Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αll Star Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
Aspaki
Ούτε εγώ κέρδισα! Κρίμα ρε γμτ laugh.gif
mikri prasini ollandeza
Ρε συ...στημένα πρέπει να΄ναι!!!4 άτομα και κανένας να μην κερδίσει??5 για την ακρίβεια(και μια φίλη μου..)!!
dizzy_fingers
Ε ναι...αφού μόνο 10 άτομα σε όλη την Ελλάδα δήλωσαν συμμετοχή.... 65.gif
mikri prasini ollandeza
μέσα σε αυτά τα 10 κι εγώ!!Αλλά αδικηθήκαμε!!!
liolias
QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Oct 18 2006, 07:21 PM) *
Τι έγινε?Κέρδισε κανείς από εδώ?Ούτε εγώ, ούτε ο αδερφός μου, ούτε ο εξαδερφός μου κερδίσαμε...!Γιατί???ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΜΗΤΣΩΤΑΚΗΣ!!!!! biggrin.gif tongue.gif

Ρε μην λες τετοια πραγματα θες να τυναξεις το φορουμ στον αερα tongue.gif
peka
Εγω παντως κερδισα διαρκειας της Ολυμπιαδας, αφου η συμμετοχη ηταν μολις 5-6 ατομα!
Για τον Απολλωνα μονο 1 εστειλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
liolias
Ρε παιδια καθε ποτε βγαινει το περιοδικο γιατι ολο basketnews αγοραζω??
peka
QUOTE(liolias @ Oct 19 2006, 10:01 AM) *
Ρε παιδια καθε ποτε βγαινει το περιοδικο γιατι ολο basketnews αγοραζω??



Καθε Τεταρτη...
leonkalf
QUOTE(peka @ Oct 19 2006, 09:43 AM) *
Εγω παντως κερδισα διαρκειας της Ολυμπιαδας, αφου η συμμετοχη ηταν μολις 5-6 ατομα!
Για τον Απολλωνα μονο 1 εστειλε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μπράβο, καλορίζικο.

Εγώ έχω στείλει σε 3 διαγωνισμούς για διαρκείας του Ολυμπιακού αλλά τζίφος!
Περιμένω μία ακόμη...
mikri prasini ollandeza
leonkafίτη αν περιμένεις έτσι να κερδίσεις...!!!!!
peka δεν ξέρω κατά πόσο έπρεπε να το πεις....δλδ...ξέρουμε τώρα ποια είσαι...ψάχνουμε διεύθυνση...ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΤΗ ΒΟΜΒΑ!!!!!!!!!!! biggrin.gif biggrin.gif
peka
Καλως να ερθετε...!!!
Αν και οι πιο πολλοι γνωριζουν ποια ειμαι...
Εσυ εισαι μικρη ακομα γι' αυτο δεν με ξερεις!
icon_wave.gif
mikri prasini ollandeza
άχου με...!!Χαίρεται πάντως!!
husse#5
POTE ARXIZEI RE PEDIA??? blove.gif
trefoil 13
QUOTE(husse#5 @ Dec 28 2006, 07:56 PM) *
POTE ARXIZEI RE PEDIA??? blove.gif

Τι;
dizzy_fingers
Virus detected....... icon_bored.gif
Pierce
virus eliminated? spam.gif
trefoil 13
QUOTE(pierce21 @ Dec 28 2006, 09:39 PM) *
virus eliminated? spam.gif

thumbsup.gif
NBAholic
Αυτή τη βδομάδα κυκλοφόρησε το περιοδικό; Ξέχασα να το κοιτάξω.
Live strong
QUOTE(NBAholic @ Jan 5 2007, 02:07 PM) *
Αυτή τη βδομάδα κυκλοφόρησε το περιοδικό; Ξέχασα να το κοιτάξω.


Όχι ! την επόμενη Τετάρτη θα βγει κανονικά! Το είχαν γράψει και στο προηγούμενο τεύχος! smile.gif
mikri prasini ollandeza
Ναι!10 Ιανουαρίου θα βγει!Εξ άλλου τι να σχολίαζε?Μόνο ΝΒΑ?Άσε που χάνει και μια σελίδα επειδή τον έδιωξαν από τους Sonics τον άλλον με το ημερολόγιο!
ashton
Στο τεύχος αυτής της εβδομάδας ενημερωθήκαμε από τον έγκριτο κο Καρύδα πως την μαύρη επταετία 1998-2004, το ελληνικό μπάσκετ έμεινε ζωντανό από τα 2 ευρωπαϊκά του ΠΑΟ, τις αναλαμπές του Άρη (προφανώς το Fiba Champions Cup) και το Σαπόρτα του Αμαρουσίου....

