Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Γκόρντον Χέρμπερτ ο νέος προπονητής!
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Α1 Basket League > Άρης
Pages: 1, 2, 3, 4
valsam
Αηντε αγορι μου basketaris και γω μαζι σου! και ολοι μαζι μπεεεεεεε!μπεεεεεεε! σαν καλα προβατακια!
ΜΗ ΤΖΗΖΖΖΖ!!!! δεν κανει να κατηγορεις την διοικιση!
Και ουτε για αγκελοφ και γκργκατ κ.τ.λ!
Και κατι που δεν ξερεις basketaris.....και ο Σιγαλας επαιξε στον παοκ!!!!!!!
Και ξεκοληστε τελος παντων,οι αθλητες ειναι επαγγελματιες και εχουν ημερ.ληξης και κοιτανε το οικονομικο!
Εδω ο Νικ ηταν ετοιμος να παει στον παοκ!
Και ναι οτι λεει η διοικιση ειναι σωστο και ολοι οι δημοσιογραφοι ειναι ψευτες!!!!!
ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΗΚΕΣ!!!!!
basketaris
QUOTE(weirdo1977 @ Dec 11 2007, 22:45 ) *
συμφωνώ σε όλα τα υπόλοιπα, σε αυτό που παραθέτω όμως.... ειδικά απο την στιγμή που συγχώρεσες τον γιαννάκη... ποιος λιαδέλης k ποιος stack και ποιος σούμποτιτς....εγώ μετά από αυτό που ένιωσα με τον γιαννάκη δε μπορώ να κρατήσω κακια σε κανέναν ίσως ούτε και στον γιαννάκη και ας είναι ο μονος που δεν θέλω πίσω... ειδικά σε παίκτες k προπονητές που μου πρόσφεραν τίτλους σημαντικούς τα πέτρινα χρονια πως να κρατήσω κακια ?

Eπειδη δεν ειναι και το καταλληλο τοπικ, απλα θα πω weirdo οτι στην περιπτωση Λιαδελη, δεν μπορω να συγχωρησω επουδενι τη σταση του. Πες το κολλημα, πες το οπαδικη απογοητευση (ηταν η 1η ξενερα που ειχα φαει), πες το οπως θες, αλλα το Λιαδελη δεν τον θελω με τιποτα! Τον ευχαριστω για οτι εχει προσφερει, αλλα ο τροπος με τον οποιο με συμπεριφερθηκε, δειχνει ποσο μικρος χαρακτηρας ειναι...
QUOTE(valsam @ Dec 11 2007, 22:47 ) *
Αηντε αγορι μου basketaris και γω μαζι σου! και ολοι μαζι μπεεεεεεε!μπεεεεεεε! σαν καλα προβατακια!
ΜΗ ΤΖΗΖΖΖΖ!!!! δεν κανει να κατηγορεις την διοικιση!
Και ουτε για αγκελοφ και γκργκατ κ.τ.λ!
Και κατι που δεν ξερεις basketaris.....και ο Σιγαλας επαιξε στον παοκ!!!!!!!
Και ξεκοληστε τελος παντων,οι αθλητες ειναι επαγγελματιες και εχουν ημερ.ληξης και κοιτανε το οικονομικο!
Εδω ο Νικ ηταν ετοιμος να παει στον παοκ!
Και ναι οτι λεει η διοικιση ειναι σωστο και ολοι οι δημοσιογραφοι ειναι ψευτες!!!!!
ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΘΗΚΕΣ!!!!!

Αν με θεωρεις προβατο επειδη μετα απο καθε ηττα δε βγαινω να πω "αχρηστε Χερμπερτ", "τσιγκουνη Τζεβελεκη", "κριαρι Σεραπινας", αλλα προτιμω να κανω την κριτικη μου με διαφορετικο τροπο και να ΣΤΗΡΙΖΩ την ομαδα μου πιστα, δικαιωμα σου... Αν θεωρεις οτι βοηθας περισσοτερο την ομαδα, με το να ισοπεδωνεις τους παντες με την 1η ευκαιρια, δικαιωμα σου ξανα... Αν το να στηνω στον τοιχο ανθρωπους που υπηρετουν την ομαδα μου θεωρεις οτι ειναι καλυτερη πρακτικη απο το να διατηρεις την ψυχραιμια σου και να βλεπεις τα πραγματα πιο σφαιρικα, τοτε και παλι δικαιωμα σου...
Ο καθενας κρινεται απο τα λεγομενα και τις πραξεις του... Αν εσυ με ειδες να κλεινω τα ματια σε ο,τι κανει η διοικηση και να τα καταπινω αμασητα, τοτε κανε ενα κοπο και ξαναδιαβασε τα posts μου και ελα να με ξαναχαρακτηρισεις προβατο...

