Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΓΚΡΑTI
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4
gspara
Μεγαλο πληγμα ο τραυματισμος στον ωμο του Μιχαλογλου στον αγωνα με τον Φιλαθλητικο.Εως κ 6 μηνες μπορει να μεινει εκτος.
gratipa1929
Πολύ σημαντικό και κρίσιμο αυτό το δεκαήμερο για την ομάδα μας. Πρέπει να κάνουμε πάση θυσία το 3Χ3 απέναντι σε αντιπάλους με μικρότερη δυναμικότητα (από ρόστερ τουλάχιστον)

Παίζουμε με Λευκάδα εκτός, Νίκη εντός και Ερμή Λαγκαδά εντός. Αν είχαμε πάρει και το ματς στην Τρίπολη που χάσαμε στο τελευταίο δευτερόλεπτο θα ήταν το τέλειο, αυτό ήταν σοβαρό στραβοπάτημα αλλά όχι με ευθύνη της ομάδας μας (μας έσφαξαν).
gratipa1929
Τελικά όχι μόνο κάναμε το 3Χ3 αλλά περάσαμε και από την Αμαλιάδα! Τώρα πρέπει να κερδίσουμε το ντέρμπι με την ΑΕΝΚ στο ΜΕΤΣ σε ένα από τα πιο δύσκολα φετινά ματς. Εάν αγωνιστούμε όπως πριν τη διακοπή των εορτών δεν έχουμε να φοβηθούμε τίποτα!
gspara
http://allstarkourouna.blogspot.gr/2013/01/blog-post_14.html
Γνωριζεις gratipa ποια ειναι η αληθεια τελικα για Μπογονικολο?
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Feb 4 2013, 23:45 ) *
http://allstarkourouna.blogspot.gr/2013/01/blog-post_14.html
Γνωριζεις gratipa ποια ειναι η αληθεια τελικα για Μπογονικολο?

Το είχα δει και εγώ αυτό (ναι, μπαίνω και εγώ συχνά στην θρυλική κουρούνα!!! rolleyes.gif ) και τα σχόλια που είδα μάλιστα κάτω από το άρθρο είναι απόλυτα ακριβή και μάλλον έχουν γραφτεί από γνωρίζοντες, σε αντίθεση με το άρθρο που έχει αρκετές ανακρίβειες. Γενικά υπήρξαν διάφοροι "μύθοι" σχετικά με το θέμα...

Ως προς ποιο γεγονός ρωτάς συγκεκριμένα?
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Feb 5 2013, 00:10 ) *
Το είχα δει και εγώ αυτό (ναι, μπαίνω και εγώ συχνά στην θρυλική κουρούνα!!! rolleyes.gif ) και τα σχόλια που είδα μάλιστα κάτω από το άρθρο είναι απόλυτα ακριβή και μάλλον έχουν γραφτεί από γνωρίζοντες, σε αντίθεση με το άρθρο που έχει αρκετές ανακρίβειες. Γενικά υπήρξαν διάφοροι "μύθοι" σχετικά με το θέμα...

Ως προς ποιο γεγονός ρωτάς συγκεκριμένα?

Γι'αυτο που αναφερεται σε ενα σχολιο παρακατω οτι μαλλον εγκατελειψε τη θεση του προεδρου για τις υποδομες του Ικαρου.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Feb 5 2013, 06:34 ) *
Γι'αυτο που αναφερεται σε ενα σχολιο παρακατω οτι μαλλον εγκατελειψε τη θεση του προεδρου για τις υποδομες του Ικαρου.

Για τον Αγγελόπουλο, που έφυγε από την προεδρία του Ικάρου λέει το σχόλιο αυτό. Και εγώ έτσι όπως το έγραφε μπερδεύτηκα. smiley.gif

Σχετικά με τον Μπογονικολό, συνεχίζει κανονικά και φέτος στην προεδρία του Παγκρατίου και το ευχάριστο είναι ότι, από όσο μαθαίνω, φέτος μετά από αρκετά χρόνια η ομάδα μας δεν έχει σημαντικές υποχρεώσεις προς τους παίκτες.

Το κακό είναι ότι και πάλι η βιωσιμότητα του ανδρικού τμήματος της ομάδας μας βασίζεται σε ένα και μόνο επιχειρηματία χρηματοδότη που σηκώνει όλο το βάρος (και πραγματικά είμαστε ευγνώμονες για αυτό, γιατί 2 χρόνια τώρα έχει δώσει 130-150 χιλιάδες ευρώ από την τσέπη του χωρίς κανένα όφελος), ενώ θα μπορούσε με καλύτερη διαχείριση των υποδομών, των χορηγιών και των εισητηρίων να έχει μεγαλύτερο ποσοστό αυτάρκειας.

Μεγάλο θέμα αυτό, σκέψου ο Φιλαθλητικός με τα 200 χιλιάρικα που πήρε από τον Αντετοκούμπο φτιάχνει αυτάρκες μπάτζετ 2 ετών στην Α1 (μαζί με τηλεοπτικά και ΟΠΑΠ)!!!

Τι θα συμβεί ας πούμε, και δεν μιλάω μόνο για το Παγκράτι ή τον Ίκαρο, αν οι εκάστοτε πρόεδροι αποχωρήσουν από τις ομάδες που συντηρούν? bball.gif

Εδώ κοίτα στο link:

Ο Δημήτρης Αγγελόπουλος ανακοίνωσε πως αποσύρεται οριστικά από την ΚΑΕ, η οποία διοικείται από τον πρόεδρο κι εκτελεστική επιτροπή

Ο ιδιοκτήτης του Ικάρου Δημήτρης Αγγελόπουλος αποχώρησε οριστικά από την ΚΑΕ του Ικάρου και προχώρησε στην εξής δήλωση το απόγευμα της Πέμπτης (17/1)μ

«Όλα τα ωραία έχουν ένα τέλος και πλέον είναι οριστική η απόφαση μου να αποχωρήσω από την ΚΑΕ του Ικάρου. Βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να χαρακτηρίσω «ωραίο» το επαγγελματικό μπάσκετ, αφού από την πρώτη στιγμή που η ομάδα ανέβηκε στην Α1, πάρα πολλά πράγματα δεν λειτουργούσαν σωστά και δεν μου άρεσαν. Πρόσφατα κατά την παραίτηση μου και ως μέλος του ΔΣ, είχα πει ότι θα παραμείνω ως το τέλος της σεζόν, αλλά πλέον είμαι τόσο απογοητευμένος που αποχωρώ οριστικά. Η ομάδα θα διοικείται από τον πρόεδρο της ΚΑΕ Δημήτρη Παπαδόπουλο και μια εκτελεστική επιτροπή που θα αποτελείται από τους Σταύρο Ελληνιάδη, Θανάση Δούνη και Νίκο Λατρόβαλη.

Οι διεργασίες και συζητήσεις για την επιστροφή της ομάδας στην Καλλιθέα είναι σε καλό δρόμο και με δεδομένο ότι σίγουρα θα πραγματοποιηθεί την επόμενη σεζόν, καλώ οποιονδήποτε υγιή παράγοντα θα ήθελε να πάρει τις μετοχές της ΚΑΕ, χωρίς να χρειαστεί να δώσει χρήματα, ούτε να αναλάβει χρέη, αφού η ομάδα θα είναι απολύτως «καθαρή». Η ενασχόληση μου με τον Ερασιτέχνη και τα τμήματα υποδομής θα συνεχισθεί.

Ο Ίκαρος είχε ως αφετηρία το 1991, αλλά δεν έχει τέλος, καθώς ανεξαρτήτως της αγωνιστικής πορείας του, θα συνεχίσει το πολιτιστικό και κοινωνικό έργο που έχει ξεκινήσει».
gratipa1929
Τέλος οι κοινοτικοί Βράνιες και Πάβλοβιτς από το Παγκράτι, επέστρεψαν στις πατρίδες τους. Μάλλον πάμε (δυστυχώς) για τουρισμό στους εναπομείναντες αγώνες του πρωταθλήματος καθώς είμαστε βαθμολογικά αδιάφοροι. Αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να μην παλεύουμε τα ματς πάντως...
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/179664.html
Παραιτηθηκε ο προεδρος της ομαδας Θοδωρης Σχιζας.

Στα αγωνιστικα ενα μηνα εκτος ο Φωτης Βασιλοπουλος,κατι που σημαινει χρονια τελος.
gratipa1929
Τέλος λοιπόν ο Σχίζας από την προεδρία του ΑΟΠ, όπως αναμενόταν και ακουγόταν τον τελευταίο καιρό. Μένει να δούμε το τι θα επακολουθήσει στις συνελεύσεις του σωματείου.

Το χειρότερο μετά την οριστικό τέλος της χρονιάς του Φώτη Βασιλόπουλου είναι ότι πλέον μένουμε με μόλις 8 παίκτες (εκ των οποίων μόνο 3 είναι έμπειροι!!!) στο ρόστερ, Γεώργαρος, Σκλάβος, Φωτίου, Δερμιτζάκης, Κοκορόγιαννης, Δρακόπουλος, Μαρίνος, Θοδωρής Βασιλόπουλος. Άρα δύσκολα να σταυρώσουμε νίκη στα 4 ματς που απομένουν.

Το σημαντικό όμως είναι να δούμε τι θα γίνει το καλοκαίρι διοικητικά και σε τι επίπεδα θα κινηθούμε στις μεταγραφές για του χρόνου.
basketall
QUOTE (gratipa1929 @ Apr 4 2013, 19:00 ) *
Τέλος λοιπόν ο Σχίζας από την προεδρία του ΑΟΠ, όπως αναμενόταν και ακουγόταν τον τελευταίο καιρό. Μένει να δούμε το τι θα επακολουθήσει στις συνελεύσεις του σωματείου.

