Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΓΚΡΑTI
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4
gratipa1929
Τελικά κατεβήκαμε στην Κρήτη με τους νεαρούς Δερμιτζάκη, Δρακόπουλο, Κοκορόγιαννη, Φερατάι, Μαρίνο και με μόνο έμπειρο τον Φωτίου.

Στο ημίχρονο βρισκόμαστε πίσω με 10 πόντους. Όπως το βλέπω το ματς, οι νεαροί έχουν πραγματοποιήσει καταπληκτική εμφάνιση, ειδικά ο Δερμιτζάκης και ο Κοκορόγιαννης και σίγουρα θα βοηθήσουν πολύ στο πρωτάθλημα.

Πολύ σωστή η απόφαση να κατεβούμε στον αγώνα κυπέλλου, παρόλο που δεν έχουμε σχηματίσει ρόστερ, καθώς οι νεαροί θα πάρουν χρόνο και εμπειρίες.
gratipa1929
Τελικά ηττηθήκαμε με 70-60 από τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο, με τους νεαρούς της ομάδας μας να πραγματοποιούν εξαιρετική εμφάνιση και να κοιτάζουν στα μάτια τους έμπειρους αθλητές του ΟΦΗ!

Οι πόντοι και τα τρίποντα για την ομάδα μας:

ΦΩΤΙΟΥ 23 (3)
ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ 10 (1)
ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ 6
ΚΑΡΑΪΝΔΡΟΣ 8 (2)
ΜΑΡΙΝΟΣ 2
ΚΟΚΟΡΟΓΙΑΝΝΗΣ 11 (1)
ΦΕΡΑΤΑΪ 0
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 21 2012, 10:56 ) *

Τα πρώτα τεστ της σεζόν έστω και καθυστερημένα. Σίγουρα θα πάω να παρακολουθήσω τους αγώνες αν μπορέσω να λείψω εκτός Αθήνας εκείνες τις ημέρες.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 21 2012, 11:17 ) *
Τα πρώτα τεστ της σεζόν έστω και καθυστερημένα. Σίγουρα θα πάω να παρακολουθήσω τους αγώνες αν μπορέσω να λείψω εκτός Αθήνας εκείνες τις ημέρες.

Εννοειται οτι θα περιμενουμε αναλυτικη ανταποκριση.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 21 2012, 12:54 ) *
Εννοειται οτι θα περιμενουμε αναλυτικη ανταποκριση.

Εννοείται αυτό!!! biggrin.gif

Για να δούμε τι θα δείξει η ομάδα μας στις πρώτες δοκιμές...
gratipa1929
Τελικά ο Δημήτρης Γεώργαρος θα είναι ο αναπληρωματικός μας άσος κατά πάσα πιθανότητα, αφού μένει η υπογραφή μόνο για να ανακοινωθεί!

Η ιδανική επιλογή κατά τη γνώμη μου, εκτιμώ πάρα πολύ αυτόν τον παίκτη, τον είχα παρακολουθήσει πριν 6-7 χρόνια και με είχε εντυπωσιάσει με την τεχνική του και πραγματικά χάρηκα πολύ που θα έρθει στην Παγκρατάρα μας!!!

Άρα το τελικό ρόστερ θα είναι κάπως έτσι όταν πέσουν και οι υπογραφές.

1 - Βασιλόπουλος, Γεώργαρος, Μαρίνος, Καραϊνδρος
2 - Κοινοτικός, Σίννης, Φερετάι
3 - Φωτίου, Γ.Δρακόπουλος, Δερμιτζάκης
4 - Σκλάβος, Μιχάλογλου, Κοκορόγιαννης
5 - Κουτρούλιας, Κοινοτικός

Μου αρέσει τρομερά.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 21 2012, 16:42 ) *
Τελικά ο Δημήτρης Γεώργαρος θα είναι ο αναπληρωματικός μας άσος κατά πάσα πιθανότητα, αφού μένει η υπογραφή μόνο για να ανακοινωθεί!

Η ιδανική επιλογή κατά τη γνώμη μου, εκτιμώ πάρα πολύ αυτόν τον παίκτη, τον είχα παρακολουθήσει πριν 6-7 χρόνια και με είχε εντυπωσιάσει με την τεχνική του και πραγματικά χάρηκα πολύ που θα έρθει στην Παγκρατάρα μας!!!

Άρα το τελικό ρόστερ θα είναι κάπως έτσι όταν πέσουν και οι υπογραφές.

1 - Βασιλόπουλος, Γεώργαρος, Μαρίνος, Καραϊνδρος
2 - Κοινοτικός, Σίννης, Φερετάι
3 - Φωτίου, Γ.Δρακόπουλος, Δερμιτζάκης
4 - Σκλάβος, Μιχάλογλου, Κοκορόγιαννης
5 - Κουτρούλιας, Κοινοτικός

Μου αρέσει τρομερά.

O Σιννης ειναι του Λαυριου και ο Μιχαλογλου του Πανερυθραικου?
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 21 2012, 17:08 ) *
O Σιννης ειναι του Λαυριου και ο Μιχαλογλου του Πανερυθραικου?

Ακριβώς φίλε μου, άκουσα ότι έχουν κλείσει και μένει η υπογραφή.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 23 2012, 23:40 ) *

O πρώτος ήταν πρώτος σκόρερ της Α1 Μαυροβουνίου με διαφορά από τον δεύτερο! Έβαζε σταθερά 30αρες.
Χορευτης
QUOTE(gratipa1929 @ Sep 24 2012, 02:24 ) *
O πρώτος ήταν πρώτος σκόρερ της Α1 Μαυροβουνίου με διαφορά από τον δεύτερο! Έβαζε σταθερά 30αρες.


Ποιος ηταν πρωτος σκορερ της Α1 Μαυροβουνιου..?
gspara
QUOTE (Χορευτης @ Sep 24 2012, 10:30 ) *
Ποιος ηταν πρωτος σκορερ της Α1 Μαυροβουνιου..?