Κι επειδη προφανως εχεις παρεξηγησει καποια πραγματα, στο ξανατονιζω οτι δε με ενοχλουν οι αποψεις σου ή το οτι διαφωνεις, αλλα ο τροπος με τον οποιο εκφραζεσαι, και ο οποιος ειναι πολλες φορες μειωτικος για εν ενεργεια αθλητες ή προπονητες του ΑΡΗ... Αυτο με ενοχλει...

Τελος απο εμενα... peace.gif
weirdo1977
QUOTE(basketaris @ Dec 12 2007, 01:42 ) *
Eπειδη δεν ειναι και το καταλληλο τοπικ, απλα θα πω weirdo οτι στην περιπτωση Λιαδελη, δεν μπορω να συγχωρησω επουδενι τη σταση του. Πες το κολλημα, πες το οπαδικη απογοητευση (ηταν η 1η ξενερα που ειχα φαει), πες το οπως θες, αλλα το Λιαδελη δεν τον θελω με τιποτα! Τον ευχαριστω για οτι εχει προσφερει, αλλα ο τροπος με τον οποιο με συμπεριφερθηκε, δειχνει ποσο μικρος χαρακτηρας ειναι...


πονάει πάντα η πρώτη φορα ε ? λες k μένα γι αυτό να μου έμεινε του γιαννάκη 39.gif ?
hagi
Μάλλον.. biggrin.gif biggrin.gif Για μένα παιδιά είναι όλα αυτά βλακείες όπως έχω ξαναπεί..Φυσικά σέβομαι τις απόψεις σας και δεν θέλω να παρεξηγηθώ έτσι αλλά έχθρες και τέτοια στον αθλητισμό που όλοι είναι επαγγελματίες δεν θα έπρεπε να υπάρχουν..Και φυσικά όταν "μισείς" κάποιον επειδή έφυγε από την ομάδα σου με τον έναν ή τον άλλο τρόπο, πρέπει να θυμηθείς και να σεβαστείς αυτό που σου πρόσφερε όταν έπαιζε για την ομάδα σου.. wink.gif peace.gif
The Admiral
Καθε ανθρωπος του μπασκετ (παραγοντας,προπονητης,παικτης) κρινεται απο την εικονα στο γηπεδο.Αυτη το τελευταιο διαστημα ειναι απογοητευτικη.Τα λαθη ειναι και απο τη πλευρα της διοικησης και απο του προπονητη.Η διοικηση προφανως να γεννησει λεφτα δεν μπορει και αμφιβαλλω κατα ποσο μπορει ενας κοουτς να αλλαξει νοοτροπια μεσουσης της χρονιας.Μπορουμε να του καταλογισουμε διαφορα,λαθη τακτικης,κακη διαχειριση του εμψυχου υλικου κτλ.Το θεμα ειναι πως ενας προπονητης που ερχεται για πρωτη φορα στην Ελλαδα και μεχρι να γνωρισει την ομαδα,μπορει ευκολα να την κανει αγνωριστη(με την κακη εννοια),ειδικα μια με τις απαιτησεις του Αρη.Του Ματσον του πηρε περιπου 2 χρονια να μας μαθει καλα.Ο Μπαρτον δεν τα καταφερε ποτε.Ο Χερμπερτ λογικα θα χρειαστει τουλαχιστο τοσο χρονο οσο ο Ματσον για να μας δειξει τι αξιζει.Το θεμα ειναι το εξης λοιπον:Οταν λεμε (εγω τουλαχιστο) να σηκωθει να φυγει ο Χερμπερτ,δεν το λεμε με την εννοια οτι μολις ερθει καποιος αλλος η ομαδα θα πεταει.Συνηθως οι αλλαγες στη μεση της χρονιας θα πρεπει να γινονται,κατα τη γνωμη μου παντα,με την προοπτικη να σωθει η επομενη(χρονια).Ετσι πρεπει να προγραμματιζουν οι σοβαροι οργανισμοι.Αρα το ερωτημα ειναι γιατι επιμενει η διοικηση εδω και χρονια να επιλεγει προπονητες αμφιβολης αναγνωρισιμοτητας και αξιας.Ο Ματσον μας βγηκε.Ο Μπαρτον σχεδον.Ε,εχουν βαλει στοιχημα να παραγουν καθε χρονο και ενα προπονητικο ταλεντο?Αντιλαμβανομαι βεβαια πως δεν μπορουν να ερθουν στην ομαδα μας ο Γιαννακης,ο Μπλατ ή ο Μεσινα.Ωστοσο βασει ποιας λογικης εφεραν τον 7-8ο,δε θυμαμαι,του γαλλικου πρωταθληματος να βγει 2-3ος στην Ελλαδα?Εν τελει οι παικτες και ο προπονητης δινουν αυτο που ξερουν.Ο Χερμπερτ παντως μας εχει δωσει να καταλαβουμε πως στηριζεται σε εναν κορμο 6-7 παικτων και στα τελευταια παιχνιδια η ομαδα χανει στα δυσκολα παιχνιδια με μεγαλες διαφορες,πραγμα που δε συνεβαινε στην αρχη της περιοδου.Βεβαια, η κατασταση μπορει να αλλαξει εκ νεου(προς το καλυτερο) στη συνεχεια.Ωστοσο και η διοικηση απο τη στιγμη που επιλεγει καθε χρονια να εχει στον παγκο της ομαδας μας εναν καινουριο μαθητευομενο μαγο,να περιμενει και την αναλογη γκρινια απο τον κοσμο του Αρη.Οσο δεν εχουμε εναν προπονητη που θα εμπνεει εμπιστοσυνη,εστω και με το βαρος του ονοματος του,αυτη η κατασταση θα διαιωνιζεται.Αγωνιστικα και εξωαγωνιστικα
Warrior
Κυκλοφορει μια φημη οτι ο Χερμπερτ εχει θεσει την παραιτηση του στην ΚΑΕ....Με πασα επιφυλαξη! unsure.gif
basketaris
Ραδιο αρβυλα ή διαρροη απο ΜΜΕ?? 39.gif
celtic_pride
Εγω πάντως ακούσα σε ραδιόφωνο της Θεσσαλονικης (libero) ότι αν συνεχιστεί η κακή εικόνα της ομάδας θα παραιτηθεί. Τώρα αν έχει παραιτηθεί ήδη, αυτό κανείς δεν το ξέρει (Αν και μου φαίνεται λίγο απίθανο...)
(Αλήθεια ή Ψεματα περί της παραίτησης, σενάριο επιστροφής του Ματσόν, πραγματικά το απεύχομαι...)