Το χειρότερο μετά την οριστικό τέλος της χρονιάς του Φώτη Βασιλόπουλου είναι ότι πλέον μένουμε με μόλις 8 παίκτες (εκ των οποίων μόνο 3 είναι έμπειροι!!!) στο ρόστερ, Γεώργαρος, Σκλάβος, Φωτίου, Δερμιτζάκης, Κοκορόγιαννης, Δρακόπουλος, Μαρίνος, Θοδωρής Βασιλόπουλος. Άρα δύσκολα να σταυρώσουμε νίκη στα 4 ματς που απομένουν.

Το σημαντικό όμως είναι να δούμε τι θα γίνει το καλοκαίρι διοικητικά και σε τι επίπεδα θα κινηθούμε στις μεταγραφές για του χρόνου.


Ti na kini8oune bre gartipa etsi opos pane oi omades me ta oikonomika xalia kai me kamia prooptiki apo ypodomes pou na mporoun na sta8oun se kapio epipedo, se blepo na foras sortsaki esena kai kamia 10 pagratiotes pou stin teliki eiste oi monoi pou agapate alithina tin omada sas.
8a sas zitane kai xrimata sto telos na balete 8a to deis gia na to paizoun paredroi merikoi merikoi.
Parte tin omada sta xerias osoi tin agapate kai ftou apo tin arxi den menei tipota allo
Posoi sotires perasan kai apo esas pion na proto8imi8i kaneis ASTA
Kai alithia sta grafo ayta apo simpa8eia kai agapi
gratipa1929
QUOTE (basketall @ Apr 4 2013, 22:27 ) *
Ti na kini8oune bre gartipa etsi opos pane oi omades me ta oikonomika xalia kai me kamia prooptiki apo ypodomes pou na mporoun na sta8oun se kapio epipedo, se blepo na foras sortsaki esena kai kamia 10 pagratiotes pou stin teliki eiste oi monoi pou agapate alithina tin omada sas.
8a sas zitane kai xrimata sto telos na balete 8a to deis gia na to paizoun paredroi merikoi merikoi.
Parte tin omada sta xerias osoi tin agapate kai ftou apo tin arxi den menei tipota allo
Posoi sotires perasan kai apo esas pion na proto8imi8i kaneis ASTA
Kai alithia sta grafo ayta apo simpa8eia kai agapi

Φίλε μου, πόσο δίκιο έχεις... Αυτό που γίνεται μια δεκαετία στην ομάδα μας είναι απίστευτο. Ελπίζω επιτέλους να υπάρξει λίγη σοβαρότητα από κάποιους καρεκλοκένταυρους και η ομάδα να βρει το δρόμο της... Γιατί όσοι πραγματικά αγαπάμε το Παγκράτι μας στενοχωρεί πολύ όλη αυτή η εσωστρέφεια και το εσωτερικό φάγωμα τόσα χρόνια αδιάκοπα. Ακόμα και φέτος που έδειχνε κάποιοι να βάζουν μυαλό και να ομαλοποιείται κάπως η κατάσταση, οι εκ νέου εμφάνιση εσωτερικών έριδων μας τίναξε στον αέρα...

Αυτό που λες για τις υποδομές είναι το κομβικό. Στην εποχή που οι διαφημίσεις, οι χορηγίες και γενικά διάφορα έσοδα έχουν σχεδόν μηδενιστεί πλην ελαχίστων εξαιρέσεων, το μόνο βάλσαμο είναι η στήριξη των υποδομών και η ανάδειξη παικτών που θα αποτελέσουν έναν ισχυρό κορμό στο μέλλον. Πραγματικά επειδή έχω μάθει από πρώτο χέρι καταστάσεις, που πραγματικά ντρέπομαι για την ομάδα μου, οι κρίσιμες αποφάσεις στην ομάδα εδώ και μια δεκαετία μας λαμβάνονται στο πόδι, στον καφενέ και γράφονται στο τεφτέρι και ο,τι κάτσει. Ε δεν πας πουθενά με τέτοιες νοοτροπίες! Για να καταλάβεις, το φετινό καλοκαίρι ξεφτιλιστήκαμε στο πανελλήνιο με τον παπατζή... μεγιστάνα που θα μας έβγαζε... Euroleague, λες και δεν τον ξέραμε και προ διετίας, τόση ανοησία και αφέλεια έχουν κάποιοι στον ΑΟΠ!!! Κρίμα και για τα όποια λεφτά έχουν μπει (και τα οποία δεν είναι και λίγα και τα σέβομαι) στην ομάδα από 3-4 μεμονωμένες περιπτώσεις σοβαρών χορηγών και χρηματοδοτών. Από εκεί και πέρα σκέτο Μ-Π-Ο-Ρ-Ν-Τ-Ε-Λ-Ο είμαστε και λυπάμαι που το λέω, αλλά με δεδομένη την αγάπη μου στον ΑΟΠ, με διαρκείας κάθε χρόνο για πάνω από μια δεκαετία και δίνοντας και την ψυχή μου στην κερκίδα μαζί με τα άλλα 10-15 "τρελαμένα" παιδιά, δεν μπορώ να μην μιλήσω έξω από τα δόντια για τα τραγελαφικά που συμβαίνουν.
basketall
αλλά με δεδομένη την αγάπη μου στον ΑΟΠ, με διαρκείας κάθε χρόνο για πάνω από μια δεκαετία και δίνοντας και την ψυχή μου στην κερκίδα μαζί με τα άλλα 10-15 "τρελαμένα" παιδιά,

Etsi einai se ka8e omada opos to Pagrati, O Panelinios, O sporting, Oi Ionikoi Nikaias, Filadelgias, Milonas, Marousi, Aigaleo klp, 10-15 filatli minane kai kati xazo paragontes stil eforon gia na paizoun ta paidia tous kai mimpos kai glipsoun kana paragonta kai ta balei se kamia doulitsa.
Kai meta oloi milane O istorikos syllogos pou epaikse o tade, pou ebgale ton tade, poy tote pou kapote TRIXES OLA.

Akouo kapious to TOTEM tou mpasket o tade tou mpasket NAI RE SAS SEVOMAI OLOUS MESA STO GIPEDO, EKSO OMOS APO AYTO, SEVOMAI AYTOUS POU AKSIZOUN SAN AN8ROPOI, KAI KANEIS DEN EXEI AKSIA EAN DEN MOU APODKSI OTI AKSIZEI NA TON SEVOMAI KAI DEN ME SEVETAI KAI AYTOS.

Stin teliki pioi einai oloi aytoi pargontes eforoi paiktes TI EINAI? Einai kaliyeti apo enan ergati, apo enan epistimona, apo enan giatro apo enan aplo an8ropo? TIPOTA DEN EINAI EAN DEN APODIKSOUN OTI EXOUN AKSIA, EKSO APO TO GIPEDO PROTA SAN AN8ROPOI!!!!

H pragmatiki istoria olon ayton ton sylogon einai mia kai mono mia.
FTIAXTIKAN APO PAREES POU AGAPOUSAN TON A8LITISMO XORIS SYMFERONTA, XORIS AKSIOSEIS GIA EUROLEAGES, GIA PROTA8LHMATA.
ETSI FTIAXTIKAN APO AGAPI GIA TO PAIXNIDI KAI PANO APO OLA GIA TON A8LITISMO TON IDION KAI TON PAIDION TOUS.

Vas
QUOTE(basketall @ Apr 5 2013, 10:40 ) *
αλλά με δεδομένη την αγάπη μου στον ΑΟΠ, με διαρκείας κάθε χρόνο για πάνω από μια δεκαετία και δίνοντας και την ψυχή μου στην κερκίδα μαζί με τα άλλα 10-15 "τρελαμένα" παιδιά,

Etsi einai se ka8e omada opos to Pagrati, O Panelinios, O sporting, Oi Ionikoi Nikaias, Filadelgias, Milonas, Marousi, Aigaleo klp, 10-15 filatli minane kai kati xazo paragontes stil eforon gia na paizoun ta paidia tous kai mimpos kai glipsoun kana paragonta kai ta balei se kamia doulitsa.
Kai meta oloi milane O istorikos syllogos pou epaikse o tade, pou ebgale ton tade, poy tote pou kapote TRIXES OLA.

Akouo kapious to TOTEM tou mpasket o tade tou mpasket NAI RE SAS SEVOMAI OLOUS MESA STO GIPEDO, EKSO OMOS APO AYTO, SEVOMAI AYTOUS POU AKSIZOUN SAN AN8ROPOI, KAI KANEIS DEN EXEI AKSIA EAN DEN MOU APODKSI OTI AKSIZEI NA TON SEVOMAI KAI DEN ME SEVETAI KAI AYTOS.

Stin teliki pioi einai oloi aytoi pargontes eforoi paiktes TI EINAI? Einai kaliyeti apo enan ergati, apo enan epistimona, apo enan giatro apo enan aplo an8ropo? TIPOTA DEN EINAI EAN DEN APODIKSOUN OTI EXOUN AKSIA, EKSO APO TO GIPEDO PROTA SAN AN8ROPOI!!!!

H pragmatiki istoria olon ayton ton sylogon einai mia kai mono mia.
FTIAXTIKAN APO PAREES POU AGAPOUSAN TON A8LITISMO XORIS SYMFERONTA, XORIS AKSIOSEIS GIA EUROLEAGES, GIA PROTA8LHMATA.
ETSI FTIAXTIKAN APO AGAPI GIA TO PAIXNIDI KAI PANO APO OLA GIA TON A8LITISMO TON IDION KAI TON PAIDION TOUS.



Όπως το είπες. Φτιάχτηκαν! Παρελθόν._

Αυτές οι περιπτώσεις που αναφέρεις υπήρχαν, όταν ήταν το μπάσκετ ερασιτεχνικό.