Ο Nemanja Vranjes με 23π.μ.ο.
Εδω ειναι και οι δυο
http://www.eurobasket.com/team.asp?Cntry=M...;Year=2011-2012
gspara
Tεταρτη στις 18.30 φιλικο με Χολαργο στο Μετς.Θα πηγαινα αλλα θα προτιμησω Κηφισια.Ελπιζω gratipa1929 να καταφερεις να πας να μας πεις εντυπωσεις για τους 2 κοινοτικους και οχι μονο.
gspara
Παγκρατι-Χολαργος 86-80.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Sep 25 2012, 14:57 ) *
Tεταρτη στις 18.30 φιλικο με Χολαργο στο Μετς.Θα πηγαινα αλλα θα προτιμησω Κηφισια.Ελπιζω gratipa1929 να καταφερεις να πας να μας πεις εντυπωσεις για τους 2 κοινοτικους και οχι μονο.

Οι πρώτες εντυπώσεις από τους κοινοτικούς:

Νεμάνια Βράνιες: Κλασικός σκόρερ, τόσο με drive όσο και με σουτ, επιβεβαιώνει πλήρως τα στατιστικά του στην Α1 Μαυροβουνίου. Τρέχει γρήγορα το γήπεδο, αρέσκεται στο να παίζει επιθετική άμυνα, ιδιαίτερα κινητικός σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του παρκέ. Δείχνει να έχει εξαιρετική τεχνική κατάρτιση. Τα αρνητικά είναι ότι κάνει επιπόλαια λάθη, σε ορισμένες περιπτώσεις επιδιώκει περισσότερο το θέαμα ( δυστυχώς ανεπιτυχώς τις περισσότερες φορές) παρά την ουσία, ενώ υστερεί και σε ομαδικότητα.

Βλάντο Γιότσοβιτς: Κακές οι εντυπώσεις που μου άφησε μέχρι στιγμής. Πολύ ψηλός και αργός, κλασικός βαρύς σέντερ. Πολλά λάθη, μέτρια άμυνα και κάκιστη επίθεση. Είναι η πρώτη φορά που βλέπω σέντερ 2.11 να μην μπορεί να πάρει ριμπάουντ και να χάνει φάσεις από αντιπάλους 10 εκατοστά κοντύτερους. Άκουσα ότι πιθανότατα θα αντικατασταθεί (ευτυχώς) από άλλο κοινοτικό καθώς δεν έπεισε το Λιόγα στις δοκιμές.
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 30 2012, 15:31 ) *
Οι πρώτες εντυπώσεις από τους κοινοτικούς:

Νεμάνια Βράνιες: Κλασικός σκόρερ, τόσο με drive όσο και με σουτ, επιβεβαιώνει πλήρως τα στατιστικά του στην Α1 Μαυροβουνίου. Τρέχει γρήγορα το γήπεδο, αρέσκεται στο να παίζει επιθετική άμυνα, ιδιαίτερα κινητικός σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του παρκέ. Δείχνει να έχει εξαιρετική τεχνική κατάρτιση. Τα αρνητικά είναι ότι κάνει επιπόλαια λάθη, σε ορισμένες περιπτώσεις επιδιώκει περισσότερο το θέαμα ( δυστυχώς ανεπιτυχώς τις περισσότερες φορές) παρά την ουσία, ενώ υστερεί και σε ομαδικότητα.

Βλάντο Γιότσοβιτς: Κακές οι εντυπώσεις που μου άφησε μέχρι στιγμής. Πολύ ψηλός και αργός, κλασικός βαρύς σέντερ. Πολλά λάθη, μέτρια άμυνα και κάκιστη επίθεση. Είναι η πρώτη φορά που βλέπω σέντερ 2.11 να μην μπορεί να πάρει ριμπάουντ και να χάνει φάσεις από αντιπάλους 10 εκατοστά κοντύτερους. Άκουσα ότι πιθανότατα θα αντικατασταθεί (ευτυχώς) από άλλο κοινοτικό καθώς δεν έπεισε το Λιόγα στις δοκιμές.

Ετσι κι'εγινε.Ο Γιοτσοβιτς κοπηκε.
Τιποτα νεοτερο για τα Μαστρογιαννεια?Πλησιαζει Σ/Κ.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Oct 1 2012, 16:04 ) *
Ετσι κι'εγινε.Ο Γιοτσοβιτς κοπηκε.
Τιποτα νεοτερο για τα Μαστρογιαννεια?Πλησιαζει Σ/Κ.

Πάλι καλά!!! biggrin.gif

Και εγώ δεν έχω μάθει τίποτα για το τουρνουά φέτος. Λογικά αυτή την εβδομάδα θα πρέπει να μάθουμε ημερομηνίες και ομάδες που θα συμμετάσχουν.
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Oct 1 2012, 17:14 ) *
Πάλι καλά!!! biggrin.gif

Και εγώ δεν έχω μάθει τίποτα για το τουρνουά φέτος. Λογικά αυτή την εβδομάδα θα πρέπει να μάθουμε ημερομηνίες και ομάδες που θα συμμετάσχουν.

ποιος θα ειναι ο αντικαταστατης ξερουμε;
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Oct 1 2012, 19:46 ) *
ποιος θα ειναι ο αντικαταστατης ξερουμε;

Δεν έχει καταλήξει ακόμη σε κάποιον ο προπονητής. Θα εξετάσει σίγουρα αρκετούς αυτή την εβδομάδα και μέχρι την επόμενη Δευτέρα πιστεύω θα έχουμε μάθει νεότερα καθώς η έναρξη του πρωταθλήματος πλησιάζει.
gspara
gratipa μηπως ξερεις που ειναι το κλειστο Μετς Β' που παιζει ο Πρωτεας?
leonkalf
Εϊναι στο ίδιο χώρο με το μεγάλο γήπεδο στο Μετς. Κολλητά, δίπλα δίπλα. Μια πόρτα τα χωρίζει..
basketforever62
QUOTE (gratipa1929 @ Sep 21 2012, 16:42 ) *
Τελικά ο Δημήτρης Γεώργαρος θα είναι ο αναπληρωματικός μας άσος κατά πάσα πιθανότητα, αφού μένει η υπογραφή μόνο για να ανακοινωθεί!

Η ιδανική επιλογή κατά τη γνώμη μου, εκτιμώ πάρα πολύ αυτόν τον παίκτη, τον είχα παρακολουθήσει πριν 6-7 χρόνια και με είχε εντυπωσιάσει με την τεχνική του και πραγματικά χάρηκα πολύ που θα έρθει στην Παγκρατάρα μας!!!

Άρα το τελικό ρόστερ θα είναι κάπως έτσι όταν πέσουν και οι υπογραφές.

