Help - Search - Members - Calendar
Full Version: ΠΑΓΚΡΑTI
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Υπόλοιπα Ανδρικά Πρωταθλήματα > Β Εθνική
Pages: 1, 2, 3, 4
gspara

Ανακοινωση διαμαρτυριας του Παγκρατιου για τον αγωνα με το Ψυχικο..

«Αβίαστα προέκυψε το συμπέρασμα σε όσους παρακολούθησαν την χθεσινή σφαγή του Παγκρατίου στο ΜΕΤΣ πως δεν ήταν μάρτυρες μιας ακόμα κακής διαιτησίας ή μερικών ανθρώπινων λαθών μιας τριάδας θλιβερών διαιτητών , αλλά μιας διατεταγμένης υπηρεσίας η οποία ολοκληρώθηκε με δυσκολία μεν, επιτυχία δε από τους κ.κ Σκούτα, Παπαθανασίου και Καλογερόπουλο. Η καλή απόδοση των παικτών του Παγκρατίου δυσκόλεψε αφάνταστα το έργο τους και αφού η σωρεία λανθασμένων σφυριγμάτων επί 39'30'' σε βάρος της ομάδας μας δεν έφτασε για να χαρίσει τη νίκη στο Ψυχικό έπρεπε ξεδιάντροπα να δώσουν και την χαριστική βολή κλείνοντας τα μάτια σε καταφανέσταστο φάουλ πάνω στον Κουτρούλια στην τελευταία φάση του αγώνα. Ο αγώνας λοιπόν τέλειωσε και οι 2 βαθμοί της νίκης χάθηκαν με ξεκάθαρη υπαιτιότητα των 3 αυτών διαιτητών. Τους κυρίους αυτούς δεν τους χρειάζεται ένα υγιείς πρωτάθλημα, και αυτό θα πρέπει να το καταλάβουν τουλάχιστον αυτοί που τους ορίζουν. Εμείς είμαστε εδώ και περιμένουμε από τις πράξεις τους να διακρίνουμε την βούληση τους. Και έχουμε την πίστη ότι με την φιλοσοφία μας συμφωνούν ΟΛΟΙ. Αν όχι....»
RAPTOR
Ηταν καποιος στον αγωνα να μας πει απο πρωτο χερι τι ακριβως εγινε?
Πολλα ακουστηκαν για την διαιτησια αλλα επαιξαν και δυο Ομαδες.
Πως πηγε το παιχνιδι?
sainis
Αγαπητέ Φίλε GRATIPA. Τελευταία έχουμε χάσει την ενημέρωση σου. Παρακολουθώντας τα σχόλια σου σε εύρισκα
πολύ ενημερωμένο και σωστό.
Έχω μια απορία και θα ήθελα αν εσύ ή όποιος άλλος γνωρίζει να μου την απαντήσει.
Στο roster του ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ υπήρχε ένας παίκτης στον άσσο που ονομαζόταν Καλλής ή Κάλης.
Κοιτώντας το GALANIS DATA παρατήρησα ότι ο παίκτης αυτός έχει συμμετάσχει σε δύο αγώνες με
συνολικό χρόνο συμμετοχής 20'' (6''+14'').
Γνώριζα ότι ο παίκτης αυτός ήταν στρατιώτης και απείχε στα πρώτα παιχνίδια,
επίσης είχα διαβάσει ότι έχουν γραφτεί καλά σχόλια για αυτόν.
Η ερώτηση μου είναι: Γιατί ο παίκτης αυτός δεν έχει συμμετοχή στους αγώνες της ομάδος που
από ότι έχει γραφτεί θα μπορούσε να την βοηθήσει???
NKoulaf
Έχουμε από πουθενά ενημέρωση για σήμερα? Μή μου πείτε δημοσιογράφο.
sainis
Φίλοι μου, Ξεκινώντας θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήριά μου στην διοικηση, τους προπονητες και τους παιχτες αλλα και τους υποστηριχτές της ομαδος του ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ για την απιτυχημενη χρονια και την υπερβαση που εκαναν ολοι μαζι, και η ομαδα κατελαβε αυτή την θεση. Αυτά από εμενα. Με παρακαλεσε καποιος παληος Παγκρατιωτης και φίλαθλος του, να μεταφερει μεσω εμου ( δεν εχει προσβασει στο BasketForum )καποιες αποψεις του και καποια ερωτηματικα του σχετικα μα την διαχειρηση των παιχτων της ομαδας. Ξεκινώντας με την θέση των ΑΣΣΩΝ ( 1 ). Στην θεση αυτή υπηρχαν τρεις παιχτες. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ , ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗΣ , ΚΑΛΛΗΣ. Ο ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ είναι ο ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, Ο Ηγέτης της ομαδας, το Βαρομετρο, αυτος που την παίρνει στους Ωμους του και την οδηγει, η Σημαια. Θα μπορούσαμε πολλα να πουμε. ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ ΑΥΤΟΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ 40 λεπτά ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ??????. Ολοι γνωρίζουμε ότι μετα από κοπωση ερχετε εκνευρισμος, δεν υπαρχει ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ και γίνονται μπασκετικα και μη λαθη. Στις περιπτώσεις αυτές που ειχε περιελθει ο παιχτης γιατι δεν προφυλάχτηκε από τους ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ αλλα αφησαν τον παιχτη να εκτεθεί καποιες φορες ??????. ΒΟΥΡΑΖΑΝΗΣ. Ο παιχτης αυτος ηλθε ( αν δεν κανω λαθος από το ΠΕΡΑΜΑ )πακεττο με τον ΚΑΤΟΠΟΔΗ, μαλλον ο ΚΑΤΟΠΟΔΗΣ τον εφερε. Ο παιχτης ηλθε με τυμπανοκρουσίες και με φαρδεις τιτλους, Όμως ο χρονος συμμετοχης του με την αποδοση του στους αγωνες ηταν δισαναλογος κρινοντας όχι μονο με τα στατιστικα του GALANI αλλα και με το τι ειδαμε στο παρκε. ΕΡΩΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΤΟΠΟΔΗΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΝΤΑΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΩ ΠΑΙΧΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗ ΒΟΗΘΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ??????