Δυστυχώς τώρα, από μικρή ηλικία, βάζουν τα παιδιά να σκέφτονται με το χρήμα με αποτέλεσμα να κοιτούν μόνο την δική τους επιτυχία και όχι την ομαδική…

gratipa1929
QUOTE (basketall @ Apr 5 2013, 10:40 ) *
αλλά με δεδομένη την αγάπη μου στον ΑΟΠ, με διαρκείας κάθε χρόνο για πάνω από μια δεκαετία και δίνοντας και την ψυχή μου στην κερκίδα μαζί με τα άλλα 10-15 "τρελαμένα" παιδιά,

Etsi einai se ka8e omada opos to Pagrati, O Panelinios, O sporting, Oi Ionikoi Nikaias, Filadelgias, Milonas, Marousi, Aigaleo klp, 10-15 filatli minane kai kati xazo paragontes stil eforon gia na paizoun ta paidia tous kai mimpos kai glipsoun kana paragonta kai ta balei se kamia doulitsa.
Kai meta oloi milane O istorikos syllogos pou epaikse o tade, pou ebgale ton tade, poy tote pou kapote TRIXES OLA.

Akouo kapious to TOTEM tou mpasket o tade tou mpasket NAI RE SAS SEVOMAI OLOUS MESA STO GIPEDO, EKSO OMOS APO AYTO, SEVOMAI AYTOUS POU AKSIZOUN SAN AN8ROPOI, KAI KANEIS DEN EXEI AKSIA EAN DEN MOU APODKSI OTI AKSIZEI NA TON SEVOMAI KAI DEN ME SEVETAI KAI AYTOS.

Stin teliki pioi einai oloi aytoi pargontes eforoi paiktes TI EINAI? Einai kaliyeti apo enan ergati, apo enan epistimona, apo enan giatro apo enan aplo an8ropo? TIPOTA DEN EINAI EAN DEN APODIKSOUN OTI EXOUN AKSIA, EKSO APO TO GIPEDO PROTA SAN AN8ROPOI!!!!

H pragmatiki istoria olon ayton ton sylogon einai mia kai mono mia.
FTIAXTIKAN APO PAREES POU AGAPOUSAN TON A8LITISMO XORIS SYMFERONTA, XORIS AKSIOSEIS GIA EUROLEAGES, GIA PROTA8LHMATA.
ETSI FTIAXTIKAN APO AGAPI GIA TO PAIXNIDI KAI PANO APO OLA GIA TON A8LITISMO TON IDION KAI TON PAIDION TOUS.

Πολύ πολύ σωστός!!! Ακριβώς αυτά που περιγράφεις εννοούσα και εγώ!!! Πλέον καταντούν εκνευριστικές αυτές οι καταστάσεις με την εξυπηρέτηση μικροσυμφερόντων!
basketall
QUOTE (Vas @ Apr 5 2013, 13:32 ) *
Όπως το είπες. Φτιάχτηκαν! Παρελθόν._

Αυτές οι περιπτώσεις που αναφέρεις υπήρχαν, όταν ήταν το μπάσκετ ερασιτεχνικό.

Δυστυχώς τώρα, από μικρή ηλικία, βάζουν τα παιδιά να σκέφτονται με το χρήμα με αποτέλεσμα να κοιτούν μόνο την δική τους επιτυχία και όχι την ομαδική…


KANEIS LATHOS VAS AYTO EINAI TO MELLON KAI TO PARON.
OMADA XORIS 10-15 ATOMA NA THN AGAPA 8A SVISI
KOITA POSES ESVISAN KAI ERXONTAI KAI ALLES
gratipa1929
Ο σεβασμός κερδίζεται. Και ακόμη και αν έχει κερδιθεί, πρέπει να ανανεώνεται η εμπιστοσύνη καθημερινά. Με τακτικές μικροσυμφρόντων και προσκόλλησης στο χρήμα ακόμη και όταν πρόκειται για φραγκοδίφραγκα, απομακρύνεις από κοντά σου και τους τελευταίους υποστηρικτές.

Οι ιστορικές ομάδες πρέπει να καταλήξουν στα χέρια των φιλάθλων τους, όσων τις αγαπούν ανιδιοτελώς και παράλληλα να υπάρξει ενίσχυση των υποδομών. Να φύγει κάθε καρεκλοκέντραυρος δεινόσαυρος που καπηλεύεται το μέλλον των συλλόγων με σκοπό -τι άλλο- τη λεζάντα. Πρέπει επιτέλους να γίνει μια κάθαρση στα ΔΣ των σωματείων.

Μπορεί για 5-6 χρόνια να μείνεις αγωνιστικά στα χαμηλά. Όμως σε βάθος χρόνου μπορείς να φτάσεις στην κορυφή.

Αναφέρω το παράδειγμα του Φιλαθλητικού. Όλοι θα θυμούνται πως πλήρωσε βραχυπρόθεσμα αγωνιστικά την ανάδειξη ταλέντων με τον υποβιβασμό του το 2008. Όμως επέμεινε και δεν άλλαξε συνταγή, δίνοντας βάση αποκλειστικά στις υποδομές και στην ανάδειξη ενός σταθερού κορμού. Και πλέον βρίσκεται κοντά στην Α1 βασιζόμενος σε δικά του παιδιά και μάλιστα από πώληση ταλέντων του εξασφαλίζει αυτάρκεια για τουλάχιστον 2 έτη μαζί με τις χορηγίες, τον ΟΠΑΠ και τα τηλεοπτικά. Υπάρχει κάποιος που να θυμάται τώρα τον υποβιβασμό του 2008? Αυτό αποδεικνύει ότι δεν πρέπει να βλέπουμε κοντόφθαλμα.

Αυτά βλέπω και με πιάνει μελαγχολία με το Παγκράτι. Εμείς αυτό που ξέρουμε είναι να εξαρτώμαστε διαρκώς από εξωτερικούς παράγοντες, να σχεδιάζουμε ανοησίες στο πόδι και στον καφενέ, να τρωγόμαστε σαν τους κανίβαλους εσωτερικά και να φτιάχνουμε ομάδα τον Οκτώβριο μόνο και μόνο για να κάνουν το κομμάτι τους κάποιοι δεινόσαυροι. Όσο για τις υποδομές μας, εδώ γελάνε. Μηδενική βάση. Και το αποτέλεσμα? Κάθε Μάρτιο μένουμε με 8 παίκτες και κάθε καλοκαίρι να βρισκόμαστε στο μηδέν, σε μια διαιωνίζουσα κατάσταση.
gratipa1929
Τη στιγμή που άλλες ομάδες έχουν αρχίσει έγκαιρα επαφές με προπονητές και παίκτες, το Παγκράτι βρίσκεται σε λήθαργο και δύσκολα θα βγει σύντομα.

Αυτό ακριβώς είναι το μεγάλο ζήτημα. Πρέπει φέτος από νωρίς να αρχίσουμε σχεδιασμό για του χρόνου αν δεν θέλουμε να γίνουν πάλι τα ίδια.
Πρέπει να δημιουργηθεί ένα διοικητικό σχήμα σταθερό και με ξεκάθαρους ρόλους οι οποίοι θα πρέπει να τηρούνται πιστά από όλους τους υπεύθυνους. Να εκλείψουν πλήρως οι εσωτερικές έριδες και οι δεινόσαυροι να αφήσουν τα μικροσυμφέροντα στην άκρη για το καλό του συλλόγου.

Αγωνιστικά πιστεύω θα πρέπει να έχουμε έναν καθαρά ελληνικό κορμό, δυστυχώς πάλι από το μηδέν γιατί ξανά έχουμε βρεθεί χωρίς παίκτες και χωρίς προπονήσεις!!! Ξεκινάμε από τον προπονητή.

Εύχομαι επιτέλους οι διοικούντες-χρηματοδότες-παράγοντες να έχουν πάρει το μάθημά τους και να αρχίσουν νωρίς το σχεδιασμό ώστε να γίνουν σωστές προπονήσεις. Αρχές Αυγούστου το ρόστερ θα πρέπει να είναι 100% έτοιμο. Να βγουν νωρίς τα διαρκείας και να συσπειρωθεί ο κόσμος γύρω από την ομάδα. Προσωπικά αν δω όλα αυτά που πρέπει θα αγοράσω και 3 και 4 διαρκείας για να ενισχυθεί η προσπάθεια της ομάδας μας, το ίδιο και οι υπόλοιποι Παγκρατιώτες που είναι άρρωστοι με την ομάδα σαν εμένα.

Ας αφήσουμε επιτέλους όλοι το κουτσομπολιό και τις ίντριγκες που κάνουν οι γριές και ας γίνουμε πραγματικοί μαχητές του Παγκρατίου!!! Και αυτή τη φορά όποιος χαλάσει το κλίμα (και δυστυχώς είναι αρκετοί μέχρι στιγμής) να ξεκουμπιστεί άμεσα από την ομάδα. Να μείνουν μόνο όσοι ενδιαφέρονται, αγαπούν το σύλλογο, αφιερώνουν προσωπικό χρόνο και δεν διστάζουν να βάλουν το χέρι βαθιά στην τσέπη, στο βαθμό που μπορεί ο καθένας. Γεμίσαμε ξερόλες και αυλοκόλακες.
gratipa1929
edit, το έβαλα σε λάθος ενότητα
gratipa1929
Ο Κατωπόδης θα είναι ο βοηθός του Καλαμπάκου στο Παγκράτι
gratipa1929
Άντε ρε παιδιά πάλι στα λόγια μείναμε??? 2 μήνες και ακόμη περιμένουμε επάνδρωση ρόστερ έστω με 1 παίκτη!!! Αυτή τη στιγμή έχουμε μηδέν ενώ έφυγε και ο Θοδωρής!!! Έλεος κάθε πέρυσι και καλύτερα! sad.gif

Ζηλεύω ομάδες που είναι ενεργές στις μεταγραφές και ασχολούνται παράλληλα και με την ενίσχυση των υποδομών τους. Βλέπω ομάδες όπως η ΑΕΚ ή άλλες που οργανώνουν ακόμη και σοβαρά καμπ δοκιμής νεαρών παικτών και με πιάνει μελαγχολία!!!

