφτόμουν και εγώ στο κομμάτι που έκανες quote. Για τη φάση για το πουλμαν λέω. Απορησα γιατί ο τσάβι δεν πήρε μια απόφαση σαν αυτή που ο αρθογράφος υποθέτει ότι θα έκανε και ο ζοτς. να παρει όλους τους παιχτες να γυρίσουν με αεροπλανο. Και μετά να πηγαινε στον προεδρο να τα βάλουν ολα κατω. Ο τσάβι σε αυτό έκανε ένα μεγάλο λάθος. Ετσι δε θα διχάζονταν και οι παίκτες. Βεβαια για να τα λέμε και όλα, αλλος χαρακτήρας ο ένας και άλλος ο άλλος. Επίσης ο ζοτς είχε πλέον το ακαταλόγιστο να παιρνει τέτοιες αποφάσεις. Ειχε τα κλειδιά του αγωνιστικού τμήματος και κανείς δε του πήγαινε κόντρα στο πως ήθελε να το διαχειριστεί και κανείς εξαρχής δε θα έπαιρνε τετοιες αποφάσεις και δε θα ανακατευόταν στα εσωτερικά με τετοιο τρόπο. Ο ζοτς το κερδισε μεσα απο χρόνια δουλειάς του. Ο τσαβι δεν έχει καταφέρει να κατσει ούτε μηνες, ουτε το σεβασμό με τη δουλειά του εχει κερδίσει ακόμα, οπότε ίσως δε μπορούσε να αντιδράσει ανάλογα. Αλλα η αλήθεια είναι ότι αυτό περίμενα και εγώ από έναν προπονητή της ομάδας.

Κατα τα άλλα. Ακομα δεν μπορώ να χωνέψω ότι έγινε αυτό με την ηχογράφηση. και όχι δεν ήταν νομιμη. Φαινεται από το γεγονός της λήψης της κάμερας που ήταν κρυμμένη. Φανταστείτε πως θα ένιωθε ο δγ αν ο καθε υποψήφιος για τη δουλειά, είτε παίχτης είτε προπονητης, πηγαινε να διαπραγματευτεί μαζί του και μετά τα εβγαζε όλα στη φόρα. πως θα ένιωθε ο δγ; Δε μπορώ να χωνέψω πως το έκανε. Απο δο και περα να πηγάινουν όλοι καλωδιωμένοι να δουμε τι λέει ο δγ πισω από τις πόρτες. Α ρε πεδουλάκη. Εναν κοριο ρε αργυρη να είχες...

Και για να συνεχίσω την ιερσοσυλία. Αν στον δδ προτεινόταν μείωση του μισθού του και να παιζει με κανα 600αρι και εκείνος αρνούταν, θα τον στήναμε στο εκτελεστικό απόσπασμα και αυτόν σαν τον ζοτς που τον νοιάζουν μονο τα χρήματα; Θαμιλάγαμε για έλλειψη σεβασμού προς τον κόσμο και για εκείνον; Μιλάμε για επαγγελματίες. Ακομα και αν το μπατζετ ήταν ο μόνος λόγος που έφυγε ο ζοτς δε βρίσκω το λόγο να τον κατακρίνουμε. Εκτός και αν έπρεπε να μείνει αιώνια σοτν παναθηναικο για να είμαστε ευχαριστημένοι. Ο κυκλος του έκλεισε και πάει. οπως θα κλεισει καποτε καια πο την φενερ. οπως θα κλείσει καποτε και ο κυκλος του δγ από τον παο.

Από τη στιγμή που ο δγ έλεγε πως ο ιτούδης ήταν διαλυτικό στοιχείο, πως καθόταν στο τραπέζι των διαπραγματεύσεων μαζί του; Οταν στο 7λεπτο απόσπασμα ο ζοτς του έλεγε ότι δεν εχουν κλεισμένο έναν παίχτη ο δγ είπε πως λάθη γίναν. Οταν λέει λάθη εννοούσε αυτά που κατηγορούσε το θειο του αργότερα; Και αν όντως του χρωστούσαν λεφτά, τότε αν ο ζοτς έκατσε να διαπραγματευτεί πως γίνεται να είναι φραγκοφονιάς; Αν του χρωστούσαν και έκατσε να συζητήσουν μονο ως τετοιο δε θα τον χαρακτήριζα. Τελικα τί σχύει; Οτι τον ζοτς τον νοιάζαν τα λεφτά; Η ότι έφυγε λογω χρωστούμενων, παικτών που φύγαν για αυτό το λόγο, προδοσιών απο συγγενείς του δγ, ιτουδη; Γιατί και εγώ πιστεύω ότι ολα αυτά είναι αλληλοσυγκρουόενα. Ενα σωρό εκδοχές έχει πει ο δγ.