οΤριτος ο ΚΑΛΛΗΣ, αυτος ηλθε χωρις κωδωνοκρουσίες και ανακοινώσεις μεγαλόφωνες. Όμως ο χρονος συμμετοχης που του εδοθει ηταν όχι μονο ανεπαίσθητος , αλλα θα πρεπει να δημιουργουσε προβλήματα και στον παιχτη. Επειδη ηταν ο χρονος συμμετοχης ( σε καποια 25δευτ. σε καποια καθόλου. )Η αποψη μου είναι ότι δεν μοιραστικε ο χρονος σωστα μεταξυ των ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗ - ΚΑΛΛΗ. Αυτό επιβεβαιώνεται από το παιχνιδι ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ + ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ οπου ο ΚΑΛΛΗΣ πηρε χρονο συμμετοχης ( Λογω απουσιας ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ) ΚΑΙ Ο ΝΕΑΡΟΣ εδειξε τα προσοντα του και ακομη ότι μπορουσε να βοηθησει την ομαδα αν του δίνονταν περισσοτερος χρονος συμμετοχης. Τελειώνωντας να αναφερω ότι στο παρελθον ειχαν γινει πολύ κολακευτικα σχολια για τον αθλητη αυτόν.ΠΕΡΟΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΤΕΛΟΣ Ο ΥΠΑΓΟΡΕΥΩΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΑΛΛΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ.
RAPTOR
QUOTE(sainis @ May 11 2014, 12:17 ) *
Φίλοι μου, Ξεκινώντας θα ήθελα να δώσω τα συγχαρητήριά μου στην διοικηση, τους προπονητες και τους παιχτες αλλα και τους υποστηριχτές της ομαδος του ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ για την απιτυχημενη χρονια και την υπερβαση που εκαναν ολοι μαζι, και η ομαδα κατελαβε αυτή την θεση. Αυτά από εμενα. Με παρακαλεσε καποιος παληος Παγκρατιωτης και φίλαθλος του, να μεταφερει μεσω εμου ( δεν εχει προσβασει στο BasketForum )καποιες αποψεις του και καποια ερωτηματικα του σχετικα μα την διαχειρηση των παιχτων της ομαδας. Ξεκινώντας με την θέση των ΑΣΣΩΝ ( 1 ). Στην θεση αυτή υπηρχαν τρεις παιχτες. ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ , ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗΣ , ΚΑΛΛΗΣ. Ο ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ είναι ο ΜΕΓΑΣ ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ, Ο Ηγέτης της ομαδας, το Βαρομετρο, αυτος που την παίρνει στους Ωμους του και την οδηγει, η Σημαια. Θα μπορούσαμε πολλα να πουμε. ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ Ο ΠΑΙΧΤΗΣ ΑΥΤΟΣ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ 40 λεπτά ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥ ΔΙΝΕΤΑΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΑΝΑΣΑ ??????. Ολοι γνωρίζουμε ότι μετα από κοπωση ερχετε εκνευρισμος, δεν υπαρχει ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ και γίνονται μπασκετικα και μη λαθη. Στις περιπτώσεις αυτές που ειχε περιελθει ο παιχτης γιατι δεν προφυλάχτηκε από τους ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ αλλα αφησαν τον παιχτη να εκτεθεί καποιες φορες ??????. ΒΟΥΡΑΖΑΝΗΣ. Ο παιχτης αυτος ηλθε ( αν δεν κανω λαθος από το ΠΕΡΑΜΑ )πακεττο με τον ΚΑΤΟΠΟΔΗ, μαλλον ο ΚΑΤΟΠΟΔΗΣ τον εφερε. Ο παιχτης ηλθε με τυμπανοκρουσίες και με φαρδεις τιτλους, Όμως ο χρονος συμμετοχης του με την αποδοση του στους αγωνες ηταν δισαναλογος κρινοντας όχι μονο με τα στατιστικα του GALANI αλλα και με το τι ειδαμε στο παρκε. ΕΡΩΤΗΣΗ ΛΟΙΠΟΝ ΑΥΤΟ ΣΥΝΕΒΕΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΑΤΟΠΟΔΗΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΟΝ ΠΑΙΧΤΗ ΤΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΝΤΑΣ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΩ ΠΑΙΧΤΩΝ ΚΑΙ ΜΗ ΒΟΗΘΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ??????οΤριτος ο ΚΑΛΛΗΣ, αυτος ηλθε χωρις κωδωνοκρουσίες και ανακοινώσεις μεγαλόφωνες. Όμως ο χρονος συμμετοχης που του εδοθει ηταν όχι μονο ανεπαίσθητος , αλλα θα πρεπει να δημιουργουσε προβλήματα και στον παιχτη. Επειδη ηταν ο χρονος συμμετοχης ( σε καποια 25δευτ. σε καποια καθόλου. )Η αποψη μου είναι ότι δεν μοιραστικε ο χρονος σωστα μεταξυ των ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗ - ΚΑΛΛΗ. Αυτό επιβεβαιώνεται από το παιχνιδι ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΥ + ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ οπου ο ΚΑΛΛΗΣ πηρε χρονο συμμετοχης ( Λογω απουσιας ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ) ΚΑΙ Ο ΝΕΑΡΟΣ εδειξε τα προσοντα του και ακομη ότι μπορουσε να βοηθησει την ομαδα αν του δίνονταν περισσοτερος χρονος συμμετοχης. Τελειώνωντας να αναφερω ότι στο παρελθον ειχαν γινει πολύ κολακευτικα σχολια για τον αθλητη αυτόν.ΠΕΡΟΜΕΝΩ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙ ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ. ΤΕΛΟΣ Ο ΥΠΑΓΟΡΕΥΩΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΜΕ ΣΧΟΛΙΑΣΜΟ ΑΛΛΩΝ ΠΑΙΧΤΩΝ.