Εμείς εδώ στον ΑΟΠ κοιτάμε πρώτα πως ο ένας θα βγάλει το μάτι του άλλου! Ας σοβαρευτούμε λίγο!
gratipa1929
To ρόστερ μας μάλλον σχηματίστηκε, αν και φαντάζει λίγο φτωχό σε σχέση με την έξαρση των μεταγραφών που παρατηρείται στην φετινή Α2:

1 - Φ. Βασιλόπουλος, Μπουραζάνης, Μ. Καλής
2 - Δέδες, Σ. Ψαρόπουλος, Κακαργιάς,
3 - Νικολακόπουλος
4 - Μιχάλογλου, Δερμιτζάκης
5 - Κουτρούλιας, Δ. Αγγελόπουλος, Θώδος

nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 20 2013, 20:34 ) *
To ρόστερ μας μάλλον σχηματίστηκε, αν και φαντάζει λίγο φτωχό σε σχέση με την έξαρση των μεταγραφών που παρατηρείται στην φετινή Α2:

1 - Φ. Βασιλόπουλος, Μπουραζάνης, Μ. Καλής
2 - Δέδες, Σ. Ψαρόπουλος, Κακαργιάς,
3 - Νικολακόπουλος
4 - Μιχάλογλου, Δερμιτζάκης
5 - Κουτρούλιας, Δ. Αγγελόπουλος, Θώδος

Ξαναγραφω μετα απο πολυ καιρο....Καλη μας επιτυχια για την καινουρια σεζον...φιλε gratipa1929 ξεχασες τον Φεραται που ειναι μικρος και περυσι ειχε ελαχιστο χρονο συμμετοχης...γνωμη μου ειναι οτι φετος θα παρει περισσοτερες εμπειριες!!!!
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Aug 21 2013, 11:56 ) *
Ξαναγραφω μετα απο πολυ καιρο....Καλη μας επιτυχια για την καινουρια σεζον...φιλε gratipa1929 ξεχασες τον Φεραται που ειναι μικρος και περυσι ειχε ελαχιστο χρονο συμμετοχης...γνωμη μου ειναι οτι φετος θα παρει περισσοτερες εμπειριες!!!!

Σωστά, Φερατάι και Καραϊνδρος λογικά θα πάρουν και φέτος χρόνο συμμετοχής.

Επίσης κυκλοφόρησαν τα εισητήρια διαρκείας με τιμή 50 ευρώ το ένα.

Άντε καλή αρχή να έχουμε!
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Aug 22 2013, 08:57 ) *
Σωστά, Φερατάι και Καραϊνδρος λογικά θα πάρουν και φέτος χρόνο συμμετοχής.

Επίσης κυκλοφόρησαν τα εισητήρια διαρκείας με τιμή 50 ευρώ το ένα.

Άντε καλή αρχή να έχουμε!

Εσυ θα παρεις;
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Aug 22 2013, 12:15 ) *
Εσυ θα παρεις;

Ναι, κάθε χρόνο παίρνω.
jimmythefirst
στο ιδιο γηπεδο με περυσι θα αγωνιζεται φετος το παγκρατι ?
gratipa1929
QUOTE (jimmythefirst @ Aug 22 2013, 14:01 ) *
στο ιδιο γηπεδο με περυσι θα αγωνιζεται φετος το παγκρατι ?

Ναι στο ΜΕΤΣ
d.fosses
Πολύ καλή εμφάνιση έκανε ο Ανδρέας Πετρόπουλος
http://www.basketworld.gr/2013/09/blog-post_2612.html
gratipa1929
Δυστυχώς τα κακά μαντάτα της φετινής χρονιάς για την ομάδα μας συνεχίζονται και αυτή την φορά μας χτυπούν στα σπλάχνα.

Όσοι βρεθήκαμε στο γήπεδο στην πρεμιέρα του παιδικού τμήματος της ομάδας μας, σοκαριστήκαμε από την εικόνα που παρουσιάσαμε. Παιδιά εντελώς αδούλευτα, που δεν γνώριζαν ούτε τα βασικά του μπάσκετ. Σαν να έπαιζαν πρώτη φορά. Είναι πραγματικά λυπηρό να βλέπεις παιδιά 15 ετών και να μην ξέρουν όχι μόνο συστήματα ή τακτική αλλά ούτε τις βασικές αρχές του αθλήματος.

Για την ιστορία στο παιδικό Παγκράτι-ΚΑΠ 34-67 και το πιο ντροπιαστικό είναι ότι άφησε το παιχνίδι η ΚΑΠ για να μην φτάσει 80 πόντους η διαφορά, επειδή λυπήθηκε τους πιτσιρικάδες μας.

Ακούγαμε όλο το καλοκαίρι μεγαλόστομες εξαγγελίες για εξυγείανση και οργάνωση υποδομών αλλά φέτος αντί να είναι καλύτερα έστω, είναι η χειρότερη χρονιά όλων των εποχών!!!!!!!!!!!

Επίσης η είδηση ότι ο Ανδρέας Πετρόπουλος δεν αγωνίστηκε επειδή ήταν τραυματίας ήταν μούφα, απλά δεν έχει ολοκληρωθεί η μεταγραφή του ακόμα, ελπίζω σύντομα να γίνει γιατί είναι καλο ταλέντο.
gspara
Τον Κυπριο γκαρντ Ραφαηλ Ελευθεριου(19,2.00,1-2) δοκιμαζει το Παγκρατι.
Προσφατα κοπηκε απο τους Ικαρους Σερρων καθως πιανει θεση κοινοτικου και προτιμηθηκε ο Ουγγρος σεντερ Κιντερ.
gspara
QUOTE (gspara @ Sep 19 2013, 18:58 ) *
Τον Κυπριο γκαρντ Ραφαηλ Ελευθεριου(19,2.00,1-2) δοκιμαζει το Παγκρατι.
Προσφατα κοπηκε απο τους Ικαρους Σερρων καθως πιανει θεση κοινοτικου και προτιμηθηκε ο Ουγγρος σεντερ Κιντερ.

http://www.ebasket.gr/2013/09/%CF%88%CE%AC...AC%CF%83%CE%BF/
Συνεχιζει να ψαχνει πλειμεικερ ο Καλαμπακος,καθως μαλλον δεν ικανοποιησε ο Ελευθεριου.
Στις 27-28/9 τα Μαστρογιαννεια με την συμμετοχη ΑΕΚ-Φιλαθλητικου-Περιστεριου.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 25 2013, 00:24 ) *
http://www.ebasket.gr/2013/09/%CF%88%CE%AC...AC%CF%83%CE%BF/
Συνεχιζει να ψαχνει πλειμεικερ ο Καλαμπακος,καθως μαλλον δεν ικανοποιησε ο Ελευθεριου.
Στις 27-28/9 τα Μαστρογιαννεια με την συμμετοχη ΑΕΚ-Φιλαθλητικου-Περιστεριου.

Χαμός στα Μαστρογιάννεια!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Όντως ο Ελευθερίου καλό ταλέντο, αλλά όχι για τον σκοπό που ψάχνουμε, καθώς σίγουρα χρειαζόμαστε έμπειρο γκαρντ. Δεν ξέρω αν έχει μείνει κάποιος ελεύθερος αυτή την εποχή, έχω την εντύπωση ότι όλοι έχουν κλείσει. Εκτός και αν αναζητήσουμε στην κοινοτική αγορά, που δεν το νομίζω γιατί είναι πιο ακριβοί.
gratipa1929
Στην πρώτη αγωνιστική του εφηβικού είχαμε επίσης Παγκράτι-ΑΕΝΚ 40-58

Στην δεύτερη αγωνιστική του παιδικού γνωρίσαμε ακόμη μία συντριβή, Κορωπί-Παγκράτι 70-47 ενώ το εφηβικό είχε ρεπό.

Να υπενθυμίσω ότι τόσο η εφηβική όσο και η παιδική μας ομάδα αγωνίζονται στην Β κατηγορία της ΕΣΚΑ

gspara
ΠΑΓΚΡΑΤΙ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 70-73(15-22,35-42,51-59).

Νωθρο και χωρις ενεργεια το Παγκρατι,μαλλον αιφνιδιαστηκε απο την απροσμενα πολυ καλη εμφανιση του Περιστεριου.
Αρχικες 5αδες

Βασιλοπουλος-Παππας
Ψαροπουλος-Γιαννικος
Νικολακοπουλος-Βουλγαρης
Δερμιτζακης-Σκουταρης
Ραπτης-Χριστοδουλος

Το καλυτερο διαστημα για το Παγκρατι ηταν τα πρωτα λεπτα του β ημιχρονου.Πιεσε,ειχε ενεργεια και με τον Φωτη μπροσταρη περασε 45-44.Μετα εσβησε παλι,λες και εμεινε απο καυσιμα.
Ο Γιαννικος(κορυφαιος οπως παντα) επαιξε πολυ καλη αμυνα στον Βασιλοπουλο και ο εξαιρετικος στο α ημιχρονο Χριστοδουλος δημιουργησε προβλημα στους ψηλους.

Ακρως αντιπροσωπευτικες οι μεχρι τωρα αναλυσεις του gratipa.
Kουτρουλιας-Ραπτης ανετοιμοι ακομα,ενω ο Βασιλοπουλος με καλες και κακες στιγμες.
Σταθερα καλος ο Δεδες,τιποτα ο Αγγελοπουλος,ενω δεν επαιξε ο Μπουραζανης και ο Θωδος.
Δεν φανηκε ο Σωκρατης.Πιο δραστηριοι Δερμιτζακης-Μιχαλογλου,ειχε καλυτερη εικονα το Παγκρατι με αυτους διδυμο ψηλων.
Απο τους μικρους μου αρεσε ο Κακαργιας που πηρε πολυ ωρα στον ασο απο τον Καλαμπακο.