Προφανώς το Σαπόρτα της ΑΕΚ το 2000 (κόντρα στη Βίρτους και ΠΡΙΝ διαλυθούν οι διοργανώσεις), οι ημιτελικοί της ΑΕΚ με την Ταού το 2001 για την Ευρωλίγκα και φυσικά ο τελικός της Βαρκελώνης το 1998, είναι ανάξια λόγου...

Και μετά μου λένε ορισμένοι πως οι δημοσιογράφοι δεν έχουν παρωπίδες απέναντι σε ότι έχει σχέση με ΑΕΚ...
nikefalin
QUOTE(ashton @ May 10 2007, 09:34 PM) *
Στο τεύχος αυτής της εβδομάδας ενημερωθήκαμε από τον έγκριτο κο Καρύδα πως την μαύρη επταετία 1998-2004, το ελληνικό μπάσκετ έμεινε ζωντανό από τα 2 ευρωπαϊκά του ΠΑΟ, τις αναλαμπές του Άρη (προφανώς το Fiba Champions Cup) και το Σαπόρτα του Αμαρουσίου....

Προφανώς το Σαπόρτα της ΑΕΚ το 2000 (κόντρα στη Βίρτους και ΠΡΙΝ διαλυθούν οι διοργανώσεις), οι ημιτελικοί της ΑΕΚ με την Ταού το 2001 για την Ευρωλίγκα και φυσικά ο τελικός της Βαρκελώνης το 1998, είναι ανάξια λόγου...

Και μετά μου λένε ορισμένοι πως οι δημοσιογράφοι δεν έχουν παρωπίδες απέναντι σε ότι έχει σχέση με ΑΕΚ...

+1
βέβαια εγώ το λέω "λιγότερη στήριξη".

Πρακτικά στη "μαύρη επταετία" το άθλημα στηρίχτηκε και στη γιγάντωση της ΑΕΚ που έγινε ομάδα τίτλων και υπήρξε μαζί με τον ΠΑΟ & τον Ηρακλή η ραχοκοκαλιά της εθνικής ομάδας.

Αλήθεια ο Άρης και το Μαρούσσι εκείνη την περίοδο (δίχως καμμία διάθεση υποτίμησης) τι πρόσφεραν στην παραγωγική διαδικασία ? Ποιός από τους παίκτες έπαιξε στην Εθνική ομάδα ? Ο Άρης δεν είχε φτάσει στα όρια του υποβιβασμού ? Δεν είχε σωθεί από την "ειδική εκκαθάριση" ? Δεν έγινε ρεζίλι μην κατεβαίνοντας στην Αθήνα να παίξει για τους 8 του κυπέλλου Σαπόρτα ? Το Μαρούσι, πέρα από το "αγροτικό" του coach Γιαννάκη τι άλλο έδωσε ? Μήπως συγκέντρωσε κόσμο ? Δε λέω , το Σαπόρτα το 2001 για το μέγεθος της ομάδας ήταν απίστευτη επιτυχία, αλλά μη λησμονούμε οτί εκείνη ήταν χρονιά "πολλαπλών& χωριστών διοργανώσεων".
Όσο για το Fiba Champions Cup, και αυτό για εκείνη την ομάδα του Άρη ήταν αγωνιστική υπέρβαση, αλλά ως επιτυχία δεν είχε καμμία σχέση με το Σαπόρτα στο Τορίνο ή το Κόρατς στην Προύσα
ashton
Ο Δημήτρης Καρύδας μου απάντησε στο blog και θα έχει διόρθωση στο επόμενο τεύχος.

