Help - Search - Members - Calendar
Full Version: Αll Star Basket
BasketForum - Basketball talk. NBA, Euroleague, A1... > Στα παρκέ > Οτιδήποτε για το μπάσκετ
Pages: 1, 2, 3, 4
dizzy_fingers
QUOTE(sarounas)
Επίσης ετοιμάζω κάποιο κείμενο με την ιστορία του κυπέλλου πρωταθλητριών με περισσότερη έμφαση στην παλιά εποχή πριν την δεύτερη φορά που θεσπιστηκαν τα final four το '88 δηλαδή όπου η βιβλιογραφία είναι σπάνια και τα στοιχεία ελάχιστα, κάτι ανάλογο περίπου με το αντίστοιχο για τα Ευρωμπάσκετ.


Ευεργέτη του φόρουμ!!! 77.gif
Να το βάλεις στο φόρουμ του Final4. Πες το μου μόνο όταν το έχεις έτοιμο για να σου αλλάξω τα permissions, γιατί όπως είναι τώρα, τα μέλη δε μπορούν να ανοίξουν νέο τόπικ στο συγκεκριμένο φόρουμ wink.gif.
Πραγματικά, αν το κάνεις αυτό το αφιέρωμα, θα έχεις συμπληρώσει ένα πολύ μεγάλο κενό(όπως πολύ ωραία έκανες και με το προηγούμενο αφιέρωμά σου για τα Ευρωμπάσκετ), το οποίο απουσιάζει γενικά από το ίντερνετ. 41.gif


Όσον αφορά την allstarbasket παιδιά...σήμερα πήγα να την πάρω και σε 3 μέρη που ρώτησα, δεν την είχανε blink.gif.
Τί έγινε βρε παιδιά...δεν την φέρνουν ή εξαφανίζεται με την πρώτη μέρα της κυκλοφορίας???
NBAholic
To πήρα κανονικά χθες, αλλά στο πρώτο περίπτερο που ρώτησα, είχε πουληθεί.
Α, επίσης, φαντάζομαι ότι ξέρετε πως ο Νάξτο Μεντάθα (ή όποιος έγραφε το αφιέρωμα για το Φ-4 στην BNews) έκανε αναφορά στο δικό μας λινκ. cool.gif
dizzy_fingers
Που?
Αυτός δεν έχει σταματήσει να γράφει στην basketnews?

Α, btw...κάντε 5 τα μέρη που δεν τη βρήκα 45.gif.
NBAholic
Τι έγινε τελικά;
Παρεπιπτόντως, ακόμη δεν έχει εδώ κυκλοφορήσει το Ολ Σταρ. Τι διάλο γίνεται πάλι;
dizzy_fingers
Τα μέρη έγιναν 6 και έμεινα ο μόνος στο φόρουμ που δε διάβασε το μέηλ μου στο περιοδικό icon_drunk.gif.
NBAholic
Αυτά συνέβησαν στο προηγούμενο τεύχος. Εγώ δε βρίσκω αυτό της 3-5. Μήπως άλλαξε προσωρινά ημερομηνία κυκλοφορίας, λόγω εορτών;
Live strong
QUOTE(NBAholic @ May 5 2006, 03:30 PM)
Αυτά συνέβησαν στο προηγούμενο τεύχος. Εγώ δε βρίσκω αυτό της 3-5. Μήπως άλλαξε προσωρινά ημερομηνία κυκλοφορίας, λόγω εορτών;
*



Όχι ! το πήρα την Τετάρτη πρωί πρωί smile.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
ashton
Θεωρώ προσωπικά ξεφτίλα να υπάρχουν ΔΥΟ εβδομαδιαία μπασκετικά έντυπα, ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ να μη γράφει ΜΙΑ (1) λέξη για τον θάνατο του Μίσσα Πανταζόπουλου.

ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΙΔΗ, ΔΙΑΟΛΕ...
tsops
QUOTE(ashton @ May 5 2006, 06:40 PM)
Θεωρώ προσωπικά ξεφτίλα να υπάρχουν ΔΥΟ εβδομαδιαία μπασκετικά έντυπα, ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ να μη γράφει ΜΙΑ (1) λέξη για τον θάνατο του Μίσσα Πανταζόπουλου.

ΤΟ ΜΠΑΣΚΕΤ ΔΕΝ ΑΡΧΙΣΕ ΜΕ ΤΟΝ ΓΚΑΛΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΩΑΝΝΙΔΗ, ΔΙΑΟΛΕ...
*


Συμφωνώ και επαυξάνω, αλλά δεν είναι θέμα άγνοιας αγαπητέ...είναι θέμα αμάθειας, μη επαγγελματισμού και περιστασιακής πληροφόρησης sad.gif
tsops
QUOTE(Live strong @ May 5 2006, 06:04 PM)
Όχι ! το πήρα την Τετάρτη πρωί πρωί smile.gif  rolleyes.gif  rolleyes.gif
*


Και γω Holic, το έχω από την Τετάρτη...κανονικά βγήκε.
ashton
To περιοδικό είχε σήμερα ΠΕΝΤΕ ευρώπουλα αντί για τρία...

Τι έγινε 2 ευρώ κοστολογεί την αφίσα ?
ή ανέβασε τιμή λόγω του ασημένιου μεταλλίου...
mikri prasini ollandeza
Είχε ωραίο εξώφυλλο γι΄αυτό...και τότε με το αφιέρωμα στα 70 χρόνια 5 το είχανε βάλλει...!Αλλά τώρα...γιατί?Θα τους έπεσε βαριά η 2η θέση!!!ή έπρεπε να πληρώσουν τα αεροπορικά έξοδα(δωρεάν δεν ήτανε?) και τη διαμονή τους εκεί!!
Warrior
Δεν θελω να πιστευω οτι θα μεινει σε αυτην την τιμη.

Μαλλον επειδη ειναι συλλεκτικη εκδοση....
mikri prasini ollandeza
Δε νομίζω να μείνει...5ευρώ είναι ειδική τιμή...
Μπορεί να τα αύξησαν για να έχουν ακόμα μεγαλύτερα κέρδη καθώς μετά την εθνική όλα θα προσέλκυσαν όλο και περισσότερο το μπάσκετ, άρα και το περιοδικό του...γιατί το μπάσκετ...επιστρέφει(πείτε του κάποιος ότι επέστρεψε!)
jokey
Ρε σεις είναι συλλεκτικό. Και είναι και ενισχυμένο, έχει παραπάνω 36 σελίδες αφιέρωμα Ιαπωνία.
ashton
Όταν η τιμή είναι παραπάνω από τη φυσιολογική για ένα τεύχος, συνηθίζεται να υπάρχει κάτι στο editorial που να το αναφέρει. είτε στο τρέχον τεύχος με την παραπανίσια τιμή, είτε στο προηγούμενο...
mikri prasini ollandeza
Δεν το είχα πάρει δικό μου το all star!Σήμερα το πήρα καθώς δεν μπορούσα να το βρω...είναι δικαιολογημένη η τιμή καθώς έχει και αυτό το αφιέρωμα, έχει και γιγαντοαφίσα, έχει, έχει!!
mikri prasini ollandeza
Το χτεσινό allstar προσφέρει δωρεάν εισητήριο διαρκείας αν τους στείλεις 3 κουπουνάκια μαζί με τα στοιχεία σου από το επόμενο περιοδικό...εισητήριο ή κάρτα δίνουν?ή είναι το ίδιο?Εγώ σκοπεύω να στείλω...αφού δωρέαν είναι..!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
thrylos7
Διαρκείας για ποιο πράγμα; Για τα φιλικά της ΜΕΝΤ;
mikri prasini ollandeza
Όχι καλέ...για Πάο ή για οσφπ..διαλέγεις!!
thrylos7
Για Άρη δεν έχει τίποτα;
Για να διαμαρτυρηθώ στον Δημήτρη... icon_drunk.gif
mikri prasini ollandeza
Καρύδωσέ τον!!!!!!!!!
thrylos7
Εντάξει, όχι κι έτσι...
Προτιμώ να σκουντή-σω τον Βασίλη...
Εν τέλει, δε θα κάνω τίποτα... Θα μάθουν τα παράπονά μου απ' το forum... rolleyes.gif
Warrior
ΘΑ δωσουν 180 διαρκειας.50 του Παναθηναικου και αλλα τοσα του Ολυμπιακου.