1 - Βασιλόπουλος, Γεώργαρος, Μαρίνος, Καραϊνδρος
2 - Κοινοτικός, Σίννης, Φερετάι
3 - Φωτίου, Γ.Δρακόπουλος, Δερμιτζάκης
4 - Σκλάβος, Μιχάλογλου, Κοκορόγιαννης
5 - Κουτρούλιας, Κοινοτικός

Μου αρέσει τρομερά.

χαιρετω ολους τους Παγκρατιωτες!!!!
Εχω ζησει το Παγκρατι στις δοξες του και πιστευω οτι και η φετινη χρονια θα ναι καλη!!!!Αν ισχυουν τα ονοματα που χεις γραψει παμε για ανοδο!!!εχουν υπογραψει ολοι????στα μαστρογιαννεια θα δουμε την τελικη ομαδα???
gspara
QUOTE (leonkalf @ Oct 4 2012, 13:07 ) *
Εϊναι στο ίδιο χώρο με το μεγάλο γήπεδο στο Μετς. Κολλητά, δίπλα δίπλα. Μια πόρτα τα χωρίζει..

Ευχαριστω πολυ.
gratipa1929
QUOTE (basketforever62 @ Oct 4 2012, 13:20 ) *
χαιρετω ολους τους Παγκρατιωτες!!!!
Εχω ζησει το Παγκρατι στις δοξες του και πιστευω οτι και η φετινη χρονια θα ναι καλη!!!!Αν ισχυουν τα ονοματα που χεις γραψει παμε για ανοδο!!!εχουν υπογραψει ολοι????στα μαστρογιαννεια θα δουμε την τελικη ομαδα???

Καλώς ήρθες Παγκρατιώτη!!! biggrin.gif

Ναι, έχουν υπογράψει και τυπικά όλοι οι παραπάνω παίκτες με 3 αλλαγές:

Μένει η απόκτηση ενός βαρύ σέντερ κοινοτικού που θα αντικαταστήσει τον Γιότσοβιτς που δεν έπεισε και κόπηκε, ενώ ο Σίννης έμαθα ότι αποσύρθηκε από τις εθνικές κατηγορίες για επαγγελματικούς λόγους και ίσως αποκτηθεί ένας ακόμη Έλληνας 2-3.

Ο άλλος κοινοτικός που έχει υπογράψει ήδη είναι ο Βράνιες που αγωνίζεται στο 2 και πέρυσι ήταν πρώτος σκόρερ της Α1 Μαυροβουνίου με 24.6 πόντους ανά αγώνα.

Στα Μαστρογιάννεια θα συμμετέχουν όλοι εκτός από τον νέο κοινοτικό σέντερ που θα αποκτηθεί τις επόμενες ημέρες και τον Βασιλόπουλο που είναι τραυματίας και θα μείνει εκτός 10 ημέρες.

Και εγώ πιστεύω ότι το ρόστερ είναι εξαιρετικό, με πρωτοκλασάτους παίκτες και θα πάμε καλά φέτος. Το σημαντικό για την άνοδο είναι να δέσουμε και γι'αυτό το λόγο πρέπει να προχωράμε βήμα βήμα.
gratipa1929
Σήμερα στις 8.00 παίζουμε με αντίπαλο την Αγία Παρασκευή για το τουρνουά Μαστρογιάννεια.

Από το τουρνουά θα απουσιάσει ο Φώτης Βασιλόπουλος που συνεχίζει την αποθεραπεία για τον τραυματισμό στον ώμο, ενώ εκκρεμεί η απόκτηση του κοινοτικού σέντερ.

Ακούστηκε το όνομα ενός πολύ έμπειρου κοινοτικού που πέρυσι αγωνιζόταν στην Κύπρο, ενώ ο Λιόγας εξετάζει και τις υπόλοιπες περιπτώσεις παικτών για να διαλέξει τον πιο κατάλληλο.

Λογικά η βασική μας πεντάδα για τον σημερινό αγώνα θα είναι η εξής (όπως στο τουρνουά του Μεσολογγίου πλην του Βασιλόπουλου):

ΓΕΩΡΓΑΡΟΣ (1)
ΒΡΑΝΙΕΣ (2)
ΦΩΤΙΟΥ (3)
ΣΚΛΑΒΟΣ (4)
ΚΟΥΤΡΟΥΛΙΑΣ (5)
gratipa1929
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΚΑΠ 103-108 (παρ.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-22, 52-46, 77-71, 94-94 (κ.α.), 103-108
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Δερμιτζάκης 5 (1), Δρακόπουλος, Μαρίνος 12 (1), Βασιλόπουλος Θ., Φωτίου 20 (2), Γεώργαρος 5, Κουτρούλιας 11 (2), Σκλάβος 20, Βράνιες 21 (3), Μιχάλογλου 9
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Κουρής 3, Κουτσός 3 (1), Σβερκούνος 13 (2), Τσιάκας 26 (3), Ζερβός 3 (1), Μάτος 6, Καρτέρης 2, Βαρδαβάς 24, Ψυλέας 28 (1)
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Oct 5 2012, 22:54 ) *
ΠΑΓΚΡΑΤΙ - ΚΑΠ 103-108 (παρ.)
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-22, 52-46, 77-71, 94-94 (κ.α.), 103-108
ΠΑΓΚΡΑΤΙ (Λιόγας): Δερμιτζάκης 5 (1), Δρακόπουλος, Μαρίνος 12 (1), Βασιλόπουλος Θ., Φωτίου 20 (2), Γεώργαρος 5, Κουτρούλιας 11 (2), Σκλάβος 20, Βράνιες 21 (3), Μιχάλογλου 9
ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Κουρής 3, Κουτσός 3 (1), Σβερκούνος 13 (2), Τσιάκας 26 (3), Ζερβός 3 (1), Μάτος 6, Καρτέρης 2, Βαρδαβάς 24, Ψυλέας 28 (1)