QUOTE
Εχεις απόλυτο δίκιο αγαπητέ Χαρίδημε...Τεράστιο λάθος και παράλειψη εκ μέρους μου. Το γράφω και στο editorial της Τετάρτης. Θα σε παρακαλούσα όμως θερμά να αποφεύγεις τις γενικεύσεις που αφορούν όλο το περιοδικό ακόμη και αν το λάθος έγινε από τον διευθυντή του. Αφορά μια επώνυμη στήλη που βαρύνει τον συντάκτη της (και συμπωματικά διευθυντή του περιοδικού) αλλά όχι όλο το περιοδικό. Και όταν κάνω λάθος δεν...κρύβομαι αλλά το παραδέχομαι δημόσια. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την κατανόηση.
Δ. Καρύδας
Δευτέρα, Μάϊος 14, 2007 9:58:00 μμ


http://vasilissa.blogspot.com/2007/05/unfa...t.html#comments
ashton
Γράφτηκε σήμερα στο περιοδικό σε ΥΓ στη στήλη του, μόνο που...

οι ημιτελικοί της Ευρωλίγκα το 2001 είναι και πάλι ως μη γενόμενοι, όπως και ο τελικός του 98 στη Βαρκελώνη (άντε εκεί να δεχτώ πως μετράει από το καλοκαίρι του 98 και όχι από τις αρχές της περιόδου 1997/98... μόνο που αν το κάνω, τότε δε μου βγαίνει 7ετία μέχρι το 2004...)
Gravedigger
Βγήκε σήμερα?Εγώ πήγα στο περίπτερο κ μου είπε ότι δν κυκλοφόρησε λόγω της απεργίας!
Das Kapital
QUOTE(Gravedigger @ May 16 2007, 11:17 PM) *
Βγήκε σήμερα?Εγώ πήγα στο περίπτερο κ μου είπε ότι δν κυκλοφόρησε λόγω της απεργίας!


Bγηκε εγω το πηρα!!!
kostasvc15
Εγω σταματησα να το παιρνω!
Gravedigger
QUOTE(lebron15 @ May 16 2007, 09:06 PM) *
Bγηκε εγω το πηρα!!!

Tον μαλάκα τον περιπτερά!Θα βαριόταν να ψάξει! evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif
Pierce
QUOTE(Gravedigger @ May 17 2007, 02:41 PM) *
Tον μαλάκα τον περιπτερά!Θα βαριόταν να ψάξει! evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif

αγαπουλα βαλε μπιπ στο ψαξει... ninja.gif
hagi
Ρε παιδιά αυτό το περιοδικό δεν έχει περίπου 2€;;;Ακριβό δεν είναι για εβδομαδιαίο;;Εγώ τόσο το θυμάμαι όταν είχε πρωτοβγει και δεν το πήρα μόνο μια φορά..
Das Kapital
QUOTE(Gravedigger @ May 17 2007, 02:41 PM) *
Tον μαλάκα τον περιπτερά!Θα βαριόταν να ψάξει! evilmonkey.gif evilmonkey.gif evilmonkey.gif


Μου εχει τυχει και εμενα πολλες φορες να μην το βρω!!!
Gravedigger
QUOTE(pierce21 @ May 17 2007, 11:53 AM) *
αγαπουλα βαλε μπιπ στο ψαξει... ninja.gif

Ωχ sorry!!!Μου ξέφυγε!!!

QUOTE(hagi @ May 17 2007, 12:10 PM) *
Ρε παιδιά αυτό το περιοδικό δεν έχει περίπου 2€;;;Ακριβό δεν είναι για εβδομαδιαίο;;Εγώ τόσο το θυμάμαι όταν είχε πρωτοβγει και δεν το πήρα μόνο μια φορά..

Τώρα έχει 3,5 €!
man10
Δεν το πηρα την προηγουμενη εβδομαδα,θα το παρω σημερα ομως. Ξερει κανεις ποσα ατομα το αγοραζουν πανελληνιως?
mikri prasini ollandeza
αν έχει κ ένθετο πάει 5...!! smiley.gif
ashton
To προηγούμενο και το νέο δημοσίευμα του Καρύδα από το All Star Basket
http://vasilissa.blogspot.com/2007/05/allstarbasket.html

Κυκλοφορίες δεν ξέρω...
Δεν τις ανεβάζει ο 'ΑΡΓΟΣ'
NBAholic
QUOTE
Ρε παιδιά αυτό το περιοδικό δεν έχει περίπου 2€;;;Ακριβό δεν είναι για εβδομαδιαίο;;Εγώ τόσο το θυμάμαι όταν είχε πρωτοβγει και δεν το πήρα μόνο μια φορά..