Φιλε θεωρω οτι τα παντα κρινονται εκ του αποτελεσματος και το αποτελεσμα ηταν απολυτα επιτυχιμενο.Οτι θα μπορουσε να γινει και καποια αλλη διαχειρηση συμφωνω.Πολλες φορες και ο Βασιλοπουλος λογω κοπωσης εκανε λαθος επιλογες.Οταν ομως εχεις το πιστολη στον κροταφο λες καλυτερα να χασω με τον Βασιλοπουλο μεσα παρα απο καποιον αλλον.
Επισης για μενα το σημαντικοτερο ηταν η χημεια και εκτος γηπεδου που επεδρασε θετικα στην πορεια της ομαδας.
Για μενα παντως σημαντικοτερο ειναι να απαντηθει τωρα τι γινεται.Με δεδομενη την καλη παρουσια πολλων παιδιων την φετεινη
χρονια βεβαιο μου φενεται οτι καποιοι θα προσπαθησουν να την εξαργυρωσουν και βεβαιως καλα θα κανουν.
Το ερωτημα λοιπον εναι εαν η ομαδα εχει την δυνατοτητα να τους κρατησει,γιατι κακα τα ψεμματα υπερβασεις και θαυματα
δεν γινονται συνεχεια.Συγχαρητηρια λοιπον σε ολους για την τεραστια προσπαθεια.