Πες μας εντυπωσεις gratipa.Εγω ειδα το α' ημιχ και απο το 36' μεχρι τελος.Κακες αμυνες.
Με απουσιες σημαντικες και οι δυο.Βασιλοπουλος-κοινοτικος ψηλος απο Παγκρατι και Κορωνιδης-Μαναβοπουλος απο Αγια.
Εντυπωση μου εκανε ο υψηλος δεικτης ετοιμοτητας του Παγκρατιου σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα.Ο Φωτιου μου φαινεται οτι ειναι στην καλυτερη φυσικη κατασταση της καριερας του.Οι δυο πιτσιρικαδες ποιοι ηταν?
Ο Σκλαβος δυναμη.Εκανε βεβαια ορισμενα επιθετικα εκτος φασης που δεν σφυριχτηκαν.Αυριο με Δουκα του Γιαννουλη.
Η Αγια μου αρεσει πολυ.Η τριαδα Ψηλεα-Τσιακα-Βαρδαβα θανατηφορα με τον τελευταιο ομως να δικαιουται το βραβειο του χειροτερου αμυντικου του αγωνα.Εξαιρετικη καθοδηγηση απο τον πολυ ανεβασμενο φετος Σβερκουνο.Ο αγαπημενος μου ομως ειναι ο Ματος.Κομαντο.Με υψος γυρω στο 1.95 παιζει αμυνα τα αντιπαλα 5αρια με αγνοια κινδυνου.Ο Χαινς της κατηγοριας.
Συγχωρηστε μου που γραφω πολλα για την ΚΑΠ αλλα την εχω δει σε αρκετα φιλικα και τη =ν γνωριζω καλυτερα.Αλλωστε πιστευω μαζι με ΑΕΝΚ,Αιολο κ Παγκρατι θα ειναι η πρωτη 4αδα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Oct 6 2012, 00:42 ) *
Πες μας εντυπωσεις gratipa.Εγω ειδα το α' ημιχ και απο το 36' μεχρι τελος.Κακες αμυνες.
Με απουσιες σημαντικες και οι δυο.Βασιλοπουλος-κοινοτικος ψηλος απο Παγκρατι και Κορωνιδης-Μαναβοπουλος απο Αγια.
Εντυπωση μου εκανε ο υψηλος δεικτης ετοιμοτητας του Παγκρατιου σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα.Ο Φωτιου μου φαινεται οτι ειναι στην καλυτερη φυσικη κατασταση της καριερας του.Οι δυο πιτσιρικαδες ποιοι ηταν?
Ο Σκλαβος δυναμη.Εκανε βεβαια ορισμενα επιθετικα εκτος φασης που δεν σφυριχτηκαν.Αυριο με Δουκα του Γιαννουλη.
Η Αγια μου αρεσει πολυ.Η τριαδα Ψηλεα-Τσιακα-Βαρδαβα θανατηφορα με τον τελευταιο ομως να δικαιουται το βραβειο του χειροτερου αμυντικου του αγωνα.Εξαιρετικη καθοδηγηση απο τον πολυ ανεβασμενο φετος Σβερκουνο.Ο αγαπημενος μου ομως ειναι ο Ματος.Κομαντο.Με υψος γυρω στο 1.95 παιζει αμυνα τα αντιπαλα 5αρια με αγνοια κινδυνου.Ο Χαινς της κατηγοριας.
Συγχωρηστε μου που γραφω πολλα για την ΚΑΠ αλλα την εχω δει σε αρκετα φιλικα και τη =ν γνωριζω καλυτερα.Αλλωστε πιστευω μαζι με ΑΕΝΚ,Αιολο κ Παγκρατι θα ειναι η πρωτη 4αδα.

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα όσα αναφέρεις, έτσι ακριβώς τα είδα και εγώ.

Μετά και τον σημερινό αγώνα θα γράψω πλήρεις εντυπώσεις για την ομάδα μας, ωστόσο μπορώ να αναφέρω κάποια σημεία που μου έκαναν εντύπωση:

-Ο Φωτίου. Δεν περίμενα ότι θα ήταν σε τόσο καλή κατάσταση ειδικά μετά το γεγονός ότι έχασε την μισή χρονιά πέρυσι μετά την αποχώρησή του στα μέσα της σεζόν.
-Η άμυνά μας ήταν κάκιστη. Σίγουρα θα πρέπει να βελτιώσουμε άμεσα αυτόν τον τομέα, γιατί την ίδια αδυναμία είδα και στο τουρνουά του Μεσολογγίου. Σημαντικό να πάρουμε ένα πεντάρι με έμφαση στην δυνατή άμυνα.
-Ο Σκλάβος επιβεβαιώνει ότι είναι πρωτοκλασάτος παίκτης Α1. Άλλου επιπέδου ο παίκτης αυτός και φαίνεται σε κάθε φάση.
-Ο Κουτρούλιας είχε μέτρια παρουσία και πάλι αλλή ήταν ελαφρώς καλύτερος από το Μεσολόγγι.
-Δυνατή ομάδα η ΚΑΠ, εντύπωση μου έκανε και φέτος ο Τσιάκας που συνεχίζει τις περσινές φοβερές εμφανίσεις του.
gratipa1929
Σήμερα η ομάδα μας κέρδισε με 82-69 τον Δούκα στο φιλικό και πήρε την τρίτη θέση στο τουρνουά.

Στην περισσότερη διάρκεια του φιλικού αγωνίστηκαν οι νεαροί παίκτες μας και δοκιμάστηκαν πολλά διαφορετικά σχήματα από τον Λιόγα, ο οποίος δείχνει να έχει στήσει εξαιρετικά την ομάδα και να την δένει με πολύ γρήγορους ρυθμούς.

Σούπερ εμφάνιση από τον Βράνιες, που έβγαλε και δύο θεαματικές φάσεις με εκπληκτικές ασίστ πίσω από την πλάτη. Εξαιρετικός επιθετικά, τέλειο σουτ και με τρομερή ευχέρεια στις ασίστ αλλά και αξιοπρεπέστατος στην άμυνα. Πολύ θετική εμφάνιση και από τον Μιχάλογλου που πέτυχε 15 πόντους, ενώ και ο Κουτρούλιας ήταν βελτιωμένος αισθητά.

Από τους νεαρούς ο Θοδωρής Βασιλόπουλος έκανε καλό παιχνίδι και ήταν εύστοχος σε όλα τα σουτ που επιχείρησε.

Βελτίωση γενικά υπήρξε στην άμυνα και σε αυτό βοήθησε η έκπληξη της ημέρας: αγωνίστηκε για πρώτη φορά ο Σίννης και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα σταματήσει το μπάσκετ, παρόλο που ήταν σχεδόν σίγουρο, και θα ενισχύσει την ομάδα μας!!! Αυτό είναι εξαιρετικό νέο καθώς κατά τη γνώμη μου πρόκειται για τον καλύτερο αμυντικό της Α2, με ασφυκτικό πρέσινγκ στον προσωπικό του αντίπαλο και πλήρη εξουδετέρωσή του.