Ποτέ δεν είχε 2. Ξεκίνησε στα 3 και πήγε 3,5. Δεδομένων των εξόδων του περιοδικού η τιμή είναι φυσιολογική. 2 ευρώ έχουν τα εβδομαδιαία περιοδικά με τα σταυρόλεξα, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

QUOTE
Δεν το πηρα την προηγουμενη εβδομαδα,θα το παρω σημερα ομως. Ξερει κανεις ποσα ατομα το αγοραζουν πανελληνιως?


Λέγεται ότι έχει καλή κυκλοφορία. Όχι επιπέδου (παλιού) Τρίποντου, αλλά, σε κάποιο ΥΓ ενός editorial, ο Καρύδας είχε αναφέρει ένα 5ψήφιο νούμερο για κάποιο τεύχος (όχι σε εποχές Εθνικής νομίζω). Δεν το αναφέρω, γιατί μπορεί να είναι ανακριβές, αλλά θυμάμαι αρκετά καλά ότι ήταν 5ψήφιο.
man10
QUOTE(NBAholic @ May 17 2007, 05:20 PM) *
Ποτέ δεν είχε 2. Ξεκίνησε στα 3 και πήγε 3,5. Δεδομένων των εξόδων του περιοδικού η τιμή είναι φυσιολογική. 2 ευρώ έχουν τα εβδομαδιαία περιοδικά με τα σταυρόλεξα, μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
Λέγεται ότι έχει καλή κυκλοφορία. Όχι επιπέδου (παλιού) Τρίποντου, αλλά, σε κάποιο ΥΓ ενός editorial, ο Καρύδας είχε αναφέρει ένα 5ψήφιο νούμερο για κάποιο τεύχος (όχι σε εποχές Εθνικής νομίζω). Δεν το αναφέρω, γιατί μπορεί να είναι ανακριβές, αλλά θυμάμαι αρκετά καλά ότι ήταν 5ψήφιο.

Οποτε παει καλα απο οτι φαινεται. Μια χαρα ειναι η τιμη.
ashton
Noρμάλ είναι η τιμή, αλλά καλό είναι να την αναγράφει κανονικά πάνω και όχι με αυτοκόλλητα ταμπελάκια σαν κουτί σε σούπερ μάρκετ όπως την περασμένη εβδομάδα που για να βάλουν τη φωτό του ΠΑΟ το ξεχάσανε tongue.gif
mgg
Μηπως πηρε κανεις το τελευταιο τευχος ρε παιδια για να μου πει τι ειπε ο Γκαγκαλουδης?
Air Kef
To πηρα εγώ.Η συνέντευξη ειναι τεράστια και λεει πολλά.Αν θες ρωτα κατι συγκεκριμενο γιατι ειναι αδύνατον να τη γράψω ολη. smile.gif
Αφού τη διάβασα πάντως,νομίζω πως θα έπρεπε να μπει σαν πρώτο θεμα αυτό,και οχι τα σενάρια ΝΒΑ του Θοδωρή.
mikri prasini ollandeza
έχεις σκάννερ Air Kef?Είναι όντως πολλά κ ενδιαφέρον...αποκαλύπτει πολλά!
Air Kef
Εχω αλλα δν ξερω αν ειναι νομιμο να το κανω.
Αν ειναι πες τε μου.
trefoil 13
QUOTE(Air Kef @ Jun 3 2007, 05:20 PM) *
Εχω αλλα δν ξερω αν ειναι νομιμο να το κανω.
Αν ειναι πες τε μου.

Mπορείς να του το στείλεις σε πμ!
mgg
Σε πμ οποτε βρεις χρονο και αν δε βαριεσαι ρε φιλε θα θελα να τη διαβασω ολοκληρη.
Θα σου'μαι υποχρεος
NBAholic
Επετειακό τεύχος '87 σήμερα. Καλή πρωτοβουλία η δημοσίευση των boxscores της εθνικής. Απίστευτο το πόσο λίγες ασίστ χρεώνονταν τότε εδώ...Αξιοσημείωτο επίσης ότι στο Γιοβάισα χρεώνονται 4/4 τρίποντα. Ρε μπας και το τελευταίο σουτ ήταν 2 πόντων...
sarounas
QUOTE(NBAholic @ Jun 13 2007, 03:19 PM) *
Επετειακό τεύχος '87 σήμερα. Καλή πρωτοβουλία η δημοσίευση των boxscores. Απίστευτο το πόσο λίγες ασίστ χρεώνονταν τότε εδώ...Αξιοσημείωτο επίσης ότι στο Γιοβάισα χρεώνονται 4/4 τρίποντα. Ρε μπας και το τελευταίο σουτ ήταν 2 πόντων...