Θα ειναι και αλλων ομαδων,αλλα θα ανακοινωθει η κατανομη στα επομενα τευχη.Οποιος θελει να μπει στην
κληρωση θα πρεπει να εχει 3 κουπονια(αριθμημενα 1..2...3).Το 1ο κουπονι ηταν στο τευχος αυτης της
βδομαδας.
thrylos7
Τώρα έβγαλε έκτακτη ανακοίνωση(μετά τις δριμύτατες παρατηρήσεις μου);

Καλό αυτό!
Ολόκληρη Θεσσαλονίκη θα το βρω κάπου...

Χρήσιμη η πληροφορία Κώστα! Αφού το κερδίσω, όταν έρχεσαι Θεσ/νίκη θα σου κερνάω το εισητήριο...
Warrior
Θα το κερδισω εγω απο δω το διαρκειας....θα στο στειλω...και οποτε ερχομαι,θα μου το δινεις!!Ok? laugh.gif

Παρε το περιοδικο αν ειναι ομως γιατι χωρις το 1ο κουπονι δεν θα παρεις τιποτα!! tongue.gif

(Eιδατε κυριε Καρυδα...προωθω τις πωλησεις σας!!Θελω διαρκειας.... rolleyes.gif )
thrylos7
Θα πάρω 5-6, να θέσω υποψηφιότητα για όλες τις ομάδες... Κι αν κερδίσω ΠΑΟ ή Ολυμπιακού ανταλλάζουμε...

Αρκεί να μην πέσεις σε Ευρωλίγκα..! rolleyes.gif
mikri prasini ollandeza
Το επομενο από τα 3 τεύχη με τα κουπούνια θα έχει φόρμα συμπλήρωσης των στοιχείων και της ομάδας σου την οποία αν δεν στείλεις δεν παίρνεις...επίσης έλεγε κτ πως πρέπει εσύ να προμηθευτείς το εισητήριο από κάπου...!!
NBAholic
Kαι σε κάτι που αφορά στην BasketNews (για να μην ανοίγω τα πολύ παλιά topics), βλέπετε ότι άλλαξε μορφή και μοιάζει πλέον με εφημερίδα περισσότερο. Αρχικά νόμιζα ότι άλλαξαν την ποιότητα του χαρτιού συμβολικά, για συμπαράσταση στον Ολυμπιακό. tongue.gif Μετά διάβασα μέσα. Παρότι μειώθηκε κάπως το μέγεθος, αυξήθηκαν οι σελίδες και συνολικά τα περιεχόμενα.

Αυτό όμως που θέλω να επαινέσω είναι το ότι θα αποκαλύψουν επιτέλους τα φύλλα αγώνων από όλους τους αγώνες της Α' Εθνικής, παρότι γνωρίζω ότι πολλοί θα περνούν αυτή τη σελίδα αδιάφορα. Χαράς ευαγγέλια για εμάς τους numeromaniacs. 38.gif

To θέμα είναι ότι θα πάρει πάρα πολύ καιρό και πολλές δεκάδες τεύχη για να δημοσιευτούν όλα. Θα προλάβουν; 42.gif