Οπότε το μόνο που απομένει είναι το πεντάρι από την κοινοτική αγορά και πάμε φουλ για διάκριση!


Τελικά ο κοινοτικός σέντερ που θα έρθει για δοκιμή είναι ο Σέρβος Μάρκο Πάβλοβιτς (32 ετών 2.07) ενώ ακούγεται και το όνομα του επίσης Σέρβου Ράντοβαν Ντράγκοβιτς (28 ετών 2.05) που πέρυσι αγωνίστηκε στην Κύπρο.



gspara
Σημερα οι βασικοι του Παγκρατιου δεν ειχαν τη φρεσκαδα και την ενεργεια της χθεσινης μερας.Ισως γιατι ακομα και σε φιλικο τουρνουα η συμμετοχη στον μεγαλο τελικο ειναι κινητρο.
Μονο ο Βρανιες αγωνιστηκε περιπου 35' και εδειξε οτι ειναι παιχτης Α1.Μπορει τα ποσοστα του να μην ηταν πολυ καλα τις 2 μερες,ειναι ομως ταχυτατος και εκπληκτικος πασαδορος.Ο Λιογας τον εβαλε κ στον ασο κ ανταποκριθηκε περιφημα.
Κορυφαιος κατα την γνωμη μου ο Θοδωρης Βασιλοπουλος που αδικηθηκε απο τον χρονο συμμετοχης του.
Ο Μιχαλογλου ανεβασμενος σε σχεση με την Ερυθραια,εχει ακομα το θεματακι με τα φαουλ.
Σημαντικο γεγονος βεβαια η επανεμφανιση του κομαντο Σιννη.Ακομα δεν εχω καταλαβει πως μαρκαρει 5 παιχτες ταυτοχρονα.
Ο Τολης ανεβηκε στο β' ενω ο Σκλαβος σημερα μου φανηκε καπως βαρυς σε σχεση με την χρονια στην ΑΕΚ.

Ο Δουκας αλλη μια εξαιρετικη εμφανιση αν κ απουσιαζε ο Μελας,ενω ο Σακελλαριου ενσωματωθηκε στο ημιχρονο.
Εκπληκτικος ο Μπουρδανος που επαιξε στην κανονικη του θεση σημερα το 2 καθως στον ασο ηταν αποκαλυψη ο νεαρος Π''διονυσιου Γ.Αξιοποιηθηκε επιτελους κ ο Χαλαρης,η αμυνα του ομως παραμενει προβληματικη.Καλη εμφανιση κ απο τον Δελη.

Στον αλλο αγωνα η ΚΑΠ κερδισε τον αξιομαχο για ενα σχεδον ημιχρονο Χολαργο 90-67(48-39).
Στο β η ΚΑΠ βελτιωσε την αμυνα της και κερδισε ευκολα.
Κορυφαιος ο Ματος και πολυ καλος κλασικα ο Τσιακας.
Απο τον Χολαργο που ειχε σε κακη μερα σημερα τον Κουτουλα ξεχωρισαν Κατρανας-Εμμανουηλιδης.

Και επειδη θα δουμε πολλη πιτσιρικαρια φετος στο πρωταθλημα απονεμω το βραβειο του καλυτερου νεου παιχτη του τουρνουα στον 19χρονο υψους 1.93 του Χολαργου Δημητρη Κεφαλα(νο 11) απο το εφηβικο του Ικαρου Καλιθεας.Ας συγκρατησουμε αυτο το ονομα!!!
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Oct 6 2012, 21:56 ) *
Σήμερα η ομάδα μας κέρδισε με 82-69 τον Δούκα στο φιλικό και πήρε την τρίτη θέση στο τουρνουά.

Στην περισσότερη διάρκεια του φιλικού αγωνίστηκαν οι νεαροί παίκτες μας και δοκιμάστηκαν πολλά διαφορετικά σχήματα από τον Λιόγα, ο οποίος δείχνει να έχει στήσει εξαιρετικά την ομάδα και να την δένει με πολύ γρήγορους ρυθμούς.

Σούπερ εμφάνιση από τον Βράνιες, που έβγαλε και δύο θεαματικές φάσεις με εκπληκτικές ασίστ πίσω από την πλάτη. Εξαιρετικός επιθετικά, τέλειο σουτ και με τρομερή ευχέρεια στις ασίστ αλλά και αξιοπρεπέστατος στην άμυνα. Πολύ θετική εμφάνιση και από τον Μιχάλογλου που πέτυχε 15 πόντους, ενώ και ο Κουτρούλιας ήταν βελτιωμένος αισθητά.

Από τους νεαρούς ο Θοδωρής Βασιλόπουλος έκανε καλό παιχνίδι και ήταν εύστοχος σε όλα τα σουτ που επιχείρησε.

Βελτίωση γενικά υπήρξε στην άμυνα και σε αυτό βοήθησε η έκπληξη της ημέρας: αγωνίστηκε για πρώτη φορά ο Σίννης και κατά πάσα πιθανότητα δεν θα σταματήσει το μπάσκετ, παρόλο που ήταν σχεδόν σίγουρο, και θα ενισχύσει την ομάδα μας!!! Αυτό είναι εξαιρετικό νέο καθώς κατά τη γνώμη μου πρόκειται για τον καλύτερο αμυντικό της Α2, με ασφυκτικό πρέσινγκ στον προσωπικό του αντίπαλο και πλήρη εξουδετέρωσή του.

Οπότε το μόνο που απομένει είναι το πεντάρι από την κοινοτική αγορά και πάμε φουλ για διάκριση!


Τελικά ο κοινοτικός σέντερ που θα έρθει για δοκιμή είναι ο Σέρβος Μάρκο Πάβλοβιτς (32 ετών 2.07) ενώ ακούγεται και το όνομα του επίσης Σέρβου Ράντοβαν Ντράγκοβιτς (28 ετών 2.05) που πέρυσι αγωνίστηκε στην Κύπρο.