sainis
Αγαπητε RAPTOR Θα συμφωνισω Α Π Ο Λ Υ Τ Α με την αποψη σου. Και εγω σαν φίλαθλος το ιδιο θα ελεγα. Πιστευω ότι ο ΠΑΛΗΟΣ ΠΑΓΚΡΑΤΙΩΤΗΣ που μου υπαγορευσε το κειμενο ηθελε να καταδειξει ΒΑΣΙΚΑ την μη σωστη διαχειρηση του χρονου μεταξυ ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗ - ΚΑΛΛΗ. Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
aionio talento
QUOTE(sainis @ May 13 2014, 10:52 ) *
Αγαπητε RAPTOR Θα συμφωνισω Α Π Ο Λ Υ Τ Α με την αποψη σου. Και εγω σαν φίλαθλος το ιδιο θα ελεγα. Πιστευω ότι ο ΠΑΛΗΟΣ ΠΑΓΚΡΑΤΙΩΤΗΣ που μου υπαγορευσε το κειμενο ηθελε να καταδειξει ΒΑΣΙΚΑ την μη σωστη διαχειρηση του χρονου μεταξυ ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗ - ΚΑΛΛΗ. Σε ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.



Ε Λ Ε Ο Σ ''αστυνομε'' !!! ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΦΑΒΟΡΙ για κατω εισασταν με μπατζετ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΝ . . και
''βαλατε'' απο κατω ΕΝΝΕΑ ΟΜΑΔΕΣ !!!!!!! ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ?????????????????

Η φετινη ΑΝΕΤΗ Σωτηρια εχει ονοματεπωνυμο : ΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΑΜΠΑΚΟΣ !! χωρις αυτον θα χατε πεσει απο Χριστουγεννα
Εκανε το αυτονοητο : Βασιστηκε σε 3 εμπειρους για να μην ειναι ΣΚΟΡΠΟΧΩΡΙ (Κουτρουλια Βασιλοπουλο - Ραπτη) του
βγηκε μεταγραφη λαχειο (ΔΕΔΕΣ) και εδωσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ σε μικρους !! Εκανε προπονηση τους ειχε ''μαζεμενους''
ολο το χρονο και απο οτι ακουγεται αυτα που ειπαν οτι θα δωσουν τα εδωσαν !!

Ολα τα αλλα ειναι απλες : ΕΦΕΥΡΕΣΕΙΣ !!!!
sainis
QUOTE(aionio talento @ May 13 2014, 14:09 ) *
[/b]


Ε Λ Ε Ο Σ ''αστυνομε'' !!! ΠΡΩΤΟ ΚΑΙ ΑΚΛΟΝΗΤΟ ΦΑΒΟΡΙ για κατω εισασταν με μπατζετ Γ ΕΘΝΙΚΗΣ ΚΑΙ ΑΝ . . και
''βαλατε'' απο κατω ΕΝΝΕΑ ΟΜΑΔΕΣ !!!!!!! ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ?????????????????

Η φετινη ΑΝΕΤΗ Σωτηρια εχει ονοματεπωνυμο : ΝΤΙΝΟΣ ΚΑΛΑΜΠΑΚΟΣ !! χωρις αυτον θα χατε πεσει απο Χριστουγεννα
Εκανε το αυτονοητο : Βασιστηκε σε 3 εμπειρους για να μην ειναι ΣΚΟΡΠΟΧΩΡΙ (Κουτρουλια Βασιλοπουλο - Ραπτη) του
βγηκε μεταγραφη λαχειο (ΔΕΔΕΣ) και εδωσε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΧΡΟΝΟ σε μικρους !! Εκανε προπονηση τους ειχε ''μαζεμενους''
ολο το χρονο και απο οτι ακουγεται αυτα που ειπαν οτι θα δωσουν τα εδωσαν !!