συμφωνώ για το αφιέρωμα,
για τον Γιοβάισα και τα τρίποντα δεν το πρόσεξα αλλά αφού το λές έτσι θα ναι,
πάντως φαντάζομαι ότι την απάντηση μπορούμε να την βρούμε στο βίντεο από τα δάχτυλα του διαιτητή
mgg
Καθε ποια μερα βγαινει το AllStarBasket??
error
Kαθε Τεταρτη!
LuckyStrike
Επειδή συχνά πυκνά παρακολουθώ τις συζητήσεις σας (όχι όλες γιατί είναι και πολλές και δεν υπάρχει χρόνος) και είδα το topic για το περιοδικό να σας λύσω μερικές απορίες...
Η κυκλοφορία είναι περίπου αυτή που είχε το 2000 το Τρίποντο...
Κυμαίνεται από 4 εως 5 χιλιάδες σε πανελλήνια βάση την εβδομάδα
Τα τεύχη με τα βιβλία έχουν καλύτερη κυκλοφορία. Τα δύο που αφορούσαν την εθνική ομάδα πέρσι στο Μουντομπάσκετ της Ιαπωνίας είχαν διπλάσια κυκλοφορία του συνηθισμένου.
Στον τελευταίο διαγωνισμό του περιοδικού για τις δύο συλλεκτικές μπλούζες του Τζούλιους Ερβινγκ και του Λάρι Μπερντ λάβαμε πάνω από 700 SMS. Το προηγούμενο ρεκόρ ήταν 600 SMS για τα εισιτήρια του φάιναλ φορ της Αθήνας τον Απρίλιο.
Για τα τέλη Αυγούστου, παραμονές του Ευρωμπάσκετ της Ισπανίας, ετοιμάζουμε ένα βιβλίο 130 σελίδων με όλη την ιστορία των Ευρωπαϊκών πρωταθλημάτων μπάσκετ...
Αυτά για να σας λύσω τις απορίες, επειδή δεν υπάρχει κάτι κρυφό. Ρωτάτε και σας απαντάμε...
Υ.Γ. Το έχω ξαναγράψει και στο περιοδικό αλλά το γράφω κι εδώ. 3,5 ευρό κοστίζει ένας καφές ή περίπου ένα πακέτο τσιγάρα (για τους καπνιστές). Οταν αποφασίσαμε να προχωρήσουμε στην έκδοση του η σκέψη ήταν το μπάσκετ να έχει ένα περιοδικό που του αξίζει και όχι φτηνο-δουλειά και αρπαχτή. Το περιοδικό έχει πανάκριβο χαρτί, είναι όλο έγχρωμο, έχει διπλή αφίσα και κάθε εβδομάδα έχουμε τουλάχιστον 3 με 4 συνεντεύξεις με δικές μας φωτογραφίες, διαφορετικές από αυτές που δημοσιεύονται στις εφημερίδες και απασχολούνται σε μόνιμη βάση εκτός από 10 επαγγελματίες δημοσιογράφοι με θητεία τουλάχιστον δέκα χρόνων ο καθένας στο ρεπορτάζ του μπάσκετ και 2 φωτογράφοι για τις ανάγκες της έκδοσης. Δεν κάνω διαφήμιση του περιοδικού, διάβασα όσα γράφτηκαν πιο πάνω και απαντάω ή ενημερώνω και εκείνους που τυχόν δεν τα έχουν διαβάσει στο περιοδικό. Οποιος θέλει κάτι παραπάνω στο e-mail μου karydas@direction.gr. Περισσότερες (λογικές η μη) απορίες, ιδέες, προτάσεις και παράπονα αποδεκτά.
dizzy_fingers
Πολύ μου αρέσει όταν αποδεικνύεται έμπρακτα το ότι παρακολουθούμαστε από πολλά μάτια biggrin.gif.

Εγώ έχω μία ερώτηση, σχετικά με το ίντερνετ. Σκοπεύετε να κάνετε κάποιο πιο επίσημο site πέρα από το blog που υπάρχει?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.