ο pavlovic δεν ειναι 32 αλλα 26
εαν θελετε εναν ακομα παιχτη καλο
http://www.youtube.com/watch?v=zo3ScLzN3J4...;nofeather=True ψαξε και για αλλα video τον ειχαν διαλεξει οι lakers αλλα δεν τα καταφερε ετσι ηρθε στην δικια μας Α1 στον νεοφωτιστο πανελευσινιακο οπου εφυγε μιας και ηταν κοντος για 5αρι Α1
gratipa1929
Καλός παίκτης ήταν αυτός και για την Α1 αλλά δεν έπεισε για τον λόγο που πολύ σωστά ανέφερες.

Το θέμα είναι οτι στην Α2 δεν επιτρέπονται παίκτες εκτός Ευρώπης (μη κοινοτικοί).
nbayer
QUOTE (gratipa1929 @ Oct 7 2012, 10:44 ) *
Καλός παίκτης ήταν αυτός και για την Α1 αλλά δεν έπεισε για τον λόγο που πολύ σωστά ανέφερες.

Το θέμα είναι οτι στην Α2 δεν επιτρέπονται παίκτες εκτός Ευρώπης (μη κοινοτικοί).

α συγνωμη δεν το ηξερα για τουσ μη κοινοτικους
τελικα ο σιννης επεστρεψε?
gratipa1929
QUOTE (nbayer @ Oct 7 2012, 12:49 ) *
α συγνωμη δεν το ηξερα για τουσ μη κοινοτικους
τελικα ο σιννης επεστρεψε?

Ναι τελικά θα αγωνιστεί κανονικά και φέτος. Πολύ σημαντική προσθήκη για τη λειτουργία της ομάδας αμυντικά.
gspara
Τελικα ο Σιννης παει Αμυντα??????
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Oct 8 2012, 14:37 ) *
Τελικα ο Σιννης παει Αμυντα??????

Δεν το έχω ακούσει καθόλου, έχω παρατηρήσει όμως ότι ο Αμύντας έχει ήδη 8 παίκτες άνω των 22. Θα κόψει κάποιον για να τον πάρει?
gspara
QUOTE (gratipa1929 @ Oct 8 2012, 18:21 ) *
Δεν το έχω ακούσει καθόλου, έχω παρατηρήσει όμως ότι ο Αμύντας έχει ήδη 8 παίκτες άνω των 22. Θα κόψει κάποιον για να τον πάρει?

Eχει τραυματια τον Κουκουνια.Αλλη θεση βεβαια αλλα ειναι στρατευμενος ο Παγωνης και νομιζω και ο Ζουπας.Στο basketworld το διαβασα.
gratipa1929
QUOTE (gspara @ Oct 8 2012, 20:24 ) *
Eχει τραυματια τον Κουκουνια.Αλλη θεση βεβαια αλλα ειναι στρατευμενος ο Παγωνης και νομιζω και ο Ζουπας.Στο basketworld το διαβασα.

Κατάλαβα. Πάντως είναι πιθανόν αυτό που λες, καθώς πλέον έχουμε 10 παίκτες άνω των 22 και θα αποχωρούσε ένας. Ωστόσο δεν θεωρώ ότι είναι σωστή η απόφαση να φύγει ο Σίννης καθώς θα έδινε τρομερά μεγάλη βοήθεια στο αδύνατό μας σημείο, την άμυνα.
basketforever62
QUOTE (gratipa1929 @ Oct 8 2012, 21:47 ) *
Κατάλαβα. Πάντως είναι πιθανόν αυτό που λες, καθώς πλέον έχουμε 10 παίκτες άνω των 22 και θα αποχωρούσε ένας. Ωστόσο δεν θεωρώ ότι είναι σωστή η απόφαση να φύγει ο Σίννης καθώς θα έδινε τρομερά μεγάλη βοήθεια στο αδύνατό μας σημείο, την άμυνα.

Η ομάδα όπως την είδα στα 2 ματς στα μαστρογιάννεια είναι καλή χωρίς να παίζει άμυνα!Πιστεύω όμως ο coach Λιόγας θα τους αναγκάσει να παίξουν άμυνα!Θα πάμε καλά!
Το πρόβλημα είναι απο τις συζητήσεις που γίνονταν μέσα στην κερκίδα και στους διαδρόμους οτι δεν έχουν υπογράψει οι παίκτες και θα έχουμε διαρροές.Ήδη ο Σίννης (ο καλύτερος αμυντικός της κατηγορίας) υπέγραψε στον Αμύντα και ο νεαρός Βασιλόπουλος μάλλον την κάνει για αλλού....κρίμα!!!!!!Να προλάβουμε να μην χαθούν και άλλοι αν γίνει τελικά το πρωτάθλημα της Α2....
Περιμένω έγκυρα νέα.
gratipa1929
QUOTE (basketforever62 @ Oct 9 2012, 13:48 ) *
Η ομάδα όπως την είδα στα 2 ματς στα μαστρογιάννεια είναι καλή χωρίς να παίζει άμυνα!Πιστεύω όμως ο coach Λιόγας θα τους αναγκάσει να παίξουν άμυνα!Θα πάμε καλά!
Το πρόβλημα είναι απο τις συζητήσεις που γίνονταν μέσα στην κερκίδα και στους διαδρόμους οτι δεν έχουν υπογράψει οι παίκτες και θα έχουμε διαρροές.Ήδη ο Σίννης (ο καλύτερος αμυντικός της κατηγορίας) υπέγραψε στον Αμύντα και ο νεαρός Βασιλόπουλος μάλλον την κάνει για αλλού....κρίμα!!!!!!Να προλάβουμε να μην χαθούν και άλλοι αν γίνει τελικά το πρωτάθλημα της Α2....
Περιμένω έγκυρα νέα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Θεωρώ ότι ο Λιόγας είναι ο πλέον κατάλληλος για να διορθώσει τα στραβά που παρουσιάζουμε μέχρι στιγμής στην άμυνα.

Φώτης Βασιλόπουλος, Κουτρούλιας, Σκλάβος, Βράνιες, Φωτίου ξέρω ότι έχουν υπογράψει σίγουρα μαζί με τους νεαρούς Δρακόπουλο, Κοκορόγιαννη και Δερμιτζάκη.