Περιμενουμε τον πλεον αρμοδιο gratipa(με δυο λογια και για το Περιστερι wink.gif ).

gratipa1929
Η μεγάλη στιγμή του φιλικού Παγκράτι-Περιστέρι και μάλιστα στα Μαστρογιάννεια έφτασε χθες και ήταν αδύνατο να απουσιάσω από το ραντεβού!

Σούπερ η ανάλυση σου gspara, ακριβώς τα ίδια είδα και εγώ! Θα κάνω μια μικρή γενική ανάλυση και μετά για τον κάθε παίκτη ξεχωριστά και από τις 2 ομάδες:

Για ακόμη μία φορά το Παγκράτι εμφανίστηκε αδύναμο στο ξεκίνημα του αγώνα. Από νωρίς το Περιστέρι πήρε το προβάδισμα στο σκορ και το διατήρησε άνετα μέχρι το ημίχρονο, με τον Χριστόδουλο να κάνει πάρτι στη ρακέτα. Από εμάς πάλεψε ο Βασιλόπουλος, η απόδοση του οποίου ανέβηκε κατακόρυφα στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου και με το Δέδε ξανά να είναι η μεγάλη αποκάλυψη τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση με αποτέλεσμα να περάσουμε με 1 πόντο μπροστά. Μετά όμως ο Φώτης προδόθηκε από το γεγονός που είχα επισημάνει από πέρυσι, την κακή φυσική του κατάσταση, ενώ παράλληλα εμφανίσαμε πάλι το σύνδρομο της κατάρρευσης του Β'ημιχρόνου, με το Περιστέρι να παίρνει μια νίκη πολύ πιο εύκολη απ'ότι δείχνει το τελικό σκορ. Δεν θα κρύψω ότι είμαι πολύ ανήσυχος 2 εβδομάδες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος για την πληρότητα και την αγωνιστική μας κατάσταση. Θα συμφωνήσω με όσους υποστηρίζουν ότι χρειαζόμαστε έναν ακόμη έμπειρο combo γκαρντ για να βγάλουμε τη χρονιά.

Το Περιστέρι πραγματοποίησε θετικότατη εμφάνιση και δείχνει ότι θα πρωταγωνιστήσει φέτος στη Β'Εθνική. Απόλυτη δικαίωση του gspara για τον Γιαννίκο. Αυτή τη φορά εντυπωσιάστηκα και εγώ, πιστεύω θα είναι η αποκάλυψη φέτος στη Β Εθνική!!! Βούλγαρης σταθερή αξία επιθετικά, Χριστόδουλος φόβητρο στη ρακέτα, ο Σκούταρης έκανε μέτρια εμφάνιση αλλά είναι κλασικός μπόμπερ, ενώ και ο Παππάς έδειξε καλά στοιχεία στην οργάνωση του παιχνιδιού, αποφεύγοντας τις εξεζητημένες ενέργειες του παρελθόντος. Ο Τσαμπής λίγα πράγματα, τον περίμενα καλύτερο με βάση τις εμφανίσεις του τα προηγούμενα χρόνια.

Ο Ξιούρας που αναγράφεται στους πόντους ποιό νούμερο ήταν? Δεν τον αντιλήφθηκα. Το μικρό του όνομα ποιό είναι?

Πάμε τώρα στα επιμέρους του Παγκρατίου:

Δεδες: Κατά τη γνώμη μου ο MVP για το Παγκράτι. Αποτέλεσε ξανά την έκπληξη επιθετικά για την ομάδα μας ενώ έμεινε στα γνωστά υψηλά στάνταρ του στους υπόλοιπους τομείς, αποτελώντας τον παίκτη για όλες τις δουλειές! Σίγουρα αναμένεται βασικός στο 3 με συμμετοχή 30+ λεπτά

Φ.Βασιλόπουλος: Όσο άντεξε βοήθησε στο να υπάρχει ένας καλός ρυθμός στον αγώνα, όπως πάντα μέτριος στην άμυνα, μετά από ένα σημείο ξεφούσκωσε λόγω κακής φυσικής κατάστασης. Θα αποτελέσει τον βασικό άσο μας, πρέπει να δουλέψει περισσότερο για να αντέχει περισσότερα λεπτά σε υψηλή αγωνιστική κατάσταση.

Α.Ράπτης: Πολύ κακή εμφάνιση. Πρόκειται για το βασικό μας 4άρι, έναν παίκτη υψηλού επιπέδου στην επίθεση και στο ριμπάουντ, που δυστυχώς όπως αναμενόταν έχει επηρεαστεί από τον σοβαρό τραυματισμό του και την απουσία μηνών. Χρειάζεται δουλειά αυτές τις ημέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος για να εμφανίσει στο παρκέ τον παλιό του εαυτό.

Κουτρούλιας: Δεν υπάρχουν πολλά λόγια για τον Τόλαρο. Μια κλάση ανώτερος από όλους στο παρκέ, αλλά τα χρόνια έχουν περάσει και πλέον παρουσιάζεται νωθρός και αδούλευτος. Ποτέ δεν έκανε τις μεγάλες εμφανίσεις στα φιλικά, αλλά πάντα βρίσκει τον τρόπο να ξελασπώνει την ομάδα στις κρίσιμες στιγμές. Είμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα κάνει και φέτος, αν και αναμένονται πολλές μεταπτώσεις στην απόδοσή του λόγω φυσικής φθοράς. Βασικός στο 5 αλλά όχι για πάνω από 20 λεπτά προβλέπω.

Σ.Ψαρόπουλος: Ακόμη μία κακή εμφάνιση από τον Σωκράτη, ο οποίος προοριζόταν για βασικός στο 2 και αποτελεί την τρύπα μέχρι στιγμής στην ομάδα. Χρειάζεται πολύ δουλειά ακόμη για να σταθεί αξιοπρεπώς στο πρωτάθλημα της Α2. Αν δεν τα καταφέρει, ακούγεται ότι θα αποκτηθεί και άλλος γκαρντ.

Δ. Αγγελόπουλος: Δυστυχώς όπως το περίμενα μετά από τόσο μεγάλο διάστημα απραξίας. Μηδέν στην άμυνα, μηδέν στην επίθεση. Δεν νομίζω ότι μπορεί να προσφέρει στο επίπεδο της Α2. Δεν καταλαβαίνω πως ένα πολύ καλό ταλέντο στο παρελθόν εκμηδενίστηκε αγωνιστικά προ ετών και παραμένει έτσι μέχρι σήμερα. Εύχομαι να δουλέψει και να σταθεί στα πόδια του φέτος γιατί χρειαζόμαστε έναν ακόμη βαρύ σέντερ.

Δερμιτζάκης: Συνέχισε τις θετικές εμφανίσεις με έμφαση την καλή άμυνα και το ριμπάουντ, ενώ και επιθετικά ήταν αξιοπρεπέστατος. Θα πάρει χρόνο συμμετοχής φέτος στο 4.

Μιχάλογλου: Δείχνει να ξεπερνά το πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετώπιζε και αναμένεται να προσφέρει σημαντικές λύσεις στους ψηλούς! Πολύ καλή εμφάνιση και χθες, όπου αγωνίστηκε στο 5 κυρίως αλλά μπορεί σαφώς και στο 4!

Παράλληλα χθες πήραν χρόνο συμμετοχής και οι μικροί, με τον Κακαργιά να στέκεται πολύ καλά στον άσο, ενώ και ο Νικολακόπουλος είχε αξιοπρεπή παρουσία, αν και εντελώς άγουρος μπασκετικά. Ο Ελευθερίου αναμένεται να κοπεί αν βρεθεί κάτι καλύτερο στα γκαρντ, καθώς είναι ξεκάθαρα ανώριμος μπασκετικά για το επίπεδο της Α2.

Ο Καλής ούτε χθες αγωνίστηκε και μάλλον θα ναυαγήσει η υπόθεσή του και θα προκύψει μία θέση 8άδας κενή για να αποκτηθεί έμπειρος γκαρντ.
sainis
QUOTE(gratipa1929 @ Sep 28 2013, 11:17 ) *
Η μεγάλη στιγμή του φιλικού Παγκράτι-Περιστέρι και μάλιστα στα Μαστρογιάννεια έφτασε χθες και ήταν αδύνατο να απουσιάσω από το ραντεβού!

Σούπερ η ανάλυση σου gspara, ακριβώς τα ίδια είδα και εγώ! Θα κάνω μια μικρή γενική ανάλυση και μετά για τον κάθε παίκτη ξεχωριστά και από τις 2 ομάδες:

Για ακόμη μία φορά το Παγκράτι εμφανίστηκε αδύναμο στο ξεκίνημα του αγώνα. Από νωρίς το Περιστέρι πήρε το προβάδισμα στο σκορ και το διατήρησε άνετα μέχρι το ημίχρονο, με τον Χριστόδουλο να κάνει πάρτι στη ρακέτα. Από εμάς πάλεψε ο Βασιλόπουλος, η απόδοση του οποίου ανέβηκε κατακόρυφα στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου και με το Δέδε ξανά να είναι η μεγάλη αποκάλυψη τόσο σε άμυνα όσο και σε επίθεση με αποτέλεσμα να περάσουμε με 1 πόντο μπροστά. Μετά όμως ο Φώτης προδόθηκε από το γεγονός που είχα επισημάνει από πέρυσι, την κακή φυσική του κατάσταση, ενώ παράλληλα εμφανίσαμε πάλι το σύνδρομο της κατάρρευσης του Β'ημιχρόνου, με το Περιστέρι να παίρνει μια νίκη πολύ πιο εύκολη απ'ότι δείχνει το τελικό σκορ. Δεν θα κρύψω ότι είμαι πολύ ανήσυχος 2 εβδομάδες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος για την πληρότητα και την αγωνιστική μας κατάσταση. Θα συμφωνήσω με όσους υποστηρίζουν ότι χρειαζόμαστε έναν ακόμη έμπειρο combo γκαρντ για να βγάλουμε τη χρονιά.