Ολα τα αλλα ειναι απλες : ΕΦΕΥΡΕΣΕΙΣ !!!!


Φιλε aionio talento. εμεις Α Λ Λ Α Λ Ε Μ Ε , Ε Σ Υ Α Λ Λ Α Λ Ε Σ, Κ Α Λ Η Σ Ο Υ Ν Υ Χ Τ Α.
aionio talento
QUOTE(sainis @ May 13 2014, 12:50 ) *
Φιλε aionio talento. εμεις Α Λ Λ Α Λ Ε Μ Ε , Ε Σ Υ Α Λ Λ Α Λ Ε Σ, Κ Α Λ Η Σ Ο Υ Ν Υ Χ Τ Α.



Καλα ναι σιγουρα !! Ο ΚΑΝΑΚΑΡΗΣ - ΠΕΛΑΤΗΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ και ολοι οι αλλοι . . . . . .
sainis
Αγαπητε Φιλε GRATIPA,Περσυ τον Αυγουστο 11/08/2013 και στο ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ-ΡΟΣΤΕΡ Α2 2013 και στις σελιδες 18 &19, εκανες ένα σχολιο σχετικα με τον ΚΑΛΗ ότι πηγε στο ΠΑΓΚΡΑΤΙ. Μαλιστα ο gspara σου απαντησε ότι γνωριζει τον παιχτη και ότι είναι πολύ καλος και ότι είναι μικρος στο δεμας αλλα δαιμονιος και με τσαγανο και δεν μασαει από αντιπαλους. Εγω στην συνεχεια εψαξα και βρικα το βιογαφικο του και στο εστειλα. Μου απαντησες δε όταν το διαβασες και ειδες τα videos ότι είναι πολύ ταλεντο και αν παρει ευκαιριες ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΩΤΟΚΛΑΣΑΤΟΣ. Θα μπορουσες να μου πεις τι εγινε αυτος ο παιχτης και γιατι δεν πηρε ευκαιριες ?????. Εγω τον ειδα μονο στο παιχνιδι με τον ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ και μπορω να πω ότι ηταν από τους καλυτερους. Αν εχεις καποια αποψη τι συνεβει και αν θα παραμεινει στο ΠΑΓΚΡΑΤΙ σε παρακαλω πληροφορησεμε. Σε ευχαριστω.
gratipa1929
Καλησπέρα φίλε!

Κατ'αρχήν θα σου πω ότι θα επιμείνω στην άποψή μου ότι ο συγκεκριμένος παίκτης είναι μεγάλο ταλέντο και σαφέστατα θα έπρεπε να έχει πιο ενεργό ρόλο στην ομάδα μας για να εξελιχθεί. Αυτή άλλωστε πληροφορηθήκαμε πέρυσι ότι θα είναι η φιλοσοφία της ομάδας μας.

Δυστυχώς στην πράξη διαπιστώθηκε μάλλον το ανάποδο, καθώς σε όλο το πρωτάθλημα αγωνίστηκε 28 λεπτά σε 9 αγώνες. Τα αίτια ακριβώς του παραγκωνισμού του δεν τα ξέρω, αλλά επειδή δεν μασάω τα λόγια μου οφείλω να αναφέρω ότι σε μια συζήτηση που άκουσα πριν κάποιους μήνες για το ίδιο θέμα μεταξύ φιλάθλων του Παγκρατίου ειπώθηκαν πράγματα περί άνισης μεταχείρισης από το προπονητικό επιτελείο υπέρ άλλου παίκτη, τα οποία πραγματικά δεν θέλω να τα πιστέψω γιατί θα πρόκειται για κηλίδα στην ιστορία της ομάδας μας.