Φιλε green sky δε το έχεις πολύ με τις συνωμοσιολογίες. Στην ρεγκιουλαρ έλεγες ότι χάσαμε από ζαλγκίρις επίτηδες για να πέσουμε με ρεαλ. Τωρα λες ότι η μπασκονία ήταν στημένη. Λογικα αν τα δείς, σε τίποτα δεν εχεις πέσει μέσα.

Εν κατακλείδι. τα στοιχεία για οφειλές που κατηγορούσε το θειο του ο δγ ποια είναι; Ηχογραφήσεις και διαρροες και αυτά; Η στοιχεία; Πρέπει όλοι οι εμπλεκόενοινα βγουν και να πουν την αλήθεια και όχι μισόλογα. Να πει ο ζοτς γεγονότα τι εννοεί περι σεβασμου. Δε γίνεται να αφήνει τον δγ να τον σπιλώνει έτσι και να μη μιλά τόσα χρόνια. Θελει και ο κόσμος να μαθει που ευκολα πείθεται και μαλλιστα για πράγματα που δε φαίνονται από την ηχογραφηση. Να βφει και να μιλήσει και ο ιτούδης. Αυτοί οι δύο ευθυνονται επισης για αυτην την κατάσταση. Δεν ξεκαθαρισαν ποτέ τι εννοούσαν. καθαρά και ξάστερα. Για τον κοσμο που έχει πέσει σε διχονοια και εσωστρέφεια. επίσης πρέπει να μιλήσει και ο θανασης. Ακοα δεν έχω καταλαβει ποια ήταν η στάση του στις κατηγορίες του ανηψιού του. Μονο έτσι θα καταλάβουμε τι πραγματικά ισχύει. Αυτά πυο είδα χτες δεν ήταν αποδείξεις. Καιρός είναι να τελειώνουμε μια και καλή με όλα αυτά, γιατί μας κρατάνε πίσω. Ωραίο τρόπο βρήκε ο δγ να διώξει το φάντασμα του ζοτς που δε μπορούσαμε εδώ και χρόνια. Βεβαια το αντίθετο καταφερε, αλλα τελοσπαντων

ο γκριν το ειχε πει αυτο που χασαμε απο ζαλγκιρις για να πεσουμε με ρεαλ?το θυμαμαι αλλα δεν θυμαμαι ποιος το ειχε γραψει

κατα τα αλλα δεν νομιζω οτι αυτοι που βριζουν τον ζελικο ενδιαφερονται για το ακριβες μπατζετ και ολα αυτα
η αποψη τους αποτι εχω καταλαβει ειναι οτι και μηδενικο να ηταν επρεπε να μεινει και να ανεχεται τον χαρακτηρα του δγ και οτι θα του ερχοταν στο μυαλο επειδη τοσα χρονια ειχε βγαλει λεφτα απο τον παναθηναικο
j-kidd13
QUOTE(patissiotis @ May 24 2017, 16:39 ) *
Πως βγαζεις αυτο το SUPER αυθαιρετο συμπερασμα? Ειναι η αποψη/εκτιμηση σου, μπορεις να την διατυπωνεις αλλα δεν βλεπω να την στηριζεις με καποιο επιχειρημα. Και τι ακριβως ακουστηκε στο ηχογραφημενο? Εγω καταλαβα οτι ο Ζοτς προσπαθουσε να δει τι θα γινει και ο ΔΓ πεταγε παπατζες του στυλ "κοιταμε μπροστα" αφου ειχε ηδη διαλυσει την ομαδα χωρις να ενημερωσει κανενα... Φανταζομαι το 7λεπτο ειναι οτι χειροτερο εχει ο ΔΓ για τον Ζελικο (ή μηπως τον σεβεται για αυτο δεν βγαζει στη φορα τα χειροτερα που εχει rolleyes.gif )



QUOTE(RipCity @ May 24 2017, 16:40 ) *
Ε προφανώς, αφού στο ηχογραφημένο αναρωτιέται πως θα φτιάξει ανταγωνιστική ομάδα με το μπάτζετ που του δίνεται. Λογικό είναι να μην αναρωτιόταν αν του έλεγε έχεις +6Μ. Αυτό αποδεικνύει κάτι?