Το Περιστέρι πραγματοποίησε θετικότατη εμφάνιση και δείχνει ότι θα πρωταγωνιστήσει φέτος στη Β'Εθνική. Απόλυτη δικαίωση του gspara για τον Γιαννίκο. Αυτή τη φορά εντυπωσιάστηκα και εγώ, πιστεύω θα είναι η αποκάλυψη φέτος στη Β Εθνική!!! Βούλγαρης σταθερή αξία επιθετικά, Χριστόδουλος φόβητρο στη ρακέτα, ο Σκούταρης έκανε μέτρια εμφάνιση αλλά είναι κλασικός μπόμπερ, ενώ και ο Παππάς έδειξε καλά στοιχεία στην οργάνωση του παιχνιδιού, αποφεύγοντας τις εξεζητημένες ενέργειες του παρελθόντος. Ο Τσαμπής λίγα πράγματα, τον περίμενα καλύτερο με βάση τις εμφανίσεις του τα προηγούμενα χρόνια.

Ο Ξιούρας που αναγράφεται στους πόντους ποιό νούμερο ήταν? Δεν τον αντιλήφθηκα. Το μικρό του όνομα ποιό είναι?

Πάμε τώρα στα επιμέρους του Παγκρατίου:

Δεδες: Κατά τη γνώμη μου ο MVP για το Παγκράτι. Αποτέλεσε ξανά την έκπληξη επιθετικά για την ομάδα μας ενώ έμεινε στα γνωστά υψηλά στάνταρ του στους υπόλοιπους τομείς, αποτελώντας τον παίκτη για όλες τις δουλειές! Σίγουρα αναμένεται βασικός στο 3 με συμμετοχή 30+ λεπτά

Φ.Βασιλόπουλος: Όσο άντεξε βοήθησε στο να υπάρχει ένας καλός ρυθμός στον αγώνα, όπως πάντα μέτριος στην άμυνα, μετά από ένα σημείο ξεφούσκωσε λόγω κακής φυσικής κατάστασης. Θα αποτελέσει τον βασικό άσο μας, πρέπει να δουλέψει περισσότερο για να αντέχει περισσότερα λεπτά σε υψηλή αγωνιστική κατάσταση.

Α.Ράπτης: Πολύ κακή εμφάνιση. Πρόκειται για το βασικό μας 4άρι, έναν παίκτη υψηλού επιπέδου στην επίθεση και στο ριμπάουντ, που δυστυχώς όπως αναμενόταν έχει επηρεαστεί από τον σοβαρό τραυματισμό του και την απουσία μηνών. Χρειάζεται δουλειά αυτές τις ημέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος για να εμφανίσει στο παρκέ τον παλιό του εαυτό.

Κουτρούλιας: Δεν υπάρχουν πολλά λόγια για τον Τόλαρο. Μια κλάση ανώτερος από όλους στο παρκέ, αλλά τα χρόνια έχουν περάσει και πλέον παρουσιάζεται νωθρός και αδούλευτος. Ποτέ δεν έκανε τις μεγάλες εμφανίσεις στα φιλικά, αλλά πάντα βρίσκει τον τρόπο να ξελασπώνει την ομάδα στις κρίσιμες στιγμές. Είμαι σίγουρος ότι το ίδιο θα κάνει και φέτος, αν και αναμένονται πολλές μεταπτώσεις στην απόδοσή του λόγω φυσικής φθοράς. Βασικός στο 5 αλλά όχι για πάνω από 20 λεπτά προβλέπω.

Σ.Ψαρόπουλος: Ακόμη μία κακή εμφάνιση από τον Σωκράτη, ο οποίος προοριζόταν για βασικός στο 2 και αποτελεί την τρύπα μέχρι στιγμής στην ομάδα. Χρειάζεται πολύ δουλειά ακόμη για να σταθεί αξιοπρεπώς στο πρωτάθλημα της Α2. Αν δεν τα καταφέρει, ακούγεται ότι θα αποκτηθεί και άλλος γκαρντ.

Δ. Αγγελόπουλος: Δυστυχώς όπως το περίμενα μετά από τόσο μεγάλο διάστημα απραξίας. Μηδέν στην άμυνα, μηδέν στην επίθεση. Δεν νομίζω ότι μπορεί να προσφέρει στο επίπεδο της Α2. Δεν καταλαβαίνω πως ένα πολύ καλό ταλέντο στο παρελθόν εκμηδενίστηκε αγωνιστικά προ ετών και παραμένει έτσι μέχρι σήμερα. Εύχομαι να δουλέψει και να σταθεί στα πόδια του φέτος γιατί χρειαζόμαστε έναν ακόμη βαρύ σέντερ.

Δερμιτζάκης: Συνέχισε τις θετικές εμφανίσεις με έμφαση την καλή άμυνα και το ριμπάουντ, ενώ και επιθετικά ήταν αξιοπρεπέστατος. Θα πάρει χρόνο συμμετοχής φέτος στο 4.

Μιχάλογλου: Δείχνει να ξεπερνά το πρόβλημα τραυματισμού που αντιμετώπιζε και αναμένεται να προσφέρει σημαντικές λύσεις στους ψηλούς! Πολύ καλή εμφάνιση και χθες, όπου αγωνίστηκε στο 5 κυρίως αλλά μπορεί σαφώς και στο 4!

Παράλληλα χθες πήραν χρόνο συμμετοχής και οι μικροί, με τον Κακαργιά να στέκεται πολύ καλά στον άσο, ενώ και ο Νικολακόπουλος είχε αξιοπρεπή παρουσία, αν και εντελώς άγουρος μπασκετικά. Ο Ελευθερίου αναμένεται να κοπεί αν βρεθεί κάτι καλύτερο στα γκαρντ, καθώς είναι ξεκάθαρα ανώριμος μπασκετικά για το επίπεδο της Α2.

Ο Καλής ούτε χθες αγωνίστηκε και μάλλον θα ναυαγήσει η υπόθεσή του και θα προκύψει μία θέση 8άδας κενή για να αποκτηθεί έμπειρος γκαρντ.



Αγαπητε Φιλε gratipa,
Διαβαζω ολες τις αναλυσεις σου και τα γραφωμενα σου και τα βρισκω πολυ σωστα και αξιολογα. Σχεδον παντα συμφωνω μαζι σου. Συνεχισε ετσι.
Οσον αφορα τον ΚΑΛΗ, γνωριζω οτι ειναι στρατιωτης, ξεκινησε την προετοιμασια αλλα την διεκοψε γιατι πηγε σε μια εκπαιδευση 3 εβδομαδων. Οι πληροφοριες μου ειναι οτι την Δευτερα 30 Σεπτεμβριου επιστρεφει και ξεκινα παλι τις προπονησεις. Αν γνωριζεις, η μαθεις κατι μας πληροφορεις.
gratipa1929
QUOTE (sainis @ Sep 28 2013, 22:50 ) *
Αγαπητε Φιλε gratipa,
Διαβαζω ολες τις αναλυσεις σου και τα γραφωμενα σου και τα βρισκω πολυ σωστα και αξιολογα. Σχεδον παντα συμφωνω μαζι σου. Συνεχισε ετσι.
Οσον αφορα τον ΚΑΛΗ, γνωριζω οτι ειναι στρατιωτης, ξεκινησε την προετοιμασια αλλα την διεκοψε γιατι πηγε σε μια εκπαιδευση 3 εβδομαδων. Οι πληροφοριες μου ειναι οτι την Δευτερα 30 Σεπτεμβριου επιστρεφει και ξεκινα παλι τις προπονησεις. Αν γνωριζεις, η μαθεις κατι μας πληροφορεις.

Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση φίλε μου, και εγώ αναρωτιόμουν γιατί δεν συμμετέχει στα φιλικά ενώ τον είχαμε αποκτήσει. Θα ενημερώσω άμεσα για οποιαδήποτε νεότερο.
gspara
Eτσι οπως τα εγραψες gratipa για το Περιστερι.
Ο Τσαμπης ειναι τραυματιας.Και με τον Αετο επαιξε ελαχιστα.
Το μικρο του Ξιουρα δεν το ξερω,ουτε θυμαμαι αριθμο.Ειναι ο πιτσιρικας που εκανε αισθητη την παρουσια του κυριως στην β περιοδο.Επαιξε στον ασο και εβαλε και 3ποντο.
RAPTOR
Πραγματι πολυ καλεσ αναλυσεις απο τους φιλους.Αυτο που ειναι καπως παρηγορο για το Παγκρατι και πολυ φυσιολογικο οτι
οι περισσοτεροι παικτες ηταν πολυ σφιγμενοι απο την εξαντλητικη προετοιμασια και καποιοι αλλοι που μπηκαν αργα αλλα
και λογω ηλικιας καποια στιγμη εσκασαν.Πιστευω οταν λυθουν και ερθουν ολοι στο ιδιο επιπεδο και βελτιωνοντας παραλληλα και τις συνεργασιες τα πραγματα θα αλλαξουν προς το καλυτερο.Πιστευω οτι σιγουρα χρειαζεται ενα ασσοδυο για να ξεκουραζει τον Βασιλοπουλο που καποιες στιγμες λογω θολουρας κανει κακες επιλογες.Το Περιστερι με πολυ ταλεντο,απιστευτα φρεσκο για την
εποχη δεν ξερω τι εκανε στην προετοιμασια και επιφυλασομαι μηπως ξεφουσκοσει.
Στο παιχνιδι με ΦΟΑ αισθητα βελτιωμενο το Παγκρατι εδειξε οτι χρειαζεται παιχνιδια για να βελτιωσει τους αυτοματισμους και σε καποιες στιγμες θα πρεπει να κατεβαζει στροφες γιατι αλλο ταχυτητα και αλλο βιασυνη.
Ο ΦΟΑ λιγα πραγματα πιστευω θα εχει και αυτος προβλημα γιατι οι παικτες που εφυγαν δεν αναπληρωθηκαν.
gratipa1929
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο RAPTOR. Η εικόνα που δείξαμε στον μικρό τελικό του τουρνουά ήταν βελτιωμένη και αυτό οφείλεται στην μεγάλη αγωνιστική άνοδο του Βασιλόπουλου, ο οποίος φαίνεται ότι θα αποτελέσει βαρόμετρο για την συνολική απόδοση της ομάδας. Όμως μόνος του δεν μπορεί να αντέξει 40 λεπτά, πρέπει να αποκτηθεί ένας έμπειρος παίκτης ακόμη για να τον στηρίξει. Ίσως από την κοινοτική αγορά γιατί Έλληνα δεν ξέρω κάποιον που να είναι ελεύθερος αυτή τη στιγμή και να μπορεί να σταθεί στην Α2.