Με βάση τα παραπάνω θεωρώ ότι το κλίμα έχει χαλάσει και δύσκολα θα συνεχίσει στην ομάδα μας. Ακόμα ένα ταλέντο θα οδηγηθεί στην έξοδο λόγω μικροσυμφερόντων.....
sainis
QUOTE(gratipa1929 @ Jun 29 2014, 11:05 ) *
Καλησπέρα φίλε!

Κατ'αρχήν θα σου πω ότι θα επιμείνω στην άποψή μου ότι ο συγκεκριμένος παίκτης είναι μεγάλο ταλέντο και σαφέστατα θα έπρεπε να έχει πιο ενεργό ρόλο στην ομάδα μας για να εξελιχθεί. Αυτή άλλωστε πληροφορηθήκαμε πέρυσι ότι θα είναι η φιλοσοφία της ομάδας μας.

Δυστυχώς στην πράξη διαπιστώθηκε μάλλον το ανάποδο, καθώς σε όλο το πρωτάθλημα αγωνίστηκε 28 λεπτά σε 9 αγώνες. Τα αίτια ακριβώς του παραγκωνισμού του δεν τα ξέρω, αλλά επειδή δεν μασάω τα λόγια μου οφείλω να αναφέρω ότι σε μια συζήτηση που άκουσα πριν κάποιους μήνες για το ίδιο θέμα μεταξύ φιλάθλων του Παγκρατίου ειπώθηκαν πράγματα περί άνισης μεταχείρισης από το προπονητικό επιτελείο υπέρ άλλου παίκτη, τα οποία πραγματικά δεν θέλω να τα πιστέψω γιατί θα πρόκειται για κηλίδα στην ιστορία της ομάδας μας.

Με βάση τα παραπάνω θεωρώ ότι το κλίμα έχει χαλάσει και δύσκολα θα συνεχίσει στην ομάδα μας. Ακόμα ένα ταλέντο θα οδηγηθεί στην έξοδο λόγω μικροσυμφερόντων.....


Αγαπητε ΦΙΛΕ, Σε ευχαριστω για την Β Α Ρ Υ Ν Ο Υ Σ Α Α Π Ο Ψ Η Σ Ο Υ .
sainis
QUOTE(gratipa1929 @ Jun 29 2014, 11:05 ) *
Καλησπέρα φίλε!

Κατ'αρχήν θα σου πω ότι θα επιμείνω στην άποψή μου ότι ο συγκεκριμένος παίκτης είναι μεγάλο ταλέντο και σαφέστατα θα έπρεπε να έχει πιο ενεργό ρόλο στην ομάδα μας για να εξελιχθεί. Αυτή άλλωστε πληροφορηθήκαμε πέρυσι ότι θα είναι η φιλοσοφία της ομάδας μας.

Δυστυχώς στην πράξη διαπιστώθηκε μάλλον το ανάποδο, καθώς σε όλο το πρωτάθλημα αγωνίστηκε 28 λεπτά σε 9 αγώνες. Τα αίτια ακριβώς του παραγκωνισμού του δεν τα ξέρω, αλλά επειδή δεν μασάω τα λόγια μου οφείλω να αναφέρω ότι σε μια συζήτηση που άκουσα πριν κάποιους μήνες για το ίδιο θέμα μεταξύ φιλάθλων του Παγκρατίου ειπώθηκαν πράγματα περί άνισης μεταχείρισης από το προπονητικό επιτελείο υπέρ άλλου παίκτη, τα οποία πραγματικά δεν θέλω να τα πιστέψω γιατί θα πρόκειται για κηλίδα στην ιστορία της ομάδας μας.

Με βάση τα παραπάνω θεωρώ ότι το κλίμα έχει χαλάσει και δύσκολα θα συνεχίσει στην ομάδα μας. Ακόμα ένα ταλέντο θα οδηγηθεί στην έξοδο λόγω μικροσυμφερόντων.....