ΥΓ. Άραγε έχω ξαναχρησιμοποιήσει 3 emoticons σε ένα ποστ; Πρέπει να ελέγχξω τα αρχεία μου. ( 39.gif )
dizzy_fingers
Δώστου νούμερα και πάρε του την ψυχή αυτού του ανθρώπου...
mikri prasini ollandeza
Σήμερα έχει all star...Mην ξεχνιόμαστε...Είναι και τα κουπούνια...Έχει και άρθρο για τον Φώτη του "στο παρά 5"...!Έχει και αφίσα με τα αυτόγραφα των παικτών που τα έδωσαν στον Σκουντή!!Και στη φυλή του μπάσκετ έχει ένα τρομερό γραμματάκι γεμάτο ενθουσιασμό,κλπ!
mikri prasini ollandeza
Όσοι προλάβατε και στείλατε τα κουπούνια σας προλάβατε...Οι άλλοι να πάτε σε εκδοτήριο εισητηρίων!
Aspaki
Εγώ έστειλα.. πρόλαβα πρόλαβα
mikri prasini ollandeza
Kι εγώ...με 2 χρήστες...ο αδερφός μου κι εγώ...ό,τι πιάσουμε!!
Aspaki
Afti tin tetarti den tha anakoinwsoun tous nikites?
mikri prasini ollandeza
Nαι!
Aspaki
Ante na doyme smile.gif
mikri prasini ollandeza
Kαλη μας επιτυχία!
peka
Κερδισε κανεις εισητηρια τελικα???
Εγω δεν το ειδα το ονομα μου στην πρωτη ανακοινωση νικητων και περιμενω την αλλη Τεταρτη.
Εσεις???????????????????????????????????
mikri prasini ollandeza
Eγώ είδα του αδερφού μου σε αυτό και περιμένω και το δικό μου στο άλλο..
Έστειλε τελικά και ο ξάδερφός μου...! biggrin.gif
Aspaki
den egine akoma i klirwsi.. oi nikites tha anakoinwthoun afti tin tetarti..ta onomata poy eixe sto tefxos 45 einai ton ipopsifiwn =)
mikri prasini ollandeza
όχι όλων των υποψηφίων...Διάβαζε το μπλε κουτάκι στις πρώτες σελίδες δίπλα στο άρθρο του Καρύδα!
Aspaki
I've read it wink.gif

ante exw agwnia na dw tous nikites
mikri prasini ollandeza
(greeklish πάλι?)
ε δεν είσαι η μοναδική με αγωνία...Εμείς με 2 συμμετοχές να δούμε τι θα πιάσουμε....
Aspaki
Γιατί τι παίζει με τα greeklish? ohmy.gif
Εγώ έχω μια η κακομοίρα tongue.gif
dizzy_fingers
Μη γράφεις με greeklish, απλά τα πράγματα.
Εκτός αν είσαι από το εξωτερικό ή ο υπολογιστής σου έχει κάποιο πρόβλημα.

Α, να σε καλοσορίσω κιόλας στο φόρουμ, έστω και καθυστερημένα, μιας και δε θυμάμαι να το έκανα προηγουμένως biggrin.gif.
mikri prasini ollandeza
o υπολογιστής της δεν έχει πρόβλημα!!Αυτή ίσως!! tongue.gif tongue.gif
Aspaki
Συγνώμη ρε παιδιά..τέλος τα greeklish =)
Κ καλώς σας βρήκα biggrin.gif



QUOTE(mikri prasini ollandeza @ Oct 15 2006, 10:20 AM) *
o υπολογιστής της δεν έχει πρόβλημα!!Αυτή ίσως!! tongue.gif tongue.gif



Κακίες! tongue.gif
mikri prasini ollandeza
Μεγάλες κακίες....

Έλα...κουράγιο!3-4 μέρες έμειναν!!!
mikri prasini ollandeza
Τι έγινε?Κέρδισε κανείς από εδώ?Ούτε εγώ, ούτε ο αδερφός μου, ούτε ο εξαδερφός μου κερδίσαμε...!Γιατί???ΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ Ο ΜΗΤΣΩΤΑΚΗΣ!!!!! biggrin.gif tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.