Το δυσάρεστο όμως είναι άλλο που έγινε χθες. Ο διασυρμός του σωματείου μας από λανθασμένους χειρισμούς και πόλεμο μικροσυμφερόντων συνεχίζεται δυστυχώς αμείωτος και φέτος. Αυτή τη φορά μας εξέθεσε η υπόθεση της Νίξινα στο γυναικείο όπου σε ανακοίνωσή της περιγράφει πολύ άσχημα πράγματα για το σωματείο μας, ταυτίζοντάς το ουσιαστικά με κατάσταση παράγκας και παρανομίας. Δυστυχώς για ακόμη μία φορά οι διοικούντες δεν μπόρεσαν να προστατεύσουν με τις σωστές ενέργειες την ομάδα επαρκώς και συνεχίζουμε να έχουμε πολύ κακό όνομα στην "πιάτσα" του μπάσκετ. Αυτό θα μας στοιχίζει πολύ. Όταν μια 17χρονη κοπέλα λεέι ότι το Παγκράτι την εκβίαζε, την εξαπάτησε και της έκοψε το μπάσκετ, θεωρώ το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να δώσουμε μια επίσημη απάντηση και όχι να επιδιδόμαστε σε κλεφτοπόλεμο. Αν οι υπεύθυνοι θεωρούν ότι υπάρχει πόλεμος συμφερόντων κατά του Παγκρατίου όπως δηλώνουν, θα πρέπει να βγουν μπροστά και να αποδείξουν ότι έχουν δίκιο. Με αερολογίες και κινήσεις εντυπωσιασμού χαλάμε ακόμη περισσότερο το επιβαρυμένο όνομα του Παγκρατίου. Αν είναι δυνατόν ένα τόσο ιστορικό σωματείο να έχει καταντήσει παράδειγμα προς αποφυγή ακόμη και για νεόκοπες ομάδες. Αυτή είναι η εξυγείανση που διατυμπάνιζαν όλο το καλοκαίρι ότι θα υπήρχε φέτος?

Η εξυγείανση αρχίζει όχι από αερολογίες αλλά από επίλυση πολύ σοβαρών ζητημάτων για το σύλλογο:

1. Οργάνωση των υποδομών για να μην τρώμε 40άρες στα παιδικοεφηβικά και να μπορέσουμε επιτέλους να επανδρώσουμε την ανδρική ομάδα με προώθηση δικών μας παιδιών.
2. Οικονομική οργάνωση, σωστό μάρκετινγκ για να έχουμε χορηγίες, καθώς μέχρι τώρα το απόλυτο μηδέν.
3. Εξόφληση οφειλόμενων παικτών σε βάθος 5ετίας, καθώς έχουμε πολύ κακό όνομα στην αγορά.
4. Συσπείρωση του κόσμου του Παγκρατίου και των φορέων της περιοχής ώστε να ενισχυθεί ο σύλλογος.
5. Αλλαγή νοοτροπίας από καφενείο σε οργανωμένο αθλητικό σωματείο.

Πόσα από αυτά έγιναν φέτος???
aionio talento
QUOTE(gratipa1929 @ Sep 30 2013, 09:13 ) *
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον φίλο RAPTOR. Η εικόνα που δείξαμε στον μικρό τελικό του τουρνουά ήταν βελτιωμένη και αυτό οφείλεται στην μεγάλη αγωνιστική άνοδο του Βασιλόπουλου, ο οποίος φαίνεται ότι θα αποτελέσει βαρόμετρο για την συνολική απόδοση της ομάδας. Όμως μόνος του δεν μπορεί να αντέξει 40 λεπτά, πρέπει να αποκτηθεί ένας έμπειρος παίκτης ακόμη για να τον στηρίξει. Ίσως από την κοινοτική αγορά γιατί Έλληνα δεν ξέρω κάποιον που να είναι ελεύθερος αυτή τη στιγμή και να μπορεί να σταθεί στην Α2.

Το δυσάρεστο όμως είναι άλλο που έγινε χθες. Ο διασυρμός του σωματείου μας από λανθασμένους χειρισμούς και πόλεμο μικροσυμφερόντων συνεχίζεται δυστυχώς αμείωτος και φέτος. Αυτή τη φορά μας εξέθεσε η υπόθεση της Νίξινα στο γυναικείο όπου σε ανακοίνωσή της περιγράφει πολύ άσχημα πράγματα για το σωματείο μας, ταυτίζοντάς το ουσιαστικά με κατάσταση παράγκας και παρανομίας. Δυστυχώς για ακόμη μία φορά οι διοικούντες δεν μπόρεσαν να προστατεύσουν με τις σωστές ενέργειες την ομάδα επαρκώς και συνεχίζουμε να έχουμε πολύ κακό όνομα στην "πιάτσα" του μπάσκετ. Αυτό θα μας στοιχίζει πολύ. Όταν μια 17χρονη κοπέλα λεέι ότι το Παγκράτι την εκβίαζε, την εξαπάτησε και της έκοψε το μπάσκετ, θεωρώ το λιγότερο που μπορούμε να κάνουμε είναι να δώσουμε μια επίσημη απάντηση και όχι να επιδιδόμαστε σε κλεφτοπόλεμο. Αν οι υπεύθυνοι θεωρούν ότι υπάρχει πόλεμος συμφερόντων κατά του Παγκρατίου όπως δηλώνουν, θα πρέπει να βγουν μπροστά και να αποδείξουν ότι έχουν δίκιο. Με αερολογίες και κινήσεις εντυπωσιασμού χαλάμε ακόμη περισσότερο το επιβαρυμένο όνομα του Παγκρατίου. Αν είναι δυνατόν ένα τόσο ιστορικό σωματείο να έχει καταντήσει παράδειγμα προς αποφυγή ακόμη και για νεόκοπες ομάδες. Αυτή είναι η εξυγείανση που διατυμπάνιζαν όλο το καλοκαίρι ότι θα υπήρχε φέτος?

Η εξυγείανση αρχίζει όχι από αερολογίες αλλά από επίλυση πολύ σοβαρών ζητημάτων για το σύλλογο:

1. Οργάνωση των υποδομών για να μην τρώμε 40άρες στα παιδικοεφηβικά και να μπορέσουμε επιτέλους να επανδρώσουμε την ανδρική ομάδα με προώθηση δικών μας παιδιών.
2. Οικονομική οργάνωση, σωστό μάρκετινγκ για να έχουμε χορηγίες, καθώς μέχρι τώρα το απόλυτο μηδέν.
3. Εξόφληση οφειλόμενων παικτών σε βάθος 5ετίας, καθώς έχουμε πολύ κακό όνομα στην αγορά.
4. Συσπείρωση του κόσμου του Παγκρατίου και των φορέων της περιοχής ώστε να ενισχυθεί ο σύλλογος.
5. Αλλαγή νοοτροπίας από καφενείο σε οργανωμένο αθλητικό σωματείο.

Πόσα από αυτά έγιναν φέτος???



H ''λυση'' σε ενα τετοιο σωματειο που διαθετει 3 πολυ βασικα πραγματα καθολου δεδομενα (κοσμο - ιστορια - γηπεδο)

ειναι μια και εχει ονοματεπωνυμο : ΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΑΜΠΑΚΟΣ !! Σαφεστατα και ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να αλλαξει την εικονα

ολου του σωματειου ( βλ. γυναικεια - ακαδημιες κλπ ) αλλα καλως κακως το ''αντρικο'' ειναι ο ''καθρεφης'' ενος

Συλλογου !! Αν ''χαθει'' κι αυτος δεν βλεπω μελλον . . Θελει τεραστια Υπομονη και στα πρωτα ''στραβα'' αποτελεσματα

στο πρωταθλημα θα πρεπει να πρυτανευσει η ΥΠΟΜΟΝΗ και να μην υπερισχυσει το παιχνιδι των μανατζαραιων

και των υποψηφιων προπονητων ( ηδη στα ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΕΙΑ ) ειδα ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ !!! ακομα και με το

''κοστος'' ενος απευκταιου υποβιβασμου θα χρειαστει ψυχραιμια και οχι εκ νεου ΣΠΑΣΜΩΔΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ !!
leonkalf
gratipa1929, τα λες πολύ σωστά. 41.gif

Θέλει μεγάλες αλλαγές για να αλλάξει εικόνα η ομάδα σου. Αυτά που λες/προτείνεις είναι σε σωστή κατεύθυνση αλλά ποιος ακούει...????

Και τα 5 σημεία που έγραψες είναι πολύ σωστά και θεμελιακά για κάθε σοβαρή ομάδα!