Αγαπητε Φιλε,
Θα επανελθω στο θεμα ΠΑΓΚΡΑΤΙ. Από ότι διαβαζω, αλλα και από τα σχολια σου ότι οσοι φευγουν από την ομαδα χαρακτηρίζονται " προδοτες " και οι ομαδες που πανε " κομήτες " αισθανομαι ότι οι διοικούντες αλλα και το προπονητικο team ( ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ) βρίσκονται σε πληρη συγχυση και αδυναμια να χειρηστουν την παρουσα κατασταση των αποχωρησεων που ηταν αναμενομενη. Η ευθυνη είναι κατά την αποψη μου τοσο της διοικησης οσο και των προπονητών. Περσυ οσοι βρεθηκαν στην ομαδα ( με μικρότατα συμβολαια καπoιοι, και με μηδενικα καπoιοι άλλoi , ηλθαν για το ΠΑΓΚΡΑΤΙ αλλα και από το μερακι τους και την θεληση τους να διακριθουν. ΜΕΧΡΙΣ ΕΔΩ ΚΑΛΑ. Στο τελος εκ του αποτελέσματος τοσο η διοικηση οσο και το προπονητικο team ειχαν να πουν. ΝΑ ΠΕΤΥΧΑΜΕ ΚΑΙ Η ΟΜΑΔΑ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΝΕ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ ΣΤΗΝ 5η ΘΕΣΗ. Όμως αυτή η συγκυρια που συνεβει περσυ δεν είναι δυνατον να επαναλειφθει και την νεα περιοδο. Που ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ??? που ο υπολοιπος κορμος της ομαδας που εκαναν τους ΚΑΛΑΜΠΑΚΟ/ΚΑΤΟΠΟΔΗ Μαγκες ??? Που είναι η φιλοσοφια της διοικησης για την παραλληλη προωθηση και αξιοποιηση ολου του δυναμικου της ομαδας ????? Δηλαδη των παιχτων που προερχονταν από το εφηβικο ( ΚΑΡΑΙΝΔΡΟΣ και καποιος άλλος που δεν θυμαμαι το ονομα του ) αλλα και του Καλη, του Κακαρια, ισως και αλλων που δεν γνωριζω. Βεβαια ευλογα καποιος θα πει '' Εδώ η ομαδα παει να σωθει και συ μιλας για συμμετοχες και προωθηση παιχτων " Μα και βεβαια διοτι η ομαδα σχεδόν ειχε ΣΩΘΕΙ πριν 5-6 παιχνίδια από το τελος του πρωταθλήματος. Αρα μπορουσε να μοιρασει χρονο και στους προαναφερθέντες ( λειτουργησαν ομως τα μικροσυμφέροντα ) και τωρα ισως να ειχε κερδισει καποιους για την νεα σαιζον. Για να δουμε την νεα σαιζον τι θα δουμε ????? Το μονο που μπορω να ευχηθω στο ΠΑΓΚΡΑΤΙ είναι να εχει παντα επιτυχιες την νεα χρονια εστω και με νεα συγκυρια , ως επισης και το προπονητικο team να παραμεινει στην ομαδα μεχρι τελος και να μην φυγει ως συνηθως κανει , Π.Χ ( ΠΕΡΑΜΑ ) όταν ελθουν τα απευκταία. Συγνωμη αν κουρασα με τις αποψεις μου Φιλε gratipa.
gratipa1929
Όχι μόνο δεν κούρασες, αλλά μπράβο για το εξαιρετικό ποστ που αξίζει όλοι να διαβάσουν οι Παγκρατιώτες. Περιγράφεις αναλυτικά και με απόλυτη ακρίβεια την κατάσταση στην ομάδα μας. Φωνάζουμε τόσο καιρό για αυτό τον πρόχειρο σχεδιασμό και την κοντόφθαλμη λογική που υπάρχει αλλά δυστυχώς τα λάθη επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά.

Κατά τη γνώμη μου το 70% της επιτυχίας της φετινής ομάδας οφειλόταν στον Φώτη Βασιλόπουλο. Μιλάμε για μαγική χρονιά από τον παίκτη με ρεκόρ ιστορίας της Α2 σε ασίστ και τρομερή επιθετική παραγωγικότητα. Και μιλάμε για έναν παίκτη που από συμβόλαια 25-35 χιλιάδων δέχτηκε να παίζει σχεδόν τσάμπα για χάρη του κόσμου. Το λιγότερο που αξίζει είναι σεβασμός και όχι να χαρακτηρίζεται προδότης και από πάνω από άτομα που έχουν μοναδικό στόχο την προσωπική τους προβολή εκμεταλλευόμενοι το φιλότιμο και τον ιδρώτα των παικτών. Τα ίδια άτομα που στο παρελθόν υπονόμευσαν προσπάθειες της ομάδας μας για να αναδειχθούν μέσα από τις στάχτες που οι ίδιοι δημιούργησαν...