Άρα μας μένουν Θ.Βασιλόπουλος, Μιχάλογλου, Γεώργαρος, Μαρίνος και ο Πάβλοβιτς που δοκιμάζεται και σίγουρα δεν έχει υπογράψει ακόμη. Άρα μόνο για αυτούς τους 4 δεν υπάρχει σίγουρη και έγκυρη ενημέρωση. Μήπως έχεις ακούσει από αυτούς ποιοί έχουν υπογράψει και ποιοί όχι να μας πεις?
Giannisbasket123
Νίκη και καλή εμφάνιση στο φιλικό με την Κηφισιά παρά τις απουσίες
http://www.basketworld.gr/2012/10/2_9.html
gratipa1929
QUOTE (Giannisbasket123 @ Oct 9 2012, 20:42 ) *
Νίκη και καλή εμφάνιση στο φιλικό με την Κηφισιά παρά τις απουσίες
http://www.basketworld.gr/2012/10/2_9.html

Σούπερ εμφάνιση και επιτέλους καλή άμυνα!

Ο Πάβλοβιτς τελικά αποδείχθηκε καλός παίκτης. Γρήγορος, με καλές τοποθετήσεις, τρεις φορές καλύτερος από τον Γιότσοβιτς. Θα ταιριάξει πολύ καλά στο υπάρχον ρόστερ

Τελικά και ο Γεώργαρος έμαθα ότι έχει υπογράψει και τυπικά στην ομάδα μας, ενώ ο Πάβλοβιτς έπεισε το Λιόγα με την πολύ καλή παρουσία του στις προπονήσεις και την εξαιρετική εμφάνιση στο σημερινό φιλικό και θα υπογράψει τις επόμενες ημέρες. Οπότε οι μόνοι για τους οποίους δεν υπάρχει ενημέρωση προς το παρόν είναι οι Μιχάλογλου, Μαρίνος και Θεόδωρος Βασιλόπουλος.

Ο Σίννης τελικά καταλήγει στην Αγία Παρασκευή αντί για τον Αμύντα που είχε ακουστεί. Σημαντική απώλεια στην άμυνα κατά τη γνώμη μου, αλλά θεωρώ ότι ο κόουτς ξέρει καλύτερα από εμάς πως θα στήσει την ομάδα και του έχουμε απόλυτη εμπιστοσύνη.
gratipa1929
Πάνω που το συζητούσαμε και αναρωτιόμουν γιατί δεν γίνονται ανακοινώσεις φέτος για τους παίκτες που παίρνουμε. Έστω και καθυστερημένα ανανεώθηκε το σάιτ:

Το ΔΣ του ΑΟ Παγκρατίου ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας για ένα έτος με τους αθλητές Βαγγέλη Σκλάβο και τον Μαυροβούνιο Nemanja Vranjes, ενώ παράλληλα ανακοινώνει και την ανανέωση του συμβολαίου για ακόμα ένα χρόνο με τον Αποστόλη Κουτρούλια.
Ο Τόλης Κουτρούλιας (2,05 - 36 ετών) ήταν από τους βασικούς παράγοντες της περσινής σωτηρίας της ομάδας μας καθώς αναδείχθηκε 2ος σκόρερ πίσω από τον Γιάννη Δημάκο με 390 πόντους σε 29 παιχνίδια, ενώ διαθέτει ένα πλούσιο βιογραφικό με εντυπωσιακές παρουσίες σε μεγάλες ομάδες της Α1 (Άρης, Πανελλήνιος).Τα τελευταία χρόνια έχει αγωνιστεί στην Ολυμπιάδα Πατρών, στη Νήαρ Ήστ, στον Ηλυσιακό, στην Δάφνη και στη ΜΕΝΤ.
Η απόκτηση του έμπειρου Βαγγέλη Σκλάβου (2,02 - 35 ετών) σίγουρα γεμίζει με ποιότητα την ρακέτα της ομάδας μας καθώς ο 35χρόνος φόργουορντ έχει να επιδείξει εντυπωσιακό βιογραφικό.Ξεκίνησε την καριέρα του το 1997 στον Μίλωνα όπου μετά από 3 χρόνια βρέθηκε στο Ηράκλειο, πριν μετακομίσει για μια τριετία στην άλλη ομάδα της Νέας Σμύρνης, στον Πανιώνιο.Το καλοκαίρι του 2003 έκανε το μεγάλο άλμα για τον Ολυμπιακό όπου έμεινε για δυο περιόδους.Το 2005 ήρθε στην καριέρα του η πρόκληση του εξωτερικού και έτσι βρέθηκε στην ACB και συγκεκριμένα στην Βαλένθια, πριν ταξιδέψει για το Ροστόβ της Ρωσίας και συγκεκριμένα στη Λοκομοτίβ.Το 2007 επέστρεψε στην Ελληνική Α1 για τον Πανελλήνιο, ενώ το 2008 βρέθηκε στην γειτονική Ιταλία και την Ριέτι.Το 2009 μεταγράφηκε στην Βανόλι Κρεμόνα πριν επαναπατριστεί και πάλι για τον Πανελλήνιο, ο οποίος το 2010 αγωνίζονταν πλέον στη Λαμία.Η περσινή σεζόν ήταν η πρώτη του σε ομάδα Α2 και συγκεκριμένα στην ΑΕΚ, της οποίας ήταν δεύτερος σκόρερ πίσω από τον Φώτη Βασιλόπουλο με 432 πόντους σε 30 παιχνίδια.
Ο Μαυροβούνιος γκαρντ Νεμάνια Βράνιες (1,88 - 24 ετών) προέρχεται από την δευτεραθλήτρια της πατρίδας του Σουτγιέτσκα Νίκιτς της οποίας ήταν πρώτος σκόρερ με 23 πόντους μ.όρο ενώ είχε και 5,3 ριμπάουντ και 3,2 ασίστ ανά παιχνίδι.Επίσης έχει αγωνιστεί στην Μπόρατς Νέκταρ (Βοσνία), και στις Ντανίλοβγραντ (Μαυροβούνιο), Χεργκεγκόβατς (Βοσνία) και Ίμπον Νίκιτς (Μαυροβούνιο).
Giannisbasket123
Κρίσιμη συνάντηση με Ιωαννίδη

http://www.basketworld.gr/2012/10/2_4840.html
gratipa1929
Υπέγραψαν οι πάντες, έμεινε και ο Θοδωρής Βασιλόπουλος. Πάμε πάνοπλοι για την νίκη αύριο!