Καλά, για το θέμα με την νεαρή κοπέλα δεν υπάρχουν λόγια. Αν είναι τα πράγματα όπως τα λέει η κοπέλα (που λογικά έτσι είναι, γιατί δεν ήρθε πχ μετά η πρόταση του Αθηναικού να πεις ότι μετά ήθελε να πάει σε μεγαλύτερη ομάδα, ήταν ήδη εκεί από πέρσι) είναι ντροπή για τον σύλλογο αυτοί οι χειρισμοί.
Όπως και άλλοι που έχουν γίνει στο παρελθόν σε αθλητές/τριες.

Το χειρότερο είναι βέβαια, που για να δηλωθεί η παίκτρια σε αγώνα (που φυσικά δεν ήταν παρών), υπογράφτηκε το δελτίο από ΓΙΑΤΡΟ χωρίς να εξεταστεί η αθλήτρια. Όχι να εξεταστεί, ούτε καν να ξέρει ποια είναι.
Είναι απορίας άξιον πως γιατροί βάζουν την υπογραφή και τη σφραγίδα τους σε δελτία χωρίς να εξετάζουν τα παιδιά! 68.gif

Και αυτό δεν το κάνει μόνο το Παγκράτι, αλλά πολλές ομάδες και θα πρέπει αυτή η συνήθεια να ΑΛΛΑΞΕΙ! Δεν παίζουμε με την υγεία των παιδιών...
Αυτό το πράγμα θα πρέπει να το διαδώσουμε να πάρουν οι αρμόδιοι μέτρα.



gratipa1929
Ειλικρινά φίλε μου leonkalf, η υπόθεση της Νίξινα με έκανε να ντραπώ πρώτη φορά τόσο πολύ για την ομάδα που υποστηρίζω από μικρός, το Παγκράτι. Θα συμφωνήσω απόλυτα σε όσα λες. Η κοπέλα δεν είχε τον παραμικρό λόγο να πει ψέματα και αυτό μας εκθέτει ανεπανόρθωτα. Ντρέπομαι γιατί αυτές οι τακτικές τις θεωρώ τις χειρότερες που μπορούν να υπάρξουν στο χώρο και όσοι τις εφαρμόζουν είναι κατάπτυστοι. Αλλά είναι από τις ελάχιστες φορές που έχω ακούσει να κάνει κανείς τέτοια πράξη σε ανήλικη κοπέλα. Αυτό μας κάνει 2 φορές κατάπτυστους.

Ελπίζω οι υπεύθυνοι αυτού του τραγέλαφου και όσοι τους υποθάλπτουν να αποχωρήσουν άμεσα από το σύλλογο, ζητώντας τουλάχιστον συγγνώμη από την κοπέλα. Ξέρω ότι δεν θα γίνει, όπως και δεν έγινε και στο παρελθόν όταν με τις ενέργειές τους πολλοί διαπόμπευσαν το σωματείο μας και απομάκρυναν τα υγιή στοιχεία από το σύλλογο.

Θα επιμείνω σε όσα έλεγα και πέρυσι: άμεση εφαρμογή των 5 προτάσεων αυτών που ανέφερα προηγουμένως και αποβολή κάθε ρυπαρού στοιχείου που λυμαίνεται στο Παγκράτι.

Φίλε aionio talento συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Δεν πρέπει να είναι η παραμονή αυτοσκοπός. Αυτό που ανέφερες με τους μάνατζερ δεν το ήξερα και ομολογώ ότι το θεωρώ πολύ κακό μαντάτο. Εκπλήσσομαι που πριν αρχίσει η χρονιά υπάρχει θέμα Καλαμπάκου από διάφορους επιτήδειους. Πρέπει άμεσα να αποκλείσουμε την ομάδα από τέτοιες επιρροές και η διοίκηση να τους κόψει μαχαίρι αυτά τα κόλπα από την αρχή!
aionio talento
QUOTE(gratipa1929 @ Sep 30 2013, 16:33 ) *
Ειλικρινά φίλε μου leonkalf, η υπόθεση της Νίξινα με έκανε να ντραπώ πρώτη φορά τόσο πολύ για την ομάδα που υποστηρίζω από μικρός, το Παγκράτι. Θα συμφωνήσω απόλυτα σε όσα λες. Η κοπέλα δεν είχε τον παραμικρό λόγο να πει ψέματα και αυτό μας εκθέτει ανεπανόρθωτα. Ντρέπομαι γιατί αυτές οι τακτικές τις θεωρώ τις χειρότερες που μπορούν να υπάρξουν στο χώρο και όσοι τις εφαρμόζουν είναι κατάπτυστοι. Αλλά είναι από τις ελάχιστες φορές που έχω ακούσει να κάνει κανείς τέτοια πράξη σε ανήλικη κοπέλα. Αυτό μας κάνει 2 φορές κατάπτυστους.

Ελπίζω οι υπεύθυνοι αυτού του τραγέλαφου και όσοι τους υποθάλπτουν να αποχωρήσουν άμεσα από το σύλλογο, ζητώντας τουλάχιστον συγγνώμη από την κοπέλα. Ξέρω ότι δεν θα γίνει, όπως και δεν έγινε και στο παρελθόν όταν με τις ενέργειές τους πολλοί διαπόμπευσαν το σωματείο μας και απομάκρυναν τα υγιή στοιχεία από το σύλλογο.

Θα επιμείνω σε όσα έλεγα και πέρυσι: άμεση εφαρμογή των 5 προτάσεων αυτών που ανέφερα προηγουμένως και αποβολή κάθε ρυπαρού στοιχείου που λυμαίνεται στο Παγκράτι.

Φίλε aionio talento συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Δεν πρέπει να είναι η παραμονή αυτοσκοπός. Αυτό που ανέφερες με τους μάνατζερ δεν το ήξερα και ομολογώ ότι το θεωρώ πολύ κακό μαντάτο. Εκπλήσσομαι που πριν αρχίσει η χρονιά υπάρχει θέμα Καλαμπάκου από διάφορους επιτήδειους. Πρέπει άμεσα να αποκλείσουμε την ομάδα από τέτοιες επιρροές και η διοίκηση να τους κόψει μαχαίρι αυτά τα κόλπα από την αρχή!



''ΘΕΜΑ'' εγω σαν απλος θεατης του τουρνουα ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ δεν μπορω να γνωριζω αν υπαρχει για να μην

παρεξηγηθω κιολας !! απλα ειδα πολλους ''υποψηφιους'' και πολλα . . . ''πηγαδακια'' και να συνεβαινε μονο στο

ΜΕΤΣ και γενικοτερα μονο τωρα καλα θα ηταν !!! χρονια τωρα αυτη η κολωνια !!!!
gratipa1929
Δυστυχώς ο διασυρμός για τις υποδομές του Παγκρατίου καλά κρατεί.

Έφηβοι: Ένωση Ιλίου-Παγκράτι 75-46 με αρρωστημένο κλίμα και κακές σχέσεις μεταξύ νέων παιδιών στο εσωτερικό της ομάδας, αν είναι δυνατόν

Παίδες: Ένωση Ιλίου-Παγκράτι 58-44
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/189717.html
Σιγουρα δεν θα λυσει τα προβληματα,ειναι ομως μια θετικη κινηση.

Η ομαδα δινει φιλικο σημερα στις 5 με τον Αετο στο Μετς.

Καλη επιτυχια στην πρεμιερα με τον δυνατο και φιλοδοξο Φιλιππο Βεροιας.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Oct 9 2013, 10:38 ) *
http://www.superbasket.gr/permalink/189717.html
Σιγουρα δεν θα λυσει τα προβληματα,ειναι ομως μια θετικη κινηση.

Η ομαδα δινει φιλικο σημερα στις 5 με τον Αετο στο Μετς.

Καλη επιτυχια στην πρεμιερα με τον δυνατο και φιλοδοξο Φιλιππο Βεροιας.

Σε ευχαριστούμε πολύ φίλε μου gspara!

Αυτή η συνεργασία υπήρχε από την αρχή του καλοκαιριού και είναι η μόνη πηγή σαφώς μικρότερων από τις προηγούμενες χρονιές αλλά αξιοπρεπέστατων εσόδων, γεγονός πολύ σημαντικό για τη φετινή δύσκολη σεζόν μας. Πρέπει να βρεθούν ακόμη 5-6 βασικοί χορηγοί, με αξιοπρεπή χρήματα όπως με την Winmedica ώστε να είμαστε σε καλό δρόμο. Και στο μέλλον να γίνουν οι κατάλληλες ενέργειες ώστε το σωματείο μας να μπορεί να συντηρείται μόνο του.

Στα υπόλοιπα διοικητικά θέματα, άσχημη εξέλιξη ως αποτέλεσμα της οικονομικής στενότητας είναι η διάλυση και κατάργηση και του τμήματος ποδοσφαίρου, που από φέτος δεν θα συμμετέχει πλέον σε κανένα τοπικό πρωτάθλημα, ενώ παράλληλα η περσινή προσπάθεια για επαναλειτουργία του βόλεϊ απέτυχε, με αποτέλεσμα και αυτό να συνεχίσει να μην υπάρχει.

Πλέον το μπάσκετ αποτελεί τον μοναδικό εκπρόσωπο του σωματείου στα ομαδικά αθλήματα και πρέπει να το στηρίξουμε με όλες μας τις δυνάμεις! Σε 3 ημέρες λοιπόν αρχίζει και πάλι η αρρώστια μας! Καλή αρχή να έχουμε!

FORZA PAGRATARA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gspara
http://www.superbasket.gr/permalink/189898...medium=facebook
ΝΕΑΝΙΚΟΙ ΡΟΣΟΝΕΡΙ!!!!!
Ωραιο αρθρο στο superbasket!!!
Ετσι για να ανεβαινει η ψυχολογια και να ζεσταινομαστε για την αυριανη μαχη.
Θα περιμενουμε αναλυτικο σχολιασμο wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.