Και θα συμφωνήσω απόλυτα για το ΕΓΚΛΗΜΑ που συντελέστηκε με την μη αξιοποίηση των ταλέντων του ρόστερ ούτε καν στα αδιάφορα ματς όταν όλα είχαν κριθεί. Ανεξήγητο...
sainis
QUOTE(gratipa1929 @ Jul 1 2014, 13:53 ) *
Όχι μόνο δεν κούρασες, αλλά μπράβο για το εξαιρετικό ποστ που αξίζει όλοι να διαβάσουν οι Παγκρατιώτες. Περιγράφεις αναλυτικά και με απόλυτη ακρίβεια την κατάσταση στην ομάδα μας. Φωνάζουμε τόσο καιρό για αυτό τον πρόχειρο σχεδιασμό και την κοντόφθαλμη λογική που υπάρχει αλλά δυστυχώς τα λάθη επαναλαμβάνονται ξανά και ξανά.

Κατά τη γνώμη μου το 70% της επιτυχίας της φετινής ομάδας οφειλόταν στον Φώτη Βασιλόπουλο. Μιλάμε για μαγική χρονιά από τον παίκτη με ρεκόρ ιστορίας της Α2 σε ασίστ και τρομερή επιθετική παραγωγικότητα. Και μιλάμε για έναν παίκτη που από συμβόλαια 25-35 χιλιάδων δέχτηκε να παίζει σχεδόν τσάμπα για χάρη του κόσμου. Το λιγότερο που αξίζει είναι σεβασμός και όχι να χαρακτηρίζεται προδότης και από πάνω από άτομα που έχουν μοναδικό στόχο την προσωπική τους προβολή εκμεταλλευόμενοι το φιλότιμο και τον ιδρώτα των παικτών. Τα ίδια άτομα που στο παρελθόν υπονόμευσαν προσπάθειες της ομάδας μας για να αναδειχθούν μέσα από τις στάχτες που οι ίδιοι δημιούργησαν...

Και θα συμφωνήσω απόλυτα για το ΕΓΚΛΗΜΑ που συντελέστηκε με την μη αξιοποίηση των ταλέντων του ρόστερ ούτε καν στα αδιάφορα ματς όταν όλα είχαν κριθεί. Ανεξήγητο...


Αγαπητε Φιλε ( Αν μου επιτρεπεις ) gratipa, Σε ευχαριστω και αισθανομαι καλα που η ταπεινη μου αποψη και γνωμη εχει τυχει της αποδοχης σου, διοτι λογω των εμπειριων σου και των γνωσεων σου σχεδόν σε ολο το μπασκετικο φασμα είναι μεγαλη, αποδεχτη, και ανδιαμφισβιτιτη. Σε ευχαριστω και παλι.
gspara
Φιλε sainis η μοναδικη μου ενσταση σ'αυτα που γραφεις ειναι για τον κοουτς Καλαμπακο.Τον αδικεις λιγο,θεωρω οτι η συμβολη του στην πορεια του Παγκρατιου ηταν καθοριστικη.
sainis
QUOTE(gspara @ Jul 1 2014, 14:52 ) *
Φιλε sainis η μοναδικη μου ενσταση σ'αυτα που γραφεις ειναι για τον κοουτς Καλαμπακο.Τον αδικεις λιγο,θεωρω οτι η συμβολη του στην πορεια του Παγκρατιου ηταν καθοριστικη.


Φιλε μου gspara, ΙΣΩΣ....... ΜΠΟΡΕΙ........ Αλλα και αυτος δεν ηταν αμετοχος στον καταρτησμο της ομαδας,και στην αξιοποιηση ολων των παιχτων εκτος και εάν ( μαλλον απ'οτι φανηκε ) το κουμαντο το εκανε ο ΚΑΤΟΠΟΔΗΣ, που προωθουσε τον/τους ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ του. Γεγονος όμως είναι ένα. Για την νεα σαιζον " ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ ". Σε ευχαριστω.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.