Πάντως, δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά..... huh.gif huh.gif
basketaris
QUOTE
Τζεβελέκης: «Ικανοποιημένος από το έργο του Χέρμπερτ»

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ Άρης, Θανάσης Τζεβελέκης μίλησε στο «Αθλητικό Metropolis» για τον αγώνα με την Εφές Πίλσεν αλλά και την πορεία της ομάδας υπογραμμίζοντας αρχικά για την επίσκεψη στο Πατριαρχείο: «Πέρυσι μας έδωσε τις ευχές του ο Παναγιότατος και έπιασαν τόπο. Μακάρι να πιάσουν και φέτος. Ο δεύτερος στόχος επιτευχθεί με την πρόκριση της ομάδας στις 16 καλύτερες ομάδες της Ευρωλίγκα, ο πρώτος είναι να ξαναβγούμε στην Ευρωλίγκα του χρόνου. Κάναμε δύο μεταγραφές αξιόλογες, ότι καλύτερο κυκλοφορούσε στην αγορά σε αυτές θέσεις σύμφωνα με τις οικονομικές δυνατότητες του Άρη. Δεν συζητάω για την αξία τους. Ανεβάσαμε το επίπεδο ομάδα, στόχος μας είναι ο Άρης να είναι μόνιμα στην Ευρωλίγκα, προσθέτει αξία και στην πόλη μας, μιας και είναι το κορυφαίο αθλητικό γεγονός.
Στο Ελληνικό πρωτάθλημα αλλά και στο Κύπελλο θα κάνουμε τα πάντα για να πετύχουμε στο μέγιστο ότι καλύτερο μπορούμε. Ο Άρης πρέπει να είναι πάντα πρωταγωνιστής. Μαζί με τον κ. Δαμιανίδη και άλλους συνεργάτες έχουμε κάνει μία διοικητική ισχυρή ομάδα, ευέλικτη, τώρα λειτουργεί σαν ανώνυμη εταιρεία. Όταν είναι ολιγομελή πιο εύκολα διοικεί. Στην φετινή χρονιά οι κινήσεις που έγιναν ήταν πολύ καλές. Οι μεταγραφές που κάναμε, πως στήθηκε η ομάδα. Επίσης στο επίπεδο χορηγιών δεν είχαμε ξανά τέτοια επιτυχία. Η ομάδα έχει το μεγαλύτερο μπάτζετ από ποτέ. Δουλεύουμε για τις υποδομές αλλά σαν ΚΑΕ το μυαλό μου είναι στο γήπεδο μπάσκετ. Πρέπει να γίνει συντονισμένη δουλειά θα φτάσουμε εκεί με υπομονή και επιμονή. Πρέπει να τα καταφέρουμε στο τέλος για το μέλλον και την οικονομική εξέλιξη της ομάδας».