Μπορεί στη συνέχεια να έπιασαν άλλα θέματα και να διαφώνησαν κι εκεί και ο Ζοτς να είπε φεύγω. Στο ηχογραφημένο πάντως δεν ακούστηκε να λέει δε συμφωνώ.



Καλα παιδια αυτο ειναι προφανες,οτι για να εχουμε πιο σωστη κριση,επρεπε να ακουσουμε ολη την συνομιλια.Τα 7 λεπτα δεν ειναι αποδειξη.Ειναι πολυ πιθανο ο ΔΓ να του πε κανα κουλο μετα και να τον ξερανε.
Το θεμα ειναι οτι αν ξεκιναγανε την διαπραγματευση,και το μπατζετ ηταν σε καλο επιπεδο,εγω πιστευω οτι δεν θα πηγαινε πουθενα.Το δικο μου συμπερασμα.Γιατι απ τα οσα ακουσαμε,ο Ζοτς αναφερει οτι εχει περασει ο καιρος,οι παικτες δεν εχουν συμβολαιο και μπορει να εχουν αλλες προτασεις η να εχουν κλεισει αλλου,δεν εχει γινει προεργασια κλπ,ολα γυρνανε γυρω απο την δυνατοτητα που θα δωσει το μπατζετ να στηθει η ομαδα.Και δεν λεει κατι παραλογο βεβαια ο Ζοτς,οπως μια χαρα ειναι και τα οσα του λεει ο ΔΓ,και οτι μελλοντικα το μπατζετ θα μπορει να ανεβει.

Επισης φιλε patissiotis,τι εννοεις εχει διαλυσει την ομαδα ο ΔΓ?Μολις ειχε αναλαβει ουσιαστικα.Η πρωτη του ενεργεια ηταν να μιλησει με τον Ζελικο.
katharop
Σκεφτείτε λίγο out of the box. Τα πράγματα για μένα είναι απλά. Ο γιαννακόπουλος ήθελε να διώξει τον ομπράντοβιτς χρόνια τώρα γιατί του έπαιρνε την δόξα όπως προσπαθεί χρόνια τώρα να καταστρέψει οτιδήποτε Παναθηναικό εμπνέει υγίεια. Για αυτό κιόλας ηχογράφησε και την συνέντευξη. Σου λέει θα πάω θα του προτείνω 10 μύρια και θα τον κάνω να φύγει και θα χω και αποδεικτικό. Αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και δεν φύγει επειδή με αυτά που του δίνω δεν θα κάνει τίποτα θα τον απομυθοποιήσω στα μάτια του κόσμου και θα τον διώξω ως αποτυχημένο τα επόμενα 1-2 χρόνια. γουιν γουιν κατάσταση. Δεν γίνεται να λες δεν έχω λεφτά και μετά απο 2 μήνες να δίνεις στον αργύρη 18 μύρια, και φέτος να έχεις μπάτζετ πάνω απο 20 μύρια. Προσπαθείς να τον διώξεις με τον τρόπο σου λέγοντας δεν παίζει σάλιο. Άσε που δεν του χαν ανανεώσει ούτε 1 παίκτη
Hacker?pcs
QUOTE (j-kidd13 @ May 24 2017, 16:30 ) *
Εσυ δεν πας τον ΔΓ και ο,τι και να κανει θα το βρεις αρνητικο,

Γιατί πιστεύεις ότι υπάρχει κόσμος που ό,τι κάνει ο ΔΓ, θυμίζω γιος του Παύλου, το βλέπει καχύποπτα; Έχει κάτι προσωπικό μαζί του;
Paris87
Το οτι διαφωνουμε με στοιχεια ενος ατομου (ΔΓ) που ειναι εντελως αφερεγγυος, απιστευτα παρορμητικος (το λεω ευγενικα) και μπορει να βγαλει 4-5-6 διαφορετικες εκδοχες σε καθε θεμα ανα τα χρονια αναλογα με ποιον εχει νευρα (υποθεση Ζοτς) ειναι επιτυχια αυτου του ανθρωπου.


Αυτη ειναι η δυναμη των media και των οπαδων.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.