Το ΔΣ του ΑΟ Παγκρατίου ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας για ένα έτος με τους αθλητές Μάρκο Πάβλοβιτς (Σέρβος, 2.08 - 26 ετών), Αντώνη Μιχάλογλου (2,05 - 24 ετών) και Δημήτρη Γεώργαρο (1,82 - 37 ετών).Επίσης ανακοινώνει την ανανέωση της συνεργασία του για ένα ακόμα χρόνο με τον αθλητή Θοδωρή Βασιλόπουλο (2,00 - 20 ετών).

ΜΑΡΚΟ ΠΑΒΛΟΒΙΤΣ

Ο Μάρκο κατάγεται από την Σερβία, είναι 26 ετών και έχει ύψος 2,08 και έχει μεγάλη θητεία καθώς έχει περάσει από αρκετές ομάδες της Ευρώπης.Στην ομάδα μας ήρθε από την Πάλ Αρέν ομάδα του Λουξεμβούργου, ενώ έχει αγωνιστεί κατά σειρά στις Πιτέστι (Ρουμανία), ΤΣΣΚΑ (Βουλγαρία), Ελιοκρόκα (Ισπανία) και Πουερτολάνο (Ισπανία).

ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΙΧΑΛΟΓΛΟΥ

Ο Αντώνης γεννήθηκε στην Αθήνα και είναι 24 ετών.Την περσινή σεζόν αγωνίστηκε στην Α2 με τον Πανερυθραϊκό όπου σε 22 παιχνίδια είχε 144 πόντους, ενώ έχει αγωνιστεί και στους Δούκα (2010-2011 - Β' Εθνική), στην Πέρα (2009-2010 - Α' ΕΣΚΑ), στον Αρκαδικό (2008-2009 - Β' Εθνική), Ηλυσιακό (2007-2008 - Α2) και στην ΑΕΚ από όπου ξεκίνησε την καριέρα του τις περίδους 2003-2007.Ο Μιχάλογλου είναι διεθνής με την Εθνική Νέων όπου είχε συμμετοχή στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα του 2008, ενώ έχει αγωνιστεί και στην Εθνική Εφήβων (συμμετοχή στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα του 2006) και την Εθνική Παίδων (συμμετοχή στο Πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα του 2004).

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΓΕΩΡΓΑΡΟΣ

Για την αξία και την ποιότητα του Τζίμη δεν χρειάζονται και ιδιαίτερες συστάσεις καθώς πάνω από 20 χρόνια κοσμεί τα Ελληνικά γήπεδα, και με την εμπειρία του έρχεται να γεμίσει την θέση του πλέι μέικερ.Ο Γεώργαρος τα δυο τελευταία χρόνια αγωνίστηκε στην Χαλκίδα συμβάλλοντας τα μέγιστα στην περσινή άνοδο της ομάδας της Εύβοιας στην Β' Εθνική.Πριν είχε αγωνιστεί στον Κεραυνό Αιγίου, την Ολυμπιάδα Πατρών (2008-2009 - Α2), τον Πανερυθραϊκό (2007-2008 - Α2), τον Ιωνικό Λαμίας (2006-2006 - Α2 αλλά και στην Β' Εθνική), ενώ ξεκίνησε την καριέρα από τον Έσπερο Καλλιθέας όπου και ξεχώρισε.

ΘΟΔΩΡΗΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ

Ο Θοδωρής ήρθε πέρυσι στην ομάδα μας από τις ακαδημίες του Ίκαρου Καλλιθέας και βοήθησε τα μέγιστα στο τέλος της χρονιάς με καθοριστικά καλάθια που πέτυχε ώστε να σώσουμε την κατηγορία.Την περσινή σεζόν σε 16 παιχνίδια είχε 27 πόντους.
gratipa1929
Εκπληκτική εμφάνιση από την ομάδα μας σήμερα.

Ο Πάβλοβιτς έκανε νταμπλ-νταμπλ με εκπληκτικη εμφάνιση σε άμυνα και επίθεση, Κουτρούλιας και Βράνιες απίστευτη ευστοχία στην επίθεση. Ο Γεώργαρος βοήθησε πολύ οργανωτικά. Σκλάβος και Φωτίου καλή εμφάνιση, χωρίς να ξεχωρίσουν, ωστόσο πέτυχαν αρκετούς πόντους και βοήθησαν όπου χρειάστηκε.

Στην τελευταία περίοδο δόθηκε χρόνος συμμετοχής στους νεαρούς παίκτες οι οποίοι πραγματοποίησαν θετικότατη εμφάνιση.

Giannisbasket123
Όλα τα αποτελέσματα και τα φύλλα αγώνα στην πρεμιέρα της Α2

http://www.basketworld.gr/2012/10/2-live.html
Giannisbasket123
http://www.basketworld.gr/2012/10/2-best-of-10_20.html
gratipa1929
Δυστυχώς για ακόμη μία φορά καταρρεύσαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο και χάσαμε 78-88 από τον Φιλαθλητικό, ενώ την μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήμασταν οριακά μπροστά στο σκορ.

Απίθανοι οι διαιτητές απέβαλαν με 5 φάουλ σε 3.50 λεπτά τον Μιχάλογλου και στη συνέχεια με 5 φάουλ και τον Δερμιτζάκη που και οι δύο θα βοηθούσαν στην άμυνα.

Εξαιρετική εμφάνιση από τον Φιλαθλητικό που άξιζε τη νίκη ενώ εμείς αγωνιστήκαμε χωρίς Πάβλοβιτς και με κακή εμφάνιση αμυντικά της πλειοψηφίας των παικτών μας.

Όμως οι διαιτητές έπαιξαν μεγάλο ρόλο στο αποτέλεσμα. Και να φυσούσαμε κάποιον αντίπαλο παίκτη θα σφύριζαν εναντίον μας ενώ σε ξεκάθαρα φάουλ που μας γίνονταν σφύριζαν... αδιάφορα! Ίσως από τις χειρότερες διαιτησίες που έχω δει στο ΜΕΤΣ, αν έχουν ευθιξία οι εν λόγω διαιτητές δεν θα πρέπει να σφυρίξουν ποτέ ξανά στην Α2!

Τώρα θα πρέπει πάση θυσία να ρεφάρουμε αυτή την ήττα με διπλό στην Αγία Παρασκευή αλλιώς θα μείνουμε πίσω νωρίς νωρίς από την διεκδίκηση της ανόδου.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.