Ο πρόεδρος της ΚΑΕ Άρης αναφέρθηκε στον Γκόρντον Χέρμπερτ λέγοντας: «Διαλέξαμε έναν προπονητή που ταιριάζει στον Άρη, τα έχει καταφέρει θαυμάσια. Είμαι ευχαριστημένος από την δουλειά του δεν θέλω να κάνω άλλο σχόλιο. Αφού πετυχαίνει τους στόχους του γιατί να μην θέλω να μείνει». Για το σημερινό παιχνίδι είπε: «Η Εφές Πίλσεν έχει δώσει αρκετά εκατομμύρια, η αξία των παικτών είναι αναγνωρισμένη. Δεν έχει φοβηθεί τίποτα ο Άρης, οι ίδιοι παίκτες κέρδισαν και στο Παλέ. Ακόμη και αν χάσει η ομάδα θα πρέπει να τιμήσει την φανέλα της προσπαθώντας για το καλύτερο δυνατό».

Σχετικά με το μήνυμα ενότητας από την γιορτή του ενιαίου Άρη, ο Θανάσης Τζεβελέκης τόνισε: «Χαίρομαι αν πέρασε το μήνυμα ενότητας, μου άρεσε πως έγινε γιορτή, ήταν μία πρωτόγνωρη εκδήλωση. Βρέθηκαν εκεί αρκετά παιδιά, γονείς και φίλοι του Άρη. Θα την επαναλάβουμε και του χρόνου, θα την κάνουμε καλύτερη. Ο ενιαίος Άρης στέλνει και τα μηνύματα του».

http://www.metrosport.gr/more.php?id=10135_0_1_0_M
basketaris
QUOTE
ΘΕΜΑ: Ο Χέρμπερτ απειλεί το ρεκόρ του Μπάρτον

Το 9-0 που μετρά ο Αρης είναι η ισοφάριση του ρεκόρ του στο επαγγελματικό πρωτάθλημα. Στο ΣΕΦ θα φανεί αν αυτό το ρεκόρ θα σπάσει...

Τις 9 συνεχόμενες νίκες έφτασε ο Αρης και ο Γκόρντον Χέρμπερτ απειλεί να σπάσει ένα ρεκόρ που κατέχει ο Τσαρλς Μπάρτον και αφορά στο μεγαλύτερο σερί της ομάδας από καταβολής επαγγελματικού πρωταθλήματος (νωρίτερα, οι «κίτρινοι« έκαναν... πολύ μεγαλύτερα σερί).

Ο νυν κόουτς του Αρη ισοφάρισε το ρεκόρ του Μπάρτον από τη σεζόν 2003-04 και την επόμενη εβδομάδα, στο ΣΕΦ, θα φανεί αν θα το σπάσει. Στα τέλη του 2003 ο Μπάρτον ανέλαβε τον Αρη και μετά την ήττα από τον ΠΑΟΚ στην Πυλαία, έκανε ένα «τρελό» σερί, το οποίο διέκοψε ο Παναθηναϊκός. Ο ίδιος... ο Μπάρτον ήταν που λίγο έλειψε να σπάσει το εν λόγω σερί, την επόμενη χρονιά (2004-05), όμως ο Αρης του 8-0 στο τέλος της κανονικής περιόδου «φρέναρε» στο ΟΑΚΑ από την ΑΕΚ, στην πρεμιέρα των πλέι οφ.

Ο Αντρέα Ματσόν προσπάθησε με τη σειρά του, έκανε κι αυτός πέρυσι το 8-0 του (από τη 2η μέχρι την 9η αγωνιστική), όμως είδε το σερί του να σπάει στο συγκλονιστικό αγώνα της Πυλαίας (101-99 σε δύο παρατάσεις). Την ίδια επίδοση μετρά και ο Στιβ Γιατζόγλου, ο οποίος ξεκίνησε τη σεζόν 1992-93 (την πρώτη μετά-Γκάλη στον Αρη) με 8-0, πριν ο Παναθηναϊκός... του Γκάλη τον κερδίσει στη Γλυφάδα.

Αναλυτικά τα μεγαλύτερα σερί του Αρη από καταβολής επαγγελματικού πρωταθλήματος:

ΣΕΖΟΝ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ ΣΕΡΙ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ

2007-08 Γκόρντον Χέρμπερτ 9-0 6-14

2003-04 Τσαλς Μπάρτον 9-0 11-19

2006-07 Αντρέα Ματζόν 8-0 2-9

2004-05 Τσαρλς Μπάρτον 8-0 19-26

1992-93 Στιν Γιατζόγλου 8-0 1-8

www.betsmart.gr
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.